PDA

View Full Version : Politika


Faqet : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

 1. Ē’argumentat e pavarėsisė
 2. U Harrua Flamuri i DARDANISE?
 3. Hashim PONDLA akuzon “parapolitikėn” se drejton qeverinė dhe pėrdor maskat nėpėr rrug
 4. Fatmir Sejdiu zgjedhet kryetar i LDK-sė
 5. Fluturojnė karriget!!!
 6. Pas eliminimit te Dacit qeveria rrezikon te rrezohet.
 7. Mbi Kalane E Vjeter Do Te Ndertohet Shtepi E Re-kush Do Te Jene Perfituesit
 8. Sabri Hamiti i ka shpalosur pretendimet pėr nėnkryetar tė parė tė LDK-sė.
 9. Shkatėrrimi i LDK-sė le tė jetė brengė e Sejdiut e dhuratė pėr tė pėr kėtė Vit tė Ri
 10. A eshte bere LDK-ja si KEK-u?
 11. Shansi i fundit i Kosovės
 12. Kryetari #2 i LDKs "Thaqi" Takohet me Sejdiun
 13. Nexhat Daci nė "LDK" apo me Parti tė re?
 14. Gjaku i humbur
 15. Kur (nuk)nxiton Qeveria (Kryetari)!?
 16. AAK dhe krimi i organizuar.
 17. GJERMANIA KRYESON PRESIDENCEN E KESHILLIT TE BE-se NGA 1JANARI 2007
 18. Gjykatat e Kosoves- a ka drejtesi ne to
 19. A do te ndodh Pavarsia Kosoves me 23 janar
 20. Qeveria e Kosovės ka dėnuar ashpėr sulmin ndaj tre pjesėtarėve tė ShPK
 21. Ahtisari do tė propozoj Pavarėsi tė Mbikqyrur
 22. Morfologjia e Filogjenezės sė LDK-sė
 23. Serbėt e Kosovės mund tė shpallin autonomi
 24. Suspendohet Lushtaku nga detyra e "komandantit" tė Gardės sė TMK-sė
 25. Pavarėsi e kufizuar pėr Kosovėn, autonomi e gjerė pėr serbėt ...!
 26. Nėnshkruaj nė peticion pėr "Pavarėsin e Kosovės"
 27. Pamvarsia pėr Kosoven , apo Kosova pėr Pamvarsin ???
 28. Skandal
 29. Propozimi i Marti Ahtisarit pėr Kosovėn me elementė tė njė shteti tė pavarur
 30. Hashim Thaci, Arben Xhaferi, Gjingjiq, Georgievski bisedime per te ndare Rajonin
 31. A do ta ndegjoj Hashim THaqi ish zevendsin e ze dhensit te tij Albin Kurtin
 32. Intervist Nahit Hasani
 33. Secondat e para tė Ores sė ndalur12:44 kan nisur tė lėvizin prap!
 34. I Derguari i Ri i Zotit?
 35. Qka Prisni nga AHTISARI
 36. 10 Shkurt, Demonstrata Nė Prishtinė
 37. Amerikani i fushatės sė Edi Ramės, homoseksual i martuar me njė burrė
 38. Forumi Musliman i Kosovės, Deklaratė pėr shtyp
 39. Rusi : "niet" kėrkesave tė sollanės...
 40. Tokė pėr kojshi (2 mijė e 500 hektarė)
 41. Surroi pranon ndarjen e Kosoves
 42. Edhe kjo Qeveri i frigohet grafitit
 43. I nguli kėmbėt rexhimi antidemokratik nė Kosovė
 44. Vendoset regjimi antidemokratik nė Kosovė...!
 45. Ngushllime Familjarve te Arben Gjeladini dhe Man Balaj
 46. Fatmir Rexhepi jep dorėheqje
 47. Haradinaj: Hashim Thaēi ka gėnjyer pėr qėllime qė ai i din
 48. Brigada "Mergimi"
 49. Kolė Berisha: «Flamuri i kompozuar» nga presidenti Rugova nuk na duhet mė!
 50. Sa pėr informim...
 51. Lidhja Demokratike e Dardanis.
 52. Cili ėshtė Flamuri i Dardanisė qė ėshtė dizajnuarė sipas idesė sė Presidentit Rugova
 53. Mos e pengoni ju lutem...!
 54. Rekuiem pėr shtetin e Kosovės
 55. Shpėrthim nė Pejė, dėmtohen shtatė vetura tė OSBE-sė
 56. Nje votė pėr Shqiperin
 57. Ministėr Po, Por Njeri Jo !
 58. Enver Hoxha
 59. Koalicioni i parė LDK-PDK
 60. In Memorium ...!!
 61. Video-skandali antishqiptar...
 62. Ramush Haradinaj dhe lufta e ti e pa mbaruare..
