PDA

View Full Version : THAĒI – BOS I MAFISĖ SHQIPTARE


Dilaver
06-07-04, 17:35
-- Kryetari Partisė Demokratike tė Kosovės, Hashim Thaēi ėshtė njė nga bosėt kryesorė tė mafiasė sė Kosovės, i cili nga secila punė e ka pėrqindjen.
Gazeta theksoi se qė nga koha e bisedave nė Rambuje Europoli [Organizata Policore Evropiane, me seli nė Hagė] i ka njohtuar tė gjithė pjesėmarrėsit pėr veprimet kriminale tė udhėheqėsit tė dikurshėm tė UĒK, mirėpo edhe pėrkundėr kėsaj ai ka mbetur si njė nga pjesėmarrėsit e rėndėsishėm tė konferencės. "Thaēi ėshtė shumė aktiv nė kontrabandėn e veturave tė vjedhura, drogės, armėve dhe prostitutave, nė lidhje tė ngushtė me importin ilegal tė karburanteve nga Serbia dhe Mali i Zi, dhe pjesėrisht edhe nė kontrabandėn me cigare", theksohet nė tekstin bashkė me vėrejtjen se nė Kosovė tėrė veprimtaria kriminale po zhvillohet sipas familjeve, kėshtu qė me saktėsi nuk dihet kush ēka punon dhe me kė guxon tė vendosė lidhje. Bashkėpunėtori i tij mė i afėrt nė kontrabandėn me automobila ėshtė kushėriri Fadil Thaēi, me tė cilin nė kėtė punė bashkėpunon banda Kitaj nga Klina. Pėrmes kushėririt tjetėr Menduh Thaēit ai e bėn rishitjen e drogės dhe vajzave pėr argėtim. Pėrveē tyre Betush Zihugoli dhe Engjell Shabanaj, i quajtur 'Ėngjėlli' i cili ėshtė pronar i njė kafeneje nė Prishtinė ku i sjellin prostitutat.
Menduh Thaēit nė kontrabandėn me armė i ndihmon Bajrush Sejdiu, bashkėshorti i motres sė Hashimit, i ngarkuar pėr "furnizime" nga Bullgaria dhe Maqedonia. Hashim Thaēit i takon edhe "Petroli i Kosovės", dhe qė karburantet i sjell nga Serbia dhe Mali i Zi dhe nga Maqedonia pėrmes kanaleve tė fshehta".


************************************************** *******

Kjo ėshtė katastrofė!

Njerėz tė ketillė mos e thashtė Zoti me ardhė nė pushtet.

fadil
06-07-04, 17:50
Pershendetje:
Daliver ky shkrim e ka burimin nga broshura e qeveris se serbis te udhehequr nga Zoran Zhivkoviqi!!!!!!!!!!!!!!!!
pergezime se paske talente te perkthesh nga serbishtja ne shqip.

dhe pramendoje ti si do te ishte Kosova nese kosoven do ta udheheqshin zedhensat e qeveris se serbis.
ti je njeri nga ata zedhensa dhe mendoj se me perpikmeri po e kryen kete detyr te qeveris se serbis.

urime.

Dilaver
06-07-04, 19:09
He Fadil politika, ja tani po ta sjelli debatin qe kam zhvilluar me Lum-mo-nė- reporteri i luftės Lum Haxhiu. Nė faqen e Partisė tėnde e nėse je i interesuar aty mund tė gjejsh numer tė konsideruar tė shkrimeve qe unė kam shkruar per ketė BOSS.


1. Hashim Thaēi ėshtė njė nga bosėt kryesorė tė mafiasė sė Kosovės, i cili nga secila punė e ka pėrqindjen.

Kjo ėshtė e vertetė e pakontestueshme pa marr parasysh kush ka shkruar apo kush ka thėnė.
E ju tani doni qe ketė profesion qė ushtron Thaēi tė na bindni se nuk ėshtė ashtu sepse ka shkruar njė gazetė “antikombėtare” si Bota Sot, apo per tė bėrė edhe mė qesharake ketė, sipas juve paska shkruar shtypi Serbosllav, qka luan rol ajo se kush ka shkruar kur fare mirė dihet se qfar kapitali krijoi Thaēi per njė kohė shum tė shkurtė, a thua qenka mė krim tė denoncosh mafian dhe krimin apo tė mirresh me te hahahah. Ndėrsa sa i perket akuzės Lum mo-ja per ketė ju keni prirje dhe eksperiencė tė paktėn gjatė lufte, keni ushtruar njė agjenturė tė rrezikshme, por kurr nuk keni pushuar sė ushtruari ketė profesion, tė cilin edhe sot po e kryeni me “nder”.

2. Thaēi ėshtė shumė aktiv nė kontrabandėn e veturave tė vjedhura, drogės, armėve dhe prostitutave, nė lidhje tė ngushtė me importin ilegal tė karburanteve nga Serbia dhe Mali i Zi, dhe pjesėrisht edhe nė kontrabandėn me cigare

Kjo ėshtė gjithashtu e vertetė e pakontestueshme.
Dhe nuk janė servilė, bastardė, idiotė tė dėshmuar njėmijė e njėherė ata tė cilėt i qesin nė shesh keto faqe tė zeza por janė ata tė cilėt i kryejnė keto vepra tė ulėta dhe ata tė cilėt i marrin nė mbrojtje keta profitera.

3.Nė Kosovė tėrė veprimtaria kriminale zhvillohet sipas familjeve, (e ato janė dy familje qė mbizotėrojnė Thaēi dhe Haradinaj) kėshtu qė me saktėsi nuk dihet kush ēka punon dhe me kė guxon tė vendosė lidhje

A ka njeri qė dyshon nė ketė dhe qe mund tė thotė se nuk ėshtė e vertetė.
A ka nė Kosovė ndonji tregtar apo biznismen i cili nuk i paguan haraq (reket) ketyre kriminelve, a mbeti pasuri shoqerore pa e grabitur dhe uzurpuar keta profitera.
Si mund tė arsyetohet gjetja e shumės sė devizave e cila e kalon milionin vėllaut tė Thaēit, ndoshta i ka pas trashegim prej babe apo ka punuar nė gyrbet dhe me djersė i ka fituar, e nė bankė tė zvicres nuk i ka pas tė sigurta?


4. Hashim Thaēit i takon edhe "Petroli i Kosovės", dhe qė karburantet i sjell nga Serbia dhe Mali i Zi dhe nga Maqedonia pėrmes kanaleve tė fshehta.

A ka njeri nė Kosovė i cili nuk e din ketė, mesiguri se jo, edhe mė larg.
E patriotėt me bateria qajnė me lotė krokodili se nuk do tė bėjmė bisedime me serbė, ndersa tregti, e biznes nė tė zezė nuk ka problem edhe atė me kriminel tė luftės tė cilėt kanė vra e pre shqiptarė.

5. 99% tė vrasjeve kriminale para lufte gjatė lufte dhe pas lufte tė aktivistėve dhe patriotėve mė tė shquar tė kombit shqiptarė lidhen ngushtė me emrin e Hashim Thaēit nė mėnyrė tė drejtpėrdrejt apo indirekt.

Nuk po i ceki me emra se ju i dini mė mirė, ndersa sa i perket para lufte gjatė lufte e pas lufte, me keto qe u cekėn mė lartė mirret i permenduri, kuptohet duke perdorė si mash agjentė tė rekrutuar si ju zotni Lum-mo-ja.
Paske shkruar disa gjera tė cilat janė perseritur me mija herė e sikur tė pergjigjesha edhe ne ato, patjeter se vetėm do tė perseris ato qka janė thėnė.
Si p.sh. luftėn tė cilėn e hapi Thaēi me vėllezėrit shqiptarė tė cilėt ishin nėn komandėn e institucioneve tė zgjedhura nga populli, ku nder tė tjera i kėrcėnohet Tahir Zemės se do tė luftoj si me shka.
Batalioni i shpifėsve, gėjeshtarėve, propaganduesve, kriminelėve, hajnave gjindet nė taborin tuaj Lum – mo-ja.

E Lum – mo-ja sa i perket drejtimit tė luftės qe ka drejtuar Thaēi ajo ėshtė njė propagandė, por pse ka dijtė me dredhi me hy nė atė vend ne momentin e fundit, tė cilin mė sė pakti e ka merituar atė ju e dini edhe mė mirė, se sa komandanti ka qenė nė Kosovė........

Ndėrsa sa i perket Rambujes ata tė cilėt e kan perfaqėsuar kombin shiptarė (perfaqėsuesit e institucioneve) nuk e kan penguar iniciativen qe kan marrė KB nė krye me aleatin SHBA dhe i kanė lejuar rrugaq tė ndryshėm edhe tė vetė emėrohen udhėheqės tė grupit edhe pse fare mirė dihet se atje kanė udhėtuar ata tė cilėve ju ėshtė tek vet pa i caktuar askush, pra nuk kan qenė perfaqėsues tė popullit por kan shkuar nė kokė tė vet (jo tė gjithė).

E sa i perket prononcimit tė Ivanoviqit unė fare mirė e kam cekur se pjesa dermuese e kombit shqiptarė janė kunder ndėrsa Thaēi jonė dhe Ivanoviqi janė pro atėherė nuk don koment.

Pastaj e kam cekur fare mirė se si shkoi Thaēi nė Greqi tė kerkoj pranimin nga vėllezėrit e tij se tanėt jo tė pranojnė si kryeministėr i vetshpallur.
Etc……
Etc…
Etc…
Etc…..

Esmerallda
06-07-04, 19:44
Dilavero paja pak te halla te kqyri edhe ty fall.
Biro-biro korba e sorra po tu sillkan rreth kreje, ruaju pasha hallen se do spiuna te kqinj tu paskan pike e po thojkan cka o ni e zeze per ty. Se ti po e dojshe ate ma te madhin e Kosoves. Edhe pasha kryt teme ma se shumti e du ate ma te madhin, Rugoven de.
Se Rugova a ma i miri i tonve, edhe shum cka ka bere per ket toke. Po dulen do me buze ne qumesht e prej inatit qe nuk jane si ai po thojne zi e ma zi.
Dilavero, lum halla bofsha per ty, po me dhimbsesh se qqky Fadil polici koka tu u mundu me u mat me ty, o jo se don po ashtu po e pagujshin pasha kryt tem, bile edhe po i mlidhke do te hunit e konopit e po i shtike me shkru per te. Sa mora vesh une ky Fadil polifika po dojke krejt na me thone se ai veq ai shkruan drejt e e thote te drejten. Bile sot tuj kapercy udhes i pash do rend tuj prit para nje shitorje, une tybe thash mos kane pru najcka me ble u nala e po pres ne rend. Biro do te paftyre ken tuj me rreh. Ik mori magjupe esmerallde se ketu nuk eshte per ty, ne po presmi ne rend me hi e me shkru se Fadili ma i miri osht ne Dardania.de
Kuku qyqe me ra ne mend se kam qite fall ne ket forum e thash hajt te vi e tju shoh se cka o ka bahet ketu.
Cka me pa Fadil policin qe i qita fall e sguxova me ja marre paret se helbete polic “po dojka me u ba i pari i kti forumit.
Po e shof djali i jem se koke ne zor me te, por mos ja zin per te madhe se qeni ku han edhe leh.
O pash mua mos mi zini per kusur qeto fjelet e fundit se prej dhimtes i pata.

Honesty^uk.
06-07-04, 21:51
Pershendetje:
Daliver ky shkrim e ka burimin nga broshura e qeveris se serbis te udhehequr nga Zoran Zhivkoviqi!!!!!!!!!!!!!!!!
pergezime se paske talente te perkthesh nga serbishtja ne shqip.

dhe pramendoje ti si do te ishte Kosova nese kosoven do ta udheheqshin zedhensat e qeveris se serbis.
ti je njeri nga ata zedhensa dhe mendoj se me perpikmeri po e kryen kete detyr te qeveris se serbis.

urime.

O ku je fadil polifika
me paska marre malli per me degjuar barcoleta
po ku je or krimbi i neokomunizmit, akoma ti me ate Bolshevikun Hashim
Njeriun qe beri ti degjohej emri (dhe vetem per keq kuptohet) permes vrasjeve dhe eleminimeve te kundershtareve te tij me mbeshtetjen e bandave, duke ja filluar qe nga banda e Haklaje e deri tek ajo e Kulles, vetem e vetem se aftesit e dijes se tij per tu perballur me ta ishin zeroooooooooooooo
ishte ky shqipfoles qe pasuroi keto banda me parat e ketij populli dhe eleminoi njerezit me te perkushtuar per popullin, se mendonte se do te arrinte ate qe kishte arritur Bolesheviku i madh, E.HOXHA
Ai eshte dhe do te mbetet asgje me teper vecse nje tinzar, njeri i korrupsionit dhe kontrabandes nje frikacak qe te han pas shpines, nje pasardhes dhe sherbetor i denjte i mafjes se kuqe me qender ne Tiranen kuislinge, qe qellimi kryesor eshte paraja dhe lenja a popullit ne erresir
dhe per fat te tij ka gjetur njerez si puna juaj endacake trotuaresh qe i mashtron me nje pale rroba polici,dhe mundoheni t'ia rrisin vlerat e vdekura.

Qytet nen det
shekull i 3
vetem dhuna
ne dore u ka mbet

Delni o te mjer
jetoni ne drit
se ishte baroti
per kohe te Don Kishotit

Tomori
07-07-04, 12:07
-- Kryetari Partisė Demokratike tė Kosovės, Hashim Thaēi ėshtė njė nga bosėt kryesorė tė mafiasė sė Kosovės, i cili nga secila punė e ka pėrqindjen.
Gazeta theksoi se qė nga koha e bisedave nė Rambuje Europoli [Organizata Policore Evropiane, me seli nė Hagė] i ka njohtuar tė gjithė pjesėmarrėsit pėr veprimet kriminale tė udhėheqėsit tė dikurshėm tė UĒK, mirėpo edhe pėrkundėr kėsaj ai ka mbetur si njė nga pjesėmarrėsit e rėndėsishėm tė konferencės. "Thaēi ėshtė shumė aktiv nė kontrabandėn e veturave tė vjedhura, drogės, armėve dhe prostitutave, nė lidhje tė ngushtė me importin ilegal tė karburanteve nga Serbia dhe Mali i Zi, dhe pjesėrisht edhe nė kontrabandėn me cigare", theksohet nė tekstin bashkė me vėrejtjen se nė Kosovė tėrė veprimtaria kriminale po zhvillohet sipas familjeve, kėshtu qė me saktėsi nuk dihet kush ēka punon dhe me kė guxon tė vendosė lidhje. Bashkėpunėtori i tij mė i afėrt nė kontrabandėn me automobila ėshtė kushėriri Fadil Thaēi, me tė cilin nė kėtė punė bashkėpunon banda Kitaj nga Klina. Pėrmes kushėririt tjetėr Menduh Thaēit ai e bėn rishitjen e drogės dhe vajzave pėr argėtim. Pėrveē tyre Betush Zihugoli dhe Engjell Shabanaj, i quajtur 'Ėngjėlli' i cili ėshtė pronar i njė kafeneje nė Prishtinė ku i sjellin prostitutat.
Menduh Thaēit nė kontrabandėn me armė i ndihmon Bajrush Sejdiu, bashkėshorti i motres sė Hashimit, i ngarkuar pėr "furnizime" nga Bullgaria dhe Maqedonia. Hashim Thaēit i takon edhe "Petroli i Kosovės", dhe qė karburantet i sjell nga Serbia dhe Mali i Zi dhe nga Maqedonia pėrmes kanaleve tė fshehta".


************************************************** *******

Kjo ėshtė katastrofė!

Njerėz tė ketillė mos e thashtė Zoti me ardhė nė pushtet.

TURP TE KESH DILAVER SE ME TE VERTET QENKE DILENGJI
DILAVER-DILENGJIJA
KUSH JE TY QE TNA QUAJSH TRAFIKANT ME QENJE NJERZORE ME DROG E ME PISLLEQE TJERASH
O DILAVER-DILENGJIJA SPAKU DUHET ME PAS RESPEKT PER KUNDESHTARET E SHKAVIT....

fadil
07-07-04, 14:26
Pershendetje:

Ne Kosove sote veprojn te gjitha rregullat ligjore,Polica,Kfori dhe gjykatat .

nese dikush nga ju ka ndonje fakte per cilin do njeri qe eshte ateher te nderuar drejtojuni organeve qe i luftojn te gjitha dukurit Negative.

Por mos harroni se kriminel jan edhe ata qe e mshefin krimin para organeve perkatse.
gjithashtu kriminel jan edhe ata qe pa asnje fakte mundohen ta njellosin identitetin e nje njeriu te ndergjegjshem dhe te moralshem.

dhe me qudit fakti se si dikush pa me njohur mua personalisht mendon se ma din profesionin qe e punoj sote.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Une jam qytetar i Kosoves dhe shkruaj si qytetar i Kosoves.

dhe ju lutem mos mundoheni ta Politizoni edhe Sherbimin Policor !
sepse Sherbimi Policor i Kosoves ju sherben te gjithe qytetarve te Kosoves pa dallime Politike,racore, fetare apo kombtare.

por ka te till njerze qe nuk e din se qka shkruajn e ajo qe eshte me e keqja nuk e din se per kende shkruajn.

Dilaver
07-07-04, 14:52
E Tomor lulaku, po ti na sjell far kunderargumenti se lehtė ėshtė tė ofendosh, tė shajsh, tė mohosh tė vertetėn, bile pėr tė nuk nevojitet kurrfar kualifikimi, sepse ketė kualifim qe posedon ti e kan edhe ashkalinjtė, arixhinjtė e disa lulak si ti edhe atė lindin me atė kualifikim.

Njerėzit tė cilėt janė rritur nė luginen e lugetėrve, korbave, kukuvajkave, ujqve e kanibalėve janė pėrkrahės tė atyre tė cilėt mirren me keso veprash tė lartėcekura, ndėrsa ata tė cilėt janė rritur nė mes librash e intelektualve keto vepra i denojnė.

Respektin per keta Boss-a po ta lė ty se edhe ti je njeni prej ketyre, por as shkau nuk ka bėrė mė zi se keta njerėz (perjashtim lufta), e unė sa tė jem gjallė do t'i luftoj keta krimba demtues tė kombit.

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Zotėri Fadil, tė paktėn kater vetė janė ketu qe tė njofin personalisht, dhe po me vie keq tė them pse po e mohon atė qka je.

Ka njerėz qe tė njofin me vite tė tera prandej ti mund tė thuash jeton nė Mars por......

Po tė kishte rregulla ligjore nuk do shetisnin lirisht kriminelėt tė cilėt bėnė krime terror e gjenocid nė ketė popull tė vuajtur (e kam fjalėn per kriminelet serb e jo per kriminelėt tanė).

Keta tanėt janė duke shfrytėzuar ketė vakum, apo anarki qe mbretėron nė Kosovė, se kur tė zbatohen ligjet do tė ndodh e njejta gjė sikurse nė serbi pas vrasjes se Xhinxhiqit, pra tė gjitha vrasjet misterioze tė cilat u bėnė per rreth njėzet vite me radhė u zbuluan dhe kryesit e tyre u futen nė biruca (shumica), si edhe urdhėrdhėnėsit e vrasjeve e krimeve, pra z. Fadil kam bindje tė thellė se shpejt do tė vie ajo ditė, e nese i ke zhyt duart me gjak tė vėllezėrve shqiptarė edhe ty tė pret mos ki gajle hiq.

Tomori
07-07-04, 21:12
DilaverAnėtarėsuar: 29 Sep 2003
Mesazhe: 91

Postuar: Wed Jul 07, 2004 2:52 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

E Tomor lulaku, po ti na sjell far kunderargumenti se lehtė ėshtė tė ofendosh, tė shajsh, tė mohosh tė vertetėn, bile pėr tė nuk nevojitet kurrfar kualifikimi, sepse ketė kualifim qe posedon ti e kan edhe ashkalinjtė, arixhinjtė e disa lulak si ti edhe atė lindin me atė kualifikim.

Njerėzit tė cilėt janė rritur nė luginen e lugetėrve, korbave, kukuvajkave, ujqve e kanibalėve janė pėrkrahės tė atyre tė cilėt mirren me keso veprash tė lartėcekura, ndėrsa ata tė cilėt janė rritur nė mes librash e intelektualve keto vepra i denojnė.


-E mor DILENXHI sa per thenjen tuaj esht e vertet se e ndjej veten qe jam rritur nė luginen e lugetėrve, korbave, kukuvajkave, ujqve dhe jam krenar per ket malsi.Mburem qe jam Malsor

-Po ty ku je rit neper koridoret e bibliotekave sllave.
Ne Beograd dhe gospodin Dilenxhija po na she basma ketu se synimi yt esht qe ta njollosish UCK nepermjet Hashimit se gjoja qenka kriminel.
O dilenxhi shum qarte shihet se ju jeni njeri i degjenerut sllavet ju kan be homoseksual dhe ju mbureni me te se ju na qenkeni njeri modern me ide pansllaviste o Dilenxhi ju mendoni se neve shqiptarve na ofendoni duke na than Malsor.
O dilengji ktu keni deshtuar komplet se ne shqiptaret per se kundert me iden tuaj homoseksuale qe e keni ne mburemi qe jemi malsor

progoni
07-07-04, 22:02
Pėr Tomorin

unė pyesė

-cila ėshtė ajo vlerė qė ofron Ti
fyerje
sharje
kėrcnime
je shka
je rritė nė beligrad
je kėshtu je ashtu


Unė shtojė kėto etiketime gjatė gjithė luftės ja u keni hedhė nė qafė popullit tė Kosovės nėpėr male,
ama bashė si kėtu.

