PDA

View Full Version : Parlamenti i Kosoves Kerkon moratorium...!!!


fadil
07-11-03, 11:25
Duke u mbeshtur ne levizjet e parlamentit te kosoves ditet e fundit eshte duke e u diskutuar seriozishte finalizimi i nje moratoriumi dhe paralel me moratoriumin te Shpallet pavarsia e Kosoves!!!!!!!!!!

Nje moratorim (afatizim)te tille me heret e ka Propozuar Partia Demokratike e Kosoves permes Kryatarit te saje Hashim Thaqi por ai ne fillim nuk e gjeti perkrahjen e nevojshme tek Politikanet tane! jo qe moratoriumi huk ishte i qelluar por qe e kishte propozuar Hashim Thaqi dhe PDK-ja!

Ne Pranveren e vitit te ardhshem Parlamenti po mendaon seriozishte ta Shpall pavarsin e Kosoves , kurse per finalizimin e pavarsis do te krijohet nje moratorium (afatizim)!

Nje gje te tille e ka konfirmuar edhe Ramush Tahiri Kshilltari i Kryetarit te Kuvendit te Kosoves per te perditshmen "ZERI"!Rresepeti u takon atyre qe e rrespektojn veten dhe vlerat e kombit?!...

Anonimja D
01-12-03, 23:39
..interesant...kur ka qene aktual moratoriumi i shpallur nga Thaqi une ateher plotsisht e pata perkrah ate projekt ide...ta shohim tash ,a mos eshte vone qe nuk eshte perkrah me kohe nga disa deputet,edhe nga nje pjese e popullates.

kaedhemazi
23-12-03, 04:05
Moratoriumi qe ka kerkuar Zoti Thaci para disa muajsh dhe ai per te cilin Organet Qeveritare bejn fjale sot jane te njejta si nata me diten.

Zoti Thaci ka kerkuar Moratoriumin per fillimin e bisedimeve dhe te qendrimit te forcave te hauja ne Kosove.

asgje me shume as me pak.Ne Moratoriumin e kerkuar nga ai nuk ka qen fjala per afatizimin ose percaktimin e dites se njohjes se Pavaresise se Kosoves.

fadil
23-12-03, 13:09
pershendetje:

jam shum i sigurt se nje pjes e debatuesve nuk e kan te kjart fjalen moratorium!

ne mesin e ketyre njerzve hyne edhe ky i quajturi kaedhemazi?

por kjo seshte qudi se kjo po deshmohet pergjdo dite por seshte diqka e jashtzakonshme sepse ne e kemi te kjart se ju per ta kuptuar nje potez te sukseseshme politik te zotit Thaqi ju duhen sepaku tri vite siq ishte rasti me formimin e Ushtris Qlirimtare te Kosoves>....

e kaluara e juaj, e tashmja dhe e ardhmja jan ne kuntuitet te fikozofis se deshtuar politike ju beni politik pa koncept te mirfillte!

kaedhemazi
24-12-03, 01:45
Une e di se cfare do te thote fjala "Moratorium".

edhe ishte nji sqarim asgje me shume.Se cila Filozofi do te ngadhnjej le te vendos populli i Kosoves.

Por ju Zoti Ilir nga mungesa e argumenteve dhe deshira qe te dije me shume futeni ne te kaluaren e ne te ardhmen e ku ta di une.nese ua merr mendja se jane profitprurese ........