PDA

View Full Version : Cila eshte partia me e mir ne KoSoV?


Cool_Boy
02-10-03, 15:10
Pershndetje per te gjithveVetem deshta tju pyes nje pyetje: Cila eshte partia me e mir ne Kosov edhe pse mendoni ashtu???tung ju pershndes te gjithve sidomos atyreve qe pergjigjen

Anonimja D
03-10-03, 21:57
Lidhje me ndonje parti nuk kisha jep ndonje mendim te vecante,mua ma merr mendja puna apo mos puna e tyre flet vet.

Ne kete rast do ta kisha vecuar nje individ e ai eshte kryetari i parlamentit Negjat Daci ,une personalisht kam fillu te krijoj simpati ndaj punes se tij,per mua personalisht ky njeri po punon me se shumti ,edhe dicka pozitive po vrehet te ai qe nuk eshte i njeanshem ,e kjo veti e tij vlen te theksohet.

iliri
05-10-03, 11:09
pershendetje:

une mendoj se ne shqiptaret duhet te lirohemi nga partit politike dhe ti perkrahmi njerzit qe din dhe munden te krijojn vlera per kombin pamvarsishte se te ciles parti jan ata!

une i veqoj tashte per tashte tre njerez ne kosove.1.Agim Ēeku 2.Bajram Rexhepi 3. nexht Daci

mendoj se keta njerez jan te liruar pjesrishte por me shum se te gjithe nga partit politikke dhe jan vene ne sherbim te qeshtjes kombtare shqiptare veqanarishste te kosoves .rrespekt:

donni
05-10-03, 12:45
Deri sa te jemi nen sundimin e dikujt tjeter ne nuk duhet te mendojme per parti e as per interesa partiake ,por duhet te bashkohemi e te sundohemi nga vet vetja e pastaj te pyesim se cila parti eshte me e mire

Beni_gjk
12-10-03, 22:30
valla partia ma e mir eshte LDK me vjen keq por keshtu eshte se pse iu tregoj une

Kjo parti eshte e para parti jo komuniste ne viset shqipetare e ka kundershtu regjimin serb ne menyrat e veta eshte perkrahese e fuqishme per realizimin e enderres se te gjith shqipetareve Pavaresin e Kosoves e cila te tjerat parti ju mungon ky projekt kaq kisha byee

doni
13-10-03, 18:58
Iha qka keni fol po normal bre se dihet se cila parti osht ma e mir

LDK

LIdhja Demokratike E Kosoves ;)

djana
13-10-03, 20:26
Pershendetje

Per mendimin tim osht LDK (Lidhja demokratike e kosoves) ky eshte mendimi im dhe besoj i shumices tjeter

Ju pershendes gjithve

LaBi_Pr
13-10-03, 21:10
valla per mendimin tim partia me e mrekullushme esht edhe dihet a LDKja edhe e perkrahi deri ne maksimum edhe rrespekt per Dr.Rugova njeri i paqes osht bre pranone o njerz .

arTanibb
13-10-03, 23:30
Pershendetje per gjith n'veqanti adhurust e Dr.Ibrahim Rugoves dhe LDK_S (Lidhjes Demokratike Te Kosoves )

LaBi_Pr
14-10-03, 00:40
tungi edhe pershendetje kejt kosoves nga selija e LDKse ne prishtin

smart_ass
14-10-03, 01:40
une mendoj se te gjithe ata qe mendojne se LDK-ja eshte me e mira gabojne. RUGOVA eshte i mire dhe me i miri, por njerezit i ka katastrofe. Partia eshte tmerr, pijne duhan neper zyra, bejne mend e rrijne ne vend. E qka mendoni ju njerez ata qe vdiqen e i lan nenat me duar ne gji? A kane qene te mire ata qe kan vdeke per kete vend? Ku eshte LDK-ja, a ua ngul familjeve te tyre, a i permned ata? edhe a i permend meritat e tyre? Hell no!!!!!! tung edhe mendoni e mos hyni ne gjynah

LaBi_Pr
14-10-03, 10:22
Qy ti haveri SMART sa i perket atyre qe kan vdek deshmor ata ne as nuk duhet mi harru kurr por ata kan vdek ne luft tu luftu ne vijen e par te frontit.oki mir shum po pse u vran mbas lufte komandant DRINI,GJEMAJL MUSTAFA .TAHIR ZEMA .UKE BYTYQI /hajde me trego kush i vrau bre haver ata qe kan vllaznim bashkim me serbi qe pin e rrin me ta gjdo nat o loqkan tungi

Cool_Boy
15-10-03, 13:01
TungJu pershndes te gjithve sidomos ata qe e dojn partin me te mir ne kosov dhe me demokratikat dhe vetem nje eshte dhe aja eshte LDK-ja (Lidhja Demokratike e Kosoves)Hej o ti Smart Ass mos mu shit mua frajer e mum thane vetem Ruguova eshte i mir e ata tjert qe i ka ne parti te vet jan katastrof se gabim e ki, se ata te gjith jan me shkoll te lart e nuk jan qubana ok.. Dhe te gjithe e kan vetem nje fjal dhe nej qellim dhe aja fjal dhe aj qellim eshte:::::Kosova e Pavarur dhe DemokratikeTung

iliri
15-10-03, 13:14
pershendetje:Lidhja Demokratike e Kosoves LDK eshte partia me komuniste ne nivel Ballkanik pasi Lidhja Demokratike e Kosoves identifikohet me njeriun apo individin e quajtur Ibrahim Ruogova i cili bene gjithqka ne emer te partis pa e pyetur elektoratin e LDK-se.

LDK-ja nuk ka kryesi qe mblidhte dhe i shqyrton intersat e simpatizantve te saje por per gjithqka vendos vete Rugova sikur ne kohen e kumunizmit te Shqipri kur ka vendosur ne mer te shqipris pa e pyetur shqiprin Enver Hoxha .per kete edhe LDK-ja per kater vite i ka humbur 45% te elektoratit te qytetarve te Kosoves?!

pra lufte LDK-ja kishte 90% te elektoratit kurse pas 4 viteve ka 40% te elektoratit kjo deshmon qart se LDK-ja eshte shkatrruar dhe vazhdon te shkatrrohet ende.Partia me e mir ne Kosov dhe me demokratikja eshte Partia Demokratike e Kosoves e udhehequr nga Hashim Thaqi e cila parti ka kryesin e saj ,Kshillin e pergjithshem drejtues dhe vendimet ne kete parti mirren ne konsultim me te gjithe e jo nga individ siq behet ne LDK!Rrespekti i Takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre...?!

TONINO
15-10-03, 18:38
MOS VET HALLI PĖR NE NĖ DUAR TĖ KUJNA JEMI, DHE NĖ KĖND M'BAJM SHPRESA TĖ KOTA. NUK MUND TĖ KUPTOJ ENDE NUK NJIHEMI SIKUR SHTET NĖ BOT E KENI KOH TĖ BĖNI PYTJE? CILA PARTI JU PELQEN.

GJAT LUFTES JAN PAR SE KUSH JAN DHE SI KAN VEPRUAR PARTIT NJĖRA NDAJ TJETRES.{MENDIMI IM NDAJ PARTIVE ĖSHTĖ *KAM NJĖREN E MSHOJ TJETRES*}

__________________________________________________ ___________Geto_21

Cool_Boy
16-10-03, 14:06
O jaran (ilir) ti spaske lidhej me politik po vetem po folshe hajt kishe po thame diqka ok kur ti i thue LDk-es eshte parti komoniste e tjete qka thue?? qka te duash...Jarani jem shko ne shkoll permisov pak se spaske lidhje me asgje, shko permisoe fajlorin se qysh po e shoh une ti paske nevoj mu permisu ne gjodo send ok... Hej ilir jaranit mos dil ketu me fol me motive politike ok se nuk e ki mir e tani krejt te shajn...ok

MiRa007
16-10-03, 22:44
Te pershendes TONINO,....une jam plotesisht nje mendim me ty!!!

iliri
17-10-03, 07:22
pershendetje:

une ne kete forum kam hyre qe ta shprehi opinjonit tim politk per te zgjedhurit ton!

prandaj une ketu foli sipas asaj qe une mendoj se eshte mir ? mirpo kjo qe e shkruaj une nuk ju pelqen disave me ide kumuniste si ky far Cool_Boy icili me thote mnos fol me motive politke se krejt ta shajn nanen ? kjo eshte shum qesharake nanen ma hsajn njerzit te cilet nuk din se qka shkruajn tjeter veq per te share prandaj sharjet e tyre nese me shajn nuk me lene pershtypje sepse ata para se te me shajn mua ata e shajne veten dhe identitetin e tyre personal.

une e kam qellimin tim dhe kete mendim timin une e ndryshoj ateher kur mua me duket se ashtu duhet te veproj e jo pse kete e deshiron dikush tjeter !???rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre?!...

Beni_gjk
17-10-03, 22:08
Ilir me nuk do te merret me ty askush se po shihet mendimi i yt se si me kon i pagun me miliona euro me shajt njerzit pa argumente tung e ishalla bon ma mir pershendes Cool Boy

iliri
18-10-03, 10:00
pershendetje:

ty beni_gjk te kam thene disa here si ti ke veshtirsi ta kuptosh ate qe shkruhet ne kete forum?

me duket se te mungon talenti? kete e argumentoj me shkrimet tua !

jeta
23-10-03, 11:19
une kam qene me LDK po mo sjom me asnji parti.

rugova eshte njeri i mire, por nuk do te thote qe krejt qka te thojen tjeret mi pranu tu kesh si "viē". e sa i perket vrasjeve, ai ska qene ne gjendje ka nji truproje me ja siguru njerzeve te cilet kane reziku, e ne fund kane dhene jeten per qat LDK. edhe jom e sigurt qe familjeve te tyre askush nuk ju ndihmon aq sa duhet.

Al-Vi
23-10-03, 15:03
znj. jeta, ka pase njerez te majftueshem te cilet vullnetarisht kane qene te interesuar ti mbrojne keta njerez.

Ju lutem nese keni koke te mendoni, nje udheheqes shteti nuk eshte mire te ofendohet, ato jane mendime tuaja dhe mbaj per vete.

Beni_gjk
23-10-03, 16:10
Jeta nuk mund te shkon jeta qdo her me roje te dera .E nga kush te ruhesh nga shqipetaret ky eshte turp me duket!!!

fadil
23-10-03, 19:03
pershendetje:

vallashum te rrezikuar jeni , mu tu dhimt jeni ba as ne shtepit e juaja spo jeni te suguruar , mosvet vaj halli per juve , ma te siguruar keni qen kur kan qen shkiet, bile ateher sju vrajshin shqiptaret, po me dhimbeni besomni .

Beni_gjk
23-10-03, 19:54
PO QAJO ESHTE EDHE E KEQJA ORE I MJER ATEHER KAN QEN SHKIJET EDHE PREJ TYRE NUK KI PRIT DIQKA TE MIR POR MBAS LUFTES O I MJER PSE TE JETOJM ME TRUPROJE ORE I MJER PSE PER QFARE ARSYE ZONJA NEKIBE KELMENDI TE KET ROJET PSE KOL BERISHA PSE TJETRI E TJETRI PSE DUHET TE NDODHIN KETO GJERA NGA KUSH TE RUHEMI NGA SHQIPETARI A E MORE TE MJERI FUNDIN E KENI SHUM TE KEQ JU NA DHIMBESENI SE KENAI INVESTUAR SHUM PER TE JA ARRIT DIQKA POR E KENI TE KOT ME KEQARDHJE JU PERSHENDES

Cool_Boy
25-10-03, 12:09
Pershndetje per juve te gjithveVetem deshta te theme se pershkak ketyre vrasjeve na SHQIPTARET nuk mundemi mi i qel syt kurr, na nuk mundemi te hecemi perpara kurr se e vrajm ate te meqemin dhe ate budallen i thojm ti je mi i miri. Ne fond te funit kan pe vrasmi vllavin dhe moteren.. Ven se kjo me qene liri, me hece njeri pa kur ni fare trup roje na po duhet me thirr edhe KFORin me na rujt e une nuk e shof kete te arsushme as pak... Por dhosht zotu i mbledhin ment e permisohen do e nuk bojn keshtu qka jan ka bojn do njerz...

leka
10-12-03, 17:57
LPK LEVIZJA POPULLORE E KOSOVES parti qe i dha shum luftes ne kosov ne maqedoni.Parti qe esht hal ne sy te udbashave parti qe nuk bazohet ne endrra po endrrat i ban realitet.

Murgesha
10-12-03, 19:52
Une mendoj keshtu.

Kape njeren e meshoj tjetres jane partit politike ne Kosove.

Asnjera prej tyre nuk meriton te jete ne pushtet.

lazdrani
10-12-03, 20:32
Oh ma i mire per Kosove si president ska me te mire se une!!!!

PREZIDENT LAZDRANI!!!!hahahahahhaha 8) 8) 8) pake humore ok

Per mua personalisht jane disa njerze besoje te pakten se i takojne disa merita.DR.IBRAHIM RUGOVA NR 1,pastaj NEXHAT DACI NR 2 DHE NEKIBE KELMENDI NR 3!!!!!

PER PRESIDENT TE KOSOVE NE VOTAT TJERA KISHA SHPALLE BILL KLINTONIN SE NE AMERIKE DO TE FITON GRUAJA E TIJ OSE MIKU JONE UESELL KLARK!!!! E TANI PE KALLIM YEAHHHHH lazdrani :roll: :P :wink: :lol: 8) :D

vullneti
11-12-03, 09:28
He he he...sa te mjere jemi...sa te vogel jemi me u nda keshtu mes vete e me u vra per cdo dite keshtu...

Serbia ka gabua shuuume(po shyqyr qe ka gabua)...se veq eshte dashte qe perkohesisht tju thote kosovareve:po ju leme qe ju ta qeversini veten...edhe me i terhjeke forcat policore....kukuku..per nje muaj ishim pergjysmu....edhe ate krejte ne emer te Patrotizmit,tu i vra "tardhtaret",e prap ishim ba "kajl" me na ardhe shkau....e sa te mjere jemi e sa te verber jemi....

Kush ne kete kosove sdo me mbete shqiptar i mire...as te gjellet e as ata qe u vrane me pushke ne dore kunder shkaut...

Veq pyetem shpesh: valle a do te mbledhim mend ndonjehere????

Nacionalisti
21-12-03, 15:11
Se pari ju pershendes te gjithve dhe ju deshiroj qaste te kendeshme,Kur flasim per partin me te mire ather duhet te bazohemi ne punen qe partit tona kan bere per popullin,e sa kan bere e dim te gjith,thjesht per mua per momentin nuk ka parti te mire ne Kosov,ja pse ne Kosov ne para luftes ka ekzistuar vetem nji parti dhe populli eshte mbeshtetur ne te,me mir te themi ka qen nji levizje popullore,siq dihet ka qen e regjistruar ne beograd pra ka vepru me lejen e beogradit,e dihen sukseset e saja shume mire,sa qe nuk dua as qe ti ceki sepse ndihem keq,pas luftes erdhe nji frym pluraliste pra mundesia per te pasur shume parti,u ndan ne dy grupacione edhe pse me emra te ndryshem,ne fushtat e tyre parazgjedhore per veq premtimeve te kota ,kishte edhe urrejtje ndaj asaj apo kesaj parti,pra ndiellnin urretje mes popullit,un isha i percaktuar ne nji parti fakt,por ne momentin kur keto parti ben nji marrveshje kukell ta quaj u terhoqa ngase nuk munda qe te jem pjes e asaj marrveshje,dhe sot thjesht jam i percaktuar diku ku e gjej veten aty ku flitet per bashkim te trojve shqiptare edhe pse per shume duket e parealizueshme e per shum te tjer e panevojshme ose thjesht nuk e parapelqejn bashkimin Kombtare,thjesht sepse as qe ja din rendesin edhe te mirat qe do te kishte sjellur bashkim,por mbetem me shpres se nji dit shumcia Shqiptare do te ket nji mendim te njejt dhe do te arrihet kjo sepse per bashkim ka nevoj te pregatitet populli me heret,te ju tregohen anet pozitive te bashkimit dhe se e ardhmja e te rinjeve dhe femijve tan eshte ne bashkimin Kombtare, tani ju pershendes dhe them se nuk ka parti ne mire per momentin ne te gjitha trojet Shqiptare..

kaloni mire ,,le te rroj ILIRIA

kaedhemazi
23-12-03, 02:10
Zoti Ilir

nese nuk te pelqen LDK-ja eshte mendim i yti por nga ata qe shkruan rezulton vetem nji mendim te rrugeve te paanalizuar dhe me argumente shume te dobeta.

dr.Ibrahim Rugova(edhepse po pin shume alkohol) nese te kujtohet ne fillim te viteve te 90-a ka theksuar gjithmone Pavaresin e Kosoves por edhe ka kerkuar nji Protektorat.Edhe siq po e shofim nji dekade me vone Kosova u shenderrua ne nji Protektorat.Per mua do te thote se ky person e ka parapare 10 vite me pare gjendjen e sotme prej kesaj rrjedhon se ai eshte dhjet vite para atyre qe e akuzojne sot.

Pastaj eshte Dr.dhe ka punuar nji kohe te gjat ne Akademin e Shkencave ne Prishtine.Ndoshta edhe ti je Dr apo Akademik por nese jo po me duken pak te teperta argumentet tuaja kunder Lidhjes Demokratike dhe Ibrahim Rugoves

kaedhemazi
23-12-03, 02:15
Nacionalistju keni shkruar se pas lufte erdhi nji Kohe Pluraliste shumepartiake.

edhe para luftes se fundit kan ekzistuar Parti te tjera ,Levizja apo Partia Demokristiane edhe disa te tjera.Nuk eshte aspak e vertet se LDK-ja ka qen Partia e vetme.

