PDA

View Full Version : Ēka mendoni pse Edita Tahiri dhe Edi Shukriu e braktisen LDK


nota
26-05-04, 14:53
Ēka mendoni pse Edita Tahiri dhe Edi Shukriu e braktisen LDK-n, me akuzat me te renda ndaj kryetarit te LDK-s

nezi
28-05-04, 15:42
Pak si me vonese i kane kuptuar, marifetlleqet e kryetarit ato dy Zonja, pore me mire vone se kurre "fjale e popullit"... ato dhene sinjale edhe pe largime te tjera nga ldk..!!
te pershendes Nota

Murgesha
28-05-04, 15:51
Dha pasi i kuptuan me "vonese" "marifetlleqet" e kryetarit te tyre dolen prej aty per te ja shtuar edhe nje Parti tjeter varganit te partive te te deshtuarve partiak.
Pra qytetare te nderuar prej sot ne Kosove egziston edhe partia ADK qe ne kuptimin bukfal do te thote.
Alternativat e te Deshtuarve te Kosoves.

Nė Prishtinė u promovua partia e re e quajtur Alternativa Demokratike e Kosovės


Prishtinė, 27 maj - Sot nė Prishtinė u promovua platforma e partisė sė sapothemeluar, e quajtur Alternativa Demokratike e Kosovės. Kryetarja e Kėshillit nismėtar pėr formimin e kėsaj partie, Edita Tahiri, tha se kjo parti themelohet me qėllim qė tė kontribuojė nė avancimin cilėsor tė proceseve politike e shoqėrore nė Kosovė dhe shtoi se Alternativa Demokratike e Kosovės do tė angazhohet qė cilėsia e qeversisjes tė vlerėsohet mbi bazėn e kritereve, aftėsisė, ndershmėrisė dhe pėrgjegjėsisė sė njerzėve.
Ajo tha se objektivat politike tė Kosovės do tė arrihen mbi bazėn e pluralizmit politik dhe theksoi se kjo parti do tė veprojė mbi parimin e unitetit rreth qėllimeve madhore.
Kohėve tė fundit Edita Tahiri ka bėrė njė sėrė sulmesh e akuzash kundėr LDK-sė, sė cilės i takonte deri dje, dhe siē po shihet pėr tė promovuar ambiciet e saj lideriste nė skenėn politike tė Kosovės.

Ardi_pr
29-05-04, 11:58
Paj gjithkush ka te drejte te hyje apo te formoje parti te re. Edhe ato dy zonjat qe i permendni ju e kane kete te drejte. Asnjeri nga ju deri me tani nuk ia qelluat pse formuan parti te re. Nuk eshte ajo pse ka deshtuar LDK-ja, (LDK, ka deshtuar qe nga fillimi), por pse kane pasur deshire te kene parti te tyren dhe te fitojne pushtet. Une per vete nuk kam besim ne kete parti te re ADK, sepse jane njerezit e njejte qe kane punuar ne LDK e asnjeher asgje nuk kane bere e tash kinse paskan me punuar mire. Punetori dihet ne cdo vend pa marre parasyeshe atij nuk i nevojiten fjalet. E sa per ate qe ajo murgesha thote se se eshte parti deshtakesh, i them asaj se natyrisht se e ke mire sepse njerezit qe dalin hga LDK-ja jane mesuar te deshtojne dhe edhe ketu do te deshtojne

Loloku
29-05-04, 12:44
E thash pėr ta shpėtuar Kosovėn, sepse kėshtu pretendojnė kryesisht politikanėt a! Por, jo dhe jo! Vetėm Rugova ka arritur njė shpėtim deri mė sot! Ka shpėtuar veten e vetė nė emėr tė familjes dike e sakrifikuar Kosovėn gjatė luftės kur iku nė Beograd dhe kėrkonte shpėtimin e Serbisė nga bombardimet, por Serbinė nuk arriti ta shpėtoj! Edi ka sakrifikuar familjen nė shėrbim tė Rugovės (Kosovės-desha tė them!) Edota pasi nuk po mundet me kriju njė familje pėr veti, bile tė formojė njė parti pėr popullin qė duhet tė ketė mė shumė vota se burra pėr tė...
E po siē jemi, ashtu edhe i kemi!

fadil
09-07-04, 18:37
Edita Tahiti dhe Edi Shukriu kan dhen sinjale te qarta se nga LDK.ja duhet te ikin te gjithe ata qe mendojn per kombin shqiptar pozitivishte.

keshtu ka vepruar edhe shefi i Protokollit te Rugoves Adnan Merovci i cili e njeh rugoven me shum se gjdo kush tjeter dhe ka qen me afer tije se gjdo kush tjeter dhe shum e shum te tjer.

ky eshte nje sinjal pozitiv qe premton perparim per qytetaret e Kosoves.

lazdrani
09-07-04, 18:46
Ēka mendoni pse Edita Tahiri dhe Edi Shukriu e braktisen LDK-n, me akuzat me te renda ndaj kryetarit te LDK-s
Keta te dy jane larguar vetem se duan edhe nje parti qe te behet partner me LDK ne Parlament :wink: :D :D

fadil
10-07-04, 10:48
Pershendetje:

Lazdran nese ti mendon se aleat do ti kesh ata njerze qe ju kan akuzuar me fakte publikisht per kurrupsion dhe familjarizim te Partis.
shko te hoxha apo te ndonje falltore se sigurisht je ka jeton me iluzione te kota te cilat sja vlen ase te mendohen.

MemphiSx
10-07-04, 22:19
Oooo ato as skan mi pa mo parlamentin me sy e le mo me fitu vend n'Parlament ;)
fadil boll bre na kallxove per korrupsin N'LDK
Kallxona naj sen per qat leter qe nuk e lexut qe ja u qoj Fatmir Lima prej Hage hajt lum baci kqyr qaty eshte tema e hapur kallxona najsen se pse ?

fadil
11-07-04, 15:56
Pershendetje:

Permbaju temes, si ta fshin mesazhin moderatori.

une shkruaj simbas temes e jo sipas deshirave te tua pasi qe ju ne te gjithe temat jeni munduar ti ngatrroni temat qe te jav humbni kuptimin dhe te mos mirret veshe se qka eshte ka shkruhet dhe per kende eshte ka shkruahet.

lazdrani
11-07-04, 16:11
Pershendetje:

Lazdran nese ti mendon se aleat do ti kesh ata njerze qe ju kan akuzuar me fakte publikisht per kurrupsion dhe familjarizim te Partis.
shko te hoxha apo te ndonje falltore se sigurisht je ka jeton me iluzione te kota te cilat sja vlen ase te mendohen.
Ah Politika qe i ka rrenjet e thella ore Fadilooooooooooooooooo :wink:

MemphiSx
11-07-04, 21:50
hahahaha e kam pa se cili po i perzim temat
Ti je ai qe ajo teme qe nuk te pelqen as nuk hyn me debatu sepse ato tema jan turpi i juaj ;)