PDA

View Full Version : A po Shkatrrohet LDK-ja per gjdo dite?


Faqet : [1] 2

fadil
07-04-04, 20:42
si e vlersoni dorheqjen e Edita Tahirit dhe Edi Shukriut nga LDK-ja dhe Kritikat qe keto dyja i kan adresuar ne adres te LDK dhe presidentit Rugova?

progoni
08-04-04, 18:27
Fadil tani nuk po ta mbroj LDK hiq,po ta maroj qefin.
Po LDK kjo qė ėshtė, e keqja dhe e shkatrruarja,hala me gjumin e arushave, gjysma e kryesis hala jan duke i fshi syt se si ėndėrr po u doket kjo punė,do tė fitoj shumicėn e votave.
LDK nuk ka kongurrencė qaq qė ėshtė, tė tjerat parti jan llam krejt. Bije fjala PDK ,ajo aqė shum i ka Kosovės borqė sa qė kjo gjenerat nuk do pėrjetoj marrjen e shumicės nė pushtet, dikush do pyet cilat jan ato borqe po i thėm disa:
1.politizimi i luftės nė Kosovė (drejtoria politike e uqk,udhheqje politike kan vetėm ushtrit komuniste )
2.Monopoli mbi luftėn nga kjo drejtori politike (tė gjithė tė tjerėt tė cilėt nuk jan bindur direktivave tė kėsaj drejtorie dhe qė kan pas gadishmėrin qė edhe ata tė jen pjes e luftės , kan qen tė persekutuar. Siq jan: kėrcnimet, rrahjet,plaqkitjet,qėnjerzimet nė familje,burgosjet nėpėr bodrume e puse si ai i likoshnit,e deri te likujdimet qė kan vazhduar edhe pas luftės).
3.shpallja si Institucione trathtare qė i bėri Instucioneve tė Kosovės qė nga ndėrkombtarėt jan njohur si sistem paralel shtetror i Kosovės dhe sakrifica qė kishin bėr shum veprimtarė (e qė aq shum u zhgynjen)pėr tė mbijetur nė atė sistem kolenial tė millosheviqit sidomos nė sferėn e arsimit ishte e pakapshme pėr ata veprimtarė deri te burgosja qė ju bėhet njė delegacioni tė kuvendit nė Drenicė.Si dhe injorimi i ktyre Instuticioneve qė i ėshtė bėr nė Rambuje,sjellja kryeneqe e disave.
4.Sjellja me refugjatė qė ishin dėbuar nga Kosova nė Shqipėri ,deri dhe te ndarja e familjeve gjeja pėr tė luftuar nga komisar politikė tė ksaj drejtorie.
5.kulmi QPK ,ende pa pėrfunduar lufta kjo drejtori kishte nė hy djallėzin mė tė madhe tė sajė , imponimin e pushtetit duke domostruar pushtet ne male, kampe refugjatėsh,sa qė disa komisarė te mjer politikė filluan edhe nė diasporė pėrkundėr pushetit qė kan vendasit por nė formė tjetėr se familjet poshtė do pėrgjegjėn pėr veprime tė juaja ktu.
6.Diktaturėn njė formė sistemi i udhėheqjeve qė ngjante nė fise tė Afrikės.Mėnyra mė e prapambetur e udhėheqjes sidomos pėr njė gjenerat tė re qė kishė synim qytetrimin europian,korrupcioni qė mbizotroj pėr kta muaj ishte marramendės sidomos te pushtetarėt e rinjė qė zbritėshin nga malet tė strukur kaqubave diku me muaj tė tėr.

Kosova ėshtė e vogėl por e mjaftuashėme qė kto fenomene tė prekin drejtėpėrdrejtė mbi 50% tė qytetarėve tė saj qė mjafton tė mos ket shumicėn.Si duket Rugova i din tė gjitha kėto veq flen dhe fiton.

Unė ēdo kund kam pėrdorur fjalėn shumicė e jo marrje tė pushtetit sepse me korrnizėn kushtetuese ėshtė e pamundėshme marrja e pushtetit nga njė forcėpolitike(duhet ti ket 82% tė votuesėve qė ėshtė e pakapėshme )

Fadil i pėrmenda gjashtė jan edhe X h e r e 6 po boll me qito.

fadil
08-04-04, 19:10
pershendetje:
PDK-ja te vetmin borgje qe jav ka Kosovarve Shqiptar eshte se keta kan luftuar per qlirimin e Kosoves dhe Kosovarve!
me mir ka qen per kosovaret te ken nje drejtori Politike neper malet e Kosoves se sa ne Gjermani!
me mir ka qen te jesh Kryeminister i qeveris se perkohshme ne malet e Kosoves se sa te jesh Kryetar i Kosoves ne itali!
Lufta e UĒK-se nuk eshte Politizuar por eshte organizuar nga Shtabi i pergjithshme i UĒK-se dhe Drejtoria politike e UĒK-se qe me mundesit e veta te luftoj per qlirimin e Kosoves!
e ti i nderuari Progani me kete shkrimin tende nuk ke shkruar asgje te argumentuar perpos trillimeve dhe urrejtjes qe ke ti per Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves dhe Ushtaret e saj dhe Udheheqsit e saje!
kjo eshte fakeqsia e juaj dhe e bashkmendimtarve te juaj!
E Lidhja Demokratike e Kosoves me Kryetarin e saj Ibrahim Rugova per gjdo dite eshte ka shkon nga shkatrrimi dhe turperimi para qytetarve te Kosoves!
kete me se miri e argumentojn dorheqjet nga Lidhja Demokratike e Kosoves duke u Nisur nga Bujar Bukoshi,Edita Tahiri,Edi Shukriu dhe shum e shum te tjer !
per te kuptuar se kush ishte ne te kaluaren,kush eshte tashte dhe kush do te jet ne te ardhmen Lidhja Demokratike e Kosoves mjafton ti ndegjosh Kritikat e ketyre qe jan terhequr nga LDK-ja .
Ibrahim Rugova dhe LDK-ja e kan humbur perkrahjen edhe te popullit te Kosoves edhe te miqve me te qmuar te Kosovarve.
kur e humbe perkrahjen nga keta ateher nuk te pret asgje perpos shkatrrimit!?
mjafton ti kujtoj edhe problemet neper dege te LDK-se siq ajo ne vushtrri!
si u shkarkua nga Kryetari i Komunes Muharrem Shabani Kryetar i LDK-se dhe si jan perqar ne mes vete sa qe nuk po kan shans te qeverisin me komunen e vushtrris.
ne LDK jan krijuar dy rryma dhe qe te dyja do te humbin dhe LDK-ja bashk me to!
kete me se miri jan ka e tregojn vete ata qe deri dje kan qen ne LDK?!
ne zgjedhjet e vjeshtes pregadituni ti keni nja 20% te votave te Kosovarve?
sepse LDK-ja ka deshmuar se seshte e afte te qeveris Popullin e Kosoves as ne te kaluaren as ne te tashmen e sdo te jet e afte as ne te ardhmen?

Dilaver
08-04-04, 19:35
Ky far policajc Fadili duke menduar se ėshtė nė kohėn kur i ka shkuar fjala njė xhandari me secilin diskutues e per fat tė keq tė tij keta janė pjesa dermuese e popullit shqiptarė i doli punė me dhėnė vlerėsime se asnjeni nuk po dijka asgjė, dhe ky far xhandari i gjithėdijshėm Fadili na qenka njifar talenti i shquar tė cilin gjdo diskutues qe ka shkembyer replikė me te deri me sot tė gjithė e kan demantuar dhe prap vazhdon me tė njejtin avaz si gjeli me u mat me secilin edhe pse nuk posedon dije as argumente.

Per humbjen e perkrahjes sė elektoratit ėshtė argumenti se kush ja dha votėn, pra ky ėshtė argumenti dhe shperblimi mė i madh ndėrsa sa i perket faktorit nderkombėtar po flasin veprat, per tremuaj tri ēmime per presidentin, ndersa LDK ka nevoj per pastrim, pluhurin dhe berllogun sidomos tani ne keto ditė pranvere duhet pastruar dhe larguar nga rradhėt e veta.

Bujar Bukoshin po ta falim e hajrin ja pafsh, por edhe tė gjithė tė tjerėt tė cilėt i shperblejmė me karton tė kuq falė tė qofshin.

Njerėzit e luhatshėm tė pavendosur qe nuk ju pret sopata kurr nė njė vend dhe kanė deshirė qe tė jenė i pari edhe pse nuk e meritojnė por edhe se tė gjithė nuk mund tė jemi i pari, nuk i propozon kush dhe as qė kanė aftėsi e prirje per atė, janė tė denuar tė deshtojnė.

Jo rrallė herė njerėz tė tillė nga semundja karrieriste bien viktimė e vet vetės duke menduar se jan dikushi (nė kurriz tė tjerėve) tentojnė tė shkaktojnė huti e ē’rregullime nė partinė qe perfaqėsojnė nė mėnyra tė ndryshme me qellime tė caktuara, (pėr tė pushtuar kėshtjellėn nga mbrenda) por per fat tė keq tė tyre pa sukses.

Nuk ėshtė i vogėl numri i deshtakėve politikė nė Kosovė, tė cilėt formuan parti tė ndryshme me nga njė FUGON njerėz e deri nė far autobusi lokal, si p. sh. Veton Surroi me partinė e tij Jugosllave UJDI, pastaj Luljeta Pula ndoshta ju kujtohet, nese ėshtė gjallė kund, pastaj Hidajet Hyseni, pastaj Rexhep Qosja, Adem Demaqi, besa Bujar Bukoshi e ka njė autobus gjin ai korri sukses dhe ka pas premtuar se do tė nxjerr Kosovėn nga Kriza.

Edhe keto dy zonja duke parė keta politikaj sesi po i ndėrrojnė partitė sikurse Aziz Salihu qė i ndėrronte shvalerkat (dashnoret) njifar vakti, kush nga frika, e kush nga karrierizmi, kush nga mendja e shkurtė e mosdija dhe rėnja me kokė murit, si duket kanė vendosur tė marrin rrugėn e deshtimit total.

Nuk ka qenė i marrė ai qe ka thėnė se politika ėshtė lavire, tė mirrresh me politikė duhet me qenė…….

Politikanėt, deputetėt, liderėt, kryetarėt e degėve e nendegėve, kryetarėt e komunave, anėtarėt e LDK nė pergjithėsi deri sa tė jenė mbrenda mureve tė LDK-sė, mund tė kenė autoritet e respekt nė popull se pėrndryshe janė tė denuar tė deshtojnė sikurse tė permendurit.

Pra ju deshiroj sukses (deshtim) tė plotė sikurse tė tjerėt qė deshtuan edhe ketyre dy zonjave.


Me nderime Dilaveri

Barbaroza
09-04-04, 10:23
si e vlersoni dorheqjen e Edita Tahirit dhe Edi Shukriut nga LDK-ja dhe Kritikat qe keto dyja i kan adresuar ne adres te LDK dhe presidentit Rugova?

O Fadil,mire e pat zoteri Dilaveri,tash ka ardhe pranvera e duhet spastruar berllogu i dimrit,e shyqyr qe keto dy zonja(lexo:berllog)po largohen vete e nuk po na qesin telashe neve.

Murgesha
09-04-04, 12:32
A po Shkatrrohet LDK-ja per gjdo dite? Po na pyet Fadili. E une te them:
Fadil vetem enderroni me sy qel ne pike te dites.

fadil
09-04-04, 13:07
pershendetje:
Murgesha,Daliveri.progani,barbaroza dhe disa te tjer bashkmendimtar te tyre te gjithe ata qe terhiqen, e akuzojn apo nuk jan ne partin e tyre i quajn tradhtar.berlloga e lloj lloj etiketime te turpshme drejtojn ne drejtim te tyre?

me keto shkrime ju keni treguar se ju jeni ata qe i akuzoni dhe etiketoni pa asnje fakte ata qe jan kunder jush ?

Koha eshte per ndryshime!
dhe ndryshimet do te ndodhin ne favor te atyre qe sakrifikuan per lirin e Kosoves!

Murgesha
09-04-04, 19:43
pershendetje:
Murgesha,Daliveri.progani,barbaroza dhe disa te tjer bashkmendimtar te tyre te gjithe ata qe terhiqen, e akuzojn apo nuk jan ne partin e tyre i quajn tradhtar.berlloga e lloj lloj etiketime te turpshme drejtojn ne drejtim te tyre?

me keto shkrime ju keni treguar se ju jeni ata qe i akuzoni dhe etiketoni pa asnje fakte ata qe jan kunder jush ?

Koha eshte per ndryshime!
dhe ndryshimet do te ndodhin ne favor te atyre qe sakrifikuan per lirin e Kosoves!


Eh sa mire do ta ndjeja veten qe vertet ne te ardhmen te ndryshonin gjerat ne favor te atyre qe vertet punuan e sakrifikuan cdo gje per Kosoven. Por pa u larguar ata qe nuk punuan e nuk sakrifikuan agje por qe po thirren ne emer te asgjes nuk do te vije kjo dite jo.

illyria
09-04-04, 21:06
Fadil,pas Rambujesė,kryetari i Kosovės u kthye nė Kosovė kurse Hashimi u nal nė Tiranė e u vetshpall kryeministėr.
Suksesi mė i madh i PDK-sė dhe AAK-sė pas lufte ishte eliminimi(ekzekutimi) i kundėrshtarėve politik dhe vėnja e busteve nė Prizren e mos ti pėrmendi kėtu "sukseset" e famshme afariste tė ish komandantėve tė luftės ku menjėherė,shumė prej tyre u bėnė milionerė!
Qėllimi i "shenjtė" i juaji ėshtė,pushteti,plaqkitja dhe eliminimi i kundėrshtarėve politik se pėr ardhmėrinė e Kosovės as qė mendoni.
Nėse ju fitoni zgjedhjet,vaj medet pėr popullin sepse kriminelėt,banditėt dhe qobanėt asnjėherė nuk kanė mundur me e udhėheqė njė shtet.Serbia ishte njė shtet i tillė dhe e pamė se ēka pėrjetoi.Ju shoku Fadil jeni me tė madhe duke i imituar shkijet.

illyria
09-04-04, 21:10
Ata qė sakrifikuan pėr lirinė e Kosovės janė nėpėr varreza Fadil kurse ata nė tė cilėt ti mendon,duke sakrifikuar aq shumė pėr Kosovėn u bėnė tė gjithė me rend milionera!!!
Mos me ju pas njoftė,populli kish votue pėr juve menjiherė pas lufte!

fadil
10-04-04, 15:45
pershendetje:
Yllyria sa "intelexhente" qe eshte thote se te gjithe ata qe sakrifikuan per kosoven jan vrar!?
sipas saj per te qen i rrespektuar nga njerzit si yllyria dhe bashkmendimtaret e saj ka qen dashur te vritesh sepse nese nuk je vrar ske bere asgje!

Nje thenje e Rrustem Berishes ish komandant i Brogades 138 Agim Ramadani:

Ata qe e fillojn luften rrezikojn te humbin!
kurse ata qe nuk e fillojn luften jan te humbur!

Murgesha
10-04-04, 17:12
pershendetje:

Ata qe e fillojn luften rrezikojn te humbin!
kurse ata qe nuk e fillojn luften jan te humbur!


Interesant shume i njoftur po me duket ky sllogan. A me tregon kush se ku e kam degjuar bre?

illyria
10-04-04, 19:01
Apo ndoshta ka sakrifikue edhe ai protestuesi dhe ish luftėtari nė Prizren i cili pas kalljes sė njė kishe,nga "dhėmbja" e madhe pėr tre fėmijėt e mbytur dhe nga patriotizmi i tijė i madh kishte marrė kumbonėn e asaj kishe nė shtėpi sepse kishte ndėgjuar qė ajo kushton rreth 50.000 euro!!!
Fadil,a je ti adhurues i kėtijė patrioti tė famshėm.
Pėr turpin tonė tė madh,kėsi "patriota" kemi shumė nė Kosovė mirėpo nuk dojmė tė pranojmė e nėse vet nuk i qesim sheshit, ne nuk do tė kemi kurrfarė pėrparimi nė ēdo aspekt.

fadil
10-04-04, 20:31
pershendetje:

a ish kan ky djali qe e kishte vjedhur ate kombanen e kishes ushtar i UĒK-se dhe antar i PDK-se apo AAK-se ? sigurisht qe po a 1 a po yllyri! ti je sikur sia e amerikes! e din a po jo! sigurisht qe pergjigjja jote eshte po?
kete e dine edhe forumistet tjere?hahahahahahahahahahahahahahahahaha shum intelegjente je veq se di se kujt je ka i sherben?
kosovarve shqiptar jo per qeta jam shum i sigurt e ndoshta atyre qe jan kunder kosovarve shqiptar po?

progoni
10-04-04, 20:47
Na ishte Fakili dhe vetem Fakili pa asnjė mendimtar nė forum u bėnte ball tė gjithėve.

Fakili mos lėsho pe.
Me gjykės mė nė fund.Ah jan bėr pak si shum BRE F A K I L

Auberoni
10-04-04, 23:21
Fadil,pas Rambujesė,kryetari i Kosovės u kthye nė Kosovė kurse Hashimi u nal nė Tiranė e u vetshpall kryeministėr.
Suksesi mė i madh i PDK-sė dhe AAK-sė pas lufte ishte eliminimi(ekzekutimi) i kundėrshtarėve politik dhe vėnja e busteve nė Prizren e mos ti pėrmendi kėtu "sukseset" e famshme afariste tė ish komandantėve tė luftės ku menjėherė,shumė prej tyre u bėnė milionerė!
Qėllimi i "shenjtė" i juaji ėshtė,pushteti,plaqkitja dhe eliminimi i kundėrshtarėve politik se pėr ardhmėrinė e Kosovės as qė mendoni.
Nėse ju fitoni zgjedhjet,vaj medet pėr popullin sepse kriminelėt,banditėt dhe qobanėt asnjėherė nuk kanė mundur me e udhėheqė njė shtet.Serbia ishte njė shtet i tillė dhe e pamė se ēka pėrjetoi.Ju shoku Fadil jeni me tė madhe duke i imituar shkijet.

Vetem edhe nje do shtoja; A eshte gati Ramushi te e kryej fakultetin? :lol:

Honesty^uk.
11-04-04, 16:25
si e vlersoni dorheqjen e Edita Tahirit dhe Edi Shukriut nga LDK-ja dhe Kritikat qe keto dyja i kan adresuar ne adres te LDK dhe presidentit Rugova?

I nderuar Shoku Fadil (se ju komunistat e keni kete parashtese)
kur LDK nuk munden ta shkaterrojn me vrasje dhe pushkatime
kriminelet dhe tradhetaret e kombit
per kete te siguroj une se largimi I dy zonjave te cilat moren emer ne LDK , vetem sa i pastrojn pastrojn dhe forcojn radhet e LDK
Duke te kujtuar se tash eshte koha e pranveres dhe dallendyshet fillojn shtegetimin.
Te gjithe ata qe kan qene me hile dhe nuk kan pasur bindje te forta jan larguar dhe do te largohen vete,dhe kuptohet se do te ju mbeshteten juve.

illyria
11-04-04, 18:02
Fadil,zbulimi,arrestimi dhe dėnimi i banditėve,vrasėsve,hajnave dhe kriminelėve tė tė gjitha ngjyrave i shėrben dhe ėshtė nė tė mirė tė tė gjithė popullit,nė tė mirė tė ardhmėrisė.Ti dhe bashmendimtartė e tu duhet fort mirė me e kuptue njėherė e pėrgjithmonė se me hajdutė dhe kriminelė nuk bėhet shteti.
Fadil,ai magari me kumbonė tė kishės nuk ka vlerė pėr CIA-n,ate e lajmėroi te KFOR-i me siguri ndonjė bashkluftėtarė i tijė qė ia ka pasė inatin nė stilin "pse ai me pasė kumbonė e unė jo"!!!
E di, e di...sipas teje,ky ėshtė edhe njė sulm i paskrupullt mbi vlerat e luftės!!!
Hajdutėt dhe banditėn qė i keni nė radhėt e juaja dhe qė keqpėrdorin emrin e ushtrisė dhe vlerat e luftės qė ajo bėri janė duke degraduar atė emėr dhe ato vlera.
Demaskimi i tė gjithė atyre qė veprimtarinė e vet kriminale e fshehin prapa ushtrisė,luftės dhe patriotizmit ėshtė mėnyra mė e mirė dhe mė e qėlluar e mbrojtjes sė vlerave tė vėrteta tė luftės!

Shpati
12-04-04, 13:10
LDK do te shpartallohet nje dit dhe at jo larg !

A po shkatrrohet LDK per qdo dit ?
Po.
Edhe pse mendoj se si Parti esht dasht vet te shprendahet mbas luftes si e njohura LKJ pse nuk ndodhi diq e till ?
Por si po duket dikush ka pasur interes ta mbajn ket parti te semur ne jet per fatkeqsi te Shqiptarve.

Pse LDK duhet :
-Reformohet,
-Shprendahet
-Shkatrrohet
Me LDK nuk ben njeriu Shtet as mund te mbaj Shtet.
A ka ende Shqiptar qka nuk e kan kuptuar se kush esht LDK ?
Nje Parti qe Luftoi Sindiktat e pa Varura te gjitha Partit dhe Shoqatat Shqiptare ne Kosov,por jo edhe armiqt e Kosoves.

-Reformohet:
Ne qoft se e njeta Parti mund te lirohet nga strukturat udheheqse Parazite ndoshta do te mund te mbijetoj si Parti.
Nje form e till ndoshta do te ishte si mundsi por edhe si shans per te gjith. Si model pa tronditje te thella ne skenen politike Kosovare.
A do ta arrij ket, te shiqojm ne te ardhmen ?

-Te Shprendahet:

Shprendarja e kesaj Partie simbas modelit te ish-LKJ ndoshta do te ishte si zgjidhje .
Diq e till shpejt mund te ndodh,pasi antaret e kesaj Partie te zhgenjyer do ta braktisin ket Parti.
kjo parti ka mbijetuar dhe mbijeton nga "Propaganda Profesionaliste si e Shkive"nje pjes e tyre jan Shkolluar nga Shkiet.
Humbja e kontrollit ne mjete e informimit mbas luftes pasi Shkiet nuk po mund ti ndimojn te njetit qdo dit do te jen te detyruar te gelltitin karrota.
Propaganda nuk do te mund te i mbaj pergjithmon.

-Shkatrrimi :
Nje model qe do te mund te ndodhe ne qofte se nuk ndodhin dy te parat ?
Me nje Parti te till pasi Shtet nuk mund te ben por dhe problemet e qytetarve nuk mund te zgjidhen.
E njeta Parti do te ndeshet me Protesta ,Demostrata,Greva etj. Ku kreu i kesaj Partie do te terhiqet nga Politika ose do te mund te ia mbathin dika Azil !
Propagandusit Profesional si te Shkive-Ish Komunistet do te braktisin ket Parti, pasi te njetit aty me nuk do te mund te i realizojn interesat.

Cila form do te ndodhe sot esht vetem spekulim,por se do te shkatrrohet do te shkatrrohet,jeten nuk e ka te gjat.

Ardhmeria e Kosoves esht pa LDK!

Shpati

illyria
12-04-04, 21:28
Shpat,e nėse LDK-ja nuk shkatėrrohet vetė,si do ta shkatrroni ju!!!
Ashtu kėshtu ia filluat menjėherė pas lufte duke i pėrdorur pushkėt e juaja "ēlirimtare!.

fadil
21-04-04, 18:44
Pershendetje:
Lidhja Demokratike e Kosoves eshte ka shkatrrohet nga pa aftesia e Liderit te kesaj Parti e assesi nga dikush tjeter jashte kesaj Partia!
Kete e deshmojn mosmarrveshjet e antarve te LDK-se ne Gjilan,Vushtrri dhe Lipjan e posaqerishte ne qender!
Lidhja Demokratike e Kosoves ka nje lider te deshtuar ?
Rugova ju ngjane burrave te odave e jo Politikanve te profesionalizuar me koncepte demokratike dhe me vizione te qarta per te ardhmen?

Ne Lidhjen Demokratike nuk ka udheheqje demokratike por ka udheheqje burokratike dhe komuniste?

Rugova Udheheq ne LDK njesoj siq ka Udhehequr Enver Hoxha ne Kohen e Kumunizmit me Shqiperin?

Ne Kohen e qeverisjes se Enver Hoxhes vendimet per partin i ka marr vete Enveri, Vnendimet per qeverisjen e shtetit i ka marr vet Enveri dhe askush nga antaret e qeveris dhe te partis se tije nuk eshte perfillur per ate qe ka thene nese si ka pelqyer enver Hoxhes!

Rugova eeshte i ngjashem me Enver Hoxhen ai e Udheheq LDK-ne koke ne vete pa i ndegjuar idet e kryesis se LDK-se, merr vendime ne kuader te LDK-se pa i interesuar qendrimi i antarve te LDK-se, keshtu qe Ibrahim Rugova e emiton Enver Hoxhen?

progoni
24-04-04, 14:06
Edhe nė qofse krejt ashtu ėshtė si thuani ,Kryetari Rugova ėshtė i pazavensueshem si lider i LDK-sė.
A e dini pse:
JA KALLI BARKUN PER SE GJALLI, KREJT NE NEHROPSIKIATRI KA ME JU QU
EDHE ME FJET NUK PO MUNDENI, ENDERR PO JU DEL PARA

Qitash edhe kėshtu, gjuhė tė argumenteve tė juaja
Bini veti mas se maruet


tungi

fadil
24-04-04, 15:38
Pershendetje:

Kosova dhe Kosovaret kan nevoj per Nje president qe na qon ka evropa se per me tentu me na qu ne Psikiatri na e dina se ky eshte rugova ?

Por une mendoj se kishte qen me mir te dergohet Rugova ne psikiatri sepse Rugova eshte ai qe ka nevoj per nje trajtim Mjeksor Psikiatrik se ai nuk eshte ne rregull?

progoni
25-04-04, 00:03
Jo jo Na me Kryetarin Rugova nė koft kysmet nė Europ PO.
Veq po na vjen keq pej juve qė veti nuk po i leni nder as ne spital me ju vizitu.
Hej bini veti mas se edhe maruat edhe ėshtė bėr von more fadil politika

Shpati
25-04-04, 09:40
Ju pershendes illyria !

Qellim shkatrrimin e LDK nuk e ka pasur askush deri me tani.
Pasi pjesa dermuse e Shqiptarve kan qen te koncentruar ne Luft Qlirimtare.
Ky ka qen qellimi i tyre,Ushtrin Serbe me nuk e ke ne Kosov.
At mund ta ben zgjedhesi me voten e tij,pak zgjat por vjen ajo me siguri.
Sa ma heret aq me mir.
Edhe pse nuk jam Politikan as merrem me te ,mendoj se detyr e Partive esht qe ta debojn LDK nga jeta Publike.
Ne qoft se do te qendroj e njeta Parti ne sken do te vjen ne pyetje edhe ekzistenca e Kombit Shqiptar.

Shpati

Dilaver
25-04-04, 09:56
Kjo ėshtė njė ėndėrr e parealizueshme dhe mund tė them lirisht vetėm halucinacion i disa individėve tė cilėt e shofin interesin personal nė rend tė parė e sa i perket atij shtetėror e kombėtare as qe qajnė koken per tė.

Desha tė parashtroj njė pyetje zotėri Shpati sipas juve kush ėshtė ajo forcė politike qe do tė zėvendėsonte elitėn dhe trurin e kombit shqiptarė?

mendim
25-04-04, 12:41
Kurr ne jete.Mos e perzini me PDK dhe AAk .LDK eshte parti per se mbari.

