PDA

View Full Version : Politika


Faqet : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

 1. Gara pėr Presidentin e Shqipėrisė
 2. Mercenaret Rus!!!
 3. Kerkohet status special per serbet e kosoves,
 4. Femrat kerkojn 50:50 perfaqsimin ne parlament,
 5. Fyhet ter populli shqiptar
 6. Njohje te reja te shtetit te Kosoves
 7. Fyhet tere kombi kosovar
 8. eulexi godet koken e krimit : arreston eskavatorin
 9. "Kombi kosovar"?
 10. Enver Hoxha pershendet luften vellavrasese ne Libi
 11. Ekskluzive,dosjet: Si po vepron Serbia ne Kosove ?
 12. Kosova njeh Kėshillin Kombėtar Libian
 13. Turqisht folsat e Kosoves kan que krye
 14. "Kosova zemra Serbise" e "Prizreni Bibla e Turqise". E Shqiptart cka kane te vehten??
 15. Kėshilli i sigurimit tė OKB-s. Pėr dhe kunder Kosovės
 16. Rama ikėn pa paguar nga hoteli "Emerald"
 17. Librat e historisė...
 18. Datėlindja e Pacollit......
 19. Protestojnė
 20. Trashėgimtar i Thaēit
 21. Dhuna e vetvendosjes e pa pranushme...
 22. Serbėt kėrkojnė ndarjen etnike tė Bujanocit
 23. Oriental apo oksidental
 24. Prizrenin, po ja falin Kishės Ortodokse "te zgjedhurit e popullit" !!
 25. Hajde Xhuxh Washingtoni hajde
 26. Ramush Haradinja i pafajshėm ?
 27. Mos na prekni historinė – po klithin falsifikatorėt e historisė ....
 28. Nė pritje tė 16 Shtatorit 2011
 29. Fillimi i fundit tė AKR ?!
 30. Versioni turk pėr historinė shqiptare
 31. A do te privohen nga e drejta per te qen Kryetar -Shqiptaret e Diaspores ?
 32. "eulexi e vret deshmitarin X ne rasti kleēka" a'la fshatarēe
 33. Blerim Shala : po ia japim veriun serbise
 34. Deri kur kėshtu?!
 35. udbeja serbe futet e armatosur ne ministrine e brendshme te kosoves
 36. Shteti serb pranon: Grupi i Zvonkos sulmoi KFOR-in
 37. Ndėrroi jetė ish-presidenti Ramiz Alia
 38. Politika eshte kurve!
 39. Zoran Gjingjiqin e vranė Shqiptarėt ?!?
 40. rrugtimi i droges e perfshin edhe Kosoven
 41. kryetari i zgjedhur nga populli
 42. Shpend Maxhuni emėrohet Drejtor i Policisė
 43. Titulli:Sabri Hamiti pėr president, bie Surroi
 44. Terroret Psikologjike qe po i bane EULEXI ma keq se shkiet dhe Unmiku
 45. EU u perkujdes edhe ksaj radhe mes rreshtave per ndarjen e veriut
 46. PDK shėnon 12 vjetorin e themelimit
 47. Wilkinson: Nuk kishte prova pėr me zhvillue hetime ndaj limajt
 48. Pazari per paqe: kėmbimi i territoreve
 49. KFOR’i po largon barrikadat
 50. Fitou: Aktivistėt e Vetėvendosjes, fashistė
 51. Autonomi per Veriun? Regjione autonome per shqiptare
 52. "Pro pavaresise, Kosova, jashtė Serbisė!"
