PDA

View Full Version : Pse Ibrahim Rugova nuk e ka Vizituar TMK-ne deri tashte....


fadil
23-10-03, 19:39
te nderuar forumist kisha dashur qe te jepni mendimin e juaj se perse Presidenti i Kosoves Ibrahim Rugova edhe pas kater vjeteve te formimit te Trupave Mbrojtse te Kosoves ai nuk e viziton TMK-ne?????

Kur te gjithe ne e dime se Trupat Mbrojtse te Kosoves jan Berthama e Ushtris se ardhshme te Kosoves.

pres debat cilsor te argumentuar te sinqert dhe ne interes te kombit kosovar.

Beni_gjk
23-10-03, 19:48
Une mendoj edhe pse llogaritet si Ushtri e Kosoves TMK-ja ne TMK ka ende struktura qe nuk ja vlejn te qendrojn ne krye te TMK-se si mendoniju qe te shkoni ta vizitoni TMK-n kur te njejtit kan pergatitur sdi sa her vrasjen e Kryetarit Rugova une mendoj se eshte e pa kuptimte qe te shkohet perderisa te mos spastrohet njeher e pergjithemon nga keta njerz qe vetem sa po e pengoujn transformimin e TMK ne ushtri te rregullt te Kosoves e dim shum mir se sa ushtari i TMK eshte kapur nga Policia e Unmikut duke ber vepra te paligjshme ne dem te qytetareve te Kosoves une mendoj qe kjo eshte edhe arsyeja qe Dr.Rugova nuk e viziton TMK

fadil
23-10-03, 19:52
pershendetje:

krejt vlerat e kombit kishin qen kunder jush:!

UĒK-ja.TMK-ja, SHoqatat e dala nga Lufta,Partit Politike te dala nga Lufta shum interesant merrne vetin me te mir dhe kthjelluni pak ?

kurse ju dhe serbia jeni kthyer kunder TMK-se, nuk besoj se do te fitoni se populli i Kosoves nuk ju lejon.

Beni_gjk
23-10-03, 20:06
JO KREJT POR VETEM MAJISTET ATA QE E DOGJEN SHQIPERIN E QE DESHTEN TA BEJN EDHE KOSOVEN SHQIPERI TE NJEJTIT JAN EDHE NE KOSOVE POR NE KOSOVE JA NJERZ ME TE MENQUR SE NE SHQIPERI EDHE NUK E LEJUAN QE TE NDODH ME E KEQJA

fadil
24-10-03, 08:06
pershendetje:

se pari kam disa pyetje per forumistet?

1. a e njihni ju Trupen Mbrojtese te Kosoves si bertham e Ushtris se ardhshme te Kosoves?

2. A e njehni strukturen komanduese sode qe eshte ne TMK?

3.Nese ju se Njihni TMK-ne dhe strukturen Komanduese te TMK-se ateher kush sipas juve duhet te jete ne vendin e saje?oment i imi!:

duke qen shum i sigurt se per formimin e Trupave Mbrojtese te Kosoves merita te jashtzakonshme kan Hashim Thaqi dhe Gjeneral-lejtnant Agim Ēeku dhe bashkpuntoret e tyre te ngushte .

ata qe e kan krijuar TMK-ne kan qen jan dhe do te jen njerze shum vizionar per te ardhmen e Kosoves sepse Historia e tyre e kaluar ka qen e lavdishme .

Me brengos Fakti kur ne kete forum lexoj shkrime te cilat shkrime thojne se ne e duam TMK-ne por pa njerzit qe e formuan dhe qe jan ne te ! kjo eshte shum qesharake? si mendon dikush ta done nje instutucione siq eshte TMK-ja pa Ushtaret e saje dhe eproret e saje? eshte diqka e palogjikshme! nese dikush nuk i deshiron njerzit e TMK-se ai nuk e done as TMK-ne por ai deshiron qe ne vende te TMK-se te jene Ushtrit Okupuese te Kosoves?!

Ibrahim Rugova si president i Kosoves nuk besoj se ka mendime te njejta me disa forumist qe pretendojn se e perkrahin ate? sepse nese eshte ashtu turp!sepse ne te Gjitha vendet e botes Ushtria eshte organi me i larte i cili i mbron Politikat e udheheqsve Politik te cilitdo vende.

Une nuk kam ndegjuar ne asnje vende te Botes qe kur te ndrrohet kryetari ti ndrroj edhe Njerzit ne Ushtri kjo eshte e palogjikshme dhe e turpshme ete mendohet?!

Ibrahim Rugova ka bere edhe ne te kaluaren gabime te tilla historike ? ai nuk e njihte as Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves bile bile e quante dore e zgjatur e Serbis! te cilen Ushtri pas 6 viteve Parlamenti i Kosoves e Quajti zyrtarisht lufte dhe Ushtri Ēlirmtare?!

Ibrahim Rugova edhe tashte po me duket se po vazhdon ti perseris gabimet e se kaluares duke mos e njohur tashte Trupen Mbrojtese te Kosoves. a thua qka deshirojn keta njerze nese nuk e duan TMK-ne?

A ka menduar Rugova dhe disa te tille ne kete forum se ne nje te ardhme shum te aferme bijt e tyre do te jen ushtar te po kesaj TMK-je te ciles do ti ndrrohet vetem emri "USHTRIA E KOSOVES" dhe ata djem do ti komandojn njerzit qe sode jan ne TMK? nuk besoj sepse disa as qe deshirojn qe TMK-ja ta arrit kete qellim?sepse sikur te mendonit me logjik te shnedoshe ateher sigurishte do ta perkrahni fuqishem edhe sode TMK-ne! apo ndoshta e perkrahni emblemen e saje por jo njerzit qe jan ne te?!

Trupat Mbrojtese te Kosoves i formuan ata qe e Formuan Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves , Trupat mbrojtese te Kosoves jan Trupa te te gjithe qytetarve te Kosoves dhe do te jene ne mbrojtje te te gjithe qytetarve te Kosoves siq ishte ne mbrojtje te tyre Ushtria Ēlirimtare e Kosoves me forcen dhe mundesin qe kishte.RRespekt te Thell per Trupat Mbrojtese te Kosoves dhe njerzit qe i Udheheqin ato.

Beni_gjk
25-10-03, 20:43
1. Po e njoh si ushtri e ardhshme e Kosoves

2.Jo nuk e njoh perveq Agim Qekut qe eshte i emeruar pa deshiren e tij nga PDK

3.sipas meje duhet te jen njerz jo politik sepse ushtria duhet te jet e papolitizuar

Me vjen keq se meritat me te medhaja per formimin e TMK i ka Ramush Haradinaj nuk e din rastin ti kur Ramush Haradinaj ne nje mbledhje qe kan pas ne lidhje me TMK e ka gjujt me tabell te cigares Thaqin kjo eshte fakt se pse te tregoj une se ti je i ri ne keto pun

Thaqi ka kerku qe TMK te ket emer tjeter edhe te jet nje trup shum e vogel masnej Ramushi iu ka kercnu me keto fjale

Se ushtaret e mi do ti mbaj ne mal edhe Kosoven pa ushtri nuk e lo e Thaqi per nje premtim te UNMIKUT ke ka e len Kosoven edhe pa TMK keto jan fakte e jo rrena me vjen keq qe i bera publike ne forum se me siguri e din edhe ti ket rast

fadil
26-10-03, 13:26
pershendetje:

o i mjeri Beni_gjk ti bre djal me te vertet nuk po me duket se je ka e dine se qka je ka shkruan pasi qe nuk po shkruan asgje.

une e dije se ti nuk e njehe TMK-ne sepse ti deshiron qe ne vende te saje te jete ushtria serbe!

kur them se ti nuk e din se qka eshte politika nuk theme rastesishte por kjo eshte nje e veretet.

ate qe e kam thene une se meritat me te mdhaja i kan Hashim Thaqi dhe Agim Ēeku nuk e theme vetem une por e kan thene edhe njerzit e shquar siq eshte keshilltari i Kryetarit te Kuvendit te Kosoves Analisti z.Ramush Tahiri dhe nese dine te lexosh ktheu edhe nje her me larte dhe e shef se une kam thene Hashim Thaqi ,Agim Ēeku dhe bashkpuntoret e tyre te ngushte , e bashkpuntor i ngusht i tyre natyrishte qe ka qen edhe Ramush Haradinaj.

por ju duhet ta dini se negociatoret Kryesor kan qen Agim Ēeku dhe ish Kryeministri i Ēeveris se Perkohshme te Kosoves dhe ish udheheqsi i Politik i Ushtris Ēlirimtare te Kosoves z.Hashim Thaqi.

eshte shum e vertet se edhe HashimThaqi ka kerkuar qe TMK-ja te kete emer tjeter "USHTRIA E KOSOVES" por nuk mundi te ja arris ketij qellimi.

por qka te them ty kur ti nuk e din se qka eshte politika.

ti her thua se nuk e njeh TMK-ne , kurse ne te njejtin shkrim Thua se Thaqi ka qen duke na lene pa TMK! hahahahahhahahahahahahah a seshte qesharake kjo?

por nje dua te them tashte e deshte apo se deshte se ti ose djmt e juaj ne nje te ardhme do te jene ushtar te po ketyre njerzve qe jan ne TMK sod dhe keta njerz do te ja japin komanden majtas djathtas dhe per toke.

por mos jetoni me iluzione te kota apo ne endrra.Trupat Mbrojtese te Kosoves nuk i deshiron as Serbia e nuk po i deshirojshe as ti i mjeri Beni_gjk ,po me duket se i paske qellimet e njejta me serbin kete e argumentoj duke i lexuar shkrimet tua.

Beni_gjk
26-10-03, 15:47
Pse nuk ma kunderargumentove rastin qe ka ndodhe ne mes te Ramush Haradinajt dhe Thaqit o i shkret po kur spo ki kunderargumente po me thu se nuk po di une me politik hajt bre shko me lop e mes u merr me ksi pune se san ski lidhje ti Edhe nje her po te them jo une po krejt kosova e don nje ushtru te pa politizuar e ne TMK as 2% nuk jan te pa politizuar kshtuq e une e di qe do te behem ushtar i USHTRIS SE KOSOVES por jo me njerz te maskuar e me hajna shum mie e din rastin para 2 muajsh kur njerz te medhej ne TMK jan kap nga policija duke ber reketim nje biznesmeni ne Kastriot por ne keto raste i mbyllni syte shum mir e din Listen Presidentit Amerikan Gjorgj Bush keto nuk i din ti po ska problem se nuk eshte kompetenc e jona ti shpalosim keto gjera ne Forum ka kush merret edhe kush po merret me keto gjera te pista qe po ndodhi ne Kosoven e Lire o i mjer me shum vrasje ka mbas luftes se para luftes nga ju o i shkret ndoshta keto i kupton o i mjer o shpirt shitur mos u merr me gjera qe nuk te takojn ty te flasesh se sa e respektojm ne TMK u pa me se miri reagimi i Presidences kurse Thaqi i juaj mbajke takime me gazetar serb edhe ne parlament shum mir u pa se kush e beri reagimin ne emer te deputetve zonja Nekibe Kelmendi ishte ajo qe reagoi per arrestimin e Agim Qekut hajt tashe e tu kisha lut mes u merr me gjera te kota sepse nuk je ka e din se ku je ka e qet veten

Ai qe e mbron krimin eshte edhe me i zi se krimineli

fadil
26-10-03, 17:09
pershendetje:

per te kuptuar aftesit tua dhe moralin tende mjafton ti shofesh shkrimet e tua te turpshme njesoj sikur thmia e shkolles fillore , i till je edhe ti i mjeri Beni_gjk?

paramendoje se qfar genjeshtre eshte ajo kur thua ti se jan gjuajtur me tablla te duahanit THAQI ME RAMUSHIN kjo eshte turpe veq te mendohet e leje me te shkruhet, por per njerzit si ti qe nuk e din se qka eshte turpi nuk ka rendesi se qka shkruajn.

kurse kur thua se si ka reaguar presidenca per arrestimin e Gjeneral Agim Ēekur ka qen per gjdo lavdat reagimi i presidentit te Kosoves , sepse presidenti ka obligim moral dhe kombtar ti mbroj figurat e ndritshme te historis se Kombit tone.

Hashim Thaqi eshte lider i partis Politike e jo lider i instutucioneve zyrtare ,prandaj kur ne nje shtet demokratik jan instutucionet zyrtarishte njerzit qe i udheheqin instuitucionet duhet te reagojn qe ti mbrojn dhe ti ngrisin njerzit e lavdishem siq eshte gjeneral Ēeku e te tjer.

Kurse per ne parlament kur e permend Nekipe Kelmendin . jo rastesishte them se ti nuk e dine se qka eshte Politika dhe si beheta ajo.

a thua sipas teje a ka qen e mundur qe te dalin te gjithe deputetet ne foltore ta lexojn nje deklarat e cila deklarat e denon arrestimin e Agim Ēekut,?

i mjer Beni_gjk Nekipe Kelmendi e ka lexuar deklaraten qe e kan pregaditur te tri grupet parlamentare shqiptare sebashku.por ti nuk je asgje me shum se nje koloboracionist ,tradhtar i kombit shqiptar per deri sa je kunder Ēlirimtareve, me vjen keq qe shprehem keshtu por nuk me lejon natyra ime te heshti para nje njeriu te turpshem si ti.

perkrahja jote per cilen do parti politike shqiptare do te thote turp per to qe ndegjojn njerz si ti qe shkruajn ne favor te tyre .

Beni_gjk
26-10-03, 20:06
hahaahahhaha shka po te shtishe me kesh bre djal

O inson a ki ndejt najher me Ramush Haradinaj

nese ki ndejt najher shko vete bre djal e mos em thuj mu je ka rren qy

nese ka rrejt Ramushi po te rrej edhe une qekaq kam per qeta

ne koft Thaqi lider i partis pse po perzihet ne pun te instuticioneve ne ket rast se po e mbron shum palidhje

pse nuk reagoj edhe si kryetar partije Thaqi per arrestimin e gjeneralit

kur thua se nuk kan mundesi me dal te gjithe deputetet me e denu rastin ne keto raste ju nuk ja leshoni rrugen askuj sepse keto raste ju nevojiten per perfitime politike me vjen

Edhe kqyre tipin ja ka nis mu bo nervoz Ani edhe koloboracionist em ka thon mos i perly njerzit bre quni se ai i shajtni te shan keshtu thojn byeeeeeeeee mos u merzit

MEDALIM
27-10-03, 09:33
Merreni punet me javash o shype,ka mundesi te merremi vesht pa e ofendua njeri tjetrin?edhe Dr.Rugova ka me i vizitu tana institucionet me ren,por jepni kohe se ai esht vetem nje njeri e na jemi shume nuk mund tanve me na vizitu per nji dite, kaloni mire dhe qetesohuni.

MEDALIM

fadil
27-10-03, 11:53
pershendetje:

une quditem se si ne kete forum ka njerze qe e mbrojn nje njeri pamvarsishte se qka ka bere, une quditem me shkrimet e disa forumistve se si e mbrojn veprimet e pandergjegjshme te nje njeriu siq eshte Rugova! kjo eshte e quditshme dhe e pajustifikueshme.

Rugova Shtabin e pergjithshem te TMK-se e ka vetem 10 minuta me vetur , por ai nuk deshiron ti vizitoj ata se nese Rugova shkon ti Vizitoj Eproret dhe Ushtaret e TMK-se ai duhet te Thote se Trupta Mbrojtse te Kosoves jan Ushtria e ardhshme e Kosoves dhe kontribut te jashtzakonshem per formimin e ketyre Trupave kan luajtur Hashim Thaqi dhe Agim Ēeku pasi qe keta dy te fundit ishin negociatoret kryesor per Transformimin e UĒK-se ne TMK.

e nese Rugova e thote kete Publikishte ai e din shum mir se qka e gjene!

Kjo eshte e vetmja arsye qe Rugova nuk i Viziton trupat mbrojtse te Kosoves e jo per ate qe ai ska kohe sepse ai po gjene Kohe mua takuar me Zhivkoviqin e Qoviqin e spo i mjafton koha te udhetoj 10 minuta deri te TMK_ja.

por ky nuk eshte veprimi i par i turpshem i Rugoves Ky ka bere shum here veprime te tilla te turpshme.

Beni_gjk
29-10-03, 14:06
nuk ka nevoje te genjen popullin Rugova se kush ka jap kontribut per formimin e TMK e per ushtri te Kosoves Rugova ka then se do te jet edhe ne takimin me Agim Qekun Rugoven do ta mbron populli e jo nje apo dy persona siq e cek ti

hahhahhhah se kush takohet me zhivkoviqin e me qoviqin ajo dihet publikisht kush u taku me zhivkoviqin ne Greqi a mos Rugova apo qka mendon ti ehhh more djal po qka po em dhimesh se spaske lidhje me politik ncnncccnccn sa i mjer qe je

fadil
29-10-03, 15:13
pershendetje:

te debatosh me njerz te nje niveli siq eshte Beni_gjk do te thote vetem ta humbesh kohen dhe asgje me shum pasi qe ky far Beni_gjk ne asnje shkrim nuk ka sjellur anje fakte apo kunderargument per asnje shkrim timin e te askujt! perpos disa akuzave te pabaza te trilluara te tilla sa qe nuk meritojn te komentohen apo te debatohet per to.Rgova nuk e njeh TMK-ne pasi qe Njerzit qe sode jan ne TMK ja kan prishur qetsin Rugoves me serbin, kete e argumentoj me Poiltiken e tije te udhehequr ne vitet 98 ai e quante UĒK-ne "dore e zgjatur e Serbis" te cilen Ushtri Parlamenti i par i Zgjedhur ne menyr demokratike i Popullit shqiptar e shpalli Ushtri dhe Lufte Ēlirimtare. ndoshta e tille i duket edhe TMK-ja tashte?!

Beni_gjk
31-10-03, 22:52
po de po po e shoh qe ski doreza me hi me mu ne politik vetem ofendom i pranoj se je shum ne nivel ma te ngritun se une hahahaha

Jo vetem Rugova por te gjith kemi mendu se keto gjera i ben Serbija tu e pat parasysh se qfare sherbime sekrete ka sepse UQK te gjith ne fillim jan dal me maska pa pas identitet as pa dit se kush jan ata nje ta dish

Parlamenti e ka njoft Luften e UQK se e jo njerzit qe e kan udheheq

edhe ket mbaje ne mend se ata udjeheqes qe e kan formu UQK do te jen njerzit me te lavdishem te UQK kurse ata qe e kan keqperdore UQK do te jen njerzit me te pa moralshem ne token shqipetare sepse dihet se qfare te kalune kan ata njerz para luftes ata njerz qe pretendon ti ti qujsh si udheheqesa te UQK

fadil
01-11-03, 16:26
pershendetje:

o i mjer Nje ushtri siq ishte Ushtria Ēlirimtare e Kosoves e krijojn njerzit dhe njerzit qe e krijojn e bejne te lavdishme dhe te rrespektuar para historis se atij kombi ne kete raste kombit shqiptar?

ju o i mjer duhet ta keni te qart se vete emblema e Ushtris Ēlirimtare te Kosoves nuk do te ishte e lavdishme sikur te mos ishin te lavdishme dhe te beni vepra te lavdishme njerzit qe e mbanin ate emblem dhe e udheheqshin ate ushtri me ate emblem UĒK?ti shkruajte i mjeri Beni_gjk:Jo vetem Rugova por te gjith kemi mendu se keto gjera i ben Serbija tu e pat parasysh se qfare sherbime sekrete ka sepse UQK te gjith ne fillim jan dal me maska pa pas identitet as pa dit se kush jan ata ?pergjigjja: Kjo tregon shum qart se ju dhe bashkmendimtaret e juaj nuk e dini se kush ishin udheheqit e UĒK-se qe do te thote se as qe keni marr pjes ne formimin dhe strukturimin e UĒK-se dhe as qe keni pasur ndermend te krijoni diqka te tille te lavdishme per historin dhe vlerat e kombit Shqiptare?ti shkruajte i mjeri Beni_gjk:edhe ket mbaje ne mend se ata udjeheqes qe e kan formu UQK do te jen njerzit me te lavdishem te UQK kurse ata qe e kan keqperdore UQK do te jen njerzit me te pa moralshem ne token shqipetare sepse dihet se qfare te kalune kan ata njerz para luftes ata njerz qe pretendon ti ti qujsh si udheheqesa te UQKpergjigjja: pajtohem me ty se njerzit qe e kan krijuar UĒK-ne do te jen njerzit me te lavdishme te historis se kombit kurse ata qe e kan keqperdor UĒK-ne ne nje te ardhme shum te aferme do ti denoj Historia dhe Gjykata e ketij vendi kur ne te jemi te pavarur?

por duke u mbeshtetur ne shkrimin tende ti nuk ke ide se kush ishin formuesit dhe strukturuesit e UĒK-se.

kete e argumentoj duke i lexuar shkrimet e tua?e sa per ate se une nuk jam ne gjendje te debatoj me ty tregojn me se miri shkrimet tona qe jan te postuara ne kete forum?Rrespekti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit te tyre.

