PDA

View Full Version : Politikani nė aferėn 1 milion euro


Dilaver
21-12-03, 17:48
DILAVER shkruajti me 2003-12-20 20:54 :

Lexova ketė artikull dhe mbeta pa tekst kur kuptova se edhe Emrush Xhemaili paska dorė (ndėrmjetėsuar) nė keso veprash!!!!!!!!!!!!!!!!!!

“Panorama” publikon dėshminė e plotė tė Mezin Bexhetit, njeriut qė pagoi 500 mijė euro pėr lirimin e Irfan Idrizit. E gjithė aventura e tij nė Shqipėri dhe emrat e personave tė implikuar nė rrėmbimin e 2 dhjetorit 2002. Cili ėshtė politikani i njohur kosovar qė mori pjesė nė negociatat pėr lirimin e Myftiut tė Gostivarit. Gjykata e Shkodrės lė nė burg tre tė arrestuarit e parė tė ngjarjes. Si u morr peng vėllai i tregtarit mė tė njohur shqiptar tė Maqedonisė dhe pėrse nuk ėshtė liruar pas pagimit tė rreth 1 milion euro. Ngjarja e cila u mbajt e fshehtė pėr njė vit