PDA

View Full Version : Sa e shkruan te verteten "Bota Sot"


taralushi
03-10-03, 15:00
ēka mendoni me sulmet dhe akuzat qe i ben kjo gazet TMK-es dhe ish luftarve te UCK-es?

arTanibb
03-10-03, 19:32
Asgje te pa drejt nuk botohet ne at gazet njejt sikur ne gazetat tjera.

Anonimja D
03-10-03, 21:41
Kjo gazet kontribon ne percarjen e shqiptarve ,apo me mire te shprehem njerzit laik te cilet jane nen ndikim te "Bota sot-it" me ane te spekulimeve mjerisht na kane pru ne kete gjendje ku jemi.

doni
03-10-03, 23:59
Eh po tash qka kena me bo Boten sod e lexojn 80 perqind kto hazetat tjera ka 1 e 2 e 5 perqin Qka me bo tash sipas juve 80 perqind jan budall e 20 perqin te meqem a Sma merr menja se don koment kja pun!!

iliri
05-10-03, 10:56
pershendetje:

sa i perket gazetes "BOTA SOD" mendoj se nuk kemi se qka shkruajm sepse ajo tregon vete me shkrimet e saj se kush eshte!

nese dikush qe e lexon kete gazet deshiron ti analizoj shkrimet e autorve te saj pa emocione ne favor te qeshtjes kombtare e kupton shum leht se kjo gazet eshte antikombtare.per mendimin time dhe te shum analistve kjo gazet nuk meriton te hudhet ne tregun e gazetave shqiptare pasi qe e njejta krijon perqarje dhe shpifje ne deme te qeshtjes kombtare!?rrespekt:

doni
05-10-03, 11:47
Bota sod tish kan ma e keqeja dhe antikobetare ateher 90 perqind te kosovarve jan antikobetar sepse gjith ata jan krah i Bota Sod

donni
05-10-03, 12:40
Kjo pyetje ėshtė e ngjajshme me pyetjen p.sh. A ka uje ne diell

iliri
08-10-03, 08:46
pershendetje:

si duket disa njerez ketu ne kete debat mendojn se duhet te debatohet me emocione !

jo zoteri ketu duhet te debatoni me vlera dhe njekohsishte ti mbroni vlerat e kombit shqiptar e jo Gazetat ne emer te kombit.

une jam shum i quditur se si ky far doni mundet te genjej kaq hapur pa asnje logjik se boten sod e lexojn 90%?

eshte shum qesharake, boten sod e lexojn nje pjes e atyre njerzve qe nuk din disa dhe disaa nuk duan ta analizojn shkrimin e saje se sa eshte ne deme te qeshtjes kombtare?!... por si do qe te jet kete gradualisht po e kuptojn instutucionet e kosoves dhe vet populli i saje.?

pranda ne nje te ardhme bota sod ose do ta ndryshoj qasjen gazetareske ose do te ndalohet me ligje botimi i saje ne kosove se eshte kunder vet qytetarve te kosoves dhe kunder vlerave te krijuara me gjake nga ky popull? disave kjo ndoshta ju duket e pamundur pasi qe ata kan nje simpati ndaj saj sepse ajo e mbron ndonje krah politik! kjo e mbron nja krah politik sepse ka interesa personale dhe jo qe ia deshiron te miren ati krahu, une jam shum i bindur se me logjiken e bota sod nuk pajtohen as vete ata qe i mbron apo lavdron bota sod?rrespekt:

doni
09-10-03, 00:25
iliri hehe sa mir pota them veq nje fjal kesi njerz si ti jan 10 perqind dmth veq ju jeni qe e elxoni gazetat tjera edhe sigurisht se veq ju jeni t'meqem qe nuk e lexoni bota sod ateher ne 90 te popullates tjeter jemi budall sipas mendimit tend o ilir e thajn nje fjal kurte thojn 3 vet je I pir ateher mbaju per Ziti ski qka ben

iliri
09-10-03, 10:38
pershendetje:

te debatosh me njerz si ky far doni do te thote ta humbesh kohen kur ske se qka bene tjeter mirpo une jo per donin por per hir te lexuesve duhet ti pergjigjem asaj qe ai thote se 90%popullates jan budall kisha mi lutur donin dhe te gjithe lexuesit te me tregojn se ne cilin shkrim timin kam thene se 90% te popullit jan budall ?por njerzit si ky far doni ne pamundsi per te then diqka te vlefshme ketu ne kete forum fillojn ti akuzojn njerzit duke u shtirrur se e mbrojn popullin! njerzit si ky far doni kurr se kan mbrojtur dhe kurr nuk do ta mbrojn as ne te ardhmen pupullin? sepse piksepari nuk din se si mbrohet populli ?por si do qe te jete doni eshte i till!rrespekt?!

Anonimja D
09-10-03, 21:07
iliri hehe sa mir pota them veq nje fjal kesi njerz si ti jan 10 perqind dmth veq ju jeni qe e elxoni gazetat tjera edhe sigurisht se veq ju jeni t'meqem qe nuk e lexoni bota sod ateher ne 90 te popullates tjeter jemi budall sipas mendimit tend o ilir e thajn nje fjal kurte thojn 3 vet je I pir ateher mbaju per Ziti ski qka benDoni se pari tu kisha lut deshifroj keto hiroglife se shume veshtire qenka me te kuptu.Te kisha pyte dicka mos ndoshta ki prejardhje nga Egjipti ,kete pytje po ta parashtroj pa ndonje nencmim ,duke u bazu ne shkrimin dhe mos informimin tende.

doni
10-10-03, 11:14
Administrator pse po mi fshini shenimet e mija asgje nuk kam sha apo oofendu veq se i kam than eksaj anonimja D tregom se a mos te ka vdek mesusja e gjuhes shqipe qysh ne klasen e par pasi qe kja anonimja D nuk po dika lexim

avdyli
10-10-03, 14:00
Kombetarja " Bota Sot " eshte nje gazete ditore me orientim te djathte.

Ne kete gazete shkruajne gazetare , analist ,bashkepuntor te ndryshem te cilet ne pergjithsi jan te veshur me petkun e profesionit gazetaresk, analitik te mirefillt . Faji i tyre eshte vetem ai se qeshtjet i shikojne dhe i trajtojne duke u nisur nga faktet dhe argumentet te cilat nganjeher i spostojne ne nivel te ulet disa figura autoritative te Majta, e pse jo edhe nje element negativ dhe destruktiv i cili fshihet prapa uniformes se TMK -se ( Respekt per TMK -ne e mirefillte ).

Eshte edhe nje fakt tjeter se shumica e popullit te Kosoves eshte me orientim te djathte politik dhe se e lexon kete gazete .