Beni_gjk
01-11-03, 19:14
mir qe po pajtohesh me mua te pakten ne ket pik se njerzit qe e kan kriju UQK do te jen njerzit me te lavdishem kurse ata qe e kan keqperdore do te i denon nje gjykat

normal se do ti denon sikur qe eshte ka i denon apo ndoshta do te pajtohesh edhe ketu

Edhe se sa e di se kush e ka formu UQK te kam shkruar ne temen qe e ki hapur se kush jan themelueset e UQK

fadil
02-11-03, 11:13
pershendetje:

nese mendon se keta qe i denojn qlirimtaret e kosoves sode jan ka i perfaqsojn interesat e kosoves ateher pregaditu pas nje viti me se shumti dy te shkosh sebashku me ta ka kan ardhur keta.

kaedhemazi
23-12-03, 04:30
Zoteri FadilNdoshta Zoti Hashim Thaci dhe Gen.Agim Ceku kan merita per formimin e TMK-se ,por mos harroni se tani per tani keto trupa nuk jan asgje me shume se Zjarrfikesa dhe Trupa ndihmese ne Katastrofa Natyrore.E pasi jane vetem zjarrefikesa ndoshta Hashim Thacit edhe Agim Cekut jau ka djeg dikush fort edhe i frigohen zjarrin edhe formuan keto trupa.por ne fakt ata kan varrosur perpjekjet e mbi nje dekade te Kosovareve per te themeluar nje Ushtri te armatosur te rregullte ,te shkolluar,dhe te pergaditur mire.E pas vrasjes se Kolonel Tahir Zemaj endrra kosovare per te pas nji Ushtri te vertet eshte shtyer edhe per shume vite ndoshta dekada.

fadil
23-12-03, 13:20
pershendetje:

nese lexohet ky shkrimi yt i turpshem te bene te kuptosh shum kjart se nje shprehje te tille per TMK-ne e perdortin nderkombtaret dhe serbet ?

kurse nese ti ke pasur shpresa ne njeriun e quajtur Tahiur Zema se ai do te formoj nje Ushtri te mirfillte te Kosoves mendoj se edhe kjo eshte nje ide e turpshme pasi qe njeriu per mua i tyurpshem Tahir Zema ka qen nje oficier i larte i KOS-it sherbimit intelegjent pran Ushtris Jugosllave , per te pasur kete pozit ne kete \ushtri ka qen dashur te jesh shum i besueshem per serbin se ne te kunderten as qe te kishin lene te gjalle.

nese ti pret apo ke iluzione se Ushtrin e |Kosoves do ta ndertojn njerzit besnik te serbis atehe hjeke nga koka kete iluzion se tashte ka kaluar koha e iluzioneve.

fadil
23-12-03, 13:21
pershendetje:

nese lexohet ky shkrimi yt i turpshem te bene te kuptosh shum kjart se nje shprehje te tille per TMK-ne e perdortin nderkombtaret dhe serbet ?

kurse nese ti ke pasur shpresa ne njeriun e quajtur Tahiur Zema se ai do te formoj nje Ushtri te mirfillte te Kosoves mendoj se edhe kjo eshte nje ide e turpshme pasi qe njeriu per mua i tyurpshem Tahir Zema ka qen nje oficier i larte i KOS-it sherbimit intelegjent pran Ushtris Jugosllave , per te pasur kete pozit ne kete \ushtri ka qen dashur te jesh shum i besueshem per serbin se ne te kunderten as qe te kishin lene te gjalle.

nese ti pret apo ke iluzione se Ushtrin e |Kosoves do ta ndertojn njerzit besnik te serbis atehe hjeke nga koka kete iluzion se tashte ka kaluar koha e iluzioneve.

meti
23-12-03, 22:39
O Beni hapeni syte dhe mos u beni te mjere.Se eshte turp te thuash se ne e pranojme "UĒk"-ne dhe jo njerzit qe e udhehoqen ate.Duhet ta keni ju qarte o pacifistet e gandistet e ballkanit se kurr nuk keni arritur asgje me ate politike tuajen, perpos qe Kosova ne vitet 93-96 te jete rajoni me i qete i Serbise, dhe kjo ishte si pasoje e politikes se kryetarit tone Ibrahim Pape Rugova dhe bashkepunetoret e tij.

Ne jemi ata te cilet duhet ta kemi te qarte se aso politike kurr asnje popull nuk ka arritur te kete lirine.Ishin ata djeme qe ti sot mund te flasesh lirisht ne Kosove, te studijojsh ne objektet tona etj etj.

Por juve or te mjere nuk do t'ia u fal edhe zoti per ato akuza qe u beni atyre njerzve qe dhane jeten per ju.

Mallkimi qofte mbi ata njerze qe perdhosin "UĒk"-ne.

kaedhemazi
24-12-03, 01:09
Nuk eshte me rendesi se cfare fale zoti apo dicka e tille.Nuk mendoje qe ka Dr.Ibrahim Rugova ndonje mekat qe te i fal Zoti apo e tera ajo Udheheqesi e asaj kohe po edhe ajo e sotmja.

Me rendesi eshte se populli ua dha besimin edhe pas luftes sepse e ka pare me syte e vet se ku shpiejn "rambot"e ndryshem te Subvencionuar nga Armiku shekullore.Veprimtaria Politike nuk matet tek zoti por tek eletorati.

Vijon pergjigje per zotin Fadil

Ti per cfare arsy nuk eshte me rendesi ,po shkruan se keshtu apo ashtu duhet me kon por fatkeqsisht nuk ki asnje argument.

Nuk behet fjale ketu per asnje Iluzion.Iluzioniste qe kan jetuar me enderra ishin ata njerez qe menduan se erdh nje e vetashtuquajtur "Qeveri"e perkoheshme pas luftes dhe tani jemi te sigurt.Qe nga ajo kohe ne Kosove jane bere mbi 700 vrasje ,dhe te paktat jan zbuluar.Tani serish i mbetet Akademikeve te Kosoves te cfarosin gjurmet e Njerezve qe per pasuri tradhtuan me te shtrenjten ,atdheun e tyre.

Cfare mendon ti ,edhepse nuk eshte tema per Kolonel Tahir Zemaj ,por une e kam permend dhe po e vazhdoje ,pse ai u vra 2 dite para takimit ku ishte i ftuar ne USA....

po ma merr mendja se cfare pergjigje do te japesh por nuk ki asnje argument edhe ate e di.

ne vitin 1998 nji Reviste Famkeqe krahas Kolonel Zemaj ka shpallur Tradhtare kombi shembelltyren e qendreses zoteriun Gani Geci .Ja qe erdh gjendja qe nuk qendruan ato fakte te rrejshme.

E kam cekur ne nji tem tjeter Kulturen Politike qe mungon tek ne,lexojeni te dyte.

kaedhemazi
04-01-04, 07:06
Ata njerez qe do te kishin guxim te vrasin nje Personazh si Dr.Ibrahim Rugoven nuk e bejne ate pune....sepse ai qe ka aq shume zemer dhe trimeri eshte edhe i menqure dhe e di se kush i nevojitet Kosoves.
Zoti e bekoft Rugoven

drini_4862
06-01-04, 16:15
Per ju Beni_gjk Me vjen keq mor djal qe qenke i infektuar keq,mirpo per ju do te ofroja nje keshill qe urrejtjen qe ke krijuar ndaj qlirimtareve krijoje per armikun serb sepse Hashim Thaqat dhe Agim Qekat kane mjaft armiq ne parlamentin e serbise e mos i mbeshtet ata armiq ti edhe pse nuk po di qfar identiteti kombetar ke veq ne baze te asaj qfar po shkruan po e di qe identiteti juaj eshte me origjine sllave.E di qe per ty "po te thote Ibrahim Rugove qe o njerez te mi do te behem me serbin" jam shume i bindur se ti do ta pranosh ate me gjith qejf.Turp te kesh per shkrimet e tua logjiko pak se do te denoj historia

lIbErAtIoN
06-01-04, 21:28
Qy Qy mu em gjete mi kqyr uurrejtjen a e kta tjert QE PO KAN urrejtje ndaj Kryetarit te Kosoves nuk ka lidhje a
Kqyre more traktor Qfare qlirimtar jan ata kur i kan vra vllaznit e vet
A je normal ti a jo ata ko mi denu historia e jo mu qe e foli realitetin qy

kaedhemazi
10-01-04, 09:37
Hashim Thaqat dhe Agim Qekat se pari ndaj pak se nuk kan detyren e njejte as te kaluaren e njejte.
Ata qe te dy kan perfituar nga Lufta dhe si te tille mbijetojne sot.
Se a kan armiqe apo miqe ne Serbi ate vendose vet.
Nese sipas mendimit tend Serbia ,me sherbime sekrete shume te persosura dhe qe jan shume aktive ne ter kosoven,nuk kan mundesi te likuidojne Hashim Thaqat......mendo vetem pak Per Vellezerit Gervalla,Enver Hadri,apo me vone Udheheqesi i Forcave te Armatosura te Republikes se Kosoves Zoti Fehmi Agani.
Tash mund te dijsh se a ka miqe apo armiq ne serbi per Thaqat.

fadil
10-01-04, 15:55
pershendetje:
duke e lexuar kete shkrimin e te quajturit kaedhemazi vendosa ti shkruaj disa rreshta ne kete tem.

Hashim Thaqi dhe Agim Qeku nuk e kan detyren e njejt por nje te kaluar te njejt te sukses'shme.
Hashim Thaqi dhe Agim Qeku nuk kan perfituar nga Lufta por lufta ka perfituar nga vizioni i tyre shum i sukses'shem dhe kombtar aq sa ka fituar lufta nga ta ka fituar kombi .

kurse sa ju perket sherbimeve sekrete te serbis une nuk e dije se kush jan ata dhe sa jan aktive ato ne Kosove e ti nese dine ateher qka po pret qe nuk i denoncon ne kete forum dhe ne instanca tjera.apo ndoshta edhe ti je njeri nder ata qe i sherben ketij sherbimi !

Hashim Thaqi nese e dine ti mir nga organet gjygjsore te ketij vendi (serbis)eshte denuar ne munges dhe ndaj tije organet e beogradit kan shpallur fletarreste nederkombtar ne interpoll dhe ne europoll.
por spo kan suksese ta arrestojn se sigurishte do te ishin gezuar edhe ata edhe disa njerez ketu ne Kosove siq jeni ju pershembull.

kaedhemazi
11-01-04, 14:10
Une nuk jam percaktuar nga Populli qe te luftoje kunder Organeve sekrete Serbe as nuk jam i vetashtuquajtur Komandant pa asnje dite shkolle as pervoje ne kete drejtim.
Para ekzakt 3 ditesh Zoti Stojanoviq thote haptas ne Televizion se Serbia gjat gjithe luftes ka pasur agjentet e vet ne Kosove dhe tani po e zgjeron rrjetin cdo dite e me shume.
une e dije ate qe e degjoje dhe e shof.
Se sa eshte e kaluara e dikujt e suksesshme ate e vendos populli.
Ekziston nji Argument qe nuk mund te i kundervihet askush,e ai eshte zeri i popullit dhe vota e tije.Se a eshte dikush Komandant i Trupave Mbrojtese te Kosoves per meritat e tia apo per arsye se dikush tjeter eshte dashur te vdes qe ai te i marre poziten edhe keto i tregon Koha.
E sa per konobaret e restoranteve te Zvicrres nuk po shkruaj fare se eshte e demshme vetem ta permendesh.

fadil
11-01-04, 16:28
pershendetje:
une du te them se ne kete forum ka njertze qe shkruajn pa e ditur se qkla shkruajn qka deshirojn te thone me shkrimin e tyre dhe me e keqja eshte se keta njerez shkruajn kunder vlerave te historis se kombit shqiptar, njeri nga keta njerez eshte i ashtuquajturi kaedhemazi, deri kur keshtu dhe pse keshtu?
nuk e di kush eshte moderator i ketij forumi por mendoj se keta moderator sikur qe e kan hapur kete tem eshte mir qe edhet te ken nje komision i cili do ti vlersonte shkrimet toina dhe ne funde te temes te jep nje vlersim per vertetsin e ketyre shkrimeve apo postimeve nga njerez te ndryshem jo te biundshem ne ate qe shkruajn perpos akuzave te pabaza.
une kam nje propozim per adminbistratorin e ketij forumi :
pse ju kur dikush akuzohet ne kete forum nuk kerkoni fakte nga autori i shkrimit te cilat fakte do ta vertetonin ate shkrim apo akuz?
ne nje far forme ky debat apo forum eshte ka e merre kahjen e dezinformimit te opinionit i cili i lexon keto shkrime sepse ata krejt qka informohen eshte se ata i lexojn keto shkrime dhe krijon urrejtje nderkombtare (shqiptare).

MemphiSx
12-01-04, 00:12
hahahahaahahahhaahahahaahahaahahaahahaahahahahaaha haahahahaah
ahaahahahaahahahaahahahahaahahahahaahahahaahahahaa hahahaahahaha Fadil qka em ki shti me kesh
Eshte kohe demokracije e mendoj se ska nevoje per cenzura gjate informimeve te sakta e shyqyr se nuk eshte Dan eversti apo dikush tjeter nga ato shoqatat e gazetareve amatoreske se tybe na kishin denu po sikur Gazeten Kombetare Bota Sot po shyqyr se ska denime ma te medhaja se sa me ta ndalu hyrjen en Forum

Ju pershendes te gjithev

kaedhemazi
12-01-04, 10:17
Zoti Fadil,
Po qe se Administratoret e Forumit do te kerkonin Fakte ,asnje nga postimet e juaja nuk do te publikohej.

RRUSHI
12-01-04, 11:13
pershendetje:
une du te them se ne kete forum ka njertze qe shkruajn pa e ditur se qkla shkruajn qka deshirojn te thone me shkrimin e tyre dhe me e keqja eshte se keta njerez shkruajn kunder vlerave te historis se kombit shqiptar, njeri nga keta njerez eshte i ashtuquajturi kaedhemazi, deri kur keshtu dhe pse keshtu?
nuk e di kush eshte moderator i ketij forumi por mendoj se keta moderator sikur qe e kan hapur kete tem eshte mir qe edhet te ken nje komision i cili do ti vlersonte shkrimet toina dhe ne funde te temes te jep nje vlersim per vertetsin e ketyre shkrimeve apo postimeve nga njerez te ndryshem jo te biundshem ne ate qe shkruajn perpos akuzave te pabaza.
une kam nje propozim per adminbistratorin e ketij forumi :
pse ju kur dikush akuzohet ne kete forum nuk kerkoni fakte nga autori i shkrimit te cilat fakte do ta vertetonin ate shkrim apo akuz?
ne nje far forme ky debat apo forum eshte ka e merre kahjen e dezinformimit te opinionit i cili i lexon keto shkrime sepse ata krejt qka informohen eshte se ata i lexojn keto shkrime dhe krijon urrejtje nderkombtare (shqiptare).


Z-FADILI PO TE KONTROLLOJA UNE KET FORUM ME BESO SE JU DO TE ISHIT NUMER NJE QE NUK DO TE KISHA LEJUAR AS LEXIMIN E SHKRIMEVE NE KET FORUM ---NJERZIT TE TREGOJN UJKUN TI KERKON GJURMET---SHIQO REALITETIN TE LUTEM 4 VITE KAN IKUR QE NGA LUFTA STRATEGJI E RE PO KERKOHET JO URREJTEJE E GJAK .

fadil
14-01-04, 19:32
pershendetje:
une e dije kete qe per disa njeres ne kete forum shkrimet e mija jan te padeshirueshme por kjo sqon pesh ne mendjen time se kur shkrimet e mija nuk ju pelqejn njerzve me mendime te ulta kombtare si te disave ne ketre forum kjo bene edhe me kurreshtar te shkruaj sepse shkrimet e mija ju detyrojn juve ta shprehni tere antikombtarizem qe keni dhe te tregoni vete se kush jenio dhe sa antikombtar jeni!
une kurr nuk kam kerkuar qe keto shkrime ti vlersojn njerzit me mendime te njejta me ty sepse ju nuk jeni ne gjendje ta vlersoni veten e leje me shkrimet e mija , por kjo te bene te kuptosh se njerzit me mendime te njejta me juve me pasur mundesi ju i zhdukni nga kjo bote te gjithe ata qe kan luftuar dhe vazhdojn te luftojn me kembngulje per interesa te kombit shqiptar.
por kete duhet ta keni te kjart se ju dhe bashkmendimtaret e juaj kurr skeni me ja arrit ta realizoni kete deshir,kete e ka treguar e kaluara , e tashmja dhe vazhdimishte eshte duke e treguar edhe e ardhmja sepse popullit dalngadal eshte duke e verejtur se kushe me te vertete eshte ka i mbron interesat e tyre dhe kush ka sakrifikuar ne te kaluaren qe ata sote te jen te lir ne shtepit e tyre dhe ne shtetin e tyre.

koha e kaluar e tashmja dhe e ardhmja jan duke e treguar dhe perkrahur sakrificen e atyre qe bene gjithqka qe ne sote te jemi te lir por kjo sju pelqen njerzve me mendime antikombtare siq jeni ju disa ne kete forum.

P-R-R-O-N-I
14-01-04, 21:25
O je ka em dhimesh se spaske kerkon qe te perket ty me ti lexu

Po krejt hajgare jan ka bojn me ty

Edhe kurgjo spo ka diqka risi me ndi prej teje se krejt qeto i kam lexu qe 3 vjet neper fletushkat e juja

Qit diqka ma risi ktu en forum se kto tu kan bo bajat

FLORIM
17-01-04, 18:21
RUGOVA ME SA DI UNE KA MARDHANJE ME TMK ZOTEREI GJENERAL AGIM QEKU KA QENE TE ZOTERI RUGOVA DHE KANE BISEDUAR POR NESE ESHTE USHTRI E POPULLIT E JO E NJE PARTIE ATHERE AJO DUHET TI RESPEKTOJ INSTITUCJONET E KOSOVES PERFSHIRE EDHE PRESIDENTIN KU NE GJDO VENDE TE BOTES PRESIDENTIT TE NJE VENDI FOTOGRAFIA E TIJ RRINE E VARUR NEPER INSTITUCJONE KURSE KTU TE NE E HJEKIN.UNE I RRESPEKTOJ SHUME LUFTETARET E LIRISE EDHE TMK POR ATA DUHET TA RRESPEKTOJNE PRESIDENTIN E REPUBLIKES SE KOSOVES.PER MUA CILI TE BEHET PRESIDENT UNE DO E MBAJ FOTON E TIJ .

bali
08-02-04, 12:09
Nuk ka sigurim sekret te huaj qe do tķ bente keq Kosoves, sikur niveli i diskutimit ne kete faqe. Thuase Kosova ka mbetur ne meshiren e ""Benit"dhe tipave si ky? "Beni gj."eshte gjykatesi i historise dhe i fatit tone. Vaj halli per ne! Pse gjithe kjo urrejteje dhe kah gjithe keto informata per njerezit e luftes? A ishe dhe ku ishe ti zoteri kur te thirri atdheu? Te kujt interesa mbroni ju zoteri?
Ju e admironi Ēekun sepse ai ishte ne takim me presidentin. Po presidenti pse nuk ia ktheu viziten!?
Apo ndoshta po pret derisa te behet komandanti i TMK anetar i LDK!?!!!
APO SHQIPTAREVE NUK U DUHET USHTRIA SEPSE JANE MESUAR TE JENE ROBER?
OSE KUJTOJNE QE USHTRIA DUHET TE JETE PRONE PRIVATE PER TI MBROJTUR INTERESGJINJTE DHE KLANET MAFIOZE PER TE VAZHDUAR ME HAJNI DHE KORRUPCION...?!

kaedhemazi
09-02-04, 05:22
Nuk ia kthen viziten sepse nuk e meriton ate post te cilin eposedon sepse eshte vrare dikush tjeter per te zene ai ate karrige....shkurte dhe trup.
Dhe nese ndonjeher do ta vizitoje ne te ardhmen e ka nje minus tek Populli.

kaedhemazi
13-02-04, 06:21
Cilen Pozit bre femije,a mos qenka Dr.Rugova komandant i TMK-se apo a mos ka konkuruar te jet i tille....
mos me hi ne nerva pash zotin

kaedhemazi
13-02-04, 06:23
Do te ishte mire nese dikush ketu arrine te dalloje nga Urrejtja Kombetare dhe Urrejtja ndaj Shpirtligesise se tije.....jane dy gjera te ndryshme

kaedhemazi
19-02-04, 03:32
Babai im mendon para se te flas.........perkunder teje

data
23-02-04, 01:33
jo po dihet,PSE, psehja, ka lind para njeriut!Pse ja ka prish rehatllakun,
ati lulit te vocerr!????
:lol: [/b]

kaedhemazi
24-02-04, 03:34
data data data....
mbase po e di se kush je nuk po e zgjas me shume .......na ishte e sna ishte e do te na ishte.......ki pririje per poet.
Ve qat emer mos me pa nderru edhepse na ishte pak katunarski.

data
26-02-04, 04:27
kaedhemazi-karagjorgj!!!!
mos u pshtill sikur miza ne ...t,ok... 8)

kaedhemazi
28-02-04, 04:42
ai qe e quan ti karagjorgj nuk i ka 100 fytyra por nje.......
bile ajo fare mos u pshtill si miza ne ...t ok, te takon ty........sepse miza her na ishte ketu her na ishte atje.prej .....ne ........

Llapi
02-03-04, 02:07
Pse se din as himnin as komanden shqip.

kaedhemazi
03-03-04, 02:20
pse i vjen marre me ndejt me mijera njerez te pashkolle e me Komandant shpiun

data
04-03-04, 13:41
Mos vizita tek varri i Kom.legjendar ne Prekaz,njeri i Velanis.
Ka urdher nga akdemit sllave.

p.s.KAEDHEMAZI=KARAGJORGJ,juve ne cdo forum nuk gjeni veten,sikrse ne forumin e?Jeni nje nder ata ce beni percarje nder Shqiptar, ket mund ta dije edhe moderatori BONDI.

kaedhemazi
08-03-04, 19:25
aaaa..........jo more.
Une nuk baj perqarje hiq,po te pelqej apo jo Dr.Rugova eshte profet,eshte Allah edhe Jezus per shqiptaret .......
Ku te shkon ka arsye,edhe ku nuk shkon ka arsye.

anna
14-03-04, 12:09
valla bre kaedhemazi hallall te koft qe doren e ke prej meje bravo :wink: :wink:

illyria
19-03-04, 04:39
Ibrahim Rugova ėshtė politikan dhe njeri serioz dhe nuk merret me njerėz joserioz.Qėllim i tijė i shejtė ėshtė pavarėsia, prosperiteti dhe liria nė Kosovė dhe ai nuk takohet me ata qė e pengojnė kėto proēese.
Nė anėn tjetėr, TMK-ja mua mė duket si njė ushtri private e disa njerėzve tė caktuar dhe ende nuk e ka as fillin e njė organi tė tillė shtetėrorė si qė ėshtė njė ushtri.
Detyra numėr njė e ēdo ushtrie ėshtė tė mbrojė vendin nga jashtė,tė mbrojė rendin kushtetues tė shtetit dhe tė gjitha organet dhe institucionet tjera shtetėrore e komandėn supreme tė sajė e ka kryetari i atijė shteti.Pra,ajo duhet ta mbrojė pikė sė pari komandantin e sajė suprem,nė kėtė rast Ibrahim Rugovėn.
Njė kryetar shteti e ka besimin mė tė madh mu tek ushtria,mirėpo,dorėn nė zemėr,kjo nuk vlenė edhe pėr TMK-nė momentale.Arsyet i dini edhe vetė!

