PDA

View Full Version : Edhe njė Ēmim pėr Presidentin Dr I. Rugova


Dilaver
27-03-04, 08:37
Presidentit Rugova i jipet Ēmimi i Evropės 2004

http://www.trepca.net/foto/rugova_eu_cmimi2004.gif

Prishtinė, 26 mars - Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi i ka ndarė Presidentit tė Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004.


Kryetari i Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi, Dr. Aloiz Mok (Alois Mock), ish-ministėr i Jashtėm i Austrisė, ka njoftuar pėrmes njė letre dėrguar Presidentit Rugova ditėn e enjte se bartės tė mėhershėm tė Ēmimit tė Evropės janė Mbreti i Spanjės Huan Karlos, Helmut Kol, Ronald Regan-i, Oto fon Habsburg dhe Emil Konstantinesku.
Koha dhe vendi i dhėnies sė ēmimit pėr Presidentin Rugova do tė bėhen tė njohura mė vonė.

illyria
28-03-04, 01:18
Urime presidentit por edhe tė gjithė kosovarėve sepse ky ėshtė me tė vėrtetė njė nder i madh pėr tė gjithė ne,pa marrė parasysh qė RTK-ja kėt lajm e dha vetėm pėr disa sekonda.Pėr mua,qė jam vetėm njė patriot i thjesht e jo ndonjė aktivist politik,RTK-ja qysh moti nuk ėshtė nė shėrbim tė institucioneve tė Kosovės por vetėm nė shėrbim tė njė krahu politik, gjė qė ėshtė shumė e shėmtuar.
Shikone vetėm se kush ishin fituesit paraprak tė kėtij qmimi,tė gjithė kolosė tė Europės moderne e RTK-ja pėr marri hesht.
Vetėm me njerėz tė mėdhenj mund ta arrisim qėllimin,pra
zoti president, urime tė pėrzemėrta dhe suksese edhe mė tė mėdha nė tė ardhmen!

nezi
28-03-04, 11:15
Pershendetje !!
Shiko shiko edhe nje qmim, po do mare akoma, nga Eu nuk diskutohet kjo pune... shperblime pavlere jane!!! Pa me thuani ju: pse i jep shperblime Eu Rugoves ? Po cfare po ben ai per kosoven?asgje!! bash asgje..gjithnje ulur ne balle te ogjakut, me duar te palosura,i mbyllur ne "guacen e tije"Kurre te populli ,kurre ne akademit, shkencore ,kulturore,perkujtimore etj etj etj.sikur eshte e tepert te miresh me at njeri...

SHALLI
28-03-04, 11:25
:lol: !!!

illyria
30-03-04, 15:49
Jo Ramush Haradinajt do ti jep Europa medalje !!! Nese si jep Europa,i jep Beogradi !!!

nezi
30-03-04, 17:44
Cfare emri mbane iliria, eshte turp per ju ?Kure te permendish emrin e RAMUSH HARADINAJ ngritu ne kembe? Ai eshte i dekuruar nga POPULLI i tije me medaljen me te cmuar_ HERO I POPULLIT. Nuk eshte qudi.. se shume udbash ka patur KOSOVA, dhe sot jane aktual akoma, veprojne ne menyra te ndryshme, por fundi i tyre eshte afer..

illyria
01-04-04, 21:00
O Nezi,askush heroit nuk ėshtė kah ia mohon meritat pėr luftė por edhe anasjelltas,askush nuk mund tė formoj shtet duke toleruar krimin e organizuar,vrasėsit dhe hajdutėt dhe mjeri ai shtet qė ēdo mahallė don me u bė mė e fortė se shteti!
Nė shoqėri dhe shtete normale,vetėm banditėt dhe kriminelėt janė jasht ligjit e jo ēlirimtarėt dhe heronjtė!
E treta Nezi, ti me fjalėt e tua e vėrtetove njė gjė qė e dinė tė gjithė nė Kosovė po e heshtin si qyqarė!
Sipas juve,tė gjithė ata qė nuk mendojnė si ju janė udbash dhe duhet me i likuidu,siē edhe u likuiduan shumė tė pafajshėm pas lufte.A ishte kjo meritė e heronjėve apo kriminelėve Nezi.
Kush po don me marr pushtet nė Kosovė duke e pėrmend pandėrprerė gjakun e derdhur ai edhe shkel me pafytyrė nė at gjak SHOKU nezi.
Nėse populli zgjodhi heroin e vet,atėher pse mu ai popull nuk i dha vota atij heroi nė zgjedhjet e lira apo ndoshta edhe i gjith populli ėshtė udbash e ju dini se ēka me ba me ta,apo jo SHOKU nezi.

nezi
01-04-04, 21:31
Illyria ku keni jetuar dhe ku jetoni ju? Qe i mere gjerat aq siperfaqesore? Cfare shteti eshte KOSOVA ? Kushe e menagjon KOSOVEN ?Apo niseni nga thenja bajate e presidentit Njohje formale... !!!!
Pastaj kush eshte ketu mazhoranc e kush opozit...??? dhe nuk dua te hy me shume pasi te gjithe i dime.. !!! Po ato vrasje qe permendni, pas luftes pse nuk po zbulohen?? Pore i lene ne misterje..!!! nje dua te ju them per njerin se GJEMAIL MUSTAFEN, e ka vrare bashkepunetori me i ngushte i Rugoves e ai eshte Fatmir dermaku, nje ish inspektor i sherbimit serb te cilin e njohin vendesit e tije shume mire, per te keqijat qe ju ka bere edhevendesve te tije..etj etj dhe keto heshten... PSE?

