PDA

View Full Version : Pse U Vra Tahir Zema ! Pse u Vra Enver Maloku !


SheTa
12-10-03, 23:00
Kush Ka dor ketu !

Beni_gjk
13-10-03, 15:56
une te pyeta ty si njeri i dijeshem qe po ja jepshe vetit por po e shoh qe krejt qka fol fol me fjal te pazarit edhe nuk ki argumente tregom ti mu kush jan vrasesit veq mos thuj se u qu Vuk Karagjiqi prej vorrit e erdh mi vra kaq por ne munges te pergjigjes shkon edhe e qeshuraaa

[/img][/url][/quote][/u][/i][/b]

iliri
13-10-03, 15:59
ok sja vlen te kumunikoj me ty?! pasi qe ti nuk e din se qka eshte pyetje e qka akuza...

Beni_gjk
13-10-03, 16:14
nuk te akuzova ty se ti je vrasesi por vetem e desha mendimin ton ok

LaBi_Pr
13-10-03, 21:20
pse u vra TAHIR ZEMA shum mir po dihet veq kush osht papak se din aa se per qka esht vra ai qe te mos del e verteta ne shesh .

LIBERO_78
15-10-03, 22:49
DUHET VETEM NJE GJE TE KUPTONI SE SHQIPTARET KAN PASUR NGATERRESA TE NATYRAVE TE NDRYSHME DHE FAL SITUATES I KAN SHFRYTEZUAR DHE PASTAJ ETIKETOHEN NJEREZIT QE NDOSHTA NUK E MERITOJN KETE DHE NUK KAN TE BEJN ME KESO GJERA TE SHEMTUARA QE E DEMTOJN THELLE IMAZHIN E KOSOVES...Z.I NDJER ZEMAJ KA QENE I GRADUAR NE APJ ,KA MENDUAR QE TA JEP KONTRIBUTIN E TIJ NE LUFTE TE KOSOVES NDAJ SERBISE POR NUK KA QENE I VENDOSUR QE TE JEP ATE NGA VETVETJA NE KUADER TE UCK se POR NE EMBLEM TJETER KY KA QENE GABIMI I TIJ DHE PASTAJ MUN TA QUAJ LARGIMIN E TIJ SI DEZERTIM PASI QE NUK I PERFILL RREGULLAT USHTARAKE.....KAM PASUR FATIN TA TAKOI NE SPITALIN USHTARAK TA TIRANES NE GARDEROB SERIOZE DHE KRAVATE SHUME TE BUKUR...........UNE DUSHOJ QE MOS E KA BERE VRASJEN E TIJ ISH GRUAJA TIJ ME PERKATESI SERBE.......... ARMIKU KURRE NUK TE BEHET MIK ,POR EDHE NESE TE BEHET MIK NUK TE BEHET I DREJTE :arrow: I NGUSHLLOJ TE GJITHE ATA QE I KAN HUMBUR TE DASHURIT E TYRE SI PASOJ E LUFTES NE KOSOVE

leka
05-12-03, 16:15
Paj po mendoj qe te gjith pak a shum e dim kush e vrau e vrau buka e kosoves qe pat fatin ta haj sa ishte disa jav kinse me luftu po ishte me mision te veqant nga udba.E vrau buka e kosoves.Mos te harrojme se kush te devijon te gjithve do te na vran buka e kosoves si te ndjerin tahir zemaj.

Abedin
06-12-03, 08:59
Mirėdita nag Abedini

Sheta ti e bėre njė pytje me vend, sa pėr Tahir Zemėn po dihet ka qen tredhtar dhe e meritoj demimin e popullit apo jo.

E sa pėr komandat Zotri Ahmetin atė e ka vra nuk mund qė tė them dora por goja e dr Rugovės.

Mirė shumė atėhere unė kamė njė pytje pėr ty zotri kush e vrau tė ndjerin dhe burrin mė tė madh tė Kosovės kush e vrau GJEMAIL MUSTAFŹN ate unė kamė fakte se goja e IBRAHIM RUGOVŹS e ka vrar sepse njė ditė Ndoshta pas 10 viteve I ndjeri MUSTAFA do tė ja zinke vendin Tė juajit DR_RUGOVŹS dhe pėr atė arsye tė vetme u vra Gjemail Mustafa qė ishte TRURI i LDK-sė.

