PDA

View Full Version : Z.FATMIR LIMAJ HENDIKEP NE RRJEDHEN POLITIKE TE KOSOVES


LIBERO_78
10-10-03, 09:12
:oops: ESHTE PER TU SHQETSUAR MOSPRANIJA E YOTIT LIMAJ NE ATMOSFEREN E ZYMT POLITIKE NE KOSOVE ,MENDIMI IM PERSONAL E TEK JU SI REFLEKTON KJO :arrow:

Beni_gjk
12-10-03, 22:18
edhe eshte edhe nuk eshte hendikep oki

Anonimja D
12-10-03, 22:52
..sigurishte qe eshte ,ai ka qene nje njeri i matun,mua personalisht ma merr mendja qe shume do te kishte kontribu prezenca e tij.

Mungesa e tij ne parlament ndihet shume,mund te them qe ka qene nje nder deputet me diplomat dhe me te matur te kuvendit te Kosoves.

TONINO
14-10-03, 23:29
..sigurishte qe eshte ,ai ka qene nje njeri i matun,mua personalisht ma merr mendja qe shume do te kishte kontribu prezenca e tij.

Mungesa e tij ne parlament ndihet shume,mund te them qe ka qene nje nder deputet me diplomat dhe me te matur te kuvendit te Kosoves.NGA KUR KUPTOJN ANALFABETAT QĖSHTĖ PLOITIKA,PSE PERGJIGJESH NĖ KĖT TEM KUR SKENI KUR FAR NJOHURI NDAJ (F.L)

SA KONTRIBON TI PĖR AT JU KISHA SYGJERUAR MA MIR KONTRIBO PĖR ARDHMERIN E JUAJ OK.

TONINO
14-10-03, 23:31
:oops: ESHTE PER TU SHQETSUAR MOSPRANIJA E YOTIT LIMAJ NE ATMOSFEREN E ZYMT POLITIKE NE KOSOVE ,MENDIMI IM PERSONAL E TEK JU SI REFLEKTON KJO :arrow: PA HĖNGĖR NJERI HUDHER (HUDER) NUK TĖ VJEN ERA!!!

__________________________________________________ ___________

Geto_21

SheTa
15-10-03, 01:01
he he TONINO Pajtona me ty aki ni qe thoin pa pase mizen nerkapuq nuk te djek !

iliri
15-10-03, 12:51
pershendetje:

kur do te vetedijsohemi ne shqiptaret qe ti mbrojm njerzit qe krijuan vlera per kombin shqiptar?

duke e pasur ne mendje gjdoher kete pyetje pergjigjja me del se ne nuk jemi ne gjendje ti vlersojm vlerat e kombit dhe njerzit qe i kan krijuar ato!...

kur ne kete forum e kam pare kete pyetje kam menduar se si disa njerze te pakuptimt me vetedije te ulte kombtare nuk din apo nuk duan ta vlersojn te kaluaren e lavdishme te Fatmir Limes Komandant "ĒELIKU" i Ushtris Ēlirimtare te Kosoves.

Fatmir Lima do te jet krenaria jone kombtare por ju Ledkistat e mjer kete do ta kuptoni pas 6 viteve sepse ju gjate gjithe jetes keni qen mbrapa me vite te tera dhe vazhdoni te jeni fatkeqsishte ende.Nje dua te jav beje te kjart qysh tashte se juve do te ju mbaj pergjegjes Historia e kombit shqiptar per mundin qe keni bere qe ti demtoni vlerat e kombit shqiptar siq eshte nje vler Ushtria Ēlirimtare e Kosoves.Rrespekti i takon aty qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre gjithashtu atyre qe krijojn vlera per historin e kombit te tyre.

LIBERO_78
15-10-03, 22:35
UNE DHE TE TJERT PO UA FALIM.....E KENI PARE KUR JEZU KRISHTIN E GOZHDOJN TE PAFET NJE NJERI CUB I DREJTOHET JEZUSIT DHE I THOT MESI(SHPETIMTAR) PASIQE JE I DELEGUARI I ZOTIT DHE KE FUQI HYJNORE SHPETO VETEN DHE MUA----------KURSE JESUSI I PERGJIGJET *O ZOT FALI SE NUK PO DIN SE QKA JAN DUKE BERE* PRANDAJ EDHE KETE NJEREZ TE MIRE JANE TE DJALLEZUAR DHE NUK E DIN SE QKA JAN DUKE VEPRUAR NJE DITE DO TE PENDOHEN POR NE DISFAVORINE TYRE UA RESPEKTOJ MENDIMET E TE GJITHEVE POR MOS I MERRNI GJERAT KURRE ME EMOCIONE :arrow: BEHI NJEREZ TE NDERGJEGJSHEM :arrow:

Al-Vi
23-10-03, 07:42
Z. Ilir, eshte hera e trete qe e shkruan te njejten fraze: "kure do te vetedijesohemi ne shqipetaret". Une do te kisha thene: vetedijesphu ti zotni ilir, ose ose kure do te vetedijesoet Iliri, sepse te tjeret jane vetedijesuar.

