PDA

View Full Version : Zgjedhjet parlamentare nė Kosovė


GjIlAnAsI_cSi
04-09-04, 09:12
Kane kaluar me shume se 5 vjet nga clirimi i Kosovės dhe kete vjeshte ne Kosove do te mbahen serrisht zgjedhje parlamentare, te dytat ne kapitullin e ri te historise se Kosoves. Banoret e Kosoves do te thirren serrisht perpara kutive te votimit per te zgjedhur lidershipin e tyre politik qe do ti udheheqi ne 4 vitet qe do te vine. Por perpara se zgjedhjet te mbahen ne tetor, fushata elektorale e partive politike do tu serviri shqiptareve alternativat e tyre per adresimin e problemeve te jetes shqiptare. Eshte ky nje shans i mire per te gjithe shqiptaret per te dhene mendimin e tyre.

Ftoj te gjithe antaret e forumit qe banojne ne Kosove qe tu japin pergjigje pyetjeve te meposhtme duke ndare me ne mendimin e tyre mbi zgjedhjet dhe gjendjen e Kosoves:

- A do te shkoni te votoni ne tetor?
- Dhe per kete do te Votoni?
- Si ka ndryshuar gjendja ne Kosove ne keto 4 vjet?
- A jeni optimist per te ardhmen e Kosoves?
- Cilat mendoni ju jane problemet me serioze qe hasni ne jeten tuaj ne Kosove?
- A mendoni se partite politike po afrojne zgjidhje te problemet qe ju shqetesojne ju?

Mjaftojn Kto Per Diskutim.

Gjith Te Mirat.

MemphiSx
04-09-04, 09:56
Po pergjigjem me rend

Do te dal ne zgjedhje

Do te votoj per LDK-ne

Gjendja per kto 4 vite ka ndryshuar ne te mir te Kosoves

Normal qe jam optimist edhe e ardhmja e Kosoves eshte ne duar te sigurta ;) pra ne duar te qytetarve te Kosoves

Problimi kryesor eshte papunesia edhe krminaliteti mendoj qe keto dy gjera mbas zgjedhjeve do te punohet me shume ne drejtim te ketyre dukurive negative qe po ndodhin ne KOSOVE

Te gjitha partit politike ne programet e tyre permendet pavaresia e KOSOVES po sa e si punojn ato parti per Pavarsin e Kosoves koha po e deshmon
Mendoj se LDK-ja eshte partia me serioze ne ket drejtim :)

fadil
04-09-04, 14:47
Pershendetje:

Fillimisht dua ti ftoj te gjithe qytetaret e Kosoves qe diten e votimeve te dalin masovikisht ne zgjedhje dhe te ja japin voten kujt do qe ata deshirojn.

Pse e beje kete ftes?
Sepse Kosova perbehet nga 90 perqind shqiptar kurse dhejtperqind Minoritete.

Ne Zgjedhjet e kaluara Pjesmarja ne zgjedhje nuk ishte e deshirueshme dhe kjo neglizhenc e qytetarve te Kosoves i kushtoj Kuvendit te Kosoves me njezet ulse plus Njezet te tjera qe jav ka falur me nenshkrimin e Korrnizes kushtetuese Ibrahim Rugova dhe Klika etije .

Prandaj dalja ne zgjedhje eshte ne interes te te gjithe shqiptarve dhe me e mir eshte te ket deputet shqiptar se serbe nga cilado Parti Politike.