Vetem sa per Korigjim

Nacionalisti
23-12-03, 09:27
Pershendejte te gjithve.Nji reagim apo kunderpergjegjje ndaj kaedhemazi-t , zotri un e dij shume mire se ka pas edhe parti tjera para luftes por siq e din me siguri edhe ti shumica e tyre kan vepru ilegalisht ngase kan qen ne sy te armikut,sa i perket parties demokristiane ajo si para luftes asshtu edhe pas ka qen si krah i djatht i LDK-se pra si femij i saj,dhe se ne ate kohe partit tjera kan qen vetem si simbolik dhe shumica as qe kan guxuar ta shprehin programin e tyre ne opinon ngase do te ishin ndjekur nga pushteti serb,e sa per LDK-ne dihet mire se deri vone ne plan program kan pasur Kosova si pjes e Barabart e Jugosllavis,,njiherit zotri bazohu ne faktin se pushteti serbe qdokend qe ka qen i rrezikshem per ta e ka eliminu ne rastin e pare,qysh edhe para formimit te LDK mendoj se emrat e martirve e deshmoreve te kombit te vrar para viteve 90 nuk ka nevoj me i permend se i dine me siguri, tani te mbetet ty te gjykosh dhe sa i perket anes sime nuk do te komentoj me per kete qeshtje,nuk dua te krijoj armiq por miq,,mbetesh i pershendetur,,dhe te gjith duhet te jemi tolernat ndaj njeritjetrit,sepse duhet te pajtohemi me mendimet e tjerve por nuk do te thot se edhe duhet me i pranu ato mendime ,,

kaloni mire te gjithe

kaedhemazi
24-12-03, 01:55
Me sa di une ,i ndaluar ishte vetem aktiviteti i nje Partie e cila fatekeqsisht vazhdoi punen ne mergim dhe perfundoi si dore e djathte e Serbise duke plaqkitur popullin.Antaret e asaj Partie sot e kesaj dite kudo qe jane nuk kan guxim te permendin publikisht se ishin aktiv.Disa dihen por te tjeret nga marria qe kan bere e mohojne.

LDK-ja nuk ka punuar aspak ne menyre Legale perndryshe do te punonte edhe Ministria e asaj Kohe ne Kosove e jo ne Ekzil pasiqe pjesa dermuese ishin antare te LDK-se.Kjo Levizje vetem pasi u pranua nga Bota dhe Dr Rugova mbante kontakte te rregullta me te gjitha shtetet e Nato-se ateher eshte toleruar nga Beogradi si Forc e vetme politike me te cilen mund te bisedohet ,dhe fatkeqsisht vetem kjo parti kishte dha ka njerez qe me te vertet din te bejne marreveshje.(mendim i imi)

Cool_Boy
24-12-03, 15:15
pershndetje per te gjithUne kete pyetje e kam bo vetem me shiko se qfare mendimi ju (publiku) keni e une nuk kam thane qe ju duheni ta kritikoni njen parti e tjetren ta mbroni ok.Edhe nje here ju them thueni cila eshte partia ma e mir dhe pse mendoni ate e leni fjalt LDk-ja keshtu e ashtu kuptoni..

Per mendimin tim qe me prish e ka prish qyky "iliri" i cili po ja man krahin PDK-se e keto pariti tjera po i kritiokon pa mas.

kaedhemazi
27-12-03, 07:39
Cool Boy ,une nuk i mbaje anen Partise Demokratike megjithate nje kritik per ju.
Nese ne pergjigjemi ne Pyetjen e juaj se cila eshte partia me e mire e kosoves ,asnjeri nuk mund te pergjigjet me tri apo kater shkronja apo vetem me emrin e asaj partie.
Cdokush e shfrytezon te drejten ta argumentoje mendimin e tije dhe mendoje qe eshte ne rregulle.
Perndryshe nuk do te kishte diskutim fare dhe nuk do e quanim Forum por Ent Statistikore ,sepse ateher do te dinim 10 e perkrahin kete parti e 4 ate tjetren apo anasjelltas.

Cool_Boy
29-12-03, 14:11
Tung kaedhemazi

Une pajtona me ju se duhet te argumentojm ketu per at mendim qe ju e shprehni por mos e kritikoni ne individ.

tung

fadil
29-12-03, 15:02
pershendetje:
une ne kete forum i kam postuar te gjitha ato mendime te mijat ne lidhje me LDK-ne dhe Partit tjera !
nga te gjithe ne kete forum kam pritur kunderargumente por nga asnjeri nuk kam marre asnje argument qe do ta kunderargumentonte shkrimin tim !
perpos qe kam lexuar intuita te njerzve qe nuk kan asnje vler argumentuese perpos nje kokfortesie qe te shkruajn vetem kunder atyre qe shkruajn ne kete forum dhe mendimeve te tyre pa asnje argumente!
njeri prej ketyre eshte edhe ky far cool_Boy?!

pershendetje Cool_Boy mos u ngut mere veten me te mir bre djal se sje ka shkruan asgje per tyu lexuar po mendoj shkrim me vlker te argumentuar!

lIbErAtIoN
29-12-03, 20:54
Valla po me vjen keq fadil se shum po kishe qef me kon i ditur po me duhet te te them se je shum i paditur sepse nuk shkruhet me diktime nga askush ne ket forum eshte mir qe te gjithe te shkruajm ate qka e prekim qdo dit ate qka e shijojm te gjithe te miren e te keqen pa marre parasyshe se per cilin parti eshte fjala

E jo te shkrujme inate te njeres apo tjetres parti sepse te e fundit ne keto vetem qka e tregojm kulturen tone si te ri qe jemi
E ket kulture me se miri e ke tregu ti me shpifjet tuja
Nese thu qe nuk ti ka kunderargumentu askush ato qka ti ki shkru je gabim sepse i kam lexu me shum vemendje te gjitha tekstet e shkruara dhe kam pa se mjaft mir kan reagu ndaj shkrimeve tuja fallse
Me vjen keq qe me duhet ti them fallse sepse nuk kan baze askund keto shpifje qe i ke ber ndaj njerzve qe e kan udheheq mjaft mir deri me tani Situaten ne Kosove e tashe vjen nje i qmendur qe ska lidhje me politik e mundohet qe te ju ben korigjime
Kur je kaq i ditur pse nuk e jep kotributin tend ne ndonje vende ne instuticionet e Kosoves ndoshta do te ishim me perpara Por jam i bindur se me keto qendrime tuja nuk do te kesh vend askund ne shoqerin shqipetare
Ju pershendes te gjjitheve

fadil
31-12-03, 14:07
pershendetje:
me pelqejn shum kritikat pavarsishte se nga kush vin ato!
mirpo me bejne te qeshem ato shkrime qe kan vetem urrejtje ndaj meje pa asnje fakte dhe aq me shum me pengojn shkrimet qe shkruhen te trilluara kunder shkrimeve te mija, ne te gjitha shkrimet qe kan qen kunder meje nuk ka pasur asnje kunderargument perpos trillimeve dhe akuzave te rreme dhe te turpshme te cilat nuk meritojn te lexohen mirpo pasi qe ne kete forum nuk ka nje komision te pavarur qe do te mirrej me vlersimin e shkrimeve tona dhe ne funde te ipte konkluzionin per to ateher ketu ndodhe kjo qe ndodhe e qe nuk duhete ndodhe.

me pelqejn shum argumentet qe e tregojn te kunderten e shkrimeve te mija dhe i pres me padurim ato pavarsishte se nga kush vine mirpo deri tashte ne kete forum une nuk kam lexuar shkrime te tilla apo argumente qe e tregojn te kunderten e shkrimeve te mija>.

rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te vete>.?!.....

GjIlAnAsI_cSi
04-01-04, 03:41
Pershndetje Per Krejt :)

Kshire Be Ti Far ( ILIRI ) Ti Be Shoq Spo Dishe Qka Osht LDK Qfar Njerz Ka Edhe Qaq Shum Qe Koke I Smut N`Hajukni Edhe Krejt Kshyr me Ja Lonenn Qatij Plakit DR RUGOVES Qe Ma I Meqem Se Ki RUGOVA Ska Bir None Qitu N`Kosov.. Edhe Jasht Kosoves.. E Ti Kshyr e Maja PDK Qe Kjo Masi U Kry Lufta Dul U Bo PUBLIKE Se Mas Luftes Ke Ka E Han Shqiperin Me Kryetarin E Juaj HASHIM- THAQI !! Tu Vra Njerz Me Te Mdhaj Si Psh..
AGIM-RAMADANIN Kto Dihet Kryetari I Juaj Qe Marohet Haxhi A As Shkollen E Mesme Se Ka Te Kryme Qaq Mire E Une Ty Edhe HaSHIMIN Ju Kisha Qu Ka Brazili Me Punu Se Per Kosov E Per Evrop Sjeni Ju Hajt Tash kalofesh Mire Se Veq Qka Um Ke Bo Norvoz Me Qat Fjal ( KOMUNIST ) Qe Ne Difsh Ti Qka Osht ( KOMUNISTI ) Une Po Ta Ha Ty Po Nejse

Kalofeshi Mire Krejt

FLM > GjIlAnAsI_cSi >

kaedhemazi
04-01-04, 06:58
.....pse te shkruaj dikush dicka te argumentuar kur dikush kerkon pergjigje ne budallallak te paargumentuar.

kaedhemazi
04-01-04, 07:00
edhe ....se di cfare me diskutu me shume.
Populli i ka dhene voten Partise me te mire.

driton
05-01-04, 19:20
partia mė e mirė e kosovės ėshtė LDK, pėr ata qė nuk e dojnė si anonimja D nuk ka nevojė tė pėrgjigjėsh se fundi funditė nuk na interesonė medimi ytė banalė, njerzitė qė mendojnė si anonimja D mundėn lirishtė ta marinė hashimė thaqinė dhe partinė e vetė dhe tė shkojnė nė serbi dhe ta nė shkrujnė bashkimė vllazniminė pėr dhetė vjetė ( MORATORIUMĖ ) si qė dashti ta bėjė kryetari atyre (****) Hashimė thaqi. Por ky moratoriumė neve ldk nuk na pengo hiqė se ne e kimi popullinė me vete.


********************************
Zotėri ju lutėm pa ofendime

Me nderime Bond

Cool_Boy
06-01-04, 12:25
TUng Fadil

Une te kisha keshillu ty qe te shkojsh te doktorri dhe ti bjejsh mas vetes se ti siq ja ke nis keshtu nuk mundesh me perparu.
Hej shokit mos mu shit ti mue ketu politikan apo shkollovan se asnjeren prej tyre nuk e paske ok, por ndegjoj kritikat e njerz qe ti japin ne kete forum e mos fol ketu me motive politike.

Se ju perkrashit Jo te LDK-se shum po krtikoni me motive politke dhe po mendoni se jeni mbi te gjith njerzmin por nuk jeni shokit ,jeni ne fund te pusit e qe do me thon duhet me shum mu marr me poltike,me mesu me shum e mu bo pak me te meqem e mi lan keto kritika se kritika asgj nuk arrit por vetm te qon te posht..

Naim Frasheri(Nese sgaboj ) ka thene: "Pun Pun nate e dit qe te shofim pages drit" dhe jo do te beni keshtu pun pun dit e nate qe te mesoni nga pak se shum nuk jav len juve.

Tung

Al-Vi
07-01-04, 18:32
Verejteje per autorin e kesaj teme.

Emri Kosove nuk shkruhet Kosov.

LDK eshte parrti ma e mire ne Kosove.Albani

kaedhemazi
10-01-04, 09:21
ekzistojne dy fenomene qe e mbajn Presidentin ne Postin e vet.
Ata te cilet nuk posedojn asnje njohuri Politike dhe e perqeshin ate......dhe ata te cilet kan njohuri dhe interes per politike dhe ardhmerin e Kosoves dhe e perkrahin ate.

progoni
23-01-04, 00:17
Un me vones e lexove kėt tem dhe mė shtyri njė pėrgjegje e njė Fadili tė inkuadrohem edhe ajo me kishe dhimjen e tij pėr rrezikimin e shqiptarėve nga shqiptarėt.
Krimi i organizuar nė Kosovė i tipit 17 nėntorit grek e mban peng Kosovėn ne ecjen pėrpara drejt pavarsis sė saj e ai ėshtė aty.
Kjo ėshtė mortaja mė kobzezė nė qaf Kosovės dhe tė qytetarėve qė mbas paku e kan meritu mbas gjithė atyre vuajtėve.
Vall kur do ta mėsojm kėt do tė jet von ,atėher qfar dhimbjesh do tė kesh ti Fadil nuk e dij .[/list]

fadil
31-01-04, 20:54
une ne kete forum kam hyre te shkruaj kunder atyre qe mirren me politik por nganjeher jam i detyruar te shkruaj edhe kunder disa forumisteve te cilet pa e ditur se qka shkruajn ketij forumi i japin kahjen e debatit ne mes forumisteve e jo e paraqitjes se argumenteve per politikanet qe ata i perkrahin>
te debatosh me qiftin Cool-Boy eshte humbje kohe edhe asgje me shum sepse ky nuk e din se qka shkruan,perqka shkruan dhe me e keqja kujt i kontribon sepse shkrimet e tije jan intuita dhe pa asnje fakte keshtu qe nuk meritojn te lexohen?

Cool_Boy
02-02-04, 13:07
A prap tu kje kthy Fadil a?? O une e kam dit se sa here qe ti te folsh nuk e meriton tjetr pervesh me ta mbyll gojen me nje qerap te madhe me at zen frymen...

Qyre shokit nese don te pergjigjes mundesh mu pergjigj por nese nuk don te pergjigjes athere eshte shum leht vetme injorohe ate pyetje ok e mos dil ketu si lop me fol palidhje se une e kam bo pyetjen per ata njerz qe marrain vesh e jo per stupca si ti ok, a po shef forumistat e tjer pse asnje prej tyre nuk ja nisi me fol si ju!!!!Nese nuk e din athere une po te tregoj..Ata nuk jan si ti shokit po kan pak me shum dijeni se ti e pergjigjen ne pyetjen qe une kam pyetur e asgje tjeter po ik musho e mos me fol ketu me motive politike. Se me ju nuk kam koh te foli se nuk jam asi njeri qe qaj derrasa me njerz qe nuk kuptojn, me njerz si ti mos te ardhet merzi ok.

Murgesha
02-02-04, 14:25
Une mendoj se partia me e mire eshte PBTK-ja.
PARTIA E BADIHAVXHIVE TE KOSOVES.

Cool_Boy
02-02-04, 15:37
Shume mir e ke Murgesha me ju jam.

Tung

fadil
03-02-04, 10:20
pershendetje:
te nderuar lexues te ketij forumi nese deshironi ta kuptoni se kush eshte Cool-Boy vetem shiqone fjalorin e tije te perdorur ne kete forum sikur te ishte ndonje bari i kafsheve dhe asgje me shume.

Cool_Boy
03-02-04, 12:12
Fadil po ti ishe ti si une do kishe qene me mir nuk do ti kishe kritiku njerzit palidhje, akuzu dhe do kishi pas me shum respekt nga te tjert dhe me tey nuk vlehet te folet se je nje tip qe nuk mundesh te mirresh vesh,je nje katunar i keq qe deri dje besoj qe e ke ru lopen e sot e ke bo nje PC dhe mendoj se nuk eshte i yti e hyn ketu e tregon bullakin tende..Je nje njeri qe han tan diten e nuk e din se qka je ka fol eku po e qet etj etj.

Hej po ik musho se askush nuk po te format,nuk po te ben hesap si njeri e mos hy ketu me fol me motive te ndryshme se ti je nje njeri qe keti forumi nuk ju duhet..

Zero Cool
04-02-04, 13:17
:wink: :wink: :wink:

Barbaroza
08-02-04, 09:39
Partia me e mire ne Kosove eshte ajo qe populli e ka votuar me vite L*D*K.

No comment :)

bali
08-02-04, 11:41
Pse janė shqiptarėt kėtu ku janė?
Sepse kanė mentalitetin e robit;
Kujtojnė se janė mė tė menqurit dhe i dijnė tė gjitha;
Flasin me urrejtje pėr tķ mbuluar dobėsitė e veta;
Flasin me emocione, sepse kanė shpėtuar nga lufta dhe kujtojnė se e kanė bėrė shtetin;
E personifikojnė vetveten si ēlirimtarė dhe nuk dijnė tė tregojnė ēka kanė bėrė pėr Kosovėn;
Nuk kanė ide dhe as interesim se ēka do tė ndodhė nesėr me Kosovėn;
E simpatizojnė LDK dhe Rugovėn pėr ta mbuluar sedrėn e dinjitetit dhe kompleksin e inferioritetit;
Nuk e admirojnė luftėn e UĒK, sepse kurrė nuk kanė besuar se dikush mund tė kthejė pushkė nė shkaun DHE, kujtojnė qė e kanė humbur prenė ( pasurinė ) e pasluftės;
E ngushėllojnė veten duke thėnė se Zoti na shpėrblen nė atė dynja, e nė kėtė dynja ėshtė Presidenti, Pejgamber i joni;
DERI KUR DHE DERI KU, NUK E DIN ASKUSH!?
ĒFARĖ JEMI - I KEMI EDHE PUNĖT...

