PDA

View Full Version : VOTO SHQIPTAR KUDO QE JE PER PDK NE KOSOV


mehas murtezani
09-09-04, 01:56
VOTO SHQIPTAR KU DO QE JE NE KOSOV SE VOTA E JUJ QE DO JA IPNI PDK-Sė DO TE JET VOTA E ARDHMERIS SHQIPTARE DHE DO TA KEMI SE SHPEJTI KOVOVEN SHTET SE ME VOTEN QE DO JA EPNI RUGOVES MOS DHASHT ZOTI MUNDET EDHE 100 VJET TE KEMI ANARHI DHE MUNDET MOS DHASHT ZOTI TE NA BASHKOJ ME SHTRIGEN SERBI IBRAHIM RUGOVA PER AT VOTONI SHQIPTAR KU DO QE JENI NE KOSOV PER PDK SE PDK ESHTE E ARDHMJA E KOSOVES E CILA LINDI NE GJIRIN E LUFTES CLIRIMTARE KOSOVARE DHE AJO DO TE VAZHDOJ TE JET ARDHMERIA E KOSOVES DHE UNE KAM QEN PJESTAR I UCK KTUNE NE MAQEDONI SE PERNDRISHE JAM NGA MAQEDNIA DHE DHE E DI SE SI DO TE REFLEKTOJ NESE VOTONI VLLAZEN DHE MOTRA SHQIPTARE PER PDK E NESE E JEPNI VOTEN LDK DO TE REFLEKTOJ MUNDET EDHE TE JEMI EDHE NDER SERBIN ENDE PER AT VOTONI SHQIPTARE KU DO QE JENI NE KOSOV PER PDK

4ever
09-09-04, 16:32
mehas murtezani,nuk ka nevoj ti te na tregosh se per ken te votojm ne ketu ne Kosove.
Eshte shume me mire sikur ti te merresh me mesimin e rregullave drejtshkrimore te gjuhes shqipe sesa qe po merresh me keshilla.
Kosove shkruhet me "ė" ne fund dhe jo KOSOV, kete gabim e ke perserit disa here ne postimin tende qesharak.

MemphiSx
10-09-04, 12:15
Votoni per LDK-ne nese doni te ardhme te sigurte ;)

LennY
10-09-04, 18:42
VOTO SHQIPTAR KU DO QE JE NE KOSOV SE VOTA E JUJ QE DO JA IPNI PDK-Sė DO TE JET VOTA E ARDHMERIS SHQIPTARE DHE DO TA KEMI SE SHPEJTI KOVOVEN SHTET SE ME VOTEN QE DO JA EPNI RUGOVES MOS DHASHT ZOTI MUNDET EDHE 100 VJET TE KEMI ANARHI DHE MUNDET MOS DHASHT ZOTI TE NA BASHKOJ ME SHTRIGEN SERBI IBRAHIM RUGOVA PER AT VOTONI SHQIPTAR KU DO QE JENI NE KOSOV PER PDK SE PDK ESHTE E ARDHMJA E KOSOVES E CILA LINDI NE GJIRIN E LUFTES CLIRIMTARE KOSOVARE DHE AJO DO TE VAZHDOJ TE JET ARDHMERIA E KOSOVES DHE UNE KAM QEN PJESTAR I UCK KTUNE NE MAQEDONI SE PERNDRISHE JAM NGA MAQEDNIA DHE DHE E DI SE SI DO TE REFLEKTOJ NESE VOTONI VLLAZEN DHE MOTRA SHQIPTARE PER PDK E NESE E JEPNI VOTEN LDK DO TE REFLEKTOJ MUNDET EDHE TE JEMI EDHE NDER SERBIN ENDE PER AT VOTONI SHQIPTARE KU DO QE JENI NE KOSOV PER PDK

Ti ma mirė kish me qenė me mesu ,me shkru shqip se sa me dhėnė mendime palidhje dhe te kota .... :wink:

fadil
11-09-04, 07:54
Pershendetje:

Pse a serboisht po te duket a.

ndoshta ti se dine se si shkruhet gjiha shqipe.

dhe thua se nuk ka shkruar mir .

shkoni more mytnu se sje ka dini me then asgje

MemphiSx
11-09-04, 07:56
L Liri
D Demokraci
K Kosove e Pamvarur:)


Votoni per LDK Pavaresine e keni me afer

MemphiSx
11-09-04, 07:59
Pershendetje:

Pse a serboisht po te duket a.

ndoshta ti se dine se si shkruhet gjiha shqipe.

dhe thua se nuk ka shkruar mir .

shkoni more mytnu se sje ka dini me then asgje

E ti qysh je ka shkrune bre shqipetare ku shkruhet gjiha ose ku shkruhet serboisht shko more n'klase t'pare edhe njeher ;)

fadil
11-09-04, 08:34
Pershendetje:

A e paske marr vesh edhe ti ate agbim te qellimshem a ? sa i menqur qe je . e ti mi ................................. se sje ka thua asgje.

MemphiSx
11-09-04, 08:40
Pershendetje:

A e paske marr vesh edhe ti ate agbim te qellimshem a ? sa i menqur qe je . e ti mi ................................. se sje ka thua asgje.

Ncncncnn qka po ngutesh more qy prap po gabon agbim Ma perkthe qka don me thon :D:D:D:D:D:D

Gentiani
11-09-04, 18:56
mehas murtezani! apo tė realizohet ty shoki "marrėveshja e Ohrit" atje?!
kujdes se po e bashkoheni pahiri edhe me Bullgarinė :wink:


Nėse i dėshironi Ardhmėrinė dhe Perspektivėn popullit tė Kosovės, si shtet i pamvarur dhe i integruar nė familjen evropiane, nuk do tė votoni nė asnjė mėnyrė pėr PDK e Hashimit dhe Jakupit tu Kosovės!

nė tė kundėrtėn me votėn tuaj pėr PDK-nė, nė Kosovė:

- do tė ndėrtoni ēerdhen e krimit tė organizuar;

- do ta ktheni Kosovėn dhe popullin e saj pėr 50 vite mbrapa nė sferėn e politikės, ekonomisė dhe tė sigurisė;

- do tė fillojnė vrasje dhe likuidime tė reja tė kundėrshtarėve politikė dhe njerėzve tė pafajshėm me direktivė nga nga kreaturat e krijuara institucionale;

- do tė legalizoni korrupcionin, prostitucionin, trafikimin e njerėzve dhe gjitha dukuritė e mundshme kriminale dhe negative nė shoqėri ( e kanė kopjen e gatshme nga Nanoja)

- do tė pėrjetoni moratoriume dhe propozime tė modeleve dhe shablloneve tė ndryshme tė mundura dhe tė pamundura, qė munden ti kujtohen njeriut sikur tė ishte nė gjendje agonie dhe ēmendurie;

- do tė bėheni horė para Botės, kur do tė duhet tė dorėzohet dikush nga kreaurat institucionale pėr Den Hag

- do tė talleni me Kosovėn dhe popullin e saj para vehtėvehtes dhe para Botės!

Prandaj PDK-ja nė zgjedhjet e ardhshme e meritonė njė JO tė madhe dhe sigurisht se nuk do tė gaboheni.

DannyAus
20-09-04, 08:50
RROFT PDK ME KRYETARIN E ARDHSHEM TE KOSOVES ZOTERI HASHIM THAQIN,,,
VOTO PER PDK PER NJE KOSOVE TE PAVARUR
OSE LDK PER NJE KOSOVE NEN SUNDIMIN EVROPIAN

lazdrani
20-09-04, 16:47
Votoni per ate qe e meriton :arrow: DR.Ibrahim Rugova :P

Gentiani
20-09-04, 17:55
Tė lumtė Lazdrani !

ju tjerėt mos dėgjoni rrugaēėt e Hashės dhe mos ua varni veshin se ēka shkruajnė...

nitushe
01-10-04, 10:26
Votoni per PDK :wink: :wink:

progoni
01-10-04, 11:59
mehas murtezani! apo tė realizohet ty shoki "marrėveshja e Ohrit" atje?!
kujdes se po e bashkoheni pahiri edhe me Bullgarinė :wink:


Nėse i dėshironi Ardhmėrinė dhe Perspektivėn popullit tė Kosovės, si shtet i pamvarur dhe i integruar nė familjen evropiane, nuk do tė votoni nė asnjė mėnyrė pėr PDK e Hashimit dhe Jakupit tu Kosovės!

nė tė kundėrtėn me votėn tuaj pėr PDK-nė, nė Kosovė:

- do tė ndėrtoni ēerdhen e krimit tė organizuar;

- do ta ktheni Kosovėn dhe popullin e saj pėr 50 vite mbrapa nė sferėn e politikės, ekonomisė dhe tė sigurisė;
Tek ne thojn tė vret zoti me i shtua kėsaj diq.

