PDA

View Full Version : Mjeku kuron por ZOTI sheron..........


Honesty^uk.
28-04-04, 20:58
"MJEKU KURON POR ZOTI SHERON"

Sa ndikon ky besim ne shpejtimin e sherimit dhe ne gjendjen shpirterore te njeriut????????

fisniku
28-04-04, 21:52
Une kisha me than MJEKU KUJDESET POR ZOTI SHERON
Fjala kurim e ka prejardhien prej fjales gjermane kurieren qe d.m.th.sheroj.
Kjo eshte shume e vertet.Edhe nje semundje e leht si pershembull nje grip mundet me perfundu me vdekje,po ne anen tjeter semundjet qe kan marr me miliona jete te njerezve si p.sh.kolera,tuberkulozi.. sot jan te sherueshme.
Kur mjeket amerikan e kan diagnostifiku kancerin ne lukth te aktori Xhon Ve i kan tregu qe semundja eshte ne nje faze te avancume dhe se ai mundet me jetu 2-3 muaj.Ai ka vendos qe ate pjese te jetes me kalu tu shetiti(me bo qef) dhe me hargju pasunin qe e kishte.Aktori ka jetu edhe 5 vjet mbas diagnostifikimit te semundjes. :roll:
Ne mjekesi 1+1 shpesh nuk bojn 2.

Naki
29-04-04, 10:21
Te nderuar Fisnik,Honesty°uk, ju perkrahu dhe ndaj mendimin se shtylla kryesore e sherimit eshte mbeshtetja te perendija dhe besimi tek mjekesija.
kjo me bene te konkludoje ne baze te perjetimeve qe kame perceptuar tek shume pacient me infarkte te Trurit pas Apoplekseve ku mbi 50 % te ketyre pacienteve ne baze vetebesimit te ketyre dy shtyllave te cekura kane pase sukses sherues dhe integrim ne te gjitha Aktivitete jetesore.
Te semuret qe vuajne nga semundjet onlologjike eshte e pandashme besimi ne perendi dhe mjeksi ne menyre qe prognozat e jeteses te shtohen,kjo kerkone edhe tretman profesional te gjendjes shpirterore.
Therapit kimike me shume kunder idikacione,siq jane ramja e flokeve,deformimi i thonjeve, demtimi i mukozave trupore ,qregullimet te ndryshme te traktit digjestiv Vjelljet,dhimbje te nervave jane nder shume symtome qe vetem me nje force shpirterore munde te kalohet ne vete besim se mjeku Kurone por zoti sherone ati kofshim fal.

turisti
27-08-04, 00:33
Pershendetje Honesty^uk. .Une pajtohem me ket besim sepse shumhere kur mjeket nuk mujne m'i ndihmue pacijentit thojne: Zoti te ndimoft. :wink:

Vajza
15-05-05, 14:52
pajtohem qe Zoti sheron mjeku kuron....

zana e maleve
24-10-05, 23:16
pajtohem qe Zoti sheron mjeku kuron....
pajtohem shume me kete por une mendoj qe zoti sheron edhe me shume kur ne kemi besim tek ai

Barbaroza
29-10-05, 13:30
Kur do Zoti,do te doje edhe mjeku,patjeter....!