PDA

View Full Version : Pse Ibrahim Rugova nuk e viziton Prekazin


Personi23
03-10-03, 14:48
Pershendetje te gjithve.Per shumėkėnd ėshtė mister pse Presidenti i Kosoves nuk e viziton Prekazin legjendar edhe pse po behen vite qe nga perfundimi i luftės,kur dihet se aty janė perkulur me miliona njerez nga te gjitha trevat shqiptare e me gjėrė.Ėshtė me te vertet pėr tu ēuditur se pse zoti Rugova akoma nuk ka shkuar dhe qka eshte me e keqja ne ēdo paraqitje te tij publoike ai thote se "SE SHPEJTI DO TE SHKOJ" kur me ?

Anonimja D
03-10-03, 21:45
I nderuari personi 23 ,

une mendoj qe ai nuk e viziton ate vend nga frika se mos po e kap shkuja-promaja ,me duket se eshte alergjike ne ajer te pastert dhe ne te ftofte.

iliri
05-10-03, 11:12
une mendoj se Z.Rugova e din shum mir se nese shkon ne prekaz nuk dine se qka thote se nese shkon ne prekaz ai duhet te flas diqka e nese fole diqka ai duhet te bjen ne kundershtim me vetveten apo deklaratat e tije te dhena kur prekazi filloj te luftoj?

rrespekt:

avdyli
06-10-03, 17:54
Dr. Rugova , Kryetari i LDK-se dhe presidenti i Kosoves e din shume mire se ēfare bene. Nuk eshte puna te vizitohet nje vend por te besh per ate vend . Me duket se ai ka bere mjaft per Prekazin dhe po vazhdon te beje . Do te duhej ti kishit hjekur deri tash barrierat qe i keni perpara syve dhe nuk ju lejojne ta shihni realitetin apo e shihni ate ne menyre te shtremberuar.

doni
07-10-03, 00:13
Skam qka te shtoj avdyli ka shkru aq pak sa qe naj ka mbyll gojen te gjithve ashtu pra osht avdyl pajtna me ty plotsisht pershendetje nga une

iliri
08-10-03, 09:02
pershendetje:

une personalishte kunder Rugoves nuk kam asgje si person ?por si politikan ai per mua eshte i pavler sepse i njejti nuk eshte ne gjendje ti identifikoj vlerat e kombit shqiptar apo nuk deshiron ti identifikoj sepse identifikimi i vlerave do te thote identifikim i dobsive kombtare te vete Rugoves!...

te mos e vizitosh prekazin do te thote se nuk i njeh vlerat e ati vendi?

dhe Rugova nuk i njeh dhe nuk ka bere asgje per prekazin dhe as qe ka ndermend te beje?!

por disa njerz ketu dhe gjdokund nga simpatia qe kan per rugoven te gjitha veprimet e tije ju duken se jan kombtare?

por une mendoj se gaboni te gjithe ju dhe te gjithe ne nese i perkrahim lideret nga simpati ne ata duhet ti perkrahim per punen qe e bejne per kombin e jo per simpatin qe kemi per ta?



rrespekt:

avdyli
10-10-03, 08:44
Pėrshėndetje Z. Ilir

Ju si duket keni mjaft kunder Rugovės si personalitet. E them kėtė sepse e shoh qė nganjeher e shkruani emrin e tijė me shkronjė tė vogėl. Nė mos per tjeter ateher per hire te drejtshkrimit permirsojeni ju lutem .

Si ka mundesi ta shpallni te pavlere nje Kryetar shteti ( nese pajtoheni me mua se Kosova ne nje fare menyre eshte shtet ), apo Kryetarin e partise me te madhe ne Kosove.

A ka mundesi qe kjo shumice ne Kosove te jete gabim dhe ne anen tjeter Ju ta keni drejt . Une them se asnje njeri nuk eshte i pavlere e lere me ndonje Kryetar partie cilado qofte.

A mos pajtoheni edhe Ju me disa ushtare te cilet pas rezultateve te zgjedhjeve te fundit ja bene HARAM Kosoves gjakun e derdhur , ose te tjeret ( disa fytyra politike dhe publike ) qe thane fjale jo te mira per popullin kur populli votoi ashtu si votoi . Besoj se nuk pajtohesh , do te ishte menēuri.

Ne fund , jam shume i vogel qe t'i behem Dr. Rugoves avokat . Avokat Dr. Rugova e nxene punen dhe vlerat e tije te cilat po e mbrojne ate mjaft mire.

Sinqerisht

iliri
10-10-03, 12:00
pershendetje:

une sa i perket politikes se Rugoves kam gjithqka kunder tije!ai eshte nje person jo serioz i pakuptueshem i painteresuar ti mbroj vlerat e kombit shqiptar e shum e shum gjera te tjera negative?...

kisha nje pyetje per z.Avdylin?

cili president i nje vendi e injoron apo mundohet ti injoroj Ēlirimtaret?

kete e bene apo mundohet ta beje vetem Rugova i juaj me duhet te them se eshte i joni?!

e sa per ate se une e shkruaj emrin e tije me shkronja te vogla ai eshte diqka jo me ndonje qellim por eshte nja gabij drejtshkrimor?



ok nuk dua te komentoj me shum per kete pasi qe nje dite kete do ta deshmoj historia te cilen histori do ta lexoni ju dhe femijet e juaj dhe do te bindeni se ky nuk e meriton te jet president i kosoves?



rrespekt:

Beni_gjk
12-10-03, 22:15
Ti baca Ilir po shihet se ma shum pe e adhurojshe milloshin se Rugoven ket e kam pa jo vetem te ti por te shum asi qe mendojn si ti bonu mer i menqem ni her en jet tone se nuk mundet me te shku jeta tanaheret me enderra ti mundesh me dit edhe vet se pse nuk shkon por po te pelqen me thon se nuk i don vlerat e luftes Zoteri me keqardhje me duhet te them se Adem Jashari si krejt populli ka qen me Rugoven se en dash mi dit as Thaqi qe esht i Drenices nuk e ka dit se kush eshte ADEM JASHARI SE SKA PAS KOHE ME E DIT KUSH ESHTE SE KA PAS PUN TJERA EN EKZIL SI AZILANT QE O KON MOS TA ZGJASIM MA TEPER PO RUGOVA DO TE SHKON NJE DIT TE AFERM POR KUR TE FITOJ DEMOKRACIA EDHE ATJE TUNG TASH SE SPASKNA NERVA ME FOL ME TY

Psikologu
13-10-03, 04:05
pershendetje:



ILIRI SHKRUAN:

une sa i perket politikes se Rugoves kam gjithqka kunder tije!ai eshte nje person jo serioz i pakuptueshem i painteresuar ti mbroj vlerat e kombit shqiptar e shum e shum gjera te tjera negative?...



PSIKOLOGU SHKRUAN:



Ilir i nderuar , me qudit shkrimi i yt dhe urrejtja edhe pse nga urrejtja formon nji veturrejtje ose te pakten ke te drejt te urresh por te flasesh ne qeshtjen se z.Ibrahim Rugova qenka i pakuptushem dhe i painteresuar per qeshtjen kombetare , me duket njė shprehje qe del nga ti ose se paku njė shprehje qe si njef me gjatė studimet historike.Ne shumė shkrime kemi hasur se z:Rugova urrehet vetem qe perkrah Evropen , por nuk eshte qudi nga disa si ju sepse ; Kur eshtrat e filozofit tonė te parė Pjeter Bogdanit iu hudhen rrugeve te Prishtines nga udheheqsat e fares se keqe atehere Rugova e studijoj me njė nderė te madhe Bogdanin, por fara e keqe e len pjellen prapa sikur hithat ose kepurdhat e shiut.Qeshtja e shqiptareve te Kosoves e din ti dhe qdo kush ishte e palnifikuar ne dyert e mbyllura mes Tugjmanit dhe Millosheviqit.

Propaganda anti shqiptare e Serbis kushte kapluar boten,ne sy te botes ishim fanatik, ishin te pa kulturuar dhe ushim te orjentuar nga Lindja.Duhej kohė: Pushk per atdheun ose atdheun per pushk.

Atdheu per pushk behej leht sepse ishim ne arenen e njė propagande, ishim te panjohur ne boten e madhe si ne Amerik apo Evrop.

Per fat te mirė politika e Rugoves e bindi boten se ne jemi njerez paqesor dhe se jemi popull i pa lidhur me lindjen.Ska lidhje mund te thuash:Per fat te keq ashtu eshte , ka lidhje deshe apo sdeshe.

Mos te shkojm ne hollsi te detajuar vetem te ndalem ne disa pyetje.

Pse u formua partia e Pdk , qka ndihej munges per formimin e saj , ose qka fshihej pas saj.Imuniteti per mos burgosjen e masakruesve, mos ishte ai mendim , por ne harres dolen sepse kah te ja mbajn , pas masakrave te nje pasnjeshme mbi popull te vetin.Asnje ligj ne botė nuk vret askend as ata qe PDK e Thaq i quajn tradhetar e spijuna, ne qfare faktesh se pari , pse te mos i denoj populli por ata vetė.Pse verrshuan vrasjet e njerezve me te ndershem te kombit pas luftes per ti mbyllur gojen fakteve apo perse , e din ti.Te krahasohesh njė politikan si Thaqin e Rugoven eshte sikur te marresh ti babin tend e ta dergosh prap ne shkollen fillore ose une timin.Kur Rugova e nenshkruante marrveshjen e arsimit atehere lindnin konflikte e fjalė , marrveshjen qe ne fakt do te sherbente me vonė. Qdo ti pergjigjej Thaqi botes kur Milutinoviqi kerkonte qe prap te jetojm se bashku , bota e bente nje trysni te tillė , por nga faktet e nxjerrura te Rugoves doli se "ne kemi nenshkruar marrveshje por Beogradi se ka zbatuar" atehere i menquri shef largė.Nuk ishte Rugova i pa pregaditur per luft, kishim te formuar Ministrin e mbrojtjes qe e vrau dora e paguar shqiptare(Ahmet Krasniqin).Nuk flinte Rugova as Kosova , pse te dilte hapur te deklarohej duke e ditur se ligji ushtarak vlen qe moti ne botė " Kush humb ne luften frontale leshon territor"

Si mendon Ilir , qe te flasim real apo te mbajm anime , dem i madhe per nje qe lufton e del nga fronti ne politik , ose qe thon ka luftuar.Traumat luftarake me vite sherohen edhe sot tek njerzit e pas luftes edhe jasht kosoves "sindromi i vjetnamit" eshte me i keqi qe vjen nga fushbeteja e ai sindrom ka qellim ose vetvrasje ose vrasje te dikuj atehere pyetja se "Kush po vret ne Kosoven tone" - Kush i vrau njerezit qe kontribuan , po pse pas luftes , qka ishte qellimi.Nje nder krimet me te medhaja eshte te mbrohet fajtori , eshte te jesh ndihmes ne krim dhe edhe ne gjygjet boterore denohet me denimet me te medha .Se dij por shpesh e lexoj nga disa shkrimewt kundra z.Rugova njeriut qe ka respekt nga mbarė bota , por simbas zakonit te disave " Ne te menqurit tonė si duam " kete rast e Hasim te Noli, Konica, Fishta etj , tash edhe tek Rugova. Populli i dha voten dhe vota fitoj edhe pse voten e dhanun shumė e paguan me jeten e tyre.Pse keshtu , shtrohet pyetja??? A mos vallė ishte Thaqi ai qe do te mesohej si nxenes tek Rugova e sdo te jepte provimin te Pr.dr Rugova apo qka:Ne shkollė nxensat e keqij gjithmon kan tentuar te marrin noten me dhunė nga profesori duke u kercenuar, mos edhe Thaqi ashtu duhet me grupen e tij qe dita dites mbush burgjet e Hages.