Nė emėr tė kėtyre keni bėr kasaphane(edhe nė fronte tė luftės -ju nxėvt ai gjakė i penamerėve tė Kosovės qė i mbytė mbasė shpine)

Kjo ėshtė lufta e juaj e bossit mafioz tė juaj,trimnia e tij
qoftė e mallkuar kjo llojė trimėnie.


E Dilaveri tė ofron fakte si burri,
tė thot lej kėto fyrje o lulak po tregom ku nuk ėshtė e vėrtet,
ngjitja ,thuej cilat nuk qėndrojn ,mos u dridhė si thiu nė akull.

Ajo thėnje e juaj "KUSH JE TY TNA QUAJSH TRAFIKANT" mos mendove me i frigu mizat.

Dilaver
08-07-04, 01:59
Uh Tomor lulaku, po ti pasi qenke rrit nė luginen e lugeterve, shtrigave, korbave, ujqve e kanibalvė, po ē’paske perzier Kaēamak Shtrigash, e sigurisht me kėtė specialitet ushqehe qe qenke aq i shkathėt e i zgjuar, he mjer malėsia per ty, po edhe Rexhep Qosja i thot veti malėsor por ai perfaqėson njeriun dhe krijesėn mė tė degraduar, moralisht e politikisht, fytyrėn mė ndytė qė toka shiptare e mban mbi.

Respekti dhe ofendimi janė veēori njerėzore, besoj se e kupton, pra edhe ata tė permendurit mė lartė janė krijesa njerėzore (ashkalinjtė, arixhinjte).

Kur njė hipokrit tė shan ėshtė kenaqėsi, dhe pergjigja mund tė ju kthehet nė mėnyrėn meritore, jo me sharje e ofendime por me argumente, mirėpo afishimi juaj pėrpos ca ofendime tė cilat fare nuk mė bėjnė pershtypje nuk permban asgjė tjetėr.
Ku e ke kunderargumentin e atyre qka unė i kam shkruar, me ketė qe keni shkruar nuk keni thėnė asgjė vetėm se shkretira jote mendore ka vlerėsuar se paske thėnė diq!

Pasi qe nuk po e shof tė arsyeshme tė mirrem me afishimin tuaj ja po ta sjelli edhe njė mesazh tė shkurtė, e keso shkrime nė secilin afishim timin do tė keni nga nji tė tillė. :wink:


http://www.parliament.the-stationery-office.co.uk/pa/cm199899/cmhansrd/vo990727/text/90727w59.htm
Kosovo

Mrs. Mahon: To ask the Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs what investigations KFOR is undertaking on the involvement of Hashim Thaci in the murders of Ilir Kanushevci, Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani and Sali Ceku; and if he intends to refer this investigation to the International War Crimes Tribunal.P. S. Kaēamak Shtrigash - zihet e perzihet lesh, mut e thonj pa pikė kripe.

yllka
08-07-04, 11:48
THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!

Cool_Boy
08-07-04, 12:06
Pershendetje:
Daliver ky shkrim e ka burimin nga broshura e qeveris se serbis te udhehequr nga Zoran Zhivkoviqi!!!!!!!!!!!!!!!!
pergezime se paske talente te perkthesh nga serbishtja ne shqip.

dhe pramendoje ti si do te ishte Kosova nese kosoven do ta udheheqshin zedhensat e qeveris se serbis.
ti je njeri nga ata zedhensa dhe mendoj se me perpikmeri po e kryen kete detyr te qeveris se serbis.

urime.

fadil thojn nje fjal hajduki e njef hajdukin edhe ketu mafia e njef mafin..

Shpati
08-07-04, 12:34
-- Kryetari Partisė Demokratike tė Kosovės, Hashim Thaēi ėshtė njė nga bosėt kryesorė tė mafiasė sė Kosovės, i cili nga secila punė e ka pėrqindjen.
Gazeta theksoi se qė nga koha e bisedave nė Rambuje Europoli [Organizata Policore Evropiane, me seli nė Hagė] i ka njohtuar tė gjithė pjesėmarrėsit pėr veprimet kriminale tė udhėheqėsit tė dikurshėm tė UĒK, mirėpo edhe pėrkundėr kėsaj ai ka mbetur si njė nga pjesėmarrėsit e rėndėsishėm tė konferencės. "Thaēi ėshtė shumė aktiv nė kontrabandėn e veturave tė vjedhura, drogės, armėve dhe prostitutave, nė lidhje tė ngushtė me importin ilegal tė karburanteve nga Serbia dhe Mali i Zi, dhe pjesėrisht edhe nė kontrabandėn me cigare", theksohet nė tekstin bashkė me vėrejtjen se nė Kosovė tėrė veprimtaria kriminale po zhvillohet sipas familjeve, kėshtu qė me saktėsi nuk dihet kush ēka punon dhe me kė guxon tė vendosė lidhje. Bashkėpunėtori i tij mė i afėrt nė kontrabandėn me automobila ėshtė kushėriri Fadil Thaēi, me tė cilin nė kėtė punė bashkėpunon banda Kitaj nga Klina. Pėrmes kushėririt tjetėr Menduh Thaēit ai e bėn rishitjen e drogės dhe vajzave pėr argėtim. Pėrveē tyre Betush Zihugoli dhe Engjell Shabanaj, i quajtur 'Ėngjėlli' i cili ėshtė pronar i njė kafeneje nė Prishtinė ku i sjellin prostitutat.
Menduh Thaēit nė kontrabandėn me armė i ndihmon Bajrush Sejdiu, bashkėshorti i motres sė Hashimit, i ngarkuar pėr "furnizime" nga Bullgaria dhe Maqedonia. Hashim Thaēit i takon edhe "Petroli i Kosovės", dhe qė karburantet i sjell nga Serbia dhe Mali i Zi dhe nga Maqedonia pėrmes kanaleve tė fshehta".


************************************************** *******

Kjo ėshtė katastrofė!

Njerėz tė ketillė mos e thashtė Zoti me ardhė nė pushtet.

Daliverit,

Keshill:

Shpifjet jan Vepra Penale...
Ndoshta mendon se me Nik nuk mund te gjendesh ,Gabon ...
Ne qoft se nuk mund te deshmon keto qka ke shkruar, mund te siguron per shum vite vehtes "banesen dhe ushqimin falas".
Veprat Penale nuk vjetersohen "shpejt" mund edhe mbas shume viteve te gjen "banesen".

Shpati

Honesty^uk.
08-07-04, 16:06
Daliverit,

Keshill:

Shpifjet jan Vepra Penale...
Ndoshta mendon se me Nik nuk mund te gjendesh ,Gabon ...
Ne qoft se nuk mund te deshmon keto qka ke shkruar, mund te siguron per shum vite vehtes "banesen dhe ushqimin falas".
Veprat Penale nuk vjetersohen "shpejt" mund edhe mbas shume viteve te gjen "banesen".

Shpati

Denimin qe ju u jepni atyre qe ua nxjerrin te palarat ne shesh, eshte pushkatimi dhe vrasja tinzare, ky eshte boshti themelor i juaji dhe i kryekriminelit tuajTHAQI

fadil
08-07-04, 16:17
Pershendetje:


Ndryshuar nga Bond:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::
Per Honesty^uk.
Ju nuk jeni ka nxjerrni ne drite asnje te palar por jeni ka mundoheni ti zhytni ata qe jan shum te paster dhe ti pastroni ata qe jan te zhytur ne balte deri ne maje te hundes.

dhe juve do te ju denoj populli dhe historia qe do ta shkruajn historianet e kombit shqiptar dhe kete histori do ta lexojn femijet e juaj te cilet do te turprohen nga pislleqet e juaja,.

4ever
08-07-04, 16:33
Simpatizuesve te PDK-se nuk po ju vjen mire qe lideri i tyre ketu eshte cilesuar si bosi i mafise ne Kosove mirepo nuk ka se si te cilesohet ndryshe njeriu qe eshte pergjegjes per shume vrasje politike gjate dhe pas luftes ne Kosove.
Te gjitha pasurin qe e poesdon Thaqi e ka kriju pas luftes-"me ndershmeri"
Pra si mund te quhet nje njeri i tille ?

Honesty^uk.
08-07-04, 16:54
THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!

ndryshuar nga Bond


Mos aftesia per tu perballur me te vertetat apo per te reaguar me ane te shkrimeve normale ,
disa njerez i ben te shprehesh me gjuhen e nje narkomeni.

Dilaver
08-07-04, 22:47
Daliverit,

Keshill:

Shpifjet jan Vepra Penale...
Ndoshta mendon se me Nik nuk mund te gjendesh ,Gabon ...
Ne qoft se nuk mund te deshmon keto qka ke shkruar, mund te siguron per shum vite vehtes "banesen dhe ushqimin falas".
Veprat Penale nuk vjetersohen "shpejt" mund edhe mbas shume viteve te gjen "banesen".

Shpati


O i nderuar Shpat, shum tė flm pėr kėshillėn, bile kurr nė jetė nuk do ta harroj ketė sherbim qė ma paske bėre.

”Shpifjet” sipas teje qenkan vepra penale, po KRIMET E VRASJET a thua qenkan vepra tė lejuara me ligj, ndoshta ėshtė ashtu, por ja qė un nuk paskam ditur!

Sa i perket Nik (nofkės) unė kurr nuk jam mshefur as qe e kam ndėrmend tė mshefem, sepse kurr nė jetė shoqerisė tonė krim, vrasje, dėme as vepėr tė keqe nuk i kam bėrė, kujt gjak as varr nuk i kam borgj, lek as mall kujt nuk i kam borgj, pra kombit as shoqerisė nuk i kam gjė borgj, me sa kam pas mundėsi e kam dhėnė kontributin tim gjithmon duke ndihmuar shoqerinė e jo duke e dėmtuar.

E ti pasi qė po e njifshe ligjin aq mirė atėherė denoncom dhe patjetėr se nėse ti nuk ke mundėsi tė dijsh se kush qenkam unė Dilaver Kosova atėherė organet kompetente ketė e bėjnė pėr njė kohė shum tė shkurtė, pra urdhėro e denoncom.

Tjetra nėse je aq KAPADAI e qasi malli si ky kryekriminel Bossi i mafis shqiptare urdhero e pushka top tu bėftė.

E more Shpat, sa brithymi e sa hamshori para teje me kanė ”kėshilluar” me keso ”kėshilla” si ti, por nuk mė bėjnė pershtypje mua fare.

Sa i perket banesave dhe ushqimit falas nuk kam punuar dhe nuk i plotėsoj kushtet unė pėr to sepse ka Bossa dhe zagar tė Bossave qe i kanė mbushur formularėt dhe i kanė plotėsuar kushtet per kėto banesa, edhe pse janė mbushur banesat me kėsi zagarėsh, e sa janė duke pritur nė rend, pastaj aq punėtor ka saqė kan siguruar banesa edhe nėper metropolet boterore si p. sh. nė Den Hag.

Kam ndėgjuar prej burrave tė vjetėr qe kan pas thėnė as gjaku (vrasja) dhe krimi nuk po vjetersohej kurrė dhe i ka dy ndeshkues; organet kompetente kur tė vihet nė fuqi ligji por edhe ai qe ka humbur mė tė dashurin do ta ndeshkoj gjaksin (vrasėsin e kriminelin).

Zotėri Shpati po e mbylli ketu ketė afishim duke ju pėrshėndetė dhe duke shpresuar se nuk po zatete ku nė far Huti, se qysh po me shife trim i ēartun, po dojshe me ba far kėrrdie, e ruju mos e merr vetėn nė qafė, se huti e ka edhe njifar mesele pėrmbrapa!

Tomori
09-07-04, 10:07
[quote=Shpati]

Daliverit,

Keshill:

Shpifjet jan Vepra Penale...
Ndoshta mendon se me Nik nuk mund te gjendesh ,Gabon ...
Ne qoft se nuk mund te deshmon keto qka ke shkruar, mund te siguron per shum vite vehtes "banesen dhe ushqimin falas".
Veprat Penale nuk vjetersohen "shpejt" mund edhe mbas shume viteve te gjen "banesen".


.


O i nderuar Shpat, shum tė flm pėr kėshillėn, bile kurr nė jetė nuk do ta harroj ketė sherbim qė ma paske bėre.

”Shpifjet” sipas teje qenkan vepra penale, po KRIMET E VRASJET a thua qenkan vepra tė lejuara me ligj, ndoshta ėshtė ashtu, por ja qė un nuk paskam ditur!

Sa i perket Nik (nofkės) unė kurr nuk jam mshefur as qe e kam ndėrmend tė mshefem, sepse kurr nė jetė shoqerisė tonė krim, vrasje, dėme as vepėr tė keqe nuk i kam bėrė, kujt gjak as varr nuk i kam borgj, lek as mall kujt nuk i kam borgj, pra kombit as shoqerisė nuk i kam gjė borgj, me sa kam pas mundėsi e kam dhėnė kontributin tim gjithmon duke ndihmuar shoqerinė e jo duke e dėmtuar.

E ti pasi qė po e njifshe ligjin aq mirė atėherė denoncom dhe patjetėr se nėse ti nuk ke mundėsi tė dijsh se kush qenkam unė Dilaver Kosova atėherė organet kompetente ketė e bėjnė pėr njė kohė shum tė shkurtė, pra urdhėro e denoncom.

Tjetra nėse je aq KAPADAI e qasi malli si ky kryekriminel Bossi i mafis shqiptare urdhero e pushka top tu bėftė.

E more Shpat, sa brithymi e sa hamshori para teje me kanė ”kėshilluar” me keso ”kėshilla” si ti, por nuk mė bėjnė pershtypje mua fare.

Sa i perket banesave dhe ushqimit falas nuk kam punuar dhe nuk i plotėsoj kushtet unė pėr to sepse ka Bossa dhe zagar tė Bossave qe i kanė mbushur formularėt dhe i kanė plotėsuar kushtet per kėto banesa, edhe pse janė mbushur banesat me kėsi zagarėsh, e sa janė duke pritur nė rend, pastaj aq punėtor ka saqė kan siguruar banesa edhe nėper metropolet boterore si p. sh. nė Den Hag.

Kam ndėgjuar prej burrave tė vjetėr qe kan pas thėnė as gjaku (vrasja) dhe krimi nuk po vjetersohej kurrė dhe i ka dy ndeshkues; organet kompetente kur tė vihet nė fuqi ligji por edhe ai qe ka humbur mė tė dashurin do ta ndeshkoj gjaksin (vrasėsin e kriminelin).

Zotėri Shpati po e mbylli ketu ketė afishim duke ju pėrshėndetė dhe duke shpresuar se nuk po zatete ku nė far Huti, se qysh po me shife trim i ēartun, po dojshe me ba far kėrrdie, e ruju mos e merr vetėn nė qafė, se huti e ka edhe njifar mesele pėrmbrapa!

[color=blue]size=24]Mos aftesia per tu perballur me te vertetat apo per te reaguar me ane te shkrimeve normale ,
disa njerez i ben te shprehesh me gjuhen e nje narkomeni[/size][color].

Honesty^uk.
09-07-04, 19:14
THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!

ndryshuar nga Bond


Mos aftesia per tu perballur me te vertetat apo per te reaguar me ane te shkrimeve normale ,
disa njerez i ben te shprehesh me gjuhen e nje narkomeni.

shkrimi im ishte shkruar per te reaguar kunder nej shkrimi IDIOTESK qe lexova dje nga nje njeri i paformuar dhe qe i mungonin shprehit me elementare njerezore

Tomori
09-07-04, 19:45
THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!

ndryshuar nga Bond


Mos aftesia per tu perballur me te vertetat apo per te reaguar me ane te shkrimeve normale ,
disa njerez i ben te shprehesh me gjuhen e nje narkomeni.

shkrimi im ishte shkruar per te reaguar kunder nej shkrimi IDIOTESK qe lexova dje nga nje njeri i paformuar dhe qe i mungonin shprehit me elementare njerezore
Mos aftesia per tu perballur me te vertetat apo per te reaguar me ane te shkrimeve normale ,
disa njerez i ben te shprehesh me gjuhen e nje narkomeni.

fadil
10-07-04, 10:44
Pershendetje:

Daliveri e ka quajtur Hashim Thaqin Bos i mafis shqiptare!!!!!!!!!!!

shume qesharake eshte kjo?! nese Hashim Thaqi do te ishte bose i mafis shqiptare sigurisht do ta kishin arrestuar dhe ai tashte do te ishte ne burge, por pasi qe kjo nuk eshte e vertet Hashim Thaqi tashte per tashte eshte politikani me energjik ne Kosove dhe njekohsishte partneri me i forte i bashksis nderkombtare , kete e deshmoj me faktin se Hashim Thaqi eshte takuar dhe vazhdon te takohet me lider te fuqishem botror, siq jan nensekretari i shteit Amerikan Majkell Grosman,Shefi per politk dhe siguri i bashkimit evropjan Havier Solana dhe shum e shum te tjer!!!

apo ndoshta Havier Solana dhe Mejkell grosman jan ka bashkpunojn me Hashim Thaqin "jan Bosa te perbashket te Mafis shqiptare"

Hashim Thaqi bose i tokave te zeza eshte pershkruar ne broshuren e sigurimit shtetror serbe dhe kjo broshur eshte zyrtarizuar nga kryeministri i atehershem serbe Zoran Zhifkoviq.

per serbin dhe kryeministrin e Zhifkoviq dhe te tjeret te gjithe ata qe jan kunder ketij shteti serbe dhe kush eshte i vendosur qe me gjdo kusht ti mbroj interesat e Kombit shqiptar cilsohet kriminel i profileve te ndryshme, por kjo seshte shum e rendesishme por me e rendesishme dhe qe duhet ti kushtohet nje vemendje e veqant jan bashkpuntoret e serbis qe gjinden ne Kosove te cilet e perkthejn politiken e serbis dhe te njejten e prezentojn para qytetarve te Kosoves ( Strukturata Paralele) ne mesin e ketyre njerzve bene pjes edhe daliveri dhe disa bashkmendimtar te tije.

Fishta2
10-07-04, 11:29
Pershendetje:

Ne Kosove sote veprojn te gjitha rregullat ligjore,Polica,Kfori dhe gjykatat .

nese dikush nga ju ka ndonje fakte per cilin do njeri qe eshte ateher te nderuar drejtojuni organeve qe i luftojn te gjitha dukurit Negative.
O fadil polici, po prej kur more po ekzistokan te gjitha rregullat ligjore, policia etj. ne Kosove?

Pasi po ekzistokan keto "mrekullira", ma gjej edhe te vetmin rast qe u zbulua ne Kosove!!!!!!!!!

Ndoshta e di, ose ke ndegjua nga dikush se, ne Kosoven e "lire" jan vra me qindra njerez, edhe ate te deshmuar kombetarisht, dhe ASNJE RAST NUK U ZBULUA!!!!!!!!!!!

Vakia e Zotit, po ekzistoka edhe policia!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ose eshte e verteta tjeter: Te gjithe jane te "shkathet" sikur TI o Fadiloooooooo, merreni vetem me (*****) e Thacit e companis se tij!!!! dhe me denime ne trafik, dhe te tjerat jan LLUKS per koken tuaj!!!!!!!!!!
Ju befshin mire ato te Thacit.co por mos u mundoni ta genjeni Popullin!!!!!!!!

Shpati
10-07-04, 12:57
Daliverit,

Keshill:

Shpifjet jan Vepra Penale...
Ndoshta mendon se me Nik nuk mund te gjendesh ,Gabon ...
Ne qoft se nuk mund te deshmon keto qka ke shkruar, mund te siguron per shum vite vehtes "banesen dhe ushqimin falas".
Veprat Penale nuk vjetersohen "shpejt" mund edhe mbas shume viteve te gjen "banesen".

Shpati


O i nderuar Shpat, shum tė flm pėr kėshillėn, bile kurr nė jetė nuk do ta harroj ketė sherbim qė ma paske bėre.

”Shpifjet” sipas teje qenkan vepra penale, po KRIMET E VRASJET a thua qenkan vepra tė lejuara me ligj, ndoshta ėshtė ashtu, por ja qė un nuk paskam ditur!

Sa i perket Nik (nofkės) unė kurr nuk jam mshefur as qe e kam ndėrmend tė mshefem, sepse kurr nė jetė shoqerisė tonė krim, vrasje, dėme as vepėr tė keqe nuk i kam bėrė, kujt gjak as varr nuk i kam borgj, lek as mall kujt nuk i kam borgj, pra kombit as shoqerisė nuk i kam gjė borgj, me sa kam pas mundėsi e kam dhėnė kontributin tim gjithmon duke ndihmuar shoqerinė e jo duke e dėmtuar.

E ti pasi qė po e njifshe ligjin aq mirė atėherė denoncom dhe patjetėr se nėse ti nuk ke mundėsi tė dijsh se kush qenkam unė Dilaver Kosova atėherė organet kompetente ketė e bėjnė pėr njė kohė shum tė shkurtė, pra urdhėro e denoncom.

Tjetra nėse je aq KAPADAI e qasi malli si ky kryekriminel Bossi i mafis shqiptare urdhero e pushka top tu bėftė.

E more Shpat, sa brithymi e sa hamshori para teje me kanė ”kėshilluar” me keso ”kėshilla” si ti, por nuk mė bėjnė pershtypje mua fare.

