PDA

View Full Version : AAK, PDK dhe Kthimi (Povratak) bojkotuan seancen solemne


Dilaver
18-09-04, 21:49
Nė seancėn e sotme tė Kuvendit tė Kosovės nuk moren pjesė (bojkotuan) deputetet (maskarenjt) e tri partive simotra AAK, PDK dhe Kthimi(Povratak) nė shenjė zemėrimi pse kryetari i Unionit Panevropian Oto fon Habsburg ia dorėzoi Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004, tė cilin ia ka akorduar Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

MemphiSx
18-09-04, 23:29
Nuk eshte hera e pare qe i bashkangjiten Povratakut kto dy parti

Sa her qe behet fjale diqka per Rugoven keta "patriota" shum mir e luajn rolin e Povratakit

Murgesha
18-09-04, 23:40
Po sjanė as kėta mė tė mirė jo.
Mė mirė me u ba me shkitė se me i pranu meritat e Rugovės. Kėtė ka kohė qė e kanė dėshmuar. Andaj smė befason aspak edhe sjellja e tyre e sotme.

vushtrria
19-09-04, 11:11
kjo ka ndodhe edhe me par kur eshte ber zgjedhja e prezidentit keto tri parti ishin kunder prezidentit nuk eshte per tu quditur

Tomori
19-09-04, 13:15
NO COMENT!!!

Gentiani
19-09-04, 14:37
NO COMENT!!!

Jo, No Comment Tomori, por kėtyre qė bojkotuan seancen solemne, ėshtė pė t`ua dėguar njė kompozicion "pėrshėndetjesh" pėr atė sjellje, sepse paralamenti nuk ėshtė kafe e forumit, kur dua hyjė pijė diēka dhe dalė :wink:

Tomori
19-09-04, 16:21
Mir de Genti plotesisht pajtohem me ty,,,,aj qfar te them,,, perveqse te them NO COMENT besoj qe me kupton, dua te them se nuk kam koment hallall va baft zoti per ket hap te turpshme qe kan mar,,,, prap e them nuk kam koment,,,,,tungji Genti :wink:

Urata
19-09-04, 16:38
Ani te befasuar, po ēka keni prite tjeter nga ata plehėra!

progoni
19-09-04, 16:47
NO COMENT!!!

Respekt Tomori


P.S.

Mos u kap mė pėr shkume,se proletariati tė len nė lloqė.

4ever
19-09-04, 17:06
Kjo eshte edhe nje deshmi tjeter se per interesa te ngushta disa persona te ne jan ne gjendje me i bo te gjitha marrezirat e mundeshme.

Tomori
19-09-04, 17:06
progoni me ke shti te qesh me at punen e proletarjatit hahahahahaha tamam qashtu asht bre burri dheut, ene topi karadakut se lun ket fjalen tende hahahahaha progoni te pershendes :wink:

LABI
19-09-04, 18:39
nncnc.. :lol: , me nise tash saa e sa delegacioni i jashtem vjen e sa e sa shkembime uratash , titujsh e gure te qmueshem e besa besa edhe fjale te perkdhelese per urtesin dhe degjueshmerin e presidentin tone .. simpatikut tone behen ...veq me bujt ne parlament .
Nuk ma merr mendja as papa i Italise qe ka ma shume cmime e lavdata qe presidenti jone simpatik Rugova :lol: .
Ai ma ska cka bone , president u bo tash!! veq ka me i shkep guret e koleksioneve qe i ka ne rezidence ..
Rugova jo qe e kishe qu ne parlament po si ne shenje proteste qe nuk po i pelqen e ashtuquajtura mini presidenca..!! kishe po i denoj parlamentaret e po jav qoje aty :P ..
Tash ne kete mandatin e dyte nashta e ndertone Shtepine e Bardhe edhe s'keni per cka perlani :wink: ja e leshunen ja se leshunen seancen .. :lol:

DannyAus
19-09-04, 18:51
Nė seancėn e sotme tė Kuvendit tė Kosovės nuk moren pjesė (bojkotuan) deputetet (maskarenjt) e tri partive simotra AAK, PDK dhe Kthimi(Povratak) nė shenjė zemėrimi pse kryetari i Unionit Panevropian Oto fon Habsburg ia dorėzoi Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004, tė cilin ia ka akorduar Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVES PDK DHE AAK,, JO NE SHENJ ZEMERIMI POR KAN TE DREJT PLOTESISHT MOS TE MARRIN PJES ATY KU NJE KRYETAR SI DR IBRAHIM RUGOVA I CILI I MERR URDHERAT NGA TJETERKUSH MERR QMIMIN E EVROPES PER VITIN 2004, DR IBRAHIM RUGOVES I JAPIN QMIME SEPSE E KAN SI LODER DHE E DREJTOJN KTA TE JASHTIT KA TE DOJN,, DR IBRAHIM RUGOVA ESHTE PAQESOR,, FAL ZOTIT E PATEM NJEREZ TE FORT SI NJEREZ NGA PDK E AAK,, SE DITEN E SOTIT ENDE ISHIM ME SERBIN,, DHE ME KRYETARIN TON TE CILIN ASKUSH NUK E PYET PER ASGJE,, E KEMI SI FIGURE SHTETI......
*ZOTI DILAVER ESHTE MARRI PER TY TI THERRASESH DY PARTIT ME TE MEDHAT TE KOSOVES DHE NJEREZIT E TYRE MASKARENJ,,

Gentiani
19-09-04, 20:11
Nė seancėn e sotme tė Kuvendit tė Kosovės nuk moren pjesė (bojkotuan) deputetet (maskarenjt) e tri partive simotra AAK, PDK dhe Kthimi(Povratak) nė shenjė zemėrimi pse kryetari i Unionit Panevropian Oto fon Habsburg ia dorėzoi Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004, tė cilin ia ka akorduar Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVES PDK DHE AAK,, JO NE SHENJ ZEMERIMI POR KAN TE DREJT PLOTESISHT MOS TE MARRIN PJES ATY KU NJE KRYETAR SI DR IBRAHIM RUGOVA I CILI I MERR URDHERAT NGA TJETERKUSH MERR QMIMIN E EVROPES PER VITIN 2004, DR IBRAHIM RUGOVES I JAPIN QMIME SEPSE E KAN SI LODER DHE E DREJTOJN KTA TE JASHTIT KA TE DOJN,, DR IBRAHIM RUGOVA ESHTE PAQESOR,, FAL ZOTIT E PATEM NJEREZ TE FORT SI NJEREZ NGA PDK E AAK,, SE DITEN E SOTIT ENDE ISHIM ME SERBIN,, DHE ME KRYETARIN TON TE CILIN ASKUSH NUK E PYET PER ASGJE,, E KEMI SI FIGURE SHTETI......
*ZOTI DILAVER ESHTE MARRI PER TY TI THERRASESH DY PARTIT ME TE MEDHAT TE KOSOVES DHE NJEREZIT E TYRE MASKARENJ,,

More edhe unė po ēuditem me kėtė Dilaverin, si me i quajtur njerėzit e kėtyre dy partive, ani "mė tė mėdhatė" tė Kosovės Maskarenj!