- do tė fillojnė vrasje dhe likuidime tė reja tė kundėrshtarėve politikė dhe njerėzve tė pafajshėm me direktivė nga nga kreaturat e krijuara institucionale;

- do tė legalizoni korrupcionin, prostitucionin, trafikimin e njerėzve dhe gjitha dukuritė e mundshme kriminale dhe negative nė shoqėri ( e kanė kopjen e gatshme nga Nanoja)

- do tė pėrjetoni moratoriume dhe propozime tė modeleve dhe shablloneve tė ndryshme tė mundura dhe tė pamundura, qė munden ti kujtohen njeriut sikur tė ishte nė gjendje agonie dhe ēmendurie;

- do tė bėheni horė para Botės, kur do tė duhet tė dorėzohet dikush nga kreaurat institucionale pėr Den Hag

- do tė talleni me Kosovėn dhe popullin e saj para vehtėvehtes dhe para Botės!

Prandaj PDK-ja nė zgjedhjet e ardhshme e meritonė njė JO tė madhe dhe sigurisht se nuk do tė gaboheni.

DannyAus
01-10-04, 13:09
sa mire ndihet kryetari yne ne mesin e serbevehttp://news.bbc.co.uk/olmedia/305000/images/_309692_rugova_milosevic300.jpg

Gentiani
01-10-04, 13:29
He,hehehe DannyAus, vizioni i PDK-sė dhe pėrkrahėsve tė saj ėshtė i ndryshkur mu sikur ata kallashėt sovjetikė dhe si tė tillė jashtė pėrdorimit :wink:


Lexoje, por me vėmėndje!

Pse do tė fitojė LDK?


Shkruan: Sabit RRUSTEMI

LDK ėshtė partia mė e madhe e shqiptarėve nė Ballkan dhe e para parti qė sfidoi sistemin komunist.
Pėr Kosovėn, LDK ėshtė parti nacionale dhe emblematike.
Nacionale ,sepse, LDK si asnjėherė tjetėr unifikoi shqiptarėt pėr njė qėllim tė vetėm, bėrjen e Kosovės shtet.

Emblematike, sepse LDK u bė flamur i pavarėsisė dhe sovranitetit tė Kosovės, falė popullit i cili jo vetėm u identifikua po edhe u mishėrua me angazhimin dhe kėmbėnguljen e prijėsit tė saj, Dr.Ibrahim Rugova, tė cilit i takojnė meritat mė tė mėdha pėr ngritjen e kėsaj embleme. Emblemė e cila vazhdon edhe mėtutje tė jetė jo vetėm udhėrrėfyese po edhe motivuese nė gjakimin pėr njohjen edhe formale tė shtetit tė Kosovės.
Dhe jo vetėm kaq. LDK gjatė kėtij 15 -tėshi jo vetėm krijoi dhe vuri bazat e shtetit tė Kosovės, jo vetėm jo vetėm ngriti dhe mbajti sistemin e organizimit refuzues kundrejt njė pushtuesi ēfarė ishte Serbia, jo vetėm ruajti qenien e njė populli nga shfarosja, jo vetėm iu pėrgjigj tė gjitha formave tė rezistencės pėr lirinė, pavarėsinė dhe demokracinė e Kosovės, jo vetėm qė asnjėherė nuk tentoi tė pėrfitojė nga vlerat tė cilat realisht i takojnė popullit tė Kosovės por, gjatė kėtij 15 vjetėshi edhe dėshmoi se ėshtė parti qė di tė bėjė shtetin, parti qė mund ta mbajė shtetin, parti qė mund ta zhvillojė dhe integrojė nė struktura ndėrkombėtare kėtė shtet po, edhe parti qė tashmė ėshtė rrėnjosur pėrmes veprimit tė pandalshėm dhe gjithėpėrfshirės nga ana e saj, nė ēdo familje dhe nė ēdo qytetar i cili mėton, gjakon dhe kėrkon njė kulturė demokratike dhe njė sjellje tė qytetėruar.

Tė gjitha kėto komponenta pėr tė cilat shumica dėrmuese e shqiptarėve tė Kosovės i dijnė mirėfilli,bėjnė qė LDK jo vetėm tė fitojė deri tash nė ēdo palė zgjedhje, por, edhe mėtutje dhe madje pėr njė kohė tė gjatė, tė jetė dhe mbetet si parti fituese, sepse askush tjetėr se sa Kosova, nuk ka mė shumė nevojė pėr LDK-nė dhe prijėsin e saj, Dr.Ibrahim Rugovėn.
LDK do tė fitojė dhe mė bindshėm se herave tė tjera sepse nė ditėt mė tė vėshitara e ka fituar besimin nga populli dhe asnjėherė nuk e ka tradhtuar e as do ta tradhėtojė atė besim, i cili mbrohet dhe shprehet edhe me fanatizėm nga besnikėt e saj, sepse LDK asnjėherė nuk i ka ndėrruar zgjidhjet pėr Kosovėn, sepse ato zgjidhje i ka nxjerrėr nga gjiri i popullit dhe po u prin me devotshmėri.

Janė tė tjerėt qė dje e kritikuan LDK dhe sot po e pėrsėrisin apo po e kopjojnė filizofinė e saj dhe nė mėnyrė false po e nxjerrin para qytetarėve si filozofi tė tyre politike ēka po i bėnė edhe mė qesharakė nė sytė e opinionit vendės po edhe ndėrkombėtar.
LDK ėshtė parti origjinale, burimore e dalė dhe e ngritur nė piedestal pėrmes Programit tė Lidhjes sė Prizrenit qė ėshtė program i gjithė shqiptarėve dhe, vepron, natyrisht nė pėrputhje me kohėn nė tė cilėn jetojmė po, fundament i saj ishte dhe mbetet integrimi i shqiptaėreve pėrmes integrimeve euro-atlantike.
Dhe, do tė fitojė edhe pėr kėtė pėr t'i demantuar tė gjithė
thashethemxhinjtė se kinse LDK nuk ėshtė pėr bashkim kombėtar.
Ata qė e thonė kėtė sigurisht nuk e kanė kuptuar si duhet fjalėn integrim.
Po. Janė edhe njėmijė e njė arsye tė tjera pėr tė cilat do tė fitojė LDK dhe kėtė e dijnė edhe kundėrshtarėt e saj mė tė zėzhėm.
LDK dje ishte partia mė e viktimizuar nga pushtuesit serbė dhe, kėtė viktimizim e represalje e pėrjetoi bashkė me popullin.
LDK pas lufte ishte sėrish partia mė e viktimizuar jo se i kishte tradhtuar interesat kombėtare po, pse pikėrisht kėto interesa i kishte mbrojtur pėrmes vijave institucionale dhe votės sė popullit qė kishte legjitimuar ato institucione.

PO, edhe sepse dikush duke i vrarė veprimtarėt e LDK deshi tė krijoi dhe nxisė njė luftė vėllavrasėse nė Kosovė.
Por, LDK me menēurinė e Presidentit tė saj, Dr.Ibrahim Rugova e shmnagni edhe kėtė tė keqe tė cilėn dikush ia ofroi Kosovės si "Dhuratė" greke dhe ende e mban nė prag tė derės.
Ėshtė meritė e LDK dhe e udhėheqjes sė saj pėrmes njė tolerance tė vazhdueshme qė sot nė Kosovė mbretėron njė klimė mė stabile politike dhe, qė u ngritėn dhe funksionojnė shumė pjesė tė shtetit si nga niveli lokal po edhe qendror.

Edhe kėtė e di qytetari i Kosovės dhe, edhe pėr kėtė do ta votojė LDK-nė.
LDK do tė votohet pėr ta bėrė njėmend shtetin e Kosovės, sepse ai nuk mund tė bėhet nga pėrrallaxhinjtė, pallavraxhinjtė dhe rrenaxhinjtė e Kosovės.