Kaq kisha unė ju falm

leka
09-12-03, 16:16
Tahiri qysh moti u zu me drrog ne kosov u denua po dul nga burgu pas disa muajsh e lirioin kurse shoket i mbesin ne burg.I martuar me trri her edhe ata me shkina te kafeve te jagodines then me original ME LAVIRE,ku me to lindi edhe enisin i cili u rrit ne serbi dhe ishte tu e kry shkollen dhe jetonte me shkinen.Dezertoj ne ofanziven e gushtit ne rrafshin e dugagjinit.Pra ma merr mendja qe i ka permbush kushtet per me i thon ne sot ktu i ndjeri. tung nga gjakova

Beni_gjk
09-12-03, 22:22
HaHaHa kqyr se se paske lexu mir epoken e re se je gabim

Aspo thojke edhe per Agim Qekin qe e ka grun shkine edhe hala nuk i ka pru en Kosove

As per Naim Malokin spo kallxojke

Qy sa keq Lexo pak ma mir baca lek se spaske lidhje me fiskulture

Ne ate kohe per me u bo diqka i madhe ne ushtrine Ish jugosllave ka qen e detyrushme per me u martu atje e me jetu

Por kur erdhe dita ai e kallxoj veten si nje ushtarak i vertet e jo si Komandantat e juj me ka 4 vjet shkoll e kan mare en qaf krejt UQK nncncn sa keq

E nuk e di a te kujtohet ti qe je i Gjakoves kur filloj lufta en Drenic e masnej u perhap en krejt Kosove Ndoshta edhe ju Vet keni deklaru se rane Katundaret e e perhapen luften edhe ne qytete e ne krejt Kosove e sidomos per Drenicen krejt Gjakovarte keni fol keq e ma keq e tash em shet fore ketu

Por nuk te shiten !!!!;)

leka
10-12-03, 17:13
Forrre ty as menja nuk po me shkon met shit se je i vogel beni nuk em vje as deri te themra.Gjakova kurr nuk ka thon se na murr en qaf drenica e as gllogjani po kan thon njerzit si ti ldkerrcat kan thon.Djemt e gjakoves prej atyre kishte plot edhe djem qe i kishin edhe kushtet e mira e qe nuk mujten me nejt me shiqu se shka po bohet po i dulen ne ndim drenices e rrafshit si psh sokol dobruna,65vjeqarishte ne shtabin e pergjithshem ne drenic nuki nejti si liderat e tu po shkoj ne mal elton zherka permet vula u vran krah per krah me te madhin bekim berisha ne junik ilir soba yll morina korab bingjia e shum e shum shok te tjer qe sot jan gjall qe nuk kan thon kurr se drenica na murr ne qaf po ke thon ti o djal se ata e vdhezen edhwe luften edhe ne gjakov besoj qe e mban mend ndersa un e ti hym ne dimi te nenave tona ddhe tash ata jan kryelart per ata shka kan bo kurse ti je ni antar i nje forumi demokratik qe mirret me sende te kota dhe i perlyen luftaret pa kurrfar fakte.LUFTETARET E GJAKOVES NA RRENJOSEN KISHEN FAMKEQE prej qendres se qytetit dhe e lan ne germadha,dhe jan po ata qe do ta ngrisin lapidarin kushtuar deshmorvepo aty ku ishte kisha famkeqe edhe nese ajo juve sju pelqen aqifave e vuqave e bijve te shpijunaveqe u mshefen si laviret e sot e udhheqin gjakoven.DO TA NGRISIM SI NE PRIZEREN PA JU VET JUVE

Beni_gjk
10-12-03, 21:46
Hej o njeri une en Gjakove jam ka jetoj edhe i di senet se qysh e tek ma mir se ti

Nese ti se ki kap pushken une e kom kap

qka po permend ketu sokol dobruna

Ku ke sokol dobruna e ti qe po fol palidhje ketu 10 vjet rresht neper demonstrata

Kush iu prike demostratav per 10 vite rresht

Qeky Aqifi i keq e qeky Vuqa qe tash per juve jan te kqij vetem qe jan en LDK se po te ishin en PDK i kishit lavdu en hone i kisjti qu

Duhet me te ardhe marre me fol ksi fjel

se po thu se je ma i ngritun se une

Edhe ne Prizeren eshet ngrit por pa deshiren e popullit

Ndoshta e ke ate mendimq e me dhune te behet gjitheqka por ajo ka perendu njeher e pergjithemon deri sa te jet ne krye te Kosoves LDKKu Tjeter Pa Tjeter Vetem Ne LDK

kaedhemazi
23-12-03, 03:35
Pse nuk lexoje askush para vitit 1999 se kinse Tahir Zema qenka zan me Droge,pse nuk shkruajti asnji Reviste para vitit 1999 se kinse Tahir Zema paska qen i pranishem ne vend te ngjarjes dhe qe paska dhene urdher qe te vritet Tahir Meha.....sepse para ketyre viteve nuk kishte komuniste te cileve ai ua zente rrugen drejt karriges se udheheqjes ,sepse dinte si qendron e verteta.