Kjoi nuk ka kuptim Dilaver, tė lutem shumė a! unė nuk pajtohem me ty :wink:

Po de, duke iu falėnderuar "njerėzve tė fortė" tė PDK-sė e AAK-sė, bile u patėn vonuar pak si shumė dhe ia mundėsuan DannyAus, tė jetojė nė vendin e Kengurave dhe Krokodilave :lol: :lol: Fajin e ka komplet Rugova qė ky ėshtė sjellur mė parė rrugėve tė pluhurosura tė Prishtinės :wink: se pėr Serbin ku e ēanė trapin DannyAus!

Nė vazhdim:

Nėse ka kategori njerėzish dhe fytyrash qė quajnė vehten shqiptarė, qė tė bėjnė tė neverisin dhe irritojnė kombin dhe kombėtaren e tyre perverse deri nė pakufi, atėherė janė padyshim kllapa e zhuganave dhe zhallogave tė PDK-sė dhe AAK-sė me Sorrosin e shumė fundėrrina tjera, qė ėshtė dhe do tė ishte mėkati mė i madhė ti mundėsohej tė tillėve tė pėrfaqėsojnė atė popull.

Unė pėr veheten time nuk ua pėrcjell surratat as pėrmes TV-sė dhe kam thėnė se fytyra tė tilla e kanė tė ndaluar tė paraqiten para ekranit tė TV-sė sime.

Nėnė shqiptare tė vraftė buka, nėse lindė bastarda tė tillė dhe kopuka!!!

Tomori
19-09-04, 22:19
???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,,,,,, ,,

MemphiSx
19-09-04, 23:45
Nė seancėn e sotme tė Kuvendit tė Kosovės nuk moren pjesė (bojkotuan) deputetet (maskarenjt) e tri partive simotra AAK, PDK dhe Kthimi(Povratak) nė shenjė zemėrimi pse kryetari i Unionit Panevropian Oto fon Habsburg ia dorėzoi Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004, tė cilin ia ka akorduar Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVES PDK DHE AAK,, JO NE SHENJ ZEMERIMI POR KAN TE DREJT PLOTESISHT MOS TE MARRIN PJES ATY KU NJE KRYETAR SI DR IBRAHIM RUGOVA I CILI I MERR URDHERAT NGA TJETERKUSH MERR QMIMIN E EVROPES PER VITIN 2004, DR IBRAHIM RUGOVES I JAPIN QMIME SEPSE E KAN SI LODER DHE E DREJTOJN KTA TE JASHTIT KA TE DOJN,, DR IBRAHIM RUGOVA ESHTE PAQESOR,, FAL ZOTIT E PATEM NJEREZ TE FORT SI NJEREZ NGA PDK E AAK,, SE DITEN E SOTIT ENDE ISHIM ME SERBIN,, DHE ME KRYETARIN TON TE CILIN ASKUSH NUK E PYET PER ASGJE,, E KEMI SI FIGURE SHTETI......
*ZOTI DILAVER ESHTE MARRI PER TY TI THERRASESH DY PARTIT ME TE MEDHAT TE KOSOVES DHE NJEREZIT E TYRE MASKARENJ,,Sipas mentalitetit tuaj edhe Ronald Regani paska qen i perkdhelur i Evropes ncncncnnc Ketu tregon sa intelegjenc keni

Vetem ju mungon Dituria :)

rida
20-09-04, 07:48
apapapa. Doni me hanger njeri tjetrin. Nuk besoj qe as me serbet kemi qene me te armiqesuar se sa ne mes veti. Por ishalla jeni vetem ju ketu e nuk ka tjere se nese pernjemend eshte keshtu me gjithe qytetaret e Kosoves na mori pusi. Por me duket se vetem ju keni mbetur. Perpara para dy vitesh, ne cdo ndeje, ne ode , kafe apo rruge pernjemend ke degjuar vetem per politike duke folur, jo rugova ehste i afte, jo thaci eshte i mire jo ai jo ky, e tani njerezit jane lodhur nga fukarallaku dhe spo ua ndine aq shume , vec juve ketu qe po kujdeseni aq shume per keta POLITIKUAJT tane te mire qe ua ruajt zoti. More leni kete pune. Nuk eshte edhe aq me rendesi se pse e merr rugova ate cmim edhe tjetra edhe nuk eshte aq me rendesi a shkone PDK-ja dhe AAk-je me pa, kah e merr rugova cmimin. Por me duket se ju te gjithe ketu jeni "ngapak" edhe ndoshta anetare te afert te politikaneve, nese jo ateher jeni asi njerez qe kujdeseni per ata, sepse ashtu u kane thene. Nga ana tjeter e pashe ketu se PDK, AAK jane barazuar me Povratakun, plotesisht pajtohem, por eshte harruar edhe LDK-ja qe nuk eshte fare me e mire, te tri partite jane te njejta, te gjithe hajna. Ec e mbushma mendjen qe nuk jane hajna, le te del dikush te me thote se keta tre lider nuk jane hajna, jo me fjale por me fakte se fjale e lavdata per ata po shohe shume ketu qe asnje nuk eshte e vertete. Ndoshta dikush ketu do te me thote me ke je ti qe i shane te tri partite. une jam shqiptar e dua vendim tim, e dua LDK-ne PDK-ne AAK-ne, e te gjitha partite shqiptare, por jo edhe tre kryehajnat Rugoven Thacin dhe Haradinajn. Kur e shohe popullin ne kete skamje skam se si e prakrahu asnjerin nga keta te tre qe e kane qeverine ne dore. me falni por kete mendim e kam

