PDA

View Full Version : Politika


Faqet : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10

 1. Greqia armike e perjetshme e shqiptarve
 2. Kush Ishte Heroi I Popullit Musa Hoti
 3. Presidenti Fatmir Sejdiu kapet duke mashtruar kosoven. nuk tha asgje te vertete
 4. Qeveria e jonė nuk interesohet aspak per mergimtarėt
 5. e derguara amerikane i shkul veshet kosoves. deri tani ju ka drejtuar unmiku
 6. Nė Kosovė ėshtė gjithēka "HISTORIKE" sipas politkbėrseve
 7. gjermania leshon bombn e dyte brenda pak diteve kundra Kosoves
 8. Kosova drejt ndarjes. Evropa con udheheqes tjeter per serbet ndryshe nga shqiptaret
 9. hashim Thaci kapet duke mashtruar. qytetaret tentojne ti djegin makinen
 10. Q- mendim keni per edi ramen
 11. Fushata zgjedhore OK
 12. Hashim Thaci ne mitrovice-Ne kosove kane qene 500,000 serbe
 13. Shteti i Kosoves dhe Shqiperis falin Territor per Fqinjesi te mir !!!
 14. Lajme aktuale nga Bert
 15. Rrahje ne mes Xhavit Halitit dhe Gani Gecit
 16. KEK-u ndėrpret furnizimin me rrymė nė veri, serbėt furnizohen nga Serbia
 17. shqiperia ne prag te luftes civile
 18. Tragjedi- 15 Kosovare Mendohen Te Vdekur Ne Lumin TISA
 19. ambasadori grek presion dhe kerkon vjedhjen e trojeve shqiptare
 20. Kush e formoj, kush e udhėhoqi, kush e shkatrroj, dhe kush nuk luftoj pėrkrahė UĒK-es
 21. Aleanca: Daci me Pacollin, Vegim Gashi kandidat (i pėrbashkėt) shpėtimi i Prishtinės.
 22. Pse u harrua dhe ku esht Ukshin Hoti
 23. Banoret e pejes-Malazezet nuk na lene te punojme truallin tone
 24. Fushata Parazgjedhore
 25. Mesazhi i Presidentit- E gjithė bota do ti drejtoj syt me 15 nėntor nga Kosova
 26. leter derguar Kryetarit te AKR-se, Bexhet Pacollit
 27. Politika Nė Shqipėri
 28. ilir meta: Kosova eshte provincė e serbisė
 29. Politika e standardeve tė dyfishta
 30. Politika dhe Mentaliteti i shqiptarit
 31. Akademikėt e satanizuar
 32. Kur ofrohen zgjedhjet. Dhe lojėrat e pista tė Politikės
 33. Udhėkryqet e Ishullit
 34. Qeveria e Kosovės, nuk harron ti kujtojė tė mirat atyre Shtetėve qė bėnė pėr Kosovėn
 35. KUMTESĖ E KRYESISĖ sė Lidhjes sė Shkrimtarėve tė Kosovės
 36. Zhurma serbe dhe Kosova
 37. Zgjedhjet dhe gripi i derrave
 38. Sulmohet me Arme dhe Gure Kryeministri i Kosoves
 39. “Maqedonia shqiptare”, kundėrpėrgjigje ndaj Enciklopedisė
 40. 11 nėntor 1944!
