PDA

View Full Version : ja pra sot qka esht problemi pse po plagosen shiptart


zotiesht1
17-03-04, 18:48
atje ne mitrovic qe po vriten ala dhe qe ovran e uplagosen gjeth ata shiptart tona po me thuni ( tita te paska lon mrapa po aj kadit qka me vepru ne jugosllavi vetem me mujt armikun mos me lon koma e ti me shkel ne jugosllavi .........etj, )..japra qe llimi i tynve se qka esht ne kosov ve tem me okupu kosoven kjo sesht kurgjo se qka ka me na gjet ala
edhe asjeni ka e kuptoni se qe spo i lojn edhe qe po i thojmi ne fabrikat e shtetit qe po imshelin dhe spoilojn me puno tona po detyroen me thon qe skemi pun vetem se vetem mre naj pru ne gujza se edhe qat qellim ata dojn me privatizu kosoven se ne privatizim njeriu sun pushon as fizikisht e as psiqikisht se qat pare qe e mer nuk i del se zhdogjo duet me pages
te gjitha gjerat sigurimet etjer...

ne ag pse milloshi nuk gjykoet po vetem shiptart i marin i qojn atje dhe i gjykojn shiptart e jo mi lloshin nisen qe ata vet e kan pa shkau qka kabo e prap namarin ne ve shiptart e nagjykojn e jo milloshin etj..

poaj ku ka me gjyku mi lloshin kur ata vet kan bo marveshjen ne fillim ti vepro qe shtu mos ta nin matytje ti sheno zhdo dit qka ke vep[ru edhe asjeni ka eshini qe vetem po i tregojn ati eki personin nga filan katuni .
dhe aj po i mer shenimet se qka ka vepru ne at katun etj .
se sjam ka muj se qe sa erdha prej qytetit e jam nervoz ovllazen shiptar
zgjouni mo prej gjumit mo mos fleni ater ju pershendes te gjithve qe me kuptojn tung selam alejkum te gjithve..

K-man
18-03-04, 03:01
i kahit je more hajvan, qe as shqip s'din me shkrujt taman. kurgjo nuk morra vesh se qka ki shkrujt

Kaltrina
18-03-04, 09:51
Nese te kuptova qarte ( edhe pse veshtire me te kuptu), deshe me dite qka eshte problemi pse po plagosen shqiptarte.
Pergjigja ime eshte se kjo gje qe po ndodh ne Mitrovice se pari e kudo ne Kosove eshte dashur te ndodh shume shume ma heret, se me dialog Mitrovica nuk merret.

SHALLI
18-03-04, 10:42
A MOS JE BOSHNJAKI????

Loloku
18-03-04, 11:07
Ah sa keq mė vie pėr ty qė mbrojtėsit e Rugovės nuk janė mė kėtu dhe ti sado injorant qofsh duhet ta dish kush e ka mbrojtur Rugovėn dhe familjen e tij nė Velani pastaj pėr siguri tė plotė e kanė strehuar nė Beograd, por as atje nuk ėshtė mė ai "engjėlli" mbrojtės sepse Haga e ka marrė nėn "pėrkujdesje". Kanė kaluar mė momentet e vėshtira tė rrezikut edhe pėr Rugovėn ani se nuk po ndjehet i qetė e po i plasin bombat e mbetura qė atėherė nga mbrojtėsit e tij nė shtėpi (po i ngatėrron me bombat e conterit!) dhe tash po kėrkojnė tė kthehen pėr ta mbrojtur "Kosmetin", bile kanė shpallur gatishmėrinė mobilizuese nė kufijtė e Kosovė, por nuk do tė arrijnė t'i kapėrcejnė mė jo. Zoti ju bekoftė!

mali_
18-03-04, 13:34
Kush mbronė Rugovėn , mbronė turpin .........pėr disa ska dert janė tė gatshėm qė turpin tė hanė edhe me bukė !!!

Dilaver
18-03-04, 14:09
E shoki kush e sulmon e gjuan granata e shkrep armė nė vellėzėr shqiptarė ai ėshtė i turpėruar, se prej serbėve jemi tė mesuar, dhe derisa ne vritemi nder vete ata realizojnė planet e tyre.
Kėndellu pak dhe shiqo se nė qfar gjendje kemi ardhė me keto marifetllėqe tė servuara nga njerėz tė pandergjegjshėm e kriminel.
Edhe Luljeta Pula ka pas bėrė nė kohėn kur kriminelėt serb bėnin masakra pat akuzuar presidentin.....

