PDA

View Full Version : Qka beri Nexhat Daci ne mbledhjen e 09/10/03......


iliri
10-10-03, 12:32
pershendetje:

me gjithe rrespektin qe kam per kryetarin e Kuvendit te kosoves znexhat Daci ne mbledhjen e dates 09/10/03 ka treguar se nuk eshte person ashtu se si mendojm ne qytetaret e kosoves per te?

Kur Hashim Thaqi i kerkoj Nexhat Dacit qe ta qes ne kuvend votimin se kush eshte pro dhe kush kunder dialogut me serbin?! Nexhat Daci ne pamundsi per ti thene diqka tjeter i tha se ju nuk mundeni te me diktoni se qka beje une ne kuvende pasi qe kuvendi e ka kryesin dhe kryetarin e kuvendit!

qka ka treguar kjo?

per mendimin tim po ta analizosh kete thenje te z.Daci te bene te kuptosh se ai i diktuar nga partia e tije LDK-ja me kete veprim ka dashur te jav mbyll popullit syte dhe te mos e dije se ksuh do te jete pergjegjes per pasojat nese s'shkojm ne vjen ose per suksesin qe do te ket shkuarja e delegacionit kosovar ne vjen?

kurse Hashim Thaqi e kishte kete qellim qe qytetaret e kosoves ta dine se kush duhet te mbahet pergjegjes per deshtimin apo suksesin e bisedimeve ne Vjen ?

Une mendoj se parlamenti i kosoves duhet te marre vendim per shkuarje apo mos shkuarjen e Politikanve kosovar ne vjen per te biseduar me beogradin, pasi qe kuvendi i Kosoves si gjitha kuvendet tjera duhet te marre vendime kur jan ne pyetje ditet historike te nje vendi siq eshte nje dite historike fillimi i dialogut me serbin! pasi qe ne kete dialog ne shqiptaret e Kosoves do te tregojm se sa jemi ne gjendje te ndertojm shtet!

ne raste te deshtimit te ketyre negociatave kush do te mbaj pergjegjsin per keto?

ne raste te suksesit te ketyre negociatave kush do te mbaj pergjegjsin per keto?

pra une mendoj se qytetaret e kosoves duhet ta ken te qarte se kush se kush duhet te mbahet pertgjegjes per deshtimin apo suksesin e dialogut me serbin ne Vjen!

rrespekt?!

SheTa
12-10-03, 22:15
QKa ka Lidhje Hashim Thaqi Me Politik ! Sa I afrohet Thaqi nexhat Dacit !

Daci me thaqin jam shum larg ne mendim ! Nje njeri pa Shkoll Nuk mundet me i tregu Nje Akadmikit siq eshte zoti Daci

SheTa
12-10-03, 22:18
Pse thaqi e beshteti Zotin Rogova ne Bisidime ! beograt Prishtin !

kur gjithmon eshte kon kunder Rugoves ! pse thaqi tash shkon ne hapa te rugoves !

Anonimja D
12-10-03, 22:26
Me gjithe respektin qe kam ndaj mendimeve dhe argumenteve qe na i servon zt.Iliri ne kete rast me duhet pakes ta kritikoj lidhje me reagim e zt.Daci,edhe une e kam percill po ate seance ,ndoshta nuk ka reagu siq i takon atij,mirpo edhe njeher po e potencoj qe perkunder te gjithe politikaneve zt .Daci ka punu edhe punon lidhje me pershpejtim e qeshtjes se Kosoves,pa marr parsysh ciles parti i takon ai eshte tregu jo i nje aneshem e sa per pergjegjsi deri diku keni te drejte,po vrehet te shume kush qe nuk done te marr pergjegjsi lidhje me vendosjen per apo kunder bisedimeve ne Vjene.

Ndoshta do te ishte e rruges te jepin mendime antaret e ketij forumi ne te njejeten kohe edhe ta arsyetojn mendim e tyre ,lidhje me bisedimet ne Vjene.

SheTa
12-10-03, 22:32
Ilir me vjen keq veq du ta thom ! mos shko ne hap te kumnistave !

Z.Daci e ka treguare veten ! jo veq qe eshte Edhe Antar i LDK. Apo krytar i parlamentit !Pore aje u bo i panvaru edhe mendoje se ka jap kontributin e vet deri ne maximum ! me vjen keq Per partin e PDK qe nuk e kupton te vertet niher pergjithmon !

Anonimja D
12-10-03, 22:40
I drejtohem moderatorit qe sipas mundesive mos te lejoj ketu te behen reklama te gazetave ,rastin konkret te sheta qe mbas cdo shkrimi te tij bene propagandimin e kesaj gazete.

