PDA

View Full Version : PRESIDENT, KTHEHU KAH KIBLA!


Albanam
04-12-03, 01:25
Lexova sot tekstin ne revisten JAVA te dates 27 nentor 2003: "PRESIDENT, KTHEHU KAH KIBLA!", dedikuar presidentit te Kosoves Ibrahim Rugova.

Mu duk interesant dhe nxites per diskutim ne kete FORUM.

Cfare mendoni ju rreth kesaj?

Drejtėsia
18-12-03, 22:05
O ju qe keni besuar keni frike Allahun me nje frike te denje dhe mos vdisni ndryshe pos duke qene musliman.

Kuran 3:102Une jam i mendimit qe blegtorimi i bagetive mvaret shum nga bariu, nga ai person qe e udheheq ate kope te bagetive, kjo eshte shum llogjike,andaj edhe ketu kjo qeshtje eshte nje qeshtje me rendesi qe ja vlen per te debatuar,Prandaj une mendoj qe kosova ka nevoj per nje udheheqsi te mirefillt, e cila e udheheq ne rrugen e drejt shoqerin kosovare si nje kolektiv kolosal,

Udheheqesi e mirefillt eshte nje udheheqesi qe ja ka friken Zotit, qe punon per hir te Zotit dhe qe udheheq ne rrugen e Zotit,

per nje udheheqesi te tille ka nevoj kosova,

FLORIM
17-01-04, 18:46
PRESIDENTI DHE JO VETM PRESIDENTI POR TE GJITHE QE NGA HASHIM THAQI E RAMUSH HAREDINAJ TA QOJNE KOSOVEN PERPARA E TA BEJN TE PAVARUR E JO LE TE KTHEHEN KAH KIBLA APO KAH PAPA KJO NUK ESHTE ME RENDESI

progoni
23-01-04, 00:51
Drejtėsi qysh kam me vdek nuk e dij.
Albanam edhe Kryetari Rugova kah kthehet pak ka rėndėsi.
Un nuk e kam ndėrmend ta ndrroj fen.
Ae din pse Drejtėsi.
Nuk po muj me majt qita EHE nuk hy ne gjynah me te dya.
Ja dij hallin veti unė dija edhe Ti.