 41. Sulmohet kandidati i AAK-sė pėr kryetar tė Mitrovices
 42. Horrat Company
 43. EULEXI ka vendosur rezultatin perfundimtar te zgjedhjeve ne kosove akoma pa filluar
 44. Shėnohet viktima e parė nga "gripi i derrit" nė Kosovė
 45. Akr
 46. Edhe pas zgjedhjeve mendohet tė keqsohet gjendja ne Kosove.
 47. LDD thotė se njė kandidat i saj ėshtė rrahur nė Skenderaj
 48. Ish dek ( cofe ) krye popi serb PAVLLE
 49. Rezultatet e zgjedhjeve nė Kosovė.
 50. AKR-LDD organizojn protest nė Gjakovė pėr manipulim dhe vjedhje votash.
 51. Populli e dha provimin, radhen e ka politika !
 52. LDD, 6.2% dhe rreziku per shuarje.
 53. PDK, AKR dhe LDD koalicioni i ri Qeveritar
 54. Bexhet Pacolli President Nrxhat Daci Kryepalamentar Hashim Thaci Kryeminister
 55. Gripi i derrit eshte politik, e jo smundje!
 56. Mėkatet e Shqipėrisė nė Kosovė
 57. PDK, parti interesash xhepi,jo shtetėrore!!!!
 58. Provokantet e LDK ,kriza dhe shpetimi i Koalicionti PDK-LDK !
 59. Sa me larg evopes plake aq me afer SHBA-ve te fuqishme
 60. Isa Mustafa dhe pretendimet e tij qe ta sundoj LDK-ne
 61. PDK behet pishman
 62. Blihen dy vetura pėr Jakup Krasniqin, vlera 200 mijė euro
 63. Shkupi heq kombėsinė shqiptare nga pasaportat
 64. Ambasadori amerikan nxit protestat nė Shqipėri
 65. Cilėsitė e prijėsit tė mirė
 66. Sejdiu dekoroi Rohanin me “Medaljen e Artė tė Pavarėsisė”
 67. LDK defomuesit e Demokracis, Shtetit dhe Sistemit Shumepartiak!
 68. Qka kontriboi e majta per qashtjen shqiptare ne pergjithsi e veqanarisht ne Kosove.
 69. shoku tito ne jemi betuar, qe tė huajt kemi mi nderuar
 70. EKSLUZIVE: Hashim Thaci pergadit atentate kunder Adem SALIHAJ , Gani GECI , Agim VELI
 71. Kosova e…
 72. Genjeshtrat e Xhavit Halitit, i pėrgenjeshtruan Aziz Abrashi dhe Burhan Kavaja
 73. te knaqun apo jo nga zgjedhjet e para ne republiken e kosoves?
 74. Lustraxhiu politikan
 75. Dorėheqje tė parevokueshme........
 76. Hajde shoto luj luj luj, diten ta paguj..... Gjigolo gjigolo dhe EBU
 77. J. Krasniqi: SHIK-u institucion si krejt te institucionet tjera te Kosoves
 78. NĖ EMĖR TĖ POPULLIT TĖ JUGOSLLAVISĖ denoheni me vdekje-pushkatim
 79. Kush po i izolon shqiptarėt ?
 80. Dua te them, por…
 81. Kriminelit Gani Geci po i vije fundi
 82. Gjykata Politike e F.Dardania
 83. Adem Salihaj, Gani Geci dhe fenomeni Nazim Bllaca bashkpuntor...!?
 84. Shqiptaret Flejn Bota dhe Serbet Levizin!!!
 85. Policia e Kosoves i nxjerr jasht 10 familje ēetnikesh
 86. JO, Mesimit Fetar ne Shkollat Shqipe
 87. A ka t'drejt tė qirret Sali Berisha n'emer tė t'gjithė Shqiptarve ....
 88. Sukseset e panumerta t'"eulexhit"!
 89. Thaqi duhet te ndaloj LDD dhe Udheheqjen e saj ta burgos !
 90. Perplasje Brenda Partise 'demokratike' Te Kosoves
 91. LDK pa struktur te unifikuar udheheqese....
 92. Dje pacifist, sot lugat
 93. Mjegullat e paqarta politike
 94. Krimet e SHIK-ut: Nazim Bllaca ėshtė vetėm maja e Aisbergut
 95. si shkoi vala e dyte e zgjedhjeve sot?. te knaqun apo jo?