Honesty^uk.
25-04-04, 20:17
Duke lexuar leximet e disa HIPOKRITEVE, qe jane me shume se pakice, nuk po mund te ndalem pa ju kujtuar ketyre mburaveceve te udhehequr nga kleptokomunisti THAQI, se dielli per ju ka perenduar para se te lindin.
shoku FAdil, keto trillimet tuaja te neveritshme
dhe te lakuara ne rasat qe ju pershtaten ju dhe atyre krimineleve qe ju mundoheni ti mbroni apo ti ngrini ne piedestale te cilat nuk arrihen me ane te pushkatimeve,vecse me sjellin neveri.

illyria
25-04-04, 20:39
Sa mė shumė kriminelė,hajna dhe banditė ordinerė nėpėr burgje,Kosova dhe populli i sajė janė aq mė afėr lirisė sė vėrtetė dhe pavarsisė!

nezi
26-04-04, 10:05
Pershendetje !!
Me vjen shume keq per ldk qe po humbe dy politikan shume te zonja, sepse eshte ajo Edita Tahiri e cila mbaroj doktoraturen ne SH BA , edhe ate me note shume te larte, ...! Shtrohet pytja ? Kush ka ngelur tani ne Ldk..... Ti numrosh ne gishta .. dy tre akademik qe munde ti thuash aktiv ne politik,!!! Mos e numro zotin Krasniqi, ai asnje veprim , asnje fjale nuk ja ke ndjere gjer me tani ....!! Dhe mos nxitoni forumist ldk_s ti quani "berllog"Dy doktore te shkencave...dhe mos harroni se vertet tani krejt"berllog " ka mbetur... dhe eshte per tu habitur se si edhe elektorati qe njoh ne Kosove, te ter jane sikurse ai proverbi" Kapaku e lyp vekshin"
Eshte per tu habitur qe kure ka mbaruar Lufta ne Kosove Te vetmen pune shume te fuqishme ka qene "sllogani qe ju keni marre urdhera nga aktivet e ldk," Qe sa me shume te trilloni, gjera nga me te ndryshmet , qe te shkruani atje edhe ku ju zaptojshit pronat e serbeve, apo teromeve shme shpejt me tri shkronja UQK,.... vetem e vetem qe sa me shume UQK_ja te humbe besimin ne popull, ... Kujte i ndihmuat " Kjo ishte interes ne interesin e serb, sepse ajo nuk i frigohej rugoves cdo dit kur ka dashur e kane pasur ne zyre, per biseda dhe konsullta , por skishin cfare ti benin TIGRAVE te UQK; Atje e kishin lemerin, pore me sukses kan vepruar veglat e ldk, nen at fjalen e urte " Majma Nane kupilin ti them kurve sa sme ka thene" Por POPULLI GJITHNJE E ME SHUME PO VETDIJESOHET DHE TE GJITHA PARTIT TJERA DO JENE ME TE FORTA SE SA LDK... ( mos u merzitni ldk_ista)

Murgesha
26-04-04, 12:23
Pershendetje:

Kosova dhe Kosovaret kan nevoj per Nje president qe na qon ka evropa se per me tentu me na qu ne Psikiatri na e dina se ky eshte rugova ?

Por une mendoj se kishte qen me mir te dergohet Rugova ne psikiatri sepse Rugova eshte ai qe ka nevoj per nje trajtim Mjeksor Psikiatrik se ai nuk eshte ne rregull?

Fadil kete shkrim tendin e konsideroj si nje thirrje te nje njeriu te ren moralisht dhe psiqikisht nga sukseset e LDK-se.
Hajt pash daden mos i shiko shume sukseset e LDK-se se po tutem se se paska te gjate e paske me ra ne kome. Te garantoj se kjo ka me te ndodh ne TETOR 2004.

Murgesha
26-04-04, 12:26
Postuar: Mon Apr 26, 2004 10:05 am Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
nezi postoi

Pershendetje !!
Me vjen shume keq per ldk qe po humbe dy politikan shume te zonja, sepse eshte ajo Edita Tahiri e cila mbaroj doktoraturen ne SH BA , edhe ate me note shume te larte, ...!

Hajt moj Nezi se ka LDK-ja njerez te vendosur sa te duash. Sa per doktoraturen e Edita Tahirit eshte mire qe ajo si dr. Edita te shkoj me PDK bile te krenohen edhe ata pak me Dr-ja origjinale edhe ate te shkolluar ne USA.

nezi
27-04-04, 12:52
E nderuara Murgesha !
Une se pari te kujtoj se nuk jame antare e as nje partie... ! Pore jame vetem per te ruajtur vlerat e Luftes dhe kame rrespekt per te gjith ata qe moren pushken Zonje, sepse ata shkuan per te vdekur , per te lare borgjin qe kemi ndaj ATDHEUT!!
Sa i perket ku shkojne ato dyja ato do zgjedhin vet , pa direktvat e askujt!! dhe sa i perket PDK-s mendoj se aty jane rradhitur ata djem qe mbaruan akademit me te mira per atdheun, te cilet e kane luftuar, okupimin ne menyrat me te ndryshme, duke i thene pacifizmit JO per dy decenje me rradhe...!!! Shume nga ata kane lene rinin ne kazamatet serbe ... !! Popullit tone nuk i duhen kursistet politik te kragujevcit , apo bijt e udbasheve, dhe vet udbashet... !!! POPULLI I KA NJOHUR I NJEH DHE DO TI NJOH ME VONE NGA HISTORIA JONE E PERGJAKUR...

MemphiSx
27-04-04, 22:11
Nezi sipas teje Sli Qeki e Agim Ramadani e tjer e tjer kuj i perkasin une mendoj se i perkasin popullit te Kosoves e jo Pdk siq po thu ti se je gabim qe po i pervetsoni edhe deshmoret nuk po i leni te qet as ne varre duke ber politik edhe per se vrari ne emer tyre deri kur keshtu kur do ti ndalni kto vepra te mjera per perfitime politike LDK KEt nuk e ka tradit por vlerat i ka fitu edhe i fiton me pune dhe vulnet sikur qe ka punu qe 15 vite ket te jesh i bindur edhe qysh thu se nuk je i asnje partie kur shan tjeter parti qy acncnnc sa te mjer qe jeni edhe LDK Vetem qe po shkon ka forcimi i saj e jo ka shkaterrimi sepse edhe ata njerz qe deri me sot nuk kan besu ne LDK Tash e kan pa se kush punon per Pavarsin e Kosoves e kUshe pEr shkaterrimin e Kosoves kjo u pa me protestat e fundit ne organizimin e Pdk :P

nezi
28-04-04, 13:04
Memfis!!
Une nuk kam cekur ne ndarjen e deshmoreve ,dhe as qe duhet te behet ajo sepse ata jene bijt e ketij Populli dhe lavdi ju qoft te gjith te reneve pa dallim partije, sepse nuk vdiqen per parti por per KOSOVE, andaj lexoje edhe njeher se.. ndoshte je keqkuptuar...! Ndersa qe thoni se ldk po shkon ka forcimi i saje...!!! e ke gabim se gjithnje po shkon ka shkatrrimi ,...!! e forte ishte ne fillim te formimit te saje pothuaj 90% ishin ne ldk, pore me nje politik pacifiste nuk shkohej perpara per asnje hap, por vetem ne shkatrrim injorim te kerkesave te popullit, dhe diktat komunist permbrenda partis , dhe nga kjo, vazhdon largimi gjithnje e me shume i antareve te saje... !!!
Ju pershendes nezi

MemphiSx
28-04-04, 13:44
dhe sa i perket PDK-s mendoj se aty jane rradhitur ata djem qe mbaruan akademit me te mira per atdheun, te cilet e kane luftuar, okupimin ne menyrat me te ndryshme, duke i thene pacifizmit JO per dy decenje me rradhe...!!! Keto fjale me duket ti qe i ki shkru Sepse ne radhet e luftes te gjith kem qen TE LDK-se Por mandej se pse u perqa UQK Do te shkrun historia e jo neve ketu Mendoj se kuptohem ..!!

illyria
29-04-04, 00:17
Nezi,mos i pėrzi punėt kėtu tė lutem sepse tė gjithė kėtu jemi tė rritur dhe i kemi nga dy kokrra men nė tru!
Askush nuk konteston qė dėshmorėt ranė pėr Kosovėn dhe lirinė e popullit tė sajė.Ata nuk ranė pėr parti e as pėr pasuri por janė disa ish bashkėluftėtarė tė tyre qė sot luftojnė vetėm pėr pasuri,pozitė dhe pėr parti,qė pas lufte vazhduan tė vrasin shqiptarė dje kundėrshtarė politik dhe kundėrshtarė ekonomik(mafia).
Ēka ėshtė ajo mė e pakuptimta,ata shfrytėzonin dhe keqpėrdornin pamėshirshėm pikėrisht dėshmorėt e luftės,ish bashkluftėtarėt e tyre tė rėnė nė fushbetejė dhe vlerat e asaj lufte.Veprimtarinė e skajshme kriminele tė tyre ata e fshihnin pas vlerave tė luftės dhe pas mė tė vlefshmes,gjakut tė derdhur tė dėshmorėve tė kombit.
Edhe unė nuk jam aktivist politik por si qė thash nė fillim,jam i rritur dhe kam sė paku dy kokrra mend nė kokė dhe i kuptoj fort mirė ndodhitė e luftės dhe pasluftės.
Sa i pėrket luftės,mund lirisht tė konstatoj qė pėrpos qėllimit kryesor madhor tė tė gjithėve qė rrokėn armėt pėr ēlirimin e vendit nga okupatori,ka pasė shumė raste kur ato pushkė u keqpėrdorėn pėr nevoja tė ulta personale.
Ka pasė raste kur gjat ofenzivės verore tė shkijeve mė 1998,janė zhdukur dy vėllezėr qė ishin nė UĒK(zona operative e Nerodimės) dhe tė gjithė mendonin qė kishin rėnė nė grackė tė shkijeve gjat betejės por fatkeqėsisht,pas lufte u vėrtetua qė ata i kishin vrarė pas shpine bashkvendėsit e tyre qė poashtu ishin nė UĒK pėr njė kontest tė vjetėr nė lidhje me megjė!!!!
Nezi,kėso rastesh ka me qindra,gjat lufte dhe pas sajė,kėte edhe ti e din edhe pse nuk je aktivist politik por meq ende nuk je i gatshėm pėr shtet dhe pavarėsi,ti nuk e pranon kėte dhe me kėte vihesh nė shėrbim tė kriminelėve qė fshihen pas "vlerave tė luftės".

fadil
30-04-04, 10:15
Pershendetje:
ne kete forum ka njerze qe jan te motivuar apo te porositur qe te trillojn gjithe ate qe shkruajn siq eshte Yllyria dhe bashkmendimtaret e saje?!
kishte qen mir sikur te ju shkruash emrat atyre dy vellezerve qe ti shkruan apo thua se jan zhdukur apo vrar nga bashkluftetaret e tyre?
gjithashtu pasi i ke "keto informata" trego se kush ishin vrasesit e tyre(emrat dhe mbiemrat), dhe kete deshmoje ne Polici, sepse nese e dine kete dhe nuk jua tregon organeve kompetente per zbatimin e ligjit ateher ti je kriminele sepse ti po bene krim se po e fshehe krimin qe eshte kryer dhe ti e dine se kush e kishte kryer ate krim.

Ushtria Ēlirimtare e Kosoves eshte formuar dhe organizuar ne kushte shume te veshtira (kushte lufte)!
Ushtaret e Ushtris Ēlirimtare kan qen me te diciplinuarit ne bote?
sepse kan pasur vullnet qe ta qlirojn Kosoven nga okupimi shekullor?
kur them kan qen me te diciplinuarit ne bote e mbeshtes ne fakrin se Ushtria Ēlirimtare nuk ka pasur trajnim elementar diciplinor?
krejt ka qen trajnimi moral qe eshte merit e Drejtoris Politike dhe Shtabit te Pergjithshem te UĒK-se?
qe ka arritur qe me kete ta binde boten qe ta perkrah Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves dhe ti ndihmoj ushtarakishte per qlirimin e Kosoves qka edhe ndodhi kur u bombardua Serbia nga Super fuqit botrore te Udhehequar nga Amerika.
Ushtria Ēlirimtare e Kosoves siq ka thene edhe Xhejms Rubin e ka fituar Luften kunder serbis, dhe ka arritur qe Ushtrin dhe makinerin Ushtarake ta deboj nga Kosova njeher e pergjithmon?
Kjo eshte krenari e nje Populli qe ka pasur nje ushtri qe e ka qliruar vendin dhe i ka rreshtuar te gjithe fuqit botrore demokratike dhe Ushtarake kunder atyre qe na pewrsekutuan maltretuan e tjera e tjera.

E vetmja Guerile ne bote eshte ushtria Ēlirimtare e Kosoves e cila ka arritur ta binde boten qe te na pekrah dhe mbeshtes ne qellimet e saja per qlirimin e Kosoves !

Kjo eshte e pamohueshme pavarsishte tendencave te disa liderve te turpshem dhe te pandergjegjshem ?

MemphiSx
01-05-04, 21:10
Fadil sipas teje te gjith ketu jem te pavler

Qka po te duket vetja ty

Edhe kush mendon qe je

Dukesh qe je shum i ditur por nuk je

Edhe krejt kto tema edhe komente qe i ki shkru en forum dije qe jan te pavlera sepse jan kunder 60% te kosovareve ateher qka mendon qe je ti apo se kush je kur nuk e kan asnje vler kto tema tujat edhe ato komente qe i ki ba po me vjen keq qe po me duhet me te thon keshtu por dije se ne te gjitha temat je i njejti edhe i perdore te njejtat fjali qe don me thon nuk e ki asnje fakt apo argument por ki vetem shpifje perqarje etj, Keshtu qe je shum i pa vler ne ket Forum

fadil
04-05-04, 14:44
Pershendetje:

MemphiSx une dije se jam i padeshiruar per bashkmendimtaret e juaj por kjo nuk me brengos fare!
ju nese keni kunderargumente postoni dhe une i mirpres kunderargumentet!?
por ju ne munges te kunderargumenteve filloni te genjeni,ti ofendoni ata qe jan kunder mendimeve te juaja dhe te bashkmendimtarve te juaj, kjo nuk eshte diqka e papritur per lexuesit e kesaj teme ?
dhe ju kur te shkruani ketu ne kete tem shkruani opinionin e juaj e mos aludoni me shifra te trilluara siq eshte ky 60%shi!
sepse ne zgjedhjet e fundit LDK-ja i ka pasur 43% kurse ne keto qe po vine mendoj se nuk do te ket as 20%?
kete e mbeshtes ne faktin se ne gjdo zgjedhje LDK-ja i ka humbur nga 20%!
e dije qe ju thoni se kjo nuk eshte e vertete sepse jeni mesuar te trilloni dhe ti akuzoni ata qe e thojne te verteten sepse e verteta juve ju shkatrron?!

illyria
04-05-04, 19:03
Fadil,a jane gjith ata shqiptar te vrar pas lufte genjeshter dhe trillim,a jan gjith ata komandant lufte te cilet menjeher pas lufte u ben milionera trillim apo e vertete?!
Kur nisemi nga faktet me te thjeshta ateher nuk mund ta huqim te verteten. Nese ti thua qe keto jane te verteta ateher shtrohet pyetja se kush i vrau gjith ata shqiptar pas lufte e nder ta edhe aktivist te shquar te LDK-s dhe se si u be e mundur qe komandantet te pasurohet aq shpejt ne menyre te ligjshme,pa vjedh dhe pa reketu!
E nese ti Fadil thua qe kjo qe un them nuk qendron,ateher ti Fadil genjen sepse faktet qendrojn ndryshe.
Per rastin e dy vellezerve te vrare gjat luftes per motive te ulta une do te them qe eshte me se e vertete dhe jo trillim dhe do te shtoj qe kjo ndodhi ne nje fshat ne trekendshin Shtime-Malishev-Therand dhe se nga agresiviteti i mafis dhe krimineleve nga radhet e ish UCK-s dhe pamundesia e gjykimeve te mirfillta ne Kosove,familjet e demtuara kan leshuar fshatin e tyre dhe kan ikur ne nje komun tjeter (Lypjan).
Fadil,Kosova eshte e vogel dhe cdo gje leht mund te kuptohet,ne nje vend te vogel ti nuk ke mundesi te fshehesh shum gjera e sidomos ato madhore si qe jane krimet e renda dhe mafia.
Cdo kush qe i fsheh ose mundohet ti fsheh krimet dhe kriminelet apo u ndihmon atyre ne cdo aspekt,eshte dhe vet pjesmarres ne ato krime Fadil kurse arsyetimi i krimeve eshte edhe me tragjike dhe nuk do koment fare Fadil.

MemphiSx
05-05-04, 08:38
Se a po i bjen perqindja LDK a Jo do te shihet ne keto zgjedhje mos u brengos ti

Po une mendoj qe renja do te jet ka ju sepse populli e ka kuptu mir se kush eshte i interesun per Kosoven e Pavarur e kush kunder saj

Kjo u pa me organizimin e ketyre protestave te fundit qe ishin te organizuara nga partija e juaj dhe shum mir u pa qe ishin te organizuara kunder te ardhmes se Kosoves dhe pavaresis se saj ndoshta ky eshte argument i fuqishem qe ju te mos fitoni me shum se 10% te zgjeve te tanishme :(me vjen keq por ky do te jet realitet edhe sa per argumente te ju nuk vlejn argumentet tona sepse jan te padeshirushme per juve sepse nuk keni kunderargumente qe te merreni me to Kaloni buker te gjithe :)

fadil
05-05-04, 18:53
Pershendetje:
MemphiSx pse nuk po ju tregon qart lexuesve te ketij forumi se me daten 17/03/04 Lidhja Demokratike e Kosoves kishte organizuar nje protest ne Prishtin me simpatizantet e saj te cilet simpatizant pas pak qastesh qendrimi para Liderit te tyre Ibrahim Rugova ia mesyen qakllavices dhe u shendrruan ne protestues te dhunshem dhe u perleshen me KFOR-in dhe POLICIN?
e sa per ate 10% qe ti e permende mendoj se ka argumente qe e tregojn te kunderten e shkrimit tende?
pasi qe nga LDK-ja per dite e me shume po largohen antaret e saj duke perfshir edhe antaret e kryesis sa LDK-se?
ju per kater vjet i keni humbur 57% te popullit pasi qe LDK-ja para lufte i kishte 97% kurse ne zgjedhjet e fundit i kishte 40%!
kurse per Yllyrin kisha nje keshill qe ti permbahet temes dhe mos ti ngatrron temat qe te mundohet te jav humbe vleren para lexuesit !
Tema eshte se a po shkatrrohet LDK-ja per gjdo dite dhe ju permbajuni temes e mos shkruani diqka qe ska fare lidhje me temen !
por kjo seshte diqka e papritur per lexuesit e e kesaj teme pasi qe ju simpatizantet e LDK-se kur kritikohi nga te tjeret se pergjigjje per kritikat e juaja filloni ti akuzoni tjeret pa dhene pergjigjje per kritikat qe ju adresohen juve?'
kjo eshte fatkeqsia e juaj dhe e popullit qe ju ka juve?

nezi
05-05-04, 20:43
Pershendetje!
Une mendoj se LDK_ja e sotme nuk ka asgje te perbashket, me idealet e atyre qe e themeluan ket parti. poashtu mendoj se historija e popullit Shqiptare, do te mbaje mend lidershipin ( Rugova) si nje lider qe ka abuzuar dhe dhunuar, me se shumti ndjenjat, dhe idealet e popullit te KOSOVES. Si pasoje e saje, pothuaj te gjithe intelektualet me me ze, te KOSOVES jane terhequr nga kjo parti... siq e shohim tani edhe largimin e dy intelektualeve, te njohura Edita tahirin dhe Edi shukriun ! Keto largime nga kreu i kesaj partie, shpesh pecillen me fyrje dhe politizime...!
Ka pasur momente, kure mbrenda kesaj partie, forcat reformiste kane ngritur krye per te miren e kesaj partie, pore qe kane deshtuar, dhe pikerisht nga udheheqja e NGURTE e kesaj nga vet rugova, dhe la qe te kaloj ne nje parti pacifiste mobirde..!!!!

lazdrani
07-05-04, 10:07
si e vlersoni dorheqjen e Edita Tahirit dhe Edi Shukriut nga LDK-ja dhe Kritikat qe keto dyja i kan adresuar ne adres te LDK dhe presidentit Rugova?
Qy qy po per cka kemi Demokraci mi ndrrua Partit apo fotelet ku te na bjen ma mire,Sot LDK ,nese PDK...AKK ku te na bjen me mire,keshtu e ka Politika :D :wink:

Shpati
08-05-04, 15:43
E nderuara Murgesh !

Njerz te vendosur per te miren e Kombit ne LDK ende nuk kam ndigjue!! !

Kush jan ata oj Murgesh ?

Qfar njerz te vendosur ka ne LDK zonja Murgesh ?
-Per ate qka nenshkruan Kapitullimin ?
-Per ata qka organizojn Tradhti Shtetrore ?
-Per ata qka Dorzojn dhe Thrrasin per Dorzim ?
-Apo te till qka nuk mund ta mbledhin nje mbledhje te Parlamentit gati dhjet vite ?
Per cilet e ke Fjalen oj Zonja Murgesh?

Shpati

vushtrria
08-05-04, 16:41
PERSHENDETJE TE GJITHVE

o shpati shoki ne kosov nuk ka pas kapitullim as nuk ka pas tradhti as nuk ka pas deri me sot dorzim te askujt pa marr parasysh nga cila parti por ti o shpati mos hy neper forume shoki se me te vertet po me vjen me vjell qka paske shkrue pra edhe nje her shpati kosova nuk eshte tradhtuar nga asnje parti as dorzuar as kapitulluar por shpati ketu eshte nje tjeter shoki ketu ju shoki paskit kapitulluar e po te duket se krejt kosova ka mbaruar jo shoki flej shlir ti per at pun kosova kurr udheheqesa ma te mir nuk ka pas.

me nderime vushtrria

Murgesha
08-05-04, 16:48
E nderuara Murgesh !

Njerz te vendosur per te miren e Kombit ne LDK ende nuk kam ndigjue!! !

Kush jan ata oj Murgesh ?

Qfar njerz te vendosur ka ne LDK zonja Murgesh ?
-Per ate qka nenshkruan Kapitullimin ?
-Per ata qka organizojn Tradhti Shtetrore ?
-Per ata qka Dorzojn dhe Thrrasin per Dorzim ?
-Apo te till qka nuk mund ta mbledhin nje mbledhje te Parlamentit gati dhjet vite ?
Per cilet e ke Fjalen oj Zonja Murgesh?

Shpati

Po ti trego se kush paska nenshkruar Kapitullimin?
Kush paska tradhtu shtetin (cilin shtet)?
Kush po thrret per dorzim e kujt ti dorezohen?

Hajt bace shko njeher jepja pergjigjet vetvetes per keto qe me ke pyet mua e pastaj eja e bisedojme prape.

Ketu jam mos ke dert :lol:

fadil
08-05-04, 20:49
Pershendetje:
Kapitullimin e ka nenshkruar Ibrahim Rugova sebashku me Sllobodan Millosheviqin kur paten kerkuar sebashku te ndalohen sulmet e natos kunder caqeve serbe ?
a eshte kjo e veretet?
mos doni te thuani se ka qen i kerrcnuar nga serbet me jeten e tije dhe te familjes!!!!!!!!!!!!!!
por edhe nese ka qen i rrezikuar Kosova nuk ipet per nje familje, por nese e done duhet te sakrifikosh sikur familja Jashari!
hajte murgesh shko e ligjerojo femijve ne parshkollore dhe tregoju genjeshtra te tilla se ketu me nuk po shiten sepse jemi ngopur nga genjeshtrat e juaja!

Murgesha
09-05-04, 00:05
Pershendetje:
Kapitullimin e ka nenshkruar Ibrahim Rugova sebashku me Sllobodan Millosheviqin kur paten kerkuar sebashku te ndalohen sulmet e natos kunder caqeve serbe ?
a eshte kjo e veretet?
mos doni te thuani se ka qen i kerrcnuar nga serbet me jeten e tije dhe te familjes!!!!!!!!!!!!!!
por edhe nese ka qen i rrezikuar Kosova nuk ipet per nje familje, por nese e done duhet te sakrifikosh sikur familja Jashari!
hajte murgesh shko e ligjerojo femijve ne parshkollore dhe tregoju genjeshtra te tilla se ketu me nuk po shiten sepse jemi ngopur nga genjeshtrat e juaja!,

Qy, qy qenke ngopur me genjeshtrat e mia, nc nc.
Po ti qe sa kohe servire genjeshtra ne ket forum?
Dhe mendon ti se dikujt i interesojne keto shkrimet tuaja. Jo o njeri se ti degradimin tend e ke treguar me kohe. Shkrimet tuaja mirren si shkrime te nje axhamiu qe nuk di ma shum.

nezi
09-05-04, 08:52
Fadili eshte kembengules,qe te ju sjelle fakte e jo genjeshtra..!!

"kembengulja, eshte baza e cdo virtyti;"
Ka thene , Balzaku.

Atyre qe nuk ju intersojne, keto tema me mire , mos te hyne ketu, sepse deshtojne! Deshtaket, nuk kane durimin e duhur...!!


Ndersa ju progoni kthehuni dhe lexoni nga e para shkrimet e juaja , cfare ofendime keni bere ?!

Fadili fakili etj..Njeri thoshte diku "kure jep me qante , prano me thes"

Murgesh ne ket forum ka shume tema qe nuk me intersojne, dhe fare nuk hy ...Pore ka te tjere qe ju pelqejne... eshte e drejt e gjithkujt.. mendoj te shkruajne aty ku e gjejne veten...andaj.... !!!!! Mos u mere me diktate...!!

nezi

Shpati
09-05-04, 11:08
E nderuara Murgesh !

Me vjen mir qka jeni ketu dhe duhet te rrini ,

-Kapitullimin e nenshkroi I dashuri i juaj Rugova ne Beograd.
Solan thosht qka po bon ky far njeri ?
Edhe Kryetar te tjer jan "Nxen" por te njetit nuk kan nenshkruar Kapitullime.
Si Izetbegoviq,Napolon,Sadami etj.
-Tradhtin Shtetrore e beri Rugova me vet kliken e tij.
-Per Dorzim dergonte Rugova shpeshher ca misionar neper Drenic e Zona tjera.

Ne Indi ka njerz qka Besojn ne "Lop" e ca Shqiptar ku Besojn ?

Shpati

nezi
09-05-04, 11:20
Shpati, eshte per tu habitur me disa... !!! Si munde te perkrahet nje njeri qe e don me teper jeten e vet se sa KOSOVEN !!!
Rugova i vuri ne dyshim forcat aleate: Te ffillojne me bombardimin ose jo? Ngase defilonte nenshkrimi i rugoves, qe sa me pare te nderpriten bombardimet!!!??
Jemi deshmitare te kesaj historije qe kalon KOSOVA!!
njohim dhe dime me emra se sa te rinje, bijt tane u kethyen ne arkivole nga burgjet e serbise, vetem e vetem pse nuk dhane emrat e shokeve te tyre, e lere me ter KOSOVEN te beje kurban per te ruajtur veten dhe familjen, dhe jame e bindur se aty mori instrukcione te reja se si duhet vepruar me tej rugova...!!!

nezi

Murgesha
09-05-04, 11:24
Per Shpatin.

Soji yt nuk beson ne asgje.
Ata te Indise besojne e e rrespektojne Lopen.
Dhe besojne e i rrespektojne udheheqesit e shtetit te vet.
Po soji yt nuk beson ne asgje, soji yt eshte perqares dhe keqa dashes.
Edhe te lutem shume kjo eshte replika e fundit qe baj me ty, se une nuk jam me asnje parti, per mendimin tim te gjitha partite ne menyre te vet jane duke u munduar per Kosoven. Se cila e ka programin me te mire mbetet ta tregoj koha.
Por ti me disa te tjere qe po mundoheni te humbni imazhin e cdo te arriture ku do te mbeteni ne fund.

Per Nezin.
E nderuara Nezi keni shume te drejte.
Por edhe ti meshohet gjithnje te njejtes melodi, dikur bahet monoton.

progoni
09-05-04, 11:33
Pėr nezi


Ai farė kapitulimi qė pėrmendi sa herė vėrtet ėshtė prallė.

