PDA

View Full Version : A E DINI QE Z.RUGOVA ESHTE KONVERTUAR PRAP NE KRISTIANIZEM


LIBERO_78
29-12-03, 23:54
:arrow: :cry:

K-man
30-12-03, 21:15
ani qka...

xhuljeta
08-01-04, 12:26
ju pershende

VEC DESHA TJU THEM CE ZOTERI DR IBRAHIM UKE RUGOVA ESHT KTHYER NE FEN KRISHTERE DMTH KATOLIKE E JO KRISTJANE SEPSE FEJA KRISTJANE ESHT NJE FE E NDRYSHME SESA FEJA E KRISHTERE KATOLIKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


JU PERSHENDES

LIBERO_78
08-01-04, 14:56
:arrow: XHULJET MBYTU BRE PO SI THUA KESHTU KJO ESHTE E NJEJTE KURSE DALLON FEJA NGA KONFESIONI APO JO TUNG :wink:

florenti
08-01-04, 21:41
:D

FLORIM
17-01-04, 18:28
QFARE ESHTE KJO TEME MORE BURRE PO MOS TE ISHTE ZOTERI RUGOVA KUSH DO TE NA NJIFKE NEVE NE VITET 89,90,91etj POM DUKET SE SHPEJT KENI HARUAR MOS DESHET QE RUGOVA TE LIDHET ME AFGANISTAN ,IRAK JO ORE SHOKE ESHTE AMERIKA,ANGLIJA EDHE DISA VENDE TJERA TE EVROPES QE NA SHPETUAN E ATA PO ME DUKET SE KANE FE TE KRISHTERE DHE DR IBRAHIM RUGOVA I RESPEKTON KURSE NUK ESHTE E VERTETE SE E KA NDERUAR FENE POR NESE ESHTE NEVOJA PER KOSOVE EDHE UNE DO TA KISHA NDERRUAR DO TA KISHA DHAN EDHE JETEN SE LERE ME FENE.FEJA E SHQIPETARIT ESHTE SHQIPTARIA.
ZOTERI RUGOVA I DINE KETO GJERA ME MIRE SE NE SEPSE BABA,AXHA DHE DISA KUSHERIRE TE TJERE JANE PRE NGA SHKAU NUK PO VAZHDOJ ME TEPER.

xhuljeta
21-01-04, 07:13
une jam e mirenjohes se cilat e cfar lidhje kan fejat!
ti perpara te flasish per fen e kristjane duhesh ta dish se cfare esht ajo e jo vec te flas dicka!

studijoj njehere keto lando dhe tani flasim me teper se me duket se as per fem islame nuk din aspak!


sa i perket florimit
Dr. Ibrahim Uke Rugova i biri i Uke Rugoves ka lind ne fen islame por e ka nderruar kur esht ber President i Kosoves!
vet ne ftesen e vet ka shkruar ; se esht me i lumtur te jete katolik dhe besimtar i vertete shipetare sesa te besoje ne nje fe te huaj ce nuk ja ka len shqipetari por turku!"
ja keto ken vec disa lexime nga ftesa e Dr Rugoves!