Tani per te arsyetuar vrasjen e shemtuar,vrasjen ne Popullin Shqiptare,vrasjen ne Rezistencen e kombit Shqiptare te Kosoves gjinden cdo lloj informatash te prhapura nga njerez te paguar.

ai ishte nje njeri i madh dhe i tille do te mbetet ne Historine tone si Deshmore.....Menquria e tije nuk u dorezua kurre por i shpetoje ushtaret e vet nga Bishat e paarsimuara te ardhura nga Zvicrra qe sot e gezojne lirine mbi Supet e tija.

Lavdi i qofte per kontributin e tije dhene Atedheut ,e ata tradhtare te Kombit qe ne ditet me te veshtira e tradhtuan ate do ju vie radha nje nga nje.Pershendetje Fatmir Limaj ne Den Haag

FLORIM
17-01-04, 18:43
TAHIR ZEMA KOMANDANT PER RRAFSHIN E DUGAGJINIT U VRA NGA DORA ANTIKOMBETARE KU KA DORE SHERBIMI SEKRET SERB

Honesty^uk.
18-01-04, 19:46
Une qe po i shkjruaj keta rreshta dhe po mundohem te jap nje pergjigje ,kam qen ushtari i KOMANDANTIT DHE STRATEGUT TAHIR ZEMAJ,,
Jo vetem une por mbare shqiptaria dihet se pse jan Ekzekutuar Kokat e kombit shqipetar dhe kush ka qendruar pas ketyre ngjarjeve tragjike,,
pra ne eleminimin e atyre qe diten se si me luftuar,,te atyre qe shkaut i treguan se ne kosov ka nje ushtri te rregullt dhe te disiplinuar ,,,dhe jo nje ushtri qe e perfaqesonin disa kawboy njerez te pa afte per ate zanat ,,pra nga disa njerez qe vetem i kishin veshur rrobat e UCK per te bere foto dhe qe luftonin per poste dhe per para dhe jo qe e canin kryet per popullsin.
Per te folur per TAHIR ZEMEN nuk ka nevoj ,,sepse per te flet vete puna dhe veprimtaria e tij ,,flet lufta e LOXHES balle per balle deri ne 5 metra me serbin ,,,dhe jo sikur ata te cilet nisnin nje pushke e iknin duke e lene popullin ne meshir te shkaut.
TAHIR ZEMAJ eshte vra nga ata njerez qe kan qene dhe jan e keqja e ketij populli ,dhe te cilet e kan ditur se KOMANDANT TAHIRI eshte ai qe do ti dergoj per ti gjykuar populli.
Ditet dhe netet jane te paketa per te vazhduar dhe treguar per KOMANDANTIN e RRAFSHIT TE DUKAGJINIT KOLONOL TAHIR ZEMEN>
Historia do ti gjykoje ata qe i vran dhe po i vrasin djemte me te mire te popullit.

Honesty^uk.
19-01-04, 23:45
Mirėdita nag Abedini

Sheta ti e bėre njė pytje me vend, sa pėr Tahir Zemėn po dihet ka qen tredhtar dhe e meritoj demimin e popullit apo jo.

E sa pėr komandat Zotri Ahmetin atė e ka vra nuk mund qė tė them dora por goja e dr Rugovės.

Mirė shumė atėhere unė kamė njė pytje pėr ty zotri kush e vrau tė ndjerin dhe burrin mė tė madh tė Kosovės kush e vrau GJEMAIL MUSTAFŹN ate unė kamė fakte se goja e IBRAHIM RUGOVŹS e ka vrar sepse njė ditė Ndoshta pas 10 viteve I ndjeri MUSTAFA do tė ja zinke vendin Tė juajit DR_RUGOVŹS dhe pėr atė arsye tė vetme u vra Gjemail Mustafa qė ishte TRURI i LDK-sė.