Ne Mandatin qe po perfundon te instutucioneve te Kosoves perpos Kryeministrit te Kosoves mendoj se kan deshtuar qe te gjithe te ndertojn diqka te dukshme per qytetaret e kosoves, Ibrahim Rugova ka qen nene sanksione nga Bashksia Nderkombtare dhe nuk ju ka dhene rasti asnjeher te merr pjes ne ndonje Forum Politik te Rendesishem per Kosoven, perpos nje takimi qe pati me Kofi Anan por edhe Ky takim nukpat dhe nukpritet te kete asgje konkrete per Kosovaret, Pasiqe kofi Anan nuk eshte asgje me shum se nje zedhenes i bashksis Nderkombtare pasi qe Politiken Botrore e bejen shtete e fuqishme siSH.B.A.te dhe vendet tjera te rendesishme .
Nexhat Daci ka qen nje kukull i Ibrahim Rugoves dhe nuk i ka kryer me nder Obligimet qe ka marrur nga zgjedhsuit kosovar dhe nga posti qe ka, pasi qe me veprimet e tije ky eshte munduar qe ti kontriboj LDK.se e Jo Kosoves dhe kosovarve.

Kurse Kryeministri i Kosoves Bajram Rexhepi me kapacitet e veta ka bere te pamunduren qe ta ndertoj nje qeverisje te rrespektuar ne bote dhe fatmirsishte ne nje mas te madhe ja ka arrit, dhe kjo eshte me shume merit personale e Bajram Rexhepit, Madje Kryeministri i Kosoves ka bere edhe disa vizita te rendesishme ne bote siq ishin dy takime me sekretarin e shtetit Amerikan Kolin Pavell,Ministrin Britanik per Ovrop Denik Mekshejn, ka vizituar Brukselin dhe shume qendra te rendesishme per Politiken Botrore , Vizat e Bajram Rexhepit kan qen mendoj shume te dobishme per Kosoven dhe Kosovaret, Njekohsishte Bajram Rexhepi me Logjiken e shendoshe Politike ka arritur te krijoj nje klim te qete nderpartiake duke e udhehequr nje qeveri te nje kualicioni te gjere qe ka qen njera ndoshta nder sfidat me te renda dhe me te sukseshme per Bajram Rexhepin.
Mirpo Bajram Rexhepi sote eshte njeri nder Politikanet me te Rrespektuar ne Bote. kete e deshmon edhe rrespektiqe ka bashksia nderkombtare per te. Gjithashtu edhe ne nje sondazhe Individual Bajram Rexhepi ka dalurpolitikani numer nje ne Kosove.

Hashim Thaqi gjate kesaj qeverisje nuk kishte ndonje poste te rendesishem Politik ne instutucionet e Kosoves por si Kryetar i Partis Demokratike ka arritur te luaj nje role te rendesishem ne skenen kosovare dhe nderkombtare, edhe ky gjate kesaj periudhe kapasur nje aktivitet te ngjeshur diplomatik ne Evrop dhe Amerik, dy takime me Havier Solanen, vizita te shpeshta ne Amerik, takime te rendesishme ne shtepin e Bardhe dhe Pentagon ,Pershkak te rrespektit qe ka nga Amerikanet ishte i ftuar ne konventen e Demokratve ku u inuagurua per President Gjon Kerri ne te cilin takim merrnin pjes mese 500 Burrshtetassi Kryeminstra dhe Kryetar shtetesh.

Ramush Haradinaj me shum ka zhvilluar nje aktivitet per shtrirjen e elektoratit ne radhet e partissetije pasi ne skenen Kosovare nuk kapasur ndonje ndikim te rendesishem qe do te ishte i vequar ne skenen politike Kosovare.

Duke u bazuar ne te dhenat e lartcekura Ibrahim Rugova dhe LDK.ja jan ne nje gjendje te rende dhe ne nje rruge qe as ata vete nuke dijne seku jan ka shkojn , dhe sipasoj e kesaj nga kjoparti kan dhene dorheqje nje numer i madhe i intelektualve qe kan qen antar te Kryesise kesaj parti seper elektorat spo flasim, por nje dihet se kur nga nje parti Largohen Intelektualet atehernuk kan se qkaqendrojn ne te votuesit e thjesht.

Partia Demokratike e Udhehequr nga Hashim Thaqi kaarritur ta Profesionalizoj dhe te krijoj nje klikm Demokratike ne Partin etije duke i afruar rrethe vetes njerzit e shkences e cilet jan te deshmuar per Intelegjencen e tyre politke . Rasti me ifundit i Antarsimit te Intelektualve ishte Antarsimi i Doktorit te sheknaceve Politke Enver Hoxha, dhe shum e shum te tjere.

