PDA

View Full Version : Si e vleresoni paraqitjen e dr.Rugoves para Parlamentit ?


vullneti
23-01-04, 15:10
Deshta te ndegjoj mendimin e juve rreth paraqitjes se Ibrahim Rugoves para Parlamentit te Kosoves,mos ngritjen ne kembe te nje pjese te parlamentit,akuzat e opozites (te nje pjese shqiptare dhe serbe ndaj Ti),qe...seshte hera e pare qe gati gati po behen koalicion shqiptare e serb kunder Ti?
Ju lutem...mendimet ne menyre te mirefillte ti shprehni,e jo si zakonisht te fillojne anetaret e ketij forumi me fyerje mes veti!
Ju faleminderit.

Murgesha
24-01-04, 14:06
Vullnet pasi qe nuk kam mundesi te percjell emisionet informative dhe shtypin e dites duke shfletuar internetin gjeta edhe kete shkrim qe mendoj se i pershtatet interesimit tend ne kete teme.


Dashuria e vjetėr (Povrataku) nuk harrohet lehtė

23 janar 2004 / TN

Ėshtė vėshtirė tė definohet se nė qka u pėrngjanė figura e Presidentit disa segmenteve tė caktuara nė Kosovė. Atyre qė me mund tė madh na e sollėn Lirinė, rrugėve tė Tiranės, Durrėsit, Elbasanit etj, duke shpėrdoruar paratė e bashkėatdhetarėve tė vet nė vijat e para tė frontit siē ėshtė Hotel Rogne, Hotel Tirana etj.

Atyre qė luftuan besnikėrisht kundėr Ministrit tė Mbrojtjes Gjeneral Ahmet Krasniqit dhe mjeteve financiare dedikuar shtetit tonė.Atyre qė e kontrollojnė komplet karburantin e Kosovės. Atyre qė nxjerrin zjarr nga gojėt e veta tėrė diten e ditės, dhe, nė mbrėmje leshohen ngadalė deri nė Graēanicė, Llapnasellė e Ēagllavicė tek ata pa tė cilėt nuk munden as ta paramendojnė jetėn e tyre. Por dorėn nė zemėr. Dashuria e vjetėr nuk harrohet. Edhe pse na vranė ne prap i duam.

E kėtė e dėshmuan edhe nė parlament me rastin e fjalimit tė Kryetarit Rugova. Ky i fundit nuk ėshtė fare i dashur. Pėrkundrazi ėshtė i urryer prej tyre, pėr faktin se don ta krijojė njė shtet demokratik ku nuk sundon anarkia. Njė vend ku nuk ka ushtri tė kuqe Ruse. Ku nuk ka tabela me PG (Podgoricė) CT(Cetinje) BA (Bar) etj. Ku gjaku i dėshmorit nuk shėndėrrohet nė pompė karburantesh, Lokale tė Uzurpuara, Njerėz tė kidnapuar e tė vrarė, e as nė interese partiake.

Njė vend ku hajnat e Farmerkave dhe Brekėve shėtisin tė lirė, duke u krekosur pėr ato virtyte qė fatmirėsisht nuk i posedojnė, duke thurur vargje lavdie pranė varrit tė atij qė e spiunuan vetė (Gjen. Adem Jasharit) pėr 100.000 marka gjermane. Dhe nuk ėshtė qudi. Pėr atė shumė tė hollash dhe pėr pushtet kėta tė japin edhe Nėnat dhe Gratė e tyre.

Ėshtė burrėri e madhe ta injorosh Presidentin e shtetit. Atė qė e zgjodhi vota e lirė e popullit.

Populli nuk dijti. Nė vend se ta zgjidhte njė kryetar prej Drenice, ndoj qoban me dhi, e zgjodhi Dr. Rugovėn.

Dr. Rugova kritikohet e pėrgojohet nga soji e sorollopi i Veton Surroit, pronari i Kohės Ditore dhe Kohavizionit, dhe pronar i 2 Hektarėve tokė tek Kolegji Amerikan, prejardhja e tė cilave nuk dihet.Jo more vėlla, se nuk ban kėshtu. Presidenti nuk duhet me qenė Doktor Shkence. Ai duhet tė jetė Qoban, tė cilin Hajni i Farmerkave dhe Brekėve e tėrheq pėr hunde pėr njė Telefon Mobil dhe nji Kat Tesha.