Sa i perket banesave dhe ushqimit falas nuk kam punuar dhe nuk i plotėsoj kushtet unė pėr to sepse ka Bossa dhe zagar tė Bossave qe i kanė mbushur formularėt dhe i kanė plotėsuar kushtet per kėto banesa, edhe pse janė mbushur banesat me kėsi zagarėsh, e sa janė duke pritur nė rend, pastaj aq punėtor ka saqė kan siguruar banesa edhe nėper metropolet boterore si p. sh. nė Den Hag.

Kam ndėgjuar prej burrave tė vjetėr qe kan pas thėnė as gjaku (vrasja) dhe krimi nuk po vjetersohej kurrė dhe i ka dy ndeshkues; organet kompetente kur tė vihet nė fuqi ligji por edhe ai qe ka humbur mė tė dashurin do ta ndeshkoj gjaksin (vrasėsin e kriminelin).

Zotėri Shpati po e mbylli ketu ketė afishim duke ju pėrshėndetė dhe duke shpresuar se nuk po zatete ku nė far Huti, se qysh po me shife trim i ēartun, po dojshe me ba far kėrrdie, e ruju mos e merr vetėn nė qafė, se huti e ka edhe njifar mesele pėrmbrapa!

Daliverit,

Keshilla ime ka qen e sinqert.
Lexo edhe nje her.
Sa per mua mund te vazhdon me te tenden.
Gjithkush ne fund pergjigjet per vehten.

Shpati

fadil
10-07-04, 17:46
Pershendetje:

eshte shum e vertet se juve sju pelqen drejtesia Kosovare sepse ju deshironi qe ti fusni ne burgje te gjithe ata njerze qe mendojn ndryshe nga ju.\
por kjo nuk do te ndodhe kurr sepse gjykata kerkon fakte e jo genjeshtra (rrena)
kur pyet fishta 2 se cili raste eshte zgjidhur deri me tashte ?
nuk e dije se cili pasi qe nuk jam ne poziten e duhur te dije se cili eshte zgjidhur e cili jo, por e dije sipas gazetave dhe lajmeve te ndryshme se ne burgjet e Kosoves gjinden mbi 1000 persona qe kan kryer vepra te ndryshme penale, mendoj se ky eshte nje suksese i drejtesis Kosovare dhe i atyre qe punojn per kete.

Por ju o te mjer nuk i besoni drejtesis Kosovare deri sa Hashim Thaqi dhe te gjithe ata qe jan kunder mendimeve te juaja te futen ne burge qe ju ti keni duart e lira dhe te luani me popullin e Kosoves siq keni luajtur per vite te tera me ate slloganin e juaj durim!
Por kjo kohe ka qen e kaluar e hidhur per qytetaret e Kosoves dhe e favorshme per njerzit qe nuk dije te shiqojn me large se para hundes se tyre.

Shum Kush I Refuzon Vizionet (Idet) e Mira sepse Ato Nuk Jan Te Tije!

MemphiSx
10-07-04, 21:58
Jo ne po drejtesija do i fut ne Bugje te gjith ata qe e meritojn
Por Jo tani Ka ende Kohe
Sa per Fillim mjaft jan ne Burgje Disa Grupe Si I Llapit Dhe i Dukagjinit
Turp per ty si nuk e din Rastin e Xhemajl Mustafes cili eshte i pa zbuluar Uke Bytyqit,Komandant Drinit Kolonel Tahir Zemes etj
Kur do te zbulohen kto raste dhe kush do i zbulon sipas teje ?A mos mendon se Thaqi?
Jo Thaqi eshte Urdherdhenes i ktyre vrasjeve
Keto Raste do te zbulohen se shpejti dhe ku Urdhedhenes do te denohet nga populli nuk do te pres asnje drejtesi ;)

fadil
11-07-04, 16:04
Pershendetje:

Personi qe e ka vra Uke Bytyqin gjindet ne burge .
port jo rastesishte them se ti nuk din se qka shkruan.
Kurse grupi i Llapit gjindet ne burge per shkakun se i ka futur ne burgje qiftin e Enver Sekiraqes dhe te bashkpuntorve te tije qe kan qe bashkpuntor te serbis dhe njekohsishte antar te asaj Policis Lokale qe e pate formuar Millosheviqi.
Mos ka qen edhe Enver Sekiraqa antar i kryesis se LDK-se?
Kurse procesi gjygjsor kunder grupit te Llapit dhe te dugagjinit eshte nje proces Politikisht i montuar dhe i ka denuar Ēlirimtaret pa asnje fakte gjygjsore. por i ka denuar ne baze te deshmitarve qe jan paguar me miliona Euro vetem e vetem qe te deshmojn kunder tyre.

Dhe si thoshte Tome Gashi avokati me i njohur dhe me profesional ne Kosove me qasi deshmitar edhe mua me fusin ne burge dhe me denojn me denime kapitale.

Shum Kush I Refuzon Idet E Mira Vetem Sepse Ato Nuk Jan Te Tije!

progoni
11-07-04, 17:28
Pėr qitfarė Fadili

Qaj qė e ka vrarė Ukė Bytyqin ,

zotni ka qen i vėrbuar mbas qiti farė hashėbrojės

-ama bashė sikur ti

Ngadal merre vehten me tė mirė se nga shkrimet tuja mund tė kuptohet
qė vėrtet je nė gjendje edhe pėr vepra tė tilla.
Ta thėm me sinqeritet,ndoshta ndonjėher jam shprehur ashpėr ndaj jushė,
e shof tani se je nė poburtitet politikė,pėr ata tė cilėt e ke bėr veten
harakiri kėtu nė forum ,vėrtet nuk e meritojn.

Unė pse shkruaj pėr kėt farė e kam fjalėn (drejtorin politike tė UĒK-sė),
e dijė qė mbasė shpine nė front lufte kan mbytė PENAMERĖT e Kosovės,
pej Ahmet Krasniqit e me radhė.

Gjaku i tyne

i nxavėt

progoni

fadil
11-07-04, 17:47
Pershendetje>

Neve simpatoyantve te partis Demokratike te Kosoves dhe liderit ton Hashim Thaqi nuk na intereson se ne cilen parti eshte krimineli pasi te gjithe kriminelet e botes jan antar te ndonje partie politike .
por neve na intereson qe te gjithe ata qe kan krzer vepra Penale dhe krzejn te futen ne burge pasi qe atz e kan edhe vendin,

driton
11-07-04, 19:15
(Neve simpatoyantve te partis Demokratike te Kosoves dhe liderit ton Hashim Thaqi nuk na intereson se ne cilen parti eshte krimineli pasi te gjithe kriminelet e botes jan antar te ndonje partie politike)
HAHAHAHAHAHA hajnin mos e vetė se tregon vetė
Fadil atėher kur pi burgosinė hajnatė e luftė (ish herojnė si pi quani ju) pse po qoni demostrata pėr ti liruar?

Fishta2
11-07-04, 19:30
O fadil polici, po prej kur more po ekzistokan te gjitha rregullat ligjore, policia etj. ne Kosove?

Pasi po ekzistokan keto "mrekullira", ma gjej edhe te vetmin rast qe u zbulua ne Kosove!!!!!!!!!

Ndoshta e di, ose ke ndegjua nga dikush se, ne Kosoven e "lire" jan vra me qindra njerez, edhe ate te deshmuar kombetarisht, dhe ASNJE RAST NUK U ZBULUA!!!!!!!!!!!


Sa te madhe, more Fadil polici, e bere rastin e Uke Bytyqit! Eshte dasht ta besh te madhe kete rast sepse i ndjeri ishte nder te paktet qe Kosoves ia dhuroi te gjitha: Mendjen, shendetin, djersen, jeten! Por, per fat te keqe, jeten ia morri frymezuesi i hashim brojes!
Nje gabim u be dhe menjehere citate se: U zu filan vrasesi!
Pse a mos policia e Kosoves e zuri kriminelin, vrasesin, e te ndjerit Uke Bytyqi a?
Jo jooo oooo Fadil Polici, ate e zuri dhe e identifikoi POPULLI!

Mjerishte kriminelet e tjere vepruan me fshehtesi me tye madhe, edhe pse, pa kurrefar dyshimi, DO TE ARRESTOHEN!
Po po: DO TE ARRESTOHEN dhe, me siguri, ky far avokati "me i miri" ne Kosove, do te thote edhe per ta: PA FAJ DHE PA ARGUMENTE!!!!

Te gjithe ATA qe ti po i mbrone, o Fadil Polici, jane arrestua dhe jane denua, e disa do te denohen, per veprime per te cilat DUHET TE SKUQEMI TE GJITHE: KRIME NDAJ SHQIPTAREVE! e jo ndaj shkijeve!!!!!!!!!!!

Tragjedia eshte edhe me e madhe kur, edhe pas vrasjes, nuk lehen te "pushojne" ne qetesi por gjeni menyra te llojllojshme qe ti etiketoni si spiuj te serbise etj!!!!!!

Hajt bre Fadil Polici se nje e di: kungulli mbi uje nuk shkon per jete! Nje dite do ta gjeni vendin e juaj, bashke me "udheheqesin shpirteror" tuajin, Hashim Brojen, njeriun i cili, jo i vetem, i planifikoi, zbuloi dhe i jetesoi keto metoda, te cilat kan qene te studjuara kohe te gjate nga fashizmi serb, perqarjen e Popullit Shqiptare, vrasjen e patrioteve te deshmuar, shpalljen tradhetar etj etj.

Zoti ju vrafte TE GJITHEVE!!!!!!

Edhe KA ME JU VRA!!!!!!!!!!!!!! Vetem vonim se shpetim nuk keni!!!!!!!!!

MemphiSx
11-07-04, 22:13
Pershendetje>

Neve simpatoyantve te partis Demokratike te Kosoves dhe liderit ton Hashim Thaqi nuk na intereson se ne cilen parti eshte krimineli pasi te gjithe kriminelet e botes jan antar te ndonje partie politike .
por neve na intereson qe te gjithe ata qe kan krzer vepra Penale dhe krzejn te futen ne burge pasi qe atz e kan edhe vendin,
Nje e shkruar me miliona gabime sepse ka pas emocione fadiliiiiii

Sa mir e paske cek si me te pas msu une hahahahah Po de se edhe vrasesi i Uke Bytyqit eshte simpatizant i PDK-se
Edhe nje dije se kriminelve nuk ju intereson Partija e as Shteti
Ata jetojn prej njerzve si kreret e PDK-se qe paguhen me miliona me vra kundershtare :)
Tjeter her kur te je me emocione mos shkruje Ndale veten pak se shum nxehte po te hyp temperatura e te leshon zemra

Shpati
12-07-04, 17:44
THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!


Basta !

E Drejta e Ankeses esht e perjashtuar.

Gjermanet ne Luften e dyt Botrore kan humbur 8 Milion banor, kan denuar mbi 30 mij Dezertor me denimin Kapital.Edhe at per Vepra qka ne tash mund ti qunim "asgje",por per at koh ato kan qen mjaft te rendsishme,ka qen ne pyetje "ekzistenca-siguria" e keti kombi.
Psh,jan vonuar te paraqiten ne njesite etj.
Edhe pse Gjermanet kan humbur Luften.
Asnje Gjykat,Gjykates as qka pranuar te merret me te njeten qeshtje.
Familjet e ketyre personave kan pretenduar te ju hiqet vetem titulli "Dezertor" ,Shteti Gjerman as qka pranuar.
Lufta ka "rregullat" e veta.

Diq te ngjashme kemi pasur te Anglezet,Ruset, Amerikanet etj.


Ne menyr te vazhdueshme Akuzohen ca ish-Komandat te UQK !
Ushtaret dhe Oficeret e UQK kan kryer Autorizime Shtetrore.Akuzat ndaj Thaqit por edhe Oficereve tjer jan absurde.
UQK ka qen nje Ushtri vullnetaresh te cilet jan permbajt Ligjeve Ushtarake-Ligjeve te Luftes.


Shpati

OROSHI
13-07-04, 00:46
Asht ma se e vertete qe Hashim Thaqi me klanin e tij Xhavitin,Jakupin,Ramushin jane mafiozet e pare te mbas luftes.Ne vitin '92-93 asht vertetu(nga ambasada e Shqiperis ne Zvicer)qe Hashimi i ka dhan 500 mije Franga Zvicerane Fatos Nanos per te mbeshtet fushaten elektorale te tij,asht e incizume ne kasete.Hashimi asht mshef tek Blloku ne Tirane,nen mbrojtjen e Nanos,Hashimi ka shfrytezu kriminelat e shqiperis(Haklajt etje)per te la hesapet me shume kundershtare te tij.Hashimi nuk flet ma me Fatmir Limajn,se pse do ta marrim vesht kur Fatmiri te pergjigjet ne Hage.Hashimi doli me nji ide shume demprurese:marreveshja e Ohrit edhe per minoritetet ne Kosove,dicka absurde kjo,bash cfar doshin sllavet????Kosova ka shume komunista,me shume se cka kujtoni ju,idhtare te Enverit,te Fatosit etj,kujdes nga ata!!!!

nezi
13-07-04, 07:17
Pershendetje.. !!

Fadil dhe Shpati

Mos u merrni me me keta njerez, te jeni te bindur se keta i kane, duart gjer ne bryla, te lare me gjake Shqiptari,... !!! Jane po keta inspektore te Udbes serbosllave, te jeni te bindur, se vetem ata njohin ket gjuhe te urrejtjes per cdo gje shqiptare, !!! Jane po keta qe vrane per dy dekada , masakruan , torturuan, bijte dhe bijat tona neper burgjet,e kosoves,,,, !! Dhe tani fshehem pas ekraneve dhe vjellin, shpifin, urrejtjen qe kane ne gjakun e tyre prej neperke, Jane po keta Qe vrane, shume djeme tane me te mire,,,,, !!! Kenga e Regjep Males dhe Nuhi berishes nuk do ti le te qete keta kriminel, te flene rehat,.... Keta ish Inspetore , udbashe , kriminel, qe akuzojne Trimat e UQk sepe kane bere nje faje , Qe ju prishene rehatin ,ne kolltuqet serbo sllave... !!!!

Si nuk keni turp, ore te Paturp, te pacipe, Te akuzoni, pa fakte e deshmi, te qoni uje ne mullirin e armikut,, Ju jeni vet udba, qe sot sorollateni neper kosove ne forma te ndryshme....!!!!

KETU ne ket dardani kurre me nuk dote shkruaj.. Te hyshe ketu ... te lexosh udbashet,... eshte humbje kohe, se ata jane te vdekur per popullin te denuar me vdekje... do vine dite,, me te mira ... mos vajtoni udbashet , sepse shume borgje.. i kane Kosoves...

MemphiSx
13-07-04, 08:28
Uffff nezi me shum mllef paske shkru a mos t'Paskan ardhe Inspektorat me leshu banesen qe e ki zan mas luftes hahahaha
Ore i mjer ti perkundrazi duhet me shkru ktu ne forum e jo me u dorezu se kj o don me thon kapitullim para drejtesis ;)

Shkruj nezi te pakten rrej diqka si kta shoket e idealit;)

Shpati
13-07-04, 11:51
Nezi ka te drejt kur mllefoset,

Nje Politolog Gjerman mbas rreximit te Murit te Berlinit tha:
"A do te jemi ne dor te Zotit",
Megjithat te njetit at moment ishin ne dor te Zotit.Gjermania Shpetoi.

Shpati thot:
"Shqiptaret nuk jan ne dor te Zotit",
"Genjeshtaret,tradhtaret,mashtrusit,sahanlepirsit" "notojn si ngjala"!!!

"Por edhe Kosova dikur do te jet ne dor te Zotit".Edhe Kosova do te shpeton.

Shpati

MemphiSx
13-07-04, 12:16
NcNcNc Sa njeri eshte primitiv si ky Shpati
Po nuk ka faj sepse eshte nje Proletar i fshtir
Qysh Mundesh krejt popullin me e ofendu pse skan ide si tjujat pse skan ide te qmendura te juja
Ishalla zoti ty te ka ndore :(

nezi
13-07-04, 16:10
Disa njerez jane te privuar nga aftesia e te parit te se vertetes.Mirpo, me cfare sinqeriteti merre fryme genjeshtra e tyre,????

Lani veshet _ sepse ka ardhur Koha...Hapu SAZAM_ Te dale nga ketu; dhe te mos kthehem kurre me... !!!!!

fadil
13-07-04, 16:57
Pershendetje:

Tashte po dihet shum kjarte se kush qenka bose i mafis shqiptare ne Kosove.

e ai na qenka Ibrahim Rugova me ate SIGURIMIN E ATDHEUT!

Sigurimi i Atdheut eshte formuar pas vrasjes se Tahir Zemes dhe kete Sigurim e ka pas perkrahur publikisht Ibrahim Rugova tashte ky sigurim i Atdheut siq po e quan veten po i kerrcnon hapur me likuidim te gjithe ata qe jan kunder LDK-se dhe Ibrahim Rugoves siq po e quajn ata kryetari i pavarsis.

Komunikata e Sigurimit te atdheut ishte e vulosur me vulen E Presidentit te Kosoves te mjerin Ibrahim Rugova.

Dilaver
13-07-04, 18:53
http://www.parliament.the-stationery-office.co.uk/pa/cm199899/cmhansrd/vo990727/text/90727w59.htm
Kosovo

Mrs. Mahon: To ask the Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs what investigations KFOR is undertaking on the involvement of Hashim Thaci in the murders of Ilir Kanushevci, Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani and Sali Ceku; and if he intends to refer this investigation to the International War Crimes Tribunal.

fadil
13-07-04, 20:31
Pershendetje:

hahahahaha te kam thene une ty daliver se ti nuk din asgje me shum se vetem te kopjosh shkrime apo komente te atyre qe gjate gjithe historis kan qen kunder Kosoves.

Agim Ramadani eshte vrar ne Koshare, gjithashtu edhe Sali Qeku eshte vrar ne Koshare duke luftuar kunder forcave serbe.

Ahmet Krasniqi eshte vrar ne Tirane nga klika e juaj pasi qe Ahmet Krasniqi ka pas bere nje marrveshje me Shtabin e pergjithshme te UĒK- per shpartallimin e FARK-ut, kjo nuk ju konvenojke kolonelave serbe siq eshghte Tahir Zema dhe disa te tjer.

Dilaver
13-07-04, 20:44
E prej teje qfar nuk pritet, ti je nė gjendje tė thuash se keta janė gjallė, edhe pse nuk jetojnė ma.

Keta qe shkruajnė ketu nuk janė serbė as shqiptarė qe ti i quan proserb!

Pastaj ėshtė e vertet se ata kan luftuar kunder serbėve, por me u vra janė vra nga dora e gjakpirėsve dhe kriminelve shqiptarė.

MemphiSx
13-07-04, 22:07
Agim Ramadani Sali Qeku e shum te tjer jan vra nga Partizanet e Kuqe

Sepse Ja kan rreziku postin BOSSIT t'Levisav :( Edhe sot fadili nuk kish pas prej kuj me u pagu e me shpif ;)

Honesty^uk.
13-07-04, 22:39
Agim Ramadani eshte vrar ne Koshare, gjithashtu edhe Sali Qeku eshte vrar ne Koshare duke luftuar kunder forcave serbe.


Te permendesh Legjendaret e Koshares
AGIM RAMADANIN dhe SALI CEKUN
duhet te kesh pastruar gojen mire ti komunist i kuq
se si eshte vrare KATANA dihet dhe koha do ta beje publike,
prandaj te kisha lutur qe te mos mundohesh te luash me HERONJT QE NUK VDESIN KURR

fadil
14-07-04, 16:25
Pershendetje:

me la gojen kur ta permendesh emrin e Agim Ramadanit dhe te Sali Qekut duhet ti pasi qe une Kam qen ushtar i tyre dhe kam punuar aq sa kam mundur nen urdhrat e tyre.

Dhe e dije shum mir se si jan vrar dhe ku jan vrar dhe kur jan vrar.

Por te qet ju kisha lutur juve ti leni ata deshmor te kombit dhe te mos mundohi ta perqani shoqerin shqiptare per poena Politike.

sepse ju po flisni ne emer te atyre qe kan vdekur dhe po i perdorni ata per ta perqar kombin shqiptar dhe per te fituar Poena Politike/

Honesty^uk.
14-07-04, 18:46
Pershendetje:

me la gojen kur ta permendesh emrin e Agim Ramadanit dhe te Sali Qekut duhet ti pasi qe une Kam qen ushtar i tyre dhe kam punuar aq sa kam mundur nen urdhrat e tyre.

Dhe e dije shum mir se si jan vrar dhe ku jan vrar dhe kur jan vrar.

Por te qet ju kisha lutur juve ti leni ata deshmor te kombit dhe te mos mundohi ta perqani shoqerin shqiptare per poena Politike.

sepse ju po flisni ne emer te atyre qe kan vdekur dhe po i perdorni ata per ta perqar kombin shqiptar dhe per te fituar Poena Politike/


Me te vertet ju jeni HIPOKRITI i ketij forumi, dhe me karakteristikat tuaja
prej mashtruesi, dezinformatori, mundoheni qe ti hidhni pluhur syve ketij populli

Ti je dhe ke qene ushtar i Nasim Hajradinajt, dhe jo i atyre qe mbeten legjend, se njerez si ti me dy fytya
nuk kan pranuar te jene nen udheheqjen e STRATEGEVE TANE, por jane munduar se si ta minojne dhe ta pervetesojn Luften qe bene bijet dhe bijat me te mire te kitij populli
nen udheheqjen e te PAVDEKSHMEVE
A RAMADANI dhe SALI CEKU
Ti ore njeri i c'pifjeve se bashku me Kleptokomunistin, Eskobarin
( i ashtu qujtur shqipetar) Thaci
nuk po i leni deshmoret te prehen te qet, por po i perdorni dhe po mundoheni ti privatizoni trimerit dhe heroizmat e tyre, vetem per te fituar ndonje karrige.