Kaltrina
20-09-04, 07:56
Nė seancėn e sotme tė Kuvendit tė Kosovės nuk moren pjesė (bojkotuan) deputetet (maskarenjt) e tri partive simotra AAK, PDK dhe Kthimi(Povratak) nė shenjė zemėrimi pse kryetari i Unionit Panevropian Oto fon Habsburg ia dorėzoi Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004, tė cilin ia ka akorduar Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Nese ju eshte vonuar ndihma e shpejte, nese eshte bllokuar rruga per ne spital, ose jeni vonuar per ne pune, e probleme tjera, eshte nje arsyeee e madhe sepse: Presidenti jone i varfer ka darkuar ne hotelin "Baci" me xx personin edhe e ka bllokuar rrugen per 2 ore, me qellim qe ai te darkonte ne qetesi :twisted: :twisted: :twisted:


Une veq citova :P

DannyAus
20-09-04, 07:58
Nė seancėn e sotme tė Kuvendit tė Kosovės nuk moren pjesė (bojkotuan) deputetet (maskarenjt) e tri partive simotra AAK, PDK dhe Kthimi(Povratak) nė shenjė zemėrimi pse kryetari i Unionit Panevropian Oto fon Habsburg ia dorėzoi Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004, tė cilin ia ka akorduar Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
PARTIA DEMOKRATIKE E KOSOVES PDK DHE AAK,, JO NE SHENJ ZEMERIMI POR KAN TE DREJT PLOTESISHT MOS TE MARRIN PJES ATY KU NJE KRYETAR SI DR IBRAHIM RUGOVA I CILI I MERR URDHERAT NGA TJETERKUSH MERR QMIMIN E EVROPES PER VITIN 2004, DR IBRAHIM RUGOVES I JAPIN QMIME SEPSE E KAN SI LODER DHE E DREJTOJN KTA TE JASHTIT KA TE DOJN,, DR IBRAHIM RUGOVA ESHTE
PAQESOR,, FAL ZOTIT E PATEM NJEREZ TE FORT SI NJEREZ NGA PDK E AAK,, SE DITEN E SOTIT ENDE ISHIM ME SERBIN,, DHE ME KRYETARIN TON TE CILIN ASKUSH NUK E PYET PER ASGJE,, E KEMI SI FIGURE SHTETI......
*ZOTI DILAVER ESHTE MARRI PER TY TI THERRASESH DY PARTIT ME TE MEDHAT TE KOSOVES DHE NJEREZIT E TYRE MASKARENJ,,

More edhe unė po ēuditem me kėtė Dilaverin, si me i quajtur njerėzit e kėtyre dy partive, ani "mė tė mėdhatė" tė Kosovės Maskarenj!

Kjoi nuk ka kuptim Dilaver, tė lutem shumė a! unė nuk pajtohem me ty :wink:

Po de, duke iu falėnderuar "njerėzve tė fortė" tė PDK-sė e AAK-sė, bile u patėn vonuar pak si shumė dhe ia mundėsuan DannyAus, tė jetojė nė vendin e Kengurave dhe Krokodilave :lol: :lol: Fajin e ka komplet Rugova qė ky ėshtė sjellur mė parė rrugėve tė pluhurosura tė Prishtinės :wink: se pėr Serbin ku e ēanė trapin DannyAus!

Nė vazhdim:

Nėse ka kategori njerėzish dhe fytyrash qė quajnė vehten shqiptarė, qė tė bėjnė tė neverisin dhe irritojnė kombin dhe kombėtaren e tyre perverse deri nė pakufi, atėherė janė padyshim kllapa e zhuganave dhe zhallogave tė PDK-sė dhe AAK-sė me Sorrosin e shumė fundėrrina tjera, qė ėshtė dhe do tė ishte mėkati mė i madhė ti mundėsohej tė tillėve tė pėrfaqėsojnė atė popull.

Unė pėr veheten time nuk ua pėrcjell surratat as pėrmes TV-sė dhe kam thėnė se fytyra tė tilla e kanė tė ndaluar tė paraqiten para ekranit tė TV-sė sime.

Nėnė shqiptare tė vraftė buka, nėse lindė bastarda tė tillė dhe kopuka!!!
GENTIANI MA SE PARI NUK MA KA MUNDESI ASKUSH TE JETOJ NE AUSTRALI (NE VENDIN E KENGURAVE) PO KJO ESHTE MUND TA THERRAS VENDLINDJA IME,,,, KETU JAM 20 VITE KUR ~~ DR IBRAHIM RUGOVA (I FAMSHMI QE PO MERR MEDALJE TE KUPAVE EVROPIANE) KA QEN SHOK ME SERBET E PRISHTINES,, KAN LU KILIKERA,,,,,
KURSE TI SI I TILL BABA TE KA PUNU PER UDBEN E KOSOVES (SHERBIMI SEKRET I SERBIS ) NORMAL QE E PERKRAH DR IBRAHIM RUGOVEN,,, TE KISHE PAK MENQURI DHE KULTUR NUK E FYEN ASKEND,,, SIDOMOS PARTIT POLITIKE PDK ME KRYE KRYETARIN E ARDHSHEM TE KOSOVES HASHIM THAQIN,,,
DR IBRAHIM RUGOVA EDHE NJE HERE E CEKU ESHTE PAQESOR,, KUKULLA E KOSOVES,, DHE LODRA E BE,UN,USA..... FIGURE PAQESORE...

