PDA

View Full Version : A ka bere mjaft Shoqeria Kosoves per lirine e Fatmir Limes?


LABI
11-09-04, 12:46
Cka mendoni a kane bere mjaft institucionet dhe shoqeria e Kosoves per lirimin e figures se shquare ushtarake dhe politikee te Fatimire Limes.

Nje citat nga prononcimi i fundit i Fatmir Limess per mediat informativee :

"Une po ju them : Nese burgosja ime eshte ēmimi i Pavaresise se Kosoves , jam i gatshem ta paguaj kete ēmim , sepse kemi qene te gatshem edhe ta japim jeten per Kosoven" .

Fatmire Limaj , 18 shkurt 2003

Murgesha
11-09-04, 16:45
More nje akcion per mbledhje ta parave ne emer te tij eshte pat inicuar.
A thua cka u ba me parate e mbledhura?????

platori
11-09-04, 17:35
More nje akcion per mbledhje ta parave ne emer te tij eshte pat inicuar.
A thua cka u ba me parate e mbledhura?????

U dasht me i shtu edhe ato te aksionit tend ne forum e me ja ble benzin barbarozes!

Gentiani
11-09-04, 18:24
Ēka ėshtė dashur mė shumė tė ndėrmarrin institucionet dhe shoqėria e Kosovės pėr Lirimin e tij more Labi ?!

Nė emėr tė tij mblodhėn para, protestuan dhe nė fund e injoruan shokėt e tij.

Figura politike e ushtarake Limaj, le tė bėjė pėr vetėvehten e tij dhe ta liroj nga aktakuza qė e rėndon! kjo pra ėshtė ajo qė mundet tė bėjė ai e jo tė kėrkohet nga populli, sepse nuk ka forcė qė mbronė njeri para drejtėsisė kushdo tė jetė dhe tė ketė qenė ai.

Burgosja e tij nuk ėshtė dhe nuk mundet tė jetė ēmim i Pamvarėsisė sė Kosovės, por goditje nė ēmimin e pamvarėsisė sė Kosovės dhe popullit tė saj.

Nėse ka qenė i gatshėm tė japė jetėn pėr Kosovėn, mė sė paku ėshtė nevojitur gadishmėria e tij tė urdhėrojė dhe marrė pjesė nė marrjen e jetėrave tė shqiptarėve nė emėr tė Kosovės!

Gentiani, 11 shtatorė 2004 :wink:

LABI
12-09-04, 11:34
Pergjegja per Gentianin : Para se gjithash para qe ti lexoshe keto fjale mos I merr si fyese apo injorante por si sygjerime miqesore..nese ende nuk done ta humbasesh kuptimin si antare I keti forumii…

Pasi qe e kam vrejt se ne komentet tuaja qe jepni ne temat te ndryshme socialo –politike nuk jane aq serioze dhe nuk me bene pershtypje.
Nese ne kete forum ke hy ti fyshe apo ti injoroshee antaret e forumit , vetem e vetem qe te lashe pershtypje te nje djaloshi te menqur …atehere je shume gabim ..
Nese per ty dhe per LDK-ne tende fjala demokracii eshte :fyerje , injorance, mos respektim I fjales apo opinionit te bashkefolesit .. fatekeqesishte po te them qe prap paske has ne keqkuptime.

E nese ne kodine etike te ndonje shtetii thote qe tradhtarii ne lufte nuk duhet te denohet atehere tregom qysh eshte simbas teje . Apo ndoshta nuk je fajtore edhe tii qe nuk ke pas rastine ta pesoshe nga te ashtuquajturit QYTETARET LOJALE gjate okupimit …

E ti nuk ke faje ,tash flet leht qe kur Fatmire Liimen e ka lage bora e shiuuu ti je kane ne leshh tuj pi qajj …e tash e kemi leht te gjithe me fol e me shite patriotizem .
Ishte koha per te deshmuar patriotizemm ,u deshmu kush u deshmuu ..

RESPEKT PER TE GJITHE ATA QE PATEN FATIN DHE MUNDESIN TI SHERBEJN VENDIT TE VET NE DITET ME TE VESHTIRA . LAVDI TE GJITHE DESHMOREVE DHE USHTAREVE TE UĒK-se.

Turp per te gjitha ata qe shkelin mbi vlerat e kombite te vett..qe u paguajten me gjakee.

MemphiSx
12-09-04, 12:04
Turp per te gjitha ata qe shkelin mbi vlerat e kombite te vett..qe u paguajten me gjakee.Vetem kjo fjali me pelqej prej ktij shkrimi

Turpi do te bjer mbi te gjithe ata qe ne kohe lufte e fyenin autoritetin e Kryetarit te zgjedhur me po ato vota te kombit te vet

Turpi do te bjer mbi te gjith ata qe vrane Bashkeluftetaret e vet vetem qe nuk i pekasnin nje Mendimi


Ky eshte Turpi zoteri Dhe tashe eshte dita qe do ta vuajn te gjithe ate Turpe qe ja kan sjell kombit Shqipetare :)

Gentiani
12-09-04, 14:18
Hou Labi, Labēe luje luje Labi!

Tipike Labe, kėrkon falje para se tė fillon me fyerjet!
Jam mėsuar unė me vokabularin e kategorisė suaj dhe nuk mė bėnė pėrshtypje fare se ēka shkruani e as ēka thuani :wink: dhe mos u brengosė fare pėr kuptimin e tė qenurit anėtarė i kėtij forumi, bile tė paska dalur punė duke u marrė me profilin tim, shkėlqyeshėm.

Ti Labi asgjė s`ke vėrejtė se nuk ke Level tė mjaftueshme pėr tė hyrė nė heavy torpedo tė diskutimeve... shembull tipik, kur mbeteni pa municion-argumente merrni malin, duke u marrė jo mė me temėn qė vehtė e ke inicuar pėr diskutim, por pėrshtypjet qė keni pėr diskutuesit.

Tė gjithė mund ta shohin, se kush e devijoi temėn dhe kush kėndin e ka fyer kėtu!

E nėse ke pėr formėn e diskutimit tė Gentianit tė diskutosh, inico tjetėr temė nė tjetėr forum.

Kėshtu ėshtė me ju qė as gjėrave elementare nuk ia dini kuptimin se tė diskutoni dhe tė komunikoni nė gjėrat qė edhe vehtė i iniconi, ėshtė termė i panjohur pėr ju.

Pėr informim asnjė kod Etik i asnjė shteti nė botė nuk mirret me tradhėtinė !!!

Po pra Labi, herėn tjetėr merru me temėn e jo me Gentiani, se nuk po akuzohet Gentiani pėr krime lufte ndaj bashkėkombasve tė tij dhe nuk po kėrkon ndihmė tė mbrohet, por "heroi" i fshatit socialist Limaj, aleat lufte i shkijeve nė vrasjen e shqiptarėve tė pafajshėm, e tani kolegė i Sllobės nė Den Haag!

LABI
12-09-04, 16:03
Tung Gentii , Felemnderit per fyerjet , kjo eshte tipike nga njeri siq je tii qe e quan veten shqiptare , POR NUK ESHTE , ti je vetem nje shqipefoles I cili tere jeten e vet dhe karakterin e vet e krijon duke I kopijuar te tjeret shembull tipik eshte JAG-u te cilien po e perdore ne llogon tende .
Shembulli tjeter eshte perdorimi I fjaleve te huaja qe aspak nuk e tregon shkallen e intelektit tend . Pse nuk je vete vetja pse jeton me endra te behesh si nje popull tjeter , ti duhet te jesh shqiptare dhe vetem shqiptare , nese kjo te beren ky eshte problemi yt..

Pasi qenke “advokat I JAG-ut” nuk ka asnje argument qe ai ka urdheruar vrasjen e shqipetareve te pafajshem . Necofte keni pasur lende te histories ne shkollen fillore , besoj qe do ta kuptojshe se cka do te thote fjala kolaboracioniste , kolaboracionisti dhe shqiptari nuk jane nje , por une ty te kuptoi se ti je nje forme e transformuar e tyre e ne kete forme mundohesh ta pastroshe vete veten nga mos kryerja e obligimit ndaj atedheut.

Patriotizem nuk eshte te shypesh ne tastature nga nje fotele komfore por zbatimi I tij ne praktike , lufta per lirine e atdheut , qe per ty Genti eshte vetem nje epizod tejer I JAG-ut ..Eshte veshtire edhe ta spjegoj se cka do te thote te luftoshe per liri, sepse forma e jeteses nen okupimin serb per ty ka qen e mjaftuar .
Njerzit si ti te cilet nuk dine ti cmojne vlerat e UĒK-se e kane sjell Kosoven ne kete dite , dite e cila do te ndryshoje ne te ardhmen e afert , prap fale djemeve te UĒK-se

Fatmir Limaj nuk I ka ndihmuar shkaut por e ka debuar ate si dhe ka qen motorri I shkaterrimit te levizjes pacifiste e cila e shendrroi nje populle trime dhe liridashes ne nje popull frigacake .

Sa per fshatine tend socialiste qe I kishe permend I ke gabuar vendet .Thelbi I dikatures komuniste rrjedh nga pushteti apsulut I nje njeriu. Siq duket fshat socialiste eshte LDK-ja me nje pushtet centraliste ndaj te gjithe antareve te vet , Rugova si Stalini , Rugova si Mao Ceduni , Rugova si Qaushesku etj etj … E dine ti ma mire se unee

VDEKJE TRADHETAREVE SHQIPERIA SHQIPETAREVE

Dilaver
12-09-04, 17:40
A ka bere mjaft Shoqeria Kosoves per lirine e Fatmir Limes?


Pergjigja ime ėshtė:

Jo

Shtrohet pyetja pse, sepse nuk ėshtė distancuar nga njė kriminel i kalibrit tė makineris serbosllave tė cilin aktakuza e Tribunalit Nderkombėtar nė Hagė e akuzon me tė njejtėn aktakuzė sikurse kryekriminelin e shekullit Sllobodan Millosheviq, etj........

Shkeljet e rėnda tė konventave tė Gjenevės tė vitit 1949
Tribunali Nderkombėtar ėshtė kompetent tė ndjekė penalisht persona qė kryejnė ose urdhėrojnė tė kryhen shkelje tė rėnda tė Konventave tė Gjenevės tė datės 12 gusht 1949, gjegjėsisht veprimet e mėposhtme kundėr personave ose pronės tė mbrojtura me dispozitat e Konventės pėrkatėse tė Gjenevės:
a) vrasje e qellimshme;
b) torturė ose trajtim ēnjerzor, duke perfshirė eksperimente biologjike;
c) shkaktim i qellimshėm i vuajtjes sė madhe……..
d) ……..
h) marrje peng e civilėve

Krimet kunder njerėzimit
Tribunali Nderkombėtar ka kompetencė tė ndjekė penalisht persona pėrgjegjės pėr krime, kur kryhen gjatė njė konflikti tė armatosur, qoftė me karakter ndėrkombėtar ose tė brendshėm, dhe tė drejtuara kunder ēfarėdo popullsie civile:
a) vrasje;
b) shfarosje
c) robėrim
d) deportim
e) burgim
f) torturė
g) pėrdhunim
h) pėrndjekje mbi baza politike
i) vepra tė tjera ēnjerėzore

Gentiani
12-09-04, 21:57
Ohooooooooohooooo Labēe, Labēe!

Shkrim e mė shumė po shihet injoranca e yte e cila deri nė infinit mundet tė shkojė dhe tė mbetet e padefinuar, por ky nuk ėshtė problem i imi!

Hou Labi, Labi jepi Labi jepi, se je nė rrugė tė tregosh potencialin e intelegjencės dhe kapacitetin e fantazisė qė posedon!

A mos mendove se kam kohė rastėsisht tė mirrem me anonimusa dhe sorollopin tėnd tė zero presje hiēit?!!!

Eh more 0, hiē je vonuar shumė ti tregosh dikujt pėr patriotizmin, sepse tek tani ke arritur tė kyēesh nė Net. Gentiani nuk ka kohė tė mirret me sorollopin tėnd, sepse ka qenė aty kur e ka lypur koha dhe momenti dhe i ka thėnė ato qė ėshtė dashur pėr tė thėnė atyre, emrat e tė cilėve ti dhe sorollopi i yt i ka mėsuar pėrmes mjeteve tė informimit dhe po mundohesh me patriotizėm tė vonuar ti mbrosh nga ndonjė shtet qė ta ka mundėsuar Bllaca edhe nė kėtė forum diskutimesh.

Dhe pėr fund fare sorollop Labi tė pshu..sha nė kombėtaren tėnde bastarde dhe mistrece dhe tė Limės gjithashtu!

