PDA

View Full Version : SkAnDaLoZe!!!


MemphiSx
29-06-04, 23:11
Nje Leter E Derguar Nga Haga Ka Mbetur E Palexuar Ne Kuvendin E Fundit Te PDK-se.Kete Leter E Ka Shkruar Fatmir Limaj Ne Nje Nga Qelite E Burgut Te Tribunalit Te Hages Dhe Eshte Derguar Qe Te Lexohet Ne Kuvendin E Punes Se PDK-se,Por Kjo Leter Eshte Djegur Ne Xhepin E Jakup Krasniqit.Ai Instinktivisht I eshte Afruar Foltores Per Ta Lexuar Letren Por Ne Momentet E Fundit I Eshte Dridhur Buza,Dora Dhe Zemra Dhe Keshtu E Ka Tradhetuar Mikun E Tij Te Luftes E Te Partis,Fatmir Limajn I Cili Po Mbahet I Paraburgosur Ne Hage.
Prej Ketij Momenti Ne Mesin E Delegateve Te Ketij Kuvendi Por Edhe Te Ithetareve Te Flakte Te Kesaj Partie Fillon Te Shperndahet Si Fantazme Misteri I Permbajtjes Se Kesaj Letre.Vertet Shtrohet Pyetja:Pse Jakup Krasniqi Nuk E Lexoi Letren E Fatmir Limajt Te Derguar Nga Haga


Sipas Burimeve Te Sakta Te Marra Nga Disa Anetare te PDK-se Qe Per Shkaqe Sigurije Nuk e Tregojn Identitetin E tyre, Tregojn Se Raportet E Hashim Thaqit Dhe Fatmir Limajt Jane Te Shumta Nderkaq Ato Datojn Madje Qe Kur Momentit Kur Policija Sllovene Ia Ka Vene Prangat Ne Duar Fatmir Limes Nderkohe Qe Thaqi Eshte Lene I Lire Te Kthehet Ne Kosove
Siq Dihet Thaqi Ka Qen Bashkeshoqerues Ne Momentet E Arrestimit Te Limajt.Ata Kane Qene Se Bashku Ne Nje Ekspedite Skijimi Ne Slloveni Dhe Prej Momentit Te Arrestimit Te Limajt Nderpritet Qdo Lidhje Dhe Qdo Komunikim I Tij Me Liderin E PDK-se Hashim Thaqin.Kjo Ftohje Dhe Ky Largim I Limajt Nga Thaqi Eshte Verejtur Mjaft Qarte Ne Mjaft Paraqitje Publike Qofte Te Hashim Thaqit Qofte Edhe Te Partis Se Tij.Limaj Eshte Injoruar Shume Here Nga Hashim Thaqi.Ai Nuk E Ka Vizituar Limajn Ne Hage Mbase Nga Frika E Tij Personale Me Ate .Thaqi Pas Nje Kohe E Ka Larguar Nga Fjalori I Tij Politik Fatmir Limajn.Madje Edhe Fryma E Fatmir Limajt Eshte Hedhur Ne Rruge Nga Selia Dhe Nga Programi Politik I PDK-se Dhe Nga Vete Hashim Thaqi


Por Shtrohet edhe nje Pytje:Pse Jan Prish Ndermjet Vete Hashim Thaqi dhe Fatmir Lima?
Sipas Disa Burimeve Brenda PDK Arsya Kryesore e Acarimit Te Raporteve Mes Thaqit Dhe Limajt Qendron te Nje Dokument i Nenshkruar Nga Hashim Thaqi qe Ruhet ne Fshehtsi Te Madhe Nga Fatmire Limaj.Keto Burime Njoftojn se sipas keti dokumenti Hashim Thaqi Eshte Pajtuar Qe Te 'Arrestohet Fatmir Limaj'. Kjo Ka qen Arsya qe edhe mjaft ithtar e familjar te Fatmire Limajt Jan Larguar nga radhet e PDK dhe Kan Kaluar Ne Rradhet E AAK.Madje Rrevolten E tyre Ndaj Veprimeve te Hashim Thaqit i Kan Shprehur Publikisht Edhe Dy Bashkpuntoret Dhe bashk Luftetaret Me te Ngusht Te Fatmir Limajt Ramiz Lladrovci E Regjep Selimi te CIlet kan kaluar ne AAK Te Ramush Haradinit Ku Kan Marr edhe Poste t'larta ne Ket Parti.