Nuk mund tė bėhet as nga ata qė para lufte ishin tė pėrkėdhelurit e Beogradit, ndėrsa pas lufte u bėnė tė pėrkdhėleurit e ndėrkombėtarėve, tė atyre ndėrkombėtarėve tė cilėt angazhohen pėr mėnjanimin e ndikimit amerikan nė rrjedhat politike nė Ballkan.
LDK do tė fitojė sepse ngriti dhe pa mbanė institucione shtetėrore nė qendrat mė tė mėdha tė Kosovės dhe po punon pėr Kosovėn e, nuk ngriti firma, pushimore apo pallate shumėkatėshe si dhe nuk krojoi pasuri milionėshe duke zhvatur donacionet pėr Kosovėn pėr xhepa personal.
LDK do tė fitojė sepse populli e ka parė edhe nė kėto pesė vite tė luftės se ėshtė e vetmja adresė qė kėrkon dhe i nėnshtrohet pėrgjegjėsisė dhe llogaridhėnies. Dhe, kėtė nga niveli qendror e tatėpjetė. Sa pėr ilustrim, vetėm ministritė qė udhėhiqen nga kuadro tė LDK kanė raportuar nė Kuvendin e Kosovės.

Nė nivele lokale, vetėm qeveritė qė udhėheqen prej LDK-sė kanė dėshmuar rezultate dhe transparencė, pėrkundėr sfidave dhe hileve qė u janė bėrė nga opozitarėt, shpesh edhe tė motivuar nga ndėrkombėtarėt.
LDK do tė fitojė sepse ėshtė parti e paqes, i lirisė, e mirėkuptimit dhe mbi tė gjitha e zhvillimit dhe e ardhmėnisė.
LDK do tė fitojė sepse Kosova duhet tė forcohet dhe njihet si shtet, duhet tė integrohet nė strukturat euro-atlantike.
Po, LDK do tė fitojė sepse Perėndimi nė krye me Amerikėn e ka tė vetmin partner serioz dhe tė ndershėm e tė paluhatshėm, Dr.Ibrahim Rugovėn.
LDK do tė fitojė sepse Kosova mė shumė se kurdoherė, ka nevojė pėr fitoren e saj.

DannyAus
01-10-04, 13:41
shum gjera jan te verteta ketu Gentiani,, po ka qen partia me e madhe e shqiptarve ne ballkan,, po ashtu ka qen e vetmja deri para luftes,,,, kohe e shkuar... flasim per kohen e tashme ose te ardhmen......

Gentiani
01-10-04, 13:46
shum gjera jan te verteta ketu Gentiani,, po ka qen partia me e madhe e shqiptarve ne ballkan,, po ashtu ka qen e vetmja deri para luftes,,,, kohe e shkuar... flasim per kohen e tashme ose te ardhmen......

Paske problem edhe tė dallosh kohėrat si duket!

E tashmja dhe ardhmja ėshtė LDK-ja, ndėrsa e kaluara dhe e harruara i mbetėn Hashės dhe Klanit tė tij :lol: :lol: :lol:

Gentiani
01-10-04, 23:02
Mendimi i shėndoshė dhe ardhmėria e Kosovės janė bashkė


http://www.kosova.com/~news/foto/041001fr_fushata.jpghttp://www.kosova.com/~news/foto/041001fr_rugova.jpg

Gentiani
01-10-04, 23:06
LDK-ja pėr Kosovėn, tėrė Kosova LDK

DannyAus
02-10-04, 07:48
VOTONI PER PDK PER TE MADHIN HASHIM THAQI

http://pbosnia.kentlaw.edu/projects/kosovo/econ_development/thaqiscott.jpg

DannyAus
02-10-04, 07:50
http://news.bbc.co.uk/olmedia/990000/images/_994863_thaci150ap.jpg

DannyAus
02-10-04, 07:52
PDK PER NJE TE ARDHME ME TE MIRE PER KOSOVEN

http://www.kosovo.com/an5.jpg

MemphiSx
02-10-04, 14:23
VOTONI PER TE ARDHMEN TUAJ LDK

http://www.ldk-kosova.org/fotogaleri/fot.html

MemphiSx
02-10-04, 14:26
VOTONI PER PAVARSIN E KOSOVES LDK


http://www.ldk-kosova.org/fotogaleri_fot.html

Kercovari
02-10-04, 20:12
PDK PER NJE TE ARDHME ME TE MIRE PER KOSOVEN

http://www.kosovo.com/an5.jpg
Dannyaus.
Nuk kam kunder bindjes s`juaj,se PDk.duhet edhe te jete fitimtare ne keto Zgjedhje,bile mendimi i Juaj aspak nuk eshte ne kundershtim me vlerat demokratike,nese,vertet ekziston diku ne bote nje demokraci e mirfillte.Por,mos haro se shekuj me rradhe jemi ne kerkim te Identitetit tone Kombetar,por jo edhe ne kerkim te C`Identitetit tone si nje qenje e gjalle pas Ilirike,deri te klyshet Jugosllav siq dinte te na quante vete "Shoku"Enver Hoxha,e me pastaj edhe sherbetoret e tij ne krye mje Fatos Nanon,dhe sherbetoret e tij.
Cmoje larte mundin dhe sakrificen e te gjith atyre qe rane ne fushbetejat per nje Kosov te pamvarur dhe demokratike por, me shume duhet te perkushtohemi te reneve ne fushe betej te cilit kan rrene per lirin e te gjithe neve,per te cilet sot flitet, por ju ne mas te duhur,per te mos thene aspak.
Bashkerisht ecim drejte nje rruge edhe pse akoma nuk jemi te vetedishem se,barierat ne te cilat hasim ne,nuk jen bariera te kurdisura nga dikush por,jane mu ato dredhit politike qe dalin nga vete ne dhe prijsit tane politikopartijak te cilit kan krijuar zinxhiret e vet tek Elektorati Shqiptar,dhe me pastaj,qendrojne tek bindja e tyre,se vertet ato jene "Edhe te medhenje per te qene prijsit tane".
Por!.A,s`te shkuar ndonjeher ndermend se,te gjith keto njerrez te mire te cilit meren me politik,aspak nuk meren me hallin e njeriut te rendomte,me ate Baba dhe Nene e cili neser nuk di se cfar do te ofroje femivje te cilit i zuri gjumi te uritur,me shpres se Mami neser do te pregatis kaftjallin e begatshem por qofte edhe "fli i kallamoqit"nga mengjeja e shmrazur qe me kohe.?.
Keto jene femijte e Shqiptarit te mjerre dhe te rendomte,te cilet per Lirin dhe Pamvarsin e Nenes Kosove,endeshin alpeve Shqiptare te uritir dhe kembezbathur,per nje jete sa me te mire dhe jo"Nen sundimin Serbe"qe sot te sundohen nga vete "Sundimtaret e pamoralshem Shqiptare".

sadik 5553
03-10-04, 14:09
votoni por me par mendoni e mendoni e mendoni juve personalisht a keni levizur nga status quo-ja qfar keni arritur mbas lufte para lufte kujt i paguani taksat kujt i keni paguar me par .Sa jeni te lir a guxoni te thuani at qe e mendoni .Sa ka ber kosova per ty personalisht , e sa ke ber ti per kosoven keto 5 vite apo keto 20 vite te fundit e xhyko drejt per mos te perseritet kjo status quo pra voto DREJT

Ebu Hurejra Muhammed
04-10-04, 00:14
VOTONI PER TE ARDHMEN TUAJ LDK

http://www.ldk-kosova.org/fotogaleri/fot.html


Qfar tė ardhme bre ? Njerzit spo kan me hanger buk, LDK-ja qe 20 e majti e sen sun bani, i la gjinjen unt, marre.PDK

Dilaver
04-10-04, 00:21
Qfar tė ardhme bre ? Njerzit spo kan me hanger buk, LDK-ja qe 20 e majti e sen sun bani, i la gjinjen unt, marre.PDK

Po mirė bre mirė se e vertetė ėshtė qe nuk kan me ngrėnė bukė sepse e kan ngrėnė prijėsit kriminel tė PDK krejt qka mbeti nga kthetrat e bishave tė terbuara serbosllave, e jo vetėm ata por edhe bijtė mė tė shquar tė kombit i vranė dhe i persekutuan mė zi se shkiet, e per ata duhet tė votojmė per ta.