Kaltrina
19-03-04, 10:13
Ibrahim Rugova ėshtė politikan dhe njeri serioz dhe nuk merret me njerėz joserioz.Qėllim i tijė i shejtė ėshtė pavarėsia, prosperiteti dhe liria nė Kosovė dhe ai nuk takohet me ata qė e pengojnė kėto proēese.
Nė anėn tjetėr, TMK-ja mua mė duket si njė ushtri private e disa njerėzve tė caktuar dhe ende nuk e ka as fillin e njė organi tė tillė shtetėrorė si qė ėshtė njė ushtri.
Detyra numėr njė e ēdo ushtrie ėshtė tė mbrojė vendin nga jashtė,tė mbrojė rendin kushtetues tė shtetit dhe tė gjitha organet dhe institucionet tjera shtetėrore e komandėn supreme tė sajė e ka kryetari i atijė shteti.Pra,ajo duhet ta mbrojė pikė sė pari komandantin e sajė suprem,nė kėtė rast Ibrahim Rugovėn.
Njė kryetar shteti e ka besimin mė tė madh mu tek ushtria,mirėpo,dorėn nė zemėr,kjo nuk vlenė edhe pėr TMK-nė momentale.Arsyet i dini edhe vetė!

Me fal por paskan gabu qe e kane emru Agim Qekun gjeneral te TMK-se, qenka dashur me ju zgjedh juve se qenkeni shume i/e menqur.
Se ka po shkojshe po e bojshe lluge...

mendim
19-03-04, 10:58
Jam dakort me kaedhemazin. :wink:

Kaltrina
19-03-04, 13:28
aaaa..........jo more.
Une nuk baj perqarje hiq,po te pelqej apo jo Dr.Rugova eshte profet,eshte Allah edhe Jezus per shqiptaret .......
Ku te shkon ka arsye,edhe ku nuk shkon ka arsye.

Me fal o zotni veq Allahu xheleshanehu atij i kofshim fale nuk ben mu krahasu me kurgje, e le ma me rugoven, edhe ty tu paska perzi feja muslimane e krishtere se Allahu edhe Jezusi nuk jane njejte.
Ai qe sbeson ne zot, ska jete as ne kete dynja e as pas vdekjes...
Veq ty zoti te bekofte...hahaha

Auberoni
20-03-04, 13:18
Kaltrina...

Shqiptaret me heret kane qene me te menqur sepse ne "Odat" e tyre nuk i kane lejuar femrat dhe femijet.

Mos merr ne supe ate cfare nuk te takon. Je duke e tejkaluar jo dijen, por edhe imagjinaten tende me te larget kur i lejon vetes te kritikosh Rugoven. Rugova eshte i vetmi njeri i cili eshte i pastert moralisht, i pakorruptuar dhe i cili identifikohet me Shqiptaret. Eshte i vetmi per te cilin Serbet nuk kane mundur te trillojne asgje.

Benu Muslimane e mire dhe rri anash. oki? :wink:

illyria
24-03-04, 21:18
Kaltrinė,po mė vje mirė qė po merrke vesh ngapak nė ēdo temė por nuk mjafton tė dish vetėm pak.
Njė pyetje pėr ty:kush e vendosi Agim Qekun kryeshef tė UĒK/TMK-sė?
A mendon ti qė ai ėshtė i pazėvendėsueshėm(si Enveri ose Tito me ni vakt)?!
Unė prap mendoj qė momentalisht TMK-ja nuk ėshtė ushtri e Kosovės por vetėm ushtri private e disa ish komandantėve tė luftės,kėtė e them me plotkuptimin e fjalės:ushtri private pėr nevoja personale dhe pėr grushtshtet tė ardhshme.Me kėso "ushtrie" Kosova nuk mundet me lėvizė pėrpara.
Tė merremi vesh,ata kanė merita tė mėdha pėr luftė por njėkohėsisht janė pėrgjegjės pėr shum ēka negative nė Kosovėn e pasluftės.Pikėsėpari sepse haptazi i shėrbejnė vetėm njė krahu politik e jo gjithė popullit tė Kosovės dhe gjithė institucioneve tė saja.Kėte populli i Kosovės dita ditės po e kupton.

illyria
24-03-04, 21:31
Posaēėrisht vlen tė pėrmenden kėtu dy ngjarje shumė inkriminuese pėr pjestarė tė caktuar tė TMK-sė.
E para ėshtė kur u vranė dy pjestarė tė sajė nė mėnyrė tepėr naive duke vėnė eksplozivin nėn urėn e Zveēanit dhe rasti i dytė ėshtė kur katėr oficer tė TMK-sė ranė si lepujt nė grackėn e gazetarėve britanik qė u paraqitėn si pjestarė tė IRA-s.
Ka edhe raste tjera kur vetė disa pjestarė dhe kuadro komandues nė TMK kompromitojnė rėndė ushtrinė tonė nė formim e sipėr.Kjo vlenė pėr rastin e ish ushtarit tė UĒK-sė i cili u vra nga njė police e UNMIK-ut gjat protestave nė njė fshat tė banuar me serb nė rrethin e Pejės.Fatkeqsisht,ne nuk i dimė tė gjitha rrethanat e vrasjes por unė dyshoj qė ai tė ket qenė duke bėrė ndonjė vepėr heroike nė atė fshat me pleq serb.
TMK-ja ėshtė ende larg tė qenit njė ushtri e vėrtetė qė tani i nevoitet Kosovės.

fadil
26-03-04, 00:20
pershendetje:
pajtohem se Trupat Mbrojtese te Kosoves ende jan large te qenit nje Ushtri e mirfillt dhe e fort !
arsye pse ndodhe kjo eshte se nje pjes e spektrit Politik Kosovar me ne Krye Ibrahim Rugoven jan kunder ketyre Trupave dhe si President ibrahim rugova asnjeher nuk ka shkuar ti vizitoj keto Trupa qe jan Berthama e Ushtris se Kosoves dhe te njihet perseafermi me te arriturat e tyre dhe me ngecjet e tyre dhe te shofin se qka duhet te bejne qe keto trupa me ritem shum me te shpejt te ecin drejt forcimit dhe te berit nje ushtri shum e profesionalizuar e Kosoves pa te cilen ushtri ne nuk mund te jemi askushi!
te keshe nje Politik te sukses'shme duhet te kesh nje suhtri te forte se nese nuk ke ushtri te forte ateher nuk ke as Politik te forte !
por Rugoves nuk i ka interesuar as ne te kaluaren kjo pasi qe ai kurr as kur u formua Ushtria Ēlirimtare e Kosoves nuk e perkrahi por perkundrazi te tere veprimtarin e tij Politike e futi ne drejtim te shkatrrimit te ushtris Ēlirimtare te Kosoves duke i quajtur ata dore e zgjatur e serbis , ai keshtu vepron edhe sote por tashte kunder Trupava Mbrojtese te Kosoves.
te gjithe presidentet e shteteve te moderuara dhe te perparuara Ushtaret te cilet Luftojn per lirin dhe mbrojtjen e liris se vendit te tyre nga presidenti i atij vendi shpallen heroj dhe kan nje perkujdesje te veqant nga te tjeret kurse Rugova leje qe ata nuk i vlerson si heroj por perkundrazi mundohet ti injoroj ata para qytetarve te Kosoves!
kjo eshte fatkeqsia me e madhe e rugoves pasi qe Rugova mundohet ta injoroj Historin qe e kan krijuar te tjeret ne favor te qeshtjes kombtare shqiptare.
per te pasur nje shtet te forte ekonomikishte dhe politikishte duhet te kesh nje Ushtri te forte dhe nje Polici te fort e per ti pasur keto te gjithe Politikanet tane duhet te bejne maksimumin e tyre ne forcimin dhe financimin e tyre.
ne te kunderten kurr kurr nuk do te jemi askushi!

illyria
26-03-04, 14:02
Pajtohem me ty vetem ne disa segmente,mirepo te rasti konkret UCK/TMK-Rugova,gjerat nuk mund te pergjithsohen.Nje fjale e urte thot:per dashuri nevoiten dy vet.Rugova ashtu siq eshte,eshte kryetar i Kosoves i zgjedhur me shumice votash nga vet populli i Kosoves.Nese ju mendoni qe populli e ka gabim,ky nuk eshte problem i tij por vetem problem i juaji.Nuk duhet te jemi edhe aq te menqur qe ta kuptojme se cfar kush ka bere ne Kosove para,gjat dhe pas luftes.
Nese UCK-ja e ka pase dhe ende e ka sherbimin e zbulim-kunderzbulimit je ti ndihmoj tani popullit te Kosoves dhe le ti gjej se kush vrau me qindra shqiptar pas lufte,kush vrau bashkpuntoret e Rugoves,kush vrau edhe shume luftetare te denje per clirimin e Kosoves.Lufta ne Kosove nuk ka qene private por e gjith popullit e nese ju prap mendoni te kunderten,ky eshte prap vetem problem i juaji,bile problem nga i cili po dalin gati te gjitha pengesat ne rruge per nje te ardhme shum me te mire te cilen ky popull e meriton.
Shum gjak eshte derdhur per ket Kosove qe t ia lejojme vehtes privatizimin e ushtrive,privatizimin e luftes dhe privatizimin e partive e sherbimeve sekrete te tyre.Askush nuk guxon qe te shkel neper ket gjak vetem e vetem per karrik dhe pushtet.
Populli eshte me i mencuri dhe me i madhi.

fadil
27-03-04, 01:55
pershendetje:
kunderzbulimi i UĒK-se nuk egziston me qyshe prej vitit 1999 kur ushtria Ēlirimtare e Kosoves u transformua ne Trupat Mbrojtese te Kosoves!
per ti ndriquar vrasjet ne kosove e kan per detyr tashte KFOR-i, Policia e UNMIK-ut dhe Sherbimi Policor i Kosoves kurse per obligim moral dhe Kombtar e kan Qytetaret e Kosoves qe ti perkrahin keto instutucione dhe ti furnizojn me informata qe ata kan ne lidhje me qfar do rasti e posaqerishte Sherbimin Policor te Kosoves sepse sote nese bashkpunon me organet e lartcekura eshte patriotizem e nese dine diqka per nje veper te tille Penale dhe nuk ju tregon organeve perkatse eshte turpe dhe njekohsishte je bashkfajtor, kurse sherbimet e tyre te intelegjences duhet te jen me syqelur dhe me te zellshme me aktive ne kumunikimin me qytetar.

kaedhemazi
02-04-04, 18:49
Sherbimi Policore i Kosoves drejtohet nga Jakupi....
me shume nuk kam nevoje te flase per bese.
Eshte nje Histori tragjike por ai vet ka thanun se do te JAPUM maksimumin edhe mire bahet ishalla.

VARDARI
10-06-04, 14:31
PSE?
Por un jam i mendimit se Ibrahim Rugova pik se pari nuk ka njohuri per TMK si struktur qe gjindet ne KOSOV
Shen Ibrahimi esht i zene me punet e Vatikanit se ka gjasa si shejtor qe asht ta zavendesoj Papen
Prandaj mos i jitni ne qafe kty shejntori .Per TMK

MemphiSx
20-06-04, 09:54
VARDAR A e din ti strukturen e TMK-se Jam i bindur as Kush eshte e perfaqeson TMK -ne nuk e din

VARDARI
22-06-04, 15:11
MemphiSx A e din ti strukturen e VATIKANIT-Jam i bindur se ju e dini strukturen dhe kush e perfaqson.
Se e keni shejtorin Ibrahimus Rugovus ne vend kyq te ksaj strukture
AMEN

MemphiSx
23-06-04, 21:26
VARDAR na i dim krejt strukturat e atyre qe duhet me i dit
Per ty e kam nje kshill shkruj pak ma shqip

progoni
26-06-04, 23:25
Vardari e ke deshė atje nė fund rruge Enver Hoxhėn cullak,qysh ėshtė kan rahmetlia,e po tė kursej.....
Po Ti a po mendon se kėta nė TMK i falin pesė vaktet e namazit-aaa.
Valla si rahmetlia edhe kta maleve.
Po kan me u shetit do cullak Kosovės qė tug pej tyne ka me tė ardhė.

Vardar shko qatje deshe hala Enverin,

se ke nis me ju hy nė qefė qikave,

nuk ka bukė ktu


progoni

fadil
02-07-04, 14:28
Pershendetje:
Trupat Mbrojtese te Kosoves jan instutucioni me i rendesishem qe Kosova ka sote per sote.
Keshtu qe TMK-ja do te jet instutucioni me i rendesishme Kosovar edhe ne te ardhmen.
Nje shtet eshte i fort nese ka nje ushtri te forte.
e Rugova leje qe nuk ka dhen e as nuk jep asnje kontribut ne forcimin e kesaj Ushtrie por ai e bene te kunderten kontribon qe kjo Ushtri te shkatrrohet, sepse Rugova ne vende te TMK-se deshiron te shofe Ushtrin serbe.
sepse nese populli i Kosoves nuk e deshiron TMK-ne qe eshte krejtsishte Kosovare ai e deshiron dikende tjeter qe duhet ti zavendesoj ata e ata qe metojn ta shkattrojn TMK-ne jan Serbia,Rugova dhe te gjithe ata qe jan kunder interesave Historike te kosoves.,

MemphiSx
02-07-04, 21:42
Rugova e krejt Kosova eshte e interesuar qe TMK-ja te jet e pa politizuar
Tu kisha Lut Ty fadil ma gjen vetem nje qe eshte nga LDK-ja ne hierarkin e TMK-se e ateher na shit fall ktu se kush eshte i interesuar per ushtri t'serbis Okay ;)

fadil
17-07-04, 17:31
Pershendetje:

A do te thote se ju Ledkistat pa e personalizuar edhe TMK-ne si Lidhjen Demokratike te Kosoves nuk do te shkoni ta vizitoni ?

ja spaski me vizitu kurr valla.

kta harrone.

e sa antar te LDK-se jan ne strukturat komanduese se di vallahi se sme ka interesuar kurr te pyes askende se sa jan te PDK-se e sa te LDK-se apo AAK-se.

Kjo eshte ushtri dhe seshte interesant se nga cila parti vin njerzit por eshte interesant vizioni i tyre.

MemphiSx
17-07-04, 22:50
Ne nuk kem nevoje me personalizu aken

Por mos harro se USA se pari nuk e pranon TMK-ne si ushtri te ardhshme te Kosoves

Sepse keshtu qysh eshte sot kurr nuk do te ket detyra ma te mira se me qel kanalizima e me maru shpija te shkijev :)
Pa LDK-ne ska ardhmeri kurre LDK-ja sepse jemi Partia me e madhe ne Kosove edhe per me pas perkrahjen e LDK-se duhet me u kthy ka i madhi zot ;)

Gentiani
17-07-04, 23:31
Pershendetje:
Trupat Mbrojtese te Kosoves jan instutucioni me i rendesishem qe Kosova ka sote per sote.
Keshtu qe TMK-ja do te jet instutucioni me i rendesishme Kosovar edhe ne te ardhmen.
Nje shtet eshte i fort nese ka nje ushtri te forte.
e Rugova leje qe nuk ka dhen e as nuk jep asnje kontribut ne forcimin e kesaj Ushtrie por ai e bene te kunderten kontribon qe kjo Ushtri te shkatrrohet, sepse Rugova ne vende te TMK-se deshiron te shofe Ushtrin serbe.
sepse nese populli i Kosoves nuk e deshiron TMK-ne qe eshte krejtsishte Kosovare ai e deshiron dikende tjeter qe duhet ti zavendesoj ata e ata qe metojn ta shkattrojn TMK-ne jan Serbia,Rugova dhe te gjithe ata qe jan kunder interesave Historike te kosoves.,

Ha, ha, hahahaaahaaa Trupat Mbrojtese te Kosoves jan instutucioni me i rendesishem qe Kosova ka sote per sote.

Kėshtu ėshtė more ti fadil, qė ata vartėsit e tu nuk ta kanė spjeguar, ēka ėshtė institucion! duhet tė jetė leksion i vėshtirė polici-policit t`ia spjegojė kėto gjėra, megjithėate provoni!

TMK-ja sot ėshtė organizata mė e madhe joqeveritare qė egziston nė Kosovė, prandaj ėshtė e drejtė e presidentit tė vendosė, se a do ti vizitoj organizatat joqeveritare apo jo?!

Nėse nuk beson shko lexoje dikund statusin e TMK-sė sot! a ėshtė institucion a organizatė ?!!

Dilaver
18-07-04, 00:41
Haj more Gentian edhe ti ja paske lėnė seri, po qka ka lidhje per Fadilin se a ėshtė institucion a organizatė a levizje, nuk ka rėndėsi per tė vetėm tė jėnė tė kuq si gjaku.

fadil
19-07-04, 13:35
Pershendetje:

Jo rastesishte them se ju nuk merrni ere ne Politik.

si ka mundesi me qen organizat jo qeveritare nje organiizat qe mban uniforma Ushtarke , bene stervitje ushtarake, mban arme eshte e vendosur ne kazerma Ushtarake ka struktur komanduese ushtarake e keshtu me radhe.

TMK.ja eshte berthama e Ushtris se ardhshmne te Kosoves.

MemphiSx
19-07-04, 14:05
hahahh Mos na kallxo prralla Po kallxona qysh eshte e regjistrune n'UNMIK qy

Edhe Ushtria nuk qel kanalizima e me pastru berllog qy dUdi:P

Me qet Struktur qe e ka kurr ska me pas kompetenca ma shume se me maru shpija t'shkijev e me hjek berllog ose mbeturina Sepse Mbeturina ka shumeeee ne TMK;) Por ato mbeturina hjeken n'fund :) te misionit

fadil
19-07-04, 14:14
Pershendetje:

Te njejten pershtypje per TMK.ne e ka edhe beogradi , edhe ata deshirojn te ja humbin vleren sikur qe beni edhe ju.

a mendoni ju se rastesishte TMK.ja eshte kompetence e rezervuar e Perfaqsuesit Special te OKB.se.

Kompetemca te rezervuara jan vetem siguria e jo organizatat qeveritare,

MemphiSx
19-07-04, 14:29
hahaha po kallxona ti se pse eshte kompetenc e rezervuar e PSSP

Pse nuk ka mundesi TMK-ja me perdore arme perveq rojes qe rrin te dera qka ka lidhje kjo me kompetenca

Sepse nuk ju lejohet tylifar krimineli qe eshte ne TMK me perdore arme sepse del e vret popullin e vet e keshtu qe kur te vjen koha do te rekrutohen ushtare te rinj qe i adhuron krejt Populli e ateher lirohen kompetencat edhe e merr emrin Ushtri e jo qysh po ki qef ti

Gentiani
19-07-04, 20:23
Pershendetje:

Jo rastesishte them se ju nuk merrni ere ne Politik.

si ka mundesi me qen organizat jo qeveritare nje organiizat qe mban uniforma Ushtarke , bene stervitje ushtarake, mban arme eshte e vendosur ne kazerma Ushtarake ka struktur komanduese ushtarake e keshtu me radhe.

TMK.ja eshte berthama e Ushtris se ardhshmne te Kosoves.

po ē`na kėnaqe more Fadil me sensin tėnd pėr Politikė.
Ende nuk mundesh ta bėsh dallimin e zjarrėfikėsve prej ushtrisė, e na torturon kėtu edhe me vizione politike.

ka strukturė komanduese! po me shkue edhe nė ndonjė restorant ose dyqan ka strukturė komanduese! nėse nuk beson shko pyete ndonjėrin nga punėtorėt atje a kanė shef ?!

Gjermani_futbollist
19-07-04, 20:24
sepse esht Bud... ok tung a

Gentiani
19-07-04, 23:53
sepse esht Bud... ok tung a

kėte prej kornerit mė duket se e ke shkruar, ore ti futbollisti i Gjermanit, tė tregojė unė penalltinė ty te sporti atje :wink: :lol:

fadil
20-07-04, 17:17
Pershendetje:

Nje njeri kushdo qofte ai nese nuk e rrespekton shtepin e tije dhe pronen qe e ka ai definitivisht nuk meritoin te jet zote shtepie.

Keshtu qe Rugova aspak nuk i rrespekton vlerat e Kosoves por perkundrazi bene gjdo perpjekje qe ti injoroj ato.

TMK.ja eshte e Kosovarve dhe ne te gjithe Kosovaret duhet ta mbeshtesim kete instutucion siq duhet ti mbeshtesim te gjitha instutucionet tjera Kosovare pasi qe keto jan tonat dhe ne te gjithe duhet te punojm maksimalishte qe ti profilizojm keto instutucione e jo te punojm maksimalisht siq bene Rugova dhe klika e tije qe te jav humbin vleren qe e kan se leje me per ti ngritur vlerat e TMK.se

progoni
20-07-04, 20:02
Fadil!

Ja kėshtu si bėn ti ,
mundohesh qė TMK ta paraqitėsh se ėshtė pron e jote.