Kėshtu qė herave tjera mos inico tema koti pėr kriminelė qė janė Turpi i vetėvehtes, familjes por edhe Kombit gjithsesi!

LABI
13-09-04, 10:33
O turp qiellore me manipulim trunore sa u bo cajo oree !!?

O Genti , Gentii , shpirti pacifizmit keni durim :lol: ! Qendroje besnik pacifizmit tende , apo ndoshta ke fillu ta pelcejsh lirine dhe kefillu te bejshe revolucion ne mendjen tende qe po I vjen eraa mykkkt…

Ti nje njeri qe nuk dine ta beje dallimin ne mes Turpit dhe luftes per liri ,ti qe nuk dine ta bejsh dallimin ne mes te clirimtarit dhe kriminelit te luftes ,ti qe e ven ne nje paralele UCK-ne dhe kriminelet serb nuk mundem ta kuptoj se ku gjene force dhe energji qe te paraqitesh ne kete diskutim,ky diskutim eshte Shqiptar e jo anti – shqiptar oooo shpirt I pacifizmit ke nevoje per terapi mjeksore oooo vetmohues I shqiptarizmit te lutem kurseje diskutimin nga idete e tua anti-shqiptare se ketu flitet ,jetohet dhe krijjohet shqip dhe per shqiptarine.
Nuk kemi nevoje per propaganden tende kunder Clirimtareve ,njer dite ti do te bindesh dhe shume shume do te pendohesh ne veteveten tende per keto fjale por do te jete vone ….. :wink:

Tomori
13-09-04, 14:59
Turp te keni ju qe flisni fjal ofenduse per Fatmir Limen ,,,,,,,,,
mbasi qenka puna keshtu ishalla dhasht zoti edhe nje lufte ateher ju ku dot veni a. Dot mqefeni si radhen e par ne bir te minit...po mbasi qenkeni te pashpirt nuk ju lejm me te beni ahenge lart e posht ne emer te luftarve, e mbas lufte dilni si papagalla uh zoti ju maroft se tmarut jeni.
Perseris ishalla edhe nje luft po shohim atehere ,,,,skeni ku hikni vetem plumbi ju bie hakit o papagalla.....

fadil
13-09-04, 15:59
Pershendetje:

Turpi eshte per ata qe kan turpe!
Vlerat jan per ata qe kan Vlera!
Liria eshte e shtrejt per ta qe e dojne lirin!
Kombi Vlen per ata qe e dojne kombin!
Politika eshte per ata qe e din Politiken!

Te turperuarit nuk din se qka eshte turpi se ata ushqehen me turp!
Te pavleret nuk din se qka eshte velra se skan krijuar kurr vlera por jan munduar ti injorojn vlerat sepse vlerat per ta do te thote fundosje e tyre.
Ata qe sote i akuzojn ata qe e kan sjell ket liri per qytetaret shqiptar , jan te akuzuar nga ata qe e kan poasur liri kur keta qe luftoni ndiheshin dhe ishin te robruar, keshtu qe keta qe kishin liri para luftes ( Ju pelqente regjimi serbe) Tashte jan te robruar dhe te paefektshem dhe te padeshiruara per shoqerin.

Kombi vlen per ata qe e dun kambin e jo per ata qe e dun robrimin e kombit, keta qe jan kunder atyre qe luftuan per ta qliruar kombin kan qen per ta mbajtur kombin e robruar.

Politika udheheqet duke u bazuar ne vlerat e shoqeris qe i takon e jo duke i plotsuar deshirat e armiqve te kombit qe i takojm , keshtu qe disa politikan jan mesuar te bejne politik per nje kombe qe ka qen i robruar dhe nuk ju pelqen qe ky kome qe me heret ka qen i robruar tashte i qliruar fale sakrifices se djemve dhe vashave qe sakrifikuan edhe me te shtrejten ( jeten e tyre ) per lirin e Kosoves.

Gentiani
13-09-04, 16:59
He, hehe ē`na u paskan nxirė dhe mėrdhezur kuqalojat, tamam pėr kuq e zi qenkan bėrė, pėr ti marrė mėsyshė, ani edhe plumba e paskan nė plan tė shkepin :wink:

Eh kohėra tė shkuara, qofshi pėr kriminelė gjithmonė tė harruara dhe tė papėrsėritura, por tė paharruara pėr viktimat e pafajshme tė likuidura nga dorė monstrumi e quajtur shqiptare!

Nuk ka vlerė lufte e as lirie qė shpėton kriminelėt para drejtėsisė, e besa shansat teorike dhe praktike janė mbi 90 %, nėse kanė fatin tė dalin nga birucat ku gjinden, tė marrin edhe ca plumba dhe tė ngordhen sikur qeni.

Nuk ua harron shqiptari jo, pėr vite e mote e ju fillojani mėrdhezuni dhe nxihuni edhe mė tutje, se koha e juaj ka perėnduar, me njė fjalė keni po.dhur nga dielli. Nuk mbulohet krimi e as kriminelėt nė emėr tė luftės dhe ēlirimtares.

Gentiani
13-09-04, 17:08
Lexoni edhe njėherė dhe shikoni, se kush e ka nėnshkruar dhe vulosur kėtė hajmali?!


TRIBUNALI PENAL NDĖRKOMBĖTAR PĖR ISH-JUGOSLLAVINĖLėnda Nr. IT-03-66-I

PROKURORJA E TRIBUNALIT


KUNDĖR


Fatmir LIMAJT

HARADIN BALĖS

Isak MUSLIUT

Agim MURTEZIT

AKTAKUZA

Prokurorja e Tribunalit Penal Ndėrkombėtar pėr ish-Jugosllavinė, nė bazė tė kompetencave tė saj sipas Nenit 18 tė Statutit tė Tribunalit Penal Ndėrkombėtar pėr ish-Jugosllavinė (tutje "Statuti i Tribunalit") akuzon:

Fatmir LIMAJN, i njohur si Ēeliku

Haradin BALĖN, i njohur si Shala

Isak MUSLIUN, i njohur si Qerqizi

Agim MURTEZIN, i njohur si Murrizi

Pėr KRIME KUNDĖR NJERĖZIMIT dhe SHKELJE TĖ LIGJEVE OSE ZAKONEVE TĖ LUFTĖS.

TĖ AKUZUARIT


Fatmir LIMAJ, i njohur si Ēeliku, u lind mė 4 shkurt 1971 nė Banjė, atėherė nė komunėn e Suharekės nė krahinėn autonome tė Kosovės ("Kosovo"). Gjatė gjithė kohės qė lidhet me kėtė aktakuzė, Fatmir LIMAJ ishte komandant nė Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK). Nė kėtė post, Fatmir LIMAJ ishte pėrgjegjės pėr funksionimin e Kamp-Burgut tė UĒK-sė nė Llapushnik (mė tej: Kamp-Burg i Llapushnikut"), qė gjendej nė komunėn e Gllogocit nė Kosovė.

Haradin BALA, i njohur si Shala, u lind mė 10 qershor 1957 nė Koreticė tė Epėrme nė komunėn e Gllogocit. Gjatė githė kohės qė lidhet me kėtė aktakuzė, Haradin BALA ishte anėtar i UĒK-sė dhe komandant/rojė nė Kamp-Burgun e Llapushnikut.

Isak MUSLIU, i njohur si Qerqizi, u lind mė 31 tetor 1970 nė Reēak nė komunėn e Shtimes nė Kosovė. Gjatė gjithė kohės qė lidhet me kėtė aktakuzė, Isak MUSLIU ishte anėtar i UĒK-sė dhe komandant/rojė ne Kamp-Burgun e Llapushnikut.

Agim MURTEZI, i njohur si Murrizi, u lind mė 20 shkurt 1956 nė Qylagė nė komunėn e Lipjanit nė Kosovė. Gjatė gjithė kohės qė lidhet me kėtė aktakuzė, Agim MURTEZI ishte anėtar i UĒK-sė dhe rojė nė Kamp-Burgun e Llapushnikut.

PARAQITJA E FAKTEVE

Jo mė vonė se herėt nė vitin 1998, pas viteve tė tensionit dhe dhunės qė sa vinin shtoheshin, filloi konflikti i armatosur midis forcave serbe dhe UĒK-sė nė Kosovė. Ky zhvillim pėrputhej me politikėn nė pėrgjithėsi militante tė UĒK-sė kundėr pushtetit serb nė Kosovė.

Bashkė me civilė serbė, civilėt shqiptarė qė sipas UĒK-sė refuzuan tė bashkėpunonin me UĒK-nė ose i rezistuan me mjete joluftarake u bėnė objekt i kėrcėnimeve, burgosjes, dhunės dhe vrasjes.
PĖRGJEGJĖSIA PENALE INDIVIDUALE

Gjatė gjithė kohės qė lidhet me kėtė aktakuzė, Fatmir LIMAJ, nė postin e pėrmendur mė sipėr, ushtroi komandė dhe kontroll de jure dhe de facto mbi anėtarėt e UĒK-sė qė drejtuan Kamp-Burgun e Llapushnikut.

Nė postin e pėrmendur mė sipėr, Fatmir LIMAJ kishte kompetenca per tė disiplinuar dhe per tė ndėshkuar vartės qė kryenin shkelje tė disiplinės ushtarake ose veprime tė kundėrligjshme, duke pėrfshirė shkelje tė sė drejtės ndėrkombėtare.

Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU, dhe Agim MURTEZI janė pergjegjės pėr krimet pėr tė cilat akuzohen nė kėtė aktakuzė, nė bazė tė Nenit 7(1) tė Statutit tė Tribunalit, tė pėrcaktuar si mė poshtė, pėr planifikimin, nxitjen, urdhėrimin, kryerjen ose pėrndryshe pėr ndihmė nė planifikimin, pėrgatitjen, ose kryerjen e veprimeve ose mosveprimeve tė parashtruara nė kėtė aktakuzė.

Fatmir LIMAJ gjithashtu mban pergjegjėsi penale pėr krimet pėr tė cilat akuzohet nė kėtė aktakuzė si epror nė bazė tė Nenit 7(3) tė Statutit tė Tribunalit. Kjo pėrgegjėsi penale pėrfshin pėrgjegjėsinė e njė oficeri epror pėr veprimet e vartėsve tė vet nė qoftė se eprori dinte ose kishte arsye tė dinte se ky vartės ishte nė prag tė kryerjes sė veprimeve tė tilla ose i kishte kryer dhe eprori nuk mori masat a duhura dhe tė arsyeshme per tė parandaluar veprime tė tilla ose pėr tė ndėshkuar kryesit e tyre.
AKUZAT E PĖRGJITHSHME

Gjatė githė kohės qė lidhet me kėtė aktakuzė, ekzistonte njė situatė konflikti tė armatosur nė Kosovė.

Tė gjitha veprimet dhe mosveprimet e akuzuara si Krime kundėr Njerėzimit ishin pjesė e njė sulmi tė gjerė dhe sistematik tė drejtuar kundėr popullatės serbe dhe anėtarėve tė popullatės civile shqiptare tė cilėt mendoheshin tė kenė refuzuar tė bashkėpunonin me UĒK-nė ose ta rezistonin me mjete joushtarake.

Gjatė gjithė kohės qė lidhet me kėtė aktakuzė, Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI ishin dėtyruar t’u pėrmbaheshin ligjeve dhe zakoneve tė luftės, duke pėrfshirė Konventat e Gjenevės tė vitit 1949 dhe Protokollin Shtesė II.
AKUZAT

PIKAT 1 deri nė 2
(BURGOSJE, TRAJTIM MIZOR)

Prej ose rreth majit 1998 deri nė ose rreth 25 korrikut 1998, nė komunat e Shtimes, Gllogocit dhe Lipjanit nė Kosovė, Fatmir LIMAJ, vetė dhe nė bashkėpunim me forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e tij, planifikoi, nxiti, urdhėroi, kreu, ose pėrndryshe ndihmoi planifikimin, pėrgatitjen ose kryerjen e krimeve tė Burgosjes dhe Trajtimit Mizor tė civilėve serbė dhe shqiptarė. Fatmir LIMAJ gjithashtu dinte ose kishte arsye qė tė dinte se krimet e Burgosjes dhe Trajtimit Mizor do tė kryheshin ose ishin kryer nga ana e vartėsve tė vet, dhe nuk mori masa tė domosdoshme dhe tė arsyeshme pėr tė parandaluar akte tė tilla ose pėr tė ndėshkuar kryesit e tyre. Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI kryen ose pėrndryshe ndihmuan nė kryerjen e krimeve tė Burgosjes dhe Trajtimit Mizor tė civilėve serbė dhe shqiptarė.