Kaltrina
20-09-04, 07:59
[quote=Dilaver]Nė seancėn e sotme tė Kuvendit tė Kosovės nuk moren pjesė (bojkotuan) deputetet (maskarenjt) e tri partive simotra AAK, PDK dhe Kthimi(Povratak) nė shenjė zemėrimi pse kryetari i Unionit Panevropian Oto fon Habsburg ia dorėzoi Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004, tė cilin ia ka akorduar Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Nese ju eshte vonuar ndihma e shpejte, nese eshte bllokuar rruga per ne spital, ose jeni vonuar per ne pune, e probleme tjera, eshte nje arsyeee e madhe sepse: Presidenti jone i varfer ka darkuar ne hotelin "Baci" me xx personin edhe e ka bllokuar rrugen per 2 ore, me qellim qe ai te darkonte ne qetesi :twisted: :twisted: :twisted:


Une veq citova, ishte ky lajm ne nje nga lajmet e KTV-se... :roll:

DannyAus
20-09-04, 08:06
DR IBRAHIM RUGOVA,, KUKULLA E UN , USA, BE,,, LEXO MA LART EDHE NJEHERE NESE SE KE KUPTUAR, , , , DHE KE RESPEKT PER KRYETARIN E ARDHSHEM TE KOSOVES ZOTIN HASHIM THAQI,,
DHE EDHE NJE LAJM,, DR IBRAHIM RUGOVA SA TE OSHT KRYETAR DO TE MARR KESI MEDALE,, BILE KAN ME FILLU MI DHAN EDHE MEDALJE OLIMPIKE EDHE MEDALJE TE NOTIMIT,, TE BASKETBOLLIT ,, FUTBOLLIT,, SE OSHT PAQESOR,, U MSU ME MEDALE,, EDHE UNE DO TE JA DERGOJ NJE MEDALE SI BURR I URT E I BUT,,, LEXO EDHE NJE HERE MA LART PARA KALTRINES DHE KUPTO MIRE

Djal_rugove
20-09-04, 08:50
mos u merziteni more per PDK dhe AAk se nuk ishin kjen te njoftuem me seancen e radhės. hahahahahha
* se ishin kjen habit me povratakun per strategjinė e ardhėshme dhe kan harrua se ka seancė ne kuvendė.
* edhe ju perkrahes te institucioneve mos u merzitni per ketė dhe mos i harroni gjanat, se keta janė betua gjatė "lufte" se luften e parė e kanė kunder rugove ,dhe atėher kunder shkieve.
* pra mos tju befasonė kjo punė e tyne. mos u merrni fort me ta se uk kemi kohė, ma mire te ruhem prej tyne se me u marrė me ta.

DannyAus
20-09-04, 09:39
Zotėri i nderuar si pėr tė gjithė diskutuesit, edhe per ju vlejnė rregullat e forumit.

Ju lutem t'i qaseni diskutimit pa ofendime, pėr ndryshe ato shkrime tė cilat dalin jasht kornizave tė rregullores do tė fshihen pa paralajmėrim!


Me nderime Bond

Djal_rugove
20-09-04, 09:50
ju kur ofendoni dhe i perbuzni te tjeret a normale
e kur dikush jau prish juve , kjo nuk banė; demokratike apo ???

DannyAus
20-09-04, 10:31
DJALI_RUGOVES,, NUK E PERBUZA ASKEN,, VETEM ESHTE OPINJONI IM,,
DIHET NORMAL QE JAM ADHURUES I PDK-s POR NE ASNJE QAST NUK OFENDOVA ASKEND ME QELLIM,,,,,
NA FAL PER KEQKUPTIM

Shpati
20-09-04, 13:27
Karton i Kuq ,manipulanteve...

Organizimi i "Cirkuseve" ne Parlamentin e Kosoves mund te behet ,por pa PDK,AAK,LPK,LKQK.

Qe nga fillimi i viteve te nentdhjeta ca qarqe nderkombtare kan aplikuar metoda te ndryshme qe te manipulojn zgjedhjet...

Dhe mjerisht kan arrit ti manipulojn...
Caktonin ata me par qka kan per te zgjedhur Shqiptaret !!!
At qka kan aplikuar me par ne Kosov tash po aplikojn ne Irak,Avganistan.

Perpjekja e LKJ-LDK dhe "atyre" qe deshen te organizojn dy tri jav para zgjedhjeve "Cirkus" ne Parlament tregon se sa te paskrupullt jan...Shpati

Gentiani
20-09-04, 17:49
Mė kujtohet si tregonte baba im, se si e kishte pas marrė nė bisedė informative njė grua, e cila dėshironte ta dėrgonte djalin e saj diku larg, pėrtej oqeanit - por nė ēfarė drejtimi nuk mė kujtohet :wink: :wink: dhe tha se pėr nja dy orė dhe ia rregullova punėn :wink: :lol: :lol: :lol: ndėrsa ai djali tani kishte arritur shumė, sakaq po kultivonte njė fermė krokodilash :wink: :wink: por kjo ngjarje duhet ti ketė mbi 200 vite, sepse tani ai djaloshi ishte bėrė shtetas i njė vendi tjetėr :wink: :lol: :lol:

P.S. Nuk mbajė pėrgjegjėsi, nėse personazhet mund tė kenė ngjashmėri me kėtė rrėfim :wink: :wink:

Pėr herėn tjetėr kam pregaditur pėrgjigje tė pėrzgjedhura dhe speciale, e sidomos pėr atė kurreshtarin, qė do ti interesojė pamasė ky tregim. :wink:

Hė de, ju tjerėt ē`keni ? se nuk u bė nami se dola pak nga tema :wink: :lol:

Gentiani
20-09-04, 17:52
O nuk janė mėsuar ata ende se ēka ėshtė parlamenti, se parlament e institucione pėr ta janė njė tavolinė e shtruar me dy arka birra mbi tė dhe njė ēifteli dhe nisjani ju kopilat dhe bastardat e Shankės proletare :lol: :lol: :lol:

LABI
21-09-04, 10:32
Eshte e vertet qe nuk eshte per tu nencmuar cmimi qe ka marr Rugova!!
Dihet Rugova ka mjafte influence ne Evrope ... amo kjo nuk i sjell kurrefare dobie popullite shqiptare ...
Ngase dihet politika qe ndjek Rugova i shkone per shtati politikes qe ndjek Evropa . Dihet edhe infulenca dhe respektii i Vatikanit dhe e politikes se Vjenes ne politiken e Rugoves ..
Rugova barte nje mission te shenjet .. "missionin e konvertimit" - te nje populli me kultura dhe besime te veta ne nje kulture me besime tjeter gjegjesishte ne ate katolike ..
Ky eshte i bekuar dhe i kryqezuar i konvertuar ne fejen katolike nga vete papa i Vatikanit ...
Rugova kur do te vdess do te shpallet si i shenjet , si missionar ne rrugen per konvertim te nje populli ne fene katolike ...
Ndertimi i katedrales e shume e shume monumente tjera te besimit katolike qe ndertohen ne Kosove te japine mjafte te kuptoshee.. :wink:

