PDA

View Full Version : Veprimi i Kryeministrit Bajram Rexhepi Shum i Qelluar...


iliri
09-10-03, 10:49
Bajram Rexhepi me veprimin e tije te mequr arriti qe ta zgjoj Politiken kosovare nga Gjumi duke ngulur kembe se ai dhe qeveria e tije nuk shkojn ne Vjen per te biseduar me beogradin pa pelqimin e parlamentit te kosoves dhe njekohsishte pa u plotsuar disa kushte.... per qeverin e Kosoves....

njera prej kushteve ishte plotsimi i qeveris se kosoves me Ministrit perkatse ?!

UNMIK-u me ne fund siq duket ka filluar te ia leshoj rrugen qeveris se Bajram Regjepit duke e dhene dritej e gjelbert per formin e dy ministrive trjera ate te energjetikes dhe ate per bashkpunim me jashte "ministrin e punve te jashtme".....rrespekt:?!

iliri
13-10-03, 12:26
pershendetje:

Ky eshte kryeministri i Kosoves Bajram Rexhepi i cili ju permbahet deklaratave te cilat i jep ai vet, Bajram Rexhepi duhet te jete shembull per politikanet Kosovar se populli nuk bene te genjehet.

Aferim Z.Kryeminister Bajram Rexhepi.

Beni_gjk
13-10-03, 16:22
Po valla Aferim se qeshtu duhet hallall mi lon Kosoven edhe nja 3 vjet mas qeshtu me jetu me Unmikin hallall veq perpara ????

SheTa
13-10-03, 18:32
PO edhe jo ! !

iliri
14-10-03, 15:40
pershendetje:

Kryeministri i Kosoves Bajram Rexhepi ia ka bere te qart tere bashksis nderkombtare se per kosovaret pa kosovaret nuk mund te vendoset .

Kryeministri i Kosoves ia ka bere te qart Bashksis nderkombtare se per dialogun Kosove-Serbi do te vendosin instutucionet e Kosoves e jo dikush tjeter ne emer te kosovarve.

Kryeministri i Kosoves ia ka bere te qart Bashksis ndekombtare se tashte nuk eshte momenti i duhur te bisedohet me serbin. ne momentin e duhur dhe me kohe te duhur ne do te vendosim se kur dhe ku te takohemi me serbin ateher e mirpresim ndihmen e bashksis nderkombtare ne te mir te suksesit te ketyre bisedimeve.Kryeminstri i Nje shteti duhet ti mbroj interesat e qytetarve qe e kan zgjedhur e jo ti plotsoj deshirat e te tjerve....Rrespekti i Takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?!

Beni_gjk
14-10-03, 19:29
Kryeministri nuk ka punuar per te miren e popullit por per te miren e partis ket duhet ta kuptojm te gjith Paramendoni prap se prap barra me e rende i ra LDK e cila qe 15 vite i mbrojti me dinjitet vlerat e Kombit Shqipetare

__________________________________________________ __________Ku Tjeter Pa Tjeter Vetem Ne LDK

iliri
15-10-03, 11:20
pershendetje:

Kryeministri i ka mbrojtur interesat e qytetarve te kosoves e jo te partis se tije PDK-se por normal qe Kryeministri ka Gezuar mbeshtetjen e fuqishme nga PDK-ja dhe AAK-ja .

duhet ta kuptoni se LDK-ja pedhe kesaj radhe ka treguar se nuk eshte per unitet brenda shqiptar.rrespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?!

Beni_gjk
15-10-03, 11:37
kryeministri ne ket rast nuk ka mbrojt kurrefar interesa te qytetareve por vetem te partis se vet ket e kan kuptu edhe naivet me te medhenj politik sepse e ka nderru mendimin mbrenda nates sepse njeher ka pranu me shku por hmmmmm i ka piskat bossi i vet edhe ia ka qit poshte fjalet e vete ja qka i ka then

Hashim Thaqi: Kryeministri mendimin per shkuarjen ne Vjen e ka ber personale nuk ka te bej me PDK

iliri
15-10-03, 12:09
pershendetje:

Hashim Thaqi ka thene se Bajram Rexhepi ka marre vendim personal e jo nen ndikimin e partis se PDK-se dhe kjo eshte normale se qendrimi i Bajram Rexhepit ka qen vendim i kryeministrit te kosoves e jo i nje individi siq pretendoni ta quani ju vendim personal.Pra Bajram Rexhepi ka marre vendim jo personal por vendim ne cisin e Kryeminstrit te te gjithe shqiptarve te kosoves.pyetje per ty a e njeh ti si kryeminister te kosoves Bajram Rexhepin?

rrespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?!...

Beni_gjk
18-10-03, 19:41
Po une e njoh si kryeministre edhe e respektoj shum pamarparasyshe edhe pse i takon PDK ne ket pozit une nuk e konsideroj si anatar i PDK por si kryeminister i KOsoves edhe ne ket rast ai me mir ka qen me e respektu voten e popullit se sa partine qe e ka emeru ne ket detyr

eltoni
19-10-03, 20:10
pershendetje:

Hashim Thaqi ka thene se Bajram Rexhepi ka marre vendim personal e jo nen ndikimin e partis se PDK-se dhe kjo eshte normale se qendrimi i Bajram Rexhepit ka qen vendim i kryeministrit te kosoves e jo i nje individi siq pretendoni ta quani ju vendim personal.Pra Bajram Rexhepi ka marre vendim jo personal por vendim ne cisin e Kryeminstrit te te gjithe shqiptarve te kosoves.pyetje per ty a e njeh ti si kryeminister te kosoves Bajram Rexhepin?

rrespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?!...Z.Iliri ėshtė e vertet se Thaqi ka thėn se B.Rexhepi ka marr vendime personale, por vendimi pėr mos shkurjen nė Vjen nuk ėshtė vendim i qeveris por i PDK-s. Lexoje deklarimet e kunderta tė Jakup Krasniqit dhėn Zėrit tė AmerikesZėri i Amerikės: Megjithatė, zoti Thaēi tha mbrėmė se refuzimi i zotit Rexhepi ėshtė qėndrimi i tij personal?Jakup Krasniqi: Jo, unė mendoj se qėndrimi i zotit Rexhepi nuk ka qėnė qėndrim personal por ka qėnė edhe vendim i qeverisė por edhe vendim qė del nga qėndrimet e kėshillit drejtues tė Partisė Demokratike tė Kosovės.

:oops: :oops: :oops:

Online
20-10-03, 16:55
O ilire dasa mos ja fut kote bre burr se s'paske lidhje bre, po kurre s'eshte krahasuar qobani me nje te shkolluar por le edhe ti

edhe nje gje a e din more ti se ne cilen parti ka qen kryeministri z.B.Regjepi a? para se te formohet PDK-ja. por me dhune krejt jane dal ne ate parti more po rri allahile qyre politikani pa shkolleIlir ma mire vone se kurr n'derroje Nikun (Partin)LDK 4 LIVE

*DREJTESIA*
21-10-03, 00:52
Kjo e thenja e Thaqit se qendrimi i Kryeministrit eshte vendimii tij e jo i Thaqit apo PDK-se ma kujton nji thenjen tevjeter popullore:KA SHKU NEJRI ME E LYP NJI KANDAR TE POSAQEN QE KISHIN PAS MATUR LIRA DHE KY I THOT PO ME VYN KANDARI POR MOS MENDO SE JAM KA MASI LIRA,DHE THAQI NJISOJ MOS MENDONI SE NE E KEMI NDALUR APO BERE KRYEMINISTRIN PER KTHIMIN E VENDIMIT PER SHKUARJE APO MOS SHKUARJE.KETO PERRALLA THAQ I NDERUAR SHKO E SHITJA TJETER KUJT SE PO SHIFEN GJERAT POR FAL ZOTIT SE SKE NEDOR ASGJE VETEM SE MUDNESH ME BERE EDHE NAJ VRASJE JO VET POR ME DIREKTIVAT E TUA

fadil
21-10-03, 07:12
pershendetje:

me eshte dashur ta ndrroj nikun sepse niku i meparshem nuk po e pranon "iliri" forumi .

pra une jam iliri.

dukje i lexuar shkrimet e disa njerzve ketu te cilet me mendimin e tyre se ata jan me te dijshmit apo me te shkolluarit kurse te tjeret jan qoban! mendoj se nuk ja vlen te debatosh me ta sepse fatkeqsia me e madhe e nje njeriu eshte kur aimendon se eshte i pazavendesueshem .

Ju duhet ta dini se Dr. Bajram Rexhepi eshte Antar i kryesis se PDK-se dhe njekohsishte nga kjo parti eshte emruar Kryeminister!

prandaj Kryeministri i Kosoves eshte Kryeminister i krejt Kosovarve por interesat e kosovarve i mbron ne kuader te planprogramit te Partis Demokratike te Kosoves kryetar i se ciles eshte Hashim Thaqi mos ju ardhte merzi.......Prandaj Kryeministri i Kosoves i mbron interesat e Kosoves por me planprogram te PDK-se e jo te ledekistave .e di qe kjo ju pengon juve ledkistave por fatkeqsishte keshtu ka dashur populli.....................ka votuar jashte deshiarve te juaja.Rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te vete?!...

*DREJTESIA*
21-10-03, 18:21
Neve shumices se Popullit Kosovar spo na intereson fare se qfar parties i takon,por disi po na vjen si palidhje se njihere Bajram Rexhepi dul e tha se po shkojm ne Vien,kurse ne mengjes tha jo spo shkojm,ndersa Hashimi tha se ky ka qen vendim i Bajramit personal,(athua Hashimi i ka premtuar Holkerit se do te marrin pjes ne kete takim e si me thene une kam dhene urdher mos me shku,mund te ndodh edhe kjo),ndersa i madhi Jakup Krasniqi dual e tha:Bajrami nuk ka shkuar se keshtu ka deklaruar PDK-ja ne mledhjen e fundit te jashtezakonshme,une e pyes veten time dhe gjithashtu edhe juve:ATHUA SIKUR MOS TE SHKONTE RUGOVA DHE DACI NE VIEN A DO TE SHKONIN KETA KUQALOSHET??????????

fadil
22-10-03, 11:09
pershendetje:

ju lutem Dr.Bajram Rexhepi ka deklaruar vazhdimisht se ne Vjen per Bisedime me beogradin do te shkoj nese delegacionit kosovar ja jep vizen parlamenti i Kosoves. me kete Bajram Rexhepi ka dashur qe takimin e Vjenes ta beje takim instutucional e jo nje takim partiak siq e bene Ibrahim Rugova dhe Nexhat Daci te cilet shkuan ne Vjen vetem me pelqimin e LDK-se dhe te disa partive tjera qe nuk kan asnje autobus njerze afer vetes pasi qe ketyre nuk jav kishte dhene vizen Parlamenti i Kosoves si organi me i larte ekzekutiv dhe legjslativ, por si do qe te jete kjo ka treguar qart se kush eshte per rrespektimin e votes se lire te qytetarve te kosoves. dhe kush e dhunon voten e qytetarve dhe i genjen ata? ata jan Ibrahim Rugova dhe Nexhat Daci te cilet para se te shkojn ne vjen e kan genjyer popullin.! ne vende te perparuara nje veprim i till i nje individi i cili merr vendime ne emer te instutucionet pa e pyetur instutucionin do te largohej automatikisht nga ai instutucion pasi qe ai i dhunon instutucionet e Kosoves dhe voten e qytetarve te Kosoves.pyetje per juve te nderuar forumist?

qytetaret e kosoves ne zgjedhjet pralamentare e kan votuar qe kosoven ta udheheqin intutucionet apo lideret e partive Politike?

une mendoj se qytetaret e kosoves kan votuar qe per kosoven te mirren vendime instutucionale e jo partiake siq beri Rugova dhe daci kur shkuan ne vjen .