[/b][/i]

Murgesha
08-02-04, 12:40
[quote="bali"]Pse janė shqiptarėt kėtu ku janė?
Sepse kanė mentalitetin e robit;
Kujtojnė se janė mė tė menqurit dhe i dijnė tė gjitha;
Flasin me urrejtje pėr tķ mbuluar dobėsitė e veta;
Flasin me emocione, sepse kanė shpėtuar nga lufta dhe kujtojnė se e kanė bėrė shtetin;
E personifikojnė vetveten si ēlirimtarė dhe nuk dijnė tė tregojnė ēka kanė bėrė pėr Kosovėn;
Nuk kanė ide dhe as interesim se ēka do tė ndodhė nesėr me Kosovėn;
E simpatizojnė LDK dhe Rugovėn pėr ta mbuluar sedrėn e dinjitetit dhe kompleksin e inferioritetit;
Nuk e admirojnė luftėn e UĒK, sepse kurrė nuk kanė besuar se dikush mund tė kthejė pushkė nė shkaun DHE, kujtojnė qė e kanė humbur prenė ( pasurinė ) e pasluftės;
E ngushėllojnė veten duke thėnė se Zoti na shpėrblen nė atė dynja, e nė kėtė dynja ėshtė Presidenti, Pejgamber i joni;
DERI KUR DHE DERI KU, NUK E DIN ASKUSH!?
ĒFARĖ JEMI - I KEMI EDHE PUNĖT...


Bali zotrote po cilit komb i takon ti. Pasi qe shqiptaret qenkan te tille si q ti i ke pershkruar, a ben me dite pak per origjininen tende. Nejse edhe ju shqip po shkruani :shock: :?:

SHALLI
08-02-04, 18:46
Tung

:D :D :D Mbrone te vėrteten o njerez po duket kushe e donė dhe e mbronė Kosoven dhe kush e vjedh dhe e vret Kosoven
No Coment

kaedhemazi
09-02-04, 05:38
LDK-ja dhe Gjergj Kastrioti-Ibrahimi.......hehehe

bali
25-02-04, 08:46
[quote=bali]Pse janė shqiptarėt kėtu ku janė?
Sepse kanė mentalitetin e robit;
Kujtojnė se janė mė tė menqurit dhe i dijnė tė gjitha;
Flasin me urrejtje pėr tķ mbuluar dobėsitė e veta;
Flasin me emocione, sepse kanė shpėtuar nga lufta dhe kujtojnė se e kanė bėrė shtetin;
E personifikojnė vetveten si ēlirimtarė dhe nuk dijnė tė tregojnė ēka kanė bėrė pėr Kosovėn;
Nuk kanė ide dhe as interesim se ēka do tė ndodhė nesėr me Kosovėn;
E simpatizojnė LDK dhe Rugovėn pėr ta mbuluar sedrėn e dinjitetit dhe kompleksin e inferioritetit;
Nuk e admirojnė luftėn e UĒK, sepse kurrė nuk kanė besuar se dikush mund tė kthejė pushkė nė shkaun DHE, kujtojnė qė e kanė humbur prenė ( pasurinė ) e pasluftės;
E ngushėllojnė veten duke thėnė se Zoti na shpėrblen nė atė dynja, e nė kėtė dynja ėshtė Presidenti, Pejgamber i joni;
DERI KUR DHE DERI KU, NUK E DIN ASKUSH!?
ĒFARĖ JEMI - I KEMI EDHE PUNĖT...


Bali zotrote po cilit komb i takon ti. Pasi qe shqiptaret qenkan te tille si q ti i ke pershkruar, a ben me dite pak per origjininen tende. Nejse edhe ju shqip po shkruani :shock: :?:

Vetėm mė tregoni kujt dhe pse tķ tregoj?!!!

Kaltrina
27-02-04, 09:36
hhahahahha a mu dok a e krahasoi dikush Gjergj Skenderbeun me rugoven aahahahahh po veqse eshte nje dallim Skenderbeu me shpate e rugova me alkohol ne dore.Nnncncncn me siguri ju qe e doni rugoven hala nuk e keni perjetu luften e nuk e dini qka eshte lufta, une rugoven e kam kojshi te parin e qai tipi qe pe doni ju,ne kohe te luftes ku une i kam pas ne lufte babin edhe vellaun, kane ardhe e kane marr e e kane qu ne Itali me helikopter. Ai dikur ka qene edhe koleg i babit tim, e njoh edhe personalisht. Mund te ket qene LDK dikur partia e vetme ne Kosove, por tani eshte 2004 e koha eshte per ndryshime a?
edhe rugova eshte njeri i vetem ne bote, kryetari i vetem ne bote qe i perkrah burgosjet e ushtareve te luftes.
ok i pershendes krejte PDK edhe hallall ju kofte se jan ma te mirte.

E kam nje pyetje per ju: qka mendon rugova kur kesh gjate ndonje interviste?
Thote valla popull budall qe 20 vjet po i rrej e hala se kane marre vesh edhe xgerdhihet normail si zakonisht qishtu si qikjo figure :D hahhaahha

Kaltrina
27-02-04, 09:44
edhe qka dini ju qka eshte politika bre allahile. Edhe keta njerez qe i permendet psh Xhemajl mustafa ka qene mik i ngushte i familjes sime, ka qene njeri shume i mire, po qka nese vete Rugova e ka vra, per shkak se ka dite shume per te. Po ashtu dikush e permendi edhe Tahir Zemen, une vete punoj ne pushtet e e di sigurt se ne veturen e tij kane qene 2 kg droge, besoni mos besoni, kini me marre vesh veq mos po eshte vone, se qaj rugova qe po del ne TV tu xgerdhi nuk eshte qaq i shenjte, ai vete i vret njerezit qe dine shum per te, po edhe nje here po e perseris qka dini ju qka eshte politika bre allahile, merrnu me najsen tjeter. Nese dikujt i pelqen Ismajl kadareja lexojeni librin e tij te pasluftes, ai po ashtu edhe gjate luftes ne nje interviste rugoven e quan m*t.
tung

eltoni
27-02-04, 11:33
Kaltrina koke me te vertet koke politikajke e fort mori po ti Rugoven e paske kojshi e Xh.Mustafen e paske pas mik, hajt kallxona edhe naj fore tjeter, por per fat te keq kto jan fore te moqme e kerkush nuk po i han ma , perveq ju te revolucionit te vonuar demokratik me partin nanė te PDK-s, oj Kaltrin mos ki edhe naj lidhje familjare me Tosin bre se mi ndreq do pun ne Tiran me kishe pshtu ta kisha dit per ner a :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kaltrina
27-02-04, 14:34
hahahhaha shume qesharake a spo ki qka me me kritiku tjeter aaahahhah. Edhe eshte e vertete se un e e kam familjen intelektuale edhe babin personalitet te njohur politik. a je i kenaqur?
tung

progoni
27-02-04, 15:59
Nėna e vakive ti Kaltrin ,pa pa.
Politika nė babėn tėnd.
Kallzona njėher qysh ėshtė politika, se shum po kam qef me ditė.
Paskemi maru deri tashi,na pshtove.

lazdrani
27-02-04, 22:11
Partia me e mire ne Kosove eshte Partia "Lemi Do Kikirika" :lol: :lol: :lol:

kaedhemazi
28-02-04, 04:29
M a mire me shpetu Kosoven me alkohol sesa ta vrasesh lirine e saj me droge e kontraband e nafte..........
A qenka koha per ndryshime aa........ndrysho edhe ti se mbete nacionallna manjin......

kaedhemazi
28-02-04, 04:31
Lazdrani a je i sigurt per LDK-ne
mos eshte me e mire "Partia e Dudave te Kosoves"

data
29-02-04, 21:50
hahah partia me e mir,po valla ma e shemtumja s“ka sikurse ajo
e "LDK-s=Lidhja e Debilave Kosovarź"

kaedhemazi
01-03-04, 02:08
" Poligoni i Derrave Kosovare".......po bojka po bojka..........

Kaltrina
01-03-04, 08:31
Tung
Me doket qe ju qe jetoni jashte Kosoves nuk i dini gjerat bash mire, edhe sduhet me ngul kambe keshtu. Edhe me doket qe dikujna kinse po iu dhimbka Nekibe Kelmendi, qe " e shkreta" duhet me pase truproje ( mos po tutet qe pe vran najkush haahahh, kujna i duhet ajo se), edhe me te vertete djemte e saj mu kan dhimbte se jane kan te ri e skane pase faj, po ma i poshter se burri i saj, ska pase. Ai i pate rjepe shqiptarte e shkrete tu ju marre pare kur u burgosnin ne demostrata, edhe nuk ju ndihmojke hiq, a kur ka pase kjo shtepi me bazen e miliona na skishim me hanger buke, e zoti eshte i madh e nuk eshte mace me te grrithe, edhe kjo mban truproje veq kishe une dikushi.

BlertaB
01-03-04, 16:11
Kaltrina le bre qik se nuk paske lidhje me politik vallah si mundesh me sha ti Nekibe Kelmendin e burrin e saj e djem hej a je normal ti??
me fal si po shprehna keshtu po me te vertet ma ka hyp gjakun e nuk mujta me u duru pa shkrujt lidhur me ket tem ok.
Lu lutem mos me keqkuptoni per at fjalem hej a je normal tung kalofshi bukur.

Llapi
03-03-04, 05:16
" Poligoni i Derrave Kosovare".......po bojka po bojka..........


Oti qe po i fshishe ren shkrimet qe nuk po te pelqeishin ty a ky shkrim ma nalt nuk po e ofendoika askand sipas teje a?

kaedhemazi
04-03-04, 04:46
vet Shkurtesa PDK eshte ofendim,per pjesen dermuese te Kombit Shqiptar

Kaltrina
04-03-04, 11:46
oj Blerta B ti pernime skoke normal bre allahile, jo ti po dishe qka eshte politika, se shqiptarte se ju e kan pru Kosoven ne qit dite, veq keni qef me gjete hazer edhe qe bashkepunoni me shkije sjau nin veq me rujt b**** e juaj, e dhe ti mos i thuj dikujna a je normal a more vesh.

Kaltrina
04-03-04, 11:50
" Poligoni i Derrave Kosovare".......po bojka po bojka..........

o ti kaedhemazi qysh spo te vjen marre more ncncncncn masi ste ka preke shaku ne familje se e kishe pa, po po me doket shkau ka shku shume heret,

************************************************** *********
I nderuar zonjė apo zotėri tė lutem bėnu mė i/e sjellshėm/me, mos ofendoni, se respekti dhe ofendimi janė veēori njerėzore, kundervihu me argumente e leni ofendimet.
Si per tė gjithė diskutuesit edhe per ju vlen rregullorja.

Me nderime Bond

BlertaB
04-03-04, 12:05
Kaltrina Shoqe nuk keni nevoj te ofendoni dikend lidhur me politiken ok.
Edhe te lutempak ma shum rrespekt a??
Se ketu asht forum edhe gjithkush e jep mendimin e vete ok.
Edhe shum po gezohem si jeni juve kaq e menqur e po shkruani bash si mi pas ( 50 ) Vjet
Me RRespekt Blerta.

akoma i pa diplomuar
04-03-04, 12:43
kaltrina , partia me e mire ne kosove sipas meje eshte sikur te gjithe partite te ishin te miura dhe bashke . ky eshte mendimi ime , por mundet edhe gabim ta keme tung .

BlertaB
04-03-04, 13:11
tlumt goja akoma i pa diplomuar tahs bash mir ke fol.
Mas miri kishte me qen sikur te gjitha partit te ishin sbashku.

BlertaB
04-03-04, 13:12
Pershendetje Bond po mundohem te mos bejm ofendime apo sjellje palidhje po nganjehr po dalim prej taktit
Me RRespekt blarta ju pershendes.

Llapi
04-03-04, 18:45
le te na rroi ibrahim rugova

nashta qyky postim i imi ka jete te gjate bile se tjerat postime keta komunistat e titistat po i hajshin si pekmezin e dardhat turshi qe i ka kultivue rugova me te shoqen per ket dimen.

kaedhemazi
08-03-04, 19:22
.......cka te maron rugova i ban mire Kosoves.edhe turrshi edhe pekmez edhe kompot kurgjo dem Kosoves nuk i ka ba.

illyria
02-04-04, 20:56
Partia mė e mirė dhe mė multi etnike ėshtė pamėdyshje AAK-ja sepse nė radhėt e veta ėshtė duke i marrė me tė madhe krejt magjupėt dhe gabelėt nė Kosovė!
Ēka me ba kur votat janė tė njejta!!!

illyria
02-04-04, 21:01
...e gjer dje magjupėt kanė qelė varre pėr ne!!!
Ske ēa bėn,pėrparim i dukshėm se jo mahi!!!
Bosat dhe biznismenėt e kėsaj partie,me direktivė nga kreu po i marrin nė punė me shumicė vetėm magjupėt vetėm e vetėm pėr me i marrė votat e tyre dhe me bo me gabue naj magjupi me e quejt magjup,ti nxjerr syt duke tė thėnė se ėshtė shqiptarė me gjak tė pastėr shqiptari...
...eh ku kanė ra heronjtė tanė !!!

nota
26-05-04, 15:00
Sa per parti ne dim se s'kemi nje parti ne Kosove qe asht perfekte por, mund te themi se cila eshte partia qe ka punuar me se shumti per ēlirimin e Kosoves edhe qe vazhdon te jet kembengulse vetem per ate qe thot populli ateher eshte AAK dhe kryetari i saj Ramush Haradinaj, mund te themi edhe partia qe s'ka ba asgja per Kosoven esht LDK-ja e cila edhe sot e ksaj dite si para 12 viteve vazhdon me te njejten politik, me pavarsin ne gjep pa e nxjerr asnjehere,
Thot nje fjal e urt popullore
" Eshte madheshti kur njeriu e sheh drejt realitetin, eshte mjerim per ata qe nuk duan ta shohin kete"!

betimi_15
26-05-04, 15:52
PDK- THAQI PDK- THAQI


*************************************************'


Ky mesazh u ndryshua nga Bond

betimi_15
27-05-04, 15:35
e more Moderator tani po thuni smuni mi ndryshu mesazhet e forumisteve .......

************************************************** ********

I nderuari zotėri Betimi_15, ju kisha preferuar tė jeni mė i disiplinuar, tė leni ofendimet, por edhe per kėshilla nuk kemi nevoj.

Me nderime Bond

Ardi_pr
27-05-04, 15:52
Cila parti eshte me e mira??????????
Per mua asnjera parti. Pashe ketu mendime te ndryshme e te them te drejten simpati te madhe per LDK-ne (lidhjen e duhangjinjeve te kosoves), sepse mire e kishte njeri qe vetem duhan pine e asgje tjeter.
Por mos mendoni se edhe ne partite tjera ehste me mire. Por ne LDK eshte katastrof . Une nuk e di dhe le te ma thote ndonjeri prej jushe, por me fakte se cka beri LDK-ja per Kosoven apo Rugova, vetem asaj qe thoni se eshte p[er paqe. Une nuk e di se paqja po na qete me hanger, apo jemi rehatuar. Ju lutem me tregoni se cfare ka bere LDK-ja apo edhe nje parti tjeter. A na gjeten vende te punes???.

Une nuk e di se si mund ta sipmatizoni diken qe fare nuk i intereson per popullin. Po e marre nje shembull per keta djemt e rinje ketu, sepsee dhe vet jam i ri. A mund ta doni apo ta simpatizoni nje vajze aponje djale qe ai fare nuk ua ve veshin, ju mund ta doni per nje kohe te caktuar e jo gjithmone.

fadil
02-07-04, 14:33
Pershendetje:

Partia me e mir ne Kosove eshte "LIdhja Demokratike e kosoves" hahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

a e dini se perse eshte me e mira?

sepse per gjdo dite e me shum po i ikin te gjithe intelektualet !!!!!!!!!!

e kush do te jet ne kete parti .?
do te jen alko olistat siq eshte Rugova , njerzit antikombtar dhe pa prespektiv per te ardhmen.

MemphiSx
02-07-04, 16:24
ahahhaha ma mir alkoolista a komunista e terrorista aggagaga bilem jan me faqe te bardhe nuk i thot kush se qe ky qe ka vjedh popullin e vet jo qe ky qe e ka vra popullin e vet gagagaagagag :P

fadil
02-07-04, 16:46
Pershendetje:


MemphiSx me vjen mir qe me ne funde e pranove se Kryesia e LDK-se jan komunista, alko olista dhe terrorista, me mir von se kurr !!!!!!!!!11

MemphiSx
02-07-04, 21:38
ahahhah fadil Nejjse e paske keqkuptu Pergjigjen po ska lidhje

Alkooli eshte i lejuar ne gjithe boten te Konsumohet

Por Krimin e Organizuar po e lufton I Mbare Rruzulli Tokesor dhe po ja jap denimin e merituar Keshtu qe edhe je e keni marr denimin e merituar nje her nga Vota e Popullit e masnej nga Drejtesia siq po shihet qdo dit po Denohen anataret e Partis tone te lumturune
Spo di qka me te thon veq na keni marr ftyren para botes se nuk i kem pas do tradita qfare na i keni pru ju valla

Mi vra njoni tjetrin per Karrig qet pune se kem pas veq RRnoft Ligji i Forte e po ju qet ne rruge t'zotit Byee :)

nitushe
09-09-04, 13:47
Partia ma e mire osht PDK-ja :lol: edhe politikani ma i mire osht valla Fatmir Limaj

Kaltrina
09-09-04, 14:28
Pershndetje per te gjithveVetem deshta tju pyes nje pyetje: Cila eshte partia me e mir ne Kosov edhe pse mendoni ashtu???tung ju pershndes te gjithve sidomos atyreve qe pergjigjen


Cool Boy se pari, masi qe ju simpatizuesit e ldk-se po gjeni gabime edhe kinse jeni shume te menqur, sa per informate, nese se keni ditur nuk shkruhet Kosov po Kosovė, mos e boni gjytyrym pa nevoje, edhe ashtu boll e keni lene mbrapa.


PDK-ja noooormal!!!