Pse kam pėrdorė nikun fakil e jo fadil po ju tregoj.
Fadili asnjėher nuk shkruan drejt nikun tim, ēdo herė nga PROGONI
shenon PROGANI ndron dy shkronjat A nė vendė tė O pėr kėt ju kam drejtu me mesazhė privat, ai vazhdon me tė tijėn ai prap bėn at ngatėrres,dhe te unė ėshtė kriju pėrshtypja qė e bėn qėllimėshėm
meq u bė kjo publike unė me nikun FADILI do bej sallata (nėse vazhdon prap)e bėj FAKIL,FITIL,FAKIR,e deri FEKAL.

Shpati
09-05-04, 16:07
Per Shpatin.

Soji yt nuk beson ne asgje.
Ata te Indise besojne e e rrespektojne Lopen.
Dhe besojne e i rrespektojne udheheqesit e shtetit te vet.
Po soji yt nuk beson ne asgje, soji yt eshte perqares dhe keqa dashes.
Edhe te lutem shume kjo eshte replika e fundit qe baj me ty, se une nuk jam me asnje parti, per mendimin tim te gjitha partite ne menyre te vet jane duke u munduar per Kosoven. Se cila e ka programin me te mire mbetet ta tregoj koha.
Por ti me disa te tjere qe po mundoheni te humbni imazhin e cdo te arriture ku do te mbeteni ne fund.

Per Nezin.
E nderuara Nezi keni shume te drejte.
Por edhe ti meshohet gjithnje te njejtes melodi, dikur bahet monoton.


Per Murgeshen !

Soji im !

Intelegjenca ka aftsin qe nje qeshtje drejt ta kuptoj.
Por pjesa ma e madhe ka qen esht dhe do te jet sherbyse e Sundusve...
Me perparimtaret,krijuesit e vertet me mendime angazhohet per te vertetn dhe jan zbulues te vertetes.

Shpati

fadil
11-05-04, 11:05
Pershendetje:
progoni me vjen keq qe me ke kuptuar ne ate menyr se kinse une me qellim kam dashur ta shkruaj emrin (NIKUN) ndryshe nga siq e ke shkruar ti, kjo ka qen a paqellimt , me kete nuk dua te kerkoj qe te ma shkruash nikun tim ashtu siq eshte pasi qe kjo eshte na ndergjegjjen tende te cilen ndergjegjje e vlersojn lexuesit e kesaj tem?????

Pergjigjje per murgeshen edhe pse ende sna ka sqaruar se murgesh e ciles kishe eshte asaj ortodokse apo asaj katolike!!!!!!!!!!!

ne asnjerin nga shkrimet e mija nuk eshte postuar asnje genjeshter!
nese ti kunderargumente qe e argumentojn te kunderten e shkrimit tim shkruaj dhe postoj i pres me knaqsi, por mos u mundo qe ne munges te kunderargumenteve te trillosh diqka qe seshte e veretet apo akuza te pabaza!!!!!
e sa per ate se a i interesojn dikujt shkrimet e mija a jo kjo eshte nje qeshtje qe smundesh ti te japesh vlersim, pasi qe kete vlersim e japin lexuesit e kesaj teme e jo debatuesit!!!!!!!!!!!!!!!!
nese dikush nga ky forum mendon se une jam degraduar sepse e kam shkruar te verteten ne kete forum debat , kjo qeshtje nuk vlen te komentohet nga une pasi qe te degraduar moralisht dhe kombtarishte jan ata qe e trillojn te verteten apo mundohen ti japin kahje tjeter.
koha eshte ka e tregon te kunderten e mendimeve te juaja dhe bashkmendimtareve te juaj.

progoni
11-05-04, 21:41
pėr Fadilin

Fadil lexoj mesazhet private nganjėher.
E pėr ndėrgjegje zotėri,qė nga ai moment, qė le qė nuk gjykon vrasjet e njerėzve, por nuk ke mirėkuptim asė tek ata qė gjykojn kte dukuri tė shumtuar.
Pėr mua nuk ka asgjė qė e arsyton vrasjen e njė njeriu,asė edhe ato belbėzime qė vijn nga ju ( edhe po tė ishin tė vėrteta,e kurrė nuk jan).

Andej mua kurrėn e kurrės nuk mė vran ndėrgjegjja .
Se kėt qė shkruaj shkruaj nga vullneti i imė dhe ndėrgjegjėja qė kam qė ky
MISHĖ I EGĖR
tė largohet nga trupi i yn kombtar.
Fadil mbetesh pė mua Fadil .

MemphiSx
12-05-04, 09:16
Phaa hala po merreni me njerz te degjenerun moralisht e kombetarisht a ? cncnncn Leri more se kta njerz jan te deshtun edhe skan qka bojn tashe veq te merren me propaganda sepse qerdhja e tyre po shkaterrohet qdo dit kjo po shihet ne kuvendet e tyre zgjedhore qe jan tuj u rreh me karriga dojn me u myt ne mes veti cncncn qka spo ndodhe ne ket Kosoven e Lire Mos merri me njerz te deshtune si Fadili :)

fadil
18-05-04, 15:12
Pershendetje :
ju ledekistat nuk keni nevoj te mirreni me mua por ju keni nevoj ta transformoni vetveten sepse ju ende i takoni kohes komuniste dhe kete psikologji duhet ta transfomoni prej psikologjis komunist ne psikologji demokratike te shekullit 21 e jo te jetoni me te kaluaren e deshtuar apo me mir te them te humbur kote, se jeni ka i shkaktoni deme te medha popullit te Kosoves e veqanarishte Shqiptarve?
sepse Lidhja Demokratike e Kosoves eshte zhytur ne byrokraci!
dhe pikrishte per kete nga kjo Lidhje po terhiqen te gjithe ata qe kan kapacitete vepruese por qe skan mundesi ti fusin ne veprim per shkak te byrokracis komuniste te pruar ne kete lidhgje
mjafton ti shifni perqarjet e Veprimtarve te LDK-se si ne Vushtrri,Lipjan,Gjakove e ne shum e shum vende tjera!
kjo eshte ajo qe e shkatrron Lidhjen demokratike te Kosoves!

fadil
22-05-04, 19:09
Pershendetje:
ne Vushtrri Muharrem Shabani Kryetar i Komunes se Vushtrris sebashku me gjashte delegat tjer terhiqen nga LDK-ja!
kete vendim Muharrem Shabni sebashku me delegatet e vete e mori pas nje perqarje me nje krah te LDK-se ne Vushtrri !
pasi qe keta te fundit e shkarkuan nga Kryetari i Komunes aty u krijua nje perqarje e forte sa qe Muharrem Shabani u distancua nga Programi i LDK-se dhe ju bashkangjit programit te PDK-se ku sebashku tashte e tutje do te qeverisin me Komunen e Vushtrris!
Kurse klika tjeter e mbetur ne LDK tashte eshte ne Opozit (jashte Pushtetit)
a eshte kjo edhe nje deshmi shtes se LDK-ja po shkatrrohet me nje shpejtesi te madhe dhe te paparashikueshme per disa qytetar te Kosoves?
pergjigjja natyrishte eshte Po!
nje parti eshte e forte kur arrin ti mbaj antaret dhe intelektualet qe i ka,por eshte e deshtuar kur per gjdo dite e me shum simpatizantet dhe intelektualet largohen nga ajo parti!?
LDK-ja do te shkatrrohet dhe ne mendjen e qytetarve te Kosoves do te kujtohet si nje Lidhje Demokratike e deshtuar e cila Lidhje i ka shkaktuar deme te pariparueshme kombit shqiptar!

4ever
22-05-04, 20:52
Fadil -pershendetje :!:
Prej LDK-se cdo dite po largohet berllogu.Nuk di si ti quaj keta njerez si Muharrem Shabani qe dihet qe ka nje histori shume te keqe.Ky njeri(berllog)eshte ai qe kur ishte kryetar i gjykates komunale ne Vushtrri ne vitet`70 denoj me pushkatim nje shqipetari se gjoja e kishte vra nje shka.Dihen mire edhe qendrimet e tij gjat demostratave te `81,ishte kryekput kunder demostratave.Kjo dore e zgjatun e Serbis eshte bo mire qe u largu prej LDK-se,kjo eshte dash me ndodh shume ma heret.Po quditem se si ke ftyre me shkru per nje njeri si ky kur krejt qytetaret e Vushtrris e din shume mire se kush eshte ky far berllogu.
LDK do ti fitoj edhe me bindshem zgjedhjet sepse berllogu qdo dite po i largohet e po shkon neper partit tjera.

MemphiSx
26-05-04, 11:20
ahhah 4ever edhe une pajtona me ty se me kon aq i menqem ky far fadili e kish shkru pak ma mir emrin e Temes e vjen ktu e shitet shum intelegjent shkon i merr shkrimet e fletushkes tyne e i qet n'forum oooo fadilooo a ki naj grim mend more po nuk shkruhet A po shkaterrohet LDK gjdo di t po Ēdo dit kujdes ne drejtshkrim i nderuar e i respektuar :P

fadil
03-06-04, 20:26
Pershendetje:
duke i lexuar shkrimet e te quajturit Memphisx dhe te 4ever vendosa qe te shkruaj edhe nje shkrim per kete tem!
keta te lartcekurit me shkrimet e tyre edhe ne kete rubrik sikur ne te gjitha rubrikat tjera kan treguar se jan komunista dhe genjeshtar te flliqur!
pasi qe kan moralin dhe te shkruajn apo ta quajn berllog nje njeri qe deri ishte antar i LDK-se dhe kryetar i deges se kesaj partie ishin ne gjendje po te kishin mundesin me ti nxjerr syte nese do te kishe shkruar diqka keq per ate njeri siq eshte rasti me Muharrem Shabanin e te tjer!
kurse sote kur ky njeri e ka braktisur partin e tyre meme i akuzojn me lloj lloj etiketimesh duke i quajtur edhe berlloga !
nese ju e quani Muharrem Shabanin berllog mendoj se ata tjeret qe jan mbetur ne LDK jan edhe me berlloga se ky pasi qe ju ne zgjedhje jeni munduar te zgjidhni me te mirin qe keni pasur ne LDK, kurse ky me i miri qe ishte per juve sa ishte ne LDK sote eshte bere berllog per juve,une mendoj se te gjith ata qe terhiqen nga LDK-ja jene me te mir se ata qe mbesin ne LDK!
shtrohet Pyetja ketu ne kete rubrik se perse antarsia e LDK-se e propozoi Muharrem Shabanin per kryetar te Komunes se Vushtrris kur ky i fundit ishte berllog?!
pergjigjja natyrishte eshte se nuk ka pasur me te mir!e paramendone ju tashte se qfar berllogash jan ata qe kan mbetur ne LDK!?

4ever
03-06-04, 21:43
fadil,
Une per M.SHabanin dhe njerezit e rangut te tij qe gjate kohes se ish Jugosllavise e kan tradhetu popullin e vet dhe jan bo dore e zgjatun e Serbis,kurr nuk kam qene ne gjendje me ja nxjerr kerkujt syte,pamevaresisht se ne cilen parti politike jane.Poashtu per kete grup te tradhetareve nuk jam as qe te vriten me vetegjygjesi sic ka ndodhe mbas luftes ne disa raste por kursesi kete grup te njerezve nuk bon qe ti lejojme qe te kene pozita udheheqese sepse ketyre nuk ju besohet e ne anen tjeter keta kan aftesi depertuese shume te madhe keshtu qe nuk eshte qudi qe M.SH. ka depertu deri ne postin e Kryetarit te Komunes,keta kan pase trajnime speciale prej sigurimeve te shtetit Serb(ne kohen kur kan punu me ta) keshtu qe kan aftesi me u pershtat shume mire.
Sigurimi Francez mbas luftes se Dyte boterore brenda nje nate i ka eleminu 2000 intelektual qe kan bashkpunu me Hitlerin ne dam te Frances.
Pra per M.SH.dhe tradhetaret tjere shprehja me e bute eshte berllog,kurse nje njeri qe i mbron keta eshte edhe me i keq se vet ata.
Kur ka ndodh masakra e Studimes ne Maj te 1999 kolones se popullates i ka pri pikrisht M.SHabani me flamur te bardhe ne dore,ky njeri shpetoj pa therre ne kam kurse prej pjeses tjeter te kolones u pushkatun 143 vete,njerez te pafajshem-ndodhi masakra ma e madhe ne Kosove.Nuk e di o fadil pusi qysh ke guximin qytetar dhe njerezor me e mbrojt nje njeri si ky nje tradhetar qe kaqe here populli i Vushtrris ja ka pa sherrin.
Po shpresoj qe ke me i thirr mendjes dhe mo nuk ke me u paraqit me ksi shkrime totalisht absurde.

fadil
05-06-04, 15:13
Pershendetje:
titulli i temes eshte se apo shkatrrohet LDK-ja per gjdo dite?
dhe une kam shkruar ne perputhje me titullin?
edhe pse mendoj se shkrimi i yt nuk eshte i sakt por i trilluar me gjith ate nuk dua te hyj ne replika per kete, por Muharrem Shabani eshte zgjdhur nga LDK-ja Kryetar i Komunes se Vushtrris, dhe nese ka qen keshtu siq ke shkruar ti Muharrem Shabani pse e zgjedhi LDK-ja pikrisht kete njeri?
Natyrisht se nuk ka pasur me te mir dhe te tille si Muharrem Shabani qe e kan mbrojtur serbet siq po thua ti eshte edhe vete Rugova pasi qe edhe Rugova ne kohen e luftes ka qen i mbrojtur nga serbet dhe njekohsisht me aeroplan special eshte transportuar ne Rome te italis, keshtu qe Muharrem Shabani ne vushtrri ka qen me i mir se qe jan krejt ata tjeret qe kan mbetur ne LDK!

4ever
05-06-04, 17:51
O fadil polifika.
Se pari po te tregoj qe emerat ne gjuhen shqipe shkruhen me shkronje te madhe!!Kjo sigurisht tregon nivelin tend.
Perkunder fakteve qe ti ceka ti prap po vįzhdon me e mbrojt nje njeri qe e ka tradhetu popullin tone disa here,ky eshte problem i yti mirepo ai qe e mbron nje njeri te tille eshte shume ma i keq se ai,po shihet qe je shume i infektum prej politikes edhe krejt njerzit qe jan ne LDK simbas teje jane njerez te kqinj kurse ata te PDK-se njerez te mire?
M.Shabani ka qene njeriu i vetem ne kryesin e LDK-se ne Vushtrri qe ka qene ish bashkpunetor i Serbise,tash ka kalu ne PDK -ja pafshit hajrin.Anetaret tjere te Kryesise se LDK-se ne Vushtrri jane njerez te deshmuar si ne profesion ashtu edhe njerez qe tere jeten e tyre kan punu per interesa te popullit tone,merri dhe analizoj pak keta njerez.
Kurse ne PDK,e keni kryetarin qe thot se eshte mjek me profesion?e ka kry fakultetin ne Bullgari kurse nuk e din gjuhen Bullgare-Qesharake a ?I keni disa persona qe kan qene dore e zgjatur e Serbis si
Bahri Bivolaku,Ekrem Salihu..
Me keta njerez kurr nuk keni shanc me fitu ne zgjedhje sepse keta kan nje te kalume shume te keqe qe krejt populli i Vushtrrise e din shume mire,mandej jane njerez qe ne profesionet e tyre kan deshtu totalisht.
Merri dhe krahasoj keta njerez me ata qe jane ne LDK me te vertet nuk e di se qysh mundesh me shkru o fadil pusi.
Sigurisht qe partia te ka hy aqe shume ne gjak sa e bardha te duket e zeze kurse e zeza e bardhe,sherimi i ksaj semundje eshte koha,me kohe ke me kuptu qe je totalisht gabim nese ki mend, nese jo vazhdo keshtu.Une te kisha sygjeru qe se pari mesohu me shkru pa gabime te medha drejtshkrimore e masandej merre guximin me shkru!!!

fadil
05-06-04, 20:07
Pershendetje:
mendoj se ti 4ever je shum i vogel profesionalisht qe te me korigjosh mua ne shkrimet e mija edhe pse e ke te drejten qe te mos pajtohesh me to ! dhe mua kur ti dhe bashkmendimtaret e tu me kundershtoni me behet qefi sepse me te vertet deshmoni se nuk jeni asgje me shum se nje genjeshtar qe shkruani pa asnje fakte dhe mundoheni ti etiketoni te gjithe ata qe kan qen dhe qe po behen sote kunder jush pa asnje fakte siq eshte Rasti me Muharrem Shabanin!
kam nje pyetje per ty shpresoj qe sepaku kesaj do ti pergjigjesh sinqerishte?!:
pas qe i vetmi Muharrem Shabani nga LDK-ja paska qen dore e zgjatur e serbis pse pikrisht LDK-ja ne zgjedhjet e kaluara lokale e propozoj bashe kete per kryetar te Komunes se vushtrris?pas qe te gjithe ata tjeret sipas teje qenkan me patriota dhe me te pregaditur profesionalisht se Muharrem Shabani?
a mos do te thote kjo se LDK-ja per kryetar te komunave dhe poste tjera administrative i propozon pikrisht ata njerze qe jan apo kan qen dore e zgjatur e serbis?

4ever
05-06-04, 22:55
fadil,polifika!
Se a eshte nje njeri i madh apo i vogel e tregojn puna dhe veprat e ti,shkrimet qe ti po i ban ne kete forum tregojn ma se miri vleren tende,ti nuk i ke as njohurit elementare per nje shkrim!Merre dhe lexoje pak gramatiken,emerat e njerezve,qyteteve shkruhen me germa te medha o pus.
Nese ka mundesi kisha dasht me e dite se cka nuk eshte e vertet prej asaj qe kam shkru une.Po ta kujtoj edhe nje here qe krejt ajo cka une kam shkru eshte e vertet se nese ti ke fakte ti demantosh urdhero!!!
Pse M.SH.ka ardh Kryetar Komune une ta kam sqaru po si duket truri yte ose e ban seleksionimin e informacioneve qe i pranon ose ke probleme te mbajtjes mend,per keta po me vjen shume keq.
Ne LDK jan njerezit me te deshmun ne te gjitha aspektet kete edhe ti e din po te vjen rende me e pranu,zgjedhjet e Tetorit kan me tregu me se miri.

MemphiSx
06-06-04, 09:59
fadil veq ni kohe te kalune po ta rikujtoj Kur eshte zgjedh Muharrem Shabani Kryetar I Vushtris ju opozita e keni leshuar sallen e Kuvendit te Vushtris
Ehh Tashe qka u be qe po e mbroni nje anetar te LDK
Sqaroma mir ket pune se je ni politikan i (deshtune)asi zoti

fadil
08-06-04, 15:15
Pershendetje:
ketu ne kete rubrik ka njerze qe kan shkruar nga kater apo pes emra te ndryshem siq behet fjal per Yllyrin,proganin,vushtrrin.MemphiSx,4ever do te thote se ne te gjithe keta emra kan te bejne vetem me nje person por i kan ndrruar nikat per tu munduar ti mashtrojn lexuesit se keta kan perkrahje per ate qe keta thojne apo nuk jan te vetmuar.
kete e mbeshtes ne filozofin e shkrimeve te tije qe jan te njejta dhe me te njejten tendenc dhe gjuhe te urrejtjes ndaj te gjithe atyre qe jan kunder LDK-se dhe kunder mendimeve te tyre kjo edhe eshte fatkeqsia e tyre dhe e atyre qe mendojn njejt me ta.
une ne asnjerin nga shkrimet e mija nuk e kam mbrojtur Muharrem Shabanin e as asnjerin qe ka dhene dorheqje nga LDK-ja por vetem kam thene se kjo parti eshte ka shkon nga shkatrrimi qka qe kjo eshte edhe qeshtje pozitive per kombin shqiptar sepse kombi shqiptar pa LDK-ne ne krye do ta ket me te lehte arritjen e pavarsis se Kosoves.
por disa njerze siq jan keta qe i kam cekur me larte emrat e tyre jan berllogu i Kosoves dhe fatkeqsia e kombit shqiptar qe ende ka njerze me tendenca siq jan keto tendenca te tyre antikombtare.
ju LDK_ja jeni te destinuar te shkatrroheni sepse jeni ka e shkatrroni kombin shqiptar , dhe kombi shqiptar nuk do te lejoj qe ju ta shkatrroni sepse kombi eshte me i vlefshem se ju .

4ever
08-06-04, 16:34
fadil folofika
Se kush eshte i destinuar te shkatrrohet po shihet qe dy here ne zgjedhje,eshte e vertet qe partia jote ka perdor te gjtha metodat jo-demokratike per me shkatrru LDK-ne tu i vra anetaret e kesaj partie,njerezit me ndikim ne popull vetem se nuk kan bindje te njejt me ta,kjo tregon karakterin,primitivizmin tuaj.Populli i Kosoves me se miri e din se kush cfare vlerash ka,per kete padyshim keni me u bind per te treten here ne Tetore.Ju mundeni me pase iluzione se nje dite keni me u forcu si parti ,mirepo derisa qe ti keni keto ide destruktive te vrasieve dhe te realizimit te qellimeve partiake me forc kjo ju garantoj se nuk ka me ndodh kurr.Kan kalu ato kohra kur shkaktimi i panikes ne popull e ka rrit numerin e anetareve te partise,me kete metode mundeni me i perfitu vetem ish-bashkpuntoret e Serbise e shyqyr zotit asi ka pak-e fal ju kofshin.
Kohen e fundit ke fillu edhe mire me u mesu me shkru pa gabime-urime :!:

MemphiSx
08-06-04, 22:30
fadil une tu luta me mu pergjigj ne pyetje po e pashe qe ski aftesi edhe nuk i din gjerat se si shkojn edhe se ju jeni vetem per perqarjen e popullit edhe mo me ty ska qka me diskutu kerkush edhe sa per nicka Une jam MemphiS edhe skam lidhje me aske tjeter Por ti ki frike nga shumica e anetareve te LDK bilem kohet e fundit kan fillu edhe ne enderra me te u shfaq edhe ki nevoje me shku te ni psikolog ndoshta ta jep ni keshill edhe kallxoj mjekut se kan fillu me mu paraqit shume anetar te LDK po spo di a jan krejt LDK apo jan krejt nje person haahahahaha

fadil
11-06-04, 12:53
Pershendetje:
MemphiSx sinqerisht je aq shum konfuz sa qe eshte e veshtir te kuptohesh se qka thua dhe per qka deshiron ta thuash ate qe e thua?
une nuk e dije se qfar pyetje me ke bere, por edhe nese e dije ti smundesh te me detyrosh ti pergjigjem nje pyetje qe ska kuptim siq skan kuptim te gjitha shkrimet tua pasi qe shkrimet tua jo vetem qe jan te trilluara por ato edhe i kontribojn urrejtjes ndershqiptare ne Kosove dhe ne mbar trojet shqiptare.
duke u ndalur ne shkrimet tua dhe duke i analizuar ato mendoj se ajo kshilla qe ma ke dhene mua per te shkuar te mjeku mendoj se e ke drejtuar ne adres te gabuar sepse adresa e qelluar eshte pikrisht tek ju dhe bashkmendimtaret e juaj e jo tek ndokush tjeter qe eshte kunder mendimeve te tua te turpshme dhe antikombtare.
une nuk ja kam friken askujt per asgje pasi qe skam perse te frigohem por e kam frigen se mos po naj shkatrroni kombin ju njerzit antikombtar qe tere jetenm e juaj e keni futur ne sherbim te armikut te kombit shqiptar.
sepse njerzit qe i urreni ju te njejtit i urren edhe serbia por vetem ata ne gjuhen serbe kurse ju si ndryshim e keni se e perktheni gjuhen serbe ne shqipe?!

Shum kush i refuzon idet e mira vetem qe ato nuk jan te tije!

MemphiSx
11-06-04, 13:24
Ncnncccncn qfare fjale pa baze hiq e i thot vetit kishe eshte dikushi une spo du me te detyru me ju pergjigj pyejes time Por me e qit ne drit fjalet tuja qe i ki krejt pa baze qy mos fole pra kur nuk dine ktu me na shit men se sje kerkushi oki

4ever
11-06-04, 16:39
fadil,
Njeriu kur nuk ka fakte fillon dhe merret me prralla, si rasti yt.Ti thua qe une kam than gjana te paverteta,te lutem shume tregom se cka ka te pavertet ne shkrimet e mija?? Mos eshte e pavertet qe M.Shabani ka pase qendrime antikombetare deri ne fund,apo mos eshte e pavertet qe kryetari i PDK-se ne Vushtrri thot qe e ka kry fakulteti ne Bullgari e ai zotriu nuk e njef gjuhen bullgare,apo mos eshte e pavertet qe disa persona qe ti permenda me emer e me mbiemer anetar te larte te PDK-sekan qene bashkpunetore te Serbise.Une nuk jam qe keta persona me vetegjygjesi te denohen (ashtu siq keni vepru ju me tjeret) mirepo jam qe ketyre personave te mos ju ipen poste udheheqese sepse ai qe ka tradhtu nje here ai te tradheton perseri,mendoj per te gjithe ish-bashkpunetoret e okupatorit dhe per njerezit me vlera te dyshimta.
Kthim te proceseve mbrapa kan bere ai grup njerezish qe mbase luftes kan vra ne menyren me te lige kundeshtaret politik,e kush jane ata populli e dine shume mire,jane ata qe me vetedije apo pa vetedije i kan sherby Serbis.
Sa per qeshtijen e identitetit une po te them qe une jam 4ever dhe nuk kam lidhje me anetaret tjere,po ti duhet ta dishe qe ne jemi shumice kurse ju gjithnje e ma teper po shkoni drejt fundit sepse populli jone nuk e don dhunen,matrapazlleqet,kercnimet,rrahagjoksat,profi terat e luftes...populli jone eshte percaktu per nje te ardhme te qete,ku do te mbisundoj ligji,ku nuk do te ket kercnime,per nje te ardhmr drejt Bashkimit Evropian dhe Natos.

Shpati
12-06-04, 10:22
Pershendes ata qka jan per shkatrrimin e LDK por edhe atyre qe me nostalgji ende duan ta mbajn ne jet ket Parti te semur!

Edhe nje shkrim rreth "shkatrrimit te LDK "!

Shkatrrimi i LDK esht i domosdoshem siq do te thoshte Hegeli me "Teorin e tij Dialektike".
Ne te kunderten do te kemi te kunderten, LDK do ta shkatrroj Kombin Shqiptar.
Pra Kombi Shqiptar duhet LDK-en ta shkatrroj.

Pse ?

Ishte politika e LDK e cila i la pa pun te gjith Shqiptaret ne vitet e nentdhjeta.

Ishte politika e LDK qe mundsoi qe 1/3 e Shqiptareve qe te leshojn Kosoven dhe te migrojn ,te shendrrohen Azilant.

Esht Politika e LDK qe keta njerz nuk po mund te kthehen ne Kosov.

Esht vet Politika e LDK qe te mbes ne pushtet angazhohet qe trupat e huaja te mbesin ne Kosov "KFORI" qe sot Shqiptarkat te shkojn me zezak.

A vertet mendoni se do tu lejojm qe Kombin te na flliqni ?

Shkatrrimi i LDK esht i pa evitueshem i/e smura/i vdesin nuk mund te mbahen ne jet.

Pse shpetoi nje Parti e till mbas Luftes disi duhet kerkuar pergjigjen ne intertesin e vendeve armiqe.

Partit ,Qytetaret e kosoven duhet te gjejn metoden qe nje parti e till te e debojn nga pushteti.

Shpati

4ever
12-06-04, 11:48
per Shpatin,
Ajo cka ti ke shkru tregon shpirtin,karakterin tende vrases.Eshte e vertet qe njerezit si ti jan mundu me shkatrru nje parti e me kete ma shume se gjysmen e popullit qe mendon ndryshe,mirepo deshtuan sepse populli i Kosoves nuk i perkrahu.Per njerezit qe i kan bere keto vrasje eshte vendi ne burg,mirepo burgun me se shumeti e meritojn ideatoret e semure te ketyre veprave e te jeshe i bindur qe edhe ata nje dite do te perfundojn ku e kan vendin.

illyria
12-06-04, 19:29
Shpati,me 23 tetor ke me e pėrjetue njė teposhtėze tė madhe e ke me e pa se kush ėshtė duke u shkatėrruar me tė vėrtetė.
Unė ty mund tė arsyetoj vetėm nėse edhe ti ke pėrfitue materialisht nga lufta,paslufta dhe partia e juaj,nėse edhe ti ke vrarė kundėrshtarė politik,nėse ke plaēkitur dhe uzurpuar,nėse ke mbledhė reketin nga dyqanet dhe veprimtaritė tjera ekonomike.Kėto janė vlerat e juaja Shpati.Pa kėto,ti nuk ke kurrfar arsyeje ta mbash atė anė.