Keshtu qe une ne keto Zgjedhje do te votoje per ata qe kan bere ndryshime Pozitive ne historin e Kombit Shqiptar .
E ndryshime pozitive ne Historin e Kombit Shqiptar kan bere Njerzit qe sote e udheheqin Partin Demokratike te Kosoves.

Une do te Votoj Per Partin Demokratike te Kosoves (PDK), dhe deshiroj qe te gjithe Kosovaret te votojn per kete Parti pasi Fitorja e PDK.se eshte edhefitore perHistorin qe do te Krijohet perKosovaret ne te ardhemn.

Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se Gjuha e Genjeshtarit.

Murgesha
04-09-04, 16:40
Medemek sipas analistit Fadil, njė kryetar shteti i siē ėshtė Ibrahim Rugova qenka sanksionuar nga Bashkėsia Ndėrkombėtare e spaska pas as njė rast tė bėjė diēka pėr Kosovėn.
Kryeparlamentarin Nexhat Dacin e paske paraqitur si Barbi Kukull.
Ndėrsa Kryeministrin dhe Kryepartiakin Thaqi Shpėtimtar tė Kosovės, politikan me renome ndėrkombėtare.
Qesharake deri nė absurd.
Vetėm ndalu dhe analizo edhe njėher ēka ke shkruar, e mendo se kujt je duke ja shitur kėto shkarravina?????
As fėmiu qė shkon nė ēerdhe nuk i ha kėto o Fadil.
Por po mė vjen mirė se paske pėrparuar pak nga ana drejtshkrimore gjė qė mė vė ne mendime se kėtė shkrim e ke kopjuar tė gatshėm. Ose tė ka ardhur me urdhėr prej sė larti.

MemphiSx
04-09-04, 18:01
fadil Ska fushat parazgjedhore n'forum

EDHE sdi a e din se tash fushata parazgjedhore eshte vetem 30 dit e jo 45 qysh ka qen edhe ti heret ja paske nis me fushates zgjedhore


Mos shkruj romane me dal prej Teme po merru me temen qe e ka pasrashtru Gjilanasi;)

fadil
04-09-04, 18:20
Pershendetje:

Murgesh falemenderit qe sepaku shkrimin tim e ke vlersuar shume profesional sa qe spo ta merr mendja se une e kam postuar dhe shkruar kete analiz.

e kush do ti besoj e kush jo?
kjo eshte nje qeshtje qe ti ske nevoj ta lodhesh koken, ne te vertet ke nevoj se eshte kunder deshirave tua.

por une ketu skam hyr te shkruaj diqka qe do te pelqente ty por kam hyr qe te shkruaj diqka qe une mendoj se ka ndodhe dhe kjo eshte ajo qe ka ndodhe. nese mundesh kunderargumentoje .

Membhisx ketu eshte shkruar tema dhe parashtruesi i temes ka bere pyetje qe une ju kam pergjigjur dhe as edhe nje shkronje nuk eshte ne kundershtim me temen por qe ste pelqen ty kete e kam ditur edhe para se me shkruar kete shkrim , por kjo ska rendesi per mua. e per ty se di?

Fushaten parazgjedhore e keni filluar ju ldkistat moti , a e ke pa Rugoven duke dalur nga shtepia e tije ne velani e duke vrapuar sikur zagart mas lepurit ne gjdo perurim te rrugve 200 apo 300 metra qe i bene ministri i
Transportit .

e per fushat per mua dhe bashkmendimtaret e mije nuk eshte e rendesishme se a eshte dhjet dita apo katerdhjet e pes (45) ta shkruajta me shkronja sepse mendova se nese nuk e kutpon njeren ndoshta e kupton tjetren.

qytetaret e Kosoves e dine dhe e kan pare se kush dine dhe mundet ta qeveris Kosoven. e ata qe dine dhe munden ta qeverisnin Kosoven gjinden ne PDK.

Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit.

MemphiSx
04-09-04, 20:10
fadil une spo e di da po i kupton temat ti

Ti Nuk je pergjigj as ne pyetjes se a don me dal ne zgjedhje
as per kon don me votu
as se a ka ndryshu gjendja per 4 vite
as a jeni optimist per te ardhmen e Kosoves
as per problemet me serioze qe jan ne Kosove
E as per ofertat qe i kan pergatit partit politike neketo zgjedhje per zgjidhjen e problemeve


Ti vetem e ki ba nje pasqyre per Kryeministrin dhe Thaqin duke i lane me nje ane te tjeret thuaj se nuk ekzistojn fare


Kjo nuk eshte asgje tjeter vetem se Fushat zgjedhore


E ti qe thua si zagar mbas disa perurimeve qe po ngajka Rugova kjo tregon kulturen tende se qfare e ke

A mos e shtroj Thaqi apo Bajram rexhepi rrugen ne Prekaz

Ehh more i mjer po q'te ka kaplu nje inati nuk eshte diqka e pa mundshme qe neser te leshon zemra nga inati qe e ki

Por dije se nuk i bajn pershtypje askuj keto fjale tujat sepse qe 5 vite jem mesuar me ksi lloje ofendime ;)

Vetem vazhdoni keshtu se do ti fitoni zgjedhjet ;)

Agroni22
04-09-04, 23:03
ti more fadil mos je zedhens i PDK.

fadil
05-09-04, 14:33
Pershendetje:

Une nuk jam zedhense i PDK.se por jam simpatizant i PDK.se.
Sepse Zedhense e PDK.se eshte Vlora Qitaku.

E ti Membhisx nuk ke nevoj te ma japesh mua keshilla sepse ti je ai qe me te vertet ke nevoj per kshilla.

dhe kur nje shkrim ste pelqen ty ateher shkruaj diqka qe e kunderargumenton ate shkrim , e mos shkruaj diqka qe se ka vendin ketu.

sepse ketu nuk eshte tema se a duhet Fadili te shkruan per deshiorat e Membhisx por per temen qe e ka hapur Gjilanasi_csi.- A do te shkoni te votoni ne tetor?
- Dhe per kete do te Votoni?
- Si ka ndryshuar gjendja ne Kosove ne keto 4 vjet?
- A jeni optimist per te ardhmen e Kosoves?
- Cilat mendoni ju jane problemet me serioze qe hasni ne jeten tuaj ne Kosove?
- A mendoni se partite politike po afrojne zgjidhje te problemet qe ju shqetesojne ju?

Mjaftojn Kto Per Diskutim.

Gjith Te Mirat.


Keto jan pyetjet qe i ka parashtruar Gjilanasi_csi.

Me e Mir Eshgte Gjuha e Memecit se e Genjshtarit.

GjIlAnAsI_cSi
05-09-04, 17:50
Pershndetje..

Tema Titullin e ka Pyetjet i ka. dhe mund te shkoni si mbas Pyetjeve e jo Thaqi beri kshtu jo rugova beri kshtu.
Thjesht nese nese me u pergjigj mire. nese sdoni Mos u kapeni per gjera Palidhje.. kshtu..

Gjith te mirat.

MemphiSx
05-09-04, 19:56
Ehhhh qaty o problimi Gjalanasi_Csi

Po dikush deshiron me ju ik pyetjeve

Une nuk i thash qe me mu pergjigj mu ne pyetje por mos me dal prej teme

Te gjitha temat bajn fjale per "sukseset" e Thaqit Kurse ktu ke diqka tjeter me komentu don me thon rreth zgjedhjeve e jo qka ka bo Thaqi e qka tjetri ;)

GjIlAnAsI_cSi
06-09-04, 18:39
Ehhhh qaty o problimi Gjalanasi_Csi

Po dikush deshiron me ju ik pyetjeve

Une nuk i thash qe me mu pergjigj mu ne pyetje por mos me dal prej teme

Te gjitha temat bajn fjale per "sukseset" e Thaqit Kurse ktu ke diqka tjeter me komentu don me thon rreth zgjedhjeve e jo qka ka bo Thaqi e qka tjetri ;)

Jemi mesu me Banditet e Thaqit sdin me ju pergjigj pyetjeve. Edhe kalojn jasht. teme.

