PDA

View Full Version : Cila parti do te fitoje ne zgjedhjet e Tetorit?


Murgesha
12-05-04, 23:03
Votoni per me te miret.

lazdrani
13-05-04, 15:56
LDK--------------------------------- :wink:

MemphiSx
13-05-04, 20:19
Normal se LDK ;)

Barbaroza
14-05-04, 12:29
L*D*K

Gentiana
14-05-04, 12:36
Kush tjeter perpos LDK-s ??!!

Honesty^uk.
14-05-04, 17:36
DIHET QE VETEM L * D * K

Cool_Boy
14-05-04, 17:53
L------------D-----------K

Vera
15-05-04, 06:45
LDK

Njoni
15-05-04, 18:34
P----------D----------K! :lol: :lol: :lol:

Se sko sen prej disa personave ne ldk!!!!!!!!!!! [/b]

Naki
15-05-04, 18:49
prognozoje qe partija e LDK do te fitoje ,une do te votoje per DARDANI

hana
16-05-04, 12:23
\vetem LDK

Loloku
16-05-04, 16:28
Po keni te drejtė: LDK do tė fitoj, por Kosova do tė humb, mos harroni a!

Ardi_pr
17-05-04, 08:23
Eshte e njejte sikur ne Serbi, kur te gjihe e dinin se Milloshevici po i dergonte ne humnere ata dhe prap votonin per ate. Kehstu qe edhe te ne ju te LDK-se mos u merzitni fare sepse prap do te fitoj LDK-ja e juaj e dashur qe e doni shume dhe po te iu pyes se cfare beri per ju nuk do te keni pergjigje?

Fishta2
17-05-04, 10:28
Aiiiiiiii sa pyetje BANALE!!!!!!

Normal: LDK do te fitoj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nezi
17-05-04, 22:53
Nje dekad me rradhe, jane ndegjuar per cdo "gjymo"i njejti refren nga kryetari i ldk_s Rugova "zgjidhja me e mire per Kosoven eshte republika ne kuader te jugosllavis" pastaj ne do te jemi te hapur si ndaj serbis poashtu edhe ndaj Shqiperis "

Ne ket pes(5) vjeqar ndegjohet "te njihet pavarsija formale e Kosoves"Cfare absurdi!!!
E vetmja qe ja tha troq ne sy eshte Mikja e shqiptareve Doris Pak..
"Jo zoti kryetar .. Per te fituar pavarsine duhet punuar, jo me fjale"
Tjeter cfare ka bere??? Qe te meritoj posaqerisht ai Fitoren !????

lazdrani
19-05-04, 17:06
Nje dekad me rradhe, jane ndegjuar per cdo "gjymo"i njejti refren nga kryetari i ldk_s Rugova "zgjidhja me e mire per Kosoven eshte republika ne kuader te jugosllavis" pastaj ne do te jemi te hapur si ndaj serbis poashtu edhe ndaj Shqiperis "

Ne ket pes(5) vjeqar ndegjohet "te njihet pavarsija formale e Kosoves"Cfare absurdi!!!
E vetmja qe ja tha troq ne sy eshte Mikja e shqiptareve Doris Pak..
"Jo zoti kryetar .. Per te fituar pavarsine duhet punuar, jo me fjale"
Tjeter cfare ka bere??? Qe te meritoj posaqerisht ai Fitoren !????
Nezi mos ma nguce Presidentin ore se ashtu behet Politika,Ah qeshja e tij karakteristike :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: LDK :wink:

fadil
19-05-04, 17:23
pershendetje:
si ka mundesi me qen partia me e mir ne kosove Lidhja Demokratike e Kosoves kur per dite e me shum eshte ka i ik antarsia dhe intelektualet me progresist?
Lidhja Demokratike leje qe seshte partia me e mir per ta votuar por ajo eshte lidhja me e shkatrruar dhe me komuniste andaj edhe smeriton te votohet!
nese ndokush mendon se parti e mir eshte qe per gjdo dite largohen intelektualet me eminent te skenes politike ne LDK ai gabon ?
nje parti e mir eshte kur i ka intelektualet e mir !
ne LDK nuk ka intelektual reformist perpos komunist/

Gentiana
19-05-04, 17:29
pershendetje:
si ka mundesi me qen partia me e mir ne kosove Lidhja Demokratike e Kosoves kur per dite e me shum eshte ka i ik antarsia dhe intelektualet me progresist?
Lidhja Demokratike leje qe seshte partia me e mir per ta votuar por ajo eshte lidhja me e shkatrruar dhe me komuniste andaj edhe smeriton te votohet!
nese ndokush mendon se parti e mir eshte qe per gjdo dite largohen intelektualet me eminent te skenes politike ne LDK ai gabon ?
nje parti e mir eshte kur i ka intelektualet e mir !
ne LDK nuk ka intelektual reformist perpos komunist/


Ndoshta ke te drejt sa i perket intelektualve po atyre nuk ju them intelektual, dhe ende ka me shum intelektual LDKja se te gjith partit tjera bashk. :wink: :wink:

Kurse per antarsin, as ketu nuk ke te drejt, se me u kend ashtu nuk kish fituar gjith si deri me sot.....

illyria
20-05-04, 19:20
LDK do tė fitoj bindshėm,sidomos pas autogolit fatal qė ja futėn vehtes partitė e "dala" nga lufta nė trazirat e marsit ku militantėt nga ato parti shumė flliqt keqpėrdorėn tragjedinė nė Qabėr pėr tė tentuar grushtshtetin qė nuk pati sukses.
Pastaj vet gjendja e mjerueshme e popullit dhe infrastrukturės komunale nė komunat ku ato parti janė nė pushtet,korrupcioni dhe vjedhja etj.
Fadil,nėse tipat si ti ikin prej LDK-sė,kjo nuk dobėsohet por forcohet edhe mė shumė.
Kėte e them sepse jam i bindur qė edhe ti njėherė ke qenė i LDK-sė si dhe shumica e kosovarėve.

Problematiku
21-05-04, 00:30
Aaaaa ncuk, asnjani prej meje nuk ka kokėrr!

A e dini pse?

Nuk e paski shti ktu partinė ... a jo spo ju tregoj veq qetyne asnjanit kokrrėn edhe pik.

4ever
23-05-04, 13:12
LDK po kush tjeter. :wink:

anna
23-05-04, 13:30
ma e mira e ma te mirave LDK :wink:

Ardi_pr
24-05-04, 13:54
Nezi te tregoj une se cfare ka bere Rugova ta fitoj pavaresine. A pak te duket ty se ka bere ai. Ai ka "bere mjaft" sepse po lodhet duke thene e duam njohjen formale te pavareise e ty Nezi pak po te duket a? Nezi e di se pernjemend e ke bere kete pyetje ta dish se cfare ka bere I.R, por kurr ne jeten tende nuk do ta kuptosh edhe pse edhe ti edhe une e dime se ai njeri jo qe ka bere dicka te hajrit, por asnjehere nuk ka levizur te beje dicka dhe as qe i ka interesuar sikurse edhe lidereve tjeter. Por ky na ka dale dicka si i vecant. Une mendoj se ky nuk ka bere asgje dhe as qe do te beje ndonjehere.

lolasito
26-05-04, 12:16
P^D^K Vetem e Vetem P--D--K 8) 8) 8)

HakerI_SK
26-05-04, 12:18
PDK

nota
26-05-04, 13:45
LDK

jjojoojjjjjojojojojojojojojojojojojojojojojojojooj jojojojojjo
LDK
POR
AAK - SEPSE ASHT KRAH I LUFTES

betimi_15
27-05-04, 11:43

lIbErAtIoN
04-06-04, 07:39
Normal se LDK Si qdo her :)[/b]

shefi nuhiji
05-06-04, 13:11
Ne zgjedhjet e tetorit duhet te fitoj ajo parti qe ne rathet e veta ka kuader i cili mund perballet me sfidat e ardhshme qe e presin Kosoven pra, duhet votuar ajo parti qe do mund qe te i coj perpara proceset demokratike te filluara ne Kosove .

nota
28-06-04, 10:00
AAK, SEPSE KA NJE VIZION TE QART

MemphiSx
28-06-04, 22:34
nota Yhaaaa lerg jeni :(

fadil
02-07-04, 14:10
Pershendetje:

Ne zgjedhjet e tetorit eshte interes historik per Kosoven qe te fitoj ajo parti qe ka vizion te qart se si duhet te fitohet pavarsia e kosoves.

e vetmja parti tashte per tashte ne Kosova qe ka vizion se si duhet te ndertohet shteti i Kosoves eshte Partia Demokratike e Kosoves.
pasi qe ne kete parti ka njerze te shkences siq jan Hashim Thaqi,Arsimj Bajrami,Hajredin Kuqi,Bajram rexhepi,Profesori i shekncave Politike Enver Hoxha, Profesori i te drejtes nderkombtare Enver Hasani e shum e shum te tjer gjithashtu per gjdo dite e me shum PDK-se jan ka ju bashkangjiten kokat e intelegjences Kosovare.

duke u nisur nga ky fakt PDK.ja duhet te fitoj zgjedhjet pasi Partit tjera kan shum pak njerze profesional dhe kombtar dhe te gjitha partive tjera per gjdo dite e me shum jan ka ju largohen te gjithe intelektualet qe premtojn progres per te ardhmen.

Ne LDK dhe ne AAK shumica e kuadrit udheheqes jan te kohes komuniste.
dhe Bota demokratike nuk ka nevoj per lider te till(komunist)

Dilaver
02-07-04, 16:06
Qy, qy po a qenka ringjall Enver Hoxha aaaaa, tani po ju mungon vetėm edhe Koēi Xoxe, hajt Zek hajt, valla njerėz tė zgjuar paska kjo far partie, ani kur tė llogaritish se edhe Fadilin e paska nė gjirin e vet pha, ėshtė dro edhe tė gjitha trojet e okupuara deri nė sanxhak tė Nishit kjo parti me i kthye nė territor tė shtetit tė Kosovės.

E me keta banditė, rrugaq, hajna, kriminel as nuk shkohet perpara por sigurtė as qe ka gjasa reale me ardh nė pushtet.

MemphiSx
02-07-04, 16:17
hahahh Dilaver Enver Hogjen e kan marr per me ja u tregu ni filozofi te re se qysh me i fitu Zgjedhjet hahah se qajo e vjetra sju ka bo pune :P

Murgesha
02-07-04, 16:20
Pershendetje:

Ne zgjedhjet e tetorit eshte interes historik per Kosoven qe te fitoj ajo parti qe ka vizion te qart se si duhet te fitohet pavarsia e kosoves.

e vetmja parti tashte per tashte ne Kosova qe ka vizion se si duhet te ndertohet shteti i Kosoves eshte Partia Demokratike e Kosoves.
pasi qe ne kete parti ka njerze te shkences siq jan Hashim Thaqi,Arsimj Bajrami,Hajredin Kuqi,Bajram rexhepi,Profesori i shekncave Politike Enver Hoxha, Profesori i te drejtes nderkombtare Enver Hasani e shum e shum te tjer gjithashtu per gjdo dite e me shum PDK-se jan ka ju bashkangjiten kokat e intelegjences Kosovare.

duke u nisur nga ky fakt PDK.ja duhet te fitoj zgjedhjet pasi Partit tjera kan shum pak njerze profesional dhe kombtar dhe te gjitha partive tjera per gjdo dite e me shum jan ka ju largohen te gjithe intelektualet qe premtojn progres per te ardhmen.

Ne LDK dhe ne AAK shumica e kuadrit udheheqes jan te kohes komuniste.
dhe Bota demokratike nuk ka nevoj per lider te till(komunist)

Hajde Fadil hajde. A thua ku jemi ne more qe spo e dishmi se cfare shkencetari eshte ba Thaqi. Paj tybe nashta e ke ngaterruar pak?
Mos e pata fjalen per shkencen e kriminalistikes dhe hajnise paska studiuar ky Thaqi i gjore?

O mos thashte zoti me ardhe keta ne pushtet se krejt popullin e Kosoves kane me e ba shkencetar si vet.

fadil
02-07-04, 16:44
Pershendetje:
Nese per juve simpatizantet e LDK-se komuniste edhe profesorat e fakultetit te shkencave politike jan kriminel ateher skemi qka diskutojm me juve as une e as populli!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shqiptar?

por kjo nuk eshte diqka e papritur per lexuesit e kesaj teme. sepse ata jam mesuar te ndegjojn nga ju kesi shprehje banale dhe fyese per figurat me te ndritura te historis se kombit shqiptar.

Murgesha
02-07-04, 16:55
Pershendetje:
Nese per juve simpatizantet e LDK-se komuniste edhe profesorat e fakultetit te shkencave politike jan kriminel ateher skemi qka diskutojm me juve as une e as populli!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shqiptar?

por kjo nuk eshte diqka e papritur per lexuesit e kesaj teme. sepse ata jam mesuar te ndegjojn nga ju kesi shprehje banale dhe fyese per figurat me te ndritura te historis se kombit shqiptar.

Hej mos i perfshi te gjithe. Une te pyeta se me cfare shkence merret vetem per Thaqin e jo edhe te tjeret??

fadil
02-07-04, 19:16
Pershendetje:

Une me shkrimet e mija i pergenjeshtroj te gjithe ata qe trillojn dhe jan te turpshem .

nuk kam kohe te ju pergjigjem veq e veq juve qe veprimtaria e juaj eshte antikombtare.

nese deshiron te shiqosh lexoj te gjitha shkrimet e postuara pas shkrimit tim te parafundit dhe aty e shef se kujt i mshon ne koke shkrimi im.

Murgesha
02-07-04, 19:27
Pershendetje:

Une me shkrimet e mija i pergenjeshtroj te gjithe ata qe trillojn dhe jan te turpshem .

nuk kam kohe te ju pergjigjem veq e veq juve qe veprimtaria e juaj eshte antikombtare.

nese deshiron te shiqosh lexoj te gjitha shkrimet e postuara pas shkrimit tim te parafundit dhe aty e shef se kujt i mshon ne koke shkrimi im.

e vetmja parti tashte per tashte ne Kosova qe ka vizion se si duhet te ndertohet shteti i Kosoves eshte Partia Demokratike e Kosoves.
pasi qe ne kete parti ka njerze te shkences siq jan Hashim Thaqi,Arsimj Bajrami,Hajredin Kuqi,Bajram rexhepi,Profesori i shekncave Politike Enver Hoxha, Profesori i te drejtes nderkombtare Enver Hasani e shum e shum te tjer gjithashtu per gjdo dite e me shum PDK-se jan ka ju bashkangjiten kokat e intelegjences Kosovare .

Fadil ne mos gaboj ju jeni shkruesi e kesaj me larte.
E dijme per gjithe ata tjeret se me cfare shkence mirren.
Po ti o i gjore, tregona se me cfare shkence mirret Thaqi e mos u nxjerr pas fjaleve te kota.

fadil
02-07-04, 19:36
Pershendetje:

Murgesh nese ti nuk e din po te tregoj une se Politika eshte shkence!
dhe Hashim Thaqi e ka deshmuar kete suksese ne Politik!
Hashim Thaqi e ka te perfunduar Fakultetin e Historis ne Prishtin.
Hashim Thaqi e ka te perfunduar Fakultetin e Shkencave politike ne Zvicerr per mardhenje me jashte.

a po done me.

Murgesha
02-07-04, 19:48
Pershendetje:

Murgesh nese ti nuk e din po te tregoj une se Politika eshte shkence!
dhe Hashim Thaqi e ka deshmuar kete suksese ne Politik!
Hashim Thaqi e ka te perfunduar Fakultetin e Historis ne Prishtin.
Hashim Thaqi e ka te perfunduar Fakultetin e Shkencave politike ne Zvicerr per mardhenje me jashte.

a po done me.

