PDA

View Full Version : Pse I.Rugova e nderroj listen e kandidateve per zgjedhje?


Urani
23-07-04, 08:26
Ok pasi qe nuk po kuptoni se Jerliu eshte ne spital per shkak te listes, ateher a me tregoni se pse Rugova sot e ka nderruar listen dhe Fadil Gecin nga rendi i 47-te e ka tkhyer ne 10 te paret. Pse ka ndodhur kjo. Une e di se Gecet e Drenices kete e kane kerkuar. Keto te gjitha i kam lexuar dhe mos mendoni se po shkruaj per inate te dikujt , por vetem per ta biseduardhe ta shohe se si po reagojne ata te LDK-se dhe forumistet e PDK-se. Nisnja

driton
23-07-04, 12:14
pėr mi shti me folė budallėt dhe Kloshoratė sikur ti.

hahahaahahahaahahahha

MemphiSx
23-07-04, 13:12
Urani pse e ki nderru nickun ma mir e ki pas Ardi_Pr

Mos thuj qe sje ai se po shihesh se krejt Propagandat po i merr Ne Kohen Ditore

Keshtu qe kur e dim se kush je ti sja vlen me repliku me ty sepse je shum i rrezikshem edhe Forumistav po ju kercenohesh ne vend te argumenteve merresh me kercenime keshtu qe qdo tem e jotja ska kuptim fare :)

Urani
24-07-04, 09:38
Jo memphisX e ki gabim se nuk njoh kuraf ardi e as qe e kam pas endojeher kete emer dhe po te them se para nje jave hyra ketu. po mendo cka te dush se ketu njeriu po shkrujka cka te doje. Por i lutem ketyre qe e mirembjane kete faqe qe te mos lejojne te fyhen njerezit ketu. E shiko ate dritonin se si po me fyen kjo nuk ehste e drejte> me zor askend spo e shti me shkru edhe tjetra ate qe deshironi ju une nuk mund ta shkruaj vetem per qefin e juaj.

fadil
24-07-04, 13:36
Rugova ndryshon listėn zgjedhore tė Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė LDK-sė

Njė ditė para skadimit tė afatit pėr dorėzimin e listave zgjedhore

“KOHA DITORE”
PRISHTINĖ, 22 KORRIK - Lista e kandidatėve tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės (LDK) pėr zgjedhjet parlamentare ka pėsuar ndryshime nga ajo qė ishte paraqitur nė Kėshillin e Pėrgjithshėm tė kėsaj partie, i cili nuk kishte kaluar nė mėnyrė tė zakonshme. Sipas burimeve tė “Kohės ditore”, lista ka pėsuar ndryshime me urdhėr tė presidentit tė Kosovės dhe kryetarit tė LDK-sė, Ibrahim Rugova. Nė listėn e re nė mesin e 10 kandidatėve tė parė ėshtė deputeti Fadil Geci, i cili kishte shprehur pakėnaqėsinė mė tė madhe me rangimin e tij tė mėparshėm nė vendin e 47 tė listės. “Mbrėmė ka biseduar presidenti me Fadilin dhe e ka pyetur se cilėn pozitė nė listė e dėshiron. ...”, tha burimi i gazetės...

Rugova e drejton LDK.ne krejtesishte ne menyren Komuniste se ne kjohen e enver Hoxhes.

Dilaver
24-07-04, 17:04
Po ku po tė bėhet dert ty se a e ndėrroi listen apo jo a mos deshe edhe ty me ta fut nė listė?

Po hajt ti futoj zgjedhjet e mos u merzit per LDK se a ndėrojnė listat a si i bėjnė ato.

fadil
25-07-04, 10:38
Po me intereson se jam qytetar i Kosoves dhe deshiroj qe ne parlament te kete deputet te zgjedhur nga populli e jo nga familjarizmi, korrupsioni dhe kerrcnimet apo grushtimi i atyre qe se deshirojn,

MemphiSx
25-07-04, 10:50
fadil nese po te intereson per listen e LDK-se ja ku e ki edhe me trego qka din ti per ket list se cilet jan kriminela

Edhe masnej publiko ti listen e PDK-se ne ate liste deri en numrin 20 krejt jan kriminela une me fakte ti japi shennimet


LISTA E KANDIDATĖVE TĖ LDK-sė TĖ PROPOZUAR PĖR DEPUTĖT TĖ KUVENDIT TĖ KOSOVĖS NĖ ZGJEDHJET NACIONALE TĖ 23 TETORIT 2004,SIPAS NUMRIT RENDOR 1-110