 96. LDK nė balotazh
 97. Pse Nuk U Ndėrtua Fronti Pėr ēlirimin E Kosovės
 98. I vjen fundi enver sopates(sekiraq ne serbisht)
 99. Te tjeret per Ahmet Krasniqin...!
 100. Deshirat politike/partiake dhe kombetare per vitin 2010...!
 101. Kjo Kang Esht Kushtuar Kryesisht Per Pdk-en Por Ne Veqanti Hashim Thaqin
 102. Populli Kosovės dėshmoi…
 103. NA MĖSUAN DEMOKRACIN, E PĖRGADITEN MIRĖ FSK-en, I NGREHEN VESHIN QEVERIS. U KRY !
 104. Anulohen votat ne Nente Komuna
 105. Thaci nė kėtė menyr hahet dhe vjedhet nė buxhetin e Kosovės.
 106. Evropa Shtrig (e Krishtere) Dhe Lufta Ndaj Evromusilmanėve
 107. Adem Jashari Respekton Presidentin Rugova, Kurse Thaci Kundershton
 108. Kosovė: Koalicion i paqėndrueshėm, zgjedhjet e reja nė pranverė?
 109. A kan dicka te perbashket...?
 110. Qytetaret e Kosoves dhe Shqiperis kur do te mund te udhetojn pa Viza ne EU ?
 111. serbe te Kosoves vizitojne Tiranėn
 112. Kur do te mendojme dhe sillemi keshtu dhe ne shqiptaret?
 113. Hysamedin Feraj zbėrthen ‘izmat e mendimit politik shqiptar
 114. Rruga e UĒK-sė
 115. ja dhe nje mendim nga diaspora mbi takimin beograd -tirane
 116. Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte
 117. Deshtojne zgjedhjet. Krasniqi: do kete zgjedhje te parakohshme
 118. Vizita e Tadic ne Tirane jo e nevojshme dhe jo e studiuar mire
 119. Partia demokratike komuniste voton me urdher te diktatorit. po ne kosove si behet?
 120. LIsta e Zeze: Hiqet Ivica Dacic, mbetet Fatmir Limaj
 121. Jo , nuk eshte kusht...
 122. Policia e shtetit arreston ministrin e vetemruar
 123. Mėrgimtarėt padisin Kosovėn
 124. Genc pollo: do ta zhdukim kombin shqiptar
 125. Surroi: Qeveria e Kosovės e njėjtė me Qeverinė e pėrkohshme tė Kosovės tė vitit 99
 126. Si Te Delet Nga Kthetrat E Vizave Kroate
 127. Imazhi i “paqes” mbi kufomat e gjalla
 128. LDK-ja. PDK&LDD Kualicjoni i ardhshėm.
 129. Misteri i citatit tė Thaēit nė Akademinė e Shkencave
 130. Syla: UĒK ėshtė formuar nga LPK
 131. DEKĖ e DASĖM bashkė
 132. Revolucioni Shqiptar pėr kur ?
 133. Ne shqiperi flitej e perflitej
 134. PDK staliniste, LDK titiste
 135. Krejt kundėr LDD-sė
 136. A duhet shqipėria te ketė referendum qė ta ketė flamur shtetror tė veqanėt?
 137. Intervista
 138. "Zanzi Bari" i AAK-se
 139. qeveria thaqi shperblen kriminelin
 140. Pse spo permendet ma Ukshin Hoti
 141. E treta e vėrteta
 142. Ia mledh bete serbise
 143. Policet e Kosoves me te drejt protestojn
 144. Projekti “Shkupi 2014” pa asnjė element shqiptar
 145. Kosovarėt paguajnė deri nė 5 000 euro pėr pasaporta serbe
 146. Isuf Luzaj: Komunizmi, ēfarė ėshtė?
 147. Genjeshtra e peshqeve t'eulexit