LDK ėshtė ardhmeria e Shqiptaris.

Ebu Hurejra Muhammed
04-10-04, 01:50
Pėrshėndetje,

Ty tė kemi komunist tė Shqipris, e nuk mendoj se ke njohuri nė politiken ton :D

Ndashi mos me pas buk me hanger, votoni pėr LDK-nė :lol:

Ndashi me hanger bombona e sakeza votoni pėr AAK-nė :lol:

Ndashi me lujt futboll e basket tan diten mu knaq, e me pas buk me hanger, votoni pėr: PDK-nė :D


PDK

Murgesha
04-10-04, 08:25
Pėrshėndetje,


Ndashi me lujt futboll e basket tan diten mu knaq, e me pas buk me hanger, votoni pėr: PDK-nė :D


PDK

Politikė e mirė kjo. Ha pi edhe rri.
Fatkeqėsisht e vėrtetė. Se po hanė e po pinė e po rrinė qe 5 vjet.
Pėr me ba pak fiskulturė nganjėherė po i nxjerrin edhe do Moratoriume e Marrėveshje qė spo ja ndėgjon askush, por ska gjė se nga ndeja e haja e tepėrt e kanė.

uliksi31
04-10-04, 08:52
Pėrshėndetje,


Ndashi me lujt futboll e basket tan diten mu knaq, e me pas buk me hanger, votoni pėr: PDK-nė :D


PDK

Politikė e mirė kjo. Ha pi edhe rri.
Fatkeqėsisht e vėrtetė. Se po hanė e po pinė e po rrinė qe 5 vjet.
Pėr me ba pak fiskulturė nganjėherė po i nxjerrin edhe do Moratoriume e Marrėveshje qė spo ja ndėgjon askush, por ska gjė se nga ndeja e haja e tepėrt e kanė.

Kah na thojn i ka cua e mira peshe :(

Krokodilli
04-10-04, 09:23
Pėrshėndetje,

Ty tė kemi komunist tė Shqipris, e nuk mendoj se ke njohuri nė politiken ton :D

Ndashi mos me pas buk me hanger, votoni pėr LDK-nė :lol:

Ndashi me hanger bombona e sakeza votoni pėr AAK-nė :lol:

Ndashi me lujt futboll e basket tan diten mu knaq, e me pas buk me hanger, votoni pėr: PDK-nė :D


PDK

tung ju pershendes,,,, AAK-ja boll mire po tingellon,, sakeza e bombona :P

KUSHDO QE TE FITON SHPRESOJM SE DO TE JET NE TE MIRE TE POPULLIT SHQIPTAR,,,, LDK-ja DUHET TA MBAJ DERI NE PAMVARESI,,, PAS ASAJ LE TA MERR KUSH TE DON,, NE TE MIR TE POPULLIT KOSOVAR..

Ebu Hurejra Muhammed
04-10-04, 09:45
Pėrshėndetje,


Ndashi me lujt futboll e basket tan diten mu knaq, e me pas buk me hanger, votoni pėr: PDK-nė :D


PDK

Politikė e mirė kjo. Ha pi edhe rri.
Fatkeqėsisht e vėrtetė. Se po hanė e po pinė e po rrinė qe 5 vjet.
Pėr me ba pak fiskulturė nganjėherė po i nxjerrin edhe do Moratoriume e Marrėveshje qė spo ja ndėgjon askush, por ska gjė se nga ndeja e haja e tepėrt e kanė.


Pėrshėndetje.

Hahaha, ajo ke loja miki-maus, se di sa kuptohesh nė kėtė lojė :D

Nuk ka pas asgja nė dor PDK-ja, tan e din, Rugova ke dhe ėshtė ende president, por qka bani ? asgja moter, i ka lan njerzit pa hanger buk, tashmė tė ashtėqujturen "njohurin" e tina nė politik e din tė gjithė. Kemi nevoj moter pėr njerz mė tė dijshėm, por mos u brengos dhe mos u merzit se deri me 23 Tetor do tė jet Rugova kryetar :wink:

E pėr nga ndeja e haja, dihet se kush kan ndejt si me qen nė shtrat tė sėmur, e dihet kush jan ata, LDK-ja se kush tjeter.

Ebu Hurejra Muhammed
04-10-04, 09:50
Pėrshėndetje,

Ty tė kemi komunist tė Shqipris, e nuk mendoj se ke njohuri nė politiken ton :D

Ndashi mos me pas buk me hanger, votoni pėr LDK-nė :lol:

Ndashi me hanger bombona e sakeza votoni pėr AAK-nė :lol:

Ndashi me lujt futboll e basket tan diten mu knaq, e me pas buk me hanger, votoni pėr: PDK-nė :D


PDK

tung ju pershendes,,,, AAK-ja boll mire po tingellon,, sakeza e bombona :P

KUSHDO QE TE FITON SHPRESOJM SE DO TE JET NE TE MIRE TE POPULLIT SHQIPTAR,,,, LDK-ja DUHET TA MBAJ DERI NE PAMVARESI,,, PAS ASAJ LE TA MERR KUSH TE DON,, NE TE MIR TE POPULLIT KOSOVAR..


Pėrshėndetje,

Tė lumt goja o vėlla, askush ma mir ska fol deri mė tash :D

Por nese e merr LDK-ja, prap kosova do pres pėr ni koh tė gjat pėr pavarsin qė e presum me qindra vite. LDK-ja edhe pėr momentin ka nė dor gjithqka nė kosov, po shtrohet pytja dhe bjen fjala se qka kan ba qe 20 vjet ?? :shock: (nuk ju drejtohem askujt, kshtu qė skeni nevoj tė kundershtoni pa lidhje, se ashtu mendoj dhe ska kush si ma ndryshon mendimin tim)

Kaltrina
04-10-04, 10:10
Me kane LDK-ja e afte me bo najsen kish bo, bile 5 vitet mas luftes kish bo najsen, po kurre sen sju ka interesu, qka ka bo LDK-ja, papunesi e madhe, infrastruktura katastrofe, rryme e uje ska, korrupsioni mos vete, me tregoni ju qe jeni per LDk-ne, qka ka bo LDK-ja per neve, nese keni qka me mu pergjegj , edhe une kam me votu per LDK-ne.


pershendetje

Dilaver
04-10-04, 10:45
Pėrshėndetje,

Ty tė kemi komunist tė Shqipris, e nuk mendoj se ke njohuri nė politiken ton :D


Po qfar tė bezdis ty ore prej nga jam unė!

Po qfar njohurive ke ti per politiken shqiptare apo Kosovare si shprehe ti.

Qfar ka nė dorė LDK-ja dhe Dr Ibrahim Rugova ani qe 20 vjet?!

Gjer nė vitin 1999 Kosovėn e kishte nė dorė katrahura e egėr serbosllave, e nė vitin 1999 me hyrjen e forcave tė NATO-s qka shpetoi nga duart e kasapve e rrembyen kriminelėt tanė nė emėr tė Luftės nė krye me Hashim Thaēin, e jo vetėm qe i rrembyen i uzurpuan e krijuan kapital e pasuri tė tundėshme e tė patundėshmė me vlera marramendėse por edhe pėr tė eliminuar kundėrshtarin politik bėnė vrasje makabre duke shuar jetėra tė burrave mė tė devotshėm tė kombit e duke mos kursuer as gra shtatzėna e femij, gjė tė cilėn nuk e bėnė as maqineria masakruese e kasapit tė Ballkanit (kuptohet perjashtim lufta).