1. Ibrahim Rugova, 2. Kolė Berisha, 3. Nekibe Kelmendi 4. Nexhat Daci, 5. Sabri Hamiti, 6. Melihate Tėrmkolli, 7. Fatmir Sejdiu, 8. Alush Gashi, 9. Sanije Aliaj, 10. Naim Jerliu, 11. Ymer Muhaxheri, 12. Samije Zeqiraj, 13. Fadil Kryeziu, 14. Fadil Geci, 15. Remzije Nimani, 16. Fehmi Vula, 17. Fatmir Rexhepi, 18. Zyhrie Maloku, 19. Nimon Alimusaj, 20. Ramadan Kelmendi, 21. Nurishahe Hulaj, 22. Agim Krasniqi, 23. Ilaz Pireva, 24. Gjulshen Berisha, 25. Haki Shatri, 26. Ibush Jonuzi, 27. Nafije Berisha, 28. Lulzim Zeneli, 29. Behxhet Brajshori, 30. Brikenda Kryeziu, 31. Milazim Haliti, 32. Ramadan Musliu, 33. Besa Gaxheri, 34. Nexhat Rexha, 35. Naser Osmani, 36. Naxhije Doēi, 37. Ragip Zekolli, 38. Fetah Berisha, 39. Rudina Bukoshi, 40. Lutfi Zharku, 41. Shaban Halimi, 42. Qibrije Hoxha, 43. Januz Kastrati, 44. Fadil Gashi, 45. Lumnie Hyseni, 46. Kamber Kamberi, 47. Jusuf Sutaj, 48. Sinavere Rysha, 49. Sadudin Berisha, 50. Ilmi Ahmeti 51. Sofije Hargji, 52. Ali Sadriu, 53. Mehdi Bardhi, 54. Mevlyde Saraqi, 55. Qazim Kabashi, 56. Sabit Rrustemi, 57. Fatmire Berisha, 58. Faruk Guri, 59. Tomė Hajdaraj, 60. Afėrdita Strellci, 61. Esad Dauti, 62. Gani Prekopuca, 63. Sofije Janova, 64. Blerim Baruti, 65. Shemsidin Horosani, 66. Hatixhe Berisha, 67. Mahir Morina, 68. Mehmet Neziri, 69. Sadri Ferati, 70. Malush Tullumi, 71. Qemajl Ahmeti, 72. Haki Sinani, 73. Haki Imeri, 74. Fahrush Rexhepi, 75. Tahir Isufaj, 76. Nebih Zariqi, 77. Skender Gashi, 78. Teuta Musa, 79. Shefki Ukaj, 80. Shkėlzen Hyseni, 81. Bernard Oroshi, 82. Ismet Mjaku, 83. Sylejman Morina, 84. Hebib Shehu, 85. Zylbehar Hasallari, 86. Feride Rushiti, 87. Fadil Jashari, 88. Xhemajli Shala, 89. Kadrie Ramadani, 90. Bahri Thaēi, 91. Bardhyl Syla, 92. Rifat Osmanaj, 93. Qerkin Veseli, 94. Musafer Luma 95. Fetah Rudi, 96. Izet Abdyli, 97. Jetulla Behrami, 98. Florim Grajēevci, 99. Mevlide Dulahu, 100. Rexhep Kelani, 101. Kujtim Popaj, 102. Lulije Buzhala, 103. Bajrush Ymeri, 104. Kemail Hashani, 105. Galdim Krasniqi, 106. Shukri Vezaj, 107. Sejdė Tolaj, 108. Shaban Berisha, 109. Bajram Mustafa, 110. Ganimete Shala

fadil
27-07-04, 17:39
Pergjigjje:

Ibrahim Rugoven me e ndrruar radhitjen e pretendenteve per deputet e kan detyruar Grushtat e Fadil Gecit , dhe Rugova eshte friguar nga Fadil Geci dhe eshte detyruar te ja plotsoj deshiren Fadilit ashtu siq ky ka pasur deshir,

Kriminel eshte gjdo njeri qe denohet me ligje.
e Fadil Geci per veprimin e tije denohet me ligje, e ky ne vende se te denohet eshte shperblyre , pasi nga radhitja e 47 eshte transferuar ne listen e 12 apo 14.
a nuk i eshte bere nje privilegj ne krimineli ne kete raste?