Duhet tė jetė njė Servil qė hesht para krimit dhe kriminelėve ordinerė, qė hedhin bomba nėpėr rrugėt e Prishtinės dhe plagosin e vrasin njerėz tė pafajshėm. Neve na duhet njė President me shkollė tė mesme, siq janė disa ministra dhe kryetar tė partive tė ndryshme opozitare.

Sidoqoftė, tė flasėsh pėr Hajnat e Farmerkave nuk e vlen barra qėranė. Kjo ėshtė edhe arsyeja e thjeshtė qė populli nuk i ka votuar asnjėherė. Le tė shpresojmė se kurrė Kriminelėt Ordinerė nuk do tė udhėheqin me shtetin tonė.

Ishalla zoti na i ruan teshat nė tel prej tyre.


Shėnim: G. GASHI ( Prishtinė)

Marre nga www.Arberia.biz

Honesty^uk.
24-01-04, 18:27
Vullnet pasi qe nuk kam mundesi te percjell emisionet informative dhe shtypin e dites duke shfletuar internetin gjeta edhe kete shkrim qe mendoj se i pershtatet interesimit tend ne kete teme.


Dashuria e vjetėr (Povrataku) nuk harrohet lehtė

23 janar 2004 / TN

Ėshtė vėshtirė tė definohet se nė qka u pėrngjanė figura e Presidentit disa segmenteve tė caktuara nė Kosovė. Atyre qė me mund tė madh na e sollėn Lirinė, rrugėve tė Tiranės, Durrėsit, Elbasanit etj, duke shpėrdoruar paratė e bashkėatdhetarėve tė vet nė vijat e para tė frontit siē ėshtė Hotel Rogne, Hotel Tirana etj.

Atyre qė luftuan besnikėrisht kundėr Ministrit tė Mbrojtjes Gjeneral Ahmet Krasniqit dhe mjeteve financiare dedikuar shtetit tonė.Atyre qė e kontrollojnė komplet karburantin e Kosovės. Atyre qė nxjerrin zjarr nga gojėt e veta tėrė diten e ditės, dhe, nė mbrėmje leshohen ngadalė deri nė Graēanicė, Llapnasellė e Ēagllavicė tek ata pa tė cilėt nuk munden as ta paramendojnė jetėn e tyre. Por dorėn nė zemėr. Dashuria e vjetėr nuk harrohet. Edhe pse na vranė ne prap i duam.

E kėtė e dėshmuan edhe nė parlament me rastin e fjalimit tė Kryetarit Rugova. Ky i fundit nuk ėshtė fare i dashur. Pėrkundrazi ėshtė i urryer prej tyre, pėr faktin se don ta krijojė njė shtet demokratik ku nuk sundon anarkia. Njė vend ku nuk ka ushtri tė kuqe Ruse. Ku nuk ka tabela me PG (Podgoricė) CT(Cetinje) BA (Bar) etj. Ku gjaku i dėshmorit nuk shėndėrrohet nė pompė karburantesh, Lokale tė Uzurpuara, Njerėz tė kidnapuar e tė vrarė, e as nė interese partiake.

Njė vend ku hajnat e Farmerkave dhe Brekėve shėtisin tė lirė, duke u krekosur pėr ato virtyte qė fatmirėsisht nuk i posedojnė, duke thurur vargje lavdie pranė varrit tė atij qė e spiunuan vetė (Gjen. Adem Jasharit) pėr 100.000 marka gjermane. Dhe nuk ėshtė qudi. Pėr atė shumė tė hollash dhe pėr pushtet kėta tė japin edhe Nėnat dhe Gratė e tyre.

Ėshtė burrėri e madhe ta injorosh Presidentin e shtetit. Atė qė e zgjodhi vota e lirė e popullit.

