PDA

View Full Version : MsN Hackers/Flooders


stubllani
08-06-04, 20:02
Pershendetje betimi_15 kam nje pyetje dhe kush mund te me pergjigjet

Psh: a mundem te ja marr dikujna Nr e IP Adreses qe me ka derguar email apo nese e kam ne msn ?

mirmbeteshi

stubllani
09-06-04, 12:14
shum flm betimi_15

te pershendes shum kalofsh mire

Cool_Boy
12-06-04, 09:08
pershndtje betimi_15

1.Deshta te pyes se a keni njohuri per progrmain Zone alarm dhe sa i besushem eshte??

2.Cilat jan site qe te ndimojn per mu mesu lidhje me hacking......

3.Terego qka te dish tjetr lidhje me keto gjera ok......

pershndetje Cool_Boy

Cool_Boy
12-06-04, 09:58
pershndtje betimi_15

1.Deshta te pyes se a keni njohuri per progrmain Zone alarm dhe sa i besushem eshte??

2.Cilat jan site qe te ndimojn per mu mesu lidhje me hacking......

3.Terego qka te dish tjetr lidhje me keto gjera ok......

pershndetje Cool_Boy

Te pershendes shum Cool_Boy ne pytjen e par qe e ke bere nuk kam njohuri te medha per ket program .
kurse ne pyetjen e dyt ka shum shum faqe te teperta bile .Per hacking njera nder faqet eshte edhe google.com ku vetem duhesh te dish gjuhen angeleze pastaj warez.com library.2ya.com k-h-g.org e shum shum tjera por te premtoj qe per hack do te shkruaj me shum ne ket tem si dhe ne temat e tjera ktu te Informatika

Faliminderit shume shokit per pergjgjet e juaj..........Zone alarm eshte nje program shume i mire qe bllokon qdo hyrje ilegale po mendoj hacking dhe per ate deshat te pyes se a eshte i besueshme....... Te kisha keshillu qe te marresh nga site www.download.com......

tung

Bom-Boni
01-09-04, 21:10
Tung Stubllani,

natyrisht se mundesh me e ditė IP-Adresen e atij qe te dergonė eMail ose te atij qe e ke ne msn. Kete mundesh ta beshe vetem nese ke te drejta "root" dhe ke te instaluar nje eMail-Server ku mundesh me besh managmentin e eMailve, kurse me te drejta "user" nje gje e till eshte relativisht veshtirė. Gjithashtu ka Provider te cilet mundesojne qe perveq te tjerash mundesojne edhe leximin e kokes se eMailit e qe quhet eMail-Header dhe aty mundesh ta gjeshe IP-Adresen e personit qe te ka derguarė eMail.
Eksiston nje program Ethereal permes se cilit mundesh gjithashtu edhe si user te percilesh komunikimet (route-t) e Kompjuterit tend me Kompjuteret tjere si dhe cilat protokolle perdoren gjate komunikimit. Instaloje Ethereal dhe bindu edhe vet. Programi eshte ne anglisht dhe freeware qe ta zbarkosh.
Besoj se te kam ndihmuar pak mirepo, te lutem shume ki gjithemone parasysh se nese e dine IP-Adresen e dikujte mos e keqperdoro per qellime tua private se kjo eshte nje veper penale e per kete ka denim me para dhe denim me burgė. Nese e keqperdorė Adresen e dikujte qe nuk bene mos u qudit nese me vone ke vizit nga persona te panjofurė. Nerse mendon se ti mundesh te besh surfen ne internet ne menyre anonime nuk do te zbulohet vepra jote. Nese ti mendon se mundesh ta ndrrosh IP-Adresen dhe vepra jote do te harrohet gabon. Secili Kompjuter ne bote ka nje Adrese te vetme fizike dhe kete nuk mundesh ta ndryshosh. Nese hap promtin dhe shkruan urdherin pash: C:\WINDOWS>ipconfig /all mundesh ta lexosh Adresen tende fizike ne heksadezimal psh: 00-10-78-5B-AF-DB. Pra kujdes.

-------------------------------------------------------------------------------------
Tė gjitha arrihen permesė provave dhe studimeve

GjIlAnAsI_cSi
01-09-04, 22:07
Spash as gje te mire rreth kesaj pyetje apo betim_15 qenka perjashtu nga Forumi dhe pergjigjejet e tij jan fshir.

Bom-Boni
01-09-04, 22:35
kjo eshte adresa ne te cilen mundet te zbarkohet programi Ethereal: http://www.chip.de/downloads/c_downloads_11617743.html website eshte ne gjermanisht ose permes makines kerkuse google kerkoje nje website ne gjuhen angleze.
Kete program e perdorim ne ne UNI per qellime te percjelljes se komunikacionit te rrjetave dhe protokoleve te internetit