Gjatė periudhės kohore tė pėrmendur mė sipėr, forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e Fatmir LIMAJT zunė nė mėnyrė tė paligjshme se paku tridhjetėepesė civilė serbė dhe shqiptarė nga komunat e Shtimes, Gllogocit dhe Lipjanit nė Kosovė dhe i sollėn me dhunė nė Kamp-Burgun e Llapushnikut.

Nė Kamp-Burgun e Llapushnikut, forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e Fatmir LIMAJT mbajtėn nė mėnyrė tė paligjshme civilė serbė dhe shqiptarė pėr periudha tė gjata. Tė burgosurit civilė shqiptarė u pyetėn vazhdimisht pėr gjoja "bashkėpunim" me serbė, shpesh nė bazė vetėm tė kontakteve joushtarake me civilė serbė. Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI morėn pjesė personalisht nė ruajtjen e tė burgosurve nė Kamp-Burgun e Llapushnikut dhe nė marrjen nė pyetje tė tė burgosurve.

Me kėto veprime dhe mosveprime, Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI morėn pjesė nė:
Pika 1: Burgosje, KRIM KUNDĖR NJERĖZIMIT, i ndėshkueshėm nė bazė tė Neneve 5(e), 7(1) (Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI) dhe 7(3) (Fatmir LIMAJ) tė Statutit tė Tribunalit.

Pika 2: Trajtim Mizor, SHKELJE E LIGJEVE OSE ZAKONEVE TĖ LUFTĖS, e pėrcaktuar nga Neni i Pėrbashkėt 3(1)(a) tė Konventave tė Gjenevės tė vitit 1949, e ndėshkueshme sipas Neneve 3, 7(1) (Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI) dhe 7(3) (Fatmir LIMAJ) tė Statutit tė Tribunalit.

PIKAT 3 deri nळ

(TORTURĖ, TRAJTIM MIZOR)

Prej ose rreth majit 1998 deri nė ose rreth 25 korrik 1998 nė Kamp-Burgun e Llapushnikut, Fatmir LIMAJ, vetė dhe nė bashkėpunim me forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e tij, planifikoi, nxiti, urdhėroi, kreu, ose pėrndryshe ndihmoi nė planifikimin, pėrgatitjen ose kryerjen e krimeve tė Torturės dhe Trajtimit Mizor tė civilėve serbė dhe shqiptarė. Fatmir LIMAJ gjithashtu dinte ose kishte arsye qė tė dinte se krimet e Torturės dhe Trajtimit Mizor do tė kryheshin ose ishin kryer nga ana e vartėsve tė vet, dhe nuk mori masa tė domosdoshme dhe tė arsyeshme pėr tė parandaluar akte tė tilla ose pėr tė ndėshkuar kryesit e tyre. Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI kryen ose pėrndryshe ndihmuan nė kryerjen e krimeve tė Torturės dhe Trajtimit Mizor tė civilėve serbė dhe shqiptarė.

Gjatė periudhės kohore tė pėrmndur mė sipėr, forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e Fatmir LIMAJT i mbajtėn tė burgosurit nė Kamp-Burgun e Llapushnikut nė kushte brutale dhe ēnjerėzore, duke ushtruar ndaj tyre sulme fizike dhe psikologjike nė mėnyrė rutinore, duke pėrfshirė tortura dhe rrahje. Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI morėn pjesė nė imponimin dhe vazhdimin e kushteve ēnjerėzore nė kamp, tė cilat pėrfshinin ushqim dhe trajtim mjekėsor tė pamjaftueshėm, dhe morėn pjesė ose ndihmuan nė torturat dhe rrahjet ndaj tė burgosurve.

Me kėto veprime dhe mosveprime, Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI morėn pjesė nė:
Pika 3: Torturė, KRIM KUNDĖR NJERĖZIMIT, i ndėshkueshėm sipas Neneve 5(f), 7(1) (Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI) dhe 7(3) (Fatmir LIMAJ) tė Statutit tė Tribunalit.

Pika 4: Torturė, SHKELJE E LIGJEVE OSE ZAKONEVE TĖ LUFTĖS, e pėrcaktuar nga Neni i Pėrbashkėt 3(1)(a) i Konventave tė Gjenevės tė vitit 1949, e ndėshkueshme sipas Neneve 3, 7(1) (Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI) dhe 7(3) (Fatmir LIMAJ) tė Statutit tė Tribunalit.

Pika 5: Trajtim Mizor, SHKELJE E LIGJEVE OSE ZAKONEVE TĖ LUFTĖS, e pėrcaktuar nga Neni i Pėrbashkėt 3(1)(a) tė Konventave tė Gjenevės tė vitit 1949, e ndėshkueshme sipas Neneve 3, 7(1) (Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, Isak MUSLIU dhe Agim MURTEZI) dhe 7(3) (Fatmir LIMAJ) tė Statutit tė Tribunalit.

PIKAT 6 deri nė 7

(VRASJE)

Prej njė date nė ose rreth qershorit 1998 deri nė 25 korrik 1998, forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e Fatmir LIMAJT, duke pėrfshirė Haradin BALĖN dhe Isak MUSLIUN, planifikuan, nxitėn, urdhėruan, kryen, ose pėrndryshe ndihmuan nė planifikimin, pėrgatitjen ose kryerjen e krimit tė Vrasjes sė civilėve serbė dhe shqiptarė nė Kamp-Burgun e Llapushnikut. Nė secilin prej rasteve tė parashtruar mė poshtė, Fatmir LIMAJ dinte ose kishte arsye qė tė dinte se krimi i Vrasjes do tė kryhej ose ishte kryer nga ana e vartėsve tė vet, dhe nuk mori masa tė domosdoshme dhe tė aryeshme pėr tė parandaluar akte tė tilla ose tė ndėshkonte kryesit e tyre.

Nė njė datė pas 24 qershorit 1998 por para 25 korrikut 1998, forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e Fatmir LIMAJT vranė njė numėr tė burgosurish serbė dhe shqiptarė, emrat e tė cilėve jepen nė Shtojcėn I e kėsaj aktakuze, nė Kamp-Burgun e Llapushnikut.

Nė njė datė nė ose rreth mesit tė korrikut 1998, forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e Fatmir LIMAJT rrahėn, torturuan dhe vranė njė numėr tė burgosurish serbė dhe shqiptarė, emrat e tė cilėve jepen nė Shtojcėn II e kėsaj aktakuze, nė Kamp-Burgun e Llapushnikut. Haradin BALA dhe Isak MUSLIU morėn pjesė ose ndihmuan nė vrasjen e katėr tė burgosurve.

Nė njė datė nė ose rreth qershorit ose korrikut 1998, forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e Fatmir LIMAJT rrahėn, torturuan dhe vranė Fehmi XHEMĖN, i njohur si Fehmi TAFA, nė Kamp-Burgun e Llapushnikut. Haradin BALA dhe Isak MUSLIU morėn pjesė ose ndihmuan nė vrasjen e Fehmi XHEMĖS, i njohur si Fehmi TAFA.

Me kėto veprime dhe mosveprime, Fatmir LIMAJ, Haradin BALA dhe Isak MUSLIU morėn pjesė nė:
Pika 6: Vrasje, KRIM KUNDĖR NJERĖZIMIT, i ndėshkueshėm sipas Neneve 5(a), 7(1) (Haradin BALA dhe Isak MUSLIU) dhe 7(3) (Fatmir LIMAJ) tė Statutit tė Tribunalit.

Pika 7: Vrasje, SHKELJE E LIGJEVE OSE ZAKONEVE TĖ LUFTĖS, e pėrcaktuar nga Neni i Pėrbashkėt 3(1)(a) i Konventave tė Gjenevės tė vitit 1949, e ndėshkueshme sipas Neneve 3, 7(1) (Haradin BALA dhe Isak MUSLIU) dhe 7(3) (Fatmir LIMAJ) tė Statutit tė Tribunalit.

PIKAT 8 deri nė 9

(VRASJE)

Nė ose rreth 25 korrikut 1998, nė malet e Berishės afėr Kamp-Burgut tė Llapushnikut, Fatmir LIMAJ vetė dhe nė bashkėpunim me forcat e UĒK-sė nėn komandėn dhe kontrollin e tij, planifikoi, nxiti, urdhėroi, kreu, ose pėrndryshe ndihmoi nė planifikimin, pėrgatitjen ose kryerjen e krimit tė Vrasjes sė njėmbėdhjetė tė burgosurve shqiptarė. Fatmir LIMAJ gjithashtu dinte ose kishte arsye qė tė dinte se krimi i Vrasjes do tė kryhej ose ishte kryer nga ana e vartėsve tė vet, dhe nuk mori masa tė domosdoshme dhe tė aryeshme pėr tė parandaluar akte tė tilla ose tė ndėshkonte kryesit e tyre. Haradin BALA dhe Agim MURTEZI kryen ose pėrndryshe ndihmuan nė kryerjen e krimit tė vrasjes sė njėmbėdhjetė tė burgosurve shqiptarė.

Pak para 25 korrikut 1998, forcat serbe ripushtuan rrethinėn e Kamp-Burgut tė Llapushnikut. Si pasojė, mė 25 korrik 1998, UĒK-ja e braktisi Kamp-Burgun e Llapushnikut mė 25 korrik 1998 dhe Haradin BALA dhe Agim MURTEZI detyruan rreth njėzetedy tė burgosur tė ecnin prej kampit nė drejtim tė maleve tė Berishės. Gjatė rrugės, ata u takuan me Fatmir LIMAJN, i cili u dha urdhra Haradin BALĖS dhe Agim MURTEZIT.

Pak mė vonė, Haradin BALA i ndau tė burgosurit nė dy grupe. Njė grup prej rreth nėntė tė burgosurish u lirua. Grupi tjetėr prej rreth trembėdhjetė tė burgosurish u detyrua tė shkonte nė njė vend tė hapur nė pyll. Pastaj Haradin BALA, Agim MURTEZI dhe njė ushtar i tretė i UĒK-sė i pushkatuan, duke vrarė njėmbėdhjetė prej tė burgosurve, emrat e tė cilėve jepen nė Shtojcėn III tė kėsaj aktakuze.

Me kėto veprime dhe mosveprime, Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, dhe Agim MURTEZI morėn pjesė nė:
Pika 8: Vrasje, KRIM KUNDĖR NJERĖZIMIT, i ndėshkueshėm sipas Neneve 5(a), 7(1) (Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, dhe Agim MURTEZI) dhe 7(3) (Fatmir LIMAJ) tė Statutit tė Tribunalit.

Pika 9: Vrasje, SHKELJE E LIGJEVE OSE ZAKONEVE TĖ LUFTĖS, e pėrcaktuar nga Neni i Pėrbashkėt 3(1)(a) i Konventave tė Gjenevės tė vitit 1949, e ndėshkueshme sipas Neneve 3, 7(1) (Fatmir LIMAJ, Haradin BALA, dhe Agim MURTEZI) dhe 7(3) (Fatmir LIMAJ) tė Statutit tė Tribunalit.


/nėnshkruar nė origjinal/
Carla Del Ponte
Prokurore
/Vula e Zyrės sė Prokurorit/

Sot, me datėn njėzetekatėr janar 2003.
Nė Hagė
Holandė

LABI
13-09-04, 17:13
Ju lumt Fadil ,……..:wink:

RESPEKT PER TE GJITHE ATA QE PATEN FATIN DHE MUNDESIN TI SHERBEJN VENDIT TE VET NE DITET ME TE VESHTIRA .
LAVDI TE GJITHE
DESHMOREVE DHE USHTAREVE TE UĒK-se.

VDEKJE TRADHETAREVE SHQIPERIA SHQIPETAREVE

fadil
13-09-04, 17:55
Pershendetje:

Fillimisht akuza eshte e cenzuruar pasi qe ne te nuk figuronin asnjeri nga emrat e serbeve , dhe po ta analizosh kete akuz ateher edhe ne vete akuzen e Tribunalit te Hages del se ketu behet fjal per bashkpuntor te serbis te cilet e kan penguar ne menyra te ndryshme suksesin e UĒK.se.

dhe ne Rrethana lufte Kriminelet dhe bashkpuntoret e Okupatorit duhet te trajtohen edhe me keq se ne Burgun Amerikan Abugraid.

ndoshta dikush do te thote se edhe amerikanet jan vrases dhe gjera te tilla te turpshme.