MemphiSx
21-09-04, 17:20
O ti LABI nuk e di qka t'pengon ty nje Katedrale ne Prishtine apo vetem qe eshte ide e Dr.Ibrahim Rugoves

Nese ne Amerika jane te ndertuara xhamijat qfare e keqe ka qe te jet edhe ne Kosove

Kosova njihet si vend i kultures si dhe i shum feve te ndryshme

Mos u mundoni ti politizoni gjerat, kur juve ju mungojn idet :) Po te kish propozu Thaqi ket Ide me siguri se e kishe perkrah

E sa per qmime Ato i marrin njerzit me eminent ne bote duke filluar prej Shume presidenteve te USA ....etj

Gentiani
21-09-04, 19:25
Hė KengurAus paske filluar nga dy - tri kėrcime ti bėsh a :wink:
mundem ta shkruaj edhe vazhdimin e pjesės tjetėr tė tregimit, por jo kėtu, sepse do tė lajmėrohesh pataj vullnetarė ti hudhesh krokodilave para :wink:

DannyAus
21-09-04, 19:37
GENTIANI PO TE ISHA NE VENDIN TON DO TA PERKRAHJA LDK_n DERI NE VDEKJE,, KRYETARI DR IBRAHIM RUGOVA SA TI KA PUNET MIRE ME AMERIKEN KANADAN DHE EVROPEN MOS KE FRIK SE NUK TE KTHEJN NE KOSOVE,, POR SI TE HUMB IBRAHIM RUGOVA,
, RUJ DISA PARA DHE BONU GATI PER KTHIM MBRAPA,,,
**ISHA NE KOSOVE NE PUSHIME DHE PASH PAPUNESI TE MADHE,,
PUNO NE KANADA A KU JE,, RUJ PARET SE NUK DO TE GJESH PUN NE KOSOVE KUR TE KTHEN KANADA
**ANI SIDOMOS ME KET KULTUR QE KISHE E ME KTO MEND.... :wink:
KALO MIRE,, PERSHENDETJE...

platori
21-09-04, 21:27
Gentian shoki, do te fundosesh djale si titanik!
Se desh harrova, po ajo dega e LDK-se ne Lugine (PVD) cka bani ne keti zgjedhje se kam degju qe edhe ti nga Lugina qenke?

platori
21-09-04, 21:34
Nė seancėn e sotme tė Kuvendit tė Kosovės nuk moren pjesė (bojkotuan) deputetet (maskarenjt) e tri partive simotra AAK, PDK dhe Kthimi(Povratak) nė shenjė zemėrimi pse kryetari i Unionit Panevropian Oto fon Habsburg ia dorėzoi Presidentit tė Kosovės Ibrahim Rugova Ēmimin e Evropės pėr vitin 2004, tė cilin ia ka akorduar Fondacioni panevropian Coudenhove-Kalergi.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Edhe per ty Dilaver shoki si me i merituari kesaj teme, po a more pjese ti ne ate solemnitet qe koke ba aq shume merak qe nuk ishin keta qe thua ti?
Hajt se per ta nuk bahet nami po ishalla te pakten ju e keni madheshtu pak ate solemnitet te mjere me prezencen tuaj!

Dilaver
21-09-04, 22:14
Jo bre shoki Platori, jo un nuk mora pjesė, por moren pjesė ata tė cilėt tė marrin pjesė me emėr tė Allahut e me urdhėr tė pejgamberėve (porfetėve) edhe ne tė ardhmėn, ndėrsa rrugaqėt e maskarenjt, rrebelat e banditėt, huliganat e hajnat, kriminelėt e serbofilėt e tri partive simotra e bojkotuan seancėn plenare.

BeeP
21-09-04, 23:18
Dilaver me vjen keq e turp te quaj ty personalish Shqiptar se nuk paske aspask gjak Shqipetari .. Po ku ishe ti Ditet e Luftes c'ka bere ti Per Kosove apo qfare Lexove per Kosve eshte Turp te thuash p[er nje njeri qe fare nuk e njeh ti thuash ato fjal ... me nje Fjal te Gjith jan Shqipetar te 3 Partit i kan meritat e veta

1.Se pari a e din se per c'fare ka qen ajo seanc qe e kan Bojkotu keto Parti ?
2. A duhet vetem se qfare te thote LDK-ja te veprojn te Gjitha Tjerat apo duhet me shiqu se cila eshte ma e mire per te ardhmen e Kosoves

Dilaver
21-09-04, 23:33
Po ku ishe ti ore partizan mė heret se me tė vertetė qenke njė fenomen i shquar dhe i rrall, po mirė bėrė qė me tregove se kush dhe qka jam unė!

Jo qe po tė pergjigjem ty por ja qe e kerkon puna tė thuhet edhe ndonjė fjalė per keta faqezinj (tri partit simotra Povratak PDK AAK) e mendoj se nuk duhet thėnė shum.

Ne shqiptarėt pasi qe jemi tė rrethuar me armiq tė cilėt kanė pretendime territoriale, kemi nevoj dhe duhet tė kerkojmė miq e aleat, e sikur tė ishte e mundėshme edhe prej dheut tė krijojmė miq e aleat.

Hė e na vijnė miqėt nė shpi e ne nuk i presim miqėt atherė qka kerkojmė ne (***********), kur nuk i presim miqėt atėherė na mbetet tė presim armiqėt, sikurse fytyra mė e poshtėr tė cilėn toka shqiptare e mban mbi supe Rexhep Qosja kur thojke e terė Kosova u shoft vetėm qe tė bie Dr Rugova, ashtu vepruan edhe maskarenjt e ketyre tri partive simotra (Povrataku, PDK, AAK)


************************************************** *********

Ndryshuar nga Bond

platori
22-09-04, 00:27
Jo bre shoki Platori, jo un nuk mora pjesė, por moren pjesė ata tė cilėt tė marrin pjesė me emėr tė Allahut e me urdhėr tė pejgamberėve (porfetėve) edhe ne tė ardhmėn, ndėrsa rrugaqėt e maskarenjt, rrebelat e banditėt, huliganat e hajnat, kriminelėt e serbofilėt e tri partive simotra e bojkotuan seancėn plenare.

