PDA

View Full Version : Pse "Epoka e Re" ėshtė gazeta mė e nėnēmuar nė Kos


Dilaver
08-10-03, 09:42
Pse "Epoka e Re" ėshtė gazeta mė e nėnēmuar nė Kosovė? Pse kjo gazetė nuk lexohet !?Nacionalizmi pornografik i "Epoka e Re"Prostitucioni politik nė kohė lufte! Pse "Epoka e Re" eshte gazeta me e nencmuar ne Kosove?

Pse kjo gazete nuk lexohet nga shqiptaret?

A eshte gazete apo fletushke nxenesish per te ushtruar se si duhet te genjesh, te kesh maska, e te mbrosh mafian, krimin, dhe te keqen?Prishtinė, 23 shtator 2003 / Shkruan: Afrim BEQIRICa gazeta shqiptare pėr tė pėrfituar sa mė shumė materialisht botojnė edhe reklama me telefona seksi dhe informacione te dyshimta. Shqiptaret e detyruar pėr tė blerė gazeta pėr shkak tė situatės politike te pazgjedhur kanė rėnė nė hall me fėmijėt e tyre kurreshtarė, tė cilėt i kėrkojnė ato numra dhe ato "party". Kush janė pronarėt e firmave tė tilla dhe kush janė ata gazetare qė publikojnė ato?Me duhete te potencoje se ne "Epoka e Re" nuk ka asnjė gazetar tė njohur dhe serioz, tė gjithė janė personė tė cilet kanė deshtuar ne studime, pune dhe ne jete.Keta shkruajne ate cfare u thote " partia nene e PDK-se", parti e cila e ka financuar me mbi 320.000 DM (sot 160.000 EU) daljen e kesaj gazete. Gazete qe i ka shpalle lufte FBKSH-se dhe AKSH-se!!!??? Kjo shpallje lufte eshte me qellime perfitmi material e pushtetore, sepse "Epoka e re" deshiron pushtet, fuqi e para. Keta nuk kane mjete financiare dhe per te shkruar nje artikull ne kete gazete ti duhesh te paguash 20.000 Euro. Parate jane kombi e feja per "Epoka e Re".Kryeredaktoret e kesaj gazete (z. Mavraj dhe z. Ethemi) nuk kan diplomuar kurre. Bile z. Mavraj deri ne vitin 1999 ka qene ne vitin e 3-te te studimeve, (pas 7 viteve "pauze"!!!) Lulzim Etemi, nje qe ka mbaruar vetem shkollen e mesme, dhe qe ka aftesi shume te ngushta intelektuale eshte nje ndere "analistet me te medhenje" te "Epoka e Re".Njerzit pyesin nga erdhen parate? Ku i mori Epoka...keto para? Nga fondi i plackitur "Vendlindja Theret" padyshim. Fondi "Vendlindja Theret" qe eshte formuar per lufte kunder ushtrise okupuese serbe, e qe sot po perdoret per te luftuar ushtrine civilizuese e proamerikane shqiptare AKSH-ne dhe krahun politik te saje, pro-euroamerikan, FBKSH-ne!!!Dashnorėt e pakufijshėm tė parave, nuk kanė kritere, pėr mėnyrėn e zgjedhjes sė metodės se si duhet tė vijnė deri tek ato. Ata bėjnė ēmos nė kohė e pakohė pėr tė siguruar kapital, me qėllim tė realizimit tė ėndrrės kryesore tė jetės sė tyre. Njerėzit e tillė si zakonisht janė ultraegoist qė nuk llogarisin nė jetėn dhe mirėqenien e tė tjerėve. Karakteret e tilla pėrfitojnė kryesisht nga "zonat" e ndaluara nga etika "zyrtare" e shoqėrisė. Keta pos qe demtuan bashkimin shpirteror tani duan te demtojne edhe bashkimin politik shqiptar (FBKSH-ne)Cilat janė ato zona; prostitucioni dhe segmentet e tjera tė dėshtimeve sociale dhe tė kriminalitetit. Nuk ėshtė patjetėr tė jesh hajn pėr tė qenė kriminel. Kriminel mund tė bėhesh edhe nėse propagandon nė interes tė njėrės nga "zejet" e lartėpėrmendura. E njejta vlen edhe pėr "profesionet" e tjera tė ndaluara. Nė veēanti, nė kėtė kontekst, njė punė e madhe mund tė kryhet nė nxitjen e prostitucionit.Nė ditėt e qytetėrimit "kulminant" (siē e quajnė me onani) postmodernistėt kane qindra mijė fletore publike, telefona, kanale televizive, shtėpi publike, etj. qė pėrbėjnė industrinė pėr plotėsimin e kėrkesave tė epshit tė pakontrolluar tė frymorit me dy kėmbė-njeriut.Mirėpo, ne botėn e qytetėruar, punėtjanė tė ndara. Industria e seksit publik ose ajo e propagandės mbi tė, janė tė ndara nga tė tjerat. P.sh. "Playboi" amerikan nuk i pėrngjan resvistės "Times".