Populli nuk dijti. Nė vend se ta zgjidhte njė kryetar prej Drenice, ndoj qoban me dhi, e zgjodhi Dr. Rugovėn.

Dr. Rugova kritikohet e pėrgojohet nga soji e sorollopi i Veton Surroit, pronari i Kohės Ditore dhe Kohavizionit, dhe pronar i 2 Hektarėve tokė tek Kolegji Amerikan, prejardhja e tė cilave nuk dihet.Jo more vėlla, se nuk ban kėshtu. Presidenti nuk duhet me qenė Doktor Shkence. Ai duhet tė jetė Qoban, tė cilin Hajni i Farmerkave dhe Brekėve e tėrheq pėr hunde pėr njė Telefon Mobil dhe nji Kat Tesha.

Duhet tė jetė njė Servil qė hesht para krimit dhe kriminelėve ordinerė, qė hedhin bomba nėpėr rrugėt e Prishtinės dhe plagosin e vrasin njerėz tė pafajshėm. Neve na duhet njė President me shkollė tė mesme, siq janė disa ministra dhe kryetar tė partive tė ndryshme opozitare.

Sidoqoftė, tė flasėsh pėr Hajnat e Farmerkave nuk e vlen barra qėranė. Kjo ėshtė edhe arsyeja e thjeshtė qė populli nuk i ka votuar asnjėherė. Le tė shpresojmė se kurrė Kriminelėt Ordinerė nuk do tė udhėheqin me shtetin tonė.

Ishalla zoti na i ruan teshat nė tel prej tyre.


Shėnim: G. GASHI ( Prishtinė)

Marre nga www.Arberia.biz
Te pershendes PERZEMERSISHT Murgesh
Me te vertet ke publikuar nje shkrim shume interesant per ata qe nuk
jan dhe nuk kan qene te informuar per luften qe kan bere """TRIMAT TANE RRUGEVE TE DURRESIT DHE TIRANES"""ku per nje qingj paguanin 200DM ndersa ushtaret qe komandoheshin nga ata ushqeheshin bjeshkeve te TROPOJES me buk sheqer dhe domate ,,,dhe keta """TRIMA ""nxirrnin helem per goje per ushtaret e udhehequr nga Komandantet e ministris se mbrojtjes se kosoves,qe nuk ka nevoj per te folur per fitoret e tyre duke filluar nga BETEJA E LOXHES QE UDHEHIQEJ NGA KOLONELI TAHIR ZEMAJ QE E PUSHKATUAN GJAKPIRESIT E KOSOVES TE MBESHTETUR serbo-sllavet dhe nga kuislinget e Tiranes
Keto qe po i shkruaj nuk jan hamendje por i kam perjetuar vete ato dite,ku si shperblim kam marrur 27 plage,,te cilat ato jan bere shkak per
emigrimin tim ne diaspore,
(((((((((por nuk eshte vendi per te permendur emra))))))))))))
pasi disa nga ata qe ZOTIN RUGOVA ne fjalimin e tij u munduan qe ta fyenin,duke filluar nga TRIMI i Dukagjinit,me KOMUNISTIN THAQI,,,dhe me disa ish mesues te VARFER ne koke,qe sot kan zene ministri
pa filluar te permend bizneset e tyre........ etj etj etj etj.
por koha do ti vertetoj te gjitha dhe populli do ta jape vendimin e vet ashtu siq e ka dhene deri sot ,qe nuk ka pranuar te udhehiqet nga keta Trafikant dhe Burokrat qe kan vra dhe po vrasin bijte me te mire te Kosoves.
Ibrahim Rugova eshte koka e popullit te koseves ,,kete nuk po e them une por e kan thene KONGRESIST dhe analist amerikan
keshtu qe nuk ka mbetur ZOTI RUGOVA per tu vleresuar nga disa funderrina ,qe nuk ja vlen as ti permendesh me goje.
SHPRESA E MBAN NJERIUN GJALLE
TUNG