ska asnje pergjigjje tjeter perpos te thuhet PO

MemphiSx
28-07-04, 07:05
mu po me intereson me pa listen e PDK-se shume

edhe me dit pse Demir Lima nuk eshte ne 10-en e pare por ne numrin 26 apo 27
Kjo tregon me se miri per marredheniet e PDK-se me familjen Limaj

Mos mendoni qe keni me mrri deri ne numrin 20 sivjet e le mo ne 25 apo 26 ;)

fadil
28-07-04, 17:06
Pershendetje:

Ketu eshte pyetja se perse Ibrahim Rugova e ndryshoj listen e pretendenteve per deputet?
dhe ti pergjigjukesaj pyetje e mos e anashkalo temen.

por pasi qe ti nuk ke pergjigjje ne kete pyetje apo po ke frik se te takon Fadil Geci e te grushton edhe ty siq i ka grushtuar ata tjeret. e ti nga friga mundohesh te ja ndryshosh kahjen pyetjes.

Demir Lima vellau i legjendes se historis se Kosoves Fatmir Lima nuk eshte ne numrin 25 apo 26 siq thua ti por eshte ne 14 ose 15.

dhe kjo tregon shum kjart se ju dhe bashkmendimtaret e juaj nuk keni as nje qellim tjeter perpos perqarjes se shoqeris Kosovare me genjeshtra . thjeshte e luani rolin e sherbimeve te huaja sekrete.

Dilaver
28-07-04, 19:06
Leri ti listat e LDK-sė e mirru me problemet nė taborrin tėnd!

Fadil Geci duhet tė jetė aty per hamshor tė cilėt nuk njofin gjuh tjetėr pos grushtit hundėve si GANI KOCI e hamshor tė tillė.

MemphiSx
29-07-04, 07:56
o fadil une listen e LDK-se ta qita me pa se qysh eshte puna

Edhe mos rrej se Demir Lima eshte i 14 apo i 15 se Demir Lima eshte i 26 ne list:) Shum ishe i lezetshem kur po rrejshe ahahahaha

fadil
30-07-04, 17:07
Pershendetje:

Po po Fadil Geci duhet patjeter te jet i privilegjuar nga LDK-ja pasi qe ju veq me njerzit si Fadil Geci nkofte me e mbajtur edhe naj dite LDK.ne pa u shkatrruar duke i grushtuar ata qe jan kunder juve dhe duke i kerrcnuar me likuidim ata qe largohen apo siq po thoni ju dezertojn nga LDK.ja.

jo jo kumunista nuk do te ja arrini ka kaluar kjo kohe . pasi qe kjo kohe i ka takuar shekullit te 17 e tashti jemi ne shekullin e 21 .

keni deshtuar dhe nuk i duhi me popullit te tille qfar jeni KOMUNISTA

MemphiSx
30-07-04, 21:38
Prap i ki ik pyetjes fadil

Humb veq pak kohe per pergjigje :)

fadil
31-07-04, 21:05
Pershendetje:

une shkruaj sipas titullit e jo sipas deshirave tua.

dhe une kam shkruar ate qe eshte e vertet pavarsishte a te pelqen ty a jo, pasi qe une ketu edhe tek e fundit sjam per ti plotsuar ty deshirat.

por jam hyr te shkruaj fakte te cilat jan te pamohueshme. dhe te pakundershtueshme me fakte.

MemphiSx
31-07-04, 22:58
O fadil pasha ty une u knaqa krejt idet tuja po em pelqejn shume

Ani qito qka po rren po knaqana bre tuj kesh Veq po menoj athu a ka Kosova shum ksi njerz si ti

Mu po me dhimbset familja Limaj me mbet pas dore keshtu nga vet kreu i PDK-se Turp mu po me vjen per ju ???

kaedhemazi
06-08-04, 10:49
Pse ju ka tek me e nderru edhe se eshte Kryetar i Partis se tij dhe ka te drejt.
A kini dicka kunder ???

nitushe
07-10-04, 18:03
hahahah kom ndi qe ishin pas rreh llom ishin pas bo qka pem dhimen hhaahahahah jane reh per kariga sa te ult,po shihet se far njerzi ka atu :twisted:

Krokodilli
07-10-04, 18:23
kush u rre bre,,,, te LDK-se ja kan nis mu grushtu a?
qka se nin njeri -nje here paqesor,, tash boksera

progoni
07-10-04, 18:41
kush u rre bre,,,, te LDK-se ja kan nis mu grushtu a?
qka se nin njeri -nje here paqesor,, tash boksera

Krokodill e kemi pas njėfar DannyAus qatje nga kungurasi,qysh ta kishė vjedh profilin krejt,me qat ditė qė erdhe ti KROKODILL ai na iku DanyyAus nė qofse e shef ndo kund ,besa jam ka e pres i bėj tė fala.