Impulset e shtrejnta tė "Epoka e Re"Ky kriter nuk vlen edhe pėr "Epoka e Re". Ato nė garėn pėr tė imituar shtypin e huaj, kanė bėrė njė kombinim nga tė dyja "botėt" dhe kėshtu nėpėr gazetat e informimit publik serioz gjenė "apele" pėr shfyrerje epshesh nėpėrmjet reklamave e shpifjeve tė ndryshme politike. Njeriu qė e blen gazetėn pėr t`u informuar mbi rrjedhat politike te shqiptareve, e lexon atė dhe e lė nė familje."Epoka e Re" pėrpiqet tė pozojė veten si njė gazetė serioze informatash me koncentrim redaksional nacionalist dhe e dyta si njė revistė e mendimit politik, familjes dhe rinisė. Pasojat e publikimit tė reklamave tė tilla i njohin mė sė miri lexuesit e detyruar (pėr shkak tė luftės nė Kosovė) tė gazetave tė tilla pa pėrcaktim tė qartė se a janė pėr seks apo pėr informacion politik, kulturor etj."Epoka e Re" mė ka pėlqyer sepse gazetarėt e saj thonė se vetėm nacionalizmi i fortė mund tė na nxjerr nga kriza. Mirėpo, a shkon nacionalizmi me seksin bashkė, bre burrė! Nuk e kam ndėrmend me e prishė familjen"- shprehet i revoltuar Gjaviti.Nga pėrvoja mund tė themi se nacionalizmi shkon me seksin, mirėpo vetėm nė Rusi. Kush e njeh Zhirinovskin dhe politikanėt e sė dhjathtės ruse e di se ata elektoratin e vetė e bėjnė me financime nga nėntoka e sidomos mafia e prostitucionit. Ndėrsa nėpėr shtetet tjera, siē thamė mė lartė, punėt janė tė ndara.Siē duket edhe tek "Epoka e Re" ėshtė shfaqur sindormi i politikės ruse, ku prostitucioni financon politikėn "nacionaliste"! Kesaj i thone informacion "ala Bota-sot"!!!

doni
09-10-03, 00:23
gazeta epoka e re osht gazet e PDK_S pardit demokratike t'kosoves dhe nuk ka asgje t'perbashkt me bota sod

SheTa
12-10-03, 22:22
Se pse per mu Epoka E re eshte Ni gazet Komuniste e cila e beshtet kontrabanden ne kosove ! ajo gjithmone muhon te verten !

SheTa
12-10-03, 22:25
Epoka E re Nuk afrohet ! gazetes Bota Sod !

SheTa
12-10-03, 22:28
Mos I besoni Gazetes Epoka E re eshte gazet ! korriptun gazet ! deshtune !

gazet e cila mirret me urdhnam thaqit ! !ajo e kthen kosoven ne Korripcjon !

Anonimja D
12-10-03, 22:32
Sheta si duket ju te Gjakoves po mendojshit njejt,mirpo sa te arsyshme jane mendimet e juaja ,le t'ja lojm njerzve kompetent -kritikve te mediave,e dihet shume mire sa e lavdrojn ata Bota sot-in.

SheTa
12-10-03, 22:37
Anonimja D ne rregull patjona me ty ! edhe me pelqen mendimi yt shum !

arTanibb
13-10-03, 11:40
Anonimja D ne t'gjakoves i e flasim veq te verteten e verteta duhet me qen e njejt kkja osht arsyja perse jemi te njejt ne .

Beni_gjk
13-10-03, 12:13
Se pse eshte e nenqmume te tregojn vet informatat qe i sjell te lexuesi kjo gazet qe jan te gjitha shpifje dhe trillime edhe qe kurre ne ate gazet nuk ka pas diqka te vertet edhe pse e mbeshtet krimin e organizuar korrupsionin Ketu qendron defekti i kesaj gazete qe nuk mundet me pas perparim kurre edhe qendrojn njerzit me te deshtun ne karrieren e tyre si ne politik edhe ne shkolle e me gjere kaq kisha

iliri
13-10-03, 12:16
pershendetje:

beni_gj me duket se eqnekeni shum i nervozuar sepse po shkruani me iluzione apo te them me mir me emocione .

ku i merr faktet qe e akuzon ate gazet ....

jam i sigurt se nuk ke fakte te mjaftueshme per kete qe e shkruan por sprish pun se jemi mesuar me akuza te tilla te pa argumentuar por vetem me shpifje te skrupullta..