 53. Autonomi pėr veriun nė shkėmbim tė njohjes nga Serbia
 54. Shkėmbim territoresh mes Serbisė dhe Kosovės
 55. Lėvizja Vetėvendosje nuk mė donin pėr President
 56. Kosova nga sot me pasaporta biometrike
 57. Alma Lama: Ne V.V vendos nje grup i vogel
 58. Deklarimet e Macshane
 59. A e pyet SHBA Qeverin e Kosoves per piken 1-31
 60. Hajnia e shekullit
 61. Kosova e treta nė botė me numrin e azilkėrkuesve
 62. Propozimi i Cooper, zgjidhje afatgjatė ?
 63. Pėrurohen 38 km e para tė autostradės Vermicė-Mėrdar
 64. Vetvendosja e quan Isa Mustafėn - Komunist
 65. Kryetarja e Kosoves e Kritikojke Sheriatin e ja se qka flitet per Kanunin
 66. Akademik Daci do tė kndidojė pėr krytarė tė Republikės
 67. Qfar modeli i pokitikes do te ishte me i miri ..
 68. Behgjet Pacolli dhandrri i Rusis po ja fal Trepqen Anglezve
 69. Berisha kundėr shtetit Palestinez
 70. S’ka Ahtisari Plus, plusi ėshtė brenda
 71. Edhe drenicak edhe tradhtar!
 72. Lulėzimi i komunitetit shqiptarė nė Serbi
 73. Presheva zgjohet !
 74. Kushtetuta e Kosoves e ngjashme me OKB-ne!
 75. Arrihet marrėveshja pėr pikė-kalimet apo kufijtė me Serbinė?
 76. Perl Harbour
 77. Gafa e Ramės, kėrkoi takim me Haradinaj
 78. Mark Skinner : Shqiptarėve tė vrarė u janė marrė organet
 79. Per me dit si e ke punen n'shpi, del e vet n'kojshi. Ēfar thonė fqinjėt pėr Shqiptare
 80. Kosova – shtet nė limbo europiane
 81. Eulex/ldk- kfori/uqk
 82. Dedaj: Thaēi mė torturoi
 83. Presidentja Jahjaga nė Washington : For kosova in the futur.
 84. Dekorimi me pamfleta
 85. Paturpėsia e Ramės
 86. Nostalgjikėt e Enverit nė Kosovė
 87. Pse i thuhet ministri e diaspores
 88. A do ta shpetojn Veseli e Krasniqi Pdk-n, apo do ta themelojn nje parti te re !?
 89. H.Thaci: "Vella" Turqve. Kadri Veseli i quan Okupator.
 90. Thaēi: Vetėvendosje ėshtė Vetėfundosje, Aleanca Kuq e Zi ėshtė Aleanca Faqezi
 91. 14/01/2012
 92. Kur perlahen bujt e vuajn bretkosat, e vuajn apo guxojnė tė gėzohen ?
 93. Kush ishte Haxhi Qamili i perfoluri per te zeza
 94. produktet e Rrezikshme qe sillen ne Kosove
 95. Vetėvendosja “injoron” pėrvjetorin e Rugovės
 96. “Hapni letrat”