 148. A kan biseduar qevqeria e kosves dhe e shqiperis
 149. Krimi i dytė
 150. Viti i grevave
 151. Kosova, Vizat, Europa
 152. Daci (LDD) i ofron Sejdiut (LDK) koalicion parazgjedhor
 153. kosovaret e diaspores duhet te krijojne partine e tyre ne kosove
 154. Kryeqendra e dreqit
 155. kur do te largohen qytetare shqiptare dhe ata te kosoves nga sistemi totalitar
 156. Berluskoni fyu rėnd kombin shqiptarė
 157. pjese nga burgu per kriminelin fatos thanas nano
 158. Shesin ar e kafshė pėr t’u shpėrngulur nė Evropė!
 159. Qeveria i jep 1,5 milionė euro mė shumė tenderuesit!
 160. Kosova notohet dobėt nė luftėn kundėr korrupsionit
 161. Rasti Bllaca ''top secret''pėr policinė e EULEX-it
 162. ORA vs LDK sebashku...!
 163. Nė LDK nis “Projekti Mustafa”
 164. cfare loje po kurdis Eulexi me Beogradin ne dem te kosoves dhe kufijve te saje?
 165. A duhet informuar popullata e kosoves nese pala amerikane ka nje plan te tille?
 166. Dy indiane ne Prishtine
 167. Ju jeni qelbesira e vrases
 168. Kur do te kete republika e kosoves ushtri dhe ministri te mbrojtjes
 169. Levizja '' VETVENDOSJE ''ne politik
 170. Janjiq kėshillon si tė bashkėpunohet, e tė mos njihet Kosova
 171. Ja pasuria milionshe e Kryeministri Thaēi
 172. Peticion kunder perndjekjes se padrejte politike te Albin Kurtit
 173. shqiperia ***************************. bashkohet me serbine
 174. KFORI i qet muskujt edhe dimrit, paskan thon qe s'u nihmojm mo
 175. Qeshtu osht kur GUXON. MALI I ZI akuzon Serbin DREJTPĖRDREJTĖ
 176. Termet ne KOSOVE
 177. Thaēit i kėrkohet shkarkimi i ministrit tė korruptuar
 178. cfare po ndodh mes tiranes dhe beogradit? U harruan masakrat serbe ne kosove
 179. Shqipėria - Islami – Amerika
 180. shperthim the krisje plumbash ne zubin potok
 181. PDK shpall fitoren nė Gjilan
 182. shba verejtje te forta kosoves. po ecni ne kah te gabuar
 183. Melihate Tėrmkolli jep dorėheqjen nga kryesia e LDK-sė
 184. Kah po shkon LDK-ja ?
 185. Lirohen nga detyra 28 oficer dhe nenoficer Komando
 186. Sheremeti shkarkohet nga Policia, shkon nė Paris
 187. Skandal : “Kurr s'do t'bėhesh Grek, o Derr Shqiptari“
 188. cfare po ndodh ne republiken e shqiperise?
 189. poshtersia e vendeve myslimane arabe nda kosoves po duket perdite
 190. Protesta!?
 191. Thika e BE:vendet e copetuara si kosova dhe bosnja skane vend ne bashkimin evropian
 192. koha per bashkim vllazen. koha te hidhen ne ere kufijte ndares
 193. Po shteti i kosoves kur do te qese urdhearrested per kriminelet serbe te luftes?
 194. Dikush qan e dikush qesh!
 195. Edhe nje mashtrin,loje e Qeveris Thaqi...
 196. rrihet barbarisht ne burgun grek, sot i kthejne kufomen ne shqiperi. qeveria hesht