MemphiSx
12-06-04, 22:30
Ehhh more i pa dije
Sipas teje don me than se LDK i ka lan njerzit pa pune
E qysh sipas teje me ju nenshtru serbis ashtu siq done ajo edhe siq i qujke shiptaret teprica teknologjike kur i largojke prej pune Ker LDK e ka ba apo sipas teje po ti je asi qe nenshtrohesh lehte qfare do regjimi qe te vjen ne Kosove
Si mundesh me thon se LDK i ka largu per ne mergim ?
Ehh me qka sipas teje me jetu te pa pune kur serbija i largojke qdo dit
Prej LDK-se nuk mund te kthehen qfare fakte ke ktu kur thu keshtu Pse LDK si lejojn me u kthy ne Kosove
Hehehheh Politika e LDK angazhohet qe trupat KFORIT te qendrojn deri sa te formohet ushtria KOSOVES e sa per qe shkojn shiptaret me zezak Pse a LDK-ja ju thot me shku a
Ehhh more Shpati keto enderra qe i paske pa me sy qel veshtire qe do te realizohen

Dilaver
13-06-04, 10:19
He more Shpat me keqardhje me duhet tė them se sa tė jesh gjall nė pushtet do tė jetė LDK-ja, sepse per ketė nuk vendos ti e njė grusht bashkmendimtarė tu por fjalėn perfundimtare e jep populli.

E ti ishalla po pshton e po tė gjindet far ilaqi se nuk i paske punėt bash nė dyzen me kokė.

Shpati
13-06-04, 12:55
Pershendetje per "4ever",

Per karakterin tim te flasish duhet te me njohish.
Partia qe duhet te shkatrrohet ka marr "18 Vota", kam votuar per te gjith antaret e familjes sime. Ather u kam then "atyre" se keshtu nuk ben po ne qoft se ju doni un po jua jap votat...

Ne qoft se do te kryeja detyren e Gjyqtarit , kush do qe do te bente kerkes,qe nje parti e till te ndalohet do ta ndaloja .

Shpati

Shpati
13-06-04, 13:05
Per illyria !

Gjordano Bruno e dinte se do te digjej ne zjarr por nuk qante koken.
Edhe ather shumica mendonte ndryshe,por shumica e kishte gabim.
Platoni thoshte mik e kam Sokratin por ma shum e dua te verteten.
Shpati nuk ka nevoj te merr nga dikush por u jep te tjerve...
Prej Sllovenie deri ne Gjeorgji partit qe kan marr pushtetin mbas ndrrimeve ne vitet e nentdhjeta jan fundos ,tash e ka radhen LDK.
"Ane" nuk ma, lexoj shkrimet e mia ne temat tjera.
Ather "bindesh" se i bie drejt.
E verteta nuk mund te mshefet ne thes.

Shpati

Shpati
13-06-04, 13:22
Per Dilaver !

Mos te te vie keq fare,ne pushtet le te jet ai qka don Populli.

Nje Aforizem !

Babai,Biri dhe Hogja

Nje dit po i drejtohet Biri Babait ,vallahi bre Babe keti Hogjes po lypet me ia ...i njeti ne vend se te therrste Namazin nuk i lente Grat e Fshatit rahat.
Babai i pergjigjet o Bir le se Zoti ja then Qafen...
Nje dit i Biri shkon ne Minare dhe fshihet,Hogja filloi me te "veten" i Biri ia ngriti veq pak "Kembet" dhe Hogja ra nga Minarja...
Ne Shtepi po i drejtohet Babai te Birit me thenjen"a te kam then se zoti ia then Qafen"i Biri pergjigjet "po bre Babe po u desht me ia ngrit Kembet".

Edhe LDK nje dit ia ngre dikush Kembet...

Shpati

4ever
13-06-04, 13:35
Shpatit,
Se cfare karakteri dhe shpirti ka nje njeri me se miri e tregojn veprat e tij,merre dhe analizoj pak shkrimet qe i ke postu dhe aty me se miri e gjen veten.Nuk vendos ti se kush duhet te shkatrrohet ate e vendos populli i Kosoves me mosvotimin e asaj partie,besoj qe ti dhe bashkemendimtaret tu keni me u bind ne Tetor se kush ka vlera dhe kush pallavra.
Sa per shkrimin tende ku thu qe LDK-ja i largoj njerzit prej punes ne vitet `90,ndihmoj per largimin e shqipetareve prej Kosoves...,mendoj qe nuk ka koment ,dhe secili qe e lexon dyshon ne dy gjera 1)Ti ose je injorant ose 2) je ndonje milionere i krijum mbase lufte(perfitues i luftes).

Shpati
13-06-04, 13:38
Per MemphiSx ,

Simbas meje MemphiSx nje Parti qe hyn ne zgjidhje dhe fiton zgjidhjet duhet te ket nje program dhe te dij qka "po don" ku esht nis dhe ku don te "shkoj".
Dhe tu permbahet Normave Pozitive.
Tek LDK nuk esht nje rast i till.
LDK mos sukseset ia hedh te tjerve.
LDK bashkpunon her me Serbet te debohen kundershtaret jasht ...
E tash me trupat e huaja te largohen kundershtaret...
Qellimi i LDK esht diqka tjeter Kosoven ta dergoj ne Serbi.Pasi e vetmja parti Shqiptare ka qen e regjistruar atje nga Komunisti Rugov.
"Rrena i ka kembet e shkurta Zotri"

Shpati

Shpati
13-06-04, 13:45
Per "4ever",

LDK ka penguar qe te mbrohen vendet e punes...

Pasi e njeta ka fituar zgjidhjet esht dashur te bej Politik si ne gjith Boten e jo Puntoret dhe Nxensit me Greva...
Po te dhemb Barku a ?

illyria
13-06-04, 15:30
Shpati,ajo far meselja mė lart nuk ėshtė aforizėm por thjesht njė meselje me tė cilėn ti po don me tregue ate qė e din e gjithė bota e ajo ėshtė se gjat luftės e sidomos pas luftės LDK-sė i qitėn ndėrskamca dhe pengesa tė shumta bile bile edhe duke vrarė haptazi veprimtarė tė shquar tė sajė,ndėr tė tjera disa kryetarė komunash.
Vrasja e tyre dhe pengesat tjera janė fitoret mė tė mėdha tė partisė tėnde,parti qė udhėhiqet nga banda dhe mafia ehajnave dhe vrasėsve.Ti Shpati hiq mos ke gajle se tė gjitha do ti paguani sepse populli ka me e lyp llogarinė kurse nė fund tė fundit,siq the ti nė atė "aforizmin" tėnd,zoti ka me ja thye qafėn.
Prap po tė them,kadal dal po vjen dita e zgjedhjeve,23 tetori.Atėherė ke me e pa se kujt po i rrezikohet qafa.
Po ta pėrkujtoj njė proverb popullor i cili thot qė "AI QĖ HAP(pėrgaditė) VARRIN TJETĖRKUJT,VET BIE NĖ TE".

Shpati
14-06-04, 16:34
illyria ,

Ju flitni jerm ?

Keshill :

At qka shkruan duhet ta dokumentosh ashtu esht edhe me Kuran edhe me Ligje.
Ne te kunderten ben Vepra Penale.
Nuk akuzohen njerzit ashtu paushall,veq pse ta merr mendja.

Un nuk kam qen kurr ne asnje Parti.
Tema ka te bej per LDK si "Subjekt Juridik" a po shkatrrohet a jo ?
Un them se po.
Ne qoft se keni argumente tjera urdhro.
Rugoves nuk jan ka i besojn dhe po i ikin bashkpuntoret. Shkurt nuk duan te ken me te pun.
Nuk zgjat shum dhe e verteta del ne shesh.

Ne te ardhmen do te shkruaj rreth kesaj Teme ose do te hapi tema te reja "Extra".

Kur te kam koh.

Temat e ardhshme do te quhen perafersisht keshtu:

1.Rugova "etja" e tij per pushtet dhe pasojat fatale per Kombin Shqiptar
2.Si do te debohet, LDK dhe Rugova nga Pushteti.

Shpati

MemphiSx
15-06-04, 00:25
hahhahaaah Ani Subjekt juridik hahahahahaha O qka din more dhija qka eshte tagjija hahahahaah O inson qu more dil me lop mos hup kohe ktu
Shpati A e din qysh mundesh me debu Rugoven e LDK-n prej Pushtetit ?
Vetem nese i vrani qysh i keni vra deri qitash ma te miret e kombit e ateher ndoshta ja arritni qellimit per ndryshe mos hjekni keq
Sepse ju jeni e zezja e ktij kpmbi

fadil
15-06-04, 13:28
Pershendetje:
Ju simpatizantet e LDK-se jeni si grejzit, valla.hahahahahahaha
ju kur mbroheni nga kritikat qe ju vin ne adresen e juaj , trilloni gjithqka dhe nuk qitni fakte qe e argumentojn te kunderten e akuzes qe u eshte drejtuar juve por filloni ti akuzoni ata qe ju kan akuzuar juve me plot te drejt dhe ne menyr te argumentuar duke trilluar gjithqka per ta dhe te afermit e tyre.
kurse ju kur e akuzoni dikende ju akuzat i mbeshtetni ne trillime e kursesi ne fakte.
Lidhja Demokratike e Kosoves do te Shkatrrohet me deshiren e Popullit te Kosoves pavarsishte a i pelqen kjo a jo nje grupi njerzish te pandergjegjshem.
sepse Lidhja Demokratike nese nuk shkatrrohet nga qytetaret e Kosoves kjo Lidhje do ta shkatrroj popullin shqiptar te Kosoves.
Historia ka deshmuar se e Kaluara e kesaj lidhje ka qen e dyshimt qysh prej formimit te saje.
Lidhja Demokratike e Kosoves kur eshte formuar si parti Politike eshte regjistruar ne Beograd!
Paramendojeni ju te nderuar qytetar a do te kishte pranuar beogradi te regjistronte nje parti Politike qe per qellim do te kishte shkatrrimin e serbis?
pergjigjja natyrisht eshte se nuk do ta regjistronin nese do te kishte paraqitur rrezik per serbin ,leje q4e sdo ta kishin regjistruar por do ta kishin luftuar me te gjitha forcat qe ata kan pasur dhe do ta kishin shkatrruar.
por kjo nuk ndodhi pasi LDK-ja me nje klik njerzish Publikisht deklaronin se i mbronin interesat e shqiptarve te Kosoves kurse Politikisht punonin ne mbrojtje te bashkim vllaznimit qe e kan dashur aq shum pasi qe edhe jan rritur ne ket vllaznim Bashkim.
dhe serbia ne asnje moment nuk e pengoi punen e kesaj klike te LDK-se ,kurse ata qe ishin kunder kesaj klike te LDK-se i burgosnin ,i vrisnin, i qitnin jasht vendlindjes me te vetmin qellim qe ti siguronin LDK-se nje ambient te qet per pune dhe asgje me shum pasi qe kjo ishte ne interesin e serbis.
duke u nisuar nga kjo e kaluar i hidhur e LDK-se per interesat e kombit shqiptar mendoj se kjo do te shkatrrohet sikur qe eshte ka shkatrrohet.
te gjith njerzit me eminent te asaj kohe kur u formua LDK-ja posa e kuptuan se ne kete aspekt nuk ka asgje u distancuan nga kjo parti dhe formuan parti tjera apo iu bashkangjiten atyre qe per kosoven ishin ne gjendje te ipnin edhe jeten e tyre dhe te tere familjes dhe rrethit te tyre.

Koha ka deshmuar se ju keni qen te deshtuar per ti realizuar intereat e kombit Shqiptar , ky deshtim eshte ka ju percjell edhe ne sotmen dhe jam i sigurt se do te ju percjell edhe ne te ardhmen.

4ever
15-06-04, 16:22
fadul,shyqyr qe koke gjalle.Une pata fillu me u frigu qe te ka shkel traktori.O fadil polifika mos na trego pallavra po pergjegjmu ne pyetjen qe ta kom bo.Po ta perseris edhe nje here,kur dhe cka kam shpif une me shkrimet e mija ne forum.
Nese kesaj pyetje nuk i pergjigjesh atehere mos e merr mundimin me shkru.Kur ti drejtohesh dikuj dhe ti thuash qe ke shpif atehere duhet te tregosh se cka ka shpif personi ne fjale.Mirepo ju si parti e agjamive qe jeni e leshoni fjalen si lopa baglen dhe askush nuk jau she per te madhe cka shkruani dhe cka thoni.Mos mendoni se me kesi akuza te ndyta mundeni me perfitu popullin sepse populli e din se kush cfare vlerash ka,populli e din se kush eshte kriminel e kush eshte i demtum prej krimit.
Ndoshta te duken keto shprehje te ashpra mirepo plot femij sot po rriten jetima jo se prindrit ju kan vra ne lufte prej serbve mirepo jau ka vra dora e shqipetarit mbas lufte,per keto paturpsina qe i keni bo ju duhet me mbajt koken posht e jo me marr guxim e me i akuzu tjeret.Nje fjale e popullit thot "i paftyri i ban te gjitha" e ju e keni deshmu veten komplet si te pa- fytyre.

fadil
15-06-04, 16:36
Pershendetje:
4ever une nuk jam i nivelit tende as ne shprehje e as ne mendime apo vlersime te ngjarjeve qe kan ndodhur qe po ndodhin dhe qe do te ndodhin ne te ardhmen.
lexuesit e ketij forumi nuk e kan te veshtir ta kuptojn se kush je ti dhe qfar aftesuish ke per te marre pjes ne njue debat te tille siq eshte ky!?
mjafton vetem te lexohet fjalori yt i ndyer apo te them me mir i turpshme qe e ke perdorur ne shkrimin e fundit dhe ne te gjitha shkrimet tjera?!
trillimi me i madhe nga ti eshte akuza qe i bene Muharrem Shabanit i cili aktualisht eshte Kryetar i K-K-Vushtrris!?
ti e akuzon kete njeri si dore e zgjatur e serbis vetem pse ky ka dhene dorheqje nga LDK-ja njejte i akuzon edhe te tjeret qe kan mendime ndryshe nga LDK-ja apo i quan berllog,plehra e gjera te tjera te turpshme.
Njerzit qe se pranojn mendimin ndryshe jan komunista!
e ju jeni komunista sepse juve nuk ju pelqen te ju thote dikush se ju nuk jeni ka dini te udheheqni me Kosoven dhe nuk keni ditur as ne te kaluaren e as nuk do te dini as ne te ardhmen, kete e ka deshmuar koha neper te cilen kemi kaluar,ju ldekistat leje qe skeni bere kurgje per kosoven por edhe ata qe kan bere diqka ju jeni munduar ti pengoni ne forma te ndryshma .
kja ka qen filozofija e juaj politike dhe vazhdon te jet edhe tashte!

pergjigjen qe e kam bere ne pyetjen tende jo qe e kam bere qe kam dashur te argumentoj shkrimin tim qe te akuzoj ty dhe bashkmendimtaret e tu per trillime dhe antikombtarizem por per hir te lexuesve te kesaj teme!
sepse lexuaesit jan ata qe do te japin vlersime per shkrimet e secilit qe shkruan ne kete tem edhe pse disa nga bashmendimtaret e tu jeni nje njeri por qe keni shkruar nga kater apo pes pseudonima.

4ever
15-06-04, 16:58
fadil,
Ate cka e kam pohu per M.Shabanin eshte mese e vertet.Po ta perseris edhe nje here 1) Ai eshte njeriu qe e ka denu shqipetarin me vdekje kinse ky e paska vra nje serb,
2) Po ky ka qene kategorikisht kunder demostratave te `81, une e mbaj shume mire ne mend qendrimin e tij po edhe ti nese je qytetar i Vushtrrise duhet ta dish nese jo pyete dikend qe i ka perjetu keto ngjarje
3) Ky njeri ne Mars te `99 kur eshte bere masakra e Studimes,masakra ma e madhe ne Kosove ku jan vra mbi 120 njerez,ky njeri i ka pri kolones dhe ka shpetu pa therre ne kembe.
Forumiste te nderuar vlersojeni vet se cfare eshte puna e ketij njeriu,a kam pas drejt qe e kam quajtur dore e zgjatun e serbise apo jo?
Fadil,une nuk jam i dhanun mbase partise ashtu siq ti mendon mirepo kam deshire me tregu te verteten.Ka edhe njerez tjere te cilet kan kalu prej LDK-se ne partit tjera dhe te cilet kan histori te paster dhe profesionalisht jane ne nivel si p.sh. Bajram Mulaku,mirepo keta njerez nuk kan mujt me ardh ne shprehje ne PDK sepse aty sundon antivlera dhe sigurisht qe e ndiejn veten te rrezikuar prej njerezve me vlere.

nezi
16-06-04, 07:20
4ever
Po ku ishe me heret, qe nuk ngrite zerin ndaj Muharrem Sh, qe kure ishte ne Ldk , qe te besonim qe po na jep keto fakte tani ...!!! Dhe une habitem zoteri me ato qe shkruani ju, se gjoja te gjithe te vraret pas lufte , jane exekutuar nga UQk !!!
pore nje gje dije, se at dite qe ka perfunduar lufta UQK nuk ka eKzistuar me, dhe nuk do thot qe sot nje ish ushtare i UQK bene nje krim dhe te denohet UQK, pas lufte te gjithe jane civil dhe individualisht pergjigjen per veprat e tyre , dhe kurrsesi te njolloset UQK_ja, sepse keshtu vepron vetem regjimi serb, qe pretendon qe uqk te akuzohet si agresore e serbija si viktim, dhe shume po indihmojne ne ket aspekt, te tillet si puna e juaj...!! nese keni pare nje emisione Ngjyra Jete 8 nenat e deshmoreve, besoj keni pare nje nene si thot : "Nato na dha perkrahje ne Fishek e barot, pore nato nuk na dha DESHMORE" ... Andaj mos perbaltni gjakun e deshmoreve, mos perbaltni vlerat e luftes Popullore, sepse eshte Historija me e re e Popullit Shqiptare,...! Sa per parti ato do te ekzistojne, do vijne e shkojne... me te mirat e te keqijat e tyre ...Japjani voten atyre qe mendoni se meritojne eshte e drejt e gjithkujt, pore mendoj se pari per KOSOVEN jo per individe, ...

4ever
16-06-04, 15:42
nezi,
Une e kam ngrit zerin gjithemon edhe ne kohen e paraluftes kunder njerezve qe kan bashkpunu me okupatorin,sigurisht qe edhe kunder personit ne fjale sa ka qene anetare i LDK-se e kam ngrit zerin,mirepo lexoj shkrimet e mija te maparshme dhe e kupton pse ai nuk eshte debu ma heret nga kjo parti.
Sa per faktin qe duke i akuzu disa pjestare te ish UCK-se qe jan marre me pune te liga i sherben Serbise une te them ty qe Serbise i ndihemon tu i mbrojt kriminelat,sepse Kosova ka nevoj per rend,ligj dhe qetesi e jo per krim.Ne kemi luftu qe vendi jone te largohet njehere e pergjithmon nga krimi.Une nuk kam than qe te gjithe ish ushtaret jan marre me pune te liga.Dihet shume mire se kush eshte marr me keto pune,ata jane nje grup i vogel te gradum pa merit gjate kohes se luftes vetem se kan qene besnik te disa njerezve e ne anen tjeter shumica jane njerez qe dy fjale bashk nuk din me i bo,analfabet,e te cilet kan vepru qe ta shkatrrojn nje subjekt politik,nje pjese e tyre tash jan ne burg.
Ne i ndihmojm vendit tone duke e denoncu cdo krim pa marr parasysh se kush e ka kry,sepse para drejtesise askush nuk ka imunitet dhe secili duhet me u pergjigj per punet qe i bene.

MemphiSx
17-06-04, 09:11
Fadil sipas teje LDK qe paska qen e regjistrune ne Beograd Po punojke ne dem te Kosoves apo keshtu e kuptova une Sepse beogradi nuk e lejon nje parti me u regjistru per shkaterrrimin e serbis
Don me thon sipas teje edhe UQK e paska pas te njejtin qellim per shkaterrimin e Kosoves sepse edhe ate e ka leju me vepru Me seli ne Prishtine Don me thon si e lejon Serbija nje seli te till ne Prishtin kur dihet se qellimi i UQK ka qen debimi i serbis prej Kosoves Mendo mir para se me shkru n'Forum

fadil
17-06-04, 14:54
Pershendetje:
MemphiSx jo ti por askush nuk mundet te beje krahasime te njejta ne mes UĒK-se dhe LDK-se!
UĒK-ja nuk ka qen e regjistruar e as nuk ka marr leje nga askush e aq me pak nga beogradi per te luftuar kunder forcave serbe te vendosuara ne Kosove!
por eshte organizuar vete dhe pikrisht per te mos shkuar jo vetem UĒK-ja por asnje instutucion te kerkoj leje nga serbia per te zhvilluar veprimtarin e tij Politike,Ekonomike e te tjera ne Kosove!
eshte shum e vertet se UĒK-ja ka pasur nje perfaqsi Politike ne Prishtin ne krye te ciles perfaqsi ka qen Adem Demaqi kurse sekretar i kesaj perfaqsie ka qen Albin Kurti i cili u arrestua nga forcat serbe dhe u dergua ne burge ne serbi dikund.
Kurse Adem Demaqi nuk u arrestua pasi qe ky i fundit i kishte mbajtur perplot 28 vite burge ne serbi per shkak te veprimtaris se tije Politike kunder shtetit serbe!
por kjo perfaqsi Politike ne asnje menyr nuk ka qen e regjistruar ne asnjerin nga instutucionet e serbis?!
me nje fjal beogradi per ta shkatrruar Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves ne Kosove e kishte sjell te tere makinerin e tije ushtarako Policore dhe tekniken me te sofistikuar per ta shkatrruar kete Ushtri dhe njerzit qe ishin ne te!
Kurse Ibrahim Rugova kryetar i LDK-se leje qe nuk e arrestuan por e siguronin se mos po i ndodhe ndonje gje e keqe nga dikush qe ishte kunder serbis, dhe me aeroplan special e transferuan ne njerin nga motelet e romes se Italis, kurse ata qe paraqisnin kerrcnim te drejtperdrejt Politik apo ushtarak per serbin ajo mundohej me gjdo kusht ti eliminonte, siq ishte rasti me Fehmi Aganin dhe shum e shum te tjer!

Une dhe te gjithe ata qe kan vetedije te plot e kan shum te lehte te bejne krahasime se a eshte e njejt sikur te mbrohet nje organizat qoft ajo Politike apo Ushtarake apo duke e luftuar me te gjitha mjetet per shkatrrimin e saje?

Serbia dhe regjimi serbe Rugoven e ka mbrojtur ne menyr instutucionale !

serbia dhe regjimi i saj Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves e kan luftuar me te gjitha forcat qe kan pasur ne dispozicion dhe jan munduar me gjdo kusht ta shkatrrojn ate por fal perkrahjes se fuqishme nderkombtar me ne krye Shtetet e Bashkuara te Amerikes nuk ja arriten ta bejne kete por e bene te kunderten nga ajo qe pretendonin ta shkatrronin e Shakatrruan veten!

pas e gjithe bota demokratike e qytetruar ne krye shtete e bashkuara te amerikes u ngriten ne perkrahje te UĒK-se dhe u rreshtuan krah per krah me ĒK-ne kunder serbis dhe regjimit te tyre.

MemphiSx
17-06-04, 21:35
Ehhh pse e ka leju serbija ate zyre ne Prishtine po te kallxoj une se ti edhe pse e din nuk e pranon sepse ka qen nje marri
Ate zyre e ka leju serbija per ndermjetsimin e serbeve te arrestuar nga UQK -ja edhe ne ate zyre ka punu nje njeri i deshtuar qe nuk ju ka nevojit mos serbis sepse e ka dit qe ska hajr prej tij qysh nuk pat prej UQK-se sepse vet e kishin emeru si zedhenes te UQK-se e dilke Jakup Krasniqi ne media e thojke se Shtabi I Pergjithshem i UQK-se nuk eshte ne dijeni per zgjedhjen e Adem Demaqit si zedhenes e mbas pak kohe e larguan ndoshta ket e dine ?

fadil
19-06-04, 17:14
Pershendetje:

MemphiSx pajtohem me ty plotsisht kur thua se serbia nuk pati par hajr kur u formua UĒK-ja, dhe eshte e vertet se njerzit si Adem Demaqi dhe shum te tjer nuk ju kan nevojitur serbis pasi qe keta kan qen kunder ketij shteti , i cili shtet me shekuj i ka presekutuar shqiptaret ne te gjitha trojet qe kan qen ne administrimin e ketij shteti?
dhe te kisha lutur qe ta marresh vetem nje shembull dhe tregona se kur kjo zyre paska ndermjetsuar per lirimin e serbeve te arrestuar nga UĒK-ja!
pasi qe kjo eshte nje krenari per kombin shqiptar qe per here te pare ne historin e popullit shqiptar serbia paska negociur dhe lutur shiptaret (UĒK-ne)per lirimin e serbeve !

Dhe nese per ty eshte njeri i deshtuar nje njeri qe per lirin e popullit shqiptar i ka mbajtur 28 vjet burge ateher ska qka pritet me shum prej teje!

sepse per ty te merituar jan ata njerze qe kan henger ne nje tavolin dhe ja kan shtrenguar doren Millosheviqit ne beograd siq ishte Rasti me Ibrahim Rugoven dhe bashkpuntoret e tije !
madje kete shtrengim duarsh me millosheviqin ai e pat bere edhe ne kohrat me te veshtira per popullin shqiptar siq ishte ai Takimi kur ibrahim rugova sebashku me millosheviqin paten kerkuar qe te ndalen sulmet e natos kunder caqeve serbe, a te kujtohet ky moment i turpshem i rugoves ?

Shpati
19-06-04, 18:06
Ashtu esht Nezi,

Asnje Ushtri ne Bot nuk merr pergjegjsin qka do te bejn Ushtaret mbas perfundimit te sherbimit qe kan qen ne Luft ose Ushtar te rregullt.

Por LDK kolona e pest Serbe, vazhdon me te sajen...
"Aktivistet e LDK" nuk din tjeter ,kur vdes dikush ose Vritet ndonje person pa marr parasysh nga kush. Me turr e vrap sigurojn Altropalant,ngrisin Tribuna dhe ne form Koncerti vajtojn.

Edhe sa koh do te vazhdoni keshtu ?

Populli nuk han kasht vjen dita kur ua jep kartonin e kuq.

Shpati

4ever
19-06-04, 18:06
O fadil polifika ,
Po me duket se ti nuk e kupton fjalen rob lufte,e nese e kupton mirepo po mundohesh me njellos nje njeri vetem pse eshte kryetare i nje partie anetare i te ciles ti nuk je atehere ajo eshte dicka tjeter, tash eshte demokraci dhe mundesh me shkru cka te kujtohet.
Merre dhe lexoje pak historin e Ibrahim Rugoves presidentit te pare te Kosoves.Presidentit tone baben ja kan pushkatu pikrisht serbet dhe ky eshte rrit me shume veshteresi pa babe.Kurse kur Rugova ka qene kryetare i lidhjes se shkrimetsreve te Kosoves me fjalimin qe e pat mbajt ne Beograd ju pat tregu serbve qe shqipetaret kurr nuk do te pajtohen qe te jen popull i rendit te dyte,i shtypur dhe i persekutum prej Serbise.
Mos mendo ti dhe bashkemendimetaret tu se tu e ofendu nje njeri keni me perfitu popullin sepse populli i din shume mire vlerat e secilit.

Shpati
19-06-04, 18:30
MemphiSX ,

Nuk po quditem nga nje shkrim i till e qka mund te pres nga nje LDK-ist.