Kaq kisha! Faleminderit per pergjigjen shume korrekte edhe pse nuk po me besohet? Dmth ti bashke me ata "maskarent, rrebelat, huliganat ehajnat, kriminelėt e serbofilėt..." nuk paske marre pjese, por vetem ata ne emer te allahut e me urdher te pejgamerit a? Me fal per keqkuptimin, te lutem se une kujtova se po flisje per parlamentin e jo per xhami! Herave tjera mos ju bashkangjit edhe ti atyre maskarejve... t'u kisha lutur a!

MemphiSx
22-09-04, 06:34
Dilaver me vjen keq e turp te quaj ty personalish Shqiptar se nuk paske aspask gjak Shqipetari .. Po ku ishe ti Ditet e Luftes c'ka bere ti Per Kosove apo qfare Lexove per Kosve eshte Turp te thuash p[er nje njeri qe fare nuk e njeh ti thuash ato fjal ... me nje Fjal te Gjith jan Shqipetar te 3 Partit i kan meritat e veta

1.Se pari a e din se per c'fare ka qen ajo seanc qe e kan Bojkotu keto Parti ?
2. A duhet vetem se qfare te thote LDK-ja te veprojn te Gjitha Tjerat apo duhet me shiqu se cila eshte ma e mire per te ardhmen e Kosoves


BeeP Mos shkruj bre me emocione 100 her t'kom thone Po shkruj diqka realitet e jo fantazi
Shum mir e din edhe ti se ska pas mundesi me u kyq krejt n'lufte gjithkush e ka ndihmu luften ne ate menyren e vet
E nuk do te thot se qaj qe ska marr pjes n'lufte nuk ka gjak shqipetari, Une e di se UQK-ja ka pas shum pasoja edhe prej disave qe jan kan te kyqen ne UQK
Ajo seanc ka qen shum e veqante kan pas me i marr qmimet dy burrshtetas qe kan punu shum per Kosove, kur nuk marrin pjes Shqipetaret ne ate ceremoni, po prej shkijev qka kemi me prit??? Pse qdo her qe eshte ne pyetje Rugova keta bejn bojkotime???
Edhe askush nuk eshte i obligune te veproje qka te bej LDK-ja por per te miren e popullit ka qen e mira qe te marrin pjes edhe ata

Por nje e ka kuptu edhe populli se ky koalicion PDK-AAK-Povratak kurr skan mendu mir per popull :)

DannyAus
22-09-04, 07:23
Dilaver me vjen keq e turp te quaj ty personalish Shqiptar se nuk paske aspask gjak Shqipetari .. Po ku ishe ti Ditet e Luftes c'ka bere ti Per Kosove apo qfare Lexove per Kosve eshte Turp te thuash p[er nje njeri qe fare nuk e njeh ti thuash ato fjal ... me nje Fjal te Gjith jan Shqipetar te 3 Partit i kan meritat e veta

1.Se pari a e din se per c'fare ka qen ajo seanc qe e kan Bojkotu keto Parti ?
2. A duhet vetem se qfare te thote LDK-ja te veprojn te Gjitha Tjerat apo duhet me shiqu se cila eshte ma e mire per te ardhmen e Kosoves

BeeP te pershendes,,

Pyetja per Dilaverin esht pyetje per shumicen e LDK-s, nuk duhet ti besh ketyre pyetje per kohen gjat luftes,,, te gjith kan marr rrugen e tokes am te ish jugosllavis,, maqedoni,, keta Perkrahesit e LDK-s ne ate kohe simbas tyre ja kah hap botes syt duke ikur matan kufijve dhe bota ka pa tmerrin,, ku gjysma e kosoves (patriotat e LDKs- si dilaveri e do tjer) per ata na kan ndihmu,,
** Dilaveri ate e ka si pretekst se qka ka ber mire per kosoven gjat lu ftes, kurse mos te flasim para luftes,, po keta patriota kaq qen njeherit edhe informacioni nr 1 ne te mire te UDBS per te keqe te popullit shqipetar...
*** si pO I quajn keta t e LDKs maskarenj PDKosoves, sepse PDK-ja keta trimat e medhenj te cilet kan qen informacioni nr 1 ne favor te UDBS dhe per te keq te popullit i ka perjashtu nga toka e dheut (i ka vra nje nga nje).... per ata edhe ka urrejtje LDKja ndaj PDKs,,
**I MADHI DR IBRAHIM RUGOVA ENDE NUK E DIN KU ESHTE DRENICA,, EDHE NUK KA SHKU TA VIZITOJ VARRIN E ADEM JASHARIT,,,
**** POLITIKAN DHE NJEREZ TE MEDHENJ NGA SHQIPERIA E KAN PAGEZU ME EMRIN PATRIOTI LEGJENDAR ME I MADH I TE TE GJITHA KOHERAVE,, E KAN BER NJE HERO I CILI ZE NJE VEND BASHK ME GJERGJ KASTRIOTIN SKENDERBEUN,,
** KURSE DR IBRAHIM RUGOVA AS QE E KA PERMEND EMRIN E TIJE NDONJEHERE,,
**KJO TREGON MORALIN dhe RESPEKTIN PER POPULLIN E VET -kinse te vetin

rida
22-09-04, 14:55
A jeni ka shkruani te gjithe me kompetenca te medha, thuase pernjemend jeni faktor qe vendosni. Mos rrini ne qiell po zbritni ne toke.

Gentiani
22-09-04, 17:19
Gentian shoki, do te fundosesh djale si titanik!
Se desh harrova, po ajo dega e LDK-se ne Lugine (PVD) cka bani ne keti zgjedhje se kam degju qe edhe ti nga Lugina qenke?

Hajde, hajde ti djali i Shankės duket qė edhe ti mu sikur kėta sivėllezėrit e tu qė po shkruajnė nė kėtė temė, tė keni qėlluar tė parėt nė radhė kur Zoti filloi tė shpėrndante budallakinė dhe injorancėn.

