PDA

View Full Version : Cilat sherbime po e shkatrrojn Kosoven


taralushi
21-11-03, 11:56
Cilat sherbime po e shkatrrojn Kosovenpershendetje te gjithvemesa shoh un Kosova po shkon drejt nje shkatrrimi te vertet. kjo po ndodh pershkak se shum ndermarrje dhe sherbime kosovare po ia prishin imazhin kti vendi, duke punuar pun te cilat nuk i kan hije kti vendi.

Kosoves nuk i duhen njerz qe merren me korrupsion ngase Kosova synon te pavaresohet. E, njerzit e till e pengojn nje hap te till.Sdi qka mendojn te tjeret. Por e shoh te nevojshme te diskutojm per kete.

Anonimja D
01-12-03, 23:16
Pajtohem edhe une.....

vullneti
11-12-03, 13:44
mire e keni shume...po ...problem eshte me fole te na..per ndoj pune te mbare qe behet..se per korrupcion...ma tregoni veq nje..qe per ju eshte i ndershem...jua di per flm...se qudi mooore...para lufte kem fukara zibidi...e tash me na i pa shtepiat..pallatet...sdi kah na erdhen...disave jau pruni pasurine lapsi...e disave pushka....edhe bota po quditet cfare lapsa bereqetli e pushka bereqetli i kishim pase...

leka
11-12-03, 14:06
Simbas teje vullnet pallate nuk duhet me pas.normal duhet me pas edhe aj me pend edhe aj me pushk sipas teje ata qe luftun jan dut me ta shtrri doren ty e mu e me prit deri sa tju nimojim na me ndonje lemosh.JO vullnet .E sa per cilat sherbime po jan ne kosov ka shum po nje asht UDB ne bashkpunim me unmiksat

vullneti
11-12-03, 14:30
po...ashtu eshte ...kete cdo njeri normal e di..qe UDB vepron...dhe kuuuuurre sdo te ndalet se vepruari.

vepron me njerez qe i ka te vetet,me ata qe i paguan,qe e kane shite shpirtin dhe trupin per djallin..me ata qe e dime qe qellimisht jane dhene udhes se djallit...po vepron..edhe me naiva ...qe pavetedije punojne per UDB...e djallin e mallkuar.

andaj njeriu normal..cdohere ,ne cdo moment para cdo veprimi te tij..duhet miiiire te mendoj...mos valle pa vetedije po punoj...kunder poipullit e njkohesisht kunder vetevetes...

leka
13-12-03, 16:07
Shqiponjat e zeza me fal nuk jan organizat qe po e destabilizojin kosoven po shqiponjat e zeza kan qen grup elit qe kan luftu ne fronte te luftes dhe kan qen te perben prej djemve te ri dhe dikuj ja kan prish kumarin me shkije dhe prej tyre ka edhe deshmor tash disa prej tyre jan ne tmk disa jan tu jetu te lir dhe disa jan ne burgje se me direktiva te udb bashk me unmiksat.tung nga gjakova

'

lIbErAtIoN
22-12-03, 20:54
Po mer leka qysh se din qe jan sherbime sekrete Shum personaliteteve i kan shku letra kercenuse en emer te Shqiponjave te zeza

Jo po qysh jo

e dim na

kaedhemazi
23-12-03, 01:51
Nuk e kam pas te kjart aspak se Kosova qenka ne shkaterrim e siper por nejse.....Ata qe ndikojn ne demtimin e imazhit te Kosoves natyrisht qe jan Organet apo Sherbimet e ndryshme Serbe pastaj vijojne miqet e tyre si Franca dhe kryesisht Greqia.Te gjith ketyre iu bashkangjiten disa biznismen Kosovare per shkak te interesit personal ,por kjo dukuri edhepse eshte e demshme nuk duhet te na qudis sepse kur eshte ne pyetje paraja e madhe nacionalizmi mbetet mbrapa keshtu eshte te shqiptaret apo serbet apo gjermanet apo amerikanet dhe te gjith Popujt e Botes.Me lejoni te ju rikujtoje se ne Luften e fundit kunder Irakut ,nje nder Familjet me prestigjioze nga USA me emrin Rockefeller i ka ofruar mbeshtetje Irakut dhe Biznes ne disa aspekte.E mora vetem si shembull.

Kosova ka Armiq mjaft brenda dhe jasht ose te them fatkeqesisht te gjith fqinjet perveq Shqiperis i kemi armiq dhe me duket se do ti kemi gjithmone.

Pallatet e Kosoves te disa personave qe jane pasuruar ne kohen e luftes gjithashtu jan Ide e Serbise dhe disa Shqiptare per shkak te shkurtpamesis se tyre kan rene ne kurth te tyre.Perndryshe kush ka interes nese ne tani e humbim kontributin e deshmoreve duke e lidhur pasurine e madhe te disave drejtperdrejt me luften.Defakto ne Kosove ka ende shume njerez me njohuri shume te kufizuara ,dhe qe eshte me e demshme nji pjese e Popullit ju ka dhene voten.Kombi Shqiptare sot qendron ne pergjithesi ne nji pozit me te volitshme se te gjithe armiqet e tij.Shqiptaret ne Ballkan me afro 1,5 Milion emigrant sot jan fuqi ekonomike.ajo eshte sot arma jone me e fuqishme.Ne per shembull e dijme se cfare propagandash behen nga Shqiperia dhe Mali i Zi per terheqjen e Turisteve Kosovare.Kjo eshte ajo qe ne kemi qe e Udheheq boten.Per rrethanat Serbomalazeze dhe Ballkanike ky eshte nje Potencial i madh qe po shfrytezohet mire nga shqiptaret dhe eshte sfide e madhe per Serbin e cila me shekuj ka ber cdo gje qe te largoje Shqipetaret nga trojet e veta ,gje qe sot po i han koken Serbise.

Prandaj Kosova nuk eshte drejt shkaterrimit por eshte shume me mire se qe ka qen para lufte ,me gjithe problemet qe i posedon.