Aspak nuk me ben pershtypje memoria juaj sepse e di qe jeni
nje njeri me kapacitet te vdekur mendor
por po te rikujtoj edhe njehere ore dhelperak
se me te Pavdekshmin KATANA kam kaluar castet me te bukura dhe me te veshtira te jetes sime, por dora kriminele na n'dau.
Prandaj po te kerkoj perseri qe te mos merresh me emrin e tij.

Si eshte vrare, kush e ka vrare, kete pergjigje do ta jape koha
ore njeri perkrahes i KRIMIT dhe KRIMINELEVE.

EDHE NJE HERE TE KERKOJ QE TE MOS MERRESH ME EMRIN E KATANES
sepse vetem mali me mal nuk takohen, kurse njeriu fare lehte

Dilaver
16-07-04, 18:47
Para disa ditėve i paskan nxėnė kater cisterna me karburante kontraband, e Boss i atyre cisteraneve kush tjeter pos Bossi i mafisė, dhe qenka detyruar Bossi tė udhėtoj nė Mal tė Zi he past faqen e zez e mbarren tepėr me u takue me Xhukėn, si kan vajtur punėt vazhdojmė herėn tjetėr.

fadil
16-07-04, 18:58
Pershendetje:

Honesty^uk. ti bre djal je rritur ne nje sistem krejtesishte komuniste edhe na familje sa qe je mesuar te ju dheshe urdhera te gjithe atyre qe kan qen kunder mendimeve te tua qe ata te heshtin duke i ofenduar dhe injoruar aq sa ke mundur, por ketu ti duhet ta dishe se eshte ne tem qe duhet te debatojm dhe te shkruajm argumente e jo rrena .

ja faktet qe une kam qen ne Koshare Ushtar:
Luften e Koshares mund te them gjithqka qka ka qen aty pasi qe une vete kam qen pjestar i po kesaj Brigade "Brigada 138 Agim Ramdani" kam qen ushtar i thjesht ,kam vepruar ne Batalionin e par te Udhehequr nga Hysen Berisha alias Tre dy shtata.
edhe luften e Koshares e kan udhehequr rrustem Berisha (Xhokeri),Anton Quni, Gani Ahmetaj,Xhafer Gashi,Anton Cena,Hysen Berisha ,Fadil hadergjanaj e shum e shum te tjer. ne mesin e te cilve ka qen edhe Naim Maloku, keta me heret kan qen te sistemuar ne formacioni e quajtur FARK por pas e kuptuan qart se qellimi i FARK-ut nuk eshte qlirimi i Kosoves por qellimi shkatrrimit te Kosoves keta te gjithe u distancuan nga ky formacion Famkeq dhe u inkuadruan ne nen urdhrat e shtabit te Pergjithshem te UĒK-se 100%.
skam kohe me shum sod por te shkruaj nje dite tjeter nese don edhe diqka tjeter . nese je i inetresuar pyet dhe me padurim i pres argumentet tua qe e argumentojn te kunderten e shkrimit time?

Dilaver
16-07-04, 19:01
O Fadilo ketu bėhet fjalė per Bossin e mafis e jo per Koshare e pėr Luftėn.

Fishta2
16-07-04, 22:55
O Fadilo ketu bėhet fjalė per Bossin e mafis e jo per Koshare e pėr Luftėn.


Po po Fadil polici, me vend e ka i nderuari z. Dilaver, ketu behet fjale per bossin e mafias!

Per ate boss, Hashim Brojen, vellau i te cilit u lirua nga burgjet serbe ne ofensiven me te madhe te UCK-se dhe forcave militare e paramilitare serbe!
Ne kohen kur mijera shqiptare: gra, femije, pleq, plaka u rrembyen dhe nuk dihet fati i tyre! Nje numer nga te rrembyerit, tani po na "kthehen" te vrar e te masakruar!
Ne kohen kur vellau, i te liruarit, ishte "udheheqes" i "luftes" kundra shkaut!!!!!!!!

QFAR APSURDIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Oooooo Fadil Polici, kujt po i shitni dardha breeeee, dardhagjise a?!!!!!!!!

Jo joooooo Fadil Polici, ne nuk jemi proletare dhe NUK HAM BAR, si JU PROLETARET!!!!!!!!!!!!!

Dilaver
18-07-04, 01:13
A nuk paska degjuar kush pėr ato cisterna me karburante kontrabandė!!!!!

Dilaver
24-07-04, 18:01
Si duket e paska harruar Fadili!

Tomori
25-07-04, 20:53
Pėr Tomorin

unė pyesė

-cila ėshtė ajo vlerė qė ofron Ti
fyerje
sharje
kėrcnime
je shka
je rritė nė beligrad
je kėshtu je ashtu


Unė shtojė kėto etiketime gjatė gjithė luftės ja u keni hedhė nė qafė popullit tė Kosovės nėpėr male,
ama bashė si kėtu.

Nė emėr tė kėtyre keni bėr kasaphane(edhe nė fronte tė luftės -ju nxėvt ai gjakė i penamerėve tė Kosovės qė i mbytė mbasė shpine)

Kjo ėshtė lufta e juaj e bossit mafioz tė juaj,trimnia e tij
qoftė e mallkuar kjo llojė trimėnie.


E Dilaveri tė ofron fakte si burri,
tė thot lej kėto fyrje o lulak po tregom ku nuk ėshtė e vėrtet,
ngjitja ,thuej cilat nuk qėndrojn ,mos u dridhė si thiu nė akull.

Ajo thėnje e juaj "KUSH JE TY TNA QUAJSH TRAFIKANT" mos mendove me i frigu mizat.


HARAM JU QOFT BUKA KOSOVES TE GJITH JU QE NUK KENI RESPEKT PER TRIMAT E UCK NUK KAM KOMENT PER JU SE JENI NJEREZ TE DEGJENERUT NE ASPEKTIN MORAL TE MALLKUAR QOFSHIT

Tomori
25-07-04, 21:09
THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!

YLLKA shprehja jote nuk na befason aspak duke u nisur nga vete fakti se nga nje PUTANE siq jeni ju shum normale esht qe te shpreheni ne ket menyre pamvarsish per cilin pjesmares se UCK te jete.

Murgesha
25-07-04, 22:04
THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!

YLLKA shprehja jote nuk na befason aspak duke u nisur nga vete fakti se nga nje PUTANE siq jeni ju shum normale esht qe te shpreheni ne ket menyre pamvarsish per cilin pjesmares se UCK te jete.

Tomori Yllka ne ket rast eshte shpreh vetem per Thaqin. Cka ke qe po e perzine UCK-ne???

yllka
25-07-04, 22:08
THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!

YLLKA shprehja jote nuk na befason aspak duke u nisur nga vete fakti se nga nje PUTANE siq jeni ju shum normale esht qe te shpreheni ne ket menyre pamvarsish per cilin pjesmares se UCK te jete.
Tomori Ti vetem mundesh ta mbyllesh goje se mos trego kety pralla se realitetin e luftes e dijme shume bukure kush ka dhene gjakun trimnin dhe jeten e shtrenjet per atdhe.Nuk i perlosa te gjithe ushtaret e UCK.Vetem Thaqin dhe Kelyshet e tije qe mbyten shume njerze te pa faje.Vetem e vetem qe ai te jete tani ku gjindet momentalisht por nuk e ka larget edhe Ky.Vendin e ka aty ne Hage si te gjithe kriminelet e botes.dhe fundi i fundit per mua eshte Tradhetari i Kombit Nr1.

MemphiSx
25-07-04, 22:42
Valla Yllka ty t'lumt goja

Po qka me bo qe jan pi bo drrase me filozofine e Thaqit TuJ shit patriotizem si me kon 1.30 euro

Po kan kohe deri mas zgjedhjev e masnej kfjellen ;)

Tomori
26-07-04, 18:40
THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!

YLLKA shprehja jote nuk na befason aspak duke u nisur nga vete fakti se nga nje PUTANE siq jeni ju shum normale esht qe te shpreheni ne ket menyre pamvarsish per cilin pjesmares se UCK te jete.

Tomori Yllka ne ket rast eshte shpreh vetem per Thaqin. Cka ke qe po e perzine UCK-ne???

Murgesh te lutem mos bjer ne kurthe te Yllkes;
Po ju pyes un tashe e nderuara Murgesh se sa per Yllken nuk kam koment
Ku keni qene ju personalisht ne kohen e luftes. Konkretisht ne ofanziven e Koshares. Prandaj e nderuara Murgesh ju them me shum sinqeritet si motres mos hyni ne gracke se po te kishit pas fatin qe te kishit qene bashkeluftetar me Hashimin besoj se edhe ju dot reagojshit mbas ksish shkrimi idiotik.
Te nderuar Administrator ju kishe sugjeru qe ksish tituj mos te lejohen pamvarsisht per cilin lider shqiptar behet fjale.
Shum turp me etiketu denjenin BOSSI MAFIS shum turp mendoj se dot me mirkuptoni.
JU pershendet Tomori venqarisht Murgeshen se e shoh se e ka pa ile.

Tomori
26-07-04, 19:04
[quote=yllka]THAQIN E KA VENDIN NE HAGE!!!SE BASHKU ME FATOS NANON DHE SHOKET E TIJE.THAQI NUK KA APAKE MORAL NJERI TRADHETARE...POR DO TI VIHE KOHA KETI BERLLOGU PER ATE CKA KA BERE...UNE FLASE PER FAMILJEN TIME NE PEJE DHE E DI MIRE PSE SHPREHIM KESHTU NDAJ KETI QENI!!!!

Tomori Ti vetem mundesh ta mbyllesh goje se mos trego kety pralla se realitetin e luftes e dijme shume bukure kush ka dhene gjakun trimnin dhe jeten e shtrenjet per atdhe.Nuk i perlosa te gjithe ushtaret e UCK.Vetem Thaqin dhe Kelyshet e tije qe mbyten shume njerze te pa faje.Vetem e vetem qe ai te jete tani ku gjindet momentalisht por nuk e ka larget edhe Ky.Vendin e ka aty ne Hage si te gjithe kriminelet e botes.dhe fundi i fundit per mua eshte Tradhetari i Kombit Nr1.

Yllka thot:Vetem Thaqin dhe Kelyshet e tije qe mbyten shume njerze te pa faje.
Tomori po te pyet:
Kush jan kta njerez qe i kemi mbyte????
Mos Yllka se nuk esht mirr me e njollos UCK
Ju dot thuani un nuk kam te beje me UCK!!!
Sa per dijeni besoj qe e dini vet se UCK esht e perber me njerez te devotshem per Atdhe e njeri prej tyre eshte pikerisht Hashim Thaqi

Pamvarsisht profesionit tuaj qe keni si profesioni me i vjeter ne bote. Spakti duet te keni respekt per secilin luftar nuk kerkojme asgje vetem nje respekt minimale asgje tjeter Senjorita Yllka

progoni
26-07-04, 19:17
o Tomor
kjo qė thua ti e arsyton bindjen Time.

Ti afron fyrje .
Buka e Kosovės do i nxen ata qė kan vra shqiptarė nė bindje politike tė tjera edhe njė herė po e pėrserisė:

ATA QĖ I KAN VRA HEROIT E KOSOVĖS MBRAPA SHPINE NĖ FRONT LUFTE
MALLKUAR QOFSHIN

po pse i mbron kėta,dalloj luftarėt nga kriminelėt
apo mos je njeri nga ta,se si shumė zjarrė i kishe dhėn.

Njė e dij tė sigurėt se hashėbroja qatu ėshtė,tjeter trimėri nuk ka ky.

E nuk tė paska prek si Yllkės,se ndryshe do tė shitshe patriotizėm.
Ajo ta tha qė nė fillim
UNĖ PO FLASĖ PĖR FAMILJEN TIME NE PEJ DHE E DI MIRE SE SHPREHEM KESHTU NDAJ KTI QENI
e familje e tjera

MemphiSx
26-07-04, 21:34
O Tomori me trego ti kur ka qen ma se mramti Thaqi n'Koshare qy

Ai as sdin ka i bjen Kosharja bilem

Respekt per te gjthe ata qe luftuan pa hile per ket Dit qe po e Gezojm sot

Kurr nuk do te ket Respekt ai njeri qe perfiton ne kurriz te tjetrit ne ket rast Thaqi qe po perfiton ne emer te shum Deshmorve :)


Kujdes Mendo Vepro mir Per ke e ke fjalen per me Respektu

fadil
26-07-04, 21:46
Pershendetje:

Hashim Thaqi eshte njeri nder me te merituarit per organizimin dhe udheheqjen e Ushtris Ēlirimtare te Kosoves.
Hashim Thaqi dhe bashkpuntoret e tije jan ata qe emrit UĒK i krijuan nje rrespekt te forte dhe nje vende te veqant ne Historin e Kombit Shqiptar.
Hashim Thaqi nuk ka perfituar asgje nga UĒK.ja por UĒK.ja ka perfituar nga Hashim Thaqi pasi qe hashim Thaqi me bashkmendimtaret e tije e kan bere UĒK,ne qe te krenohen njerzit qe ja duan te miren Kosoves dhe Kosovarve.
ju Dhe te gjithe duhet ta dini se Ushtria Ēlirimtare e Kosoves nuk ka pikur nga qielli. por eshte krijuar nga njerzit qe kan pasur vizion se si te qlirohet Kosova dhe te furnizohet Historia e kombit Shqiptar me Vlera siq ka qen nje Vler UĒK.ja.

une quditem me disa njerze kur i ndegjoj duke thene se ne e duam UĒK.ne si emer por jo njerzit qe kan qen ne te dhe qe e kan udhehequr.
une nuk e dije qe ka ushtri ne bote pa njerze, e ska pasur as ne Kosove.e as nuk do te kete as ne te ardhmen.

MemphiSx
26-07-04, 21:50
Pershendetje:

Hashim Thaqi eshte njeri nder me te merituarit per organizimin dhe udheheqjen e Ushtris Ēlirimtare te Kosoves.
Hashim Thaqi dhe bashkpuntoret e tije jan ata qe emrit UĒK i krijuan nje rrespekt te forte dhe nje vende te veqant ne Historin e Kombit Shqiptar.
Hashim Thaqi nuk ka perfituar asgje nga UĒK.ja por UĒK.ja ka perfituar nga Hashim Thaqi pasi qe hashim Thaqi me bashkmendimtaret e tije e kan bere UĒK,ne qe te krenohen njerzit qe ja duan te miren Kosoves dhe Kosovarve.
ju Dhe te gjithe duhet ta dini se Ushtria Ēlirimtare e Kosoves nuk ka pikur nga qielli. por eshte krijuar nga njerzit qe kan pasur vizion se si te qlirohet Kosova dhe te furnizohet Historia e kombit Shqiptar me Vlera siq ka qen nje Vler UĒK.ja.

une quditem me disa njerze kur i ndegjoj duke thene se ne e duam UĒK.ne si emer por jo njerzit qe kan qen ne te dhe qe e kan udhehequr.
une nuk e dije qe ka ushtri ne bote pa njerze, e ska pasur as ne Kosove.e as nuk do te kete as ne te ardhmen.


Nuk e di se ku ki qrgumente ti qe thaqi eshte themelues i UQK-se gjema nje dokument e argumentoma te lutem e mos fol qka te qet goja

Si mundesh me ja u hup meritat atyre qe kan merita per formimin e UQK-se e me thon se krejt thaqi i paska bo

TURPI do te ju bie ne trupin e juaj mas ketyre zgjedhjev

besa saraqini
27-07-04, 17:15
Hej pershendetje nga Besa
Kisha dasht te jap edhe une mendimin tim lidhur me ket tem mendoj se Hashim THAQI nuk esht siq mendon ju une nuk e njof por siq kam degjuar ka qen edhe luftar per ti mbrojt te drejat e shqiptarev tung ky isht mendimi im tung nga besa

Tomori
27-07-04, 22:59
Hej pershendetje nga Besa
Kisha dasht te jap edhe une mendimin tim lidhur me ket tem mendoj se Hashim THAQI nuk esht siq mendon ju une nuk e njof por siq kam degjuar ka qen edhe luftar per ti mbrojt te drejat e shqiptarev tung ky isht mendimi im tung nga besa

Besa te lumte goja. Te urroj te gjith te mirat ne jete. Ket ta theme se je shum reale spaku ke respekt per luftaret e UCK...
Besa hallall te qofte buka Shqiptaris
Te pershendes me respekt te madhe:
Tomori

MemphiSx
28-07-04, 06:51
besa se pari te keshilloj me shku te ndonje albanolog me mesu gjuhen shqipe se si shkruhet e mandejme uu kyq ne politik ;)

besa saraqini
28-07-04, 13:16
Tung nga Besa
Hej ti Memphisx a di te shkruaj une shqip a po jo ju fare nuk ju intereso
une e kam dhen mendimin tim dhe kaq e sa i perket a merrem une me politik esht pune e imja kupton tani.
tung

Dilaver
28-07-04, 19:21
Pamvarsisht profesionit tuaj qe keni si profesioni me i vjeter ne bote. Spakti duet te keni respekt per secilin luftar nuk kerkojme asgje vetem nje respekt minimale asgje tjeter Senjorita Yllka
Shiqo mos e ke ngatrruar ketė profesion me dikend tjetėr, e kam fjalėn per atė qe tė ka edukuar nė ketė frymė tė ketij...!


Thaēi: kriminel janė ata tė cilėt kallin shtepitė dhe kishat serbe.
Lipjan-Kryetari i Partisė Demokratike tė Kosovės Hashim Thaēi, tha tė shtundėn nė Lipjan se; ata tė cilėt kallėn shtepitė dhe kishat serbe gjatė dhunės nė Kosovė, janė kriminel, lajmėron Frans pres.

Ata tė cilėt kallėn shtepi dhe kisha ortodokse janė kriminel tė cilėt nuk guxojmė t’i tolerojmė theksoi Thaēi gjatė takimit nė Lipjan me perfaqėsuesit e administratės sė UNMIK-ut e cila kontrollon ketė qytet.

Ai gjithashtu denoi rreptė incidentet tė cilat ditėve tė kaluara seriozisht njollosėn Kosovėn., duke theksuar se Kosova nuk ju takon vetėm Shqiptarėve.

Ata tė cilėt duan qė serbėt t’i ndjekin nga Kosova, nuk do tė ja arrijnė theksoi Thaēi dhe potencoi se nėse Shqiptarėt nga Kosova deshirojnė tė bėjnė dialog me Beogradin, atėherė duhet qė sė pari tė bėjnė dialog nė nivelin lokal me Serbėt e Kosovės.

E pak ditė mė pas pasoi arrestimi i Gjeneralėve si Lushtaku e tjerė.

Tomori
28-07-04, 20:18
Dilaver Shiqo mos e ke ngatrruar ketė profesion me dikend tjetėr, e kam fjalėn per atė qe tė ka edukuar nė ketė frymė tė ketij...!

Po Dilaver behet fjal per profesionin tend te shejte. Nuk ka nevoj te shqetsohesh edhe pse konkurenca esht e madhe. Turp ju qofte te gjithve qe skeni aspak ndjejna per luftetaret e liris. Ju mallkoft Perendija

Tomori
28-07-04, 20:32
Tung nga Besa
Hej ti Memphisx a di te shkruaj une shqip a po jo ju fare nuk ju intereso
une e kam dhen mendimin tim dhe kaq e sa i perket a merrem une me politik esht pune e imja kupton tani.
tung

E nderuara BESA ju jeni nje zoje dhe ju kisha keshilluar qe te mos ja veni veshin ketyre Kolerave si Mempisavet Dilave etj. Mos va nine aspak per kta ,,njerezez,, te deshtuar ne gjdo aspekt.

Besa ju mbani qendrimin tuaj pa imponimin e kerkujte siq jan kta Kolera qe mundohen qe ne gjdo menyre ty humbin vlerat e luftetareve.

Besa ndigjoeni vetem zemren tuaj se jeni ne rruge te mbare.
Besa ju pershendes perzemersisht:
TOMORI

Dilaver
28-07-04, 20:38
Ti si duket paraqite se nuk e kupton atė qka ke shkruar dhe qka tė kam shkruar, por nuk ka rėndėsi.

He Tomori, per kriminelėt nuk ka respekt.

Malkimi dhe mortja raft mbi tė gjith ata qe ngriten dorėn nė vellezėr shqiptar, e shijofshin nė tė afėrmit dhe mė tė dashurit e tyre, gjithashtu edhe mbi ata tė cilėt i perkrahin keta kriminel.

progoni
28-07-04, 20:48
Malkimi dhe mortja raft mbi tė gjith ata qe ngriten dorė nė vellezėr shqiptar,e shijofshin nė tė afėrmit dhe mė tė dashurit e tyre, gjithashtu edhe mbi ata tė cilėt i perkrahin keta kriminel


AMIN

Tomori
28-07-04, 23:57
Ti si duket paraqite se nuk e kupton atė qka ke shkruar dhe qka tė kam shkruar, por nuk ka rėndėsi.