Thotė njė fjalė " Ai qe asht kan ka me kan " Ne fjalet e z.Rugoves e ndegjon per lirimin e Kosoves jo per qlirimin e Kosoves kjo eshte shprehje Enveriane pas viti 1956 nga Akademia e ashtu quajtur Gjuhes Shqipe , sepse lirim e qlirim ka shumė dallim ashtu si ka Njerzim e qnjerzim.Fakti konkret eshte se nuk kemi nevoj per perqarje politike , por ajo vjen nga perqarja ne urrejtje sepse nuk vriten njerezit per mendime te veta ose per vota te veta.Mos mendon ndokush se ato do te mbyllen si rast i pa zgjedhur . Se besoj, por tash per shkak te popullit qe akoma eshte ne depresionin e vete nuk behen nderhyrje per burgosje te menjehershem , ajo vjen me vonė , siq po vjen dita dites , ose te pakten kah shkojm me keto vrasje politike , qka i tregojm botes:Une kisha thanun se i plotsojm fjalet e propagandes qe nuk jemi per demokraci: Duke u velevatur per pavarsin qe eshte akoma larg ne i filluam vrasjet. Sa mund ti nxjerrish ti nga ana e LDK-sė qe ben ndoj krim te tillė si PDK, mund te thuash se seshte e vertet , ne qka bazohem , por ne qka bazohi ju pjesa e qlirimit te Kosoves, qe ne fakt Kosova pesoj dhe po peson nga ju.Pse tash Thaqi perkrah Rugoven sepse eshte si njė femij qe kerkon falje pa lot , ose shkurt sdin se qka te beje me , mos mendimi i tij se te vendos populli a te shkohet ne Vjen, qfar mos dije, te vendos populli , atehere pse na duhen pra politikane , mos si nje piktur e Pikasos apo???

Jo personalisht por ulne koken per disfaten dhe masakren e juaj. Ule mos e zgjat se qafa e gjatė eshte simbol i keq , kete e lexon ose e ndegjon edhe ne shtepi ose neper fjalet shqiptare.



ILIRI SHKRUAN:

kisha nje pyetje per z.Avdylin?

cili president i nje vendi e injoron apo mundohet ti injoroj Ēlirimtaret?

kete e bene apo mundohet ta beje vetem Rugova i juaj me duhet te them se eshte i joni?!



PSIKOLOGU SHKRUAN :



JO qlirimtaret , por Lirimtaret.

Asnjė koment ketu vetem njė keshillė : Pse i vrat gjeneralet e tij.Ai spo hakmerret por pritja eshte mjeti me i rrezikshem ne jetė:Ne qfar fakti bazohesh ti per Lirimtaret e udhehequr nga PDK, e vertet ishte se luftetaret ishin per njė dalje nga robria , se kan kuptuar qellimin te them " mafijoz " se nuk e besoj se do te renditej njė ne qeten e tyre, por me njė "rezervni potporuqnik" (nentoger) i RSFJ e din ti kush eshte u bė fjalė dhenes i UCK-sė , cila ishte UCk.ja qe nuk dinte se ne dorė te kujt ka ra.Pse e moren keta pushtetin me dhunė te PDK .Sa njerez erdhen nga perendimi (shiptaret) te renditen ne rradhet per lrimin e Kosves , pa e llogaritur ndasin ushtarake.Mendoj se asnje ushtar nuk shkoj te jetė perkrahes i asaj ose kesaj UCK-je shkoj ne emer te Kosoves , dhe qe nga aty me fondin "Vendlindja thrret" u mboll fara e keqe nga keta PDk . Ishte pra ajo LDK qe beri regjistrimin e popullates merguese qysh ne vitet 1992 . Numer i madhė ishte ne parapregaditje nuk flente askush.



ILIRI SHKRUAN:



e sa per ate se une e shkruaj emrin e tije me shkronja te vogla ai eshte diqka jo me ndonje qellim por eshte nja gabij drejtshkrimor?



ok nuk dua te komentoj me shum per kete pasi qe nje dite kete do ta deshmoj historia te cilen histori do ta lexoni ju dhe femijet e juaj dhe do te bindeni se ky nuk e meriton te jet president i kosoves?



PSIKOLOGU PERGJIGJET:

Pse e meritoj ne njė dekad , ku ishit ju , mos ishit si njė dinasti ne pritje si ajo Koneze.Pse nuk folet ju nga friga apo nga qka, ose po te flisnit nuk do ti futshit te hollat ne xhep qe i keni sot , ato te fondit " Vendlindja thrret" Z.Rugova e meriton dhe do te mbetet ai eshte simbol i rezistences me te fort ndaj njė armiku , jo vetem ndaj Serbis por ndaj te gjithė jugosllavis.

ZOTI E BEKOFT KOSOVEN DHE PRESIDENTIN E SAJ



rrespekt:

iliri
13-10-03, 11:53
duke e lexuar kete far psikologun te bene te kuptosh se ky njeri gjithe suksesin e kombit shqoptar mundohet ta identifikoj me nje njeri te quajtur ibrahim Rugov?!

kjo eshte fatkeqsia me e madhe qe njerzit me mendime te njejta me kete far psikologun mundohen ta mjellin ne mendjen e popullit te Kosoves?!

fatmirsishte koha eshte duke e treguar te kunderten e iluzioneve tua i quajturi psikolog?!

ju ne pamundesi apo ne munges te fakteve mundoheni duke e lavdruar Rugoven e mjer ti akuzoni Ēlirimtaret apo te jav hupni epitetin qe ju ka dhene parlamenti i kosoves i zgjedhur nga vota e popullit te kosoves por kjo seshte qudi se kur ju ve nuk ju pelqejn vendimet e instutucioneve ju i dhunoni ato.

kur them se ju kur nuk ju pelqejn instutucionet i dhunoni e mbeshtes ne deklarata e atyre qe i mbron ti? ja ta citoj Nexhat Dacin per disa deklarata te tije pra fillimit te dialogut me serbin:

1.parlamenti i kosoves do ta perkrah Ēeverin e Kosoves ne bisedime me beogradin dhe per gjitha marrveshjet do te kerkoj llogari nga qeveria e kosoves dhe nuk njeh asnje parrveshje qe nuk e nenshkruan qeveria e kosoves.

2.parlamenti i kosoves e rekomandon qeverin qe pa miratimin e parlamentit te mos shkoj ne bisedime...

3.ne Vjen ose do te shkojm te gjithe ose asnje e te tjera....



qka beri Nexhat Daci ne funde? ra ne kundershti me vetveten leje qe e dhunoi instutucionin me te rendesishem ne kosove parlamentin e kosoves por i dhunoi edhe vete deklaratat e veta qe i kishte dhene para qytetarve te kosoves...................



por kjo nuk ka rendesi per njerzit si ti sepse njerzitt qe i mbron jan ne gjendje te takohen me te gjithe perpos me shqiptaret e kosoves ?pra Rugova i juaj nese bashkesia nderkombtare i kerkon te takohet me serbet ai takohet apo me kendo qe bashksia nderkombtare kerkon ai takohet por nese nga ai kerkojn dikush nga politikanet e kosoves isq ishte rasti kur Kryeministri Bajram Rexhepi kerkoj qe ti bashkoj shqiptaret me nje tavolin dhe ti harmonizojn qendrimet per te ardhmen ai nuk shkoi sepse atij nuk i pelqen te bisedoj me shqiptaret?



por askjo nuk eshte e rendesishme per ty pasi qe ti me kete shkrimin tende mundohesh te thuashe se ne kosove ka pasur dy UĒK-ja

te citoj:Mendoj se asnje ushtar nuk shkoj te jetė perkrahes i asaj ose kesaj UCK-je shkoj ne emer te Kosoves ....?

na tregoni ju i quajturi psikolog se sa UĒK-ja ka pasur ne kosove?

une e dije se ne Kosove ka pasur nje Ushtri Ēlirimtare te Udh'hequr nga Hashim Thaqi i cili ishte drejtor i drejtoris politike te UĒK-se....

kur e permendni fondin "vendlindja thrret" eshte per tu quditur se qka mendoni te mshifni me kete ndoshta deshironi ta mbuloni apo mbroni Dr.Rugoven i cili me pare te popullit te fondit 3% e ka bler shtepin ne Prishtin ne te cilen jeton sode ne vler 700 000 Euro. a seshte vjedhje kjo? edhe kjo ste intereson sepse ti nuk je i inetersuar ti mbrosh vlerat e kombit por e bene te kunderten e kesaj...!



rrespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete...![/u]

Beni_gjk
13-10-03, 15:33
Zoteri meritat i takojn popullit shqipetar me ne krye Dr.Ibrahim Rugova sepse qdo hap per 12 vite rresht ka qen me popullin ne ditet me te veshtira e tash sa per shtepij te Rugoves ja ka ble populli mes te ardhet merzi sa per ket pun e per sa UQK kan qen une po te them sa kan qen 5 nje e thaqit nje e qoses tjetra e bajrushit (xhemajlit) tjetra e LQKQ e tjera tjera kush e pruni thaqin en krye te uqk tregoma ket ti se une e di se e ka pru Fatos Nano kaq tash e vazhdojm ma von

LaBi_Pr
13-10-03, 21:27
o havera Dr.Rugova e meriton bre edhe skin qka me shajt a ju lutem kuptone plitiken e ti aa me kon asi nuk e kish marr qmimin nobel per paqe ne bot aa rrespekt per kejt fansat e DR.RUGOVES

arTanibb
13-10-03, 23:25
Labi pajtona me ty plotsisht skam qka te shtoj veq te pershendes perzemersisht ;)

iliri
14-10-03, 07:07
pershendetje:

quditem se si disa njerze ne kete forum per ta mbrojtur nje njeri jan ne gjendje ta japin kombin!

kete e bejne bashkemendimtaret e Rugoves! mendoj se kjo nuk eshte e papritur per popullin e kosoves pasi qe edhe Rugova per te shpetuar Familjen e tije e sakrifikoj kosoven ne Bograd Gjate luftes ?

por si do qe te jet kjo eshte e quditshme dhe diqka e tille nuk ndodhe ne asnje vende te botes ?

por si do qe te jete ju tregoni se kush jeni dhe qka jeni ne gjendje te beni vetem per ta shpetuar veten .

qmimet gezohuni kur te ia jep populli i kosoves e jo ata qe gjate gjithe kohes kan qen kunder kombit shqiptar ,"europa"e ka ndar popullin shqiptar dhe p[o kjo evrop e dekoron rugoven me qmime te tilla.



rrespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlkerat e tij.

LaBi_Pr
14-10-03, 10:14
pershendetje ti haveri ilir e sa i perket qimimit qe e ka marr Dr,Rugova at qmim ja ka jep SHBA po me doket aa, edhe ata na kan perkra shum ne luften ton qlirimtare edhe ti po me doket ishe njeri shum naiv aa edhe komunist i keq me kqe ardhje po te thom a po ishe edhe mos e moho pershendetje o njerzt e PAQES .

iliri
14-10-03, 15:26
pershendetje:

ju njerzit e till ne pamundsi per ti argumentuar te kunderten e asaj qe e kam shkruar keni dashur ta trilloni evropen me SHBA-te se kinse shtetet e bashkuara te amerikes e kan dekoruar rugoven ! jo zotri rugoven e ka dekoruar evropa mos te ardhte merzi.....? e sa per ate se une jam naiv dhe komunist mendoj se ti nuk je personi i qelluar per te me vlersuar mua pasi qe ti mua nuk me njehe dhe nuk din se kush dhe qka beje une por si do qe te jete ky ka qen nje opinjon i juaji .





rrespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?

Beni_gjk
14-10-03, 19:34
Se Kush ia ka jap qmimet shum pak ka rendesi por nje eshte qe qmimet i ka marre prej Shtet Demokratike Evropiane Edhe duhet ta dish qe Dr.Ibrahim Rugova eshte njeriu me i respektune ne SHBA ket e dini edhe ju por nuk keni zemer ta pranoni oki :)

Anonimja D
14-10-03, 21:08
Si duket ju qe jeni te n'varun nga ideologjia e semur e Rugoves ,sa po e vrej jeni shumica nga Gjakova ,sa e njoh une mentalitetin e tyre , shume kane komplekse ,p.sh ata kur nuk ishin identifiku me ndonje parti qe eshte formu nga njerzit rural.Pra ata ende i shoshisin kto pune ,e nuk e shohin te arsyeshme ta perkrahin dike qe ka bere levizje ne historine e Kosoves,si p.sh ish UCK-ja,e nga keta njerz jane themelu partit ne opozite qe jane .....sidocofte mos vuani nga komplekset ,behuni ma realist ......nuk eshte ashtu siq ju eshte fiksu ai mendim lidhje me disa individ ,per mua personalisht politikan me plot kuptimin e fjales nuk ka ne Kosove.