Kaq kisha unė ju falm
Zoti ABEDIN po e shoh se ti nuk ke aspak njohuri per strategun e luftes
se UCK por ti vetem po fol enderra ne hava,se me fol tipi yt per
komandant TAHIRIN qe e njeh je vetem kosova por ate e kan vleresuar gjeneralet si ,WESLY CLARK,apo gjenerale te tjere perendimor per njeri te zgjuar dhe trim ,
por ti tregon se nuk ke aspak njohuri per luften e UCK por ti flet fjalet e
atyre krimineleve qe edhe sot punojn per SERBIN ,dhe qe vran bijet me te mire te popullit
kete ata e kan bere sepse e kan ditur se NJEREZIT si KOLONEL TAHIR ZEMAJ ,,KOLONEL AHMET KRASNIQI ,,etj etjnuk do ti lene keto fatkeqesi
qe rriten ne token e kosoves ,,por shushunjat qe perkrahen nga serbo-greket dhe qe kan mbeshtetjen e Tiranes kuislinke arriten qe ti pushkatojn bijet me te mire te Kosoves,prandaj ti njeri pa kurrfar informimi dhe i tipit servil ,me fol ti per TAHIR ZEMAJN duhet qe ta pastrosh gojen mire .
Te koft haram buka e kosoves ty dhe te gjith atyre qe mendojn si ti ,,,qe jeni shume te paket .

kaedhemazi
09-02-04, 06:16
Adem Jashari,Sali Ceku,Agim Ramadani,Ahmet Krasiniqi,Tahir Zemaj ......te gjithe keta kan nderruar jete sepse Udheheqesia e UCK-se
ka qene dhe eshte pjelle e Serbise dhe ka funksionuar sepse populli u gjind ne forme te pergaditur per Lufte kur ata sulmuan.
Eshte shume e thjeshte edhe per budallenjet :Kur Serbia shef se shqiptaret ne menyre profesionale organizohen ateher dergohet nje Thac nje Ramush dhe njerez te tyre qe me nje plumbe te korruptuar e marrin ne qafe nji populle dhe i japin arsye shkaut te hyje ne kosove pa pergaditjen e popullit per Lufte.Kur Qeveria e asaj kohe e Kosoves ,dergon Arme me vlere prej 60 Milion Markash Gjermane ,kjo nuk i pelqen Serbise sepse keto arme dedikohen per njerez te vendosur dhe te shkolluar qe i njofin Ushtrise Sllave cdo pike te dobet ....ateher komunizmi yne qe e quante veten ushtri keto arme i spiunon dhe keto arme nuk mberrijne me gjat se ne portin e Durresit....
Cfare desha te theme me gjithe kete......ju pelqeu shumeve apo jo ,emeri UCK eshte perlyer dhe keqperdorur nga vet udheheqesia e UCK-se ne favore te Serbise dhe si te tille do te mbeten gjithmone.

Llapi
03-03-04, 05:36
Nuk e di perse ma cenzuroni mendimin tim e te shumices se popullit te kosoves???!!!!


Tahir Zeza ka qen nji krimine i KOS-it e UDB-es dhe i ka siell shum dam luftes se UĒK-se me dezertime e dollovere tjera

prandaj nuk eshte interesant se si u vra ai kriminel.

kaedhemazi
04-03-04, 04:40
.........jo spo te cenzurojm askush.
se sa eshte shumica e Popullit te kosoves ne e dim nga zgjedhjet

Shqiptare_4_Ever
11-04-04, 21:09
Pershendetje! Ti Kaedhemazi nuk qenke i informuar sa duhet me duket se kushe kan qene apo jan UCK. E ke shume gabim kure e ngatrrone Adem Jasharin me Tahiz zezen dhe Ahmet Krasniqin sepse per ata tipa te gjithe e dine qe kan qene tradhetar te kombit. Tarih Zeza e dime qe ka qene nje bizesmen drogash. Legjendari Adem Jashari ka rene deshmore kombi per lirini e keti kombi kurse Tahir Zeza ka rene deshmor drogesh keshtu qe te lutem mos e krahaso Adem Jasharin me tradhetar.

Honesty^uk.
12-04-04, 10:30
JO,,ti shoku "Shqiptare_4_ever" ,besoj qe kaedhemazi ,eshte i informuar tamam se kush kane qen luftetaret dhe kush kan qene matrapazet,
por me kete rast une duke ditur veprimtarine e ketyre njerezve qe ti po i permend me lart,po te pergjigjen shkurt se per tu zgjatur duhen dite te tera.
Te gjithe e dime se kush ka qene Legjendari A jashari,me kend ka bashkepunuar,,,dhe tjetra ----se ku kane qene keta ""clirimtaret ""kur ne kullen e jasharaje behej lufte,nuk eshte ai KOLONELI ZEMAJ qe ka shfrytezuar luften per tu pasuruar,,por ishin ata te cilet luftonin rrugeve te Tiranes kuislinge se cili te grumbulloj marka me shume,ndersa ushtaret te udhehequr nga ta (((gjoja)) vuanin edhe per buken e gojes.
Ata pra te cilet e dinin se KOLONELI ZEMAJ do te jete ai qe do ua shkurtoj ditet e veprimtarise se tyre kriminale,ata pra ishin qe e pushkatuan KOLONELIN ZEMAJ,KRASNIQIN etj etj.Pershendetje! Ti Kaedhemazi nuk qenke i informuar sa duhet me duket se kushe kan qene apo jan UCK. E ke shume gabim kure e ngatrrone Adem Jasharin me Tahiz zezen dhe Ahmet Krasniqin sepse per ata tipa te gjithe e dine qe kan qene tradhetar te kombit. Tarih Zeza e dime qe ka qene nje bizesmen drogash. Legjendari Adem Jashari ka rene deshmore kombi per lirini e keti kombi kurse Tahir Zeza ka rene deshmor drogesh keshtu qe te lutem mos e krahaso Adem Jasharin me tradhetar.