MemphiSx
10-09-04, 12:13
LDK

rida
10-09-04, 13:00
Ku po i shihni ju ato parti te mira ne Kosove. Mos e genjeni vehten more se po humbni kohe palidhje. SKA PARTI TE MIRE NE KOSVE SE KREJT HAJNA JANE E PER POPULL NUK UA NDINE FARE

progoni
10-09-04, 17:01
Kaltrina si duket ke bėrė hecje me fizkulture,
si vullnetare qė veten e lajmruat ,duhet tė kemi konsiderat,
e unė fillimishtė nuk ju kisha marrė parasyshė.

Bija e babit intelektual ,
me rrėnjė de,
rrėnjė si rrėnjėt e kėmbeve,din ku i kan rrėnjėt kembet Kaltrinė,
edhe mos e dishė i bėni njė nuhatje atyre,
rrėnjeve intelektuale tė juaja de.

A thashė najsen Kaltrinė.
Se unė ju kam dhėn tė drejtėn e kritikės,
ose si ishte vullnetarisht e murrėt vet atė.

Tani e tutje kritikat e juaja do i marrė parasyshė.

Loloku
11-09-04, 08:18
Ufja, o zot cka paske ba keshtu qe nuk po hyka pa maske ketu prej kuterbimit. Hale e paske ba shoki ufjaaaa!

progoni
11-09-04, 10:24
CILA ĖSHTĖ PARTIA MĖ E MIĖ NĖ KOSOVĖ

Misioni i sotėm pėr partit politike nė Kosovė ėshtė i dyfishėm,ato edhe duhet qė tė realizojn kėrkesėn nacionale tė shqiptarėve atė tė pamvarėsis sė Kosovės,si dhe shqiptarėt tė i shkupt nga e kaluara e hidhur qė i ka lan sistemet kumuniste nė tė dy anėt e kufirit.
Kur kėsaj i shtojm se nė katrahurėn e saj politike merrė pjesė edhe maca e kuca,misioni vėshtirsohet mė shumė.

LDK pat nderė qė tė jet e ngarkuar me kėt mision tė shenjėt,ajo kėt nder do e ket prap,sepse nuk ka alternativė.
LDK po kush tjetėr.


P.S.
uh shokut gati tė harrova,pėr ngulitjen nė fizkulture,unė atė e mendova mbas tetorit ,meq nuk patėt durimin
sillu,sillu
se e beke me lezet

Nexhati
13-09-04, 14:18
LDK :arrow: IBRAHIM RUGOVA

Ylberi_be
15-09-04, 12:56
tung ju pershendes gjithve edhe pse ska randsi se dikush din diqka me shum e dikush ma pak e dikush ja fut kot dhe qeshtjen private e shfrytzon ne krahet e qeshtjes se kombit sidoqoft realiteti i esht realitetmos folni kur nuk dini diqka ma shum se qe se shihni me syt e juv realitetin e punes dhe ndjerzes se puntorit e tregon vet gjdo njeri dhe ska nevoj te diskutohet me ?une jam nje djal i thjesht dhe smendoj diqka mir pa e pa dhe pa e verifiku realitetin se si esht dhe si besoj fjalve te atyre qe thojn e gjykojn;gjdo kush duhet ta kuptoj realitetin e sodit disa per qeshtje private poe po e shesin vleren e vet dhe po e shkelin gjakun e Luftarve te liris ketu ka nga te gjith njerzit qejan hy ne per parti ?ska mal pa uk.ska Mal pa thi une po them;? une personalishtkam babin politikandhe ende se eshtkyqurne asnje parti? se sesht aqleht te hysh apo kur te dush me dal?un personalisht mendoj se partit te cialt e kan ndrru dhe e kan shkatrru politiken hegjemoniste evropjane dhe regjimin e milloshit dhe te Psikopatin rugoves jan ata qe sod jan ne Poplli i nuk mundi ma ta duron Regjimin e milloshit dhe poezin e rugoves qe ujepke te premtev ne ingjizim 15 vjet me rradh evuri popullin ne gjum dhe e shiti kosoven para 10 milon shqiptarve ne emer te zotit do ta fitojm pavarsin ? zoti as kujtnuk i jep te ha ne qofsenuk punon askush sdo te fiton pavarsi liri ne qofseje i okupuar dhe sben luftpo flen e behesh demel Zullumit i erdhi fundi rugova e sdeshi e kurr sdon te ket kosov telir qe argumentet ne luftenne kroaci erdhinjelajm per shqiptaret mobiluzohuni se shansa jon me e mira esht kjo te bejm plan dhe te gjith stacionetpolicore ti vemnenkontroll qejannekosovdheserrbet tizem rob se ushtrija jugosllave ishte ne kroaci 2 e dytaqe e deshtojesht marrveshja qe ikishteba me ata te cilet ia donin te mirenkosoves 3 ish udhheqsit e ldk lshuan ldk adem demaqi regjep qosja ram buja hydajt hysen per arsue se ldk ndryshoj vizionin.dhe ne keto zgjedhje ldk fitoj se evropa dhe komisioni nderkomtar nuk lejuan qe te fitoj ata qeluftuan dhe e ndryshuan sistemin shovinist dhe kokboshtsin e rugoves se po ikin serrbet pastaj nga kosova.ksaj here petersen do ta thot te verteten ose luft i tha Hashim thaqi dhe Ramush haredini dhe sdo te lejoj ma qe dikush teluan me ndjenjat dhe karakterin e popullit tem dhe eka nisur at per rusi ska ma vjedhje votash ska ma serrbi ska ma me prit rugoven 15 vitepavarsi sod o kurr ja luft ja realitet) PDK -Aleanca dhe -ORA- ?LDK?10% te votav do ti fitoj barabar me serrbet qe skan qare pa marr pses ne zgjedhje ose prraqkat e per serrbi_ :arrow: :cry:

MemphiSx
15-09-04, 13:25
ylberi_be shum kombinim te mir paske be

pdk-aak-ora me kto tri parti prej sotit je ner serbi

partia e pare ka bere marreveshje me milloshin
partia e dyte eshte nje parti qe ska kredibilitet sepse ne ket parti jan te kyqyr tipa se mahmut bakalli
partia e tret eshte parti si e koshtunices vetem se eshte shqip ORA Siq e ki pa kerkoi mbeshtetje edhe te gjukanoviqi per partin e tij :)

Me pas fillu lufta ne kosove ne kohen kur ishte ne kroaci sot ende nuk ish i zbuluar as varri yt

Merr shembull ne Bosnje o mjeran sa viktima i pat kjo lufte Bosnja e kishte armaten e vete edhe pse ishte shtet n'vete edhe nuk mujti me luftu me serbi

E ti dashta me luftu me serbi

cncnc me pas kon ti n'pushtet qishtu e kishe marr popullin n'qaf
Por ne momentet me te kqija te Kosoves Dr.Ibrahim Rugova e udhehoqi drejt rrugetimit qe tani eshte ne finalizim te Pavarsis se Kosoves
Pra i nderuar she i shum vuajtut kishe shum gabime drejtshkrimore Nje preferenc te vjen nga une: Shko te babi qe koka shum politikan e t'meson me shru shqip me mir ;)

dr.hektor
26-09-04, 13:12
Te nderuar vellezer kudo qe jeni jashte kosoves apo brenda ju pershendes.
Se ne cfare gjendje gjendet populli i kosoves i manipuluar nga politikuajt tane mese miri do ta kuptojne ata qe sot jetojne ne Kosove.Me qindra e mijera familje jane pa kushte elementare ,pa buken e gojes ,pa uje, femijet pa libra etj etj.Ndersa politikajt tane cdo dite po pasurohen.
Ne skenen kosovare nuk ka engjej,te gjithe me rend po vjedhin djersen tone.Rregull e pashkruar eshte qe cdo tender ne fyt te ministrave tane te derdhen qindra mijera euro per nje tender.Nese ke firme private dhe konkurron per tender ateher do ta shohesh haptas para syve ti kerkojne 20000 deri 100000 euro per tender.Keto nuk jane genjeshtra.
Per momentin per nga nr tenderave dhe vjedhjeve po prine ne toplisten e hajnive jane :
1.Rexhep Osmani (tenderat per shkolla etj) dhe Zef Morina (rruget)
2.Behgjet Brajshori (ndertimet e shtepive te serbeve,objektet e kultures)
3.Jakup Krasniqi (higjiena etj)
4.Ali sadrija (financat ,tendera etje)
5.Pleurat Sejdiu (barnat,ambulancat etj)
6.Eqerem Kryeziu (komuna e PZ)
7.Ismet Beqiri (komuna PR)
et etj etj etj
Lista eshte shume shume e gjate sa nuk ka vend ne kete leter time. Ajo firme qe jep ryshfet me shume ajo e merr tenderin.Cdo segmet i jetes eshte i korruptuar me shume se ne shqiperi (deri ne kete moment vetem SHPK po mbahet) duke filluar nga kuvendi kS,Qeveria, ministrite komunat,Spitalet,Fakultetet KEK,PTK etj
Por vellezer a thua sa eshte gjate lista e problemeve ekonomike.
Papunesia 60-75 %,importi 98% ndersa eksportojme vetem 2%,rrogat e arsimtarev 150 E,e mjekeve 210 E etj tj ,ska rryme,ska uje etj
Cka duhet ne te bejme si ti ndalim nga turri keta hajna te xhepave tane keta hajna te ardhmerise te femijve tane.
A tua japim voten qe te vjedhin edhe 4 vite .Kur do te na del gjumi atehere eshte shume vone.
Prandaj keshilla ime per ju eshte mos votoni per partite e koalicionit te korrupcionit LDK-PDK-AAK.
Ata jane zgjedhja e jone fatale.
Pse asnje parti e ketij koalicioni nuk flet per vjedhje.
Sepse se bashku pa dallim partie po vjedhin
Qitjani gishtin kokes edhe njehere para kutise se votimit.
Votoni
-kunder korrupcionit
-kunder familjarizmit
-kunder gjumashave politik
-kunder klaneve mafioze
Votoni per ardhmerine juaj ,per zhvillime ekonomik e leni me ato diskutime jo kjo parti ka be kete kjo ka be kete ,leni endrrat e zgjohuni nga gjumi 15 vjeqar qe na ka zene.
Nese nuk dalim ne zgjedhje nuk eshte zgjedhje.
Prandaj votoni ndonjeren nga keto parti:
ORA ose ADK
Per momentin keta mund te jene zgjedhja me fatlume
Pershendetje te perzemerta per te gjithe ju
edhe nese nuk mendoni si une,mendimi juaj eshte i respektuar

Dilaver
26-09-04, 14:21
E ja paske fut kot ore dr. hektor!

Ėshtė njėfar Hekurani1 i cili nuk len subjekt politik as njeri tė ndershėm mbi rruzull tokėsor pos Emrush Xhemailit (hakareti mė i madh) e ngjashėm ja paske fut kot edhe ti bre doktor me pikė mbas Hektori.

Po le bre keto dy qura pa u nda mirė nga LDK-ja u shpartalluan po kur tė bėhen edhe ndonjė ditė qka bėjnė ato?

E sa per oren e Ujdin e shum parti tė deshruara tė deshtakut Suroj me origjinė turke nuk don koment fare, se nuk ja vlen hiq me ja dhan votėn.

MemphiSx
26-09-04, 15:54
Te nderuar vellezer kudo qe jeni jashte kosoves apo brenda ju pershendes.
Se ne cfare gjendje gjendet populli i kosoves i manipuluar nga politikuajt tane mese miri do ta kuptojne ata qe sot jetojne ne Kosove.Me qindra e mijera familje jane pa kushte elementare ,pa buken e gojes ,pa uje, femijet pa libra etj etj.Ndersa politikajt tane cdo dite po pasurohen.
Ne skenen kosovare nuk ka engjej,te gjithe me rend po vjedhin djersen tone.Rregull e pashkruar eshte qe cdo tender ne fyt te ministrave tane te derdhen qindra mijera euro per nje tender.Nese ke firme private dhe konkurron per tender ateher do ta shohesh haptas para syve ti kerkojne 20000 deri 100000 euro per tender.Keto nuk jane genjeshtra.
Per momentin per nga nr tenderave dhe vjedhjeve po prine ne toplisten e hajnive jane :
1.Rexhep Osmani (tenderat per shkolla etj) dhe Zef Morina (rruget)
2.Behgjet Brajshori (ndertimet e shtepive te serbeve,objektet e kultures)
3.Jakup Krasniqi (higjiena etj)
4.Ali sadrija (financat ,tendera etje)
5.Pleurat Sejdiu (barnat,ambulancat etj)
6.Eqerem Kryeziu (komuna e PZ)
7.Ismet Beqiri (komuna PR)
et etj etj etj
Lista eshte shume shume e gjate sa nuk ka vend ne kete leter time. Ajo firme qe jep ryshfet me shume ajo e merr tenderin.Cdo segmet i jetes eshte i korruptuar me shume se ne shqiperi (deri ne kete moment vetem SHPK po mbahet) duke filluar nga kuvendi kS,Qeveria, ministrite komunat,Spitalet,Fakultetet KEK,PTK etj
Por vellezer a thua sa eshte gjate lista e problemeve ekonomike.
Papunesia 60-75 %,importi 98% ndersa eksportojme vetem 2%,rrogat e arsimtarev 150 E,e mjekeve 210 E etj tj ,ska rryme,ska uje etj
Cka duhet ne te bejme si ti ndalim nga turri keta hajna te xhepave tane keta hajna te ardhmerise te femijve tane.
A tua japim voten qe te vjedhin edhe 4 vite .Kur do te na del gjumi atehere eshte shume vone.
Prandaj keshilla ime per ju eshte mos votoni per partite e koalicionit te korrupcionit LDK-PDK-AAK.
Ata jane zgjedhja e jone fatale.
Pse asnje parti e ketij koalicioni nuk flet per vjedhje.
Sepse se bashku pa dallim partie po vjedhin
Qitjani gishtin kokes edhe njehere para kutise se votimit.
Votoni
-kunder korrupcionit
-kunder familjarizmit
-kunder gjumashave politik
-kunder klaneve mafioze
Votoni per ardhmerine juaj ,per zhvillime ekonomik e leni me ato diskutime jo kjo parti ka be kete kjo ka be kete ,leni endrrat e zgjohuni nga gjumi 15 vjeqar qe na ka zene.
Nese nuk dalim ne zgjedhje nuk eshte zgjedhje.
Prandaj votoni ndonjeren nga keto parti:
ORA ose ADK
Per momentin keta mund te jene zgjedhja me fatlume
Pershendetje te perzemerta per te gjithe ju
edhe nese nuk mendoni si une,mendimi juaj eshte i respektuar

dr.hektor Shum paske shkru Po kuptim spaska ky shkrim i joti

Nese ka korrupcion ne qeveri ket problem duhet me zgjidh Kryeministri
Edhe ktu po shihet se nuk e ki shkru asnje argument se kjo ministri apo ky minister eshte zene ne flagranc duke marr ryshvet ose mito

Mandejn qysh ki mujt me thon per Oren qe ska korrupcion
Me trego ti mu kah i erdhe ajo pasuri 40 milionshe Veton Surroit Kur e tere Kosova po lufton per ekzistenc
Nese ka fitu para lufte ket pasuri Vjen pyetja Si e fitoi kur shum biznesmenve ju konfiskua pasuria e tyre edhe sju leju me zhvillu biznes
Sipas Surroit, Une qe 15 vite e di qe o ne skenen Kosovare por nuk eshte duke u marr me biznes qe 15 vite
Nje llogari e thjesht
40.000.000:15 vite =2.650.000 euro ne vit i del fitimi
2.650.000:12 muaj = 240.000 euro ne muaj fitimi