Hhahahahahahahahah. Fakultetin e Shkencave Politike per maredhenje ma jasht. Hajt Fadil dades shko ruaji bullicat ne e ke na njo e lere te qete te gjorin Thaq. Ti ende spaske ndegjuar se Thaqi cdo nate para se te bije me fjet hyn dhe i lexon shkrimet tua politike ne ket forum. I ke nxjerre gazep sonte se ka me mendu tere naten i gjori rreth kasj qe shkrove ti me pare.

fadil
02-07-04, 19:58
Pershendetje:

Murgesh ju hde bashkmendimtaret e juaj ne te gjitha shkrimet e juaja e keni bere te pamunduren per te jav humbur vlerat te gjithe atyre qe kan qen kunder mendimeve te juaja. kjo ka ndodhur per shkakun se juve ju mungojn vlerat e mirfillta kombtare.
prandaj ju nuk mundeni te i pranoni rezultatet e Hashim Thaqit ne Politik dhe ne te arriturat shkencore.
sepse ky do te ishte fundi i juaj.
kur them i juaj mendoj ne te gjithe bashkmendimtaret e juaj antikombtar shqiptar.

por kjo seshte me rendesi as per Hashim Thaqin e as per Perkrahsit e tije sepse ne e dijme se qka deshironi ju dhe qfar keni bere ne te kaluaren per Kosoven, qfar jeni duke bere tashte dhe gjithashtu do te shefim se qka do te beni edhe ne te ardhmen.

ne te gjithe keto etapa ju do te jeni te deshtuar, kete e ka deshmuar e kaluara e juaj politike e deshtuar.
kjo do te ndodhe edhe ne te ardhmen.

Lidhja Demokratike dhe Lideri i saj Ibrahim rugova me kliken e tije nuk jan asgje me shum se nje prodhim qe kurr ska qen i mir per ta ngren kurse tashte i ka dalur edhe afati i perdorimit , dhe ky prodhim duhet te hudhet ne kontinjerat e prishtines dhe ne te te gjitha qyteteve ku ka njerze te tille.

Dilaver
02-07-04, 20:07
LDK-ja ato mbeturina dhe fekalje qe i largon nga rradhėt e veta gjejnė strehim nė PdK.

Murgesha
02-07-04, 20:09
Pershendetje:

Murgesh ju hde bashkmendimtaret e juaj ne te gjitha shkrimet e juaja e keni bere te pamunduren per te jav humbur vlerat te gjithe atyre qe kan qen kunder mendimeve te juaja. kjo ka ndodhur per shkakun se juve ju mungojn vlerat e mirfillta kombtare.
prandaj ju nuk mundeni te i pranoni rezultatet e Hashim Thaqit ne Politik dhe ne te arriturat shkencore.
sepse ky do te ishte fundi i juaj.
kur them i juaj mendoj ne te gjithe bashkmendimtaret e juaj antikombtar shqiptar.

por kjo seshte me rendesi as per Hashim Thaqin e as per Perkrahsit e tije sepse ne e dijme se qka deshironi ju dhe qfar keni bere ne te kaluaren per Kosoven, qfar jeni duke bere tashte dhe gjithashtu do te shefim se qka do te beni edhe ne te ardhmen.

ne te gjithe keto etapa ju do te jeni te deshtuar, kete e ka deshmuar e kaluara e juaj politike e deshtuar.
kjo do te ndodhe edhe ne te ardhmen.

Lidhja Demokratike dhe Lideri i saj Ibrahim rugova me kliken e tije nuk jan asgje me shum se nje prodhim qe kurr ska qen i mir per ta ngren kurse tashte i ka dalur edhe afati i perdorimit , dhe ky prodhim duhet te hudhet ne kontinjerat e prishtines dhe ne te te gjitha qyteteve ku ka njerze te tille.

More ne qe spo ja pranojme te arriturrat e papara te Thaqit pak pune, po ti trego se cka ka arrit ky njeri gjer me tani?
Edhe te lutem mos u mundo qe vetveten ta mbash lart e tjeret ti perulish. Se per fjalor me te ndyte e me antikombetar se i juaji ne ket forum nuk egziston.
Ti o mjere lexoj pak shkrimet tuaja, e mos shko vetem me kopjime qe ti japin te gatshme e me e paraqit veten si filozof. Nese i lexon ndonjeher ato qe shkruan do te skuqesh.

MemphiSx
02-07-04, 20:56
Qdo her kan thon ruju prej te flliqtit se te flliq Edhe ky fadili na ka flliq me kto shkrime krejt Forumin me shkrimet e tija pa piken e lidhjes nuk er sheh hajvani se kerka nuk eshte me politik edhe ende merret me te :( sa me dhimbset ky njeri qe me te vertet eshte shum i hjeken keq per mend :(

progoni
02-07-04, 21:19
Fadil ku mos me u norvozu tani.

Hajtė burrė qka na sjellė hasha i brojės

-qyshė likfidohen kunėrshtarėt politikė
-diktaturėn
-plaqkitjen
-antimoralin(valla sa komisari politikė ka lyp plumėb pėr sjellje tė pamoralėshme ndaj tė ēvendosurėve nėper male)plot do kapetana jan
ba me dy gra.
-edhe mirė po u puthėke me shkie(veq me i pas marue njė nanė)
takimi me popa.
.
.
.
a po don ma
po veq me menu qė fiton ky farė hasha,hin nė gjunah me gjakė tė penamerėve tė Kosovės-atyne u kovėshim falė, e ky fadili jon shkruan kėtu ka me fitu hasha.


o je mushė gjynahe

e gjynah po mė vjen pej teje

progoni

Cool_Boy
03-07-04, 10:51
Pse nuk ju perbahani temes por shkruni lidhje palishje dhe jasht temes???


Cool_Boy

fadil
05-07-04, 16:33
Pershendetje:

Mendoj se zgjedhjet e tetorit me merit te plot do ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves!
Kete e mbeshtes na faktin se Partia Demokratike e kosoves eshte e vetmja Parti politike qe ka demokraci te brendshme dhe ne kete parti politike gjejne vende te gjithe intelektualet per te dhene kontributin e tyre ne te mir te kosoves.
ne saje te kesaj kesaj partie politike per gjdo dite po antarsohen antar te rinje madje edhe figura te shquara te shkences kosovare.

Gjithashtu Partia Demokratike ka deshmuar nje filozofi te qart Politike se si duhet te arrihet Pavarsia e Kosoves.

Partia Demokratike e kosoves eshte i vetmi partner i qendrueshme i amerikes ne kosove per qfar do lloj bisedimesh.
pasi qe partia Demokratike ka vizion te qart se si duhet te veproj per ta realizuar Pavarsin e kosoves.

Kurse parit tjera Politike siq eshte Lidhja demokratike e ka ngushtuar aq shum lidhjen sq qe e ka personalizuar nje klik qe ska kur far vizioni per te ardhmen e Kosoves dhe njekohsishte nuk ka lene vende qe intelektualet te japin kontributin e tyre per te miren e kosoves dhe te Kosovarve.
si pasoj e kesaj per dite e me shum nga Lidhja Demokratike jan ka largohen figurat me te shqyara te kesaj parti qe premtojn rezultat per te ardhmen.

Nje parti e fort eshte ajo parti qe per dite e me shum rrethe vetes afron intelektual te profilit shkencor.
parti e forte dhe e mir nuk mund te quhet ajo parti qe per gjdo dite e me shum largohen edhe ata pak intelektual qe ka pasur, siq eshte rasti Me Lidhjen Demokratike te Kosoves, ku kan dhene dorheqje shum nga figurat me te shquara te kesaj parti,siq jan Edita Tahiri,Edi Shukriu,Adnan Merovci tashte se fundi ne heshtje edhe Nexhat daci, gjithashtu shum shpejt do te ket edhe te tjer qe do te japin dorheqje nga kjo parti.

dhe nese Nga lidhja demokratike e kosoves japin dorheqje intelektualet me te deshmuar te kesaj partie ateher qfar vendi ne kete parti kan qytetaret e thjeshte.

fadil
05-07-04, 18:03
Pershendetje:

Murgesh une nuk mundohem ta peruli askende e as ta ngriti askende qe smeriton te jet i ngritur.

Por sigurisht ti murgesh dhe bashkemendimtaret e tu ndiheni te perulur para shkrimeve te mja !
por jo nuk jeni te perulur vetem para shkrimeve te mija por edhe para vetvetes.

Gjithashtu une ne kete rubrik nuk e kopjoj askende perpos mendjes sime.

4ever
05-07-04, 18:14
Tetori po afrohet e sigurisht mbas zgjedhjeve qe do te mbahen, disa simpatizant te PDK-se do ta zbresin ne toke prej qiellit ku jan momentalisht.Zgjedhjet e Tetorit edhe nje here do t`ju tregojn ketyre njerezve se populli i Kosoves eshte i orientuar kah paqja,prosperiteti,qetesia,e jo kah krimi,mafioziteti,agresiviteti dhe injoranca.

Murgesha
05-07-04, 18:26
Pershendetje:

Murgesh une nuk mundohem ta peruli askende e as ta ngriti askende qe smeriton te jet i ngritur.

Por sigurisht ti murgesh dhe bashkemendimtaret e tu ndiheni te perulur para shkrimeve te mja !
por jo nuk jeni te perulur vetem para shkrimeve te mija por edhe para vetvetes.

Gjithashtu une ne kete rubrik nuk e kopjoj askende perpos mendjes sime.

Phaaaaa Trinca kishte thene se peshon 5 kg ne kohen kur ka fole hajvanati. Kish pa kercyer Dhelpra dhe kish thene, lerne more te ngraten se eshte mat me kandarin e vet.
Spo flas per te tjeret, po per veten time edhe pse i kam lexuar shume shkrime tuajat as edhe njeher te vetme nuk me kane bere te ndjej diqka per to. Perpos se kam pare disa shkrime te parregullta, pa kurrfare kuptimi dhe kam sjell koken e cuditur. Por gjithnje me eshte kujtuar perralla e me lartme dhe kam then vetmevete se i ngrati Fadil ka probleme me mendime te ngaterruarra. Kur po i paraqet ketu po i ngaterron edhe me shkrim dhe po mundohet te na e shese shum te shtrenjte vetveten. Une nuk kam asgje kunder teje se te kuptoj shume mire se je ne zor. Cka thote bali duhet me e ndegjuar a po jo?

daja
06-07-04, 10:32
tung per te gjithe.

Une mendoj se zgjedhjet e tetorit duhet ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves.
pasi qe kjo parti eshte e vetmja siq ka thene edhe Profesori i shkencave politike qe ka vizion se si te arrihet pavarsia e kosoves.

me fitoren e PDK-se fiton kosova.

Votoni per PDK-ne, sepse duke votuar per PDK-ne keni votuar per vetveten.

avnia
06-07-04, 10:37
Zgjedhjet e tetorit do ti fitojn ata qe e kan fituar edhe luften.
e kush jan ata?
ata jan njerzit qe tashte e udheheqin PDK.ne

Votoni per PDK.ne e largojuni atyre qe i dekorojn qent e sharrit siq eshte Rugova.

xhevahiri
06-07-04, 10:47
PDK dhe vetem PDK.

topi
06-07-04, 12:02
Zgjedhjet e tetorit duhet ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves.

pasi qe kete Parti e Drejton Hashim Thaqi.

gjithashtu kesaj partie ju ka bashkangjitur edhe profesori i shkencave Politike Enver Hoxha dhe shum e shum figura te shquara

onka
06-07-04, 12:10
Zgjedhjet e tetorit duhet ti fitojn ata qe kan luftuar kunder regjimit sereb e ajo ata qe kan bashkpunuar me ta.

dihet kush ka bashkpunuar me serbet (Ibrahim Rugova)

e dihet kush ka luftuar kunder tyre (Hashim Thaqi dhe bashkpuntoret e tije.


VOTONI PER PDK DHE VETEM PER PDK

kosovarja
06-07-04, 12:15
zgjedhjet e tetorit duhet ti fitoj penda e intelegjences Kosovare Hashim Thaqi dhe Partia Demokratike e Kosoves

Murgesha
06-07-04, 12:48
Hajde se cpo na vete tani ne kete teme!!!!!!!! :shock: :shock:
Kosovarja, onka, topi, xhevahiri, avnia, daja.
Fadil a edhe keshtu po dishe ti a???????????????????????????????

fadil
06-07-04, 12:56
Pershendetje:

Murgesh siq po duket edhe ne anderr je ka me shehe.

gati je bere si Franciska ne filmin artistik PER TY?

e cile kur e kuptoj se kush ishte Maria u qmend dhe dule neper rruge dhe njeri qe e takojke e pyetke e keni par marin.

keshtu qe edhte ti gati je ka qmendesh dhe te gjithe ata qe jan kunder teje po te duket se jam une fadili.


hahahahahahahahahahahaha.
u knaqa valla

Murgesha
06-07-04, 13:00
Valla kenaqu ne shizofrenine tende se edhe u kenaqa me ty.
Per se je i njejti person me ata nika nuk kam kurrfare dileme. Por ani se jemi mesuar me juve dhe po e deshmoni vetveten se ne cfare gjendje kritike jeni per momentin. Mundoheni me kriju njerez edhe nga balta per te arrit qellimet e juaja, por kot e keni se sja arrini dot???????????

stivi
06-07-04, 15:54
hi.

valla murgesh kam mirkuptim per ty dhe ata qe mendojn njejte me ty!!!!!!!!!!!

a e dini pse?
sepse fadili eshte ka jav bene veten bajat me ato shkrime shum te argumentura dhe te pakontestueshme.

por qka me ju bere kjo eshte aftesia e tije dhe kete ja ka dhuruar zoti.
mos u merzit shum qka me ba nuk din me shum .

edhe sa per temen pak.

une personalisht mendoj se duhet te fitoj PDK.
me heret kam qen edhe une ne LDK mirpo po e shofe se ska pasur kurr kurgje te mir prej saj e spo ka as sote e e kam ndrruar dhe kam shkuar ne PDK sepse aty po shkojn edhe doktorat e shkencave valla e ata jan te menqur.
jo si ti qe sdin tri fjali me i shkruar te argumentuara.

VOTONI PER PDK

progoni
06-07-04, 16:44
Valla qita nuk e kam prit.

Stivi,kosovarja,onka,topi,xhevahiri,daja.

Tė gjithė kėta tė antarėsuar me 6.07 .

Tė gjithė nga njė mesazhė ,stivi dy.

oho luaja fadil luja a po mun i qon.

valla qėshtu nuk mė kan pa syt.

hajde bacė hajde,edhe tė paska hy vehtja nė huj qė po tė sheh kush ėndėrr, ruju po fluturon pej mashallahit.

tana jan

tė munėdshme

progoni

cufa
06-07-04, 17:15
A Guzoj more edhe une me u regjistruar edhe me votuar per parin qe e preferoj une???????????

mos po me thojne edhe mua se jam fadili.

por si do qe te jet une e dua PDK-ne dhe do te votoj per te pasi qe per PDK-ne kam votuar prej kur eshte formuar dhe do votoj deri sa te kete kete filozofi Politike.

Dilaver
06-07-04, 17:44
O z. Fadil, shko baco nė shtepi se u fike nė internet kafe.

Nuk e ke kokėn ti per politikė.

Edhe nji, nė kutinė votuese mundėsia ėshtė tė hudhish njė fletėvotimi.

Murgesha
06-07-04, 18:58
hi.

valla murgesh kam mirkuptim per ty dhe ata qe mendojn njejte me ty!!!!!!!!!!!

a e dini pse?
sepse fadili eshte ka jav bene veten bajat me ato shkrime shum te argumentura dhe te pakontestueshme.

por qka me ju bere kjo eshte aftesia e tije dhe kete ja ka dhuruar zoti.
mos u merzit shum qka me ba nuk din me shum .

edhe sa per temen pak.

une personalisht mendoj se duhet te fitoj PDK.
me heret kam qen edhe une ne LDK mirpo po e shofe se ska pasur kurr kurgje te mir prej saj e spo ka as sote e e kam ndrruar dhe kam shkuar ne PDK sepse aty po shkojn edhe doktorat e shkencave valla e ata jan te menqur.
jo si ti qe sdin tri fjali me i shkruar te argumentuara.