Shqiptare_4_Ever
12-04-04, 12:10
Pershendetje! Per ty Honesty uk une mendoj qe se pari ti duhet ti dalloshe gjinite pastaj ti nuk mund ti pergjigjesh pyetjes te tjetrit sepse ti nuk din a eshte apo jo sa duhet Kaedhemazi i informuar apo jo se kushe ishte UCK. Po te ishte ai i informuar apo ti nuk do krahasonte Adem Jasharin me tradhetaret as ti nuk do i quaje matrapaz. Pyetja ishte pse u vra Tahir Zeza ? Pergjigjia eshte se Tahir Zeza u vra nga bandat kriminele drogash i cili ishte ne krye te ketyre bandave. Tahir Zezen nuk e pushkatoj askushe tjeter per veq bandat e tij. Pra duhet te dallohen kriminelet nga deshmoret e kombit.

Honesty^uk.
12-04-04, 13:10
Pershendetje! Per ty Honesty uk une mendoj qe se pari ti duhet ti dalloshe gjinite pastaj ti nuk mund ti pergjigjesh pyetjes te tjetrit sepse ti nuk din a eshte apo jo sa duhet Kaedhemazi i informuar apo jo se kushe ishte UCK. Po te ishte ai i informuar apo ti nuk do krahasonte Adem Jasharin me tradhetaret as ti nuk do i quaje matrapaz. Pyetja ishte pse u vra Tahir Zeza ? Pergjigjia eshte se Tahir Zeza u vra nga bandat kriminele drogash i cili ishte ne krye te ketyre bandave. Tahir Zezen nuk e pushkatoj askushe tjeter per veq bandat e tij. Pra duhet te dallohen kriminelet nga deshmoret e kombit.


Une kur te kam thene qe KAEDHEMAZI i informuar,ti duhet te jesh i bindur se une nuk kam shkruar sikur ti enderra me sy hapur.
Nuk mendoj se ne shkrimin tim ka ndonje paragraf qe te quhet A JASHARI matrapaz,martapaz jane ata te cilet e shfrytezuan vdekjen e tij dhe filluan te bejne pazare ne emer te UCK.
Dhe eshte e vertet qe T>ZEMAJ u vra nga bandat kriminale qe prapa tyre qendrojn ATA qe veten e quajn CLIRIMTARE dhe GJENERALE,qe me i madhi i tyre ka bere vetem pak shkolle per karate dhe jo persa i perket profesionit ushtarak,dhe qe dihen mire disfatat e tij,,dhe nese ti ke deshire ti permend edhe me emera

Shqiptare_4_Ever
12-04-04, 15:17
Pershendetje! Honesty uk une vertete nuk te kuptoj sa duhet mbase je personi i njejte me dy nofka. Vetem ta theme se nuk te kuptoj sa duhet se c,ka mendon me shkrimimet tuaja ti e ngatrron shume mendimin tende une mendoj qe ti ke nevoje ti sqaroshe gjerat me qarte ta ndash kekun nga byreku sepse keshtu si ti shkruan nuk munde te kuptojne te tjeret se cfare mendimesh ke si dhe per ke. Un emendoje qe ne ket forum nuk paska ndonje person te dejne per biseda si duket nuk ja vlejka te bisedohet ketu fare. Tipa qe nuk marrin ere fare ne politike. Me vjen keq kure thua se shkruaj enderra me sy hapur e ke shume gabim sepse une nuk shkruaje asnjehere pa argumente.Ti ne pergjithsi i quane fuftetaret e lirise matrapaz mos bir ne kundershtim me shkrimin tende. Une nuk dua te beje polemika ketu ne ke forum sepse nuk ja vlene sa e shoh une.