Shpiunat jan shpiuna dhe ata duhet ta ken marr denimin e merituar dhe nese se kan marr deri tashte do ta marrin edhe ne te ardhmen.
te gjithe ata qe kan bashkpunuar apo jan ka bashkpunpojn ende me serbet do te pergjigjen per tradhti para kombit tone, e ju qe jeni te perlyer ne kete qeshtje(ne tradhti) duhet ta keni te qart se ska perfunduar asgje edne jeni ne shenjester te popullit shqiptar.

dhe mos mendoni se me denimin e nje Fatmir Lime do te denohen te gjithe ata qe jan kunder bashkpuntorve te serbis. pasi qe ne skenen politike ka shum Fatmir Lima dhe keta do te mbroj kombi shqiptar dhe Historia e ketij Kombi kurse juve qe jeni kunder atyre qe i kan goditur bashkpuntoret se serbis dhe vete serbet do te ju7 denoj ky kombe dhe kjo histori.

kete mos e harroni kurr edhe ne gjume kur te bini me fjet.

i keni ditet e numruara te gjithe ju bashkpuntoret e serbis.

Dilaver
13-09-04, 17:57
http://www.un.org/icty/alb/limaj/slike/fatmir_limaj.jpg

FATMIR LIMAJ

I akuzuar pėr:
- shkelje tė ligjeve dhe zakoneve tė luftės
- krime kundėr njerėzimit (vėrejtja ime; krime kunder shqiptarėve)
Data e arrestimit: 18.02.2003 (Sloveni)
I transferuar nė TPNJ: 4.03.2003
Paraqitja e parė para Gjykatės: 5.03.2003

http://www.un.org/icty/alb/milosevic/slike/slobodan_milosevic.jpg
SLLOBODAN MILLOSHEVIQ
I akuzuar pėr:
- gjenocid dhe pjesėmarrje nė gjenocid (Bosna dhe Hercegovina)
- shkelje tė ligjeve dhe zakoneve tė luftės
- krime kundėr njerėzimit (vėrejtja ime krime kunder kroatėve, boshnjakėve e shqiptarėve por jo kurr ndaj serbve)
- shkelje tė rėnda tė Konventave tė Gjenevės prej 1949.
Data e arrestimit: 01 04 2001, (Srbija).
I transferuar nė TPNJ: 29 06 2001
Paraqitja e parė para Gjykatės: 03 07 2001 ("Kosovo"), 29 11 2001 ("Kroacia"), 11 12 2001 ("Bosna dhe Hercegovina")

Huazuar nga http://www.un.org/icty/alb/limaj/lim-info-a.htm

Gentiani
13-09-04, 18:58
He, heheee Fadili, nuk e dij se ēka po don tė numėrosh, vetėm radha e numėrave andej nga taborri i juaj ėshtė kah shkon dhe nė tentativė rritjeje, edhe pse jeni zbutur si lepujt, kuptohet kur ti mbyllin nė kafaz!

Kot e ke me shembuj jologjikė, se amerikanėt asnjėherė nuk kanė marrė pjesė nė krime lufte ndaj qytetarėve tė tyre. E edhe nėse ėshtė dėnuar dikush me vdekje, ėshtė gjykuar nė gjykata!

Lėri pollavrat, se ata heronjtė tuaj jo vetėm se kanė vra shqiptarė tė pafajshėm, por edhe i kanė sharė jo spiuj, jo kolaboratorė! edhe roja e pyllit (shumari) pasi deshi t`a rrezikonte shtabin mė!!! o mos e zgjatni pash besėn, se kėto argumentet qė po i shkruani, janė pėr tu vendosur te rubrika e humorit.

keni hyrė dy herė nė gjakė, njė qė janė vrarė dhe e dyta pėr tė sharė.

Nuk do tė ja dėshiroja asnjė shqiptari tė jetė nėn lėkurėn e atyre kriminelėve, qė kanė bėrė akte monstruoze!

Tomori
13-09-04, 19:22
hehe Gentian qesh ty qesh .....po mos haro vetem nje gje se trathtaret ndeshkohen...

Gentiani
13-09-04, 19:40
Hė, Tomorģ! edhe ti fillove tė shkruash humor kėsajde a?!! :wink:

progoni
14-09-04, 02:37
a va va va
po tė vėshtir,zjerm pėr goje.

Ama qitash ja paskan nisė
me hangėr hekurin me dhembė,
e han, e han....

Valla edhe Dulla me ja pas lakmi
me myt shqiptar de,
se jo pėr tjetėr.

rahMUT i past shpierti
ati pėr sė vdekuri
e ju pėr sė gjalli

MemphiSx
14-09-04, 07:52
hehe Gentian qesh ty qesh .....po mos haro vetem nje gje se trathtaret ndeshkohen...

KJO THENIE shum vlen per ty zoteri Tomori se ai qe e mbron KRIMIN eshte me KRIMINEL SE ai Po nje dije se kurr nuk do ju vi dita me qe te vrani shqipetare
Se e pashe qe ki kerku edhe 1 her te behet lufta ne Kosove qe te vjedhni edhe nje e te plaqkisniShqipetare
Po nese je asi patrioti ka vende ende per me luftu per me qliru troje shqipetare
Shko lufto ne Greqi ku qdo dit vriten nga 5-6 shqipetare
Amo jo me luftu si Jakup Krasniqi tu Kusoves se thojke UQK-ja lufton per bashkimin e trojeve shqipetare
Kurse me vone e pranuan edhe Kosoven e ndare pergjysem vetem e vetem qe ata te jen ne pushtet po ja qe ju dul e kunderta Ne Kosove Triumfoi Demokracia
E ju pleshta te Nanos tani kur eshte koha per shpalljen edhe zyrtarisht te Pavarsis se Kosoves Merrni valixhet edhe thernja nga Ketu sa nuk eshte ber vone

LABI
14-09-04, 08:11
VDEKJE TRADHETAREVE SHQIPERIA SHQIPETAREVE[b]....

MemphiSx
14-09-04, 08:59
VDEKJE NANOISTAV LIRI PER SHQIPETARET

Gentiani
14-09-04, 17:18
O MemphiSx, lėri se kėta sa diskutuesin e kanė mbytur dhe e kanė vrarė nė forume, bile thuhet se kishin pas blerė edhe nja dy fusha sportive dhe njė bagerė tė madhė pėr ti burgosur nė varreza masive, se ėshtė numėr i madhė i tė vrarėve nga kėta mbrojtėsit e "vlerave tė luftės" dhe "ēlirimtares". Treguan se ėshtė duke i kėrkuar Tribunali edhe tek forumi pa cenzurė!!! :lol: :lol:

O llaf e fjalė e kanė sa pėr tė shkruajtur dhe kush nuk ėshtė kah ia varė nė ato kėrcėnimet e tyre! kanė vrarė idolėt e tyre, qė po i pėrkrahin kėta ashtu kot dhe pa ditur se janė duke pėrkrahur kriminelė!

Pastaj nuk bėhet Tomorri kriminel, mos ia ngjitė djalit ashtu, vetėm e ka pasur me shkruajtur, se i erdhi keq pėr fadilin edhe atė halabakun tjetėr, besa tani shkojmė te kafja e forumit dhe na qeroesė me pejonka Tomorri, se ai ėshtė djalė i civilizuar!

e fadilit ndoshta i shkon mendja, por nuk e besoj, se kur ti kujtohet qė del dikushi

unė e pata shkruajtur tek tema fqinje se ēka do tė thotė vota pėr PDK-nė

- do tė ndėrtoni ēerdhen e krimit tė organizuar;

- do ta ktheni Kosovėn dhe popullin e saj pėr 50 vite mbrapa nė sferėn e politikės, ekonomisė dhe tė sigurisė;

- do tė fillojnė vrasje dhe likuidime tė reja tė kundėrshtarėve politikė dhe njerėzve tė pafajshėm me direktivė nga nga kreaturat e krijuara institucionale;

- do tė legalizoni korrupcionin, prostitucionin, trafikimin e njerėzve dhe gjitha dukuritė e mundshme kriminale dhe negative nė shoqėri ( e kanė kopjen e gatshme nga Nanoja)

- do tė pėrjetoni moratoriume dhe propozime tė modeleve dhe shablloneve tė ndryshme tė mundura dhe tė pamundura, qė munden ti kujtohen njeriut sikur tė ishte nė gjendje agonie dhe ēmendurie;

- do tė bėheni horė para Botės, kur do tė duhet tė dorėzohet dikush nga kreaurat institucionale pėr Den Hag

- do tė talleni me Kosovėn dhe popullin e saj para vehtėvehtes dhe para Botės!

Prandaj PDK-ja nė zgjedhjet e ardhshme e meritonė njė JO tė madhe dhe sigurisht se nuk do tė gaboheni.

Tomori
14-09-04, 19:49
[quote="Gentiani"]
Pastaj nuk bėhet Tomorri kriminel, mos ia ngjitė djalit ashtu, vetėm e ka pasur me shkruajtur, se i erdhi keq pėr fadilin edhe atė halabakun tjetėr, besa tani shkojmė te kafja e forumit dhe na qeroesė me pejonka Tomorri, se ai ėshtė djalė i civilizuar!

Or Gentian te eliminojsh spiunat nuk don te thot se je kriminel.Por perkundrazi esht kenaqsi me pastru turlifar halabaku prej shoqris shqiptare. Sa per civilizimin ne nuk kemi nevoj si klapa juj qe te frymzohemi me civilizim anti-shqiptar.
Por ne kemi civilizim te trashiguar kemi kodet tona kemi kulturen ton te mirefilte shqiptare. Kemi kanunin ton o Gentijan nuk kam nevoj per at civilizim qe e thua ti me cinizem,,,,,tash per momentin e keni sjell punen qe te beni hajgare!!!! Por vetem nje gje ta kini derment mos haroni se jeni tue u tall me trimat e liris,,,kjo esht ma e keqja zoti ju mallkoft o alabaka shporeni,,qeroheni,,,,,

MemphiSx
14-09-04, 21:10
O Tomori qka po shkrun bre me emocione

Nese dikush ka shkel mbi gjakun e deshmoreve jeni ju ata

Doni Fakte
Ju ne qdo t'pame neper oda t'burrav apo ne ndonje darsem jeni sjell si parti e dalur nga lufta
Shtrohet Pyetja qka keni ba ju per femijet e deshmoreve dhe familjet e tyre??
Sa femij jetim sot nuk kane libra ne shkolle me shku.Kurse partia e luftes parate qe i ka i shfrytezon per vrasjet e kundershtarve

Sot e lexova ne shtyp ne nje fshat te Drenices nxenesit e nje shkolle nuk kan karrige qe te ulen ne vend tyre ulen ne cunga te drurit Turppp!!! Ku eshte Kuvendi i Komunal i Skenderajt .

Sa bashkeluftetari i Thaqit sot eshte invalid gjymtyret e trupit i ka lane per Kosove
Kurse sot eshte i neperkembur nga po ata luftatare jeton nen shatorra

Te gjitha keto jan ne rajonin e Drenices

A nuk ka mundesi partia e dal nga lufta qe ti ndihmoj te pakten ata qytetar te fshatit t'vet
Ta shet nje automobil qe e ka ble me para te Popullit e i ndihmon me ato para 30 familje te deshmoreveKurse Komunat qe udheheqen nga LDK-ja lere qe nuk ka shtepi te pa ndertuar nga koha e luftes Por edhe perkujdesjen me te madhe qe e kane bere per rehabilitimin e varrezave te Deshmoreve

Tomori nese e din se ku i bjen Landovica te kisha propozu qe te shkojsh enkas vetem per t'pare punen qe e ka bere Kuvendi Komunal i PRIZRENIT per deshmoret e Tokes Kosove


E me nje fjale dua te them se ju jeni ata qe po shkelni qdo dit mbu gjakin e deshmorve

Dilaver
14-09-04, 23:53
Eu, eu, eu po na paska ardh prap ky monstrumi i cili ka lindur nė luginen e lugetėrve, shtrigave, korbave, ujqėve, kulqedrave e kanibalėve pėr tė vazhduar pėrzierjen e kaēamakut tė shtrigave si specialitet tė cilin e preferon dhe profesion qe ka.


-E mor DILENXHI sa per thenjen tuaj esht e vertet se e ndjej veten qe jam rritur nė luginen e lugetėrve, korbave, kukuvajkave, ujqve dhe jam krenar

Ky far Tomorri na qenka edhe njėfar gjuetari i shtirė, shum i shtirė, shpesh po dilte nė gjah, dhe ishte gjahtar i hut-ave, pra ėshtė nese nuk keni degjuar njė skjarim pak ma konkret.
Ky Tomorri e ka vra hutin
S’e ka vra por ja kish pas ngran tė butin

O Tomorro po a mun e vrave nanja ketyre ditėve he he he

je berllog ky esht shkrimi im i fundit i imi ndaj teje pamvarsisht si dot me pegjigjesh o Pederast -Dhasht Zoti tme biesh ne duar te betohem ne Flamur se tek atere ke me i provu testiset kam me dvra dhe kam me ty shti ata testiset ne goje o berllog

O tomolo kus tė ka ngus o plesti i vosėl (i ati haletit).Sa per ekzekutim, duhet me i pas testiset e lidhura me armatur tė brinjėzuar Fi 24, e ti nuk ke fare testise por e ke atė haletin e femrave njė nė ball e tjetrin e ke gojėn.

