PDA

View Full Version : Politika


Faqet : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

 1. eulexi perdor dhunen dhe kercenon sigurine: HRW kerkon hetime te pavarura
 2. Lėvizja Vetvėndosje, Shpresa e fundit pėr Bashkimin e Shqiptarėve nė njė Shtet
 3. ,,Vetėvendosja" i bashkoj Thaēin dhe Haradinajn
 4. 75% e PTK-s ėshtė ēmimi qė e kushtėzon Kosovėn bota pėr Kodin e Shtetit
 5. Kryetari i Komunės Isa Mustafa u jep tenderė ortakėve tė djalit tė Presidentit
 6. Davutoglu: Kosova te integrohet ne mekanizmat rajonale
 7. Shamia dhe liria
 8. Kėrset alltia nė Kuvendin Komunal tė Skenderajit, tre tė plagosur
 9. Dua tė jem nė politikė por jo duke “i shkelur” tė tjerėt!
 10. A ėshtė Kosova Shtet, ku janė Fatmir Sejdiu, Hashim Thaēi,Bajram Rexhepi,etj..
 11. KAQANIK:Gjuha serbe gjuhe zyrtare!
 12. LIDERI dhe mitizimi i tij
 13. Shkėmbimi i territoreve, rrezik pėr rajonin!
 14. Shqiptarėve "u lejohet tė zgjedhin" mes Pdk-s dhe tėrsis territorjale tė Kosovės
 15. Pas gjygjit te hages vjen gjygji i Ternaves
 16. llaskuci s'pranon te bisedoj me Bamirin.Ky ia fut Topin aty...ku duhet
 17. Presidenti e shpall Tahir Zemajn “Hero tė Kosovės”
 18. OKB; Skender Hyseni ua bėn tetė me hiē, (8:0) Tadiēit e Jeremiēit
 19. Status i veēantė pėr veriun e Kosovės?
 20. Toni Bleir
 21. Blair: I premtova Rugovės, do ta ndihmoj popullin e Kosovės
 22. Ho... Thi Thaē ej, I qo selam Tadiqit hajde laju nė Dubrovnik
 23. Erdogani qytetar nderi i Prizrenit ? Ma kadal or Mynir Basha s' ka mbet Prizreni n'va
 24. Thaci Kanceri Shqiptar sikur ai Milloshevic
 25. Arrestimet fillojne me LDK. Ilir Tolaj arrestohet.
 26. E U L E X
 27. Thaēi shkarkon zėvendėsministrin Gjergj Dedaj
 28. Haxha: Kam presion politik
 29. Ne bised me armikun (veriu i rrezikuar)
 30. E djathta dhe e majta e Drenicės
 31. Presidenti (Sejdiu) po pshurrė mbi Kushtetutėn e Kosovės
 32. BAN, S'BAN, Bėnė mor si s'bėnė edhe OKB-ja po kėndellėt gradualisht
 33. gjykata e hages e gjykon e e denon Republiken e Kosoves per gjenocidin e srebrenices
 34. I pshtyni n'surat te ndyre serbise
 35. Policia e shtetit prangos 5 bandite te udebes serbe
 36. Hyseni udhėton pėr nė SHBA
 37. Nje model i veēante per ēetniket e veriut
 38. Shkembim me arme zjarri mes dy bandave rivale
 39. Kosova nuk ftohet nė minishengenin e Shqipris
 40. Sikur tė mos ndėrhynte NATO , ēka do tė ndodhte me Kosovėn ?!
 41. Veriu nen kontrollin e Natos dhe PK;zhduket euleshi
 42. A do tė pastrohet njėherė e pėrgjithmonė imazhi i keq i krijuar pėr Ushtrin Ēlirimtar
 43. Surroi: Kėrkesa pėr rezolutė e gabuar
 44. Si duhen pastruar kampet dhe enklavat ?
 45. Triku i Dellit, Belgjika, Tiroli Jugor dhe Kosova
 46. Evropen e mbrojtėn gjithmonė Shqiptarėt, edhe kėsaj here nuk do tė jetė ndryshe
 47. Kur 1 edhe 1 bėjnė TRE
 48. Padi kunder ish udheheqes te Kosoves
 49. Themeluesi i UCK-se, Azem Syla eshte nderi dhe krenaria e kombit shqiptar
 50. Lamshi i Ballkanit:
 51. "Ishte nuk ishte" Hajde tė luajm Shtetqe, si bėhen shtetet !?
 52. AAK Turpi i Kosovės
 53. Tribunali i Hages nėn hetime
 54. Kshtu veprojn "atdhetarėt" tandemi Surroi-Geci
 55. Ēfar don (nė fakt) Isai ?