Kaltrina
02-04-04, 08:30
Presidentit Rugova i jipet Ēmimi i Evropės 2004

http://www.trepca.net/foto/rugova_eu_cmimi2004.gif

Prishtinė, 26 mars - Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi i ka ndarė Presidentit tė Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004.


Kryetari i Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi, Dr. Aloiz Mok (Alois Mock), ish-ministėr i Jashtėm i Austrisė, ka njoftuar pėrmes njė letre dėrguar Presidentit Rugova ditėn e enjte se bartės tė mėhershėm tė Ēmimit tė Evropės janė Mbreti i Spanjės Huan Karlos, Helmut Kol, Ronald Regan-i, Oto fon Habsburg dhe Emil Konstantinesku.
Koha dhe vendi i dhėnies sė ēmimit pėr Presidentin Rugova do tė bėhen tė njohura mė vonė.

Masi po e dojne qaq shume Evropa po jau falim krejte, e bajshin meshnet.
:wink: :D

agroni I
02-04-04, 12:12
Nuk kemi njerez per te falur as per te humbur kaltrina. Qfar ironie, sa mir shihet ne postimin tuaj se kujt iu eshte ndar ai qmim, qenka me i vlefshem se sa kam menduar. Ate qmim ja kan ndar per punet e tija qe ka bere ne Kosove dhe per kosoven. Si mund te thuash, po ua falim, sikur te pyeteshe ti???!!!!!
Ai eshte presidenti i Kosoves i zgjedhur nga vota dhe merita.

fadil
02-04-04, 16:25
pershendetje:
nuk e di se qka jeni ka diskutoni kaq shum per kete qmim pasi qe ky qmim nuk ka kur far vlere pasi qe i njejti ndahet nga nje organizat Joqeveritare e cila nuk ka asnje ndikim ne Politiken EVropjane a te vendit nga eshte kjo organizat.
Evropa dhe Amerika jan ka e kritikojn per mosaftesi Rugoven dhe Politiken e tije.
kjo eshte ajo qe duhet te na interesoj neve pra politika zyrtare e skemi nevoj te mirremi me Organizata Jo Qeveritare!

kaedhemazi
02-04-04, 18:22
" Skemi nevoje te mirremi me organizata Joqeveritare" keshtu thote Fadili.
Mire e ki Fadil dhe pershendetje "Miqeve te TMK-se"

illyria
02-04-04, 20:51
Pse kaltrinė(me qėllim shkronjė e vogėl) po don tash me ia falė Rugovėn Europės? Ēka do tė bėni ju nėse Europa nuk e pranon?
Tė gjthė e dinė se ēka kishit pasė dėshirė ju me ba me Rugovėn kaltrinė,si qė bėtė edhe me shumė tė tjerė pas lufte nė Kosovė dhe me ndihmėn e "ēlirimtarėve" tė juaj.
Dita ditės kaltrinė jeni duke sharruar thellė e mė thellė e po doni me marrė me vehte edhe popullin por populli nuk dorėzohet aq lehtė.
Populli i Kosovės mburret me kryetarin e vet dhe ēmimet qė ia jep bota,e kėto ēmime janė tė tė gjithėve e ju kaltrinė ma pėrkujtoni atė tregimin nga klasa e dytė e shkollės fillore me titull "Dhelpėra dhe rrushi".
Ti dhe shumė "ēlirimtarė" tuaj me siguri qė nuk e dini tregimin se kurr nuk keni mujtė me mbėrri nė klasė tė dytė.

sherri
04-04-11, 16:09
Presidentit Rugova i jipet Ēmimi i Evropės 2004

http://www.trepca.net/foto/rugova_eu_cmimi2004.gif

Prishtinė, 26 mars - Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi i ka ndarė Presidentit tė Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004.


Kryetari i Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi, Dr. Aloiz Mok (Alois Mock), ish-ministėr i Jashtėm i Austrisė, ka njoftuar pėrmes njė letre dėrguar Presidentit Rugova ditėn e enjte se bartės tė mėhershėm tė Ēmimit tė Evropės janė Mbreti i Spanjės Huan Karlos, Helmut Kol, Ronald Regan-i, Oto fon Habsburg dhe Emil Konstantinesku.
Koha dhe vendi i dhėnies sė ēmimit pėr Presidentin Rugova do tė bėhen tė njohura mė vonė.
Sa shume e qmove Ibrahim Rugoven.I qmuari di edhe te qmoj!