Qysh ėshtė qitash fal tė koft,
se edhe ajo TMK e sidomos stafi qė shef endrra me sy hapur ,
se jan farė komande,
veq qa nuk po thojn se na jemi
partneri jashtėmartesor i PDK-cave

u knaqėt duke quar dashni

MemphiSx
20-07-04, 22:20
Pse qaq shume e njeh ti Presidentin e Parlamentin
Per me i njoft populli Kriminelat qe jan n'TMK me keqardhje dhe RESPEKT per ata qe nuk jan infektu ende nga fara e zez :)

OROSHI
20-07-04, 22:42
Fadil,po mundohesh shume qe te hedhesh balte mbi figuren e Presidentit te Kosoves,Zotit Ibrahim.Rugova!!Do kisha deshire qe ta dija se perse????Populli duhet ta respektoje Presidentin e tij,deri sa ky te kete mandatin,dhe jo ta denigroje,ku e ke shkakun???Ke mbet pa karrige???Edhe pak e jane zgjedhjet ne Kosove,mund te votosh per ke te doje qejfi,por duhet te diskutosh pak ma me respekt per ata njerez qe i ka zgjedh shumica e popullit!!!!!!!!!!!!!!!!
I.Rugova respektohet nga e gjith bota.Ku te paska mbet hatri ty ne I.R???
A mos don ti qe edhe ne Kosove te qeverise komunizmi??Nuk e mesove se cfar eshte komunizmi,duke pa Shqiptaret e Shqipnise??Don ma fakte qe te krijosh nje ide se kush asht komunizmi.Po ta them une qe e kam vujt :komunizmi asht fara ma e keqe qe ekziston ne bote,han bijte e vet,prish traditat e vendit te tij,varferon popullin deri ne palce etj etj.

fadil
21-07-04, 17:08
Pershendetje:

Une mendoj se Ibrahim Rugova duhet ta rrespektoj popullin e vete dhe votuesit qe e kan votuar dhe njekohsisht ti realizoj obligimet qe ka marre para tyre.

por ju LDKistat nuk merziteni edhe aq pasi qe Rugova krejt qka ju ka premtuar ka qen kultivimi i qenve te sharrit. e kjo seshte diqka qe e terhjek vemendjen e qytetarve.

ne nje forme apo ne nje tjeter Ibrahim Rugova i ka nenqmuar zgjedhsit e tije duke i quajtur ne menyre te terthorte njerze qe nuk dine asgje per veten dhe te ardhmen e tyre.

MemphiSx
21-07-04, 23:38
http://www.trepca.net/kultura/zemaj_2/dokumente-f_178_179.jpg[/img]


Ja ARGUMENTE pse nuk ka mundesi me u permend Kriminelat qe kan qen ne UQK

stud
21-07-04, 23:56
Mendoj se rugova eshte ai qe e solli uck ne kete gjendje dhe njerezit qe nuk ia dojne te miren kombit te vet ,frigacaket,interesgjinjet etj dhe njerezit qe vendosen qe uck te demiltarizohet dhe prej nje ushtrie popullore e sollen ne zjarrfikes dhe i nencmuan para popullit qe per te rrezikuan dhe dhan jeten e tyre.Sot ata njerez fatkeqesisht i kemi ne krye te kombit dhe na shesin patriotizem te rrejshem se po punojne per kosove.

MemphiSx
22-07-04, 00:13
stud ti koke fillestar n'POLITIK
me ty me fol si me fol me nje femij qe fillon prej klases pare me e mesu shkronjen A

TMK-ja nuk do te ekzistonte sot po mos te ishte Ramush Haradinaj

Ne nje mbledhje ku merrte pjes Ramush Haradinaj Hashim Thaqi Majkell Xheksoni edhe disa perfaqesues tjer qe behej fjale ose per shurjen e UQK-se ose per Trasformimin ne nje organizate

Hashim Thaqi ka qen per shuarjen e UQK-se

me ate rast Ramush Haradinaj e sulmon Thaqin me Take Tuke ose me Tabell te duhanit se ndoshta nuk e kupton

Edhe Ramush Haradinaj deklaron se Une Ushtaret e mi Nuk do ti le rrugav nese eshte nevoja une do te rrij me ta edhe ne male nese eshte nevoje e rrugave nuk i la Edhe pse me ne fund edhe ky i la qysh i la e u rrreK Politikes por kryesorja Ky eshte Kryesori per TMK-ne qe eshte sot :)

Urani
22-07-04, 11:07
Hej ketu paska njerez te krisun. Ketu cka lexova pashe se paska shquptar qe po ua kalojkan edhe shkijeve bre vlla. Merre me mend me fole keq per TMK-,e kjo eshte katastrofe. ne tere boten kete e bejne vetem shkijet edhe disa shkije tjeterketu qe po i lexoj.

MemphiSx
22-07-04, 12:12
Urani PSE spo thu me fol keq per PDK-ne njejt eshte si me thon per TMK-ne PDK-e komandon TMK-ne e sa te jet keshtu fjale te kqija ka jo vetem prej Kosovarve po prej krejt botes;)

Urani
22-07-04, 12:23
MemphisX valla ashtu spo them une thuj ti. Jo per cika tjeter por uneTMK-ne nuk e lidhi me parti.

MemphiSx
22-07-04, 12:43
Kerkush ska deshir me kan ashtu amo ky eshte realitet

Krejt anatere te PDK-se jan ne TMK

Ose ma direk TMK-ja eshte nen Komand te Hashim Thaqit ;)

fadil
24-07-04, 13:30
pershendetje:
se pari kam disa pyetje per forumistet?
1. a e njihni ju Trupen Mbrojtese te Kosoves si bertham e Ushtris se ardhshme te Kosoves?
2. A e njehni strukturen komanduese sode qe eshte ne TMK?
3.Nese ju se Njihni TMK-ne dhe strukturen Komanduese te TMK-se ateher kush sipas juve duhet te jete ne vendin e saje?

oment i imi!:
duke qen shum i sigurt se per formimin e Trupave Mbrojtese te Kosoves merita te jashtzakonshme kan Hashim Thaqi dhe Gjeneral-lejtnant Agim Ēeku dhe bashkpuntoret e tyre te ngushte .
ata qe e kan krijuar TMK-ne kan qen jan dhe do te jen njerze shum vizionar per te ardhmen e Kosoves sepse Historia e tyre e kaluar ka qen e lavdishme .
Me brengos Fakti kur ne kete forum lexoj shkrime te cilat shkrime thojne se ne e duam TMK-ne por pa njerzit qe e formuan dhe qe jan ne te ! kjo eshte shum qesharake? si mendon dikush ta done nje instutucione siq eshte TMK-ja pa Ushtaret e saje dhe eproret e saje? eshte diqka e palogjikshme! nese dikush nuk i deshiron njerzit e TMK-se ai nuk e done as TMK-ne por ai deshiron qe ne vende te TMK-se te jene Ushtrit Okupuese te Kosoves?!
Ibrahim Rugova si president i Kosoves nuk besoj se ka mendime te njejta me disa forumist qe pretendojn se e perkrahin ate? sepse nese eshte ashtu turp!sepse ne te Gjitha vendet e botes Ushtria eshte organi me i larte i cili i mbron Politikat e udheheqsve Politik te cilitdo vende.
Une nuk kam ndegjuar ne asnje vende te Botes qe kur te ndrrohet kryetari ti ndrroj edhe Njerzit ne Ushtri kjo eshte e palogjikshme dhe e turpshme ete mendohet?!
Ibrahim Rugova ka bere edhe ne te kaluaren gabime te tilla historike ? ai nuk e njihte as Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves bile bile e quante dore e zgjatur e Serbis! te cilen Ushtri pas 6 viteve Parlamenti i Kosoves e Quajti zyrtarisht lufte dhe Ushtri Ēlirmtare?!
Ibrahim Rugova edhe tashte po me duket se po vazhdon ti perseris gabimet e se kaluares duke mos e njohur tashte Trupen Mbrojtese te Kosoves. a thua qka deshirojn keta njerze nese nuk e duan TMK-ne?
A ka menduar Rugova dhe disa te tille ne kete forum se ne nje te ardhme shum te aferme bijt e tyre do te jen ushtar te po kesaj TMK-je te ciles do ti ndrrohet vetem emri "USHTRIA E KOSOVES" dhe ata djem do ti komandojn njerzit qe sode jan ne TMK? nuk besoj sepse disa as qe deshirojn qe TMK-ja ta arrit kete qellim?sepse sikur te mendonit me logjik te shnedoshe ateher sigurishte do ta perkrahni fuqishem edhe sode TMK-ne! apo ndoshta e perkrahni emblemen e saje por jo njerzit qe jan ne te?!
Trupat Mbrojtese te Kosoves i formuan ata qe e Formuan Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves , Trupat mbrojtese te Kosoves jan Trupa te te gjithe qytetarve te Kosoves dhe do te jene ne mbrojtje te te gjithe qytetarve te Kosoves siq ishte ne mbrojtje te tyre Ushtria Ēlirimtare e Kosoves me forcen dhe mundesin qe kishte.

RRespekt te Thell per Trupat Mbrojtese te Kosoves dhe njerzit qe i Udheheqin ato

Dilaver
24-07-04, 17:20
Shėrbimet sekrete qė u krijuan nga partitė qė deklarohen si “parti tė luftės”, shėrbime kėto qė vranė atdhetarė tė shquar tė kėtij kombi, pėr ta frikuar LDK-nė qė t’ua lėshojnė pushtetin kėtyre janė ata tė cilėt ia humben vlerėn dhe rendėsinė TMK-sė. Vlerat e luftės i devalvuan “partitė e luftės” tė prirė me Hashim brojėn edhe duke u pėrpjekur qė t’ia mohojnė LDK-sė kontributin kombėtar.

TMK-nė dhe UĒK-nė i devalvuan edhe disa ish-ushtarakė tė UĒK-sė, tė cilėve sot u vjen ēudi pse po burgosen, ngase kanė menduar se mund t’a heqin kėdo nga kjo jetė, mund ta maltretojnė kėdo, pra mund tė bėjnė ēkado nė emėr tė luftės!

Me tė shkruar mė gjatė ti nuk ke tru dhe nuk besoj as qe e lexon per atė nuk po tė shkruaj mė gjatė.

MemphiSx
24-07-04, 22:09
fadil ishe kan mir me dal mi bo ni sondazh me qytetar se sa ata i njohin TMK-ne dhe strukturene saj

Sepse ketu ne forum po shihet se shumica ket TMK qe eshte sot nuk e deshiron askush

E besoj se as qytetaret e Kosoves

Me siguri ki me thon se na jemi tranu se qysh po thojm na keshtu

Mos mendo se je diqka ma patriot se na

Ti nuk je patriot as qe ki zemer patrioti Ti ki fasad patriotike ty shum rrale te bjen ndermend per me pa diqka mir Kosoven

Deshiron qe Kosova qdo her te jet nje Ishull I krimit sepse e keni bo zeje te vjeter ket Profesion E nje dije se Kosova Shqiper nuk do te lejohet te behet kurrrrr !!!!!!!

fadil
27-07-04, 17:44
Pershendetje:

Trupat Mbrojtese te Kosoves dhe gjeneral Lejtnant Agim Ēeku nga qytetaret shqipatr gezojn mbeshtetje 90 perqind, pra 90 perqind e popullit shqiptar e perkrahin dhe mburren me te ne perjashtim te atij 10 perqindeshir qe beni pjes edhe ju.

kete sondazhe nuk e kam bere une por dikush tjeter i pandikuar as nga une e as nga ti.

fadil
27-07-04, 17:52
pershendetje:
pajtohem se Trupat Mbrojtese te Kosoves ende jan large te qenit nje Ushtri e mirfillt dhe e fort !
arsye pse ndodhe kjo eshte se nje pjes e spektrit Politik Kosovar me ne Krye Ibrahim Rugoven jan kunder ketyre Trupave dhe si President ibrahim rugova asnjeher nuk ka shkuar ti vizitoj keto Trupa qe jan Berthama e Ushtris se Kosoves dhe te njihet perseafermi me te arriturat e tyre dhe me ngecjet e tyre dhe te shofin se qka duhet te bejne qe keto trupa me ritem shum me te shpejt te ecin drejt forcimit dhe te berit nje ushtri shum e profesionalizuar e Kosoves pa te cilen ushtri ne nuk mund te jemi askushi!
te keshe nje Politik te sukses'shme duhet te kesh nje ushtri te forte se nese nuk ke ushtri te forte ateher nuk ke as Politik te forte !
por Rugoves nuk i ka interesuar as ne te kaluaren kjo pasi qe ai kurr as kur u formua Ushtria Ēlirimtare e Kosoves nuk e perkrahi por perkundrazi te tere veprimtarin e tij Politike e futi ne drejtim te shkatrrimit te ushtris Ēlirimtare te Kosoves duke i quajtur ata dore e zgjatur e serbis , ai keshtu vepron edhe sote por tashte kunder Trupava Mbrojtese te Kosoves.
te gjithe presidentet e shteteve te moderuara dhe te perparuara Ushtaret te cilet Luftojn per lirin dhe mbrojtjen e liris se vendit te tyre nga presidenti i atij vendi shpallen heroj dhe kan nje perkujdesje te veqant nga te tjeret kurse Rugova leje qe ata nuk i vlerson si heroj por perkundrazi mundohet ti injoroj ata para qytetarve te Kosoves!
kjo eshte fatkeqsia me e madhe e rugoves pasi qe Rugova mundohet ta injoroj Historin qe e kan krijuar te tjeret ne favor te qeshtjes kombtare shqiptare.
per te pasur nje shtet te forte ekonomikishte dhe politikishte duhet te kesh nje Ushtri te forte dhe nje Polici te fort e per ti pasur keto te gjithe Politikanet tane duhet te bejne maksimumin e tyre ne forcimin dhe financimin e tyre.
ne te kunderten kurr kurr nuk do te jemi askushi!

MemphiSx
28-07-04, 07:03
Pa u pastru TMK-ja nga kriminelat qe jan mshefur nen ombrellen e TMK- nuk ka te ardhme te mir TMK-ja

Dhe pa dal prej kontrolles qe ja ben thaqi TMK-se te jesh i bindur qe ska te ardhme Do te bindesh edhe vet ne nje te ardhme te shpejt

Nese nuk ka kryetar qe nuk e don ushtrin e vet

Mendoj qe as ushtri qe ban krime ne popullin e vet nuk ka

fadil
28-07-04, 17:16
Pershendetje:

Ibrahim Rugova dhe bashkmendimtaret e tije jane kriminelet me te medhenje ne Kosove.
lind pyetja se perse keta jan kriminel?
keta jan kriminel se e gjithe veprimtaria e tyre eshte kriminalizimi i gjdo vlere Kosovare me te vetmin qellim qe keta te rrijne ne pushtet.
Ibrahim Rugova dhe bashkmendimtaret e tije e quajn Kriminel Thaqin, Haradinajn,UĒK.ne.Agim Ēekun, TMK.ne. Ibrahim Rugova e ka quajtur dore te zgjatur te serbis edhe Adem Jasharin dhe bashkluftetaret e tije e keshtu me radhe.

Nje njeri qe i quan te kriminalizuara vlerat e kombit te vete pa asnje fakte ligjore a i eshte vete krimnel dhe shpifjet jan krime qe denohen me ligje.
Une quditem me Rugoven dhe Bashkmendimtaret e tije!
Ju kerkoni qe perkrahsit e Rugoves tashte te jen ne TMK!
kurse keta Perkrahsit e Rugoves nuk kan dhen asnje kontribut ne formimin e TMK.se perkundrazi njerzit qe e kan formuar TMK>ne me gjdo kusht mundoheni ti krimnalizoni moralishte, pasi qe per ligjerisht nuk keni fakte.
vetem qe ju te qendroni ne Pushtet te gjitha te kqijat qe ju i keni bere mundoheni te jav mveshni TMK.se apo UĒK.se .

Kjo eshte fatkeqsi per Kosovaret qe ju kan juve.

Dilaver
28-07-04, 19:02
E more Fadil, tė gjith ata qe kan bėrė krime pa hy nė rontgen nuk do tė shpetojnė, heret a vonė!

Kriminelet gjinden nėper biruca!!!

Por ka edhe asish tė cilėt do tė gjinden shpejtė.

bali
29-07-04, 13:51
[size=18]Ėshtė absolutikisht e saktė varianta e lirisė sė skllevėrve nė Amerikė. Janė sjellur dhe pėshtjellur pas lirimit dhe, pasiqė nuk kanė ditur qfarė tė bėjnė - janė kthyer prapė te pronarėt e tyre.
A thua edhe ne e kemi kopmleksin e inferioritetit aq thellė nė damarė sa qė nuk na e merr mendja se shqiptarė bėjnė ndonjėherė USHTRI, kanė emra shqip, komanda shqip, rrjedhin nga njė luftė dhe rezistencė sado e pafuqishme por shumė e sinqertė.
Ēka do tė thonin kolumnistėt pėr njė ushtri qė i ka shtypur vazhdimisht dhe i ka bėrė edhe tė veshin dimia tė grave. Qfarė reagimesh keni pasur atėherė Znj. dhe Zotėri tė admiruar. Apo jeni duke parė nga ndonjė birucė e perėndimit dhe pas mllefit tė pluhurit tė huaj, shfryheni nė vetveten, nė kombin tuaj!!??
Zgjohuni dhe ejani ta ndėrtojmė jetėn sė bashku. Ta sigurojmė shtetin dhe lirinė qė ENDE DHE GJITHNJĖ, vetėm jemi duke e ėndėrruar!!!!!!! [/b][size]

progoni
30-07-04, 12:41
Me qisi bala me formu ushtri,
qė arsytojn vrasjet,
dhe akuzojn tė tjerė pėr serbė.

jo kurrė
tė tjerat pollavra.

hajt balė rujė
bullicat

bali
30-07-04, 12:46
Cool zemėr!!!!
Unė prapė tė admiroj nėse je shqiptar.
Edhe nėse nuk je apo je i tillė qfarė je - nuk je ti fajtor!!!!

fadil
30-07-04, 14:21
Pershendetje:

te akuzosh dikende pa fakte eshte krim sipas ligjit.
nese si rrespekton vlerat e kombit tende, je tradhtar i komit.
nese bene gjithqka kunder shtetit vetem per te qen ne pushtet , je karrierist.
nese mundohesh ti mashtrosh popullin je mashtrues.

te gjitha keto jan te denueshme me ligje te shteteve te pavarura.

e Ibrahim Rugova dhe klika e tije vetem per te qendruar ne pushtet jan ne gjendje nese munden ta kriminalizojn edhe historin, nese eshte kunder tyre, papen ta bejne kriminel nese eshte kunder tyre, hoxhen ta shpallin kriminel vetem pse ai se deshiron Rugoven, Popullin ta quajn ndytsir nese ai si perkrah, intelektualet ti quajn berllogje nese si ndegjojn ata, ta rrafin dhe grushtojn antarsin nese nuk pajtohen me ate qe ju thojne ata, ta injorojn vullnetin e popullit dhe ti plotosojn deshirat e familjarizmit te tyre. e te tjera e te tjera.

fadil
30-07-04, 18:56
Diplomoi gjenerata e VI-tė e shkollės sė nėnoficerėve tė TMK-sė Kosovė

Sot nė Akademinė e mbrojtjes “Hamėz Jashari” nė Prishtinė pas 6 javėsh aftėsimi, diplomoi gjenerata tė TMK-sė me 35 kadetė. Numri i nėnoficerėve nė tė gjitha zonat mbrojtėse tani ėshtė ngritur nė 229.


“Ky ėshtė edhe njė hap i rėndėsishėm pėr pėrmbushjen e standardit tė 8, tė cilin bashkėsia ndėrkombėtare ia ka caktuar TMK-sė”, tha gjenerali Kadri Kastrati, duke pėrgėzuar nėnoficerėt e sapodiplomuar. 35 kadetėt e diplomuar sot kanė pėrfunduar kursin aftėsues mbi udhėheqjen dhe menaxhimin, navigimin tokėsor si dhe kursin nė lėminė e mbrojtjes civile. Komandanti i Akademisė sė Mbrojtjes, kolonel Rrustem Berisha diplomimin e sotėm e vlerėsoi mjaft tė sukseshėm. Shefi i shtabit tė Komandės sė Trajnimit dhe Doktrinės, kolonel Anton Ēuni, duke folur pėr ngritjen e gatishmėrisė sė TMK-sė me kėta kadetė tė rinjė, theksoi se do tė ketė shumė lehtėsira nė fushėn e komandimit dhe drejtimit, nė standardizimin e shumė veprimeve dhe nė zbatimin e rregulloreve nė fuqi nė TMK. Ēuni bėri tė ditur se sė shpejti nė kaudėr tė kėtyre shkollimeve, nė komandėn e Trajnimit dhe Doktrinės do tė hapet edhe shkolla e oficerėve tė karierės.. Kontribut tė veēantė nė mbarėvajtjen e kėtij shkollimi i cili ka zgjatur dy muaj, ka dhėnė IOM-i dhe Shtabi i pėrgjithshėm tė TMK-sė.

MemphiSx
30-07-04, 22:07
Shyqyr qe hyn ne TMK Anton Quni e Rrustem Berisha se tybe krejt mbrapsht ke ka ju shkon

Si erdhen bre vlla njerzit e shkollun e hijeshun TMK-ne

Qka me bo se edhe ket e kan kry Akademin Ushtarake ne Beograd e nuk ju kan pelqy majtistave e patriotav me batarija qe jan hy ne TMK

Ksi njerz i vyn TMK-se e Kosoves O fadil zeza;)

fadil
31-07-04, 20:56
Pershendetje:

he more i mjer jo rastesishte them se ti nuk dine asgje per TMK.ne apo me mir te them ste pelqen me dite per te.

Rrustem Berisha qysh prej formimit te TMK.se eshte ne kuadrin komandues te kesaj Ushtrie, madje qysh ne fillim ka qen shefe i operimeve ne TMK per zonen aperative te Pashtrikut.