Lidhja Demokratike e Kosoves Is Simply The Best..

fadil
07-09-04, 14:38
Pershendetje:

I "Nderuari" Gjilanasi_sci ti e ke hapur temen dhe kur e ke hapur temen ka qen dashur ta dishe se ketu ne kete rubrik nuk ka njerze vetem ta krtahut tende por ka njerze nga parti te ndryshme, dhe pasi eshte kjo e fundit ateher ti ka qen dashur ta dishe qyshe ne fillim se njerzit shkruajn nga njeher fakte qe ty ste pelqejn por duhet ti pranosh ti dhe te gjithe ne qe jemi antar te ketij forumi.

une i kam shum te kjarta pyetjet e tua por ti sigurishte nuk e ke te kjart se qka ke pyetur dhe nuk ke pritur se dikush do te pergjigjet ne ate menyr qe tu kam pergjigjur une dhe qe do te pergjigjen te tjeret .

Dhe ajo qe shte me qesharakja eshte se ti i quan bandit tridhjet perqind te popullit Shqiptar pasi qe 30% jan perkrahes te trhaqit apo ndoshta edhe me shum por kjo eshte shifra zyrtare.

Nje njeri qe i quan 30% te popullit bandita ai njeri me emer ndoshta eshte shqiptar por me zemer eshte armik i popullit shqiptar.

Keshtu qe ti ne baze te shkrimeve tua je armik i popullit shqiptar.

Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit.

Murgesha
07-09-04, 16:27
Pershendetje:

I "Nderuari" Gjilanasi_sci ti e ke hapur temen dhe kur e ke hapur temen ka qen dashur ta dishe se ketu ne kete rubrik nuk ka njerze vetem ta krtahut tende por ka njerze nga parti te ndryshme, dhe pasi eshte kjo e fundit ateher ti ka qen dashur ta dishe qyshe ne fillim se njerzit shkruajn nga njeher fakte qe ty ste pelqejn por duhet ti pranosh ti dhe te gjithe ne qe jemi antar te ketij forumi.

une i kam shum te kjarta pyetjet e tua por ti sigurishte nuk e ke te kjart se qka ke pyetur dhe nuk ke pritur se dikush do te pergjigjet ne ate menyr qe tu kam pergjigjur une dhe qe do te pergjigjen te tjeret .

Dhe ajo qe shte me qesharakja eshte se ti i quan bandit tridhjet perqind te popullit Shqiptar pasi qe 30% jan perkrahes te trhaqit apo ndoshta edhe me shum por kjo eshte shifra zyrtare.

Nje njeri qe i quan 30% te popullit bandita ai njeri me emer ndoshta eshte shqiptar por me zemer eshte armik i popullit shqiptar.

Keshtu qe ti ne baze te shkrimeve tua je armik i popullit shqiptar.

Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit.

A vetem 30% qenkan a?????
Ev, ev, more shpesh ke shkruar se me shume se gjysma e Kosovareve i besojne dhe jane me Thaqin.
Nc nc. Prit kur te thoni naj dite se jane vetem 5%

GjIlAnAsI_cSi
07-09-04, 16:33
Yeah. E di qe eshte ashtu por. Thjesht nuk po hym .. Drejt se kush te pelqen ty dhe kush me pelqen mua
Un kam bere pyetjet. nese nuk din me u pergjigj. thuaje te pakten Per Cilen Parti apo Kandidat do te votoni , thjesht. dhe kjart jo fjalime te kota , sepse sja vlen me keto pergjigjeje dhe kapje me koleg , tek e fundit un as gje nuk thash thjesht tregova Realitetin e Kryetarit tuaj Hashim Thaqi as gjo me teper. Nejse mos te dal jasht temes..