 63. Lista e "terroristave"
 64. Vjen, finalja me penallti apo vazhdime ?
 65. Krimi i instaluar ne qeveri....
 66. The New York Times !
 67. Atentati i Ibrahim Kelmendit ......
 68. 3% i "Qeverisė sė Kosovės" dhe Bujar Bukoshi
 69. Pacolli dhe historia e keqe e Paniqit
 70. Shiptaret kunder vetvetes
 71. Solana: Thaēi do tė bėjė pjesė nė qeverinė e unitetit!?
 72. Ēfarė po ndodhė me LDK-nė
 73. Debati lidhur me Kombin politik
 74. Na u kan prish o shokt nder veti oo me nji m.. te madh ju hift lezeti
 75. Kush janė dashakėqijtė dhe armiqtė e Kosovės?
 76. Shkelqimi dhe renja e shokut Jakup
 77. Vetėvendosja e Albin Kurtit
 78. Djali i Ahtisarit u fejua me spikeren e TV-MITROVICA
 79. Nano edhe publikisht kėrkon fronin e presidentit
 80. Rruga drejtė pavarėsisė sė Kosovės ėshtė trasuar nga Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikan
 81. Tė gjithė gėnjejnė
 82. Beteja historike e Koshares
 83. E mira e Haradinajt.. u harrua?
 84. Gjygjtarja Paditet per Rushfet dhe Shaktrrim Provash ..!
 85. Dosja e Krimit
 86. Arrestohet Ramė Maraj
 87. Kush qėndron prapa atentatorve tė Anton Berishės
 88. Himni i Kosovės
 89. Njė armatė e re, pėr ribashkimin e trojeve tona
 90. Kuvendi i Kosovės, 99 pėrqind me Ahtisaarin
 91. cudi....!!!!
 92. Uniteti politik ne Maqedoni
 93. Zatriqi, Surroi, Haxhiu...
 94. Rusia kėrcnon, Kosova i pėrgjigjet
 95. Jep dorėheqje Besnik Mustafaj ministėr i punėve tė jashtme
 96. Mos je radhitur gabimisht ? Shkrimet tua pasqyrojn diēka krejt tjeter!
 97. Pas Rugoves-Thaqi!
 98. Varreza masive ne Serbi?
 99. Shqiptarėt "Superfuqi nė Ballkan"!?
 100. Shqiptaret, me te moderuarit ne rajon
 101. Po tė ishe nė Pushtet ēka do ndryshoje?
 102. A asht e vėrtetė kjo ?
 103. Dac-izmi dhe "Polizika" e tij
 104. SHBA nuk do tė veprojnė nė mėnyrė tė njėanshme nė Kosovė!
 105. Kurthi serb i luftes fetare
 106. Shkenca nė shėrbim tė Kosovės !
 107. Hashim Thaqi me Rambot e tij..
 108. Partizanet e shperberjes se kombit shqiptar
 109. Komuna e Prishtinės do t’i ndėrtojė shtatoren ish presidentit amerikan, Bill Klinton
 110. Pse tė falenderohet Chirac-u ?!
 111. Leter Sherratin Goranit...
 112. Diplomacia-arti I Shprehjes Me Dorza*****
 113. Lizezė Mbi Leximin Politik
 114. 250 femije ne shkollen e Korces mėsojnė se Shqipėria ėshtė Greqi
 115. Spanja ratifikon MSA-ne.
 116. Ushtarėt Rus nė Kosovė?
 117. Kosova e pavarur pa 3 komuat e shkieve
 118. Presidenti BUSH viziton Shqiperine
 119. “Janullatos tė respektojė ligjin, tė lirojė Pallatin e Kulturės”
 120. Ministria e kultures ne lufte me Morina-Film
 121. Shqipėria e bashkuar dhe PIKĖ!
 122. Kundėr vizitės sė presidentit Bush nė Shqiperi
 123. Lajmi per humbjen e Ores se Bushit u perhap ne gjith boten.
 124. Kosova duhet tė heqė dorė nga flamuri kombėtar shqiptar
 125. Patrik Mur asht fshatar
 126. Policia helenase ushtron tortura ēnjerėzore ndaj dy tė rinjve shqiptarė
 127. udbashet e kosoves
 128. Heroi i Kosovės Klintoni, do tė vijė nė Tiranė.
 129. Del ponte liron 2 gjeneral serbė; Jo rezolutė pėr Kosovėn!
 130. Ēeku: Pėr Prishtinėn bisedimet kanė pėrfunduar
 131. "Maskat e ējerra"!