Ju ua humbet bimen 30 % te Shqiptarve me Doktorrin e juaj Rugov!!!
Shum te menqem jeni!!!
I shprendat prej Norvegjie deri ne Zeland te Re...

Ju po e shkatrroni Kombin Shqiptar.

Por Kombi Shqiptar esht i pa thyshem LKJ e ka dergua ne Boten tjeter edhe LDK i vjen Dita.

Shpati

fadil
19-06-04, 19:52
Pershendetje:
4ever si mund ta quash robe lufte nje njeri i cili ka qen i sguruar nga forcat serbe gjate gjithe kohe e ky njeri ka qen Ibrahim Rugova i cili fatkeqsisht eshte kryetar i Kosoves!
Nese Ibrahim Rugova do te paraqiste ndonje kerrcnim direkt apo indirekt per serbet ata do ta kishin vrar siq e vran te ndjerin Fehmi Agani!
Kurse Ibrahim Rugoven pasi me Millosheviqin e nenshkroi nje marrveshje per ndalimin e sulmeve te NATOS kunder caqeve serbe ia kthej nje darke dhe me nje aeroplan special e transferoi ne njerin nga motelet e ROMES SE ITALIS! pse e beri kete? sepse serbet kishin frig se pas ketij nenshkrimi Shqiptaret e Kosoves do ta vranin Ibrahim Rugoven njejt siq Avni Rrustemi e vrau Esat Pash Toptanin ne paris te frances!
dhe pasi serbia kishte nevoj qe ne politiken Kosovare te qendronte ne emer te pavarsis nje njeri i stlit te Ibrahim Rugova ajo beri te pamunderen dhe e dergoi ne Itali Azil Politik sepse serbet kishin nevoj per te , sepse ne rrethana te tilla qfar gjindej populli shqiptar vetem Ibrahim Rugova mund ta sakrifikonte endrren shekullore te popullit shqiptar per pavarsi duke kerkuar qe te ndalen sulmet kunder caqeve serbe!

Shtrohet Pyetje edhe nese me te vertet Ibrahim Rugova ka qen robe lufte !
a duhet qe per ti shpetuar 5 anter te familjes nje politikan siq eshte Ibrahim Rugova ti shkatrroj dy milion shqiptar?
a mos qenka per Ibrahim Rugoven me e vlefshme familja e tije se dy milion banor te Kosoves?

vetem sa per te perkujtuar se ata qe Ibrahim Rugova i quante dore e zgjatur e serbis per lirin e dy milion shqiptareve i dhane 50 apo 60 antar te familjes kurse ky far patrioti i mjer Ibrahim Rugova per lirin e 5 antarve te familjes se tij i dha dy milion shqiptar te Kosoves!

a i duhet Kosoves nje njeri i till ne skenen Kosovare? natyrisht pergjigjja eshte jo!
kosoves dhe Kosovareve i duhet nje Politikan qe per lirin e tyre eshte ne gjendje ta sakrifikoj veten dhe familjen e tije!

4ever
19-06-04, 20:52
Ti nuk po e kuptojshe se cka dmth rob lufte,a mos u nderpren bombardimet e Natos mbase ati takimi ?
Ju keni me u bind edhe nje here ne Tetore se per kend ka me votu populli,veq nashta keni mbledh mend e kesaj here nuk e quni popullin injorant e te papergjegjshem vetem pse nuk jau jep voten juve sepse duke vepru ashtu populli jone ka tregu qe nuk eshte per dhune,se eshte per respektim te ligjit dhe instuticioneve.

MemphiSx
19-06-04, 22:02
fadil qka qiti n'drit Adem Demaqi qe koka kan ne burge 28 vjet asgje hiq
Per ni liber ka shku ne burge edhe per asgje tjeter a nese nuk e din ti po te kallxoj une :) Mos u merzit shume Raste te ndermjetsimit ka plot edhe me te nuk ka negociu pushteti serb por njerzit e thjeshte Edhe rasti me i mir eshte ai arrestimi i atyre dy gazetareve te Tannjugit ti nuk e din me siguri se ki qen neper kafeteti te ndryshme e nuk te ka hanger se ku i bjen Kosova e tashe vjen e shet prralla

MemphiSx
19-06-04, 22:04
Shpati me ty spo merrem se ke nje kategori shum e ulte per me fole me LDK-ista me vjen shum keq :(

Shpati
20-06-04, 13:26
Shpati me ty spo merrem se ke nje kategori shum e ulte per me fole me LDK-ista me vjen shum keq :(

MemphiSX,

Ju nuk keni nevoj te merreni me mua,por juve e keni "mizen nen kapuq"dhe tash po behesh Burr i mir dhe ia mbath...

Pak veshtir esht te diskutosh ather kur kundershtari esht tjeter nga qfar e deshiron ti dhe ste mbetet tjeter pos te fyen dhe ik.

Konfuqi i ndan njerzit ne tri kategori :
1.Ata qka nuk din
2.Ata qka mesojn
3.Ata qka kan mendimet e tyre

Edhe pse ne disa Tema ku keni dhen mendime, keni qen aq i varfer sa as ne grupin e par nuk mund te jeni...

Shpati

MemphiSx
20-06-04, 22:15
Krahahahhahaahahaah ne cilen kategori je ti :P

fadil
22-06-04, 10:04
Pershendetje:
kongresi i Lidhjes Demokratike qe u mbajt me date 19/06/04 e rizgjodhi edhe per dy vite Ibrahim Rugoven kryetar te LDK-se!
votimi u krye ne aklamacion ngjashem si ne kohen e Enver Hoxhes!!!!!
madje ky kongres shkaktoi edhe nje replik ne mes Ibrahim Rugoves dhe Sabri Hamitit pasi qe ky i fundit kerkoi qe te numrohen delegatet dhe te dihet sakt se kush po voton kunder e kush pro!
kurse Rugova i tha se kjo tashte ka marr funde !

edhe ky raste ka deshmuar para qytetarve te Kosoves se Lidhja Demokratike udhehiqet njejt si ne kohen e Enver Hoxhes ne Shqiperi!

prandaj kjo lidhje duhet te shkatrrohe njejte sekur partia e shokut Enver Hoxha!
pasi nje gje e tille eshte ne interes te qytetarve te Kosoves.

Koha eshte qe qytetaret e Kosoves ti udheheqin partit me doemokraci te brendshme e jo qe kan nje stil te ngjashem me partin e shokut Enver Hoxha.

Murgesha
22-06-04, 11:50
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

O Fadil po te ishte LDK dhe Rugova si Enveri a ta merr mendja se i kishe shkruar keto fjale ti a???

Ardi_pr
22-06-04, 12:25
Nuk e pata ndermend te hyje fare ne kete teme se a do te shkaterrohet LDK-ja apo jo.

Por pasi qe e pashe nje shkrim te MEMPHIS-it per Demacin kjo me shtyri, jo pse e adhuroj diken, por dua te them se nuk eshte e vertet se Demaci ka hyre ne burg vetem per nje liber dhe kjo eshte marre te thuhet nga nje shqiptar. E pasi qe MEPHIs po e dika e kisha lutur te me tregoj se si e din dhe cka din per Demacin te me tregoj mua dhe te tjereve ketu, qe nuk e dime.

Nga ana tjeter tema ehste a po shkaterrohet LDK-ja e iu te gjithe po ia futni malit. Or djema po ju folni per temen e mos dilni me fole per UCK-ne e te tjeret se ska lezet.

VARDARI
22-06-04, 12:26
-Po baca Fadil plotsish jam dakort me ju.
-Se ujku qimen e ndron po tabijatin jo.
-Po veprojne po me ata ideale antikombtare qe viktimen e ven ne vent te xhelatit, a kurse xhelatin(serbin) e bejne viktim...Po qe kta jan shum te drejte ke kur thua se i ngjan stilit te Dushanit(enverit) ndryshimi eshte se vetem e kan ndryshu formen e veprimit

-Murgesh po te them po kam bindjen se fadili do ti shkruante po te njejtet fjale se ketu nuk ka interes materijal por ka sinqeritet shpirtnor dhe Atdheu i fle ne shpirtin e Fadilit. E jo si ke kta tjerit qe vriten per poste dhe xhirollogari bankare.

-Ju pershendes te gjithve

4ever
22-06-04, 19:39
Vardari,
Pa koment.[/quote]

Dilaver
22-06-04, 20:25
O Fadil politika po sa mirresh me shkatrrime, ti nderto diq, dua tė them mos mbaj dertin e LDK-sė a po shkatrrohet, apo duhet shaktėrruar, ka pas edhe mė shpirtė shitur e shpirtzi se ti e janė munduar nė kohėn mė tė vėshtirė tė shkatrrojnė, por kot e keni o shpirtshitur e kriminel e vrasėsa tė bijve mė tė shquar tė kombit se nuk shuhet as nuk shkatrrohet populli shqiptarė, e LDK-ja ėshtė pjesa mė vitale dhe dermuese e popullit shqiptarė.

Ore faqezi po partia e Enver Hoxhės nuk ėshtė shkatrruar por ėshtė nė pushtet, e ti po mendon me ndihmen e atyre faqezinjve tė vini nė pushtet me grupin e hajnave, kriminelėve, vrasėsve etj.

O Fadil Politika, bjeshka me gjoks nuk shtyhet, prandej leri ato rrena e trillime se nuk shiten dhe as qe janė shitur ndonjiherė.

Murgesha
22-06-04, 20:56
-Po baca Fadil plotsish jam dakort me ju.
-Se ujku qimen e ndron po tabijatin jo.
-Po veprojne po me ata ideale antikombtare qe viktimen e ven ne vent te xhelatit, a kurse xhelatin(serbin) e bejne viktim...Po qe kta jan shum te drejte ke kur thua se i ngjan stilit te Dushanit(enverit) ndryshimi eshte se vetem e kan ndryshu formen e veprimit

-Murgesh po te them po kam bindjen se fadili do ti shkruante po te njejtet fjale se ketu nuk ka interes materijal por ka sinqeritet shpirtnor dhe Atdheu i fle ne shpirtin e Fadilit. E jo si ke kta tjerit qe vriten per poste dhe xhirollogari bankare.

-Ju pershendes te gjithve

Vardari a je mire a si je? Pse ti djale nuk bazohesh ne shkrimet tuaja por mundohesh te bahesh avokat. Une pyetjen e parashtrova per Fadilin qe ai te me pergjigjet e jo ti te vijsh ne rolin e avokatit te tij.
Shume mire e dijme se sa liri ka pas mendimi i lire ne kohen e Enverit e mos dil me me tregu perralla ketu. Se ta dish zoteri nuk jam femije e me i marre te verteta.
Lerne vlla rehat LDK se te vegjel jeni ju per ta gjykuar ate dhe udheheqesin e saj. Po shkoni ne shpia e kryeni detyrat e shtepise se do te bani pune me te menqur se sa na perrallisni si papagaj ketu.

illyria
23-06-04, 02:47
Vardar,mos na shtin me vjellė kėtu allahile...

MemphiSx
23-06-04, 21:00
Ardi_pr E kaluara e qdo njeriu qe i thot vetit politikan dhe merret me kombetarizem te tregon se qfare karakteri dhe morali ka
Adem Demaqi 28 vjet burg i ka mbajt dihet se e ka prit gruja e tij deri sa e ka kry burgin mbas lirimit tij u martu me nje vajze te re mandej merret me fantazma jo me ballkani jo me asi jo me ksi Detyra kryesore e shqipetareve eshte qe te arrihet Pavaresija e Kosoves e ket mund ta bej vetem LDK-ja sepse eshte e paluhatshme ne ket qendrim

Shpati
27-06-04, 15:32
MemphiSx,

Ju jen nje "spezie" qe nuk keni respekt as nga jeta private e njerzve ?
Kanzelari Schröder esht martuar kater her dhe Gjermaneve as qka ju hyn ne udhe...
Kush esht Demaqi e din e gjith Bota...

Shpati

MemphiSx
27-06-04, 22:14
Ne rregull more askush nuk mundet me ja ndalu dikuj me martu mundet sa her te don me u martu amo per nje njeri qe ka vujt ne burgje e po e pret gruja e tij gjitj ato vite e ne fund :( Kjo nuk don koment vetem ata njerzit Imorala i bojn keto gjera

fadil
28-06-04, 15:54
Pershendetje;

Verejta se ne disa shkrime ne kete rubrik disa forumist ne pamundesi per te gjetur kunderargumente qe ta kundershtojn apo kunderargumentojn shkrimin tim kishin filluar te shkruanin kunder meje pa e ditur as se kush jam une apo me mir te them skishin shkruar asgje.

Une nuk jam munduar kurr ta shkatrroj kosoven por kam menduar, mendoj edhe tashte e do te mendoj edhe ne te ardhmen se te gjithe ata qe e shkatrrojn kosoven ne qfar do forme duhet te shkatrrohen nga populli i kosoves qe ne zemer e ka kosoven dhe vlerat e popullit shqiptar!


Lidhja Demokratike e Kosoves dhe Lideri i Kosoves nga qytetaret e Kosoves duhet te hiqen nga skena Kosovare e Politikes! pasi qe filozofija e tyre politike eshte ne kundershtim te Plot me interesat dhe deshiren e popullit shqiptar per te tashmen dhe te ardhmen!

apo duhet te ndryshoj rrenjesisht filozofija politike e kesaj Lidhje , keshtu qe ne krye te saj te ket njerz te cilet para interesave te tije personale e fut interesin kombtar.

Une si qytetar i kosoves mendoj se Kjo Lidhje prej viti 1992 popullit shqiptar nuk i ka sjellur asnje rezultat pozitiv perpos perqarjeve dhe sabotimeve ne kohrat me te veshtira per popullin e kosoves, dhe kjo ishte si pasoj e nje lideri totalish komunist te quajtur Ibrahim Rugove dhe klikes se tije .

Ibrahim Rugova e ka personalizuar Lidhjen Demokratike njesoj si Fatos Nano Partin Socialiste te Shqiperis!

qe te dyte me nje filozofi te njejt ne te gjitha postet udheheqse i kan vendosur njerzit besnik te tyre te lidhur me krimin dhe korrupsionin , dhe ne nje menyr intelektualve qe kan vullnet dhe dijne ta qojn vendin perpara ju kan bere te pamundur realizimin e programeve te tyre dhe i kan detyruar qe te vetperjashtohen nga kjo parti apo keto parti antikombtare.

Si Ibrahim rugoven Ashtu edhe fatos nanon edhe sali berishen do ti denoj historia e kombit shqiptar per te kqijat qe i kan bere kombit shqiptar.

MemphiSx
28-06-04, 22:07
oooo fadil a mos je habit bre je ka don me thon per PDK-ne se eshte si Fatros Nano ahaahahah Po gjoma ni njeri qe eshte nderru ne PDK bre inson po veq klika e tij jan ne udheheqesi ye pdk-se qy
Prej LDK-jan te dalne kuadrot me te mira qe i ka Kosova more njeri i pa vler Kqyr mire shkruj kur te ki ide pak ma te mir e mos u merr me Komunizem qysh munesh me fol per Rugoven jo Komunist kur e din se Baba i tij u vra prej komunsiteve

4ever
28-06-04, 22:52
Siduket keta bylbylat e PDK-se e kan hetu se kush eshte Fatos Nano dhe tash po mundohen me etiketu LDK-ne dhe Rugoven si bashkpunetor me Nanon ha,ha,ha,ha.
Krejt Kosova e din se kush eshte aleat dhe bashkpunetor me Nanon ne Kosove.Fillet e bashkpunimit te Thaqit me Nanon jan bukur te hershme ato fillojn prej vrasies se Ministrit te Mbrojtjes Ahmet Krasniqit ne Tirane,per te vazhduar mandej me veprime tjera ku Nano gjithemon ka qene si dirigjues i Thaqit fatkeqesisht ,e kjonuk ka kalu pa pasoja per popullin e Kosoves.Para e te shkoj ne Rambuje Thaqi dhe grupi i tij u takuan me Nanon dhe komunistat tjere ne Tirane.Fatkeqesisht u desht qe te beje shume veprime antikombetare Nano qe PDK-ja ta vrej se qfare njeriu eshte,mirepo mendoj qe prap kjo parti dhe keta njerez bashkpunojn ngusht me Nanon dhe partin e tij.
Kurse sa i perket LDK-se dhe Rugoves dihet mirefilli qe kurr nuk kan pas bashkpunim me Nanon e per kete jan kritiku bile ashper nga djsa Rexhep Qosiqa ,e disa komunista te Kosoves ,mirepo LDK-ja e ka planin e vet dhe nukka ndegju aqe shume per keta njerez,fatbardhesisht qe edhe populli i Kosoves e din mire se kush eshte Nano dhe me kohe eshte pozicionu ne kete drejtim.
Populli e din qe cka fluturon nuk hahet keshtu qe personave qe mundohen me intriga me fitu poena moti ju ka tregu se ku e kan vendin ,po ata jan qellu te trashe e nuk po e kuptojn,mirepo ehde njehere ne Tetore populli do tju tregoj se ku e kan vendin.

fadil
01-07-04, 20:14
Pershendetje;
si duket Lidhjen Demokratike e kan kapur ethet e se premtes nga se eshte ka e kupton se ne zgjedhjet e tetorit qe do te mbahen sivjet ajo do te humbe.

ne saje te kesaj ka kerkuar largimin e kryeshefit ekzekutiv te komisionit qendror te zgjedhjeve z. Adnan merovci.

si duket ky i fundit nuk eshte ka i rrespekton urdhrat e rugoves dhe te klikes se tije prandaj edhe kerkojn ta largojn nga ky post siq kan bere me te tjeret qe kan qen te padegjueshem per shokun Ibrahim dhe kliken e tije ne LDK!

me kete veprim Rugova dhe LDK-ja metojn qe kosoven ta bejne sikur shqiperin .

kur them si ne shqiperi aludoj ne politiken e sali Berishes i cili gjithqka qe eshte ne deme te tije dhe partis se tije e quan te kurruptuar dhe jo transparent.

zoti e ruajt kosoven nga Njerzit si rugova dhe bashkmendimtaret e tije.

Gjate Luftes Hashim Thaqi dhe bashkmendimtaret e tije jan Takuar me Pandeli Majkon ish Kryeminister i Shqiperis,Ilir Meten zevendes kryeminister,Sabri Godon Kryetar i Komisionit parlamentar per mardhenje me jashte dhe Rexhep Mejdanin President i Shqiperis.

ne ate kohe Fatos nano ka qen duke u rrezitur bregdeteve te shqiperis dhe nuk ka pasur asnje post qeveritar.

a e dini ju te mjer kete?
sigurisht qe jo se sikur te dini ju diqka nuk do ta ishi te tille qfare jeni te turpshem.

koho pa deshmon se Lidhja Demokratike me udheheqjen e tashme eshte penges per zhvillimet ne kosove sikur ka qen te kaluaren dhe vazhdon te jet edhe ne te tashmen e me keta njerze qe i ka ne krye do te jet edhe ne te ardhmen.

interes i kosoves eshte qe Lidhja Demokratike ose te shkatrrohet sikur partia komuniste e shokut Enver hoxha ose ta ndrroj tere stafin e saj menagjues9udheheqes)

ky eshte interes historik i Kosovarve shqiptar .

kjo edhe do te ndodhe.

MemphiSx
01-07-04, 20:56
Hahahah edhe Hashim Thaqi nese hin ne ate post ska me pas problem sepse voten e popullin nuk ka kush qe e mohon Por LDK-ja reagon qdo her kunder pa rregullsive qe behen ne dem te LDK-se Per ket mos ta ndin fadil ;)

fadil
02-07-04, 13:47
Pershendetje:

Askush nuk do te i merr votat e LDK-se ?
ato qe populli ja jep LDK-se do te jen te LDK-se dhe PDK-ja dhe antarsia e saj kan deshmuar si ne asnje vende te ballkanit se ne e njohim vullnetin e Popullit.
Mirpo ne zgjedhjet e tetorit qe do te mbahen sivjet vullneti i Popullit do te jet per te mos votuar per LDK-ne dhe Ibrahim Rugoven dhe kliken e tije.
ne do ta njohim edhe kete vullnet natyrisht!!!!!!!!!!!!!!1
arsye pse vullneti i popullit eshte per te mos votuar per LDK.ne dhe kliken e tije e kan verejtur se LDK-ja eshte lidhje antikombtare.

Nuk e dije se cili njeri e njohe IBRAHIM RUGOVEN I cili mjerisht eshte kryetar i Kosoves me mir se Adnan Merovci?
une mendoj se asnje qytetar i Kosoves nuk e njeh me mir!!!???
dhe nese Adnan Merovci eshte kunder LDK-se kunder saj duhet te jen te gjithe qytetaret e Kosoves pasi qe Adnan Merovci po e potencoj edhe njeher Ibrahim Rugoven dhe kliken e tije e njeh me mir se gjdo kush tjeter.

4ever
02-07-04, 20:03
fadil polifikes !!
Tetori po afrohet dhe atehere keni me kuptu se ciles parti ka me ja besu shumica e popullit te Kosoves voten.Per shumicen kjo eshte e carte kurse per disa njerez miop qe nuk shohin ma larg se hunda e tyre eshte e nevojshme ardha e kesaj date qe te binden,sa keq po me vjen per juve :P
Po mos u deprimoni se kjo duhet me qene shtyse per partin e juve qe ti largoni prej partise personat qe jan te lidhur me krimin , mafiozat,dhe injorantat,nese doni qe ndonjehere me ardhe ne shprehje.

MemphiSx
02-07-04, 21:03
Valla une jam ka tutna se mbas Tetorit i pari njeri qe ka me e leshu zemra ka me kan qeky fadili
Keshtu qe ju kisha lut qe mos ti mban shpresar 100% qe kan me fitu se masnej far infrakti n'zemer e eshte shum rrezik
Keshtu qe ma mir mbaje ymyd e lutu qdo dit me fjalen ishalla i fitojm bilem 20% e sna korit zoti me ra ma shum se valla keq shum :(

lazdrani
02-07-04, 21:55
Fadil me vjen mire qe jeni simpatizues i partise se Thaqit-PDK.
Po a me tregone dicka haptas Burre!!!Cfare bene kjo parti pase luftes ne ato komuna qe Partit e tyre kane fituar Votat.Bindum cka kane vepruar qe shume premtime dhane ne Drenice.Pse shume Shoke dhe Antare te PDK kaluan ne AKK.Pse Thaqi mundohet te fitoje vota duke shkuar ne Prekaz e ne emer te familjes se Jashareve mundohet simpatie te fitoje.Ishe ti Ne Prekaz....Kush ndihmoje familjen e Jashari gjate luftes qe luftuan kunder okupatorit qe luftuan e gjithe familja +Daja dhe disa Kusheri aty afer dhe dhane jeten per Liri.Ku ishin PDK e Hashim Thaqit dhe shoket e tije ne ate moment.Sikur vetem nje pushke te vinet nga krahu i ndonje ane tjeter me siguri qe Serbet nuk do te perqendrohen vetem ne Prekaz.Pse Thaqi nuk permend me Fatmir Limaj.Hashim Thaqi per mua eshte nje Njeri qe duhet te dal para drejtesi te jap pergjigjje per shume Vrasje te disa Trimave,si Koloneli Krasniqi dhe shume njerz tjere.Populli jone i dine te gjitha dhe popullin nuk mundesh ta mashtroshe.Ne e dime kush luftoje dhe kush u mirre per biznes..Pse vellaut te Thaqit ju gjeten 1Milon Marka pas luftes.Nga erdhen ato para....Fadil partia PDK ka disa Antare qe e meritojne shume lavdat por shumica e tyre katastrof eshte.Mua nuk me intereson partit por nje e di qe populli jone besone dhe eshte per te besuar LDK.Kam shume simpati edhe per partin e Ramush Haradinaj :wink:

fadil
04-07-04, 17:03
Pershendetje:
nese deshiron te dishe se qka ka bere Hashim thaqi dhe bashkpuntoret e tije per kosoven shko ne nje tem tjeter dhe aty i kam postuar dhe nese ke kunderargumente i mirpres.

por pasi tema eshte se a po shkatrrohet LDK-ja dhe lideri i saj bashk me kliken e tije.
ateher me tregoni mu ju simpatizantet e LDK-se se qka ka bere LDK-ja per Kosoven dhe Kosovaret.
por mos me postoni ketu deklarata por argumente qe deshmojn ate qe ka bere LDK.ja per Kosoven dhe kosovaret.

4ever
04-07-04, 19:28
fadil :!: Se cka ka punu LDK-ja prej themelimit e deri me sot e din krejt populli i Kosoves edhe me gjere,nese ti si analist i shquar(sepse PDK,nuk ka analista ma te zot) qe je nuk e din, dil deri ne rruge te katunit dhe vete ndonje njeri te tregon!
Mirepo mos u habit se ai(personi qe te tregon per LDK-ne) mundet me zgjat shume muhabetin, e mos po te hin bollicat ne tetelin e te fryhen e mandej ja len fajin Rugoves dhe LDK-se.

fadil
05-07-04, 18:25
Pershendetje:

Populli i Kosoves dhe me gjere e dine shum mir qe LDK-ja nuk ka punuar asgje konkretisht per te miren e Kosoves, pasi qe nuk ka pasur vizion se si duhet arritur ajo qe e deshiron populli dhe me e keqja LDK-ja ska vizion ide as sote si te arrihet pavarsia e kosoves .

apo Rugova mendon se pavarsia e kosoves vjen duke i nderuar ata qe mbajn qen te sharrit.

4ever
05-07-04, 18:32
Ma spjego pra ti analisti i shquar(prej te deshtuarve)pse LDK-ja po i fiton zgjedhjet mbasi nuk ka vizion.

lazdrani
05-07-04, 18:39
Pershendetje:

Populli i Kosoves dhe me gjere e dine shum mir qe LDK-ja nuk ka punuar asgje konkretisht per te miren e Kosoves, pasi qe nuk ka pasur vizion se si duhet arritur ajo qe e deshiron populli dhe me e keqja LDK-ja ska vizion ide as sote si te arrihet pavarsia e kosoves .

apo Rugova mendon se pavarsia e kosoves vjen duke i nderuar ata qe mbajn qen te sharrit.
Fadil deri me tani gjithmone ke folure Paushalle.Leje Politiken e shkojme ne Temat e Sportit ndoshta aty pajtohemi me njerin-tjetrin...
Kam pershtypje se keni humbure rrugen ne oborre te shtepise..... :!:

fadil
06-07-04, 10:23
Pershendetje:

Lidhja Demokratike e Kosoves i ka fituar votat ne saje te asaj se ne kete Lidhje ka pasur figura te shquara te qeshtjes kombtare dhe e kan ngritur autoritetin e kesaj partie ne popull.
por mbas luftes te gjithe ata qe e krijuan dhe e dhane nje kontribut te qmuar ne kete Lidhje u larguan nga kjo Lidhje!!!!!!!!!!!!
siq i kam cekur me larte.
dr.Bujar Bukoshi.
Dr.Edita Tahiri.
Dr.Edi Shukriu.
Hydajet Hyseni.
Mehmet Hajrizi.
Adnan Merovci i cili ka qen shefe i protokolit te Rugoves.
e shum e shum figura qe kan premtuar shum per te ardhmen e Kosoves dhe te vete LDK-se.

Mirpo Ibrahim Rugova dhe klika e tije e ngushtuan rrethin e kesaj Lidhje dhe te gjithe atyre njerzve qe premtojn progres per te ardhmen e Kosoves ju pamundesua veprimi Politik ne kete parti.

sote ne Lidhjen Demokratike nuk eshte asnje figur e shquar e cila premton progres per te ardhmen e kosoves dhe te kosovarve, gjithashtu ne kete Lidhje kan mbetur disa njerze qe kurr skan qen askushi as per LDK-ne e as per skenen Politike Kosovare.
ne LDK- kan mbetur figurat me te kompromituara kombtarisht.
Dhe Popullit ju ka dashur nje kohe normalisht qe ti kuptoj keto pislleqe te Lidhjes Deemokratike dhe te distancohet nga kjo Lidhje e cila eshte ka e shkatrron kosoven dhe Kosovaret.
Lidhja Demokratike e ka vetem emrin e viteve 92 kurse nuk i ka asnjerin nga Promotoret e kesaj lidhje te atehershme.
Kjo Lidhje eshte okupuar nga Ibrahim Rugova dhe Klika e tije , Lidhja Demokratike e Kosoves eshte familjarizuar, qytetaret e kosoves nuk kan nevoj te ken nje Parti te familjarizuar dhe te kurruptuar deri ne maje te hundes siq eshte Lidhja Demokratike e kosoves dhe lideri i saj Ibrahim Rugova.