Beni_gjk
14-10-03, 21:17
Ne i perkrahim vetem ata qe punojn me shpirt e me mendje per Kosoven e jo ata qe diten punojn kishe per kosoven e naten ja bojn ka 100 gropa e keshtu me nuk ka edhe me vjen keq qe duhet ta them se UQK ka qen pron private e disa personav kaq kisha













Respekt per deshmoret

Psikologu
14-10-03, 21:39
pershendetje:



ILIRI SHKRUAN:

quditem se si disa njerze ne kete forum per ta mbrojtur nje njeri jan ne gjendje ta japin kombin!



PSIKOLOGI SHKRUAN:



Jo nje njeri ilir , por nje kalores te fushes se mednimit, ai njeri qe nuk vdese per prijesin e shtetit te vetė si quhet, ose si e definon ti fjalen komb, mos me shekljen e atij qe din, me ngritjen e atij qe sdin , ose me qka, lavdi ti kendohet nenes se Rugoves qe e qiti ne dritė dhe lavdi rruges se tij qe e ndjek ashtu si e ndjeken filozofet tanė.



ILIRI SHKRUAN:



kete e bejne bashkemendimtaret e Rugoves! mendoj se kjo nuk eshte e papritur per popullin e kosoves pasi qe edhe Rugova per te shpetuar Familjen e tije e sakrifikoj kosoven ne Bograd Gjate luftes ?

por si do qe te jet kjo eshte e quditshme dhe diqka e tille nuk ndodhe ne asnje vende te botes ?



PSIKOLOGU PERGJIGJET:

Ehhh e paske harruar at shprehje " PERQAJ E SUNDO" sikur Rugova te kishte nevojė te shpetoj ai sdo e priste kohen e fundit , se paku edhe Evropa do ta mirpriste , pse se shkruan qe u zu rob , pse se akuzove kur udhetoj ne nje dekad neper botė, apo qe te futet sherri mes shqiptarve ,

se paku duhet te flasesh ne atė menyrė dhe te thuash:

"Po mos te ishte politika e Rugoves sot Kosoven e kishim kalu me nje biqiklet"



ILIRI SHKRUAN:



por si do qe te jete ju tregoni se kush jeni dhe qka jeni ne gjendje te beni vetem per ta shpetuar veten .



PSIKOLOGU SHKRUAN:



Pse e qka qendrove ti ilir, sa per qendresen tande ishim sot njė autonomi me Sumalin.



ILIRI SHKRUAN:





qmimet gezohuni kur te ia jep populli i kosoves e jo ata qe gjate gjithe kohes kan qen kunder kombit shqiptar ,"europa"e ka ndar popullin shqiptar dhe p[o kjo evrop e dekoron rugoven me qmime te tilla.



PSIKOLOGU SHKRUAN:



Dijetaret si ti qe nuk e lejonin te menqurin te sundoj e ndau popullin shqiptar jo Evropa se Evropa don te menqur jo gjakė nxeht eshtė kjo kultur evropijane , luftetaret nuk shkojn ne parlamentet evropjane.

Ashtu si ne sillemi mes veti ashtu na pranon Evropa , por kur tash vrasjet politike rriten ma shumė veshtir per evrop , pse a me dhunė shkohet ne Evrop , se besoj , ajo i don gjakėftohtit e te aftit.

ILIRI SHKRUAN:

rrespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlkerat e tij.



PSIKOLOGU SHKRUAN:



E tash ke fol mirė , bash Rugova e respekton veten dhe vlerat e tij , ai ka vlerė dhe respekt , nuk del duke fajsu askand, pra i mirė ndaj vetes per te miren e tjerve .

Pershendetje

iliri
15-10-03, 12:39
pershendetje:

une nuk mundem ti kuptoj disa forumist se qka shkruajn apo qka dojn !

duke i lexuar shkrimet e ketij njeriu te quajtur gabimishte psikolog dhe kur te mundohem te beje nje analiz te po ketyre shkrimeve me beni te kuptoni se ju vet jeni kunder mendimeve te Rugoves ?

me qudit fakti se si ju i mjeri psikolog per ta mbrojtur evropen i akuzoni shqiptaret se kinse ne nuk jemi te afte per te udhehequr veten . por kjo seshte qudi se per juve bashkemendimtaret si ti me te mir jan serbet e te gjithe te tjeret se ata qe luftuan per lirin e ketij kombi shqiptar te cilet nuk e perfillen politiken e njeriut te mjer te kosoves i quajtur Ibrahim Rugova i cili per 10 vite ia mbylli popullit syte dhe veshet me fjalet e tije durim durim e gjra te ngjashme.

ai kur ne skenen kosovare doli per here te par emri i lavdishme i historis se Kombit UĒK dhe njerzit qe e mbanin kete emer i quante dore e zgjatur e serbis....!

kurse pas 6 viteve pikrishte keta njerze qe Rugova i mjer i quante dor e zgjatur e serbis nga parlamenti i par i kosoves i zgjedhur ne menyr demokratike u shpallen Ēlirimtar te Kosoves ?



duke u mbeshtetur ne kete kam nje pyetje per juve e cila nuk ju pelqen sigurishte! a ju duhen juve 6 vjet kohe qe ta kuptoni se qka ka ndodhur sode ne Kosove dhe per te miren e kosoves? pres pergjigjje te sinqert!



rrespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?!>...

Beni_gjk
17-10-03, 22:57
o ilir nuk e di sa kupton ti se ende Kosova nuk eshte e qlirune shum mir e dine se sa vende jan te qliruara plotesishte shum mir e din se sje i lir kurre me shku ne Brezovic ne

Beni_gjk
17-10-03, 23:00
me falni se mu nderpre

Nuk je i lir me shku shlirshem ne Gjilan ne Lipjan sa her te ju teket e bllokojn rrugen ashtu ne Fush Kosove Mitrovica pse mbeti pergjysme me duket se kesaj nuk i thojn qlirim i Kosoves edhe kisha pas deshir me dit se pse mbeti Kosova keshtu e gjithe ajo luft qe u be te gjitha ato viktima qe ran per qlirimin definitiv te Kosoves keto i din edhe ti por nuk keni guxim ti pranoni sepse nuk e dini qe e keni humb besimin e popullit si pasoj e krejt ketyre gjerav a

TUNG TE PERSHENDES

iliri
18-10-03, 09:39
pershendetje:

ti si duket bre djal nuk paske dal kurr pertej Gjakove pasi qe sipas teje nuk je i lir me shku ne Lipjan,ne Gjilan,ne Fush Kosov, ne Brezovic dhe ne Mitrovic.? te gjitha keto qe i ke permend ti ne perjashtim te pjesese Veriore te mitrovices mundesh te udhetosh lirisht.

Ushtria Ēlirimtare e Kosoves ka luftuar kunder Regjimit te Millosheviqit! dhe regjimi i Millosheviqit eshte larguar nga Kosova dhe kurr sdo te kthehet me ? kjo eshte nje merit e Ushtris Ēlirimtare te Kosoves te cilen Ushtri e ka perkrahur populli masovikishte? kurse per problemet qe i permend ti sod keto probleme duhet ti zgjedhin ata qe i kemi votuar pra ata qe e jan ne pushtet.

e ti dil jashte gjakove dhe informov me mir sepse siq po duket ti nuk paske ide se qka ndodhe ne qytetet tjera jashte gjakove perpos asaj qe po ndegjojshe ne lajme.

Gjithashtu kjo tem ka te beje me pyetjen se perse Ibrahim Rugova nuk e viziton prekazin?

dhe mendoj se ti dhe te gjithe duhet ti permbahemi temes!?



Rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre?!

Beni_gjk
18-10-03, 16:00
me duket qe ti spaske qen kurre ne keto vende qe i permenda mu me kan ndodhe keto edhe i kam shkeru zoteri se pari ne Brezovic te hyrja e hotelit rampen e hap njer i uniformuar me uniforme ushtarake serbe ket nuk e din se nuk ki qen se dyti shum mir e din se ne Graqanic jan rreh qindera shqipetare nga serbet nuk i ka as 2 muaj serbet e Lipjanit e kan bllokuar rrugen per teke te tyre po ashtu ne Fushe Kosove keto probleme jan trashegemi e OPK e e jo e atyre qe ja kemi jap voten ose e LDK edhe sa per tem vet je dal nga tema tung hihiihihhihi

Online
18-10-03, 22:12
Pėrshėndetje



Vetėm njė pyetje pata per Ilir-in mirė more ju a shihni bardh apo vetėm

zi? hapi syt djal ( :shock: ) se le qė s'paske lidhje pėr politikė por ju po deshka me krye shkollė njėher pėr drejt shkrim e masandej me ja nis me u marr me Politikė okay, edhe mos je i paguar pėr keto shkrime qė po i shkruan? S'po dua me u marrun me ty me shume se me tė vėrtet po mė shkon nerva me ato TRILLIMET e tua











Drejtėsia pėrfundim-in e ka q'do herė pozitiv

fadil
23-10-03, 19:35
Drejtsia perfundimin ne kete raste per juve do ta kete negativ!!!!!!!!!!!

a ka turp me te madhe per nje lider Kosovar siq eshte rugova i mjer te mos e vizitoj prekazin dhe TMK-ne Trupat Mbrojtse te Kosoves.

por Rugova nuk dine se qka jan vlerat e kombit dhe instutucionet e rendesishme.

Beni_gjk
23-10-03, 19:42
Mos e vet se te tregon vet .D.M.TH. ne te gjitha rastet ke fatkeq per juve drejtesia e tash per neve apo keshtu mendove a ncncnncnn sa keq po ne jemirespektues te drejtis e per ket nuk ka asgje te keqe nga drejtesia mos ju frigohi drejtesis se kjo eshte per te gjith e njejt D o te vjen koha edhe per vizitat ne Prekaz edhe ne TMK por mbasi te largohen strukturat enveriste staliniste shikiste nga KOSOVA edhe kjo dit nuk eshte e larget

fadil
23-10-03, 19:47
pershendetje:

hahahahaha me keni bere te qeshem me te vertet keni treguar se kush jeni ju Beni _gjk ? do te thote ju dhe Rugova do ta vizitoni Familjen Jashari kur te vdesin te gjithe antaret e Familjes Jashari!

ju do ta vizitoni TMK-ne kur te largohen te gjithe keta qe jan ne te!

po me dhimbeni qe spaski me i vizituar kurr keto dy vlera te kombit tone.

Beni_gjk
23-10-03, 19:50
jO UNE MENDOJ SE EDHE NJE VIT APO ME SE SHUMTI 2 DO TE VJEN KJO DIT MOS U MERAKOS HAHAHAHAHA SE NUK JENI TE PERJETSHEM AS NE TMK E AS NE PREKAZ KRKRKRKR

fadil
23-10-03, 19:56
pershendetje:

falemenderit shum kete e kan pritur forumistet ta lexojn nga shkrimi yt tashte je ba burr dhe e ke treguar te verteten, se ju ledkistat per ta vizituar Prekazin Dhe TMK_ne ka qen dashur te vdesin te gjithe ne prekaz dhe TMK qe ju te folni pa ju penguar askush .