VOTONI PER PDK

Stivi me sa e kuptova ju sot qenkeni regjistruar ne kete forum, dhe po gezohem per bese qe nje gjeni na paska ardhe ne mesin tone. Zoteri nuk di si munde te arrish qe mbrenda 5 minutave sa ndejte ne ket ode, kuptove se kush qenkam une kush Fadili e te tjeret.
Rri pash zotin se po me merthen gazi vetem kah po e shiqoj shkrimin tend. Pasi Fadili po e mohon se vetem sot ai ka bere mba 5 nika, mos ti rastesisht je ndonje kalimtare i rastit qe per nje kocke erdhe ketu te pergezojsh shkrimet dhe idete e Fadilit? A po ndoshta jeni mbledhur krejt soji e sorollopi juaj qe te kendoni ne kor e tja beni aminin fjaleve te Fadil ages?
Mos mendoni se ne hajme bari e nuk i kuptojme keto gjera. Por nejse po me vjen mire qe ja paske nise me lepire kockat e lena nga Fadili e besa ndoshta edhe naj bakshish i majme prej 5-10 euro. Te befshin mire!!!!!!!!

Cool_Boy
06-07-04, 19:43
Pershendetje:

Mendoj se zgjedhjet e tetorit me merit te plot do ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves!
Kete e mbeshtes na faktin se Partia Demokratike e kosoves eshte e vetmja Parti politike qe ka demokraci te brendshme dhe ne kete parti politike gjejne vende te gjithe intelektualet per te dhene kontributin e tyre ne te mir te kosoves.
ne saje te kesaj kesaj partie politike per gjdo dite po antarsohen antar te rinje madje edhe figura te shquara te shkences kosovare.

Gjithashtu Partia Demokratike ka deshmuar nje filozofi te qart Politike se si duhet te arrihet Pavarsia e Kosoves.

Partia Demokratike e kosoves eshte i vetmi partner i qendrueshme i amerikes ne kosove per qfar do lloj bisedimesh.
pasi qe partia Demokratike ka vizion te qart se si duhet te veproj per ta realizuar Pavarsin e kosoves.

Kurse parit tjera Politike siq eshte Lidhja demokratike e ka ngushtuar aq shum lidhjen sq qe e ka personalizuar nje klik qe ska kur far vizioni per te ardhmen e Kosoves dhe njekohsishte nuk ka lene vende qe intelektualet te japin kontributin e tyre per te miren e kosoves dhe te Kosovarve.
si pasoj e kesaj per dite e me shum nga Lidhja Demokratike jan ka largohen figurat me te shqyara te kesaj parti qe premtojn rezultat per te ardhmen.

Nje parti e fort eshte ajo parti qe per dite e me shum rrethe vetes afron intelektual te profilit shkencor.
parti e forte dhe e mir nuk mund te quhet ajo parti qe per gjdo dite e me shum largohen edhe ata pak intelektual qe ka pasur, siq eshte rasti Me Lidhjen Demokratike te Kosoves, ku kan dhene dorheqje shum nga figurat me te shquara te kesaj parti,siq jan Edita Tahiri,Edi Shukriu,Adnan Merovci tashte se fundi ne heshtje edhe Nexhat daci, gjithashtu shum shpejt do te ket edhe te tjer qe do te japin dorheqje nga kjo parti.

dhe nese Nga lidhja demokratike e kosoves japin dorheqje intelektualet me te deshmuar te kesaj partie ateher qfar vendi ne kete parti kan qytetaret e thjeshte.

fadil a po me tregon mos po e merr rrogen me te madhe se te Thaqit dhe a ekziston kurropsion ne partine e juaj a jo??

Uqka
07-07-04, 12:28
tung popull.

ku jeni bre qka po bani si po ja kaloni valla e paski bere interesant . disa po rrejkan.
disa po perkthejkan prej serbishtes ne shqip.
disa po mundojkan ti mbrojn vlerat.
disa po mundojkan ti njellosin vlerat e kombit shqiptar e keshtu me radhe .

kjo eshte demokracia dhe gjithkush ka te drejt praktike por jo edhe morale te rreje .


Une kam votuar gjdo here dhe do votoj edhe tashte e tutje per Partin Demokratike te Hashim Thaqit.

MemphiSx
08-07-04, 12:41
Uqka ti qe ne fillim rrejte kur thu se une kam votu qdo her per Thaqin kur e dim se Thaqi eshte ne politik qe 4 vite
Ku po i len vitet e para luftes a mos paske votu per Slloben a ?

Honesty^uk.
08-07-04, 12:46
Uqka ti qe ne fillim rrejte kur thu se une kam votu qdo her per Thaqin kur e dim se Thaqi eshte ne politik qe 4 vite
Ku po i len vitet e para luftes a mos paske votu per Slloben a ?


:lol: :lol: :lol: :lol: rrenat lejohen ne politike, dhe sidomos ketyre
analfabeteve
prandaj mos ua merr per te madhe "MemphiSx"

Bond
08-07-04, 13:43
I nderuari z. Fadil, nėse vetėn e keni shėndrruar nė artist cirku, kjo faqe nuk ėshtė fushė cirku!

E keni tejkaluar gjdo kufi me regjistrime tė njipasnjishme!

Tė gjithė ata emra qė keni regjistruar do tė ju bllokohen, e nese vazhdoni edhe mė tej do tė ndėrmarrim masa largimi nga kjo faqe.

Me nderime Bond


P. s. asnji koment!

MemphiSx
08-07-04, 21:42
I Nderuar Bond A kishit mujt me e hjek edhe % qe e ka rrit shume ne Sondazh se cila parti do ti fiton kto zgjedhje :( Sepse edhe ne Forum deshti me fitu me dhune hehehhe

Honesty^uk.
08-07-04, 21:56
I Nderuar Bond A kishit mujt me e hjek edhe % qe e ka rrit shume ne Sondazh se cila parti do ti fiton kto zgjedhje :( Sepse edhe ne Forum deshti me fitu me dhune hehehhe


Njerezve si fadil polifika
vetem dhuna dhe vjedhja ju shkon per dore
bisha kur don te ngordhe fillon te bertas me shume

MemphiSx
08-07-04, 22:34
Epo qka me bo drejtesia Qdo her Triumfon
E me ne fund edhe ne Forum
Sepse te ofendohet njer Personalitet siq eshte Dr.Ibrahim Rugova Me te vertet eshte n je dobesi e nje personi siq eshte fadili Mua me ka shty me dyshu se me te vertet a eshte shqipetare a jo :)

progoni
08-07-04, 22:52
MemphiSx unė nė shumė opinione qė keni shprehur jam pajtuar,
kuptohet nė heshtje.

Tani nuk e dij a po tė zhgėnjej, por nuk kam tė njejtin vlerėsim.

Unė e kam hequr qė moti atė dyshim
(se njeriu ti tho veti shqiptarė,e tė veproj kundėr interesave tė veta kombtare ,veq te ky lloj i sorrave tė zeza).

MemphiSx
08-07-04, 22:56
progoni valla edhe une jam ka dyshoj se ly fadili ska gjak shiptari heheh ;)

fadil
09-07-04, 18:33
Pershendetje:

Une se kam ofenduar Ibrahim Rugoven se skam nevoj pasi qe ai eshte i vetofenduar me veprimet e tije antikombtare.

dhe sa per ate qe une nuk kam gjake shqiptari edhe kjo eshte diqka qe sja vlen te dikutohet me juve sepse ju as nuk e dini se si duhet te jet gjaku i shqiptarit.

dhe nse ju me uureni sinqerisht me pelqen , nese ju me akuzoni prap sinqerisht me mbroni, sepse une nuk dua qe ju nuk po mendoj ne krejt me fjalen ju por per kende ata e dine as te pelqeni e as te perkrahni se ju jeni zedhensa te qeveris se serbis ne ket faqe.

Por koha eshte ka tregon se Partia Demokratike e Kosoves me ne krye Hashim Thaqin ka ardhur koha qe te fitojn ne zgjedhjet e ttetorit dhe do te fitojn sepse me fitoren e PDK.se do te fitojn qytetaret e Kosoves njejt sikur e fituan luften kunder serbis.

MemphiSx
10-07-04, 22:26
Ku pi sheh bre ti qe e ka qliru Kosoven
A je qerru a
Nuk guxon me shku n'Gjilan neper Graqanic
S'guxon me shku i lir n'Brezovic As n'Shterpc
Se per Mitrovic spo folim
Hajt kallxom ku ka ktu qlirim t'Kosoves bre se spo e shoh une ?
Edhe sa per qe keni me fitu une po ta hjeki qat ymyd
Sdi qka don me bo more ti n'Forum kur te hupni
Po e paramendoj qysh ki me kajt ahahahahahh :)

fadil
11-07-04, 15:54
Pershendetje:

MemphiSx me vjen qe e humbi kohen duke komunikuar me ty pasi qe ti qenke duke jetuar ne ndonje fshtat te Kosoves dhe ne qytet dele vetem diteve te tregut per te bler ushqimin per nje jave per familjen dhe kafshet e shtepis. dhe nuk paske dalur me large per te pare se ka shkohet ne gjilan e si shkohet ne shterpce.
shterpcen e ka pas Udhehequr mbas Luftes me besimin e Popullit Bahri Hyseni dhe per dy vite pushtet arriti ta bashkoj edhe sote shterpca eshte e lir dhe mund te shkosh sa her te duash dhe ne cilen do kohe qe deshiron te shkoshe, gjithashtu edhe ne gjilan.\

e per mitrovicen nese flasim aty eshte veshtir te shkohet sepse aty udheheq LDK-ja dhe Faruk Spahia i cili ka shkuar azil Politik ne gjermani dhe nuk eshte ka i intereson problemi i mitrovices e as hallet e qytetareve qe e kan zgjedhur ate.dhe nuk ka vizion se si te zgjidhet ky problem, dhe per sa LDK-ja eshte ne pushtet Mitrovica nuk do te bashkohet sepse LDK-ja ska ide se si ta bashkoj mitrovicen dhe te zgjidhe asnje problem tjeter.

MemphiSx
11-07-04, 21:59
hahahah mos paq pune me analfabeta

E para Kush e la MITROVICEN te ndare
E dyta Ne Shterpc deri para pak kohe Kuvendi i Komunes ka qen i instaluar ne nje ahur te lopeve sepse ate kryesorin e kan pas uzurpuar shkijet
Dhe me vjen mir qe i keni punet mir me shkije te Shterpces sepse ju te PDK-se e keni me leht me ta
Kurse sa i perket Mitrovices fare mir e din qytetaret se sa eshte pagu qmimi per mbetjen e Mitrovices qysh eshte sot
Kafet e mengjesit qe jan pi Rexhepi me ivanoviqin nuk harrohen lehte
E sa per prej nga jam une Jam shum i knaqur nese jam i fshatit Edhe nese dal 1 her ne jave ne qytet
Por edhe pse jetoj ne qytet e konsideroj veten si nje njeri i thjesht me tradita te fshatit
Nuk po Bej dallime Qytet Fshat sikur qe e keni profesion ju
Nuk me tregove sa aksidenti ka ndodhe ne Graqanic prej serbeve ne dem te shqipetareve apo ski qka me rrejt :D:P

fadil
12-07-04, 10:51
Pershendetje:
Paramendojeni ju nje pjes te mitrovices ushtria Ēlirimtare e Kosoves dhe njerzit qe ishin ne te nuk munden ta qlirojn dhe kjo ju mbeti juve dhe ju nuk kete ne gjendje ta qlironi paramendojeni me pas lene krejt Kosoven qka kishit bere ju?
Natyrishte se e kishit perdorur ate frazen DURIM!

MemphiSx
12-07-04, 13:00
Pse na e lat neve Qfare pergjigje palidhje
Por ska problem ne munges te fakteve te pranohen edhe fjalit Paushalle

Si duket Fitorja e LDK-se ne Mitrovic ja u ka prish shum marredhenjet me serbet edhe per ket jam i sigurte se tani ti ofendon Faruk Spahin e LDK-ne sepse shum plane ja u ka prish ;)

fadil
15-07-04, 20:12
U promovua Qendra pėr Studime Politike e PDK-sė


Prishtinė, 15 qershor - Qendra pėr studime politike sipas ideatorėve tė saj do tė merret me hulumtimin dhe mbledhjen e tė dhėnave nga terreni pėrmes hulumtimeve, vėzhgimeve dhe kontakteve tė drejtėpėrdrejtė me subjekte tė ndryshme ku mė pas tė dhėnat e fituara do tė studiohen dhe analizohen nga departamente pėrkatėse tė kėsaj qendre, nė mėnyrė qė tė nxjerren rezultate sa mė tė sakta dhe nė kėtė mėnyrė tė pėrgadisė rekomandime sa mė precize pėr ēėshtje tė ndryshme, qė duhet vendosur nė programin politk tė PDK-sė dhe pėrmes saj nė agjendėn e institucioneve tė saj. Drejtori i Qendrės pėr Studime Politike, Memli Krasniqi nė promovimin e kėsaj qendre tha se nisėm pėr krijimin e kėsaj qendre ėshtė vendim pėr marrje tė pėrgjegjėsisė, nė mėnyrė qė tė gjindet rruga e duhur pėr tė ndikuar nė procesin politk nė vend. Ai tha se synimi i kėsaj qendre ėshtė sjellja e njė fryme tė re komunikimi ndėrmjet qytetarėve, PDK-sė dhe Institucioneve tė vendit. Kryetari i PDK-sė Hashim Thaēi me kėtė rast vlerėsoi se hapja e kėsaj qendre do ta fuqizoj edhe mė shumė PDK-nė dhe shtoi se me hapjen e kėsaj qendre do tė pėrfitoj edhe procesi politik nė vend. Qendra pėr Studime Politike ka departamente tė veqanta pėr Hulumtime, Marrėdhėnie me qytetarė, analiza mediale dhe deparatmentin pėr marrėdhėnie ndėrkombėatre. Kjo qendėr do tė zhvilloi aktivitetin e saj nė shumė fusha duke pėrfshirė kėtu, studimet empiriko-shkencore,identifikimin dhe krijimin e kuadrove tjera si dhe aktivitete tjera. Drejtuesit e qendrės pėr studime politike kryeisht janė studentė tė shkennace politke nė UP tė cilėt pritet tė diplomojnė sė shpejti sė bashku me studnetėt e tjerė qė janė gjenerata e parė qė do tė diplomojnė nė kėtė fushė.

progoni
16-07-04, 00:15
Qyky Fadili

e paska kapė kryet

nė dorė

zoti hajrė e bavėt

hashėbroja tė pastė nė qafė

fadil
16-07-04, 15:36
Pershendetje:

He progoni a spo te pelqejn keto shkrimet e mija apo qka dreqin ke, si duket nuk te ka mbetur me vende te genjesh per keta qe i adhuroi une dhe historia e Kombit shqiptar.

progoni
16-07-04, 17:33
Jo more
Fadil


Po unė nuk e kam kap
kryet nė dorė
si ti

(Kto dėshmi ju thua ti,i kam lexu qė para
-i ke dhurata tė gjitha
-ruaji mos i humbė)

Drini nuk e lan hashėbrojen nga gjaku.

Dilaver
16-07-04, 17:57
Pha kerrdi valla paskan bėrė, po sa stacione karburanti (Benzinara), dyqane, hotele, restorane, mauna e cisterna me karburante edhe ato janė promovuar bile shpesh i del punė Hashės brojės tė takohet edhe me Xhukėn kur i konfiskojnė far cisternash.

Gentiani
16-07-04, 18:03
Sido qė tė sillen rezultatet e Tetorit, kuqalojat e kanė paraprakisht tė programuar humbjen!

fadil
17-07-04, 17:37
Pershendetje:

Ja Ne zgjedhjet e tetorit ka fitu LDK-ja!
a e dini pse?
sepse per gjdo dite po i largohet antarsia madje edhe ata pak intelektual qe i kan pas mbetur.

Kurse me humbe ka me humbe PDK-ja , a e dini se pse?
sepse per gjdo dite po e shton antarsin madje edhe me Doktor te shkencave.