Personalisht te gjitha ditoret i shfletoj dhe kjo eshte me e lexuara. Per kete tregojne shume zondazhe te bera deri me tani.

pershendetje

iliri
11-10-03, 09:15
pershendetje:

une emndoj se disa njerez ne kete forum si ne gjitha forumet tjera mundohen te debatojn me emocione ?!

kjo eshte menyra e te menduarit ne menyr kumuniste!

gazeta siq e quajn dia "kombtarja" Bota Sod eshte nje gazet antikombtare dhe ne te shkruajn atorve te te ndryshem por qe shumica jan te nje niveli shum te ulet ne aspektin kombtar, sepse shumica prej ketyre autorve kombtarizmin e identifikojn me indivit te preferuar te tyre te cilet perpos deklarateve boshe nuk kan bere asgje ne favor te qeshrtjes kombtare perkundrazi?..

prandaj duke u bazuar ne kete dhe ne analizimin e shkrimeve te kesaj gazete kuptohet qart se kjo gazet nuk eshte gazet kombtare shqiptare por eshte nje gazet partiake me qellim antikombtar shqiptar?...

kete nje dite do ta kuptoj edhe ata qe i perkrah kjo gazet apo te them me shkurt e kan kuptuar edhe ata por nese e thojne kete ateher kjo do te thoshte deshtim per ta....?

pranfaj disa njerez ketu duke i analizuar shkrimet e kesaj gazete ne favor te emocioneve te tije ju duket se kjo gazet eshte "kombtare"!

nje dite do ta kuptoni edhe ju se kjo gazet eshte antikombtare shqiptare?rrespek:

avdyli
11-10-03, 12:23
Une nuk e di se qka kupton ti me emocionet.Emocionet jane diqka qe duhet ta kete qdo njeri edhe kur shkruan , edhe kur punon , edhe kur bene seks e qka jo tjeter. Ne qdo shkrim te qdokujt qe juve nuk ju shkon pershtati i thoni se shkruan me emocione d.m.th. eshte nje fjale qe e perdorni mjaft shpesh te mos them edhe teper shpesh. Te flasesh me emocione nuk eshte menyre komuniste si thoni ju sepse mu komunizmi kurr nuk ka dasht me ni per emocionet dhe ndjenjen ne pergjithsi.

Si duket juve ju kan ngaterruar kombtarja me antikombtaren . Shfleto ndonje send dhe shikoje se qka eshte njera e qka tjetra .

Ta luftosh sot te majten e cila ka afinitet te madhe me Serbine dhe Greqine nuk eshte antikombtare sikurse qe nuk eshte antikombtare ti denoncosh te majtet - satelitat e Serbise dhe Greqise . Kuptoje kete te vertete njeher e pergjithmone .

Me vjen keq qe ju nuk keni te tashme . E them kete duke u bazuar ne faktin se ju qdoher ne qdo shkrim tuajin thoni po citoj " do ta kuptoni nje dite " pastaj " koha do te tregoj me mire " e une tash po te pyes kjo a nuk eshte nje dite , kjo e tashmja a nuk eshte kohe , pse nuk e kuptojm tash e do ta kuptojme ne te ardhmen . Dita eshte kjo . Koha eshte kjo .

E ardhmja nuk mund te ndertohet pa te kaluaren e aq me pak pa te tashmen , sepse gjithqka eshte ne kontinuitet , gjithqka eshte proces .

Me kuptoni drejt

Faleminderit.

iliri
11-10-03, 13:41
pershendetje:

duke e lexuar kete shkrimin tende Avdyl me duket se ju i kenio perzier ne menyr shum profesionale gjerat siq jan emocionet,ndjenjat e gjera te ngjashme, nuk e di se perse e beni kete?

kurse sa i perket fjalve qe une i perdori emocione e theme me ate se ju duhet te bendeni me realitetin e te mos jetoni me emocione apo iluzione te kota se ju jeni te vetmit dhe me kombtaret pasi qe koha e kaluar dhe kjo e tashmja ne te cilen jemi duke ecur e kan treguar te kunderten e iluzioneve te juaja!....me vjen shum keq qe ti mendon se ne nuk kemi te tashme pasi qe realiteti e ka treguar te kundertetn e iluzioneve tua?....kur theme do ta kuptoni nje dite! them se ju nje dite do te bindeni pasi qe historia te cilen do ta shkruajn historianet do te tregoj te kaluaren e mendimit tim dhe te tashmen e bashkmendimtarve te mije e cila nuk do te jet e pelqyer per njerzit qe nuk deshirojn ti qmojn vlerat e te tjerve por perpos nese ato i keni krijuar vete ! edhe pse ju kur them ju them ne bashkemendimtaret e juaj nuk keni pasur kurr ide se si duhet te krijohet vlera per nje kombe ?.......

kur them koha do te tregoj me mire " : e theme me ate se disa njerze qe ti sode i perkrah ne kohen kur ne kosove u krijua vlera me madhe ne historin e kombit shqiptar i qujtet dore e zgjatur e serbis! kete e kane bere njerzit qe i mbron ti apo qe kan mendime te njejta me ty!? kurse pas 6 viteve pikrishte ata njerze qe ju i aujtet dore e zgjatur e serbis nga parlamenti i popullit te kosoves u shpallen Ēlirimtar te kombit shqiptar! duke u bazuar ne te kaluaren e juaj te hidhur per juve dhe bashkmendimtaret e juaj na beni te kuptojn se ju per ti identifikuar vlerat e kombit ju duhen 6 vite kohe pasi qe ato te ndodhin?....rrespekt:

avdyli
11-10-03, 15:55
tungjatjeta

Une kete menyre komunikimi qfar po e bejme po e shoh si mundesi te kembimit te ideve dhe pikpamjeve ne mes meje dhe teje. Le te jete kjo nje lufte e argumenteve .Ta bejme kete ne menyre te kulturuar.Fjalori me te cilin sherbeheni paraqet nje IREALITET. Sipas juve ne Kosove jane dy blloqe shume te hasmuara te cilat duhet luftojne njera tjetren ( madje edhe vriten njerzit per pikpamje dhe bindje ) . Kjo del nga shkrimi i juaj.

Personalisht gjerat i shoh me ndryshe , jo aq te ashpersuara.

Do te duhej te ishit pajtuar se po behet nje lufte per pushtet . Kete lufte po e bejne e djathta dhe e majta .

Shkurt po them se ju nuk e keni gjetur ( as qe e keni pasur ndonjeher ) kodin e komunikimit me elektorat. Prej pozites ne te cilen gjindeni as mos humbni kohe per ta kerkuar ate. Mbase ju pepqen pozita e opozites . Sinqerisht po them se kisha dasht me pas nje opozite me te forte .

Ne vazhdim disa pytje :

- Kush mendon se e ka bere luften ne Kosove

- E kujt mendon se eshte ajo Ushtri

- A e din se elementi me negative i kesaj Ushtrie mundohet te identifikohet me UQK -ne

- A e din sa ka humbur Kosova prej ketij elementi

- Pse krahu i luftes nuk i fitoj ose me mire me thene i humbi zgjedhjet e para te pasluftes ne Kosove , kur dihet se ne qdo vend te botes ndodhe e kunderta ( keshtu tregon historia ) etj , etj, etj....

te majten kam arrite me e nda ne dy grupe njerzish :

1. ne njerez shume te drejte te cilet nga drejtesia e tepert jane bere rob i se keqes dhe nga besimi i tepert shpesh jan te pakuptushem dhe

2. Njerez shume te keqinje qe e keqperdorin grupen e pare per qellime te felliqura, te cilet fatkeqsisht jane te shumte

Une po e shoh se ju i perkisni te pares........

iliri
11-10-03, 20:32
pershendetje:

pamvarsishte se ne nuk kemi ide te njeta apo i perceptojm gjerat ndryshe nga njeri tjetri me pelqen te them kushtimishte te kumunikoj me juve!....