He Tomori, per kriminelėt nuk ka respekt.

Malkimi dhe mortja raft mbi tė gjith ata qe ngriten dorėn nė vellezėr shqiptar, e shijofshin nė tė afėrmit dhe mė tė dashurit e tyre, gjithashtu edhe mbi ata tė cilėt i perkrahin keta kriminel.

Po eshte me se e vertet se per srbofilat siq jeni ju nuk ka dhe nuk ka me pas respekt. A sa per at thenjen tua se qfar me ke shkruar nuk jam mar me ata shkrimet e tuaja te pakuptimta.Ne shkrimet tuaja nuk kan asnifar logjike qe bazohet ne mentalitetin ton Shqiptar. Kurgje skeni te beni me traditat e tona Shqiptare se jeni nje Anti-shqiptar i zjart. Logjika juaj eshte baraz me logjiken sllave. Keni nje mentalitet tipik sllav jeni ,,njeri,, i Deshtuar tamam si vllaznit tua Srb. Hahahaha
Ju mendoni se mener Jugosllavija juaj nuk ka cof Por un va them troq se Jugosllavija juaj ka ngordhur hehehehehe mor Dilengji

Tomori
29-07-04, 00:08
Po mor Dilaverqe te jesh i bindur se Jugosllavija jot ka ngordhur dhe mos u mer me endra Magari se dot ringjalleni keni deshtuar komplet me gjith Shumadi e Beograd.
A se keni deshtuar ne Shqiptaret u jemi mirenjohes luftetarve tan dhe UCK si struktur luftarake.
E ne ket Shtatmadheri te UCK si figur kyqe ka mar pjes edhe i nderuari HASHIM THAQI.

RROFT POPULLI SHQIPTAR

VDEKJE TRADHETARVE

Dilaver
29-07-04, 00:36
He Tomori, per kriminelėt nuk ka respekt.

Malkimi dhe mortja raft mbi tė gjith ata qe ngriten dorėn nė vellezėr shqiptar, e shijofshin nė tė afėrmit dhe mė tė dashurit e tyre, gjithashtu edhe mbi ata tė cilėt i perkrahin keta kriminel.

Nuk e paske kuptuar shkrimin e mėprashėm qe tė kam shkruar edhe atė i nxitur nga shkrimi juaj qe i kishit shkruar asaj vajze.

Me fjalėt dhe shprehjet tua e verteton se ti perfaqeson njė krijesė tė degraduar moralisht dhe politikisht.

E more To-morr-i, shkencėrisht ėshtė vėrtetuar se pėr moralin flasin gjithėmonė tė pamoralshmit sepse ata ndiejnė mungesėn e moralit qė nuk e kanė dhe paraqitet pastaj nevoja pėr tu shprehur, pėr tė thėnė dhe pėr tu pėrpjekur pėr tė treguar se, megjithate, janė tė moralshėm.

Edhe ti don tė mė shitėsh moral dhe patriotizėm e nė realitet nuk e din qka ėshtė njena as tjetra.

Lere Jugosllavinė e sllavėt se nuk kemi nevoj per ta per derisa kemi vėllezėr tanė shqiptarė tė cilėt janė edhe mė tė zi se ata dhe nuk kan bėrė as jugosllavėt as paramilitarėt qka po bėjnė vėllezėrit tanė shqiptarė.

Ja njė rast konkret po ta postoj si shembull pasi qe je i atij rrethi http://34353.forum.onetwomax.de/topic=100481235843 se qfar bėjnė krijesat e degraduara si ky qe bėhet fjalė per tė.

Dilengji e prostitutė ndoshta i ke atė qe tė ka lindė, e paske marrė nė thua pak.

Malkimi dhe mortja raft mbi tė gjith ata qe ngriten dorėn nė vellezėr shqiptar, e shijofshin nė tė afėrmit dhe mė tė dashurit e tyre, gjithashtu edhe mbi ata tė cilėt i perkrahin keta kriminel.

Tomori
29-07-04, 16:01
He mor Dilaver sa per ket rastin konkret qe ty po thua:

http://34353.forum.onetwomax.de/topic=100481235843

Meqense un personalisht i njoh te dya palet ju them me plot pergjegjsi se kjo nuk ka te bej me realitetin. Sa per Maliqin ose Komandant Malen nuk esht ne regull nga juaj dhe te tjerve qe perpiqen ta njollosin figuren e tij te qmuar.
Po ju pyes a jeni te vetedishem se per cilin person behet fjale???!!!
Sa per Komandant Malen ne kemi shum shum respekt.
Turp ju qofte keni guximin qe ju kerkushi ta njollosni emrin e Komandant Males. Sa per dijeni dva them se ne ofanziven e Koshares Komandant Mala e humbi doren e djatht pamvarsisht sllavi sot e ksaj dite ja ka tuten ai esht tamam si Azem Bejta.
He mor Dilaver prej kti momenti edhe un vet Tomori te Urej te jesh i bindet po ta them troq un jam ai po te me ipet mundesia un vet kam me te egzekutu se je puro trathtar. A je i vetedishem cilin e ofendon ty nese ofendon Komandant Malen te jesh i bindur se e ofendon gjith Kosoven dhe popullin Shqipetar kaq kisha.
Ky kujdes!!!!

Dilaver
29-07-04, 16:31
More sa per respekt po shifet se qasi qorbe je edhe ti nėse nuk je i perzier edhe vet drejtperdrejt nė atė afer.

Sa per ekzekutim, duhet me i pas testiset e lidhura me armatur tė brinjėzuar Fi 24, e ti nuk ke fare testise por e ke atė haletin e femrave njė nė ball e tjetrin e ke gojėn.

E se nuk ka tė bėj me realitetin hahahahhaha sa vet janė nė biruca.

Pastaj unė nuk jam autor i ketyre shkrimeve, por janė tė gjitha mediat informative shqiptare e mė larg.

E sa per frikė qe ka sllavi, he, banju hyzmet qatyre mendėve qe ke.

Se a me urren ti dert i madh, se ti faktor i rėndėsihėm dhe trim i qartun sa qė ndegjova se edhe hutin e kishe pas vra e pastaj dihet ajo meselja qe pason se ka vra por ....... tė butin.

Nuk perfaqėsojnė Kosovėn njė grusht kriminelesh tė cilėt bėnė edhe mė zi se shkiet e makineria shaktėrruese e Millosheviqit, e pjesa dermuese e kombit distancohet nga veprat kriminale tė ketyre pismiletave.

MemphiSx
29-07-04, 17:27
Tomori nese eshte fjala per Maliq Ndrecen koke shum i informun gabimisht per te

Maliq Ndreca doren e ka humb gjate q'aktivizmit te nje bombe edhe ate mbas lufte e jo siq thu ti ne Koshare
Kurse hiq ma larg se 2 muaj po i njejti "Komandant kerkonte nga kengetari qe te kendoj keng per Enver Hogjen

Po ska lidhje qe tha Dilaver se qasi qorbe koke edhe ti ska qka diskuton njeri me ty

Murgesha
29-07-04, 20:31
O Fadil cka po sillesh e po pshtillesh rreth moderatoreve? Me duket se askush nuk eshte ka ta prish tymin e po shkruan cfare po don e si po ta merr mendja.

Tomori
31-07-04, 15:50
More sa per respekt po shifet se qasi qorbe je edhe ti nėse nuk je i perzier edhe vet drejtperdrejt nė atė afer.

Sa per ekzekutim, duhet me i pas testiset e lidhura me armatur tė brinjėzuar Fi 24, e ti nuk ke fare testise por e ke atė haletin e femrave njė nė ball e tjetrin e ke gojėn.

E se nuk ka tė bėj me realitetin hahahahhaha sa vet janė nė biruca.

Pastaj unė nuk jam autor i ketyre shkrimeve, por janė tė gjitha mediat informative shqiptare e mė larg.

E sa per frikė qe ka sllavi, he, banju hyzmet qatyre mendėve qe ke.

Se a me urren ti dert i madh, se ti faktor i rėndėsihėm dhe trim i qartun sa qė ndegjova se edhe hutin e kishe pas vra e pastaj dihet ajo meselja qe pason se ka vra por ....... tė butin.

Nuk perfaqėsojnė Kosovėn njė grusht kriminelesh tė cilėt bėnė edhe mė zi se shkiet e makineria shaktėrruese e Millosheviqit, e pjesa dermuese e kombit distancohet nga veprat kriminale tė ketyre pismiletave.


Dilaverko sa per punen e Testiseve qe i adhuron pa mas qe vazhdimisht i mban ne goje esht problemi yt personal. Prandaj vazhdimisht i avancon Serbet dhe tash e kam definitivisht te qarte se kam te beje me ni Pederast serbi me tash me kujtohet se me nje shkrim e lavdrojshe Beogradin se ke pas pun me intelektual. Tamam je Pederast qe vet e deshmon me shkrimin tend qe vazhdimisht miresh me Testisat tamam je berllog ky esht shkrimi im i fundit i imi ndaj teje pamvarsisht si dot me pegjigjesh o Pederast
-Dhasht Zoti tme biesh ne duar te betohem ne Flamur se tek atere ke me i provu testiset kam me dvra dhe kam me ty shti ata testiset ne goje o berllog

Tomori
31-07-04, 16:15
Tomori nese eshte fjala per Maliq Ndrecen koke shum i informun gabimisht per te

Maliq Ndreca doren e ka humb gjate q'aktivizmit te nje bombe edhe ate mbas lufte e jo siq thu ti ne Koshare
Kurse hiq ma larg se 2 muaj po i njejti "Komandant kerkonte nga kengetari qe te kendoj keng per Enver Hogjen

Po ska lidhje qe tha Dilaver se qasi qorbe koke edhe ti ska qka diskuton njeri me ty

MemphiSx sa per Komandant Malen ne jemi shum te vogel.
MemphiSx mua me vjen boll inati si ka nundesi qe keta clirimtar te Kosoves dida persona ty marin neper goje per te keq.
MempihiSx mekat esht spaku duhet me pas pak respekt flas nga ana njerzore.
Me perjashtim te narkomanve, pederastave etjerve qe bien ne ket kategori siq psh Dilaveri qe vazhdimisht i permend testiset prej ketyre njerzive te degjenerut nuk kemi nevoj per respektin e tyre

MemphiSx spaku kam verejt te ju se ju nuk i perkitni kesaj kategorije ne asnje shkrim nuk keni ofenduar luftetaret e UCK . Pamvarsisht qe nuk jemi pajtuar ne ndonje mendim ska lidhje e rendesishjmja esht qe verehet te ju respekt per UCK. Prandaj ju pershendes sinqerisht TOMORI

Gentiani
31-07-04, 17:58
THAĒI – BOS I MAFISĖ SHQIPTARE!!!

Ashtu ėshtė kjo punė, e fillon nga xheparoshi dhe hajn i thjeshtė dhe vazhdon karrierėn Kleptomani dhe shėndrrohet nė Bos tė mafisė shqiptare!

Kush po ankohet se nuk po funksionon faza e privatizimit dhe zhvillimit te makroekonomisė?! :wink: :lol:

Luaja Bosi luaja :!:

MemphiSx
31-07-04, 20:24
Tomori Une dhe Dilaver e po ashtu krejt shqipetaret i perkulem Adem Jasharit dhe te gjith atyre qe kan luftu per Kosove

Nuk do te pushojm kurre se treguari fakte per te gjithe ata qe e keqperdoren emrin UQK

Pa marr parasysh se kush eshte ai Komandant,Kryetar partie,Kryeminister apo Kryetar

Ligji duhet te jet mbi te gjith

Mendoj qe do te kupton edhe ti dhe do te pajtohesh me ket qendrim timin dhe te shumices ne Kosove ;)

fadil
31-07-04, 20:54
Pershendetje:

Une nuk ka lexuar ketu ne kete shkrim asnje shkrim qe e mbron krimin por kam lexuar shkrime qe i demantojn me argumente ata qe mundohen ti kriminalizojn qlirimtaret per perfitime Politike siq e beni ju.

dhe kriminelet gjinden ne partin e juaj si Sigurimi i Atdheut dhe Fadil Geci.
por ju i mbroni kriminelet e vertet dhe mundoheni ti etiketoni ata qe e luftojn krimin.

Krimineli per ta mbrojtur veten duhet ti sulmoj te tjeret.

progoni
31-07-04, 21:27
Dhasht Zoti tme biesh ne duar te betohem ne Flamur se tek atere ke me i provu testiset kam me dvra dhe kam me ty shti ata testiset ne goje o berllog

Njėherė tė pata pyetur mos je njeri nga ta,
tashė pa dyshim je.

Ka mbaru ajo kėng more partizan,
ky ka qen profesioni i ktyre lloj kapetanave.

Tashė Haga ju ka caktu profesion tjeter.

Sa luftarė i keni denuar nė ket mėnyrė,
duke u betuar nė Flamurė.

Mjerė ajo tokė qė tė mbanė.
Haga ėshtė kafazi i ytė.

Dilaver
31-07-04, 22:32
O tomolo kus tė ka ngus o plesti i vosėl (i ati haletit).


Mallkimi dhe mortja raft mbi tė gjith ata qe ngriten dorėn nė vellezėr shqiptar, e shijofshin nė tė afėrmit dhe mė tė dashurit e tyre, gjithashtu edhe mbi ata tė cilėt i perkrahin keta kriminel raft mortja dhe mallkimi.


Sa per ekzekutim, duhet me i pas testiset e lidhura me armatur tė brinjėzuar Fi 24, e ti nuk ke fare testise por e ke atė haletin e femrave njė nė ball e tjetrin e ke gojėn.Gazeta prestixhioze amerikane "New York Time" e datės 25 qershor 1999, kėto vrasje ia ka ngarkuar Hashim Thaēit dhe dy prej bashkėpunėtorve tė tij tė ngushtė, Azem Sylės dhe Xhavit Halitit.

"Nė prillin e 1998, njė Komandant i UĒK-sė, i cili ishte marrė me transportimin e armėve, Ilir Konushevci, e akuzon Xhavit Halitin se kishte pėrftuar prej kėtij transporti. Kėtė e tregojnė disa komandantė-dėshmitarė qė kishin qėnė vetė tė pranishėm kur Ilir Konushevci e kishte akuzauar Xhavit Halitin. Dhe pas asaj ngjarje nuk kishin kaluar veēse disa ditė, kur Ilir Konushevcit iu ngrit pritė dhe u gjet i vrarė nė rrugėn pėr nė Tropojė nė Shqipėrinė Veriore. Konushevci e akuzonte Halitin se ēdo granatė e kishte blerė 2 dollarė. Ndėrsa ai kishte deklaruar se e kishte blerė 5 dollarė. Megjithėse rajoni ku u vra Iliri ishte territor shqiptar dhe kontrollohej prej UĒK-sė, pėr vrasjen e tij u ngarkuan serbėt."

kaedhemazi
06-08-04, 10:57
Bos i Mafise jo veq e ka nji pjes te mire edhe nejse..........le te han me buke sa per mu.............

Dilaver
15-08-04, 20:58
Bos jo po ma i madhi apo

MemphiSx
15-08-04, 21:17
Po Po Boss per Broje edhe naj dite :( Se as pert shpi t'vet ska me met :P

Dilaver
01-09-04, 21:06
O ti zotėri kija inat e jepja hakun, se Boss njiher per njiherė ėshtė, e ku do tė perfundoj per atė nuk mund tė them, a do tė viziton shokun qe e ka nė gyrbet apo???????????????

fadil
03-09-04, 12:57
Pershendetje:

Daliveri thote Se Hashim Thaqi eshte Bos i mafis Shqiptare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kjo sa eshte qesharake aq eshte edhe e neveritshme se per genjeshter mos te flasim.

ka disa faktor qe e demantojn te kunderten e asaj qe e thote Daliveri ne kete Rubrik.

1.Sikur Hashim Thaqi te ishte me te vertet ashti siq genjen Daliveri ky sigurisht do te ishte ne burge.
2.Sikur te ishte pra ashtu siq genjen Daliveri ky nuk do te ishte lejuar qe ti vizitonte Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe te merrte pjes ne konventen e Demokratve ku u nominua per President kandidati Demokrat Jone Kerry, nuk do te pritej ne shtepin e Bardhe, ne pentagon e ne shum e shum vende te tjera ku zhvillohet Politika botrore, pasi Presidenti Bushe kishte leshuar nje urdher administrativ qe gjate kesaj kohe jav ndalonte hyrjen ne Amerik te gjithe personave te kurruptuar apo te lidhur me krimin siq beri me Sekretarin e Fatos Nanos , Gramoz Ruqi dhe qe nuk e ftuan dhe nuk e pranuan ne shtepin e Bardhe Ibrahim Rugoven duke i thene se skemi kohe te takohemi me ty.

3.Por daliveri ne kete rubrik nuk ka hyre qe te kontriboj ne vlersimin e Politikanve real qe ju duhen Kosovarve dhe shqiptarve ne tere hapsiren ku jetojn , por ka hyre me nje qellim qe ti denigroj ata qe kan vullnet dhe aftesi ta qeverisin vendin ne menyr Demokratike dhe ne perputhje me kohen, keshtu qe per te mos e zgjatur me shume Daliveri e dine shum mir se shkrimi i tije nuk eshte asgje me shume se nje genjeshter e krijuar dhe ne kete genjeshter nuk ka asnje perqind te vertet se leje me shume por thote ndoshta ka ndonje njeri qe i beson keti shkrimi dhe duke e lexuar kete genjeshter thote se ndoshta krijon ndonje urrejtje per Hashim Thaqin.
por e keqja qe eshte per Daliverin eshte se Populli nuk eshte budall, nuk eshte i verber dhe nuk deshiron ta ket asnjeren pasi qe kjo do te ju kontriboj te kurruptuarve, familjarizmit dhe favorizim i atyre qe asnjeher nuk kan bere asgje qe do te ishte vequar per Kosovaret perpos deklaratave boshe qe skan pasur asnje vler as ne gazet te botohen se leje me ne ndonje qender politke vendimmarrese.

Keshtu qe Kriminelete per ta mbrijtur veprimtarin e tyre kriminale i akuzojn per "krim" ata qe i pengojn ata qe te zhvillojn kriminalitet, pasi qe ne logjiken e Kriminelve , Kriminel jan ata qe i luftojn ata sepse ata deshirojn te jen te paprekshem dhe te vazhdojn ta kriminalizojn shoqerin Kosovare. e daliveri e dine shum mir se keta njerze gjinden ne kliken e LDK-es, dhe njeri nga kriminelat eshte Ibrahim Rugove .

Por Logjika e daliverit dhe e bashkmendimtarve te tije eshte e tille qe keta metojn te fitojn votat e Popullit duke futur urrejtje ndershqiptare dhe duke i genjyer popullin .por kjo sdo te ket sukses me sepse populli shum mir eshte ka e veren se kush jan me te vertet kriminelet.

populli deshiron oferta konkrete e jo akuza te trilluara(rrena).

Me e Mir eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit!

MemphiSx
03-09-04, 13:54
Ehhh qfare merita paska

Edhe BinLadeni ka shkel n'shpi t'bardhe edhe millosheviqei edhe sadam hyseni krejt

Po qysh kan perfundu se krejt i ka perdora USA per spiunim
Edhe thaqin per ata e perdore se e ka pa se shitet lire heheehh

Fundin e ka te njejte si Sadami e Milloshi ;)

aidi
03-09-04, 18:45
nga TIMI

e more dilaver Serbija kush po tė paguan per keto pallavrat e tua,ndoshta kėta qė po pergatiten ti lirojnė karrigat te cilat fal Thaqit e shokve te tij kan hypur aty por qe nuk e kan shumė gjat se i ka ardhė fundi gėnjeshtrave dhe propagandave si kėto tuat por do ti vij fundi ok...

Dilaver
04-09-04, 09:30
Prishtinė -- Ardhmėria e qytetarėve tė Kosovės varet nga shkuarja nga pushteti i ish-trashėgimtarėve politikė tė UĒK, ka deklaruar Bujar Bukoshi, Kryetari i Partisė sė Re tė Kosovės ka thėnė pėr APA se partitė nė pushtetin e Kosovė ėshtė sėmundje e vendit sepse po mbėshteten nė strukturat mafioze. "Votuesit kėta politikanė papėrgjegjėsi duhet t’i dėrgojnė nė shtėpi”, ka thėnė Bukoshi.

GjIlAnAsI_cSi
04-09-04, 09:57
Kuptohet. kush eshte Hashim Thaqi..

fadil
04-09-04, 12:48
Pershendetje:

Membhisx shkruan se Hashim Thaqi eshte shpiun i Amerikes!!!!!!!!!

mirpo ketu lind pyetja se qka duhet te shpionoj se?

Kur dihet se Amerika i ka te gjitha strukturat ketu ne Kosove dhe nuk ka nevoj fare per informacionet e hashim Thaqit pasi qe ketu ne te gjitha instancat i ka strukturat e veta .