Parti e forte eshte ajo parti siq eshte LDK-ja qe per dite e me shum i largohen antarsia .

por tashte ndoshta nuk guxojn se i eliminon apo siq kan than ata te sigurimit te atdheut i godasin pa paralajmrim.

4ever
17-07-04, 19:41
O fadilo le more ti politiken e kryje punen ne SHPK qysh duhet.

MemphiSx
17-07-04, 22:46
haah 4ever qfare polici more eshte ky

me kan polic ky far fadili si rregull qe e kanpolicet e SHPK-se edhe pse kan te drejt te jen antare te ndonje partie nuk kan te drejt edhe ne qoftese jan ne detyre te fyejn ndonje parti

Por ky fadili ka qen polic i serbis para lufte se tybe ska lidhje me SHPK:)

Dilaver
18-07-04, 01:05
Pasha bacėn ai qe i ka fitua han e dan edhe tani do t'i fitoj, e nuk ka dilemė fare.

ShEjToNkA
18-07-04, 23:44
:arrow: P D K *****[/img]

4ever
19-07-04, 16:08
Po me vjen shume keq Shejtonk qe paske me ra ne depresion. :(

fadil
21-07-04, 17:16
Pershendetje:

Ne depresion kan me ra ata qe ju kan premtuar qytetarve Kosovar kultivimin e qenve te sharrit e jo ata qe ju premtojn mirqenje sociale dhe shtet te pavarur dhe sovran te integruar ne boten moderne.

qytetaret do te zgjedhin ne tetor se a do te votojn per ata qe ju premtoj kultivimin e qenve te sharrit apo te atyre qe premtojn te bejne maksimumin e mundeshme per realizimin apo konkretzimin e kerkesave te qytetarve.

MemphiSx
21-07-04, 18:13
Per qfare mirqenie sociale e ki fjalen

A po don me i bo edhe qytetet tjera me jetu me ndihma sociale qysh jetojn ne DRENIC a ?

Jo o mjeran Kosova ska nevoje per Thaqa e Halita

Kosova po ec perpara me Kolosin e madhe Dr.Rugova

Shikoje pak DRENICEN se si eshte e prapambetur me politiken thaqiane O mjerann

arTanibb
21-07-04, 18:57
Shejtonka mos i prish pipat me neve kthehu ka kibla LDK

fadil
24-07-04, 15:23
Pershendetje:

Drenicen e ka luftuar shkau me shekuj, dhe e ka varfruar na skajshmeri, tashte kjo po ju pelqen juve dhe po deshironi edhe ju ta beni te njejten gje por nryshe nga shkijet por me te njejtin qellim.

Zgjedhjet ka mi fitu ajo parti qe kandidatet per zgjedhjet e 23 tetorit caktohen me grushta e jo me vota.

siq ishte rasti me Fadil Gecin i cili per tu bere deputet i grushtoj disa funksionar te LDK.se per tu transferuar nga numri 47 ne numrin 12 ma ngat.


Zgjedhjet duhet ti fitoj ajo parti qe i zgjedhe kandidatet me vota e jo me grushgta si LDK.ja dhe Rugova i cili ne vende se ti denoj kriminelet ai i shperblen.

Dilaver
24-07-04, 16:42
O Fadilo tjetėr kush po e lufton dhe shkatėrron!

Po e shkatėrrojnė ata tė cilėt kanė bėrė stacione karburantesh, restorane e objekte tjera me vlefta tė larta, e populli vuan per njė kafshatė buk.

Kriminel do tė thot ai qe ka kryer a qė kryen njė krim; vrasės (si p. sh. Fatmir Limaj e Millosheviqi etj.)

E nuk do tė thot se ėshtė kriminel nėse nji deputet ka shkep shpulla ndonjė tė padegjueshmi, sepse edhe nė Parlamente tė ndryshme boterore ku demokracia ėshtė nė nivel tė lartė si nė Japoni p. sh. shkembehen grushta e shuplaka ndonjėherė nė mes tė deputetėve.

Parlamenti i Kosovės ka nevoj per deputetin Fadil Geci, se disa huliganėve, banditėve, rrugaqėve, kriminelėve vetėm me grusht duhet me ju pergjigj.

Loloku
24-07-04, 19:12
Shejtonka mos i prish pipat me neve kthehu ka kibla LDK

Mė fal shoki, mos deshe tė thuash nga vatikani!

fadil
25-07-04, 10:24
Pershendetje:

eshte per te ardhur keq se si ende ne Kosove ka njerze te tille si Daliveri qe i arsyetojn kriminelet si Fadil Gecin !
Nese daliveri mendon se eshte e drejt qe ne parlament te futen njerzit me dhun e jo me deshiren e zgjedhsve kjo nuk eshte demokraci daliver por eshte komunizem i kristalt.

Dhe Qytetaret e kan rastin te shofin se kush eshte kriminel e kush hajne dhe kush po i krushtoin dhe vret ata qe jan kunder mendimeve te tyre komuniste.

Kjo edhe ka qen arsyeja se perse LDK.ja dhe Ibrahim Rugova kan kerkuar qe zgjedhjet te mbahen me lista te mbyllura sepse ata e dijne se ne parlament hyjne me grushta dhe me terrorizim te vullnetit te elektoratit te LDK.se, sepse ne te kunderten Fadil Geci skishte pasur shance te hyje ne parlament.

Ne LDK. kush eshte i forte me grushta behet deputet e jo kende e deshiron populli.

Qytetaret e Kosoves per gjdo dite e me shum jan ka e kuptojn se te gjithe ata njerze te LDK.se qe jan vrar jan vrar nga njertzit si Fadil Geci pasi qe ata jav kan kerrcnuar karrieren e tyre POLITKO KRIMNALE ne LDK


Cili e ka radhen tashte te vritet nga Fadil Geci dhe kompania e tije SIGURIMI I ATDHEUT? nga radhet e LDK.se

E nuk do tė thot se ėshtė kriminel nėse nji deputet ka shkep shpulla ndonjė tė padegjueshmi,

sipas teje Daliver per te qen ne LDK pu dashka me qen i degjueshem ! a po? kjo i ka takuar kohes komuniste te Enver Hoxhes se shqiperis tashte ka kaluar kjo kohe dhe ju kurr sdo ta arrini ta ktheni sepse ky seshte vullnet e qytetarve te Kosoves por i kriminelve si Fadil Geci.

Dilaver
25-07-04, 10:52
Kriminelėt janė nėpėr biruca, deri nė Den Hag o Fadiloooooooooooooo!

Ku e ke deputetin dhe Fatmir Limaj?

A u kandidua nė keto zgjedhje?

Gentiani
25-07-04, 11:00
Kriminelėt janė nėpėr biruca, deri nė Den Hag o Fadiloooooooooooooo!

Ku e ke deputetin dhe Fatmir Limaj?

A u kandidua nė keto zgjedhje?

Ha, hahahaaa e delegojnė edhe atė nga Haga, sikur shokun e tij nga burgu qė e vendosnin ata fqinjėt tanė nė lista zgjedhore!

fadil
25-07-04, 12:32
Pershendetje:

Fatmir Lima eshte legjend e gjale e historis se Kosoves kurse eshte kriminel per ata qe kan qen kriminel apo bashkpuntor te kriminelve ne kohen e luftes.

dhe kriminelete gezohen kur neper per burgje ne vende te tyre futen qlirimtaret apo ata qe e luftoj kriminalitetin.

Kurse Ibrahim Rugova dhe klika e tije e favorizojn krimnalitetin dhe i shperblejn kriminelet dhe mundohen ti denojn ata qe e luftojn kriminalitetin.


Por shkrimi yt nuk eshte diqka qe spritet prej teje pasi qe ti dhe bashkpuntoret e tu jeni te paguar qe te shpifni kunder njerzve qe kan sakrifikuar gjithqka per Kosoven dhe i mbroni ata qe gjithqka qka kan bere kan bere kunder Kosoves.

Murgesha
25-07-04, 12:41
Pershendetje:

Fatmir Lima eshte legjend e gjale e historis se Kosoves kurse eshte kriminel per ata qe kan qen kriminel apo bashkpuntor te kriminelve ne kohen e luftes.

dhe kriminelete gezohen kur neper per burgje ne vende te tyre futen qlirimtaret apo ata qe e luftoj kriminalitetin.

Kurse Ibrahim Rugova dhe klika e tije e favorizojn krimnalitetin dhe i shperblejn kriminelet dhe mundohen ti denojn ata qe e luftojn kriminalitetin.


Por shkrimi yt nuk eshte diqka qe spritet prej teje pasi qe ti dhe bashkpuntoret e tu jeni te paguar qe te shpifni kunder njerzve qe kan sakrifikuar gjithqka per Kosoven dhe i mbroni ata qe gjithqka qka kan bere kan bere kunder Kosoves.

Fadil po ti a nuk nderron sllogan ndonjeher a?? Sa keq po me vjen qe u mbyte tuj i perserit fjalet e njejta tere kohen.
Une nje e di; Te pafajshmit nuk shkojne neper burgje. Edhe interesant bre Fatmir Limen shume pak po e permend Thaqi. Mos... Jo bre se ban Thaqi ate edhe une cfare po mendoj pash zotin???
Hajt me te mira Fadil, mire qe sna paske harruarr as sot, e erdhe me na e kenaq shpirtin ne ket mengjez. ;)

Gentiani
25-07-04, 12:45
Pershendetje:

Fatmir Lima eshte legjend e gjale e historis se Kosoves kurse eshte kriminel per ata qe kan qen kriminel apo bashkpuntor te kriminelve ne kohen e luftes.

dhe kriminelete gezohen kur neper per burgje ne vende te tyre futen qlirimtaret apo ata qe e luftoj kriminalitetin.

Kurse Ibrahim Rugova dhe klika e tije e favorizojn krimnalitetin dhe i shperblejn kriminelet dhe mundohen ti denojn ata qe e luftojn kriminalitetin.


Por shkrimi yt nuk eshte diqka qe spritet prej teje pasi qe ti dhe bashkpuntoret e tu jeni te paguar qe te shpifni kunder njerzve qe kan sakrifikuar gjithqka per Kosoven dhe i mbroni ata qe gjithqka qka kan bere kan bere kunder Kosoves.

Eh edhe kjo botė e "ēoroditur" afėr 2 milion "kriminelė" shetisin tė lirė nė Kosovė e "njerėzit e mirė" kanė futur nė burgje :wink:

Fatmir Lima, ėshtė turpi mė i madhė qė njeh Kosova bashkė me Hashėn edhe fundėrrinat tjera!

Nuk ka shembull, qė gjykata ndėrkombėtare tė mirren me raste tė kriminelėve qė kanė bėrė krime ndaj populli tė tyre, shembull i pashembullt.

Slloba po akuzohet se pėr krime ndaj shqiptarėve, boshnjakėve e kroatėve, por jo edhe ndaj serbėve. Limė ēlirimtarin ta ngarkon aktakuza pėr krime ndaj shqiptarėve! Turp, Turp, Turp! peshoj pak po munde :wink:

fadil
25-07-04, 12:47
Pershendetje:

Po me vjen keq murgesh qe qenke duke vuajtur per mua dhe qe qenke duke me pritur por sinqerisht kisha dashur te vije dhe te ndihmoj por ty dhe bashkmendimtarve te tu nuk ju nimon as zoti e leje me une por shko se ndoshta te ndihmon Fadil Geci.

per poezin tende.

Loloku
25-07-04, 12:53
...Une nje e di; Te pafajshmit nuk shkojne neper burgje...[/b]

Valla boll mbarpshtė po e dishe Murgesha! Mė shumė se 500 mijė shqiptarė kanė kaluar nėpėr polici e burgje serbe dhe thua se tė pafajshmin nuk shkokan nėpėr burgje a!!!! Edhe unė jam njė nga kėta qė kam kaluar me vite nėpėr burgje, "fajtor" sipas teje Murgesha dhe nuk mund tė jem kurrė indiferent ndja kėtij vlerėsimi shumė arrogant qė nuk ėshtė vetėm i yti, mjerisht!

Murgesha
25-07-04, 13:03
...Une nje e di; Te pafajshmit nuk shkojne neper burgje...[/b]

Valla boll mbarpshtė po e dishe Murgesha! Mė shumė se 500 mijė shqiptarė kanė kaluar nėpėr polici e burgje serbe dhe thua se tė pafajshmin nuk shkokan nėpėr burgje a!!!! Edhe unė jam njė nga kėta qė kam kaluar me vite nėpėr burgje, "fajtor" sipas teje Murgesha dhe nuk mund tė jem kurrė indiferent ndja kėtij vlerėsimi shumė arrogant qė nuk ėshtė vetėm i yti, mjerisht!

Loloku mjerisht eshte mendimi im. Une skam pas fatin te jem nje prej te burgosurve te regjimit serb, por mjaft e kane perpunuar babane tim. Edhe pse ka qene i pafajshem. Por Limen nuk e ka burgose shkau, dhe ta them se ai nuk i perjeton vujatjet qe ti i ke hjekur ne burgjet serbe. Ti nuk je akuzuar per vrasje te shqiptareve, ke qene i burgosur i ndergjegjes, asaj ndergjegjje qe nuk na ka lene kurre te qet. Une nuk mund te pajtohem qe pas gjithe atij gjaku te derdhur, pas gjithe atyre vuajtjeve neper burgjet e mallkuara serbe te ket ende shqiptare qe e dojne dhe e perkrahin ate sistem. Fatkeqesisht keto jane bindjet e mia personale. Se une nuk jam politikane, por mendoj dhe shoh me koken time.

Loloku
25-07-04, 13:15
Nuk kam koment!!!

fadil
26-07-04, 21:58
Pershendetje:

Po me vjen keq murgesh qe qenke duke vuajtur per mua dhe qe qenke duke me pritur por sinqerisht kisha dashur te vije dhe te ndihmoj por ty dhe bashkmendimtarve te tu nuk ju nimon as zoti e leje me une por shko se ndoshta te ndihmon Fadil Geci.

per poezin tende.

Murgesha
26-07-04, 22:44
Pershendetje:

Po me vjen keq murgesh qe qenke duke vuajtur per mua dhe qe qenke duke me pritur por sinqerisht kisha dashur te vije dhe te ndihmoj por ty dhe bashkmendimtarve te tu nuk ju nimon as zoti e leje me une por shko se ndoshta te ndihmon Fadil Geci.

per poezin tende.

Fadil shko dhe mbyty me mire eshte per ty.
Une qenkam duke te pritur ty ????????????????????? Phaaaaaaaaaa ksi ahmaku sot po shof!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Poezia stu ka kushtuar ty! Mbasi edhe ket spo e kuptojshe mbytuuuuuuuu

MemphiSx
27-07-04, 10:07
ahahhhaahah Murgesha jo bre qfare te myni ky Po mir e ka

fadil mos gabo mi myt veten mos e ngo qka te thot Murgesha pashe kuranin se spo kem me kon me bo hajgare :) Besom se spo m'shkon dita kur spo shoh qe ki shkarravit diqka ;)

fadil
27-07-04, 17:30
Pershendetje:

Jo mos mendoni qe une do ta mbys veten apo mos keni iluzione ne kete drejtim pasi skam nevoj ta beje nje gje te tille.

veten e mbytin ata qe skan pasur te kaluar te suksesshme e as nuk kan as te tashme dhe nuk kan as te ardhme e keta njerze duke e pare se skan asgje ne kete jete detyrohen ta mbysin veten , ne mesin e ketyre njerzve beni pjes edhe ju.

besa saraqini
27-07-04, 17:56
Une mendoj se ne ket to votim do te viton gjith Kosova

Barbaroza
27-07-04, 18:02
Mendimi im personal,e kam thene edhe me heret, eshte se ne zgjedhje edhe kesaj radhe fitues do te jete LDK.Pas fitores na presin pune tjera madhore!

lazdrani
27-07-04, 22:08
Mendimi im personal,e kam thene edhe me heret, eshte se ne zgjedhje edhe kesaj radhe fitues do te jete LDK.Pas fitores na presin pune tjera madhore!
Ah goja te lumte moje Barbaroza :wink: Gezuar pra LDK :wink:

MemphiSx
28-07-04, 06:54
Gezuar pra FITORJA simpatizant te LDK-se URIME

besa edhe njeher pranoje kshillen time shko mesoje gjuhen shqipe

se po me dukesh se je nje bije serbe me vjen keq per fjalen qe ta thash ;)

fadil
28-07-04, 17:29
Pershendetje:

Une mendoj se qytetaret e Kosoves jan aq te vetedijshem sa qe nuk do ta votojn nje parti ku ne vende te fakteve dhe vullnetit te shumices mbizotron forca, kerrcnimi i atyre qe smendojn njejt me ta, grushtimi i tyre, radhitja neper lista sipas deshirave te atyre qe kan force fizike, injorimi i vullnetit te zgjedhsve e shum e shum gjera te tjera Komuniste jan prezente ne LDK! dhe qytetaret e Kosoves nuk e kan edhe as nje arsye te votojn per nje parti te kriminalizuar siq eshte LDK,ja ta votojn.
Nje parti ku mbizotron kurrupsioni, familjarizmi udheheqja ne stilin komunist e te tjera.
Lideri i LDK.se ne vende se te angazhohet te rregulloj standartin jetsor te Kosovarve ai Premton kultivimin e qenve te sharrit .
me kete premtim ai i injoron qytetaret e Kosoves se kinse qytetaret e kosoves nuk dijne se qka ne ju thojme.
une nuk e dije se cili qytetar i Kosoves eshte i interesuar te kultivohen qen sharri.