Por Misteri I raporteve mes Hashim Thaqit dhe Fatmir Limajt ka shperthyer publikisht me kongresin e fundit te PDK Sipas njoftimeve mediale Fatmire Limaj i ka derguar kti Kuvendi nje Leter por ajo eshte censuruar nga kreu i lart I PDK dhe Nuk eshte lexuar para Delegatve te kti Kuvendi.Me Gjith se Jemi ne pritje te letres te cilen e ka derguar Fatmir Limaj, Vet Fakti se nuk eshte lexuar para Delegatve kjo leterpor ka mbetur e djegur ne gjepin e Jakup Krasniqit shton misteri e permbajtjes se saj.MAdje mos leximi i ksaj letre shton edhe me shum konstatimet se raportet mes Hashim Thaqit e Fatmire Limajt Jan nderpre Plotsisht e madje jan Acaruar deri en fund.Keshtu sikur kjo leter te ishte vetem nje pershendetje e zakonshme per Delegat Jakup Krasniqi do ta merrte guximin dhe do ta lexonte letren para Delegatve.Ne fakt ai ka dal ne foltore ka mbajtur ni fjalim politik lidhje me arrestimet e bere nga ana e Kforit Dhe UNMIKUT Ne KOSOV si dhe Dergimin e Tyre Ne Hag po nuk e ka marr guximin as te lexoj letren te Fatmire Limajt e as te kerkoj lirimin e ti nga burgu . Ai eshte larguar nga foltorja dhe eshte lulur ne vend me leter te Fatmir Limajt te djegur ne gjepin e ti .

Fatmir Limaj duket se eshte emer i ndaluar dhe i harruar Per PDK dhe Liderin e saj Hashim Thaqin.Ai I ka shkruar nje leter Thaqit Dhe PDK nga Haga.Kjo leter nuk eshte lexuar para Delegatve te Kuvendit te Fundit te PDK-sė.Por Kjo Leter Nje dit do t'lexohet dhe Publikohet .Ne Mos jo Nga Hashim Thaqi E Jakup Krasniqi kjo leter sigurisht se do te lexohet nga Vet Fatmir Limaj Ne foltoren E Tribunalit Te Hages.Ateher Ket Leter nuk do ta ndegjojn vetem delegatet e Kuvendit te PDK Por mbar Opinioni .Ateher do Te zbulohet Misteri i Kesaj Letre.Ateher Do te dalin Sheshet te Gjitha Skandalet Qe tash e sa Koh Po mbahen te Ndrydhura e te fshehura ne selin dhe ne Kreun Politik te PDK-sė.

Kjo nuk don Koment . :!:

Ardi_pr
30-06-04, 08:57
Memphisx, edhe pse nuk pjtohem ne shume raste me ty kete here po.

Edhe pse pak ke shkruar me shume dhe e ke zgjeruar me shume se qe duhet eshte e sakt se PDK-se i ka ardhur nje leter nfa F. Limaj dhe eshte e vertet se eshte fshehur.

Por kjo nuk do te thote se une e perkrahi ndonje parti . asnjeeeeeeeeeee

MemphiSx
01-07-04, 00:15
HaHa Pse a mos jam ka te veti se a mos je me naj parti a ?

Ti mos kofsh me asni parti tash bilem je kon najher Qysh po e shoh kOke kan me PDK-ne po e paske pa edhe vet se ska san hajr prej saj
Kthehu ku je kan 10 vjet se nuk eshte marre na ju pranojm ;)

Ardi_pr
01-07-04, 08:46
Memphis, po folshe shume pa lidhje, eshte puna ime me ke jam kane dhe me ke jam sikurse qe eshte puna qe je me LDK-ne dhe qe i done me shume se prinderit e tu.