une ne kosov i shofe dy blloqe me qellime te ndryshme dhe deshiroj qe te dy keto grupe te luftojn ne penyre diplomatike ne mes veti? dhe kete lufte ata deshiroj ta bejne duke treguar fakte se qka ata kan bere per kosoven dhe kosovaret.... e jo te vriten ne mes veti se vrasjet nuk i deshiron asnje njeri qe e deshiron nje kosove te paster pamvarsishte te kaluaren e tije apo te tashmen pasi qe kete duhet te ja leme te ardhmes "HISTORIS" te cilen do ta shkruajm ne ne baze te fakteve e jo emocioneve apo iluzioneve te cilit do krah si i quan ti te majt apo te djathte....

ne ate qe thuani ju se fjalori me te cilin sherbehem une paraqet nj irealitet ? mendoj se fjalorin tim ti percepton sipas deshirave tua e jo sipas asaj se qka ne te vertet tregon fjalori ime.....ti pergjigjem disa pyetjeve te cilet i keni parashtruar ju:1. ti pyete Avdyl:Kush mendon se e ka bere luften ne KosoveLUFTEN NE KOSOVE E KAN BERE NJERZIT E KETIJ VENDI TE CILET KAN QEN NE GJENDJE TE SAKRIFIKOJN EDHE ME TE SHTREJTEN "JETEN E TYRE" QE NE SODE TE JEMI TE LIR....-Ti Pyete Avdyl: E kujt mendon se eshte ajo Ushtri ?USHTRIA ĒLIRIMTARE E KOSOVES KA QEN DHE DO TE JET USHTRI E KOMBIT SHQIPTAR KONKRETISHTE E KOSOVARVE....-TI SHKRUAJTE AVDYL: A e din se elementi me negative i kesaj Ushtrie mundohet te identifikohet me UQK -ne ?PAJTOHEM PLOTSISHTE ME MENDIMIN TENDE POR KETO ELEMENTE NE DUHET TI IDENTIFIKOJM ME ARGUMENTE CILAT DO QOFSHIN ATO E JO TI AKUZOJM TE GJITHE ATA QE NUK JAN VRAR NE LUFTE ME AKUZEN SIQ E BENE "BOTA SOD" SE JAN KONTRABANDIST, UZURPATOR E GJERA TE NGJASHME.. MENDOJ SE NJE QASJE E TILLE E BOTES SOD ESHTE ANTIKOMBTARE? MENDOJ SE NESE VLERSON DREJT PAJTOHESH ME MUA SEPAKU NE KET PIK?TI SHKRUAJTE AVDYL:- A e din sa ka humbur Kosova prej ketij elementi ?E DI SHUM MIR!.. POR KUSH KAN QEN ATA NJERZE QE ME GJDO KUSHTE ME QELLIM QE TA NGRISIN VETEN JAN MUNDUAR QE KETE KATEGORI NJERZISH TE URRYER NGA TE GJITHE KOSOVARET QE DESHIROJN TE KRIJOJN VLERA PER KOMBIN SHQIPTAR TI IDENTIFIKOJ ME EMBLEMEN E USHTRIS ĒLIRIMTARE TE KOSOVES?ME QELLIM QE ATA TE PERFITOJN VOTA NGA POPULLI FATKEQSISHTE JO I VETEDISHEM NE NIVELIN QE DUHET TE JETE... E THEM ME KEQARDHJE KETE TE FUNDIT.TI SHKRUAJTE AVDYL:- Pse krahu i luftes nuk i fitoj ose me mire me thene i humbi zgjedhjet e para te pasluftes ne Kosove , kur dihet se ne qdo vend te botes ndodhe e kunderta ( keshtu tregon historia ) etj , etj, etj....KRAHU I LUFTES NUK KA FITUAR PASI QE POPULLI I KOSOVES ME MENTALITETIN E SHQIPTARIT SIQ E DINE SHUM MIR EDHE TI SE QFAR MENTALITETI KA NUK I KA QMUAR VLERAT E LUFTES PASI QE NGA ATA QE ISHIN KUNDER KESAJ LUFTE JAN BINDUR SE KETA QE LUFTUAN JAN VETEM UZURPATOR DHE ASGJE ME SHUM ... QKA QE KJHO ESHTE NJE FATKEQSI E CILA DO TE NA KUSHTOJ SHUM SHTRENJTE NE TE ARDHMEN?

MENDOJ SE KETE POPULLI E KA BERE PA VETEDIJE TE PLOT PER TE CILEN HISTORIA DO TI MBAJ PERGJEGJES ATA QE I KAN INFORMUAR GABIMISHTE PER QELLIME PERSONALE NE DEME TE QESHTJES KOMBTARE...PER FUNDE BESOJ SE POPULLI SHQIPTAR DO TE KTHJELLET DHE DO TE ZGJOHET NGA GJUMI DHE DO TI IDENTIFIKOJ TE GJITHE ATA QE NE QFAR DO MENYRE KAN QENE KUNDER KOMBIT SHQIPTAR DHE NUK DO TI QMOJ ATA PASI QE TI QMOSH ATA QE KAN QEN,JAN DHE VAZHDOJN TE JEN EDHE NE TE ARDHMEN KUNDER KOMBIT SHQIPTAR ME QELLIME KARRIERISTE DO TE THOTE TA NENQMOSH VETVETEN DHE HISTORIN E KOMBIT TENDE!...RRESPEKT:

iliri
12-10-03, 14:03
pershendetje:

me keqardhje te them ty doni por une asgje nuk te kam marre vesh, nuk e di une e nuk besoj se edhe ti e dine se qka ke dashur te thua shkrimin tende ne kete tem.... por si do qe te jet kjo tregon mentalitetin dhe aftesit tua....?rrespekt:

doni
13-10-03, 11:44
Ilir e di se sme kupton se di spo dishe me shkru se gjtha qka po i shkrun po i merr dikund hazer dhe po i qet ketu mos fol me mendje te tjeter kuj oj hup shkur qkat dish e mos m'thujmu spot kuptoj se ski qysh mem kuptu se spo dishe san prej menes tone

Beni_gjk
13-10-03, 11:52
Se sa e shkrun te verteten ma se miri shihet ne tirazhin e saj bile une i blej ka dy te njejt veq mi lexu se po ja u qesin krejt marrinat en shesh kjo eshte arsyeja pse ju te tjeret nuk e lexoni byee

Respekt per Gazetaret e Vrare te Kombetares Bota Sote

LaBi_Pr
13-10-03, 21:17
valla njerz gazeta bota sot gjithmon ka tregu realitetin edhe te vertetn edhe po e tregon a

LIBERO_78
15-10-03, 22:58
UNE I SHFLETOJ TE GJITHA POR E LEXOJ VETEM KOHEN DITORE ME DUKET MA NEUTRALE.................KURSE SA I PERKET PYETJES........BOTA SOT TREGON JO RESPEKT SIKUR NJE TJETER GAZET PER AT ARSYE DENOHET SHPESH NGASE E SHKEL ETIKEN GAZETARESKE :oops:

Al-Vi
17-10-03, 11:25
Nga keto qe lexova po shoh se autori i kesaj teme eshe nje prej atyre qe i hapin tema te tilla qe ja boj qefin veti.