Pėr mė tepėr info http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?t=2166

Kercovari
04-10-04, 10:51
Me kane LDK-ja e afte me bo najsen kish bo, bile 5 vitet mas luftes kish bo najsen, po kurre sen sju ka interesu, qka ka bo LDK-ja, papunesi e madhe, infrastruktura katastrofe, rryme e uje ska, korrupsioni mos vete, me tregoni ju qe jeni per LDk-ne, qka ka bo LDK-ja per neve, nese keni qka me mu pergjegj , edhe une kam me votu per LDK-ne.


pershendetje

Cka duhet te beje LDK-ja sipash jush Zonj/Zonjushe e nderuar?.
Kush dhe cka kan berre te tjerat parti politike Shqiptare?.
Kush jen bartesite e Flamurit te liris aq shume te deshiruar nga ne?
A eshte me rendesi se kush duhet te jete Kryetar,apo pergjegjsija politike te cilen askush s`do te marre mbi shpine?.
Kush eshte rruga me e mire per te shmangur mosmarveshjet nderpartijake te cilat jane bere mbreter te politikes mbareshqiptare?.
Keto jene disa nga pyetjet te cilat kerkojne pergjigje ekzakte nga te gjith ne,pytje te cilat prishin imazhin politik Shqiptare ne Arenen nderkombetare.
Eshte e drejte demokratike e cdo individe te percaktohet per nje parti politike,por kete le te beje me te drejten e votes se lire,dhe jo me akuza drejtuar partis tjeter,kur diset se pergjegjsija bie mbi te gjithe,
Cdo kritik bazohet ne fakte bashke me veprimtarin politike te te gjithe partive kur dihet se ato veprojne bashkerisht ne nje hapsir qe kan ne disponom,dhe ketu nuk ka vende te shohem fajtor ate tjetrin.qofte,LDK.PDK.AAk.etj.
Por,a duhet te dilet ne votime,po se po.

progoni
04-10-04, 11:34
Pėrshėndetje,

Ty tė kemi komunist tė Shqipris, e nuk mendoj se ke njohuri nė politiken ton :D

Ndashi mos me pas buk me hanger, votoni pėr LDK-nė :lol:

Ndashi me hanger bombona e sakeza votoni pėr AAK-nė :lol:

Ndashi me lujt futboll e basket tan diten mu knaq, e me pas buk me hanger, votoni pėr: PDK-nė :D


PDK

A bėn njė pytje,nisa me tė thirrė nė emėr veq gat mos ma shi pėr tė madhe,
allahile kur shkoni me dhan derės ku e mbani lugėn ndėr mang apo nėn kapuq,
lere politikėn se ka kushė na e mėson se po tė mbėshtjellet masanej me fe e mos po jet asė anej asė kėnej demek asė sheher asė barilevė
se unė pasha mu me Barilevė jam

izet 32
04-10-04, 12:26
votoni per pdk.

MemphiSx
04-10-04, 22:52
Me kane LDK-ja e afte me bo najsen kish bo, bile 5 vitet mas luftes kish bo najsen, po kurre sen sju ka interesu, qka ka bo LDK-ja, papunesi e madhe, infrastruktura katastrofe, rryme e uje ska, korrupsioni mos vete, me tregoni ju qe jeni per LDk-ne, qka ka bo LDK-ja per neve, nese keni qka me mu pergjegj , edhe une kam me votu per LDK-ne.


pershendetje


Kaltrina nuk e di a del n'Qytet ndonjeher

Prishtina per 5 vite ka ndryshu shum per nga infrastruktura
Shum mit dihet se ne Kosove nuk eshte investu qe 20 vite E ti zonjushe po don per 5 vite me be Kosoven Parajse me nje buxhet qe dihet sa eshte
Me trego ti qka ki ba per Kosoven
Ae pagun rrymen
A e pagun tatimin ne Prone
A e paguan ujin
A e paguan Mbeturinat

Jam i sigurte se asnjeren se pagun me rregull
Qka pret ti mandej prej Komunes se Prishtines kur ti nuk kontribon asgje per qytet tonin
Por kjo po dihet se vetem qe eshte LDK-ja ne pushtet ju i bani edhe kto vrejtje
Per papunesi LDK-ja ska qka bane sepse nuk i ka fabrikat ne kompetenca te saj
Per rryme ska asgje ne dore as kompetenca qe te nderhyje ne rregullimin e rrymes
Keshtu qe lirisht voto per LDK sepse ne qdo komune ku udheheq LDK-ja Gjerat shihen per te mir
Ka rruge te ndertuara,shkolla,ambulanca,spitale,kanalizime,uje sjellsa.....etj

Keshtu qe dil ma shpesh n'qytet e shih se qka eshte ndertu ne Vendin ku po jeton ;)

Gentiani
05-10-04, 00:31
MemphiSx, mė trego se kush i thirri kėta hoxhallarėt te politika,ose ndoshta kanė vendosur tė na kthejnė vizitėn, qė po ua bėjmė ne kohė pas kohe te religjioni :lol: :lol: :wink:

Jo, jo nuk kam asgjė kundėr kyējes sė tyre kėtu, por diēka nuk po ia qėllonin hiē edhe si duket nuk po i kuptonin gjėrat, e Zoti u ndihmoftė atyre.

Amin!

Kaltrina
05-10-04, 07:36
Me kane LDK-ja e afte me bo najsen kish bo, bile 5 vitet mas luftes kish bo najsen, po kurre sen sju ka interesu, qka ka bo LDK-ja, papunesi e madhe, infrastruktura katastrofe, rryme e uje ska, korrupsioni mos vete, me tregoni ju qe jeni per LDk-ne, qka ka bo LDK-ja per neve, nese keni qka me mu pergjegj , edhe une kam me votu per LDK-ne.


pershendetje


Kaltrina nuk e di a del n'Qytet ndonjeher

Prishtina per 5 vite ka ndryshu shum per nga infrastruktura
Shum mit dihet se ne Kosove nuk eshte investu qe 20 vite E ti zonjushe po don per 5 vite me be Kosoven Parajse me nje buxhet qe dihet sa eshte
Me trego ti qka ki ba per Kosoven
Ae pagun rrymen
A e pagun tatimin ne Prone
A e paguan ujin
A e paguan Mbeturinat

Jam i sigurte se asnjeren se pagun me rregull
Qka pret ti mandej prej Komunes se Prishtines kur ti nuk kontribon asgje per qytet tonin
Por kjo po dihet se vetem qe eshte LDK-ja ne pushtet ju i bani edhe kto vrejtje
Per papunesi LDK-ja ska qka bane sepse nuk i ka fabrikat ne kompetenca te saj
Per rryme ska asgje ne dore as kompetenca qe te nderhyje ne rregullimin e rrymes
Keshtu qe lirisht voto per LDK sepse ne qdo komune ku udheheq LDK-ja Gjerat shihen per te mir
Ka rruge te ndertuara,shkolla,ambulanca,spitale,kanalizime,uje sjellsa.....etj

Keshtu qe dil ma shpesh n'qytet e shih se qka eshte ndertu ne Vendin ku po jeton ;)

hhahahahahaha a dal ne qytet :roll: hahaha jo kurre sdal, me kane nguju brenda :roll: :P :P :P

fadil
05-10-04, 14:29
Pershendetje:

Fillimisht deshiroj te ju pershendes te gjithve natyrisht edhe ata qe nuk me deshirojn ne kete forum.

po me vjen mir qe qenka intensifikuar debati ne kete forum , dhe kjo eshte krejt e natyrshme pasi qe tashte jan edhe zgjedhjet.

e sa per daliverin dhe bashkmendimtaret e tije dua te ju jap nje keshill:!

shpifni qka te doni se populli ju ka kuptuar se ju nuk dini asgje me shum se sa te shpifni.

E une ju theme te gjithe atyre qe e shofin kete faqe qe nese deshironi ta shifni programin e PDK.se ateher klikoni ne adresen e me poshtme dhe aty e shifni se qfar programi ka dhe nese ju pelqen votone e nese jo mos e votoni.

www.pdk2004.org/program/index.html


Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit.

progoni
05-10-04, 16:50
Pershendetje:

Fillimisht deshiroj te ju pershendes te gjithve natyrisht edhe ata qe nuk me deshirojn ne kete forum.

po me vjen mir qe qenka intensifikuar debati ne kete forum , dhe kjo eshte krejt e natyrshme pasi qe tashte jan edhe zgjedhjet.

e sa per daliverin dhe bashkmendimtaret e tije dua te ju jap nje keshill:!

shpifni qka te doni se populli ju ka kuptuar se ju nuk dini asgje me shum se sa te shpifni.

E une ju theme te gjithe atyre qe e shofin kete faqe qe nese deshironi ta shifni programin e PDK.se ateher klikoni ne adresen e me poshtme dhe aty e shifni se qfar programi ka dhe nese ju pelqen votone e nese jo mos e votoni.

www.pdk2004.org/program/index.html


Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit.