Shko pyeti ato degėt e LDK-sė nė Luginė, se jam i bindur se shumė mė afėr se unė i ke :wink: i interesoj dhe i hėngri shumė dikujt palla, se ēka ke dėgjuar ti :wink: deri sa nuk je nė gjendje tė kuptosh edhe ato tė shkruarat

Khuuuuuuu ēka ēka i paske fjalėt budallaqe, ku i ke bleeeeeeeee? :wink: :lol: :lol:

kėshtu qė herėn tjetėr, para se tė filloni tė dilni jashtė teme dhe tė shkruani pėr Titanicun, tė ma mbani Zhagun! :wink: a u kuptuam! ju sabotuesit dhe subverzionistės e gjithēkaje, qė edhe temat vini i sabotoni.

ec, shoku shko jipja njė xhiro andej nga pacenzura, mėsohu si shkruhet dhe pėr ēka shkruhet nė tema dhe pastaj shkruajmė pėr Titanicun! :wink:

progoni
23-09-04, 05:38
He more Gentiani djalin e shankės kemi qė nga moti,bile bile asė internetkafen nuk ka ndrru.
Na pėshtoj Fadili na qiti nga kriza,
se kte punėn me dy fėtyra e kemi me tapi.

Me gjuhėn e fizkulturės kjo ėshtė
SALLTO E DYFISHĖT

DannyAus
23-09-04, 06:36
I nderuari DannyAus ėshtė e tepert tė perserisėsh tė njėjtin afishim disa herė!

Gjithashtu ju ftoj pėr debat konstruktiv e pa ofendime!


Me nderime Bond

MemphiSx
23-09-04, 16:57
Dilaver me vjen keq e turp te quaj ty personalish Shqiptar se nuk paske aspask gjak Shqipetari .. Po ku ishe ti Ditet e Luftes c'ka bere ti Per Kosove apo qfare Lexove per Kosve eshte Turp te thuash p[er nje njeri qe fare nuk e njeh ti thuash ato fjal ... me nje Fjal te Gjith jan Shqipetar te 3 Partit i kan meritat e veta

1.Se pari a e din se per c'fare ka qen ajo seanc qe e kan Bojkotu keto Parti ?
2. A duhet vetem se qfare te thote LDK-ja te veprojn te Gjitha Tjerat apo duhet me shiqu se cila eshte ma e mire per te ardhmen e Kosoves

BeeP te pershendes,,

Pyetja per Dilaverin esht pyetje per shumicen e LDK-s, nuk duhet ti besh ketyre pyetje per kohen gjat luftes,,, te gjith kan marr rrugen e tokes am te ish jugosllavis,, maqedoni,, keta Perkrahesit e LDK-s ne ate kohe simbas tyre ja kah hap botes syt duke ikur matan kufijve dhe bota ka pa tmerrin,, ku gjysma e kosoves (patriotat e LDKs- si dilaveri e do tjer) per ata na kan ndihmu,,
** Dilaveri ate e ka si pretekst se qka ka ber mire per kosoven gjat lu ftes, kurse mos te flasim para luftes,, po keta patriota kaq qen njeherit edhe informacioni nr 1 ne te mire te UDBS per te keqe te popullit shqipetar...
*** si pO I quajn keta t e LDKs maskarenj PDKosoves, sepse PDK-ja keta trimat e medhenj te cilet kan qen informacioni nr 1 ne favor te UDBS dhe per te keq te popullit i ka perjashtu nga toka e dheut (i ka vra nje nga nje).... per ata edhe ka urrejtje LDKja ndaj PDKs,,
**I MADHI DR IBRAHIM RUGOVA ENDE NUK E DIN KU ESHTE DRENICA,, EDHE NUK KA SHKU TA VIZITOJ VARRIN E ADEM JASHARIT,,,
**** POLITIKAN DHE NJEREZ TE MEDHENJ NGA SHQIPERIA E KAN PAGEZU ME EMRIN PATRIOTI LEGJENDAR ME I MADH I TE TE GJITHA KOHERAVE,, E KAN BER NJE HERO I CILI ZE NJE VEND BASHK ME GJERGJ KASTRIOTIN SKENDERBEUN,,
** KURSE DR IBRAHIM RUGOVA AS QE E KA PERMEND EMRIN E TIJE NDONJEHERE,,
**KJO TREGON MORALIN dhe RESPEKTIN PER POPULLIN E VET -kinse te vetin


DannyAus po e shoh se eshte humbje kohe te debatosh me nje person qe ska lidhje n'politik
Por e di edhe nje se ti me shum gjera nuk je i informune per shum shkaqe ne Australi mendoj se shum pak ka informacione per Kosove
Dr.Ibrahim Rugova e ka Dekoru me qmimin me te larte te Shtetit te ardhshem te Kosoves
Me trego ti mu se qka bene ata qe po mundohen me fitu poena ne emer te Adem Jasharit
Pse nuk u ndertu kurr Kulla e Jasharve
Pse 5 vite mbas lufte nuk u asfaltu rruga qe te shpie per ne Prekaz dhe te familja Jashari
Tani
Ministria e Rrugeve dhe e Post Telekomunikaconit qe eshte Ministri e LDK-se e asfaltoj ate rruge
Ministria e Kultures Rinis dhe Sporteve e ka mare ne mbikqyrje qe te gjen fonde si dhe nga bugjeti i ksaj ministrie te perfundoj ndertimin dhe rregullimin e Kulles se Jasharajve

Une vetem nje gje dua ta di nga ti Pse nuk i ben kto gjera rrahagjoksat qe shiten patriota para popullit kurse msheftas i bejn qindra takime:)

fadil
24-09-04, 10:16
Pershendetje:

Para seteshkruaj nje koment per temen dua te beje disa pyetje per temen:

Sa ka qen e moralshme qe Kryetari i Kosoves Nexhat Daci te lejoj qe Parlamenti i Kosoves te futet ne sherbim te nje lideri cili do qoft ai?
Kush eshte ai njeri qe deshi ta dekoroj daci ? dhe qka ne te vertet ky ka bere per Kosoven?
cila eshte pesha e tije diplomatike dhe vendim marrse ne instutucionet e rendesishme te cilitdo shtet?

Ibrahim Rugova dhe Nexhat Daci me mbeshtetjen e Deputetve te LDK.se deshen qe Parlamentin e Kosoves ta bejne qerdhe te LDK.se dhe tentuan qe ta fusin Parlamentin e Kosoves per te mete fushat Politike ne interes te LDK.se.

te nderuar Forumist Parlamenti i Kosoves eshte organi Ligjvenes ku Mbrohen interesat e Kosoves dhe te Kosovarve pa dallim bindjeje Politike e jo perti mbrojtur interesat e nje lideri apo per te bere fushat Politike per kete Lider.