Kosova dhe Kosovaret kan nevoj te ken nje Parti qe ka vizion te qart se si te plotsohen kerkesat e qytetarve te Kosoves, kan nevoj per nje parti qe e perkrahin intelektualet dhe ne nje parti ku mbizotrojn vlerat e jo grushtat, per nje parti qe mbizotron vullneti i qytetarve e jo kerrcnimet. e kete ata munde ta gjejne ne PDK.

Kosova dhe Kosovaret nuk kan Parti me te mir se PDK.ne per ti realizuar permes saje deshirat e tyre.

nese deshironi qe Kosova te jete shtet ku do te mbizotroj ligji ateher votoni per PDK.ne e nese deshironi qe Kosoven ta udheheqin kriminelet ateher votoni per LDK.ne dhe Fadil Gecin e saje .

lazdrani
28-07-04, 18:22
LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDKKKKKKK KKKKKKKKK[/img][/quote]

MemphiSx
28-07-04, 18:26
LDK is The Best :)

Dilaver
28-07-04, 18:58
E nė kohė tė fundit ma ka mbush mendjen Fadili dhe kokrrat jam kah mednoj a me ja dhurue Thaqit?

fadil
30-07-04, 17:11
Pershendetje:

Lidhja Demokratike e Kosoves dhe lideri i saje jan partia me Komuniste dhe me e familjarizuar ne Ballkan se leje me ne Kosove.

dhe koha ka ardhur qe ti vije fundi Komunizmit te mbuluar me emrin Demokrat.

MemphiSx
30-07-04, 21:30
LDK forever

o fadil mos u ngut bre se pasha ty e mu Se pa LDK ska as KOSOVE te jesh i bindur po te ka zane droga e komandantav edhe ty e kur te leshon ki me pa se qka ki me gabu hahahhahha

fadil
31-07-04, 21:07
Pershendetje:

Ky konstatim ka ndodhur vetem ne Kohen Komuniste kur kan thene se pa Envor Hoxhen ska as shqiperi.

keshtu mendoni edhe ju ta mashtroni popullin por kjo kohe ka kaluar pasi qe komunizmi tashte per tashte ka vende vetem ne LDK dhe askund tjeter me.

MemphiSx
31-07-04, 22:53
O fadil mo bre qy komunista po na thua

A e din kush jan komunista ata qe u pershendeshin me grusht ne luft a e mban ne mend
Edhe ata qe kendojshin kenge per Enver Hogjen edhe ata qe i mbajshin ne shtabet e tyre lolake foto te Fatos nanos e enver hogjes
Qata jan komunista o baloooo
se na komunistat i kem merzi veq emnin me ja u ndi e le mo me fol me ta si me ty p.sh.:P

besa saraqini
05-08-04, 12:42
tung nga Besa
as Thaqi e as Rugova nuk e meritoj fitoren

Cool_Boy
06-08-04, 10:04
Pershendetje:

Lidhja Demokratike e Kosoves dhe lideri i saje jan partia me Komuniste dhe me e familjarizuar ne Ballkan se leje me ne Kosove.

dhe koha ka ardhur qe ti vije fundi Komunizmit te mbuluar me emrin Demokrat.

o fadil kush po te pagun ty bre shokut a ben me dit????Sa po ta jep rrogen ty Beogradi,se mbas shprejeve tuaj vetem ata jan ka te paguajn ok ????

kaedhemazi
06-08-04, 10:19
eee kush e pagun fadilin...........ah cka osht fadili ooooo!!!

kaedhemazi
06-08-04, 10:19
Fadili osht Idhtari me i fort i LDK-se

besa saraqini
27-09-04, 16:28
Tung ket her mendoj se thaqi do ti fitoj zgjedhjet se presidenti esht plakur tani duhet vetem ti bej nderime per at qka ka ber per Kosoven tung.

dr.hektor
28-09-04, 08:50
Miredita vellezer
Me vjen per te qajte se si Ky Fadili dhe Ai Memphix LDK zihen per dy parti te cilat se bashku punojne ne vjedhjen e popullit.
Kur ne do te fillojme te mendojme per ekonomin,per korrupcionin per vende te lira te punes.
Ndoshta kurre derisa ju behen disa deshtaka ehajna IDOLA apo thene ndryshe Pejgambera.
Por rregulle ne KOsove eshte sot (ata qe jetojne ne KS e dine mire kete Fakt) se sa me shume qe vjedh nje politika djersen e popullit aq i ka shancat mete medha per tu rizgjedhur.
Psh Ne vitet( 90 kur egzistojke nifare LASH per organizim e Arsimit paralel ne KS,njefare kryetar RExhep Osmani i paten humbe neper xhepa nja 1.900.000 marka nga donacionet e mergimtarve tane te nderuar dhe sot ky njeri eshte minister. Dhe a e dini pse e ka marre ate funksion.
Per te vazhduar vjedhjen.Por tash me tendera.
Lajmi djeshem me i ri duke i lene tenderat e mehershem.
Fitues i tenderit 3.mil Eu per ndertimin e Akadamis dhe ministrise se tij eshte NJe mjek Mafioz qe smerr vesh ne ndertim por eshte "MIK" i ministrit.
Dhe tash ky Del e hap germazin dhe e lyp Voten time.
HARAM I QOFTE VOTA IME e me hershme.
LDK po e humb elektoratin intelektual ne PR e me gjere.Vetm pjeset rurale ku fshatari i shkret i uritur nje here ne muaj shkon ne qytet dhe qe kurre gazete skane lexuar ata jane besniket e LDK.
Per momentin pjesen e votave te studenteve dhe intelegjences sa po e shoh ketu ne PR do ta merr ORA.
Rexhep osmani ,Ali Sadriu,Zef morina,Jakup Krasniqi,Ethem Qeku e shume zyrtare me qene shtet ligjor tash do te duheshin te bnin fushate parazgjedhore ne burgun e Dubraves.Aty e kane vendin
Por pasi nuk ka shtet lete vazhdoje mjegulla .
Sepse UJKU (regjepi) don mjegull

MemphiSx
28-09-04, 11:41
o Hektor mir t'paska pagu ORA ose UJDI per propagand ;)

Qytetarve sju intereson asgje keto marrina tujat

Qytetarve ju intereson vetem qe te shohin realizime qdo dit ne te mir te tyne ;) Keshtu qe kjo propagand e jotja qon uji ne mulli te armikut ;)

rida
28-09-04, 12:50
O MemphisX, ti bre djale secili njeri qe nuk po e dojka LDK-ne po ia mveshshe nje tikete. Ai djali me heret se ia harova emrin me duker hektor boll mire u tha se pse po fyheni per dy parti ti e fadili e ti menjehre a te ka pagu ORA. Mos te lutem se nuk ehste e mundur qe te gjithe qytetaret e Kosoves ta dojne ose LDK-ne ose PDK-ne kemi te drejte edhe ne partite tjerta apo edhe pse per vete nuk ehste kah ma ndine per asnjeren. Ishalal edhe mua nuk ma gjene nje parti qe po me pagujka

Kaltrina
28-09-04, 13:27
o Hektor mir t'paska pagu ORA ose UJDI per propagand ;)

Qytetarve sju intereson asgje keto marrina tujat

Qytetarve ju intereson vetem qe te shohin realizime qdo dit ne te mir te tyne ;) Keshtu qe kjo propagand e jotja qon uji ne mulli te armikut ;)


Hhhahaha ti po me doket mizen mas veshi, krejte rend po i vet se ka sa paguhen, nga partite politike, po ju sa paguheni zoteri?

Edhe a mund te ma thoni bile nje te mire qe beri Rugova per Kosove, qe sa vite eshte president edhe kurre sen ne drite nuk qiti, tu u nis prej papunesise se madhe, penzionet kerkah, pivatizimi as njet se ka me fillu, qka pame na hajr prej tij???!!!


pershendetje

DannyAus
28-09-04, 13:54
SHPRESOJ SE DO TE FITOJ PDK ME KRYE ZOTERI HASHIM THAQIN,, POR KUSHDO QE TE FITOJ,, SHPRESOJ SE DO TA UDHEHEQE KOSOVEN NE TE MIRE TE POPULLIT KOSOVAR.....


UNE PERSONALISHT DO TE VOTOJ PER MARK LATHAM :arrow: LIBERAL PARTY AUSTRALIA

nitushe
01-10-04, 10:21
PDKkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk :wink: :wink: :arrow:

progoni
01-10-04, 23:24
SHPRESOJ SE DO TE FITOJ PDK ME KRYE ZOTERI HASHIM THAQIN,, POR KUSHDO QE TE FITOJ,, SHPRESOJ SE DO TA UDHEHEQE KOSOVEN NE TE MIRE TE POPULLIT KOSOVAR.....


UNE PERSONALISHT DO TE VOTOJ PER MARK LATHAM :arrow: LIBERAL PARTY AUSTRALIA

Av paska metė njė korrikė zbrasėt tek autobusi i Kupave e thojsha unė ēfarė sėmundje na ka ky njeri na ėshtė bėr si gjenaze,
si duket e zuri nitushe kėte vend.
Ma shum se kėt autobus Kup nuk ka.

Po na thuj diq nė afishimet tjera pėr kėt Markun e liberalėve,se tė tjera nuk po dishe

DannyAus
02-10-04, 07:35
Progoni nuk e di se per qka e ke fjalen,, spjegouhu ma mire,, nuk te kuptova asnje fjale!!!

progoni
02-10-04, 12:09
Progoni nuk e di se per qka e ke fjalen,, spjegouhu ma mire,, nuk te kuptova asnje fjale!!!

I gėzohem kėti pėrparimi.

Mėpastaj vije faza e dyt kur e kupton qė nuk din asgjė.

dhe e fundit ajo e treta
Kur e kupton qfare je.

Ke kohė i mėson nėqofse e pėrballon kėt tetorin,e ke nisė si rrėmbyeshėm ėshtė e vėshtir ta pėrballosh.

sadik 5553
05-10-04, 21:53
po do te kemi ndarje tipike pra pdk do te fitoj ne drenic me shumic absolute dhe ne disa vende te kosoves me nje balanc me partit tjera , plus pjesen perendimore te kosoves me perjashtim ldk si gjithmon do te fitoj ne ndonje qytet te pjeses lindore te kosoves ose do te jet ne balans me pdk dhe aak do te ket nje pjes te rrafshit te dukagjinit me pej . Pra do te kemi nje perseritje te zxhedhjeve te kaluara me dallim qe ldk do te humb nja 15% te vendeve te meparshme , e kjo fal mos punes apo punes jo te mir te tyre

dr.hektor
05-10-04, 22:28
Sipas te dhenave me te reja n ga sondazhet ne rruget nga disa shoqata joqeveritare perafersisht keshtu duket gjendja:

LDK rreth 32 %
PDK rreth 23 %
ORA reth 21%
AAK rreth 5 %
PD rreth 2 %
ADK 2%
te tjere 15 %

Kjo do te thote se renja kane shenuar LDK dhe AAK ,PDK ka ruajt disi elektoratin ndersa ORA e VETON SURROIT ka fituar nje perkrahje te papritur e cila cdo dite po rritet .
Ne baze statistikave elektorati i ORA kryesisht eshte elktorati i njerzve me arsimim superior dhe kryesisht i koncetruar ne qytete te medha.

Perveq ketij sondazhi nga rruga ju mund te votoni ne edhe permes internetit ne
Me respektin me te madh per te gjithe simpatizantet e te gjithe partive e veqanerisht ata te ORA-s ju pershendes

Dilaver
05-10-04, 22:58
************************************************** ***********
Nė anėn tjetėr, etnitė e tjera do tė ruajnė tė njėjtat kuota, si edhe gjatė kėsaj legjislature. Ajo qė ėshtė mė e rėndėsishme pėr shqiptarėt, ėshtė fakti i pėrfshirjes nė kėtė legjislaturė tė ardhshme i njė konfigurimi tė ri. LDK-ja, e cila udhėhiqet nga dr. Ibrahim Rugova, do tė ruajė tė njėjtėn kuotė, duke vazhduar tė dėshmohet si forca kryesore e shqiptarėve tė Kosovės. Me ndonjė luhatje tė vogėl, edhe PDK-ja, e kryesuar nga Hashim Thaēi, do tė ruajė tė njėjtėn kuotė. Ajo qė parashikohet, nė njė rritje tė vogėl, ėshtė AAK-ja e Rramush Haradinajt, ndėrkohė qė lėvizja “Ora” e Veton Surroit do tė arrijė tė pėrfaqėsohet nė Parlament me njė ose dy deputetė. Tri javėt qė kanė mbetur do tė jenė decizive, edhe pėr ish-kryeministrin Bujar Bukoshi dhe partinė e tij PREK, e cila gėzon njė mbėshtetje nė radhėt e intelektualėve, e veēmas atyre tė zhgėnjyer dhe tė larguar nga LDK-ja. Janė kėto pesė formacione, tė cilat do tė synojnė tė pėrfaqėsohen nė legjislaturėn e re, duke tentuar mė pas aleancat e mundshme pėr krijimin e qeverisė sė re.
************************************************** **********

Krokodilli
06-10-04, 04:59
hehehe te pershendes danny,,,,
**** une do te votoj per Democratic Party Australia John Howard

Per kosove shpresoj te fitoj Ibrahim Rugova,,,, dhe jam i sigurt se do te fitoj :idea:
tung tung

Ylberi_be
06-10-04, 11:56
saber

kur ka njeri saber i ka te gjitha dhe do te fiton se ai qe ka saber esht nje njeri qe edhe zoti i ndihmon na shqiptaret boll kemi pas saber boll kemi duru se skemi pas qka bojm ma shum s a at qe e kemi ba te gjith themi se pak kemi ba nje politikan nje dit tha kurr ma mir skemi qen se sod as ma te fort sdi pse spo i bashkojm partit politike andej e kendej vendit kjo esht forca qe kush nuk mundet me thy se keshtu nje nga nje parti per parti syt nuk po na i lan me i qel as sllavt barbar as evropa
xinxare me pelqej kjo i de e tij edhe pak sa e vonuar por ai e arsytoj se e kishte paraqitur ket dhe ishte denua nga evropa dhe e rrezun evropa partin e tij se e kundershtoi evropen dhe e vropa at dasht zoti te vjen ne pushtet ne vitin e ardhshem edhe per lideret ne kosov ishte ashtu te gjith punun me nje fjal dikush ma pak dikush ma shum mir do te ishte qe edhe Veteon surroi dhe azem vllasi ti bashkangjitet parlamentarve ne parlament dhe dhe serrbia do te dridhet dhe kurr sdo te kerkoj me bisedime mendoj se keta te dy do te bejn shum ndryshime ne parlamet kur dihet se edhe atje jan disa te mir dhe atdhetar besoj se edhe azemi edhe vetoni jan atdhetar le te dhojn njerzit qka te dojn por dikush qe di te loz politik se hyn me nje thes me budallen saqe edhe shkive ja kan marr mendt dhe sod thojn qysh se vram azemin dhe vetonin po ata boll kan vra shum azema dhe vetona po shyqyr prej zotit i kofshum fal ai apet po fal trima keshtu esht me se miri kur gjdo parti fiton nga pak se asni parti si ka te gjith te mir e as te paster e as komtar

ju mos u rrokni per parti se sa po eshoh as kush spo e fol realitetin e

ka ardh koha me fol at qe e don populli e jo shkamin


mir do te ishte me fol diqka per te ardhmen e jo per te kaluaren faljani njani tjetrit gabimet pranoni humbjet meritoni fitoret nga puna e jo nga fjalt

Te qoft fal gjaki im o vlla qofsh faqebardh

Kaltrina
06-10-04, 15:32
Jam me se e sigurte se ka me fitu ldk-ja veq jo me vota te fitume po te vjedhura :roll: , ndersa vota ime do ti takoje cilesdo parti perveq lkd-se.

pershendetje

LABI
07-10-04, 19:30
PDK PDK

Kujtimi
07-10-04, 21:54
LDK-ja more gjithe se si!!!!!!!!