Gjith te mirat.

GjIlAnAsI_cSi
07-09-04, 16:36
A vetem 30% qenkan a?????
Ev, ev, more shpesh ke shkruar se me shume se gjysma e Kosovareve i besojne dhe jane me Thaqin.
Nc nc. Prit kur te thoni naj dite se jane vetem 5%[/b][/color]


Populli nuk jan te gjith te qorruar , e kan Kuptu se kush eshte , Hashimi , dhe kush eshte Partia e Tij te gjith Bandit Vrases te Shqiptarve , edhe pak sdo te ket me aso Partije Komuniste , sikur ne Kohen e Enver Hoxhes.

fadil
08-09-04, 14:42
Pershendetje:
Gjilanasi_sci ti vete e ke hapur temen dhe vete del nga tema pasi qe ndoshta sdin se qka shkruan per temen qe e ke hapur vete.

per kete qe e ka kuptuar Populli se Kush eshte Hashim Thaqi dhe Partia Demokratike qe udheheqet nga ai per gjdo dite e me shume po antarsohen kuadra te vlerave te ndryshme , dhe Doktor te shkencave Politike, siq eshte Rasti i Enver Hasanit dhe i Enver Hoxhes qe te dy Profesor Univerzitar.

Kurse Rugoves dhe LDK.se leje qe me ju antarsuar asnje seshte ka i antarsohet por jan ka i ikin edhe ata pak njerze qe kan pasur mundesi te bejen ndryshime Pozitive ne kete parti.

Lidhja Demokratike eshte ne shkattrim e siper eshte ka i han rezervat e fundit te kursyera nga vitet e meparshme.

MemphiSx
10-09-04, 11:41
O qato kuadra ma se pari kan qen ne LDK po Jan kuadra qe ska hajr prej tyne skan dhon kurrfare kontributi per Kosove
Ne LDK kane vend vetem ata Njerz qe kan deshmu qe jan atdhetare te devotshem;)

nitushe
01-10-04, 10:33
A vetem 30% qenkan a?????
Ev, ev, more shpesh ke shkruar se me shume se gjysma e Kosovareve i besojne dhe jane me Thaqin.
Nc nc. Prit kur te thoni naj dite se jane vetem 5%[/b][/color]


Populli nuk jan te gjith te qorruar , e kan Kuptu se kush eshte , Hashimi , dhe kush eshte Partia e Tij te gjith Bandit Vrases te Shqiptarve , edhe pak sdo te ket me aso Partije Komuniste , sikur ne Kohen e Enver Hoxhes.
Me vjen keq prej juve se po shihet kujt po ju ulet % qe po votojn Ldk o ka bjen seq here e ma posht :lol:
Sa i perket temes po valla ka me votu per PDK

DannyAus
01-10-04, 13:31
votoni per PDK per nje te ardhe me te mire..
ose per LDK :arrow: :arrow:

http://oud.refdag.nl/foto/980516buifo01.jpg

GjIlAnAsI_cSi
20-10-04, 15:45
votoni per PDK per nje te ardhe me te mire..
ose per LDK :arrow: :arrow:

http://oud.refdag.nl/foto/980516buifo01.jpg

Jo ore i mjer sepse me kesi foto smundeni te beni as gje te . As nje vot smundeni me marr mos u frigoni Sepse e njohim se kush eshte Rugova dhe per qfar Ka shku ne Beograd. edhe thjesht nese ke ndegju apo e ke shiku gjat seances kur Dr.Ibrahim Rugova Ishte.. ne HAG. dhe cfar i beri.. Milloshevicit..:))
p.s Keshtu e kan keta te PDK me foto mundohen me marr ndoj Vote :D

Gjith te mirat.