MemphiSx
31-07-04, 23:51
Qka tu kan perzi kabllat qitash krejt

Qka ka lidhje Pashtriku me Koshare bre o inson

RRustem Berisha ka qen njeri i padeshiruar per ju njerzit e kuq qe pini gjak shqiptari si ajo Deputetja socialiste ne VLORE qe pinte gjak shqiptari
nnccnn qasi je edhe ti me te ardhe dita qka sbone :P

kaedhemazi
06-08-04, 10:28
Phyyyy fell kokit hi..........Rugova e viziton kon te don ai bre shipeca.....
Hallen Dajen (Tezen)....nuk osht fort e rendesishme kon e viziton Rugova..........poaaa spo keni pune ma te mecme aaa..........!!!!!!!!!!!

fadil
29-08-04, 17:30
Pershendetje:

Me date 27/08/2004 Ibrahim Rugova sebashku me Kryeministrin e Kosoves Dr.Bajram Rexhepi dhe gjenralin e KFOR-it e vizituan shtabin e Pergjithshem te TMK.se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

te gjithe ne e dime se TMK.ja egziston apo eshte formuar ne vitin 1999!
pra eshte formuar qe pes vite.

a thua a i duhen Rugoves dhe klikes se tije dhjet vite kohe qe ti kuptojn gabimet e veta te turpshme qe shkojn ne deme te kombit Shqiptar?

duke u nisur nga e kaluara Politike e deshtuar e Rugoves kjo pyetje eshte shume e qelluar . dhe pergjigjja eshte se Rugova me Politik eshte pes vite mbrapa.Keshtu ka vepruar me UĒK.ne ne fillim e quante dore e zgjatur e serbis, pastaj i quante nje grup njerzish te armatosur dhe pas pes viteve Parlamenti i Kosoves keta njerze i shpalli qlirimtar te kombit shqiptar.

keshtu Rugoves ju dashen edhe pes vjet tjera qe ta kuptoj se Trupat Mbrojtese te Kosoves jan berthama e ushtris se ardhshme te Kosoves apo me mir te them Ushtria e Kosoves, pa te cilen Ushtri Kosovarve nuk ju duhet Pavarsia pasi qe nuk ka kuishy ta siguroj kete pavarsi.

ketu lind edhe nje pyetje e cila deshiron pergjigjje te sinqert:

A kan nevoj Kosovaret shqiptar te ken nje Politikan qe i duhen pes vite vetem qe ti kuptoj vlerat e Kombit qe i kan krijuar te tjeret ?

Pergjigjja natyrishte eshte se asnje qytetar i Kosoves nuk ka nevoj te kete nje president naiv apo me mir te them ta paaft per president te Kosoves siq eshte Ibrahim Rugova i cili fatkeqsishte eshte Kryetar i Kosoves.

Por Ibrahim Rugoves i ka ardhur fundi i konsumimit te rezervave Politike qe i ka krijuar duke i genjyer Popullin Shqiptar, keto rezerva per dite e me shum jan ka i shterren dhe ky kysmet ne zgjedhjet e ardhshme do te shkoj kysmet ne Opozittttttttttttttttttttttttttttt ma nje dhjet apo pesmbdhjet deputat .
kjo do te jete deshir e Kosovarve natyrishte qe eshte edhe e imja personalishte.
por duke u nisur nga deshtimet e lartcekura ky njeri tashte eshte e panevojshem per Kosovaret shqiptar.

MemphiSx
29-08-04, 20:54
E ki bo Formuin si me kon ka kallxon Gjeegjeza VET PO i krijon pyetjet qka po te pelqejn ty Vet po ju pergjigjesh :) Qashtu duhet se pyetje palidhje jan ska kush ju pergjigjet

Edhe une e kisha pas ni pyetje per ty edhe po i pergjigjna vet

Kur doni me mblesh mend edhe mos me u marr me pune te Rugoves Kur shum mir e dini se tybe sja ndin atij per juve
Pergjigje: Kta mend skan me mbledh kurr E as skan me kan kurr dikushi :( Me qeto mend Jo eee e per me tjera ???

fadil
30-08-04, 16:53
Pershendetje:

Mebhisx ti bre djal mos u mundo te mirresh me diqka qe seshte pune e jotja ketu ne kete forum! pune e jotja ne kete forum eshte qe te shkruash ndonje kunderargument qe e demanton shkrimin tim apo te kujt do qoft tjeter qe ty ste pelqen.

une natyrisht i beje pyetjet qe deshirojn te marrin pergjigjje te sakte.
pasi qe te gjithe ne kemi nevoj dhe deshir te dime per mangesit e cilit do lider qoft ai.
ne kete raste edhe per te metat e Ibrahim Rugoves qe jan shum te meta qe jan ka na kushtojn shtrejt neve qytetarve te Kosoves.
e sa per pyetjen se kur ne dojm me u "mbledh" mende e mos mu marr me Rugoven?

Te pergjigjem une:

Kur Rugova nuk eshte ne Poziten qe i mbron interesat e Popullit shqiptar pra kur ky faqezi te mos jete President e as asgje qe do te qonte pesh per interesat e Kosovarve shqiptar.

e ti nese mendon se qytetaret nuk duhen te mirren me Rugoven, ateher ti e dine shum mir se ky njeri nuk eshte ka bene asgje te mir per Kosoven por duhet te ja falim te gjitha gabimet e tije qe jan ka na kushtojn me shume shtrejt.
Kosovaret nuk kan nevoj ta falin asnje lider per gabimet qe i bene por duhet ta detyrojn qe ti paguaj ato shum shtrejt, kete duhet ta bejne me voten e tyre te gjithe ata qe spunojn ne perputhje me interesat e Kosovarve shqiptar duhet ti denojn me voten e tyre dhe ti dergojn te rreziten ne germi8.

kete e meriton dhe duhet te ja bejne qytetaret e Kosoves Deshtakut Ibrahim Rugova, dhe do te ja bejne me 23 tetor te ketij viti.

MemphiSx
30-08-04, 21:12
Sdi a je ne ngjarje te jetes ti

Kur nje Popull e don nje President apo nje njeri te thjesht qka mundesh me bo ti per mos me e dashte ate President apo ate njeri


Edhe tjetra spo e di qka po ju pengon vetem juve Dr.Rugova e tjerve jo

Kjo eshte lufte per pushtet qe po e boni ju e jo qe ju intereson puna e Popullit
Qka nese neser vjen nje Kryetar tjeter po i LDK-me te njejtin program a do ta perkrahni apo e keni qellimin vetem Rugova te mos ekzistoj

A ma e ndershme ne keto momente ne te cilat po kalon Kosova te jemi bashke e te ecim perpara apo ju te merreni me punen e Rugoves se a do te jap doreheqje apo jo??

Juristi81
31-08-04, 10:40
Me duket se eshte nje teme e qellune te diskutohet me qwllim te sqarimit te disa fakteve qe jane te rendesishme per te gjithq qytetaret e Kosoves.
Mendimi im eshte se Rugova ende eshte duke iu ndejtur besnik premtimeve qe iu ka dhene dida individeve "profesionisteve", se ne mandatin e tije qeverises do ta nderroje komplet strukturen udheheqese e TMK-se. Kjo eshte nje metode shume primitive (moniste)e punes te cilen e praktikon z.Rugova e qe ne ajnje shtet me demokraci te zhvilluar nuk gjene aplikim. Me kete metode synon qe te beje shtetin parti dhe anasjelltas. Ose thene me praktikisht " Te gjithe ata qe e kane librezen e kuqe duhet te jene ne pushtet" ne kete rast ne udheheqjen e TMK-se. Nuk ndertohet shteti dhe ushtria me servil dhe sherbetor te shkaut. Dihet prejardhja e shume "profesionisteve" te cilet kane gjetur perkrahje te LDK-ja. Por per fate mendoj se ky projekt madhore nuk do te realizohet , sepse TMK-ne nuk e themeloi Rugova por ajo eshte nje trashigimtare e Ushtrise Ēlirimtare te Kosoves, ushtri qe u themelua nga djemet me te devotshem te kombit shqiptare. Shembulli me i mire i gjithe historise se popullit te Kosoves se si duhet te luftohet dhe te vdiset per Kosoven, se si duhet te rindertohet dhe te rehabilitohen pasojat e Luftes. Ata te cilet deshirojne qe te vendosin ne udheheqje te ketij institucioni njerez servil dhe sherbetor te shkaut, besoj se do te vjen koha kur do te gjykohen para drejtesise.
Dhe kete me duket se e ka kuptur edhe Rugova pas shum viteve. Me ne funde e beri nje vizite ne SHP te TMK-se, qe deshmone se ka filluar te heq dore nga Idete e krista te njerezve te krist.

MemphiSx
31-08-04, 14:10
Ket teme e paske shkru Kontra Don me thon veq me e nderru qellimin se ku e ki pas e menjeher shkon ne destinim te qelluar

Mese UQK-ne e paskan themeluar djemt ma te mire te Kosoves

Me trego ti nga e paskan prejardhjen kta djem?
Cilet djem e paskan formu LDK-ne?
A mos valle jan ardhe nga ndonje planet tjeter kta djem qe kan formu LDK-ne e qe ju nuk i perkrahni?
Si nuk e kuptoni ju se krejt ata djem qe e kan kap pushken kunder shkaut Kan qen dhe disa prej atyre qe nuk kan ngu ideologji enveriste ende jan me Rugoven

Edhe nje duhet me kuptu ti edhe krejt ata se jan si ti se TMK-ja ka me u pastru mir e mir per me dasht Populli edhe Rugova se ndoshta e keni kuptu se Populli ende eshte besnik ndaj propozim-vendimeve qe i ka marr deri me tani e qe do ti merr ne te ardhmen ;)

Juristi81
31-08-04, 15:01
Populli e done TMK-ne i nderuar, ndoshta nuk e dojne nja 40 mije udbashe qe gjinden ne tere Kosoven e me gjere. Keto te dhena nuk po i qpifi une por jane raporte te publikuara neper media prej Aerikaneve qe i kane zbuluar.
Besoj se ti nuk je ne mesin e tyre , por sigurt i ndikuar prej tyre.
Per ndryshe te tjeret e dojne dhe kane besim qe ne nje te ardhme te afert ajo do te jete USHTRIA E ARDHME E KOSOVES. qe do ta mberone popullin nga armiqet e mbrendshem dhe te jashtem.

Gentiani
31-08-04, 18:30
Populli e done TMK-ne i nderuar, ndoshta nuk e dojne nja 40 mije udbashe qe gjinden ne tere Kosoven e me gjere. Keto te dhena nuk po i qpifi une por jane raporte te publikuara neper media prej Aerikaneve qe i kane zbuluar.
Besoj se ti nuk je ne mesin e tyre , por sigurt i ndikuar prej tyre.
Per ndryshe te tjeret e dojne dhe kane besim qe ne nje te ardhme te afert ajo do te jete USHTRIA E ARDHME E KOSOVES. qe do ta mberone popullin nga armiqet e mbrendshem dhe te jashtem.

Juristi81, e paske dhėnė supozimin, por po tė mungon argumentimi si duket, apo ndoshta e ke lėnė ta sjellėsh pėr mė vonė :wink:

MemphiSx
31-08-04, 22:17
Skam aspak dyshim qe TMK-ja do te jet Ushtria e ardhshme e Kosoves,Por jo me ket Hierarki:)
Spo di qka je ti Shqiptare apo qka por nje gje duhet ta dish se duhesh te kesh turp se si mundesh me i bo Udbash 60-70% te qytetarve te Kosoves :(
Por kjo nuk eshte hera e pare qe qytetaret e Kosoves marrin ksi ofendime prej njerzve si ju

Nje her i keni mallku se pse sju kan jap voten me vone i keni quajtur fashist e emra te ndryshem vetem qe nuk e kan perkrah politiken e juaj Proserbe

Juristi81
31-08-04, 23:53
Hahaha me fal qe po filloj keshtu i nderuar por me duhet qe ti jape dy sygjerime miqesore:
1. Qe urgjentisht te bleshe nje pale syze, sepse vleresoj se paske probleme ne lexim dhe
2. qe ta permirsosh matematiken tende.
Per arsye se une kame thene 40 mije e Kosova ka mbi 2 miljon banore gje qe llogarija jote del shume qesharake kur me thua "Spo di qka je ti Shqiptare apo qka por nje gje duhet ta dish se duhesh te kesh turp se si mundesh me i bo Udbash 60-70% te qytetarve te Kosoves"
Per veq kesaje edhe ne gjeografi qenke shum i dobet sepse nuk po e dine sa eshte numri i pergjithshem i popullsis ne Kosove.
Dhe te jes borgj nese nuk te pergjigjem ne pjesen e dyte tekstit tende ku shkruan "Nje her i keni mallku se pse sju kan jap voten me vone i keni quajtur fashist e emra te ndryshem vetem qe nuk e kan perkrah politiken e juaj Proserbe"
Une sinqerisht nuk po ju kuptoj juve ju me siguri do te jeni koka e Jezu Krishtit qe po e dine se kend e kam mallkuar une . Pore ne fakt po te tregoj se une kurr nuk kam mallkuar, dhe se jame kunder te gjithe atyre qe e ndjekin politiken pro serbe.
Ke talent per qpifje , vazhdo keshtu se perfundimin e ki ne gremine. Secili qytetare ka te drejte ti gjykoj gjerat sipas menyres se vete, edhe ti e gezon ate te drejte vetem vazhdo.

progoni
01-09-04, 02:50
Juristi81 nuk po dij qysh po i bjen me matematikė.

I hjeka do pleq e plaka,

edhe do sabi, nuk dij ti jurist une prej 18 e poshtė,
(se qe 5 vjet atėher kan pas 13 nashta nuk jan kan Udbasha)
e mbi 13 vjet po i lam,

edhe do rom egjiptjan boshnjak e shkie nashta ne ta se ke bėr ate hesap.


qitash veq po pshtjellna, nuk po dij me bėr llogari,qysh kan thėn mediat amerikane qa kan zbulu,nashta ja dim pėrqindjen.


Njė barcoletė

Takohet njė kinez me njė kosovar,dhe gjatė bisedės vjen gjer te e dhėna qė Kosova ka 2 milion banorė.
Tė lumė Juve -tha kinezi
Ju e njifni tė gjithė secilin-shtoj Ai
Si 2 milion veta,tė gjithė e njofim njeri tjetrin-quditet Kosovari.

Te ne nė Kinė secili i njef nga 2 milion-shtoj kinezi.

MOS KE QAJO MATEMATIKĖ E KINĖS

Alb_Montreal
01-09-04, 05:25
[quote="fadil"]te nderuar forumist kisha dashur qe te jepni mendimin e juaj se perse Presidenti i Kosoves Ibrahim Rugova edhe pas kater vjeteve te formimit te Trupave Mbrojtse te Kosoves ai nuk e viziton TMK-ne?????

Kur te gjithe ne e dime se Trupat Mbrojtse te Kosoves jan Berthama e Ushtris se ardhshme te Kosoves.

Pershendetje Fadil

E vleresoj si teme. Per mendimin tim eshte e thjeshte fare se Ibrahim Rugova ēeshtjet e kosoves eshte munduar ta zgjidhe me Sllobodanin dhe pasardhesit e tij dhe jo me luftetaret e lirise dhe bijte me te mire te Kosoves, kujtojme marveshjen per arsimin me sllobodanin ne Beograd ne vitin 1996 kure Kosova kishte shpallur pamvaresine, rrepupliken dhe nuk i njofti institucionet serbe. Rugova me ane te kesaj marveshje u mundua te legjitimitojne pushtetin dhe autoritetin serb ne kosove.Ibrahim Rugova qendron si president vetem per te kenaqur pakicat serbe ne kosove dhe pushtetin serb.

e dua jeten...e ti...
01-09-04, 09:49
Tani e tepruat ju te dy....na shurdhuat me keto ,,argumente,,si njeri e si tjetri........
leni vend dhe per te tjeret ,qe ti thone mendimet e veta.
Ti milaim nuk ke nevoje te biesh ne provokimet e nje te marri qe nuk din te haj me pirune.Ky haka vec me grushta........dhe cka po haka po dihet.....
Ndersa ti ,,beni_gjk,,ti bjen ne kundershtim me veteveten tende
here e pranon TMK e shofim se si e pranon!!!!?????,por nese thua se per ty eshte e pranueshme TMK nuk gabon-sepse TMK nuk e pranon vec serbia,rusia,e nuk e don besa as italia me francen e gjermanine
ketu nuk behet fjale per individe apo njerez se cka kan dashur te bejne kunder Rugoves-(me ner me then para njerezve).
Pra mos vizita e tij nuk ka te bej me individe por me istitucion......
me vlerat kombetare...kur amerikanet vijne nga amerika dhe gjejne kohe ti bejne nderime varrit te te madhit ADEM JASHARI.
PO nje kalaboracionist i rugoves nuk paska kohe te bej nderime te te madhit ADEM JASHARI

e dua jeten...e ti...
01-09-04, 10:26
hej ti analfabet ,,ben_gjik,, mesoje shqipen
mesoj germat dhe njeher pra i kemi 2C DHE Q
PRA JO UQK POR UCK

MemphiSx
01-09-04, 10:51
Juristi81 po e shoh se spaske lidhje me Politik

Une 60-70% te qytetarve i kam shti qka jan perkrahes se te djathtes ne Kosove e per fat te keq ti bane pjes ne 30% e te majteve
Edhe shum shpejt paske harru kur ju te majtet qe nuk i fituat zgjedhjet filluat te mallkoni qytetaret qe skan votu per ju
Nuk te thash personalisht ty qe i ki mallku qytetaret Por ne pergjithsi klani ku ben pjes edhe ti
Kurse une e di sa banore i ka Kosova shum mir po ti ne munges te kunderargumenteve qe si ki paske shkru shum palidhje
Tjeter her perqendrohu me shum ne mbredni te temes se sa ne shkrim
Kurse per Alb_Montreal Kame ket pergjigje

Shum koke i Nervozun bre me qendrimet e Rugoves
Une spo ju kuptoj juve se kush po ja jap votat Rugoves qe po i fiton te gjitha zgjedhjet
A e keni vetem edhe nje argument se Rugova eshte i preferuar i serbve
ncncnnc qfare amatera jeni
Sdi a i keni vrejt disa intervista te perfaqesuesve serbe qe e kan ceke shum her se me i preferushem per bisedime eshte pikerisht Thaqi
Lexoni me shum Per ngjarjet ne Kosove e ateher ejani dhe komentojm ;)

fadil
01-09-04, 17:41
Pershendetje:

nese hyne ne kete debat dhe debaton me njerzit si Memphisx eshte humbje kohe pasi qe Membhisx dhe bashkmendimtaret e tije nuk e dine se qka eshte debati perpos qe dine te shpifin te mjellin urrejtje ndershqiptare pa asnje fakte .

kjop eshte tema se perse Ibrahim Rugova nuk e viziton TMK.ne?

dhe Membhisex dhe bashkmendimtaret e tije duhet te gjejne pergjigjje ne kete pyetje e jo te shkruajn genjeshtra (rrena) qe sja vlen as te lexohen e leje me te besohet ne to.

Por njerzit e turpshem si keta kur nuk din se qka shkruajn ateher fillojn te rrejne dhe te mjellin urrejtje ndershqiptare pa asnje fakte.

Kosovaret nuk kan nevoj per genjeshtra por per fakte qe e arsyetojn mjospunen e cilitdo lider ne kete raste te Ibrahim Rugoves.

Alb_Montreal
01-09-04, 19:00
Juristi81 po e shoh se spaske lidhje me Politik

Une 60-70% te qytetarve i kam shti qka jan perkrahes se te djathtes ne Kosove e per fat te keq ti bane pjes ne 30% e te majteve
Edhe shum shpejt paske harru kur ju te majtet qe nuk i fituat zgjedhjet filluat te mallkoni qytetaret qe skan votu per ju
Nuk te thash personalisht ty qe i ki mallku qytetaret Por ne pergjithsi klani ku ben pjes edhe ti
Kurse une e di sa banore i ka Kosova shum mir po ti ne munges te kunderargumenteve qe si ki paske shkru shum palidhje
Tjeter her perqendrohu me shum ne mbredni te temes se sa ne shk
Kurse per Alb_Montreal Kame ket pergjigje

Shum koke i Nervozun bre me qendrimet e Rugoves
Une spo ju kuptoj juve se kush po ja jap votat Rugoves qe po i fiton te gjitha zgjedhjet
A e keni vetem edhe nje argument se Rugova eshte i preferuar i serbve
ncncnnc qfare amatera jeni
Sdi a i keni vrejt disa intervista te perfaqesuesve serbe qe e kan ceke shum her se me i preferushem per bisedime eshte pikerisht Thaqi
Lexoni me shum Per ngjarjet ne Kosove e ateher ejani dhe komentojm ;)

Per <Memphisx>


Edhe pse nuk ja vlen te merrem me analfabete te gjuhes shqipe (mos u ofendo se eshte fakt qe ti nuk din ta shkruash shqipen, me hypin nervat dhe duhet ta marr me mend se ēfare ke dashur te shkruash. Te rekomandoj te besh edhe ndonje kurs per drejteshkrimin e shqipes), po marr mundimin te replikoj me ty.
Rugova ti zoteri, eshte ai qe me te gjitha menyrat po mundohet ta shkepuse Kosoven dhe shqiptaret e Kosoves nga shteti ame, nga trungu, nga Shqiperia. Me blokimin qe ai i ben autoriteteve shqiptare, qeverise dhe popullit bujar te shqiperise, ai po jep shembullin e tij negativ personal per te gjithe simpatizantet e LDK-se.
Tjeter. Kush ja jep te drejten ketij '' shallit dinjitoz'' te ndryshoje flamurin dhe stemat qe shqipetaret i kane mbrojtur me gjak per qindra shekuj. Per ate flamur qe ai don ta ndryshoje, kan dhene jeten qindra mijera shqipetare.
Ai ka abandonuar dhe injoron luften heroike te UĒK-se. Ne qe se ke percjellur ngjarjet gjate luftes ne Kosove, Rugova pyetjes se gazetareve, se ēfare mendimi kishte per UĒK-ne, eshte pergjigjur: nuk kam dijeni per ekzistencen e nje organizimi ushtarak te tille, nderkohe qe UĒK ishte partenere e NATO dhe e USA.
Dihet qe Serbia ka eleminuar fizikishte te gjithe aktivistet shqiptare dhe kundershtaret e regjimit te saj kriminal, si Ukshin Hoti, Fehmi Agani etj,,,etj. I vetmi qe nuk ju prek asnje qime floku eshte Rugova. Udhetimet e tije per ta futur Kosoven ne agjendat nderkombetare, i kryente nga aeroporti i Beogradit.
Kur delegacioni shqiptare i Rambullet u kthue nga Franca dhe ndaloi ne Shqiperi, Rugoviēi jot nuk pranoi te ndaloj aty, por shkoj ne Shkup, se atje ndjehej me i sigurte (ketu jam dakort me ate se sllavet jane te vetmit qe e duan ate dhe sigurisht qe e mbrojne).
Nuk dua te zgjatem me shume as me ty e as per Rugoven se me duket e kote, por dua te them nje gje: Ai qe mohon luften dhe vuajtjet e popullit shiptare te Kosoves dhe te UĒK, ai qe i quan luftetaret e saj te kuq, ai eshte objekt i zemerimit te ketij populli dhe le ta gjej vete vendin dhe denimin e merituar.
Jam i sigurte qe je nje nga ata qe thone qe me mire me Serbine se sa me rebelet e Shqiperise (haram te qofte buka qe ta kan dhene).
Kosova eshte pjese e Shqiperise dhe mbetet e tille, pavaresisht nga perpjekjet e Rugoves per ta shkeputur nga trungu.
Me nervozon fakti qe hajna supermarketesh qe refuzuan te luftojne per vendin e tyre, tani kritikojne UĒK-ne se nisi luften (se nuk i pranojne me azilkerkues neper Europe). Duhet tu vije turp qe mundoheni te shkelni mbi gjakun e djemeve me te mire Kosovare qe dhane jeten per lirine e vendit te tyre.
U bene hajnat e fermerkave te gjykojne UĒK-ne.