Beni_gjk
23-10-03, 20:03
MOS E PERZI PREKAZIN ME JUVE SE NUK KA ASGJE TE PERBASHKET SEPSE I DIM MIRE MARREDHENIET QE I KIN ME FAMILJEN JASHARAJ JASHARAJT E DINI SHUM MIR JU BILE MA MIR SE UNE SE QKA MENDOJN PER JUVE NDOSHTA JU KUJTOHET FJALA E ADEM JASHARIT

SE QKA I KA THEN THAQIT POR NESE NUK E DINI LEXONI MA SHUM PAK PER LUFTEN E KOSOVES

fadil
24-10-03, 08:21
pershendetje:

me kujtohen shum mir fjalet e Adem Jasharit kur ai ne oden e tije se bashku me Hamnzen dhe dajen e tije thoshin se Rugova po mendon ta qliroj Kosoven me Politk! por jo jo thoshin per ta qliruar Kosoven duhet te luftohet. keto ishin fjalet e Ademit dhe te Hamzes.

e qfar mardhenje kemi ne me Familjen Jashari kete e tregon me se miri rrespekti qe i Behet Hashim Thaqit ne kete Familje kur ai e viziton keni pasur rastin edhe ju ta shifni kete neper televizione, e dije qe sju ka pelqyer edhe per kete nuk e vizitoni ju dhe Rugova juaj "kushtimisht i yni".

Adem Jashari dhe prekazi ne tersi eshte qendra e fillimit te progreseve ne Kosove ne menyr euforike.

ishte pikerishte Familja Jashari dhe prekazi ku filloj luifta per qlirimin e atdheut dhe pikrisht keta njerze dhe shoket e tyre ishin ata qe e dridhen diplomacin botrore dhe i zgjuan nga gjumi ata qe mendonin se Kosova do te qlirohej me paqe krejt kjo politik e juaja ka qen mbyllje syve dhe genjeshtra qe ju i pregaditshit per te manipuluar me deshirat e kosovarve.



ata qe nuk e duan Familjen Jashari dhe nuk e qmojn te kaluaren e prekazit dhe njerzve qe ishin aty nuk e duan te kaluaren e lavdishme te Kosoves dhe njekohsishte nuk deshirojn ta qmojn te sodmen dhe te ardhmen te cilen do ta ndertojm sebashku.

Beni_gjk
24-10-03, 15:57
shum mir e din se familja Jashari do te dekorohet me medaljen me te larte te shtetit te Kosoves nga presidenti Rugova ket mos e harro edhe per familjen Jashari nuk ki qka me na tregu ti se na e dim ma mir se ti e se Thaqi edhe sa per respekt normal qe ja bojn sepse nuk jan si ju mos te respektoni asken une e di qe familja Jashari i respekton edhe instuticionet e Kosoves e nuk jan sikur ju qe i perbuzni edhe a e mban mend kur i ka then Gani Gecit se ai pis mo nuk ka vend en kulle teme sepse e ka qit ne kurth armatimi qe ka pas me shku te Adem Jashari e ka ndal per grupin qe e ka formuar ai vet kunder Adem Jasharit kaq qe don e vazhdojm prap edhe ma shum

fadil
25-10-03, 08:43
pershendetje:

Familja Jashari eshte e te gjithe Kosovarve qe ia dojne temiren Kombit shqiptar?

kur e permend medaljen kjo eshte vetem nje propagand e asgje me shum , sepse Rugova sikur te kishte vullnetin ta bente kete e kishte bere moti kohe? por ai nuk deshiron ta bene kete.

edhe mos mi perziej gjerat ketu ! her e akuzon HashIm Thaqin e kur e shef se nuk ke fakte kalon tek ai far Gani Geci.

kur thua i perbuzni instutucionet kete e ka deshmua me se miri takimi i Vjenes!

instutucionet i perbuzen dhe i dhunuan Ibrahim Rugova dhe Nexhat Daci te cilet shkuan ne vjen koke ne vete pa e pyetur Parlamentin e Kosoves , pa miratimin e te cilit ata duhet ta dine se nuk e kan legjimitetin te folin ne emer te Kosoves dhe kosovarve sepse vota e kosovarve eshte ne parlamentin e Kosoves.



Rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre.

Beni_gjk
25-10-03, 20:16
Jo sipas juve edhe UQK edhe familja Jashari eshte e PDK hahhaahah sa hajgare edhe me e madhe eshte medalja e Presidentit se sa vizitat e juaja sa per sy e faqe kishe qe na e respektojm familjen Jashari po ta kishit respektu aq shum e kishit ndertuar memorialin qe ka filluar te rregullohet qe prej mbas lufte por e keni len te shkret sa mbaroni pompa e merrni me korrupcion e me gjera te pista me mir mendoni per kullen e Jasharajve Rugova dhe Daci jan dhe do te jen njerzit me eminent ne Kosove ket po e deshmojn edhe deklaratat e te gjitha personaliteteve nderkombetare e Boterore Shum je i ri me perdor fjal fyese kunder ktyre njerzve mes u merr me urrejtje se njerzit me te urrejtur ne bote jan ata qe e urrejn dike

fadil
26-10-03, 17:21
pershendetje:

o sja vlen te debatoj me ty se ti nuk e din se qka shkruan perqka shkruan , dhe me e keqja ti shkruan persmrendesh pa e ditur se qka dhe ne funde ne te njetin shkrim bjen ne kundershtim me vete shkrimet e tua .

Beni_gjk
26-10-03, 19:51
hahahaha shka po em shtin me kesh kur spo kiqka me rrejt me une shum mir jam ka di qka po shkruj po qka me te bo ty qe spo i kupton sepse spo te pelqejn hahhahaahaahahahaahahahaahahah gjynahhhhhhhh

fadil
27-10-03, 11:35
pershendetje:

une ti kam lexuar te gjitha shkrimet tua ty i mjeri Beni_gjk! ne te gjitha shkrimet ti veq shkruan pa koncept, por vetem shkruan akuzon pa fakte dhe me e keqja ti i akuzon Ēlirimtaret e Kosoves, kur une i quaj Ēlirimtar mbeshtetem ne epitetin qe ju ka dhene parlamenti i Kosoves?

e nese to nuk i rrespekton vendimet e parlamentit te votuara nga te gjithe deputetet ne perjashtim te serbeve ateher akuzoj se ne nuk presim diqka tjeter prej juve?

une aspak nuk jam nervoz se nuk kam pse me qen nervoz por vetem nganjeher quditem se si ka njerze te tille .



por ky eshte morali dhe autoriteti yt! mjerim.

Beni_gjk
27-10-03, 19:29
haahhaah prap po me shtin me kesh si duket paske talent per humor e jo per politik UQK eshte me e lavdishmja ne historin e shqipetareve por jo drejtuesit e UQK-se ket do ta deshmoj edhe historia

edhe nje her te thash mos i permend shpesh bre serbet e serbin se tybe spo du me ja ni zanin a

fadil
28-10-03, 16:17
pershendetje:

eshte qesharak fakti te lexosh nje shkrim ne te cilin Thuahet se per Historin e kombit shqiptar eshte e lavdishme UĒK-ja por jo njerzit qe e kan Udhehequar ate!

Nese Hashim Thaqi dhe bashkpuntoret e tije me Politiken e tyre kan arritur ta bejen te vlefshme dhe te lavdishme UĒK-ne , ateher ata jan ne gjendje ta udheheqin edhe Kosoven ne menyr te Lavdishme.

Ju i mjeri Beni_gjk duhet ta keni te qart se nese Ushtria Ēlirimtare e Kosoves eshte e lavdishme per Historin e Kombit ton Shqiptar , ateher lavdia u Takon atyre qe i kan mbajtur uniformat e kesaj ushtrie dhe ata qe e kan formuar dhe udhehequr UĒK-ne sepse nese nuk e dini ju ju tregoj une Ushtria Ēlirimtare nuk eshte bere e lavdishme ne menyr artificiale por e kan bere te Lavdishme Njerzit qe e kan udhehequr.

e ti e din kush e ka Udhehequr UĒK-ne!?



e sa per ate qe ti nuk don me ja ni zanin shkieve tregojn shkrimet e tua dhe perkrahja qe ju jep bisedimeve me serbet.

por jemi mesuar me genjeshtrat e juaja.

Beni_gjk
29-10-03, 14:01
EJ nuk e di sa je ka din se qka je ka fol a

me duket se asnje ushtar nuk ka hi ne lufte per thaqin e as per rugoven por realiteti eshte ndryshe se qka thu ti te gjith qytetaret e Kosoves kan qen me Rugoven para qe te hyn ne lufte por kjo nuk ju konvenoj komunistav qe e moren timonin ne dore qe ta udheheqin nje ushtri e cila pat filluar te formohet qysh ne vitet e 90 por me ndihmen e ju komunistav u vran njerzit qe e formun e punun per ket ushtri e mandej ju e morret UQK e lujtet me te qysh ju dashtet kam qen prezent ne Gryk te Llapushnikit kur ka ardhe Ram Buja ne ode te burrave edhe pa fije marre ju tha banoreve te fshatit se kush eshte me Rugoven nuk ka armatim mjafton ky fakt per ty o i pa moral njeri ishe e mos mendo se ushtaret qe hyn te vdesin per Kosoven nuk kan Hy te vdesin per thaqin o i mjerr por ju i politizut ushtaret me propaganden e juj me te ndyre qe e keni zakon e mandej qe ju te jeni kinse si udheheqes te UQK pra mos e harro se historia po shkruhet ne favor te atyre qe kan punuar me vite perr te ardhmen e Kosoves e jo per 2-3 vite qe jeni hy en politik ju te mjeret e ketij vendi tung tash shihem

fadil
31-10-03, 10:15
pershendetje:

o i mjer jo rastesishte them se ti ne kete forum shkruan persmrenshe pa koncept,pa e ditur se qka je ka done "dhe kujt je ka i kntribon" , forumistet te cilet deshirojn ta kuptojn shkrimin tende dhe ambiciet tua e kan shum te lehte vetem duhet te kthehen ne shkrimin e parafundit dhe aty e shofin se qka shkruan ti dhe kujt i sherben.

Historia i shkruan vlerat dhe ta arriturat e jo vitet i mjeri Beni_gjk, jku eshte e vertet se per 10 vite ia keni meshelur syte popullit duke i qitur hi syve me ate propaganden e juaj te turpshme durim.

qka keni bere ju per 10 vite per Kosovaret Mendoj ne Politiken e rugoves?

Ju nuk keni bere asgje veq i keni plaqkitur popullin ne menyr instutucionale duke ju marr nga 3% per gjdo muaj, duke bler vetura luksoze, duke ndertuar shtepia ne Prishtin ne Vler 1 Milion marka, duke bler Banesa ne Gjermani , duke qel shoqata Joqeveritare me fonde te popullit Shqiptar siq eshte EUFORK>i i Bukoshit dhe asgje me shum.

o i mjer kjo eshte periudha 10 vjeqare per juve.