Honesty^uk.
12-04-04, 22:24
Pershendetje! Honesty uk une vertete nuk te kuptoj sa duhet mbase je personi i njejte me dy nofka. Vetem ta theme se nuk te kuptoj sa duhet se c,ka mendon me shkrimimet tuaja ti e ngatrron shume mendimin tende une mendoj qe ti ke nevoje ti sqaroshe gjerat me qarte ta ndash kekun nga byreku sepse keshtu si ti shkruan nuk munde te kuptojne te tjeret se cfare mendimesh ke si dhe per ke. Un emendoje qe ne ket forum nuk paska ndonje person te dejne per biseda si duket nuk ja vlejka te bisedohet ketu fare. Tipa qe nuk marrin ere fare ne politike. Me vjen keq kure thua se shkruaj enderra me sy hapur e ke shume gabim sepse une nuk shkruaje asnjehere pa argumente.Ti ne pergjithsi i quane fuftetaret e lirise matrapaz mos bir ne kundershtim me shkrimin tende. Une nuk dua te beje polemika ketu ne ke forum sepse nuk ja vlene sa e shoh une.


E di qe eshte e novojshme qe me tipa si ti te flitet me emra konkret,dhe nuk po e shoh qe shkrimet e mia jane aq te pa kuptueshme si nga permbajtja ashtu edhe nga drejtshkimi i fjaleve.
Dhe tjetra nuk jam ne ate kategori qe ti kem 2 fytyra,por nese deshiron bised private mundesh te kontaktosh me mua nepermes e-mailit tim,qe do ta gjesh tek prezantimet, dhe ateher do te bind ty me fakte me te gjalla se keto qe i kam cekur ne shkrimet e mia.
Nuk eshte e vertet qe i quaj luftetaret e lirise matrapaz, pasi luftetar i tille kam qene edhe vet,,por jo i nen udheheqjen e MATRAPAZEVE.


VO.pikepresjet ( , ) sherbejn per te ndihmuar ne kuptimin e fjalise.
besoj se tash do te kesh me lehte ta kuptosh domethenien e shkrimeve te mia

enisi2004
14-04-04, 23:10
Mirėdita nag Abedini

Sheta ti e bėre njė pytje me vend, sa pėr Tahir Zemėn po dihet ka qen tredhtar dhe e meritoj demimin e popullit apo jo.

E sa pėr komandat Zotri Ahmetin atė e ka vra nuk mund qė tė them dora por goja e dr Rugovės.

Mirė shumė atėhere unė kamė njė pytje pėr ty zotri kush e vrau tė ndjerin dhe burrin mė tė madh tė Kosovės kush e vrau GJEMAIL MUSTAFŹN ate unė kamė fakte se goja e IBRAHIM RUGOVŹS e ka vrar sepse njė ditė Ndoshta pas 10 viteve I ndjeri MUSTAFA do tė ja zinke vendin Tė juajit DR_RUGOVŹS dhe pėr atė arsye tė vetme u vra Gjemail Mustafa qė ishte TRURI i LDK-sė.