 56. Vetvendosja - PDK-ja e reformuar edhe njė eksperimentim tragjik i Qosjes dhe Demaqit
 57. Ukė Rugova nė politik
 58. Tė gjithė duan diēka nga "HISJA e BABĖS". Kush do ta drejton LDK-en n't'ardhmėn !?
 59. Qeveria e shpall 2011-n vit tė krizės buxhetore
 60. Serbia e ndryshon rezolutėn pėr Kosovėn
 61. A do tė vritet (edhe) Florin Krasniqi nga bandat e SHIK-ut tė pdk-sė
 62. Hallet dhe idealet
 63. Edhe dosja pėr Ali Ahmetin shpallet e falsifikuar
 64. FER-Fryma e Re
 65. A do ta shpėtojnė tė huajt Hashimin ?
 66. Profesori i nderuar Isa Mustafa zgjidhet kryetar i LDK
 67. Lėvizja VETĖVENDOSJE/ Tė pakėnaqurit me PDK-en, Dhe tre LDK-et
 68. Deputeti Gani Geci me armė ka ndėrprerė Zonėn e Debatit nė Klan Kosova
 69. Askush mbi ligjin. Nexhat Daci u dėnua me 1.5 vjet burgim me kusht
 70. Me 12 dhjetor, ditė e kėndshme pėr me fjet!!
 71. Thaēi mban “tė fshehur” listėn e kandidatėve tė PDK-sė pėr deputetė
 72. Vota nė shitje, 20 copė 1000 €uro
 73. Shume kolosale per zhvillimin ekonomik te R.Kosoves
 74. Te konfiskohet pasuria e politikaneve te kosoves.
 75. Zgjedhjet e prakoheshme 2010
 76. Paramendoni sikur.....
 77. Qka ndodhi me Ded Gecajn?
 78. KQZ: LDK e PDK nė balotazh nė Rahovec
 79. Musliu thotė se dosjet i ka marrė nga PDSH-ja
 80. Albana Vokshi: Si mė mbajti 9 orė peng policia e Kosovės
 81. Zannier e quan Kosovėn republikė e re ballkanike
 82. Bajrush Xhemajli (PDK)pėr vrasje dėnohet me 2.5 vjet burgim
 83. Konfirmohet aktakuza kundėr Sabit Gecit e Riza Alijajt
 84. Gjashtė shtėpi, hipotekė nė emėr tė Fatmir Limajt
 85. Arrestohet nė Irlandė E.Sekiraēa
 86. Neser me 29 .11. dite pushimi per institucionet ne Kosove !!??
 87. "Rasti Bllaca", paralajmėrohen aktakuza...