Rugova dhe Daci ne Vjen kan shkuar pa e pyetur dhe rrespektuar instutucionin me te rendesishem ne kosove "PARLAMENTIN E KOSOVES".

Parlamenti i Kosoves eshte vullneti dhe vota e qytetarit te Kosoves dhe lideret tan duhet patjeter ta rrespektojn kete instutucion dhe asnjeher te mos marrin vendime ne emer te Kosoves dhe Kosovarve pa e pyetur kete instutucion "PARLAMENTIN E KOSOVES".

Bajram Rexhepi Kryeminister i Kosoves e ka rrespektuar vijen instutucionale te kosoves .prandaj vendimi i Dr.Bajram Rexhepit eshte per gjdo lavdat dhe duhet te qmohet larte nga qytetaret e kosoves te cilet kan votuar per instutucione demokratike dhe funksionale.qytetaret e Kosoves a kan votuar ne zgjedhjet parlamentare per instutucionet e kosoves a per partit Politike?Nese kan votuar per instutucionet ateher lideret e tyre duhet ti rrespektojn instutucionet.rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre?!

Beni_gjk
22-10-03, 11:18
E more ilir ti edhe pyetjen edhe pergjigjen e paske jap vet Edhe po te dilte ne parlament kerkesa per me shku apo mes me shku ti duhet me dit se na jemi shumic ne parlament edhe normal qe ish aprovu per me shku por ne kesi raste duhet te jen lideret unik edhe qe mos te ka nevoj parlamenti te bjer ne poziten qe ju deshiruat te bjer por fal njeriut qe shum mir po e udheheq ket detyre parlamenti nuk ra ne gracken e juaj qe po ja pergatitni qdo nate e dit

E ne pyetjen se per kon kan votuar qytataret kjo u pa me se miri ne rastin e juaj se po te kishit respektuar voten e popullit kryeministri jam i bindur se ka pas me shku ne Wien por ja se ketu ndikoj partija edhe nuk mori pjes ne Wien Qytetarek kan votuar per instuticione edhe institucionet kan marre pjes ne ket takim

fadil
22-10-03, 15:18
pershendetje:

z. ne Vjen nuk kan shkuar instutucionet e Kosoves por kan Shkuar lideri i Lidhjes demokratike te Kosoves Ibrahim Rugova dhe antari i po kesaj partie Nexhat Daci i cili e ka genjyer popullin e kosoves dhe po vazhdon ta genjej ende?!

e sa per ate qe ju jeni shumic ne parlament une nuk e identifikoj parlamentin me parti Politike se parlamentaret jan parlamentar e jo perfaqsues partiak natyrishte qe i mbrojn planprogramin e partive te tyre por ata e marrin shumicen e duhur ne parlament per ta vendosur zyrtarishte si dokument shtetror e jo partiak.

e kete nuk e keni marr dhe jeni partiak dhe jo zyrtar/.

Beni_gjk
22-10-03, 17:19
Nenjemi shumic edhe nuk kemi nevoj ta pyesim asken ne key drejtim sepse vota e qytetarit na obligon qe te ecim rruges qe jemi nisur qe 15 vite ne vendosim edhe pa juve sepse kurse Lideri i LDK eshte edhe Kryetar

Beni_gjk
22-10-03, 17:22
[quote="Beni_gjk"]Nenjemi shumic edhe nuk kemi nevoj ta pyesim asken ne key drejtim sepse vota e qytetarit na obligon qe te ecim rruges qe jemi nisur qe 15 vite ne vendosim edhe pa juve sepse kurse Lideri i LDK eshte edhe Kryetar I Kosoves per 70% te popullsis por jo per juve zoteri ilir edhe postet i kan zyrtarishte te morrne e jo te uzurpuara sikur ju ne nje kohe jo te larget kur ish QPK ndoshta te kujtohet se si i keni marr ato pozita edhe se qka ndodhi ne kosove sa ishit ju ne pushtetin e maren me dhun

fadil
22-10-03, 18:41
pershendetje:

duke i lexuar shkrimet e ketij Beni_gjk si gjdoher jan te pakuptueshme te trilluara sipas iluzioneve te tije dhe nuk paraqesin realitetin qe eshte krijuar ne Kosove.

ju i mjeri Beni_gjk nuk i keni 70% te votave siq pretendoni ju por i keni 45% nese nuk te vjen merzi.

e sa per ate se ju jeni shumic dhe nuk keni nevoj ta pyesni askend kete e ka treguar me se miri Kur Rugova juaj si zakonisht i mjer u kandidua per president te Kosoves ? besoj se nuk keni harruar kur ai u kandidua tri her dhe nuk arriti ti siguroj votat e mjaftueshme qe te behet kryetar i Kosoves . u detyrua nga populli qe te beje nje marrveshje me partit tjera politike dhe ti ndaj postet udheheqse . keshtu qe pas kesaj marrveshje Kryeministri duhet ti takoj PDK-se nese Rugova deshiron te jete president.

por nuk ja vlen te zhytem ne debat me te thell me ty se ti as vet nuk e di se qka shkruan dhe perqka shkruan dhe sa jan te argumentuara shkrimert tua pasi qe ti dhe ju nuk keni qen .nuk jeni dhe nuk do te jeni te interesuar sipas asaj qe shihet qe para elektoratit te qitni fakte por jeni mesuar ta genjeni popullin dhe te ja mbyllni syte me ato deklaratat e juaja fallse te cilat deklarata kan qen.jan dhe do te jen vetem maskim i veprimtaris se juaj te ndyer.........

juve do te ju mallkoj Historia e kombit shqiptar? kur them juve aludoj ne bashkmendimtaret e juaj.Rrespekti u takon atyre qe i e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre.

Beni_gjk
22-10-03, 20:55
Zoteri iliri une e di se ju e respektoni edhe koalicionin povratak se sa instuticionin e kryetarit ket jam i bindur e tash bindu edhe ti Te gjth jemi deshmitar se ju zoteri keni pranuar koalicion edhe me povratakin vetem e vetem qe ju ta merrni pushtetin ne Kosove po ne qoftese ish kerkuar edhe copetimi i Kosoves ju e kishit pranuar vetem e vetem qe ju ta merrni timonin ne Kosove por kjo enderr e pa realizuzar nje her e pergjithmone ka vdek per juve edhe une e di se nuk kemi me shum se 45% ne parlament por elektorat i kemi 70% duke u bazuzr ne perqindjen e te dy partive te majta qe jan njera 23% e tjetra 8% kjo eshte realitet .E qe ne parlament eshte 45% kjo eshte nje llogari e juaja duke i futur edhe serbet qe jan hy nba Unmiku duke e demtuar LDK kjo eshte e pa mohushme jo nga ti qe sje askushi por as nga Unmiku apo OSCE sepse ekzistojn dokumentat qe eshte demtuar LDK ne ket rast edhe nje me duhet ta ceki sepse Rugova ka mundesi edhe nje mandat per President e ishalla ju jep zoti fuqi qe ta mbijetoni edhe ket kriz psiqike qe do ta perjetoni ne te ardhmen ZOTI qofte me ju ZOTI e bekofte LDK ZOTI e bekofte Dr.Ibrahim Rugoven

fadil
23-10-03, 19:23
pershendetje:

valla beni_gjk send spo te marr vesh nuk po mundem te kuptoj se qka ke dashur te shkruash besoj se as ti nuk e din , kende e ke akuzuar bre djal.UNMIK-un,OSCE-ne,KTHIMIN, apo kende ?

as ti nuk e din kete jam shum i bindur me beso kur i lexoj shkrimet tua knaqem tu qesh hahahahahahahahahahahhahahahaha jeni i pakuptueshem.

Beni_gjk
23-10-03, 19:30
Qysh bre spo e kupton shkrimin tim pse a nuk eshte e vertet qe keni kerku koalicion me povratakin vetem e vetem qe mos te behet Rugova kryetare a ??? hihihihhiihhiihihih Ndoshta ket e kupton

fadil
24-10-03, 08:31
pershendetje:

se sa ne mund te lidhim kualicion me povratakun po tregojn edhe fletarrestet e serbis te cilat i ka leshuar kunder Udheheqsve te Luftes Ēlirimtare te Kosoves siq jan Hashim Thaqi dhe Agim Ēeku.

por kunder Politikes se Hashim Thaqit dhe Agim Qekur jeni edhe ju edhe serbia kur them ju aludoj ne bashkmendimtaret e juaj.

por fatkeqsisht nuk do te keni mundesu te ja arrsni qe ti arrestoni dhe ti ulni moralishte para popullit me akuzat e juaja te njejta dhe te turpshme.

mendoj se ju mjafton kjo si argument , nuk besoj se mund ta kundershtoni kete argument sepse kjo eshte plotsishte e ditur per te gjithe ata qe jan te interesuar te dine per te kaluaren ,te tashmen dhe te ardhmen e politikanve tane .!

Beni_gjk
24-10-03, 15:43
Kunder tyre jo vetem LDK por edhe populli eshte sepse jan ka punojn kunder shtetit te Kosoves paramendoni sa gabimet jan ber nga ju Paramendo moratoriumin e propozuar nga Thaqi qka don me thon per Kosoven kjo ide e qmendur nga nje njeri qe ska pik autoriteti e as ndikimi ne Kosove e po qet ide palidhje edhe keto fletarreste ndaj juve jan bashkepunim me juve qe vetem te ju rritet autoriteti i humbur te populli kinse qe neve po na arreston serbija se jemi patriota hahhaahaaha nuk shitet kjo o bal zeza Moralin keta e kan te humbur kaher edhe nuk munden me e kthy me sepse nuk blihet morali e as nuk shitet e kaluara e tashmja edhe e ardhmja eshte duke u shkruar ne historin e ardhshme te Kosoves e ne ato faqe te historis se Kosoves jan te shkruara edhe marrinat e juaja mos ke frige se se shpejti do te botohet e do ta kesh rastin ta lexosh

fadil
25-10-03, 08:30
pershendetje:

edhe pse tema eshte per qendrimin e Bajrama Rexhepit per takimin e Vjenes tashte ka marrur nje kahje tjeter por jo me deshiren time por per faktin se ne kete forum ka njerze si ky fare Beni_gjk qe i perziejn gjerat pa e ditur se pse !

por kjo eshte nje diqka pozitive pasi qe ky far Beni_gjk i mjer me duket se me keto shkrime ka treguar shum kjart se ka eshte i orjentuar . dhe cilet jan te preferuarit e tije.....