Tomori
15-09-04, 13:17
hahahahahahahahahahahaha,,,,,,,,,

Gentiani
15-09-04, 17:15
Or Gentian te eliminojsh spiunat nuk don te thot se je kriminel.Por perkundrazi esht kenaqsi me pastru turlifar halabaku prej shoqris shqiptare. Sa per civilizimin ne nuk kemi nevoj si klapa juj qe te frymzohemi me civilizim anti-shqiptar.
Por ne kemi civilizim te trashiguar kemi kodet tona kemi kulturen ton te mirefilte shqiptare. Kemi kanunin ton o Gentijan nuk kam nevoj per at civilizim qe e thua ti me cinizem,,,,,tash per momentin e keni sjell punen qe te beni hajgare!!!! Por vetem nje gje ta kini derment mos haroni se jeni tue u tall me trimat e liris,,,kjo esht ma e keqja zoti ju mallkoft o alabaka shporeni,,qeroheni,,,,,

Jo de, as unė nuk thashė se me eliminuar spiuna duhet tė jesh kriminelė ! por gjykatat publikojnė aktakuza se nuk kanė ekzekutuar spiuna, por njerėz tė pafajshėm dhe autorėt e eliminimeve i quan kriminelė; e kur sipas Gjykatės janė kriminel, nuk bėhet nami nėse edhe unė shkruaj se janė kriminelė depsuzat! :wink:

Keni ju, keni civilizim edhe atė tė trashėguar qysh kur ka filluar tė evulojė njerėzimi nė tokė, kėte nuk ua mohoj aspak! se civilizim i kanė thėnė edhe epokave tė ndryshme tė zhvillimit shoqėrorė, por kjo ėshtė tjetėr ēėshtje, se nuk kemi sot orėn e historisė, por ishim duke diskutuar pėr kriminelėt e jo luftėtarėt e lirisė, se asnjė luftėtarė i lirisė nuk ēohet tė vrasė e masakrojė bashkėkombasit e vehtė!

Po pra, edhe unė shumė herė kanė thėnė se si e sollėn punėn kriminelėt tė tallen me vetėvehten e tyre dhe tė diskreditojnė bashkėluftėtarėt tjerėtė ndershėm tė cilėt nuk iu bashkangjiten luftės, pėr poste, shtėpia, lokale dhe hajnia tjera sikur bėnė, ata qė edhe sot kanė fytyrė tė pėrfaqėsojnė dikė politikisht.

Po edhe diēka, se nuk munda ta kuptoj kah fundi i shkrimit tėnd :wink:
unė e pata fjalėn tė na qerosėsh me pejonka te kafja e forumit dhe nuk tė porosita tė ndezėsh shporetin dhe tė qėrosh, ēka ke pasur ndėrmend tė qėrosh :wink: :wink:

Loloku
15-09-04, 20:14
SLLOBODAN MILLOSHEVIQ
I akuzuar pėr:
- gjenocid dhe pjesėmarrje nė gjenocid (Bosna dhe Hercegovina)
- shkelje tė ligjeve dhe zakoneve tė luftės
- krime kundėr njerėzimit (vėrejtja ime krime kunder kroatėve, boshnjakėve e shqiptarėve por jo kurr ndaj serbve)- shkelje tė rėnda tė Konventave tė Gjenevės prej 1949.
Data e arrestimit: 01 04 2001, (Srbija).
I transferuar nė TPNJ: 29 06 2001
Paraqitja e parė para Gjykatės: 03 07 2001 ("Kosovo"), 29 11 2001 ("Kroacia"), 11 12 2001 ("Bosna dhe Hercegovina")

Huazuar nga http://www.un.org/icty/alb/limaj/lim-info-a.htm[/quote]

Me fal qe i fshiva foton, por nuk e duroj dot ta shoh, kete patriotin e kometit tend si verejtje qe paske bere!

E kam dite, po nuk e kam besu se ka mbete qofte edhe nje shqiptar qe publikisht jo ta krahasoje por ta mbroj kete kriminel si patriot te serbeve ketu mu ne dardani! Fali o zot se nuk din cka thone!

Dilaver
15-09-04, 20:40
E kam dite, po nuk e kam besu se ka mbete qofte edhe nje shqiptar qe publikisht jo ta krahasoje por ta mbroj kete kriminel si patriot te serbeve ketu mu ne dardani! Fali o zot se nuk din cka thone!

Nė asnjė rast nuk e kam krahasuar njė kriminel me njė kryekriminel, por e kam potencuar se krimineli ynė ėshtė edhe mė i zi se kryekrimineli, sepse ai ka kryer krime ndaj armiqėve, ndėrsa krimineli ynė ka kryer krime ndaj vėllezėrve shqiptarė e kurr jo kunder armiqėve, e nė ketė rast kryekrimineli per serbėt ėshtė hero, ndėrsa ky i yni per ne ėshtė kriminel e per serbėt armik edhe pse serbet mundohen tė ja mveshin edhe kriminel.

Gentiani
16-09-04, 19:00
E kam dite, po nuk e kam besu se ka mbete qofte edhe nje shqiptar qe publikisht jo ta krahasoje por ta mbroj kete kriminel si patriot te serbeve ketu mu ne dardani! Fali o zot se nuk din cka thone!

Nė asnjė rast nuk e kam krahasuar njė kriminel me njė kryekriminel, por e kam potencuar se krimineli ynė ėshtė edhe mė i zi se kryekrimineli, sepse ai ka kryer krime ndaj armiqėve, ndėrsa krimineli ynė ka kryer krime ndaj vėllezėrve shqiptarė e kurr jo kunder armiqėve, e nė ketė rast kryekrimineli per serbėt ėshtė hero, ndėrsa ky i yni per ne ėshtė kriminel e per serbėt armik edhe pse serbet mundohen tė ja mveshin edhe kriminel.

Pėrkundrazi mua nuk mė kanė befasuar "mbrojtėsit e vlerave ēlirimtare" se asnjėherė dhe kurrė nuk kanė shkruar asnjė shkronjė qoftė edhe tė vetme pėr kriminelėt serbė dhe kryekriminelin e tyre, sepse shumė me rėndėsi pėr ta ka qenė kanalizimi i urrejtjes ndėrshqiptare dhe fyerjes sė gjithēkaje kombėtare, nė emėr tė njė grupi mistrecash dhe "ēlirimtares" sė tyre! nėse nuk besoni se ėshtė ashtu, lirisht mundeni ti lexoni shkrimet e tyre dhe do tė lexoni, se sa herė duke u vendosur nė mbrojtjen e atyre kanė fyer dhe urrejtur kombin dhe kombėtaren!!!

Tomori
18-09-04, 19:34
*gresa* pik se pari ju pershendes, ju uroj mir se ardhjen tuaj ne forum.
*gresa* plotesisht keni perkrahjen time,,,kur thuani:
Fatmir Lima dhe bashluftetaret etije me bindje teplot e them se nuk i kan goditur sa eshte dashur kriminelet serbe dhe bashkpuntoret e tyre qe kan qen te perkatsis kombtare shqiptare.

Shpati
21-09-04, 10:15
Ēka ėshtė dashur mė shumė tė ndėrmarrin institucionet dhe shoqėria e Kosovės pėr Lirimin e tij more Labi ?!

Nė emėr tė tij mblodhėn para, protestuan dhe nė fund e injoruan shokėt e tij.

Figura politike e ushtarake Limaj, le tė bėjė pėr vetėvehten e tij dhe ta liroj nga aktakuza qė e rėndon! kjo pra ėshtė ajo qė mundet tė bėjė ai e jo tė kėrkohet nga populli, sepse nuk ka forcė qė mbronė njeri para drejtėsisė kushdo tė jetė dhe tė ketė qenė ai.

Burgosja e tij nuk ėshtė dhe nuk mundet tė jetė ēmim i Pamvarėsisė sė Kosovės, por goditje nė ēmimin e pamvarėsisė sė Kosovės dhe popullit tė saj.Nėse ka qenė i gatshėm tė japė jetėn pėr Kosovėn, mė sė paku ėshtė nevojitur gadishmėria e tij tė urdhėrojė dhe marrė pjesė nė marrjen e jetėrave tė shqiptarėve nė emėr tė Kosovės!

Gentiani, 11 shtatorė 2004 :wink:

Edhe pse jam larguar nga ky Forum pasi nje pjes a Forumisteve Neoudbash jan pasardhesit e Udbasheve ose sherbetor te Udbasheve...e te diskutosh me te till esht humbje kohe...

Kur Neoudbashet Akuzojn ?

Rreth Temes: "A ka ber mjaft Shoqria Kosoves per Lirin e Fatmir Limes"

Shoqria e Kosoves nuk ka ber mjaft.

Por qka esht me e keqja nje pjes e Shoqris ka ber mjaft qe te te "Kindapohet-Kindapohen".
Ne nje Tem tjeter kam dhen pergjigjen "pse" jan kindapuar.

UQK dhe Personeli i saj jan Akuzuar qe nga krijimi prej LKJ-LDK dhe armiqve te Kombit Shqiptar,"Akuzat nuk jan te reja".

Pra Akuzat ndaj Zotit Limaj nuk jan te reja ose nuk jan se vertet kemi te bejm me "keqberes".
Zoti Limaj ka kryer Autorizime Shtetrore si edhe te gjith ata qka kan sherbyer ne UQK.
Pra ne qoft se esht pergjegjes per at qka ka ber Zoti Limaj dhe shoket e tij esht pergjegjes vet "Shteti i Kosoves" gjegjsisht Populli i Kosoves.
"Qytetaret e Kosoves kan votuar per "Shtet te pa mvarur"...
"Ikja nga detyrimet qe kan marr Qytetaret e Kosoves gjat Votimit per Pamvarsi nuk mund te behet".

Shembull:
Gjat Luftes II Botrore, Ushtria Gjermane ka pasur 10 milion Ushtar kan Dezertuar 30 mij Ushtar.
Keta kan marr denimin maximal jan Exekutuar.
Mbas Luftes asnje Gjykat Gjermane as qka ka marr ne shqyrtim keto raste edhe pse ndonje i aferm i atyre qka kan marr ket "denim" kan dashur vetem qe titulli Dezertor te ju largohej.
Ne Gjermani Dezertoret kan mbet Dezertor edhe pse Gjermanija ka humbur Luften...

Kosov:
Mbi 90 % te "aft per Luft" "Dezertor" nuk jan lajmruar fare ne njesite...
Diku 1% perqindje qka esht paraqit ne njesite esht paraqit per Spiunazh...
Ne Kosov gjat Luftes asnje Dezertor nuk esht denuar...
Ndoshta ndonje Spiun ka marr denimin e merituar.

Ata qka Akuzojn UQK gjegjsisht Personelin e saj i takojn grupit te 95% ose ati grupi prej 1%.

Shpati

Gentiani
21-09-04, 18:37
Shpati, ah sa "faktet dhe argumentet" ishe munduar ti sjellėsh, gati sa nuk fillova tė qajė :wink: :lol: :lol: :lol:

Po, po ushtria gjermane dhe Limaj pėrputhen shkėlqyeshėm! :wink:

P.S. Ushtria Gjermane, ka qenė ushtri fashiste dhe kriminele, nėse nuk e ke ditur, ju edhe shembujt kur i ilustroni i vėni nė shėrbim kundėr vetėvehtes, se veprimet si gjithmonė katastrofale, idetė pėrherė zero!!!

Tomori
21-09-04, 21:52
Shpati, ah sa "faktet dhe argumentet" ishe munduar ti sjellėsh, gati sa nuk fillova tė qajė :wink: :lol: :lol: :lol:

Po, po ushtria gjermane dhe Limaj pėrputhen shkėlqyeshėm! :wink:

P.S. Ushtria Gjermane, ka qenė ushtri fashiste dhe kriminele, nėse nuk e ke ditur, ju edhe shembujt kur i ilustroni i vėni nė shėrbim kundėr vetėvehtes, se veprimet si gjithmonė katastrofale, idetė pėrherė zero!!!