MemphiSx
06-07-04, 13:22
Siq dihet te gjithe ata qe e leshojn LDK-ne me vetdeshir Normal
Dije ti fadil edhe ata adhurusit tu se nuk kan me pas pik respekti ne popull
Dihet shum mir se sa simpatizant ka Bujar Bukoshi edhe ata tjert qe i kishe shkru
ATA kurre nuk do ta ken ate Privilegj qe e kan pas Ne LDK
E per ata LDK-ja eshte Partia e Pare Demokratike ne Ballkan sepse aske me dhune nuk e mban ne Parti

cufa
06-07-04, 17:29
Une mendoj se Lidhja Demokratike e kosoves tashte me veq eshte shkatrruar.

Esmerallda
06-07-04, 19:33
Pershendetje:

Populli i Kosoves dhe me gjere e dine shum mir qe LDK-ja nuk ka punuar asgje konkretisht per te miren e Kosoves, pasi qe nuk ka pasur vizion se si duhet arritur ajo qe e deshiron populli dhe me e keqja LDK-ja ska vizion ide as sote si te arrihet pavarsia e kosoves .

apo Rugova mendon se pavarsia e kosoves vjen duke i nderuar ata qe mbajn qen te sharrit.

Kuku mjera une per ty o Fadil, te paska hyp temperatura e koke sikletave bajagi si shume. Paja te halla te kqyri fall. Phu- phu po ne gazep koke djal lum bofsha per ty. Krejt falli po ta qet se paske do njerez te zi permbi kry qe po te urdherojka cka me ba e cka me fol ne kete mexhlis. Pasha Esmerallden koka pak si keq se nese ata zotnijt e tu nuk fitojne krejt ato pare qe ti paskan pagu kane me ti nxjerre per hunde e goje. Kqyr djali i jem hiqu tyne se sosht gja puna e tyre. shko ti del qatje e ruaje pak Kosoven prej hajnave se ne dore po ta shoh halla se qenke polic e leje pash zotin politiken se skoka per ty jo. Po edhe ne zofsh naj her naj hajn ruaju e mos e lajmero se tybe te del pune me bosat e hajnise ne Kosove. Qe- qe mos u zverdhave ashtu de, se i di halla krejt kush na repi e na lane pa gje para shpirtit.
Hajt diten e mire halles. Cka jo zoti mos thasht me marre pare prej teje. Se ti polic e me me ardhe naten me mi lyp ato qe ti mora diten, tybe istikfar per ty krejt pa pare ta kqyr halla fallin.
Ejvallah djali i jem po me dhimesh se spo ja dishe rendin vedit me u nderru polici e me u ba politikan qekjo su kon kurre.

progoni
06-07-04, 22:51
Pse more fadil je i pandėrgjegjshėm,
vetėm sot je futur me 5 ose 6 nofka.

Pse nuk skuqeshė, po e keqpėrdor kte tė drejt dhe qirresh deri nė kup qielli,se moderatorėt jan tė njėanshėm.

Ja po e vėrteton se kėshtu ėshtė soji i juaj,me ju dhėn mundėsia,bėjn
ēdo gjė(pėr fėtyrė nuk e lėn).

A ja dinė hallin veti

ndojherė(valla asė atė atėherė)

progoni

fadil
07-07-04, 14:44
Pershendetje:

kjo pershendetje veqanarisht shkon per esmerallden (daliverin)

hahahahahahahaha daliver a edhe fall po qitshe a , ja kta se kum dite, por te jem i sinqert pasi e dije se dine te genjesh shum paster dine edhe fall me qit se falli eshte rrene a po?

e sa per progonin:
une skam nevoj te kerkoj rrespekt nga njerzit qe nuk e din se qka eshte rrespekti dhe kujt duhet te behet rrespekt.

dhe ti progan as qe e din ne praktik se qka eshte rrespekti apo ndergjegja.
sepse ndergjegje e paster eshte ta mbrosh te verteten pavarsisht qmimi sa kushtun .
kurse turp eshte ne e mohone te verteten, dhe gjithashtu nese mendon se rrespekti duhet ti takoj nje njeriu qe ska bere asgje per ta rrespektuar.

Esmerallda
07-07-04, 15:08
Pershendetje:

kjo pershendetje veqanarisht shkon per esmerallden (daliverin)

hahahahahahahaha daliver a edhe fall po qitshe a , ja kta se kum dite, por te jem i sinqert pasi e dije se dine te genjesh shum paster dine edhe fall me qit se falli eshte rrene a po?

e sa per progonin:
une skam nevoj te kerkoj rrespekt nga njerzit qe nuk e din se qka eshte rrespekti dhe kujt duhet te behet rrespekt.

dhe ti progan as qe e din ne praktik se qka eshte rrespekti apo ndergjegja.
sepse ndergjegje e paster eshte ta mbrosh te verteten pavarsisht qmimi sa kushtun .
kurse turp eshte ne e mohone te verteten, dhe gjithashtu nese mendon se rrespekti duhet ti takoj nje njeriu qe ska bere asgje per ta rrespektuar.

Hahahahahahaha Dilaveri po te dokna a? Jo more djale jam une Esmerallda qe kqyri fall.
Po hajde - hajde apet tek une te kqyri fall e te tregoj se pse po te dukem si Dilaveri?

rilindja
07-07-04, 16:43
Pershendetje:

Lidhja Demokratike (LDK) duhet te shkatrrohet???!!!!

lind pyetje Pse duhet te shkatrrohet ?

Kunder Lidhjes Demokratike jan keto parti:

1.Partia Demokratike e kosoves.
2.Aleanca per Ardhmerin e Kosoves.
3.Levizja Kombtare per Qlirimin e Kosoves.
4.Levizja popullore e Kosoves.
5.Partia e Re e Kosoves e kryesuar nga Bujar Bukoshi
6.Alternativa Demokratike e kosoves e Udhehequr nga Edita Tahiri
7.Partia e Drejtsis
8. UNIKOMBI e Muhamet Kelmendit
9. Dhe me e rendesishmja Kunder Lidhjes Demokratike jan edhe Shoqeria Civile.

sikur te kishte qen vetem nje apo edhe dy parti kunder LDK-se ne rregull.
por kur kunder nje partie jan te gjitha partit tjera ateher diqka nuk eshte ne rregull me kete parti.

duke u bazuar ne kete fakte qytetaret e Kosoves duhet vetvetiu te mos votojn per kete Lidhje dhe kjo vetvetiu te shkatrrohet.
sepse Shkatrrimi i Lidhjes Demokratike eshte ne interes te vete Kosoves.

4ever
07-07-04, 17:21
fadil,o me fal rilindja NO COMMENT

Honesty^uk.
07-07-04, 18:13
Pershendetje:

Lidhja Demokratike (LDK) duhet te shkatrrohet???!!!!

lind pyetje Pse duhet te shkatrrohet ?

Kunder Lidhjes Demokratike jan keto parti:

1.Partia Demokratike e kosoves.
2.Aleanca per Ardhmerin e Kosoves.
3.Levizja Kombtare per Qlirimin e Kosoves.
4.Levizja popullore e Kosoves.
5.Partia e Re e Kosoves e kryesuar nga Bujar Bukoshi
6.Alternativa Demokratike e kosoves e Udhehequr nga Edita Tahiri
7.Partia e Drejtsis
8. UNIKOMBI e Muhamet Kelmendit
9. Dhe me e rendesishmja Kunder Lidhjes Demokratike jan edhe Shoqeria Civile.

sikur te kishte qen vetem nje apo edhe dy parti kunder LDK-se ne rregull.
por kur kunder nje partie jan te gjitha partit tjera ateher diqka nuk eshte ne rregull me kete parti.

duke u bazuar ne kete fakte qytetaret e Kosoves duhet vetvetiu te mos votojn per kete Lidhje dhe kjo vetvetiu te shkatrrohet.
sepse Shkatrrimi i Lidhjes Demokratike eshte ne interes te vete Kosoves.

Ku je ti i rilindur dallash

Si ka mundesi qe ky llum i shoqeris shqiptare jane te destinuar vetem per trillime.
Ku jeton ti o qenie e tepert njerezore, ku ke jetuar deri tani, a nuk je ne gjendje te jetosh realitetin e shoqeris tone?

Meqenese shoqeria civile e urren LDK si ka mundesi qe eshte po kjo shoqeri e cila ja ka besuar dhe ja beson udheheqjen e vendit

MemphiSx
08-07-04, 12:16
Me Dr.Ibrahim Rugoven jan i gjith populli
Siq e keni pa edhe ju qe nuk e doni me Dr.Rugoven jane Basketbollistet,Futbollistet,Volejbollistet etj.Don me thon te gjithe sportistet te cilet ne vendet perendimore i cilesojn si Ambasadore te nje shteti
E sa per ato parti qe i kishe cek ti rilindja(fadil) Nuk kem nevoje na per asnja se asnjo prej tyne nuk e kan ma shum se ka 1 autobus simpatizant perveq PDK-se se i ka 2 ahaahahah :P

lazdrani
09-07-04, 15:53
Me Dr.Ibrahim Rugoven jan i gjith populli
Siq e keni pa edhe ju qe nuk e doni me Dr.Rugoven jane Basketbollistet,Futbollistet,Volejbollistet etj.Don me thon te gjithe sportistet te cilet ne vendet perendimore i cilesojn si Ambasadore te nje shteti
E sa per ato parti qe i kishe cek ti rilindja(fadil) Nuk kem nevoje na per asnja se asnjo prej tyne nuk e kan ma shum se ka 1 autobus simpatizant perveq PDK-se se i ka 2 ahaahahah :P :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

fadil
09-07-04, 18:27
Pershendetje:

Ndoshta bondi sdo te me fshin kete shkrim.

Shoqeria civile jan njerzit qe merren me problem e shoqeris ne tersi, dhe vezhgojn se si po realizohen interesat e tyre.

dhe populli e ka perkrahur LDK.ne deri tashte por sdo ta perkrah me se ju kan bere shum.

nje fjal popullore thote nese dy vete te thojne mbaju se je ka rrezohesh mbaju se eshte e vertet see je ka rrezohesh, e LDK. jan ka i thojn me dhjetra parti Politike.

Filozofia Politike e LDK.se eshte ne kundershtim me vullnetin e popullit shqiptar

lazdrani
09-07-04, 18:48
Sipas jush Fadil cili person Politik e meriton vendin e Dr.Ibrahim Rugoves :?:

fadil
10-07-04, 18:01
Pershendetje:

Vendin e Ibrahim Rugoves e meriton nje njeri qe e bashkon Kombin dhe nje njeri qe ka vizion Politik ta udheheq Kosoven ne situata te veshtira.

Per mendimin tim personi me i qelluar per kete Poste eshte Kryeministri i Kosoves Dr.Bajram Rexhepi.

pasi qe ky edhe ne ngjarjet e marsit ka treguar nje guxim dhe nje vullnet te forte Politik per ta Udhehequr Popullin.

Une mendoj se pas zgjdhjeve te tetorit Kryetar i Kosoves do te jet Dr.Bajram Rexhepi

fadil
10-07-04, 18:02
e nese e ke fjalen per kryetar te partis cili do qe te jet do te jet me i mir se Rugova?

neki76
10-07-04, 18:30
e nese e ke fjalen per kryetar te partis cili do qe te jet do te jet me i mir se Rugova?


"Ushtrine time do ta bej me Ibrahim Rugoven" :D ishte kenga.
Une jam i lumtur qe merrja pjes ne kete ushtri. :D :D

I love LDK :D :D :D :D :D :D

MemphiSx
10-07-04, 21:25
Sa para i dha Bajram Rexhepi per ndertimin e shtepive ne Drenic te cilet ende jan nen tenda
Kurse per shtepija te serbeve menjeher 5 milion euro hejjjjj a jan mend more kto
Po per ty sjan asgje sepse ska pas qare pa i gjujt ato pare sepse ka pas urdher prej Thaqit sepse vet klyshet e thaqit i kan djeg ato shpija e per mos me u bo e madhe duhet me ja u ndreq qysh i kan pas
Mos mendo vetem per karrig por shiko populli i yt se ku eshte

MemphiSx
10-07-04, 21:28
neki76 hehehh Kush nuk eshte me ma te madhin e Shqipetareve hehehheh
;) Vetem Perpare Drejt Pavarsis Kjo eshte Moto E LDK-se ;)

neki76
12-07-04, 15:23
neki76 hehehh Kush nuk eshte me ma te madhin e Shqipetareve hehehheh
;) Vetem Perpare Drejt Pavarsis Kjo eshte Moto E LDK-se ;)

Vetem perpara drejt Pavarsis me hasretin-IBRAHIM RUGOVEN :D :D
Zoti i bekoft te gjithe anetaret e Dardanis.

fadil
14-07-04, 16:59
Pershendetje:

Nese deshironi ta kuptoni se a po shkatrrohet Lidhja Demokratike shkoni dhe lexojeni komunikaten e sigurimit te atdheut.

Bajram Rexhepi i ka ndar fondet per ndertimin e shtepijave te shkatrruara nga Lufta dhe per kete ai eshte konsultuar me te gjitha partit qe e perbejne qeverin pra ketu ka marr pjes edhe LDK-ja.

Kurse Rugova po shkon dhe po i inauguron kurthemelet e shtepiave te serbeve , a e keni pare duke qite beton me lopat ne themelet e shtepijave te serbeve , valla i kishte shum hije me qen murator aty ai e kishte profesionin.

Kurse ai ende nuk ka shkuar ta viziotoj familjen Jashari dhe varrezat e tyre.

lazdrani
14-07-04, 19:14
RROFTE LDK :arrow: E DR IBRAHIM RUGOVES :!:

fadil
15-07-04, 20:10
Shukriu:LDK ėshtė parti e joperspektivės dhe e zhgėnjimeve

Prishtinė, 25 maj (Kosovapress) Time: 16 : 36

Edhe veprimtarja shumėvjeqare e LDK-sė dhe njėra nga figurat kyqe tė kėsaj partie, Prof. dr. Edi Shukriu ka dhėn tė marten dorėheqje tė parevokueshme nga tė gjitha funksionet nė LDK, e pakėnaqur me rrjedhat dhe e zhgėnjyer me trendet aktule nė kėtė subjekt politik, dhe siē thotė “pas pėrpjekjeve tė shumta pėr tė parandaluar dhe ndryshuar gjendjen e krijuar, por tė cilat, fatkeqėsisht, nuk dhanė rezultatet e duhura.”
-------------------------------------------------------------------------------------

Edita Tahiri jep dorėheqje tė parevokueshme nga LDK-ja

Prishtinė, 25 maj (Kosovapress) Time: 16 : 10

Fenomenet e shfaqura nė LDK, si mungesa e demokracisė sė brendshme, mosrespektimi i statutit, mungesa e Kryesisė sė partisė tash e dy vite, marrja e vendimeve nga ana e udhėheqėsit nė vend tė strukturave legale partiake, si dhe korrupsioni dhe familiarizmi qė e kanė pėrfshirė atė, mė detyrojnė tė largohem nga LDK, thuhet nė dorėheqjen e anėtares sė Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė LDK-sė, Edita Tahiri.

progoni
16-07-04, 00:38
He heeee
tė mjeret kėto


kur ėshtė met Fadili
me ja u bajtė gajlen.

Valla bre Fadil sot me ju than jeni nė kryesi

kthehen vrap
qaqė ma,pėr kėto zoja.

vajtoj,vajtoj.
(se duke tė lexuar janė)

fadil
16-07-04, 15:34
Pershendetje:

Kto me pas dashte me nejte ne kryesi kishin nejet aty pasi qe aty edhe kan qen madje Edi Shukriut Ibrahim Rugova i ka pas ofruar edhe postin e minstres se Kultures por kjo se ka pranuar.

Por ju vazhdoni ta kopjoni Politiken e Fatos Nanos edhe ai me aleatet e tije keshtu po thojne per Ilir Meten dhe grupin e tije se keta nuk do te jen me ne strukturat e partis socialiste pasi qe keta te fundit e leshuan vete keto poste.

shkoni bre atje ku e keni vendin se ska kurrgje prej juve e as nuk ka pasur kurr.

progoni
16-07-04, 17:48
Por ju vazhdoni ta kopjoni Politiken e Fatos Nanos edhe ai me aleatet e tije keshtu po thojne per Ilir Meten dhe grupin e tije se keta nuk do te jen me ne strukturat e partis socialiste pasi qe keta te fundit e leshuan vete keto poste.


Fadil ishalla nuk e lexon qita hashėbroja.
Se nuk kie ku e bėn venin.
(hajtė se nė pshtofshė pa njė plumb pej tyre,
tė merrė ADK-
jan tu hjek pėr njerėz bashė si ju).
Ket ka e mėsoni hashėbrojėn me numru.
Ēdo natė i gjori i numrojke sa libreza i ka dhėn.
(Ky met qė i ka qitashė edhe ata e bjen
kėtu).

fadil
16-07-04, 18:41
Pershendetje:

sa per tu futur ne tem se keni dale krejt jashte temes!

Ne gjilan kater ishe antar te LDK- se ne kuvendin Komunal ne Gjilan jan ditancuar krejtesishte nga Politika e LDK-se dhe jan duke kerkuar me ngulm dorheqjen e Lutfi Hazirit jo qe LUtfi Haziri eshte i keq por qe duhet te ju bindet urdherave te LDK-se Komuniste.

edhe ketu kerrshe LDK-ja.

Dilaver
16-07-04, 18:44
Jo more heuu po nami i zi koka bo bre, phu ani krejt qenkan distancuar a, pha a thua a i pranon tani Hasha ata nė radhet e veta, kqyr e interveno diqysh bre Fadil.

Gentiani
17-07-04, 11:22
si e vlersoni dorheqjen e Edita Tahirit dhe Edi Shukriut nga LDK-ja dhe Kritikat qe keto dyja i kan adresuar ne adres te LDK dhe presidentit Rugova?

A po Shkatrrohet LDK-ja per gjdo dite?

E ty po tė dhimbset shumė qė po shkatėrrohet a?! :roll:

Jo hiē nuk bėnė dhe nė asnjė mėnyrė tė shkatėrrohet, se kush do mbetet tė mėrzitet pėr LDK-nė, qė po shkatėrrohet ?! :wink:

fadil
17-07-04, 13:16
Pershendetje:

Me mu dhimte spo me dhimbset hiqe pasi qe LDK-ja eshte ka e shkatrron krejt Kosoven keshtu qe me mir te shkatrrohet LDK-ja se Kosova,
Por tashte eshte pak me veshtir pasi qe ka dalur ky far SIGURIMI I ATDHEUT qe i ka kerrcnuar me likuidim te gjithe ata qe dezertojn nga LDK-ja ,e spo guxojn njerzit me u larguar nga LDK-ja dhe me e kritikuar Rugoven.

Fishta2
17-07-04, 13:59
Pershendetje:

Me mu dhimte spo me dhimbset hiqe pasi qe LDK-ja eshte ka e shkatrron krejt Kosoven keshtu qe me mir te shkatrrohet LDK-ja se Kosova,
Por tashte eshte pak me veshtir pasi qe ka dalur ky far SIGURIMI I ATDHEUT qe i ka kerrcnuar me likuidim te gjithe ata qe dezertojn nga LDK-ja ,e spo guxojn njerzit me u larguar nga LDK-ja dhe me e kritikuar Rugoven.


O Fadil Polici, po kur t'behet Kosova me e drejtue kriminelet, hajnat, vagabondat dhe policet, normalishte qe edhe behen ato qka po thua ti!

O i mjere, o mjerimi i forumit, pse more "njeri" nuk gjeni vrasesit qe nuk na lane as nje dite, te vetme, ta shijojme gezimin e lirise por merreni me pordhet e Rugoves dhe te LDK-se!

Eeeeeeeee edhe shume keni me u knaqe me ate arome se, heheheh, disa nga ju, nuk mundeni ta paramendoni jeten pa ate arome!

Edhe diqka: Prej kur tu ka "likshtue" zemra o Fadil Polici, dhe po te dhimbset LDK-ja? A mos po mendon se do shkaterrohet dhe do ti shpallni hero anetaret e LDK-se a?
Siq po beni me Edin, Bujarin, Adnanin dhe shume e shume ndytesira qe u vjen era nga larg! Fytyra te kompromituara, frikacak dhe njerez qe ngarendin per naj koske qe e gjuan dikush! Nga Sorrrrrrosi e deri te Naniqka e tej naniqkes bile!!!!!!!!!

Nje gje me ben te lumtur, nga e gjith kjo fatkeqesi jotja: Ne krahasim me kapacitetet tuaja, prap mire ke perparuar! Tri jave KURS dhe pervojen ne kontrabandimin e cigareve!
Vallahi nuk eshte edhe keq vetem, ashtu si je duke perparuar, shume shpejt ke me ja rrezikua postin Hashes e tana TI E DIN, drejt e ne Hage te dergon Hasha! Bile bile nuk vjen as met pa bile, si shokun e idealit. me te "ngushtin" e tij, ne te cilin bente be e rrefe, Fatmir Limajn!!!!!!!

K U J D E S !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fadil
17-07-04, 14:53
Pershendetje:

Nuk e dije si mund ta quash ndytsir nje njeri siq eshte Adnan Merovci dhe ta quash hero nje njeri siq eshte ibrahim Rugova?

Kur Adnan Merovci ka qen per 9 vite shefe i protokolit te Ibrahim Rugoves!
e e din ti se cila eshte pune e shefit te protokolit?
Shefi i Protokolit i protokolon te gjitha takimet dhe njekohsishte e cakton agjenden e takimeve.

Nese Adnan Merovci eshte ndytsir? ateher linde pyetje se si Ibrahim Rugova ja besoj nje poste te tille nje "ndytsire" Adnan Merovcit?
pasi qe ti po e quan Adnan Merovcin ndytsir!

Une mendoj se nese adnan Merovci eshte nje per qinde ndytsir ibrahim Rugova eshte 100 perqind ndytsir.

ky eshte mjerimi i juaj pasi qe ju te gjithe ata qe jan kunder juve i quani ndyutsira e gjithqka qe veq ne karakterin e juaj te turpshme gjindet.

MemphiSx
17-07-04, 16:55
Ncncncn pse pra deri dje ja ki shajt edhe te deknit e tashe po e perkrah nccncn qfare perqamje boni ju as ata sllavet e karpateve nuk di ne ma mir po kjo nuk po iu pin uje

fadil
17-07-04, 17:04
Pershendetje:

Adnan Merovcin deri dje e ka perkrahur dhe lavdruar LDK-ja dhe Rugova?

por pasi tashte Adnan Merovci ka dalur kunder Rugoves dhe juve po mundoheni ta etiketoni siq dini ju te rreni .

Por pyetja ishte per juve qe po e akuzoni Adnan Merovcin, se perse pasi Adnan Merovci paska qen ndytsir e ia keni besuar postin e shefit te protokolit te Rugoves.

ne kete pyetje pergjigjuni e mos i ikni temes siq veproni vazhdimishte.

kesa pyetje pergjigjju?

4ever
17-07-04, 19:52
O fadil SHPK-ja, krejt berllogu si puna e Adnan Merovcit po shkojn ne PDK.
Merri aktet qe i keni ne SHPK dhe kqyri pak ke me u bind,mos tu bindsh pune e madhe,ha,ha,ha.

fadil
17-07-04, 20:08
Pershendetje:
4ever mos hin laknave por pergjigju ne pyetje.

Pse ja besuat postin e shefit te protokolit Adnan Merovcit pasi qe ky ispas juve qenka ndytsir?

kesa pyetje pergjigju e leje ti Policin se seshte tema per Policin ketu.

fadil
17-07-04, 20:16
Pershendetje edhe nje fakte se perse duhet te shkatrrohet LDK-ja .


Ish-nėnkryetari i FR tė LDK-sė kėrkohet nga policia pėr drogė


Prishtinė, 14 shkurt (Kosovapress) Time: 09 : 57

Ish-nėnkryetari i Forumit tė LDK-sė, F.Hoti, 22 vjeqar nga fshati Bradash, komuna e Besianės, ėshtė kėrkuar nga policia ndėrkombėtare, pėrkatėsisht nga njėsiti special pėr luftimin e Krimit tė Organizuar nė Kosovė, ka bėrė tė ditur shefi i Zyres pėr informim tė Komesionerit tė policisė, Derek Ēapell

4ever
17-07-04, 21:15
Cashtu o fadil merru me punen tone si zdhendes i SHPK-se e leje politiken mos e mundo veten!

MemphiSx
17-07-04, 22:13
Pershendetje edhe nje fakte se perse duhet te shkatrrohet LDK-ja .


Ish-nėnkryetari i FR tė LDK-sė kėrkohet nga policia pėr drogė


Prishtinė, 14 shkurt (Kosovapress) Time: 09 : 57

Ish-nėnkryetari i Forumit tė LDK-sė, F.Hoti, 22 vjeqar nga fshati Bradash, komuna e Besianės, ėshtė kėrkuar nga policia ndėrkombėtare, pėrkatėsisht nga njėsiti special pėr luftimin e Krimit tė Organizuar nė Kosovė, ka bėrė tė ditur shefi i Zyres pėr informim tė Komesionerit tė policisė, Derek Ēapell


Phaaaaa ani kqyrni njerz prej qfare Agjencije te Lajmeve i ka marr infot ahhahahahah kur ka fole more kjo naj te mir per LDK-ne hahahh kjo u ra e eshte vra Enver Maloki :) Mos i merrni more me ksi shkrime Te KosovaPrishtit :P

fadil
24-07-04, 13:26
Pershendetje:

Ne mbledhjen e kryesis se pergjithshme te LDK.se mbi njezet antar te kryesis qendrore te LDK,se kan deklaruar se qendrojn prapa sigurimit te atdheut.
Ne kete mbledhje ka shperthyer edhe nje perleshje e ashper ne mes antarve te kryesis qendrore te LDK.se, konkretisht ne mes Fadil Gecit dhe disa te tjerve. pasi qe Fadili Geci ishte radhitur i 47 ne listen e LDK.se per zgjedhjet e pergjithshme partlamentare.
Fadil Geci i hidheruar me kete veprim te LDK.se i ka grushtuar Naim Jerliun,Sabri Hamitin,Alush Gashin dhe nje tjeter qe spo me kujtohet per momentin emri i tije.

Naim Jelriu eshte shtrir ne spital nga grushtat e Fadil Gecit.

pas ketij skandali Ibrahim Rugova eshte detyruar ta ndryshoj listen e Deputetve dhe Fadilin ta fus ne numrin 12 dhe ate duke e pyetur se a je i knaqur me kete.

Qfar parti Politike eshte ajo parti qe duke i rrafur antaret e kryesis qendrore sikur nxensit e shkollave fillore i percakton radhitjen e e deputetve per parlamentin e Kosoves.

Kjo quhet parti komuniste e ngjashme me ate te Enver Hoxhes se shqiperis.
me shkuar edhe une e me i rrahur nja tre apo kater antar te kryesis se LDK.se nashta Rugova ma cakton ndonje poste ne kuvendin e ardhshme te Kosoves.

ne krejt Boten Kriminelet denohen kurse Rugova ne kete raste i ka shperblyer.

Dilaver
24-07-04, 16:30
Nė secilėn temė paske shkruar tė njejtin shkrim!

Pasi qenka mbyllur tema ku tė shkrova kur shkruajshe me emra tjerė tani po e barti atė shkrim ketu ku ke shkruar me emėr tėndin.

Ani a i kish pas rref fort, kah ju kish pas mshue, e nga sa grushta ju kish pas dhėnė na trego krejt shoku Fadil.