Ku ka kryetare apo biznesmen i botes qe i del ky fitim

Me trego ju lutem

dr.hektor
26-09-04, 19:25
Pershendetje te perzemerta per dy replikuesit e mi te meparshem.
Motoja e ime eshte -edhe nese nuk mendon si une prape ju rerspektoj ti nuk behesh automatikisht armiku im.
Prandaj te bisedojme ne menyre te kulturuar.
Te betohesh ne koken e nje politikani eshte mohim i drejtave tua.Sot shumica e politikaneve te cilet po vrapojne pas votAve tona apo mendoni se eshte tua ndi per ju apo problemet e kosoves.Shume pak.Se pari ata dote shikojne ti pasurohen vete edhe femijte e tyre si dhe farefisin e vet.e nese mbet ndonje asht edhe popullit.
Une nuk betohem ne koken e as te Surroit as Edites askujt.Por per momentin e shoh se koalicioni joparimor i hajnise LDK-PDK-AAk nuk e meriton as nje gjysme vote time.
Nese jetoni ne Kosove,nuk ka nevoje te ju tregoj si eshte gjendja ketu,sa eshte larte papunesia,sa eshte larte varferia dhe sa eshte ngrite pasuria e politikuajve tane.
SURROI nese ka be pasuri e ka be ne menyre private me djersen e vet dhe zhdervjelltesine e vet.E drejte e cdo personi eshte te pasurohet por jo me parat popullit.Ai nuk ka qene kryetar i asnje komisioni per tendera per ndreqje shkollash,rrugesh,shtepive te djegura te shkive nuk ka punuar ne asnje ministri.Dhe i ka fituar 40-80 milion .Pirolla i qofte.
Ky eshte arsyeja me forte ndoshta per tia dhene voten.I ka fituar miliona me firmen private e jo me pushtetin e korruptuar.
Dhe nese tash futet ne pushtet ai nuk ka nevoje te korruptohet per ni grusht euro siq po bejne keta ministrat tane
leckamana ,ismailiat,sadriat,krasniqat,isufat etj kinse me vetem 200 euron ne banke.
Por vellezrit e mi te dashur sot mafia ekonomike dhe politike eshte ne pushtet.Njerzit e ndershem dhe te dijshem po ikin nga Kosova.Ne kosove nuk ka konkurrence te mirefillte vlerash por vetem kush korrupton komisionet e ministrave dhe komunave .
Keto nuk jane insinuata e shpifje por fakte.
Nese doni edhe ua ceki shkurtimisht.
-Ali sadrija 350000 Euro ia doreson pa tender nipit te tij stomatolog ne Ferizaj per blerje te kinse aparaturave moderne stomatologjike qe as klinika nuk i ka.
-Brajshori shpall fitues firmen e kusheririt te tij per ndertimin e qendres sportive ne Kaminice me vlere hiq ma pak se 5 milion euro.
-firmat higjienes se dhe mirembajtjes se luleve ne Pr i firtojne firmat "simpatike per Jakup Krasniqin.
-Nexhat Daci per renovim te Parlamentit i mbesin fitim qindra mijera Euro nga Mabetex
-Nebih Zariqi ish nenkryetar i Pr nga LDK djhe firma standard eshte firma e ledhatuar e Komunarve te Pr.
-tenderi per barna per QKu gjithkush smund ta fiton ,shtrimet e udheve te shkaterruara, ifitojne firmat partiake.
-telefonin mobile te dyte ,cigaret ,tekstet e shkollarve ,naften ,sigurimet etj etj i kontrollon EKREM LLUKA dhe firma tij Dugagjini i cili e futi ne KS Mobtelin e SErbise i cili financiarisht e perkrah Partine mete vogel te KOalicionit te vjedhjes se KOsoves -AAK.
Te gjithe vjedhin bashke asnjeri nuk e kritikon asnjerin,te gjithe e dine per njeri tjetrin se po bejne vjedhje dhe shuajne sepse jane koalicion e vjedhjes dhe pasurimit.Dhe kush tri parti qe deri dje jane vra ndermjet veti.
Dhe sot na lusin neve qe fitojme me djersen tone tua japim voten dhe mandatin e ri per vjedhje.
Vellezer ka ardhe ORA ti ndalim keta Hajdute dhe te votojme per partite e vogla dhe te reja sipas deshires .
Vellezrit mezi pres qe te shkruani dhe te me demantoni dhe te me bindni se KS po zhvillohet ekonomikishtse ska korrupsion se keta pushtetar po i shikojne hallet e popullit edhe kur nuk eshte fushata.
Ku do qe jeni ,dhe kudo qe ujit uj dhe bukes buk i thoni ju dua dhe ju pershendes

MemphiSx
28-09-04, 00:46
Oo ti hektor mu po me intereson se si e fitoi ai ate pasuri ne kohen kur Kosova digjej flake
Ne kohen kur Kosoves i mungonte liria
Ne kohen kur Kosova ishte pa zot shtepie
Ne kohen kur Kosoves iu vriteshin qdo dit dhjetra shqipetare
Ketij i thua pirolla i qoft???

Kaltrina
28-09-04, 08:24
Oo ti hektor mu po me intereson se si e fitoi ai ate pasuri ne kohen kur Kosova digjej flake
Ne kohen kur Kosoves i mungonte liria
Ne kohen kur Kosova ishte pa zot shtepie
Ne kohen kur Kosoves iu vriteshin qdo dit dhjetra shqipetare
Ketij i thua pirolla i qoft???


qyqyqy tash edhe kunder Surroit a? seshte qudi jo, nejse deshta me te tregu se spaske lidhje ,se, Vetoni ka trasheguar miliona nga babai i tij, kur ka qene Rexhai Surroi milioner keta te tjerte jane kane te cofte.

pershendetje

Gentiani
28-09-04, 20:17
Oo ti hektor mu po me intereson se si e fitoi ai ate pasuri ne kohen kur Kosova digjej flake
Ne kohen kur Kosoves i mungonte liria
Ne kohen kur Kosova ishte pa zot shtepie
Ne kohen kur Kosoves iu vriteshin qdo dit dhjetra shqipetare
Ketij i thua pirolla i qoft???


qyqyqy tash edhe kunder Surroit a? seshte qudi jo, nejse deshta me te tregu se spaske lidhje ,se, Vetoni ka trasheguar miliona nga babai i tij, kur ka qene Rexhai Surroi milioner keta te tjerte jane kane te cofte.

pershendetje

Ha,hahaaaaaaaaaa oh Ha,hahaaaaaaaaa Rexhai Surroi milioner!
Po more si jo, aksionar i Microsoft ka qenė ai, edhe pse Billi larg ka qenė me projekt :wink:

Kaltrina, nuk jemi te rubrika e humorit, tė shkruash barcoleta tė tilla :wink:

Kaltrina
29-09-04, 07:58
Oo ti hektor mu po me intereson se si e fitoi ai ate pasuri ne kohen kur Kosova digjej flake
Ne kohen kur Kosoves i mungonte liria
Ne kohen kur Kosova ishte pa zot shtepie
Ne kohen kur Kosoves iu vriteshin qdo dit dhjetra shqipetare
Ketij i thua pirolla i qoft???


qyqyqy tash edhe kunder Surroit a? seshte qudi jo, nejse deshta me te tregu se spaske lidhje ,se, Vetoni ka trasheguar miliona nga babai i tij, kur ka qene Rexhai Surroi milioner keta te tjerte jane kane te cofte.

pershendetje

Ha,hahaaaaaaaaaa oh Ha,hahaaaaaaaaa Rexhai Surroi milioner!
Po more si jo, aksionar i Microsoft ka qenė ai, edhe pse Billi larg ka qenė me projekt :wink:

Kaltrina, nuk jemi te rubrika e humorit, tė shkruash barcoleta tė tilla :wink:

hahahaahahhahahahhaha po qka din ti allahileeeeeeeeeee :P , qka din dhija qka eshte tagjija!!!


pershendetje

DannyAus
29-09-04, 08:07
Oo ti hektor mu po me intereson se si e fitoi ai ate pasuri ne kohen kur Kosova digjej flake
Ne kohen kur Kosoves i mungonte liria
Ne kohen kur Kosova ishte pa zot shtepie
Ne kohen kur Kosoves iu vriteshin qdo dit dhjetra shqipetare
Ketij i thua pirolla i qoft???


qyqyqy tash edhe kunder Surroit a? seshte qudi jo, nejse deshta me te tregu se spaske lidhje ,se, Vetoni ka trasheguar miliona nga babai i tij, kur ka qene Rexhai Surroi milioner keta te tjerte jane kane te cofte.

pershendetje

Ha,hahaaaaaaaaaa oh Ha,hahaaaaaaaaa Rexhai Surroi milioner!
Po more si jo, aksionar i Microsoft ka qenė ai, edhe pse Billi larg ka qenė me projekt :wink:

Kaltrina, nuk jemi te rubrika e humorit, tė shkruash barcoleta tė tilla :wink:

Gentiani simbas teje vetem aksionart e Microsoftit jan milioner,,,,, do te thot edhe une baben e pasna aksionar i Mikrosoftit bile bashkpuntor i Bill Gates..... :) :wink: :wink:
Veton Surroi e ka trashegu Baben e tij Rexhai Surroin,, Kur Rexhai Surroi ka pas Miliona Kryetart e partive tona menxi kan pas pare me hanger buk e lena miliona,, skan dit qka jon milionat,,
pershendetje

rida
29-09-04, 13:55
Valla keni hyre ne nje top teme, ama shume e forte a. Qudi, po shkruani cka po u bie ne mend edhe nese nuk ehste ashtu ju po e shkruani. Po ska dert se pernjemend tasni njeriu eshte i lire te shprehet.

Une e kam nje propozim per MempisX, Hektor Fadil e disa te tjere ta formojne nje parti se bashku edhe pse nuk e dojne njeri tjetrin(nuk duhen as LDK,PDK e AAK), por po punojne bashke, po vjedhin bashk, e po them qe edhe ju behuni bashke formojeni partine e vidhni kajani nanen se aty syte i paskit te gjithe. Mjere ajo toke qe po u mbajka ju. ju keni met me e mbrojt dikend, nese jane te zotet HAJNAT si rugova, thaqi,e haradinaj le te thone vet se spo vjedhim e jo ju se asgje nuk dini ama bash asgje vetem po ia funti kot.

Nese me te vertet e dini se ata nuk vjedhin atehere po del se jeni punetore te ketyre partive, perndryshe skeni mundesi ta dini se ata nuk rrine me ju dhe nuk u tregojne se cka bejne. APO JO.

dr.hektor
29-09-04, 13:56
Miredita
Pse asnjeri prej ketyre qe po u intereson pasuria Surroit nuk pyesin Vetem 1 here si i bene kete pasuri keta ministra tere ato pallate e Xhipa ebanesa per vetem 2 vjet e gjysme.Me siguri rroga e ministrit eshte shume madhe 700-800 Euro.
Po duke vjedh,duke marre ryshfet.
Pse spo te konvenon faktet ja ku i ke me lart lexoj.
Prandaj leni partite se hajni eshte hajn ne cfardo partie qe eshte ai duhet denu.
Mos tju verbojn partit se ata neve jane duke na SHfrytzu per pasurim personal.
Nese i ben pasurin me firma private ateher smund te perzihem aty.Berluskoni i italise ka miliarda por ato i ka fitu para se mu be kryeminister i Italise,Behghet Pacolli ka qindra miliona ne smund ti themi atij se i ke vjedh djersen ton ndersa nese Rexhep osmani apo ndonje minister tjeter ben pasuri brenda 2 vjetve dhe nuk ka firme ateher duhet thirre ne pergjegjesi.
Besoj se pajtoheni edhe ju pa marre parasysh partien.
Nese mendoni qe ai ka drejte me i vjedh tatimet tona ateher gaboheni.
Tung tung

dr.hektor
29-09-04, 14:12
Ndersa Ti RIda
Kur duash te shkruash dhe i permend emrin dikujt , lexoj cka kane shkruar te tjeret por me siguri te jane dukur letrat e gjata te mia.
A ndoshta je duke jetu ne Australi e nuk e din si shkojne punet ne KS.
Ose je vete duke punuar ne ndonje ministri dhe po mirresh me tendera.
Nese mendon se ne KS eshte duke shku punet mire,ateher qenke ne enderra e kur te zgjohesh lajmeromu e bisedojm.
Une nuk jam anetar as nuk e simpatizoj ansje parti ,kam qen votues disa here i LDK por disa ne emer te saj ja kan nxjerre fundit tuj vjedh bashke me shoket e vete te PDK dhe AAK qe i ka bashku interesi i hajnise.
Por te kuptohemi krej nuk mund ti fusni ne nje thes.Por pasi
HESHTJA ESHTE PAJTIM edhe ata qe sflasin kunder korrupcionit edhe at jane te korruptuar.
Te pershendes
Skruaj RIDA dhe na trego si po shkojne punet mire ne KS.
NJerzt si une kryejn fakultetin dhe i marrin 190 E.
E per shpija te shkive i hargjojne 20 mil euro ( normal edhe aty pak vjedhin per vete).
Dil pak shetitu,shih sa njerz papune badihavgji ka ne rrug sa lypsa etjetj

Kujtimi
29-09-04, 14:47
Per Smartin

Po more Smart qka ka lidhje LDK-ja me viktimat e luftes o i marre, ajo nuke i ka mbyte !!!!!


pershendetje te gjithve

rida
29-09-04, 14:49
Shiko ti hektor, me fal qe nuk e permdenda e ORA, me fal per gabimin.

Une nuk jetoj ne australi por ne Kosove dhe e di realitetin fare mire. Realitet ne Kosove eshte se po vjehdin te gjithe dhe pike.

Une nuk jam anetar as nuk e simpatizoj ansje partie dhe lexpoje shkrimin tim mire se ne asnje vend nuk kam then se punet po shkojne mire, por me duket se kam thene se te gjithe po vjedhin.


Edhe une po shetise dhe po shohe njerz te papune dhe po them se po vidhet populli.

Gentiani
29-09-04, 15:42
Kur Rexhai Surroi ka pas Miliona dinarė keni menduar, por edhe sikur miliona Euro tė shkruani, nuk mė vjen aspak mė ēudi nga ju.

e sakatuat fare politikėn me humorė, shkova tani tė lexoj diēka te humori, se kėshtu nuk ka shije kjo punė mė.

MemphiSx
30-09-04, 17:05
Oo ti hektor mu po me intereson se si e fitoi ai ate pasuri ne kohen kur Kosova digjej flake
Ne kohen kur Kosoves i mungonte liria
Ne kohen kur Kosova ishte pa zot shtepie
Ne kohen kur Kosoves iu vriteshin qdo dit dhjetra shqipetare
Ketij i thua pirolla i qoft???


qyqyqy tash edhe kunder Surroit a? seshte qudi jo, nejse deshta me te tregu se spaske lidhje ,se, Vetoni ka trasheguar miliona nga babai i tij, kur ka qene Rexhai Surroi milioner keta te tjerte jane kane te cofte.

pershendetjePo edhe une pajtona me ty si babai si i biri te dyte jan pasuru ne kohe te serbis ;)
Rexhai surroi eshte pasuru si ambasador i beogradit ne ate kohe ai eshte pasuru per vete e per Kosove as qe ja ka ndi
Veton surroi ne kohet me te veshtira eshte pasuru me shkije e tash e lyp voten e qytetarit

Se ka pa ate filem tybe ;)

nitushe
01-10-04, 10:06
hahahah pom keshet me juve qe po thoni Ldk ma e mira, po e pe shihni qysh jane ka ndanen qdo dite e ma shume po e lajn Ldk :P


Valla une per vete mendoj qe PDK-ja o ma e mira se krejt te ri bre jane edhe t'zot per gjethqka ndaq per bukuri ndaq per politik per kret :wink:
PDK

Gentiani
01-10-04, 10:19
Ha,hahahaaaaa e mori Nitushe, po ē`ma ke dhėnė njė tė qeshur sot!

Mundė tė thuash ēfarė tė duash se janė, por se nuk marrin vesh nga politika ata tė PDK-sė e kanė dėshmuar prej nė themel e deri nė kulm.

Kosova ka nevojė pėr politikanė, jo pėr defilues si tė ishin manekene, megjithė ate PDK-ja ėshtė subjekt qė pėrkujdeset pėr humorin nė skenėn politike tė Kosovės, me gjithė Komikėt qė ka nė radhėt e saj, mjafton Comical Ali - mister Ēamėrinė, Jakup Pasaportėn qė keni dhe nuk duhet shumė koment tė pėrshkruaj aktivitetin e PDK-sė :lol: :lol: :lol:

shihet se edhe elektoratin e kanė krejt ēirkuza :lol: :lol: :lol: :lol:

DannyAus
01-10-04, 10:23
keta te LDK-se jon plak more Gentiani,, ju ka dal afati,,, qdo gje e ka kohen e vet,,,,, Rugova LDK-ja ka qen ne form nje kohe,, tash jon korruptu,, a nuk e sheh se qka po ndodh me popull shqiptar fal LDK-se,
per dite tu marr qmime kurse populli tu vdek per buk,,, marri per nje popull,,,,,,, PDK-ja nuk ka asgje ne dore - shum pak,,,, qkado qe po ndodh ne kosove fal LDK-se ,, ata e fundosen kosoven ......

Gentiani
01-10-04, 10:28
keta te LDK-se jon plak more Gentiani,, ju ka dal afati,,, qdo gje e ka kohen e vet,,,,, Rugova LDK-ja ka qen ne form nje kohe,, tash jon korruptu,, a nuk e sheh se qka po ndodh me popull shqiptar fal LDK-se,
per dite tu marr qmime kurse populli tu vdek per buk,,, marri per nje popull,,,,,,, PDK-ja nuk ka asgje ne dore - shum pak,,,, qkado qe po ndodh ne kosove fal LDK-se ,, ata e fundosen kosoven ......

Ka, ka PDK-ja si nuk ka, sa objektet dhe veprimtaritė e uzurpuara qė kanė, nuk i ka askush faj qė nuk dijnė ti menaxhojnė ato resurse tė tyre, bile sė paku nė ato vendet ku kanė fituar votat nga elektorati i tyre.

nitushe
01-10-04, 10:42
Ha,hahahaaaaa e mori Nitushe, po ē`ma ke dhėnė njė tė qeshur sot!

Mundė tė thuash ēfarė tė duash se janė, por se nuk marrin vesh nga politika ata tė PDK-sė e kanė dėshmuar prej nė themel e deri nė kulm.

Kosova ka nevojė pėr politikanė, jo pėr defilues si tė ishin manekene, megjithė ate PDK-ja ėshtė subjekt qė pėrkujdeset pėr humorin nė skenėn politike tė Kosovės, me gjithė Komikėt qė ka nė radhėt e saj, mjafton Comical Ali - mister Ēamėrinė, Jakup Pasaportėn qė keni dhe nuk duhet shumė koment tė pėrshkruaj aktivitetin e PDK-sė :lol: :lol: :lol:

shihet se edhe elektoratin e kanė krejt ēirkuza :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma mire bile me qirkuza sesa me kerrrhaqa te lodht sikur ju qe jeni qe sa kohe ne pushtet edhe sen ndryshym skeni bo mytnu more asi furnu sikur gjyshi i juv baba i Milloshit :P

Gentiani
01-10-04, 11:35
Ha,hahahaaaaa e mori Nitushe, po ē`ma ke dhėnė njė tė qeshur sot!

Mundė tė thuash ēfarė tė duash se janė, por se nuk marrin vesh nga politika ata tė PDK-sė e kanė dėshmuar prej nė themel e deri nė kulm.