Nje njeri qe eshte kunder atyre qe e formuan ,e udheheqen ne menyr te sukses'shme Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves eshte kunder Kosoves dhe Kosovarve! e ky njeri mjerishte eshte Beni_gjk dhe bashkmendimtaret e tije?

Por si do qe te jete kete apinion te tije e ka Kundershtuar e kaluara e tashmja dhe eshte duke e kundershtuar e ardhmjae kombit shqiptar.?

Kur ju i mjeri Beni_gjk shkruani ne kete forum mos shkruani ne emer te LDK-se sepse nuk mendoj se ju jeni Zedhensi i LDK-se Lulzim Zeneli, e nese jua jeni ai ateher tregoni , sepse une mendoj se njerzit e mirfillt ne LDK nuk jan kunder Hashim Thaqit dhe Agim Ēekut dhe te kaluares se tyre? por ka mundesi te ken mosmarrveshje Politike qka qe kjo eshte e natyrshme dhe e domosdoshme ne shtete demokratike.

por qka te them ty kur ti nuk e din se qka eshte demokracia , nuk e din se qka eshte Politika e aq me pak e dine se kush ishte e kaluara e jone dhe kush eshte e tashmja e nuk e din hiq se si do te duket e ardhmja jone?

Kur e permend Moratoriumin e propozuar nga Hashim Thaqi:

me duket se ti nuk e kupton fjalen moratorium?

fjala moratorium do te thote "afatizim"

ju i mjeri Beni_gjk duhet ta keni te qart dhe te mos jetoni me iluzione sepse Kosova ka nje moratorium te paafatizuar te vendosur nga bashksia nderkombtare? e Hashim Thaqi ka dashur qe ketij moratoriumi te ja vendos nje date se kur duhet ti kaloj afati, Thjeshte z.Thaqi ka dashur ta caktoj diten kur do te zgjidhet statusi i Kosoves se Pavarur.

me thuani ju i mjeri Beni_gjk kur i kalon afati moratoriumit nderkombtar qe e kan vendosur nderkombtaret pa na pyetur neve?

me thuaj i mjeri Beni_gjk a nuk eshte mir qe ky moratorium ta ket nje date kur duhet ti kaloj afati ketije moratoriumi?

me thuaj i mjeri Beni_gjk a e din ti kur i kalon afati moratoriumit nderkombtar te vendosur ne Kosove?

Hashim Thaqi ka dashur te ja caktoj diten kur ketij moratoriumi te vendosur nga bashksia nderkombtare duhet ti kaloj afati e jo te jete i tille qfar eshte tashte i paafatizuar!

Pra moratoriumin naj kan vendosur nderkombtaret ,por te paafatizuar.

I pres me padurim faktet nga forumistet qe e kundershtojn argumentimin tim per propozimin e Hashim Thaqit ne lidhje me moratoriumin?

por une nga ju te nderuar forumist pres qe do te shkruani fakte jo vetem shkrime si Beni_gjk!?:Rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre?!>

Beni_gjk
25-10-03, 20:33
Edhe pse qe ne start po rren ska lidhje se te falet se nuk jan rrenat e para

1. Thaqi edhe Agim Qeku nuk jan themelust e UQK por jan Adem Jashari Sali Qeku edhe Zahir Pajaziti

Tjetra eshte se Kunder udheheqeve te UQK nuk jam vetem une por ka shum se pse ket e din ti me mir se une sepse i takon ketij grupimi politik sa per moratorium u pa se sa u prit ne popullin shqipetare kjo ide e qmendur perderisa populli shqipetare jan percaktu vetem per popullin shqipetare e gjithe kjo lufte eshte ber te gjitha ato viktima jan ra per pavarsin e Kosoves e ju deshte qe kjo rruge e pa kthyeshme te shtyhet deri ne pa kufij me siguri ti e as ai qe e ka propozu ket ide nuk e keni kuptuar mir nuk e di a e ki pa nje intervist me qytetar te Kosoves se sa eshte perkrahur kjo ide mendoj se mu do te me perkrahin me shum forumistet ne ket drejtim te moratoriumut shpresoj qe mjaftojn keto fakte keto jan vetem fillimi qe don shkruj sa te dush fakte jo rrena si ti

fadil
26-10-03, 17:17
pershendetje:

ti ne asnje shkrim tendin ne kete forum nuk ke sjellur fakte perpos shpifjeve ,trillimeve dhe akuza te turpshme ne adres te Ēlirimtarve njesoj si serbia vetem qe serbia akuzat e tua i prezenton ne gjuhen serbe.

__________________________________________________ ________

ne fillim te pare veprimi i Kryeministrit te kosoves per te mos shkuar ne Vjen pa nje konsenzues parlamentar shqiptar po tregohet i qelluar ,

shpresoj se Kryeministri do ta mbaj kete qendrim edhe ne te ardhmen sepse vetem te bashkuar dhe me veprime te harmonizuara mir ne parlament mund te ecim perpara.

Beni_gjk
26-10-03, 19:55
qyqyqyy edhe ketu koka ik prej teme qashtu bonu djal i mir faktet e mija po shihen se nuk ki kunder fakte o i mjer edhe mos ma permend ne qdo shkrim serbin se sje ka din mihek prej goje hiq

shume nostalgji te madhe keni ende per serbin ta besoj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bajram regjepi do te shkon ne wjen se shpejti por tashe Rugova e Daci nuk do te shkojn mbaje ne mend ket mos e harro

fadil
27-10-03, 11:00
pershendetje:

Bajram Rexhepi do te shkoj ne Vjen apo dikund tjeter te takohet me serbet por ai nuk do te takohet me serbet pa e marrur miratimin e parlamentit.

Beni_gjk
27-10-03, 19:35
Bajram Regjepi do te shkon edhe pa miratimn e parlamentit

fadil
28-10-03, 16:24
mbetet te shifet ne te ardhmen ?

une tu e dite qendrimin e Kryeministrit bajram rexhepi nuk besoj se ai do ta beje kete.te shkoj ne Vjen pa pelqimin e Parlamentit"

Murgesha
30-10-03, 05:03
Fadil apo Ilir nuk po di si te quaj.

Nese je simpatizant PDK askush nuk te ndalon, ama te hyjsh ketu te fyejsh Presidentin e Kosoves dhe Kryetarin e Parlamantin duke mbrojtur nje sharlatan te politikes Shqiptare te cilin e njohim te gjithe. po me duket absurditet. Nuk e di se a ka moderatore ne kete forum vetem ju kisha lutur qe ti leni fyerjet ne drejtim te Presidentit dhe Kryeparlamentarit se eshte turp nese ndonje shqipfoles i huaj hyn dhe lexon ne kete faqe xhevahiret e tua. Pse vellezer nuk diskutoni si duhet pa share dhe nenqmuar njeri tjetrin. Si duket eshte heret qe ne Kosove te lejohet demokracia e te folurit. Interesant pse nuk del ndonjeri te vjell vrer kunder armiqeve te Kosoves. Por gjithnje behet ne drejtim te LDK.

Une kam bindje se kjo parti ka bere dhe eshte duke per Kosoven, ashtu edhe tjerat parti ne menyren e vet qe kan bere. Pra leni keto shpifje dhe bisedoni e diskutoni ama jo me fyerje.

TOXIC_TUNA
30-10-03, 10:25
A E DINI PSE TE GJITHA KETO GJERA NDODHIN TEK NE SEPSE MUNGON DEMOKRACIA E MBRENDSHME DUKE FILLUAR NGA FAMILJA, SHOQERIA E DERI TEK INSTITUCIONET DHE PARTIT POLITIKE PRANDAJ PRANONI EDHE HUMBJET EDHE FITORET SI PJESE TE LOJES OK ...TRANSPARENCA ESHTE SHUME GJE E MIRE TUNG TE NDERUER DHE NDERONI NJERI TJETRIN NESE DONI QE TE JENI TE NDERUAR OK :wink: TUNG NGA T.T :arrow:

fadil
30-10-03, 14:55
pershendetje:

fillimisht deshiroj ta pershendes Murgeshen dhe ti deshiroj ne merin tim mirseardhje ne kete forum!

Murgesh nuk e di si ti e kupton demokracin por rreagullat e demokracis lejojn te fyhen ata njerez qe genjejn dhe qe nuk i perfillin interesat e kombit ne kete raste te Kosovarve Shqiptar.

Nese ti mendon se Rugova dhe Daci pse jan President dhe Kryetar parlamenti nuk bene te akuzohen per gabimet dhe genjeshtrat e tyre ateher kjo nuk eshte demokraci por eshte komunizem! nese dikush prej ketyre forumisteve eshte i interesuar qe ne kosove apo kete forum ta sjell komunizmin qysh tashte dua ta paralajmroj se ka deshtuar.Rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre.?!

Murgesha
30-10-03, 18:32
Demokracia e vertet ende nuk ka ardhe ne Kosove se kur te vije ju dhe disa tjere do te turperoheni. Edhe ne vende tjera ka demokraci por shtetasit i keqyrin punet e veta dhe kane besim te perfaqesuesit e vet. Pse kjo nuk po ndodhe ne Kosove une nuk e di. Veq te kishin ardhe ne pushtet partia juaj bene mire apo ben keq une dyshoj se ju do te mundeshit ta thoni te lire mendimin e juaj. Mos te keqkuptohemi por kuptoje te verteten. E e verteta ne ket rast nuk eshte me ju, ju lutem.

Nuk e di pse historia po perseritet gjithnje me ne shqiptaret. Por nje gje eshte e vertet gjersa bota e perkrah dhe e qmon nje personalitet jemi ne vet qe mundohemi ta nenqmojme.

fadil
31-10-03, 09:59
pershendetje:

duke e lexuar shkrimin tende e vetquajtura murgesh me beni te kuptoj se ju nuk keni ide se si ishte e kaluara e jon ,nuk keni ide si eshte e tashmja e aq me pak keni ide veq per ta paramenduar te ardhmen kjo eshte nje fatkeqsi per ty!

por pasi ky forum eshte i lejuar per te gjithe ateher ke arritur te hyshe edhe ti edhe pse ske lidhje me politiken?

sepse sikur ne kete forum te kishte kritere te caktuara jam shim i sigurt se njerzit si ti nuk kishin arritur ti plotsojn kriteret sepse ne mendjen e juaj ende mbizotrojn idet komuniste!

kurse sa i perket pushtetit "jo rastesishte them se ju nuk keni lidhje me politike" Kosoven e Ēeveris nje personalitet i qmuar ,antar i PDK-se i quajtur Bajram Rexhepi!