Dhe te perkujtoj diqka, ai njeri do te jete krenaria e juaj personale jo e te tjereve, dhe po ashtu te lutena qe te mos e njollosesh UCK, nuk jeni veq ju ata qe luftuat, mos u mundoni te perfitoni nga emri UCK .

Buti
23-10-03, 13:13
Po ėshtė e vėrtet se mungesa e zotit Limaj ėshtė evidente nė kėtė kohė pėr popullin tonė,ku bisedimet Kosovė-Serbi janė zhvilluar rundi i parė,pa pjesmarrjen e shumices sė partneritet politik kosovarė,e ketu lidhet fakti se po tė ishte edhe zoti Limaj i lirė atėher subjekti Kosovarė me siguri do tė shkonte nė Vjen ndryshe sepse ekzistojn shum fakte ku Z.Fatmir Limaj ishte njė nder aktivistet me te shquar te arritjes se pajtimit te faktorit politik kosovarė nė krijimin e Qeveris dhe poashtu mendoj se ai do te luante prap rol pozitiv me qendrimet e tija te matura dhe te prera edhe per keto bisedime.

fadil
23-10-03, 19:17
pershendetje:

i nderuari AI-Vi te them i nderuar edhe pse se meriton te them sepse ti nuk je i nderuar sepse ti nuk e nderon veten .

une jam plotsisht i vetdijsuar, dhe kurr ne jete nuk do te ndryshoj asnje milimeter nga rruga neper te cilen jam nisur dhe jam duke ecur,e per njerzit me mendime proserbe mendimet e mija jan te papelqyeshme ,te padeshirueshme dhe ajo qka ju pengon eshte se njerzit me mendime te njejta me mua dhe me te avancuara se te mijat jan pengesa kryesore per juve qe ju te luani me te kaluaren, te tashmen dhe te ardhmen e popullit te Kosoves.

Fatmir Lima Komandant "ĒELIKU" eshte legjend e historis se kombit shqiptar , ai eshte krenaria e kombit por per njerzit e ndyer si ju ai eshte i parendesishme per kombin shqiptar se ju vete jeni te parendesishem per shqiptaret.kete do ta deshmoj historia e kombit shqiptar e cila nuk do te jete e favorshme per juve dhe njerzit me mendime te njejta me juve , sepse historianet i shkruajn vlerat dhe njerzit qe i kan krijuar vlerat dhe i qmojn ata e ata jan ata qe e kan formuar,udhehequr Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves ne mesin e ketyre njerzeve ka qen edhe i qmuari i Historis se kombit shqiptar Fatmir Lima Komandant Ēeliku.

ti shkruajte:Dhe te perkujtoj diqka, ai njeri do te jete krenaria e juaj personale jo e te tjereve, dhe po ashtu te lutena qe te mos e njollosesh UCK, nuk jeni veq ju ata qe luftuat, mos u mundoni te perfitoni nga emri UCK .pergjigjja:

Fatmir Lima Komandant "ĒELIKU"do te jete krenaria e historis se Kosoves ,e jo e tradhtarve te Kombit,ne Kosove kan luftuar djemt me te devotshem te Kaluares ,te tashmes dhe te ardhmes se Kosoves te cilet i ka Udhehequr Fatmir Limaj dhe shoket e tije te cilet djem kan luftuar nene ombrellen e Shtabit te Pergjithshem te UĒK-se. ne nuk mundohemi te perfitojm nga emri UĒK sepse ne e kemi krijuar kete emer dhe nga ky emer do te perfitoj Lavdia e kombit shqiptar.

kaedhemazi
27-12-03, 07:33
Ate do e tregoje gjykimi i tije ne Tribunalin e Hages
Nese aai gjyq shpalle fajtore kriminelet serb ateher as shqiptaret nuk kan pse te i frikohen ,edhe per shqiptare ai do te jete i drejte.
Ma vone mund te vendose secili se a shfaq simpati apo injorim dhe urrejtje per persona te cilet gjendn ne kundervajtje

