PDA

View Full Version : KUSH e MBYTI ne TORTUR makabre te MADHIN METUSH KRASNIQI


nezi
08-01-04, 19:27
METUSH KRASNIQI i lindur dhe rritur ne fsh. DAJKOC te DARDANES.Nje atdhetar i paepur i kosoves.I ndjekur i burgosur nga rankoviqi ,pastaj nga titistet... IMADHI METUSH I PERBALLOI TORTURAT QETNIKE ME VITE POR NUK MUNDI TE PERBALLOJ TORTURAT ME QNJEREZORE NGA SHQIPFOLESI I UDBES serbosllave!!!!!!!!!!!!!!! pak pa vdekur THA .."ME MBYTI........................"NE fund te pergjigjeve do ju tregoj ,kush esht ai kriminel?????????????

nezi
18-01-04, 15:20
Gjer me tani -asnje pergjegje -Me thuani athua valle...Vertet skeni ndegjuar e lexuar per DESHMORIN e kombit????mir, mir tani do ju them se kush na esht ai kryekriminel i udb-es icili tani kam ndegjuar se esht i paralizuar nga te keqijat qe u beri TRIMAVE DHE TRIMRESHAVE TE POPULLIT SHQIPTAR nder ta ishte edhe METUSH KRASNIQI KY DESHMOR KOMBI ne min e fundit te jetes tha: ME MBYTI NE TORTUR UDBASHI zymber zymberi....KUR DO VIJ AJO DIT TI GJYKOJ POPULLI TE GJITH KRIMINELET KUR DO VIJ AJO DIT.....?

lirik
31-03-11, 06:38
krye udbashat jan te rrespektuar punojne neper vende te ndryshme te punes e ti thue kur do te vie ajo dite qe ata te gjykohen -kryekrimineli i mitrovoces sylejman arifi esht i rrespektuar dhe e qon koken perpjete krenar q epunon ne komunen e mitrovices -se e kan shti aty te vetet me lidhje e me te njofshem - barbaria e te menduarit mjeran nuk ka fund dhe vet po ju jepin perparsi -ky milet esht i pakuptueshem ne vend se ta ndjekun neper qytet per poshtersite q e i ka be e rrespektojne qka ke me i be kti miletoi ky soj keshtu ehst prandaj patriotet vuajn gjith

Guri i madh
31-03-11, 20:16
METUSH KRASNIQI i lindur dhe rritur ne fsh. DAJKOC te DARDANES.Nje atdhetar i paepur i kosoves.I ndjekur i burgosur nga rankoviqi ,pastaj nga titistet... IMADHI METUSH I PERBALLOI TORTURAT QETNIKE ME VITE POR NUK MUNDI TE PERBALLOJ TORTURAT ME QNJEREZORE NGA SHQIPFOLESI I UDBES serbosllave!!!!!!!!!!!!!!! pak pa vdekur THA .."ME MBYTI........................"NE fund te pergjigjeve do ju tregoj ,kush esht ai kriminel?????????????


nezi i nderuar


per METUSH KRASNIQIN kam ndegjue shum moti po bile esht nji figur e madh kombtare

po koha kur une kam ndegjue jam kan shum i ri nuk kam mujt me pas njohuri tjera


e di se ka qen frymzus i anti jugosllavizmit te imponuar


per ket personalitet duhet te hapet tema te KULTURA KOMBTARE

lirik
01-04-11, 10:15
nezi i nderuar


per METUSH KRASNIQIN kam ndegjue shum moti po bile esht nji figur e madh kombtare

po koha kur une kam ndegjue jam kan shum i ri nuk kam mujt me pas njohuri tjera


e di se ka qen frymzus i anti jugosllavizmit te imponuar


per ket personalitet duhet te hapet tema te KULTURA KOMBTARE

---------------------------------

shihe shihe qfar filozofije ky guri i madh antijugosllavizem i imponuar
hajde gjeje ket fjale ne kuptim