Rugoven e juaj e qmojn ata nderkombtar qe deshirojn ta kthejen Kosoven ku ishte para vitit 1999.... nese ju knaqeni me lavdatat e nderkombtareve per ate qe ju takoheni me serbet e Beogradit dhe fotografoheni me ta behuni te sigurt se per kete nuk e keni lavdaten e poipullit te Kosoves....dhe nje pyetje krejt ne funde per ty?

Murgesh e ciles kish jeni ju?

e kishes Katolike apo asaj ortodokse?rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre.

Beni_gjk
31-10-03, 22:38
Per ty ilir askush nuk po din se qka eshte ka shkrun ty po te duket vetja se je ma i menqur qka spo te pelqejn menjeher po thu se spo te kuptoj ose nuk ki lidhje me politik po nejse

Rugoven e qmon edhe Amerika e nese ju jeni kunder Amerikes ateher jeni armik i vetvetes pse mendon se Bajram Regjepi eshte i vetmi politikan se po udheheq drejy pse i takon partis tone apo ?? Sa gabim se te ka ardhe ty dita me tregu se kush po udheheq drejt e kush keq po ket e ka demokracija se i lejohet gjithekuj te leh edhe ku ska te drejt poor kjo tregon kulturen e larte qe e keni te gjitheve na vjen mire se pse Dr.Rugova nuk eshte marre kurre me shpifjet e juaja qe ja keni ber por ka punuar vazhdimisht per pavarsin e Kosoves e cila se shpejti edhe do te finalizohet nga SHBA e mandej edhe nga EVROPA

Eshte shum fat qe nuk ke asnje pergjegjesi ne duarte tuja sepse me siguri ki pas me hi krejt popullin me e vet me kon jeni e ata qe jan me Rugoven me siguri i kishe pushkatu ne emer te popullit si ne kohen e xhachit enver hahhahaha

fadil
01-11-03, 16:52
pershendetje:

une jam ,kam qen dhe do te jem tere jeten kunder atyre qe shpifin,trillojn ,Genjejn, qe nuk i rrespektoj zgjedhsit dhe mundohen te i qesin hi syve popullit te kosoves!

ju gjate gjithe jetes suaj jeni munduar ta mbani perkrahjen e popullit duke i genjyer ata se po ju perkrah amerika edhe bota! qka qe kjo kurr ska qen e vertet sepse sikur te ju kishte perkrahur ju do ta kishit qliruar Kosoven ne vitet e 92-ta, por Amerika nuk i perkrah Njerzit siq eshte Rugova qe gjate gjithe veprimtaris se tije Politike nuk ka bere asgje per popullin e Kosoves perpos disa deklaratave per shtypin vandas dhe te huaj pa asnje efekte?!

Amerika i perkrah Njerzit qe veprojn siq ishte rasti me Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves dhe njerzve qe ishin ne te dhe qe e udheheqshin UĒK-ne!

Amerika na ka perkrahur neve kur ne jemi vur ne levizje e jo vetem duke dhene deklarata boshe pa efekte?por kjo ste pelqen ty ?por qka me be ky eshte realiteti!rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre?!

Murgesha
01-11-03, 17:42
Pershendetje Fadil.

Une nuk po mundohem te te imponoj asgje, dhe as mos u mundo te i imponohesh dikujt. Mbaje mendimin tend per vete dhe shprehe siq je duke bere. Sa per a e kam vendin une ne kete forum nuk po e kuptoj pse me ke shkruar por nejse le te vendosin Admini me moderator ai nuk eshte problemi i yt. Se a jam une komuniste ke bere pyetje ne adres te gabuar, shkakun e din vet. Jam Murgeshe ne rruge te zotit dhe jo e ndonje kishe.

Edhe njeher te pershendes perzemersisht.

Beni_gjk
01-11-03, 19:02
se sa e perkrahe udheheqjen e UQK Amerika kjo shihet shum mire lista e zez e Presidentit Bushe ketu genjeve pak por nuk eshte hera e pare qe po genjen

O i mjer po si ka pas mundesi Rugova me e qliru Kosoven ne 92 a ke logjik njeher ]

Nuk e di sa e din se Kosoven nuk e ka dit askush se ku gjindet po mos te ishte Rugova i cili u be zedhenes i se vertetes edhe e perhapi ne ter boten se ne Kosove jetojn 90% shqipetare kjo eshte e vertet apo

Shum mir e din se si kaloj Kroacija e Bosnja ne ate koh edhe pse kan qen shtete te njohura nderkombetarishte ne luft me Kosove

Analizo mir e mir se qfare pasoja kishin me kon po te ishte lufta edhe ne Kosove po ne ate koh qysh nuk ka pas perkrahje nga askush

populli shqipetare ne ate kohe po te ishte ne lufte ish zhduk i teri nga nje ushtri e tere serbe por jemi te lumtur se skeni qen ateher askushi se e kishit futur Kosoven ne lufte ne ate kohe edhe shqipetare me nuk lish ekzistu ne Kosove ket e dim te gajith por ti nuk e din

fadil
02-11-03, 11:29
pershendetje:

nuk ja vlen te komentohet shkrimi yt pasi qe eshte i pakuptim dhe i mbushur me iluzione e pa asnje te veretet?

kaedhemazi
23-12-03, 04:12
Bajram Rexhepi nuk ka bere asgje ma shume se qe ka zbatuar urdherat e partise se tije.fatkeqsisht kan qen te perqare.Njeri do te shkoje ,tjetri jo....thjesht kjo Parti e di qe nuk mund te i shmanget ketyre bisedimeve vetem deshirojne te Fajesojn nje Parti tjeter per pjesmarrje.

me than ndryshe ,kur te thote Rugova skan qare pa shku

fadil
23-12-03, 13:39
pershendetje:

Bajrama regjepi eshte shum e verete se i ka perkrahur qendrimet e Partis Demokratike te Kosoves se esdhte antar i po kesaj Partie dhe ai duhet te ju permbahet rregullave dhe statusit te kesdaj partie deri sa eshte antar i saj.

e sa per ate se skan qare pa e ndegjuar rugoven kjo u pa ne takimin e vjenes.

Shpati
23-12-03, 15:10
Zotin Bajram Regjepi vota e obligon per politik ofenzive...Zoti Bajram Regjepi nuk ju takon kategoris se politikanve "sahanlepires"por i njeti esht shum i ngadalshem...

"Nuk ka nevoj per leje nga dikush tjeter, leje e tij esht vota" i njeti duhet te bej Politik ofenzive...Pse ???Timori Lindor esht antar i Kombeve te Bashkuar...Kosova maltretohet nga Kombet e Bashkuara...Pse ???Kanzelari Gjerman nuk do te ket pyetur fuqit e huaja a ben Gjermania te bashkohet por i njeti ka urdhruar ekspertet qe te pergaditin planin e bashkimit.

I njeti ka bashkuar Gjermanin mbrenda nje viti.E ku esht Zoti Bajram mbas kater viteve !!!Ne qoft se ekipi me te cilin punon nuk duan ,duhet te i shkarkoj ose te nderpres punen me ta...Shpati

kaedhemazi
24-12-03, 01:25
Ai eshte anetare i Partise Demokratike por njekohesisht eshte Kryeminister i Kosoves.

Ne takimin e Vienes nuk behet fjal per luft Partiake por per Kosoven dhe te ardhmen e saj.

kaedhemazi
24-12-03, 01:35
Pershendetje Shpati,Kanzelari i gjermanise ne ate Kohe jo qe nuk ka pyetur Superfuqite per bashkimin e Gjeramnise Federale me ate Demokratike por iu eshte perulur atyre ne cdo menyre dhe pasi Udheheqesia Gjermane e asaj Kohe ka pranuar te paguaj nje vshum me vlere prej 100 Miliarde Marka Gjermane te asaj Kohe ,eshte dhene pelqimi nga Bashkimi Sovietik dhe jan hapur rruget per bashkimin e Gjermanise.Shpresoje se e din se Kosova nje shume te tille nuk e ka dhe nuk do ta ket nji kohe shume te gjat.Kombet e Bashkuara eshte fakt qe ne menyre Financiare e malltertojne Kosoven por ju e dini se si eshte pritur hyrja e tyre ne Kosove.Me shume kan qajt shqiparet ate dite nga gezimi sesa nga pikellimi qe Kosova kishte humbur mijera njerez ne Lufte.Prania e tyre ne Kosove i ka shpetuar jeten shume njerezve dhe i ka hapur nje perspektive te re Kosoves.

Kaltrina
16-03-04, 09:13
O ilire dasa mos ja fut kote bre burr se s'paske lidhje bre, po kurre s'eshte krahasuar qobani me nje te shkolluar por le edhe ti

edhe nje gje a e din more ti se ne cilen parti ka qen kryeministri z.B.Regjepi a? para se te formohet PDK-ja. por me dhune krejt jane dal ne ate parti more po rri allahile qyre politikani pa shkolleIlir ma mire vone se kurr n'derroje Nikun (Partin)LDK 4 LIVE


me fal mos Z.Bajram Rexhepi po quan qoban a hahaha?
ai eshte mjek, nese ste vjen merzi edhe e ka te kryer fakultetin e mjekesise, edhe njeri me merita te medha, po mos folni palidhje edhe ju veq qysh po jau kana.

pershendetje

Llapi
16-03-04, 12:20
PATRICK MOORE: NUK SHOHĖ NDONJĖ PROGRES SUBSTANCIAL NĖ BISEDIMET TEKNIKE

"Tetorin e kaluar, sipas disave nė media, bisedimet u cilėsuan si njė dialog i tė shurdhėrve. Mendoj qė kjo do tė vazhdoj. Ndoshta do tė ketė njė progres tė vogėl, nuk jam nė pozitė qė ta di, por ajo qė shoh, ėshtė se asnjėra nga palėt nuk i do nė tė vėrtetė kėto bisedime dhe nuk ėshtė e kėnaqur me kėto bisedime. Ata janė detyruar tė dialogojnė nga tė huajt" – thotė, pos tjerash, analisti i Radios Evropa e Lirė, Patrick Moore, duke folur pėr bisedimet teknike ndėrmjet Prishtinės e Beogradit.
RADIO EVROPA E LIRĖ
Kėtė javė, kryeadministratori i Kosovės, Harri Holkeri tha nė Beograd se "ndarja e Kosovės nuk ėshtė ēėshtje pėr diskutim". Duket se kjo ishte pėrgjigje nė propozimet e zotit Koshtunica pėr "autonomi territoriale, ndarje nė entitete apo kantonizim". Si e komentoni ju kėtė ēėshtje?