Kaltrina
18-03-04, 14:43
Hej qysh more spo ju vjen marre, po nuk eshte koha tash mu perla per parti e per Rugoven, a pak po keni per qka me fol a, pse kerkush spo i permend viktimat e te lenduarit ne Kosove, me qito mend kurre skena mu pavaresu.zoti ju marrofte...

illyria
19-03-04, 04:07
Pėr sulmuesit e Rugovės nuk ėshtė me rėndėsi sa shqiptarė vriten dhe sa fėmijė engjėllorė na i vret shkau.Pėr ata ėshtė me rėndėsi ta marrin pushtetin,jo me votėn e popullit por me grushtshtete si qė marrėzisht ishte ky tentim i keqpėrdorimit tė frustrimeve tė popullit.
Pėr sulmuesit e Rugovės nuk ėshtė me rėndėsi pavarsia dhe prosperiteti,por karrika dhe vetėm karrika zotnja e zotėrinjė tė nderuar e tė panderuar.
Sulmuesit e Rugovės janė mu ata qė mė sė shumti po e shkelin gjakun e derdhur tė bijave dhe bijve mė tė mirė tė Kosovės si dhe gjakun e engjujve mė tė njomė qė shkau na i hodhi nė Ibėr.
Kot e kam nėse them tė keni turp, ju turpin nuk e njihni,njėsoj sikur edhe bashkluftėtarėt e juaj pėr shkatėrrimine ėndrrave kosovare...shkijet!!!

SHALLI
19-03-04, 08:19
Ah sa keq mė vie pėr ty qė mbrojtėsit e Rugovės nuk janė mė kėtu dhe ti sado injorant qofsh duhet ta dish kush e ka mbrojtur Rugovėn dhe familjen e tij nė Velani pastaj pėr siguri tė plotė e kanė strehuar nė Beograd, por as atje nuk ėshtė mė ai "engjėlli" mbrojtės sepse Haga e ka marrė nėn "pėrkujdesje". Kanė kaluar mė momentet e vėshtira tė rrezikut edhe pėr Rugovėn ani se nuk po ndjehet i qetė e po i plasin bombat e mbetura qė atėherė nga mbrojtėsit e tij nė shtėpi (po i ngatėrron me bombat e conterit!) dhe tash po kėrkojnė tė kthehen pėr ta mbrojtur "Kosmetin", bile kanė shpallur gatishmėrinė mobilizuese nė kufijtė e Kosovė, por nuk do tė arrijnė t'i kapėrcejnė mė jo. Zoti ju bekoftė!

O sexi loloku me shkru ktu mundet qdo kush qka don edhe me sha po nja e di qė me kan e me u pa ti injorant nuk i kishe than ma kėrkuj.

engjell
19-03-04, 21:28
Mirmrama te gjithve.

Kjo esht nje Tem e qellume por e keni perzi pak,jeni duke u perla per Parti ee Politikan e ata mas Kamerav noshat rrin bashk e i bajn planat bashk,por nejse.

Kjo qe ka ndodh Ditve te fundit ne Kosov asht e Tmerrshme edhe aq e Tmerrshme per Statusin e Kosoves edhe ENDRREN ton Shekullore per PAMVARSIN e Kosoves.Ne Kosov per 2 Dit vdiqen 31 Persona edhe u Plagosne mbi 600 (Problemet e Shqiptarve te Mitrovices me Serbet e Veriu dihen edhe e ndaj dhimbjen me ta ) se me te vertet jan duke vuajtur nga "Strukturat paralele edhe Kriminelet Serb"Por qka esht duke ndhodhur ne qytetet e tjer te Kosoves . Pse po SULMOHEN Trupat Paqeruajtse te KFORIT edhe Policija e UNMIKUT ,a mos jem ka ja Prishim ne vetit Ardhmerin ???? Qka jan ka na bajn Trupat e KFORIT Britaniket ne Prishtin ,Gjermant ne Prizeren,Zvicrrant ne Rahovec edhe ne gjdo Qytet Policia po sulmohet me Gur.Pse po sulmohen Miqet ton ,qe na dulen ne ndihm ne kohen ma te veshtir????Shtrohet Pytja: a mos jem Tranu prej smiri???Miqet tan na ndihmuan qe pas Lufte ta ndertoim Kosoven aq sa mujten,na i Ndertun Shkollat ,Ambulancat,Rrugt,Urat ,Shtepit,edhe shum Simbole fetare.Pse po jav kthejm keshtu me te keq. Nje fjal Popullore (NJE SORR SE TA USHQEJSH NE FUND TE GLACIT) Mos jem ka jav kthejm edhe ne keshtu!!!Ne nje Gazet Zvicrrane e Lexova trupat e Zvicrres Swisscoy sulmohen me Gur ne Kosov, une pak u qudita se trupat e Zvicrres jan Neotrale edhe nuk perzihen as kun .Vllezer e Motra nje duhet ta dim,se Kosova ka Profitu shum nga nderkomtare.Shiqoni pak Shtetet per rreth PSH BOSNJEN sa ka hekur edhe as per gjys te Kosoves nuk ka marr ndihma kurse ne kem Perfitu shum .Mu po me intereson edhe po tutna (Mos asht ka Perfiton Serbija ne Keto Konflikte qe po ndodhin???????)Tung

Auberoni
20-03-04, 13:08
Politika nuk eshte fusha ime por, ngjarjet e fundit ne Kosove me shtyen qe te shkruaj ate se cfare kam te them.