Kosova ka nevojė pėr politikanė, jo pėr defilues si tė ishin manekene, megjithė ate PDK-ja ėshtė subjekt qė pėrkujdeset pėr humorin nė skenėn politike tė Kosovės, me gjithė Komikėt qė ka nė radhėt e saj, mjafton Comical Ali - mister Ēamėrinė, Jakup Pasaportėn qė keni dhe nuk duhet shumė koment tė pėrshkruaj aktivitetin e PDK-sė :lol: :lol: :lol:

shihet se edhe elektoratin e kanė krejt ēirkuza :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma mire bile me qirkuza sesa me kerrrhaqa te lodht sikur ju qe jeni qe sa kohe ne pushtet edhe sen ndryshym skeni bo mytnu more asi furnu sikur gjyshi i juv baba i Milloshit :P

he,hehee Nitushe kjo tregon se LDK-ja ėshtė e fortė ta mbajė pushtetin, dhe nuk ju ka mbetur juve pos me ēirkuza ti jepni shpresė vehtes.

Milloshin e kanė kolegė, atje nga partia e juaj qė pėrkrahni, sepse keni pėrfaqėsues politikė dhe diplomatikė nga PDK-ja nė tė njėjtin vend me Sllobėn :wink: nėse nuk e ke ditur, pse edhe ti nė Australi gjindesh a? :wink: :lol: :lol: :lol:

DannyAus
02-10-04, 08:15
he,hehee Nitushe kjo tregon se LDK-ja ėshtė e fortė ta mbajė pushtetin, dhe nuk ju ka mbetur juve pos me ēirkuza ti jepni shpresė vehtes.

Milloshin e kanė kolegė, atje nga partia e juaj qė pėrkrahni, sepse keni pėrfaqėsues politikė dhe diplomatikė nga PDK-ja nė tė njėjtin vend me Sllobėn :wink: nėse nuk e ke ditur, pse edhe ti nė Australi gjindesh a? :wink: :lol: :lol: :lol:[/quote]

ME MILLOSHIN U PA KUSH KA BASHKPUNU DERI TASH,,,, BILE EDHE PERQAFU,,,, PREJ ATI MOMENTI QE KA NDODH KJO TRAGJEDI RUGOVA&MILLOSHI NE PERQAFIN,, RUGOVA NUK OSHT DASHT TE PERMENDET SI POLITIKAN ME KURR, POR KA EDHE TJER BASHKPUNETOR ME SLLOBEN KESHTU QE E MERITOJN NJERI TJETRIN..... VOTAT QE I MERR RUGOVA KURR NUK KA MA SHUM SE 5% PO KETA TE JASHTIT I FALSIFIKOJN,, SE ME RUGOVEN LUJN KA TE DOJN,, PO TE ISH HASHIMI NDRYSHE KISH SHKU PUNA....... KOSOVES I VYNE KESI NJEREZ TE FORT,,, ME USHTRI MBRAPA,,,,

dr.hektor
02-10-04, 08:54
Nderime te gjitheve
Me vjen me qajt si ia kam dhene voten deri tash njerzve te korruptuar dhe gjumashave te fshehur prapa nje figure te hargjuar si Brahim Rugova.
Kete po ma vertetojne edhe ketu shume njerz qe shkruajne dhe e mbrojne LDK.
Me te vertete jeni mjerimi i Kosoves.Kendej LDk shitet si kinse part e njerz\ve te moderuar kendej jeni shume agresiva dhe te padurueshem ndaj kundershatrve politik.
Por duhet me te vertet te nervozoheni sepse LDK po shkon duke rene edhe me tutje.
Pas suksesit te Surroit qe beri ne vizitat neper evrope ku u prit nga burrshtetas ORA dhe gjenialiteti i Surroit po ua marrin elektoratin me te mire.
Sipas sondazheve te bere ne KS LDK do te bjere nen 30% si pasoje e politikes se gabuar dhe hajnive te medha qe po ibejne ministrat dhe komunat e udhehequra nga LDK.
Koha eLDK ngadale po perendon.
Po vjen ORA e re e Kosoves ,
ORA e shek.21,ORA e zhvillimit ekonomik dhe progresit.
Ndersa juve simpatizuesve te LDK uar uroj qe te jeni nje OPOZIT e mire dhe konstruktive.
Pershendetje te gjitheve edhe nese smendoni si une,keni te drejt te mendoni.

Dilaver
02-10-04, 09:45
U bė e tepert duke i perseritur refrenet sa e sa herė.

Vet fakti tregon, cila parti perfshin nė gjirin e vet pjesėn dermuese dhe mė vitale tė popullit ėshtė mė e mira.

Partitė e reja kan kohė tė afirmohen edhe ato.

Sa i perket kėsaj partie tė re ORA njė pjes e shoqeris si duket nuk mund tė pajtohet me zhdukjen e komunzmit dhe partive tė majta neokomuniste, e mu pėr ketė arsye ORA ėshtė pėr njė nuans nė avansim nga keto partitė e majta, per arsye se keta nuk i kan zhytur duart nė gjak shqiptari me vrasje e krime ndaj bashkombasve e burrave mė tė devotshėm tė kombit, edhe pse nuk ja kan lėnė gjė mangut me penė por sidoqoftė duart nė gjak nuk i kan zhytur.

DannyAus
02-10-04, 10:00
U bė e tepert duke i perseritur refrenet sa e sa herė.

Vet fakti tregon, cila parti perfshin nė gjirin e vet pjesėn dermuese dhe mė vitale tė popullit ėshtė mė e mira.

Partitė e reja kan kohė tė afirmohen edhe ato.

Sa i perket kėsaj partie tė re ORA njė pjes e shoqeris si duket nuk mund tė pajtohet me zhdukjen e komunzmit dhe partive tė majta neokomuniste, e mu pėr ketė arsye ORA ėshtė pėr njė nuans nė avansim nga keto partitė e majta, per arsye se keta nuk i kan zhytur duart nė gjak shqiptari me vrasje e krime ndaj bashkombasve e burrave mė tė devotshėm tė kombit, edhe pse nuk ja kan lėnė gjė mangut me penė por sidoqoftė duart nė gjak nuk i kan zhytur.

dilaver me te vertet je kokefot,, pse nuk e shikon realitetin por vazhdon me fyerjen e te gjitha partive ne kosove,,,, tash fillove ta shan edhe Veton Surroin,,,,, kush eshte i mire per ty??,, mos je tu shkru nga vet zyra e presidentit,,,, pypulli po vdes per buk ju boni sefa,, nuk do tju zgjas shum jo..... qdo gjeje i vjen fundi....
pershendetje

sadik 5553
06-11-04, 21:38
partia me e mir ne kosove dhe gjithkun ne bote eshte ajo parti qe ne gjirin e vet i afron te gjithe dhe te tjeret me mendim te ndryshem dhe ka respekt per te gjithe dhe jo ajo e cila anetaret e deridjeshem qe per arsye te qfaredolloji largohen nga partia dhe tani fillojn te quhen DEZERTOR pra ,partia me me perspektiv jane te gjitha perveq ldk , ecila do te fundoset gjdo dite e me shum me humbjen e simpatizanteve te tyre..... :wink:

arbeni
06-12-04, 22:54
Une mendoj PLK-partia liberale e kosoves mendoj se eshte parti e vogel por ELITE.

JooP
07-12-04, 00:42
.......Mė kujdes i lexova disa mendime,rreth kėsoj pyetje..dhe besoni se shum jam i habitur,me disa mendime te disa personave ne kėt forrum..Njė gja nuk mund ta kuptoj.Si mundet njėriu tė flas,pėr njė tem kaq me vend dhe mos ti kuptohet asnjė fjal se qka apo qysh ka dasht me thanė.Asht njė fjal e vjetėr POPULLORE ku thuhet njėriu fol aq sa din..si mundet tė jet PDK/ja parti e cila mundohet qė popullin e mjer tė Kosovės ta drejtoj kah ardhmėrija,kur pik sė pari ajo parti asht krahu i djath i atyre partive,qe nė kohen e luftės plaqkitėn popullin e pėrvuajtur i cili kėrkonte strehime nė shtet apo vendet fqinje...Si mundet ajo parti qė tė jet fillimi i njė Kosove tė re,kur dihet mir se Kosova vetėm ishte dhe ėshtė e re.e tė cilėn e ban dhe e mbajn populli ne krye me LDK/n.kam njė lutje pėr tė gjith ata tė cilėt jan kundėr vullnetit tėvet,shiqojeni Realitetin ashtu si asht,e jo nėpėr mes birave tė gardhit,siq thot populli....Rrnoft populli i Kosovės ne krye me LDK/n Intelegjencen dhe ardhmėrin Ton..... :wink: :wink: LEXONI pak ma shum rreth Politikes e mos u merni me fjal tė kota,dhe me pazarlleqe te kojshive....

Arben Ramadani
05-01-05, 09:36
Tung tung , vetem desha qete ju pershendes te gjitheve vizitote te Dardania.de, sa i perket se cila eshte partia me e madhe ne Kosove , a hala bre njerez po diskutoni per kte a , po cila parti eshte ne krye te Kosoves qe 15 vite me radh ajo eshte me e madhja pra LDK-ja.[/b]

Intuita
05-01-05, 10:25
Partia qe nuk mirret vesh me mjete te dhunes qe nuk provokon, patia qe nuk lejon anarkine, partia qe respekton dhe avanson traditat e mira civilizuese, kulturen, partia qe respekton dhe ruan familjen si qelize te shoqerise, partia qe eshte per repektimin e vlerava e tj ...pra besoj qe dihet se cila esht kjo parti, LDK i ka kto percaktime tash e 15 vite.

Ky eshte realiteti

Mr_100%
05-01-05, 19:04
asnje qysh duhet,valla :!:

lako
07-01-05, 17:47
hahahah se isha ne pushime ne sydnej e nuk mujta meupergjigj me heret per ket tem tecilen e keni hapur nihere pershendetje tegjithve vellezer e motra......
saiperket se cila parti asht ma e mira kisha me than se tegjitha partit shqiptare ne perjashtim me pdk....hahahahahhah

fadil
09-01-05, 13:47
Pershendetje:
Une mendoj se Partia me e mir ne Kosove dhe me demokratikja eshte Partia Demokratike e Kosoves (PDK).
Arsye perse e theme kete eshte sepse ne kete Partri jane te gjithe intelektualet e Kosoves dhe njerzit e deshmuar per mbrojtjen e interesave shqiptarve ne te gjitha kohratr madje keta jan deshmuar si te tille edhe kur kan qene ne parti tjera por pasi e verejten se ne ato parti ku ishin nuk kishin hapsir te mjaftueshme dhe ishin te ngulfatur nga klika te ndryshme te familjarizmit ata u detyruan qe ta gjejne veten ne Partin Demokratike te Kosoves.

Lidhja Demokratike eshte nje Parti qe eshte ka shkatrrohet dita ne dite ketye e deshmon me se miri fakti se LDK.ja per 5 vite i ka humbur mbi 45% te popullit dhe nje parti qe per 5 vite i humbe 45% ateher nuk asnje arsye te mendohet se kjo parti eshte e mire dhe e sukses'shme!

Aleanca per ardhmerin e Kosoves eshte nje parti e krijuar ne kohe dhe me njerze ta gabuar pasi qe kjo aleanc eshte munduar qe rrethe vetes te kthej te gjithe njerzit e paknaqur me partit tjera por nese krijon parti me njerze te paknaqur ateher edhe vete partia eshte e paknaqur per qytetar.

ORA eshte nje Parti qe eshte krijuar tashte si freski dhe kjo Levizje apo parti eshte ngritur mbi baza individuale por nese e analizon strukturen e saje te pergjithshme e kupton se ne kete Parti nuk ka asgje as tashte e as nuk do te kete as ne te ardhmen. pasi qe edhe meritat e saje jane shume te vogrla apo me mir te theme minimale per qeshtjen e kosoves.

Duke u bazuar ne kete qe u tha me larte eshte shume e lehte te kuptohet se qytetaret e Kosoves perpois PDK.se nuk kan as edhe nje arsye te besojn ne Parti tjera.

4ever
09-01-05, 14:56
PDK eshte partia e pare ne Kosove sa i perket numerit te hajnave dhe perfitueseve te luftes.

GASHI75
09-01-05, 22:02
PDK eshte partia e pare ne Kosove sa i perket numerit te hajnave dhe perfitueseve te luftes.
Ldk ėja partia e plumagjive e hajnave dhe e korupcionit dhe e matrapazve

progoni
11-01-05, 20:21
hahahah se isha ne pushime ne sydnej e nuk mujta meupergjigj me heret per ket tem tecilen e keni hapur nihere pershendetje tegjithve vellezer e motra......
saiperket se cila parti asht ma e mira kisha me than se tegjitha partit shqiptare ne perjashtim me pdk....hahahahahhah

lako edhe ne ne je i pėrshendetur,po ma shpesh kishe bėr mirė po tė vishe por edhe rrall JO FORT KEQ.

E pėrseris edhe ndonjherė kte quoten tuaj pėr ata tė cilėt kan nevojė.

Tė fala patėt nga
lako

morrėt vesh ju more

lako
12-01-05, 12:40
[quote=lako]hahahah se isha ne pushime ne sydnej e nuk mujta meupergjigj me heret per ket tem tecilen e keni hapur nihere pershendetje tegjithve vellezer e motra......
saiperket se cila parti asht ma e mira kisha me than se tegjitha partit shqiptare ne perjashtim me pdk....hahahahahhah

lako edhe ne ne je i pėrshendetur,po ma shpesh kishe bėr mirė po tė vishe por edhe rrall JO FORT KEQ.

E pėrseris edhe ndonjherė kte quoten tuaj pėr ata tė cilėt kan nevojė.

Tė fala patėt nga
lako


inderuari progoni rrall e permall thot nje fjalpopullore
por kurvije besoj qe vije meven apojo PROGONI??????

MemphiSx
14-01-05, 13:29
Pershendetje:
Une mendoj se Partia me e mir ne Kosove dhe me demokratikja eshte Partia Demokratike e Kosoves (PDK).
Arsye perse e theme kete eshte sepse ne kete Partri jane te gjithe intelektualet e Kosoves dhe njerzit e deshmuar per mbrojtjen e interesave shqiptarve ne te gjitha kohratr madje keta jan deshmuar si te tille edhe kur kan qene ne parti tjera por pasi e verejten se ne ato parti ku ishin nuk kishin hapsir te mjaftueshme dhe ishin te ngulfatur nga klika te ndryshme te familjarizmit ata u detyruan qe ta gjejne veten ne Partin Demokratike te Kosoves.

Lidhja Demokratike eshte nje Parti qe eshte ka shkatrrohet dita ne dite ketye e deshmon me se miri fakti se LDK.ja per 5 vite i ka humbur mbi 45% te popullit dhe nje parti qe per 5 vite i humbe 45% ateher nuk asnje arsye te mendohet se kjo parti eshte e mire dhe e sukses'shme!

Aleanca per ardhmerin e Kosoves eshte nje parti e krijuar ne kohe dhe me njerze ta gabuar pasi qe kjo aleanc eshte munduar qe rrethe vetes te kthej te gjithe njerzit e paknaqur me partit tjera por nese krijon parti me njerze te paknaqur ateher edhe vete partia eshte e paknaqur per qytetar.

ORA eshte nje Parti qe eshte krijuar tashte si freski dhe kjo Levizje apo parti eshte ngritur mbi baza individuale por nese e analizon strukturen e saje te pergjithshme e kupton se ne kete Parti nuk ka asgje as tashte e as nuk do te kete as ne te ardhmen. pasi qe edhe meritat e saje jane shume te vogrla apo me mir te theme minimale per qeshtjen e kosoves.

Duke u bazuar ne kete qe u tha me larte eshte shume e lehte te kuptohet se qytetaret e Kosoves perpois PDK.se nuk kan as edhe nje arsye te besojn ne Parti tjera.


Sa qudi qysh jan bashku PDK e ORA hahahhaahahh Njerzit ma te deshtun ne historin shqiptare
PDK-ja i ka humb 4 her zgjedhjet (e ska me i fitu kurr)
ORA i ka njerzit me te deshtun ne politiken shqiptare Kurr ne drit skan qit sen per ket shiptari
Qysh mundet njeri ndryshe me thon qe jan parti t'mira :(


Ma e mira parti ne Kosove e ne te gjitha trojet Shqipetare eshte LDK ;)
Aty gjinden njerzit qe kan autoritet jo vetem ne Kosove por edhe me larg ;)
fadil mos harro se edhe ti je nje i deshtun ne mesin e te deshtuarve tetjere por ti ski deshtu ne politik por ne Forumin me te madh shqipetare www.dardania.de ;)

fadil
14-01-05, 14:02
Pershendetje:

Une jam nje njeri qe nuk kam deshtuar kurr ne te kaluaren time e as nuk do te deshtoj as ne te ardhmen , sepse i takoj nje familje qe me dekada e ka te paster moralin dhe te kaluaren e qe per dikend as qe ka qen e mundur te paramendohet se qka eshte morali kombtar e as ai familjar.

askush e as une nuk ka e as nuk kam te drejt ta quaj nje forumist te deshtuar pasi qe asnjerin nuk e njohe personalisht e as asnjeri nuk me njehe.

ketu eshte shume e lehte te behesh patriot te shkruash qka te duash , ta akuzosh kende te duash dhe te trillosh kunder kujt te duashe! Pse ndodhe kjo? sepse moderatori i kesaj e ka te pamundur ti monitorj te gjitha shkrimet dhe sikur ti monitoroj nuk ka mundesi te reagoj ne menyr strikte, duke u nisur nga keto qe thashe me larte njerzit si Membhixs e kan te lehte te akuzojn te shpifin gjithqka qe din te shkruaj apo te thote vetem nje goje e pamoralshme , e turperuar para mases ku jeton dhe te vetmin vende qe e gjene te flket shlirshem eshte kjo faqe apo ndonje tjeter sepse publikisht apo me mir te them SY ME SY as qe guxon te dele dhe te thote diqka per dikende pasi qe nese e thote nje gje te tille ky njeri do te perballet me drejtsin dhe kjo drejtsi do ta denoj sikur qe jane denuar shume njerze te ngjashem me te per shpifje dhe njellosje te identitetit te njerzve qe jan munduar ta bejne me te miren e mundshme per Kosoven dhe Kosovaret.