Mirpo Membhisx dhe bashkmendimtaret e tije natyrisht se duhet te thojne diqka kur nuk kan se qka thojne me mir thojne te shpifim diqka sa per te mos mbetur ne potezin mate.

por qytetaret e dine se edhe nese eshte e vertet kjo qe ka thene Membhisx , eshte me mir te shpiunosh per ameriken se per serbin .
e kush ka qen piun i serbis ne Kosove dihet shum mir.
ai ka qen Ibrahim Rugova dhe Beogradi dhe Sllobodan Millosheviqi per dhjet vite e kan shfrytzuar Ibrahim Rugoven per interesat e saje Politiko Ekonomike, dihen shum mir takimet e Rugoves me Millosheviqin , madje ai ishte edhe i gezuar qe po takohej me te dhe kur ja shtrengonmte doren ketij Kasapi te shqiptarve qeshte sikur te ishte i alkoolizuar.
ky takim i Rugoves nuk ka ndodhur vetem nje her por ka ndodhur disa here madje ky takim ishte zhvilluar ne vitin 1998 ne Beograd ku aty ne kete delegacion te Rugoves benin pjes Komunistat me te medhenj te Kosoves si Mahmut Bakalli dhe te ngjashem me te.

Por kjo natyrisht se ska rendesi per membhisx dhe bashkmendimtaret e tije pasi qe keta jan perkrahes te ketij njeriu te alkoolizuar dhe nje njeriu qe eshte i semur per karrike.

Kurse ky far Bujar Bukoshi per dhjet vite iku nga Kosova dhe i plaqkiti Popullin me ate fondin e qeveris ne egzil duke i mbldhur paret ne emer te popullit e duke i shfrytzuar per intersa personale dhe familjare, dhe as qe i interesonte Kosova dhe Kosovaret , madje pas lufte ky Fari Bukoshi Fendin e qeveris e perkthej ne nje fonde privat qe administrohet nga Ky Bujar Bukoshi per intersa partiake dhe familjare, keshtu qe Bujar Bukoshi eshte vete kriminel dhe si i till duhet te jap pergjegjsi para organeve te drejtesis Kosovare dhe do ta beje kete nje dite jo shum te larget, sepse ne asnje vend te botes Qeveria nuk i vjedhe paret e popullit por i fute ne sherbim te qytetarve dhe te qeveris qe vjen pas qeveris se tije.

E kam cekur edhe disa here tjera por po e ceki prap se Kriminelet per ta shpetuar veten i sulmojn ata qe i luftojn kriminelet.

Nje fjal Popullore thote:

Mbrojtja me e mir eshte sulmi!!!!!!!!!!!

kete thenje po e perdor Ibrahim Rugova dhe klika e tije sebashku me kliken e Bujar Bukoshit.

Kosovaret nuk kan nevoj qe ne skenen Kosovare te ken Politkan qe e vjedhin dhe e tradhtojn popullin dhe votuesit siq kan bere Ibrahim Rugova dhe Bujar Bukoshi.

Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se Gjuha e genjeshtarit.

MemphiSx
04-09-04, 13:56
qysh more qka ka me shpiunu
a po don me dit se qka
p.sh per bashkeluftetaret e vet qy hajvani

Ky o ra e Fatmil Lima sot o n'Hage e shum shokve ko me ja bo gropat si Limes ;) E sheh ma vone :)

fadil
05-09-04, 14:38
Pershendetje:

Ti Membhisx dhe bashkmendimtaret e tu jeni te lindur qe te trilloni edhe pse te gjithe ata qe e lexojn kete shkrim e dijne se ti je ka rrene.

Pasi qe Demir Lima eshte vellau i Fatmir Limes dhe eshte perkrahes i flakt i Hashim Thaqit dhe i Partis Demokratike te Kosoves .

Dhe asnje qytetari te Kosoves nuk i dhimbet Fatmir Lima me shum se Demir Limes , pasi qe Demiri e ka vella Fatmirin.

dhe ndoshta e dine qe Demir Lima eshte Kandidat per deputet ne Parlamentin e Kosoves nga Radhet e PDK.se.

Por kjo per juve ska rendesi sepse ju nuk dini te shkruani fakte por rrena qe mjellin urrejtje ndershqiptare, por spo mund te ja arrini.

Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit.

Tomori
05-09-04, 14:44
qysh more qka ka me shpiunu
a po don me dit se qka
p.sh per bashkeluftetaret e vet qy hajvani

Ky o ra e Fatmil Lima sot o n'Hage e shum shokve ko me ja bo gropat si Limes ;) E sheh ma vone :)
SKANDALOZE ISHALLA EDHE NJE LUFTE PO ATERE SHOHIM KUSH ESHT MAFIOZ .....TURP TE KENI SE SI SHPREHENI PER CLIRIMTARET E KOSOVES ,,,,,HASHIMI KUR KA QENE NLUFTE ME ARMIKUN BALL PER BALLI JU KENI BER AHENGE NEPER KLUBE KJO ESHT E VERTETA E MADHE DHE KENI GUXIMIN MORAL TY BJOLLOSNI KTA DJEMT TAN SI SJU VJEN PIK-TURPI TE MIRENI ME THASHETHEME JO KSHTU JO ASHTU PSE BRE NUK MIRENI ME ARMIKUN ...PO NUK KENI GUXIMIN SE KENI HANGER E PI ME SHKIJET A EDHE TASH JO PO ZBON HASHIMI SHPORENI BRE .....

progoni
05-09-04, 20:22
Nuk e besoj qė ja vlen,
qė gjithė vlerat e luftės nė Kosovė,
sakrificėn e qytetarėve tė Saj,
soldaritetin dhe mobilizimin njerėzor dhe intelektual,

ti vuret si merit e njė njeriut.

Njė njeriu qė fatekeqėsisht shkeli mbi To nė luftė,
formoi drejtorin politike tė saj,
e cila hartoi lista tė zeza pėr shqipėtarėt.

Njė njeriu qė i shkeli mbi To mbas lufte,
formoi tė ashtuquajtun QPK,
e cila e plaqkiti Kosovėn pėr gjan e pėr sė gjati,
si dhe dhunoi vlerat e demokracis .

Njė njeriu qė shkel mbi To edhe tashė,
formoi parti politike PDK,
e cila kundėrshtarė politikė i quan joshqipėtarė,
dhe i ekzikuton tė gjallėt dhe tė vdekurit.

Vėrtet nuk ja vlen,
vlerat e luftės jan tė qytetarėve tė saj,
qė sakrifikuan nė mbrojtje tė vlerave kombtare,
nė malė edhe si pjestar tė UĒK edhe si mbrojės tė nderit dhe shtepisė,
edhe nė kolona tė papėrkulur edhe se tė maltretuar tė pangrėr e tė papirė dathė e deshė.


Nė emėr tė ktyre vlerave sot nuk duhet tė arsytohet
korrupsioni
marrja e pushtetit
e aqė mė keq ekzikutimet,

Ja vlenė njėherė njeriu ta prek kokėn.

MemphiSx
05-09-04, 20:49
fadil nuk o e vertet se Demir Lima o adhurus i flakt i Thaqit po te jet ashtu ai do te jet ne 10-shen e pare te listes Por ai gjindet diku ka i 15-ti

Demir Lima eshte ne PDK per hir te vllaut t'vet qe ka qen aty e jo per Thaqin ket e din edhe ti po spo ta kona me pranu
Shum mir e din se Thaqi ka mandat 6 mujor n;Parti edhe se ka te sigurt as vet asnje post edhe shpresoj qe shum shpejt te shkon prap azil ku ka qen ne CH se e ka tepru me marrinat e tij femijerore ;)

Tomori nese ti ki ndejt me shkije dhe ki ndejt neper caffe dikush tjeter nuk ka ndjet po ka punu edhe ate shum bilem

Edhe te lutem ma trego nje beteje qe e ka zhvillu Thaqi balle per balle me armikun e mos shkruj fantazi ktu ;)

Tomori
05-09-04, 21:59
fadil nuk o e vertet se Demir Lima o adhurus i flakt i Thaqit po te jet ashtu ai do te jet ne 10-shen e pare te listes Por ai gjindet diku ka i 15-ti

Demir Lima eshte ne PDK per hir te vllaut t'vet qe ka qen aty e jo per Thaqin ket e din edhe ti po spo ta kona me pranu
Shum mir e din se Thaqi ka mandat 6 mujor n;Parti edhe se ka te sigurt as vet asnje post edhe shpresoj qe shum shpejt te shkon prap azil ku ka qen ne CH se e ka tepru me marrinat e tij femijerore ;)

Tomori nese ti ki ndejt me shkije dhe ki ndejt neper caffe dikush tjeter nuk ka ndjet po ka punu edhe ate shum bilem

Edhe te lutem ma trego nje beteje qe e ka zhvillu Thaqi balle per balle me armikun e mos shkruj fantazi ktu ;)

Po te kesh punu ti per qeshtjen tone nuk ishe shprehur keshtu...sa per shkijet qe i permend se i ke ne zemer...un nuk dot mirem me ju por me vjen keq vetem nje gje prej jush ne nuk duam dhe nuk presim kurgje spaku te keni respektin nese keni pak gjak shqiptari...tung

eagleboy0809
05-09-04, 22:21
Nga urrejtja e madhe qe tregon ky dilaveri qe vetem zoti e di se kujt i sherben,shihet qarte se Fadili ka shume te drejte,ngase shkrime te tilla me te vertete jane lexuar shume here ne gazeta te ndryshme serbe dhe ne deklarime te politikaneve te ndryshem serbe.Por pavarsisht nga ajo qfare mendojne dilaveret e ndryshem,partia e dilavereve ne zgjedhje po humb jo me pak se nga 120.000 vota ngase qytetaret e Kosoves Kane filluar te kuptojne se kush vertete e don Kosoven.Ne zgjedhjet qe po afrojne,Dilaveri do te bindet edhe me teper per ate qe une i kam shkruar sot.Dilaver,te perkujtoj se argumente dhe kunderargumente per nje teme,behen ne politike per menyren se si do te duhej te shkohej ne realizim te dickaje,ndersa kur jane ne pyetje vepra kriminale(penale)do te duhej ti drejtohesh organeve te drejtesise.Te perkujtoj se edhe shpifja perben veper penale te sanksionuar me ligj.Pra ti po ben nje krim perndryshe po te mund te faktoje dicka nga ato qe thua per Thacin,jam i sigurte se mezi do te prisje te shkoje ne polici,ngase kjo shihetnga urrejtja jote per te.Ke te drejte qe e urren.se shpejti ai do te fitoje dhe partijashet e tu do te jene vetem nje etape e turpshme e historise se Kosoves.Une kurre nuk do te thoja dicka per Ibrahim Rugoven nese per te njesoj do te kishin thene shkijet.TUNG Dilaver,shpresoj te kthjellohesh apo ti kthesh nga e mbara

MemphiSx
05-09-04, 22:32
Tomori nese ki fakte me mi qit kto qka po shkruj une poshte ateher Urdhero shkruj
Mos te bohem ma katolik se papa se Per Patriotizem une t'shkruj 1 muj dit rresht
Po t'tregojm se qysh na mundem mi ndal kto shkrime e ket urrejtje qe e kemi ndaj njeri tjetrit
Perderisa Presidentin Rugova e njeh krejt bota si President i mir e i keq ky qe eshte
Qka ka 1 fadil qe e ofendon ne menyren me serbiane
Ateher Thaqi ne krahasim me Rugoven eshte 0 skem qka me komentu ma shum mos te bohem shum patriota e ne realitet sjemi kerka ;)

Dilaver
05-09-04, 22:33
Ardhmėria e qytetarėve tė Kosovės varet nga shkuarja nga pushteti i ish-trashėgimtarėve politikė tė UĒK-sė.

fadil
07-09-04, 14:40
Pershendetje:

Te njejten kerkes me ty e ka edhe Qeveria e Beogradit.

Keshtu qe kerkesa e jote eshte e ngjashme me ta , qka do te thote se qellimet e tua dhe te beogradit Daliver jene te njejta .

perpos qe ti e shpreh vullnetin tende ne gjuhen shqipe, kurse serbet ne gjuhen serbe.

pergezime daliver ju, kur them ju aludoj ne bashkmendimtaret e tu dhe serbet jeni te "Mrekullueshem"

Murgesha
07-09-04, 16:11
Pershendetje:

Te njejten kerkes me ty e ka edhe Qeveria e Beogradit.

Keshtu qe kerkesa e jote eshte e ngjashme me ta , qka do te thote se qellimet e tua dhe te beogradit Daliver jene te njejta .

perpos qe ti e shpreh vullnetin tende ne gjuhen shqipe, kurse serbet ne gjuhen serbe.

pergezime daliver ju, kur them ju aludoj ne bashkmendimtaret e tu dhe serbet jeni te "Mrekullueshem"

Fadil edhe une te pergezoj ty.
A e din pse???
Se tani me te vertet ke filluar te japesh shenjat e para te depresionit te rend psiqik.
Ne mos te ardhte merzi.

"Ardhmėria e qytetarėve tė Kosovės varet nga shkuarja nga pushteti i ish-trashėgimtarėve politikė tė UĒK-sė."

Eshte plotesisht me vend. Bile mire do te ishte qe edhe ti te ju bashkangjitesh e thefshi qafen sa me shpejt qe te jet e mundur.

fadil
07-09-04, 18:06
Pershendetje:

Vet menyra se si ti ke futur ne thonjeza ate postimin e daliverit te jep te kuptosh se edhe ti e dine se e shte e kunderta e kerkeses sate.

sepse fjalia ne thonjeza e ka kuptimin e kundert te asaj qe thuhet.

Murgesha
07-09-04, 18:31
Pershendetje:

Vet menyra se si ti ke futur ne thonjeza ate postimin e daliverit te jep te kuptosh se edhe ti e dine se e shte e kunderta e kerkeses sate.

sepse fjalia ne thonjeza e ka kuptimin e kundert te asaj qe thuhet.“

Hahhahahahahahahaha Po me vjen mire qe po e dishe mire Gjeografin.
Kur citohet diqka ne gjuhen e shkruar shqipe futet nen thonjeza, mos te ardhte merzi. E ti vazhdo te mirresh me Gjeografi.

Loloku
07-09-04, 19:32
Hahhahahahahahahaha Po me vjen mire qe po e dishe mire Gjeografin.
Kur citohet diqka ne gjuhen e shkruar shqipe futet nen thonjeza, mos te ardhte merzi. E ti vazhdo te mirresh me Gjeografi.[/quote]

Me mire do te ishte kur thuhen gjerat shqip, sesa kur citohen qofte edhe shqip!
Po nejse , se ketu eshte hapesire politike dhe kush te doje cfare te doje mund te thot per qefin e vete dhe te seres se tij, por kjo vetem politike nuk eshte!
As une nuk desha te merrem me kete fizkulture, po vec me plase kur sheh njeriu kete mjerim shfryerjesh bajate ne emer te politikes!

Gentiani
07-09-04, 22:36
Hahhahahahahahahaha Po me vjen mire qe po e dishe mire Gjeografin.
Kur citohet diqka ne gjuhen e shkruar shqipe futet nen thonjeza, mos te ardhte merzi. E ti vazhdo te mirresh me Gjeografi.

Me mire do te ishte kur thuhen gjerat shqip, sesa kur citohen qofte edhe shqip!
Po nejse , se ketu eshte hapesire politike dhe kush te doje cfare te doje mund te thot per qefin e vete dhe te seres se tij, por kjo vetem politike nuk eshte!
As une nuk desha te merrem me kete fizkulture, po vec me plase kur sheh njeriu kete mjerim shfryerjesh bajate ne emer te politikes!


Loloku mirė se erdhe pra nė orėn e edukatės fizike :lol: :lol: :wink:
ja fillojmė pra e tė mos vonohemi.

Ja pra pa citat dhe nė shqipe si duhet tė shkruhet ashtu sipas normave tė edukatės fizike pra nuk shkruhet as thuhet se:

"Ardhmėria e qytetarėve tė Kosovės varet nga shkuarja nga pushteti i ish-trashėgimtarėve politikė tė UĒK-sė."

Por do tė shkruhet dhe thuhet se:

Ardhmėria e qytetarėve tė Kosovės ėshtė nė rrugė tė mirė dhe me perspektivė, pas dėrgimit nė penzion tė parakohshėm jo vetėm nga pushteti, por edhe nga jeta politike e ish-trashėgimtarėve politikė tė UĒK-sė, pėrmes votės sė lirė tė qytetarėve tė Kosovės, tė cilėt janė tė vendosur mė shumė se kurrė, qė nė zgjedhjet e ardhshme tė vendosin pėr ardhmėrinė e tyre dhe tė Kosovės


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Loloku
07-09-04, 23:17
Pa keqkuptime dhe keqinterpretime, te lutem Genti!

Duhet te lexosh dhe te shkruash pa edukate fizike, por me edukate kuptimore te sintakse shqipe.

Nuk e kam tash oren e fizkultures, edhe pse te kam thene se nuk me pelqen, por shihemi pas zgjedhjeve, qofshin te mbara!

Kaltrina
08-09-04, 10:59
Ncnncnnc :twisted: qysh jeni bo ju per gjyna vallahi, tani po dojna me i bashku trevat shqipetare, na spo muj merremi vesh ne nje forum e le ma me shume... :cry:

fadil
08-09-04, 14:07
Pershendetje:

Murgesh ne kete rubrik ke bere nje perzierje te gjerave , por kjo seshte diqka qe seshte pritur nga ti nga lexuesit e kesaj teme pasi qe edhe ata e dine se ti nukdine me shume dhe ske qka bene edhe pse ke deshir me dite nuk din , zoti sta ka dheneme shum me dit qka me ba, pasi qe Gjeografia ska vende ne kete rubrik , por ka vler menyra se si shprehesh pra Gramatika e jo Gjeografia ndoshta kur e ke shkruar Gjeografija ke dashur ta shkruash Gramatika por te ka humbur ky emer nga koka per pak kohe dhe kur e ke postuar e ke verejtur se ke gabuar por ske mundur ta ndryshoshe me ,
ska lidhje ka dine ,

progoni
08-09-04, 15:07
Pershendetje:
Murgesh ne kete rubrik ke bere nje perzierje te gjerave,por kjo seshte diqka qe seshte pritur nga ti nga lexuesite kesaj teme pasi qe edhe ata e dine se ti nukdin me shum dhe ske qka bene edhe pse ke deshir me dite nuk din,zoti sta ka dheneme shum me dit qka me ba,pasi qe Gjeografia ska vende ne kete rubrik,por ka vler menyra se si shprehesh pra Gramatika e jo Gjografia ndoshta kur e ke shkruar Gjeografia ke dashur ta shkruash Gramatika por te ka humbur ky emer nga koka per pak kohe dhe kur e ke postuar e ke verejtur se ke gabuar por ske mundur ta ndryshoshe me,
ska lidhje ka din,

Fadili ama qysh je ka ja qėllon,
vazhdo merru ende me Gjeografi si njeri qė po merret me fizkulture e nga salltot po bie(ngulet) nė bo... .
Valla edhe mbasė tetorit qishtu keni mu ngul more Fadil.

Kaltrina
08-09-04, 15:20
Pershendetje:
Murgesh ne kete rubrik ke bere nje perzierje te gjerave,por kjo seshte diqka qe seshte pritur nga ti nga lexuesite kesaj teme pasi qe edhe ata e dine se ti nukdin me shum dhe ske qka bene edhe pse ke deshir me dite nuk din,zoti sta ka dheneme shum me dit qka me ba,pasi qe Gjeografia ska vende ne kete rubrik,por ka vler menyra se si shprehesh pra Gramatika e jo Gjografia ndoshta kur e ke shkruar Gjeografia ke dashur ta shkruash Gramatika por te ka humbur ky emer nga koka per pak kohe dhe kur e ke postuar e ke verejtur se ke gabuar por ske mundur ta ndryshoshe me,
ska lidhje ka din,

Fadili ama qysh je ka ja qėllon,
vazhdo merru ende me Gjeografi si njeri qė po merret me fizkulture e nga salltot po bie(ngulet) nė bo... .
Valla edhe mbasė tetorit qishtu keni mu ngul more Fadil.


qy kishe po them diqka :P hihiih

:x

:x

progoni
08-09-04, 17:58
Kaltrina pasha nanėn dij edhe tjeter,
heheheheeee
mos pate edhe Ti qef fizkultur......
kjo puna e salltave.


Qy Kaltrina ku tė harrova Ty pare.
Nė mesazhet e tjera do tė kem parasyshė.

Gentiani
08-09-04, 18:03
Nuk pati vendė pėr keqkuptime as keqinterpretime kėtu Loloku ! se sapo e lexova shkresėn tėnde kėtu.

Ndėrsa sa i pėrket leximit dhe shkrimit, e shkruaj nė freestyle e sidomos kur ėshtė fjala te politika nuk mirrem me letėrsinė, sepse nuk i kam pasur nė qejf lektyrat e imponuara, duhet ta lexosh kėte e kėte se ėshtė nė planprogram! gjithmonė kam preferuar tė lexojė atė qė mė ėshtė dukur interesante.

Mirė de shihemi pas zgjedhjeve, e edhe unė po them tė mbara qofshin!ndėrsa unė edhe para e pas zgjedhjeve do tė jem kėtu, mvarėsisht nga koha qė mbetet nė dispozicion, sepse shkojnė kėto zgjedhje e tjerat vijnė dhe nuk e ka ndėrmend askush ti ndalė ato...

Gentiani
08-09-04, 18:10
Unė e dij kush i ka fajet! THAĒI – BOS I MAFISĖ SHQIPTARE!

Ky pra ėshtė ai, pėr tė cilin ėshtė inicuar kjo temė, por e kuptoj se pse po tentohet ti ndryshohet drejtimi temės.