fadil
31-01-04, 20:33
pershendetje:
Presidenti i Kosoves nuk ka raportuar para parlamentit te kosoves per punen e tije dy vjeqare por ka mbajtur nja fjalim sikur kishe per qellim ta emitonte presidentin Bushe, rugova duhet ta emitoj presidentin bushe me punen e tije ne interes te kombit dhe te historis se kombit dhe duhet ti qmon ata qe sakrifikuan per kombin siq e bene presidenti bushe.
Presidenti i Kosoves Dr.Ibrahim Rugova sipas korrnizes Kushtetuese eshte i obliguar ti raportoj Parlamentit te Kosoves per punen e tije dhe per prioritetet e tije e e jo te mbaj fjalim para parlamentit sepse z.Rugova duhet ta dije se Rugova eshte i obliguar ti jap pergjithsi parlamentit e jo parlamenti Rugoves, por rugova eshte mesuar te udheheq politiken sipas tekeve te tije e jo sipas ligjeve ne fuqi te nenshkruara nga ai "Korrnizen Kushtetuese".
kurse sa ju perket disa akuzave jan shkruar ne kete forum ato nuk qendrojn fare!
1. ne sistemin demokratik nuk je i obliguar te qohesh ne kembe kur kur per shembull presidenti hyne ne kuvende, kjo i takon kohes komuniste, dhe tjetra kur presidenti raporton apo mban fjalim para parlamentit ai duhet te jete i gatshem te ju pergjigjet akuzave qe i bejne deputetet e jo veq te raportoj dhe te ik sikur te ishin duke e ndjekur policia, por kjo seshte e rendesishme per Rogoven dhe ata qe e perkrahin rugoven sepse ju jeni te njejte nuk dini te udheheqni ne shtetin e se drejtes kushtetuese.
por mir z.Rugova nuk ka pasur qka te raportoj para parlamentit dhe parlamentarve Kosovar sepse qe dy vjet qe eshte kryetar i zgjedhur ne menyr te rregullt ai nuk ka bere asgje per kosoven dhe kosovaret perpos qe ka takuar disa njerez te ndryshem dhe ju eshte lutur atyre qe ta bejen kosoven shtet?!
jo te nderuar shtetin duhet ta ndertojm ne vete e pastaj nderkombtaret e njohin , por nuk duhet ti lusim ata por duhet te punojm ti kryejm obligimet qe i kemi ndaj kombit dhe shtetit tone kosoves,
por disa nga forumistet e ketij forumi duke mos e ditur se qka shkruajn ata shkruajn me emocione apo me paragjykime apo intuita se presidenti eshte i perkryer, realishte eshte e kunderta! presidenti yn eshte nje njeri i quditshem, jo real ,jo pergjegjes para elektoratit thjeshte nje njeri "president" i pandergjegjshem.
zoti e ruajt kosoven nga njerzit si ju !

Zero Cool
31-01-04, 20:58
HuH sa shumė urrejtje paska kjo far murgesha.
Po qysh bre qik munet me qenė komunist apo bashkpunėtor i shkive dikush qė ka vra shkije ? Apo ke mendu pėr Rugovėn ?Edhe cili :
Ministrit tė Mbrojtjes Gjeneral Ahmet Krasniqit , po ky e ka pas edhe e ka ende gruan shkinė e fėmijėt melez. Po a kėta na qenkan patriota a ?
Hajt obo mos ja futni kot ehde ju...