PATRICK MOORE
Mendoj qė nė komunitetin ndėrkombėtar, mjaft shpejtė, e kuptuan qė do tė kenė probleme me Koshtunicėn, i cili do ushtrojė presion qė tė ketė njė farė ndikimi nė ēėshtjen e Kosovės. Kjo u duk mjaft qartė nga deklarata e tij e parė, ditėn e parė qė i bėri publike prioritetet e qeverisė sė tij…pra, kjo ēėshtje ishte nė krye tė agjendės sė tij. Nė perėndim e dinė qė ai do tė bėjė testime pėr kufizimet e asaj qė ėshtė e mundshme tė arrihet dhe gjėra tė kėtilla do tė ketė edhe mė tepėr. Jo thjesht pėr arsye tė politikės dhe ideologjisė sė tij, por sepse sipas praktikave tė kohėve mė tė vjetra, kur politikanėt nuk mund ti realizojnė reformat ekonomike dhe sociale qė votuesit i kėrkojnė, atėherė ata pėrpiqen qė tė largojnė vėmendjen e votuesve me taktikat e tipit tė diversioneve dhe, siē e dimė tė gjithė, pėr kėtė gjė nacionalizmi ėshtė njėra prej taktikave mė tė mira. Nė kėtė aspekt unė mendoj se pasi ai votuesve nuk mund tu japė ushqim nė tryezė ai mund tu japė atyre propagandė pėr Kosovėn…Ajo qė zoti Holkeri u pėrpoq tė bėnte ishte ti bėj me dije Koshtunicės qė nė fillim, se ky lloj fjalimi nuk e ēon askund.

RADIO EVROPA E LIRĖ
Gjatė dy javėve tė fundit kishte diskutime pėr ēėshtje teknike ndėrmjet Prishtinės e Beogradit. Si i parashihni zhvillimet e ardhshme, a do tė shohim ndonjė rezultat nė kėto bisedime?

PATRICK MOORE
Tetorin e kaluar, sipas disave nė media, bisedimet u cilėsuan si njė dialog i tė shurdhėrve. Mendoj qė kjo do tė vazhdoj. Ndoshta do tė ketė njė progres tė vogėl, nuk jam nė pozitė qė ta di, por ajo qė shoh, ėshtė se asnjėra nga palėt nuk i do nė tė vėrtetė kėto bisedime dhe nuk ėshtė e kėnaqur me kėto bisedime. Ata janė detyruar tė dialogojnė nga tė huajt. Asnjėra nga palėt nuk i do kėto bisedime pasi secila prej tyre ka agjendė tjetėr; shqiptarėt duan pavarėsi, serbėt duan ruajtjen e njė farė pranie nė Kosovė dhe nė kėto ēėshtje, duket, qė nuk ka vend pėr kompromis, nė rast se njėra palė nuk do tė heqė dorė nga qėllimet e tij themelore. Mendimi im personal ėshtė qė mund tė ketė njėfarė progresi, por nuk shohė ndonjė progres substancial, as pėr ēėshtjet e vogla praktike, derisa tė zgjidhet tėrėsisht ēėshtja e statusit. Derisa statusi tė mos zgjidhet nuk mendoj se do ketė ndonjė lėvizje serioze nė ndonjė ēėshtje.

RADIO EVROPA E LIRĖ
Analistėt thonė se tė gjitha kėto zhvillime, pėrfshirė kėtu vizitėn e zyrtarit tė lartė tė Kombeve tė Bashkuara, zotit Geno dhe vizitėn e kryeministrit Rexhepi nė Bruksel, tregojnė se ndoshta Kosova pėrsėri ėshtė nė krye tė agjendės ndėrkombėtare. Cili ėshtė komenti juaj?

PATRICK MOORE
Kam frikė se nuk jam shumė i sigurt lidhur me kėtė. Detyrė e politikanėve ėshtė qė tė udhėtojnė dhe tė flasin. Ajktualisht ajo qė shohim janė njerėzit qė udhėtojnė dhe bisedojnė. A do tė ketė ndonjė rezultat nga e gjithė kjo - nuk jam i sigurt. Ka njė proverb nė anglisht, qė mė duket ekziston edhe nė gjuhė tė tjera, se njė dallėndyshe nuk e sjell pranverėn. Pra le tė shohim se a do ketė ndonjė rezultat.
Intervistoi Fatmir Bujupi

fadil
21-03-04, 17:21
pershendetje:
Kryeministri i Kosoves Bajram Rexhepi edhe kesaj radhe ka treguar nje vullnet dhe nje guxim te poapar deri me tani nder politikanet shqiptar i cili u gjinde ne gjdo vende ku gjindeshin shqiptaret e revoltuar dhe njekohsishte ishte ne familjen e viktimave te vrara nga kriminelet serbe ne lumin iber. ai me maturin e tij politike dhe me autoritetin e tije qe kishte arriti ta qetsoj situiaten duke dalur nga zyrja e tije dhe duke komunikuar drejtperdrejt me qytetaret e kosoves qe ata te qetsohen dhe te ju lene hapsir instutucioneve te Kosoves qe problemet e tyre te zgjidhen ne menyr instutucionale.
pse nje gje te tille nuk e bene z. Rugova si president i Kosoves dhe Nexhat Daci si kryaparlamentar i Kosoves ?
kesaj pyetje mbetet ti pergjigjen qytetaret e Kosoves te cilet i kan votuar ata!
une mendoj se ky ishte nje rast qe te shifet z.Rugova dhe z.Daci nga qytetaret e Kosoves se ata nuk kan strategji,vullnet e as Guxim per ti per tu marrur me problemet e qytetarve te Kosoves?

Kaltrina
22-03-04, 09:24
Une e ēmoj shume z.Bajram Rexhepi, mendoj se do ta kisha propozuar per kryetar te Kosoves, eshte shume i pershtatshem, i thjeshte dhe i ndergjegjshem ndaj popullit te Kosoves.

timi9875
22-03-04, 09:40
Epo, shtrohet pyetja se kush ka gisht ketu?
Me vite te tera u ruajten vlerat kulturore ne Kosove,para luftes. DITEN TE ORGANIZOJN QDO GEJ DHE PELLEMBE. Ndersa tash ne paqe dikush po i fryn "FLAKES" dhe pa dyshim se duhet te jene perkrahes te NANIZMIT.
Po ai grykesi i vilave, dhe ai kinse analist para dritares se vogel KTV, athua qfare kerkonin?
E ftonin masen qe te protestoj per te rrezuar qeverin e jo per te ndalur luften kunder Monumenteve historike qe nuk jane te kujt tjeter pos te Kosovareve. Po ne mase, nese su duket qudi kishte edhe te atille (PROFITER) qe banin me makina televizor e gjera te tjera qe s'shiheshin.
Po, po sipas KTV u dashka qe te rrezojm qeverin te tregojm se nuk na intereson vdekja e tre voglusheve, dhe te vejm ne ball te oxhakut, NANOISTET, per mos te thene BUKOSHISTET e SORROISTET.
Akoma po luhet me fatin tend KOSOVE e ate duke ju falenderuar edhe vizites se NANOISTIT.

progoni
22-03-04, 18:10
Me kėt rastė veprimi i kryeministrit Kosovar ėshtė komfor detyrės sė tij.
Ėshtė udhėheqės i ekzekutivit,edhe ajo ēka ėshtė kryesorja ėshtė elektorati i partisė qė pėrfaqėson (nuk po thėm i tij ),po edhe gjithė natėn e ditėn zoti Rugova po ti ju drejtonte antarit tė forumit" fadil"
ky prap do tė vazhdonte me te tijėn (tė nesėrmen do tė sillte njė argument mė shumė nuk mujti Rugova me na ndal apo ishė dal me i mbrojtė shkiet........).
Ėshtė mė se e vėrtet se si ėshtė par qė kėto protesta disa qė tani sa vjet i ėshtė bėr prefesion i ditės ,veq rruga , protesta, vendime kunėdrejt instucioneve komunale nė Prizren (SHOQATA e invalidve,e veteranve,e luftareve tė LNĒ,e luftarėve tė UĒK,e deshmoreve te luftės,Partit qė nuk jan tė pėrfaqsuara askund LKĒK,Lėvizje.......)me jarana tu fadil e keni bėr kėte nė emėr tė Kosovės simbas jush,se kogja moti njė pjes e ktij grupi ka shpreh paknaqėsi qė pjesėn e grabitjės nuk ėshtė nda si duhet.
Andaj ka qen nė detyrė tė kryeministrit tė kryeministrit tė veproj se merrni pėr tė juajin dhe atij i bindeni.

fadil
23-03-04, 13:54
pershendetje:
nese mendon se te gjithe ata qe protestuan ishin antar te Partive te dala nga lufta apo te krahut ekstremist ateher gaboni shum rende te mos ju theme genjeni, pasi qe ne te njejten date Lidhja Demokratike e Kosoves kishte nje Protest ne Prishtin dhe te gjithe ata protestues me te ndegjuar se situata doli jashte kontrollit ia mesyen Qakllavices dhe u konfrontuan me Policin dhe Kforin, me kete nuk dua qe fajin te ja hudhi asnje nje njeriu te cilis do parti pasi qe kjo ishte nje levizje qytetare sukseset apo humbjet e kesaj levizje do te shifen ne te ardhmen.
Rugova dhe Daci edhe kesaj here si gjdo her tjeter kan treguar papjekuri Politike dhe papergjegjshmeri ndaj qytetarve te Kosoves.
kete me se miri e deshmoj edhe kjo situat kur Rugova dhe Daci nuk kishin as Guximin, as autoritetin dhe as vullnetin qe te dalinpara mases dhe te ju thoshin shkoni ju ne shtepi se ne jemi ata qe do ti zgjedhim problemet e juaja.

progoni
23-03-04, 21:06
Kėto protesta jan rezultat i njė degjenerimi politikė qė po pėrjeton Kosova.
-me vite tek liderėt dhe simpatizuesit e tyre (tė dala nga lufta thuani ju,
un them tė formuara mbas luftės pėr tė pėrfituar nga ajo) pėrdorin njė agresivitet te paparė pėr tė vrarėt dhe pėr tė gjallėt.
-vrasjet politike dhe asnjėher njė mobilizim i pėrbashkėt i tri partive tė (cilat kan njė kontrat tė pėrbashkėt pėr qeverisje) qė thuhet stop.
-mosnjhja e vendimeve instuticionale ne emėr tė luftės(ku dhe kur donin venin busta)i vizitonte edhe J. Krasniqi anarki e vėrtet.
-ardhja nė pushtet pas luftės dhe udhėheqja e ati pushteti diktatura e demostruar te pushtetarėt ėshtė kulömi i mjerimit politikė i treguar nga kto forca.
Kėti i thojn degjinerim politikė -bėn qfar tė duash(edhe ate ne qofse te bjen nė mend natėn bėre ditėn)kurkund nuk jep pėrgjegjsi ose jan do shoqata te badihavlive gjithėditėn protestojn nė qdo qytetė.
Po atė ditė ka pas protesta nė Prishtinė qė kjo dukuri tė pėrfundoj.
Nė kundėrshtim tė ktij shoqatat e badihavgjive kan keqėpėrdor spontanitetin dhe gadishmėrin e qytetarėve pėr soldarizim me rastin e mitrovicės dhe kan ber kte qė beren.

fadil
26-03-04, 00:27
pershendetje:
Progani ti bre djal sigurisht tu ka ngatrruar tema dhe i ke perzier temat dhe nuk ke shkruar asgje ne lidhje me temen, permbaju temes nese deshiron qe shkrimi yt te kete kuptim sepse nese nuk i permbahesh temes ateher edhe nuk ka kurfar kuptimi ajo qe shkruan sikur qe ka ndodhur ne shkrimin tende te fundit.

kaedhemazi
02-04-04, 18:51
E more Fadil .
me bo me i marre seriozisht keto keshillime qe ti u bene te tjereve ishe bo bet djale.

fadil
25-06-04, 14:44
U Promovua Sistemi i Bazės sė tė Dhėnave Ligjore Kosovė

Sistemi i Bazės sė tė Dhėnave Ligjore, qė u promovua sot nga Zyra e Kryeministrit, ofron qasje sistematike nė informacionet ligjore nė Kosovė. Kryeministri Bajram Rexhepi tha se Sistemi ėshtė tejet i rėndėsishėm dhe kontribon nė pėrmbushjen e Standardeve pėr Kosovėn.