Genti nuk pajtohem me ju,se te permendesh ushtrin gjermane si kriminele,,,kjo esht abstrakt po ka qen dhe esht per BOLSHEVIKET dhe konjetures sllave.
GENTI kur tpermendni Baben Hitler, duhet me u qu ne kemb ne radh te paresidomos na shqiptaret!
Pse po va them me fakte ai ishte qe mbas vitit 1912 ner me 1941shteti i ashtequajtur Mbreterija SKS-Jugosllave mban te okupuar kosoven ner me 1941-shin. Ky ke aj burr qe me 7 prill te 1941Jugosllavin e zhduki nga faqja e dheut. Per her te pare shkollat ne kosov ne gjuhen shqipe u hapen me shkatrimin e kti shteti kriminel serb me vitin 1941
Pra ju lutem Genti thkeju realitetit mos mireni ma akoma me literaturen komuniste,,,,,besoj qe spaku me kuptuat kur tpermendim Gjermanin duhet me pas respekt na shqiptaret se kan qen dhe jan aleati yn Genti,nuk esht puna si me ata Franqest qe i kemi pas dhe i kemi armik.
Tung Genti,,,,,hahahaha Genti nje pershendetje madhore Zihaj hajt Hitler

Dilaver
21-09-04, 22:07
Hej shoki partizan Shpati alias zėdhėnėsi i Zotit (estagfirillah) rujau se e kemi njė agjent tė CIA-s (Tomorri) kendej pari, e nji tjeter tė SHIK-ut - (Fadili) si belhivallhamutllak kurkun qare as derman nuk tė lėnė.

http://forum.rtklive.com/viewthread.php?tid=1039

Tomori
21-09-04, 22:23
Hej shoki partizan Shpati alias zėdhėnėsi i Zotit (estagfirillah) rujau se e kemi njė agjent tė CIA-s (Tomorri) kendej pari, e nji tjeter tė SHIK-ut - (Fadili) si belhivallhamutllak kurkun qare as derman nuk tė lėnė.

http://forum.rtklive.com/viewthread.php?tid=1039
Tavarish Dilaverov he bre si dukesh nje her :?: :!: :!: hahaha :arrow:

suzi
21-09-04, 22:33
:roll: ''Tragjedia e luftės ėshtė ajo qė e shfrytezon anėn mė tė mirė tė njeriut qė ta bėjė atė mė tė keqen ''.

''Lufta me mundon jo per ate pse vdesin njerezit, por per ata se , njerezit te cilet i shtyjne te tjeret te vdesin , vete vazhdojne te jetojne''.

''Lufta krijon vjedhes , kurse paqja i qon ne varje''.

Luftesn e nisin idealistet e vazhdojne trimat ndersa e shijojne te pamerituarit...........

me vjen keq per limen dhe te gjithe shqiptaret qe sot jan te mbyllur ne eresire dhe nuk shijojne driten e Zotit ... meshire dhe ndihme per ta ... :!:

Tomori
21-09-04, 22:38
:roll: ''Tragjedia e luftės ėshtė ajo qė e shfrytezon anėn mė tė mirė tė njeriut qė ta bėjė atė mė tė keqen ''.

''Lufta me mundon jo per ate pse vdesin njerezit, por per ata se , njerezit te cilet i shtyjne te tjeret te vdesin , vete vazhdojne te jetojne''.

''Lufta krijon vjedhes , kurse paqja i qon ne varje''.

Luftesn e nisin idealistet e vazhdojne trimat ndersa e shijojne te pamerituarit...........

me vjen keq per limen dhe te gjithe shqiptaret qe sot jan te mbyllur ne eresire dhe nuk shijojne driten e Zotit ... meshire dhe ndihme per ta ... :!:
Te lumte qajo goje moj fisnike Suzi te pershendes,,,shum mir e kie

Dilaver
21-09-04, 23:44
E suzi tė vie keq per kriminelėt tė cilėt shuan jetėra tė vėllezėrve shqiptarė, e nuk tė vie keq per ata tė cilėt ranė viktimė e atyre dhe ketyre kriminelėve!

Nuk tė vie keq pėr nėnat dhe femijėt tė cilėt presin tė dijnė per eshtrat e mė tė dashurve ku i kanė e pėr tė ju bė nderimin e fundit, ku ka ende tė tillė qe shpresojnė se ndoshta mos janė gjallė, e ka edhe raste tė tilla qė mendojnė se mė tė dashurit e tyre u vranė nga bishat serbosllave e ne realitet janė likuiduar nga vėllezėrit kriminel shqiptarė per shkak se kishin bindje tė ndryshme poitike.

E sa per Limen hiq mos tė vie keq, se kriminelėt serb qe kan kryer krime e masakra ndaj popullsisė civile ndonji qe ėshtė arrestuar janė denuar me njė denim simbolik e besa ka edhe raste qe kan mbajt grev urie dhe jan liruar nga denimi i burgut, ashtu do tė ndodh edhe me te me Limen pra, e kriminelet tjerė si serb si shqiptarė tė cilėt vran shqiptarė, por ata tė cilėt kan vdek nuk kthehen mė.

Tomori
22-09-04, 11:38
E suzi tė vie keq per kriminelėt tė cilėt shuan jetėra tė vėllezėrve shqiptarė, e nuk tė vie keq per ata tė cilėt ranė viktimė e atyre dhe ketyre kriminelėve!

Nuk tė vie keq pėr nėnat dhe femijėt tė cilėt presin tė dijnė per eshtrat e mė tė dashurve ku i kanė e pėr tė ju bė nderimin e fundit, ku ka ende tė tillė qe shpresojnė se ndoshta mos janė gjallė, e ka edhe raste tė tilla qė mendojnė se mė tė dashurit e tyre u vranė nga bishat serbosllave e ne realitet janė likuiduar nga vėllezėrit kriminel shqiptarė per shkak se kishin bindje tė ndryshme poitike.

E sa per Limen hiq mos tė vie keq, se kriminelėt serb qe kan kryer krime e masakra ndaj popullsisė civile ndonji qe ėshtė arrestuar janė denuar me njė denim simbolik e besa ka edhe raste qe kan mbajt grev urie dhe jan liruar nga denimi i burgut, ashtu do tė ndodh edhe me te me Limen pra, e kriminelet tjerė si serb si shqiptarė tė cilėt vran shqiptarė, por ata tė cilėt kan vdek nuk kthehen mė.

Dilaver pse bre burr po i perzin punet??? Mos te lutem nuk esht mir te manipulloni me viktimat,,,,dhe tek e fundit qfar ka ne ket mes Fatmiri e tjerit kurgje,,,perveqse ndaluan kriminelet qe viktimat mos te jen ne permasa ma te mdhaja. Ja vun ne dije armikut se Kosova ka burra.

fadil
22-09-04, 13:19
Pershendetje:

Eshte per te ardhur keq sesi ka njerze te tille me mentalitet si daliveri dhe me nje opinion te paqendrueshem, dhe krejtesisht falls.

Fatmir Lima eshte Arrestuar, Akuzuar dhe derguar ne Hage per kinse krime te kryera kunder shqiptarve qe e kan penguar veprimtarin e UĒK.se dhe serbeve te Kosoves.

Por Qytetaret e Kosoves duhet ta dine se ky per momentin eshte veq i dyshuar e jo fajtor, e nese shpallet fajtor ateher qytetaret e Kosoves duhet ta dine seperqka eshte shpallur fajtor kush ishin ata njerzeqe kinse qenkan keqtrajtuar nga njerzit e UĒK se dhe kujt i kan sherbyer keta njerze. Armikut te kombit shqiptar apo kujt?

Pasi qeper trbunalin e Hages me i vlefshem eshte nje bashkpuntori serbis se nje Adem Jashar.
kurseper qytetaret e Kosoves nje thua i Adem Jasharit nuk ipet per njeqind apo edhe me shum bashkpuntor te serbis.

Nese dikush mendon se Fatmir Lima dhe bashkluftetaret e tije duhet te denohen sepse ata gjat luftes i paskan keqtrajtuar tradhtaret e kombit shqiptare ateher ai le te deklarahet por mos te mundophet qe tradhtaret ti beje patriota dhe heronje per ineteresa partiake apo personale.

Tradhtaret e kombit duhet te eliminohen nje her e pergjimthmon .
te tillet nuk i duhen kombit shqiptar.
populli shqiptar ka nevoj per njerze qe jan ne gjendje te luftojn per interesat e kombit shqiptar, e jo per njerze qe luftojn kunder interesave te kombit shqiptar kush i mbron keta te fundit eshte i njejt me ta.

Gentiani
22-09-04, 17:30
Eu more Tomori, po pse e fut therrėn nė kėmbė tė shėndoshė!

Gjermanėt distancohen dhe turpėrohen pėr veprat e armatės sė tyre dhe rolin e saj qė kishte, e thua qė ua ka pa hajrin dikush!

Pasi vehtė Gjermanėt, ushtria e tė cilėve ka qenė nuk ua kanė parė hajrin, nuk besoj se do tė ketė njėri qė ka pasur ndonjė dobi prej tyre.

More ju pėrkrahėsit e Fatmir Limės, a jeni duke e pėrkrahur atė ose doni t`ia ngarkoni edhe njė pikė tjetėr nė aktakuzė - fashizmin dhe gjenocidin, ēka as Sllobės nuk ia kanė ngarkuar fashizmin nė aktakuzė.

Tomori, po mė duket kur e ke shkruar kėtė shkrim paske qenė tapė te kafja e forumit mbrėmė, kur tė pish shumė, mos hyn more Tomori kėtu se mundet tė mirret edhe leja plus tė akuzohesh pėr ekstremizėm tė djathtė, desha tė shkruaj tė majtė :wink: :lol: :lol:

Tomori
22-09-04, 18:49
hahaha her Genti, ndoshta kam qen tap ket nuk e mohoj o i nderuari!!!
Genti un prap qendroj ne rtenjen time,se qka mendojn gjermant per armaten e tyre un nuk nderhi punet e huaja, ata vet le ta vlersojn punen e vete, a me kupton her Genti.
Sa ju perket neve Shqiptarve, armata gjermane ka qen per ne armat qlirimtare. Pikerisht kjo armat per nje intrval kater ditesh e fshiu nga harta, shtetin hegjemonist Jugosllav,,,hahaha Genti per kater dit mos haro,,,me shtat prill te 1941 filloji darsma me 11prill mbaroji Jugosllavija Karagjorgjes COFI...e tash qka fitua ne ne at periudh???!!!
Fituam ne radh te par shtetsin Shqiptare, Genti gjith qytetet e Kosoves dhe nje pjes e Maqedonis perendimore, te sotme kryeqiteti tyre ishte Tirana o zotni Genti, kjo endra jon u realizua me ndihmen e Rahjit te tret, por fatkeqsisht ne shoqrin ton u invulvuan bollsheviket, prandaj ne jemi ku jemi sojt. Her Genti dva them troq nuk lind nana Hitler ma, se personalitete te tilla lejne me njemij vjet nje her,shpirti i pas ndjes...
Ah Hitler e Hitler Luani i njerzimit,,,,

Genti me nje film dokumentar, Hitleri thoshte qe kjo luft ka me qen lufta e fundit e njerzimit,,,,
Medijat i parashtruan pyetje Hitlerit:
Firrer si komentoni ju qe ka me qen lufta e fundit,kur dihet qe prej kur egziston njerzia, kemi pas lufta klasore, lokale dhe globale, si ka mundesi qe kjo lufta jone te jet e fundit???

-Hitleri po edhe un jam dakort me ju,po njekohesisht po ju pyes un juve gazetar te nderuar:
Cili popull dot nise luften kur na ta zhdukim gjeneratorin e te keqes njerzore, Qifutin dhe Sllavin me thuani tash ju mendimin tuaj,,,,

her Genti a e din qka kemi dal prej temes, por dot na kuptojn se jemi tue ba muhabet te lezetshem, Genti mos ta zgjas ma duku ne kafe e tqeras un per shpirtin e babes Hitler hahahaha

Murgesha
22-09-04, 18:53
Tomor si duket qenka duke tė vazhduar dehja ende.
Hajde edhe pak te kafja tė bėjmė njė kafe tė rėndė e ndoshta kthjellohesh pak. Mos harro Genti qerras sonte :wink:

platori
22-09-04, 20:43
Tomor si duket qenka duke tė vazhduar dehja ende.
Hajde edhe pak te kafja tė bėjmė njė kafe tė rėndė e ndoshta kthjellohesh pak. Mos harro Genti qerras sonte :wink:

Po qerasni nga fondi a? Edhe une kisha ardh po nuk di a muj dale nga lista "kriminale" ku mund te me futni me keto paragjykimet tuaja! Sa per Gentin nuk besoj se do te qeras vetem ne paste shpqetuar nga fundosja titanike (ne dac thuaj politike)...