Une te kisha pyet z. ilir? Me qka e vlerson ti gazeten Bota Sod si gazaet antikombetare, apo ty po te pelqn me e quajt ashtu sepse Ty me siguri nuk te konvenojne shkrimet qe i ben kjo gazet, ne te cilat shkrime ka gjithmon fakte te mjaftueshme per ate qka flitet aty, po ju me siguri nuk dini te kupton apo nuk doni.

Ndoshta ma mire ishe kon me e hap nje teme tjeter per fletushken epoka e re, e cila nuk mirret me kurgjo tjeter veq me sharje.

Si mund te mendosh qe Bota Sot eshte antikombetare, mendon qe 70% te kosoves jan antikombetar???, une te kisha preferu qe para se te shkrush diqka te mendosh njeher mire.Al-Vi

jeta
17-10-03, 12:37
mendoj qe kjo gazet eshte teper e njeanshme dhe ben percamje njejt sikurse edhe opoka e re dhe gazetat tjera te cilat financohen nga partit perkatese

iliri
17-10-03, 12:38
pershendetje:

duke i elxuar shkrimet e disave ketu ne kete forum me bejne te kuptoj se nuk ja vlen ti komentosh apo te ju kunderpergjigjesh pasi qe autoret e ketyre shkrimeve shkruajn sipas deshirave dhe iluzioneve te tyre ! kjo eshte nje fatkeqsi ?

ky personi i quajtur AI-VI si duket pse ai e lexon BOTA SOD dhe ppse atij i pelqen kjo gazet qe shkruan ne favor te iluzioneve te tije i duket se eshte gazet kombtare dhe e argumentuar?!....

une dua te them ty edhe njeher pasi qe kam te drejt te plote ne baze te rregullave te ketij forumi ta shprehi opinionin tim se Gazeta BOTA SOD eshte gazet antikombtare pasi qe autoret e kesaj gazete jan antikombtar dhe shkrimet e kesaj gazete jan antikombtare???????????? sepse e njejta eshte nje gazet Politike qe shkruan ne favor te LDK-se jo qe e done LDK-ne por per te pasur perfitime gazetareske por e njejta shkruan ne deme te vlerave kombtare siq jan shkrimet e saje kunder vlerave te Ushtris Ēlirimtare te Kosoves ,luften e te ciles ushtri parlamenti i Kosoves e ka shpallur Luft Ēlirimtare! prandaj nje gazet qe mundohet ti nenvlefsoj vlerat e nje kombi siq eshte Ushtria Ēlirimtare e Kosoves dhe njerzit qe e kan udhehequr at ushtri eshte Gazet antikombtare e cila shkruan ne favor te armikut te kombit shqiptar pasi qe e njejta gazet nganjeher akuzat e beogradit veq i perkthen ne shqip dhe botohen ne gazeten antikombtare "BOTA SOD"????????????????????????????? kur une e akuzoj per antikombtarizem BOTEN SOD kjo nuk do te thote se une e quaj antikombtar kombin por gazeten qe i informon ne menyr fallse opinionin kosovar dhe mbar shqiptar. e cila ne informimin e popullit ka qasje antikombtare.

Al-Vi
17-10-03, 13:43
Sipas shkrimit tend del qe: Ti nuk e lexon kete gazet dhe nuk te pelqen ty kete gazet ateher (gjithnje sipas shkrimit tend) del qe ti shkruan ne favor te iluzioneve tuaja.

Edhe njeher po te pyes, me qka argumenton ti ate se ajo eshte nje gazete antikombetare, ne qka bazohesh ti qe thua se gazetaret e gesaj gazete jane antikombetar, zotni fol me argumente, cilat jane ato shkrime qe po u perkthekan nga gazetat e beogradit???, zotni mos fol marrina.

Eshte e vertet qe kuvendi i Kosoves e ka shpalle lufte clirimtare luften e UCK, a e din ti cila parti ka shumicen e vendeve ne kete kuvend, pasi qe gazetaret dhe LDK e quan antikombetare.Edhe njeher, mendo dhe shkruaj.Al-Vi

iliri
17-10-03, 14:00
pershendetje:

zotri ye lutem kur te bisedosh identifikoj temat dhe mos dile jashte temes ! mos e perzij LDK-ne me BOTA SOD. sepse ne ne kete tem po shkruajm per botenm sod e jo per LDK-ne ?

apo ndoshta ti nuk e kupton rendesin e kesaj?

nese eshte kjo e fundit nuk ja vlen te debatojm me ty.

Argumnti me i fort qe e kam eshte se kjo gazet eshte kunder luftes se Udhehequr nga Ushtria Ēlirimtare e Kosoves dhe njerzve qe kan qen ne kete ushtri, te vetmi ushtar te UĒK-se te rrespektuar jan ata qe jan vrar ne lufte kurse keta qe jan gjalle per kete gazet jan te urryer. besoj se te mjafton ky argument?

Al-Vi
17-10-03, 14:31
Nuk e di cili duhet t'i identifikoj, ju jeni ai qe i perziet Bota Sod me LDK, shiko se qka ke shkrujt me nalt OK.

z. ilir me siguri qe ti nuk e lexon gazeten Bota Sod, kjo gazet shkruan per ata qe kane rene gjate luftes por edhe per ata qe sot jane gjall, ble bile po ne kete gazet shkruaj ish-ushtare te UCK, nuk e di sa e percjell ti kete, mirpo shumica e fejtoneve ne kete gazete jane te shkruara nga ish-ushtaret e UCK.

Bota Sod asnjeher nuk ka qene kunder luftes se UCK, Bota Sod ka qene dhe eshte kunder atyre qe kane perfituar nga kjo lufte dhe atyre qe kane bere dhe bejne krime ne Kosove.

Per ta gjykuar nje gazet ose gazetar, duhet ta percjellesh nonstop (ta lexosh), e jo te gjykosh me fjale te rrugeve.

Al-Vi

Beni_gjk
17-10-03, 22:41
Zoteri ilir nese e ki percjell deshmin e Dr.Rugoves ne Hage ateher mundesh me e kuptu ma mir se qysh dhe si mbrohen vlerat e luftes dhe te kombit shqipetare por sa po e shoh politizimi i madhe ju ka verbu syte edhe as nuk doni me pa e as me ndi po me vjen keq shum per ty edhe jo veten BOTA SOT ose Rugova por i gjithe populli nuk e perkrah krimin e organizuar ne Kosove kaq kam per ty

iliri
18-10-03, 10:10
pershendetje:

1. ne botea sdo nuk shkruajn ushtaret e UĒK-se por shkruajn ushtaret e FARK-ut te cilet kan qendruar vazhdimisht ne shtabin e lapras ne tiran dhe i kan marrur nga 400 marka rroge ushtari i thjeshte kurse eproret i kan marrur nga 1000 marka pare te popullit.

2.por bota sod ushtaret e "farkut" mundohet ti identifikoj me emrin e lavdishem "Ushtria Ēlirimtare e Kosoves".!kurse shkrimi i Beni_gjk nuk meriton te komentohet se eshte i pakuptimt dhe ne vende te gabuar.

beni_gjk qele bre vlla nje tem per deshiren tende dhe shife sa po i mbeshtesin shkrimet tua autoret e ketij forumi e mos i perziej temat.