 132. Cka,,,pas PAVARESISE???
 133. Zhelko Vasiljevic,pėrfaqėsues politik i gardės sė Car Lazarit flet pėr Gazeten Expres
 134. Cka nese shtyhet pavarsia (zgjidhja e statusit final)??
 135. Kryeministri Berisha ballafaqohet me Tadiqin
 136. Bush e Putin sot diskutojnė pėr Kosovėn dhe ēėshtje tė tjera
 137. E verteta Historike: Serbet kunder Europes
 138. Hello Amerika !! Tung Amerike !!
 139. Ja pse nuk po "na japin" Pavarėsinė?!
 140. Ēka dini pėr Shėn Naumin?
 141. Pse Bamir Topi nuk zgjidhet dot president i Shqipėrisė?
 142. e qfare tjeter mund te beje une, dhe tjeret pos......
 143. Garda Kombėtare e "Ballit Kombėtar"-Komunikat
 144. ---Perqarjet mes shqiptareve-----
 145. A jeni nacionalista apo jo ?
 146. Mbaje mend kėtė poēavėr
 147. Ēeku: pavarėsia e Kosovės nė 28 nėntorin 2007
 148. Mos Zbulimi I Vrasesve te qytetarve dhe te pjestarve te shpk-
 149. Kosovar e egjiptas ?
 150. Lajmet nga Kosova !!
 151. Kush perqan Kosoven dhe shqiptaret e diaspores
 152. Humanizmi i OSBE_sė
 153. Tė Lutem Qeveri Mė Bėj Njė Varr !
 154. Ėshtė mirė mos tė harrohen..
 155. Shqiptarėt e 2025-en, tė plakur dhe tė varfėr
 156. Spektrit Politike Te Kosoves Ju Shtua Edhe Nji Levizje Me Aspirata Per Bashkim Kombet
 157. Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove
 158. Koncepti i Gabuar Politik, aleati i shtrjeve te Vazhdueshme !
 159. Vritet Triumf Riza, pjestar i SHPK-se
 160. Flet Prof.Dr.Muhamet Pirraku kėshilltar shkencor nė Institutin Albanologjik tė Pr.
 161. Engjėll Koliqi: Diplomacia shumėfytyrėse nuk ka mbarim
 162. PLL rihap debatin mbi regjimin monarkist nė Shqipėri
 163. 5000 € shpėrblim pėr informata rreth vendndodhjes sė tė arratisurve tė Dubravės
 164. Ekonomia politike
 165. Princi Leka: Kujdes me historinė
 166. Thaēi kėrkon ndihmėn e KFOR-it pėr parandalimin e krimit tė organizuar
 167. Nė Njė Vend Ku “shkėrdhehet” Mendja!
 168. Vritet komandanti i stacionit policor nė Vaksincė
 169. Shqipėria pėr herė tė parė haptas dhe qartas
 170. Leter publike kryetarit tė AKR-se Behgjet Pacollit
 171. Gjykimi kunder ALBIN KURTIT
 172. A duhet tė votojmė apo tė bojkotojmė zgjedhjet 2007
 173. Dy tė vrarė dhe 9 tė plagosur nga njė shpėrthim i fuqishėm nė Prishtinė
 174. Qka mendoni per kete aferen e Stine Shukut a ashte e drejt a jo.
 175. Rrahjet ne Parlamentin e Maqedonise,,,jopjekuri politike e pales shqiptare,apo?
 176. "pesė" Shqipėritė
 177. Ragip Zekolli kerkon azil ne Belgjike
 178. Vritet njė person ( Ish antar i stafit #Dardania ), dhe dorėzohet i dyshuari
 179. Arrestohet Shkelzen Mustafa Zv.Drej. i Doganes
 180. Ishinger paralajmėron njė "Dejton" pėr Kosovėn
 181. Partitė, politika dhe krimi i organizuar
 182. GNK-Thirrje qe mos te destabilizohet Lugina e Presheves
 183. Arrestohet Milazim Bytyqi, i dyshimtė pėr krime lufte nė Kosovė
 184. + -+-+-........!!!
 185. $+$+$+$+$=???