Honesty^uk.
01-09-04, 20:01
Kur delegacioni shqiptare i Rambullet u kthue nga Franca dhe ndaloi ne Shqiperi, Rugoviēi jot nuk pranoi te ndaloj aty, por shkoj ne Shkup

I nderuar zoteri
vetem kjo fraze me beri pak pershtypje dhe une desha ti pergjigjem sepse pjesen tjeter te llafollogjise sate e kam lexuar me qindra here tjera.

Rugova nuk pranoi dhe as nuk pranon te shkoje ne shqiperi deri sa atje te jete ne pushtet KLEPTOKOMUNISTI
GJAKEPIRESI DHE serbo-graku NANO i cili i keshilloi kosovaret se kryeqytet e kane Beogradin.
Kalofsh sa me bukur dhe here te tjera zgjohu ne krahun e djathte .

Dilaver
01-09-04, 20:57
Eu po qna paska ardh njė shkollovan i shtir, aq i shtir dhe shkollovan, lapsin mbrapa librat nė tavan.

Po kėto prralla qė po shkruan pėrpos shkallės sė ulėt tė nivelit kulturor qė paske, per dallim nga Fadili keto prralla i kemi lexuar te pakten nja 500 herė nga Fadil polici.

Gjithashtu me la pershtypje kjo fjalia e fundit:

U bene hajnat e fermerkave te gjykojne UĒK-ne.

Pjesėrisht pajtohem me ketė thenje se hajnat e farmerkave po e degradojnė dhe humbin vlerėn e Luftės dhe gjykojnė ushtarėt e vertetė UĒK-sė tė cilėt e dhanė jetėn per ketė liri, e ata tė cilėt mbijetuan luftėn nga keta hajna farmerkash e azilantė u vranė nė mėnyrė mizore nė prita dhe pabesi, ndėrsa kėta hajna; kriminelėt, hajdutėt e rrugaqėt i marrin nė mbrojtje dhe i shpallin si pjesėtar tė UĒK-sė edhe pse ka raste qe fare mir dihen se tė tillė nuk kan shkrepur kurr plumb kundėr armikut (shkaut) por vetėm pasi qė ata u debuan nga Forcat e KB keta u paraqiten nė skenė e vranė atdhetar tė shqur tė kombit.

Pra hajnat e farmerkave po i gjykojnė luftėtarėt e vertetė dhe jo vetėm kaq por edhe i eliminuan fizikisht shum syresh dhe as shkau nuk bėri qfar bėnė keta hajna farmerkash e uzurpues tė tė gjith pasurisė shoqerore qė shpetoi nga kthetrat e bishave serbosllave.

MemphiSx
01-09-04, 21:24
Alb_Montreal Shum ka Kosova e Shqiperia ksi patriota si ti Por nuk kan vler as ne familjet e tyre
Ket e them me faktin se Kur krejt Bota e perkrah Rugoven kurse ne kohet me te keqija qe gjindej Kosova Shqiperia ja kthej shpinen
Nano kerkoi qe Beogradi te behet Kryeqytet i Kosoves
Ne Kret beri pazarlleqe ne emer te Kosoves pa pas te drejt
Kush je ti qe tregon se a ka te drejt apo jo te nderroj flamurin Rugova kur shum analist vendore e te jashtem e kan ceke se nese Kosova deshiron te jet shtet duhet ti ket simbolet e veta
Por ti je nje Grek apo sllav i ndyre e mundohesh te njollosesh nje personalitet siq eshre DR.Rugova

Edhe une po te behet sot nje Referendum per bashkimin me Shqiperi do te votoj Kunder per derisa te jet ne Krye te Shqiperise ne Krye Grek

Juristi81
01-09-04, 23:08
Po ti bre MemphiSx me te vertete qenke njeri i marre qe e paske koken aq te forte saqe mund ta lakosh edhe gozhden. Nuk mun ta marr me mend se mund te behet komunikim pa tension nervor me ty.
Po kush e perkrahi popullin e Kosoves ne kohe te luftes bre i krisur. Mesiguri se Serbija dhe Mali i zi ju kane perkrah juve qe mbani ne trup gjak sllavi, ama jo edhe ter popullin Shqiptare te Kosoves . Sepse ishte SHQIPERIJA ajo qe e furnizoj UĒK-ne me armatim , ishte ajo qe beri perkrahjen ma te madhe diplomatike neper bote dhe vazhdon ta bej edhe tani ne favor te zhgjidhjes se problemit te Kosoves. Ajo i hapi dyert edhe i pranoi si refugjat te gjith shqipetaret (bile edhe familjes suaj dhe ty qe nuk e keni merituar te hyni iu ka strehuar). Dhe pas gjith atyre pa dashur ti radhis njeren pas tjetres e merr guximin dhe thua se ne kohe te veshtira ia kthej shpinen Kosoves. Per cilat kohe te veshtira e ke fjalen o i marre?
- Dhe sa i perket flamurit ju me siguri se deshironi edhe ta nderroni por nje gje eshte e qarte se ata qe dhane jeten per Kosove kur u futen neper varre ishin te mbuluar me flamurin kuq e zi me shqiponjen dy krenare. Para ati flamuri dhane betimin se do te luftojne deri ne vdekje per ket toke te quajtur Kosove. Dhe nuk do te jete e lehte te nderrohet ay sepse shum gjak eshte derdhet per te , dhe nese e do nevoja edhe do te derdhet ne te ardhmen, per tu valvitur ne vendin e vete i pa penguar nga armiqet.
Edhe Hymnin Kombetare doni ta nderroni sepse shume fjali ne te jane te renda per Ty dhe shum kolaboracionist te tjere, sepse turperoheni kur ta degjoni, sepse e dini mire se qfar permbajtje ka teksti i tije.
Me dhimbsen keto nerva qe i hargjova per ty , sepse nuk ia vlene mu marre me ty, aq me pare kur tani e kuptova se nuk ke lidhje me asgje , perveq shpifjeve.
Te gjitha lufterat qe nga Mbreteresha Teute, i madhi Gjergj Kasrtioti , Isa Boletini e Azem Bejta dhe shum e shum te tjere e deri tek Lufta e nisur nga Legjendari yne Adem Jashari dhe e perfunduar nga djemet e UĒK-se (sot TMK) jane krenarija e popullit Shqipetare.
E di se e jotja dhe e disa individeve te tjere nuk eshte , por ja qe nje dite do te iu vjen turp nga vetja e juaj per ate qe sot po beni kunder tyre.
Kerkoj falje Alb_Montreal qe pa deshiren tende replikova me kete faqeziun MemphiSex.

Alb_Montreal
02-09-04, 02:13
JO KREJT POR VETEM MAJISTET ATA QE E DOGJEN SHQIPERIN E QE DESHTEN TA BEJN EDHE KOSOVEN SHQIPERI TE NJEJTIT JAN EDHE NE KOSOVE POR NE KOSOVE JA NJERZ ME TE MENQUR SE NE SHQIPERI EDHE NUK E LEJUAN QE TE NDODH ME E KEQJA

Per Beni_gjk

More injorant, Shqiperia u dogj vetem qe te ndihmohej Kosova. Shqiperia nuk mund te bente sehire, kur Kosova digjej, spastrohej etnikisht. Rremujat ne shqiperi u organizuan vetem qe te krijohej mundesia e furnizimit me arme te luftetareve te UĒK-se dhe po keshtu ti a mundesonte qendrimin ne territorin e Shqiperise. Krahas shqiptarve te Kosoves u rradhiten shume djem nga Shqiperia. ( Tahir Sinani ose komandant Teli, Hysni Qazimi, Xhevahir Selmani, etj, etj). Shtepite e varfera te Shqiptareve u bene edhe te vllezerve nga Kosova, e ndane kafshaten me te shperngulurit.
Legjendari Adem Jashari ka patur ndihmen ne te gjitha menyrat nga autoritetet shqiptare. Qe ta dishe ti Zoti Injorant dhe dashakeqes i shqiptarve, A.Jashari edhe eshte ushtruar ne Shqiperi.
Ndersa ti rrije neper hajmet e Europes duke share ata qe po te ēlironin Kosoven se kishe frike se do te kthejne pasi Kosova te jete e lire. O mjeran, analfabet. Lexoje (megjithese ke veshtiresi per ta ba) historine e vendit dhe popullit tend.
Kur Kosova ishte ne lufte, ishte ne lufte e gjithe Shqiperia, te gjithe shqiptaret, perveē pacifistave sigurisht. Politika e juaj pacifiste, ēonte uje ne mullirin e Sllobos dhe ai ferkonte duart duke iu uruar jete te gjate atyre qe i kerkoni popullit te vuajtur kosovar te kishte durim ndaj masakrave serbe. Nje popull i pushtuar duhet te luftoje per te fituar lirine e vet. Liria nuk vjen duke shetitur neper hollet e hoteleve luksoze te Europes, me paret e shqiptarve.
Se fundi, Ushtria Ēlirimtare e Kosoves, qeveria e Shqiperise kishin partener gjithe boten e civilizuar, kishin aleat Ameriken, NATO-n, ndersa politiken e Dr Rugoves e perkrahte vetem Jelcini dhe Ivanovi ne Rusi.
Metoda paqesore me ate qe te vret brenda ne shtepi, ate qe te perdhunon, nenen, motren, gruan, nuk ka.
Rugoves i konvenonte Kosova e pushtuar sepse ai ishte lideri i vetem i Kosove dhe e dinte fare mire qe ne Kosoven e lire forca dhe ndikimi i tije do te bien ne menyre drastike.
Dhe e fundit, votimet ne Kosove jane bere formale. Per te qetesuar faktorin nderkombetare antishqiptare, po keshtu eshe per te qetesuar Serbine qe UĒK nuk do ta marre pushtetin, nderkombetaret vendosen qe zgjedhjet duhet ti fitonte LDK.
Sa per vrasjet qe kane ndodhur ne Kosoven e pas lufte, edhe nderkombetaret si klinton, Blair i kan justifikuar me dhembjet dhe zemerimin e shqipetareve te cilet kishin perjetuar tmerrin e egersires serbe.
Asnje nga ju qe mundoheni te njollosni figuren e lavdishme te UĒK-se, nuk besoj se ka patur te vrare dhe te masakruar ne familjet e tyre nga mizoret serbe. Si mund ta quajme kriminel ate qe i eshte vrare e gjithe familja nga serbet, dhe ai qe ia ka masakruar familjen e tij gjendet ne fshat apo ne te njejten lagje me te.
Ti nuk ke gjak shqiptari.
Une mendoj se ti mund te jesh ose magjup i kosoves ose nga ata gjakovaret qe veshin te brendshmet e kuqe.

Alb_Montreal
02-09-04, 02:27
Kur delegacioni shqiptare i Rambullet u kthue nga Franca dhe ndaloi ne Shqiperi, Rugoviēi jot nuk pranoi te ndaloj aty, por shkoj ne Shkup

I nderuar zoteri
vetem kjo fraze me beri pak pershtypje dhe une desha ti pergjigjem sepse pjesen tjeter te llafollogjise sate e kam lexuar me qindra here tjera.

Rugova nuk pranoi dhe as nuk pranon te shkoje ne shqiperi deri sa atje te jete ne pushtet KLEPTOKOMUNISTI
GJAKEPIRESI DHE serbo-graku NANO i cili i keshilloi kosovaret se kryeqytet e kane Beogradin.
Kalofsh sa me bukur dhe here te tjera zgjohu ne krahun e djathte .


I nderuar Honesty !

Shqiperia dhe shqiptaret nuk identifikohen as me Fatos Nanon dhe me asnje tjeter.
Shqiperia eshte zemra e gjitha trojeve shqiptare. Familjet shqiptare u ben nje me familjet e ardhura nga Kosova. Djemte e shqiperise luftuan perkrah atyre te Kosoves. Nuk kam pare as degjuar deri me sot qe Z. Rugova te vleresonte ndihmen e gjithanshme te qeverise dhe te popullit te Shqiperise. Edhe sikur ta kete bere, por une nuk e di, fakti ai nuk pranon te shkele token e Shqiperise me ben te dyshoj mbi figuren e tij.
Ai qe pranon te bisedoj dhe ti kerkoje ndihme Millosheviēit, nuk e di pse duhet te friksohet nga takimet me ''vllezerit'' e majte, te kuq apo si te duash ti tu themi. Me mohimin e institucioneve shqiptare, ai mohon Shqiperin dhe ne qytetaret e saje. Shqiperia gezon respektin e gjithe botes per rastin e luftes ne Kosove.
Dhe se fundi, kur behet fjale per problemet kombetare ndasite politike, ideore fashiten, nuk duhet te merren parasyshe.
Qeveria e shqiperise ka plot gabime, por askush nuk munde te thote qe ajo ka sabotuar ēeshtjen kombetare, perkundrazi.
Une ne fakt ēdo dite zgjohem ne te djathte, por e djathta e Rugoves do me ēonte vetem ne Beograd, prandaj e evitoj.

Pershendetje miqesore.

MemphiSx
02-09-04, 08:59
Per te gjithe ate te te marret une jam i krisur edhe kam me mbet i krisur

Juristi81
Po kush e perkrahi popullin e Kosoves ne kohe te luftes bre i krisur. Mesiguri se Serbija dhe Mali i zi ju kane perkrah juve qe mbani ne trup gjak sllavi, ama jo edhe ter popullin Shqiptare te Kosoves .


Popullin e Kosoves e perkrahen shtetet Evropiane me ne krye Ameriken i Nderuar Jurist me shkoll 4 vjeqare Kurse serbia e mali i zi na kan vra e masakru Kurse kur thu juve ti po thu ne shumes se kemi gjak sllavi
Faleminderit prej juve pra se skemi prit fjale ma te mira Se me i bo shumicen e qytetarve te Kosoves me gjak sllavi ket vetem Greket e serbet e bejn keshtu si ti

Juristi81
Sepse ishte SHQIPERIJA ajo qe e furnizoj UĒK-ne me armatim , ishte ajo qe beri perkrahjen ma te madhe diplomatike neper bote dhe vazhdon ta bej edhe tani ne favor te zhgjidhjes se problemit te Kosoves.


Hahaahah sa qesharake Kur e paska furnizu more Shqiperia Kosoven me Arme po ti koke qmend Ehhh po mir e ki Dakord jam me ty
Ae din diqka Shqiperia gjitha ato arme te vjetra qe i ka pas ia u ka shit UQK-se Kurse Te rejat qe i ka sjell UQK-ja nga perendimi me mundin e tyre Qeveria e Shqiperis i ka ndalu ne port te Durresit dhe i ka ndal per veti Ndihme eshte edhe kjo ???? Ani thot perkrahje politike paska ber Shqiperia Me ke bre me Serbi e me Greqi a?? Se me tjera vende as qe ja ka shkel kemba por ishte Rugova ai qe e shkeli Evropen e Boten


Juristi81
Ajo i hapi dyert edhe i pranoi si refugjat te gjith shqipetaret (bile edhe familjes suaj dhe ty qe nuk e keni merituar te hyni iu ka strehuar). Dhe pas gjith atyre pa dashur ti radhis njeren pas tjetres e merr guximin dhe thua se ne kohe te veshtira ia kthej shpinen Kosoves. Per cilat kohe te veshtira e ke fjalen o i marre?Faleminderit edhe per fjalen "refugjat" Qfare patrioti si po na ben refugjat ne vendin tone??
Ehhh more jurist familja ime e ka pagu qerane 500 Marka te atehershit se ish met n'rruge Edhe ne kohe te luftes Ju jeni pasuru ne kurriz te Kosovarve ne emer te patriotizmit sepse ju ka lan amanet Enver Hogja mos i harroni ato tradita Faleminderit shume per Mikpritje!!

Juristi81
- Dhe sa i perket flamurit ju me siguri se deshironi edhe ta nderroni por nje gje eshte e qarte se ata qe dhane jeten per Kosove kur u futen neper varre ishin te mbuluar me flamurin kuq e zi me shqiponjen dy krenare. Para ati flamuri dhane betimin se do te luftojne deri ne vdekje per ket toke te quajtur Kosove. Dhe nuk do te jete e lehte te nderrohet ay sepse shum gjak eshte derdhet per te , dhe nese e do nevoja edhe do te derdhet ne te ardhmen, per tu valvitur ne vendin e vete i pa penguar nga armiqet.Qka me komentu me ty kur nuk i dallon simbolet kombetare me ato shtetrore Amerika i ka 51 shtete e i ka 51 flamura e hymne te ndryshme por kombetare e ka 1 flamur e 1 hymn
Por kjo nuk ka tjeter ere vetem ere politike Enveriste Kishe se na shum jemi te kallt per Kosove
Qdo hero qe eshte vra eshte hero kombetare dhe do te vorrosen po me ate flamur sa per dijeniJuristi81
Me dhimbsen keto nerva qe i hargjova per ty , sepse nuk ia vlene mu marre me ty, aq me pare kur tani e kuptova se nuk ke lidhje me asgje , perveq shpifjeve.
Te gjitha lufterat qe nga Mbreteresha Teute, i madhi Gjergj Kasrtioti , Isa Boletini e Azem Bejta dhe shum e shum te tjere e deri tek Lufta e nisur nga Legjendari yne Adem Jashari dhe e perfunduar nga djemet e UĒK-se (sot TMK) jane krenarija e popullit Shqipetare.Me duket se nuk e ki gjet vendin per me shit dokrra e ide Enveriste
Ketu i thojn Dardani dhe ketu flitet shqip nuk flitet as greqisht e as sllavisht
Me vjen mir qe kom arrit me ti prish nervat hahaahah
Mbetesh i pershendetur

MemphiSx
02-09-04, 09:15
Per Alb_Montreal po pergjigjem ne vend te beni_gjk

Si mundesh ti thuash vetes Shqipetare edhe qe i keni ndihmu Kosoves

Si mundesh bre Shqiperia me 3 milion banore e i numeron 3-4 veta qe i kan dal ndihme Kosoves A nuk te vjen turp???

Ani kush po na kallxon se ku eshte ushtru Adem Jashari Ku e paske lexu ket shenim more pa pa pa
Ne zoterote e kemi ditur shum kohe para se ti me dit se ka Kosove dikun

Edhe fale Sali Berishes Adem Jashari ka gjet vendin e vet si me kan en Prekaz


[b]Liria nuk vjen duke shetitur neper hollet e hoteleve luksoze te Europes, me paret e shqiptarve.
Sa po me peleqn kjo fjali

Me duket se keto mendime paskan qen ne krahin e majte apo
Se mir e ki tu LIRIA nuk fitohet duke ndejt ne Hotel Rogner e ne male t'Dajtit e neper Evrope duke plaqkit qytetaret e Kosoves ;)


Kaq edhe per ty i nderuar edhe nje dije se nuk eshte vend ketu per Enverista e Leninista ;)Mundeni me komentu gjthqka por me jap ide enveriste JO

Dilaver
02-09-04, 10:23
Pha, shkollovan i shtir, shpikės dhe zbulues i kategorisė sė Zylo Kamberit.

Paska zbuluar shkakun pse shpertheu ”Revolucioni i vonuar” nė Shqiperi, qfar absurdi, ”pėr tė ndihmuar Kosovėn”!!!!!!!!!!!!

Po a e din more shkollovan kur shpertheu ”Revolucioni i vonuar nga grekofilėt” pse u shtri per dhe Shqiperia e cila sapo kishte filluar tė shof njė ditė mė tė mirė tė ngjallej nga roberia shekullore komuniste, mu ata komunista grekofil e shkatėrruan dhe e shtrinė per dhe edhe njė herė Shqiperinė.

Ata komunista e grekofil i rrembyen armet moderne qe erdhen nga jasht, mu ata komunista nė bashkpunim me njerėz tė denegjeneruar dhe tė xhveshur nga kultura kombėtare vranė atdhetarėt e shquar si Ahmet Krasniqin e shum tė tjerė.

Nė hajmet e Europės e nė Hotele ishin ata tė cilėt e shkatrruan mė zi se shkau Kosovėn e Shqiperinė Xhavit Halita, Hashim Thaqa etj.
E Dr Ibrahim Rugova ishte aty ku ishte populli gjer nė ditet e fundit more ti shkollovan se shum po e lakon emrin e magjupve e si duket qenke pjellė tyre.