 197. Shkup: MPB nuk jep detaje pėr incidentin e djeshėm
 198. Zafir Berisha: PDK udhėhiqet nė stilin "Cosa Nostra"
 199. Thaēi e mbeshtet per muri Lajēakun
 200. Tirana aplikon viza pėr shqiptarėt e Luginės sė Preshevės
 201. Dell: Statusi politik i Kosoves ka perfunduar
 202. Drejtėsia pėr tė varfrit
 203. Pas njė dekade, Rifat Jashari e Fadil Geci u pėrqafuan nip e dajė
 204. Nexhat Daci viziton Bujanovcin
 205. Korrupcioni e kontrabanda ne Kosove e ka emrin Eulex
 206. Diēka po zihet a ?
 207. 200 mijė euro pėr kompletin e veprave tė akademik Rexhep Qosjes
 208. Ja shikone Turpin e Policis se Kosoves
 209. Bastiset Ministria e Transportit dhe pronat e Fatmir Limajt
 210. Nė vjeshtė bisedime Prishtinė-Beograd, sipas BBC
 211. Rindizet debati pėr hapjen e dosjeve nė Kosovė
 212. “Qeveria Thaēi mė e pakorruptuara nė rruzull”
 213. Mbi 14.000 kosovarė kėrkojnė azil nė BE
 214. EULEX-i arreston Sabit Gecin
 215. EULEX: Kemi fakte per miliona te keqperdorura
 216. Komandant Hoxha nuk perjashton mundesine e nje konflikti ne Maqedoni
 217. Ringjallen thirrjet pėr zgjedhje tė parakohshme
 218. Vriten 4 shqiptarė nė Radushė tė Shkupit
 219. EULEXI po vepron me brutalitet si Policia e Serbis
 220. Minatorėt e Trepēės sėrish marshojnė nė kėmbė drejt kryeqytetit
 221. Gėrxhaliu, kandidati i vetėm pėr kreun e OEK-ut
 222. Ha per hajr e shiti Thaqi Aeroportin ja kajti nanen pareve.
 223. Kryetari i Gjilanit tėrhiqet nga strukturat e PDK-sė
 224. Kosova Ne Dore Te Mafia-s "ujqit Ne Mjegull"
 225. Sejdiu VS Pacolli !
 226. Rendi dhe ligji i deshtanakeve
 227. Shqiperia dergon 2 ushtare ne Kosove;bashkimi evropjan ia shton edhe 500 pyetje
 228. Kushtrimi i Shqiptarise
 229. J'accuse,.. M. Yves de Kermabon !
 230. OKI miraton Rezolutėn pėr Kosovėn
 231. EULEX-i kontrollon kryeministrin Thaci dhe SHIK-sat e tjerė nė Aeroport
 232. Kostunica hyn i armatosur nė Kosovė
 233. milicija e euleshit armatos koshtunicen dhe ia ve zjarrin pikes kufitare 31
 234. SHIK-u nuk koka shu...
 235. PDK-ja krijon fond pėr mbrojtjen e tė korruptuarit(hajdutit) Fatmir Limajt
 236. SHBA-te kerkojne debimin e shefit t'euleshit, gjeneralit serb , ives de kermabon
 237. Defekti institucional, maji i pėrgjakur – historia pėrsėritet
 238. Skandali i Milaim Ze(k)zės
 239. Zgjedhjet sėrbe nė Kosovė , tensinonohet situata nė Mitrovicė
 240. Sulmohet kamermani i RTK nga serbet
 241. Pasuria e shefit SHIK-ut Hashim Thaēi 1,5 milion euro, e Krasniqit mbi njė milion
 242. Pėrveq "civilėve" nė Kosovė hyjn edhe uniforma ushtarake tė serbis
 243. Rrėfehet Fuad Ramiqi
 244. Burgosja e politikanėve kriminelė, shpėtimi i vetėm pėr Shtetin e Kosovės.
 245. Lidhja e Prizrenit. Vetėm e Prizrenit apo Beslidhja Kombtare nė Prizren ?!
 246. Autostrada: Te ndertohet me para te pensioneve dhe privatizimit?
 247. 44 policė me diploma false
 248. ldd, njė histori e shkurtėr, e hidhur pėlim
 249. Arrestohet Albin Kurti, marrin pjese 40 Police.
 250. Deputetėt gjermanė akuzojnė Qeverinė e Kosovės pėr krim dhe korrupsion