Kaq kisha unė ju falm
Zoti ABEDIN po e shoh se ti nuk ke aspak njohuri per strategun e luftes
se UCK por ti vetem po fol enderra ne hava,se me fol tipi yt per
komandant TAHIRIN qe e njeh je vetem kosova por ate e kan vleresuar gjeneralet si ,WESLY CLARK,apo gjenerale te tjere perendimor per njeri te zgjuar dhe trim ,
por ti tregon se nuk ke aspak njohuri per luften e UCK por ti flet fjalet e
atyre krimineleve qe edhe sot punojn per SERBIN ,dhe qe vran bijet me te mire te popullit
kete ata e kan bere sepse e kan ditur se NJEREZIT si KOLONEL TAHIR ZEMAJ ,,KOLONEL AHMET KRASNIQI ,,etj etjnuk do ti lene keto fatkeqesi
qe rriten ne token e kosoves ,,por shushunjat qe perkrahen nga serbo-greket dhe qe kan mbeshtetjen e Tiranes kuislinke arriten qe ti pushkatojn bijet me te mire te Kosoves,prandaj ti njeri pa kurrfar informimi dhe i tipit servil ,me fol ti per TAHIR ZEMAJN duhet qe ta pastrosh gojen mire .
Te koft haram buka e kosoves ty dhe te gjith atyre qe mendojn si ti ,,,qe jeni shume te paket .TE PERSHENDES TY ZONJUSHA SHETA A PER ZOTERI ABEDININ I KAM KETO FJAL ME VJEN SHUM KEQ TE THEM PO ASPAK SPASKE NJOHURI PER VRASJEN E TE NDJERIT TAHIR ZEMA DHE XHEMAIJL MUSTAFES .KUR FLITET PER TE DUHET TE NGRITEMI NE KEMB DHE TI MBAJM 2 MINUTA HESHTJE .E SA PER ATE SE KUSH E KA VRA AI NUK JA DON TE MIREN ATDHEUAT VET AI ESHT KRIMINELI ME I MADH DHE DORASI I VET POPULLIT TE VET SE UNE JAM NJE NGA USHTARET E USHTRIS QLIRIMTARE TE KOSOVES TE USHTRIS SE MADHERISHME DHE NUK BIJ NE PAJTIM ME MOS NJOHURIT E TUA SE UNE KAM QEN SE PAKU 6 MUAJ E GJYSM NE ZONEN OPERATIVE TE DUGAGJINIT 138 "AGIM RAMADANI"ME KOLONEL RRUSTEM BERISHEN NE BATALIONIN E LOGJISTIKES DHE KAM QEN SI DEVERZANT PO JU KISHA LUT ZOTERIUT DO PUNE QE NUK I DI MOS HI AS ATYRE PERGJEGJEJEVE SE I NDJERI "TAHIR-ZEMA"NUK ESHT LODER QE GJITHKUSH TE FLET PER TE NDJERIN KEQ DHE PER TE NDJERIN ZOTERI "XHEMAJL MUSTAFEN "MOS LUANI ME GJAKUN E DESHMOREVE E SA PER ATE QE FLITET GABIM DIQKA PER PARTIN TON -L.D.K-VETEM MUNDENI TE GABONI SE SHUM GABIM E KENI JU PERSHENDES UNE VET USHTARI U.C.K.DHE UNE KAM QENDRUAR ME TE NDJERIN NE BAJRAM CURR NE TIRAN DHE NE TROPOJ E JU LUTEMI MOS SI DINI GJITH HISTORIN ASHTU SI DUHET MOS FOLNI HIQ JU ZOTERI ; E ME KEQ ARDHJE JU THEM EDHE ME GJITH ATE SE KAM ZAKON TI MARR NEPER GOJ POLITKANET PO JU ZOTERI ABEDINI VETENI PAK MA MIR MINISTRIN E JUAJ MA MIR PERNDRYSHE JAKUP KRASNIQIN SE SA KA PAGUAR NJE NATE NE HOTELIN ME TE FAMSHEM NE TIRAN AFRO 140$ JU LUTEMI SE KEMI FAKTE E FAKTE PER PARTIN E ASHTQUAJTUR PARTIA MA E MIR PER PARTINE JUAJ .P.D.K. ME KEQ ARDHJE JU THEM SE JENI TE PADREJT SHUM SHUM E JU JENI SI NJE MOLL E NDALUAR SE JU NUK KENI DESHIR QE DIKUSH TE FLET PER JU ASHTU SI ESHT A JU REDAKSI E NDERUAR JU PERSHENDES SHUM SHUM DHE KALONI NJE NATE APO DIT TE MIR SE SHUM TEMA TE MIRA PO JAN KETU NE FORUMIN E JUAJ TUNG TUN G NGA UNE ENISI2004

enisi2004
14-04-04, 23:15
Une qe po i shkjruaj keta rreshta dhe po mundohem te jap nje pergjigje ,kam qen ushtari i KOMANDANTIT DHE STRATEGUT TAHIR ZEMAJ,,
Jo vetem une por mbare shqiptaria dihet se pse jan Ekzekutuar Kokat e kombit shqipetar dhe kush ka qendruar pas ketyre ngjarjeve tragjike,,
pra ne eleminimin e atyre qe diten se si me luftuar,,te atyre qe shkaut i treguan se ne kosov ka nje ushtri te rregullt dhe te disiplinuar ,,,dhe jo nje ushtri qe e perfaqesonin disa kawboy njerez te pa afte per ate zanat ,,pra nga disa njerez qe vetem i kishin veshur rrobat e UCK per te bere foto dhe qe luftonin per poste dhe per para dhe jo qe e canin kryet per popullsin.
Per te folur per TAHIR ZEMEN nuk ka nevoj ,,sepse per te flet vete puna dhe veprimtaria e tij ,,flet lufta e LOXHES balle per balle deri ne 5 metra me serbin ,,,dhe jo sikur ata te cilet nisnin nje pushke e iknin duke e lene popullin ne meshir te shkaut.
TAHIR ZEMAJ eshte vra nga ata njerez qe kan qene dhe jan e keqja e ketij populli ,dhe te cilet e kan ditur se KOMANDANT TAHIRI eshte ai qe do ti dergoj per ti gjykuar populli.
Ditet dhe netet jane te paketa per te vazhduar dhe treguar per KOMANDANTIN e RRAFSHIT TE DUKAGJINIT KOLONOL TAHIR ZEMEN>
Historia do ti gjykoje ata qe i vran dhe po i vrasin djemte me te mire te popullit. EDHE UNE JAM ME JU ZOTERI SE EDHE UNE KAM QEN USHTAR I ZOTERIUT DHE TE NDJERIT "TAHIR ZEMES "PO NUK KA TE DREJT ASKUSH TE FLET PER TE DIQKA KEQ SE AI ESHT BIR I KREJT KOMBIT TON EDHE PSE TASH SI PERSONALITET NUK ESHT NE MESIN TON ME VJEN SHUM KEQ PO QKA TE FLITWET PET ESHT SHUM E TEPERT SE UNE I DI DO PUNE SHUM MA MIR SE ATA QE E KAN BER KET PYTJE JO NGA ANA QE DI PER VRASJEN E TIJ PO DIJ PER MERITAT E TIJ SI USHTARAK KAQ KISHA DHE JU PERSHENDES TE GJITHEVE