LIBERO_78
29-12-03, 23:50
KA EDHE MA ZI ZOTROTE KA POR TE ZI DHE TE SUPER TE ZINJ JAN NJEREZIT SI TI QE MENDOJNE DHE VEPROJNE SI TI ZOTROTE SEPSE TI NUK JE AI QE KE QENE DHE SI I TILLE NUK MUNDESH QE TE PARAQITESH AI QE JE SEPSE TI NUK JE.....PROVO TA KUPTOSH Z.KAEDHEMAZI--KU ESHTE DYFTYRESIA ATJE ESHTE PAFTYRESIA.................TI NUK KE GJAKE TE MIREFILLTE SHQIPTARI SEPSE TE KA LUAJTIUR GURI NJEHERE DHE JE MESU TA MOHOSH ATE QE E KE PASUR A PO KUPTON O NJERI I PADITUR............MESOHU PAK PASTAJ............ :wink:

kaedhemazi
04-01-04, 06:52
une kam nje fytyre bile edhe me pelqen shume por nejse...
Ti Zotrote je taman nje prej atyre qe nga fanatizmi dhe pashkollimi flasin gjithkund gjera si"ati duhet keshtu e ketij ashtu ,kshtu kena me jav bo"
Po te me degjonte mua administratori do ta hap nji Teme te ashtuquajtur"Kerpeshi".aty mundesh me diskutu.

drini_4862
07-01-04, 09:16
O drriton per ty vlen.Sa i perket ketij interesi qe ju ta e enderroni ta zhdukeni nje legjende te gjalle siq eshte"gjarpri",tani po flas ne gjuhen tende "zmija"ate interes e ka edhe Serbia mirpo edhe ajo ka deshtuar edhe keshtu ore i mjer ti duhet te kesh interesa tjera qe eqojne Kosoven perpara e kam fjalen nese ke gjake shqiptari mirpo gjeneza jote thote se ju keni gjenez sllave ,eshte e mete e keti forumi se sllavet nuk duhet ti lejoj te antaresohen.Sa i perket mendimit tende eshte turp ore i mjer,qe per nje djale 27 vjeqar si Fatmir Limaj qe udheheqi luften e UQK-se, lufte qe e perkrahu ter bota e ti ta vlersosh nje figur te qmuar ne ate menyr eshte turp per ty.Tu kisha lutur te kontrollosh vehten dhe ti pish hapat(medikamentet) me rregull

kaedhemazi
10-01-04, 09:26
Ne e dijme se Zoti Fatmir Limaj ka perfunduar Studimet ne Fakultetin Juridik.
Por nese njohurite e tia jan shfrytezuar nga armiku dhe jo nga Populli shqiptare ateher nuk shoh kurrefare arsye qe ta bejme deshmore.E i tille nuk eshte deri me tani.........te presim vendimet e gjyqit.

fadil
10-01-04, 16:04
pershendetje:
Fatmir Lima nuk eshte deshmor pasi qe fatmirsishte per kombin shqiptar dhe fatkeqsishte per njerzit me mendime te njejta me ty ai eshte gjalle .
kurse se sa i ka shfrytezuar armiku aftesit e tina kjo eshte deshmuar ne te kaluaren e tije shum te lavdishme si nje komandant i shquar i Ushtris Ēlirimtare te Kosovės.
por njerzit si ti mundohen te ja demtojn te kaluaren e tije te lavdishme por fatmirsishte ne kete drejtim jeni te deshtuar siq keni qen edhe ne te kaluaren,pasi qe sipas shkrimeve tua fatmir Lima e ka demtuar bashkim Vllaqzrimin tende qe e ke pasur me shkijet sipas asj qe shkruan dukesh se ke qen i tille, te kam shkruar edhe ne nje shkrim tjeter se ti eshte turpe te jesh ne cilendo parti shqiptare, sepse ndjenjat e tua jan antikombtare.

kaedhemazi
11-01-04, 14:02
Une hum mund te i humb Zotit Limaj asnje virtyt ...nese e posedon ndonje.
Per mua kete e bejne ata shqiptare qe nga dora e tije nderruan jete.Ato femra shqiptare qe jane dhunuar nga keta komandanta qe ty te duken se jan komandanta.
Kete e bejne ato para te serbise qe me siguri ka ngrene per te demtuar imazhin e UCK-se.
Te gjitha keto gjera e pengojn diken qe te quhet deshmore ,e jo mendimi im.