Nė parlament perderisa tė ketė rrugaq, kriminel, vrasėsa, bandita, huligana patjetėr se duhet tė ketė edhe Fadila, sepse ketyre tė permendurve vetėm me grushta duhet me ju tregua se si duhet me u sjellė, e kam fjalėn per disa tė PDK-sė.

Shoku Fadil shum keq po bėn qe po e nderron identitetin sepse pasha musafin tani me gėzim po e presim paraqitjen tėndė me u tall me ty se na u ke bėrė objekt tallje.

A me beson qe dy tri ditė nuk me ka shkuar as dita si duhet se nuk kisha me kend me u tall!

Shoku Fadil shiqo hape nji temė pėr Thaēin qė shkoi nė SHBA.

fadil
25-07-04, 10:44
Pershendetje:

Daliver mendoj se ti ja ka tallesh me vetveten dhe lexuesit e kesja teme jan ka tallen me ty.
i talluri mendon se i talle te tjeret.

Fadili Geci duhet ta ket te qart se ketu ka fadila tjer qe i qesin ne publik te gjitha veprimet e tije kriminale.

Dilaver
25-07-04, 11:12
O Fadilo, nuk ėshtė kriminel ai i cili i dhuron far grushtash atij i cili nuk din gjuh tjetėr por grusht hundėve, kriminel ėshtė ai i cili akuzohet, denohet vuan denimin per vrasje tė vėllezėrve shqiptarė, si keta trimat qe i kan mbush burgjet ku lexova dikund se kishe shkruar ti; se ne burgjet e Kosovės gjinden 1000 kriminel e bandita e rrugaq nder tė cilėt edhe shum kėsi jaranash tė krahut tėnd (lexo kriminel tė vetquajtur ēlirimtar)

Si duket paske shkuar neper forume tė ndryshme me kerku far shkrimi, kqyr se do tė gjejsh ca shkrime taze nga Dilaveri e lexoj edhe atje mos ti shkruaj ketu fare.

E dil pak mė shpesh se pasha ty, kur po na mungon disi jo vetėm unė por edhe disa tė tjerė po merziten, se nuk po kemi me kend me u tall.

fadil
25-07-04, 12:40
Pershendetje:

Fadil Geci e ka rrafur grushta hundeve Sabri Hamitin,Naim Jerliu,Alush Gashin dhe nje tjeter qe spo me kujtohet emri.
dhe nese keta qe i ka rrafur nje kriminel si Fadil Geci jan Kriminel ateher me thuaj kush nuk eshte kriminel ne LDK?

thjeshte LDK.ne e udheheqin kriminelet me ne krye Sigurimin e Atdheut shef i se cilit sigurim eshte Fadil Geci .

MemphiSx
25-07-04, 13:22
fadil Mazamakeq per Fadil Gecin qka e ka gjete mese te ka ardhe rendi ty me llomotit per te

Fadil Geci me 6 vllezer eshte nje nder te paret e UQK-se ne Drenic bashkeluftetar i Adem Jasharit Spo di qysh ki ftyre me i thon kriminel

Po une e di se ku po te djeg ty

Se nuk ja ka jap nja 5-6 shkelma bythve Gani Koces atij qe ska dit as qysh perdoret REVOLJA e tashe del e mban Ore mesimi neper pervjetore te deshmoreve

Ktu eshte problemi qe ti e quan kriminel Fadil Gecin o mjeran

Dilaver
25-07-04, 13:27
O Fadilo, nuk ėshtė kriminel ai i cili i dhuron far grushtash atij i cili nuk din gjuh tjetėr por grusht hundėve, kriminel ėshtė ai i cili akuzohet, denohet vuan denimin per vrasje tė vėllezėrve shqiptarė, si keta trimat qe i kan mbush burgjet ku lexova dikund se kishe shkruar ti; se ne burgjet e Kosovės gjinden 1000 kriminel e bandita e rrugaq nder tė cilėt edhe shum kėsi jaranash tė krahut tėnd (lexo kriminel tė vetquajtur ēlirimtar)


E nuk ėshtė kriminel Fadil Geci i cili din tė shperndaj grushta hundėve atyre tė cilėt nuk njofin tjetėr gjuh pos grushta hundėve si p. sh. Gani Kocit.

fadil
26-07-04, 21:37
Pershendetje:

ateher se di se pse po i mani ne LDK Sabri Hamitin, Naim Jerliu, Alush Gashin e ate tjetrin qe ja kam harruar emrin e spo me kujtohet?

pasi qe keta nuk po njofkan tjeter gjuhe perpos grushtit hundeve.

o i mjeri daliver kuku per kosoven qe te ka ty dhe njerzit tjer qe mendojn njejt me ty si more klloshar i mbron kriminelet, dhe i akuzon ata qe nuk mendojn njejt si ti kllosharski.

fatkeqsia e kombit shqiptar eshte qe ju ka juve dhe bashkmendimtaret e juaj.

a di qka ti per politik krejt qka dine eshte futja e urrejtjes ne mes kombit shqiptar por tregona a e ke marr ende rrogen nga LDK.ja qe Po punon ne kete forum.

MemphiSx
26-07-04, 21:43
o fadil polici ti edhe fjalet qka i fole i fole shkinisht si p.sh.kllosharski

Bonu more burr niher i sinqert e prano realitetin se zgjedhjet erdhen e nashta te kishim shti ne pune najka se PDK-ja ka me te qit prej pune mas zgjedhjev hahahahahah

fadil
26-07-04, 21:53
Pershendetje:
Ketu deshmohet qart se kush kende e paguan te beje propagand Politike dhe ne fafor te ciles parti.


1.Tema: Diskutime Shoqerore:
Moderator: Honesty^uk., Barbaroza

2.Feja e Shqiptarit:
Moderator: Bond, Drejtėsia

3Hapsir filozofike-psikologjike
Moderator: Cool_Boy, Barbaroza

4.Poezia.
Moderator: Naki, lazdrani

5.Dashuria&Seksi
Moderator: Honesty^uk., Barbaroza

6.Shendeti.Moderator:
Lazdrani.

7.Thashe theme.
Moderator: Bond, Honesty^uk

8.Bisedoni ne gjuhe te huaja.
Moderator: Naki, lazdrani

9.Humori.
Moderator:Barbarza

10.Kafja e forumit.
Moderator: Gentiana, Barbaroza

11.Chati,Chatuesit dhe policet.
Moderator:arTanibb

12.Votime & Sondazhe
Moderator: Bond, Barbaroza

13.Letersia.
Moderator: lazdrani, Honesty^uk

14.Kultura Kombetare.
Moderator: Naki, Honesty^uk

15.Kuzhina&Gatimi.
Moderator: Gentiana, Barbaroza

16.Pershendetje dhe Urime.
Moderator: Cool_Boy, Naki

17.Prezentoni Veten.
Moderator: Gentiana, lazdrani

18.Sporti.
Moderator: Cool_Boy

19.Pa Cenzur.
Moderator: Cool_Boy, lazdrani

20.Informatike.
Moderator: Honesty^uk

21.Portoli I Faqes.
Moderator: Bond

22.Politika:
Moderator:Bond

23.Rrethe “Dardania.de diskutime”
Moderator: lazdrani, Barbaroza

24.Moderatoret dhe Administratoret.Moderator: arTanibb, Bond, Cool_Boy, Naki, Gentiana, Drejtėsia, lazdrani, Honesty^uk., Barbaroza


Ne kete faqe shifet qart lidhshmeria shoqerore apo kolegiale e punes se ketyre personave qe jan administrator apo moderator te kesaj faqeje

MemphiSx
27-07-04, 10:36
o fadil polici a mos po don me i kthy tash krejt ne parti te joten

Kjo faqe www.dardania.de eshte me e vizituara prej te gjitha faqeve tjera shqipetare

E mos u mundo me na kallxu prralla ktu

Pse spo thu se spo muj me gjet njerz si veten e ski me gjet kurr se ti je nje njeri UNIKAT ska si ti ty te rujt zoti prej thaqit ;) Shume nice je a hahahahahah sik njeri :P

fadil
27-07-04, 17:12
pershendetje:

une ne kete faqe kam aq perkrahes sa ju qe jeni te paguar per te shkruar kunder vlerave Kosovare.

por ata perkrahsit e mije nuk jan njerze te paguar si ju qe te shkruajn per gjdo dite siq paguheni ju per te shpifur dhe trilluar.
pasi qe ne kete faqe askush nuk ju perkrah juve dhe mendimet e juaja perpos juve qe jeni te paguar pra nje grup njerziosh te paguar me pare .

MemphiSx
28-07-04, 10:49
hahahah ku i ki bre ti ata perkrahes ne FORUM
hahahaha sa hajgare njeri je

Po ti je dal edhe ne rruge me mbledh perkrahes me shti ktu me shkru kunder LDK-se po ski gjet o i shkret e le mo me pas ne FORUM qka kishe dit me flliq

Mos bre se po me dhimbesh me ksi rrena

Boll mo se nuk je i ri me u marr me genjeshtra :)

fadil
28-07-04, 16:59
Pershendetje:

Une ne kete forum nuk kam hyre qe te kem njerze qe te me perkrahin mua? por kam hyr te shprehi opinionin tim ne lidhje me situaten Politike ne vende dhe per preferencat e mija.
ne kete forum kam pare se ka shum njerze qe kan te njejtat mendime me mua ne perjashtim te atyre qe jan te paguar ne kete forum per te shpifur dhe trilluar gjithqka kunder atyre qe kan bere gjithqka dhe po bejne per Kosoven.
Populli eshte ai qe do te vendos se kujte do te ja jap voten ne zgjedhjet e ardhshme , dhe ata e kan shume te kjart se kush duhet te shkatrrohet dhe kush eshte ka shkatrrohet .

une mendoj se nje qytetar i Kosoves e ciles do kategori tashte eshte ne gjendje ta ket te qart se cila eshte ajp parti apo lider qe e perqan popullin duke genjyer me te vetmin qellim qe te qendroj ne pushtet pa e merituar pushtetin.

Dilaver
28-07-04, 19:08
Prej se shkruan Fadili i kanė lėnė njerėzit as shtypin as lajmet as faqe tjera nuk lexojnė vetėm ketu qka po shkruan Fadili.

Murgesha
28-07-04, 19:25
Pershendetje:

Une ne kete forum nuk kam hyre qe te kem njerze qe te me perkrahin mua? por kam hyr te shprehi opinionin tim ne lidhje me situaten Politike ne vende dhe per preferencat e mija.
ne kete forum kam pare se ka shum njerze qe kan te njejtat mendime me mua ne perjashtim te atyre qe jan te paguar ne kete forum per te shpifur dhe trilluar gjithqka kunder atyre qe kan bere gjithqka dhe po bejne per Kosoven.
Populli eshte ai qe do te vendos se kujte do te ja jap voten ne zgjedhjet e ardhshme , dhe ata e kan shume te kjart se kush duhet te shkatrrohet dhe kush eshte ka shkatrrohet .

une mendoj se nje qytetar i Kosoves e ciles do kategori tashte eshte ne gjendje ta ket te qart se cila eshte ajp parti apo lider qe e perqan popullin duke genjyer me te vetmin qellim qe te qendroj ne pushtet pa e merituar pushtetin.

Po Fadil e kemi pare e do ta shohim se sa perkrahese ke ti dhe partia jote.

bali
29-07-04, 14:28
LDK nuk ėshtė duke u dobėsuar. Ajo as qė ka qenė ndonjėherė e fortė. Si thotė kėtu njė zotėri - parti e gjumit.
Kjo parti ka mbėledhur shumicėn e njerėzve tė ish LKJ ( shėrbėtorėve tė RSFJ), ka mbledhur dhe ka ofruar burra qė nuk kanė ditur se qfarė duhet bėrė kur pėlcet lufta dhe thėrret atdheu.
Fitorja e LDK sė, nuk ėshtė fitore e vlerave por, refuzimit tė rezistencės ndaj Serbisė.
Pėr qdo zgjedhje po shkon duke ra numri i votuesve. Kjo tregon se njerėzit janė ktjellur nga urrejtja ( pėrveq disave qė bėjnė propagandė nė kėtė faqe).
Pa ndonjė propagandė zgjedhore Votoni pėr shtetin e Kosovės dhe Dinjitetin e vetvetes!!!!!?

MemphiSx
29-07-04, 17:31
Ehh shume propagand e mir eshte kjo o bali

Votoni pra per ata qe ja filluan themelav te Shtetit te Kosoves

Votoni per LDK Ska me te mir ;)

MemphiSx
29-07-04, 23:36
O bale kqyre mir historin e LDK-se se qfare njerz ka ne LDKLidhja Demokratike e Kosovės, si lėvizje dhe parti demokratike moderne mbėshtetet nė traditėn e pėrpjekjeve tė shqiptarėve pėr pavarėsi dhe liri tė Kosovės. Menjėherė pas formimit tė saj nė dhjetor tė vitit 1989, nga njė grup intelektualėsh nė krye me Dr. Ibrahim Rugovėn, mori nė gjiun e vet njerėz tė shtresave tė ndryshme qė mbėshtesin vlerat morale e qytetėruese tė shqiptarėve se liria dhe pavarėsia janė parakushte tė ekzistencės sė njė populli. Ajo u bė integruese dhe harmonizuese e energjive tė kombit, qė shpien nė njė bashkim mendor e shpirtėror, pėr tė mbrojtur tė drejtat e popullit tė vet pa prekur tė drejtat e tė tjerėve.

Duke u bėrė artikuluese e vullnetit pėr pavarėsi tė Kosovės, LDK u bė promotore e demokracisė dhe kundėrshtare e madhe e totalitarizmit, duke bėrė njė pėrqėndrim politik e njė organizim tė gjithanshėm, ku konkurrenca e ideve ka vlerė e kuptim deri nė nivelin e marrėveshjes dhe atėherė merr formėn e veprimit tė pahamendje. Si forca mė e madhe bashkuese politike e shqiptarėve ajo u priu veprimeve politike shtetformuese tė Kosovės.

Lidhja Demokratike e Kosovės, drejt qėllimit madhor historik – pavarėsisė sė Kosovės, kėrkoi harmonizimin e energjive tė brendshme tė shqiptarėve dhe ndihmėn e miqve qė njohin tė drejtat e kombeve pėr vetėvendosje. Si artikuluese autentike e vullnetit politik tė popullit tė Kosovės, kjo lidhje kėtė vullnet e ngriti nė vullnet institucional: me organizimin e shpalljes sė Deklaratės Kushtetuese 1990, nxjerrjes sė Kushtetutės sė Kaēanikut 1990, organizimit tė Referendumit pėr Pavarėsinė e Kosovės 1991 dhe Zgjedhjet parlamentare e presidenciale tė Republikės sė Kosovės 1992 e 1998. Nė tė dy zgjedhjet Lidhja Demokratike e Kosovės e ka fituar shumicėn absolute nė Parlamentin e Republikės sė Kosovės dhe Dr. Ibrahim Rugova ėshtė zgjedhur Kryetar i Kosovės.

Duke u pėrcaktuar pėr tolerancė dhe dialog, LDK thuajse njė decenie bėri pėrpjekje qė ēėshtja e Kosovės tė zgjidhet me mjete politike e demokratike. Ajo organizoi njė rezistencė tė fuqishme tė gjithė popullit tė mbėshtetur nė marrėveshje e solidaritet duke ndėrtuar jetėn institucionale qė sot njihet nė botė si “shtet paralel i pavarur”.

Nė vitet 1998 e 1999, kur Beogradi vendosi tė shkatėrrojė me luftė shtetin e Kosovės duke bėrė masakra e shkatėrrime me pėrmasa tė gjenocidit mbi shqiptarėt, LDK-ja pėrkrahu, ndihmoi dhe mori pjesė nė rezistencėn e armatosur. Si rezultat i rezistencės sė organizuar tė Kosovės dhe i mbrojtjes sė njė populli, pasoi intervenimi ajror i NATO-s. Kėshtu mė 12 qershor tė vitit 1999, forcat e NATO-s dhe tė KFOR-it hynė nė Kosovė, qė sot konsiderohet nga populli si ditė e lirisė sė Kosovės.

Lidhja Demokratike e Kosovės gjatė veprimit tė saj gjithmonė ka vlerėsuar se pavarėsia e Kosovės, si ēėshtje ekzistenciale pėr Kosovėn dhe popullin e saj, ėshtė ēėshtje e madhe politike edhe pėr rajonin dhe nuk mund tė zgjidhet pa ndihmėn ndėrkombėtare, nė rend tė parė tė SHBA-ve dhe Bashkimit Evropian. Tash qė kjo ndihmė ėshtė bėrė vepėr, LDK-ja bashkėpunon ngushtė me KFOR-in, UNMIK-un dhe OSBE-nė pėr ta rindėrtuar Kosovėn nė fazėn kalimtare drejt qėllimit pėrfundimtar tė lirisė, tė pavarėsisė dhe tė demokracisė sė saj.

bali
30-07-04, 07:26
Memphisit i kisha propozuar tė punojė si hoxhė. Shkrimi i tij ma pėrkujton atė " valla ka fol sot hoxha... po ēka tha bre... se di veq ka fol ".
Mundesh me u marė edhe me aktivitete tė misionarėve tė ndėrrimit tė fesė pėr shqiptarėt. Edha ata e pėrdorin kėtė stil.
Zotėri ka kaluar koha e idealeve ėndėrrave dhe propagandave tė kota.
Dhe, ju lutem pa emocione. Nuk do ta shpėtoni as LDK-nė as shqiptarinė duke vajtuar dhe duke treguar histori. Ēka ka pėrpara pėr kombin dhe Kosovėn ju lutem, nėse keni ndonjė ide apo vizion. Nuk lidhet fati i kombit pėr njė njeri tė dyshimtė dhe tė shterrur. Aq mė pak pėr njė parti tė klaneve tė familjeve dhe interesave personale.
Nėse jeni duke diskutuar nga perėndimi, shihni ku kanė mbėrritur ata dhe ku jemi ne?!!!!!

MemphiSx
30-07-04, 11:10
o bali me njerz si ti qe nuk e njohin HISTORIN E popullit te vet qka ka njeri me komentu ma shume

Veq te uroj suksese ne jet me vizione staliniste enveriste edhe me asi qe pershendeten me grusht si tipi i Nait Hasanit me shoke

NJe Pyetje e kam per ty

Ku ki qen ti edhe qka ki kontribu per KOSOVE ne vitet 1990-2000?

progoni
30-07-04, 12:37
Po pėrgjegjim unė nė vend tė balės.

I ka rue bullicat.

hajtė shko ruaj prapė,
nė dashė lėshoj sallamadi
se hashėbroja polarė nuk ėshtė ma.

evevev.......evev...
na ka metė politika nė polarė e ēobana tė bollicave.

Balė mos tė hyna nė hakė,mos je kan edhe ti farė
kapetani,se helbetė shumė ēoban jan kanė kapetana,
qise si hashėbroja.

fadil
30-07-04, 14:11
Pershendetje:

Ibrahim Rugova juve simpatizanteve te LDK.se ju ka premtuar kultivimin e Bollicave dhe te qenve te sharrit.
dhe tashte edhe ne vende te punes po punsohen ata qe e perkrahin ate lider qe eshte ne pushtet.

keshtu qe ti dhe disa te tjer progon e keni siguruar vendin e punes me i ruajtur bullicat dhe me i stervitur qent e sharrit qe po i kultivon dhe do ti kultivoj Rugova.

ngase edhe skeni profesion tjeter . sepse skeni koke te punoni diqka tjeter perpos ti ruani bullicet dhe qent e sharrit.

MemphiSx
30-07-04, 21:50
O ti fadil veq qekjo DR. pa emer e mbiemer te Rugoves ka vler me te madhe se te Thaqit hahahahhahhahaah
Paramendo kur ta vesin Thaqin qka ki te kryne prej shkolles e kur ti thot kurgjo valla kam qen student po nuk em ka shku shkolla masnej dola azil ne zvicer aty hyna ne shkollen e hajnis dhe e mbarova me sukses


Ani Ramushi a dini qka kish thon kur e ka mbaru Fakultetin

"Me pas dite qe eshte kaq kollaj me kry Fakultetin e kisha kry edhe shkollen e mesme"

hahahahaahaha

fadil
31-07-04, 21:01
Pershendetje:

hahahahaha nese mendon ti se ky Rugova vetem pse eshte doktor dine te udheheq ateher ky opinion eshte veq i yti dhe i atyre qe sdin se si duhet te mendohet dhe me qka duhet te matet aftesia apo dijenija.

aftesia e nje lideri matet me vepra e jo me tituj te kohes se titos.

Rugova mendoj se dijen e tije pa vetedije e ka perdorur kunder interesave te Shqiptarve.

dhe vazhdon ta beje te njejten gje edhe sote.

pasi qe ai eshte i rrethuar nga kriminelet dhe madje edhe vete eshte kriminalizuar duke i perkrahgur kriminelete si sigurimin e atdheut dhe Fadil Gecin dhe shum e shum te tjer.

MemphiSx
31-07-04, 23:19
D.m.th. Bajram Rexhepi dhe te gjithe ata qe e kan Dr. i paskan prej kohes Titos a ?

Ncncncncnn Sa gjynah po m'vjen prej teje se kohet e fundit je dal prej shinav krejt :(

bali
01-08-04, 08:56
O memfshisa!
Ju pernjemend qenkeni te hidheruar shume. Kush ju ka nguce Balit?! Leni me ato bollica se kane dale prej perdorimit moti. Mundeni veq me u permallue per to dhe per ditet me to.
Edhe per dallim prej juve me nga 3000 mesazhe per nje teme, une nuk kam asnje interes te shes patriotizem dhe rrena kush ku u kane kur eshte dashte me kane. Ju kam treguar ne nje flete tjeter se jam ike me gra ne Maqedoni. Ja pashe hajrin luftes e sot po punoj ne Gjermani. Po fshi pluhna dhe po laj WC te gjermaneve, kuptohet ne te zezen.

kaedhemazi
06-08-04, 10:23
LDK-ja po forcohet dita dites se Fadili e permban.......
Ti je WErbeagentur bre Fadil.

fadil
15-08-04, 20:29
Pershendetje:

Lidhja Demokratike natyrishte qe eshte ka shkatrrohet, por tashte ka dalur ne publik haptazi Sigurimi i Atdheut dhe me force do ti mbaj intelektualet ne e mbetur ne LDK pasi qe ne te kunderten do ti eliminoj ata.

Sigurimi i Atdheut do ti godas pa paralajmrim te gjithe ata qe ja kthejn shpinen Ibrahim Rugoves dhe LDK.se, keshtu kan thene keta sigurimca . nashta arrijne me tute Popullin qe me i votuar me zorte.

MemphiSx
15-08-04, 21:42
Phaaaaa Sigurimi i Atdheut sivjet ska me ju lan as fryme me marr

Ani edhe humbjet e zgjedhjev keni mi arsyetu kinse Ky Sigurim i ka kercnu qytetart me votu per LDK-ne


Po kto fore te juja nuk shiten se ja i kan shti me dhune me votu PDK-istat qytetaret e Kosoves ja kush jo me votu me dhune si p.sh.ne Drenice ma shum kan votu prej Tutes se sa me deshire;)

fadil
23-08-04, 13:10
Pershendetje:

Lidhja Demokratike e Kosoves tashte veq eshte e shkatrruar pasi qe ne kete Lidhje nuk mbizotron Demokracia e te shprehurit Politik por Diktatura Komuniste, Korrupsioni, Familjarizmi,Grushtimi i atyre qe jan kunder Kesaj Parti dhe liderit te saj Shokut Ibraim dhe kerrcnimi me eliminim te perhershem te atyre qe do te Largohen nga kjo Lidhje Famkeqe per Kosoven dhe Kosovaret Shqiptar.

ARSHIK
23-08-04, 15:33
Haj milet o milet po si su mbushe mend me kete kijamet.menqunia me e madhe e popullit eshte te mos merren me politikanet dhe te prishen ne mes veti se politikanet prap e shkyen pullen bashk e populli ne mes veti e fillojn luften, e prap fitues jan POLITIKANET .Por e mira e se mires eshte kure te behen zgjidhjet jepjani voton atij qe ka kontribuar drejtesishte dhe me gjak e me mend per kosoven dhe mos perqaheni ne mes veti, SE KURE POPULLI PERQAHET NE MES VETI PER POLITIKAN ___POLITIKANET FITOJN E KOSOVA JET NE VEND: me nderime ARSHIK-OSOVA

tonny
23-08-04, 16:22
i lexova do shkrime me heret teb do antarve ketu por nuk e dij se ku i marrin ato fjal sa palidhje si i shlojn.si thqai aziljant i zvicrres jo hajn jo sene tjera jo prej rambujes ka shku ne tirane jo sene o njrez kur eshte kthy nga rambuja patjeter ka qene desht me zbrit ne tiran se prej andej ka hyre ne kosov e jo ne aeroport te prishtines si rugova ku shkijet i urojishin kthim te mire ..analizoni pakme shume...

tung fadil

MemphiSx
23-08-04, 22:27
tonyy ne cilen Radio te serbis paske punu qe paske ndegju urimet qe ju paskan bo Rugoves

Edhe Thaqit kerkush si ka thon me hi neper serbi e me ardhe ne Kosove se as Rugova so ra neper serbi
Po Thaqi shkoj ne Tirane edhe so kthy mo deri ne mbarim te luftes As nuk shkoj me i pa bashkeluftetaret e vet qe i ka lan pa honger e pa pi pa armatim e pa municion
Por ndejti ne Tirane se ma but aty edhe e formoj QPK me bacin TOSE
Edhe kur erdhe ne Kosove mbas lufte e kalli krejt Kosoven :P Mazi se shkijet :(

fadil
01-10-04, 16:41
Pershendetje:

Ne fushaten parazgjedhore te LDK.se na ka ra shpesh te ndegjojm se Lidhja Demokratike e Kosoves eshte nje shtepi e madhe dhe e rehatshme!

kur ta ndegjosh kete thenje , ateher linde nje pyetje e cila duhet te ket pergjigjje:
e Pyetja eshte se sikur te ishte shtepia e rehatshme ateher perse antaret e kesaj shtepie apo familje pergjdo dite e me shum dalin nga kjo shtepi , dhe disa krijojnj shtepi te vetat private e disa shkojn neper shtepi te te tjerve.

mirpo tashte eshte fushat parazgjedhore dhe Funksionaret e LDK dine te rrejne popullin pasi qe nje gje te tille e kan mesuar dhe profesionalizuar per 14 vjet. ( E kan genjyer(rrejt) Popullin).


"Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit"

nitushe
01-10-04, 17:04
Skem qka flasin eshte ka shihet se qdo dite e ma shum veq jane ka ndahen prej Ldk krejt po e braktisin partin kane me mbe t si qyqet :lol: :lol:

progoni
01-10-04, 23:09
Ke durimin edhe pakė,se duhet demantu veten mėpastaj,
apo se keni ju atė problem.

Filloni tė mallkoni e vajtoni(kėngė qyqeshė de)

MemphiSx
01-10-04, 23:18
Pershendetje:

Ne fushaten parazgjedhore te LDK.se na ka ra shpesh te ndegjojm se Lidhja Demokratike e Kosoves eshte nje shtepi e madhe dhe e rehatshme!

kur ta ndegjosh kete thenje , ateher linde nje pyetje e cila duhet te ket pergjigjje:
e Pyetja eshte se sikur te ishte shtepia e rehatshme ateher perse antaret e kesaj shtepie apo familje pergjdo dite e me shum dalin nga kjo shtepi , dhe disa krijojnj shtepi te vetat private e disa shkojn neper shtepi te te tjerve.

mirpo tashte eshte fushat parazgjedhore dhe Funksionaret e LDK dine te rrejne popullin pasi qe nje gje te tille e kan mesuar dhe profesionalizuar per 14 vjet. ( E kan genjyer(rrejt) Popullin).


"Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit"


Ehh po a e ki ni ate fjalen Kur ka dasht mu prish shpija e madhe kur kan dasht me bo shum kuleta ne ate shpi e i zoti shpis ja u ka qel deren e ju ka thon n'dashi kuleta delni n'shpi t'juve veq mos hajdi mo te baba me lyp shpi se sju lo mrena mo

E keshtu qe ska mundesi me qen dy zot shpije ni shpi ;)

Ndoshta e kupton fadil

DannyAus
02-10-04, 07:40
[quote="fadil"]Pershendetje:

Ne fushaten parazgjedhore te LDK.se na ka ra shpesh te ndegjojm se Lidhja Demokratike e Kosoves eshte nje shtepi e madhe dhe e rehatshme!

kur ta ndegjosh kete thenje , ateher linde nje pyetje e cila duhet te ket pergjigjje:
e Pyetja eshte se sikur te ishte shtepia e rehatshme ateher perse antaret e kesaj shtepie apo familje pergjdo dite e me shum dalin nga kjo shtepi , dhe disa krijojnj shtepi te vetat private e disa shkojn neper shtepi te te tjerve.

mirpo tashte eshte fushat parazgjedhore dhe Funksionaret e LDK dine te rrejne popullin pasi qe nje gje te tille e kan mesuar dhe profesionalizuar per 14 vjet. ( E kan genjyer(rrejt) Popullin).


hahaha te pershendes Fadil[/b]qka te shtoj tjeter,,,, LDK-ja po fundeoset per dite,,, kam ndegju se se shpejti do te humb ky emer LDK-ja do ta ket emrin,, PFK :arrow: Partia Per Fundosjen e Kosoves ose do te bashkohet e Povratakun

LennY
02-10-04, 08:23
Pershendetje:

Lidhja Demokratike e Kosoves tashte veq eshte e shkatrruar pasi qe ne kete Lidhje nuk mbizotron Demokracia e te shprehurit Politik por Diktatura Komuniste, Korrupsioni, Familjarizmi,Grushtimi i atyre qe jan kunder Kesaj Parti dhe liderit te saj Shokut Ibraim dhe kerrcnimi me eliminim te perhershem te atyre qe do te Largohen nga kjo Lidhje Famkeqe per Kosoven dhe Kosovaret Shqiptar.

Katastrof shkrimet e tua .. se di a je ka e sheh veten deri ku ke shku .. ne qka bazohesh ti qe thua kush ja kethen shpinen LDK peson ... ti bre djal ki nevoj per nje psikolog .. qysh po e shoh une ... me ty nuk du shum me zgjat me bisedu se veq humbej e kohes ... po veq nje po ta thom te gjithe qata antar te LDK-sė qe u vran pas luftes une sa e di edhe te gjith besoj qe e din se ata kan qen aktiv deri ne diten kur jan vėra , e sa i perket atyre qe largohen nga LDk si bujar bukoshi , edita tahiri ata mir qe jan largu vete se e kan pa qe nuk kan pas ma vend ne LDK se qato pozita qe i kan pas i kan keqperdor edhe jan met kerkun hiq keshtu qe ma mir ja kan nis me formu parti me nga 1 autobus simpatizus hiq ma shum ... :wink:

DannyAus
02-10-04, 08:34
Pershendetje:

Lidhja Demokratike e Kosoves tashte veq eshte e shkatrruar pasi qe ne kete Lidhje nuk mbizotron Demokracia e te shprehurit Politik por Diktatura Komuniste, Korrupsioni, Familjarizmi,Grushtimi i atyre qe jan kunder Kesaj Parti dhe liderit te saj Shokut Ibraim dhe kerrcnimi me eliminim te perhershem te atyre qe do te Largohen nga kjo Lidhje Famkeqe per Kosoven dhe Kosovaret Shqiptar.

tung ju pershendes,, pershendetje fadil
EDITA TAHIRIN edhe BUJAR BUKOSHIN e keni pas pak si ma te zot ju te LDK-se se ju tjert jeni plak,, ju ka dal afati....
dal nga dal edhe kryetari i kesaj partie do te jep doreheqje..... :wink:

sadik 5553
03-10-04, 22:20
secila parti apo forc politike e cila nuk din apo sdon te jet argate e ketij populli do te deshtoj . E ldk ju kan shkurtuar shum krah shum her perdit anetaret e saj jan te pakenaqur . Shum veshtir se do te mund te mbijetoj ashtu si mendojn shum ldk-ista se do ti fitojn shumicen absolute ne parlament , jo zotrote shumic absolute nuk do te ket per asnje forc edhe sduhet te ket per mos me ekzistu sistemi totalitar .Por do te ket nje balanc edhe per te miren e kosoves per tu ndalur edhe per te qeverisur bashkarisht bile ket e ka deshmuar mandati i qeveris se kosoves.

nitushe
07-10-04, 18:00
Memphisx doktor osht edhe Veterinari :P

Bonu
20-10-04, 13:58
sa i perket shkaterrimit te LDk ajo mundet edhe ndoshta te mbijetoje DISI por se shpejti njerezit qe dine te ANALIZOJNE do te largohen siq kane bere edhe shume te tjere, duke pa se qka po ndodh me ta dhe se ne qfare menyre eshte duke u mbajtur , dhe me cilet njerez eshte e rrethuar , ngadal dale edhe do te fundoset se gjerat do te dalin ne shesh herdo kurdo , se nuk mund te mbahet ni kosove - me rrena edhe dollovere me fjale te tyre te kota duke bere asgje absolutisht - tri fjale te tyre perdoren qe sa vite - tash edhe femite i kane mesu - asgje tjeter nga LDK ja - 'DEMOKRATIKE"

Kaltrina
20-10-04, 14:04
sa i perket shkaterrimit te LDk ajo mundet edhe ndoshta te mbijetoje DISI por se shpejti njerezit qe dine te ANALIZOJNE do te largohen siq kane bere edhe shume te tjere, duke pa se qka po ndodh me ta dhe se ne qfare menyre eshte duke u mbajtur , dhe me cilet njerez eshte e rrethuar , ngadal dale edhe do te fundoset se gjerat do te dalin ne shesh herdo kurdo , se nuk mund te mbahet ni kosove - me rrena edhe dollovere me fjale te tyre te kota duke bere asgje absolutisht - tri fjale te tyre perdoren qe sa vite - tash edhe femite i kane mesu - asgje tjeter nga LDK ja - 'DEMOKRATIKE"

Ma bre se jau prishe tripat rugovistave :lol: :lol: :lol: hahha

pershendetje

MemphiSx
20-10-04, 14:08
sa i perket shkaterrimit te LDk ajo mundet edhe ndoshta te mbijetoje DISI por se shpejti njerezit qe dine te ANALIZOJNE do te largohen siq kane bere edhe shume te tjere, duke pa se qka po ndodh me ta dhe se ne qfare menyre eshte duke u mbajtur , dhe me cilet njerez eshte e rrethuar , ngadal dale edhe do te fundoset se gjerat do te dalin ne shesh herdo kurdo , se nuk mund te mbahet ni kosove - me rrena edhe dollovere me fjale te tyre te kota duke bere asgje absolutisht - tri fjale te tyre perdoren qe sa vite - tash edhe femite i kane mesu - asgje tjeter nga LDK ja - 'DEMOKRATIKE"

Ma bre se jau prishe tripat rugovistave :lol: :lol: :lol: hahha

pershendetje


Hahahahah krejt Komedi je ;) Mir qe paske msu me dit qka jan tripat :P

Kaltrina
20-10-04, 14:10
nejse nashta ma mire se ju rugovistat jo veq nejse... :P

progoni
20-10-04, 14:11
sa i perket shkaterrimit te LDk ajo mundet edhe ndoshta te mbijetoje DISI por se shpejti njerezit qe dine te ANALIZOJNE do te largohen siq kane bere edhe shume te tjere, duke pa se qka po ndodh me ta dhe se ne qfare menyre eshte duke u mbajtur , dhe me cilet njerez eshte e rrethuar , ngadal dale edhe do te fundoset se gjerat do te dalin ne shesh herdo kurdo , se nuk mund te mbahet ni kosove - me rrena edhe dollovere me fjale te tyre te kota duke bere asgje absolutisht - tri fjale te tyre perdoren qe sa vite - tash edhe femite i kane mesu - asgje tjeter nga LDK ja - 'DEMOKRATIKE"

Banu po i kryejm njėher kėto zgjedhje,edhe qysh ėshtė mas miri,edhe po fitojm me gjithė Kosovėn ne paqėt ba zoti nasip.

E ti maj ymyt,se kėshtu edhe njėri e kish que njėher magarin pėr dru,
e hala duke e prit ishė i ngrati,bėni shoqėri se ishė mbet vetėm,ne gjetėsh gjallė.

Urata
20-10-04, 14:13
nejse nashta ma mire se ju rugovistat jo veq nejse... :P

KAL....trina.................. rritu edhe pak se fjalet qull shtalb akoma po t'duken!

Kaltrina
20-10-04, 14:16
nejse nashta ma mire se ju rugovistat jo veq nejse... :P

KAL....trina.................. rritu edhe pak se fjalet qull shtalb akoma po t'duken!

:) flm shume tetja Urata :wink:

pershendetje

progoni
20-10-04, 14:34
nejse nashta ma mire se ju rugovistat jo veq nejse... :P

Kaltrinė nė kohėn e fundit disi sikur kemi njė marrėveshje tė heshtur qė mos ta rėndojm njėri tjetrin,unė do i pėrmbahemi asaj.

Nė vend tė politikės po tė rrėfej njė ngjarje.

Nė pushimin qė bėra kėt vitė po shetitja nė Prishtinė,
papritmas para meje njė grua e bukurė po qeshte.

Hajde bela thashė,isha vetėm fal zotit se bela e dyfishtė.

Nga afėr do dalloja qė mbrapa atyre qarqafave tė modeleve arabe kisha tezėn time qikėn e dajės(burri i ka rėn dėshmor nė luftėn e fundit,ėshtė gjetur nė Luzhanė tė Besianės).

Pas pėrshendetjes meq jemi moshatarė njė gjenerat do pysja,
moj teze nuk tė njoha,disi qarqafi tė ka mbuluar bukurin.

E more nipqe,e dijė e dijė mė tha .
Po unė duhet ti mbaj kėta jetima dhe ky ėshtė kushti,e ata dojn bukė.
NA HARRUAT TĖ GJITHĖ THA -pa mė ndarė asė mua.
unė beso qė tani jam duke e pėrshendetė jo aqė sa kushti i qarqafit.


E thashė tė gjithė kėt se kėtej pari na ishte njė hoxhė me njė emėr tė gjatė ,dhe ndrruan disa profile tė antarėve
falemderimi i takon vetėm ALLA-hut

Urata
20-10-04, 18:23
nejse nashta ma mire se ju rugovistat jo veq nejse... :P

KAL....trina.................. rritu edhe pak se fjalet qull shtalb akoma po t'duken!

:) flm shume tetja Urata :wink:

pershendetje

pthy pthy ..une tete e jotja! A po ta don hiq me veshjen femrore ....?

Urata
20-10-04, 18:27
SE harrova KAL....trine veq ju te partise suaj vishni si gra .......shkaterru krejt u eshte thelbi i qenjes njeri s'pari e mandej shqiptare!


LDK_ kurre me forte se sot! E kane situr mire dhe pluhrat dhe krimbat e qelbur i hodhen ne kosh plehrash .....!

fadil
21-10-04, 14:06
Pershendetje:

Lidhja Demokratike eshte nje Lidhje Komuniste qe rrethe vetes ne organet udheheqese te kesaj partie ka sjell njerze komunist te Kohes se Titos, dhe per tu bindur se kjo veq eshte shkatrruar vetem shifni tubimet parazgjedhore qe i ka organizuar kjo Lidhje Komuniste dhe perkrahjen qe ka gjetur te elektorati.

mbi 30% e te pranishmeve ne keto fushata jo qe kishin shkuar per ta ndegjuar Rugoven se qka po thote pasi qe e dine se ky kurr nuk ka thene asgje dhe nuk do te thote as tashte eas ne te ardhmen por kishin shkuar per tu argetuar me kengetaret e estrades Kosovare siq eshte Adelina Ismaili.

Madje as Adelina nuk i mbushte salllat ku mbaheshin takimet parazgjedhore te LDK. Komuniste.

Dhe nje njeri qe i quan pluhura dhe krimba te qelbur te gjithe ata qe smendojn njejt me ta tregon se ai njeri dhe njerzit qe e perkrahin ate nuk jan asgje me pak e as me shum se komunista te Titos , pasi qe vetem ne komunizem njerzit qe smendojn njejt me ta etiketohen ne forma te tilla siq i etiketoni ju Ledkistat (KOMUNISTAT)

Ka kaluar koha e komunistave , ajo i takonte shekullit te 19 dhe pjeserisht te 20 dhe ju zgjidhni se ne cilin shekull deshironi te jetoni ne te 19, te 20 apo do te jetoni ne te 21 shin.
ata qe deshirojn te jeton ne shekullin e 19 dhe pjeserisht te 20 votoni per LDK.ne e ata qe deshirojn te jetojn ne shekullin e 21 kundershtojeni kete force Komunsite qe veq gati eshte shkatrruar dhe ky shkatrrim i saje nuk ka te ndalur deri ne momentin kur kjo force te kete perkrahjen e njejte me te Kaqusha Jasharit.

Kaltrina
21-10-04, 14:38
SE harrova KAL....trine veq ju te partise suaj vishni si gra .......shkaterru krejt u eshte thelbi i qenjes njeri s'pari e mandej shqiptare!


LDK_ kurre me forte se sot! E kane situr mire dhe pluhrat dhe krimbat e qelbur i hodhen ne kosh plehrash .....!

hej a din qka i kofsh fale Ramazanit, edhe spo du me flliq veten, me te kallxu qka meriton qifti yt...

Kaltrina
21-10-04, 14:40
SE harrova KAL....trine veq ju te partise suaj vishni si gra .......shkaterru krejt u eshte thelbi i qenjes njeri s'pari e mandej shqiptare!


LDK_ kurre me forte se sot! E kane situr mire dhe pluhrat dhe krimbat e qelbur i hodhen ne kosh plehrash .....!

hej a din qka i kofsh fale Ramazanit, edhe spo du me flliq veten, me te kallxu qka meriton qifti yt...


OOppppss me falni harrova qe ju nuk e dini qka eshte Feja Muslimane e as Ramazani...

pershendetje agjeruesve, agjerim te lehte!

MemphiSx
21-10-04, 15:43
SE harrova KAL....trine veq ju te partise suaj vishni si gra .......shkaterru krejt u eshte thelbi i qenjes njeri s'pari e mandej shqiptare!


LDK_ kurre me forte se sot! E kane situr mire dhe pluhrat dhe krimbat e qelbur i hodhen ne kosh plehrash .....!

hej a din qka i kofsh fale Ramazanit, edhe spo du me flliq veten, me te kallxu qka meriton qifti yt...


OOppppss me falni harrova qe ju nuk e dini qka eshte Feja Muslimane e as Ramazani...

pershendetje agjeruesve, agjerim te lehte!


Hahahah ku je hoxhonic

Feja nuk mbahet kur e ki zemren e prishte Feja mbahet kur ja don t'miren dikuj kur nuk ja mendon te keqen dikuj
Edhe nese nuk e mban Ramazanin nuk don te thote se sdim qa o Feja Mjafton me pas zemren e shpirtin e mir
Kurse ti duhet me mbajt 60 dit Ramazanin edhe nuk t'mjaftojn sepse je shpirt prishur ;)

Urata
21-10-04, 19:49
SE harrova KAL....trine veq ju te partise suaj vishni si gra .......shkaterru krejt u eshte thelbi i qenjes njeri s'pari e mandej shqiptare!


LDK_ kurre me forte se sot! E kane situr mire dhe pluhrat dhe krimbat e qelbur i hodhen ne kosh plehrash .....!

hej a din qka i kofsh fale Ramazanit, edhe spo du me flliq veten, me te kallxu qka meriton qifti yt...

KAL....trina ia paske ba si doktorrt kur e dine qe s'kane sherim u thone shkoni ne shtepi e ne dore te zotit!

O agjerues i drejtesis hup e baju prej ketu o ftyre lloqi!

Ermira
23-10-04, 19:20
Per gj'do dite jeni duke rene LDK-per gj'd dite e mos hupni zemer tani me than shyqyr se shkun edita tahiri e edi shukriu se boll ju kane ndihmu se asht gjyna ..po tash as Adelina Ismajlki s'po ju del qekjo ma e keqja hahah Keni me shku drejte 0kurre mos harroni qka po ju them...se Kriminelet dhe Armiqte e Kosoves kurre s'kane fituar!!!
E as qe do fitojne ndonjeher!!!Fitore PDK--

Gentiani
23-10-04, 19:30
Per gj'do dite jeni duke rene LDK-per gj'd dite e mos hupni zemer tani me than shyqyr se shkun edita tahiri e edi shukriu se boll ju kane ndihmu se asht gjyna ..po tash as Adelina Ismajlki s'po ju del qekjo ma e keqja hahah Keni me shku drejte 0kurre mos harroni qka po ju them...se Kriminelet dhe Armiqte e Kosoves kurre s'kane fituar!!!
E as qe do fitojne ndonjeher!!!Fitore PDK--

Ashtu ėshtė Kriminelėt e PDK-sė, kurrė s`kanė pėr tė fituar, mirė e paske shkruajtur E as qe do fitojne ndonjeher le ta harrojnė kėtė punė pėr Jetė e Mote!

Urata
23-10-04, 19:33
Per gj'do dite jeni duke rene LDK-per gj'd dite e mos hupni zemer tani me than shyqyr se shkun edita tahiri e edi shukriu se boll ju kane ndihmu se asht gjyna ..po tash as Adelina Ismajlki s'po ju del qekjo ma e keqja hahah Keni me shku drejte 0kurre mos harroni qka po ju them...se Kriminelet dhe Armiqte e Kosoves kurre s'kane fituar!!!
E as qe do fitojne ndonjeher!!!Fitore PDK-- KURRĖ HIĒ

Urata
23-10-04, 19:34
Ermira shume mire e paske pase .......


qashtu bonu "qik" e mire!

Ermira
23-10-04, 19:38
Mos ta ndin Urata se per te miret jam shum e mir e per te keqinjet jam aq e keqe sa nuk e paramendon e ti vazhdo keshtu se djal i mir po bohesh.
Fitore PDK

progoni
26-10-04, 00:33
Pershendetje:

Lidhja Demokratike e Kosoves tashte veq eshte e shkatrruar pasi qe ne kete Lidhje nuk mbizotron Demokracia e te shprehurit Politik por Diktatura Komuniste, Korrupsioni, Familjarizmi,Grushtimi i atyre qe jan kunder Kesaj Parti dhe liderit te saj Shokut Ibraim dhe kerrcnimi me eliminim te perhershem te atyre qe do te Largohen nga kjo Lidhje Famkeqe per Kosoven dhe Kosovaret Shqiptar.

tung ju pershendes,, pershendetje fadil
EDITA TAHIRIN edhe BUJAR BUKOSHIN e keni pas pak si ma te zot ju te LDK-se se ju tjert jeni plak,, ju ka dal afati....
dal nga dal edhe kryetari i kesaj partie do te jep doreheqje..... :wink:

Krokodill ata jan kėshtu si ti ,pse tash ti me LDK,
valla asgjėnuk na duhesh.


Asė niku i Kongurit nuk ka pėr tė vyer asgjė.

fadil
11-07-05, 13:52
Pershendetje:

Koha eshte duke e deshmuar se kjo Lidhje eshte ne shkatrrim e siper!

Paramendone nje Parti Politike pa Kryetar!
Paramendone nje Parti Politike e cila nuk ka guxim ta hapdebatin e brendshem politik per zgjedhjen e Kryetarit te Partis.
Paramendone Nje Parti Politike qe bene gjithqka vetem qe ti detyroj njerzit qe te rrine ne LDK apo te largohen ne heshtje nga kjo parti.

a nuk eshte kjo e mjaftueshme qe kjo parti eshte ne shkatrrim e siper.

pergjigjja natyrishte eshte PO!

Arb
11-07-05, 22:47
Pershendetje:

Koha eshte duke e deshmuar se kjo Lidhje eshte ne shkatrrim e siper!

Paramendone nje Parti Politike pa Kryetar!
Paramendone nje Parti Politike e cila nuk ka guxim ta hapdebatin e brendshem politik per zgjedhjen e Kryetarit te Partis.
Paramendone Nje Parti Politike qe bene gjithqka vetem qe ti detyroj njerzit qe te rrine ne LDK apo te largohen ne heshtje nga kjo parti.

a nuk eshte kjo e mjaftueshme qe kjo parti eshte ne shkatrrim e siper.

pergjigjja natyrishte eshte PO!

E njejta ndodhi edhe me PD, ne Shqiperi, edhe pas dy mandateve te humbura (vjedhjeve te votave), Shqiptaret dhe Zoti Berisha i besuan Demokracise, duke e ri-kthyer ate.

Populli Shqiptar urren komunizmin, LDK-ja eshte cerdhja me e ndritshme e Demokracise, ate e pret nje jete e gjate....

Perpara e Djathta Shqiptare!

Kastri
12-07-05, 22:29
Pershendetje:

Koha eshte duke e deshmuar se kjo Lidhje eshte ne shkatrrim e siper!

Paramendone nje Parti Politike pa Kryetar!
Paramendone nje Parti Politike e cila nuk ka guxim ta hapdebatin e brendshem politik per zgjedhjen e Kryetarit te Partis.
Paramendone Nje Parti Politike qe bene gjithqka vetem qe ti detyroj njerzit qe te rrine ne LDK apo te largohen ne heshtje nga kjo parti.

a nuk eshte kjo e mjaftueshme qe kjo parti eshte ne shkatrrim e siper.

pergjigjja natyrishte eshte PO!

E njejta ndodhi edhe me PD, ne Shqiperi, edhe pas dy mandateve te humbura (vjedhjeve te votave), Shqiptaret dhe Zoti Berisha i besuan Demokracise, duke e ri-kthyer ate.

Populli Shqiptar urren komunizmin, LDK-ja eshte cerdhja me e ndritshme e Demokracise, ate e pret nje jete e gjate....

Perpara e Djathta Shqiptare!::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


LDKja vetem hijen qe e ka ende,kurse shkatrrimine per fate te mir te popullite Shqiptare te Kosoves,qe moti ka fillue edhe ate ne zemer te prishure qe e ka edhe aty po prishete.
Kaloni mir.

GASHI75
17-07-05, 22:19
PO NORMAL QĖ PO SHKATRROHET ASĖ SKA KRYETAR PARTIE E ASĖ KUVENDI ISAJ SMBAHET DMTH I LDKĖS.U MBETĖ SI SATELITĖ NĖ GJITHĖSI E HAPUR PA KONTROLLĖ NGA ASĖKUSHĖ.
SE DI ME PYTĖ MOS PO SHITET APO SHPALLETĖ NAJ TENDER PĖR BLERJEN E SAJ(LDKės)

MemphiSx
21-07-05, 13:34
PO NORMAL QĖ PO SHKATRROHET ASĖ SKA KRYETAR PARTIE E ASĖ KUVENDI ISAJ SMBAHET DMTH I LDKĖS.U MBETĖ SI SATELITĖ NĖ GJITHĖSI E HAPUR PA KONTROLLĖ NGA ASĖKUSHĖ.
SE DI ME PYTĖ MOS PO SHITET APO SHPALLETĖ NAJ TENDER PĖR BLERJEN E SAJ(LDKės)

LDK-ja Ka Kryetar dhe po funksionon per mrekulli ;) LDK-ja Po e Qeveris Kosoven, nuk po Formon Qeveri nen hije :D :)

GASHI75
22-07-05, 21:44
PO NORMAL QĖ PO SHKATRROHET ASĖ SKA KRYETAR PARTIE E ASĖ KUVENDI ISAJ SMBAHET DMTH I LDKĖS.U MBETĖ SI SATELITĖ NĖ GJITHĖSI E HAPUR PA KONTROLLĖ NGA ASĖKUSHĖ.
SE DI ME PYTĖ MOS PO SHITET APO SHPALLETĖ NAJ TENDER PĖR BLERJEN E SAJ(LDKės)

LDK-ja Ka Kryetar dhe po funksionon per mrekulli ;) LDK-ja Po e Qeveris Kosoven, nuk po Formon Qeveri nen hije :D :)
AJO ldkėja po formon qeveri nėn shkie apo.Se e dimė ne si ėshtė nėn hije e pa shkie.

Vajza...
24-07-05, 15:09
nuk po Formon Qeveri nen hije Si shume po ju mundon kjo qeveria nen hije ...po cka me iu be juve qe u kallet "nen" dielle ---po hajdeni te ne "nen hije" ne dim si punohet !!!

MemphiSx
25-07-05, 13:53
nuk po Formon Qeveri nen hije Si shume po ju mundon kjo qeveria nen hije ...po cka me iu be juve qe u kallet "nen" dielle ---po hajdeni te ne "nen hije" ne dim si punohet !!!


U pa edhe qeverisja e juve ne pik te diellit ;) si me pas kon hiq ato tri vite :P

Psikologu
25-07-05, 15:20
Pershendetje!

Sa shume quditem me disa shkrime te diskutuesve ketu , ata te cilet jane kunder LDK dhe qe mundohen te dalin ne sken me Babypolitikana te rinj.
Mos harroni nje gje, ju jeni kunder LDK , ajo eshte do te mbetet dhe do te rritet edhe me shume ne te ardhmen.

Hapsira mendore , jep edhe hapesir politike , ndersa hapesira e mendimit te shendosh kombetar vjen nga menquria , e kete menquri e gjene ne LDK sepse aty jane kokat me te shendosha te kombit tone.

Nderime

AXHA
02-08-05, 17:17
si e vlersoni dorheqjen e Edita Tahirit dhe Edi Shukriut nga LDK-ja dhe Kritikat qe keto dyja i kan adresuar ne adres te LDK dhe presidentit Rugova?
.................................................. .................................................. ......
E mujtne asht qi partit tjera pou prishkan edhe ma shum masi partia ma e madhe e kosovs edhe mas 16 vjetve po jet ma e madhja.

Agroni22
04-08-05, 18:08
nese nje parti i fiton rrend nje pas njeve 4 pale zgjedhje per mendim timin kjo parti eshte duke fituare jo shkatruar ma shume nuk kom koment .PA KOMENT

Guri i madh
30-08-05, 16:19
Pershendetje:

Koha eshte duke e deshmuar se kjo Lidhje eshte ne shkatrrim e siper!

Paramendone nje Parti Politike pa Kryetar!
Paramendone nje Parti Politike e cila nuk ka guxim ta hapdebatin e brendshem politik per zgjedhjen e Kryetarit te Partis.
Paramendone Nje Parti Politike qe bene gjithqka vetem qe ti detyroj njerzit qe te rrine ne LDK apo te largohen ne heshtje nga kjo parti.

a nuk eshte kjo e mjaftueshme qe kjo parti eshte ne shkatrrim e siper.

pergjigjja natyrishte eshte PO!

************************************************** ********

I nderuari Guri i madh diskutimin perqendro ne temėn e cila debatohet.

http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?t=4819


Bond

fadil
30-08-05, 16:29
pershendetje:

Ibrahim Rugova ka dhene dorheqje nga posti i liderit te LDK.se:
me nenkuptojm se LDK.ja Ibrahim Rugoven nuk e ka kryetar me.
nese ka Kryetar ateher ma thuani ju se cili eshte ai nese e dini sepse une nuk e dije.
me thuani qfar partie eshte ajo parti qe nuk ka kryetar.
une nuk dije se ne ndonje vende te botes ka parti Politike pa lider , kjo ka ndodhur dhe ndodhe vetem ne vendet qe jan ne tranzicion nga komunizmi ne demokraci, keshtu qe me kete nenkuptojm se disa lider deshiroj qe ende ta mbajn gjall komunizmin ne shoqerin tone .

dhe ka te tille qe i perkrahin keta individ .

e sa per ate se une jam (***********) apo antar i shikut kjo ska me rendesi ketu sepse une kam hyre ketu ta shprehi mendimin time , dhe dua te ju pergezoj sepse paski shpenzuar shume kohe per tu munduar qe ta kuptoni se kush jam une dhe sipas ketij shkrimi e paski kuptuar se kush jam "URIME"