Honesty^uk.
01-02-04, 12:33
pershendetje:
Presidenti i Kosoves nuk ka raportuar para parlamentit te kosoves per punen e tije dy vjeqare por ka mbajtur nja fjalim sikur kishe per qellim ta emitonte presidentin Bushe, rugova duhet ta emitoj presidentin bushe me punen e tije ne interes te kombit dhe te historis se kombit dhe duhet ti qmon ata qe sakrifikuan per kombin siq e bene presidenti bushe.
Presidenti i Kosoves Dr.Ibrahim Rugova sipas korrnizes Kushtetuese eshte i obliguar ti raportoj Parlamentit te Kosoves per punen e tije dhe per prioritetet e tije e e jo te mbaj fjalim para parlamentit sepse z.Rugova duhet ta dije se Rugova eshte i obliguar ti jap pergjithsi parlamentit e jo parlamenti Rugoves, por rugova eshte mesuar te udheheq politiken sipas tekeve te tije e jo sipas ligjeve ne fuqi te nenshkruara nga ai "Korrnizen Kushtetuese".
kurse sa ju perket disa akuzave jan shkruar ne kete forum ato nuk qendrojn fare!
1. ne sistemin demokratik nuk je i obliguar te qohesh ne kembe kur kur per shembull presidenti hyne ne kuvende, kjo i takon kohes komuniste, dhe tjetra kur presidenti raporton apo mban fjalim para parlamentit ai duhet te jete i gatshem te ju pergjigjet akuzave qe i bejne deputetet e jo veq te raportoj dhe te ik sikur te ishin duke e ndjekur policia, por kjo seshte e rendesishme per Rogoven dhe ata qe e perkrahin rugoven sepse ju jeni te njejte nuk dini te udheheqni ne shtetin e se drejtes kushtetuese.
por mir z.Rugova nuk ka pasur qka te raportoj para parlamentit dhe parlamentarve Kosovar sepse qe dy vjet qe eshte kryetar i zgjedhur ne menyr te rregullt ai nuk ka bere asgje per kosoven dhe kosovaret perpos qe ka takuar disa njerez te ndryshem dhe ju eshte lutur atyre qe ta bejen kosoven shtet?!
jo te nderuar shtetin duhet ta ndertojm ne vete e pastaj nderkombtaret e njohin , por nuk duhet ti lusim ata por duhet te punojm ti kryejm obligimet qe i kemi ndaj kombit dhe shtetit tone kosoves,
por disa nga forumistet e ketij forumi duke mos e ditur se qka shkruajn ata shkruajn me emocione apo me paragjykime apo intuita se presidenti eshte i perkryer, realishte eshte e kunderta! presidenti yn eshte nje njeri i quditshem, jo real ,jo pergjegjes para elektoratit thjeshte nje njeri "president" i pandergjegjshem.
zoti e ruajt kosoven nga njerzit si ju !
Fadil te pershendes per shkrimin tend te gjate ,por me vjen keq sepse ti ke shkruar teper i emocionuar dhe nuk ke mundur te trajtosh sadopak realitetin qe ka ndodhur ne kosove,,dhe qe po ndodh
po te ishte ashtu sikur ti dhe te tjere si ti mendojn per presidentin e kosoves qe nuk besoj se ti mendon qe populli qe e ka zgjedhur edhte (((((((((budall))))))))
pra nese kjo do te ishte keshtu sikur ti po shkruan sepse po e di se nuk ke njohuri per """""""""""trimat tane qe luftuan """"""""""" klubeve te tiranes dhe nuk kan respekt per veten e tyre se pari ,,sepse ne e dime qe zogu per zogun luan dhe jo njeriu per njeriun , sidomos kur ai eshte prasidenti i shumices se atij populli;; ju pelqej apo sju pelqej juve;;
dhe tjetra nese Zoti Rugova do te ishte ashtu sikur mendojne pakica ,ateher zoteri ai nuk do te shpallej SENATOR NDERI I EUROPES
apo do te thoni se Rugova e mori kete titull sepse eshte i (((SHITUR)))
PS;;;;Nese ti deshiron qe te komunikojm per me gjate dhe per ta treguar realitetin qe e kam perjetuar dhe pare me syte e mi mundesh te me shkruash ketu apo ne e-mailin tim
Flm per mirekuptimin
NGA NJEHERE EVERTETA ESHTE E HIDHUR POR REALITET

fadil
01-02-04, 14:42
pershendetje:
ti zotri Honesti>uk nuk ke shkruar asgje ne lidhje me temen!
por sigurishte nuk ke ditur se qka te shkruash tjeter?
nese ke argumenet qe e argumentojn te kunderten e shkrimit tim shkruaj une i mirpres!
por mos shkruaj sipas deshires , por shkruaj sipas realitetit!

me pelqen kur thua se e verteta eshte e hidhur por eshte reralitet?
e verteta e hidhur eshte pikerisht per juve dhe bashkmendimtaret e juaj?
sepse ju skeni pasur te kaluar,skeni te tashme kjo eshte kuntuitet qe do te thote nuk do te keni as te ardhme?