Se kush e perkrahte e po e perkrah u pa fare mirė brenda tre kater muajve kush ishte ai shqipėtar i cili u shperblye nga forumet mė tė larta europiane e edhe mė larg.

Shqipėtarėt nga shkau e armiku nuk kan pritė tjetėr pos plumba e masakra, por nga vėllezėrit shqiptarė gjėra tė tilla nuk kan pritur.

Tė vriten bijtė mė tė shquar tė kombit dhe vrasėsi, krimineli, rrebeli e banditi tė quhet clirimtar apo hero kjo ėshtė njė absurd.

Sa e paskan pas keta kriminel perkrahės dhe aleat tėrė botėn e civilizuar per ata ju shkruan fletarrestime dhe i dėrguan per pushime vjetore nė metropole tė ndryshme evropiane si nė Den Hag.

Pastaj burgjet e Kosovės janė mbush spic me kriminel, dhe per fat tė keq asnjeni nuk pergjigjet per trimeri apo per vrasje tė shkieve por pėr vrasje tė vėllezėrve shqipėtarė.

Again_Mergimtari
02-09-04, 20:55
Per Alb_Montreal po pergjigjem ne vend te beni_gjk

Si mundesh ti thuash vetes Shqipetare edhe qe i keni ndihmu Kosoves

Si mundesh bre Shqiperia me 3 milion banore e i numeron 3-4 veta qe i kan dal ndihme Kosoves A nuk te vjen turp???

Ani kush po na kallxon se ku eshte ushtru Adem Jashari Ku e paske lexu ket shenim more pa pa pa
Ne zoterote e kemi ditur shum kohe para se ti me dit se ka Kosove dikun

Edhe fale Sali Berishes Adem Jashari ka gjet vendin e vet si me kan en Prekaz


[b]Liria nuk vjen duke shetitur neper hollet e hoteleve luksoze te Europes, me paret e shqiptarve.
Sa po me peleqn kjo fjali

Me duket se keto mendime paskan qen ne krahin e majte apo
Se mir e ki tu LIRIA nuk fitohet duke ndejt ne Hotel Rogner e ne male t'Dajtit e neper Evrope duke plaqkit qytetaret e Kosoves ;)


Kaq edhe per ty i nderuar edhe nje dije se nuk eshte vend ketu per Enverista e Leninista ;)Mundeni me komentu gjthqka por me jap ide enveriste JO

Pershendetje zoteri Memphisx

E lexova kete shkim qe ja ke shkruajtur Alb_Montreal,pamvaresisht qe nuk e njoh se kush eshte ai, dhe me beri pershtypje.
Mendimin qe ke dhane ndaj shqiptareve te Shqiperis veriore nuk eshte aspak i drejt,(nuk e di se sa je i informum).
Une jam nje banor i Tropojes se vjeter dhe e kam perjetu tana.
Per ndihmen qe ju ka dhane rrethi i Tropojes (e quajtur Malsia e Gjakoves)nuk ka qka me thane kush se krejt bota e din, nuk dua ta lavdroj veten, por nje pjese e madhe e kosoves e din mire se si i ka prit Tropoja.
Nuk jane vetem tre djem te Tropojes qe ju kane bashkangjit UĒK por jane me shume, te cileve nuk eshte nevoja tua permendim emrin, nder ta shume kane lane jeten per Kosove.
Po te tregoj nje ras:E kisha nje familje Kosovare ne shtepin time prej 5 Antaresh ishte shume familje e mire dhe e rregullt, dhe u bera nje pytje(sikur te na kish ndodhur ne shqiptareve te shqiperis nje rast i till siq ju ka ndodhur juve a na kishit mbajte ne shtepit e juaja)? dhe mu pergjigj njeri prej tyre, tha se kurre nuk u kishim lane te hyni brenda, dhe i thashe je miku me i mire i imi se u tregove i sinqert, i cili kishte mundesi edhe te me genjente.
Pra ai qe e ka hanger buken e Tropojes edhe nuk ja din haram i kofte.
I thone nje fjale(kaperceva lumen ta dhefsha kalin).
Persa i perket politikes, une i urrej komunistat te cilet ne vend se te ēojne Shqiperin dhe Kosoven perpara po e ēojne mbrapa.
Pershendetje te gjitheve........

MemphiSx
02-09-04, 21:12
Zoteri Again_Mergimtari Kjo nuk vlen per ju sepse Shqiperia Veriore eshte pjese e Kosoves Kosova Nuk e harron kurrr Kukesin e mbare Shqiperin Veriore Ju jeni krenaria e Shqiperis Zoteri Ju po luftoni qe Shqiperia mos te bjer krejtesisht ne duar te Grekut
Mbeteni i Pershendetur Zoteri ;)

MemphiSx
03-09-04, 07:27
Zoteri Again_Mergimtari Kjo nuk vlen per ju sepse Shqiperia Veriore eshte pjese e Kosoves Kosova Nuk e harron kurrr Kukesin e mbare Shqiperin Veriore Ju jeni krenaria e Shqiperis Zoteri Ju po luftoni qe Shqiperia mos te bjer krejtesisht ne duar te Grekut
Mbeteni i Pershendetur Zoteri ;)

Juristi81
03-09-04, 21:06
Nje pergjigjje rreth politikes dhe simboleve Kombetare te Rugoves

Per MemphiSex
Rugova: "dealbanizacija Kosova i Metohije"
Pikėpamjet e Rugovės qofshin edhe pėr taktikė janė tė rrezikshme sepse janė nė vijėn e nacionalizmave serbė e grekė dhe sepse janė ide gjenerike, ide lindėse, qė lindin njė program tė tėrė antishqiptar. Pikėpamjet e Rugovės pėrmbajnė njė program tė tėrė, karaktersitik pėr lėvizjet e fuqishme pėr krijimin e njė kombi qė pėrfshijnė nga lufta, ideologjitė, riinterpretimi i historisė, letėrsia e veēantė, krijimi i miteve e deri tek heraldika, muzika etj. Sepse programi i Rugovės parashikon krijimin e njė kombi tė ri, e kombit kosovar. Sipas Rugovės shqiptarėt duhet tė harrojnė se janė shqiptar dhe tė bėhen kosovarė. Por pėr kėtė tani ėshtė shumė vonė.
Kombi shqiptar ėshtė formuar mbi bazėn e kritereve etnike-kulturore, ose sipas modelit "gjerman" dhe jo mbi bazėn e shtetėsisė, ose modelit "francez". Prandaj pėr shqiptarėt ka qenė i vetėkuptueshėm dallimi ndėrmjet kombit e shtetėsisė. Prandaj shqiptarėt edhe pse kanė jetuar nė shtete tė ndryshme (romak, bizantin, osman, sllav, grekė) nuk e kanė identifikuar veten sipas shtetėsisė. Prandaj shqiptarėt nė ish-Jugosllavi nuk e kanė identifikuar veten me Jugosllavinė, nuk e kanė parė veten si jugosllavė por si shqiptarė.
Programi i Rugovės e godet kombin nė themelin e vet, nė llojin e identitetit, dhe jo nė ēėshtje anėsore. Ai ėshtė program i tipit "francez", jugosllav dhe serbo-grek. Ndoshta sepse Rugova ka njėfarė shkollimi nė Francė, ndoshta sepse ėshtė ndikuar nga jugosllavizmi, ndoshta sepse nuk di ēka bėn. Por tė gjitha kėto janė pa rėndėsi. E rėndėsishme ėshtė pėrmbajtja e programit.
Sė pari, programi i Rugovės pėr kombin kosovar ėshtė i tė njėjtit tip me programin komunist tė jugosllavizmit. Jugosllavizmi ka qenė njė pėrpjekje pėr tė barazuar kombin me shtetėsinė. Nė regjistrimin e popullsisė nė ish-Jugosllavi nė rubrikėn e kombėsisė mund tė bėhej regjistrimi "jugosllav", sipas shtetėsisė. Numėri i jugosllavėve ka qenė gjithnjė shumė i vogėl nė tė gjitha kombet e ish-Jugosllavisė, por programi ka ekzistuar. Tani nė emėr tė shtetėsisė sė Kosovės, Rugova kėrkon tė ndėrrohet simbolika kombėtare si flamuri, hymni etj. Rugova, sipas modelit "francez" dhe jugosllav komunist kėrkon epėrsinė e shtetėsisė ndaj kombit, heqjen dorė nga simbolika kombėtare pėr hirė tė simbolikės shtetėrore.
Edhe nė qoftė se ky ėshtė njė "taktizim" pėr tė plotėsuar disa kushte qė Kosova tė njihet nė arenėn ndėrkombėtare si shtet mė vete e pėr kėtė i duhen simbole dalluese nga Shqipėria kjo duhet tė bėhet shumė e qartė prej tij sepse pėrpjekjet pėr tė pėrdorė kriteret ideologjike dhe shtetėrore pėr pėrkufizimin e shqiptarėve dhe kosovarėve si dy kombe tė ndryshme janė nxitė nga dikush edhe nė Shqipėri.
Qė mė 1992 duke u nisė nga kriteri i shtetėsisė, Spartak Ngjela, tani njeriu i parapėlqyer i Berishės (edhe ky i specializuar nė Francė) shprehej se shqiptarėt dhe kosovarėt janė dy kombe tė ndryshme si austriakėt dhe gjermanėt. Fatos Lubonja, njeriu i parapėlqyer i Veton Surroit, i pėrmbahet kriterit ideologjik-shtetėror kur ngulė kėmbė se shqiptarėt dhe kosovarėt pėrbėjnė dy kombe tė ndryshme sepse kanė jetuar nė shtete dhe ideologji tė ndryshme, sepse kosovarėt e duan Enver Hoxhėn, ndėrsa shqiptarėt e urrejnė etj. Mendimi i Lubonjės ėshtė nė vijėn e Leninit qė i dallonte kombet sipas regjimit dhe ideologjisė nė kombin socialist dhe kapitalist. Kjo pėrpjekje ka qenė bėrė veēanėrisht nė ish-Gjermaninė Lindore pėr t'i paraqitė si dy kombe tė ndryshme gjermanėt socialistė nga gjermanėt kapitalistė sipas shtetėsisė dhe ideologjisė sė ndryshme, pėrpjekje qė nuk ka pasė sukses as atje. Edhe grekėt nuk pranojnė tė ketė kombėsi tjetėr asnjė person qė ka shtetėsi greke ose fe ortodokse.
Atė qė nuk e arriti jugosllavizmi do ta pėrfundojė Rugova: ndėrrimin e kuptimit tė vetes nga shqiptarėt si komb, ndėrrimi i kriterit mbi tė cilin e kuptojnė identitetin e vet: nga etnik-kulturor nė kriterin shtetėror. Ka shumė mundėsi qė programi i Rugovės tė dėshtoi siē ka dėshtuar jugosllavizmi, kombi socialist etj., por dhimbje e plagė shkakton, sidomos kombit plot vuajtje tė tjera, kombit shqiptar. Tani ėshtė shumė vonė qė shqiptarėt tė identifikojnė veten mbi bazėn shtetėrore e jo shpirtėrore, tė zevendėsojnė kuptimin e vets si komb mbi bazėn etnike me kuptimin mbi bazėn e shtetėsisė sipas tipit "francez", "leniniste" ("lubonjist"), "jugosllavist" etj.
Sė dyti, programi i Rugovės ėshtė nė vijim tė programit serb pėr "deshqiptarizimin e Kosovės" ose "dealbanizacija Kosove". Njė prej shqetėsimeve mė tė mėdha tė nacional-shovinizmit serb gjatė viteve '80 ka qenė mbrojtja e Kosovės nga ndikimi i Shqipėrisė. Sipas serbėve Kosova po ndikohej nga Shqipėria ēka shfaqej nė tekstet shkollore e deri tek simbolika e njėjtė. Nėn programin e dealbanizmit tė Kosovės u kėrkua ndryshimi i pamjes sė flamurit, stemave etj., etj. Ndaj kėti programi nacionalshovinist serb ka pasė njė qėndresė, derdhje gjaku e dhėnie jetėsh nga shqiptarėt, njė pėrbashkim me njėri-tjetrin dhe njė veprimtari madhėshtore pėr ruajtjen e simbolikės kombėtare. Tani programin e nacionalshovinizmit serb kėrkon ta ēoj nė fund Rugova: ta pastroj Kosovėn nga ndikimet e Shqipėrisė, nga simbolika e njėjtė kombėtare etj.
Sė treti, simbolika "e Shqipėrisė", flamuri, hymni, etj., nuk janė simbole shtetėrore por janė simbole kombėtare, qė u takojnė gjithė shqiptarėve si komb dhe jo vetėm Shqipėrisė si shtet. Ato janė bėrė simbole shteti sepse u krijua njė cop shtet shiqptar dhe synohej forcimi i simbolikės kombėtare. Por ato janė simbole tė Kosovės po aq sa tė Shqipėrisė. Lufta pėr mbrojtjen e falmurit, gjuhės, himnit etj., etj., nuk ėshė zhvilluar mė shumė nė Shqipėri se nė Kosovė. Ato mė lehtė ndėrrohen (modifikohen) nė Shqipėri me njė vendim tė Kuvendit dhe ka mė pak pasoja negative se nė Kosovė.
Sė katėrti, programi i Rugovės pėrputhet me synimet afatgjata tė nacionalshovinizmit grek e serb pėr tė argumentuar dhe pėr tė realizuar se nuk ka komb shqiptar, se shqiptarėt e Kosovės dhe tė Shqipėrisė janė dy kombe tė ndryshme. Shqiptarėt kanė argumentuar se janė njė komb, se kanė prejardhje e, rrejdhimisht, gjuhė, histori, traditė, simbole etj., etj., tė pėrbashkėta. Tani atė qė nuk e kanė arritė nacionalizmi grek e serb sepse ėshtė bėrė qėndresė, synojnė ta arrijnė pėrmes Rugovės qė do tė veēoj simbolikėn e ndoshta edhe historinė, traditėn etj., tė Kosovės nga Shqipėria.
Shkurt nė programin e Rugovės nuk ka asgjė tė re veē ideve tė nxjerra nga programet dhe praktikat e nacionalshovinizmave grekė e serbė: tė barazimit tė kombit me shtetin dhe tė coptimit tė kombit shqiptar nė "kombe" tė ndryshme.
Edhe njėherė duhet theksuar se, edhe nėse ėshtė "taktizim" (pėr ta gėnjyer botėn, sikur bota tė ishte teveqele) shfaqjet e tij mbartin njė rrezik tė madh sa as vetė programet nacionalshoviniste greke e serbe nuk kanė mundur tė shkaktojnė. Ndaj kėtyre pėrpjekjeve serbe e greke shqiptarėt kanė qenė syēelė dhe kanė bėrė qėndresė. Ndėrsa kur realizohen nga Rugova njerėzit mund tė gėnjehen dhe kur ta kuptojnė do tė jetė vonė, jo se do shndėrrohen nė komb tjetėr, por se do tė mbeten nė mes tė rrugės, pa identitet tė fortė, pa bazė zhvillimi. Edhe nė qoftė se Rugova nuk e dėshiron seriozisht dhe sinqerisht fushatėn e paracaktuar vetėm tė shkaktoj vuajtje por jo tė ketė sukses pėr krijimin e dy kombeve tė ndryshme, taktikėn e tij do ta pėrdorin tė tjerė shqiptarė qė janė me vullnet tė plotė nė shėrbim tė armiqėve tė shqiptarėve. Edhe nė qoftė se Rugova si person "taktizon" elektorati dhe simpatizantėt e tij mund ta marrin seriozisht dhe tė fillojnė punėn pėr tė argumentuar secili nė fushėn e vet se janė komb i ndryshėm nga kombi shqiptar, me histori, heraldikė, simbolikė, gjuhė etj., tė ndryshme. Edhe nė qoftė se Rugova "taktizon" personalisht kėtė mund ta marrin seriozisht kundėrshtarėt e tij real, serbofilėt e grekofilėt e paguar e tė papaguar shqiptar.
Thamė se ai ėshtė njė program gjenerik qė pėrfshinė shumė mundėsi pėr veprimtari antishqiptare. Kur thamė se pėrfshinė deri heraldikėn kjo do tė thotė se p.sh. nė emėr tė studimit tė stemave pėr stemėn e Kosovės do tė argumentohet historia e ndryshme e Kosovės nga historia e Shqipėrisė. Tė tjerė pėr tė provuar tė drejtėn e Kosovės pėr shtetėsi do tė argumentojnė se Kosova ka histori tė ndryshme nga historia e Shqipėrisė. Tė tjerė, siē propagandon Kastriot Myftaraj nė Tiranė, do tė thonė se Kosova dhe Shqipėria kanė dy gjuhė tė ndryshme dhe se gegėt duhet tė fillojnė luftėn pėr t'u ēliruar nga sundimi gjuhėsor i toskėve etj., etj. Nuk ka gjė se kėto nuk qėndrojnė si argumente. Zhurma do tė jetė aq e madhe sa krijohen pėrshtypjet, paragjykimet dhe frustracionet jokritike iracionale masive. Kontrollojeni shtypin, median pėrgjithėsisht dhe do tė shihni se si atė ēka nuk e arritėn pėr shekuj nacionalizmat serb e grekė po pėrpiqen ta arrijnė pėrmes shqiptarėve. Ēėshtjes sė bashkimit kombėtar tė shqiptarėve, ēėshtjes shqiptare do t'i jepet njė zgjidhje: nuk ka njė komb shqiptar. Kėtė e thoshte Spartak Ngjela dhjetė vjet mė parė: ēėshtja shqiptare ėshtė e zgjidhur. Shqiptarėt dhe Kosovarėt janė dy kombe tė ndryshme. Kėtė pėrpiqet tė realizoj Rugova: tė krijojė dy kombe tė ndryshme.
Siē shihet, qoftė edhe si "zbulim" Rugovės nuk i takon ndonjė meritė pėr kėto ide, sepse nuk janė tė reja, sepse janė shumė tė vjetra dhe Rugova vetėm sa i ėshtė bashkėngjitė njė rryme qė vepron me kohė nė radhėt e shqiptarėve pėr t'i copėzuar shpirtėrisht mbasi i kanė copėzuar territorialisht.
Sė pesti, programi i Rugovės ėshtė nė pėrputhje me programin nacionalshovinist grek e serb qė mbas coptimit territorial tė realizohej coptimi shpirtėror i kombit shqiptar. Nė tė vėrtetė Lubonja kėtė e paraqet si gjendje tė arritur, por dallimet qė pėrmend ai janė shumė sipėrfaqėsore pėr tė provuar se janė krijuar dykombe tė ndryshme. Ndėrsa idetė e Rugovės prekin krakakteristika themelore dhe mbi programin e tij mund tė preket edhe vetė gjuha, historia e tredita si elemnte kyē tė vetėpėrkufizimit tė identitetit. Ata qė i coptuan territoret dhe kombin shqiptar kanė shpresuar se nga jeta nė shtete tė ndryshme do tė largohen shpirtėrisht. Kėshtu ajo qė mund tė quhej ēėshtje shqiptare do tė zgjidhej pėr disa dekada. Mirėpo deri tani kjo strategji nuk ka ecur. Dhe siē vė nė dukje Baleta, ndoshta pėr ironi tė historisė, bota qė i kishte coptuar u detyrua tė ndėrhynte ushtarakisht nė mbrojtje tė asaj pjese tė shqiptarėve qė kishte parashikuar tė asimilohen shpejt nga shteti serb, nė mbrojtje tė shqiptarėve tė Kosovės. E, siē hamendėson mė njė ironi tė shkėlqyer Baleta, ndoshta ndėrhynė ushtarakisht kundėr serbėve edhe si ndėshkim pse pėr njė shekull nuk arritėn t'i asimilojnė shqiptarėt e t'iu ndėrrojnė ndjenjėn e identitit kombėtar. Por atė qė nuk u bė pėr njė shekull synon ta realizoj nė tė mirė tė serbėve pėr pak vite vetė Rugova: ndėrrimin e identietit shqiptar dhe shkėputjen shpirtėrore tė shqiptarėve tė Kosovės nga pjesėt e tjera tė kombit.
Pra, nė shumė drejtime Rugova del si "terminator", pėrmbarues i politikave serbo-greke e ndėrkombėtare kundėr shqiptarėve qė kanė mbetė nė mes, pa u realizuar. Kėtu hyn zbatimi deri nė fund i ndėrrimit tė kriterit tė identitetit kombėtar nga etnik nė shtetėror (jugosllavizmi). Dhėnia fund e ēėshtjes shqiptare mbas coptimit territorial duke krijuar dy kombe tė ndryshme dhe kėshtu nuk ka mė problem shqiptar. Coptimi e ndarja territoriale le etjen dhe dėshirėn pėr bashkim, ndėrsa ndarja shpirtėrore i jep fund pėrgjithnjė.
Dhe, me njėfarė "gjakftohėtėsie" cinike ndaj vetes mund tė themi se, sikur tė ishte e mundur ndoshta s'do tė kishte asgjė tragjike veē detyrimit moral ndaj tė parėve tanė qė kanė vuajtur tė na lėnė njė identitet. Por krijimi i njė kombi tė ri kosovar nė vend tė kombit shqiptar nė Kosovė tanimė ėshtė i pamundur dhe vetėm shkakton vuajtje tragjike tė mėdha, ndoshta edhe mė tė mėdha se ato qė na kanė rėnė nė kokė pėr shekuj. Sepse nė vend se t'i bashkojmė forcat pėr tė mbrojtė veten, ende e vėmė veten nė dyshim jemi apo nuk jemi shqiptar. Mbas shekujsh qė vijnė qė nga fillimi i botės Rugova u thotė shqiptarėve: harroni qė jeni shqiptarė. Tani e tutje jeni kosovarė. Edhe me kaq nacionbalshovinizmi grek e serb e ka realizuar nė personin dhe me personin Ibrahim Rugova njė pjesė tė rėndėsishme tė programeve tė veta antishqiptare. Nė vend se tė merremi me programe si tė zhvillohen, tė pėrparojnė, tė pėrmirėsojmė jetėn tonė na kthejnė nė ēėshtje qė as do tė duhej tė diskutoheshin: jemi apo nuk jemi komb, jemi apo nuk jemi njė komb etj. Dhe thonė pastaj se Serbia ka marrė fund, kur ajo na sundon po aq mirė pėrmes personave dhe rrymave tona shqiptare.

