PDA

View Full Version : Pse Rinia E Kosoves Duhet Te Jet Me E Angazhuar Ne Politik


Beni_gjk
12-10-03, 22:49
Une Mendoj qe duhet te kyqem me shum ne politik sepse e ardhmja e Kosoves eshte ne duarte tona e qka mendoni ju pres mendimet e juaja

Anonimja D
12-10-03, 22:56
Sigurisht ,mirpo kurrsesi me kyqjen tende Beni.

Beni_gjk
12-10-03, 23:00
Me vjen keq Anonime se une jam i kyqen edhe me vjen mire qe jam i kyqen en politik edhe jam en rrjedha te politikes e jo si ti qe merr info te dores se 8 perndryshe jam Nenkryetar i Forumit Rinot Te LDK ne Gjakove edhe jam shum i lumtur qe e perfaqesoj ket parti bye tash

Cool_Boy
15-10-03, 13:08
Tugn BeniSa permenimin tim rinija jon nuk mundet mu angazhu ne politik se e kan marr te prapten dukej shku mbas seksit dhe tu u bo kollera a nuk e din se e ardhmija e vendit ton eshte ne duart te rinjeve.Une i perkes moshes se re por kam deshir te madhe ne politik dhe shpresoj te behem politikan dhe te kontriboj diqka per shtete timin.

tung

kaedhemazi
23-12-03, 05:00
pasiqe ne kosove nuk ekziston nje Kulture e paster Politike eshte detyre e Institucioneve te Kosoves qe te bejn perpjekje ne arritjen e saj.

Perderisa jemi te konfrontuar me kete fakt ,rinia shqiptare sa me heret te kyqet ne Politike aq me shume do te pesoje.Eshte fakt i hidhure por eshte e vertete.

Anetaret e Forumit qe jetojne ne vendet e jashtme me siguri qe e njofin faktin se ka shume pak rini shqiptare me te cilet njeriu ka mendime te kunderta mirepo ka nji Baze per bised.Me te gjitha Nacionalitetet tjera fatkeqsisht fuknsionon.Te njejtin Fenomen e gjejm edhe ne Kosove ku shume te rinje nuk bazohen ne argumente personale apo ne ndonje Kushtetute apo Planprogram qe e kan lexuar por ne thashetheme te kojshis ,shokut,djalit te axhes e te tjera.

Keto gjera shtyejn ne drejtmime te gabuara dhe te paknaqura.Prandaj them se eshte Detyre e Institucioneve qe permes sqarimeve ,Broshyrave ,kontakteve personale,vizitave ne shkolla te ndryshme apo sqarimeve ne forma te tjera ne media ,te krijojne per brezat e ardhshem nje Atmosfer ku te rinjet jan ne gjendje te komunikojne lire dhe te ken bashkbisedime edhepse kan mendime te kunderta.Tek e fundit ata jan ardhmeria e Kosoves dhe mendimet e kunderta mund ta plotesojne njera-tjetren dhe jo te shpiejn deri tek urrejtja ne rini.