Ne gje e di...Po te shkonin KFORI e UNMIKU...Serbet do te ktheheshin ketu per nje ore dhe ne nuk do te ishim ne gjendje qe te pengojme kete. Jam ma se i bindur se 70% e Kosoves do te leshonte vendit. Nuk eshte kjo dic e komplikuar qe te mos kuptohet. Andaj, mos te behemi pre e manipulatorve te mllefuar, te mos ngritemi kunder bashkesise nderkombtare sepse iu detyrohemi shume. Po te mos ishin ata, ne do te ishim pike e pese anekend botes. Protestat jane ne rregull por, te organizuara dhe jo te dhunshme. Ti tregojme botes se ne jemi SHQIPTAR dhe nuk jemi bisha sikur SERBET. Anani eshte duke e shqyrtuar mundesine qe te evakuoj personelin e UNMIK dhe te vendos nje udheqje ushtarake. Ju lutem, a pak jetuam nen cizmen e ushtarit?

Mos te zgjedhim nyjen e Gordit si Aleksandri; duke e prere me shpate. Kane kaluar ato kohera. Tani jemi ne shekullin 21. Jo dhuna eshte ajo qe do na siguroj shtetin tone.

zotiesht1
20-03-04, 21:52
Politika nuk eshte fusha ime por, ngjarjet e fundit ne Kosove me shtyen qe te shkruaj ate se cfare kam te them.

Ne gje e di...Po te shkonin KFORI e UNMIKU...Serbet do te ktheheshin ketu per nje ore dhe ne nuk do te ishim ne gjendje qe te pengojme kete. Jam ma se i bindur se 70% e Kosoves do te leshonte vendit. Nuk eshte kjo dic e komplikuar qe te mos kuptohet. Andaj, mos te behemi pre e manipulatorve te mllefuar, te mos ngritemi kunder bashkesise nderkombtare sepse iu detyrohemi shume. Po te mos ishin ata, ne do te ishim pike e pese anekend botes. Protestat jane ne rregull por, te organizuara dhe jo te dhunshme. Ti tregojme botes se ne jemi SHQIPTAR dhe nuk jemi bisha sikur SERBET. Anani eshte duke e shqyrtuar mundesine qe te evakuoj personelin e UNMIK dhe te vendos nje udheqje ushtarake. Ju lutem, a pak jetuam nen cizmen e ushtarit?

vallai esht e vertet qe per ni or do te ikeshim prejktuit se edim mi mo tuten e shkaut
se shiptari u dok mo sa trim mo esht se sna ka met as ftyr mo sa luftra u bonen ne kosov dhe prap kryt bosh e kemi sun u mushem mend pse boet luft ktu ne ket vendin ton . (vetem pse ka pasuni ky dhe ).?
ena prap po e lojmi ameriken me na mjel neve lufta e para fundit kush me kon luftoj ??.
dhe pse luftoj .?
e ata nuk i arojn ...,,
sot mi a tregu atynve shenjen e fashiztmit ata tranoen sot se sekan aru ala ata at pun qe esht bo se ata ala ne shkolla mesojn per istorin e vet
e na sot nuk i nteresoemi iq per istorin e ton kush me kon ka luftu dhe pse ka luftue okej ?

ATER TE PERSHENDES SHOKI POR RAST MUNDESIE PREJ NGA LAJM JENI
TUNG
Mos te zgjedhim nyjen e Gordit si Aleksandri; duke e prere me shpate. Kane kaluar ato kohera. Tani jemi ne shekullin 21. Jo dhuna eshte ajo qe do na siguroj shtetin tone.

K-man
21-03-04, 04:41
po normal qe nese forca nderkombetare shkojin, shkijet kthehen mehiner. ata e kan fajin qe kjo situate ndodhi, sepse unmiku qe sa kohe e din qe shqiptaret me shkije syn jetojin, edhe ata e kan leju ndamjen mitrovices per gjys. nato edhe forcat tjera nderkombetare jan n'kosove veq me e majt renin... edhe normal qe shqiptarve ju ka kcy damari, sepse shkijet i kan njek 3 fmi me qej neper mitrovic, edhe ata jon duft me kcy n'iber per me pshu, edhe 2 kan vdek se rrymimi i madh i lumit i ka amrr me veti, e 1 ka pshtu. mandej shqiptart se kan duru ket akt, edhe i kan sulmu serbt.