Sistemi i bazės sė tė dhėnave ėshtė projekt i rėndėsishėm qė do tė sigurojė legjislacion mė cilėsor dhe do t’i ofrojė publikut qasje nė informatat ligjore. Sistemi ėshtė krijuar pėr Zyren e Kryeministrit dhe si projekt ėshtė financuar nga Agjencia Evropiane pėr Rindėrtim, kurse implementimin e tij e ka bėrė GTZ-ja gjermane. Nė promovimin solemn tė kėtij Sistemi, kryeministri Bajram Rexhepi tha se sigurimi i qasjes nė informata pėr tė gjitha komunitetet ėshtė veprim i pėrcaktuar edhe nė Planin pėr Implementimin e Standardeve. Pėr rėndėsinė e Sistemit, para zyrtarėve tė qeverisė, tė pranishėm nė kėtė solemnitet, foli edhe Alfons Lence, ekspert ligjor nė Zyren e Kryeministrit, kurse Marko van den Berg, e demonstroi atė me anė tė projektorit. Baza e tė dhėnave ligjore do tė funksionojė nėn pėrgjegjėsinė e Zyres sė Kryeministrit dhe ofron tė dhėna nė tri gjuhėt zyrtare tė Kosovės.

edhe pse do te ishte me mir qe kete artikull ta postoj ne rubriken e lajmeve , vendosa qe ta postoj ne kete tem pasi qe tema eshte per veprimet e qelluara te Kryeministrit te Kosoves Bajram Rexhepi!!!!

4ever
27-06-04, 09:24
Dje ne hotelin Adriatik ne Mitrovice u mbajt konferenca me temen :Mbi qytetin e ndare te Mitrovice,e e organizuar nga lidhja e gazetareve te qytetit te Mitrovices e ku ishte i ftuar edhe Kryeministri Bajram Regjepi,konferenca u mbajt mirepo Kryeministri nuk erdhi.
Si duket Kryeministri shume shpejt e harroj vendin prej nga eshte ngrit si politikan dhe arriti te behet kryeminister,kurse tash ky qytet nuk i duhet dhe si duket nuk ka kohe te hargjoj me per qytetin e Mitrovices.
Problemi i Mitrovices eshte nje prej problemeve me te medha ne Kosoven e pasluftes keshtu qe kerkon angazhim te madhe te gjitha strukturave te instuticioneve te Kosoves,pa nje angazhim serioz ky problem nuk mund te zgjidhet.
Kjo ndoshta nuk i pershtatet titullit veprimet e qelluara te Kryeministrit mirepo ky ishte nje veprim i paqelluar i Kryeministrit,si duekt kryeministrit ka shkuar ne ndonje gare te qenve dhe nuk ka paszr kohe per kete konference per qytetin e Mitrovices.

fadil
27-06-04, 12:34
Pershendetje:

4ever nuk a e dine ti qe Kryetar i Komunes se Mitrovices eshte Faruk Spahija nga radhet e LDK-se i cili gjate trazirave te marsit ishte ne gjermani dhe gjithashtu ai ka munguar ne konferencen e organizuar per Mitrovicen!!!!!!!!!!!!!!!!!

kjo eshte nje qudi e madhe kur nje njeri i zgjedhur me votat e popullit duke i mashtruar ata se do ti mbroj interesat e tyre nuk eshte i interesuar apo nuk eshte pran qytetarve te komunes qe ai e drejton per tu perballur me problemet e tyre e madje as qe i interesojn ato probleme!

ndoshta Faruk Spahija ka shkuar azil Politik ne gjermani?>!!!!

4ever
27-06-04, 15:09
fadil,!! Si duket tu ka bo shprehi me e ngatrru temen .
Tema eshte veprimet e qellume apo te pa qellume te Kryeministrit Regjepi e jo te personaliteteve tjera.

MemphiSx
27-06-04, 22:18
Kushe e ka mashtru prej fillimit Mitrovicen bre a e din a spo ta kona
Bajram Rexhepi rrike gjith diten me Oliver ivanoviqin tuj pi cafee e nuk i hajke per Mitrovic e po m'shet prralla ktu Faruk Spahija ka qen ne Gjermani sepse ka qen i semur e jo se ju ka ik trazirave te formuara nga ju qe ta largoni Faruk Spahin prej Pushteti por Kot e keni mos shpenzoni para kot per ksi sene mo

fadil
28-06-04, 12:07
Pershendetje:

Mendoj se njerzit e pandergjegjshem ne kete rubrik duke e mundur ti mbulojn pislleqet e nje lideri i akuzojn pa te drejt ata qe skan pasur mundesi te bejne me shum per kosoven!

Bajram Rexhepi ka bere gjithe ate qe ka qen e mundur qe kosova te jet e qliruar ne tere teritorin e saj!
por fatkeqsisht nuk kan mundur ta bejne kete.

kurse LDK-ja edhe pse e mashtroi popullin dhe i fitoj shumicen e votave ne zgjedhjet demokratike nuk arriti te fus ne administrim te plot ligjor 10 perqind te teritorit te Kosoves!

dua vetem nje shembull te ju marr ketu sa per te ju treguar meritat e liderve te PDK-se aty ku e kishin besimin e popullit!

komuna e Shterpces ka qen njejt si komuna e Mitrovicese ndar ne dy pjes?

pas zgjedhjeve te para lokale pushteti ju besua PDK-se dhe liderit lokal te saj Bahri hyseni, i cili me filozofin e tije Politike arriti te bashkoj kete qytet dhe tashte ky qytet eshte i administruar ligjerisht nga votata e popullit te kosoves?

kurse mitrovicen udheheqsia e LDK-se nuk arriti as pas kater vitesh administrim ta bashkoj!!!!!!!!!!!!!

a meritojn keta njerze te qeverisin me voten e popullit perderi sa nuk i realizojn kerkesat e tyre?

pergjigjja e prer eshte se keta njerze leje qe smeritojn te qeverisin ne emer te popullit por keta nuk meritojn te jen as opozit sepse e tere veprimtaria e tyre eshte ne kundershtim te plot me kerkesat e qytetarve te Kosoves?!!!

MemphiSx
28-06-04, 22:24
Hahaahhahaa kuku per ty boco shka ishe ti
A je mir psiqikisht more ti ku pi krahason Shterpcen me Mitrovic ncncncn qka ska ktu boco O inson Ne Shterpc deri qitash vone kryetarii Shterpces zyret i ka pas midis katuni se ska guxu me shku ne komune me e ushtru detyren e tij Pajtona me ty se ju keni filozofin e bashkim vllazerimit edhe e keni bashku Shterpcen Por per Mitrovic Pse nuk e bashkut sa ket ne pushtet
Nuk keni pas kohe se keni pas niher me bo biznes me Ivanoviqin apo e more i mjer kur je bo ti me na kallxu per ksi sene na dojm mi lon krejt politiken haahahahaahh flej n'gjume pak :D

fadil
15-07-04, 19:48
BBC
Botuar: E shtunė, 06 dhjetor 2003 - 14:54 CET
Sulmohet restoranti ku ėshtė kryeministri i Kosovės
Mitrovica vazhdon tė jetė e ndarė

Disa qindra serbė, shumica prej tyre pjesėtarė tė formacionit tė ashtuquajtur “Rojet e Urės” janė rebeluar tė shtunėn nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, duke reaguar ndaj vizitės sė kryeministrit tė Kosovės, Bajram Rexhepi.

Protestuesit janė mbledhur menjėherė pasi zoti Rexhepi arriti nė restorantin Number 1 nė veri tė Mitrovicės pėr tė drekuar me bordin e drejtorėve ekzekutivė tė Bankės Botėrore.

Protestuesit kanė fyer me fjalė kryeministrin dhe kanė brohoritur “Kėtu ėshtė Serbi”.

Por situata ėshtė tensionuar kur serbėt e rebeluar kanė filluar tė hyjnė dhunshėm nė restorant dhe kanė thyer xhamat e lokalit.

Pėr kryeministrin Bajram Rexhepi, protesta e serbėve nuk ishte e pazakonshme. Ai tha se si banor i Mitrovicės, ėshtė i njohur mirė me situatėn dhe njerėzit kėtu, por shfaqi dyshimin se ata qė janė rebeluar janė qytetarė tė zhvendosur nga pjesėt e tjera tė Kosovės.

“Njerėzit nuk janė mėsuar, por unė jam qytetar i Mitrovicės. Kam shtėpinė nė veri tė qytetit dhe kėtu kam shtėpinė ku jam jetuar. Kjo nuk ėshtė diēka jonormale pėr mua, por ėshtė e mundur qė kėta qė po protestojnė nuk janė qytetarė tė Mitrovicės, sepse ne mitrovicasit njihemi mes vete”, tha kryeministri Rexhepi.

I shoqėruar nga vetėm disa pjesėtarė tė sigurimit dhe SHPK-sė, kryeministri dhe njė ekip prej tre gazetarėsh shqiptarė, janė tėrhequr shpejt nga vendi i ngjarjes, duke shfytėzuar rrugėt dytėsore.

Ndėrkohė, qė grupi i protestuesve u fut nė tarracėn e restorantin Number 1.

Vizita e kryeministrit, Bajram Rexhepi nė veri tė Mitrovicės ka ndodhur nė ditėn qė nė qytet ėshtė ditė tregu, prandaj rrugėt ishin pėrplot me qytetarė serbė.