Beni_gjk
19-10-03, 14:48
Ne BOTA SOT nuk ka nevoj qe te shkrujn njerz qfare po mendon ti sepse nuk kan vend aty edhe nuk shkruhet lapras por Laprak por po shihet se krejt me te ndine je ka shkrune e jo me fakte ku ki fakte ti edhe argumente qe po thu qe jan pagu me para te popullit krejt e dim se asnje ushtar kurre nuk ka hy me shenjen e FARKUT por ky ka qen propozim i kolonel AHMET KRASNIQIT ne mbledhjen e mbajtur ne Oslo te Norvegjis me Xhavit Halitin ku ka qen prezent edh Adem Demaqi po qka me bo se nuk ju permbajten marreveshjes edhe e tradhetune Ahmet Krasniqin e kan pranu marreveshjen vetem sa i kan marre 36 milion marka te Diaspores shqipetare te dhuruara nga Ahmet Krasniqi per keto qka po flas ka argumente dhe fakte sepse jan te arkivuara te gjitha nuk po flas me fjal te rrugeve edhe sa per tema di edhe une me qel qfaer te dush por nuk po je i zoti me u pergjigj realisht kalo buker

Al-Vi
20-10-03, 08:17
Ndoshta je i informuar keq per kete z. ilir. Ne Kosove te gjithe kane luftuar nen nje emer, UCK, nuk e di a ke ni ti per luften e Koshares, per betejen e Loxhes etj, apo nuk ke dashte me ni, nuk e di ku i merr gjithe keti dezinformata per kete njerez, kinse kane marre para, ju lutem jepni fakte, nese eshte nevoja jepni edhe mera, kush jane ata qe kane marre para.

Nuk e di a e din qe ne Kosove ka njerez qe kan marre edhe me shume se 400, ata jane njerezit e fondit vendlindja thrret, para te cilat nuk dihet ku mbeten, ne pomta te benzines, ne restorane, ne vetura te shtrejat, ne shpija liksoze, dhe ne krim te organizuar.

Nese din te besh dallime eshte shume mire, Bota Sot i cmon njerezit qe kane luftuar ndersa i gjykon hajnat dhe kriminelet.Al-Vi

fadil
22-10-03, 18:58
pershendetje:

te pergjigjem ty AI-Vi : une e dije se betejen e logjes e kan Udhehequr Agim Ramadani,Rrustem Berisha,Anton Quni, Hysen Berisha,Fadil Hadergjanaj dhe disa te tjer. keta kan vepruar ne kuader te Zones Operative te Dugagjinit nene komanden e Ramush Haradinajt dhe te te turpshimt Tahir Zema.

kurse per Luften e Koshares mund te them gjithqka qka ka qen aty pasi qe une vete kam qen pjestar i po kesaj Brigade "Brigada 138 Agim Ramdani" kam qen ushtar i thjesht ,kam vepruar ne Batalionin e par te Udhehequr nga Hysen Berisha alias Tre dy shtata.

edhe luften e Koshares e kan udhehequr njerzit e lartcekur ne mesin e te cilve ka qen edhe Naim Maloku, keta me heret kan qen te sistemuar ne formacioni e quajtur FARK por pas e kuptuan qart se qellimi i FARK-ut nuk eshte qlirimi i Kosoves por qellimi shkatrrimit te Kosoves keta te gjithe u distancuan nga ky formacion Famkeq dhe u inkuadruan ne nen urdhrat e shtabit te Pergjithshem te UĒK-se 100%.

skam kohe me shum sod por te shkruaj nje dite tjeter nese don edhe diqka tjeter . nese je i inetresuar pyet dhe me padurim i pres argumentet tua qe e argumentojn te kunderten e shkrimit time?Rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre?!>...

Beni_gjk
22-10-03, 20:44
Me ket pergjigje qe e ki jap po e shoh se spaske lidhje me politik po pse bre po rren se se nuk ka marre pjes ne Betejen e Lavdishme te Logjes as Agim Ramadani e as te tjeret se mo per Ramushin as qe vjen en shprehje vetem mbasi ka mbaru beteja eshte ardge aty edhe komandatit rajonal qe ka qen aty ja ka dorezuar fshatin te qliruar plotesisht nga Komandant Tahir Zema krejt keti qka je ka thu ti jan genjeshtra te pastra mos u mundoni me e dezinformu popullin me genjeshtra edhe tjetra jam i bindur se ti Kosharen as qe e din se ka i bjen edhe vetem ne TV nese e ki pa mos genje me sy qel te lutMese paska qen nen Shtabin e Pergjithshem edhe Beteja e Koshares me ushtaret e sak ateher pse te njejtet ushtar qe luftuan ne Koshare u masakruan mbas lufte nga kuqaloshet nga njerzit e vetshpallur si komandanta e gjenerala me 4 vjet shkoll kjo e don nje koment Mos genje se kurre Naim Maloki nuk ka qen ne Koshare gjat luftes as mbas luftes nuk ka qen te pakten nje lavdi qe te ja u bej deshmoreve te ren ne Betejen me te Lavdishme qe do ta shkruaj edhe histori Tash me trego ti zoteri ilir per betejat e thaqit?????

Al-Vi
23-10-03, 07:28
Fadil apo Ilir?!Me fal zotni, mirpo une nuk do te diskutoj me me ju, sepse ju dini veq te fyeni e jo te diskutoni, ju dini ti nencmini njerezit pse juve nuk ju pelqejne ata, ju dini edhe ti vritni njerezit sepse jeni kriminel.

Si mund ta qaush i te turpshem njerin nga komandantet kryeseor te kesaj lufte, si mun ta qyash te turpshem njerium qe dha shume per Kosoven, qe dha dhe jeten e femijun e vet.

Pse i vrisni dhe mundoheni ti njollosni me keso marrezirash njerezit me te mire te Kosoves, pse ju ende frikoheni nga Tahir Zemaj??

Ata qe e mbrojne krimin jane kriminel, mirpo edhe juve si shume te tjereve do t'iu vie fundi, kujtojeni grupin e llapit, ate te dukagjinit dhe gjykaten e Hages.

Psikologu
23-10-03, 11:46
Pershendetje Ilir apo fadil!!???Eshtė e drejt e jotja te shkruash , te debatosh , te japesh mendim , te flasesh hapur dhe te shkruash fjalen e lirė.Mos e merre personalisht i nderuar , por nuk eshtė e drejt e jotja e as e askuj qe te njollos ndokend vetem per te fituar ne argument.

Pse e shkruaj apo e them ketė.

Se pari ciles parti i takon apo si takon eshte qeshtje e jote e ndertuar ne mendimet tua , apo ne perkrahjet ose emocionet tua.

Shpesh here takoj shumė shkrime gjatė leximit ku shkruani ndaj presidentit ( ne pa fakt) por me e keqja kur as te vdekurit nuk i len pa i quajtur " tė turpshem" siq e kishit shkruar per te ndjerin Zoteri Tahir Zemaj.Logjikoni pak, ku shkoni kaq largė, ku e merrni kete liri.

Se pari duhet te dijsh se njė veprim i tillė eshte njė nder me te ultit qe eksistojn ne koken e njė njeriu , se dyti prek ne qeshtjet e historis dhe se treti prek ne rrenjet familjare.