Beni_gjk
31-10-03, 22:29
Ha ha ha qfare manjaki koke bre djal ndoshta Rugova e ka meritu nje shtepi nje milion marka siq genjen ti per 15 vite por ju o te mjer per 2 vite mbas lufte i ndertuat pallatet me milarda marka a thua me para te kujt po nejse keto nuk i sheh ti se nuk keni sy per 10 vite rresht ka ber mjaft LDK me duket qe eshte mjaft ndalja e te rinjeve per mos shkuarjen ne ushtrin serbe arsimi edhe pse ne kushte shum te veshtira eshte mbajt aty ku ka pas mundesi per 1o vire rresht mandej ndihmat qe jan organizuar per minatoret e kosoves te gjitha te organizuara nga LDK PER policet e larguar nga puna jan mbajtur familjet e tyre krejt me organizim te LDK e me ndihmat e mergimtareve nga jashte ti me siguri nuk i din keto se je kon ka punon per naj sherbim sekret serb edhe nuk te kujtohen o i mjer te gjitha keto i hudhni poshte vetem qe ju te jeni me te ngritur por mos harro se nuk jeni as nuk keni me qen askushi asnjeher

fadil
01-11-03, 17:02
pershendetje:

duke u mbeshtetur ne shkrimin tende ti thua se ju keni pasur te drejt ta plaqkisni popullin se keni genjyer 10 vjet! kjo eshte nje qmenduari qe mbizotron ne mendjen e juaj ?

ju nuk e keni mbajtur arsimin ?

arsimin e knan mbajtur arsimtaret pa mbeshtetje nga askush ju i keni marru paret ne mer te tyre por nuk jav keni dhene arsimtareve , per ket ka fakte te mjaftueshme ?keto ne menyr instutucionale i keni vjedhur dhe ne nje te ardhme shum te aferme do te jepni llogari per kete para gjykates kushtetuese te Kosoves qe do te krijohet ne nje te ardhme jo shum te larget

ju nuk jeni kujdesur per Policet e larguar prej punes ?kete e deshmoj edhe grava qe e mbajten policet deri tashte kur Rexhep Hoti Kshilltar i Kryeministrit te Kososves Bajram Rexhepi i vizitoj grevistet dhe i dergoj nje leter kerkes shtylles se pare te unmikut qe te gjeje nje zgjidhje per policet grevist , pas nje dite rugova shkoi i vizitoj per azgje tjeter perpos qe te thote se edhe ai eshte i "interesuar per ta".



ju mendoj LDK-ja e sodit nuk ka bere asgje per popullin e Kosoves perpos qe i keni plaqkitur ata ne menyr instutucionale>

Beni_gjk
01-11-03, 19:05
nuk ki qka fol per ish policet o i mjer se thaqi i ka quajtur komunista te gjith ish policet vetem e vetem qe te angazhon sa me teper ish ushtar te UQK ne polici

po pse nuk mu paske pergjigj per vilat e juaja vetem 3 vjet mbas luftes ndoshta do te me pergjigjesh ndonjeher

fadil
02-11-03, 11:25
pershendetje:

qka te pergjigjem per vilat kur ato shifen nga te gjithe ata qe deshirojn ti shofin!

shko dhe shikoje shtepin e Thaqit<Ramushit Dhe te Rugoves dhe beje nje krhasim dhe kuptoje se kush ka vjedhe?

kaedhemazi
23-12-03, 03:13
Zoti Ilir

eshte e pamundur te lexosh tekstet tuaja dhe te mos pergjigjesh.nuk jam i sigurt se a jane ato Qesharake apo thjesht naive ,ose ndoshta te dya se bashku.

Nuk mundem as nuk kam nerva te pergjigjem ne cdo gje por ne disa pika te shkurta.

rezidenca e Presidentit te Kosoves nuk eshte ndertuar nga ky apo ai fond apo nga 3 % -shi i dhene nga shqipetaret jasht vendit por eshte ndertuar nga te holla te grumbulluara brenda Lidhjes Demokratike te Kosoves dhe anetareve te saj te asaj kohe.Shkurt dhe Shqip ajo sot e asaj dite eshte jo prone e Dr.Ibrahim Rugoves apo e Kosoves por e LDK-se.

Eshte fare i pabaze krahasimi i mjeteve te Grumbulluara ne Fondin Vendlindja Therret me ate te 3%-shit dhe shfrytezimi i tyre.

Cfare mendon ti Zoteri kur Punetoret e Arsimit apo te Shendetesise ne Kosove me vite me radhe kan marre ndihma nga jasht,prej nga mberrijten ato.Cfare mendon ti se nga u pagua fillimi i Luftes se UCK-se ose me hollesisht shkuarja e trajnim dhe Profesionalizim e Grupeve te para ne Shqiperi te cileve iu takonte edhe Adem Jashari ,a mos ka ekzistuar ndonje "Vendlindja Therret" ne ate kohe ,ne vitet 1990-91.

Pas perfundimit te Luftes ,perfitimtaret e saj per te humbur gjurmet e hajnis se tyre ne Popull vazhdimisht kan permendur"Parate e Bukushit" ne realitet te Qeverise se Kosoves se paraluftes ,perderisa Kryeministri i asaj Kohe doli publikisht ne Televizionin e Familjarizuar nga PDK-ja ne RTK dhe tha qe mban informata ne Detaje me shkrim per secilin mjet te dhene ,kete edhe e ka deshmuar.Qe nga ajo kohe nga ana Komuniste e Parlamentit te Kosoves nuk jan permendur me keto mjete.

Se si ka shkuar grumbullimi i mjeteve ne Fondin"Vendlindja Therret" e din edhe ti nese jeton jasht Kosoves.Ata njerez qe derguan te holla ne kete Fond merrnin permes Postes nje Fatur me nje Falenderim dhe natyrisht pa ndonje emer apo ndonje nenshkrim .....pse te firmos dikush hajnin qe e ben mbi popull......

Ne fillim te ketij viti Drejtori i Sherbimit Sekret Shqiptare Fatos Klosi deklaron publikisht se nji Pjese e mjeteve te grumbulluara ne Fondin Vendlindja therret jan perdorur per blerje te mjeteve teknike qe na jane nevojitur.A mos valle paska pas aq shum mjete Ushtria jone ,saqe kan tepruar disa dhe jan sfrytezuar nga SHerbimi Sekret i Shqiperise.

E shume e shume te tjera qe me te vertet jan aq te dobeta sa qe nuk ja vlejn te qaj koken askush per to prandaj dhe nuk do ti ceku me hollesisht.

leka
30-12-03, 23:10
Vetem dishka vetem per ni minut ju lutem vetem paramendomi rugoven ne prekaz.Ju lutem vetem ni minut hargjoni rugova ne prekaz kisha pas qef mes me shku se bon naj llapsuz qysh ja ka zanat e shkon pit qorr e masandej ju rugovistat e arsytoni ato e kshtu ma mir net rrin ne shtepi te vet ete zgerrdhihet me uken e me grun e vet sa te don.Rugova ne prekaz hahaahahah kurrr nuk i ka hije se asht nuk po foli se me qesin prej forumit asht asht.NUK E KA VENDIN NE PREKAZJO KURRRR

kaedhemazi
04-01-04, 06:43
Bravo Leka
ja ke dhan nji rend te fort.....i lumi ti.

FLORIM
17-01-04, 18:35
OK NUK KA QENE RUGOVA NE PREKAZE POR ME MIRE ESHTE TE PUNOSH PER ATE VEND SESA TE SILLESH NE PREKAZ E TE MOS BEJSH ASGJE PER ATE VEND KUR DIHET SE ZOTERI RUGOVA QYSH NE FILLIMI KUR NE NUK KEMI DEGJUAR PER ADEME JASHARIN AI ESHTE TAKUAR ME TE EDHE KA PASE MERREDHENJE ME TE KU KA EDHE FOTO POR NESE E KENI PA FILMIN E ADEM JASHARIT FOTOGRAFIA E DR RUGOVES QENDRON NE BALLE TE OXHAKUT TE FAMILJES JASHARI .RUGOVA MOS MENDONI SE NUK KA DESHIRE TE SHKOJ NE PREKAZ SE NUK KA SHQIPETAR QE NUK KA DESHIRE TE SHKOJ ATJE POR A PO MENDONI EDHE SIGURINI KUR E DINI SE QFARE PROPAGANDE ESHTE PERHAPUR NE DRENICE KUNDER DR RUGOVES.SHOKE DUHET TA BEJME NJE TEME KU DO TE BASHKOHEMI TE GJITHE E JO TE MEREMI ME KSI TEMA TE HUMBIM KOHE DUHET QE TE GJITHE TE JEMI BASHK E TE MOS BEHEMI SI NE SHQIPERI.

nezi
18-01-04, 15:04
Njeriu qe ka ber faje,esht me faj, nuk mund te vizitoj PREKAZIN duhet te kuptoni???????nga fajet..udheton me makin te blinduar,dhe me bodigart nga ish policija shqipfolese...

kaedhemazi
09-02-04, 05:51
Zori Rugova dhe LDK-ja e ka bere Prekazin te madh dhe madheshtore.
nuk ka nevoje te shkoje askund.....i gjithe Prekazi do te duhej te shkoj ne Prishtine dhe te i perkulet atije.

mentor morina
27-02-04, 12:11
RUGOVA ESHTE NJE NJIR SIQ DIHET QE NUK KA KONTRIBUAR FARE NE LUFTEN E FUNDIT NE KOSOF ,POR KUR DIHET FARE MIR KUR NE FILLIM LUFTETARET TAN I QUAJKE PJELL E SERBIS ,PRA NUK KEM SE QKA TE FLASIM ME SHUM PER AT .

Kaltrina
27-02-04, 13:49
Hej o njerez nuk eshte e drejte qe folni keshtu per rugoven, qysh spo ju vjen gjyna me fol ashtu a e dini qe me shku rugova ne Prekaz nuk ka kush mi vizitu fshatrat e shkijeve, minoritete ne rend te pare per LDK.
:) hahhaha zoti e bekofte Ameriken edhe Papen.

progoni
27-02-04, 16:10
Merre ti at punė Kaltrina ,gjithė ditėn te shkiet rri.
Edhe ja paske anėn ,nana e vakive ma,msoja pak politikėn, edhe njeri i pushtetit pushtetin mas mė.

kaedhemazi
28-02-04, 04:34
me mire Fshatrat e shkijeve se Popin Artemije personalisht.....

ata qe i ka quajt Dr.Rugova jane Pjelle e Serbise edhe te tille ishin edhe me pare.Serbia i ka bere te medhenje dhe Serbia po i ule cdo dite e me shume....Dr.Rugova e din se per cilet e ka fjalen besa edhe populli e din

Llapi
02-03-04, 02:13
Pse Prekazi Legjendar nuk asht ma ne serbic por ashte ne SKENDERAJ
e aty i kan met (*****) shume miq te tina shkie te coft e nuk munet me e vizitue pasha neren.

kaedhemazi
03-03-04, 02:15
jo tybe mire e ki.......veq 60 % te popullit te kosoves ja kan dhene Cmimin qe ai e don dhe qe ne e dojm..e per ata te tjeret ka qesi komandantash te mahallave edhe te rrugeve e le tua japin atyre

fadil
07-03-04, 14:43
pershendetje:
nese per ty dhe bashkmendimtaret e tu kaedhemazi eshte i pavlefshem apo komandant i mahalles adem Jashari dhe e tere familja e tije ateher me vjen shum keq sepse keta njerze per historinj e kombit shqiptar jan te shenjte!

Kaltrina
08-03-04, 08:53
Ha ha ha qfare manjaki koke bre djal ndoshta Rugova e ka meritu nje shtepi nje milion marka siq genjen ti per 15 vite por ju o te mjer per 2 vite mbas lufte i ndertuat pallatet me milarda marka a thua me para te kujt po nejse keto nuk i sheh ti se nuk keni sy per 10 vite rresht ka ber mjaft LDK me duket qe eshte mjaft ndalja e te rinjeve per mos shkuarjen ne ushtrin serbe arsimi edhe pse ne kushte shum te veshtira eshte mbajt aty ku ka pas mundesi per 1o vire rresht mandej ndihmat qe jan organizuar per minatoret e kosoves te gjitha te organizuara nga LDK PER policet e larguar nga puna jan mbajtur familjet e tyre krejt me organizim te LDK e me ndihmat e mergimtareve nga jashte ti me siguri nuk i din keto se je kon ka punon per naj sherbim sekret serb edhe nuk te kujtohen o i mjer te gjitha keto i hudhni poshte vetem qe ju te jeni me te ngritur por mos harro se nuk jeni as nuk keni me qen askushi asnjeher
o djale me fal, nese ste ka tregu hala kerkush deri tash, po te them si shok, paske nevoje urgjente per nje psikolog.

Kaltrina
08-03-04, 08:55
po ashtu merri me vete edhe disa tjere te forumit.
kalofshi mire!!!

Murgesha
08-03-04, 09:05
Kaltrina ngadale bre. Pse po bahesh nervoze? Nese dikush ne kete forum ka nevoje per trajtim psikologjik ateher keta lloj specialtesh egzistojne besoj se eshte lehte te gjinden e te kerkohet ndihme. Ama nuk eshte detyre e jotja qe ti te dergojsh te psikologu edhe shume te jtere nga forumi.
Me kete po e deshmon se ju si duket vetem sa paskeni dal nga spitali psikiatrik.

Kaltrina
08-03-04, 16:25
######
Ky mesazh u ndryshua!


************************************************** ***********
E nderuara Kaltrina ju lutėm tė jeni mė e pėrmbajtur, mos ofendoni, diskutoni si ka hije, per tė gjithė vlenė rregullorja prandej edhe ju duhet t'i permbaheni.