Sheta mos je ndonje gazetar i ri i "Bota sot-it" apo perfiton dicka nga kjo reklam qe po i bene gazetes me percarese ne Kosoves....

SheTa
12-10-03, 22:45
Anonimja D nuk Reklam Por Veq dua Me ju Tregu ! Qe lexoni te verten e sodit Se qka ndodhet Ne kosove ! !Pore veq Du te ju them ! une nuk gazetar e du drejtsin !

arTanibb
13-10-03, 11:34
E Pershendes mendimin e Shetes..

Beni_gjk
13-10-03, 11:40
Ate qka e ka ber Kryetari i Parlamentit e ka ber me vende se te e fundit Thaqi eshte nje deputet e asgje me shum dmth si thaqi si krejt tjert edhe si takon atij mi tregu nje akademiku se qka me vepru kjo eshte ajo e verteta e hidhur qe sju pelqen majtisteve qe po i takojshe edhe ti Anonimja D

iliri
13-10-03, 12:06
pershendetje:

Nexhat Daci me vendimin e tije per te shkuar ne vjen ka treguar se ne te vertet nuk ai Nexhat Daci qe paraqitet para medijave per ta informuar popullin pak me thjeshte ai e genjen popullin?ta citoj Nexhat Dacin:

1.Parlamenti i Kosoves i organi me i lart legjislativ do ti jap perkrahjen e kerkuar Ēeveris per bisedime me beogradin ne Vjen?

2.Parlamenti i Kosoves i rekomandon instutucionet e kosoves qe pa konsenzuesin e duhur te mos shkojn ne bisedime me beogradin ne vjen?

3.Parlamenti i kosoves i rekomandon qeveris qe te mos shkpoj ne vjen pa pelqimin e parlamentit?

4.Parlamenti i Kosoves nuk e njeh asnje marrveshje te arritur me beogradin te cilen marrveshje nuk e ka nenshkruar qeveria e kosoves?

5.Ne vjen ose do te shkojm te gjithe ose asnje?keto ishin disa nga deklaratat e Nexhat Dacit?

qka beri Nexhat Daci ne funde?

vete Nexhat Daci i dhunoi instutucionin me te rendsishme te kosoves parlamentin e kosoves pasi qe edhe vete Nexhat daci shkoi ne vjen pa qeverin e Kosoves,pa pelqimin e parlamentit dhe qka eshte me e keqja ai ra ne kundershtim me vetveten.duke u mbeshtetur ne kto veprime te Nexhat Dacit me bene te kuptoj se ai nuk eshte asgje me shum se nje genjeshtar i menqur i cili e genjen popullin e Kosoves me ato deklarata e tije akademike ...?Rrespekti i duhet atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?

Beni_gjk
13-10-03, 15:25
Me vjen keq qe koke shum i mllefosur kunder njerzve kyq ne instuticionet e Kosoves edhe e paske nje fjalor shum te ndyte ndaj tyre se nuk i thuhet nje akademiku si eshte Nexhat Daci genjeshtar por farsa e juaj qka nuk prodhon nga goja ai e ka pa se eshte e detyrushme me shku ne dialog edhe eshte shku edhe pa qeveri se e ka pa edhe vet se eshte peng i Thaqit e pasojat i ndini ma vone ju me ket rast te mosshkuarjes ne Vjen

iliri
13-10-03, 15:38
me thua a nuk e ka genjyer popullin Nexhat Daci me deklaratat e tij?

qka ka lidhje nese ai eshte akademik ? nese je akademik paske te drejt te genjesh dhe te mos kete te drejt askush te thote se ju genjeni ? kjo ka ndodhur ne sistemet komuniste !

tashte eshte demokracia dhe ne kemi te drejt ti denoncojm te gjithe genjeshtaret e kombiot pamvarsishte se qka jan ata akademik apo diqka tjeter....rrespekti i takon ati qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?

iliri
13-10-03, 15:48
permbaju temes te lutem...

Beni_gjk
13-10-03, 21:15
Me duket se pjes e temes ishte edhe kjo por nuk po te pelqen e verteta te besoj se eshet shum e rend e verteta po shihet sa paske rrespekt per institucione te shtetit te Kosoves

iliri
14-10-03, 15:33
pershendetje:

une kam shum rrespekt per instutucionet e kosoves por nuk mund te kem rrespekt per njerzit qe i dhunojn instutucionet e kosoves ?

instutucionet e kosoves i ka dhunuar Lidhja Demokratike e kosoves me ne krye Ibrahim Rugoven dhe Nexhat Dacin pasi qe ata moren vendim partiak per te shkuar ne vjen pa e perfillur parlamentin e Kosoves te zgjedhur ne menyr demokratike.

gjithashtu une nuk i identifikoj instutucionet me individ siq e beni ju sepse parlamenti i kosoves nuk eshte Nexhat Daci por ai eshte vetem nje figur ne mesin e 119 te tjerave dhe asgje me shum.

RRespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?!

Beni_gjk
14-10-03, 19:31
Ti paske respekt vetem per nje person e ai eshte Thaqi me vjen shum keq se akademik Nexhat Daci eshte truru i intelegjences Shqipetare respektoje te pakten postin qe e ka nese nuk e adhuron si person oki

iliri
15-10-03, 12:20
pershendetje:

une nuk mundem ta rrespektoj nje person qe i identifikon instutucionin me vetveten siq e bene Nexhat Daci duke menduar se ai eshte parlamenti i Kosoves.

kjo eshte fatkeqsia me e madhe , gjithashtu Nexha Daci pas perfundimit te takimit te vjenes deklaroi se ai eshte akademik eshte shum i menqur ,ai nuk gabon kurr? ai ka medalje te shumta akademike e gjra te ngjashme duke e lavdruar veten .

fatkeqsia me e madhe e nje njeriu eshte kur ai mendon per veten se ai eshte i perkryer ,i pagabueshme e gjera te ngjashme.RRespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?!

fadil
05-11-03, 16:45
pershendetje:

edhe nje genjeshter e Kryeparlamentarit te Kosoves Nexhat Daci!

pse ky Njeri genjen ?

qka mendon te perfitoj nga Kjo?

dhe a e meritojn qytetaret e Kosoves te genjehen nga njerzit si Nexhat Daci?

Nexhat Daci pas takimit me Kryeadministratrorin e Kosoves Hari hollker deklaroi se Holkeri u eshte "pajtuar per ndryshimin e kornizes kushtetuese"?

pas dy apo tri dite zedhensi i UNMIK-ut deklaroi se deklarimet e Nexhat Dacit se kinse eshte Pajtuar hollkeri per ndryshimet ne korrnizen kushtetuese jan te paqendrueshme dhe jo te verteta!

a ka nevoj Kosova dhe Kosovaret per nje lider Politik te tille Genjeshtar siq eshte Nexhat Daci?

pergjigja eshte reale eshte Jooooooooooooo!

nese ne nje vende me tradit demokratike dhe parlamentare nje njeri i till automatikishte do te duhej larguar nga posti qe e ka? por kjo nuk ndodhe ne Kosove! shpresoj se do te ndodhe keshtu ne te ardhmen?

Dilaver
05-11-03, 19:14
Me shkrimet bajate monotone tė neveritshme e pa kurfar kuptimi tė disa personave nė ketė rubrikė interesimi ka rėnė nė minimum, apo nga vendi i parė qe ishte nė vendin e fundit, dhe nese vazhdojnė keshtu besoj se shpejt do tė eliminohet kjo rubrikė.Mihail Shtajneri kur pat ardh nė fillim u shpreh kunder caktimit tė kufirit Kosovė-Maqedoni pa pelqimin dhe pjesmarrjen e shqiptarve, por mė vonė i shkeli fjalėt kur KB dhanė mendimin e tyre.Edhe Holkeri njė herė u pajtua por pse i hėngri fjalėt dhe kanė mundėsi qe tė thojnė herė e kam pa e herė nuk e kam pa ajo ėshtė tjetėr se i forti vet vendos si don.E sa per se po gėnjen z. N. Daci ajo nuk ėshtė e vertetė por po genjen Afrimi, dhe pasi qe ėshtė aq i aftė (Afrimi) do tė bėjmė disi dhe do ta emėrojmė si kryeparlamentar nė vend tė z. N. Dacit e ndoshta na i zgjedh problemet e nuk genjen si po genjen tani.

fadil
06-11-03, 07:28
pershendetje:

une kam qen,jam dhe do te jem i neveritshem per njerzit me mendime antikombtare,kumuniste dhe fallse!

ne kete forum me mir eshte te mos shkruhet asgje se qka shkruani ju disa njerze (mundoheni te ja mshelni popullit syt)!

une nuk kam trilluar asgje kur kam thene se Nexhat Daci po e genjen popullin>?

pasi ai genjen une kam te drejte te them se ai genjen dhe te beje pyetje se perse ai genjen?

nese dikush ne kete forum mendon se Nexhat Daci duhet te jet i paprekshem , mendoj se e ka gabim dhe eshte duke jetuar jashte realitetit qe eshte krijuar tashte ketu ne Kosove dhe ne krejt ballkanin se mos te flasim per evrop?