Gentiani
20-10-04, 17:22
ha,hahahaaaaaaaa Gjilanasi_csi, o leje se atė DannyAus, e hėngri Krokodili dhe nuk e pa mė kush kėtej :lol: :lol:

Po tė kishte qenė pak mė i menēur, sikur qė nuk ishte nuk do ti ndodhte kėshtu :lol: :lol:

Urata
20-10-04, 17:56
votoni per PDK per nje te ardhe me te mire..
ose per LDK :arrow: :arrow:

http://oud.refdag.nl/foto/980516buifo01.jpgo hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahahaha.....

HASHIM taqi paska thene para mases ne Skenderaj: E FORMUAM UCK-ne dhe e mujtem LUFTEN hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha ....


VOTNI PDK- vizioni i te ciles KORRUPSIONI, VRASJA E ME TE DIJSHMEVE, VJEDHJES, PLAQKITJES me nje fjale ne teresi KRIMIT! Votoni pra..........

fadil
21-10-04, 14:25
Pershendetje:

Sa naive qenke Urata !

paramandoje e kepostuar Fotografin e Ibrahim Rugoves me Sllobodan Millosheviqin e ke kaluar krejt prej temes dhe kefilluar te folesh per Hashim Thaqin!


Hashim Thaqi ate qe e ka thene eshte ne gjendje ta argumentoj para organeve zyrtare dhe historis se Kombit.

dhe kete e dine te gjithe qytetaret e Kosoves se Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves e ka Udhehequr Hashim Thaqi.

MemphiSx
21-10-04, 15:50
Pershendetje:

Sa naive qenke Urata !

paramandoje e kepostuar Fotografin e Ibrahim Rugoves me Sllobodan Millosheviqin e ke kaluar krejt prej temes dhe kefilluar te folesh per Hashim Thaqin!


Hashim Thaqi ate qe e ka thene eshte ne gjendje ta argumentoj para organeve zyrtare dhe historis se Kombit.

dhe kete e dine te gjithe qytetaret e Kosoves se Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves e ka Udhehequr Hashim Thaqi.


Kur po vjen Karla Del Ponte Krejt po i shtini vesht en lesh spo boni zo hiq krejt po thuni se UQK-ja ka dal prej popullit d.m.th po bjeni en fjale te Rugoves
Kurse fushatat zgjedhore i perdorni per marketing politik ;) Shum ide e mir o kjo veq vazhdoni deri mas zgjedhjeve ateher ju argumentone ket qka thuni ne Gjykaten e Hages ;)

Urata
21-10-04, 19:53
Titulli: E ARDHMJA E SHKURTE[/m]
Textin: Gentiani
Muziken: Urata
Interpretimin:[b] koha

O Hashim more Llaskucė, po tė presin shokėt nė birucė
O Hashim more Presnjak, po tė thėrret Carla nė Den Hag


hahaha hahaha hahaha a po t'pelqe KAL....trina!

Kujtimi
21-10-04, 19:58
Qfar Pytje!!!!
Po natürisht qe LDK-en

I LOVE KOSOVA AND LDK!!!!!


Votoni LDK

Kujtimi
21-10-04, 20:02
O HASHIM O HAJDUT NE PARLAMENT ME SJE FUT!!!
O HASHIM O ZAGAR TI SHKA E JO SHQIPTAR...........
JETEN E JAPIM LDK_en DHE RUGOVEN SE JAPIM

Murgesha
21-10-04, 20:51
Pershendetje:

Sa naive qenke Urata !

paramandoje e kepostuar Fotografin e Ibrahim Rugoves me Sllobodan Millosheviqin e ke kaluar krejt prej temes dhe kefilluar te folesh per Hashim Thaqin!


Hashim Thaqi ate qe e ka thene eshte ne gjendje ta argumentoj para organeve zyrtare dhe historis se Kombit.

dhe kete e dine te gjithe qytetaret e Kosoves se Ushtrin Ēlirimtare te Kosoves e ka Udhehequr Hashim Thaqi.