Mendoj se kjo eshte e mjaftueshme per ta kuptuar lexuesit e kesaj teme se pse akuzohen njerzit ne faqe te tilla, por ne nuk guxojm te harrojm se ne kete faqe te netit e prezentojm kulturen tone te brendshme , nje fjale popullore thote per ta detyruar nje njeri te tregoij se qka ka brenda ai duhet te alkoolizohet apo te dehet kurse per te ditur se qka brenda ne shtepi tregojn fqinjet e tije por une do te ja shtoja edhe nje asaj te pares se per te ditur se qfar karakteri ka nje njeri mjafton ta shifesh shkrimin e tije ne nete.

MemphiSx
14-01-05, 14:25
Pershendetje:

Une jam nje njeri qe nuk kam deshtuar kurr ne te kaluaren time e as nuk do te deshtoj as ne te ardhmen , sepse i takoj nje familje qe me dekada e ka te paster moralin dhe te kaluaren e qe per dikend as qe ka qen e mundur te paramendohet se qka eshte morali kombtar e as ai familjar.

askush e as une nuk ka e as nuk kam te drejt ta quaj nje forumist te deshtuar pasi qe asnjerin nuk e njohe personalisht e as asnjeri nuk me njehe.

ketu eshte shume e lehte te behesh patriot te shkruash qka te duash , ta akuzosh kende te duash dhe te trillosh kunder kujt te duashe! Pse ndodhe kjo? sepse moderatori i kesaj e ka te pamundur ti monitorj te gjitha shkrimet dhe sikur ti monitoroj nuk ka mundesi te reagoj ne menyr strikte, duke u nisur nga keto qe thashe me larte njerzit si Membhixs e kan te lehte te akuzojn te shpifin gjithqka qe din te shkruaj apo te thote vetem nje goje e pamoralshme , e turperuar para mases ku jeton dhe te vetmin vende qe e gjene te flket shlirshem eshte kjo faqe apo ndonje tjeter sepse publikisht apo me mir te them SY ME SY as qe guxon te dele dhe te thote diqka per dikende pasi qe nese e thote nje gje te tille ky njeri do te perballet me drejtsin dhe kjo drejtsi do ta denoj sikur qe jane denuar shume njerze te ngjashem me te per shpifje dhe njellosje te identitetit te njerzve qe jan munduar ta bejne me te miren e mundshme per Kosoven dhe Kosovaret.

Mendoj se kjo eshte e mjaftueshme per ta kuptuar lexuesit e kesaj teme se pse akuzohen njerzit ne faqe te tilla, por ne nuk guxojm te harrojm se ne kete faqe te netit e prezentojm kulturen tone te brendshme , nje fjale popullore thote per ta detyruar nje njeri te tregoij se qka ka brenda ai duhet te alkoolizohet apo te dehet kurse per te ditur se qka brenda ne shtepi tregojn fqinjet e tije por une do te ja shtoja edhe nje asaj te pares se per te ditur se qfar karakteri ka nje njeri mjafton ta shifesh shkrimin e tije ne nete.

fadil me ke bere qe te qaj me lot krokodili

Per qfare morali po flet bre
Qfare te drejte ke ti qete akuzojsh Presidentin e Kosoves ne menyrat me te paskrupullta
Qfare kulture ki tregu ti ne ket faqe te internetit
A e din ti se njeriu qe me se shumti ne ket faqe ju kan fshi postimet e tij arsyet i din edhe vet
Deshtimet tuja jan te shumta
Nje nder to eshte edhe deshtimi ne zgjedhjet e vitit 2004
Shum mir e din se ne qdo shkrim tendin ki cek se do te fitoj PDK-ja . A nuk eshte deshtim ky??
Moste flasim me shum sepse ti ne ket Forum e ki tregu kulturen, moralin, inteligjencen si edhe Karakterin tend

Drenicaki
15-01-05, 21:56
Po ēfarė presidenti e partish keni fjalen ,sy po keni e nuk po shifni!
Ne poplli ynė me dekada e shekuj kemi ber gabime te pa falshme e ato po perseriten!
Nuk kam hyr ketu te lavdroi ndonjė parti por desha ti shkembej disa fjalė si e drejt e lirė per te kritikuar, e edhe Fadili ka plotsisht te drejtė te kritikoi jo efikasitetin e Rugoves!

Po bahen ma shum se dhjet vite qe rri ne kokė te politikes kosovare jo me te arritura por me deshtime e kur them ket gjė kam edhe fakte,e keto fakte ne po jetoim me to!
Sidoqe te jet ne jemi fajtor sepse idham voten njė njeriu qe si pam sukses real me shumė se dhjet vite!
Unė jetoi jasht Kosoves e ne vendet demokratike nuk mund te ndegjosh qe njė udhėheqes do ta mbaj pushtetin dhjet vite e edhe me hiq kur ai pushtet ėshtė i deshtuar!
Thash me heret s'hyra ketu per te lavdruar ndonjė parti,por po them ndoshta te pakten ishte dashur ti japim shansin ndonjė partie tjeter e atėher do te mund te gjykonim kunder saj nese do jet e deshtuar,sikur qe e pam dhjet vite me radhė njė politik pasive,e normal kur jemi pasiv , dhe pa puntor dihen dhe rezultatet!

Unė pra flas per gjėrat qe i kemi par keto vite,e per njė parti qe se ka pasur pushtetin ne dor ne nuk mundemi te gjykojm sepse nuk mund ta dim sikur te ishte ēfar do te behej , por ēfarė ėshtė po e shohim pra politika e deshtume e popullit tonė te vujtur e qe fatkeqėsisht gjat do te vuaj, se jemi ne qe ja sjellim vujtjet vehtes! me nderime e ne demokraci kemi te drejt te shprehim at qe mendojm kunder kujt do qoft ai mendim.
pershendetje!

Drenicaki
02-02-05, 15:56
Po ēfarė presidenti e partish keni fjalen ,sy po keni e nuk po shifni!
Ne poplli ynė me dekada e shekuj kemi ber gabime te pa falshme e ato po perseriten!
Nuk kam hyr ketu te lavdroi ndonjė parti por desha ti shkembej disa fjalė si e drejt e lirė per te kritikuar, e edhe Fadili ka plotsisht te drejtė te kritikoi jo efikasitetin e Rugoves!

Po bahen ma shum se dhjet vite qe rri ne kokė te politikes kosovare jo me te arritura por me deshtime e kur them ket gjė kam edhe fakte,e keto fakte ne po jetoim me to!
Sidoqe te jet ne jemi fajtor sepse idham voten njė njeriu qe si pam sukses real me shumė se dhjet vite!
Unė jetoi jasht Kosoves e ne vendet demokratike nuk mund te ndegjosh qe njė udhėheqes do ta mbaj pushtetin dhjet vite e edhe me hiq kur ai pushtet ėshtė i deshtuar!
Thash me heret s'hyra ketu per te lavdruar ndonjė parti,por po them ndoshta te pakten ishte dashur ti japim shansin ndonjė partie tjeter e atėher do te mund te gjykonim kunder saj nese do jet e deshtuar,sikur qe e pam dhjet vite me radhė njė politik pasive,e normal kur jemi pasiv , dhe pa puntor dihen dhe rezultatet!

Unė pra flas per gjėrat qe i kemi par keto vite,e per njė parti qe se ka pasur pushtetin ne dor ne nuk mundemi te gjykojm sepse nuk mund ta dim sikur te ishte ēfar do te behej , por ēfarė ėshtė po e shohim pra politika e deshtume e popullit tonė te vujtur e qe fatkeqėsisht gjat do te vuaj, se jemi ne qe ja sjellim vujtjet vehtes! me nderime e ne demokraci kemi te drejt te shprehim at qe mendojm kunder kujt do qoft ai mendim.
pershendetje!

Arb
02-02-05, 19:08
Pershendetje:

Une jam nje njeri qe nuk kam deshtuar kurr ne te kaluaren time e as nuk do te deshtoj as ne te ardhmen , sepse i takoj nje familje qe me dekada e ka te paster moralin dhe te kaluaren e qe per dikend as qe ka qen e mundur te paramendohet se qka eshte morali kombtar e as ai familjar.

askush e as une nuk ka e as nuk kam te drejt ta quaj nje forumist te deshtuar pasi qe asnjerin nuk e njohe personalisht e as asnjeri nuk me njehe.

ketu eshte shume e lehte te behesh patriot te shkruash qka te duash , ta akuzosh kende te duash dhe te trillosh kunder kujt te duashe! Pse ndodhe kjo? sepse moderatori i kesaj e ka te pamundur ti monitorj te gjitha shkrimet dhe sikur ti monitoroj nuk ka mundesi te reagoj ne menyr strikte, duke u nisur nga keto qe thashe me larte njerzit si Membhixs e kan te lehte te akuzojn te shpifin gjithqka qe din te shkruaj apo te thote vetem nje goje e pamoralshme , e turperuar para mases ku jeton dhe te vetmin vende qe e gjene te flket shlirshem eshte kjo faqe apo ndonje tjeter sepse publikisht apo me mir te them SY ME SY as qe guxon te dele dhe te thote diqka per dikende pasi qe nese e thote nje gje te tille ky njeri do te perballet me drejtsin dhe kjo drejtsi do ta denoj sikur qe jane denuar shume njerze te ngjashem me te per shpifje dhe njellosje te identitetit te njerzve qe jan munduar ta bejne me te miren e mundshme per Kosoven dhe Kosovaret.

Mendoj se kjo eshte e mjaftueshme per ta kuptuar lexuesit e kesaj teme se pse akuzohen njerzit ne faqe te tilla, por ne nuk guxojm te harrojm se ne kete faqe te netit e prezentojm kulturen tone te brendshme , nje fjale popullore thote per ta detyruar nje njeri te tregoij se qka ka brenda ai duhet te alkoolizohet apo te dehet kurse per te ditur se qka brenda ne shtepi tregojn fqinjet e tije por une do te ja shtoja edhe nje asaj te pares se per te ditur se qfar karakteri ka nje njeri mjafton ta shifesh shkrimin e tije ne nete.

I paske bere propagande vetevetes o njeri!

Atehere po kthehem ne teme, partia me e mire ne Kosove eshte "Partia e Fadilit." A po bre Fadil?

Arb
02-02-05, 19:10
E sa i perket vertete temes...

Cila eshte partia me e mire ne Kosove?

Populli nuk gabon kurre, nuk po gaboj as une kesaj rradhe - LDK-ja!

Drenicaki
02-02-05, 20:53
E sa i perket vertete temes...

Cila eshte partia me e mire ne Kosove?

Populli nuk gabon kurre, nuk po gaboj as une kesaj rradhe - LDK-ja!Ti o njeri vetem emrin parti po e dishe "puna qeshihet kallauz nuk don" e ne po e shohim pra at parti qe ėshtė ne pushtet! po ēfar ka populli ynė sot ,shkallen mete madhe te varferisė ?

Arb
02-02-05, 22:46
Ti o njeri vetem emrin parti po e dishe "puna qeshihet kallauz nuk don" e ne po e shohim pra at parti qe ėshtė ne pushtet! po ēfar ka populli ynė sot ,shkallen mete madhe te varferisė ? [/b]

E din populli mire per kete "punen qe shihet, qe nuk don kallauz." Edhe nje here deshem apo nuk deshem LDK-ja eshte partia me e mire, me programin me te mire, dhe me njerezit me te besueshem. Prandaj, edhe eshte parti me madhore ne Kosove.

Drenicaki
02-02-05, 23:22
Ti o njeri vetem emrin parti po e dishe "puna qeshihet kallauz nuk don" e ne po e shohim pra at parti qe ėshtė ne pushtet! po ēfar ka populli ynė sot ,shkallen mete madhe te varferisė ? [/b]

E din populli mire per kete "punen qe shihet, qe nuk don kallauz." Edhe nje here deshem apo nuk deshem LDK-ja eshte partia me e mire, me programin me te mire, dhe me njerezit me te besueshem. Prandaj, edhe eshte parti me madhore ne Kosove.Jam mese i bindur qe ti as qe ja njeh programin,se perndrysh nuk kishe folur fare, dhe fundja sa ja vlen kur ne programin e televizjonit p.sh. shkruhet se ka njė film qe na pelqen e quditrisht ne shohim njė emisjon te pa kėnaqshem , ja pra vetem njė krahasim i vogėl!, dhe mua dashamir sme interesoin fjalet e thata por veprat
se me vepra ndertohet e ardhmja e kosoves e jo me fjalź.

Arb
02-02-05, 23:33
Ti o njeri vetem emrin parti po e dishe "puna qeshihet kallauz nuk don" e ne po e shohim pra at parti qe ėshtė ne pushtet! po ēfar ka populli ynė sot ,shkallen mete madhe te varferisė ? [/b]

E din populli mire per kete "punen qe shihet, qe nuk don kallauz." Edhe nje here deshem apo nuk deshem LDK-ja eshte partia me e mire, me programin me te mire, dhe me njerezit me te besueshem. Prandaj, edhe eshte parti me madhore ne Kosove.Jam mese i bindur qe ti as qe ja njeh programin,se perndrysh nuk kishe folur fare, dhe fundja sa ja vlen kur ne programin e televizjonit p.sh. shkruhet se ka njė film qe na pelqen e quditrisht ne shohim njė emisjon te pa kėnaqshem , ja pra vetem njė krahasim i vogėl!, dhe mua dashamir sme interesoin fjalet e thata por veprat
se me vepra ndertohet e ardhmja e kosoves e jo me fjalź.

E cfare vepre me te madhe je duke kerkuar, se sa ate qe sot gezon Kosova?!

Kosova sot eshte e cliruar! Merita e kujt? E popullit! A perfaqesohet populli ne LDK? Sigurisht, pjesa me e madhe e popullit mbeshtet kete parti.

Drenicaki
02-02-05, 23:44
Hapi ore pak sytė ,se ēka gėzon kosova ėshtė merit e popullit ne krye me Uēk , por prap dua te them nese ti je i kźnaqur atėher kthehu ne Kosovė ta gezosh edhe ti at qe kan 2 miljon kosovar atje po ti a spo e sheh vujtjen e popullit apo nga larg vendit shikimi spo te pengohet!
Fundja ne as qe jemi te lirė, e as qe kemi ardhmeri ne ket menyrė duke shajtur vėllau vellaun, nuk perparon kosova keshtu jo!

Arb
02-02-05, 23:59
Hapi ore pak sytė ,se ēka gėzon kosova ėshtė merit e popullit ne krye me Uēk , por prap dua te them nese ti je i kźnaqur atėher kthehu ne Kosovė ta gezosh edhe ti at qe kan 2 miljon kosovar atje po ti a spo e sheh vujtjen e popullit apo nga larg vendit shikimi spo te pengohet!
Fundja ne as qe jemi te lirė, e as qe kemi ardhmeri ne ket menyrė duke shajtur vėllau vellaun, nuk perparon kosova keshtu jo!

Se pari dua te them se vetem pse e konsideroj LDK-ne si partine me te mire ne Kosove, kjo nuk do te thote se dikush duhet te ndihet i share, ose dikush te mendoj se Kosova nuk ka shprese perparimi nga konstatime te ketilla.

Ata qe dolen ne zgjedhjet e fundit ishin te gjithe qytetare te Kosoves, ata e dine me se mire "vuajtjen" e tyre. Prape se prape shumica e tyre i besuan voten LDK-se.

Drenicaki
03-02-05, 00:28
Sikur ti dinim ne mirź , edhe punet do ti kishim mirė
Por shiqo ashtu si jemi dhe punet kemi!

Arb
03-02-05, 00:34
Sikur ti dinim ne mirź , edhe punet do ti kishim mirė
Por shiqo ashtu si jemi dhe punet kemi!

Edhe nje here po ta perseris, ti qe nuk voton asnje parti ne Kosove, ti qe nuk kandidon as si kandidat i pavarur, nuk ke te drejte morale qe te flasesh ne emer te kombit.

Keshtu qe, ato thenjet e mesiperme, "Sikur ti dinim ne mirź , edhe punet do ti kishim mirė. Por shiqo ashtu si jemi dhe punet kemi," zevendesoj me, "sikur te dija me mire, edhe punet do ti kisha me mire. Por shiqo, ashtu sic jam ashtu edhe punet i kam."

Drenicaki
03-02-05, 00:40
Nuk flas ketu vetem per mua se nuk jam egoist!
edhe pse nuk votoi kam te drejt te shpreh mendimet e mia e sjam ka flas siq thua ti ne emer te kombit por ne emer timin personal,si qytetar i kosoves me brengos edhe fati i popullit tim !

Arb
03-02-05, 00:53
Nuk flas ketu vetem per mua se nuk jam egoist!
edhe pse nuk votoi kam te drejt te shpreh mendimet e mia e sjam ka flas siq thua ti ne emer te kombit por ne emer timin personal,si qytetar i kosoves me brengos edhe fati i popullit tim !

Populli lirshem ka zgjedhur fatin e tij, i ka besuar nje parti politike fatin e tij. Neve na mbetet te respektojme vullnetin e lire te popullit.

Sot populli i Kosoves eshte lirshem duke vendosur per fatin e tij, nuk ka asgje ketu per tu brengosur.

Drenicaki
03-02-05, 16:22
Nuk flas ketu vetem per mua se nuk jam egoist!
edhe pse nuk votoi kam te drejt te shpreh mendimet e mia e sjam ka flas siq thua ti ne emer te kombit por ne emer timin personal,si qytetar i kosoves me brengos edhe fati i popullit tim !