Beni_gjk
13-10-03, 13:10
PA OFENDIME

admin

1.Sa her i denoj vrasjet qe jan ber mbas luftes ne njerzit me eminent ne Kosove

2.Pse Epoka e re vazhdon te vjell me skrimet e saja kunder njeriut qe i ka fituar shum qmime nga shum vende te Evropes

3.Kush arriti sipas teje qe situaten e Kosoves ta paraqet ne dyert e shteteve me te fuqishme boterore

4.Pse kjo fletushk mendon se historija e Shqipetareve fillon me daljen e UĒk se nje partije

5.A e dini zoteri se Shqipetaret jan te shtyper me shekuj nga komunizmi

6.Pse ti deshiron qe te kthehet gjendja qe ekziston ne Shqiperi edhe ne Kosove etj..kaq kam per ty qe don e vazhdojm amo je larg argumenteve edhe faktev

iliri
13-10-03, 14:57
hec bre djal e shko prashit ne gjakove e mos i perzij gjerat se sen spo te marrim veshe

SheTa
13-10-03, 18:45
Ilir ne gjakove ska shka me parshit ! Pore Normal NUk i merr vesh Senet eVerta ! Pore shkon Nga Kuminizmi ! une pajtona Me beni_gjk !

edhe ilir mos shkruj keto me kopje te Epokes Re me duket kret texsin e merr a ty na fol per politik ketu !

Epoka Re eshte Gazet E deshtune !ka marr fun veq !

leka
05-12-03, 16:04
Me vjen marre kur i shoh bashkeqytetaret e mi qe flasin kshtu po po ju perkujtoj se kta jan ni pakic ne qytetin e gjakoves kta jan njerz qe patriotizmin e shprehin permes internetit se vet jan njerz qe nuk i dhan gjakoves,e kosoves asje pra ju perkujtoj juve gjakovaret e mi te dashur mos i humbni vlerat e 270 djemve te qytetit qe ju bashkangjiten UQKse e 37 deshmoreve te qytetit qe u vran ne JUNIK PRILEP GLLOGJAN E NE TE GJITHA PJESET E KOSOVES.Sa per gazeten epoka re gjdo rrespekt per ju bashkeqytetart e mi po ju them qe ju jeni pakic e lerni forumet se marre per ju.

Beni_gjk
08-12-03, 22:06
Po me vjen keq leka qe me duhet te te them edhe diqka qe nuk ka pas deshir asnje qytetar i Gjakoves e as i Kosoves te ndodhe ne qytetin e Gjakoves

Te gjitheve na dhimbsen djemte e Gjakoves e te gjithe Kosoves

Por nje veper qe e kan bo djemt e Gjakoves nuk do te iu falet kurre

Qysh more e vorrosin nje njeti Komunist i cili ka luftuar kunder ballistave kunder Shaban Polluzhes e vorrosin me nderime te larta ushtarake bilem bilem edhe me tri te shten ne ajer Fadil Hogjen

Nje pyetje Zoteri leka ke ndonje simpati per Fadil Hogjen

Ne qofte se ke ateher nuk kam qka me bisedu me ty ??

leka
09-12-03, 17:11
Se pari beni ktu ke tu fol per epoken e re.E po e shoh qe nuk je prej atyre qe e kapen pushken se as une nuk e kapa po kurr nuk munesh me than se me dhimsen ata djem qe e flijuan jeten per kosov se ata nuk jam per tu dhimsur ata jan shum nalt une e ti beni jemi per tu dhimsur e sidomos ti ose njerzt si ti.Edhe njeher mbaje mend mos thuj na dhimsen.Ata jan gjall.Dhe tash po ata djem qe dolen ne mal simbas teje pasken bbo nje veper qe nuk po ju falka kurr pse pra sipas teje ata duhen te quhen trrathtar pse fadil hogjen e pasken varros me nderim.Me mir fadilin qe e qun me nderime se sa gjeneralin e ushtrris se vdekur e kam fjalen per tahirin

Beni_gjk
09-12-03, 22:16
Po shihen mendimet tuja edhe idet tuja se paske simpati te madhe per Fdil Hogjen Nuk kom Koment per ty

Sepse e ka nje te kaluar te hidhur ky njeri i poshter qe e ka mbajt emrin e shiptarit me vjen keq edhe qe ka qen nga Gjakova qe i ka qit hije te zez Gjakoves