Honesty^uk.
03-09-04, 21:41
Kapni luni Counter Strike a mos ma gjigavi ktu jo ky ashtu e jo ai ashtu

Edituar nga Bond:

******************************
asgje me teper se edukaten tende ke pasqyruar ne kete shkrim i nderuar

MemphiSx
03-09-04, 22:06
Juristi81 Rugova eshte njeriu i pare qe e ka thy komunizmin ne Ballkan me formimin e LDK-se partis se pare Demokratike
Shqiperia ne kohen e formimit te LDK-se ka qen nen sundimin Komunist
Ehh tash qka te shkrujsh e qka te mendojsh ti keto jan mendime tuja personale edhe nuk vendosin asgje vetem se jan mendime te ulta te nje personi siq je ti
TI nuk e din historin e Kosoves e as te Rugoves per ket jam i bindur
Une e di se deri me fitoren e Demokracis ju as qe keni dit qe ka shqipetare pertej kufirit as qe keni guxu me permend Emrin Kosove e tani vjen e me shet patriotizem ketu
Me vjen keq qe po te them se ti sje asgje tjeter veq se nje i shitur i kombit Shqipetare ;)

Adnani_Gjermani
03-09-04, 22:47
Per Hitman-----Ti ki drejt se qdo katundar me u perzier ne politik eshte sikur Automjeti kur jet pa benzin.
E Ibrahim Rugova njeher per nje her Kryetari me i miri deri ne ket kohe, e ma te mire se Ibrhim Rugova nuk mundem me gjet edhe 100 vjet . :D

fadil
05-09-04, 14:45
Pershendetje:

Adnani_Gjermani ka shkruar se Ibrahim Rugova eshte Kryetari me i mer ne kete kohe dhe me te mir skemi me mundur te gjejm edhe njeqind vjet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

Kjo sa eshte qesharake aq eshte edhe neveritse, pasi qe Rugova mund te quhet Alkoolisti me i mir, Njeriu me i etshep per Karrier, Njeriu me genjeshtar ne Politik, Politikani qe ska bere asgje per Kosoven perpos deklaratave te rreme, duke i mashtruar Popullin dhe duke mos ju sjelluar asgje perqka ju premtonte.

nese Adnani_Gjermani ka menduar ne keto gjera ateher eshte e vertet se per fgjera te tilla jo edhe njeqind vjet por edhe njemilion vite nuk do te gjejme te tille.

Une personalisht dhe te gjithe Kosovaret do te ishin shume te lumtur sikur ne kete rubrik te shifnin ndonje marrveshje te arritur qe ajo marrveshje do te shkonte ne favor te shqiptarve, pra diqka konkrete e jo deklarata boshe qe ska vl;er as ne gazeta te botohen e leje me ne Politik.

Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit.

ThE_OnE
05-09-04, 15:31
Paj qka me Thon bre un
nejse koha Do Vjen e Do ta kuptoni edhe je Pse ai nuk e ViZiTon TmK-n
Nje PunTor i Dores Se ZeZ nuk i ka hyje me hy Aty ne ShtaBin e TMK-s
nje bashk punTor i "NaCionallna Odbrana"ja pse ai nuk shkon
Edhe Ende po pyesni !!!!!!!!!!!!!!!

MemphiSx
05-09-04, 20:12
The_One Mir po te shkojka Gjuha serbe qe po e shkrune "hijshem"

100% Shka je :)

fadil
07-09-04, 14:54
Pershendetje:

Tashte se fundi e Vizitoj.

Por a duhyet ta presin qytetaret e Kosoves Presidentin kater vite qe ti kuptoj gabimet e veta qe shkojn ne deme te kombit dhe historis qe do ta lexojn brezat e ardhshem .

kjo eshte tashte nje pyetje qe duhet te ket pergjigjje nga forumistet. dhe te gjithe qytetaret shqiptar ku do qe ndodhen.

Murgesha
07-09-04, 16:17
Pershendetje:

Tashte se fundi e Vizitoj.

Por a duhyet ta presin qytetaret e Kosoves Presidentin kater vite qe ti kuptoj gabimet e veta qe shkojn ne deme te kombit dhe historis qe do ta lexojn brezat e ardhshem .

kjo eshte tashte nje pyetje qe duhet te ket pergjigjje nga forumistet. dhe te gjithe qytetaret shqiptar ku do qe ndodhen.

Hiq mos ke dert se se shpejti do te marresh pergjigjen edhe nga ne forumistet e edhe nga qytetaret shqiptare.

Gentiani
07-09-04, 19:05
A e paska vizituar a ? mirė paska bėrė, se ka qenė duke u zhgrryer nė vajė tash e katėr vite tjera Fadili me Co e tij se pse nuk i vizitonte :wink: mė paska dalur edhe mua njė punė me shkuar e me vizituar njėherė kėtė organizatėn joqeveritare, qė po i thot vehtes institucion :wink: tė them tė drejtėn mė shumė pėr hatėr tė fadilit, se i mbetet hatri :wink:

Ēka ka lidhje tani kjo pyetje pėr qytetarėt dhe forumistės, se pse e ka vizituar, ose pse nuk e ka vizituar deri tani ? kryesore ta ka plotėsuar dėshirėn dhe pyetjen e kahmotshme qė ke pasur, se pse nuk i viziton.

Me vizitėn e tij tė ėshtė pėrgjigjur nė pyetjen tėnde dhe Co sate dhe pikė, nuk ka pyetje tjera pėr tu pėrgjegjur, sė fundit nuk ėshtė detyrė e kryetarit tė Kosovės, tė jetė fontanė dėshirash tė individėve dhe grupacioneve tė ndryshme se pse nuk shkon kėtu e pse nuk e viziton kėte.

fadil
08-09-04, 14:33
Pershendetje:

Ha Ha Ha Ha Ha Ha me ke bere te qeshi Gentiani.

pse se ke shkruar se Ibrahim Rugova eshte katervite prapa me Politike.

Kjo eshte pergjigjja me e drejt.

Dalngadal ju keni me thene se Ushtria Ēlirimtare eshte vlera me e madhe e Historis se pas Skenderbeut.

Por tashte duhet ta Akuzoni per te gjitha te kqijat se duhet te qendroni ne pushtetin qe se meritoni.

Turpe.

jetoni72
08-09-04, 16:20
pershendeteje te gjith ushtaret e ushtris qlirimtare te kosoves dhe trupat mbrojtse te kosoves me habit fakti se kur ne shqiptaret dot dim ta respektojm ushtrin ton a mos vall ende ka njerz qe doj te jen nen ushtrin serbe po ka edhe shum per fat te keq rugova si president qe per mu nuk esht as nuk ka me qen kurr aj nuk e meriton te shkoj dhe ti vizitoj trupat mbrojtse te kosoves aj nuk e ka dasht kurr ushtrin qlirimtare kte e ka deshmu edhe vet dhe si te shkoj dhe te vizitoj t m.k por aj nuk ka faj populli ka faj qe ja dha voten se ende jan shumica qe ju ka prish kumarija me shki dhe kte nuk mund ta pranojn apo ndoshta mendojn se dot kthehet prap ajo kumari jo kurr me por ejani ne vet dhe zgjohuni nga gjum dhe dine kend po e votoni sa nuk esht von kaq nje heri tung

Gentiani
08-09-04, 18:19
Ti e ke profilin e qesharakut fadil, ndėrsa tė them tė drejtėn sa herė qė shoh paraqitjet e tua pėrmes shkrimeve, je rast pėr tu vajtuar dhe pėr tė qarė njė mahallė e tėrė!

Shkėlqyeshėm e kishte shkruar Murgesha, por nuk pati kujt t`ia shkruaj!
Ndėrsa unė po ta ripėrsėrisė fadil, se nuk mirresh vesh ti nga Gjeografia, se Bota pėr ty nis e sos nė Brojė, eventualisht nja dy kodra ose livadhe pėrtej Brojės!

Edhe Historia paska vlera tė mėdha dhe tė vogla ??? po shihet qė mėsues Historie ke pas Jakup Pasaportėn tu Kosovės.

Po pra nė pushtet do tė qėndrojmė, se ėshtė mėkat ti lihet pushteti gjysėmanalfabetėve dhe injorantėve, qė as gjėrave elementare nuk ua kuptimin, se ti ti dallojnė nga njėra tjetra ėshtė proces evolutiv pėr tė arritur deri te zgjidhja.

MemphiSx
10-09-04, 11:58
Pershendetje:

Ha Ha Ha Ha Ha Ha me ke bere te qeshi Gentiani.

pse se ke shkruar se Ibrahim Rugova eshte katervite prapa me Politike.

Kjo eshte pergjigjja me e drejt.

Dalngadal ju keni me thene se Ushtria Ēlirimtare eshte vlera me e madhe e Historis se pas Skenderbeut.

Por tashte duhet ta Akuzoni per te gjitha te kqijat se duhet te qendroni ne pushtetin qe se meritoni.

Turpe.

Jo fadil Ibrahim Rugova ka pune me te menqme sete takohet me dike qe nuk e njeh Kryetarin si Institucion
Qfare nevoje ka te takohet me nje njeri qe nuk ja qet goja ti thot Zoteri Kryetare
Kush eshte Agim Qeku ne krahasim me autoritetin e Rugoves
Akuzat ja u ka jep populli e jo Rugova
Rugova ne menyren me te zgjuar e mbrojti UQK-ne ne Hage
Pushtetin e kemi fituar me merite nga vet populli nuk na e ka falur askushe
Historia e shqipetarve eshte e shkruar me gjak te qdo njeriu qe ka kontribu per ket TOKE
Historia nuk fillon ne Broje ket mbaje ne mend se Vitet E 90 jan para vitit 99
Nisu nga fillimi e jo prej mbarimit zotri

DannyAus
20-09-04, 08:57
SIQ E THASH ME PARE,, RUGOVA ESHTE PAQESOR,, PUNON ME KTA TE JASHTIT BE, UN, USA,, KUSH ESHTE SHQIPERIA (SHTETI AME) ME VIZITU GUROVA SHQIPERIN PHAAA, LE MA TMK-JA, RUGOVA NUK VIZITON TMK-n KU SKA JNA RUGOVA NUK VIZITON,,
PO ASHTU NUK NDIHET MIRE KUR KA SHUMIC SHQIPETARE KRYETARI YN I DASHUR DR IBRAHIM RUGOVA.....

progoni
20-09-04, 19:16
SIQ E THASH ME PARE,, RUGOVA ESHTE PAQESOR,, PUNON ME KTA TE JASHTIT BE, UN, USA,, KUSH ESHTE SHQIPERIA (SHTETI AME) ME VIZITU GUROVA SHQIPERIN PHAAA, LE MA TMK-JA, RUGOVA NUK VIZITON TMK-n KU SKA JNA RUGOVA NUK VIZITON,,
PO ASHTU NUK NDIHET MIRE KUR KA SHUMIC SHQIPETARE KRYETARI YN I DASHUR DR IBRAHIM RUGOVA.....

A u zgjove a pushove hiqė more DannyAus ,kur behet mengjes atje tek kungurėt.
Rrasja gjumė prap,
apo mos po ju duhesh kongurėve.

DannyAus
21-09-04, 17:31
A u zgjove a pushove hiqė more DannyAus ,kur behet mengjes atje tek kungurėt.
Rrasja gjumė prap,
apo mos po ju duhesh kongurėve.[/quote]
TE PERSHENDES PROGONI
A EDHE TI PE DISHE QKA JON KENGURAT A,,,, DERI TASH KOM MAJT KENGUR SI KAFSH SHTEPIAKE,, TASH DO TA NDRROJ,, DO TE MBAJ KRROKODILL.....

progoni
21-09-04, 17:37
A u zgjove a pushove hiqė more DannyAus ,kur behet mengjes atje tek kungurėt.
Rrasja gjumė prap,
apo mos po ju duhesh kongurėve.
TE PERSHENDES PROGONI
A EDHE TI PE DISHE QKA JON KENGURAT A,,,, DERI TASH KOM MAJT KENGUR SI KAFSH SHTEPIAKE,, TASH DO TA NDRROJ,, DO TE MBAJ KRROKODILL.....[/quote]

Jo qe besa pėr asnjėrin nuk e kam ditė.

Shyqyr ra qyki forumi e po i shof edhe kengurat edhe krokodillat.

DannyAus
21-09-04, 18:14
A u zgjove a pushove hiqė more DannyAus ,kur behet mengjes atje tek kungurėt.
Rrasja gjumė prap,
apo mos po ju duhesh kongurėve.

TE PERSHENDES PROGONI
A EDHE TI PE DISHE QKA JON KENGURAT A,??,,, DERI TASH KOM MBAJT KENGUR SI KAFSH SHTEPIAKE,, TASH DO TA NDRROJ,, DO TE MBAJ KRROKODILL.....[/quote]

progoni
22-09-04, 14:56
QA PO I THOT DEMA KADRIS

Na jan zen deri nė alltia Dema e Kadria


Oooo kaliiii nuk ka fol hajvanati kuuuuuurrė-i thojke Dema Kadris

oooo ka foool qyshė nuk ka fooool,qashtu mu mė ka than halla Razė-ja kthej Kadria e gojėn shkum sapuni si me kan krokodill.

oooooo hallėn Razzzzzzzė ..........

ME MĖ KAN THAN QĖ KAN SHKRU H A J V A N A T I

unė tė kisha besu se po i shf vetė me sy tė mi

e ti ka fol hajvanati ani ani

hala lazzz vala ka tanė

shko mytu nė pusė tė hallės Razė

DannyAus
22-09-04, 15:03
TE PERSHENDES PROGONI
A EDHE TI PE DISHE QKA JON KENGURAT A,,,, DERI TASH KOM MAJT KENGUR SI KAFSH SHTEPIAKE,, TASH DO TA NDRROJ,, DO TE MBAJ KRROKODILL.....[/quote]

progoni
22-09-04, 15:07
DannyAus qa pate ti ,

Unė pėr H A J V A N A T I N isha


Ani hala lazzzė hala lazzzzė..

Shko mytu me tesha VESHUN nė pusė tė hallės Razė

rida
22-09-04, 15:11
Shume po me vie keq qe po fyheni keshtu. Progon ti po u ngutshe shume. po e shohe se po e dojshe partine tane, por mos i shaj njerzit edhe nese ata ta shajne partine se ate parti as nuk e ki nene as babe, parti me , mos u be merak

progoni
22-09-04, 16:03
ok rida,
e akceptoj.


rida tė pergzoj qė nuk ke pasur fatin si disa kėtu.
i lumi ti.

po tė kishe atė fat qė na fali jeta dhe tė i njohje disa BURRA tė Kosovės,qė sot jan gjallė nė VEPRA e viktim e sorrave tė zeza,
HESHTJA do ishte lluks.
Se sa pėr shpihuna veq de tė argumentohet, nė njėsi krah ju bėhena.

Sa i pėrket partis time,
se kam hallė atė,
mos mbaj merak.

rida
23-09-04, 11:47
Ok Progoni, nuk e di se per cfare fati po flet,. Por nese eshte puna per njohje te disa BURRAVE te Kosoves nuk mund ta dfish se a i kam njohur a i njohe apo jo, sepse nuk njifemi ne te dy, por une vetem desha te them se nuk keni nevoje te fyheni keshtu per parti politike.

Nese je prekur nga fjalet e mia te kerkoj falje, e kisha pa te keq.

progoni
23-09-04, 19:53
Pa keqkuptim tė jam drejtuar,kėshillėn e Juaj e kam marrė shum nė mėnyrė tė sinqert.

Mos ta ndien se nuk mytemi kėtu,forum ėshtė.Je i pėrshendetur

DannyAus
23-09-04, 20:11
Shume po me vie keq qe po fyheni keshtu. Progon ti po u ngutshe shume. po e shohe se po e dojshe partine tane, por mos i shaj njerzit edhe nese ata ta shajne partine se ate parti as nuk e ki nene as babe, parti me , mos u be merak

PRA PROGON MOS U NGUT,, EDHE PSE NUK TA DU PARTIN ,, TE NJEJTEN KOH NUK E URREJ,, PO TE ISHTE E VETMJA PARTI NE KOSOVE ME SIGURI SE DO TE VOTOJA PER LDK... POR FAL ZOTI KEMI EDHE TJERA..
TE PERSHENDES

fadil
24-09-04, 13:38
Pershendetje:

Ibrahim Rugova tashte veq e ka vizituar TMK.ne! por pas kater vitesh!
Ketu lind Pyetja se perse e vizitoi?

A do te thote se Rugova eshte penduar per veprimin e tije antikombtar pas katervitesh?

Apo ka shkuar sepse eshte detyruar nga ndonje fuqi perendimore qe ja done te miren Kosoves, apo kashkuar sa per sy e faqe siq thote Populli?!

ketojan disapyetjeqe kerkojn pergjigjje.

dhe keto pergjigjje Qytetaret Kosovar do ti Japin me 23 Tetor.

dhe do ta denojn Rugoven me vota siq jan duke e denuar per gjdo vite.

pas qe ne te gjitha zgjedhjet qe jan mbajtur ne Kosove Rugova dhe LDK.ja i kan Humbur nga Dhjet perqind kesaj Radhe doti Humbin nja 15 pesmbdhjet perqind.

progoni
24-09-04, 15:22
Na ishte njė i pasur njė herė dhe kishte blerė njė papagall,
papagalli kur shifte se zotriu nuk i kthejke pėshendetjen e mengjesit,
JA UROJKE NANĖN ,zemrohet zotriu dhe e rraf papagallin.
Tani papagalli kur nuk ju pėrgjigjėte zotriu bėnte HEHEHE,zotriu q'pate
HEHE E DIN TI

DannyAuas mirė qė e the edhe Ti,se thash po lindėparakohe.


E mos plasė tani me i pasė dy luktha tė plasė i treti lukėth.
HEHE E DIN TI

rida shoku nuk e prishi unė marrėveshjen .

P.s.
Fadili flm qė na zgjove nga gjumi se te kongurat veq natė.

DannyAus
24-09-04, 20:16
Na ishte njė i pasur njė herė dhe kishte blerė njė papagall,
papagalli kur shifte se zotriu nuk i kthejke pėshendetjen e mengjesit,
JA UROJKE NANĖN ,zemrohet zotriu dhe e rraf papagallin.
Tani papagalli kur nuk ju pėrgjigjėte zotriu bėnte HEHEHE,zotriu q'pate
HEHE E DIN TI

DannyAuas mirė qė e the edhe Ti,se thash po lindėparakohe.


E mos plasė tani me i pasė dy luktha tė plasė i treti lukėth.
HEHE E DIN TI

rida shoku nuk e prishi unė marrėveshjen .

P.s.
Fadili flm qė na zgjove nga gjumi se te kongurat veq natė.

JU PERSHENDES

PROGONI HA KOPILI QE ISHE TI,, SHUM E KISHE NE GJAK POLITIKEN (PO QUDI HIQ SPO TA ROKE),, QFAR KE TASH DON TE NA SHTIN NE GRINDJE ME FADILIN? :lol: ??? MOS U TUT SE PARTIA JOTE LDK_JA DO TE MBETET E JOTJA,, E KE TE LIR TA VOTOSH,,, PER MU JENI TE NJEJT SI TI SI FADILI SI MEMPHISX,, POR KUR VJEN PUNA TEK POLITIKA NORMAL QE MUND TE MOS PAJTOHEMI ME NJE MENDIM,, TE GJITH I SHOHIM GJERAT NDRYSHE,,,, KURSE JAN DISA GJERA QE NUK FALEN SI FJALA E FADILIT QE E SHAN NJE KRYETAR TE KOSOVES ME GJITH URREJTJE SI TA SHANTE KRYETARIN E SERBIS,, E PERSERIS, EDHE NJE HERE , EDHE PSE JAM ME PDK PRAP SE PRAP JEMI NJE...
TUNG KALONI MIRE

MemphiSx
24-09-04, 21:41
DannyAus Ne fillim ke hyre ne Forume shum i ashper por si duket Faktet tona paksa te kan zbutur

Me pelqen qendrimi yt :)

DannyAus
25-09-04, 15:07
DannyAus Ne fillim ke hyre ne Forume shum i ashper por si duket Faktet tona paksa te kan zbutur

Me pelqen qendrimi yt :)

hehe tung MemphiSx,, si thu ne fillim isha i ashper??,,, normal qe isha i ashper,, dhe asgje nuk ka ndryshu tek une,,,, qysh kam lind ashtu jam,, nuk mundohem te ndryshohem per askend,, por jan disa gjera duhet te dihen,, sepse dit per dit po me bin ne sy shum gjera ne ket forumin politika, ,, pi psh kjo e fadilit,, ku e denon kryetarin e kosove si tradhetar,, kto gjera jan te teperta per tu thene ne forum,, ose pa marr parasysh ku kur dihet se te gjith jemi shqipetar,,,,
pershendetje

progoni
26-10-04, 00:25
Na ishte njė i pasur njė herė dhe kishte blerė njė papagall,
papagalli kur shifte se zotriu nuk i kthejke pėshendetjen e mengjesit,
JA UROJKE NANĖN ,zemrohet zotriu dhe e rraf papagallin.
Tani papagalli kur nuk ju pėrgjigjėte zotriu bėnte HEHEHE,zotriu q'pate
HEHE E DIN TI

DannyAuas mirė qė e the edhe Ti,se thash po lindėparakohe.


E mos plasė tani me i pasė dy luktha tė plasė i treti lukėth.
HEHE E DIN TI

rida shoku nuk e prishi unė marrėveshjen .

P.s.
Fadili flm qė na zgjove nga gjumi se te kongurat veq natė.

HEHE E DIN TI
Kur po shkojm te kongurat krokodill.


EDHE VDEKJES NGANJĖHERĖ JET I THON