PDA

View Full Version : Nė Serbi ka akoma tė ēmendur politik


Dilaver
06-10-03, 12:54
Nė Serbi ka akoma tė ēmendur politik

Kryeministri ser Zoran Zhivkoviē ka kundershtuar ashpėr akuzat e njė pjese tė politikanėve serbė tė cilėt vazhdojnė akoma tė kerkojnė kthimin e policisė dhe ushtrisė nė Kosovė dhe ėshtė shprehur se duhet zbatuar vetėm rezolutat e bashkėsisė nderkombėtare.

Sipas Zhivkoviēit ata qė ngrisin zerin dhe kerkojnė qė tė kthehet policia nė Kosovė, atyre duhet tė parėve t’u vishet uniforma e policit dhe t’u thuhet shkoni ju tė parėt.

Zhivkoviē mė pas thekson se populli i njef keta politikanė ekstremistė qe vazhdojnė tė thonė se duhet ti ndjekim shqiptarėt pėrtej bjeshkėve tė nemuna dhe qe i janė kercėnuar gjithė botės me gjoja armė tė fshehta.Edhe shkiet kanė filluar tė mbushen mend kurse vėllezėrit tanė e sidomos pergjegjėsit kryesor tė subjekteve politike akoma ėndėrrojnė ndoshta sikurse keta ekstremistė, dhe kundershtojnė kerkesat e Bashkėsisė Nderkombėtare!!!!!!!

kaedhemazi
23-12-03, 06:19
po ti shume mire e ke theksuar cmendurine e disa serbeve.

por Politika Kosovare duhet te i parashtroje vetes nji Pyetje tjeter.

Per momentin eshte fakt se Serbia nuk mund te kundershtoje Bashkesine Europiane per shkaqe Ekonomike dhe e njejta gje do te qendroje perderisa gjendja Ekonomike ne Serbi te jet e njejte apo e tille.

Por cfare nese pas disa vitesh ata kalojn nga kriza ekonomike ,permes kontakteve te tyre te mira me shume shtete.

Atehere me siguri qe mund ta kundershtojne Bashkesine Europiane dhe do ta kundershtojne.Dhe nese Kosova deri ateher nuk eshte Shtet i njohur zyrtarisht ateher ne e kemi nje problem.