Honesty^uk.
22-04-04, 20:48

Honesty^uk.
22-04-04, 20:57
Major Nazif Ramabaja: Njė mbrėmje udhėtova pėr nė Irzniq me shoferin Zymer Sefajn, njėherit pjesėtar i sigurimit personal dhe dy pjesėtarė tė sigurisė personal: Sinan Shalėn dhe Burim Gashin ku u zhvillua njė takim pune. Nė atė takim morėn pjesė Ramush Haradinaj, "Smajli", Sali Veseli "Vetima", Rrustem Tetaj, Nazmi Ibrahimi i Jabllanicės (Shqiponja sė Dushkajės), Fadil Nimani "Tigri", Tahir Zemaj dhe unė (Nazif Ramabaja). Kjo ishte edhe njė shenjė dhe pėrgjegje pėr tė gjithė ata tė cilėt pyesin se pėrse nuk ka pasur bashkėpunim nė mes tė forcave tė cilat vepronin nė terren dhe forcave tė armatosura, njėsiteve operative tė cilat hynė nė Kosovė. Bashkėpunimi ekzistonte, por rrjeti i atyre tė cilėt ishin kundėr kėtij bashkėpunimi dhe e pengonin ate nė ēdo mėnyrė ishte tejet i madh si nė Kosovė ashtu edhe jashtė saj, e nė kėtė rrjet ishin tė pėrfshirė shumė emisarė tė cilėt ishin "turistė" tė kėsaj lufte dhe gjenin pėrfitimin e tyre nėpėrmes fjalėve tė mėdha, shpifjeve dhe intrigave tė kėtyre emisarėve. Ne si oficerė profesionistė nuk kemi mundur tė hyjmė nėn komandėn e njė shtabi tė UĒK-sė, nė tė cilin nuk dihej se kush ishte komandant.

"Bota sot": Ēka u bisedua atė natė dhe a ėshtė arritur pajtimi?

Major Nazif Ramabaja: Sa i perket gatishmėrisė ushtarake sipas elementeve tė renditjes ushtarake, ishte nė nivel tė duhur. Pėr kriteret e zgjedhjes sė policisė ushtarake u tha:
Tė jenė ata qė i propozojnė shtabet dhe puna e tyre do tė ishte mė e lehtė pėr tė vepruar, konsideronte Ramushi. Nė Lug tė Baranit ka shkuar puna nė dy drejtime: njė nė kuadėr tė brigadės dhe e dyta ata tė cilėt e kanė kryer kėtė detyrė para ardhjes sė brigadės. Me tutje duhet punuar nė shkrirjen mesvete dhe tė bėhet bashkimi nė njė, apo brigada tė ketė pėr punė tė veta policinė nė kuadėr tė saj. Sa i pėrket kėsaj pike tė renditjes ushtarake, kishte informata se shiteshin pushkėt nė Malishevė, pata thėnė unė dhe pėr kėtė vendosem njė punkt kontrolli nė Kėpuz, ku tė gjithė ata tė cilėt shkojnė me armė pėr nė Malishevė tė ndalohen qė tė shėnohet numri i armės nė mėnyrė qė tė vėrtetohet pas kthimit se a e ka tė njėjten armė. Nėse udhėtohet nė grup tė lejohet vetėm njė armė pėr ēeshtje sigurie, ndėrsa tė tjerat tė ndalen dhe pas kthimit tė personave t`u kthehen prapė tė njėjtat. Kėto ishin vendimet e kėtij takimi pune. Pas kėtij takimi pune Ramush Haradinaj m“u drejtue duke mė thėnė :"Ēka kisha pėr tė bėrė vet po tė mos ishit ju oficirėt".