 88. Gėnjeshtrat e Thaēit dalin ne shesh!
 89. E trishton pa-pergjegjesia e Zyrtareve Kosovare
 90. Krasniqi uron Presidentin e vdekur tė Emirateve tė Bashkuara Arabe
 91. Kur Shqiptari harron qė ėshtė Shqiptar
 92. Pėrmbytjet nė Shqiperi, Topi u kėrkon ndihmė aleatėve
 93. Terroriste francez sulmojne Ambasaden e Kosoves ne Paris
 94. Ēėshtja e Shqipėrisė Natyrale nė GJND
 95. Tome GASHI per PDK-ne
 96. Kqyrni QIKA shka ka lindur Nana IiiiEeeeOooo
 97. Hagė: Lirohet pėrkohėsisht Haradinaj
 98. Isa Mustafa shkaktari pėr ērrėnjosėn e Rugovizmit nga LDK-ja.
 99. WikiLeaks: Kosova po shkon drejt ndarjes
 100. Si Ndjehen Partit Politike ??
 101. Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare 2010
 102. Vjedhje: Kur votojnė 149 % nė Skenderaj dhe Drenas.
 103. Thaēi bos i drogės dhe trafikut tė organeve
 104. Kur Gazeta behet Gaze i Botes !
 105. Rregullim i ri politik nė Kosovė '10-'20
 106. Qka perfiton Kosova nė bisedimet me Serrbin
 107. SE PARI KOSOVA... per t“a vjedhe
 108. Tifozėt maqedonas djegin flamurin shqiptar
 109. KFOR-i amerikan nga shkurti kontrollon veriun e Kosovės
 110. Testohen Shqiptarėt-Ku ėshtė "VIJA E KUQE" zoti Kryeministėr ?!
 111. Mė 4 janar homazhe pėr Tahir Zemajn
 112. Mbrėmjet L(l)uksoze tė partive politike, kush prin ?
 113. “Milionerė” me rrogat e shtetit
 114. Molla e Kuqe- Bisedimet Kosove-Serbi.
 115. Vrasjet e fshehta dhe vrasjet publike
 116. 3 vjetet me te lumtura ne qeverisje me Thacin prej vitit 1998
 117. Pse heshtė inteligjenca Kosovare? !
 118. Albanian Faktory-fushat e tmerrshme antishqiptare
 119. Mos te na ndaj Politika.
 120. Drenicė,a thu deri tash paskeni luftu n'kėtė mėnyre.Qėllimi kryesor pushteti?Zgjou!
 121. TURP -Krasniqi uron Presidentin e vdekur tė Emirateve tė Bashkuara Arabe ...
 122. HAHA -Emiratet Arabe i kthejnė gafėn Krasniqit, e quajnė Presidenti Sejdiu....
 123. Qeveria gjithėpėrfshirėse hap pėr tejkalimin e krizės kosovare !
 124. Meta, pazare me HEC-et dhe tenderat...
 125. AAK nė koalicion me PDK
 126. Komuna e Prizrenit nga nesėr pa logon e Lidhjes
 127. spektaklet e EULEXIT 2011
 128. Ikja e lustraxhiut
 129. Presheva nė lotėt e pa tharė !
 130. Shqipėri tė kam 10rė... s'u mbushe mend asnjėherė!
 131. Tre tė vdekur ne Shqipėri !
 132. The Guardian: Thaēi* “peshku i madh” i krimit
 133. Tadiqi propozon ndarjen e Kosovės !
 134. Pelerinė shiu
 135. EULEX-i kėrkon dėshmitė* Marty thotė: "NUK PUNOJ ME JU"
 136. Kush janė 12 milionerėt e Parlamentit tė Kosovės?
 137. Ku n’hamam po jetojmė?
 138. Hajredin Pasha dhe rrogat e premtuara
 139. Respekt tė veēantė pėr Behgjet Pacollin
 140. Kush ne qeveri !
 141. Selam nga Mulla Shefqeti i Krasniqovite
 142. Denonco Korrupsionin
 143. Hajde ore perhajr na koft ky koalicioni PDK-AKR!!!!!!!!
 144. Ata duhet te s'kuqen ! …thot VV-sja.
 145. A do te jetė i votuar nga Parlamenti per President tė Kosovės Bexhet Pacolli!!!
 146. Unė, Drenica
 147. Si u pirdh Atdhetari ?!
 148. Kush kryetar ? !
 149. Prap sulmohet Ambasada e Kosoves ne Paris!
 150. Te hapet Fond i veqant per deshmoret e kombit!
 151. Qeveria e re !!!!!
 152. Sekretet amerikane dhe sekretet ruse tė Behgjet Pacollit
 153. Gadafi dhėndėrr shqipėtar !!!!
 154. Strategjia sllave ne Luginė !
 155. Adem Jashari: komandant i Ushtrise se Vdekur ?"!
 156. Vritet fėmiu Shqiptar
 157. Kush ėshtė "Lėvizja VETĖVENDOSJE"
 158. Vetėvendosje,edhe nė Maqedoni
 159. Fushatė antikombėtare e grekofilve tė Janullatosit
 160. Urdher arresti per Fatmir Limaj ???
 161. Hashim Thaqi - Negociata sekrete me serbin 2010 - 2011
 162. Perse nuk demostrojnė shqiptarėt
 163. Shėrbimet Sekrete
 164. Bashkimin Kombėtar e don (alla) edhe Pacolli
 165. Nga Kosova nė Libi, debati vazhdon
 166. Politike mori virane !
 167. Gjykata Kushtetuese "RRĖXONĖ " Presidentin Pacolli !
 168. Syrgjyn gjallė e syrgjyn i dorėhequr....
 169. Ju lutem !
 170. George Washingtoni me prejardhje shqiptare
 171. Kryetari Konsensual '11
 172. Arrestohet Blerim Kuēi.
 173. Europa kurr nuk na ka dasht neve a esht kjo e vertet ?
 174. Tė shtėna mes truprojeve tė zyrtarėve tė PDK-sė, plagoset truproja e Hajredin Kuēit
 175. Shqiperia etnike ne rrezik prej shqiptarve
 176. Edhe Naim Maloku pjesė e Qeverisė
 177. Amerika dhe shqiptarėt
 178. I s a m u s t a f a gjatė regjimit komunist!
 179. Amerika nė Kosovė ėshtė Vendėse. Dell nuk ėshtė I Huaj.
 180. AKSH nė Drenas
 181. Dinakeria panhelene
 182. ....e tradhtoj!!?