fadil
11-01-04, 16:31
pershendetje:
ku eshte administratori i ketij forumi qe lejon ne kete shkrim te akuzohen figurta me te ndritshme kombtare ?!
si lejohet qe dikush ne kete forum ta akuzoj Fatmir Limen dhe te tjeret per dhunim te femrave shqiptare pa asnje fakte?
a mos valle qellimi i metij fare kaedhemazi eshte qe deshiron ti shfajsoj serbet per dhunimet qe kan bere ne Kosove dhe per keto dhunime ti akuzoj ata qe kan luftuar kunder atyre qe i dhunuan femrat shqiptare?

kaedhemazi
12-01-04, 10:21
hahahah ,interesant shume se me duket se vetem tije qenke armiku i serbise.
Serbin e ka fajesuar bota,per ato gjera nuk kam nevoje une te thellohem me shume.
Po nese ta merr mendja se tani une do te jap perkrahje per ata qe shfrytezuan tollovine e luftes per te bere cdo paftyresi je shume thjesht ,dallash.

driton
14-01-04, 23:01
Ti zotri libero_78 desha tė pėrgjigjem sa i pėrket Wc. Unė mendojė se ma mirė ėshtė mi javė fshi wc zvicranve se fundi funditė ata nė momente mė tė rėnda pėr popullinė tonė na dimuan nė gjdo aspektė, kurse Z. fatmir limajė sotė ja fshinė Wc milloshitė dhe ti ja importonė mutinė (mallinė ushqimorė me prollimė beogradi) nė kosovė dhe kshyrė mi ja shitė popullitė tanė dhe pastajė shkonė nė internet cafe dhe shitės patriotė.

Guri i madh
04-12-07, 23:14
Une hum mund te i humb Zotit Limaj asnje virtyt ...nese e posedon ndonje.
Per mua kete e bejne ata shqiptare qe nga dora e tije nderruan jete.Ato femra shqiptare qe jane dhunuar nga keta komandanta qe ty te duken se jan komandanta.
Kete e bejne ato para te serbise qe me siguri ka ngrene per te demtuar imazhin e UCK-se.
Te gjitha keto gjera e pengojn diken qe te quhet deshmore ,e jo mendimi im.shtabi i malisheves ishte turpi i kombit shqiptar per nga ana e moralit e kam fjalen me kujtohet aj shtabi me at kompjuterin e nji femer e armatosur e kupa kordinonte luften nga aj shtab ,

po edhe Gani krasniqi gjdo her gjat luftes nuk ka pas percjells po dy percjellse

pranveruesi
04-12-07, 23:27
shtabi i malisheves ishte turpi i kombit shqiptar per nga ana e moralit e kam fjalen me kujtohet aj shtabi me at kompjuterin e nji femer e armatosur e kupa kordinonte luften nga aj shtab ,

po edhe Gani krasniqi gjdo her gjat luftes nuk ka pas percjells po dy percjellse

...a te dobet po tregoheni po beheni ma te kqinje se serbet edhe ata cdo humbje mundohen me shpifje e genjeshtar ta kthejne ne triumf po nejse kur e dime se jeni pasuaes te mit te mjer e shokut te ngushte te milloshit e te shkive, sme mbete gje tju them ju ve tjeter vete tju sqaroje me nje proverbe kineze qe thote:

...Magari kur te qelonnme shkelma eshte e kot ta shklemoshe ate se ai eshte gomar e se kuptone...

fundi i citimit

...Fatmir Limaj dhe vepra e tina CELIKOR e derit tashme eshte me shume se Krenari Kombetare eshte Vlere Drite Shembelltyre per brezat dhe ardhmerine Kombite...tungiii

Guri i madh
04-12-07, 23:34
...a te dobet po tregoheni po beheni ma te kqinje se serbet edhe ata cdo humbje mundohen me shpifje e genjeshtar ta kthejne ne triumf po nejse kur e dime se jeni pasuaes te mit te mjer e shokut te ngushte te milloshit e te shkive, sme mbete gje tju them ju ve tjeter vete tju sqaroje me nje proverbe kineze qe thote:

...Magari kur te qelonnme shkelma eshte e kot ta shklemoshe ate se ai eshte gomar e se kuptone...