Me nderime Bond

kaedhemazi
08-03-04, 19:13
Pikesepari mos e perzij Adem Jasharin me ata komandantat tu.e dyta,As ai nuk ka qen kurrefare Komandanti dhe nuk ka desht te mbaj pergjegjesi mbi askend .E treta,me i pas than veti Komandant ai sot ishte gjalle...sikur ata te tjeret qe te pelqejn ty.......
edhe me ne fund nese sipas teje ishte Komandant ,ku ishin ushtaret e tije me 28 Shkurt 1998?????a ne pushim mjeksore apo me i marre parat nga serbia per ta lene vetem??

Kaltrina
09-03-04, 09:48
Pikesepari mos e perzij Adem Jasharin me ata komandantat tu.e dyta,As ai nuk ka qen kurrefare Komandanti dhe nuk ka desht te mbaj pergjegjesi mbi askend .E treta,me i pas than veti Komandant ai sot ishte gjalle...sikur ata te tjeret qe te pelqejn ty.......
edhe me ne fund nese sipas teje ishte Komandant ,ku ishin ushtaret e tije me 28 Shkurt 1998?????a ne pushim mjeksore apo me i marre parat nga serbia per ta lene vetem??


************************************************** **********
E nderuara Kaltrina, ėshtė hera e tretė qe ju terhiqet verjtja edhe atė publikisht, me shpresė se nuk do tė perserisni shkrime tė tilla po e ndryshoj edhe ketė mesazh.

Nėse keso shkrimesh perseriten jemi tė detyruar tė ndėrmarrim masa, cilidoqoftė ai qė shkruan.


Me dnerime Bond

BlertaB
09-03-04, 12:08
Murgesha te lumt vallah se me te vertet kjo Kaltrina nuk te koka diqka hiq ne rregull e ju thot te tjerve nuk jeni normal. Pershendetje per juve Murgesha se je e mrekullueshme.

anna
09-03-04, 12:58
Kaltrina RESPEKTOJI TE TJERET QE ATA TE RESPEKTOJN TY besoj se edhe ti duhesh te respektosh mendimet apo opininet e tjereve pavarsisht se nuk te pelqen ne menyre qe ata te kene nje fare konsiderate per ty dhe kjo vlen jo vetem ne forum por edhe ne jete provoje dhe nuk do te pendohesh te pershendes kudo qe te jesh :D

Kaltrina
09-03-04, 13:39
Ana flm shume prej teje edhe une te pershendes gjithashtu :) . E per keta tjerte si murgesha qe i doket vetja se eshte e menqur hahahhaha, e Blertab qe sja vlen me hup kohen tu fol me te, as qe e lodhi vehten bile. Edhe me te vertete administratori Bond nuk po me pelqen qe po i fshini shkrimet e mija, e te disa te tjereve te forumit veq pse nuk po ju konvenojne e spo anojne kah ajo qe doni ju, se themi ate qe doni ju po ate qe dojme ta themi. Pse nuk po i fshini edhe shkrimet e disa te tjereve po veq te mijat qe spo ju pelqejne se po ju kujtojne realitetin. E sa per spital znj.murgeshe po me vjen shume keq, po ti smund te arrish ate qe kam arrite une ne jeten time, edhe pse je moderatore nuk dmth qe je zot i forumit se seshte mire, se me kete nuk arrin kurgje.
Edhe Z.Bond mundesisht mos mi fshij shkrimet e mija, edhe mos tju pengoje realiteti.
tung fansave te PDK-se

BlertaB
09-03-04, 13:46
Kaltrina te pershendes edhe pik se pari po me vjen shum keq si jeni kaq e pa diciplinume e ju nuk ja vleni bre qika e mir te shkruani ne ket forum. Administratorin Bond e pershendes shum si po jau shlyen Mesazhet e juaja se ato nuk kan vend ketu.

Cool_Boy
09-03-04, 14:36
Kaltrina sbesoj se mesazhat e juaj meritojn te lexohen ketu..

Donika Morina
09-03-04, 15:06
pershendetje Kaltrina!!!
Edhe une mendoj si gjith te tjeret se shkrimet e juaja nuk mund te Lexohen ketu.
Se jan pa pik kuptimi. Faleminderit per mirkuptim e juaj.

nezi
10-03-04, 10:13
Pershendetje per te gjithe !

E nderuar Murgesha !

Diku lexova per ju se ishit, e pa pershtatshme ideo politikisht, per komunizmin, qe te ushtronit profesionin e mesimdhenesit, me nje fjale te ishte ndaluar, fjala e lire, profesioni juaj ? Pore si eshte e mundur tani ketu te ndodhe kjo, ti mohohet Kaltrines, fjala e lire, vetem pse mendon ndryshe, nga (tifozet) e ldk-s !!! A nuk perdorin fjale ofenduse , simpatizantet e ldk_s kunder lidereve partiak, po shkojne edhe me large ,njollosin UQK_n qe ajo eshte vetem e popullit dhe jo lidereve... perbaltin, familjen JASHARI, qe per ter KOSOVEN eshte MEKA SHQIPTAREdhe jo vetem per KOSOVEN pore per ter SHQIPTARIN ane e mbane botes....!?

************************************************** ***********
E nderuar Nezi, pikėsėpari nė ketė forum moderator ėshtė Bond dhe tė them tė drejtėn pėr keshilltarė nuk kemi nevojė, pastaj sa i perket fjalės sė lirė tė gjithė e kanė atė tė drejtė, por disa shkrime tė cilat kalojnė gjdo kufi dhe bien nen gjdo nivel ato patjetėr se fshihen, edhe pse ėshtė e mundėshme qe ndonjėherė edhe ne tė gabojmė mirė po nė ketė rast jo aspak me shkrimet e personit me nofkėn Kaltrina unė po ta sjelli vetėm njė shkrim tė saj sepse ne kur i fshijmė shkrimet e kemi edhe njė vend ku i vendosim ato per tė argumentuar si nė rastin tuaj nezi se qka kishte shkruar dhe pse ėshtė fshi njė shkrim.

Kaltrina

Anėtarėsuar: 12 Jan 2004
Mesazhe: 104
Vendodhja: Prishtinė Postuar: Tue Mar 09, 2004 8:48 am Titulli i mesazhit:


uh nanen ty shkijet e rugova a Adem Jasharin pe korigjon a?
_________________

Pastaj tjetri shkrim me shprehje si fack etj etj etj.

Pra ishin kėto shkrime tė cilat janė fshi dhe e kam cekė sa herė se tė gjithė ata tė cilėt i kanė tejkaluar kornizat e rregullores postimet e tyre janė fshi, dhe prap po ju them nėse perseriten do tė fshihen si edhe do tė mirren masa.

Kjo ėshtė faqe shqiptare, nuk ėshtė faqe e njė krahu politik apo fetar por e tė gjithėve dhe tė gjithė diskutuesit kanė tretman tė njejtė, dhe intervenimet tona bėhen vetėm atėherė kur ėshtė mėsė e domosdoshme dhe qellim kryesor nder tė tjera kemi qė dikutuesit tė kenė respekt me njeni tjetrin.

Me nderime Bond

nezi
10-03-04, 14:04
Pershendetje !!!


Ketu mbase keni te drejte, sepse duhet te kursehemi nga banalizmat e
mos te ndotet ,Gjuha jone.. Por besoj se edhe ajo e ka kuptuar mesazhin
e juaj... Me rrespekt
Nezi

Kaltrina
10-03-04, 16:01
Mu po me vjen shume keq veq po shoh se shume porosi te mijat jane zhvendose dhe disa te huaja jane vene ne emrin tim. Megjithate ju lutem mos mi perzini porosite se e di qe jeni moderatore dhe mundeni te levizni porosite e te beni qka te doni, veq kjo eshte e tepert a?!11
pershendetje


************************************************** ***********
I/e nderuar/a Kaltrina, po me vie keq se po me qitni nė pozitė tė palakmueshme dhe tė ju them se nuk ėshtė e vertetė ajo qe ju potenconi, sepse ato shkrime janė parė edhe nga diskutuesit e tjerė e perndryshe ne i kemi nė arkiv.
Sidoqoftė me duhet tė ju njoftoj se kjo ėshtė verejtja e fundit per ju,nese doni tė shkruani si tė gjithė diskutuesit e tjerė mund tė vazhdoni por pa intriga, sharje, fyerje, besa edhe demagogji etj. perndryshe i keni kaluar kufijtė e durimit.

me nderime Bond

kaedhemazi
10-03-04, 17:37
qyre...kaltrina cka thot e cka ban ajo eshte pune e saj.e Presidentin lene rehat ........

Llapi
11-03-04, 13:39
a prap i paski ngran postimet e mija a? he ne fyt u mbetshin

kaedhemazi
11-03-04, 20:11
....hahahha Llapi.....shkuan postimet mjaft te vlefshme.
por ska dert se e din te gjithe cfare ke desht me thon.

Kaltrina
12-03-04, 10:05
....hahahha Llapi.....shkuan postimet mjaft te vlefshme.
por ska dert se e din te gjithe cfare ke desht me thon.

Ne fakt, o kaedhemazi me ta thane te drejten edhe per ty e dime gjithmone se qka po don me thane, po nejse se thone "njeriu i menqur leshon pe"
edhe pak ma shume respekt per anetaret e forumit
pershendetje

kaedhemazi
13-03-04, 22:41
ne fakt .moj Kaltrina ska dert.
une qendroje gjithnje prapa asaj qe them.edhe thats it.
nese nuk e them si duhet dal e flladitna.por mbase e them siq duhet njemije her ke per ta lexuar.
Sa per respekt.......nuk i kam borxh askujt dhe a e respektoje dikend apo jo ajo eshte pune e imja

Kaltrina
15-03-04, 10:01
ne fakt .moj Kaltrina ska dert.
une qendroje gjithnje prapa asaj qe them.edhe thats it.
nese nuk e them si duhet dal e flladitna.por mbase e them siq duhet njemije her ke per ta lexuar.
Sa per respekt.......nuk i kam borxh askujt dhe a e respektoje dikend apo jo ajo eshte pune e imja

O kaedhemazi te gjithe kemi te drejte te shprehim mendimet tona edhe qysh ke te drejte ti ka te drejte edhe Iliri e ku ta di une, ne respektojme mendimin tend, edhe ti ke te drejte te mendosh qfare te duash, po tek e fundit nuk dmth qe vetem postimet e tua jane te sakta, nuk dmth qe gjithmone je i sakte edhe se ne duhet te pajtohemi me ty, e sa per respekt "RESPEKTO NESE DON TE JESH I RESPEKTUAR".

disponim te kendshem

kaedhemazi
15-03-04, 19:34
....eee nuk i kam thon askujt se mendimet e mia jane te sakta e te tijat nuk qenkan.
Por kur dikush o jap veti te drejten mem thon mu tradhtare apo shpiun nese une mendoje ndryshe ateher edhe te miat i befshin mire.