A pėr kėta tė LDK po jan edhe boksera ,sa qė i futin kėt llojin e DannyAus nė dimi tė grave,sa qė i ndrron nik-name si shpesh dhe ēdo gjė nė profil e kan jovalid.

P.s.
KROKODILL unė pėr atė DannyAus e pata jo pėr ty,veq thash je afėr ,

Krokodilli
08-10-04, 07:26
kush u rre bre,,,, te LDK-se ja kan nis mu grushtu a?
qka se nin njeri -nje here paqesor,, tash boksera

Krokodill e kemi pas njėfar DannyAus qatje nga kungurasi,qysh ta kishė vjedh profilin krejt,me qat ditė qė erdhe ti KROKODILL ai na iku DanyyAus nė qofse e shef ndo kund ,besa jam ka e pres i bėj tė fala.

A pėr kėta tė LDK po jan edhe boksera ,sa qė i futin kėt llojin e DannyAus nė dimi tė grave,sa qė i ndrron nik-name si shpesh dhe ēdo gjė nė profil e kan jovalid.

P.s.
KROKODILL unė pėr atė DannyAus e pata jo pėr ty,veq thash je afėr ,

hehe pershendetje progoni....eshte e 3ta here qe ma permend ket DannyAus,, sidoqoft te pershendes

Kaltrina
08-10-04, 07:51
kush u rre bre,,,, te LDK-se ja kan nis mu grushtu a?
qka se nin njeri -nje here paqesor,, tash boksera

hahaha kuku edhe po rrehen, o ishalla se nxajne rugoven perfuni me ja thy dhembet se tani smundet mu xgerdhi gjate zgjedhjeve :roll: hiihihihihihiihih

progoni
08-10-04, 09:20
kush u rre bre,,,, te LDK-se ja kan nis mu grushtu a?
qka se nin njeri -nje here paqesor,, tash boksera

Krokodill e kemi pas njėfar DannyAus qatje nga kungurasi,qysh ta kishė vjedh profilin krejt,me qat ditė qė erdhe ti KROKODILL ai na iku DanyyAus nė qofse e shef ndo kund ,besa jam ka e pres i bėj tė fala.

A pėr kėta tė LDK po jan edhe boksera ,sa qė i futin kėt llojin e DannyAus nė dimi tė grave,sa qė i ndrron nik-name si shpesh dhe ēdo gjė nė profil e kan jovalid.

P.s.
KROKODILL unė pėr atė DannyAus e pata jo pėr ty,veq thash je afėr ,

hehe pershendetje progoni....eshte e 3ta here qe ma permend ket DannyAus,, sidoqoft te pershendes

KROKODILL na ka humb nuk po e gjejm kund,http://www.prishtina.com/forum/viewtopic.php?t=78&start=30unė tani po ta qes edhe galerin pej kushit u ndam,e ma nuk u pam

painkiller
08-10-04, 21:10
Realiteti asht ky.
LDK-ja shitet sikur parti "teper" demokratike{sa qe as ne Amerik nuk ka keshtu|,e punet i kan "hiq".Komunistat ma te mdhaj jan ne LDK,te cilet mendojne se Kosova duhet me pas tjeter flamur e jo flamurin kuq e zi per te cilin eshte derdh aq shume gjak.Ma shkurt kan qef qe megjithate shqiptaret e gjore mu bo pik e pes sepse keshtu e lyp "demokracia".
Edhe kan qef me i thirre te gjithe te tjeret "marksista" a po ku ta di une.
M ashkurt vetem qysh te ju "teket" atyre.
Po me vjen keq prej disave te cilet jan ne LDK edhe kan qellime te mira,por mjerisht shumica jan "katastrof".
Zoti e bekoft kosoven{jo shqiptaret},NATO-n {Jo TMK_ne},Ameriken{Jo Kosoven} Ho Ho Ho Ho :shock: