PDA

View Full Version : 10 Muaj pas Atentatit te Trefisht ne Pej.(Tahir Zemaj) ?????


Shala
11-11-03, 15:35
:?: :?: Kush i vrau keta tre Persona,dhe pse nuk del ne Shesh.!!!!!!

Beni_gjk
12-11-03, 12:09
Te pershendes per ket tem te qelluar

se kush jan vrasesit shumica e popullit e din se kush e beri ket vrasje te trefishte por organet policore nuk e di pse pse po e zgjasin kaq shum ket pune edhe nuk i arrestojn vrasesit

Anonimja D
01-12-03, 23:36
Beni _gj mbasi po e dishe pse spo shkon me deshmu be njeri,perndryshe kjo cka ti ke shkru po i perngjan nje spekulimi te lire.

Beni_gjk
03-12-03, 18:38
Zonjushe e nderuar Me deshmu spo muj besa se tash po vriten edhe deshmitaret edhe nuk eshte spekulim por eshte e vertet sepse vriten vetem njerzit qe i takojn nje krahi te djathte kjo nuk don koment

leka
04-12-03, 16:51
Beni gjk po me dukesh se je nga gjakova dhe po me vjen turp qe je nga i njejti vend me mu kur dihet se tahir zemaj i dorzoj bashkqytetaret e tu forcave serbe dhe del ktu e shitesh i menqur,******************** me vjen keq**********************************I nderuar zotėri Leka janė keto fjalė tė nivelit shum tė ulėt dhe bien ndesh me rregulloren e forumit, prandej po ua perkujtoj edhe njė herė rregulloren:http://www.dardanialive.com/phpBB/viewtopic.php?t=125

Beni_gjk
04-12-03, 20:42
Besa ma qen koke ti qe po e majshe ket nick te nje njeriu te madhe po ska lidhje ide e jotja eshte

e sa per Tahir Zemen qe ki shkru mendoj qe je nje njeri qe deri pa ra luftes ki honger e ki pi me shkije e vjen tash ketu e shet mend

Nuk e din ti kur Tahir Zema i shpetoj 60.000 shqipetare te larguar nga shtepit e veta ne isniq te Deqanit por nuk ja vlen me bisedu me ty se je shum kategori e ulet

arTanibb
05-12-03, 00:53
Pershendetje beni dhe shala, Policija skan si te arrestojn vrasesit se ende pa i vertetu tamam Ata po vriten ngat njejtit persona!!!!

Leka tu kisha lut qet mos fysh ne at menyr dhe ti BOND moderator i nderuar t'kesh kujdes dhe mos t'lejosh t'fyhen n'at menyr Ish Komandantat me te qmuar te shqiptarve,

leka
05-12-03, 15:41
Se pari kisha dasht me i kerku falje qe e theva rregullin e kti forumi.Esa per benin gjk nuk kam qa flas se mese pari nuk me njeh dhe me aguzon se pasna honger e pi me shkije po nese don ti trregoj i trregoj kush jam dhe vetem mbiemrin tja trregoj besoj qe ndoshta do ti ndal te shamet ndaj meje.Vetem dua tja perkujtoj kta emra bashkeqytetarit tim e ti trregoj kush na ishte tahiri.YLL MORINA,Deshmor u ju durzua shkijeve nga ushtaret e tahir zemes ne xhamin e isniqit Arber spahija Arben bobani te gjith kta ishin te plagosur dhe ushtaret e tahir zemes i lan ne duart e forcave serbe e un si bashkeqytetar qe i kisha dhe shok nuk muj me qen indeferent dhe me than qe ishte tahir zema burr i mir siq thon disa ktu beni kthjellu.

Beni_gjk
06-12-03, 00:04
Oki tregom se kush je e une te tregoj per Deshmorin e Kombit Yll Morinen

Jam i bindur se ti nuk e din rastin e Yll Morines

Tahir Zema i ka qu 10 ushtar per ta terhek Yll Morinen nga spitali ushtarak qe ka qen ne Irzniq por Yll Morina ka then se nuk du me u largu prej ketuhit edhe ikni edhe ju e mes rrezikoni jeten e juj per mu sepse une nuk kam jet me kjo eshte e verteta rreth rastit te Yll Morines e per qka te don tjeter jam ketu qe te vertetat te dalin ne shesh e jo te mirrem me thashe e theme sepse as te vdekur nuk po i lem te qet heronjet tane duke i pervetsuar dikush politikisht e dikush tjeter ne menyra te tjera Respekt per te gjithe ata qe luftuan per qlirimin e Kosoves e jo per shkaterrimin e saj

Abedin
06-12-03, 08:41
Mirėdita juve e posaqėrisht ty Beni_gja

Unė jam njė Kosovar dhe jamė nga Vushtria, desha qė edhe unė ta them mendimin tim lidhur me Zotin Tahir Zemen.

Sė pari tė gjithė juve qė jeni nga Gjakova neØse jeni tė prekur nga lufta ju shprehi ngushllimet e mia dhe me tė vėrtet ėshtė rėnd pėr atė se qka ka ndodhur nė Gjakovė.