Pse nicku i juaj eshte i fsheht nuk do te thotė qe mund te jesh aq gojė lirė dhe te cenosh njerzit , nese kjo menyrė e jotja behet per te mundur debatusin qe ti debaton atehere eshte gabim.

Sa per fund i nderuar kisha per te shtuar se qdo njeri qe e ka fol njė fjalė ose ka shkrep pushk kunder pushtusit serb , une i perulem deri ne maksimum dhe i bajė nderimet e mija , por ata qe permes luftes janė munduar te fitojn karrier une i quaj me njė emer " shkeles te gjakut te deshmoreve" dhe edhe ma shumė " shkeles te djerses se dshmoreve"

Ne i nderuar kemi edhe deshmor te pendes jo vetem te pushkes , kemi inteligjenc jo vetem agresivitet , dhe ma e mira kemi edhe kohė te vijm deri tek e verteta.

Shpallja hero e dikuj nuk behet per dy vite ose dy muaj , por ajo don kohė , ashtu siq deshti per shumė heroj te tjerė ne kohen e ballit kombetar, por me shkurt njė me prek pakez kur shkruani UCK.I nderuar UCK nuk ka qenė vetem e udhehequr nga Hashimi , ose Fatmiri ose Ramushi, kam nderim per luftetaret , por assesi per udheheqesit e tyre , sepse ata sot tentojn te njollosin vdekjen dhe luften e tyre.

Askush nga ata qe vdiq e luftoj me shpirt per lirin e Kosoves se kishte qellim qe kjo te ndahet ne grupe urrejtes , ose ata qe e verejten ku eshte qellimi u vran dhe u heshten:Kush i vrau nuk eshte e imja te etiketoj, por ajo del ne shesh, sepse e keqja nuk humb kurrė.Logjikisht te vendosesh gishtin tek koka per disa shkrime tuaja mund te pyesesh veten , vallė o Zot mos e kam tepruar , sepse duke menduar mbrapa e din mirė qe te gjithė udheheqesit e shtetit te Kosoves u vran ne luft edhe pas luftes si te ndjeret Zoterinj Tahir Zema, Ahmet Krasniqi etj qe edhe ti i din, por kush dhe pse e si e nxjerr koha ne dritė ,vetem te i quani te felliqt , mos te lutem , mo s sepse edhe Fishta , e Konica , e Noli e Bogdani u qujten ashtu por ashtu nuk ishte realiteti, andej prap te lutem si vellaut shqiptar , si njeriut per te miren e ketij populli te robruar me shekuj , mos perqaj me etiketime, duhet lloogaritur se njė gje e tillė kerkon pergjegjje.Nese per ty vetem lufta e pushkes eshte ajo e lavdishmja atehere me vjen keq qe duhet te them se njė ide e tillė eshte mangu per qeshtjen kombetare , sepse simbas teje ata qe vdiqen per shkollat tona, letersi e histori te paskan qene te pa vetedijshem dhe paskan berė gabim qe skan shku ne luft.

Se Ibrahim Rugova urrehet per qellimet e tij ne rrugė drejt Evropes eshte e ditur, pse perkrah Vatikanin eshte e ditur , shenja te tilla hasim edhe ne shpalljen e Shejterimit te Nenes Tereze ku i shkyhen fotografit rrugve , andej qdo te thotė kjo i nderuar, pse tash edhe Nena Tereze simboli i nderit shqiptar preket, pse i nderuar edhe eshtrat e Bigadanit u hudhen rrugeve te Prishtines ne Vitet e 78 , kush e studijoj Bogdanin ne atė kohė, e keto dojn kohė te gjatė per ti shkruar.Se lufta ka merita me shumė atehere,

Ruandes i takon te shkruaj keshtu sepse aty pa shkollimi eshte i madhė , por jo ne si shqiptar, se dihet mirė qe shekujt kan derdh gjakė per ruajtjen e identitetit kombetar permes pendes , edhe permes pushkes.Se lirimi i Kosoves filloj me luft dhe per atė u lirua eshte pyetje qe don analiza te medha.

Pse e them ketė:Se pari bazuar ne faktet se askush nuk e njifte Kosven si tokė shqiptare , e njifnin si njerez te orjentuar nga Lindja , si kokfort ose te jo te dialogut, e ketu behej rezistenc e njė luft politike , ku edhe burgosjet ishin te nje pasnjeshme, sepse kjo luft ishte me e veshtira.

Spo te shkruaj me gjatė por te lutem te hiqni dorė nga etiketimet e njerezve te cilet me vonė hstoria do ti nxjerr ne shesh.Te kerkoj falje per zgjatjen e bisedes.Me nderime:

Psikologu

fadil
23-10-03, 12:45
pershendetje:duke i lexuar shkrimet tua Beni_gjk si gjdo her ju nuk dini se qka shkruani veq shkruani diqka qe as vet nuk e dini se qka keni shkruar?! kjo eshte fakeqsia me e madhe e nje njeriu e ky njeri je ti!

ti as qe din se qka do te thotre beteja dhe aq me pak din se kush i ka udhehequr ato beteja, por si do qe te jet kjo tregon mentalitetin tende shum te ulte!

Tahir Zema te cilin une e quaj te turpshem dhe tradhtar e arghumentoj me keto argumente:

1. Tahir Zema ne Kosov ka hyr me emblemen e FARK-ut dhe eshte vendosur ne shkollen e fshatit isniq te deqanit!

posa e ka kuptuar kete Ramush Haradinaj e ka rrethekuar me ushtaret e tije dhe i ka dhene ultimatum se ose do te vendosni emblemen e UĒK-se ose do te luftoj edhe me ty ? keshtu i ka thene ramushi, Tahir Zemes.

ky ka qeni turpi apo tradhtia me e madhe qe eshte munduar ti beje Ushtris Ēlirimtare te Kosoves.

pas ketij ultimatumi Tahir Zema ka pranuar ta ndrroj emblemen dhe ta vendos emblemen e UĒK-se dhe te ju bindet urdhrave te Shtabit te Pergjithshem te UĒK-se.

ne baze te nje marrveshje ne ems Ramush Haradinajt dhe Tahir Zemes eshte rar takort qe tahir Zema te jete Komandant i Zones Operative te Dugaxhinit kurse ramushi zevendes i tije. kete e ka hedhur poshtre kategorisht Shtabi i pergjithshem i UĒK-se.

ne ofenziven e pare te forcave serbe ne shtator te 98 kur eshte rrethuar Fshati isniq Tahir Zema i ka derguar disa kryepleq te fshtatit isniq qe te negocijojn me serbet dhe pas ketij negocimi Tahir Zema pa e pyetur Shtabin e Pergjithshem te UĒK-se i ka dorzuar armet srbeve dhe eshte terhjekur ne malet e isniqit as pa i treguar Ramushit.

per kete ka fakte dhe njerzit qe kan negociuar me kerkesen e Tahir Zemes jan gjalle.

pas kesaj tradhtie Jan vrar dhjetra ushtar te UĒK-se ?

por kjo nuk ka qen e papritur per ata qe e kan njohur te kaluaren e Tahir Zemes! ju te nderuar lexues te ketij forumi jam i bindur se e dini shum mir se Tahir zema ka qen oficier i larte i KOS-it sherbimit te intelegjences te Ushtris Jugosllave dhe pa qen bashkpuntor i ngusht i serbeve nuk ke mundur te avancohesh ne poste te tilla. por Tahir Zema eshte ndar nga bashkshortja e tije shqiptare per tu martuar me nje serbe .

duke u nisur nga te gjitha te lartcekurat dhe shum te tjera me bindin se tahir Zema nuk ka qen askushi perpos nje Sherbetor i serbis dhe nje tradhtar i popullit shqiptar. kete do ta deshmoj historia e kombit shqiptar te cilen do ta shkruajn historianet tane ne te ardhmen dhe kete histori do ta lexojn brezat tane te ardhshem.