fundi i citimit

...Fatmir Limaj dhe vepra e tina CELIKOR e derit tashme eshte me shume se Krenari Kombetare eshte Vlere Drite Shembelltyre per brezat dhe ardhmerine Kombite...tungiii


nuk ka kalue koh e gjat qe ti harrojmi deklaratat e limarit nė gjgjin e hages se shtabi i malisheves nuk ka egzistue ato gjirime kan qen vetem per media ,se ne kemi qen te filan familja se ishte pasunik kishte filanin e filanin ne gjermani


e sa per turpin qe e kan ber pyti ata te cilet jan urdhruar qe vajzat e tyre duhet pa tjter tė kyqen ne ket shtap , per ti sheruar tė plagosurit

pranveruesi
04-12-07, 23:38
nuk ka kalue koh e gjat qe ti harrojmi deklaratat e limarit nė gjgjin e hages se shtabi i malisheves nuk ka egzistue ato gjirime kan qen vetem per media ,se ne kemi qen te filan familja se ishte pasunik kishte filanin e filanin ne gjermani


e sa per turpin qe e kan ber pyti ata te cilet jan urdhruar qe vajzat e tyre duhet pa tjter tė kyqen ne ket shtap , per ti sheruar tė plagosurit


..,.cdo lufte i ka sfidat e vete dhe zhvillohet e mbrohet ne fronte luftarak dhe ne frontine propagandistik, mos paska dash Lima me i thane shkjeve ja jemi te filan tu pi qaj hajte nja majte hahahahah, lufta done sakrifica zgjuarsi e menquri, po ju jeni mesue me lutje e me u dorzue te milloshi nuk i njihni gjerat e tilla e di se e keni te veshtire ta kuptone...
tungiii

E_Zjarrta
04-12-07, 23:46
pata rastin nje her ne jete ta takoj zotin limaj nuk kisha pas ne jete me shume deshire se sa ta kisha bere nje inqizim fshehurazi po fshehurazi ju them ai i mjeri ishte nje genjeshtare dhe nje njohes shume i dobet i te drejtes nderkombetare , fliste vetem per vete kinse eshte zot......
Andaj ky nuk e meriton te jete kryetare i prishtines

Guri i madh
04-12-07, 23:49
..,.cdo lufte i ka sfidat e vete dhe zhvillohet e mbrohet ne fronte luftarak dhe ne frontine propagandistik, mos paska dash Lima me i thane shkjeve ja jemi te filan tu pi qaj hajte nja majte hahahahah, lufta done sakrifica zgjuarsi e menquri, po ju jeni mesue me lutje e me u dorzue te milloshi nuk i njihni gjerat e tilla e di se e keni te veshtire ta kuptone...
tungiii


po sa gra e fmij e pleq kan psue nė malishev kur hynen shkjet me preteks se aty ėsht shtabi i UQKes kan pas mundsi mos me cek shtabin qendror


ne e dim se malisheva nuk esht qliruar po shkjet nuk e kan pae te arsyshme te qendrojn nė malishev , dhe jan terhjek vet

uck_aksh
05-12-07, 01:02
faktet flasin vet
http://video.aol.com/video-detail/serbs-decaying/2665728102

GURI SYLAJ
05-12-07, 11:08
Fjala eshte sikur plumbi.Mos e shkrep se nuk kthehet mbrapa!

Nuk eshte moti kur zoti Lima deklaronte perafersisht keshtu;
Ata qe shkuan ne Beograd nuk ka qen dasht te kthehen fare .....
Kete e bente per te ule vlerat e kundershtareve politik kurse sot ,per te ngrite "vleren " e vet politike bene kooalicion me te tillet ,me ata qe jo vetem se ishin ne Beograd por qe edhe me biznis e edhe me miqesi jan te lidhur me familjen e Millosheviqit.
Kjo moskonseguence ne fjalor dhe qendrime, mund te rris vleren politike per momentin, por ule vleren njerezore per tere jeten!!!

Kujdese nga plumbat dhe fjalet e shkrepura ne kohe dhe vend te gabuar!

Shpati
05-12-07, 12:35
pata rastin nje her ne jete ta takoj zotin limaj nuk kisha pas ne jete me shume deshire se sa ta kisha bere nje inqizim fshehurazi po fshehurazi ju them ai i mjeri ishte nje genjeshtare dhe nje njohes shume i dobet i te drejtes nderkombetare , fliste vetem per vete kinse eshte zot......
Andaj ky nuk e meriton te jete kryetare i prishtines

Oj e Zjarrta !
Kush do te beht Kryetar i Prishtines kan vendos Prishtinasit.
E Prishtinasit nuk kan mundur te ta plotesojn deshiren tende ,qetsohu mos e mundo veten.
Kalofsh mir a.