Murgesha
22-09-04, 21:22
Tomor si duket qenka duke tė vazhduar dehja ende.
Hajde edhe pak te kafja tė bėjmė njė kafe tė rėndė e ndoshta kthjellohesh pak. Mos harro Genti qerras sonte :wink:

Po qerasni nga fondi a? Edhe une kisha ardh po nuk di a muj dale nga lista "kriminale" ku mund te me futni me keto paragjykimet tuaja! Sa per Gentin nuk besoj se do te qeras vetem ne paste shpqetuar nga fundosja titanike (ne dac thuaj politike)...

Po Platori, kemi fondin e mbreterise Dardane ne ket forum.
Eja edhe ti, do te sherbejme pa paragjykime.
Se ne kete forum nuk mbajme kurrfare paragjykimi per ata te cilet na vizitojne.

Tomori
22-09-04, 21:35
Tomor si duket qenka duke tė vazhduar dehja ende.
Hajde edhe pak te kafja tė bėjmė njė kafe tė rėndė e ndoshta kthjellohesh pak. Mos harro Genti qerras sonte :wink:

Po qerasni nga fondi a? Edhe une kisha ardh po nuk di a muj dale nga lista "kriminale" ku mund te me futni me keto paragjykimet tuaja! Sa per Gentin nuk besoj se do te qeras vetem ne paste shpqetuar nga fundosja titanike (ne dac thuaj politike)...

Po Platori, kemi fondin e mbreterise Dardane ne ket forum.
Eja edhe ti, do te sherbejme pa paragjykime.
Se ne kete forum nuk mbajme kurrfare paragjykimi per ata te cilet na vizitojne.

Te lumt goja Murgesh, propozimi shum i qelluar,aj Plator edhe ti mos hyn edhe ti llugave kote-kot, a i them mir de Murgesh hahaha

Gentiani
23-09-04, 17:08
Pse Murgesha tė harxhohet fondi i Mbreterisė?! :wink: :lol: :lol: unė e qeras atė djalin e Shankės - Platorin edhe atė nga fondi i Fatmir Limajt :wink: vetėm ngadalė mos ta kuptoni se ato para janė tė Fatmirit tani :wink: pra, janė paratė e mia personale, qė i pata planifikuar ti japė pėr te, por kur e kuptova se bėhej fjalė pėr kriminelė, thashė stop se nuk ka vendė qė financohen kriminelėt edhe atė legalisht! :wink:

Shpati
24-09-04, 11:49
Shpati, ah sa "faktet dhe argumentet" ishe munduar ti sjellėsh, gati sa nuk fillova tė qajė :wink: :lol: :lol: :lol:

Po, po ushtria gjermane dhe Limaj pėrputhen shkėlqyeshėm! :wink:

P.S. Ushtria Gjermane, ka qenė ushtri fashiste dhe kriminele, nėse nuk e ke ditur, ju edhe shembujt kur i ilustroni i vėni nė shėrbim kundėr vetėvehtes, se veprimet si gjithmonė katastrofale, idetė pėrherė zero!!!

Gentian ti duhet te qan...
Un nuk ju kam ofruar argumente por ju kam treguar ne qfar drejtimi mund ti gjeni.
Ju jeni edhe me te kqinj se Fashistet.

Shpati

Gentiani
24-09-04, 17:10
Shpati, ah sa "faktet dhe argumentet" ishe munduar ti sjellėsh, gati sa nuk fillova tė qajė :wink: :lol: :lol: :lol:

Po, po ushtria gjermane dhe Limaj pėrputhen shkėlqyeshėm! :wink:

P.S. Ushtria Gjermane, ka qenė ushtri fashiste dhe kriminele, nėse nuk e ke ditur, ju edhe shembujt kur i ilustroni i vėni nė shėrbim kundėr vetėvehtes, se veprimet si gjithmonė katastrofale, idetė pėrherė zero!!!

Gentian ti duhet te qan...
Un nuk ju kam ofruar argumente por ju kam treguar ne qfar drejtimi mund ti gjeni.
Ju jeni edhe me te kqinj se Fashistet.

Shpati

Argumentet e tua mė! more nganjėherė kur po lexoj shkrime tė disave nė forum, besa edhe pėr njohuritė e pėrgjithshme, e pyes vehten a kanė qenė ndonjėherė nė shkollė? nė shkollė ndodhė qė tė keni qenė, por pėr tė mėsuar diēka nga ajo nuk e besoj aspak!

Po more ti Shpati! nė hall tė madh kam rėnė, se sapo i lexova porositė e "Crna Rukės" nė privat, po dreqi e marrtė edhe kur ti kėrcėnoheni dikujt shkruani qartas, jo ashtu nė shpejtėsi duke u friguar mos po iu sheh ndokush :wink:

Besa e kuptova nga ai kėrcėnim se kur qenkan zgjedhjet dhe planin tuaj, por mundėsisht mė lejoni tė pres edhe rezultatin e zgjedhjeve, pse mu ditėn e zgjedhjeve? a aq shumė po iu ngutet a?! :wink:

Pastaj pėr Fatmirin ē`keni ju! ia dėrgoj ēdo muaj nga njė pako cigare atje ku gjindet, por nuk e dij se ēfare i konsumon plus e bėjė parapagimin e gazetės "Bota Sot" qė ti arrij ēdo mėngjez para orės 8 tė mėngjezit! :wink: :lol: :lol:

dhe desha tu porosis, tė mos bėheni qesharakė me ato Nickname tė reja tė regjistruara enkas pėr tė kėrcėnuar dikėnd, kur mundeni ta bėni edhe nga ato qė shkruani, sepse sė fundit nuk mė leni pėrshtypje fare, qoftė edhe vehtė Hasha i juaj po tė shkruaj dhe kopallisė koti! ua njoh unė surratin e juaj tė langojit qė keni edhe pse mundoheni tė tregoheni si bisha!

shkova ta lajmėrojė Fadil Policin dhe tė bėjė kallėzim penal! :lol: :lol:

Mbahu Fatmir, se po tė vijnė shokėt atje dhe keni pėr ta ndarė njė dhomė 8 vehta bashkė :lol: :lol: :lol:

platori
24-09-04, 21:21
Po Platori, kemi fondin e mbreterise Dardane ne ket forum.
Eja edhe ti, do te sherbejme pa paragjykime.
Se ne kete forum nuk mbajme kurrfare paragjykimi per ata te cilet na vizitojne.

Flm Murgesha per ftesen dhe uroj te jesh kaq e sjellshme sa dukesh dhe pa paragjykime, por per forumin dhe forumistet tjere lere kete muhabet te lutem!
Kalofsh bukur!

progoni
25-09-04, 01:35
Po Platori, kemi fondin e mbreterise Dardane ne ket forum.
Eja edhe ti, do te sherbejme pa paragjykime.
Se ne kete forum nuk mbajme kurrfare paragjykimi per ata te cilet na vizitojne.

Flm Murgesha per ftesen dhe uroj te jesh kaq e sjellshme sa dukesh dhe pa paragjykime, por per forumin dhe forumistet tjere lere kete muhabet te lutem!
Kalofsh bukur!

Vėrtet kjo lojė nikėve ėshtė ,qesharake.

Bile ti shoku qė mban veten pėr tė ditur,apo je vlla pėr shpine me atė Lokun tjetėr.

E ke si merakė ti bishė nė aman Murgeshės.
E madhe ėshtė Ajo ėshtė farė e Nėnė Terezės ,
tė falė nuk tė ngetė.

Pse e punson veten nė shtepia tė kuqe.

Zotė mėshiroje se e ka zėrė shpirtin robė nga shovinizmi egoist i tij qė veten e shef tė madhė sa zoti.


p.s.

O Gentiani na bėrė njė kurės tė komjuterės, sa na u dogjė shpirti fare nga kto mrekullira.

Gentiani
25-09-04, 14:52
Ha,hahaaaaa Progoni, jo more ēfarė kursi, a nuk po i sheh qė kėta kanė filluar tė mirren mė shumė me gjėrat periferike se sa temėn?! :lol: :lol:

More Mrekullinė, ta shohė njėherė nėse shpėtoj pas zgjedhjeve, se 26 Tetorin, e kisha ditėn e fundit qė ma kishin caktuar tė jetojė! :lol: :lol:
i bėra kėrkesėn ta shtyjnė afatin e ekzekutimit pėr mė vonė, se nuk ėshtė korrekte ta lėnė subjektin politikė me njė votues mė pak :lol:

Sa tė poshtėr qė janė, nuk e lėnė njeriun as tė dali tė votojė nė zgjedhje, se rezultatin e tyre edhe ashtu nuk ka gjasa me e pritur njeriu :lol: :lol:

Ore ti qė nė emėr tė Limės, po dėnon me vdekje diskutuesit nė mesazhe private, e dėrgova atė shkresėn tėnde pėr Den Hag te dada Carla e Pontes dhe mė thanė se do e vendosim nė dosjen e Limės :wink:

Fatmir Limaj ishte duke ua sharė juve me babė e nėnė, se mė shumė po ia rėndoni aktakuzėn, se sa qė jeni duke e ndihmuar! :wink:

Gentiani
25-09-04, 15:06
:roll: ''Tragjedia e luftės ėshtė ajo qė e shfrytezon anėn mė tė mirė tė njeriut qė ta bėjė atė mė tė keqen ''.

''Lufta me mundon jo per ate pse vdesin njerezit, por per ata se , njerezit te cilet i shtyjne te tjeret te vdesin , vete vazhdojne te jetojne''.

''Lufta krijon vjedhes , kurse paqja i qon ne varje''.

Luftesn e nisin idealistet e vazhdojne trimat ndersa e shijojne te pamerituarit...........

me vjen keq per limen dhe te gjithe shqiptaret qe sot jan te mbyllur ne eresire dhe nuk shijojne driten e Zotit ... meshire dhe ndihme per ta ... :!:


Mos, mos moj Suzi, se pak ka munguar tė mė shpėtojnė lotėt, sidomos me kėta rreshtat e fundit qė paske shkruar! po kur i paske shkruajtur qė aspak nuk i paskam parė? a ka edhe ilegalisht me shkruajtur kėtu a? :wink: :lol:

Mėshirėn dhe Ndihmėn pėr ta do ta jap Ligji dhe Drejtėsia dhe ska mėshirė pėr kriminelė dhe ata bastardė, qė nė kohėrat mė tė vėshtira kur nė njėrėn anė vrisnin e prisnin shkijet, u gjetėn kėta shqiptarė tė japin plumba dhe tė vrasin shqiptarė.


Tė tillėt kurrė mos e pafshin me sy dritėn e Zotit dhe tė mallkuar qofshin ngado qė shkojnė ! dhe aspak nuk mė vjen keq pėr ta dhe sojin e tyre...

progoni
25-09-04, 15:30
SLLOBODAN MILLOSHEVIQ
I akuzuar pėr:
- gjenocid dhe pjesėmarrje nė gjenocid (Bosna dhe Hercegovina)
- shkelje tė ligjeve dhe zakoneve tė luftės
- krime kundėr njerėzimit (vėrejtja ime krime kunder kroatėve, boshnjakėve e shqiptarėve por jo kurr ndaj serbve)- shkelje tė rėnda tė Konventave tė Gjenevės prej 1949.
Data e arrestimit: 01 04 2001, (Srbija).
I transferuar nė TPNJ: 29 06 2001
Paraqitja e parė para Gjykatės: 03 07 2001 ("Kosovo"), 29 11 2001 ("Kroacia"), 11 12 2001 ("Bosna dhe Hercegovina")

Huazuar nga http://www.un.org/icty/alb/limaj/lim-info-a.htm

Me fal qe i fshiva foton, por nuk e duroj dot ta shoh, kete patriotin e kometit tend si verejtje qe paske bere!

E kam dite, po nuk e kam besu se ka mbete qofte edhe nje shqiptar qe publikisht jo ta krahasoje por ta mbroj kete kriminel si patriot te serbeve ketu mu ne dardani! Fali o zot se nuk din cka thone![/quote]

He more Platori do edhe njė nikė tjetėr,
je bėr kalavesh prej tyre

progoni
25-09-04, 16:30
Burgosja e tij nuk ėshtė dhe nuk mund tė jetė ēmimi i Pamvarėsis sė Kosovės,por gaditje nė ēmimin e pamvarėsis sė Kosovės dhe popullit tė saj


respekt Gentiani

Shpati
26-09-04, 13:14
Gentianit,

Ti ne diskutim nuk munde te ofrosh "kunderargumentet".
Pra nuk mund te diskutoj me te "paditur" me te tillet qe Shoqrit e Civilizuara nuk diskutojn,nuk i lejojn qe te diskutojn...

