PDA

View Full Version : Populli bukepermys - Populli i Posoves


smart_ass
14-10-03, 01:50
kete teme po e paraqes per arsye se neve shqiptarve nuk po na intereson me i permend ata qe kan vdekur ne male. Neve kemi harru se ata kan vdek per neve! O Zot o Zot qka u ba keshtu me ne!

Beni_gjk
14-10-03, 10:28
Pajtona me ty se e kemi harru luften edhe vuajtjen e luftes e e kemi perjetu mendoj qdo shqipetar edhe deshmoret i kemi harru edhe martiret qe e kan fliju me te shtrejten e tyre jeten por nuk pajtona me ty kur thu se LDK eshte ajo qe i ka harru ketu e ki gabim se nese je ne ngjarje ne qdo komune te Kosoves qe ka fitu LDK perkujdesjen me te madhe ja u kan bo keto komuna familjeve te deshmoreve si shembull e marrim Prizerenin e cila e ka bo projektin me te mirin ne Kosove ne vorrezat e deshmoreve ne rehabilitimin e tyre por ja disa struktura nuk dojn qe keto merita ti takojn LDK e kan pengu ket proces turp per keto organizata te dalura nga pas luftaRespekt per Deshmoret Gjunjezona para tyre

iliri
14-10-03, 15:53
pershendetje:

shum mir e keni marr shembull qytetin e prizerenit i cili qytet apo kryesi e LDK-se qe udheheq sebashku me pakicet ne kete qytet vazhdimisht ka penguar ngritjen e lapidarve te kombit siq ishte me rastin e permendoreve te komandant "Kumanoves"dhe tashte bene perpjekje ti shkatrroj ato lapidar te dy heronjeve te kombit.Rrespekti i takon atij qe e rrespekton veten dhe vlerat e kombit te vete?!

Beni_gjk
14-10-03, 19:09
E Mora Prizerenin sepse e ka respektu voten e qytetareve se eshte shum gabim nese vellaut tim i ngritet nje permendore e vllaut ton jo ky eshte nje gabim shum i rende qe nuk ta fal historia e shum me e mir eshte ideja e Kuvendit Komunal te Prizerenit qe te ju ngritet nje memorial te gjith atyre qe e kan jap me te shtrejten e tyre JetenRespekt Per Deshmoret

kaedhemazi
23-12-03, 04:45
lavdi deshmoreve te vdekur dhe atije te gjallit Dr.Ibrahim RugovesMire e keni se ata te vdekurit gati i kemi harruar