Kaltrina
16-03-04, 08:51
pershendetje kaedhemazi me fal po ketu ne me sa e di kemi biseduar per arsyen pse Rugova nuk e viziton Prekazin, edhe nuk ke nevoj me marr shume afer zemres, tek e fundit kush po merzitet per popullin, ne ketu qajme koken per parti politike po a thua edhe ata e qajne koken per neve?

disponim te kendshem. :)

agroni I
28-03-04, 22:12
Prekazi eshte nje vend i shenjte. Aty eshte vrar Komandanti legjendar Adem Jashari, dhe eshte mire te vizitohet nga gjith shqiptaret kudo jane.
Si Prekazin kemi edhe qindra vende tjera ne te gjitha trojet shqiptare.
Rugova din qka bene.

kaedhemazi
02-04-04, 18:38
Une jam 100% i bindur se dikush qane koken per ne te gjithe.Duke perfshire mijera te vrare para,gjate dhe pas Luftes.Ne po diskutojme se kush po e qane Koken me shume asgje tjeter.
Ata qe kan marre postet e tyre pa ndergjegje jane edhe te papergjegjshem edhe ndaj Popullit dhe ndaje Detyres se tyre.
Mund te ktheni koken tek disa nga Politikanet Kosovare, dhe shpresoje qe nuk jeni te bindure se keto Pasuri behen me nje Pagese te tyre 370 EURO apo sado te jete ajo.
Cdokund ne Bote ndodhin keto gjera edhe tek ne ndodhin dhe do te ndodhin edhe ne te ardhmen, dhe pasi poashtu cdokund bisedohet edhe ne po bisedojme dhe asgje tjeter.
Ne me siguri qe mund te nderrojme dicka ne keto aspekte me sjelljen tone si Populle( per Politiken e Botes se jashtme dhe qendrimin e saje ndaje Kosoves ), dhe me voten tone per Eliten e Politikes Kosovare e cila do Udheheq.
Je e papergjegjshme nese thua se bisedojme kot.
Per gjithe cfare ndodhe ne Kosove shume njerez thone se kot eshe por ka mjaft fakte kunder kesaj thenie.
tjeterher t`i numeroje...hehheheeh

bye

kaedhemazi
02-04-04, 18:40
Prekazi nuk eshte i shenjet.
Disa anetare te Familjes Jashari jane te shenjet, dhe e kam fjalen per ata qe kane humbur jeten e jo per ata qe per nje gradim Ushtarak i ngreh cdokush per hunde dhe njollosin veten.

fadil
03-04-04, 09:34
pershendetje:
qashtu bre kaedhemazi tregoju lexuesve te ketij forumi se per ty te gjithe ata qe jan te gjallle dhe kunder mendimeve te tua jan tradhtar,hajna e gjithqka si tregon per familjen Jashari po mendoj per keta qe jan gjalle.
o i mjer si mund te shkruash keshtu per nje familje qe ka dhe me dhjetra antar te familjes qe ne sote te jemi te lir?
a mos vall paska qen dashur te vriten te gjithe familja Jashari, te Gjithe Udheheqsit e UĒK-se dhe ushtaret e saj qe ti ti quash ata heronj,Ēlirimtar,Patriota.
Mjerimi dhe turpi qofshin mbi mendimet e tua dhe te nashkmendimtarve te tu

illyria
04-04-04, 00:20
Nezi,mos tė dhimbset ty aq shumė Kaltrina nėse iu ėshtė mohuar fjala e lirė pėr mendimin e sajė politik sepse tė gjithė e dimė qė nė Kosovė pas lufte shumė personave tani tė ndjerė iu ėshtė mohuar edhe jeta sepse kanė pas mendim tjetėr politik.Kėshtu qė mos u mundo fort shumė kėtu me u dukė kishe demokrat sepse moti je duke i pėrhapė kėtu idetė e tua "demokratike".
Ja,po e pėrsėris kėtu njė mendim demokratik tė Nezit: "Tė gjithė qė janė kundėr mendimit tim janė udbash dhe duhet me i vra si shkijet".
Pse gjithkund nė botė banditėt dhe kriminelėt veprojnė fshehurazi e vetėm nė Kosovė dhe Shqipėri haptas!?
Mos ndoshta edhe pėr kėte na ka faj tjetėrkush!!!

fadil
06-04-04, 20:12
pershendetje:
ne kete forum titulli eshte se perse ibrahim Rugova nuk e ka vizituar prekazin legjendar?
dhe disa njerze ne pamundesi te gjejne pergjigjje fillojn ti akuzojn ata qe e kritikojn Rugoven per kete gjeste antikombtar dhe shum gjeste tjera te turpshme!

illyria
06-04-04, 20:42
Ēdo respekt familjes martire dhe heroike tė Jasharajve.
Unė do tė bėj disa kundėrpyetje mirėpo ju lutem pa keqkuptime.
-A ėshtė keqpėrdorė familja Jashari pėr qėllime politike dhe nėse po,nga kush ???
-A pranojnė anėtarėt e familjes Jashari qė ti viziton kryetari i zgjedhur i Kosovės ???
-A din ndokush tė na thot diq mė shumė pėr incidentin e para disa muajve mes banorėve tė lagjes sė Jasharajve dhe KFOR-it ???
-A ėshtė e vėrtetė qė kjo lagje nuk ka pranuar kontrollin pėr armė nga ana e KFOR-it tė cilėve edhe iu janė kundėvu me armė.
-A ėshtė bartja e ARMĖVE PA LEJE e dėnueshme dhe kundėrvajtėse pėr tė gjithė nė Kosovė ???

fadil
07-04-04, 20:09
pershendetje:
yllyri me kete shkrim sikur ke marre nje iniciativ te re!
e kjo iniciativ sipas logjikes se shkrimit tende eshte kriminalizimi i familjes Jashari!
nese dikush e ka keqperdor me se shumti Familjen Jashari dhe Komandantin Legjendar Adem Jashari ky njeri eshte pikrisht Ibrahim Rugova!
kete keqperdorim ai e ka bere me nje fotografi ku rastesisht siq ka then familja jashari sebashku me rugoven gjindej edhe adem Jashari!

si ka mundesi Rugova ta vizitoj familjen Jashari per deri sa Rugova si President i kosoves ende nuk e ka guximin te i falenderohet edhe Ushtris Ēlirimtare te Kosoves per qlirimin e vendit siq e bene kete per forcat e huaja!

banoret e lagjes se jasharajv jan te vetedijshem per vleren e familjes jashari dhe jan ne gjendje te bejne gjithqka qe tu dalin ne mbrojtje atyre sepse familja Jashari mjaft ishte kontrolluar dhe persekutuar nga kriminelet serbe.
e tashte ne liri ajo duhet te kete nje trajtim te veqant?
e a e pranojn rugoven Familja Jashari a jo ne vizit kjo eshte nje pyetje qe duhet te pergjigjet Rugova! dhe te tregon arsyet se perse ata nuk e lejojn qe ky ti viziton !
e nese Familja Jashari nuk e pranon ne vizit nje lider te Kosoves ai me siguri eshte kunder familjes Jashari dhe vlerave te Luftes se UĒK-se qe familja Jashari dhe nje kontribut te qmuar ne formimin dhe sensibilizimin e saje?

Shqiptare_4_Ever
12-04-04, 12:33
Pershendetje! Rugov(***) nuk e ka vizituar familjen e Jashareve po si ta vizitoje kure gjithmone ka qene kunder luftes kure gjithmone e ka nenqmuar luften kure gjithmone i ka nenqmuar luftetaret e lirise siq e ben e dhe tani.Ai nuk ka fytyre ta bej ket sepse Drenica ishte ajo e cila ia prishi kumbarine me vllezrit e tij serb. Ai nuk e meriton te jete president nje njeri qe nuk e respekton ushtrine e vet nje njeri qe nuk i ben homazhe deshmoreve te kombit. Ky eshte nje njeri i mallkuar nga gjaku i deshmoreve sepse ai ka shkel mbi gjakun e tyre.

lazdrani
13-04-04, 16:46
Shqiptare_4_Ever ja ke fut edhe ti paushall kete koment.Ti nuk ke njohuri qe Adem Jashari ishte gjithmone ne LDK dhe ka shume foto dhe dukumente qe argumentojne kete.....Pse nuk ka vizituar kete e dijne me mire rrethanat Familja Jasharaj.

Shqiptare_4_Ever
13-04-04, 18:56
Pershendetje ! Ti zoti Lazdrani e ke shume gabim kure thua se ia kam fute kote per kete c,ka e kam komentuar sepse keto jan argumente dhe fakte te gjalla qe e dine te gjithe. Kure thua ti se Adem Jasharu ka qene ne LDK kjo eshte vetem nje marrezi dhe intrige e jotja edhe e te gjithe atyre qe mendojne si ty. Pse nuk e ka vizituar Rugohiqi familjen Jasharaj e kam ceke ne mesazhin qe kam derguar me heret edhe nuk ka asnje arsye tjeter. Po ta pyesim edhe familjen e Jasharajve do ta komentojne te njejten gje.

Bond
14-04-04, 16:21
I nderuar enisi2004 ketė afishim tuajin e barta sepse ishte postuar aty ku nuk e ka vendin.

Besoj se do tė kemi mirėkuptim


Me nderime Bond

une pajtohem me ju vetem kur te arritni ju si Z.DR.IBRAHIM RUGOVA.AJE ESHT NJE NJERI SHUM I MADHERISHEM DHE NE SI POPULL KUR TE BIJM NE KUNDERSHTIM ME ZOTRI PRESIDENTIN DUHET TE MENDOJM MIR E MIR SE QKA JENA DUKE VEPRUAR . te teperta jan fjalet qe flitet per te dhe puna e tij si kryetar esht shum me vler dhe e meriton edhe per 10 vite te tjera pune ketu ne kosov . a per ate qe dha pytjen ky shoku personi23 apo 21 nuk edi se ke ai njeri po une ta them pse nuk shkoj PRESIDENTI ta vizitoj prekazin une kam pergjegjeje per ate shokun .DR.IBRAHIM RUGOVA.NUK SHKON ATJE PER SHKAQE SIGURIJE . se jemi nje popull shum me mentalitet te ulet prijashtim me do njerz POLITIKAN dhe se per me shku DR IBRAHIM RUGOVA NE [PREKAZ ai mundet edhe mu likfidu <apo me then nje fjal duhet me u pershendetet me popullin e vet ketu tek ne ne kosov >se neve na duhet koh shum per me ber nje njeri aq te madh duhet te presmi edhe 50 vite ne qofte se vritet DR IBRAHIM RUGOVA. e ne nuk kemi koh shum te humbemi ketu me shum njerz analfabet .qe sot nuk jan ne gjendje ta zoterojn as vendin e tyre e leje ma KOSOVEN.AQ KISHA UNE JU PERSHENDES TE GJITHEVE .VETEM DESGHA TI JU THEM SE EDHE UNE JAM NJE NGA ATA QE EKAN ZOTERUAR VENDIN E TYRE DHE QE E ZOTROJM PO SKAM KUNDER ASGJE PRESIDENTIT RUGOVA. DHASHT ZOTI KA JET TE GJAT DHE I DESHIROJ SUKSESE SI PRESIDENT I KOSOVES /TUNG TUNG TE GJITHEVE [/i][/b][/quote]

illyria
14-04-04, 20:26
Shqiptare mos u bėn trathtare, po shko e ruj lopt e mos u pėrzi n politikė!

enisi2004
14-04-04, 22:49
I nderuar enisi2004 ketė afishim tuajin e barta sepse ishte postuar aty ku nuk e ka vendin.

Besoj se do tė kemi mirėkuptim


Me nderime Bond

une pajtohem me ju vetem kur te arritni ju si Z.DR.IBRAHIM RUGOVA.AJE ESHT NJE NJERI SHUM I MADHERISHEM DHE NE SI POPULL KUR TE BIJM NE KUNDERSHTIM ME ZOTRI PRESIDENTIN DUHET TE MENDOJM MIR E MIR SE QKA JENA DUKE VEPRUAR . te teperta jan fjalet qe flitet per te dhe puna e tij si kryetar esht shum me vler dhe e meriton edhe per 10 vite te tjera pune ketu ne kosov . a per ate qe dha pytjen ky shoku personi23 apo 21 nuk edi se ke ai njeri po une ta them pse nuk shkoj PRESIDENTI ta vizitoj prekazin une kam pergjegjeje per ate shokun .DR.IBRAHIM RUGOVA.NUK SHKON ATJE PER SHKAQE SIGURIJE . se jemi nje popull shum me mentalitet te ulet prijashtim me do njerz POLITIKAN dhe se per me shku DR IBRAHIM RUGOVA NE [PREKAZ ai mundet edhe mu likfidu <apo me then nje fjal duhet me u pershendetet me popullin e vet ketu tek ne ne kosov >se neve na duhet koh shum per me ber nje njeri aq te madh duhet te presmi edhe 50 vite ne qofte se vritet DR IBRAHIM RUGOVA. e ne nuk kemi koh shum te humbemi ketu me shum njerz analfabet .qe sot nuk jan ne gjendje ta zoterojn as vendin e tyre e leje ma KOSOVEN.AQ KISHA UNE JU PERSHENDES TE GJITHEVE .VETEM DESGHA TI JU THEM SE EDHE UNE JAM NJE NGA ATA QE EKAN ZOTERUAR VENDIN E TYRE DHE QE E ZOTROJM PO SKAM KUNDER ASGJE PRESIDENTIT RUGOVA. DHASHT ZOTI KA JET TE GJAT DHE I DESHIROJ SUKSESE SI PRESIDENT I KOSOVES /TUNG TUNG TE GJITHEVE [/i][/b][/quote] ok nuk prish pune zoteri apo zonjush bond-i, se ju edini ma mir se ku ti vendosni nuk prish pune asgje ju pershendes gjith stafin drejtues dhe jeni te mrekullueshem tung tung nga une ENISI2004 KALOFSHI BUKUR

Shqiptare_4_Ever
15-04-04, 00:23
Pershendetje!