Tani do tė lidhem nė temėn pėr Zotri Tahir Zemen ti Beni_gja thua se popullata e din se kush i vrajti ata tė tre mua me tė vėrtet mė vjen shumė keq pėr djalin e Tahir Zemes ( Enisin ) e sa pėr Tahir Zemėn unė plotėsisht pajtohem me Zotri Lekėn sepse I ndjeri Tahir zemaj ishte njė***************' Tung nga Abedini

*********************************************

Zotėri Abedin si pėr tė gjithė tė tjerėt edhe per ju vlenė rregullorja, mos bani spekulime fyerje, ofendime e dezinformata me emra tė njerėzve.Bond

Shala
07-12-03, 17:39
I nderuari LekNese ke fakte Ti dhe keta persona qe shkruajn kunder K.T.Zemaj ather ju lutemi vetem me fakte e jo me Inat.Se e verteta nuk shkon me Inat e me pseodonime,por vetem drejt e drejt.Ju ma se pari nuk po e njifshi se kush ka qen K.T.Zemaj e as qe keni per ta njoftur kurr Historin e ti.Fjala vjen pse sepse ju folni me te thash e te thena por e verteta do te del ne shesh seshpejti.

K.T.Zemaj kurr nuk ka dorzuar kend ne duar te Armikut

K.T.Zemaj nuk ka dorzuar Shqiptar ne JABLLANIC

K.T.Zemaj nuk ka tradhtuar Ushtar e as Civil Kosovar

Por ka luftuar me Serbi e Rusi.

Ky ka qen KOLONEL TAHIR ZEMAJ ,dhe ka len Mbrapa apet Tahira.

Beni_gjk
08-12-03, 21:45
abedin ti e kishe cek se je prej Suedis

e me ty ska qka me fol njeri se me siguri je ni bisht i Milaim Zekes

se kush eshte Milaim Zeka ma mir r njohin shqipetaret e Suedis

Se ne Kosove dihet biografija e tij

Kurse sa i perket Tahir Zemes Nuk e di qysh mundesh me fol per te kur as nuk e ki njoft personalisht se kush ka qen ai Por fol fjal te dores se 15 nga suedia din ti ma mir se na ketu per Ket Komandante te Lavdishem qe e pate Ushtria e Kosoves ndonjeher

Tahiri
14-12-03, 19:29
Pershendetje te gjitheve!

Sa i perket temes rreth Tahir Zemes dhe vrsjes se tij mund te them se ende nuk dihen arsyet se pse eshte vrare. Ekzistone mundesia qe te jete vrare per qerim hesapesh, por mund te jete edhe per shkak te sjelljeve te ti gjate luftes. Nese flasim per kohen e luftes, perkatesisht ne ēfare pozicioni u gjend ai, mund te themi se pozicioni i tij ne lufte ka qene i qarte - ēorientues dhe destruktiv. Dihet mire fakti ne lidhje me Rastin e Kazermes-Shkolles se Prapaēanit, kur i lene ushtaret e plagosur nu duar te armikut, kjo ka qene edhe permes televizionit, pastaj menyra se si ai iku per ne Shqiperi. Ne momentin kur ai gradohet kolonel ai ka qene ne Shqiperi, ndersa permes mediave eshte dhe njerezve te tij eshte thene se eshte ne Kosove. Kaq per sonte, mund te u jape edhe argumente te tjera, psh. ka udhehequr operacionin ushtarak ne Vrassjen e Rexhep Males dhe Nuhi Berishes ne Koder te Trimave, etj.

Nacionalisti
21-12-03, 15:21
Pershendjete te gjithvePo e shoh se ketu ka shum njerz qe paskan fakte e deshmi per vrasjet e shumta ne Kosoven e pasluftes,pra te nderuar nese i posedoni keto deshmi e fakte do ju kisha luter te shkoni tek organet e drejtsis sepse kan nevoj,sepse ne popull eshte krijuar nji bindje se qdo vrasje qe behet politike akuzohen njerzit e luftes,mos harroni se Serbia eshte ne gjendje me be shumqka kur dihet se serbet edhe femijet e vet i kan vrar per ti shpallur Shqiptaret fajtor,besoni ne ate qe e shihni me sy e jo qe keni degjuar me vesh , ngase e verteta nga e paverteta jan vetem kater gishtrinj larg,dhe mos harroni se qdo kush ka motiv per vrasje ,pra te zbulojm motivin para se te akuzojm,,,kaloni mire

lazdrani
22-12-03, 12:54
Dikujt i pengonte Tahir Zemaj qe per mua ishte hero si dhe shume te tjere.Ai nuk u friskua nga askush ai vepronte sipas urdherave nga qeveria,Ai ndaloje vrasjet mese vellezerve dhe me ne fund desha te theme se vrasja e tij do te dele ne shesh se ata qe luftojne per fotele nuk e kane large.

Vetem njerzit si bishat dhe frikacakt qe i tuten vetes bejne keso vrasje Katile.

Lavdi trimat qe dhane gjakun e shtrenjet per Atdhe....lazdrani :idea:

lIbErAtIoN
22-12-03, 20:52
Nacionalisti shume koke i forte ti po krejt problemi eshte se po i dim gjerat po spo guxojme me tregu se nese nuk e din ti ne i dime se nja 4-5 deshmitare jan vra deri qetash qe kan deshmu krimin

Mes bon komente palidhje

Tung tashe

kaedhemazi
23-12-03, 01:05
Pyetje e mire...po ky rast do te zbulohet herdo-kurdo por do te ishte zhgenjim i madh nese presim qe dikush te dal publikisht me Deklaraten"Une i kam vrare".Pikesepari e pret Burgimi ,e dyta do te futen ne Probleme shume njerez qe jane ne aktiv ne Qeverisjen e Kosoves.Eshte mendim personal por ma merr mendja se keshtu do te jet.

kaedhemazi
23-12-03, 01:09
natyrisht qe Kolonel Tahir Zema ka rrezikuar karrieren Politike te shumekujt ne kohen e luftes dhe pas saj.Ai ka pasur njohurit me te mira rreth bisedimeve dhe keqkuptimeve ne kohen e luftes.Dikush e ka pasur therr ne sy.Mbetet te shpresojm se nuk eshte ashtu siq mendojn nje pjes e madhe e njerezve

data
23-02-04, 22:56
Na isht nje here nje tahir zeza :lol:
Gradimi i tahir zezes,ne Shqiperi,ishte vetem larje marrinash qe beri ne Dukagjin :roll:
Na ishte nje here nje tahir zeza,ish bashkpunetori i sherbimit sekret te ushtris sllave. :P
Na ishte nje tahur zeza ,i cili bere terheqje taktike ne bjeshgket e Strellcit,dhe la shtabin e Isniqit(Isnik)ne amulli!? :shock:
Na ishte nje here nje tahir zeza,i cili ishte nip i Kulles se Osdauteve,e njoftun ne dekada per te mire,po ca me bo del i miri nga i keqi,e del i keqi nga i miri. :(
Na ishte nji here nje tahir zeza,ai qe mundi te bej ate thyrjen e moralit,shqipetar(nje pjese)ai i cili ne mbremje shfryente epshet me vajzen nga fam.e po keti fshati******,e ket e din me se miri ish ushtaret e tij*****,********,********,***,*****!
na isht nje here nje tahir zeza,ai qe udheheqete operacione per kapjen,burgosjen ,vrasjen e atedhetareve te kombit ! :shock:

kaedhemazi
24-02-04, 03:39
Na ishte e sna ishte.....ndoshta do te na ishte por nuk ishte.......po te ishte do te ishte.........
krejt po ma qojsh mallin si qata grekt e shypnis te jugut .....

data
26-02-04, 02:05
:D :D
jo ore cuni i lales,me demagogjite e tuja une nuk kam kohe te mirrem!
Sa i perket,vrasjes(10-mujoreshit nga vrasja e KOS-istit-)ishte nje hiq,per nje narkoman,s“eshte nevoja te nxitesh urrejtje,ketu munde te japesh mendimin tend,te tregosh nje kulture te paster Shqipetare-familjare.
Kush harron te kaluaren eshte i harruar !!!!!
:wink: :!:

kaedhemazi
28-02-04, 04:47
.e pastaj cfare na ishte??????apo cfare nuk na ishte??
tregona aman se ke fjalet per merak o cuni......

Llapi
02-03-04, 02:06
************************************************** **********
I nderuari zotėri Llapi, edhe nėse shkruani pėr herė tė parė nė ketė forum, sikurse qė i respektoni rregullat edhe nė forume tjera edhe ketu ėshtė njė rregullore http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?t=125 tė cilėn kam bindje tė plotė se e dini edhe pa e lexuar, prandaj mos urinoni dhe mos bėni apo edhe mos kryeni nevojat fiziologjike nė mėnyrė aq tė pa kulturė, sepse kam pas rast tė lexoj nėper forume tjera afishimet tuaja ku jeni mė i edukuar, e dihet pse.

Me nderime Bond

illyria
19-03-04, 05:07
E njejta flitej edhe pėr legjendėn,Komandant Drinin,gjoja se ai paska udhėheq njė aksion gabimisht ku janė vrarė 9 ushtarė etj,etj.
Unė mendoj qė kjo ska lidhje as me njėrėn e as tjetrėn vrasje por kėto vrasje janė bėr kryekėput pėr arsye shumė tė ulta kriminele dhe mendoj qė ata qė i bėnė gjithė kėto vrasje pas "ēlirimit" janė kriminelė ordinerė tė rrezikshėm pėr ardhmėrinė e Kosovės dhe pėr sigurinė e popullit tė sajė.
Pra, o popull,mendo shumė mirė dhe seriozisht se kujt po i jep votėn !!!