PDA

View Full Version : SA MUND TE NDIKOJE DASHURIA NE SHENDET ?


m_tetovari
02-06-04, 03:07
deshta te hapi nje teme te re:
pra sa mundet dashuria me "happy end" dhe ajo me perfundim jo te deshiruar per njerin apo tjetrin partner te ndikoje ne shnedetin e partnerit tjeter?

VARDARI
03-06-04, 11:06
Dashurija me perfundim jo te deshuruar me paetnerin/en
Mund te ndikoj ne shendetit e njeriut ner ne masen ekstreme qe mund te
kete pasoja fatale ner ne at mase qe njeriu hendikepohet per tan jeten ose me vdekje.
-Pra ky esht mendimi im se kan ndodhur dhe ndodhin ksish rastesh

Engjellushja
10-07-04, 11:35
T them dicka c ndodh shpesh dhe c sflasin populli per ket se esht Budallaqe dhe e verteta esht shum veshtir t dallohet se shumica nuk jan t Sinqert dhe t fort t shikojn t verteten n sy apo ta perballojm , se e verteta dhemb dhe t kushton shum forc, m kupton?

D:M:TH. Dashuria esht smundja m e keqja n bot, dhe kush genjen esht per muza i smuar ! Se asgj nuk esht smundje m e madhja n bot se kur t prishet apo t flliqet Truri........ndjehnjat.......syt........veprimet.. ......nervat etj...... kam lexuar se smundja m e rend mund t jet Genjeshtra...Trathtimi..........Mashtrimi......... .Vajtimi (friksimi i Teperm) etj...... dhe keto Fatkeqsisht ndodhin vetem n Dashuri apo ata c dashurojn, se kjo Bot e sotshme nuk esht 100% e drejzt se gjdokush Trathton, Genjen, Mashtron, Vajton n menyren e vete. Kupton?

Se dashuria t smuen Psychikisht dhe smundjet, Symtomet c Signalizojn dhe ndikojn n Organizem ca. 80% mundem t jen vetem smundje nga Psycho dhe t smuen Psychikisht

T pershendet "Engjellushja"

turisti
28-07-04, 13:43
Tungi juve.Ah, DASHURIA,persi e pash temen ,une u disponova aq shume qe komenti im ne lidhje me kete nuk eshte me rendesi. :P

Tomori
26-08-04, 15:36
I love you more than yesterday-less than kaltrina

turisti
27-08-04, 16:34
Dashurija 100% ndikon pozitivisht. :wink:

dr1ta
05-09-04, 23:21
Dashuia ndikon pozitivisht edhe negativisht :wink:

lazdrani
10-09-04, 12:23
Dashuia ndikon pozitivisht edhe negativisht :wink:
Pajtohem me ju Drita :wink:

nitushe
11-09-04, 12:09
dahsuria ndikon edhe negativisht se une kur prishna najsen me dashni um doket qe krejt me kane faj :evil:

livoreka bicio
31-10-04, 00:41
Dashuia ndikon pozitivisht edhe negativisht :wink:GJITHSESI PAJTOHEM ME JU Z.dr1ta...TE PERSHENDES SHUM... :P :wink:

mickoja
02-11-04, 18:43
Nese ke dashuri te sinqert tč verbon,nese ke dashuri te gabuar te shkatrron,nese dashurija deshton te helmon dhe te tranon...

ArMMeNDii
03-11-04, 23:34
pajtona me mickojen qashtu diqka edhe une pata me than ama masi paska than mickoja spo ja prishi se nashta eshte ajo ma e malle se une


tung armendi

Gjumashja
05-11-04, 14:49
Nese ke dashuri te sinqert tč verbon,nese ke dashuri te gabuar te shkatrron,nese dashurija deshton te helmon dhe te tranon...

:( :( :( :( e vertet

earta
05-11-04, 15:00
eshte shum me rendesi sipas meje dashuria ka ndikim te madh nese dikush hum dashuin sigurisht qe do te ket ni sulm te madh nervor keshtuqe mennjeher ka pengesa te medha ne shendet :cry:

earta
05-11-04, 15:25
eshte shum me rendesi sipas meje .dashuria ka ndikim te madh nese dikush humb dashurin sigurisht qe do te ket ni sulm te madh nervor keshtuqe menn :( jeher ka pengesa te medha ne shendet :cry:

Barbaroza
05-11-04, 17:49
-Ka ndikime negative dhe pozitive(Demtim i sistemit nervor e nga kjo mund te rezultoje edhe steriliteti te femrat dhe ajo pozitive,relaksimi i gjithe trupit dhe nervave).

KriSTaL
04-12-04, 13:17
Dashuria Pozitivisht pozitivisht..ta hjek lodhjen , te pushon psiqikisht, ta hjek stresin, ta hjek nervozen hmmmmmmm trupin ta relakson

NobodysFool
24-03-05, 19:45
Njeri martum jetojn ma shum se njeri beqar.

Gjumashja
01-04-05, 10:03
mendoj qe ndikon edhe pozitivisht mirepo edhe negativisht ne qoft se ndahen

Krokodilli
23-04-05, 04:27
Active Sex Life Means Longer Life, Even If Humans Are Not Built for Long Romances

Feb. 9, 2005 - Couples who can sustain an active sex life tend to live longer and be happier, although humans are not built for long-term romance, says Robert Billingham, associate professor,


:arrow: Seks aktiv do te thot jet me te gjat :idea:

Psikologu
08-09-05, 17:06
Njė shpirtė i mbushur mė plotė energji tė dashuris , pamvarsishtė e cilit llojė e qeteson shpirtin dhe i jep jetes forcė dhe vullnet tė mbarė, i jep gjalleri dhe begati e edukim.

zana e maleve
23-10-05, 23:13
8) dashuria per mendimin tim mund te jete shume shume e hidhur pra ne te kunderten mund te jete shume shume e mire ndaj njeriut mirepo njeriu eshet ai cili e dirigjon pak at pra dashurin......................

doGzona
26-10-05, 02:29
Qetesia shpirterore eshte sherimi me i mire i njeriut dhe ne keto rrethan , dashuria ndikon shume ne shendetin njerzore sepse kur shpirti eshte i gezuar atehere edhe psiqika eshte e qete dhe e rehateshme.