I LOVE LDK

Kujtimi
07-10-04, 22:01
PDK PPSH PSS “............

50% votat e PDK-se Rada Trajkovic

Krokodilli
08-10-04, 07:31
Sipas te dhenave me te reja n ga sondazhet ne rruget nga disa shoqata joqeveritare perafersisht keshtu duket gjendja:

LDK rreth 32 %
PDK rreth 23 %
ORA reth 21%
AAK rreth 5 %
PD rreth 2 %
ADK 2%
te tjere 15 %

Kjo do te thote se renja kane shenuar LDK dhe AAK ,PDK ka ruajt disi elektoratin ndersa ORA e VETON SURROIT ka fituar nje perkrahje te papritur e cila cdo dite po rritet .
Ne baze statistikave elektorati i ORA kryesisht eshte elktorati i njerzve me arsimim superior dhe kryesisht i koncetruar ne qytete te medha.

Perveq ketij sondazhi nga rruga ju mund te votoni ne edhe permes internetit ne
Me respektin me te madh per te gjithe simpatizantet e te gjithe partive e veqanerisht ata te ORA-s ju pershendes

PO KUSH NA QENKA KJO ORA,,,, KUSH I PASKA DHEN ORES 21% TE VOTAVE,,, PO ZGJEDHKA NJE KRYETAR I RI I KOSOVES SE SHPEJTI TE CILIN SE KAM DIT QE EKZISTON,
PERSHENDETNE

Kaltrina
08-10-04, 07:44
Sipas te dhenave me te reja n ga sondazhet ne rruget nga disa shoqata joqeveritare perafersisht keshtu duket gjendja:

LDK rreth 32 %
PDK rreth 23 %
ORA reth 21%
AAK rreth 5 %
PD rreth 2 %
ADK 2%
te tjere 15 %

Kjo do te thote se renja kane shenuar LDK dhe AAK ,PDK ka ruajt disi elektoratin ndersa ORA e VETON SURROIT ka fituar nje perkrahje te papritur e cila cdo dite po rritet .
Ne baze statistikave elektorati i ORA kryesisht eshte elktorati i njerzve me arsimim superior dhe kryesisht i koncetruar ne qytete te medha.

Perveq ketij sondazhi nga rruga ju mund te votoni ne edhe permes internetit ne
Me respektin me te madh per te gjithe simpatizantet e te gjithe partive e veqanerisht ata te ORA-s ju pershendes

PO KUSH NA QENKA KJO ORA,,,, KUSH I PASKA DHEN ORES 21% TE VOTAVE,,, PO ZGJEDHKA NJE KRYETAR I RI I KOSOVES SE SHPEJTI TE CILIN SE KAM DIT QE EKZISTON,
PERSHENDETNE

hahahaha s'paske ni per partine ORA a hahaah valla qitash u vertetova sa paske lidhje me politike, edhe me fal veq Veton Surroi ka ekzistu shume moti edhe pse ju se keni pa apo skeni deshte me pa :P , edhe by the way ma perpara votoj per cilendo parti se per rugoven.

pershendetje

Krokodilli
08-10-04, 09:00
hehe te pershendes Kaltrina,,, gjithsesi e di se kush esthe Veton Surroi dhe e kam dit,,, por per kete partin ORA a qka eshte kjo kurr nuk kam degju perpara lol..... kurse sa per vota,,, gjithkush ka te drejt te votoj ate qe mendon se eshte me i mire per popullin kosovar,,, edhe njehere them kushdo qe te fitoj,, shpresojm te jet ne te mire te popullit kosovar..

**pershembull ashkalinjet e kosoves do te votojn per PDAK partia demokratike e ashkalinjeve te kosoves.....
**disa do te votojn per PDSK-ne :arrow: te afermit e kaqusha jasharit...
**Te krishteret do te votojn per PDSHK partin demokristiane....
shkavellat nuk do te votojn fare :evil: ......

ma ne fund do te fitoj aj qe ka vota me se shumti :) :) :) :) :wink:

Krokodilli
08-10-04, 09:00
hehe te pershendes Kaltrina,,, gjithsesi e di se kush esthe Veton Surroi dhe e kam dit,,, por per kete partin ORA a qka eshte kjo kurr nuk kam degju perpara lol..... kurse sa per vota,,, gjithkush ka te drejt te votoj ate qe mendon se eshte me i mire per popullin kosovar,,, edhe njehere them kushdo qe te fitoj,, shpresojm te jet ne te mire te popullit kosovar..

**pershembull ashkalinjet e kosoves do te votojn per PDAK partia demokratike e ashkalinjeve te kosoves.....
**disa do te votojn per PDSK-ne :arrow: te afermit e kaqusha jasharit...
**Te krishteret do te votojn per PDSHK partin demokristiane....
shkavellat nuk do te votojn fare :evil: ......

ma ne fund do te fitoj aj qe ka vota me se shumti :) :) :) :) :wink:

Barbaroza
13-10-04, 10:53
Mendoj se optimizmi im as kesaj here nuk do me tradhetoje.Favorite per mua eshte LDK-ja!

Kujtimi
13-10-04, 16:43
color=blue


PO LDK-ja ZEMER PO KUSHE PO MENDONI !!!!!!!! :lol: [/code]

Kujtimi
13-10-04, 17:05
Per Fadil Milicin(SHPK-se)


O Fadil valla shko mytu me mire se komunistat dhe komuniste jeni ju dhe partia ejuaj.
Shkoni ftone me shpejt Fatos Majken dhe Pasokun ne Greqi se ndoshta ju duhet edhe Koshtunica se ka takim Thaqi me te.Tashe para zgjedhjev nacionale ju duhet mendimi i tyre se si ta zhdukni LDK-en!!!!!!
P.S
O Fadil Milici aki ndegju se Hashim taci po e feston vitin e ri 2005 ne Hage bashke me Milloshevicin......Shokun e ti para dhe mbase lufte kushe e di se qfare plani do bejne tashe ata dy ????
Se ata na jane liderat me kriminel te ballkanit.! Kishte supozuar Z.ponte ne Hage........Pome dhimbet shume Thaqi juaj veq spome ha k............

aferdita
13-10-04, 17:30
shikoni se qka ka shkru loloku :wink:

Gentiani
13-10-04, 19:50
shikoni se qka ka shkru loloku :wink:


Pse edhe Loloku ėshtė qė tė fitojė LDK-ja a? :lol: :lol: :lol:

shkėlqyeshėm kusheri Loloku, se ska gjė prej tjera partive dėgjo kushen :wink: :lol: :lol:

Loloku
14-10-04, 11:24
shikoni se qka ka shkru loloku :wink:Flm per rekomandimin, Aferdita! Ke shume te drejte si gjithmone dhe nuk mundem te mos pershendes!

Kam edhe nje plotesim per te shmangur manipulimet:

Askush nuk do te fitoje plotesisht!

Edhe LDK-ja do te humb aq sa te mos humb Kosova!

fadil
14-10-04, 11:45
Pershendetje:

Ne Zgjedhjet e23 tetorit te vitit 2004shumicen e votave te shqiptarve te Kosoves do ta marrin ato parti qe ne krye te tyre kan njerzit qe e kan udhehequr luften per qlirimin e Kosoves.

e sa per ate se karla del ponte paska me arrestuar Hashim Thaqin apo dikend tjeter qe eshte kundershtar i LDK.se , kjo nuk eshte shume me rendesi per neve pasi qe Hashim Thaqi dhe bashkpuntoret e tije kan luftuar me i plotsuar deshirat e Kombit shqiptar e jo te asaj Karla Del Pontes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Por nje e dije se ju LDKistat i gezoheni Arrestimit te Hashim Thaqit njesoi sikur Beogradi , pasi qe ju edhe Beogradi keni te njejten urrejtje per kete njeri qe do ta vlersoi Historia e kombit shqiptar.

Por dua te jave beje shume te kjarte se Hashim Thaqi kurr kurr nuk do te arrestohet nga tribunali i Hages.

Me e mir eshte gjuha e memecit se e Genjeshtarit.

Gentiani
14-10-04, 12:29
Fadil shoku, hala pėrgjumshėm qenke, se askush nuk ishte duke diskutuar pėr Hashimin e as Tribunalin e Hagės kėtu.

Ne po diskutojmė pėr fitoren e LDK-sė e ēka ndodhė me Thaqin e PDK-sė, mbetet ēėshtje inkluzive e PDK-sė dhe elektoratit tė saj.

Ne nuk ndėrhyjmė nė raportet e mbrendshme tė organizimit tė PDK-sė dhe proceset eventuale gjyqėsore qė mundet ti kenė anėtarėt e partisė suaj.

Sqaroni problemet eventuale me Karla Del Ponten e jo me popullin :wink:

anna
14-10-04, 12:35
LDK normal :wink:

mullaidriz_gjilani
14-10-04, 12:41
eshte nje e drejt e gjdo qytetari por duhete te mendojem shume per te ardhemerene e kosoves dhe pollite tone dhe ekjshtu qe nbaze meje eshte qe nje parti qe eshte krijuare nga me te metedhenjete e kosoves qe sakrifuan jeten e tyre dhe kontribuan ne maksimum per nje kosove sovrane dhe te panvarur por gjer me tani ne shkelem ne gjakun e deshmorve dhe te atyreve qe familejete e tyre iklane ne duarte ne gji dhe keshtu qe leta bekoje partin demokratike te kosovese dhe dhashte zoti te fitoj ne keto zgjedhje qe iduhete kosoves nje ndryshime i nje sistemit qe naka quare d eri te nje perqarje nedemjete njerzve dhe keshtu ne fund te mbeteni te pershendeture dhe votoni numrin 50 dhe partin ton PDK ylberi nga gjilani

mullaidriz_gjilani
14-10-04, 13:07
Dhe keshtu dua te ju them jame nje antare iri ne kete faqe dhe jame duke i percjellur shume me vemndje keto mesazhe por keto jame shume te panevojshme se keto na qojne ne nje perqarje te popullite tone por gjer me tani qka une lexova disa mesazhe kuthuhete se hashime thaqi dote shkoje ne nje tribunale ku gjendete edhe diktaktori sllobodani millosheviqi aju dukete se nje shqiptare ta trajtoni si nje diktaktore por nese ju pajtoheni me ketee mundet te them se edhe ne paskemi bere nje luft jo qlirimtare por nje lufte teroriste ku ehe nderkombetare dojen ta shpalline keshtu por me vjen shume keqe per nje nje parti qe egzistone ne planprogramin partiake te shpallete lufta jone teroriste dhe nderketo edi shume mire qe ne planprogramin e LDK ende egziston kushtetuta e 74 qka ju mendoni per nje republik apo statuse specijale dhe tani ne duhete te mendojem mir per keto e jo te mirremi me keto pune se gjaku qe uderdhe mose te mirret neper kembe ku tani ehe mundete them lirishte se evtemja parti qe eqone popullin nje nje perqarje per interesaa partiake eshte ldk me ne funde te mebeteni te pershendetur dhe keshtu te te jeni te bindure se e verteta dote dale nje dite ne sheshe se si ldk done ta shese kosoven ne se ldk mbeshtet ne rezuluten 1244 dhe ne planprogramin etije qe eshte per nje shkatrime te nje kosoves se panvarur pra PDK nuk kaqene humbse kurre por edhe dote jemi ata qe perseri nese eshte nevoja doti flijome dhe doti japime gjymturte e trupit per nje kosov te lir dhe te panvarur votoni per PDK se kosova dhe pdk eshte e arrdhmja e kosoves sone siqe deshirojme ne

Kaltrina
14-10-04, 14:50
Fadil shoku, hala pėrgjumshėm qenke, se askush nuk ishte duke diskutuar pėr Hashimin e as Tribunalin e Hagės kėtu.

Ne po diskutojmė pėr fitoren e LDK-sė e ēka ndodhė me Thaqin e PDK-sė, mbetet ēėshtje inkluzive e PDK-sė dhe elektoratit tė saj.

Ne nuk ndėrhyjmė nė raportet e mbrendshme tė organizimit tė PDK-sė dhe proceset eventuale gjyqėsore qė mundet ti kenė anėtarėt e partisė suaj.

Sqaroni problemet eventuale me Karla Del Ponten e jo me popullin :wink:

hahhaha qka po han bre ti qe je bo kaq i menqem :evil: kishe po them diqka ncncnc....

Ylberi_be
14-10-04, 16:13
UNE E DI KUSH KA ME FITU PO SJU TREGOJ

Gentiani
14-10-04, 16:25
Fadil shoku, hala pėrgjumshėm qenke, se askush nuk ishte duke diskutuar pėr Hashimin e as Tribunalin e Hagės kėtu.

Ne po diskutojmė pėr fitoren e LDK-sė e ēka ndodhė me Thaqin e PDK-sė, mbetet ēėshtje inkluzive e PDK-sė dhe elektoratit tė saj.

Ne nuk ndėrhyjmė nė raportet e mbrendshme tė organizimit tė PDK-sė dhe proceset eventuale gjyqėsore qė mundet ti kenė anėtarėt e partisė suaj.

Sqaroni problemet eventuale me Karla Del Ponten e jo me popullin :wink:

hahhaha qka po han bre ti qe je bo kaq i menqem :evil: kishe po them diqka ncncnc....

He,heheeeee moj Kaltrina, mė erdhi shumė keq pėr ty kur lexova, se atje nga mahalla e juaj politike ua kanė mbjellur paragjykimet se duke ngrėnė bėhet njeriu i menēur :wink:

Kėshilla e ime: hiqju Hashės dhe atyre mendimeve injorante dhe nuk do tė kesh probleme tė parashtrosh pyetje tė marra :wink: kqyre njiherė, ani kishe une, kishe une po parashtroj pyeeeeeetje bre shkeka njihertė :lol: :lol: :lol: :wink:

Kujtimi
14-10-04, 17:19
Tungi
Quditrisht nuke u prononcua Fadil Milici pere ata Lideret e Ballkanit,spsh Thaqin dhe milloshevicin?????
Por veq pere Karla del Ponte,me duket se aty e ka dhimbjen krysore!!!?
por edhe ajo dhimbje doti sherohet nuke do vonoj gjate e gjithe kjo do ndodh brenda vitit 2004!

Pershendetje te gjithve a!

fadil
14-10-04, 18:19
Pershendetje:

Te nderuar, lider ballkanik jan te gjithe lider ne regjionin e ballkanit, por njerze qe kan mendje ballkanike jan ata qe kan bashkpunuar sebashku me vite te tera, dhe ju te gjithe idini se kush kan qene ata njerze?!