Honesty^uk.
02-02-04, 18:13
pershendetje:
ti zotri Honesti>uk nuk ke shkruar asgje ne lidhje me temen!
por sigurishte nuk ke ditur se qka te shkruash tjeter?
nese ke argumenet qe e argumentojn te kunderten e shkrimit tim shkruaj une i mirpres!
por mos shkruaj sipas deshires , por shkruaj sipas realitetit!

me pelqen kur thua se e verteta eshte e hidhur por eshte reralitet?
e verteta e hidhur eshte pikerisht per juve dhe bashkmendimtaret e juaj?
sepse ju skeni pasur te kaluar,skeni te tashme kjo eshte kuntuitet qe do te thote nuk do te keni as te ardhme?
wowwwww
surprize
me duket se derisa ti ke shkruar shqip dine edhe te lexosh
dhe une jam munduar te shkruaj shqip ndoshta jo me shuem gabime
por po e shoh qe ti nuk e paske kuptuar.
Te shkruash sipas deshires qe thua ti une duhet te permendja ::
sukseset e atyre qe ti i simpatizon qe me shume prej tyre une kam nda copen e bukes ((((dhe jo copen e qingjit )))))))))te zgjatesh me shume
me ty eshte kohe e humbur ,,sepse po te filloj une te permend emra ,ti nuk ke njohuri per me shume se gjysen e tyre

Murgesha
02-02-04, 19:04
HuH sa shumė urrejtje paska kjo far murgesha.
Po qysh bre qik munet me qenė komunist apo bashkpunėtor i shkive dikush qė ka vra shkije ? Apo ke mendu pėr Rugovėn ?Edhe cili :
Ministrit tė Mbrojtjes Gjeneral Ahmet Krasniqit , po ky e ka pas edhe e ka ende gruan shkinė e fėmijėt melez. Po a kėta na qenkan patriota a ?
Hajt obo mos ja futni kot ehde ju...


Zero_cool une nuk e urrej askend. As qe e kam shkruar une ate shkrim por si duket se ke lexuar gjer ne fund. Ate shkrim e ka shkruar dikush qe eshte me i menqur se une dhe ti. Po i citoj fjalet e fundit te atij gazetari

Sidoqoftė, tė flasėsh pėr Hajnat e Farmerkave nuk e vlen barra qėranė. Kjo ėshtė edhe arsyeja e thjeshtė qė populli nuk i ka votuar asnjėherė. Le tė shpresojmė se kurrė Kriminelėt Ordinerė nuk do tė udhėheqin me shtetin tonė.

qe shume me vend i ka thene dhe me fal qe po te them se te mirret njeriu me ty duhet te jet i cmendur andaj kalo si eshte me se miri.

fadil
03-02-04, 12:10
pershendetje:
nese dikush eshte i qmendur ne kete forum ateher pikerishte te qmendur jeni ju Murgesha dhe bashkmendimtaret e jua

Murgesha
04-02-04, 13:24
Ja disa citate te zoteri Fadilit.

Postuar: Tue Feb 03, 2004 9:20 am Titulli i mesazhit:
Cila eshte partia me e mir ne KoSoV?
--------------------------------------------------------------------------------

pershendetje:
te nderuar lexues te ketij forumi nese deshironi ta kuptoni se kush eshte Cool-Boy vetem shiqone fjalorin e tije te perdorur ne kete forum sikur te ishte ndonje bari i kafsheve dhe asgje me shume.


Postuar: Tue Feb 03, 2004 11:10 am Titulli i mesazhit:
Si e vleresoni paraqitjen e dr.Rugoves para Parlamentit ?
--------------------------------------------------------------------------------

pershendetje:
nese dikush eshte i qmendur ne kete forum ateher pikerishte te qmendur jeni ju Murgesha dhe bashkmendimtaret e juaj.


Veri pak gishtin kokes dhe mendo Fadil. Nese jeni i vetmi qe nuk pajtoheni me mendimet e te tjereve duhet te korigjosh vetveten.