Tė mbyti fushata,po ndihet mungesa e juaj Fadil nė forum po ske faj se simpatizues pak e po ju duhet tė njejtit gjithėher beso qė tash edhe figur jam duke ju njohur fytyra tė njejta mė,merrne edhe kėt hoxhėn me emėr tė gjatė.
Boll po mė dhimbesh more Fadil qė krejt kėt punė badihava se nuk po ja rrokė kujt me ja u dhan votėn,bile rrim kėtu nė forum i hjekum mėrzi njeri tjetrit.

kalo mirė oooo fadiloooo,
iku nuk ka faj ju jet salla zbrazėt

MemphiSx
05-10-04, 17:26
Me kane LDK-ja e afte me bo najsen kish bo, bile 5 vitet mas luftes kish bo najsen, po kurre sen sju ka interesu, qka ka bo LDK-ja, papunesi e madhe, infrastruktura katastrofe, rryme e uje ska, korrupsioni mos vete, me tregoni ju qe jeni per LDk-ne, qka ka bo LDK-ja per neve, nese keni qka me mu pergjegj , edhe une kam me votu per LDK-ne.


pershendetje


Kaltrina nuk e di a del n'Qytet ndonjeher

Prishtina per 5 vite ka ndryshu shum per nga infrastruktura
Shum mit dihet se ne Kosove nuk eshte investu qe 20 vite E ti zonjushe po don per 5 vite me be Kosoven Parajse me nje buxhet qe dihet sa eshte
Me trego ti qka ki ba per Kosoven
Ae pagun rrymen
A e pagun tatimin ne Prone
A e paguan ujin
A e paguan Mbeturinat

Jam i sigurte se asnjeren se pagun me rregull
Qka pret ti mandej prej Komunes se Prishtines kur ti nuk kontribon asgje per qytet tonin
Por kjo po dihet se vetem qe eshte LDK-ja ne pushtet ju i bani edhe kto vrejtje
Per papunesi LDK-ja ska qka bane sepse nuk i ka fabrikat ne kompetenca te saj
Per rryme ska asgje ne dore as kompetenca qe te nderhyje ne rregullimin e rrymes
Keshtu qe lirisht voto per LDK sepse ne qdo komune ku udheheq LDK-ja Gjerat shihen per te mir
Ka rruge te ndertuara,shkolla,ambulanca,spitale,kanalizime,uje sjellsa.....etj

Keshtu qe dil ma shpesh n'qytet e shih se qka eshte ndertu ne Vendin ku po jeton ;)

hhahahahahaha a dal ne qytet :roll: hahaha jo kurre sdal, me kane nguju brenda :roll: :P :P :P


M'ka shku menja pak se je qik e pa "dalne" hehehe Po t'preferoj dil pak mos rri shum n'internet se t'ben shum dem;)

Murgesha
05-10-04, 17:30
Pershendetje:

Fillimisht deshiroj te ju pershendes te gjithve natyrisht edhe ata qe nuk me deshirojn ne kete forum.

po me vjen mir qe qenka intensifikuar debati ne kete forum , dhe kjo eshte krejt e natyrshme pasi qe tashte jan edhe zgjedhjet.

e sa per daliverin dhe bashkmendimtaret e tije dua te ju jap nje keshill:!

shpifni qka te doni se populli ju ka kuptuar se ju nuk dini asgje me shum se sa te shpifni.

E une ju theme te gjithe atyre qe e shofin kete faqe qe nese deshironi ta shifni programin e PDK.se ateher klikoni ne adresen e me poshtme dhe aty e shifni se qfar programi ka dhe nese ju pelqen votone e nese jo mos e votoni.

www.pdk2004.org/program/index.html


Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit.


Hm. Paj ta veti edhe babėn ēka po mė thotė pėr kėto gjėra, e pastaj vendosi.

bredhi
05-10-04, 18:07
Votoni pėr PDK nėse doni qe nė tė ardhmen ne parlamentin e kosoves te argetoheni edhe me kėng te albumit me te ri te sabir fejzullahut dhe besoj se do ta marrin edhe ndonjė humorist qė tė bėhėn seancat e parlamentit me interesante dhe ma tėrheqse.
Dhe njėherit te kemi lidhje direkt me parlamentar permes internetit se Jakup krasniqi ka premtuar se tee gjith ministrat do te ken emalat e vet, po une mendoj qe nese nuk fiton PDK ateher te kontaktoj me PS e shqiperis e ajo i tregon se si merret pushteti se ka pervoj ne ket drejtim dhe besoj se ndihma nuk do ti mungoj se ka mardhenje te mira me te sidomos me tosin

Kaltrina
06-10-04, 14:31
Me kane LDK-ja e afte me bo najsen kish bo, bile 5 vitet mas luftes kish bo najsen, po kurre sen sju ka interesu, qka ka bo LDK-ja, papunesi e madhe, infrastruktura katastrofe, rryme e uje ska, korrupsioni mos vete, me tregoni ju qe jeni per LDk-ne, qka ka bo LDK-ja per neve, nese keni qka me mu pergjegj , edhe une kam me votu per LDK-ne.


pershendetje


Kaltrina nuk e di a del n'Qytet ndonjeher

Prishtina per 5 vite ka ndryshu shum per nga infrastruktura
Shum mit dihet se ne Kosove nuk eshte investu qe 20 vite E ti zonjushe po don per 5 vite me be Kosoven Parajse me nje buxhet qe dihet sa eshte
Me trego ti qka ki ba per Kosoven
Ae pagun rrymen
A e pagun tatimin ne Prone
A e paguan ujin
A e paguan Mbeturinat

Jam i sigurte se asnjeren se pagun me rregull
Qka pret ti mandej prej Komunes se Prishtines kur ti nuk kontribon asgje per qytet tonin
Por kjo po dihet se vetem qe eshte LDK-ja ne pushtet ju i bani edhe kto vrejtje
Per papunesi LDK-ja ska qka bane sepse nuk i ka fabrikat ne kompetenca te saj
Per rryme ska asgje ne dore as kompetenca qe te nderhyje ne rregullimin e rrymes
Keshtu qe lirisht voto per LDK sepse ne qdo komune ku udheheq LDK-ja Gjerat shihen per te mir
Ka rruge te ndertuara,shkolla,ambulanca,spitale,kanalizime,uje sjellsa.....etj

Keshtu qe dil ma shpesh n'qytet e shih se qka eshte ndertu ne Vendin ku po jeton ;)

hhahahahahaha a dal ne qytet :roll: hahaha jo kurre sdal, me kane nguju brenda :roll: :P :P :P


M'ka shku menja pak se je qik e pa "dalne" hehehe Po t'preferoj dil pak mos rri shum n'internet se t'ben shum dem;)


Edhe ti ja ke bo si presidenti qitash:
nje barcolete :
del presidenti neper qytet pas 4 vitesh lirie pa dal kurre, nje dite del shetit neper qytet, edhe prej te thanave qysh ka ndegju, se jeta ne Kosove eshte shume e shtrenjte, afrohet te nje dyqan edhe i sheh qmimet ne xham:
pallta 5 euro
pantollat 2 euro
kemishat 1 euro, edhe quditet thote qysh more me thojshin qe jeta e shtrenjte neper Prishtine, qfare qmimesh te lira, kur nga pas i pergjigjet truproja:
Jemi afer pastrimit kimit zoti president :roll:

asdren
06-10-04, 15:14
[ a je normal me votu per pdk bre njeri a je ka din se qfra gabimi ban me ldk perparime ka e me pdk ka enverizem leninizem

Loloku
06-10-04, 16:36
hhahahahahaha a dal ne qytet :roll: hahaha jo kurre sdal, me kane nguju brenda :roll: :P :P :P


M'ka shku menja pak se je qik e pa "dalne" hehehe Po t'preferoj dil pak mos rri shum n'internet se t'ben shum dem;)[/quote]


Edhe ti ja ke bo si presidenti qitash:
nje barcolete :
del presidenti neper qytet pas 4 vitesh lirie pa dal kurre, nje dite del shetit neper qytet, edhe prej te thanave qysh ka ndegju, se jeta ne Kosove eshte shume e shtrenjte, afrohet te nje dyqan edhe i sheh qmimet ne xham:
pallta 5 euro
pantollat 2 euro
kemishat 1 euro, edhe quditet thote qysh more me thojshin qe jeta e shtrenjte neper Prishtine, qfare qmimesh te lira, kur nga pas i pergjigjet truproja:
Jemi afer pastrimit kimit zoti president :roll:[/quote]

Hahahahahahahahha...............

fadil
06-10-04, 17:14
Pershendetje:

Ajo qe kam shkruar une deri me tani ne kete forum per Partin Demokratike te Kosoves ka qen bindja ime personale per kete Parti dhe Lideret e saje.