Populli lirshem ka zgjedhur fatin e tij, i ka besuar nje parti politike fatin e tij. Neve na mbetet te respektojme vullnetin e lire te popullit.

Sot populli i Kosoves eshte lirshem duke vendosur per fatin e tij, nuk ka asgje ketu per tu brengosur.Mua sme brengos ajo se cila parti ka fituar mor me brengosin qiftat si ti qe kan sy e sytė sju punojnė, vetem ndalu njė minut shiko kosoven dhe e ke pergjegjjen ne dorė, por ju lus ti lØjm keto gjera e tju rrokemi punėve tona te perditshme sepse njė e kam mesuar se vetem me punė ngritet shoqeria, ene shqiptaret jemi shumź larg ne ket qeshtje prandaj kemi kohė ti perqeshim te tjeret!

Arb
03-02-05, 23:29
Mua sme brengos ajo se cila parti ka fituar mor me brengosin qiftat si ti qe kan sy e sytė sju punojnė, vetem ndalu njė minut shiko kosoven dhe e ke pergjegjjen ne dorė, por ju lus ti lØjm keto gjera e tju rrokemi punėve tona te perditshme sepse njė e kam mesuar se vetem me punė ngritet shoqeria, ene shqiptaret jemi shumź larg ne ket qeshtje prandaj kemi kohė ti perqeshim te tjeret![/b]

Tash veq ja ke nis me e perzi, njehere na shkruan se brengosesh per partine qe drejton institucionet kryesore te Kosoves, e ne anen tjeter ia fillon e brengosesh per mua.

Tema ka titullin e vete, nese ke dicka per te thene rreth temes urdhero, ne te kunderten, mos na trego se ku "jemi ne Shqiptaret," ose "cfare duhet te bej une."

Drenicaki
03-02-05, 23:43
Pikerisht per partitė ėshtė fjala, por ti as qe po e kupton se ēfarė dua te them me keto fjalė e lere mė te merresh me politikź!
jemi i vetmi popull qe te gjithė merremi me politikė edhe pse si kemi dy lidhje me tė, por ne as kuptimin e politikes se dimė!

Arb
04-02-05, 02:40
Pikerisht per partitė ėshtė fjala, por ti as qe po e kupton se ēfarė dua te them me keto fjalė e lere mė te merresh me politikź!
jemi i vetmi popull qe te gjithė merremi me politikė edhe pse si kemi dy lidhje me tė, por ne as kuptimin e politikes se dimė!

Drenicaku,

Po ti a din kuptimin e Politikes, perserisa sipas teje, "populli nuk e din kuptimin e Politikes?"

Drenicaki
04-02-05, 20:42
Te komunikosh me ty qenka vertet humbje kohe!

Arb
05-02-05, 00:19
Te komunikosh me ty qenka vertet humbje kohe!

Rruga e mbare!

Edhe merre qito noj foto tjeter, se ketu nuk eshte forum i redepeve.

Toni_4Ever
06-04-05, 00:32
Pershndetje per te gjithveVetem deshta tju pyes nje pyetje: Cila eshte partia me e mir ne Kosov edhe pse mendoni ashtu???tung ju pershndes te gjithve sidomos atyreve qe pergjigjen

cool_boy sa jam ne gjendje dhe sa jam i informum po shkruaj dicka

jam PRO LDK dhe jam i sigurt qe LDK-ja esht partia ma e mir ne kosove,
Pse? skam koment keshtu mendoj une sa di ne politik

MemphiSx
08-04-05, 07:46
Sa kohe ju duhet per me kuptu se LDK-ja eshte partija me e fuqishme ne Ballkan ;)

ALMA_Alma
08-04-05, 08:04
Memphis pėr ata qe nuk din qka ėshtė politika i duhet shum kohė

pirroja1
08-04-05, 20:25
Memphis pėr ata qe nuk din qka ėshtė politika i duhet shum kohė

Po ty sa kohe te duket ta kuptosh "politiken".Apo e ke bere uje ti?!!!
He he he,ē'ka nuk ndodhe sot...

Drenicaki
09-04-05, 20:01
Sa kohe ju duhet per me kuptu se LDK-ja eshte partija me e fuqishme ne Ballkan ;)sipas mendimit tim po na u dashka shumė kohė qe ta kuptojm atė qe thua ti,! Lidhja, Dergjeneruse e Kosoves!

Domira
10-04-05, 11:21
Pershndetje per te gjithveVetem deshta tju pyes nje pyetje: Cila eshte partia me e mir ne Kosov edhe pse mendoni ashtu???tung ju pershndes te gjithve sidomos atyreve qe pergjigjen

LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVES sepse me pune 15 vjeēare e ka pru Kosoven ketu ku eshte sot ne krye me Presidentin e Kosoves, Dr. Ibrahim Rugova.

Murgesha
10-04-05, 11:30
Pershndetje per te gjithveVetem deshta tju pyes nje pyetje: Cila eshte partia me e mir ne Kosov edhe pse mendoni ashtu???tung ju pershndes te gjithve sidomos atyreve qe pergjigjen

LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVES sepse me pune 15 vjeēare e ka pru Kosoven ketu ku eshte sot ne krye me Presidentin e Kosoves, Dr. Ibrahim Rugova.


Tė lumtė Domira, kjo ėshtė e vėrteta qė do tė shkruhet me germa tė arta nė historinė mė tė re tė Kosovės. :lol: :lol:

pirroja1
10-04-05, 11:33
Pershndetje per te gjithveVetem deshta tju pyes nje pyetje: Cila eshte partia me e mir ne Kosov edhe pse mendoni ashtu???tung ju pershndes te gjithve sidomos atyreve qe pergjigjen

LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVES sepse me pune 15 vjeēare e ka pru Kosoven ketu ku eshte sot ne krye me Presidentin e Kosoves, Dr. Ibrahim Rugova.

Hehehehe,mjerim o mjerim!!!Logjike:as mish e as peshke!!!Rritju bacit me te "mira"ori Domira !!!

Murgesha
10-04-05, 11:40
Hehehehe,mjerim o mjerim!!!Logjike:as mish e as peshke!!!Rritju bacit me te "mira"ori Domira !!!


He ēka tė djegi ty???
A spaskemi tė drejtė tė mendojmė e tė shprehemi nė bazė tė vullnetit qė kemi??? :roll:

pirroja1
10-04-05, 11:58
Hehehehe,mjerim o mjerim!!!Logjike:as mish e as peshke!!!Rritju bacit me te "mira"ori Domira !!!


He ēka tė djegi ty???
A spaskemi tė drejtė tė mendojmė e tė shprehemi nė bazė tė vullnetit qė kemi??? :roll:

Nuk ēaje koken une me ty kot se koti!!!Mendo si te duashe dhe vepro si ta ka endja!As mishe e as peshke...,eshte e pakuptimte ta gjykosh te pakuptimten siē je ti me disa!

Murgesha
10-04-05, 12:59
Nuk ēaje koken une me ty kot se koti!!!Mendo si te duashe dhe vepro si ta ka endja!As mishe e as peshke...,eshte e pakuptimte ta gjykosh te pakuptimten siē je ti me disa!

Nėse s`po tė qahet koka me mua e me do tjerė atėherė pse po hynė e po flet???
A po ndoshta je i detyruar patjetėr tė kundėrshtojsh.

LDK-Mė e Mira.

Ibrahim Rugova-mė i miri i papėrsėritshėm.

Ps. Po i pėrmbahem temės.

Domira
10-04-05, 13:05
Pershndetje per te gjithveVetem deshta tju pyes nje pyetje: Cila eshte partia me e mir ne Kosov edhe pse mendoni ashtu???tung ju pershndes te gjithve sidomos atyreve qe pergjigjen

LIDHJA DEMOKRATIKE E KOSOVES sepse me pune 15 vjeēare e ka pru Kosoven ketu ku eshte sot ne krye me Presidentin e Kosoves, Dr. Ibrahim Rugova.

Hehehehe,mjerim o mjerim!!!Logjike:as mish e as peshke!!!Rritju bacit me te "mira"ori Domira !!!

Permbaju temes bac :evil:

Drenicaki
10-04-05, 14:16
Leni more keto punė se sa ka adet me u marrė gratė me politikė!
po ēfarė miri moj ,po kape njanin e meshoj tjetrit se ata per vete po ,por shiqoni populli ēka po hek nese keni sy hapni me shumė qe te shifni !

Domira
10-04-05, 14:49
Leni more keto punė se sa ka adet me u marrė gratė me politikė!
po ēfarė miri moj ,po kape njanin e meshoj tjetrit se ata per vete po ,por shiqoni populli ēka po hek nese keni sy hapni me shumė qe te shifni !

Jan hjeke ato adete a jon kalle kishe po tham :wink:

Drenicaki
10-04-05, 15:05
Leni more keto punė se sa ka adet me u marrė gratė me politikė!
po ēfarė miri moj ,po kape njanin e meshoj tjetrit se ata per vete po ,por shiqoni populli ēka po hek nese keni sy hapni me shumė qe te shifni !

Jan hjeke ato adete a jon kalle kishe po tham :wink:Ler moj ti politiken e qu bane darken gati!hahahahahahahahahaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:

beku
10-04-05, 15:25
Janė te paktė ata intelektual qe njohin mirė Kaligulėn, Por janė tė panumėrt ata qe e njohin veprimtarin e kryekomunistit apo mė mirė tė Titos sė vogėl, pėra tė kėti qe sot e vetėquan vetėn president, nė pushtein kukull tė Kosovės, doktorin e vogėl tė fiks-letėrsisė, pra Ibrahim Rugovės.
E kam bėrė mė herėt njė artikullė tė tillė me kėtė kryetitullė po janė te panumėrta reagimet e partizanėve titoistė e madje edhe enveristė.
Pra Rugova e ka marrė rolin e Kaligulės nė jetėn e tij si pasqyrė ai madje tanė kohėn e imiton kėtė njeri qe e shkatrroi kombin e tij duke u paraqitė si shpetimtar i tij ai e grrynte fshehur atdhenun e vet madje edhe gurtė e ēmuar te atdheut i hedhte nė gjepat e armiqve tė atdheut e kėta ishin vetėm miq e ti personal qė i rrinin tu koka edhe kur i shkreti kaligulė zgjohej nga ėndrrimet e kqija.
Kėto ėndrrime tė kqija si duket po i deftohen edhe titos sė vogėl dashtė zoti tė jenė mė te lehta pėr dashamiret e tij tė verbėr qė i sillen pėrqartė

dr.hektor
12-04-05, 12:03
FOSILI I FUNDIT I POLITIKES SOCIAL-KOMUNISTE I QUAJTUR rugova E KA KRYER MISIONIN NE POLITIKE DHE DUHET TE PENZIONOHET NGA POLITIKA.
mE rastin e penzionimit do ti dhurojme nje shishe shlivovic te Krushevcit dhe le te dehet .
Per te politika eshte si nje vjershe e cila mesohet ne klase te pare dhe duhet perseritur cdo dit
Pavarsia e tij e ka kuptimin qe te kete rehati brenda villes se tij ne Velani dhe te flej se pavarsia pik prej qiellit.
Por ai nuk ka faj, edhe ai me veteveten po cuditet por edhe bota -cka eshte ajo qe e shtyn njerzit te votojne per te.
Kjo ndodh per shkak ai eshte nje frigacak i tmerruar nga Serbia po ashtu edhe elektorati i tij ende tremben ne gjume nga Serbia (ose disa cajne ende per Serbine) prandaj duhet te votojne per njeriun qe eshte si ata.
Njeriu i cili personifikon me se miri popullaten e statike analfabete inerte pa energji eshte vetem Rugova.Prandaj ai do te votohet derisa do te nderrohen gjeneratat.
E gjeneratat ereja te Kosoves po lindin.
Gjeneratat e perparimit,dinamizmit,teknologjise pra gjenerat e shek.21 po vjen ne kosove.
Prandaj kjo e arsyeton pse Rugova cdo dite e me shume po humb elektorat.
Pershendetje per te gjithe edhe per ata qe smendojne si une

MemphiSx
12-04-05, 12:45
Se eshte partia me e fuqishme,ket e ka argumentu gjate ketyre viteve nen okupim por edhe pas qlirimit te Kosoves,per te cilen meritat me te medhaja i takojn LDK-se

Krijesat e UDB-se qe gjat luftes ishin fshehur ne skutat UDb-ashe tani kan fillu nje lufte te ashper propagandistike kunde LDK-se dhe kunder Qeveris se Kosoves
Keto jan disa maska komuniste qe ne popull njihen si krah i luftes,kurse ne realitet jan njerzit e shitur te ketij kombi qe per interesa te veta jan ne gjendje qe t'krijojn aleanca edhe me dreqin,por per fat e mir te gjithe neve,qdo nderskamc qe po ja krijojn popullit,po ju kthehet si bumerang vetvetes
Pra edhe nje her Partia me e fuqishme ne ket pjes te Evropes eshte LDK-ja ;)

pirroja1
12-04-05, 13:19
Se eshte partia me e fuqishme,ket e ka argumentu gjate ketyre viteve nen okupim por edhe pas qlirimit te Kosoves,per te cilen meritat me te medhaja i takojn LDK-se

Krijesat e UDB-se qe gjat luftes ishin fshehur ne skutat UDb-ashe tani kan fillu nje lufte te ashper propagandistike kunde LDK-se dhe kunder Qeveris se Kosoves
Keto jan disa maska komuniste qe ne popull njihen si krah i luftes,kurse ne realitet jan njerzit e shitur te ketij kombi qe per interesa te veta jan ne gjendje qe t'krijojn aleanca edhe me dreqin,por per fat e mir te gjithe neve,qdo nderskamc qe po ja krijojn popullit,po ju kthehet si bumerang vetvetes
Pra edhe nje her Partia me e fuqishme ne ket pjes te Evropes eshte LDK-ja ;)

He he he "Lulzim Zeneli" zedhensi i LDK-se prape ne skena a?!!!Po ē'fare merre veshe ti nga politika!Tru peshku je ti ne politike o Alma_Alma!!!

MemphiSx
12-04-05, 13:27
Se eshte partia me e fuqishme,ket e ka argumentu gjate ketyre viteve nen okupim por edhe pas qlirimit te Kosoves,per te cilen meritat me te medhaja i takojn LDK-se

Krijesat e UDB-se qe gjat luftes ishin fshehur ne skutat UDb-ashe tani kan fillu nje lufte te ashper propagandistike kunde LDK-se dhe kunder Qeveris se Kosoves
Keto jan disa maska komuniste qe ne popull njihen si krah i luftes,kurse ne realitet jan njerzit e shitur te ketij kombi qe per interesa te veta jan ne gjendje qe t'krijojn aleanca edhe me dreqin,por per fat e mir te gjithe neve,qdo nderskamc qe po ja krijojn popullit,po ju kthehet si bumerang vetvetes
Pra edhe nje her Partia me e fuqishme ne ket pjes te Evropes eshte LDK-ja ;)

He he he "Lulzim Zeneli" zedhensi i LDK-se prape ne skena a?!!!Po ē'fare merre veshe ti nga politika!Tru peshku je ti ne politike o Alma_Alma!!!


He he qka t'djegi ne ket shkrim???

Ahhh e verteta me siguri,qka t'dul pune tash me Alma_Alma sa per dijeni Alma_Alma jeton ne Danimark ket munden me verifiku Moderatoret ;)

E tash kalo mir me Qeverin nen hije ;)

GASHI75
12-04-05, 21:32
po po po duketė cila parti eshte ma e mira LDK pona delė e inkriminuar nė krime politike nė vrasje nė korupcion nė tentim vrasje aksaj partie po i thoni ma e mira a.

BeeP
13-04-05, 02:13
Partija ma e mire e Kosoves eshte ajo e Cila punon ne Favorit te Kosoves ajo e cila i qone proceset e Kosoves perpara ajo e cila e qon popullin e Kosoves perpara e ajo eshte PDK-ja ! :-)

M'falni ju te LDK-se po qe sa vite e keni Pushtetin ne dore Kosoven vetem po e Fundosni sikur "Titanic" Fatkeqsishte Kosova po behet nje Titanic i 2-te Hapni syte e shiqojeni Realitetin !

pirroja1
13-04-05, 12:31
Se eshte partia me e fuqishme,ket e ka argumentu gjate ketyre viteve nen okupim por edhe pas qlirimit te Kosoves,per te cilen meritat me te medhaja i takojn LDK-se

Krijesat e UDB-se qe gjat luftes ishin fshehur ne skutat UDb-ashe tani kan fillu nje lufte te ashper propagandistike kunde LDK-se dhe kunder Qeveris se Kosoves
Keto jan disa maska komuniste qe ne popull njihen si krah i luftes,kurse ne realitet jan njerzit e shitur te ketij kombi qe per interesa te veta jan ne gjendje qe t'krijojn aleanca edhe me dreqin,por per fat e mir te gjithe neve,qdo nderskamc qe po ja krijojn popullit,po ju kthehet si bumerang vetvetes
Pra edhe nje her Partia me e fuqishme ne ket pjes te Evropes eshte LDK-ja ;)

He he he "Lulzim Zeneli" zedhensi i LDK-se prape ne skena a?!!!Po ē'fare merre veshe ti nga politika!Tru peshku je ti ne politike o Alma_Alma!!!


He he qka t'djegi ne ket shkrim???

Ahhh e verteta me siguri,qka t'dul pune tash me Alma_Alma sa per dijeni Alma_Alma jeton ne Danimark ket munden me verifiku Moderatoret ;)

E tash kalo mir me Qeverin nen hije ;)

"Lulzim Zeneli"zedhensi i LDK-se edhe ti kalo mire me "pavaresine formale" tenden dhe subjektit tend pra LDK-se!!!