Shpati

Murgesha
26-09-04, 13:54
Po Platori, kemi fondin e mbreterise Dardane ne ket forum.
Eja edhe ti, do te sherbejme pa paragjykime.
Se ne kete forum nuk mbajme kurrfare paragjykimi per ata te cilet na vizitojne.

Flm Murgesha per ftesen dhe uroj te jesh kaq e sjellshme sa dukesh dhe pa paragjykime, por per forumin dhe forumistet tjere lere kete muhabet te lutem!
Kalofsh bukur!

Pse Platori mos deshte tė thuash se nuk tė pėlqen forumi dhe forumistėt tjerė???? Mos deshte tė thuash se shkruhen nė kėtė forum mbi 300 mesazhe nė ditė dhe anėtarėt kanė paragjykime ndaj njėri tjetrit?? Nc-nc-nc! :shock:
Mos harro sė pari duhet ta duash veten e pastaj tė do dikushi. Nėse ju nėnēmoni do tė jeni i nėnēmuar. E ne nė kėtė forum ata qė na nėnēmojmė thjesht i injorojmė.
Me kėtė po dua me tė thėnė.... Hajt bre se je i menēur vet e e kupton.

platori
26-09-04, 20:46
Po Platori, kemi fondin e mbreterise Dardane ne ket forum.
Eja edhe ti, do te sherbejme pa paragjykime.
Se ne kete forum nuk mbajme kurrfare paragjykimi per ata te cilet na vizitojne.

Flm Murgesha per ftesen dhe uroj te jesh kaq e sjellshme sa dukesh dhe pa paragjykime, por per forumin dhe forumistet tjere lere kete muhabet te lutem!
Kalofsh bukur!

Pse Platori mos deshte tė thuash se nuk tė pėlqen forumi dhe forumistėt tjerė???? Mos deshte tė thuash se shkruhen nė kėtė forum mbi 300 mesazhe nė ditė dhe anėtarėt kanė paragjykime ndaj njėri tjetrit?? Nc-nc-nc! :shock:
Mos harro sė pari duhet ta duash veten e pastaj tė do dikushi. Nėse ju nėnēmoni do tė jeni i nėnēmuar. E ne nė kėtė forum ata qė na nėnēmojmė thjesht i injorojmė.
Me kėtė po dua me tė thėnė.... Hajt bre se je i menēur vet e e kupton.

Koke edhe nervoze moj Murgesha dhe nuk pe di percka se!? Nuk e kam thene se me pelqen apo jo forumi dhe qe ka njerez ketu te verber nga paragjykimit duket ashiqare dhe nuk mundesh me mbulu as ti me miresjellje as ato 300 mesazhet qe shkruhen se ka nje numer te tyre qe e komprimitojne forumin sidomos te feja dhe politika. Nuk eshte i ire vetem ai qe e do veten po as injorimi nuk eshte i mire. Edhe ti duhet te jesh aq e meqme sa te shohesh pak me qete sic te paramedova te pahishmen edhe ne perkrahsit tuaj dhe jo vetem te ndonje kundrershtar mendimesh...

progoni
27-09-04, 08:11
Duke parė qė Hashbroja nuk po i kujtohet ai emėr, nė maje gjuhe e ka po i ka dal disi nga mendja.
Arushat me tupan (shoqatat e badihavgjive) nuk po bėjn mė cerkus
ma me tė,nuk kan publikė.

Morra kė vendimė
Dua tė jap kontributin tim pėr Fatmir Limėn edhe ate me njė kuti cigare,jam nė hallė Fatmiri nuk po e ndezka duhanin kaqak me speca djegės,lypi ndihėm pėr llojin e cigareve.


P.S.
amanet tė babėgjyshit e kam
Biro kur e shef se ėshtė mashkull rraspi me dy fėtyra
pėshurr nė te ,le.

Gentiani
27-09-04, 18:09
Gentianit,

Ti ne diskutim nuk munde te ofrosh "kunderargumentet".
Pra nuk mund te diskutoj me te "paditur" me te tillet qe Shoqrit e Civilizuara nuk diskutojn,nuk i lejojn qe te diskutojn...

Shpati

Hė more Shpati, a qenke kthyer a?! sigurisht ke parė ndonjė ėndėrr pėr CIA-nė, pėrndryshe nuk ka si spjegohet paraqitja e yte!

Prej se e kam vėrejtur nga ai linku qė solli Dilaveri kėtu, se Shpati po vuante nga hemorragjia e trurit, e kam kuptuar se mėkat ishte ta hargjojė njeriu njė shkronjė pėr ty!

Vetėm vazhdo me terapitė nga klinika e neuropsikiatrisė, sepse vėrtetė kishe nevojė pėr shėrim!

Kalofsh bukur dhe shėrim tė plotė, se vėrtetė ishe nė gjendje tė vėshtirė.

Shpati
29-09-04, 11:49
Gentianit,

Ti ne diskutim nuk munde te ofrosh "kunderargumentet".
Pra nuk mund te diskutoj me te "paditur" me te tillet qe Shoqrit e Civilizuara nuk diskutojn,nuk i lejojn qe te diskutojn...

Shpati

Hė more Shpati, a qenke kthyer a?! sigurisht ke parė ndonjė ėndėrr pėr CIA-nė, pėrndryshe nuk ka si spjegohet paraqitja e yte!

Prej se e kam vėrejtur nga ai linku qė solli Dilaveri kėtu, se Shpati po vuante nga hemorragjia e trurit, e kam kuptuar se mėkat ishte ta hargjojė njeriu njė shkronjė pėr ty!

Vetėm vazhdo me terapitė nga klinika e neuropsikiatrisė, sepse vėrtetė kishe nevojė pėr shėrim!

Kalofsh bukur dhe shėrim tė plotė, se vėrtetė ishe nė gjendje tė vėshtirė.

Arroganca i vetmi vyrtyt qe posedoj Neoudbashet,

Ne mes te Prostitutes dhe Neoudbasheve nuk ka dallim te dy grupet shiten,vazhdoni...
Nje fjal e popullit thot "Ujku qimen e ndrron por zanatin Jo".
Forcat progresive te Kosoves do tju menjanojn dhe at legalisht.
Heret a von por pshtim skeni.

Shpati

Gentiani
29-09-04, 15:52
Gentianit,

Ti ne diskutim nuk munde te ofrosh "kunderargumentet".
Pra nuk mund te diskutoj me te "paditur" me te tillet qe Shoqrit e Civilizuara nuk diskutojn,nuk i lejojn qe te diskutojn...

Shpati

Hė more Shpati, a qenke kthyer a?! sigurisht ke parė ndonjė ėndėrr pėr CIA-nė, pėrndryshe nuk ka si spjegohet paraqitja e yte!

Prej se e kam vėrejtur nga ai linku qė solli Dilaveri kėtu, se Shpati po vuante nga hemorragjia e trurit, e kam kuptuar se mėkat ishte ta hargjojė njeriu njė shkronjė pėr ty!

Vetėm vazhdo me terapitė nga klinika e neuropsikiatrisė, sepse vėrtetė kishe nevojė pėr shėrim!

Kalofsh bukur dhe shėrim tė plotė, se vėrtetė ishe nė gjendje tė vėshtirė.

Arroganca i vetmi vyrtyt qe posedoj Neoudbashet,

Ne mes te Prostitutes dhe Neoudbasheve nuk ka dallim te dy grupet shiten,vazhdoni...
Nje fjal e popullit thot "Ujku qimen e ndrron por zanatin Jo".
Forcat progresive te Kosoves do tju menjanojn dhe at legalisht.
Heret a von por pshtim skeni.

Shpati

Ec trego, se ēka ke bėrė ti per lirine e Fatmir Limes? se e mora vesh qė ishe kthyer nga terapia, o "ideologu i Al Kaidės" :lol: :lol: :lol: dhe implikuesi i CIA-s nė Prekaz dhe Kosovė :wink:

Nuk kanė pasur rastin ti lexojnė mjekėt shkrimet e tua,se ta ndalojnė me ligj tė kyēesh edhe nė internet, o katastrofė njerėzore! shkoni ju tjerėt kėrkoni nė Google, Shpatin dhe dhe do tė bindeni se shkrime mė tė retarduara se ky, nuk ka shqiptarė qė ka shkruar deri tani nė Net, e besa edhe 50 vitet e ardhshme vėshtirė ėshtė tė pėrsėritet ky fenomen!

Ani me ditur Fatmir Limaj, se kush ėshtė duke e mbrojtur, po i then grilat e Burgut nė Haag dhe vjen e sakaton shuplaka Shpatin, po rri urtė sa nuk ia kam dėrguar ndonjė letėr :wink: :lol: :lol: :lol:

LABI
11-07-06, 13:41
Thojne , koha sheron plaget ,besoj qe edhe lajthitjet e te spekuluarve jane sheruar me deshmine e pafajesise :wink:

Gentiani
11-07-06, 18:53
Hė, ja paska shėruar koha plagėt a ?! shumė ka vuajtur Fatmiri i shkreti dhe interesant fakti tjetėr, qė edhe fjalėt po i zgjedh dhe matė tani shumė mė ndryshe, se dikur nė njė kohė pak mė ndryshe!

Haga, institucion edukativo-pėrmirėsues! :tongue: :tongue: :tongue:

Guri i madh
11-07-06, 21:42
esht dam per ket faqezi shoqria kosovare me ba diqka a mos ka shkue per faqe te bardh ne hag per vrasje te shqiptarve i vet ashtequajturi komandant vet tha se nuk ka pas komand .
do te thot komandant fantazm po si u burgos si nji kriminel fill pas arrestimit ne banesen e tij u gjend nji pasaport fallse qka do me than per nji politikan qe pretendon ta marr ligjin ne duart e tij kush dot i besoj me ja lan aparatin shtetnor ne duar po kush ishte me te kur u arrestue dhe si genjeu se nuk esht i arrestuar por vetem esht ngrit aktakuza kunder tij .

qka pritni ju qe ky popull dot bej per te

Arb
12-07-06, 02:14
Pse, kush ke ky Fatmir Limaj?

LABI
12-07-06, 18:11
Hė, ja paska shėruar koha plagėt a ?! shumė ka vuajtur Fatmiri i shkreti dhe interesant fakti tjetėr, qė edhe fjalėt po i zgjedh dhe matė tani shumė mė ndryshe, se dikur nė njė kohė pak mė ndryshe!

Haga, institucion edukativo-pėrmirėsues! :tongue: :tongue: :tongue:

iii Genti mos ja nxer fundin …. Keni pas kohe 3 vjet t’a argumentoni fajesin e tij …
Mos tredh miza tash !! Te fortit pranojn humbjen…. :wink:

LABI
12-07-06, 18:12
Pse, kush ke ky Fatmir Limaj?

Arbi !! Forma e nderveprimit tend , ngjane me ata persona qe kane prapambeturi mendore . Lloji nderveprimit tuaj , konkretisht ne kete rast, ngjan me reagimet e Imbicilit dhe Debilit ... :frown:

Dilaver
12-07-06, 18:47
…. Keni pas kohe 3 vjet t’a argumentoni fajesin e tij …
!! Te fortit pranojn humbjen…. :wink:


Beograd, 17 prill 2006 (Kosovapress) Time: 09 : 51

Dejan Demiroviq, ish-pjesėtar i policisė serbe, i akuzuar pėr krime tė luftės nė Kosovė, ėshtė liruar nga burgimi, raportojnė mediat serbe. Demiroviq akuzohej pėr pjesėmarrje nė vrasjen e 19 shqiptarėve civilė, pėrfshirė kėtu gra dhe fėmijė, nė Besianė nė mars 1999.

Arb
12-07-06, 23:37
Arbi !! Forma e nderveprimit tend , ngjane me ata persona qe kane prapambeturi mendore . Lloji nderveprimit tuaj , konkretisht ne kete rast, ngjan me reagimet e Imbicilit dhe Debilit ... :frown:

A behet fjale per Fatmir Limajn ketu?

Gentiani
13-07-06, 18:19
LABI,

Jo, pse tė argumentojmė ne fajėsinė e tij, e kundėrta pikėrisht atij ju deshėn 3 vite ta argumentojė pafajėsinė e tij! edhe shiko ēka po shkruan, e mos na detyro tė ja pregadisim edhe vizitėn e dytė nė Hagė :tongue: :tongue: , pastaj mbeteni edhe 30 vite duke u marrė me tredhje mizash e gjėsendesh! :tongue: :tongue:

Kryesore e kanė edukuar Fatmirin atje, ajo ėshtė shumė e rėndėsishme dhe shihet qė ka marrė mėsime tė forta nga atje, qė ta rrotullojė gjithė mekanizmin e tė menduarit, para se tė deklarojė diēka.