Hahaha Me bere te qeshem illyria e din ti nje gje qe une nuk qaje koken fare me tipa si ty pa asnje vlere.


Tradhetare une mos e thashte Zoti

Tradhetare jan ata te cilet shkelen dhe shkelin akoma mbi gjakun e deshemoreve.


Te ruajte Zoti nga vetja jote.

fadil
16-04-04, 18:02
pershendetje:
Rugova per te shkuar dhe per ta vizituar Prekazin sipas enisi2004 fillimisht po u dashka te pershendetet me popullin e vet ketu ne Kosove!
kjo te ben ta pyetesh Enisi2004 se popull i kujt qenkan njerzit e prekazit dhe a qenka prekazi jashte kufijve te Kosoves?
dhe prekazi per Kosoven i ka vrar me dhjetra antar te familjes se tije dhe nese Rugova duhet te vritet per Kosoven le te vritet!
Por Njerzit e prekazit nuk jan njerze qe vrasin shqiptar por e vrasin veten per lirin e shqiptarve te Kosoves siq e kan deshmuar kete ne te kaluaren dhe jam i bindur se do ta deshmojn nese ka nevoj edhe ne te ardhmen?
Rugova per 10 vite ka qen Kryetar i LDK-se dhe njekohsishte i Kosoves ku per keto dhjet viet ai ska bere asgje qe do te kishte nje interes me karakter kombtar!
dhe tjetra eshte se te gjithe ata qe sakrifikuan per ti formuar instutucionet e Kosoves prej viteve te nentdhjeta ne kuader te LDK-se tashte jan larguar nga kjo parti me koncep te deshtuar !
filozofija Politike e LDK-se nuk ka ndryshuar qysh prej kur eshtre formuar !
dhe nje parti cila do qoft ajo nese nuk e ndryshon Filozofin e saj politike ne perputhje me Koohen ajo eshte e destinuar te deshtoj ose ta shkatrroj kombin e vete!

dhe nje verejtje ne drejtshkrim per ty enisi2004 :
Kosove nuk shkruhet kosov por Kosove!

Njeriu me i rrespektuar nga Historia e kombit te tije eshte ai Politikan qe i rrespekton vlerat e Historis se Kombit te vet dhe njekohsishte punon qe ta furnizoj historin e kombit te vete me vlera te mirfillta kombtare!

Kjo i mungon Ibrahim Rugoves i cili fatkeqsisht eshte President i Kosoves.

enisi2004
16-04-04, 21:25
pershendetje:
Rugova per te shkuar dhe per ta vizituar Prekazin sipas enisi2004 fillimisht po u dashka te pershendetet me popullin e vet ketu ne Kosove!
kjo te ben ta pyetesh Enisi2004 se popull i kujt qenkan njerzit e prekazit dhe a qenka prekazi jashte kufijve te Kosoves?
dhe prekazi per Kosoven i ka vrar me dhjetra antar te familjes se tije dhe nese Rugova duhet te vritet per Kosoven le te vritet!
Por Njerzit e prekazit nuk jan njerze qe vrasin shqiptar por e vrasin veten per lirin e shqiptarve te Kosoves siq e kan deshmuar kete ne te kaluaren dhe jam i bindur se do ta deshmojn nese ka nevoj edhe ne te ardhmen?
Rugova per 10 vite ka qen Kryetar i LDK-se dhe njekohsishte i Kosoves ku per keto dhjet viet ai ska bere asgje qe do te kishte nje interes me karakter kombtar!
dhe tjetra eshte se te gjithe ata qe sakrifikuan per ti formuar instutucionet e Kosoves prej viteve te nentdhjeta ne kuader te LDK-se tashte jan larguar nga kjo parti me koncep te deshtuar !
filozofija Politike e LDK-se nuk ka ndryshuar qysh prej kur eshtre formuar !
dhe nje parti cila do qoft ajo nese nuk e ndryshon Filozofin e saj politike ne perputhje me Koohen ajo eshte e destinuar te deshtoj ose ta shkatrroj kombin e vete!

dhe nje verejtje ne drejtshkrim per ty enisi2004 :
Kosove nuk shkruhet kosov por Kosove!

Njeriu me i rrespektuar nga Historia e kombit te tije eshte ai Politikan qe i rrespekton vlerat e Historis se Kombit te vet dhe njekohsishte punon qe ta furnizoj historin e kombit te vete me vlera te mirfillta kombtare!

Kjo i mungon Ibrahim Rugoves i cili fatkeqsisht eshte President i Kosoves. per punen e drejteshkrimit mund te ndodh ndonje gabim a sa per ate pune qe po thua ti zoteri.ti nuk je askund me temen e politikes ose te them realitetin se ne qofte se DR.IBRAHIM RUGOVA .shkon ne prekaz ka shum njerz qe ja dojn te keqen ATEDHEUT dhe jo mirEnjohes sikurse ti ndaj ZOTERI RUGOVES po tash besoj sikurse vllezerit tan ndoshta ke qen edhe ti ne U.C.K.apo te themi ne ushtrin qlirimtare te kosoves po nuk ben ta kundershtoni zoteri RUGOVEN se besoj se ke marr informata te gabuara per PRESIDENTIN RUGOVA njekohesisht jeni duke i alarmuar sendet apo dizinformaur te them se vet une kam qen ne USHTRIN QLIRIMTARE TE KOSOVES U.C.K. ne zonen operative te dugagjinit NE BRIGADEN 138"AGM RAMADANI" ME KOLONEL RRUSTEM BERISHEN-ME ANTON QUNIN -ME TE NDJERIN SALI QEKUN DHE TE NDJERIN AGIM RAMADANIN E SHUM E SHUM TE TJER se nuk esht vendi ketu ti permandim edhe shum te tjer po puna e partis se juaj ju sot qe i ja jepni voten ZOTERI HASHIM THAQIT PARTIS RIVALE P.D.K. ME VJEN KEQ TI JU THEM PO PAK KENI NJOHURI PER NJERZT E TU JU QE I ADHURONI DHE QE U JA JEPNI VOTEN PO BESOJ DHE SHPRESOJ QE JU TE GJITH SOT QE JENI ME TE KENI MU PENDU PER ATE QE KENI BER DHE QE JENI DUKE E BER / E PER ATE QE THE TI NUK KA NJOHURI DR ,IBRAHIM RUGOVA PER HISTORI APO UNE SHUM GABIM E KENI JU ZOTERI FADILI ;SE UNE JAM 26 VJEQAR PO TRI LUFTA I KAM BO KETU TEK NE SHQIPETARET KAM QEN EDHE NE .U.Q.P.M.B EDHE NE LUFTEN E USHTRIS QLIRIMTARE TE MAQEDONIS DHE SOT JAM NE GJENDJE TI THEM TE GJITHAT NE SY TE POPULLIT DHE JAM NE GJENDJE TE TREGOJ PREJ 1912 E DERI ME TANI PER POPULLIN TONE E TI PA E NJOFT NJERIN MIR MOS JU KUNDERVI ZOTERI FADILI TE LUTEM, A DHE TE PERSHENDES SHUM

illyria
17-04-04, 19:30
Kriminelėt dhe mafija e kanė nė dorė "ekonominė" e Kosovės dhe ata me tė madhe po punojnė qė edhe politikisht ta marrin pushtetin.Nėse kjo ndodhė,populli i Kosovės kurrėn e kurrės nuk ka me pa dritė!
Kjo ėshtė e vėrteta shumė e hidhur kosovare kurse ne kėtu mund tė gėnjejmė dhe ti bėjmė qef vetes sa tė dojmė.
Po e shoh qė dikush kėtu po i ngatėrron vlerat e luftės me milionat e ish komandantėve!

nezi
17-04-04, 21:21
Illyria !!
Nuk isha ketu ne forum per dy jave . Ju lutem ku e moret at mendim qe une paskam thene " Kush nuk mendon si une eshte tradhetare" !!! ?? Askund nuk kame thene keshtu ! andaj mos fol ne emrin tim ju lutem ? Mendoni cfare te doni , pore shkruani me argumente, dhe jo me genjeshtra..e trillime...!!!

nezi
17-04-04, 21:36
Nese mendon dikush, dhe munde te jet e vertet, se nga familja JASHARI ka pas antar te LDK, kjo mund te jet e vertet, sepse edhe Remi ishte ne ldk, por ai thot se vetem nen ombrellen e Ldk munden te vepronin ne ilegalitet dhe te cfarosnin inspektoret , udbashet , shqipfolesit, qe vepronin ne trojet Shqiptare.. Sepse antaret e ldk nuk pergjoheshin nga udba sepse Serbis i konvenonte nje politik e tille pacifiste...!!! Ju kujtoj edhe njeher cfare tha JASHAR SALIHAJ " ATA QE LUFTOJNE KA MUNDESI TA HUMBIN LUFTEN PORE ATA QE NUK LUFTOJNE VEQ E KANE PRANUAR HUMBJEN "

illyria
18-04-04, 17:40
Ēdo gjė e ka kohėn dhe vendin e vet tė duhur kėshtu qė edhe heronjtė,dėshmorėt dhe martirėt me vlerat e tyre tė pakontestueshme kanė vendin nė piedestalet mė tė larta tė shoqėrisė dhe nė zemrat e popullit,poashtu edhe tradhėtarėt,kriminelėt dhe banditėt kanė vendin ose sė paku duhet ta kenė vendin nė fundrrinėn e shoqėrisė dhe nė burgje.
Edhe njė herė po e ceku kėtu qė nuk ėshtė vėshtirė fare tė dallohen vlerat e vėrteta tė luftės nga pseudovlerat,kriminelėt dhe milionat e tyre!
Unė mendoj sinqerisht sepse jam patriot i vėrtetė shqiptarė e jo ndonjė aktivist i pavlerė politik qė u shėrben bosėve tė vet vetėm pėr njė kockė!

illyria
18-04-04, 17:50
Nezi,komandanti i famshėm Remi do tė thotė paska zbulue dhe eliminue edhe shqipfolės e dihet qė tė gjithė shqiptarėt pėrveq memecėve janė shqipfolės!
Nezi,kėte Remi nuk e ka pranue nė gjyq por ti vet e "shpife" kėtu,kėshtu qė mos mė akuzo tjera herė pėr keqinterpretimin e shkrimeve tua sepse vet po hyn llugave.

fadil
19-04-04, 12:30
pershendetje:
disa forumist ne kete tem ne pamundesi qe ti permbahen temes fillojn qe titullit te temes ti japin nje kahje tjeter , qe ta terhjekin vemendjen e lexuesve te forumit nga kritikat qe i adresohen ndonje Politikani qe ata e preferojn.
Ketu tema eshte se perse Ibrahim Rugova nuk e viziton Prekazin Legjendar dhe Familjen Jashari?
dhe antaret e ketij forumi duhet te perqendrohen dhe te gjejne pergjigjje per kete pyetje.
e jo te shkruajn diqka qe si pergjigjet titullit.
gjdo liber ka titull.
gjdo debat ka titull.
ne raste te tilla nese si permbahesh titullit ateher ajo qe shkruhet nuk ka asnje vler perpos tregimit te mosaftesis se personit qe merr pjes ne te.