Kurse ne Koshare une kam qen dhe per kete ka fakte . si fakte une kam vepruar ne Batalionin e pare te ushehequr nga Hysen Berisha i cili batalion ka vepruar nene vrojtoret e kufirit shqiptaro shqiptar te vendosura nga ushtria serbe.Naim Maloku ka ardhur ne Koshar menjeher pas aksionit te pare per thyerjen e kufirit shqiptaro shqiptar dhe ne bashkpunim me Rrustem Berishen, Gani Ahmetaj, Anton Qunin,Anton Cenen.Xhafer gashin,Fadil Hadergjanen ,Hysen Berishen dhe qe te gjithe keta edhe disa te tjer e kan pregadiytur planin operetiv per menyren e veprimit dhe komandimit te luftes se Koshares , komanda e koshares eshte komandyar 100% nga Shtabi i Pergjithshem i UĒK-se.

TOXIC_TUNA
23-10-03, 13:25
:arrow:TE NDERUAR VETEM NJE GJE PO UA THEM TIPARE THEMELORE TE POLITIKES DHE IDEOLOGJISE ESHTE PATRIOTIZMI..............KURSE POLITIKA ESHTE MJETI ME I PERSOSUR DERI ME TANI PER TA NDERTUAR SHTETIN NE NE SUAZA TE SE DREJTES........KURSE JUVE DO TU BEJE NJE PYETJE PERSE DEMOKRACIA E MBRENDSHME NUK APLIKOHET NE ASNJE INSTITUCION AS AS PARTI AS ORGANE TJERA A? :arrow:

Beni_gjk
23-10-03, 16:38
Ne shkrimet tuja asnje fakt nuk po e shoh po krejt rrena une te kuptoj se ti nuk ki pergjigje per fjalet e mia sa thu qe sjam ka di me shkru une ma mir jep kunder argumente Rrena numer 1. Asnje ushtar nuk eshte hy me uniforme te Farkut Rrena numer 2. Ramushi e ka rrethuar Tahir zemen kur e ka pa se krrejt ushtaret i kan ik e kan kalu te Kolonel Tahir Zema e jo qysh rren ti kinse ka hy me uniforme te Farkut Rrena numer 3. Nuk eshte e vertet qe Tahir zema i ka shti kryepleqte qe te i dorezojn armet por eshte e kunderta te gjithe komandantet lokal te emeruar nga Ramushi i kan dorezuar armet vullnetarishte sepse Ramushi i ka tradhetuar te gjitha fshatrat duke iu premtuar se plumi i pare qe shkrepet ne ate fshat une jam aty me krejt ushtri Kurse sa i perket Shtabit te pergjithshem eshte e vertet se ska pas lidhje Tahir Zema me Shtab te pergjithshem Tjetra te pyes ku e ka te kryer I juaji Naim Maloki ushtrin edhe nga kush e ka te moren graden oficir Agim Qeku ku e ka kry ushtrin edhe pse nuk e ka ende familjen ne Kosove por ne Kroaci e tjera tjeraTahir Zema nuk ka luftuar ne dem te popullsis civile sikur qe keni vepruar ju te gjithe e dim qe po te mos ish terhjekur TAHIR ZEMA nga Rrafshi i Dukagjinit qka kish ndodhur me 60.000 civil jam i bindur se ju kishit luftuar edhe popullsia ish masakruar kurse ju kishit ikur siq ka ndodhur ne shu7m vende te Kosoves si shembull Kralani edhe Malisheva mjaftojn apo por nuk kam qka me fol me me ty sepse nuk i din asnjeren sepse deri me tani fjalet tuja kan qen te marrne nga shtypi kurse argumente nuk ki qe po te kishe argumente ishe hy edhe ne temen se Pse edhte e ndare Mitrovica por e keni mizen ner kapuq edhe nuk hini ne ket tem sepse ski qka me rrejt sepse ketpun e din edhe femija en djep tug kjo eshte e fundit qe replikoj me ty sepse nuk ja vlen te merrem me ty sepse po me duket se nuk je njeri qe te merrem me ty perderisa hedh qdo fjale te ndyte ne personalitet me eminente qe ka pas ndonjeher shqipetaria e ne veqanti KOSOVA

fadil
23-10-03, 18:58
pershendetje:

tahir Zema i ka dorzuar armet dhe ka ikur per shqipri dhe nuk eshte kthyr me kurr. kjo eshte nje e vertet e pamohueshme? e di qe ju thuani se ai eshte friguar se do ta vrsnit sikur qe e vrat keshtu thoni ju te mjeret. por kjo nuk qendron askunde . kurse Ramush Haradinaj ia ka dhene kosoves dy vellezer dhe vete eshte plagosur disa here duke luftuar me forcat serbe dhe per asnje qast nuk eshte larguar nga kosova vetem kur ai ka shkuar per sherim ne shqipri dhe kur ka shkuar per te marur armatim per ushtaret e tije ne Kosove.

por ti nuk din se qka jan faktet , nuk din se qka eshte realiteti, nuk din se qka eshte e verteta , nuk din se qka eshte kombtarizmi,nuk din se qka eshte tradhtia apo ndoshtra nuk deshiron ta dishe se edhe ti je i njet si Tahir Zema Tradhtar dhe spiun i Sherbimit te Intelegjence se Ushtris Jugosllave.

megjithat Tahir Zema eshte tradhtar sepse ai vete ia ka dhen kete epitet vetes se e ka tradhtuar Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves.por ti je i till si tahiri dhe nuk guxon ta pranosh te vereten sepse e verteta juve ju demton apo ju shpall tradhtar (qka edhe do te ndodhe)para historis se kombit shqiptar.

Beni_gjk
26-10-03, 20:13
Ha ha ha ani edhe tradhetare paska mi shpall njeriun qe luftoj per ket vend

valla ilir a fadil qysh e paske emrin en ardhet Fatos Nano en Kosove edhe une jam me ty se kan mu shpall tradhetare jo veq Tahir Zema po krejt ata qe jan kunder Fatos Nanos(2) ne Kosove kush eshte i 2-ti e din edhe vet po ajo dit nuk ka me ardhe kurre mos e prit se paske me dek para kohe hahhaahahaahh ncnnccnnc mes me pa pula onderr se han grun cof valla!!!

MEDALIM
27-10-03, 09:08
Spari ju pershendes dhe ju uroj cdo te mire ku do qe jeni,

dhe ju lutem leni ofendimet ndaj njeri tjetrit,

cdo njeri ka te drejte ne ate te veten,edhe ai qe genjen e shfrytezon nje fare te drejte,por e keq perdor ate te drejte se mas pari genjen veteveten.Tung e befeshi dhe kalofeshi mire, MEDALIM.