Atyre nuk iu ėshtė dashur mė shumė se 5 minuta qė tė mblidhen nė formė tė organizuar dhe tė pengojnė vizitėn e kryeministrit.

Mitrovica ėshtė qytet i ndarė qė prej pėrfundimit tė luftės. Nė veri jetojnė popullata shumicė serbe, pėrfshirė kėtu edhe serbėt e zhvendosur nga pjesėt e tjera tė Kosovės, tė cilėt kanė uzurpuar pronat e shqiptarėve.

Ndėrsa nė jug jetojnė popullatė, shumicė shqiptare. Tė dy komunitetet i ndan ura mbi lumėn Ibėr.

Pėrpjekjet e bashkėsisė ndėrkombėtare pėr ta bashkuar qytetin e Mitrovicės kanė qenė pothuajse fare tė dėshtuara.

Botuar: E shtunė, 06 dhjetor 2003 - 18:42 CET

Lėndohet njė pėrfaqėsues i Bankės Botėrore

Situata nė Mitrovicė vazhdon tė jetė e acaruar
Njė pėrfaqėsues i Bankės Botėrore ėshtė lėnduar kur disa qindra serbė , shumica prej tyre pjesėtarė tė formacionit tė ashtuquajtur “Rojet e Urės” kanė sulmuar me gurė restorantin Number 1 nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, ku po drekonte kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi dhe bordi i drejtorėve ekzekutivė tė Bankės Botėrore.

"Kryeministri Rexhepi ka mundur tė ikė nga vendi i ngjarjes pėrmes njė dere emergjente dhe rrugėve anėsore, ndėrsa njėri nga punonjėsit ndėrkombėtar tė Bankės Botėrore ka pėsuar lėndime tė lehta," ka konfirmuar zėdhėnėsja e policisė, Tracy Becker.

Zėdhėnėsja Becker tha se viktima ka pėsuar lėndime tė lehta dhe ka marrė trajtim mjekėsor.

Trazirat nė Mitrovicė kanė shpėrthyer pasi kryeministri Rexhepi dhe delegacioni i Bankės Botėrore kanė shkuar nė njė drekė pune nė restorantin Number 1 nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, tė banuar me shumicė serbe, pėr t’u takuar me ministrin serb tė qeverisė sė Kosovės, Goran Bogdanoviq.

Sipas autoriteteve ndėrkombėtarė nė kėtė qytet, vizita e tyre nuk ka qenė e paralajmėruar, prandaj as nuk ka pasur forca shtesė tė sigurisė.

Menjėherė rreth 150 serbė kanė rrethuar lokalin, kanė fyer kryeministrin me fjalė dhe kanė provuar tė hyjnė dhunshėm nė restorant, me ē’rast kanė thyer xhamat e lokalit.

Kush janė "Rojet e Urės"

"Rojet e Urės" janė njė strukturė paralele e sigurisė qė financohet nga Beogradi.

Ky formacion numėron rreth 300 pjesėtarė, kryesisht ish policė gjatė regjimit tė Milosheviēit nė Kosovė dhe ish pjesėtarė tė Ministrisė sė Punėve tė Brendshme.

Ata konsiderohen si pėrgjegjėsit kryesore pėr dėbimin e mbi 12 mijė shqiptarėve nga veriu i Mitrovicės, vrasjen dhe plagosjen e disa civilėve shqiptarė si dhe policisė ndėrkombėtare si dhe incidente tjera qė kanė ndodhur nė katėr vjetėt e fundit.

Misioni i Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė vitin e shkuar ka nėnshkruar njė marrėveshje me qeverinė e Beogradit pėr shpėrbėrjen e “Rojeve tė Urės” dhe strukturave tjera paralele, por kjo nuk ėshtė respektuar.

progoni
16-07-04, 00:44
Qitash
kah e ktheve
antenėn.

Jo hiq
sendė tė zotit.

Na pėr lisat
ky yryshė nė fshisa.

Ardi_pr
16-07-04, 13:33
Anėtarėsuar: 11 Dec 2003
Mesazhe: 175
Vendodhja: Gjakove
Postuar: Sun Jun 27, 2004 10:18 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Kushe e ka mashtru prej fillimit Mitrovicen bre a e din a spo ta kona
Bajram Rexhepi rrike gjith diten me Oliver ivanoviqin tuj pi cafee e nuk i hajke per Mitrovic e po m'shet prralla ktu Faruk Spahija ka qen ne Gjermani sepse ka qen i semur e jo se ju ka ik trazirave te formuara nga ju qe ta largoni Faruk Spahin prej Pushteti por Kot e keni mos shpenzoni para kot per ksi sene mo.
__________________________________________________ __________

E more mempis, trazirat sipas teje qenkan organizuar per ta rrezuar nga pushteti Faruk Spahine. E mend o mend, jep Zot mend ku nuk ka. E ne Cagllavice per Faruk Spaihne u organizuar a per ta rrezuar Ismet Beqirin. Ti nuk qneke njeri, po shkrujshe me emocione. Apo ka mundesi qe je vet ne ato struktura destruktive, apo ndoshta ka edhe mundesi qe je rroktar i tyre. E me pare je rroktar se puna e rroktarit eshte qe te flas sa me shume ne favor te shefave. Ishalla po te lejojne t'i lepishe pjatat e shefave tu.

fadil
16-07-04, 15:10
Pershendetje:

Shkrimi i parafundit nga une eshte postuar ne kete tem pasi kam dashur te ju tregoj lexuesve te kesaj teme se Bajram Rexhepi eshte duke e bere te pamundshmen qe ta intigroi qytetin e Mitrovices.
Dhe Bajram Rexhepi i cili eshte Kryeminister i Kosoves ka deshmuar se ai eshte kryeminister i tere Kosoves dhe ai i viziton te gjitha qytetet e Kosoves. pavarsishte rrezikut qe i manoset siq ju kanoz rreziku ne Mitrocvic.

Kurse Kryetari i Mitrovices Faruk Spahiu ka harruar se si duket pjesa veriore e Mitrovices, ai duhet te rrezikoj si Bajram Rexhepi dhe te shkoi dhe ta vizitoj edhe at pjes te Kosoves dhe te gfjeje zgjidhje dhe ta integroi ate ne strukturat legale te Kosoves.

Por ju Ledkistat as nuk keni vullnet e as strategji per ti zgjidhur problemet e qytetarve te Kosoves,

Gentiani
17-07-04, 12:02
pershendetje:

Ky eshte kryeministri i Kosoves Bajram Rexhepi i cili ju permbahet deklaratave te cilat i jep ai vet, Bajram Rexhepi duhet te jete shembull per politikanet Kosovar se populli nuk bene te genjehet.

Aferim Z.Kryeminister Bajram Rexhepi.

Veprimi i Kryeministrit Bajram Rexhepi Shum i Qelluar...

me ato 5 milion Eurot e dhuruara nga qeveria a?! shumė i qėlluar pėr besė. Ka mundur ti japė edhe 10 milion, me kusht qė tė kishte shitur pasurinė e tij dhe uzurpatorėve tjerė nga radhėt e partisė sė tij! nuk do ta kundėrshtonte askush! :wink:

Ah mos u gjetė njeri kund, me pasuar shembulltyrėn e tij :!:

Gentiani!

fadil
17-07-04, 13:13
Pershendetje:

Jo pse po e akuzon Bajram Rexhepin qe i ka ndar pes Milion euro per me i ndertuar shtepiat e serbeve?
a e ke pa ne telivizor se e ka shti ne pune Ibrahim Rugoven.
a e ke pa sa mir ishte me pa rugoven me lopat ne dore duke i vere themelet e asaj shtepis se atije serbit.

valla Rugoves Tashte Bajram Rexhepi ja ka treguar profesionin Murator.

MemphiSx
17-07-04, 17:16
Ardi_Pr Per rroketare po shihet se je ti qe nuk din qka me shkru perveq shpifjev
Sipas te gjitha mediave Te vrare ne ato trazira flitet qe jan prej 18-31 nuk dihet numri i sakte
Kurse 4 kan qen serb dhe jan varrosur
Jane varrosur edhe 4 shqipetare te Mitrovices
Kurse me tjeret qka u be?
Kush ken ata tjert ?
Nga jan ardhur?
Kush i pagoi ata qe t'vin ne Kosove me ba trazira?
Te gjitha keto kerkojn pergjigje
Te vish nga Shqiperia me ba trazira ne Kosove kjo dihet shum mir se nga kan ardheur
Aktoret e ketyre traazirav jan te njejt Me ata qe kan ba trazira ne Shqiperi Por ketu sja kan arrit qellimit fale Trupave te KFORIT dhe Policis se UNMIKIT :) kJO eshte realitet te pelqen apo jo shoku Gazetaruc

Dilaver
18-07-04, 01:10
Pasha bukėn po bash i qelluar 37 milion €uro i kish pas ruejtė me mbarue shtepia e kisha tė shkieve e kur t'i mbaron tė gjitha me shku e me ju kerkue falje shkieve!

MemphiSx
18-07-04, 08:20
Hahaa Po valla veprim i qellun eshte edhe ndertimi i shtepis vet me nje rroge te mjekut 170 euro:( Kurse ja merr ne goje Faruk Spahis i cili banon ne shtepi te mikut tij sepse as shtepi ska Qysh skishin pas fijje turpi keta sahanlepirsa

Kurse me djersen e Gyrbetqarve Shoku Mjek nderton edhe Vila

Ky eshte mjerimi qe i ka kaplu e nuk jan ka e din ende

Ardi_pr
19-07-04, 08:04
Mempis, se ku jane ata njerzit e varare, dhe nga kane qene kjo edhe nuk me intereson sepse nuk punoj ne polici. Edhe tjetra nese kane qene nga Shqiperia, mos kam faj une, apo mos i kam thirre une. Ne nuk jemi duke folur ketu se nga jane ata dhe kush jane, sepse tema nuk eshte e tille apo jo. Por po flasim per veprimet e qelluara ose te paqelluara te Rexhepit. Edhe nje nuk eshte vetem B.Rexhepi qe i ka dhene ato te holla o mjerana. A dini more se qeveria e kosoves eshte e perzier. A e dini se ne ate qeveri 4 ministra jane te LDK-se, 2 PDK-se dhe 2 AAK-se. Dhe sic dihet atyr vendoset, po fundi kjo nuk eshte me rendesi se kush i ka dhene se Rexheoi nuk i ka dhene te vetat dhe nuk ka vendosur vet, sepse nuk mund ta bej kete. Edhe po i harroni deklaratat e Rugoves pas ngjarjeve dhe vizitave qe ua ka kishave e shtepive te serbeve. E dini ju se edhe ai sikur Rexhepi u ka premtuar shkijeve se do t'ua rindertoj shtepiat. A e dini se tashme ne pritjet qe po ua bene personaliteteve tjera vec fjales progres, pavaresi, dhe pershendetjeve te zakonshme Rugova po u thote edhe se "jemi duke punuar ne rindertimin e shtepive te minoriteteve". Kjo do te thote dhe dijeni se ne Kosove askush nuk mund te vendos koke ne vete, por duhet pasur bekimin e te tri partive.