Po pra, pėr Hashėn e kishim fjalėn, filloni e shkruani pa ngurrim, se ēka tė shkruhet pėr te nuk mundet tė jetė gabim, nė kuptim tė asaj se si e njeh shumica :wink:

Murgesha
08-09-04, 18:19
Pershendetje:

Murgesh ne kete rubrik ke bere nje perzierje te gjerave , por kjo seshte diqka qe seshte pritur nga ti nga lexuesit e kesaj teme pasi qe edhe ata e dine se ti nukdine me shume dhe ske qka bene edhe pse ke deshir me dite nuk din , zoti sta ka dheneme shum me dit qka me ba, pasi qe Gjeografia ska vende ne kete rubrik , por ka vler menyra se si shprehesh pra Gramatika e jo Gjeografia ndoshta kur e ke shkruar Gjeografija ke dashur ta shkruash Gramatika por te ka humbur ky emer nga koka per pak kohe dhe kur e ke postuar e ke verejtur se ke gabuar por ske mundur ta ndryshoshe me ,
ska lidhje ka dine ,

Siurdheroni Z. Fadil. Pasi qe po e dishe se Gramatika merre t me studimin e thonjezave, ateher vazhdojme me temen.
Thaqi Boss i mafise shqiptare.

LABI
09-09-04, 09:00
Nuk kam dyshim ne aftesit e presidentit te Kosoves si Dr. i gjuhes dhe leteresis ... si politolog simbas mendimit tim eshte i tej deshtuar ..
Pa ndrrimin e tere kesaj - rryme politike , Kosovaaa nuk do te dale nga ky vakum .. Eshte kohaa per krijimin e partive te reja te cilat nuk duhet ta ken imazhin e partive qe permomentin gjinden ne pushtet..
Nese vetem ndalemi edhe analizojme kete artikull qe para ca dite ishte me nje gazete ditore , si deputetet tone dhe ministrat e qeverise keqperdorin pozitat e tyre ne te cilat gjenden do te jepete mjaft te kupton..

Si hypi nusja ne Kerrin e Ministrise se Kosoves

Deri sa edhe kerret e ministrise perdoren neper dasma atehere cka presim nga ata kur gjinden ne zyre , deri sa ata ne menyre ashiqare korruptohen dhe keqperdorin poztitat ne te cilat gjenden , e cka presim nga ata kur jane ne zyree ...
Fatkeqesishte Rugova ka krijuu nje imazh hyjnore tek populli dhe cdo veprim racional apo iracional arsyetohet nga elektoratii i tij : HAJT SE AI ESHTE DR. I MEQEM ESHTE E DINE PER CKA KA THENE APO KA VEPRU KESHTUU...!!
Shpresoi qe nje dite qytetarii i Kosoves do ta kuptoi roline e vet si votues dhe pergjegjesit qe mban si votues ..
Shpresojm qe ne te ardhmen mos ta mbysim veten me voten tonee ...

MemphiSx
10-09-04, 12:09
Pershendetje:

Murgesh ne kete rubrik ke bere nje perzierje te gjerave , por kjo seshte diqka qe seshte pritur nga ti nga lexuesit e kesaj teme pasi qe edhe ata e dine se ti nukdine me shume dhe ske qka bene edhe pse ke deshir me dite nuk din , zoti sta ka dheneme shum me dit qka me ba, pasi qe Gjeografia ska vende ne kete rubrik , por ka vler menyra se si shprehesh pra Gramatika e jo Gjeografia ndoshta kur e ke shkruar Gjeografija ke dashur ta shkruash Gramatika por te ka humbur ky emer nga koka per pak kohe dhe kur e ke postuar e ke verejtur se ke gabuar por ske mundur ta ndryshoshe me ,
ska lidhje ka dine ,

Siurdheroni Z. Fadil. Pasi qe po e dishe se Gramatika merre t me studimin e thonjezave, ateher vazhdojme me temen.


Ecim me tutje Thaqi mbas zgjedhjeve do t'vazhdoj Biznesin e vjeter sepse keshtu e ashtu nuk ka mandat as ne parti t'vet don me thon se e ka mandatin 6 mujorsh keshtu qe i urojm pune te mbare edhe njeher prej fillimit me i dorezu dokumentat per azil ne Gjermani se ne Zvicerr e ka flliq mjaft ;)
Thasi Boss i mafise shqiptare.

DannyAus
21-09-04, 18:04
Pershendetje:
Daliver ky shkrim e ka burimin nga broshura e qeveris se serbis te udhehequr nga Zoran Zhivkoviqi!!!!!!!!!!!!!!!!
pergezime se paske talente te perkthesh nga serbishtja ne shqip.

dhe pramendoje ti si do te ishte Kosova nese kosoven do ta udheheqshin zedhensat e qeveris se serbis.
ti je njeri nga ata zedhensa dhe mendoj se me perpikmeri po e kryen kete detyr te qeveris se serbis.

urime.
DILAVER,, NUK ESHTE HERA E PARE QE LDK-ja PERKRAH POLITIKEN E SERBIS,,,,, POR TASH PASKA PUNESU NJEREZ SIKUR TI QE TA SHKATRROJN MORALIN E KOSOVARVE DHE TE BINDIN BOTEN SE JEMI KRIMINELET ME TE MEDHENJ TE DROGES,, KORRUPCIONIT ETJ ETJ,,..
TI SI QYTETAR I KOSOVES NE TE MIRE TE POPULLIT SERB LEXON GAZETEN SERBE *POLITIKA* DHE I PERKTHEN FJALET E POLITIKES SERBE NE KRYE ME ZORAN ZHIVKOVIQIN, E CILA NA KA SUNDU PER SHUM VITE,,
KURSE TASH EDHE PSE KOSOVA SKA SERB NE NUMER TE MADH ,, FAL ZOTIT DILAVER :arrow: SERBIA DO TA ARRIT QELLIMIN E VET,,,,.. KA PAS SHUM NJEREZ SI TI DILAVER NE KOHEN PARA LUFTES NE KS,,,POR FAL UQK-se DHE TRIMAVE ATA NJEREZ KAN DHEN JET PER ATDHEUN QE E KAN NENQMU....

Dilaver
26-09-04, 14:31
"Ardhmėria e qytetarėve tė Kosovės varet nga shkuarja nga pushteti i ish-trashėgimtarėve politikė tė UĒK-sė." Bukoshi

Surroi: Mitrovica ėshtė peng i njė gabimi tė madh tė pasluftės, nė vend qė tė zihej Kosova, u zunė dyqane e shtėpi.

(V. ime) e tė pėrpilonin lista si edhe tė kryenin vrasje e krime ndaj vėllezėrve e burrave mė tė shquar tė kombit shqiptarė.

DannyAus
28-09-04, 20:31
I nderuari zotėri DannyAus,ėshtė hera e tretė qe e fshij tė njetin mesazh tėndin, vetėm i perseritur, tė kisha preferuar tė mos e perseritėsh tė njejtin.


Me nderime Bond

Gentiani
28-09-04, 21:00
Po,pra aty ku mungojnė argumentet, pėrsėriten gjėrat "pllaka e prishur" ėshtė rast i spjeguar nė psikologji, ose kalohet nga tema e diskutimit me marrjen nė diskutim tė profilit tė diskutuesit - qėllimi devijim i temės!!!

nga fillimi nisen prap, pėr tu kthyer nė tė njėjtin vend! kėshtu nuk diskutohet DannyAus, se nuk janė temė diskutimi kėtu diskutuesit, por ėshtė shtruar njė tematikė tjetėr pėr diskutim.

DannyAus
30-09-04, 08:18
qka te them tjeter,, se pari ju pershendes,,,, kurse ty gentiani je nje cinik,, te kam then nje here e perseris perseri,,,, nuk eshte qudi se e urren thaqin dhe flet marrezira per te,,,,, te ka marr malli per serbet e kosoves,, shoqeria e vjeter te ka humb,, nuk po mund me ba shoqeri me katunar tash a???? i mjeri thaqi qka te bon me njerez si ti,, perpos tju deboj edhe juve ne serbi......

nitushe
01-10-04, 10:19
edhe ne koft i ka hije bukuroshhhh valla veq kush po ja inati thaqit :twisted:

Gentiani
01-10-04, 10:23
qka te them tjeter,, se pari ju pershendes,,,, kurse ty gentiani je nje cinik,, te kam then nje here e perseris perseri,,,, nuk eshte qudi se e urren thaqin dhe flet marrezira per te,,,,, te ka marr malli per serbet e kosoves,, shoqeria e vjeter te ka humb,, nuk po mund me ba shoqeri me katunar tash a???? i mjeri thaqi qka te bon me njerez si ti,, perpos tju deboj edhe juve ne serbi......

mjafton qė ra Hasha e tė dėbuan ty nė Australi DannyAus dhe qė nga atje po zhvillon politikėn :lol: :wink:

pas kėtyre zgjedhjeve ka gjasa, qė edhe ai tė ja mėsyj atje dhe t`ia vazhdoni aktivitetit atje.

Eh kompania e loparėvė tu Kosovės qė jeni ju!

DannyAus
01-10-04, 10:29
qka te them tjeter,, se pari ju pershendes,,,, kurse ty gentiani je nje cinik,, te kam then nje here e perseris perseri,,,, nuk eshte qudi se e urren thaqin dhe flet marrezira per te,,,,, te ka marr malli per serbet e kosoves,, shoqeria e vjeter te ka humb,, nuk po mund me ba shoqeri me katunar tash a???? i mjeri thaqi qka te bon me njerez si ti,, perpos tju deboj edhe juve ne serbi......

mjafton qė ra Hasha e tė dėbuan ty nė Australi DannyAus dhe qė nga atje po zhvillon politikėn :lol: :wink:

pas kėtyre zgjedhjeve ka gjasa, qė edhe ai tė ja mėsyj atje dhe t`ia vazhdoni aktivitetit atje.

Eh kompania e loparėvė tu Kosovės qė jeni ju!

hahaha ma se pari te pershendes,, po doket se te kom prek me ato fjalet e meparshme,, qe te kom quaj cinik :) na fal qe te kom ofendu a..

ma se pari une ne Australia jam qe 20 vite zoteri Gentiani,,
shum here e ke permend se jam larg dhe nuk e di politken e kosoves,, por si duket e percjelli me mė shum vemendje se te gjith ju qe jetoni ne kosove,,,, e dyta e drejta te dhemb e di,, por duhet te mesohesh me realitetin,,,, me mire i shoh gjerat une se ata qe jetojn ne kosove,,,,, per qdo vit shkoj,, per qdo vit le qe nuk ka permiresime,, por fal LDK-se po fundosemi si popull

progoni
01-10-04, 20:48
edhe ne koft i ka hije bukuroshhhh valla veq kush po ja inati thaqit :twisted:
po ky bosi po hiq inat mua jo po kėti DannyAus ndoshta se mendonte se eshte tema ke qiftet moj nitushe tė pati nė merak e bėnit kėt mirė nė duet,tani qė ky fituesi i lojrave me kilikera qenka edhe kolbay,deshiroj qė tė kaloni mirė.
Vetėm ne ishim tek politika jo tek pacenzura.

DannyAus
02-10-04, 08:05
THAQI BOSS PER SHULAT E LDK-se,,,, I SILL NE DOR KA TE DON PAQESORET - LDK_ne

PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK PDK

http://www.kosovo.com/an5.jpg

mullaidriz_gjilani
01-11-04, 20:39
[SEpari dua te ju pershendese te gjithve qe jane ne rrjedhate ekti dilaverit dhe tani ty te drejtohem inderuar dilavere lume kosova qe te paska ty dhe ashtu them se ju dhe si shokete e juaj kosoven e qone ne nje umnere te pa parashikuare ashtu them se ju jeni nje ndere ata qe keni lidhje me qeverin e beogradite dhe kure ju thuani per nje shqiptare me te thjeshtine por eshte shqiptare me duke qe ju keni nje gjake te shkaut dhe keshtu them se kur thuani per thaqin eshte nje qe ju si nje qytetare i thjeshe si nga traditat si nga morali se itakoni nje qe mireni me disa pune dhe me rrethana te serbise qe ika konvenuare gjithmone dhe keshtu qe dua te them se sidote qe te ndodhe pushtetin dota kete baci hashim si gjithmone qe e kemi pasure oki

dritare
07-04-07, 16:50
Hej vellezer shkoni ne lulikomerc aty jan babe e bir udbasha!

Guri i madh
07-04-07, 18:07
Hej vellezer shkoni ne lulikomerc aty jan babe e bir udbasha!dritare nese ka mundsi me tregue se mua rruga nuk me lidh me kodren e trimave e as me lulin komerc

e me shkue prej gjermanis extra tek lulikomerc nuk paguhetju pershendes

dritare
07-04-07, 22:16
Po GURI I MADH kjo kafe ashte ne Prishtine mi xhami te llapit rruges ne te majt i ka do gilindera te bardhe midis tretuari e ka zan ne kohen e shkijeve.Ky fare udbashi sillet perdit neper kafe te prishtines e djemt si ma rralle. Ky ne kohen e luftes u sillke me leje speciale pa i mungu qimja e flokut.

flora
04-05-07, 16:44
Hej vellezer shkoni ne lulikomerc aty jan babe e bir udbasha!
DRITARE SHKRUJE ME KONKRET KUSHE ASHTE KY FARE JONJERI,SE PAKU LE TE KEMI INFORMATA, NA DUHET KUJDESI.

Albodrenicasja
05-05-07, 19:25
UQK ka qen nje Ushtri vullnetaresh te cilet jan permbajt Ligjeve Ushtarake-Ligjeve te Luftes.U kėnaqa duke qeshur Shpati!

Albodrenicasja
11-05-07, 08:01
Ja ēlirimtarėt e vėrtetė!

http://blog.aacl.com/albanian-american-civic-league-board-of-directors/

RiannA
14-05-07, 13:17
E pra keto jan fakte edhe qeshtu shqiptart i mbyllin syt para FAKTEV qe ju dhamin...kshtu se KOSOVA nashta edhe shum vite nuk mundet te behet autonom, sepse na u hjek pak a shum shau prej qafe edhe u qum me luftu kunder njeri tjetrit...

experti_lu
16-05-07, 20:33
pash robt a jeni normal more popull,!!!!!!!!!!!!!!!!
hajt zoti ju nimofte te gjithve,bajani dertin ju jo,THAQI,jo HAMAMI. jarani i ka bo senet per veti....
qysh e tek ati nuk po u rruhet shume,krysorja BOSS-jarani...
nejse na kem shume BOSSA. ne kosove e kem tash edhe nje( BOSS-JUNIOR).
nifar UKE-en... me doket i thojne UKE-RUGOVA, bile qaj UKA, e meriton me kan boss.se besa u kan edhe djali i kryetarit...
nime nuk i ka hije mu kan boss-thaqit, se as babe as babgjysh si ki pas kryetar...
robt thaqit i ka hije me vra njeerz mas shpine..pse vlla ka hi ne mal pa sakic ai njeri,,ta kryn punen e vet thaqi te merret me vrasjet se ja ka zanat...
ej njerz hije per BOSS. i ka juniorit( UKES).....robt i lindur eshte per kontrabande,,,
secilli te merret me ate qe ja ka zanat more,,,, ahahahhahahahahhahahahahhahahhahahahahahhahhah.... ...

experti_lu
16-05-07, 20:44
nime krejte paskam harru....
qyreni njerez thuni qka doni mendoni qka doni...
mu me ka met borgj thaqi 1.000 sfr..kur kem lujte barbut ne dietikon ne zh...
robt me doket per jete s,po muj me ja nxerr borgjin se tash ush bo i MAAAAAAAADH,jarani..
ahhh expert tu thafte ajo dore se ja dha ato pare e nuk i kthej kurr ai far BOSSI....
... qka jau merr mendja a mundet UKA-JUNIORI. me ja nxerr qate borgj temin bre ati boss-it??????
robt si njani si tjetri dushk per gogel...thujne prej i mirit del i keqi prej te keqit del i miri...fjal popullore.
une shpresoj se djali hashimit ka me qen i mire!!!
siq e thash prej i mirit del i keqi...praj ibrahimit dul UKA...
prej hashimit ka ma dal naj djal i mire.........
vetem nje ju kisha lute ka njerzit se e kan dhan gjakun per kosoven mos prekni,,ju lutem se zoti ju vret....
perkulem para atyrve se dhan jeten per lirine e popullit..perkulem para tyre se e dhan gjakun per kete popull.... mi marrshin te ligat ata se jan bossa.....
robt i kisha rreh si qenin egabelit...tung

XheBraiLi
22-07-07, 17:21
ka tulifare budalle kjo toke....
veq sdi pse bre germoni edhe ofendoni tjetri si kqyrni punet ejuve.,..

RiannA
22-07-07, 20:25
Xhebrooo, Thaci esht person qe ka dal npublik edhe aj pret me vlersu dikush...edhe mendoj se shumica e shkrimeve jan fakte edhe nuk jan ofendime.

Sikur une kur tham: Thaci esht kon hajn ne CH e tash ban politik ne KS!

Peja-Boy
24-07-07, 16:25
Po GURI I MADH kjo kafe ashte ne Prishtine mi xhami te llapit rruges ne te majt i ka do gilindera te bardhe midis tretuari e ka zan ne kohen e shkijeve.Ky fare udbashi sillet perdit neper kafe te prishtines e djemt si ma rralle. Ky ne kohen e luftes u sillke me leje speciale pa i mungu qimja e flokut.

Une ndiva se kishin nis me i Ra floket more ??
Hahahahah Ishalla pe pshtoni edhe ju !! Akoma po lypni shpijuna a ??

Lijanna
26-07-07, 18:40
Une e njoh Thaqin- Kryetar te PDK-se

(e kete Thaqin qe qenka 'Bos i mafiase shqiptare', spo e njoh)

niemand
26-07-07, 19:20
Une e njoh Thaqin- Kryetar te PDK-se

(e kete Thaqin qe qenka 'Bos i mafiase shqiptare', spo e njoh)

Po mire mbase kete Thaqin.. qe keta po e quajn Bos i Mafias Shqiptare.. a mund te me thuash ti.. At Thaqin e asaj Partis Demokratike.. e njeh per te mire apo per te keq.. se po me intereson bukur shum te dij pak dhe te marrmendimet e te tjereve per te.. mbase si shum kam pyet por te paket jan ata qe me kan thene fjal te mira , e ndoshta ste pengon te shkuash nga dy tri fjal per te dhe ta dij edhe ti si femer se cfar mendimi ke per te , Pozitiv apo Negativ..?

Pershendetje

Lijanna
27-07-07, 12:41
Po mire mbase kete Thaqin.. qe keta po e quajn Bos i Mafias Shqiptare.. a mund te me thuash ti.. At Thaqin e asaj Partis Demokratike.. e njeh per te mire apo per te keq.. se po me intereson bukur shum te dij pak dhe te marrmendimet e te tjereve per te.. mbase si shum kam pyet por te paket jan ata qe me kan thene fjal te mira , e ndoshta ste pengon te shkuash nga dy tri fjal per te dhe ta dij edhe ti si femer se cfar mendimi ke per te , Pozitiv apo Negativ..?

Pershendetje

Mire pasi po te intereson mendimi im, ky eshte: Thaqin e njoh mbi te gjitha si njeri te mire, si POLITIKAN te mire, (mos te harroj edhe si nje ish-luftare te zoti te UCK-se)...etj. Thjesht kam mendim pozitiv per te!
I uroj shume sukses!

Murgesha
09-09-07, 12:22
http://www.b92.net/galerija/pics/2007/09/110407517146e2ce45b5942548912554.jpg

A din kush ta pėrkthej se ēfarė po shkruan nė kėtė foto bre se s`po mundem qė s`po mundem me i ra nė fije.

Ju falėnderoj paraprakisht...

yllbardh
09-09-07, 13:12
http://www.b92.net/galerija/pics/2007/09/110407517146e2ce45b5942548912554.jpg

A din kush ta pėrkthej se ēfarė po shkruan nė kėtė foto bre se s`po mundem qė s`po mundem me i ra nė fije.

Ju falėnderoj paraprakisht...

Qe bre(ori) oj murgesh une po mundohem: "Hasim Taci mundet dhe qeveria e serpis s'mundet"(hahaaaa dicka i paskan marrė lakmi Hashimit.....nck....nck....) "Mal i zi cka ke pritur?"

Abetare
09-09-07, 15:30
Thaqi qysh si fėmijė ka qen i urtė , nuk ka vjedh kurrė zot runa edhe Lapsat kur ja merrshin nxėnėsit e tjerė as qe ua kerkonte mė se i vinte turp , ka qenė shumė fėmijė me edukatė dhe ashtu mbeti deri mė sot ... Edhe nė Fakultet kush e njef e kemi parė Thaqin duke lexuar nė qetėsi nė biblioteken te barakat e konvikteve dhe nė biblioteken popullore , ishte shumė i sjellshem i kujdesshem dhe shumė me edukatė nė krahasim me tė tjerėt .. Dikush tha se ai ka vjedh nė Ch , rrenė koftė , ai njeri ska pas nevojė me vjedhė kurrė sepse ėshtė kan i lumtur me ata pak pasuri qė ka pas kurrė ska lakmu nė kafshata tė mėdha ...tash sa kohė jeta mė pėrplasi nė gyrbet e Thaqin nuk kam pas shancė mi pa mė por nuk besoj se ai ėshtė bėrė Boss e Mafii kurrsesi ju flas me fakte , fundja ai ishte i pari qė guxoj ta marrė hapin pėr Rambuje nėse ju kujtohet ende dhe kėtė gjė e ka bėrė nga trimėria e jo pėr aspekte fituese personale .... Kjo temė qenka thjeshtė provokim dhe rrenė e kulluar edhe pse nuk po du me qa kokėn me turlifar psikopati tė forumit mi bindė se kėto qė i flisni janė genjeshtra , po ja la kohės dhe zotit ...