 183. Krasniqi drejt "Vetėvendosjes"?
 184. "Toleranca fetare, buron te besimi i palėkundur te Zoti
 185. SKANDALI i EULEX-it
 186. Njė Pdk- ndryshe ? Njė Pdk pa Hashim Thaēin sa nuk eshte bere vone !
 187. Behgjet pacolli kush esht ky qka ka ky pse nuk investon
 188. Portal Akronimet dhe Politika
 189. Koha qė ndėrkombėtarėt tė ikin nga Kosova
 190. Hetohen Spiunėt
 191. Debat TV per Bashkimin Kombtar !!
 192. Isa Mustafa i krahason Policine e Kooves me UDB-ne
 193. Shqiptarėt nuk kan TOKĖ pėr tė falur, As pėr serbin e as pėr turqin,e as pėr amerikėn
 194. "Tė jesh a tė mos jesh" Kryetar i Tiranės?! Shqipėria vendosė mė 8 Maj
 195. Mosjiu ka tė drejtė,Kosova krahinė e Shqipėrisė
 196. Zgjedhje fer dhe te drejta, Shqiperia ne rruge te mire.
 197. ...mos leni burra, dojn me u bo gjaqet ?!
 198. Rrihen-plagosen Shqiptaret nga polica Shqiptare shkaku i shkaut !!!
 199. Kėrcėnime me Kanun!
 200. Miti shqiptar (!?)
 201. TITO- apo J.B.TITO- U hakmerret Dhive.
 202. Serbia justifikon kėrkesat pėr ndarje tė Kosovės
 203. Mustafa: PDK po na shantazhon me SHIK-un
 204. Naj pshtoj Zoti ?!
 205. Presidenti Bamkeq Topi, nenkryetar i Partise Socialiste
 206. Salihu ! Shqipetar shkoni votoni por une fitoj pa votat e juaja!
 207. Leter e hapur
 208. Deshmia e Hasan Zenelit shoku i Zahir Pajazitit.
 209. LDK me "qevri nėn hije"
 210. Qeveria
 211. Muharrem Ibraj, mbrojti Milloshevicin. Thot: "Serbia Atdheu i im"
 212. Vetvendosja e fton popullin ne protesta anti qevieritare
 213. Serbia pranon dokumentet e Kosovės?
 214. U nda sot nga jeta Nekibe Kelmendi
 215. Lajme aktuale nga vendi !
 216. Provimi shtetėror i maturės
 217. Ja, marrėveshja
 218. SHIK-u Sigurimi Adheut ... tjera
 219. Aleanca Kuq e Zi
 220. Regjistrimi i popullsisė
 221. Amerika e do mė sė shumti Kosovėn
 222. Qytetaret e kosovės shumė shpejt mund tė kalojnė nė serbi me pasaporta Kosovare.
 223. Kuvendi
 224. Ushqimi i te menduarit !
 225. Namaz-protesta nė Prishtinė luhat pėrkushtimin amerikan
 226. Opinione
 227. UĒK zanafilla
 228. PDK_ja - UCK_ja apo UDB_ja
 229. Presidenti i Rumanisė
 230. Perspektiva e fėmijėve nė Kosovė
 231. Shkelet diaspora
 232. Nė Mal tė Zi nė 4.91% Shqiptar
 233. Aktuale apo jo ?
 234. "IMUNITETI" (EULEX-i, Dell-i, Jakupi, Limaj, Thaqi, akuzat pėr krime, Amerika... ?!)
 235. Aktualizohet 3% - shi
 236. Lejimi i shamisė nė shkolla publike
 237. Ligji pėr vlerat e luftės !
 238. Sulm terrorist ne OSLO
 239. Berisha: Bashkimi, nuk ėshtė mė interes i shqiptarėve
 240. Pacolli kėrcėnon Thaēin me largim nga koalicioni?
 241. Shkarkohet drejtori i pėrgjithshėm i policisė sė kosovės
 242. Aktakuza kundėr Limajt
 243. Policia e Kosovės merr kontrollin nė pikat 1 e 31
 244. Njoftim pėr shtyp
 245. Sabit Geci dėnohet me 15 vjet burg
 246. Mendime nga Ramiz Bojaj...
 247. Hashim Thaēi, personalitet i shekullit
 248. KFOR-i amerikan "poshtėroi" zyrtarėt e Beogradit
 249. Raporti i dytė i senatorit zvicran, Marty
 250. Krerėt e terrorizmit serb nė evropė