 186. Shpallje te njeanshme te pavaresise?
 187. Lajme tė shpejta
 188. A do te kete rrena dhe premtime boshe edhe ne kete fushate zgjedhore?
 189. Gani Geci njeri i Beses....
 190. Kosova te shpalle Pavarsine javen e pare pas 10 Dhjetorit!
 191. Turp Dhe Fyerje
 192. Sabri Godo intelektual dhe patriot i kalibrit te madhe!
 193. "Ndėrkombėtarėt po pėrgatisin farsėn e njė autonomie tė zgjeruar pėr Kosovėn"
 194. -RTK- kunder LDD e pa besushme por e vertet..
 195. Voto per Dacin!!!!
 196. Kush po avancon me fushaten para-zgjedhore?
 197. OKI dhe ēėshtja e Kosovės
 198. Termet,gjithė Gjilani LDD.
 199. Centrali bėrthamor ne Shqiperi, alarm nė Greqi
 200. Hashim Thaēi dhe kompania e tij edhe njeher kerkojn voten e milionave.
 201. drejtuar Opinionit Kosovar
 202. AKSH-ja
 203. Luftime te ashpera ne rethinen e Tetoves
 204. Pse doli si Kandidat i Pavarur pėr Kuvendin e Kosovės z. Naser Kuka?
 205. Kandidatet e LDD-se mė tė mirėt.
 206. Si tė votojm Pėrmes Postės..
 207. Pse u caktuan zgjedhjet tri javė para 10 Dhjetorit?
 208. Albin Kurti: Krerėt e Kosovės e kanė harruar pavarėsinė
 209. Herė nė atė enjte e herė nė kėtė enjte!
 210. Gjykata e Hagės vė nė rrezik jetėn e dėshmitarve
 211. serbia tė pėrjashtohet...
 212. Destan Thaqi,i dyshuar per implikime ne vrasjen e Triumf Rizes.
 213. Do ta mjelim bashkimin evropjan jo per gjepa tan po per popull
 214. Kosova Dhe Shqiptarėt E Saj
 215. Skenari amerikan pas shpalljes sė pavarėsisė
 216. Nj O F T I M
 217. Ischinger: Kosova te ket Status neutral.
 218. Reklam e Partive Politike, per Zgjedhjet ne Kosove
 219. Ēka thonė "miqtė" e shqipėtarėve pėr terrorin maqedon!?
 220. PDK e para ne zgjedhje,LDK dermohet tersisht.
 221. Pėr Ekrem Kryeziu & Fatmir Sejdiu Tratdhėtija e juaj u pagua me humbje..
 222. Daci tradhtoi Ibrahim Rugoven!
 223. BE kėrkon qė Hashim Thaēi mos tė ngutet me shpalljen e Pavarsis.
 224. Hajredin Kuqi: PDK koalicion tė mundshem me LDK
 225. Eqrem Kryeziu i ofroi dorėheqjen Kryesisė sė LDK sė
 226. Thirrje
 227. Behxhet Pacolli sfidon skenėn politike Kosovare
 228. Vjedhje e madhe e votės sė popullit
 229. Premtimi!?
 230. Ēfarė gjuhe kupton Brukseli ?!
 231. Temė e lirė
 232. Nė Shkup u pėrurua Instituti pėr Trashėgimi Kulturore dhe Shpirtėrore tė Shqiptarve
 233. Sa % te Forumistave kan Votuar ??
 234. serbia nė listėn e zezė
 235. Hollbruk kėrkon njė prani mė tė madhe tė Natos nė Kosovė
 236. LETĖR E HAPUR. Z. VLADIMIR PUTIN- Presidentit tė Rusis
 237. Fjala e Veton Surroit nė Baden tė Austrisė
 238. Shtypi i huaj rreth Kosovės
 239. “Qe ditėn e parė, Partia e nisi me gjak”
 240. Dossier
 241. Tik tak tiiiiiik ēprrt, u ndal ORA ...
 242. Fshatari s'ka pse me u lodh...
 243. A P E L
 244. HAJNAT ndėshkojnė “hajnat”
 245. A do te ishte ideal Kualicioni PDK+AKR+LDD+ Minoritetet...
 246. Kriza Morale e tė Djathtės
 247. Te informohen shtetet e Botes qe Kosova do te shpalle Shtetsin!
 248. Kosova e "Vogėl", me udhėkryqe tė shumta
 249. Kosova nuk ndodhet nė udhėkryq
 250. Shqiptarėt,Pėr Shqiptarėt&Bota