PDA

View Full Version : boll oderdh gjak ne ket dhe shiptare qe sa lufta esht bomo a


zotiesht1
05-03-04, 22:54
ala sun u mushum men mo pse esht ka bo et luft ne ket dhe shiptare neket lloqin e kosoves qe as me pare sun paguet ky lloqi i kosoves krejt paret e botes mi mledh sun dalin paret ker qysh .
lufta para fundit qe esht bo pse esht bo ato e oqem prej mendve saluftar
raen deshmor ato e oqem mendsh pse ran e cili plum e vrau at deshmor shiptar e sot e kemi qat armik te dera qe po na komandon se sit je tojmi aedini qe ata ala sikan aru at gjak derdhjen qe e kan bo ktu ata kur se arojn gjethmon e njekin istorin e vet se me kon kan luftu edhe pse e bojn pytje kan luftu ne ish jugosllavin evjeter se ni ko kaqen ish jugosllavia SILL etj .
se ata skan ardhen ktu per me na qliru ne ve por kan ardhen me mar qat pasuni qe idel nga lloqi i kosoves e aj lloq esht dukati qe del ne trepq qe shkau qe po thot poti jap te gjitha po veq trepqen bjema mu e aty egziston dukati me me miliona tona se ne at tunel babai im kapunu at vend ne at lloqin e kosoves qe pothem un lloqi.

edhe ni gjo po e tregoj se kur u mbajt mledhja efundit ne jugosllavi per me uzgjedh kryetar president i jugosllavis aty qe ka qen millosh eviqi
raman morina azem llasti adem demaqi edisa tjer qe i kam aru .

pse mas asaj mledhje u vra raman morina ate ska guzu ker kush me u interesu se kush pse e vran ate .
se kur ekushtezun ate ti te beesh president po per qekaq vite ti tjabish jugosllavis qeta kushte se aj kur ipa ato kushte se qka doti beet jugosllavit aj ika thon menirendi jo aty per aty evraun ate dhe japra dita e sodit qe erdhi
shum mir e dim se kur u zgjodh president kryetar milosheviqi me nirendi per ni vit dy trepqen e bllokoj qe mo mos tenziret minjera e atyit qe esht edhe vetep pak mendo aben qat minjer me bllokue sikur grunin mos me mledhe tona ni dit as buk skemi per te ngren.
se esht kon i detyrun me bo at pu se esht kon i kushtezun per at pun dhe ja sot kush do ta mer at pasuni prap si prap kaj makun do tamer un miki e jo shiptart kosovo si ni vakt serbia qe i mur per vete kajmakun okej

KAM PER TE SHKRU SHUM PO SJAM KA MUJ PER NI RENDI ME KRYE
SE NDOSHTA E VAZHDOJ EDHE PAK JETEN E MILOSHE VIQIT NE HAG SI ESHT KAJETON NE QFAR KUSHTE

VLEZER E MOTRA JU PER SHENDES SHUM NGA SHPIRTI EDHE NGA ZEMR ISHALLA ME MIR KUPTIM TUNG ME SELAM ALEJKUM E RAMET ULLA SE ZOT TJETER SKA NEKET AJRET OKEJ VEQ FJALATI BEET JO TJETER TUNG

Llapi
06-03-04, 01:12
O zoteri kthe antenen mier kah kibla e nahta ta rrok pak ma mier se nuk koke met as me rusi as me arabi shif se qfar ke shkrue.
-------
*edhe ni gjo po e tregoj se kur u mbajt mledhja efundit ne jugosllavi per me uzgjedh kryetar president i jugosllavis aty qe ka qen millosh eviqi
raman morina azem llasti adem demaqi edisa tjer qe i kam aru . *
-------


Po qfar Adem Demaqi bashk me rrahman morinen ore dai po a e din ku ka qen Baca ti hiq a jo po a je ne veti pash neren.

zotiesht1
06-03-04, 22:29
sot qfar jete qe kemi me shiptart se shum mir esht dit se qka kamenagjet
okej ata me vite kan prit perendimi me na ardhen kjo dit me nashvrytezue se ne koen e tites skan guzue ni vazhg me jabo ni pasoshit jugosllav se pergjegje kadhon per at pun okej

kaedhemazi
11-03-04, 20:34
Besa more zotniesht1 hiq keq nuk e ki??
Po LLAPIT nuk ja rrok ne asnji drejtim edhe thot kthe antenen anej ose knej........
Masi koka kon Baca Adem qysh po i thu ti i mshelun ne ate Kohe.....ku e mori Televizioni I Beogradit ata me bo Intervista me te.
E paskan nxjerr ekstra pej Burgut per televizion aa??
ec more kqyre pak ma larg ........se me pas kon aq i demshem per Serbin i kishim dergu Kurora tash te Varreza e tije.
Animo....per ate Heroin tjeter Albin Zezen nuk po flasim hiq edhe ai"rastesisht" shpetoi.
Gjithe ai njer u vra ne Lufte e krejt Shpiunat i honger ora e lige e shpetuan.

nezi
12-03-04, 09:56
E mori Zoti esht nja, shume mbresa te paska lene ty tito qe po flet me sentimentalizem, aq e njeh historin e popullit tend?


Dhe ju Ka edhe mazi !!! Eshte per tu habitur, me ju,!!! Se si ulni vlerat e nje njeriu si ADEM DEMAQIT !!! qe bota e quan MENDELA i DYt !!! E ju thoni se eshte bashkepunetor i s...? Shkelni mbi gjakun e me se 2000 deshmoreve qe dhane jeten per ju... per ne ?!!! Po ju cfare keni bere per KOSOVEN qe merni te drejten te ulni vlerat e UQK_S....???

Llapi
12-03-04, 14:22
nezi pershendetje dhe nuk ja vlen me ata te minoriteteve te debatohet rreth figurave kombetare prandaj bej ftes per nji bojkotim te disave te minoriteteve qe ishin fut edhe ne ket forum.

Kaltrina
12-03-04, 16:01
Pajtohem me llapin

kaedhemazi
13-03-04, 22:47
qyre ju pike se pari nuk e respektoni demokracine ,do te thote veten e juaj sepse nuk respektoni minoritetet.........po me kon ashtu siq propozon dikush ateher mundeni me marre ate Bacen e ate Thacin e mi shti ner sjetull e me ja shkel se minoritet eshte ai qe e don populli pak e jo ai tjetri.
E per vlerat e Luftes............
Ai qe une e quaj bashkpunetore te Serbise ai eshte i tille.
Mjafton disa fjale te tia dhe qindra vrasje te pasluftes nuk kishin ndodhe fare.
Por faqeziu nuk kishte guxim dhe ata qe nuk kane guxim jane te humbur dhe tradhtare.

zotiesht1
25-03-04, 18:10
po kujt i punon pak truni fjal jep me ven e kujt jo veq flet ete perziet palidhje veq penges me bo okej

PO VEQ NI POROSI E KAM PER TE GJITH PER KON JEONI PER GJEGJE TREGOJENI PER KON FLITNI SE KSHTU PO PER ZIEN FJALT OKEJ

JU PERSHENDES ME MIR KUPTIM TUNG