 97. Kosova pranon tė mos quhet “republikė”
 98. Berisha nga Ulqini
 99. Berisha ne Ulqin.26-01-2012.
 100. Titulli pompoz per Naim Miftarin
 101. Sa mire ua kishte dėrrasuar... Rexhep Selimi
 102. LDD do bashkim me AAK-nė?
 103. Ēka po shkruajnė Gazetat/Opinione
 104. Kosova Republikė
 105. Kosovė- Jo perspektivė per rinin
 106. Thaēi e pranon fusnotėn me Rezolutėn 1244
 107. Si u vranė komandantet e UĒK-sė qė luftuan nė Kosovė dhe si morėn komandėn “parashuti
 108. Albin Kurti ka qenė nė Binxhe, fakton policia
 109. Ballkani s'eshte evrope
 110. Flirti me Islamistat do ti "han koken" ēdo politikani
 111. Albin Kurti: Nuk e kam pėr ngut p...
 112. Lugina voton Deklaratėn - pėr bashkim me Kosovėn
 113. Paralajmėrohet publikimi i shqiptarėve me dokumente serbe
 114. Bamir Topi: Berisha komunist nga viti 1968
 115. O moj Shqypni e mjera Shqypni!
 116. Shqiptarėt dhe Fėlliqedonia (!?)
 117. Kryeagjenti ushtarak serb kėrcėnon kundėrshtarėt e dialogut nė Kosovė
 118. Hajni i votave dhe misioni i tij pėrqarės...
 119. GOD:Save “the Republic” Of Kosova!
 120. Kush i vrau Vellezerit Gervalla,dhe Kadri Zeken??
 121. Ismet Beqiri - Editės: I speak english water !!! ta dij anglishten ujė !!!
 122. Mos e lėpij tė pėshtyren, Shqiptar thuaj JO zgjedhes sė nėnshtrimit
 123. Kosova nė rrezik
 124. Barrikadat serbe nga Sllovenia ne Kosove.
 125. Bajrush Xhemajli nė burg, Ferizaji drejt zgjedhjeve tė jashtėzakonshme
 126. Perdhoset euleshi franko-serb
 127. Si ndertohet nje ''Shtet "..!
 128. Papa nė Kubė-Krah pėr krahė me komunistet
 129. Lufta e ftoht me serbet vazhdimsi e asaj tė pambaruar gjatė viteve '90-ta
 130. Bllokadė nė Merdarė, maltretohen udhėtarėt me pritje tė gjata
 131. Te ndiēet shembulli grek
 132. Hajnat ...korrupcioni!
 133. Urdhėr i partisė sė Drejtėsisė - "Sheriati" nė QKUK
 134. Kėrkohet "koka" e Haxhinastos, Mohon Ēamėt e pėrndjekur
 135. Saim TAHIRAJT dhe dėshimtė e tij nė KTV
 136. Shtet pa shtet !!!!!!!
 137. Aktualitete ne Mtrovicė
 138. Tensione ne periferi te shkupit......
 139. Shtegetimi i Republikes se Kosoves : pa doreza e pa fusnota
 140. AĒtosh
 141. GERT FILKING: Serbet jane Psikopate dhe derra te mallkuar
 142. (Kur)Dikush guxon ta thotė tė vėrteten. Eurodeputeti Gjerman flet me letra qelė
 143. Forca ruse e islamike duan destabilizimin e Ballkanit
 144. Kapen tė dyshuarit pėr vrasjen e pesė maqedonasve
 145. E verteta do te del ne Shesh
 146. Ish ushtari i UĒK-sė Arsim Berisha, ėshtė gjetur i vdekur
 147. Zoti dhe Amerika
 148. Kryetarėt e PDK-sė
 149. Atentatori i Ibrahim Rugovės?
 150. Mire se vini ne Absurdistan Land
 151. Udhėrrėfyesi nė rrezik!
 152. Ne Hape me Rugoven!
 153. Fyerja e eurodeputeti italian, shqiptarėt: Pėrjashtim nga PE
 154. Ish politikanėt
 155. U projektua dėbimi i njė populli, serbėt nuk e dėnuan. Turp!
 156. Kadare: Serbia duhet tė ēlirohet nga Kosova
 157. Mbytet me thikė Dino Asanaj, shefi i privatizimeve nė Kosovė
 158. Grushtimi i deputetve te Kosoves
 159. 4 korriku dite e madhe per shba
 160. Shqiptarėt e Turqisė
 161. Mediet serbe: Hashim Thaēi ka gjak serbi
 162. Banka kombtare patriotike e dobishme politike
 163. Kosovarėt kush jan keta njerz dhe si jan
 164. Letėr lamtumire ambasadorit Dell
 165. Harta qė bashkon tokat shqiptare nė vitin 2035
 166. Politika kunder natalitetit ne Kosove
 167. Jashari, 510 pyetje Xhavit Halitit
 168. Njefar Al Salustro m... po e terrorizon Kosoven
 169. Zgjerimi Evropjan
 170. Diaspora, shpresa e ktheses pozitive
 171. Pllakat e mermerit dhe varfėria nė Kosovė
 172. IMUNITETI-Kur je i paster nuk te duhet edhe imuniteti, apo jo ?!?
 173. Albin Kurti dhe Rouletti Rus
 174. Vrasja nė Krrabė, babai falėnderon tė bijėn, qė e vrau pėrdhunuesin e saj
 175. '' Ultimatum'' po nga kush eshte??.
 176. E bija e Millosheviqit p'ja njell Shipnis Madhe
 177. OSBE Ankohen-Duket sikur e kanė vėshtirė tė pajtohen me realitetin e ri nė Kosovė
 178. Une te kame ē'liru une kame me te ē'bitu( kerku nafte)
 179. Kodi i kombit +355
 180. Si elaborohet'' karikatura'' per zgjedhjen e Kryetarit
 181. “Jagxhillar solli turq nga Turqia pėr t’u regjistruar nė Kosovė”
 182. M'u ly permas, kopili, e e mora me veti!!!
 183. "thus spoke jakup krasniqi"