vetem ne kohen komuniste politikanet kan genjyer dhe ne nuk kemi guxuar te ju thome atyre se genjeni !

prandaj fatmirsishte koha ka kaluar ne te mir te popullit e jo te Politikanve te turpshem dhe genjeshtar siq eshte Nexhat Daci dhe bashkmendimtaret e tije!

duke i lexuar trillimet e njerzve me mendime te njejta me daliverin me duhet ti citoj prap disa nga genjeshtrat e Nexhat dacit:

1.Parlamenti i Kosoves do ta perkrah Qeverin Politikishte dhe do ti jep pelqimin qe te shkoj ne bisedime me serbet dhe nuk do te njohe asnje marrveshje qe nuk e nenshkruan qeveria e Kosoves!

2.une si Kryetar i Parlamentit te Kosoves i rekomandoj Qeveris qe te mos shkoj ne Vjen pa pelqimin e Parlamentit!

3. ne Vjen ose do te shkojm te gjithe ose asnje!

4.Holkeri u pajtua per ndryshimin e Korrnizes Kushtetuese !

Nge gjitha keto deklarata te Nexhat dacit asnjera nuk doli deklarat e vertet por e gjitha ishte genjeshter:

ai shkoi ne Vjen pa miratimin e parlamentit, ai e tradhtoj qeverin e Kosoves, ai shkoi ne vjen veq me rugoven e jo me te gjithe, ai genjej se hollkeri nuk ishte pajtuar me te per ndryshimin e Korrnizes kushtetuese, gjithe kesaj veprimtarie te Nexhat dacit nuk mundesh ti gjesh emer tjeter perveq se Nexhat daci eshte Genjeshtar.

nese keto qe i ceka nuk jan genjeshtra ateher me tregoni si ti quaj ndryshe se une nuk di se keto kemente kan tjeter emer perveq genjeshtra (rrena).

Daliver une nuk jam i interesuar te mirrem me Politik pasi qe eshte jashte interesit tim (falemenderit per propozimin por propozimi yt eshte jo i qelluar siq eshte edhe shkrimi yt jo i qelluar dhe jo i argumentuar)>

por kjo seshte qudi se ju te gjitha shkrimet ie keni te tilla (te trilluara) pa asnje fakte>Rrespekt duhet te kene ata politikan qe nuk e genjejn popullin e jo genjeshtaret, pavarsishte kush jan ata?!>

Anonimja D
01-12-03, 23:46
Perkunder te gjithave mendoj qe Negjat Daci dine te jete shume i matun .

leka
10-12-03, 17:37
Qa ka pas me bo ka pas me ju thon delegacionit serb se un jam shum i menqur i bukur kam shum dekorata jam akademik e ku ta di un dhe ne fund delegacioni serb i tha rri ulu se ato dekorata ti dham na dha qaq dolen ne fotografi edhe u pershendeten

kaedhemazi
23-12-03, 03:50
Zoti Ilir

Kur Kryeparlamentari Nexhat Daci thote"Nuk e njoh asnje Marreveshje me Beogradin qe nuk nenshkruahet nga Qeveria e Kosoves " ai mendon per ata anetare te Qeverise qe e duan Kosoven.

Pse po te them??

Sepse anetare te Qeverise se Kosoves Jan edhe Koalicioni Serb Kthimi e Zoti Daci nuk pret qe ata te nenshkruajn cdo vendim qe merr Qeveria e Kosoves.Fatkeqsisht disa shipeca po i bashkangjiten "Povratak-ut"Kryetari i Partise Demokratike te Kosoves nuk eshte ne Kryesi te Kuvendit.

Nese ai ka ndonje Propozim ateher mund ta bej ate siq e ka bere.Ai nuk ka kompetenca as imunitet ti jep urdhera Kryesise se Kuvendit.

Se , a pranohet ai Propozim apo jo eshte vendim i kryesise se Kuvendit.Nuk e kuptoje pse merre shembuj te tille kur nuk e njef punen e nje Kuvendi.

fadil
23-12-03, 13:48
nuk mundem te marr vesh asgje ty kaedhemazi se qka ke dashur te thuash me kete shkrime te postuar ne kete rubrik por ndoshta sdin me shume ok kjo eshte ajo qe din ti dhe e shkruan ate qe dine por po te lajmroj se nuk ke thene asgje per tu lexuar bnga te tjeret

kaedhemazi
24-12-03, 01:41
une kam shkruar ate qe mendoje ,nese don lexoje nese jo .........por nuk ishte aspak e kuptimt as nuk ishte ne gjuhen kineze.