PDA

View Full Version : NJOLLA E ZEZĖ...


illyria
19-05-04, 18:47
Hashim Thaqi paska thėnė:"Kosova tė mos shihet si njollė e zezė nė Europė".
E unė pyes Thaqin dhe pėrkrahėsit e tijė se ēka kanė bėrė ata qė Kosova tė mos shihet si njollė e zezė,pastaj i pyes se kush po e njollos kėshtu Kosovėn e pasluftės dhe nė fund ku janė arsyet e kėtij mendimi tė Thaqit sepse siē e dimė,gjat kohės sė Milosheviqit,Kosova poashtu ishte njollė e zezė pėr shkak tė krimeve sėrbe kėtukurse tani pse tė jetė njollė e zezė!?
A thua pėr shkak tė Rugovės!?

betimi_15
20-05-04, 10:20
iliry thaqi edhe na tan drenica kena luftu e sjena dal si rugova me fol me miolloshin e anej knej
po skoke per politik e baju pej Forumi

K-man
20-05-04, 15:40
ahhhhahhaahah betim.... ti henez 14 a 15 vjeq te kokshe, edhe kogja heret ja paske nis me na msu politike. eshte thanja "u bo zogu me e msu pulen". kofsh bektesh merre vesh.

sa per thaqin, ai njeri nuk o per politike. rugova o car e permi car.

Honesty^uk.
20-05-04, 16:35
iliry thaqi edhe na tan drenica kena luftu e sjena dal si rugova me fol me miolloshin e anej knej
po skoke per politik e baju pej Forumi
hahahhahaahaha
ej shko bre se e kishe haruar canten e librave te Lopa

illyria
20-05-04, 18:54
Betim,unė nuk kam asgjė kundėr asaj qė edhe Drenica paska luftue sepse ka luftue nė fakt e tėrė Kosova.
Nė emisionin e mėngjesit "Hajt pak" tė KTV-sė ku mikrofoni ishte nė Skėnderaj (me theks tė gabuar nė shkronjėn A nė vend se nė shkronjėn E) u pa qartė se qysh i kishit punėt nė atė far qytetin e juaj.Secili qė foli,foli mė keq se tjetri pėr korrupcionin nė komunė,pėr rrugėt e kqija,mungesėn e ujit,mungesėn e investimeve dhe pėr hajninė e udhėheqėsve lokal,nė fakt pėr projekte tė paguara e asnjėherė tė realizuara.
Bile,bile njėri e thirri Rugovėn nė ndihmė kurse mė sė miri u shpreh ai far poeti me atė poezinė ironike pėr telashet e drenicakėve.

betimi_15
21-05-04, 12:27
[quote][u][i][b][size=24][color=blue][b]Ok illirya per hajt pak qe e paske pa qashtu osht osht mjaft ven i prapambetur kurse tani esht duke u ndertuar sheshi adem jashari qa me ba tash me ty jam plotsisht e ti K-MaN muna me te than "MoS Shkakto Thirje"[/color][/size][/b][/i][/u][/quote][/b]

Ardi_pr
21-05-04, 12:39
Njolla te zeza ka shume ketu ne Kosove. Nuk di e a po i shihni te gjitha apo vetem nga njera ane. Une mendoj se cdo gje e ka edhe anen e kundert. Ketu lexova se njolle e zeze qenka Hashim Thaci, natyrisht sipas disave dhe sipas te tjereve Rugova. E une ne krahasim me ju jo vetem pse dua te mbetm ne mes por mendoj se ashtu eshte. Natyrisht se te gjithe e dime se Rugova ka fjetur per nje kohe te gjate dhe ende eshte duke fjetur, per kete edhe ia kam marre inati dhe e shohe si nje njolle te zeze se nuk ehste duke bere asgje ama asgje. E di se do me thoni se Rugova eshte car etj etj, por behni realist dhe me tregoni se cfare ka bere dhe cfare eshte duke bere ama me fakte. Nga ana tjeter edhe Thaci eshte i njejti njeri. Ok ka luftuar dhe hallall i qofte. Aama edhe ju qe e perkrahni thacin me tregoni se cfare beri pas luftes ai njeri. Dua vetem nje fakt te vetem, per te dy lideret qe i adhuroni aq shume.
Ndersa nga ana tjeter ata kane bere mjaft nuk bene kurr t'u harrohen te mirat e tyre. Qe tedy edhe thaci edhe Rugova kane vjedhe mjaft. Te holla kane bere mjaft sa nuk u duhen me. E ju vazhdoni ti perkrahni keta njerez qe aspak nuk mendojne per popull. Ato fjalet e tyre jane rrena se ne punojme ne bejme ne duam , ne ia dalim, ato jane vetem farsa.......

VARDARI
28-05-04, 00:17
- Kosova nuk esht njola e zeze ka vende qe jan ne zvilim permi 100vjet pa luft dhe akoma kan probleme qe esht shum normale qe te kien probleme. Sa per individet pamar parasish se per cilen person behet fjal mendimi im personal esht se te gjith kan kontribu per qeshtjen e Kosoves secili ne kohen e vet dhe menyren e vet se koh mbas kohe ndryshojn kushtet e veprimit
Me randsi esht se ka pas levizje dhe vazhdon te ket
Mos kishin qen kta bura Kosova akoma dot ishte nen kolonizimin sllav
Pra mendoj se duhet me pas respekt per secilin Shqiptar se keshtu e nderojm veten tane ....
Ju pershendes te gjithve vllezer Shqiptar
- RROFT SHQIPERIA ETNIKE-

betimi_15
28-05-04, 10:22
ahhhhahhaahah betim.... ti henez 14 a 15 vjeq te kokshe, edhe kogja heret ja paske nis me na msu politike. eshte thanja "u bo zogu me e msu pulen". kofsh bektesh merre vesh.

sa per thaqin, ai njeri nuk o per politike. rugova o car e permi car.

E More Djal Ty me ta lshu arushen as ajo spo mujke me nejt me ty :lol:

nota
28-05-04, 14:56
Hashim Thaqi paska thėnė:"Kosova tė mos shihet si njollė e zezė nė Europė".
E unė pyes Thaqin dhe pėrkrahėsit e tijė se ēka kanė bėrė ata qė Kosova tė mos shihet si njollė e zezė,pastaj i pyes se kush po e njollos kėshtu Kosovėn e pasluftės dhe nė fund ku janė arsyet e kėtij mendimi tė Thaqit sepse siē e dimė,gjat kohės sė Milosheviqit,Kosova poashtu ishte njollė e zezė pėr shkak tė krimeve sėrbe kėtukurse tani pse tė jetė njollė e zezė!?
A thua pėr shkak tė Rugovės!?

Illyria paske nofk shum domethenese per ne shqiptaret por shpresoj qe ta perdoresh si duhet. Desha te te pyes Pse Kosova ka qene njoll e zeze kete nuk po e kuptoj?
Kosova s'ka qene dhe s'do te jet njoll e zeze, ajo qe ka qene dhe do te jet njoll e zeze per Ballkani dhe per tere boten eshte Serbia.Dhe kete athua per shkak te rugoves prap spo e kuptoj, sepse s'ke q'ben diqka kundra apo edhe per Rugoven sepse ai eshte vetem nje njeri qe s'di ta heq shishen e rakis nga dora, Ndersa meritat per qlirimin e Kosoves si ka Rugova aspak por i kan Ushtaret e Lirise dhe gjith ata qe i kan perkrahe ne ate kohe