PDA

View Full Version : Kush e kapi pushken osht i shejt.


mali
08-01-04, 03:03
Une mendoj se gjdo shqiptar qi kapi pushken dhe mendoj kunder shkaut oshti i shejt per mua.
po ashtu kryetari rugova ka shum merita por me shkaun politik nuk bohet se ata vetum gryka e pushkes i qet ne terezi, e ato e bonen shiptart e shejt per mua kur me pak arm ja kthyn pushken shkaut. Ku sod jon te lir prej shkaut por si po duket na shum shpejt i harrojm jekat.

kaedhemazi
10-01-04, 09:28
shumekush e ka kap pushken ........por mvaret se kend ka vrare.ata qe qelluan shkaun jan dhe do te mbeten te shenjet.
Ata qe drejtuan pushken cdokujt dhe mbushen gjepat me mliona euro natyrisht qe nuk kane rene si deshmore dhe nuk do te jen te shenjet kurre.

Drejtėsia
02-02-04, 22:42
Jo te shenjet jan vetem ata qe i ben Zoti te shenjet dhe askush apo asgje tjeter,

Ata te cilet luftuan, ata me nje form me dija apo pa dije ju kan pergjegjur urdherit te Allahut, dhe keshtu mund te jen bere te devotshem,

Kuran 9:41.
Dilni (nė luftė), le t'ju vijė (lufta) e lehtė ose e rendė, luftoni pėr hire tė All-llahut me pasurinė tuaj dhe me veten tuaj; kjo ėshtė gjėja mė e dobishme pėr ju, nėse e kuptoni.

Kuran 2:216.
Juve u ėshtė bėrė obligim lufta, ndonėse ju e urreni atė. Por mund qė ju ta urreni njė send, e ai ėshtė shumė i dobishėm pėr ju, dhe mund qė ju ta doni njė send, e ai ėshtė dėm pėr ju. All-llahu di (fundin e ēdo sendi) e ju nuk dini.

kaedhemazi
22-02-04, 04:42
merre allahun e shko ne stamboll ose ne arabi e shit mend me te.

K-man
22-02-04, 04:46
mali, a je ti budall a i hupt? qysh kush ka kap pushk o i shejt. pushken duhet me dit me e perdor ne kohe t'caktume e jo veq gjuj si kali. gjethkush ka kap pushk gjat luftes, e u bo keshe "hero". a e ki pa mas luftes qka kan bo ushtart e uēk-s, hotel grandin ne Prishtine ka dasht me e marr ni ushtar se ka luftu. lej kto budallakina allahile...

data
23-02-04, 01:22
. :lol:

kaedhemazi
24-02-04, 03:48
:P :P :P :P :P :P

nezi
26-02-04, 14:57
I vetmi popull jemi unikat por jo te ter kuptohet qe injorohet LUFTA E SHENJT e UQK-se Te lumt ata qe e kryn borgjin qe kemi ndaj KOSOVES UNE perkulem perpara atyre trimave qe i kthyn tyten shkaut ..

kaedhemazi
28-02-04, 04:38
Se a i kemi borxhe atedheut apo jo ,kjo gje mbetet ne ndergjegjen e secilit.
ata qe i kan kthy tytat shkaut ju lumt,ata qe e arriten clirimin e Kosoves nuk jane ne Kosove por dikund tjeter.
Shqiptaret jasht atedheut me shume dekada kan punuar per kete liri prandaj kan mbajt mbi supe pergjegjesin e tyre sic eshte me se miri....sidomos duhet vequar ata qe jetojne ne USA

nezi
02-03-04, 10:16
Te mohosh Historine me te re te popullit , do thot mohon vetveten !!?? Te japish antivlera per LUFTETARET E UQK_s do thot armikut i jep vlera....

kaedhemazi
03-03-04, 02:04
.paj mire e ki po cka i bon veti sta bon kerkush.....
fjale e shtir popullore