MemphiSx
19-07-04, 14:55
O i mjer po a je gazetar qysh nuk i din kto pune qy mjeraniiii :P

Ardi_pr
19-07-04, 16:31
Ti o mjeran po ike gjithmone nga tema. Apo po ta kana vetem cka po te vjen ne gojen e qelbur qe e paske. Une nuk punoj ne sigurimet e fshehta sikur ti qe po i didhe te gjitha. Sepse po shihet qe po i dishe te gjitha???.

MemphiSx
19-07-04, 21:13
Epppooooo edhe ti kur nuk din ma mir mos hyn ktu mu bo i dishem kur sdin kurgjo

Ma mir thuj jam i pagune me fole keq kunder Rugoves edhe ne Gazeten tone edhe ktu ;) Kalo buker

Gentiani
19-07-04, 22:41
Ja edhe njė veprim "shumė i qėlluar" i Bajram Rexhepit nė vazhdėn e qėllimeve tė njėpasnjėshme...

“EKREM LLUKA, BIZNESMEN NGA PEJA, I KA MBROJTUR INTERESAT VĖLLEZĖRVE KARIQ” |

Novi Sad -- Tė dielen, nė komentin e tė pėrditshmes “Dnevnik” tė Novi Sadit tėrhiqet vėmendja pėr koalicionin tė cilin gati e kanė themeluar kryetari i partisė sė sapoformuar Forcat e Serbisė biznesmeni Bogolub Kariq dhe kryetari i Lėvizjes sė Rezistencės Serbe, Momēilo Trajkoviq. “Gati krahas me kėtė, Mobteli i Kariqit ka kumtuar se nuk ėshtė partner i Mobikosit, operatorit tė ri tė telefonisė celulare nė Kosovė, por qė kompania e ka rrjetin e vet 063 nė territorin e Kosovės qė nga viti 1994. Qeveria aktuale e Bajram Rexhepit deri mė tani nuk e ka penguar menaxhimin e Mobtelit, pėrkundrazi e ka pėrkrahur punėn e tij, duke pritur mėnyrėn e veprimit tė partnerit tjetėr. Mobikos ėshtė konkurrencė mė se e mirė: ka qėndruar pas rrjetit 063 nė Kosovė, kurse pronari i tij Ekrem Lluka, biznesmen i Pejės, i ka mbrojtur interesat e vėllezėrve Kariq (ish-banorėve tė kėtij qyteti), duke i shitur mbushjet pėr 063 nė tregun e atjeshėm”, thuhet nė koment.

fadil
20-07-04, 13:46
Pershendetje:

Mos te ardhte merzi ty gentiani Mobtelin e serbis e kan licencuar antaret e LDK.se me ne krye Anton Berishen dhe Haki Shatrin i cili eshte edhe Kryetar i Komisionit per bugjet ne kuvendin e Kosoves nga radhet e LDK.se.
ne menyr zyrtare per operator te dyte ne Kosove.

kete vendim Kryeministri Bajram Rexhepi ka kerkuar ta anulohet pasi qe eshte kunder interesave strategjike te Kosoves dhe planeve te saje per te ardhmen.

Gentiani
20-07-04, 17:31
Nė atė shkrimin mė lartė a thuhej qeveria e Anton Berishes dhe Haki Shatrit apo Bajram Rexhepit! ah, po bre ti fadil, se gati harrova se kishe probleme me i daluuar ti gjėrat si shkojnė sipas hierarkisė ...

Se komisioni pėr buxhet, mirret me lincensimin e kompanive a?! :?:

fadil
21-07-04, 17:12
Pershendetje:
Une nuk mirrem me shkrimet e gazetave serbe por mirrem me realitetin egzistues ne Kosove.

Komisioni rregullativ i telefonis MObile ne Kosove ka qen i kryesuar nga Anton Brisha dhe Haki Shatri.
dhe keta e kan licencuar mobtelin serbe dhe Bajram Rexhepi ka kerkuar menjeger anulimin e ketij tenderi.

pra une mirrem me fakte e jo me iluzione apo me shkrime te gazetarve serbe.

MemphiSx
21-07-04, 18:18
hahahahhaah po bre ish ba nervoz Thaqi qe nuk e kish fitu ket tender naj kompani e preferuar e tij edhe menjeher e ka anulu haahahaah qfare mjerimi

O i mjer Ky komision i ka pas 15 anetare E jo Anton Berisha e Haki Shatri

ncncncn spo di jan ka ti japin infot gabimishte qitash ahahahah kqyr ma mir ne kosovapress :P

fadil
06-08-04, 16:49
Kryeministri Rexhepi kėrkoi pezullimin e vendimit tė ART-sė pėr fituesin e tenderit tė telefonisė mobile Kosovė

Kryeministri i Kosovės, Bajram Rexhepi, ka kėrkuar nė emėr tė Qeverisė pezullimin e vendimit tė Autoritetit Rregullator tė Telekomunikacionit, i cili shpalli “Mobikos”-in fitues tė operatorit tė dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė.


Ditė mė parė UNMIK-u i rekomandoi Qeverisė tė anulojė tenderin mbi operatorin e dytė tė telefonisė mobile.

MemphiSx
06-08-04, 21:44
Pyetja shtrohet pse kerkoi kryeministri me ndalu ket tender

Ku ka argumente ai qe ka pas shkelje te tenderit as pa e pas ne dore ato dokumente te tenderit

Me pak fjale ky vendim eshte politik

fadil
07-08-04, 17:41
Pershendetje

argumenti numer nje shte se behet fjal per mombtelin serbe.

e dyta eshte se Haki Shatri dhe Anton Berisha jan te kurruptuar dhe per kete ata duhet te pergjigjen para gjykatave.

a po don hala

MemphiSx
08-08-04, 00:04
o fadil keto jan urrejtje personale tujat e jo fakte ku jan argumente edhe nuk eshte serbe po sllovene

Ku jane faktet qe jan te korrptuar perderisa ka kush merret me korrupsion kush je ti qe i emerton si te korruptuar qy

fadil
08-08-04, 15:45
Pershendetje

faktet per keqperdorim te tenderit dhe te kritereve tenderuese i ka konfirmuar komisioni i pavarur .

dhe Mobteli slloven eshte "fitues" i ketij tenderi sebashku me Mobtelin serbe qe ne Kosov e udheheq Ekrem Lluka telefonin me 063 .

MemphiSx
08-08-04, 16:52
hahahahahahaahahah prej kurshit bre ju po i thuni Ekrem Llukes qe po punojka me Serbi hahahha o zot sa njeri qesharak je bre

Kryeministri I kOSOVES para nisjes per pushime verore deklaroj qe nuk do ta zevendesoje askushe

E po duket qe ty te paska lon en te zezen ahhhaah ;)

kaedhemazi
10-08-04, 08:58
Ekrem LLuka osht Fac vlla.........ka kartamonedha. mos i shtini hesapet fell e mi marre per goje, se mos po ju bie ne fije e........

fadil
13-08-04, 21:11
Pershendetje:

Ekrem Lluka eshte nje biznismen qe nuk i intereson fare interesi Kombtar perpos perfitimit material, ai bashkpunon edhe me Millosheviqin veq pare me marre pavarsishte se a eshte ne interes te Kosoves a jo, te tille jeni edhe ju qe e perkrahni ju jeni ne gjendje te bashkpunoni edhe me Millosheviqin siq keni bashkpunuar vetem e vetem qe te rrini ne Pushtet, por duhet ta dini se ketu ka nje Kryeminister qe Vjen nga Partia Demokratike e Kosoves qe ka qen ne gjendje te ja ktheje pushken ketij regjimi ne kohrat me te veshtira e spo eshte ne gjendje te jav anuloj nje tender me permasa katastrofale per interesat e kombit Shqiptar.

Duhet ta dini se Per Kosoven ka kush lufton dhe ju nuk mund te beni qka te doni.

me vjen keq prej kaedhemazi dhe Membhisx qe pas nja dy apo tre muajve telefoni ime numer hyres 063 ska me ju punu me ne Kosove veq nshkoshi ne serbi me gjithe te.

MemphiSx
13-08-04, 21:26
Phaaaa si me kon bashkepuntore i Thaqit hahahahaahaha


Veq ky eshte Lluka e tjetri Thaqi ;) Ni pune e kryn te dyte

fadil
14-08-04, 22:25
Pershendetje:

Po eshte e vertet se si lluka e si Thaqi e kryejn nga nje pune.

por menyra e kryerjes se punve ndryshon.

pasi qe Hashim Thaqi si pun prioritare e ka shkatrrimin e armikut te Kosoves pavarsisht qmimit qe do te paguan.

Kurse Ekrem Lluka pun prioritare e ka interesin personal , dhe ky bene gjithqka qe eshte e mundur qe vetem te perfitoj materialisht pavarsisht se cili do te jet qmimi qe do te paguajn qytetaret e Kosoves pasi qe ketij te fundit nuk i intereson interesi qytetar perpos interesit te tije personal.

MemphiSx
14-08-04, 22:58
Ahhh po me fal qe kom gabu pak

Se thaqi merret edhe me Kriminalitet dhe Vrasje :P

Ndryshim i vogel apo ;)

Gentiani
15-08-04, 10:10
Ekrem Lluka a?! e njėjta kotillė ėshtė me ju nga PDK-ja e AAk-ja, sepse edhe vetėm pėrfitmi personal dhe shkatėrrimi i interesave kombėtare iu intereson dhe kanė emėrues tė pėrbashkėt! e keni dėshmuar shumė herė deri tani kėtė punė dhe nuk lyp diskutim detaj.

fadil
15-08-04, 20:13
Pershendetje:

Bashkpuntor te ekrem llukes dhe avokat te tije ne skenen e biznisit jan Anton Berisha dhe Haki Shatri qe te dy nga toborri i LDK.se.

Ju jeni ata qe e perkrahni Ekrem Lluken

Dilaver
15-08-04, 20:42
O jo o Tėrnakop, Ekrem Lluka nuk ka gjė aty, ai nė tė vertetė ka njė perqindje por ajkėn e merr Ramushi, se Ekremi nuk ka testise me i rras hundėt aty ku kan pas qellim keta hajnat e mėdhenj.

MemphiSx
15-08-04, 21:38
Ohh bre Thaqi qysh ska fitu bre me kompanin e vet :( Phaaaaa ska pare tashe per fushat zgjedhore hahahahah veq gjindet se eshte i zoti sa suksesin e ka bo ky per Kosove :)

Veq zgjedhjet qe spo i fiton kurr hahahaha se biznesi mir po i shkon :P