PDA

View Full Version : Nė Kaēanik janė arrestuar pesė shqiptarė


Dilaver
28-10-03, 13:17
Kaēanik, 28 tetor - Pesė qytetarė shqiptarė janė arrestuar nė orėt e mėnjesit tė djeshėm nė komunėn e Kaēanikut nga policia e OKB-sė nėn dyshimin se janė pėrgjegjės pėr krime lufte nė Kosovė. Njoftimin pėr kėto arrestime e kanė publikuar tė afėrmit e tė arrestuarve, ndėrkaq zyrtarėt ndėrkombėtarė ende nuk janė prononcuar rreth kėtij rasti. Njoftohet se tė arrestuarit janė pjesėtarė tė ish-UĒK-sė dhe pikėrisht Ejup Runjeva i njohur me emrin e luftės si "komandant Era", Nuhi Provoliu, Bujar Tafili, Enver Axhami dhe Rrustem Dema. Ky i fundit aktualisht ėshtė pjesėtar i SHPK-sė.

Urdhėrarrestin e ka lėshuar njė gjykatėse ndėrkombėtare e Gjykatės sė Qarkut nė Prishtinė. Thuhet se tė arrestuarit akuzohen se nė periudhėn ndėrmjet 27 shkurtit dhe 8 marsit tė vitit 1999 kanė rrėmbyer disa persona tė pėrkatėsisė kombėtare shqiptare, katėr prej tė cilėve Rrahim Elezi, Risa Kiki, Faik Reci dhe Nezir Topojani, janė vrarė, ndėrkoh qė personi i pestė, thuhet se ka shpėtuar.

fadil
03-11-03, 20:48
pershendetje:

Hetimet per rastin e Kaqanikut i ka zhvilluar njesiti per terrorizem i Gjandarmaris franceze qe gjinden ne Kosove enkas per kete pune!

Bashkpuntor i Gjendarmaris Franceze ka qen Agim Idrizi i Fshatit Llanisht te Komunes se Kaqanikut i cili ka qen bashkpuntor i serbeve ,pjestar i Policis lokale te formuar Gjate Luftes nga Millosheviqi, kurse tashte aktualisht eshte sherbetor i Gjendarmaris franceze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sipas Burimeve te sigurta te cilat nuk dua ti ceki Agim Idrizi eshte arrestuar ne fillim te viteve te 99 nga dy ushtar te UĒK-se tani deshmor te kombit, mirpo Agimi kishte arritur te ik nga vetura e Ushtarve te UĒK-se pasi qe ate nat kishin pasur nje Aksident ne Fshatin Llojza te Komunes se ferizajit Agimi i pranguar nga Ushtaret e UĒK-se ka ikur ngase luftetaret e liris tashte deshmor te kombit shum te qmuar nga kjo ane dhe e gjithe Kosova gjate aksidentit kishin pesuar lendime te renda trupore.Kujt do ti Sherben Agimi kur te shkon KFORI nga Kosova dhe keta gjendarmaria franceze?Une e rekomandoj Agimin ne momentin kur Gjendarmaria freanceze te sjhkoj nga kosova ne te njejtin ajroplan te hyp edhe Agimi!!!!!!!!!!!

eltoni
04-11-03, 00:45
Nėse kėta persona qė akuzohen jan ekzekutoret e atyre 4 Shqiptarve le ta marrin denimin e merituar dhe te kalben ne buregje se nuk vritet njeriu pa i peshuar mir gjėrat qė i kan bėr, a mund te tregoj dikush fakte se kėnd e paskan shpiunu kėta qė jan vra ose qė e kan maltretu ose ka vdekur nga dora e tyre, edhe me kėtė pun duhet me u marr gjyqet e jo tuli far bashibuzuki qė si ka as 4 vjt shkoll.

linda-kaq.
20-12-04, 15:30
hej pershendetje nga kaqaniku se me te vertet paskeni nje tem shum,shum te mir pershendetje nga kaqaniku

afrim preniqi
21-12-04, 22:20
kjo eshte normale,ne jemi te pushtuar,jemi pa liri,pushtuesit e vjeter kane ikur ,por argat shqiptar i kane lene qe te bashkpunojne me pushtusit e rinje,sa i perket disave ketu qe paraqiten me letrat e tyre ,se s"duhet me vra njerz pa gjyqe se kane qene me kater klase apo shkolle te mesme ,ateher ku ishit ju gjygjtaret me shkolle ,kur plasi lufta ,shtresat intelektuale ,iken nga kosova ,disa benin sehire ne prishtine ,shtabi i pergjithshem i beri thirrje gjithe shqiptarve qe ti bashkohen luftes,por politika pacifiste me mjeranin rugova sabotuan luften per qlirim e bashkim kombetar,tani i qani njerzit qe ishin bashkpuntor te serrbise se i paskan vra pa gjyqe,ne lufte ska kohe me u marre me ata qe ishin kunder popullit e atdheut te tyre,ata meritonin ,ndeshkimin,vdekja ishte pake per ata qe ishin kunder kosoves,ju lutem lereni djemte e vashat e uqk-se e mose ngritni aktakuza ,pa kurrfar argumentesh,ata jane,dhe do te mbesin gjithmon ne zemrat tona,mjafte me ,nderoni luten qlirimtare ,nderoni kombin,sepse shume bije tane sote jane invalid te luftes,dhe kane mbetur pa perkrahje,nga "instucionet,jo demokratike te kosovese.
rrofte uqk-ja
poshte gjthe tradhetaret,e kombit
unmiku eshte armiku i shqiptarve ,kurse politka pacifiste,kanceri i kombit.

GASHI75
21-12-04, 23:25
Nėse kėta persona qė akuzohen jan ekzekutoret e atyre 4 Shqiptarve le ta marrin denimin e merituar dhe te kalben ne buregje se nuk vritet njeriu pa i peshuar mir gjėrat qė i kan bėr, a mund te tregoj dikush fakte se kėnd e paskan shpiunu kėta qė jan vra ose qė e kan maltretu ose ka vdekur nga dora e tyre, edhe me kėtė pun duhet me u marr gjyqet e jo tuli far bashibuzuki qė si ka as 4 vjt shkoll.
PO zotri qyky qė paska ikė simbas shkrimitė tė par u shkue me shkie nė serbi dhe e ka pregaditė aktakuzen me shkie pėr kta pėrsona nė fjalė dhe ka ardhė prej serbies shqiptari qė ti i quan shqiptar dhe ka marr pjes nė gjyqė kundrejtė ktyre personave qė sodė akuzohen.
E nė gjyqė deklaron se une deri tash kam jetua nė serbi dhe jetoj ende pas lufte a kta jan ata shqipė folsatė tan qė akuzojn ēlirimtaret edhe atė me dirigjime tė serbis e shqipfolsatė vazhdojn tė jen vegla tė tyre.