Tashte eshte fushata paraelektorale dhe Partit Politike i kan Programet e tyre dhe qytetaret le ti shikojn keto programe dhe le ta votojn ate program qe ju pelqen dhe ata njerze qe dine dhe kan Guximin ta realizojn ne praktik ate qe e kan shkruar ne Programin e tyre.

Pasi Partia Demokratike e Kosoves e ka futur ne internet Programin e tyre , une nuk kam se qka shkruaj tjeter ketu perpos per te bere nje shkrim sa per te treguar se une e perkrahi kete Parti dhe Njerzit qe jan ne te.

nuk kam se qka te ju them qytetarve asgje.

dhe kishte qen mir qe te gjithe forumistet qe kan bindje te ndryshme Politike ta botojn adresen e partis se tyre te preferuar dhe vizitoret e kesaj faqe mund te ken qasje te drejt perdrejt ne programin e tyre dhe ne kualitetin e tyre intelektual dhe kombtar.

www.pdk2004org/program/index.html

Me e Mir Eshte Gjuha e Memecit se e Genjeshtarit.

progoni
06-10-04, 18:58
[ a je normal me votu per pdk bre njeri a je ka din se qfra gabimi ban me ldk perparime ka e me pdk ka enverizem leninizem

Tė lumt more Asdreni ,po ja ke bėr bash si ktyne herėsh kulla tė Dukagjinit.
Dy fjalė sa dy lira.

Kaltrina
07-10-04, 09:13
[ a je normal me votu per pdk bre njeri a je ka din se qfra gabimi ban me ldk perparime ka e me pdk ka enverizem leninizem

Tė lumt more Asdreni ,po ja ke bėr bash si ktyne herėsh kulla tė Dukagjinit.
Dy fjalė sa dy lira.

a dy fjale po te doken qaty a :roll: , me sa une kam dite mi njeh ishin 27 fjale, edhe sen spo marr vesh, shume pakjarte ka shkru.

pershendetje

progoni
07-10-04, 09:18
[ a je normal me votu per pdk bre njeri a je ka din se qfra gabimi ban me ldk perparime ka e me pdk ka enverizem leninizem

Tė lumt more Asdreni ,po ja ke bėr bash si ktyne herėsh kulla tė Dukagjinit.
Dy fjalė sa dy lira.

a dy fjale po te doken qaty a :roll: , me sa une kam dite mi njeh ishin 27 fjale, edhe sen spo marr vesh, shume pakjarte ka shkru.

pershendetje

Ani nuk ka problem ,mėsohesh e numron hahaaaaa,

edhe unė pa djallėzi po tė

pėrshendes

Kaltrina
07-10-04, 10:10
[ a je normal me votu per pdk bre njeri a je ka din se qfra gabimi ban me ldk perparime ka e me pdk ka enverizem leninizem

Valla une qitu sen spo kuptoj, as pike as prese kund ska, shume e pakjarte :roll:

pershendetje :P

progoni
07-10-04, 15:17
[ a je normal me votu per pdk bre njeri a je ka din se qfra gabimi ban me ldk perparime ka e me pdk ka enverizem leninizem

Valla une qitu sen spo kuptoj, as pike as prese kund ska, shume e pakjarte :roll:

pershendetje :PFjalėt e mėdha nė kulla tė Dukagjinit nuk jan marrė veshė menjėherė,
Kaltrin nuk zgjat shum kjo ,mbas tetorit e kupton,bile me pikė e presė.

pa luajt me ato figura fare
Prap tė pėrshendes,
kalovshė sa ma mirė

beneti_ora_24
23-10-04, 02:41
As njetin nuk e kena pa u bėre Veton Surroi President


PDK-ja ka gjasa per pushtet ne vitin 2020


NEW KING OF KOSOVO PEOPLE

-ORA-

Urata
23-10-04, 04:34
Votoni per LDK-ne nese doni te ardhme te sigurte ;)

LABI
23-10-04, 07:54
O njerz me bismilahh sot , me mengjes kesh edhe ja gjujta voten

Hashim Thaqit Nr . 50 PDK-se

4ever
23-10-04, 10:06
O po me dimesh qe te paska shku vota posht !!!

adrioni
23-10-04, 11:35
Neqoftese doni ndryshime nga kjo e tashmja...qe e keni jeten krejt pa sistem atje ne Kosove atehere neqoftese doni ta ktheni ne sistem p.sh sikur ne Amerik ose Australi ose.....Atehere Votoni per ORA,PDK,AAK e per tjerat mos gaboni por as mendja mos tiu shkoj per LDK-n e deshtume.

progoni
23-10-04, 15:31
Ftorja e sotme LDK-sė ,
ėshtė e qmuarė pė tė ecur pėrpara
KOSOVA


P.S.
mitė cofėn,
keq ju ka kanė.

Urata
23-10-04, 16:26
O njerz me bismilahh sot , me mengjes kesh edhe ja gjujta voten

Hashim Thaqit Nr . 50 PDK-se

O po me dimesh qe te paska shku vota posht !!!


hahaha hahaha ahahaha 4ever o edhe mue po mu dhimka ai quni LABI.....

Ermira
23-10-04, 17:09
Ai qe i'a ka kthyer pushken shkaut ai meriton fiotoren edhe udhheqjen e vendit,e jo ai qe eshte shku e eshte ul nje tavolin me te .
sa per bisedime kurre nuk ishim qliru mos me ja kthy pushken e kete e beri UQK-ja e udhehequre nga shtabi i pergjithshem ne krye me Hashim THaqin .besojm se kete here do te fitoj PDK-ja me THaqin.Ata qe diten ta udheheqin luften din edhe me mire ta udheheqin Kosoven drejt pavarsis .

Urata
23-10-04, 17:39
Ai qe i'a ka kthyer pushken shkaut ai meriton fiotoren edhe udhheqjen e vendit,e jo ai qe eshte shku e eshte ul nje tavolin me te .
sa per bisedime kurre nuk ishim qliru mos me ja kthy pushken e kete e beri UQK-ja e udhehequre nga shtabi i pergjithshem ne krye me Hashim THaqin .besojm se kete here do te fitoj PDK-ja me THaqin.Ata qe diten ta udheheqin luften din edhe me mire ta udheheqin Kosoven drejt pavarsis .

Masnej, mos u nxeni kur po ju therret Carla De Ponte ............................

Ata qe luftuan dhe mbrojten pragun e shtepise shume pak vete u vrane nga dore e shkaut, te tjeret nga dore e "shqiptarit"!
Dore e shkaut vrau njerezit e pafajshem, burra,gra,pleq e femije ashtu siq i zinin ne mase dhe nder thirrjen e ketyre "bukuroshave" te sotem!

Eremira, tiktaket e kohes po rrahin dhe akrepat e saj me ne fund po arrijne cakun ........................

Ermira
23-10-04, 18:41
Urata heret ose von un e dij qe e verteta do dal ne shesh po se dij se kush jau kaqerru syt sikur me jav pas shti therren e shohin shqiptarin qysh ka nejt ne karrik krah per krah tu u kesh me serbin e shkojne e ja ja jepin voten po kjo s'asht e mundun bre kjo asht ni katastrof e madhe !!
E ata qe luftuan nuk u vrane pak por me milionaa o zotri ose zonje se s'tek je kurka vallah ata qe e kane perjetu luften e dijne se kujna me ja jap vooten ose ata qe ju ka shku dikus nga antaret e familjes...
Kurgjo su rregullu qe 5 vitet e fundit as rryma as uji as kurgjo nga presidenty yne qe ishte ku me ja jep voten se ju jeni budall ja jepni apet......