Hashim Thaqi kurr ska pasur asgje te perbashket me Millosheviqin por perkundrazi Hashim Thaqi ka luftuar kunder ketij njeriu dhe regjimit te tije.

me kete kasap te ballkanit dhe te shqiptarve veqanarisht eshte takuar Ibrahim Rugova dhe jo nje her siq pretendojn disa por eshte takuar shume here para luftes dhe gjate luftes, keshtu qe nese une duhet te prononcohem duhet te prononcohem per takimet Millosheviq Rugova , pasi qe Hashim Thaqi ska pasur asgje te perbashket me keta njerze.

une personalisht te vetemen dhimbje e kam se si ne mesin e shqiptarve ka njerze te tille qe qeshtjen kombtare dhe vlerat e historis kombtare jan ne gjendje ti japin vetem e vetem qe ata te qendrojn ne instutucionet kosovare qe me se pakti i meritojn.
kete e deshmon edhe tronditja e e perditshme e ketyre partive politike, duke u grushtuar,kerrcnuar ,shantazhuar te gjithe ata qe dalin nga kjo parti apo qe nuk mendojn njejt me klanin e Rugoves.

Hashim Thaqi eshte vler e Kosoves dhe e Historis se Kombit Shqiptar , por ne te njejten kohe eshte njolle e zeze per historin e atyre qe na kan vrar dhe masakruar me shekuj.

. Te Shkruaj disa Rreshta per temen.

Ne Keto Zgjedhje do te Fitoj Partia Demokratike e Kosoves , pasi qe ne kete parti mbizotron Demokracia,Vizioni, Shkenca dhe Guximi per ti ndertuar ne realitet aspiratat e Kombit Shqiptar.

BESO,GUXO,FITO- VOTO _ PDK

PDK- Parti e Guximit
PDK- Parti e Vlerave Kombtare
PDK- Parti e Filozofis Moderne Politike
PDK- Parti e Besimit
PDK- Parti qe Ka krijuar Vlera Per Historin e Kombit Shqiptar dhe Parti qe do ta pasuroj me vlera edhe ne te ardhmen Historin Shqiptare.

VOTO Numrin 50. Dhe FITO!

mullaidriz_gjilani
14-10-04, 19:10
[color=orange] Separi dua te ju pershendese dhe desha te diskutoje ne nje menyre qe kjo nuk ja vlen se eshte nje perqarje e madhe qe ka hyre ne rinin tone kosovare dhe keshtu qe deri me tani qe epercolla kete diskutime apo debate rinore perfudimishete mendoje se perqarjen e bene nje parti qe gjer me tani kaqene ne pushtet e qe me nuk dote egzistoj sa qe juve qe ja keni den voten ati qe ende mbane nje plane programe te pa ndrruar qe ende egzistone kushtetuta e 74 edhe pse kerkoone nje panvarsi duke qeshur por aje ne mendje dhe ne shpirte eka statusin speciale e ase republiken nuk edone pra te mebeteni te pershendetur dhe suksese

mullaidriz_gjilani
14-10-04, 19:34
PER KUJTIMIN POR EDHE PER SHOKETE E
SEpari dua te ju pershendese kujtim dhe keshtu dua te ju pyse diqka se separi adine se kushe eshte njeriu ipare qe e perkrahe komunizmin pytja dele se vete ldk ndoshta edhe pytni pse e vetmja parti politike iperkrahe ishe policte qe kane mare ineksione komuniste dhe tani ju thoni 2005 doete shkoje thaqi ne hage por tashe ndalem dhe mendoje se aje ndonje shqiptare apo ndonje meleze qe nuk iperkisni asnje populli dhe keshtu more kujtime simundeni me vllersuare nje njeri qe dha kontributine e vte ne kohrate me te veshtira ekurse lideri ijuaje eshte shetiture neper beograde duke e mbrojtur diktaktori i kosovese ju edini se kushe eshte dhe tani inderuare dua te dije per fatose nanone diqka qka ju mendoni per n je shtet ame a ka kosva apo mbase mendimeve te juaj dhe partise suaje shtet ame e kemi serbine qka ju mendoni dhe milicte jane zhdukure ne serbi e nese te kane mare malli mi pa shko atje e vizitoje ketu ka vetem polic munde te egzistoje edhe siqe thate per fadilin polic po e milic ju shkoni e vizitoni ku ekane vendine atje dhe tani te jete nje gje inderuar se eshte nje gje qe nuk qenkeni te pjekure apo nuk endijeni veten nje shqiptare
P.S
O Fadil Milici aki ndegju se Hashim taci po e feston vitin e ri 2005 ne Hage bashke me Milloshevicin......Shokun e ti para dhe mbase lufte kushe e di se qfare plani do bejne tashe ata dy ????
Se ata na jane liderat me kriminel te ballkanit.! Kishte supozuar Z.ponte ne Hage........Pome dhimbet shume Thaqi juaj veq spome ha k............[/quote]

fadil
15-10-04, 15:49
Pershendetje:

Permbaju temes.

Hashim Thaqi nuk do te shkoj ne Hage kurr por ai edhe partia e tije doti fitojn keto zgjedhje ashtu siq edhe e meritojn.

e per ta quar Hashim Thaqin ne Hage gezohet serbia dhe LDK.ja.
por ky gezim eshte hidherim per juve pasi qe kjo deshir e juaja eshte e parealizueshme.

Bronx
16-10-04, 17:52
...mendoj qe pdk do te fiton se populli do dryshime te kete ne Kosove.
ndryshime negative!
LDK apo PDK ska asgje prej tyre

duhet nje parti per Rini qe ta qesim Kosoven ne Drit!!!

Kercovari
16-10-04, 22:06
Le te fitojne ato te cileve populli do te ju ape votbesimin,tek e fundit le te fitojne shqiptaret.

Urata
18-10-04, 21:00
Kush tjeter perveq LDK-se!

Kujtimi
18-10-04, 21:22
O Fadil milici po Dr.Rugova eshte takuar haptaz me millosevicin dhe ne nivel Presidentash,kurse aje klyshi i Serbise(Thaqi )eshte takuar msheftazi
her ne Shkup her ne krete me ate nanosin e vete!!!
Merre Fadil nje konop e furru se ste ka mbete gje tjeter...ani tashe sa te hupni krejt zgjedhjet ...se valla te kame thane se sa te eshte gjall Dr. Rugova skini me fitu kurre!!!!

dr.hektor
20-10-04, 11:04
Siq duket epoka e LDK po kalon.
Po vie ORA e mete mireve qe bashkerisht me partite qe dot embeten ne OPozit si psh LDK do ta ndertojne shtetin e se ardhmes.
Mbeshtetja me e madhe per LDK ka mbetur vetem ne viset rurale ku njerzit tere jeten e vet nuk kan lexuar asnje gazet ndersa humbjen me te madhe do ta kete ne Prishtine dhe ne Shtresat intelektuale ku njerzit po lexojjne dhe po shohin.
Me vjen keq qe nga 24 tetor LDK do tua thej zemrat juve militanteve te LDK qe nuk dini me shkrue asnje argument pse duhet me votu per LDK por dini vetem te shpifni e te shani se ai bere kete ai u taku em kete .Nese ia nisim me shkrue se kush me ke esht takue ateher del se mese shumti qe ka pi vodke me Millosheviqin eshte Dr.Rugova.E ne anen tjeter nuk ka gjet kohe asnjehere te takohet me familjen Jashari.
Por do ti leme keto por te shikojme kush ka program ekonomik dhe ide si me ec perpare.
Keto ide konkrete si me ec perpara i ka VETON SURROI.
Ne sduhet kurre ta hudhim cdo gje qe ka bere LDK apo PDK ne uje.
Ata kane bere edhe gjera te mira per kosoven por kan mund edhe me shume si dhe kane shfrytesuar pushtetin per pasurim te familjeve te tyre.
Gjate kohes setyre vetem dicka ka lulezuar KRIMI DHE KORRUPCIONI.
Tani ka ardhe ORA per NDRYSHIME .
Lusim Zotin qe se pari zgjedhjet te shkojn te qeta dhe pa ekcese dhe mireundegjofshim me 24 tetor ne festen ton te perbashket te denimit te njerzve te deshtuar me VOTEN ton.

dr.hektor
20-10-04, 12:01
Nese doni te votoni permes emailit apo te shihni si kane votuar deri tani 1275 veta ateher shkoni ne wwwagimi.com.
PDK mbi 37%
ORA mbi 22 %
LDK mbi 20%
AAK mbi 11%

Simpatizanteve te LDK -se i deshiroj caste te mira dhe qetesi shpirterore me 24 tetor kur do ta shohin LDK ne OPOZITE.
Kjo eshte Demokracia .
Kush nuk punon mire,vjedh paret e popullit dhe rren,populli denon.
Tani eshte rradha e LDK qe dote denohet me voten endergjegjshme te njerzve te vuajtur te Kosoves.
Besoj se LDK do te mbete nje opozit konstruktive qe do te di te kritikoj forcat politike qe bejne gabime.
Nese keta qe do ti fitojn keto zgjedhje nuk punojn mire ,si mbajne premtimet dhe bejne matrapazllaqe si ka bere LDK ateher ne ne zgjedhjet lokale 2o06 duhet ti denojme dhe te votojme per LDK.
Kjo eshte demokraci e jo bunkerohemi ne nje parti dhe te bejme be ne kryet atij apo atij si koke te pejgamerve.
Nese e nderroni partine nuk po nderroni fen ,partite jane zeri yt nese nuk e percjellin zerin tuaj shurdhojani mikrofonin.
Tung

progoni
20-10-04, 13:59
Nese doni te votoni permes emailit apo te shihni si kane votuar deri tani 1275 veta ateher shkoni ne wwwagimi.com.
PDK mbi 37%
ORA mbi 22 %
LDK mbi 20%
AAK mbi 11%

Simpatizanteve te LDK -se i deshiroj caste te mira dhe qetesi shpirterore me 24 tetor kur do ta shohin LDK ne OPOZITE.
Kjo eshte Demokracia .
Kush nuk punon mire,vjedh paret e popullit dhe rren,populli denon.
Tani eshte rradha e LDK qe dote denohet me voten endergjegjshme te njerzve te vuajtur te Kosoves.
Besoj se LDK do te mbete nje opozit konstruktive qe do te di te kritikoj forcat politike qe bejne gabime.
Nese keta qe do ti fitojn keto zgjedhje nuk punojn mire ,si mbajne premtimet dhe bejne matrapazllaqe si ka bere LDK ateher ne ne zgjedhjet lokale 2o06 duhet ti denojme dhe te votojme per LDK.
Kjo eshte demokraci e jo bunkerohemi ne nje parti dhe te bejme be ne kryet atij apo atij si koke te pejgamerve.
Nese e nderroni partine nuk po nderroni fen ,partite jane zeri yt nese nuk e percjellin zerin tuaj shurdhojani mikrofonin.
Tung

O pasha krejt qyky Hektori i paska hyp dhisė,
hahaaaaaahaa.

kthe antenėn kqyre Stamollin pakė,
po ty tu ka ba Veton sorra ma shum se vehtja jote.

MemphiSx
20-10-04, 14:04
Nese doni te votoni permes emailit apo te shihni si kane votuar deri tani 1275 veta ateher shkoni ne wwwagimi.com.
PDK mbi 37%
ORA mbi 22 %
LDK mbi 20%
AAK mbi 11%

Simpatizanteve te LDK -se i deshiroj caste te mira dhe qetesi shpirterore me 24 tetor kur do ta shohin LDK ne OPOZITE.
Kjo eshte Demokracia .
Kush nuk punon mire,vjedh paret e popullit dhe rren,populli denon.
Tani eshte rradha e LDK qe dote denohet me voten endergjegjshme te njerzve te vuajtur te Kosoves.
Besoj se LDK do te mbete nje opozit konstruktive qe do te di te kritikoj forcat politike qe bejne gabime.
Nese keta qe do ti fitojn keto zgjedhje nuk punojn mire ,si mbajne premtimet dhe bejne matrapazllaqe si ka bere LDK ateher ne ne zgjedhjet lokale 2o06 duhet ti denojme dhe te votojme per LDK.
Kjo eshte demokraci e jo bunkerohemi ne nje parti dhe te bejme be ne kryet atij apo atij si koke te pejgamerve.
Nese e nderroni partine nuk po nderroni fen ,partite jane zeri yt nese nuk e percjellin zerin tuaj shurdhojani mikrofonin.
Tung


hahahhahahahahahaah Sa gjynah me pa onderra me sy qel :D Knau djal Knaqu ishalla Knaqesh qishtu qdo her ;)
LDK-ja do t'del ne opozit kur te ja arrin qellimit t'vet qe e ka nis qe 15 vite e po e perfundon TANI ;)

GjIlAnAsI_cSi
20-10-04, 14:46
Pershndetje.

Vota ime dihet si gjith mon dhe me gjith zemer shpirt do te shkoj per Partin me te madhe dhe me te bukur dhe me njerz me te menqur. dhe bukur ne Kosov. Lidhja Demokratike e Kosoves ( LDK ) .
Dhe nje gje deshta te ju them juve ..:)
Edhe keshtu qe prej sot kush te pyet ?
Kush e Shliori Kosoven apo kush punoi per Kosoven..? Ti pergjigju. ! I Madhi Dr.Ibrahim Rugova.
Kush e Ndihmoi Dr.Ibrahim Rugoven qe ta shliroj kosoven? Ti Pergjigju! Zoti apo me i rrespektuari tek Kosovaret BILL CLINTON.. me popullin dhe djelmoshat e tij. ushtaret.. qe luftuan plot 1 muaj e gjysme. me Serbin.

LDK do te jet ajo parti qe do te punoj gjith mon per kosoven prej Formimit. te saj. E Jo Partia qe u Formua ne Shqiperin e Fatos Nano-s .!

ZOTI 1 . IBRAHIM RUGOVA 2

L D K - Lidhja Demokratike e Kosoves √52
Gjith te mirat.

GjIlAnAsI_cSi
20-10-04, 14:53
Ja shiheni Taci perkdhel Shkinulken e vogel si marohet Haxhi i madh ky .. a vetem me Graqanic rrin

p.s Ju Kisha lut Moderatore kete foto mos me ma heq nga ktu Pls.!
http://img.photobucket.com/albums/v427/kutiekuqe/testing/thaaaaaa.jpg

Diana007
20-10-04, 15:09
Ka me fitu LDK-ja dhe askush tjeter

Urata
20-10-04, 18:21
Ja shiheni Taci perkdhel Shkinulken e vogel si marohet Haxhi i madh ky .. a vetem me Graqanic rrin

p.s Ju Kisha lut Moderatore kete foto mos me ma heq nga ktu Pls.!
http://img.photobucket.com/albums/v427/kutiekuqe/testing/thaaaaaa.jpg


Kush me ta hjek bre, o sguxon kush se i hedhim ne ajer! Duhet me kqyr llepotanin tu lmu faqet e shkines se vockel, qy !

Habib_Islami
20-10-04, 19:44
Edhe une si nje ish i simpatizant i LDK pasi i kam lexue te gjitha mesazhet ketu te njerzve Kam vendose qe ne keto zgjedhje te
MOS VOTOJ ME LDK.
Me te vertet ju qe po shiti si antar te LDK ne shpirt jeni shum te prisht dhe po e shani njerzt te gjitha partive por edhe ata qe kan dal nga LDK.
Ju sjeni pjek per pluralizem por mendjen e keni komunista.
Qitni lloq per cdo kend ndoshta edhe tu ba montazha me fotografi veq me njollos.
Kjo eshte demokracia (diktatura ) e LDK.
Votoni dhe zhgjatnja jeten Rexhepm Osmanit qe ftyrewn e ka si me qene shka i pit i Shumadis i cili veq din me ba dallavera dhe vjedhje tenderash.
Votono zgjatnja jeten Ali sadrijes qe le te punesoj edhe nja 200 anetare tjer te familjes te gjer ne ministrin e financave.
Votoni per Brahimin i cili disa here eshte taKue me milloshin e hala ska shku te VORRI i JASHARVE.
Me me fal ju djelmosha te verbuem por kurt te pendoheni per voten e juaj do te jete von.
Prandaj dilini t eshtunen e denoni kllapen e Politiknve te dehstuem si Brahimi me shoke e votoni per EDITA TAHIRIN ose BUJAR BUKOSHIN.
DIELLLI I RUGOVES PO PEREENDON

Dilaver
20-10-04, 19:54
Habib Burgiba, gjer tani e kemi pas njifar Fadili me njė kerr pseudonime tė ndryshme, qe e konsideronim nr 1. per budallakhane e tani si po shifet po ja kalojkan per budallakhane dr.hektor e burgiba.