Nėse Thaqi nuk ju pėlqen si Politikan nuk keni tė drejtė ti mvisheni edhe "epitete " tjera si Hajn, Mafi e Boss sepse veq hyni nė gjynah dhe e tregoni shpirtin tuaj tė zi qka ju denon zoti dhe ju sjellė tragjedi nė Familjet tuaja...


Mirėmbeteshi e ju lutem mos trilloni shumė se qdo gjė ju kthehet nė jetė ...


Me indinjatė qfarė lexova F.G

aroza
09-09-07, 16:44
http://www.b92.net/galerija/pics/2007/09/110407517146e2ce45b5942548912554.jpg

A din kush ta pėrkthej se ēfarė po shkruan nė kėtė foto bre se s`po mundem qė s`po mundem me i ra nė fije.

Ju falėnderoj paraprakisht...

Murgesha mos hyp mbi at' urė se ėshtė e minuar....hahahaa

Nuk dij a e ke xhiruar live apo ke gjurmuar faqe t'huaja, si do qė t'jet ėshtė mė e rrugės tė vizitohen urat dhe faqet shqipe, nėse jo pėr diēka tjetėr s'paku janė mė leht pėr t'i kuptuar "grafitet parazgjedhore".

Luani_fr
22-09-07, 11:20
pash robt a jeni normal more popull,!!!!!!!!!!!!!!!!
hajt zoti ju nimofte te gjithve,bajani dertin ju jo,THAQI,jo HAMAMI. jarani i ka bo senet per veti....
qysh e tek ati nuk po u rruhet shume,krysorja BOSS-jarani...
nejse na kem shume BOSSA. ne kosove e kem tash edhe nje( BOSS-JUNIOR).
nifar UKE-en... me doket i thojne UKE-RUGOVA, bile qaj UKA, e meriton me kan boss.se besa u kan edhe djali i kryetarit...
nime nuk i ka hije mu kan boss-thaqit, se as babe as babgjysh si ki pas kryetar...
ej njerz hije per BOSS. i ka juniorit( UKES).....robt i lindur eshte per kontrabande,,,
secilli te merret me ate qe ja ka zanat more,,,, ahahahhahahahahhahahahahhahahhahahahahahhahhah.... ...
Ketu keni te drejt, sepse krejt shkojn me tradit, Uka BOOS patjeter jakalan trashigimi Boosi i Kosoves Ibra pra, edhe thon se ka lidhje te ngushta me djalin e ish BOOSIt te serbise Milosheviqin, ashtu siq jakish lan amanet edhe vet ai BOOSIT te Kosoves.
Eky Thaqi po mundohen por jo more se nuk ka as tradit as trashegim per te qen as BOOSe as Mafi, dhe as Vrases tinxar, siq thot populli, vraj naten e vajto diten, pra ket Kulture ekishte Krye BOOSI i Kosoves.

Luani_fr
22-09-07, 11:35
http://www.b92.net/galerija/pics/2007/09/110407517146e2ce45b5942548912554.jpg

A din kush ta pėrkthej se ēfarė po shkruan nė kėtė foto bre se s`po mundem qė s`po mundem me i ra nė fije.

Ju falėnderoj paraprakisht...Po ne lidhje me ate se qka shkruan ne ate ure: Vlladika Artemie (meduket i kishes serbe ne Deqan) i esht ndaluar te shkoj ne mal te zi dhe nga mllefi kete ekan shkruajtun ne uren ne kufi Kosove-Maltezi dhe shkruan Origjinal : Hashim Thaqi mundet, vlladika Serbe nuk mundet, Mal i zi qfar ke pritur. pra keshtu shkruan , dhe sigurisht se nuk mund te thoj serbet per Ish BOOSIN (rugoven) sepse tevetmen shpres ekan patur ate ne Kosove dhe ai ka hyr eka dal kur ka dasht ne serbi- maltezi edhe ateher kur ishin masakrat mete tmerrshme ne kosove ai zoteria ngrejke dolli me Krye BOSIN e Serbis ne Beograd.


PARAGJYKIMET JAN TE DEMSHME EDHE PER SHENDETIN!

Arb
22-09-07, 13:00
Luan,

Keq po tu paraftyrojkan Bosssat... Mos u tut he burre.

Taci, cdo dite e ma shume ma ndryshe. Ni dite ska me e njofte as veteveten.

Luani_fr
22-09-07, 13:10
Luan,

Keq po tu paraftyrojkan Bosssat... Mos u tut he burre.

Taci, cdo dite e ma shume ma ndryshe. Ni dite ska me e njofte as veteveten.Patjeter meu tut more se une nuk jam prej etyre qe nuk tuten.

" tjer jan ata qe nuk tutet, te thella ikan rrenjet"

Dardani_K1
09-10-07, 17:39
Thaqi jo qe eshte vetem mafioz po ashte edhe nje lloj tradhetari se ai ashte qe e nenshkroi shpartallimin e UQK-s se bashku me Agim Qekun e disa shok te tij te cilet pasi qe morren premtime se do te jen ne krye te partive ata nenshkeruan pa u menduar dy her ja se qka thojne disa Luftetar dhe Komandanta te UQK-s te cilet kundershtuan dhe vetem se kundershtuan sode sillen rrugeve.


mms://www.vetevendosje.org/tmk.wma

qeleni kete link dhe ndegjojeni.ashte per te qajtun e kjo quhet vetem tradheti.

Pupi
10-10-07, 17:08
Thaqi qysh si fėmijė ka qen i urtė , nuk ka vjedh kurrė zot runa edhe Lapsat kur ja merrshin nxėnėsit e tjerė as qe ua kerkonte mė se i vinte turp , ka qenė shumė fėmijė me edukatė dhe ashtu mbeti deri mė sot ... Edhe nė Fakultet kush e njef e kemi parė Thaqin duke lexuar nė qetėsi nė biblioteken te barakat e konvikteve dhe nė biblioteken popullore , ishte shumė i sjellshem i kujdesshem dhe shumė me edukatė nė krahasim me tė tjerėt .. Dikush tha se ai ka vjedh nė Ch , rrenė koftė , ai njeri ska pas nevojė me vjedhė kurrė sepse ėshtė kan i lumtur me ata pak pasuri qė ka pas kurrė ska lakmu nė kafshata tė mėdha ...tash sa kohė jeta mė pėrplasi nė gyrbet e Thaqin nuk kam pas shancė mi pa mė por nuk besoj se ai ėshtė bėrė Boss e Mafii kurrsesi ju flas me fakte , fundja ai ishte i pari qė guxoj ta marrė hapin pėr Rambuje nėse ju kujtohet ende dhe kėtė gjė e ka bėrė nga trimėria e jo pėr aspekte fituese personale .... Kjo temė qenka thjeshtė provokim dhe rrenė e kulluar edhe pse nuk po du me qa kokėn me turlifar psikopati tė forumit mi bindė se kėto qė i flisni janė genjeshtra , po ja la kohės dhe zotit ...

Nėse Thaqi nuk ju pėlqen si Politikan nuk keni tė drejtė ti mvisheni edhe "epitete " tjera si Hajn, Mafi e Boss sepse veq hyni nė gjynah dhe e tregoni shpirtin tuaj tė zi qka ju denon zoti dhe ju sjellė tragjedi nė Familjet tuaja...


Mirėmbeteshi e ju lutem mos trilloni shumė se qdo gjė ju kthehet nė jetė ...


Me indinjatė qfarė lexova F.G
Jo Abetare, hiq fare ti mos u shqetso per kete.
Fali o zote nuk din cfar bejn/thojne,apo i bejn argatin dikujt!
Lexo qe ne fillim nga zoriu Dilaveri e deri te tek tukat si Arb e ku ti dije te gjithe.
Pata degjuar njeher nga nje mik nje thenje te bukur. E di mike me tha, po te shkosh ne psikiatri t'u thuash te semuarve atje se jeni te semur, te gjithe do te thojne, jo more na kan percaktuar dioagnozen gabim.

Kavaleri
11-10-07, 01:27
Thaqi qysh si fėmijė ka qen i urtė , nuk ka vjedh kurrė zot runa edhe Lapsat kur ja merrshin nxėnėsit e tjerė as qe ua kerkonte mė se i vinte turp , ka qenė shumė fėmijė me edukatė dhe ashtu mbeti deri mė sot ... Edhe nė Fakultet kush e njef e kemi parė Thaqin duke lexuar nė qetėsi nė biblioteken te barakat e konvikteve dhe nė biblioteken popullore , ishte shumė i sjellshem i kujdesshem dhe shumė me edukatė nė krahasim me tė tjerėt .. Dikush tha se ai ka vjedh nė Ch , rrenė koftė , ai njeri ska pas nevojė me vjedhė kurrė sepse ėshtė kan i lumtur me ata pak pasuri qė ka pas kurrė ska lakmu nė kafshata tė mėdha ...tash sa kohė jeta mė pėrplasi nė gyrbet e Thaqin nuk kam pas shancė mi pa mė por nuk besoj se ai ėshtė bėrė Boss e Mafii kurrsesi ju flas me fakte , fundja ai ishte i pari qė guxoj ta marrė hapin pėr Rambuje nėse ju kujtohet ende dhe kėtė gjė e ka bėrė nga trimėria e jo pėr aspekte fituese personale .... Kjo temė qenka thjeshtė provokim dhe rrenė e kulluar edhe pse nuk po du me qa kokėn me turlifar psikopati tė forumit mi bindė se kėto qė i flisni janė genjeshtra , po ja la kohės dhe zotit ...

Nėse Thaqi nuk ju pėlqen si Politikan nuk keni tė drejtė ti mvisheni edhe "epitete " tjera si Hajn, Mafi e Boss sepse veq hyni nė gjynah dhe e tregoni shpirtin tuaj tė zi qka ju denon zoti dhe ju sjellė tragjedi nė Familjet tuaja...


Mirėmbeteshi e ju lutem mos trilloni shumė se qdo gjė ju kthehet nė jetė ...


Me indinjatė qfarė lexova F.G

Mos u pikello me ket, se pse ku ka kritika ka edhe lavd.
Un p.s, jam me LDK-n, mire por po dua me then se nuk jam kunder Thaqit, e as nje Partije Shqiptare tjeter ne Kosove.
Nuk jemi te gjithe te njejt.
Neve na duhen Parti te ndryshme, se perndryshe vetem ne nje ngelet Kosova aty ku esht.

Jan dy sende pse PDK esht e mire, dhe pse nuk esht e mire.
1. E Mira: Esht e mire se pse na duhet edhe nje Thaq per Shkijet ne Kosv, qe te frigohen Kriminelet serb ne Kosove.

2. E keqja: Se pse kan vra UCK-n ate qe ka qen me LDK.
E per ket te dyten jam i bindur qe nuk mundeni te arriseni simpati, se pse simpatija nuk arritet me Zort, apo me Krime ndaj Luftarve te Liris se Vendit.

Pak jasht temes, por mundeni edhe me shlyer.
Rrespket te gjithve qe kan Luftu,turp per ata qe kan Vra Luftaret e Kosves.

illyria
11-10-07, 21:46
Hashimi i ka njerėzit e vet,nuk ka nevojė ai personalisht tė mirret me krime tė organizuara.
Sylejman Selimi.Nėse ky njeri ka pak lidhje me Hashimin,atėherė me gjasė qė Hashimi ka lidhje me MAFI sepse vetė Sylejman Selimi ėshtė shok i ngusht dhe i pandashėm i kryemafiozėve shqiptarė nė botė dhe nė Kosovė.
Do ta pėrmendi kėtu vetėm lidhjen e tijė me kartelin shqiptaro-mafioz holandez dhe spanjol nė krye tė tė cilit qėndron PLAKU.Ata e dijnė kush ėshtė plaku.
Le ta dijnė ata qė ne e dijmė.

Peja-Boy
12-10-07, 20:20
-- Kryetari Partisė Demokratike tė Kosovės, Hashim Thaēi ėshtė njė nga bosėt kryesorė tė mafiasė sė Kosovės, i cili nga secila punė e ka pėrqindjen.
Gazeta theksoi se qė nga koha e bisedave nė Rambuje Europoli [Organizata Policore Evropiane, me seli nė Hagė] i ka njohtuar tė gjithė pjesėmarrėsit pėr veprimet kriminale tė udhėheqėsit tė dikurshėm tė UĒK, mirėpo edhe pėrkundėr kėsaj ai ka mbetur si njė nga pjesėmarrėsit e rėndėsishėm tė konferencės. "Thaēi ėshtė shumė aktiv nė kontrabandėn e veturave tė vjedhura, drogės, armėve dhe prostitutave, nė lidhje tė ngushtė me importin ilegal tė karburanteve nga Serbia dhe Mali i Zi, dhe pjesėrisht edhe nė kontrabandėn me cigare", theksohet nė tekstin bashkė me vėrejtjen se nė Kosovė tėrė veprimtaria kriminale po zhvillohet sipas familjeve, kėshtu qė me saktėsi nuk dihet kush ēka punon dhe me kė guxon tė vendosė lidhje. Bashkėpunėtori i tij mė i afėrt nė kontrabandėn me automobila ėshtė kushėriri Fadil Thaēi, me tė cilin nė kėtė punė bashkėpunon banda Kitaj nga Klina. Pėrmes kushėririt tjetėr Menduh Thaēit ai e bėn rishitjen e drogės dhe vajzave pėr argėtim. Pėrveē tyre Betush Zihugoli dhe Engjell Shabanaj, i quajtur 'Ėngjėlli' i cili ėshtė pronar i njė kafeneje nė Prishtinė ku i sjellin prostitutat.
Menduh Thaēit nė kontrabandėn me armė i ndihmon Bajrush Sejdiu, bashkėshorti i motres sė Hashimit, i ngarkuar pėr "furnizime" nga Bullgaria dhe Maqedonia. Hashim Thaēit i takon edhe "Petroli i Kosovės", dhe qė karburantet i sjell nga Serbia dhe Mali i Zi dhe nga Maqedonia pėrmes kanaleve tė fshehta".


************************************************** *******

Kjo ėshtė katastrofė!

Njerėz tė ketillė mos e thashtė Zoti me ardhė nė pushtet.

Ky leje qe e shkatrron Shtetin por edhe Vetveten ...me Kon Boss baram per vetveten kish dij me Perparu pak !!

aroza
12-10-07, 21:19
-- Kryetari Partisė Demokratike tė Kosovės, Hashim Thaēi ėshtė njė nga bosėt kryesorė tė mafiasė sė Kosovės, i cili nga secila punė e ka pėrqindjen.
Gazeta theksoi se qė nga koha e bisedave nė Rambuje Europoli [Organizata Policore Evropiane, me seli nė Hagė] i ka njohtuar tė gjithė pjesėmarrėsit pėr veprimet kriminale tė udhėheqėsit tė dikurshėm tė UĒK, mirėpo edhe pėrkundėr kėsaj ai ka mbetur si njė nga pjesėmarrėsit e rėndėsishėm tė konferencės. "Thaēi ėshtė shumė aktiv nė kontrabandėn e veturave tė vjedhura, drogės, armėve dhe prostitutave, nė lidhje tė ngushtė me importin ilegal tė karburanteve nga Serbia dhe Mali i Zi, dhe pjesėrisht edhe nė kontrabandėn me cigare", theksohet nė tekstin bashkė me vėrejtjen se nė Kosovė tėrė veprimtaria kriminale po zhvillohet sipas familjeve, kėshtu qė me saktėsi nuk dihet kush ēka punon dhe me kė guxon tė vendosė lidhje. Bashkėpunėtori i tij mė i afėrt nė kontrabandėn me automobila ėshtė kushėriri Fadil Thaēi, me tė cilin nė kėtė punė bashkėpunon banda Kitaj nga Klina. Pėrmes kushėririt tjetėr Menduh Thaēit ai e bėn rishitjen e drogės dhe vajzave pėr argėtim. Pėrveē tyre Betush Zihugoli dhe Engjell Shabanaj, i quajtur 'Ėngjėlli' i cili ėshtė pronar i njė kafeneje nė Prishtinė ku i sjellin prostitutat.
Menduh Thaēit nė kontrabandėn me armė i ndihmon Bajrush Sejdiu, bashkėshorti i motres sė Hashimit, i ngarkuar pėr "furnizime" nga Bullgaria dhe Maqedonia. Hashim Thaēit i takon edhe "Petroli i Kosovės", dhe qė karburantet i sjell nga Serbia dhe Mali i Zi dhe nga Maqedonia pėrmes kanaleve tė fshehta".


************************************************** *******Ėshtė ky vetėm njėri nga marifetet e qarshisė sė beogradit qė botohen nė gazetėn borba dhe qė, fatkeqėsisht nga ca rrugaē, me lezet pėrkthehen e botohen nė gazetėn klandestine "Borba sot" nė Prishtinė.

Krimi, kriminelet, bosėt, bandat, e mafit, tashi duken pėr fushe.

Vetėm tė verbėrit dhe tė marrėt nuk vėrejn, derisa tjerėt qė etiketojnė bien nėn nivelin e dy kategorive tė para (qorrave e budallejve).

Zero Cool
12-10-07, 21:31
Ėshtė ky vetėm njėri nga marifetet e qarshisė sė beogradit qė botohen nė gazetėn borba dhe qė, fatkeqėsisht nga ca rrugaē, me lezet pėrkthehen e botohen nė gazetėn klandestine "Borba sot" nė Prishtinė.

Krimi, kriminelet, bosėt, bandat, e mafit, tashi duken pėr fushe.

Vetėm tė verbėrit dhe tė marrėt nuk vėrejn, derisa tjerėt qė etiketojnė bien nėn nivelin e dy kategorive tė para (qorrave e budallejve).

apsolutisht dakord

Pupi
13-10-07, 20:51
Aristotelit i thanė:

E di Aristotel ti se njerzia te shajnė prapa shpine.
Nuk e di, nuk i kam dėgjuar fundja.
Por, prapa shpine ata edhe le tė mė mbysin:wink: !

Liridoni_Shkup
28-10-07, 06:49
Me vjen keq qe duhet te shprehi mendimin tim ne raste te ketilla pasi qe secili politikan " THUHET " qe mban nje band te tyre qe e udhheq per KRIM!

Me sa duket politikanet tashme ne parlamentet shqiptare po luajn lojen " Si te behesh MILIONER " sipas mediumeve te ndryshme ashtu pershkruhen " DISA POLITIKAN " te cilen tashme nuk eshte per tu quditur se qfar po bejne meqese eshte fjala per BOSSAT E MAFISE SHQIPTARE, keta " THAĒI " e kan te lindur ate, po te shikojm me gjersisht, Menduh Thaēi kryetari i partis demokratike shqiptare ( PDSH ) ne Maqedoni, tashme jan edhe ne qeveri po shifen rezultatet e punes perderisa ne kemi nevoj per politik politikanet ton kan nevoj per FORC qe ti mbizotrojn vendet dhe te punojn ashtu siq duan vet, kerkoj ndjes qe po i them disa fjal te cilet nuk duhet te ceken neper forume " Arsya : po e marim ftyren tone " po qfar te themi tjeter kur qe ne parlamentin e Maqedonis ( ILIRIDES ) politikanet tane po rihen mes vehti me vjen keq qe duhet te ceki perseri Kryetarin e Partis Demokratike Shqiptare ( PDSH ) Zotri. Menduh Thaēin, me qudit nje gje a thua gjith " Thaēi " jan keshtu ju shkon per gjaku ndoshta kjo, " Si mund te spjegohet nje KRIM? "

1. Krim e quajm nje njeri qe ben diqka per popull " PER EMER TE VETIN "

2. Krim e quajm nje njeri i cili po te isha une ne partin e tij dhe kam vrar dy persona te lirohem nga burgu pershkak qe tashme une jam Antar i ashtuquajterit " THAĒIS CLAN "

3. Krim e quajm ate qe ne parlament rahen pa mas " PER DIQ QE ESHTE E NEVOJSHMERIA E TIJ "

4. Krim e quajm nje politikan i cili mban pergjithsi per clanin e tij " QE HYJN NE LIST VETEM KRIMINELET APO NDOSHTA EDHE LUFTAR TE ( UĒK-sė) TE CILET TASHME JAN TE KORUPTUAR"

4. Krim e quajm ate qe e bejm per nje vend qe i duhet vetem nje send e ne e pshtjellim punen " PERDERISA TE FITOJM DIQKA "

5. Krim e quajm ate qe nese nje politikan i ben shoqeri nje krimineli " ATIJ PERSONI I CILI SHET DROGEN "


Te shenuarat ne thojza jan ata te cilet ne mendojm qe bejn edhe pse ka shum pun tjera, mirpo tash momentalisht jam duke ikur ne pun ndoshta ndonjeher tjeter do ti sqarojm me mire, se po deshe te jetosh me mir thuan bilem hiqe ate qe e ke bark mos e le ashtu, ne nuk jemi persona qe spijunojm ne jemi persona qe sun e mbajm fjalen se na han ajo...

PS : Gjaku me gjak, Haku me hak!

Mos dergoni pas meje tema me citimin tim qe te me kundershtoni se edhe une jam KRIMINEL i Partis Demokratike Shqiptare ( PDSH ) per Maqedoni!