Une ne letren me heret vetem te thash se pajtohem me ty se edhe une kam degju ashtu, por eshte edhe tjetra qe ty sta kana hiq dhe te dhembe shume.

A e din ti lum djali se djali i Ibrahim Rugoves, eshte mafia me i madh ne Kosve dhe te gjitha dallaveret po i bene ai. Ai e din apo ti ka mbylle syte dashnia per Rugoven dhe je ne gjendje edhe me ia la......

E pra djali i Rugoves tashme eshte bere mu sikurse djali i Milloshevuiqiti Maro Millosheviq i cili e ka mbajtur nentoken e serbise me droge e me te gjitha. Ketu ehste djali i Rugoves dhe biles edhe dyshohet se ai po i berne edhe disa vrajs ene Kosove.

Mos u hidhero ti djale se nje dite kane me te lene ne lloq se me duket ti je i paguem nga ata me shkepe ketu informata dhe me fole per ta, por kane me te lene vetem ne breke o i mjere o palaco, po ktheju punes sate dhe familjes sate e ndohmoju pak more kali more.

MemphiSx
01-07-04, 09:51
Hahhahah qka te paska djeg more ajo fjale qe ta thash cncncnc une per te mir tonin e pata ma mir vone se hiq thash me u kthy prap qaty ku je kan
E sa per djal te Rugoves koke I Informun shum gabimisht se ti as qe ki shans me e pa me sy sepse ai gjindet ne USA per shkollim e nuk merret me thash e theme sikur ti ose sikur ju gazetaret nese je gazetar ;)

lazdrani
01-07-04, 10:27
Memphis, po folshe shume pa lidhje, eshte puna ime me ke jam kane dhe me ke jam sikurse qe eshte puna qe je me LDK-ne dhe qe i done me shume se prinderit e tu.

Une ne letren me heret vetem te thash se pajtohem me ty se edhe une kam degju ashtu, por eshte edhe tjetra qe ty sta kana hiq dhe te dhembe shume.

A e din ti lum djali se djali i Ibrahim Rugoves, eshte mafia me i madh ne Kosve dhe te gjitha dallaveret po i bene ai. Ai e din apo ti ka mbylle syte dashnia per Rugoven dhe je ne gjendje edhe me ia la......

E pra djali i Rugoves tashme eshte bere mu sikurse djali i Milloshevuiqiti Maro Millosheviq i cili e ka mbajtur nentoken e serbise me droge e me te gjitha. Ketu ehste djali i Rugoves dhe biles edhe dyshohet se ai po i berne edhe disa vrajs ene Kosove.

Mos u hidhero ti djale se nje dite kane me te lene ne lloq se me duket ti je i paguem nga ata me shkepe ketu informata dhe me fole per ta, por kane me te lene vetem ne breke o i mjere o palaco, po ktheju punes sate dhe familjes sate e ndohmoju pak more kali more.
Edhe kete e ndegjova :shock: :shock: :shock: Djali i Ibrahim Rugoves Mafia me i madhe....HAJDE RRENE HAJDE....Kjo eshte shume e forte :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
01-07-04, 12:15
Mos u cudite aspak Lazdran.
Ne Kosove pas luftes e sidomos tani qe po afrohet koha e zgjedhjeve, persona te ndryshem e besa edhe asi qe paguhen me para ne dore ka shum. Te tillet kane per te detyre te njollosin LDK-ne dhe kreret e saj.
Se sa keq ju pjell mendja te tilleve mund ta shohesh edhe ne shkrimin e ketij Ardi_pr.

MemphiSx
01-07-04, 12:58
Ardi_Pr Mi pas fole naj qoban ato fjale qka i ki shkru ti nuk em kish ardhe qudi se kisha thon ka shum njerz qe jan te pa informune me politik
Por ti qe i thu vetit gazetar e shpif ne ket menyre :( Je shume njeri fanatik ehe i mjer :P

Ardi_pr
01-07-04, 13:02
eee te mjeret ju, me shume sckam se cka flas se ju jeni bere si ata njerzit e druguem. Ishalla del sic thoni ju edhe une kam qef me u rehatue te gjithe. E sa pere djalin e Rugoves nuk dua te merrem me te sepse ai ehste nje palaco por vetem desha te them se ashti sic te kam shkruar eshte dhe eshte ne prishtine e jo ne amerike. Po prap po te them se ndoshta ti e din me mire, sepse sic po duket qenke ndonje rroktar i tyre qe po i dishe punet kaq mire.