E nesermja lidn sot --Beso,Voto,Guxo,Pune,Shtet,Dinjitet.
Votoni numrin 50 ..PDK

Agroni22
23-10-04, 19:32
Urata heret ose von un e dij qe e verteta do dal ne shesh po se dij se kush jau kaqerru syt sikur me jav pas shti therren e shohin shqiptarin qysh ka nejt ne karrik krah per krah tu u kesh me serbin e shkojne e ja ja jepin voten po kjo s'asht e mundun bre kjo asht ni katastrof e madhe !!
E ata qe luftuan nuk u vrane pak por me milionaa o zotri ose zonje se s'tek je kurka vallah ata qe e kane perjetu luften e dijne se kujna me ja jap vooten ose ata qe ju ka shku dikus nga antaret e familjes...
Kurgjo su rregullu qe 5 vitet e fundit as rryma as uji as kurgjo nga presidenty yne qe ishte ku me ja jep voten se ju jeni budall ja jepni apet......


E nesermja lidn sot --Beso,Voto,Guxo,Pune,Shtet,Dinjitet.
Votoni numrin 50 ..PDKe moj qika e mire krejt gabim po flet se ti po me duket ste kje kane ne kosov hiq e veq po fol prej shpati e mos thuj kush voton per RUGOVEN oshte budall se po na fyen e ju te PDK-se jeni msu qishtu prej kultures qe e kini ju po dihet .

Urata
23-10-04, 19:40
[quote]E nesermja lidn sot --Beso,Voto,Guxo,Pune,Shtet,Dinjitet.
Votoni numrin 50 ..PDK[quote]


E nesermja po vie .....
Carla de Ponte po therret.....
Haga po pret.........

Ermira
23-10-04, 19:52
Ta hangsha zemren more Ardi po kulturen e madhe qe ma keni ju LDK-ja s'keni faj se shum t'shkollum jeni sa euro i dhate per me i kry kta fakullteta more ....


LDK gj'do dite po shkon drejte 0
Gj'do minut po te hupe nami
Gjd'do sekond
]URIME FITOREN PDK

Krokodilli
24-10-04, 10:09
Ftorja e sotme LDK-sė ,
ėshtė e qmuarė pė tė ecur pėrpara
KOSOVA


P.S.
mitė cofėn,
keq ju ka kanė.
hehehehe qfar demokrati je ti more Progoni,, me vjen qudi se si nuk ke votu per povratakun,, se vetem ata kan kete gezim dhe kete moto per cilindo shqiptar ose parti koft LDK OSE PDK AAK , ,

:arrow: mite cofen,
keq ju ka kan,,,,,,


Sot ka fitu Kosova,, ka fitu Rugova,, URIME POPULLIT KOSOVAR


U

progoni
25-10-04, 23:49
Ftorja e sotme LDK-sė ,
ėshtė e qmuarė pė tė ecur pėrpara
KOSOVA


P.S.
mitė cofėn,
keq ju ka kanė.
hehehehe qfar demokrati je ti more Progoni,, me vjen qudi se si nuk ke votu per povratakun,, se vetem ata kan kete gezim dhe kete moto per cilindo shqiptar ose parti koft LDK OSE PDK AAK , ,

:arrow: mite cofen,
keq ju ka kan,,,,,,


Sot ka fitu Kosova,, ka fitu Rugova,, URIME POPULLIT KOSOVAR


U

Krokodill pse e nguc te keqen tuaj,beso qe te bej tani kongurė.

Unė pėr herė tė par nė jetė time takoj kte syret krokodilli,kėrkoj falje prej krejt krokodillave tė botės, se ndrron parti nik vishet si grat nė ty kam pa,kėse syreti kurrė mos takovsha.

E H E e di ti,

Pse e ngarkon forumistėt me problemin ton (ajo ėsht mes meje e teje),kur unė e heshta se e pashė qė u dėrzove si qeni i cofėt,dhe ndrrove nikun nga Daani Aus,tash kan don me bind se nuk je ai.

SA I SHKRET O ZOT O ZOT


NJERZIT SI TI ECIN TĖ VDEKUR NĖ KTE JETĖ

Krokodilli
26-10-04, 15:10
Ftorja e sotme LDK-sė ,
ėshtė e qmuarė pė tė ecur pėrpara
KOSOVA


P.S.
mitė cofėn,
keq ju ka kanė.
hehehehe qfar demokrati je ti more Progoni,, me vjen qudi se si nuk ke votu per povratakun,, se vetem ata kan kete gezim dhe kete moto per cilindo shqiptar ose parti koft LDK OSE PDK AAK , ,

:arrow: mite cofen,
keq ju ka kan,,,,,,


Sot ka fitu Kosova,, ka fitu Rugova,, URIME POPULLIT KOSOVAR


U

Krokodill pse e nguc te keqen tuaj,beso qe te bej tani kongurė.

Unė pėr herė tė par nė jetė time takoj kte syret krokodilli,kėrkoj falje prej krejt krokodillave tė botės, se ndrron parti nik vishet si grat nė ty kam pa,kėse syreti kurrė mos takovsha.

E H E e di ti,

Pse e ngarkon forumistėt me problemin ton (ajo ėsht mes meje e teje),kur unė e heshta se e pashė qė u dėrzove si qeni i cofėt,dhe ndrrove nikun nga Daani Aus,tash kan don me bind se nuk je ai.

SA I SHKRET O ZOT O ZOT


NJERZIT SI TI ECIN TĖ VDEKUR NĖ KTE JETĖ

Progoni te pershendes,, ma se pari korigjo veten se qka flet,, pastaj bisedojm,,, apo ndoshta jeton ti ketu tek une te me tregosh se kush eshte dani aus,, ma se pari nuk e din se per qka flet,, me shkuj ne privat dhe te tregoj historin e dani aus por mos fol pa dije,, qka ke per te me then thuje por mos fol pa dije edhe nje here te thom,,

Sopranos
28-10-04, 18:37
Neqoftese doni ndryshime nga kjo e tashmja...qe e keni jeten krejt pa sistem atje ne Kosove atehere neqoftese doni ta ktheni ne sistem p.sh sikur ne Amerik ose Australi ose.....Atehere Votoni per ORA,PDK,AAK e per tjerat mos gaboni por as mendja mos tiu shkoj per LDK-n e deshtume.

edhe une kam te njejtin mendim,, te gjith keta qe votojn per LDK-ne jan njerez qe nuk din te jetojn nje jet normale,, jan mesu me shtet pa sistem,, skan dijenin se qka eshte sistemi,,,, le ma te mesojn se si jetohet ne Australi apo Amerik,, kan mbet nen qizmet e rugoves,, nuk do te perparojn kurr....

Gentiani
28-10-04, 21:12
Neqoftese doni ndryshime nga kjo e tashmja...qe e keni jeten krejt pa sistem atje ne Kosove atehere neqoftese doni ta ktheni ne sistem p.sh sikur ne Amerik ose Australi ose.....Atehere Votoni per ORA,PDK,AAK e per tjerat mos gaboni por as mendja mos tiu shkoj per LDK-n e deshtume.

edhe une kam te njejtin mendim,, te gjith keta qe votojn per LDK-ne jan njerez qe nuk din te jetojn nje jet normale,, jan mesu me shtet pa sistem,, skan dijenin se qka eshte sistemi,,,, le ma te mesojn se si jetohet ne Australi apo Amerik,, kan mbet nen qizmet e rugoves,, nuk do te perparojn kurr....


Eh ē`po na shtohet numri i primitivėve mendorė nga Australian Aborigines :wink:

http://www.heebphoto.com/gallery/australia/image/aborig.jpg

Krokodilli
29-10-04, 06:19
hahahahahahahaha Te Pershendes Gentiani,,,,,,,,,, mos mi nguc shokt aaaa????

po mendoj keta Aburigjant e zi :wink: :wink:

Gentiani
29-10-04, 16:44
hahahahahahahaha Te Pershendes Gentiani,,,,,,,,,, mos mi nguc shokt aaaa????

po mendoj keta Aburigjant e zi :wink: :wink:

Ata shokėt e tu Krokodilli po kėrkojnė Sistem Aborigines pėr Kosovė :lol: :lol: :lol:

koceli
08-12-04, 04:09
Zotėri pa ofendime!


Me nderime Bond