Vetėm LDK.

Urata
20-10-04, 20:03
Edhe une si nje ish i simpatizant i LDK pasi i kam lexue te gjitha mesazhet ketu te njerzve Kam vendose qe ne keto zgjedhje te
MOS VOTOJ ME LDK.
Me te vertet ju qe po shiti si antar te LDK ne shpirt jeni shum te prisht dhe po e shani njerzt te gjitha partive por edhe ata qe kan dal nga LDK.
Ju sjeni pjek per pluralizem por mendjen e keni komunista.
Qitni lloq per cdo kend ndoshta edhe tu ba montazha me fotografi veq me njollos.
Kjo eshte demokracia (diktatura ) e LDK.
Votoni dhe zhgjatnja jeten Rexhepm Osmanit qe ftyrewn e ka si me qene shka i pit i Shumadis i cili veq din me ba dallavera dhe vjedhje tenderash.
Votono zgjatnja jeten Ali sadrijes qe le te punesoj edhe nja 200 anetare tjer te familjes te gjer ne ministrin e financave.
Votoni per Brahimin i cili disa here eshte taKue me milloshin e hala ska shku te VORRI i JASHARVE.
Me me fal ju djelmosha te verbuem por kurt te pendoheni per voten e juaj do te jete von.
Prandaj dilini t eshtunen e denoni kllapen e Politiknve te dehstuem si Brahimi me shoke e votoni per EDITA TAHIRIN ose BUJAR BUKOSHIN.
DIELLLI I RUGOVES PO PEREENDON


HABIBO, po pritoj me shkru , pra lexo afishimin tim ne nje teme tjeter:

UrataAnėtarėsuar: 26 Jun 2004
Mesazhe: 317

Postuar: Wed Oct 20, 2004 6:27 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

SE harrova KAL....trine veq ju te partise suaj vishni si gra .......shkaterru krejt u eshte thelbi i qenjes njeri s'pari e mandej shqiptare!


LDK_ kurre me forte se sot! E kane situr mire dhe pluhrat dhe krimbat e qelbur i hodhen ne kosh plehrash .....!

beneti_ora_24
23-10-04, 01:55
- New king of kosovo people -


-- ORA--

oraperkosoven

beneti_ora_24
23-10-04, 02:08
LDK-ja do te fitoj ndoshta por ?
populli do te humb kosova do te ngec shum,dhe derisa populli nuk e
kupton se po vdes do te fitoj LDK-ja .


tani kemi forcen e re .


NEW KING OF KOSOVO PEOPLE

-ORA-

adrioni
23-10-04, 12:49
Ej njerez a jeni ka e dini se kerkah hiq nuk jeni..ju qysh po shpreheni ketu votoni edhe atje ne Kosove mirepo LDK NUK BON ME FITU sepse ky far Rugova qe e ka qejf shume uiskin eshte dikator qe nuk dot hjeket nga pushteti edhe kesaj here edhe kete fal disa pleqve dhe disa njerezve qe nuk kan arsimim....sorry people but this is Kosova's truth.

Barbaroza
23-10-04, 14:47
Vetem edhe pak ore na ndajne nga fitorja e madhe!

L*D*K

Ermira
23-10-04, 18:53
Per cilen Parti do te votoni ne zgjedhjet e tetorit?

Lidhja Demokratike e Kosoves - LDK 21.36% (299)
Prtia Demokratike e Kosoves - PDK 36.64% (513)
Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės - AAK 10.79% (151)
Alternativa Demokratike e Kosoves - ADK 0.93% (13)
Partia Shqipetare Demokristiane - PSHDK 1.29% (18)
Partia e Re e Kosoves - PReK 0.93% (13)
Lista Qytetare - ORA 22.93% (321)
Partia Social Demokrate e Kosoves - PSDK 0.43% (6)
Tjeter 1.29% (18)
Asnjeren 3.43% (48)


Gjithsej Vota: 1400

Shiqoni mir e mos folni edhe aq padije ..PDK-ja do te fitoj bash me ne

zotri apo zonje urat pse po beheni e padrejte pse s'ju vjen turp pak per ate qe keni bere Hashim Thaqi s'ka dale kurre me asnje foto me asnje serb por ka dale presidenti i Kosoves sepse per ate kemi fakte kemi shume foto e kaseta kurse per kete kjo eshte nje foto e rreme sepse e kni vendosur koken ju vete si s'ju vjen turp te beni keso gjerash shqiptari me shqiptare..!!!


Lus moderatoret te mos shlyjne asnje shenim poamarparasysh ..

Ermira
23-10-04, 18:54
Per cilen Parti do te votoni ne zgjedhjet e tetorit?

Lidhja Demokratike e Kosoves - LDK 21.36% (299)
Prtia Demokratike e Kosoves - PDK 36.64% (513)
Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės - AAK 10.79% (151)
Alternativa Demokratike e Kosoves - ADK 0.93% (13)
Partia Shqipetare Demokristiane - PSHDK 1.29% (18)
Partia e Re e Kosoves - PReK 0.93% (13)
Lista Qytetare - ORA 22.93% (321)
Partia Social Demokrate e Kosoves - PSDK 0.43% (6)
Tjeter 1.29% (18)
Asnjeren 3.43% (48)


Gjithsej Vota: 1400

Shiqoni mir e mos folni edhe aq padije ..PDK-ja do te fitoj bash me ne

zotri apo zonje urat pse po beheni e padrejte pse s'ju vjen turp pak per ate qe keni bere Hashim Thaqi s'ka dale kurre me asnje foto me asnje serb por ka dale presidenti i Kosoves sepse per ate kemi fakte kemi shume foto e kaseta kurse per kete kjo eshte nje foto e rreme sepse e kni vendosur koken ju vete si s'ju vjen turp te beni keso gjerash shqiptari me shqiptare..!!!


Lus moderatoret te mos shlyjne asnje shenim poamarparasysh ..

Urata
23-10-04, 19:36
LDK - shtylle ardhmerie,zhvillimit shteteror, partneritetit dhe integrimit europian dhe amerikan...!


Bindu Ermira!

Urata
23-10-04, 19:37
LDK - shtylle ardhmerie,zhvillimit shteteror, partneritetit dhe integrimit europian dhe amerikan...!


Bindu Ermira!

Ermira
23-10-04, 19:45
PUN<SHTET,DINJITET PDK
Bindu URata
Sepse me fjalet e tua te embla kurre s'do me bindesh!!!Kurre!!Ti e jo askush tjeter !!

Urata
23-10-04, 19:51
Pislleqe,Shkaterrime,Degradime PDK
Bindu URata
Sepse me fjalet e tua te embla kurre s'do me bindesh!!!Kurre!!Ti e jo askush tjeter !!

Hajr bofsh!

Urata
23-10-04, 19:51
Pislleqe,Shkaterrime,Degradime PDK
Bindu URata
Sepse me fjalet e tua te embla kurre s'do me bindesh!!!Kurre!!Ti e jo askush tjeter !!

Hajr bofsh!

Ermira
23-10-04, 20:01
Ede ti gjithashtu!!
BOfsh Hajr!!

Urata
23-10-04, 23:29
Ermira si do ngushellohesh or e gezuar me NGORDHJEN e PDK-se?!!!

MemphiSx
24-10-04, 00:35
Me diten e sotit u pa edhe nje her se populli ka besim te Dr Rugova dhe do te ket sa ti thuhet bukes buk e ujit uje
Kosoven Sonte ka festttttttttttttttttttt

Ermira
24-10-04, 09:36
hahaha urata pse qka na dha rugova ..uj mos na dha apo buk qka???
President i 5 viteve mos mi ra ndermend a ka njerz qe vujn a diqka tjeter me pas kan me vdek prej urie aj kish luftu per karrik e jo per asgje tjeter ...Po hala se kane cek se kush do te fitoj apo jo???
Pritni pritni se edhe 100 vjet nese e keni DR>Rugoven ju s'keni me e arrit panvarsine..


Drejte Shkaterrimit LDK

Krokodilli
24-10-04, 09:45
qka keni more vllezer dhe motra,,,, a kurr nuk do te mbusheni mend a?? qka ka rendesi se kush fiton,,, me fitore te cilesdo parti,, po fiton Kosova,,,, e ju mos luftoni per parti po per Kosoven drejt ne Pamvaresi,,, dhe duke votuar per LDK-ne,, Kosova kurr nuk ka qen me afer Pamvaresis... Rrnoft Kosova,, Rrnoft Kryetari Dr Ibrahim Rugova,,

Ermira
24-10-04, 09:51
po krokodilli po shume lehte vellezer e motra natyrisht se ne epatem pre.rugoven po s'beri asnje ndrryshim tani ende rryma po ndalet e uji po ndalet ather kjo eshte panvarsi keshtu arrihet pranvarsia duke e zgjedhur kryetar ate qe e kishim e s'na beri asgje e tani ta zgjedhim se po na ben ndonje ndrryshim !!!!!Drejte shkaterrimit LDK>

Krokodilli
24-10-04, 09:59
po krokodilli po shume lehte vellezer e motra natyrisht se ne epatem pre.rugoven po s'beri asnje ndrryshim tani ende rryma po ndalet e uji po ndalet ather kjo eshte panvarsi keshtu arrihet pranvarsia duke e zgjedhur kryetar ate qe e kishim e s'na beri asgje e tani ta zgjedhim se po na ben ndonje ndrryshim !!!!!Drejte shkaterrimit LDK>

Oj Ermira Era moj..... po cilido kryetar te zhgjedhet e njejta kosove do te mbetet per tani,,, as Rugova as Hashimi as Ramushi nuk kan gja ne dor sa i perket rrymes,, rrogave,,papunesis e do tjera,,, per momentin keta jan vetem udheheqes te shqipetarve drejt pamvarsise,,,, kur te zgjedhet pamvaresia,, normal se na ndihmojn shtetet tjera per fillim ekonomikisht,,,, kur athere Rugova deshton te furnizoj kosoven me rrym elektrike me ushqim,, rroga,,,, athere duhet ber diqka,, por tash eshte situata krejt ndryshe ne kosove... dhe Dr I Rugova eshte personi qe i duhet Kosoves ne kete kohe kur Kosova eshte shum afer Pamvaresis

Ermira
24-10-04, 10:23
oo korkodili,,,,,,,,,,,,,hahahha sa hajgargji bre tek je....
Ne dore i ka pas te gjitha Rugova e s'bani asgje poqese edhe njeher nuk ban asgje e kam fjalen ne keto zgjedhje nese zgjidhet prap presindent edhe 5 vite a e din se sa njeri do vdes nga uria a e din???????
Nqs.nuk i ben ato qe ka premtuar askudh s'do dal ne zgjedhjet e vitit 2009 apo 2008 nese jemi gjall eshte fjala!!!

Krokodilli
24-10-04, 10:31
jo moj Ermira se Rugova nuk ka pas qdo gje ne dor,,,, simbas teje Rugova i paska marr parat per veti,, e jau ka ndal rrymen Kosovarve..
Ke harru se Kosova nuk eshte Zvicerr apo Danimark me ekonomi te fort,,, kosova eshte kosove,,,, ka fillu prej xerros,,,,
gjithashtu nuk jom hajgaregji as nuk di shum,, por disa gjera ske nevoj me mesu se jan rrjedha te vet jetes dhe menyres se si jetojm..
Mbetesh e Pershendetur nga Une Ermira simbas teje qka koka desht te behet qe mos te nderprehet rryna elektrike..... Eremira me kohe do ta kuptosh se disa gjera ne jet keqkuptohen,, por me kohe permiresohen..

Ylberi_be
24-10-04, 11:08
Rrmira pershendetje


krokodilli pershendetje edhe ty po sa vjet duhet populli me prit pavarsin more vlla 15 vjet po presum fjal te kota nga aj bolshevik
populli don buk
don uj
don rrym
populli po vdes nga premtimet
e rugoves dhe e vropes
Ka ardh ora per ndryshime
tash do te flet realiteti i popullit dhe jo i i nteresave te private apo i shteteve te tjera
rrnofshin ndryshimet
Ora
Pdk
Aak

No_Name
24-10-04, 12:08
Me diten e sotit u pa edhe nje her se populli ka besim te Dr Rugova dhe do te ket sa ti thuhet bukes buk e ujit uje
Kosoven Sonte ka festttttttttttttttttttt

Po me vjen keq qe po e perseris te njajren qe e shkrova ne nje teme tjeter por me duhet te them se 25% i elektoratit nuk eshte populli.
reth 50% votuan, reth 50% i tyre LDK-en, nga kjo del qe vetem 25% i popullit ka besim ne Rugoven.

progoni
24-10-04, 15:18
Me diten e sotit u pa edhe nje her se populli ka besim te Dr Rugova dhe do te ket sa ti thuhet bukes buk e ujit uje
Kosoven Sonte ka festttttttttttttttttttt

Po me vjen keq qe po e perseris te njajren qe e shkrova ne nje teme tjeter por me duhet te them se 25% i elektoratit nuk eshte populli.
reth 50% votuan, reth 50% i tyre LDK-en, nga kjo del qe vetem 25% i popullit ka besim ne Rugoven.

Krejt rrushė qenke nga matematika,
pėrseritma edhe njėherė.

MemphiSx
24-10-04, 15:43
Rrmira pershendetje


krokodilli pershendetje edhe ty po sa vjet duhet populli me prit pavarsin more vlla 15 vjet po presum fjal te kota nga aj bolshevik
populli don buk
don uj
don rrym
populli po vdes nga premtimet
e rugoves dhe e vropes
Ka ardh ora per ndryshime
tash do te flet realiteti i popullit dhe jo i i nteresave te private apo i shteteve te tjera
rrnofshin ndryshimet
Ora
Pdk
AakOra 6
Pdk27
Aak8
Gjithsejt 41 :(

Nese ben edhe Povrataku koalicion me ju ateher me te vertet ka ndryshime ;)

Urata
24-10-04, 16:21
O sa mire te jesh me shpirte DEMOKRAT-PAQESOR!

Ermira
24-10-04, 19:06
Ermira shkruajti:
po krokodilli po shume lehte vellezer e motra natyrisht se ne epatem pre.rugoven po s'beri asnje ndrryshim tani ende rryma po ndalet e uji po ndalet ather kjo eshte panvarsi keshtu arrihet pranvarsia duke e zgjedhur kryetar ate qe e kishim e s'na beri asgje e tani ta zgjedhim se po na ben ndonje ndrryshim !!!!!Drejte shkaterrimit LDK>


Oj Ermira Era moj..... po cilido kryetar te zhgjedhet e njejta kosove do te mbetet per tani,,, as Rugova as Hashimi as Ramushi nuk kan gja ne dor sa i perket rrymes,, rrogave,,papunesis e do tjera,,, per momentin keta jan vetem udheheqes te shqipetarve drejt pamvarsise,,,, kur te zgjedhet pamvaresia,, normal se na ndihmojn shtetet tjera per fillim ekonomikisht,,,, kur athere Rugova deshton te furnizoj kosoven me rrym elektrike me ushqim,, rroga,,,, athere duhet ber diqka,, por tash eshte situata krejt ndryshe ne kosove... dhe Dr I Rugova eshte personi qe i duhet Kosoves ne kete kohe kur Kosova eshte shum afer Pamvaresis
_________________
Kosova shum afer panvarsise,,,,,,,,shpresoj,,,,,,!!!!!!!
Fjalet e tua ne vesh te Zotit!!!