Al-Vi
06-11-03, 20:29
1.Z. fadil (ilir), ne te gjithe e dime qe Ramush Haradinaj i ka dhene dy vllezer, veq te kujtoj qe po ky njeri me shume eshte plaosur mbas luftes se ne luft, eshte plagosur mbas luftes, pse???, duke shkuar dhe sulmuar shtepit shqipetare pas mesnate me bandat e tije dhe duke u rrahur me ushtaret rus.

2. Si duket ne kete forum ti je me i "menēuri", ti e dinn qka eshte realiteti, ti e din qka eshte e verteta, ti e dina qka eshte kontrabandizmi?!, por nuk e din kush e ben kontrabandizmin ne Kosove.

3. Shume shpesh je kah e permend fjalen FAKTE, dhe une Ty asnjeher nuk te pashe duke folur me fakte, gjithmon reciton me te njejtat fjale, dhe munohesh te thuash diqka qe nuk ka fare kuptim. Nese don te thuash diqka mos fole me fjale te rrugeve por lexo dhe mendo nese din te mendosh. Te njerezit njera prej vetive me te poshtra eshte t'i nenēmosh njerezit, te cilen ti e don shume.

4. Nese din diqka? me fal gabova, nuk din kurgjo ti, thjesht je nje rrugaq.Al-Vi

fadil
06-11-03, 21:10
PERSHENDETJE:

Z.AI-Vi ne fjalorin e juaj nuk ka asnje shprehje tjeter perpos akuzave,ofendimeve, shpifjeve dhe trillimeve kjo eshte nje fatkeqsi apo njera prej fatkeqsive ne mendjen e bashkmendimtarve te juaj!

kete e deshmon edhe ne shkrimin e fundit qe ke postuar ne kete forum, kjo eshte demostruar vazhdimisht ne te gjitha shkrimet qe i keni postuar ju dhe bashkmendimtaret e juaj (genbjeshtra,trillime dhe antikombtarizem shqiptar).

Ramush Haradinaj eshte plagosur nga nje familje e turpshme, e njellosur kombtarisht (familja musaj), por si do qe te jet edhe ramushi ka qen fajtor ne kete raste pasi qe ai ne nje kohe te papershtashme ka shkuar ne shtepin (familjen musaj) per kete edhe ka kerkuar falje publike Ramushi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kurse sa per ate se ai eshte rrafur me KFOR-in Ruse !

kete e dijem te gjithe dhe ne e dime qasjen e KFOR-it Ruse ne raport me Ēlirimtaret ata nuk kan pasur asnje ndryshim nga vellezrit e tyre serbe!

Ramsuhi nese eshte rrafur me ruset dhe i ka sulmuar per 24 ore ne te gjitha kampet ku kan qen ata kjo ka qen nje gjeste shum pozitiv Kombtar dhe vemendjeterhjekes per KFOR-in ruse!

nese ty tu kan dhimbur KFOR-i Ruse ateher Ngushllime per ta qe i kemi sulmuar dhe qe kan shkuar nga Kosova!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

e sa per ate se a shkruaj une me faskte a jo / kjo eshte diqka qe munde te vertetohet? nese ti ke kunderargumente per shkrimet e mija shkruaj dhe une i pranoj me knaqsi ?

por ti si duket nuk e din se qka jan faktet! dhe kjo nuk eshte qudi sepse ti nuk dine me shum, ti dine vetem te ofendoshe me fjal te ndyera pa e ditur se pse? ofendimet e juaja per mua jan qesharake sepse ti vete je i njellosur dhe i ofenduar?

une per gjithe ate qe kam shkruar dhe postuar ne kete forum kam pasur parasyshe ate qe kam pare me sy ,ate qe kam degjuar nga dora e pare me veshet e mije dhe ate qe e kam perjtuar vete>

shkrimet e mija kan kuptim por kuptimi i shkrimeve te mija eshte kashte deshirave tua, sepse shkrimi im e zbardhe te verteten e asaje qe genjeni ju dhe bashkemendimtaret e juaj> natyrishte qe juve nuk ju pelqen te ju identifikojn antikombtarizmin, trillimet dhe genjeshtrat e juaj dhe te bashkmendimtarve te juaj>

mendoj se nje koment i tille per shkrimin tende eshte i panevojshem pasi qe sja vlen te komentohen genjeshtrat dhe shpifjet?

Beni_gjk
12-11-03, 12:14
avavavvav krejt budall veq ky i meqem gjynah mes me kon en vend te holkerit ti a

per ty ke fjala ilir me siguri r din

po ti me kon i meqem nuk kqyre qysh mi bo interesante temat tuja

Pse spo hin ne temen time qe ka lidhje per Mitrovicen mendoj qe eshte nje qeshtje shum e ndieshme qe te dalin ne shesh disa nga argumentet qe i kemi ne forumistet por e di qe nuk te ka pelqy tema sepse ju jeni ata qe e keni len Mitrovicen ketu ku eshte sot

fadil
13-11-03, 13:23
pershendetje:

beni_gjk ti si duket duke e pare paftesin tende ne ketre forum ke filluar ti pyesesh njerzit se perse nuk shkruani ne temat te cilart i ke hapur ti?!

hahahahhahahahahhahahahahhahaha si me hy ne temat tua kur ato jan te pakuptimta.

Lisi
13-11-03, 15:43
Pershendetje.Fadili kishte paraqitur nje grumbull faktesh.Besoj qe nuk jane te trilluara.Eshte diskutabile ajo se sa kush i beson njgarjeve te tilla.Une nuk kam ndonje argument qe mund t'ia rrezoj.Nese do te degjoj dishka me bindse sigurisht se do ta ndrroj mendimin...Por nje gje me brengos dhe beje pyetje."Sikur te ishte gjalle Adem Jasharin do ta akuzonin sikur luftetaret tjere qa po i akuzojne ..."N e fund te fundit gjithe populli e di se ata luftuan per liri...dhe kjo ska diskutim...

Anonimja D
01-12-03, 23:30
Bota sot......plehi i djehit,mbeturina e sot-id,e ka vendin ne shporte.

Nese i keni fitu paret me mund ,eshte tragjedi ti shpenzoni per kete gazet antikombetare,arsyet i kam permend x-here.Tung.

Beni_gjk
03-12-03, 18:41
qka po me vjen keq qe spo iu realizohen keto ide serbo sllave por kjo Gazet kombetare vetem qka po rritet :P

kaedhemazi
23-12-03, 03:56
Gazeta Bota Sot shkruan aq te vertet sa ka mundesi truri i njerezve te kuptoje.

FLORIM
17-01-04, 18:41
KA NDOSHTA DIQKA TE PAVERTETA POR 95%JANE TE VERTETA DHE SHUMICA E POPULLIT E LEXOJNE ATE GAZETE NESE KA TE PAVERTETA ATHERE SDO TA LEXONTE KUSH.

Tahiri
13-04-04, 18:10
Do ta pyes shkurt kete Avdylin qe te ma beje dallimin ne mes te djathtes dhe te majtes- si e kupton ai kete dallim. Pastaj cila eshte ajo TMK e mirefillte siē shkruan ai.