Honesty^uk.
04-02-04, 20:37
pershendetje:
nese dikush eshte i qmendur ne kete forum ateher pikerishte te qmendur jeni ju Murgesha dhe bashkmendimtaret e jua


Fadil ,,me vjen per te qeshur kur shikoj shkrimin tend
megjithate ky eshte kapaciteti yt ,,,nuk eshte e llogjikshme qe te quash dikend te cmendur(((ky eshte vleresimi juaj))))),,per arsye se ti shkruan ato qe nuk kan asnje baze ,,por qe jan vetem fjale qe i merr era,,
qe ti dhe ata qe ti i simpatizon ,,kur nuk kan kapacitet apo aftesi per tu perballur me te verteten,ateher zgjedhin rrugen extreme,,dhe flasin pa lidhje ,,sikur ti ne kete shkrim.
megjithate mua nuk me vjen aspak cudi,por do ta kisha dhene nje porosi::::::::::::MOS E NGARKO KURRE ,GOMARIN PER KALI,SE DO TE LENE NE RRUGE
tung tung

Barbaroza
08-02-04, 09:42
Per mendimin tim dhe te shumices ne Kosove,Dr.Rugova gjithnje ka patur paraqitje dinjitoze dhe te matur pa marre parasysh a ka qene ajo ne Parlament apo ne konferenca shtypi.Por,njerezit qe pengojne pavaresine e Kosoves, gjithmone e shikojne me syrin e tyre te shtrember dhe tradhtar.

kaedhemazi
09-02-04, 05:40
Cdo prezantim i tije eshte nje Histori ne veti dhe vetem pozitive per Kombin Shqiptare

kaedhemazi
19-02-04, 04:01
qyre ki filozofi qyre ........
te kam thane dicka une ty puna e nervave aaa...

kaedhemazi
19-02-04, 04:22
Zoti Fadil
nuk eshte e drejte te Krahasosh Dr.Ibrahim Rugoven me Presidentin Amerikan.....thjesht ai i Pari eshte presiden me dekada e ky i fundit tashme tri vite,me shume jo aspak.
Zoti Rugova nuk ka raportuar kurre per kontributin e tije dhe se sa i njef vlerat kombetare.Kete raport e bejne te tjeret per Zotin Rugova,do te thote zeri i popullit apo elektorati.Raport me te mire nuk mund te jap asnje president.
Ai qe kishte menquri dhe durim te perballoje 10 milion serbe te cmendure do te perballoje edhe povratakun dhe vellezerit e povratakut qe don te ken cliruar KOsoven.
Njeriu i vetem ne Bote qe arriti te marre pjese ne konkludime te OKB-se si president,edhepse Kosova nuk njihej si shtet ,ky njeri mban emrin Dr.Ibrahim Rugova.....nuk ka lare pijatat e restoraneve zvicerrane,nuk eshte rrahur ne diskotekat e Zvicrres,nuk ka bere Kontraband me Droge as me Arme,nuk e ka shitur kombin e vet per nji karrige por ka punuar per ate Kombe dhe ai ia beson ardhmerin e tije.Ai qe u ka ikur intrigave te komunisteve nga Kosova dhe Shqiperia te cilet e ndihmuan Serbine me mishe dhe Shpirte dhe sot e asaj dite e ndihmojne.
Njeriu te cilin ju e quani te pandergjegjshem beri te tere Ushtrine dhe Senatin e SHBA-ve per vete dhe e vuri ate ne sherbime te drejtesise.Dhe po te mos ishin ata qe e quajn veten UCK dhe qe dita dites po peshtyjn ne kete emer Kosova sot do te ishte Shtet dhe jo me pak se Shteti me i zhvilluar ne Ballkan.Ata qe dolen ne tere boten me parollen kush nuk ja te holla do e vrasim.Ti e perkrah Krimin e Organizuar Zoteri ,asgje tjeter vetem ate qe e luftojne te gjitha Shtetet e Botes e perkrah ti se bashku me ato parti te cilat i mbron.TUrp dhe Shpirtligesi