 184. Edhe Rusia e ndalon filmin anti-Islamik
 185. LDK-ja kah po shkon ?
 186. A ka shanse "Krahu i Rugovės"???
 187. Urime 13 Vjetori i PDK-se :biggrin:
 188. Ēmimi Nobel pėr Paqe 2012, i shkon Bashkimit Evropian
 189. Kush kėndė e vrau ? kush i vraaaaaauuu ???
 190. WSJ: Ēmimi Nobel pėr Letėrsi Politike
 191. Ja tradhetaret e Kosoves dhe langojt e tyne qe e rrahin popullin
 192. Ku po shkon Kosova?
 193. Plagoset Albin Kurti (Video)
 194. IBM,struktura paralele,autostrada,pluralizem islamik...
 195. Kouchner : franca pret rihapjen e statusit politik te Kosoves
 196. MURAT JASHARI-FARK-U,Ka te drejta sa UCK-ja
 197. Meso drejteshkrimin e reago !
 198. Skandal!!Skandal!!Skandal!!
 199. Pse te mos paditet Carla del ponte, Dick marty e ndonje tjeter ?
 200. Shtetėsinė shqiptare
 201. Pse t'mos guxojnė Shqiptarėt (si e gjithė bota tjetėr) tė ndihen krenar pėr pėrkatsin
 202. Porosia e Isės pėr Hashimin: Ik nga Prishtina nėse s’tė pėlqen, e kthehu atje nga ke
 203. Urime 23 vjetori i themelimit tė LDK-sė
 204. Gurėthemeli i Shqipėrisė etnike !
 205. Vatikani Armik apo mik i popullit Shqipetar dhe trojeve Shqipetare
 206. Rezoluta serbe pėr Kosovėn
 207. Ndarja e Kosovės
 208. U vranė pėr tė dytėn herė
 209. Shteti dhe Jo Shteti
 210. Paradox i radhes: Ambasadori pa ambasade
 211. Alfabeti i politikes kosovare, prej A ne ZH
 212. Adem Jashari ushtar i Ibrahim Rugovės
 213. Spastrimi etnik i shqiptarve ne Kosove nga couchneri dhe mercenaret e tij
 214. udebeja serbe ne Kosove
 215. Amerika i tėrheq vėrejtjen Shqipėrisė pėr shkak tė Serbisė
 216. Thaēėt - Ngritja e Njė Fuqie Biznesi
 217. Kreshnik Spahiu shpallet Qytetar Nderi i Nju Jorkut
 218. Ku je Ali Ahmeti e Musa Xhaferi, kujt i sherbeni ju?
 219. Kah Po shkon:Kosova???? dhe Kombi njekohesisht!!!!!
 220. Beteja (politike) per Kerēoven, e kujt do tė jetė Kėrēova ?
 221. Marrveshja: Kosovė-Serbi, ndermjetson Brukseli, Kush e GARANTON ??!!
 222. Edhe Azem Vllasi nė UĒK
 223. Makovci(Prishtine) qender rekrutimi per te shkuar ne lufte ne Siri
 224. Adem Demaēi "me pelė pėr dore"
 225. Autostrada e Kosovės fiton Ēmimin Global “Projekti mė i Mirė”
 226. Hebrenjtė do ta padisin Kosovėn
 227. Vrasjet politike , kush ėshtė prapa tyre ?
 228. (Skandal) Deputeti kosovar: Skėnderbeu, hero i katolikėve
 229. Vrasėsit e shekullit 20
 230. Shqipėri - zgjedhjet 2013
 231. Ēmimi Nobel pėr Paqe 2013 ?
 232. skandali i radhes i qeveris dhe thaqit
 233. Streha e fundit e horrave : Ismail Kadare
 234. I kujt ėshtė veriu i Kosovės ?!
 235. Elections 2013
 236. Jacobson: Ideologjitė ekstreme s’kanė vend nė Evropė
 237. Plani pėr “Jugosllavinė e re”
 238. Helmimit nga ilaēet
 239. Urime ditėlindjen pdk!!!
 240. Alma Lama: Letėr e hapur kryeministrit tė Turqisė
 241. E tmerrshme: Serbėt kanė bėrė llamba nga kafkat e shqiptarėve
 242. Arsenali Kimik i Sirise te shkaterrohet ne Shqiperi?
 243. Lidhja Demokratike e Kosoves dhe (aleatet) filozofia rugoviane do ta marrin pushteti
 244. STOP gjykimit tė ēlirimtarėve !!!
 245. Ana tjetėr e presidentes Jahjaga, ashtu si asnjėherė mė parė (VIDEO)
 246. Familjet kosovare strehojnė fėmijė serbė
 247. Historiani serb: Shqiptarėt janė autoktonė, serbėt ardhacak
 248. hashim thaēi : personaliteti i vitit kur e krijoi republiken serpska ne Kosove
 249. Esat pashe toptani dhe hashim thaē hajvani
 250. Shenjat e zemrės sė kalbur tė Evropės