Fadil mbasi ėshtė kaē i drejtė ky Thaqi, besoj se sė shpejti do tė tregoj edhe pėr kėtė foto.
Kur u takua, pse u takua, dhe ēfarė vendime morri ky me kryekatilin???
http://www.medijaklub.cg.yu/arhivaslika/politicari/taci-slobo.jpg

Ose do tė tregoj edhe ēka ju premtoi popave tė shkinisė, dhe si e mbajti nė prehėr tė vetin vjazėn e shkaut.
http://img.photobucket.com/albums/v427/kutiekuqe/testing/thaaaaaa.jpg

mullaidriz_gjilani
23-10-04, 01:31
Separi dua te ju pershendese te gjithve dhe keshtu dua te kyqeme ne nje komente rrethe keti gjilanasite por jame isigurte se nuk eshte ndonje gjilanas i vertet se nuk dote shprehete ne kete menyre vandale se asnje politikante shqiptare nuk eshte vagabonete siqe thote i gjori gjilanase edhe pse nuk eshte gjilanase e ase shqiptare por lirishet munde te them se eshte nje qe nuk dine se qe po ndodhe ne keto momente me polotiken e kosovese dhe keshtu mundete falsine vetem sipatizantet e ldk dhe keshtu qe populli eshte ngopur me perqarje qe pikrishte partja e ldk eberi perqarjen me te madhe ne popullin e kosovs dhe keshtu njeashtu edhe jemi ngopure me premtimete e tyre edhe pse kurre nuk jame marure me premtimet e partse se ldk se sinqerishte e urreje pse e urrej se eshte parti qe planprogramin e partise nuk endroje asnjehere liri demokraci dhe republik ne kuader te serbise dhe keshtu qe dua te them se ende e gzistone ajo qe kerkuame ne vitin 81 etani me luften qlirimtare te UQK se arritem edhe me shume qe dote thote nvaret nga populli jone qe dote jemi ata ta realizojme kete synime ekte synim dota realizoje vetem Partija PDK se qe doli nga ata bij qe shkaute dhe ushtrise se tije ja kthehu pushken pra ju flm per mirkuptim KEMI TRI FE POR KEMI NJE ATDHE

Gentiani
23-10-04, 13:11
URIME KOSOVĖ ZGJEDHJET 2004


Uroj qė Zgjedhjet tė kalojnė nė atmosferė korrekte tė qetė dhe dinjitoze.

Janė kėto zgjedhjet e dyta nacionale nė Kosovėn e pasluftės dhe mė tė rėndėsishmet, sepse besoj se kjo do tė jetė legjistratura e zgjedhur politike e cila do tė kurorėzojė - Kurorėn e ėndėrruar - Pavarėsinė e Kosovės.

Tė votohet pėr mė tė mirėt, pėr ata qė i prinė asaj qė nga fillimi dhe do tė sjellin pėrfundimin e suksesshėm tė zgjidhjes sė statusit tė saj - Pamvarėsinė!

Me Fitoren e LDK-sė, populli i Kosovės nuk do tė ndeshet me propozime pėr Moratoriume, dhe Marrėveshje tė Ohrit, por me Moton dhe qėllimin tė cilėn e ka startuar, askush tjetėr pos LDK-sė:

KOSOVA - SHTET I PAMVARUR

ShEjToNkA
23-10-04, 14:02
Sot ėshtė njė ditė e rėndėsishme pėr Kosovėn! Ku uroi qė kjo ditė tė jet ditė me suksesi tė madhė pėr Kosovėn dhe Kosvarėt!
Uroi qė nė kėto zgjedhėje tė shkoi gjithcka sic ėshtė mė sė mirė , dhe nga kėto zgjedhėje tė pason dhe tė realizohėt edhe ėndrra e kahėmotshme e Shqiptarve, tė kurorzohėt Pavarsia e Ksovės!
Le tė jet ky vitė i plotėsimit tė ėndrrave tė popullit Shqiptarė!


Urime Zgjedhėjet Parlamentare Kosovė!!