MemphiSx
01-07-04, 13:11
Per dike qe e adhuroj dhe e simpatizoj i bej me zemer e jo sikur ti qe kush te pagun ma shum me shpif me ate behesh e ne LDK ska ksi sene se me djal te Rugoves kam ndejt hiq ma shume se 4 her edhe dueht me te ardhe turp prej vetes se qka ki fole :P

Ardi_pr
01-07-04, 15:14
edhe nje here po te them se nuk me vjen turp per djalin e rugoves se ai seshte askushi ai ehste nje hajn e jo me shume. e ti qe paske ndejt me te rri sa te duash edhe lepija pjaten cka ta len ai se te mbushur sta lene .
tjetra une punoj me ndere edhe e kam rrogen time, te pakten armiku nuk me paguan dhe paret i kam me nder po ti qe po te paguajka djali rugoves ato jane para te psita sepse ai ehste hajn e bashke me te edhe ti. mytu

MemphiSx
01-07-04, 17:35
hahaha Ardi_Pr ne fillim pate sjellje shume intelektuale po ja qe e tregove veten se sa i zgjuar qe je me sjellet tuja :) Me vjen mir se jeni krejt te njejt E di qe e verteta gjithekuj i djeg po qka me bo kjo eshte e VERTETA

Ardi_pr
02-07-04, 08:22
Po po ashtu si te thuash ti eshte. Po ta merr mendja se ti i din te gjitha. Edhe mendimet e mia i kam si ne fillim, por me shtyre, sepse u solle keq me mua, nuk po bisedon natyrshem , sepse ty vetem pak me ta prishe po sillesh keq, ok nese don edhe i nderprejme bisedat me ty

MemphiSx
02-07-04, 08:41
Ardi_Pr Jo Jo Mu ska askush se pse me ma prish kur ta flas te verteten
Por ti fillove me shpifje dhe menjeher dole prej kontrolle
E keshtu per nje njeri i qet siq je ti nuk ben ashtu sepse po te ishe nje njeri i madhe ne politiken kosovare qytetaret kishin kesh me ty
E keshtu qe Kontrollo veten ne ksi raste edhe ndaj te vertetes ski qka me u bo nervoz ;)

4ever
02-07-04, 11:08
Ardi_pr,se kush eshte mafioz ne Kosove e din populli i Kosoves shume mire.Te gjithe ata qe para luftes nuk kan pas si thot populli jona as qepe ne shtepi,kurse tash jan bo milionera me pompa te benzines ,tu i reketu tregetaret,udheheqin kontrabandene cigareve etj.etj. Ata dihet se kush jane shuem mire,krejt kete pasuri e bene ne emer te luftes kurse ushtaret e thjesht i lan ne meshiren e fatit.
Mos mendo se tu i etiketu njerezit ka me pas ndokush qe ka me te besu per shpifjet qe po i bane.Ndoshta edhe ti je njeri prej atyre qe je pasuru ne kete menyre ndryshe nuk mundem me arsyetu shkrimin tende.

Ardi_pr
02-07-04, 15:14
4 ever, nuk jam prej atyre qe jam pasunu sepse une e kam vetem nje rroge timen, dhe nuk jam duke thene se nuk po pasurohen te gjithe politikanet. nese ke lexuar me heret cka kam shkruar une kam thene se te gjithe keta lidere jane duke bere korrupcion duke u nisur nga rugova thaci haradinaj, por po quditem me ju se si nuk po i shihni gjerat njejte per te gjithe, por e sulmoni nje hajn e tjetrin e mbroni, kete po du me ua thene. mos mendoni se ata te LDK-se jane me te mire se keta te AAK-se dhe PDK-se te gjithe jane te njejte merrni vesh e mos u mashtroni me thene se jo rugova nuk bene, por mire nuk dua ta zgjase me sepse ato jane mendimet e juaja dhe e di se eshte veshtire ta kuptoni se hajnia po behet nga te gjithe

MemphiSx
02-07-04, 16:22
Ardi_Pr Faktet e tregoj realitetin apo Amundesh me me tregu se qfare pasuri ka Rugova qe 15 qe merret me qeshtjen e Kosoves e qfare pasurije kan bo mas luftes Komandantat Tuj u nis prej Ramushit e te tjert Vet je I PR edhe e din qfare shpije ka Ramushi
Vjen pyetja me qka e bani ai ate shpi e tjetren ne Gllogjan e tjera tjera ? E per Rugoven nuk ki fakte jo ti por askushe vetem qe don me shpif ;)

fadil
02-07-04, 16:56
Pershendetje:

MemphiSx fakte po don ti a???????????

nese e din se ku eshte Prishtina dhe lagjja e velanis shko aty dhe e shikon shtepin e Ibrahim rugoves e cila ka kushtuar 500 000 EURO!

Me thuaj ku i mori ky keto pare a mos i ka fituar tu ba tregti me Raki apo i ka vjedhur nga Populli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nese thua se Populli ja ka dhuruar paret ateher me trego se cili ka qen ai fonde i veqant per te ja ndertuar ate shtepi ne vler 500 000 Euro Ibrahim Rugoves!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gjithashtu me thuaj ku i merr Ibrahim Rugova gjithe ato pare per ti paguar te gjithe ata gjipa qe i ka edhe ato truproje te shumta .

mos edhe keto ja ka dhuru populli apo keto pare ai i siguron nga tokat e zeza( kontrabanda me drog, me cigare.Alko ol e te tjera>

nuk e dije a te kujtohet kur nenkryetarin e Forumit Rinor te LDK-se B.Hoti nga Podujeve e paten Arrestuar Policia per drog!!!!!!!!!!!!!!!

Sigurisht qe ste kujtohet apo sdon ta kujtosh sepse ju nuk jeni te interesuar qe ne Kosov te ket transparent.

MemphiSx
02-07-04, 21:29
Oo shiptar lej ti kto rrena se vllavin e Thaqit fill mas luftes e kan zon Kfori me 1 milion marka qy e krejt shpija e Rugoves me Gjipa e me krejt qka i ka nuk i bojn 1 milion marka qy lopa
Po kqyr knej ti per 4 vjet mas luftes veq thaqi i ka 2-3 milion euro pasuni t'veten e me qka i boni ai kto kur e dim se sa pasuni ka pas Thaqi e Ramushi para luftes E sa per Shpi te Rugoves e Xhipa tij je i vogel me u marr me ksi sene sepse LDK-ja e ka fondin e vet qe e ndihmen me te madhe e ka nga Diaspora ket e din edhe fmijt e vegjel apo por tio se din sepse sdon me dit e keshtu qe mos u merr ti me pasuni t'RUGOVES se edhe ato qka i ka i ka me plot Merit
Une jam ne gjendje sa ti kerkon LDK-ja fonde me i mbledh per 24 ore ja tuboj ;) Loqko LDK-ja e ka krahin e forte nuk merret me Krim te organizun ;) Byeee

fadil
04-07-04, 17:16
Pershendetje:
nese dikush desherin ta kuptoj talentin e ketij far MemphiSx mjaftom ta lexoj dhe analizoj banalitetin dhe vullgaritetinh e tije te shprehur ne kete tem dhe ne te tjerat.

nese nje njeri eshte vullgar ne tema te tilla ai eshte vullgar edhe ne jeten e perditshme.

por seshte e papritur per mua ofendimi qe me ben mua ky far Memphisx , pasi qe njerzit vullgar si ky kur nuk kan fakte ta deshmojn te kunderten e asaj qe thuahet fillojn te behen arrogant dhe vullgar pasi qe ky eshte kapaciteti i tyre kombtar.

mendoj se kosova dhe kosovaret nuk kan nevoj per njerze vullgar si ky far memphisx.

shko pastroje gojen memphisx.
se e paske shum te perlyer me diqka shum te flliqt/.

MemphiSx
04-07-04, 22:27
Aiiii qitash ma ki prish zemren a

Po qfare vullgaritei je ka shpreh ndaj nje njeriu Siq eshte Dr.Rugova e le mo une ndaj nje njeriu qe nuk eshte kerkushi qy

Ardi_pr
05-07-04, 15:41
Memphisx, fakte ka sa te duash, por po quditem se si nuk po i sheh, por nejse se spaske se si me i pa se edhe ti po merreshe pjese ne ato ujra. Fakte ka sa te duash per te gjithe, mos ta perserise sepse u be bajat tuj thane per nje gje qe e dime te gjithe se po vjedhin te LDK AAK PDK, por pranoje edhe ti se po vjedhin edhe ata haverat tru te LDK-se.

shikoje komunen e prishtine, nese je i Prishtines se cka eshte kah behet e aty lum djali ka gisht edhe Rugova.

MemphiSx
06-07-04, 13:27
Une e di shum mire se qka po bohet ne Prishtine edhe pse jam I Gjakoves
Po tregom ti se qka
Pushtetaret e Prishtines ende po merren me pasojat e QPK-SE zoteri gazetar
Edhe Prishtina qdo dit e me e buker eshte ka behet Vetem nese nuk doni me e pranu ju qe shihni vetem zi pa asnje pik te bardhe ;)

Ardi_pr
06-07-04, 13:44
eshte e vertet se cdo dite e me bukur, nuk e kontestoj kete qe thua ti, por e kam fjalen per hajnite qe jan kah behen more. Une e di dhe kam fakte per secilin pushtetar te Prishtines se cka ka marre, cka po merre ne emer te komunes. e keta jane te ldk-s, por mos te hy ti permendi edh ete partive tjera, per kete nje here tjeter, por vetem desha te te them ty se cka di une per keto gjera, nese don ti tregoj edhe faktet te gjiths me rend

MemphiSx
06-07-04, 14:51
Epo mir Kur ki fakte eshte zyrja ne Qdo Komune Qe merret me korrupsion Mendoj qe eshte edhe ne Prishtine e mundesh me ia u dergu ato faktet tuja amo jo fakte pa baze me fjale te qajtorev ;)

MemphiSx
29-07-04, 23:05
Dite me pare ne nje banes ne Prishtine policia arrestoi edhe nje Komandant te UQK-se Ky lajm u prit ne heshtje te plote nga "organizatat e dala nga lufta" Komandanti i UQK-se nga Komuna e Malisheves (komune e cila dikur per "meritat e luftes" deshi te shpallet Kryeqytet i Kosoves!!!) kishte kohe qe kerkohej nga SHPK-ja dhe Policia e UNMIK-ut
Kohe te gjate ky komandant sikur edhe shume te tjer te "pafajshem" shetiste i lir ne Kosove dhe ne trojet etnike shqiptare duke u betuar ne pafajsine e tij permes shtypit majtist
Ne momentin e arrestimit te "komandantit te UQK-se" dhe te "bashkluftetarve" te tij policia konfiskoi disa kilograme droge e gjera te tjera
Policia ne banesen e ketij grupi kriminal gjeti dhe shpetoi femijen qe ky grup e kishte kidnapuar me qellim te perfitimit ndersa per lirimin e tij kerkonin 60 mij euro
Eshte kjo nje e vertet e hidhur per Kosoven e pasluftes per Kosoven plot "komandant"e "luftetare te liris" ne saje te te cilve ne Kosove ka leshuar rrenje e po lulezon krimi i organizuar politik e ekonomik

Kidnapimi i djaloshit te mitur dhe kerkimi i reketit per lirimin e tij nga familja e cila me perpjekje te medha mezi perthekon muajin me muaj eshte kembana e fundit e alarmit per SHPK-ne dhe policin e UNMIK-ut si dhe institucionet relevante ne Kosove qe ta shpetojne Kosoven nga dhuna e "ligjet" e egra te mafias qe po ngulfat lirin dhe perspektiven e qytetarve te saj
Arrestimi i ketij "komandanti" dhe gardes "ushtarake" te tij me ne fund shpalosi fytyren e vertet dhe te ndyte edhe te shume "komandantve" te tjer qe mjerisht sillen ne liri e te cilet ne emer te "luftes e te meritave" si gjate kohes se luftes ashtu edhe keto vite qene implikuar ne krimin e Organizuar politik dhe ekonomik
Ata ne vend te qlirimit "okupuan lirine" e te shprehurit dhe te levizjes duke ua zene frymen Kosoves Veprimet e tyre lane Kosoven pa ushtri duke ua ulur prestigjin edhe atyre qe vertet kane luftuar per lirine e Kosoves
Eshte i madhe numri i "komandantve" "eprorve" "kolonelve" dhe "gjeneralve te luftes" te denuar
Krahas ketyre "qlirimtarve" qe rane ndesh me drejtsin eshte edhe nje pjes tjeter e tyre qe eshte i gjykuar nga populli i vet dhe se heret apo vone pritet ta marrrin denimin e merituar
Po ne ate moment kur familjaret do ta hapin zemren dhe ta qesin ne shesh te keqen qe ua kane bere "komandantet e luftetaret e liris" te cilet kane emer dhe mbiemer qe veprojne te lire madje bejne fushate ne mbrojtje te "idealeve Luftes e ndershmerine e tyre e te shokve"

Keta individe per te shpetuar vetveten po manipulojne ne emer te organizatav te dala nga lufta ndersa qdo arrestim bisede qe ka te beje me drejtsine po e politizojn
Kjo fushate drejtpersedrejti po vihet ne mbrojtje te krimit te organizuar politik e ekonomik
Edhe arrestimi i fundit i "komandantit" kunder te cilit ishte leshuar fletarresti edhe ne nje shtet fqinje pastaj gjetja e droges e djaloshit te kidnapuar eshte deshmi se keto organizata i mbrojne individe keqberes te cilet i ngrit ne "kuadro" te larta e te merituarve qe na sollen "lirine" tregon vertet vlerat "humane" te tyre
Partit e majta "te dala nga lufta" te cilat per perfitime materiale ndihmuan qe ne Kosove te lulezoje krimi i organizuar politik me qellim te realizimit te qellimeve politike e materiale
Rezultat jane uzurpimet e prones shtetrore ndertimet shumkatshe e pa leje veturat e llojllojshme dhe te kushtushme luksi i shfrenuar
I gjithe kapitali i piste ne duart e mafias te cilet kane edhe mbeshtetje politike te partive te tyre te majta ne duar te atyre qe nuk kane pasur asnjeher as baze materiale e morale e le kombetare
"Komandantet" e UQK-se mund te identifikohen si bartes e shperndares te droges prostitucionit te qenieve njerzore kidnapimeve e kriminalitetit te organizuar politik e ekonomik bartes te krimit e te maskave pergjegjes per shume vrasje e dhune pra sinonim i se keqes

Ky grup i "komandantve" te tmerrit hoqi masken e "meritav" te tyre te "luftes"

O fadil o faqezi ja shikoj meritat e Komandantve te UQK-se

Se po thu qysh mujm na me shajt UQK-ne pa pas argumente

Mos u merzit se ka prap ksi marrin ;)

fadil
30-07-04, 17:34
Pershendetje:
MemphiSx ne kete tem shkruaj mendimin tende e mos posto shkrime te perditshmes Antikombtare BOTA SOTE.

ky shkrim ka qen i botuar ne te perditshmen BOTA SOTE nga gazetari Rrok Berisha nese nuk gaboj.

edhe kishte me qen mir sikur ta kishe shkruar edhe merin e ketij personi te arrestuar.

MemphiSx
30-07-04, 20:28
Po Po oj zemer e vertet qe postimi eshte i marur nga Kombetarja Bota Sot

Por edhe rasti eshte i vertet sdi pse nuk ki reagu per rastin qe ka ndodhe e kam prit qe ki me denu edhe ti ket raste po merresh me Boten Sote

Nese ja don te miren Kosoves pres qe ta denojsh ket rast kriminel qe ka ndodhe ne Prishtine nga nje Komandant I UQK-se

fadil
30-07-04, 20:41
Pershendetje:

Kjo gazet eshte e njohur per te gjithe Kosovaret qe te gjitha te kqijat qe kan ndodhur pas luftes dhe gjate saje eshte munduar qe te ja mvesh UĒK.se.

nese edhe e analizon shkrimin e saje edhe ne kete postimin qe e ke bere ti e shefe se sa tendencioz eshte ky shkrim. pasi qe nuk e ka shkruar emrin e ketij njeriu , per te ditur qytetaret se kush eshte e kush ka qen e gjera te tilla.

prandaj edhe mseriton te komentohet. si i tille!

MemphiSx
30-07-04, 20:50
Per shkak te ragimeve te ndryshme qe i bajn majtistet te Komisioni i MEDIAVE qe qajn me lot te krokodilave per te bemat qe ia u kan ber Qytetarve te KOSOVES Komandantet si ai tipi i Malisheves nuk iu ka shkru emri
Qe don me dit se kush eshte ai edhe me siguri e din shko ne polici pyet se kush eshte ai qe Kidnapon nje te mitur dhe per lirimin e tij kerkon 60 mij euro
Ate Komandant duhet me vjerr e me e ngreh neper qender te Prishtines zhag me pa krejt qytetaret se kush jan ata kriminel qe po bajn krime ne qytetaret e Kosoves

fadil
30-07-04, 20:55
Pershendetje:

Une pajtohem qe cili do qe te jet kriminel te denohet dhe nese e ka kryer ate vepren qe e kishe cekur ti edhe une e kisha ngreh zhage neper mes prishtines.

por ky kriminel duhet te ket emer dhe kete emer duhet ta dijne te gjithe qytetaret e Kosoves ,

nuk jam shum i sigurt por e dije se behet fjal per ate njeriun nga Malisheva qe ia ka qarmatosur midis shkuptit dy Polic Maqedonas dhe ka thene se ka qen Komandant i Ushtris Ēlirimtare Kombtare.

muk jam shum i sigurt por mendoj se behet fjale per kete njeri.

MemphiSx
30-07-04, 21:05
Jo nuk eshte ai person
Ky eshte tjeter Ju ka zene edhe disa kilograme droge

Emri e mbiemri nuk ju ka shkruar per shkaqe sigurie te artikulshkruesit dhe te ankesave te kriminelve qe i bahen te Komisioni i mediave ndaj Kombetares Bota Sot edhe nese ti je kunder Bote Sote qe ka shkru qdo her per krimet ne Kosove ateher ne cilen menyre i denon ti kriminelet
Te shetiten te lire ne Kosove???

fadil
31-07-04, 21:11
Pershendetje:

Nese nuk eshte ai person qe po mendoj une ateher shkruaje se cili eshte ai e mos jha fute kote.

jo qe ky seshte ! e cili eshte se di valla.!

kallxo pra cili eshte e mos u bene klloshar.

MemphiSx
31-07-04, 22:48
O fadil shko bre lype ne polici a po ndoshta Polic je po me siguri koke me i rujt ata qe po i shkaterojn malet e ski kompetenca as me pyet se kush eshte arrrestu hahahah
O njeri qesharak Emri eshte ne redaksi te Kombetares Bota Sot edhe njeri eshte Komandant i Malisheves qka po don ma shume qy :P

kaedhemazi
06-08-04, 10:53
Qyre , me ju than te verteten Hashimi edhe Fatmiri jon honger per LEUNOREN.....njiher fitoj Hashimi se e percjelli Fatmir limen te miku i tij ne Den Haag ..........mirepo as Hashimi i shkret nuk mujti me u knaq se sic duket ja ka marre Luan Krasniqi edhe nuk e ka ndermend me ja kthy hiq njiher.


Schicksal!!!!!!!!!!