Dhe Populli i Kosoves duhet ti mbaj Pergjegjes Nexhat Dacin Dhe Ibrahim Rugoven pasi qe keta tentuan ta fusin Parlamentin ne nje Rruge qe nuk eshte votuar per ta ecur asaj Rruge.

Partia Demokratike e Kosoves dhe Aleanca per Ardhmerin e Kosoves dhe te gjitha partit tjera Politike shqiptare nuk kan marre pjes ne kete mbledhje me qellimin qe ta ruajn autoritetin e Parlamentit.

Kurse Kualicioni Kthimi Nuk merr pjes ne instutucione qe gjasht muaj apo me shum.

dhe vetem njerzit qellimkqinje mund te bejne nje Krahasim te tille .ne mes Kthimit dhe PDK-AAK.se.

MemphiSx
24-09-04, 17:32
Te vetmit njerz ne bote qe nuk i njehni Meritat e dikuj tjeter jeni ju kuqaloshet e karpateve
Te vetmit ju ne bote jenu ju qe nuk i vlersoni Njerzit qe ne Evrope e ne Bote kane Kredibilitet te forte
Po ju nuk keni faje, faje ka Dituria qe ju mungon, Historia e Njerzve dhe Familjeve qe me shekuj kan punu per Shqipetare

Per ju merita te veqante per Kosove ka Fatos Nano, Enver Hogja, Putini,Koshtunica etj

Po te ishte njeri prej tyre ne Kosove Ju krejt simpatizantet e juaj i kishit mbledh ne ndonje stadion te qytetit te Prishtines me reklami se ja Ky burre ka punu shum per Kosove etj.

DannyAus
25-09-04, 15:37
Te vetmit njerz ne bote qe nuk i njehni Meritat e dikuj tjeter jeni ju kuqaloshet e karpateve
Te vetmit ju ne bote jenu ju qe nuk i vlersoni Njerzit qe ne Evrope e ne Bote kane Kredibilitet te forte
Po ju nuk keni faje, faje ka Dituria qe ju mungon, Historia e Njerzve dhe Familjeve qe me shekuj kan punu per Shqipetare

Per ju merita te veqante per Kosove ka Fatos Nano, Enver Hogja, Putini,Koshtunica etj

Po te ishte njeri prej tyre ne Kosove Ju krejt simpatizantet e juaj i kishit mbledh ne ndonje stadion te qytetit te Prishtines me reklami se ja Ky burre ka punu shum per Kosove etj.

po ta percjellim historin MemphiSx si duhet,, nuk do te ishin gjysma e kosoves kunder bashkimit te trojeve shqipetare ne krye me kryetarin e kosoves Dr I Rugova, por do te ishim per bashkim,,,,
****e vetmja Parti ne kosove eshte partia LDK-ja e cila nuk percjell historin,,
****na tjeret bazuar me histori kemi disa endrra,, te cilat qysh gjysherit tan i kan pas me qindra vite me par,,,,, dhe ende nuk jan realizu,,,,
****por si duket MemphiXs juve ju mungon dituria dhe historia e shqipetareve ne pergjithesi,,, qe me shekuj kan punu per bashkimin e trojeve shqipetare,........
ju pershendes

mentor morina
25-10-04, 19:53
Te nderuar populli shqipetar deri kur doni te vazhdoni me keto fyerje partijake, pse nuk mendoni per te ardhmen tuaj, se e ardhmja e tyre eshte e mir.Pse more njerz ju bini pre e propagandave serbe dhe perqaheni nder vete ,kurse politikanet tan qdo dit pin kafe bashk ,e ju vrraheni ,marre eshte per ju kjo ,ju lutemi per unitet nder shqipetar .

Tomori
25-10-04, 20:17
I respektuari Mentor Morina, jam 100% me ty,,,,turpi madh esht qe fyen ketu njeri tjetrin.
-Un per veti mendoj qe kultura politike esht ne nje shkall shum te mjerushme. Ksish ofendimesh nuk i has dot as ne popujt e Afrikes?!!!
-Cka esht puna o njerez, mnos mireni me llafe boshe se per momentin ne Kosove, asnje parti nuk ka legjitimitetin te bej ndryshime ne Kosov

Honesty^uk.
25-10-04, 23:00
Pershendetje:

Para seteshkruaj nje koment per temen dua te beje disa pyetje per temen:

Sa ka qen e moralshme qe Kryetari i Kosoves Nexhat Daci te lejoj qe Parlamenti i Kosoves te futet ne sherbim te nje lideri cili do qoft ai?
Kush eshte ai njeri qe deshi ta dekoroj daci ? dhe qka ne te vertet ky ka bere per Kosoven?
cila eshte pesha e tije diplomatike dhe vendim marrse ne instutucionet e rendesishme te cilitdo shtet?

Ibrahim Rugova dhe Nexhat Daci me mbeshtetjen e Deputetve te LDK.se deshen qe Parlamentin e Kosoves ta bejne qerdhe te LDK.se dhe tentuan qe ta fusin Parlamentin e Kosoves per te mete fushat Politike ne interes te LDK.se.

te nderuar Forumist Parlamenti i Kosoves eshte organi Ligjvenes ku Mbrohen interesat e Kosoves dhe te Kosovarve pa dallim bindjeje Politike e jo perti mbrojtur interesat e nje lideri apo per te bere fushat Politike per kete Lider.

Dhe Populli i Kosoves duhet ti mbaj Pergjegjes Nexhat Dacin Dhe Ibrahim Rugoven pasi qe keta tentuan ta fusin Parlamentin ne nje Rruge qe nuk eshte votuar per ta ecur asaj Rruge.

Partia Demokratike e Kosoves dhe Aleanca per Ardhmerin e Kosoves dhe te gjitha partit tjera Politike shqiptare nuk kan marre pjes ne kete mbledhje me qellimin qe ta ruajn autoritetin e Parlamentit.

Kurse Kualicioni Kthimi Nuk merr pjes ne instutucione qe gjasht muaj apo me shum.

dhe vetem njerzit qellimkqinje mund te bejne nje Krahasim te tille .ne mes Kthimit dhe PDK-AAK.se.

Fadil polifikaaaaaaa

Leri me keto perralla akoma nuk te kan ardhur syte a?????? a thu cka ndodhi kesaj radhe, nga erdhen keta njerez qe perseri diten se kujt ti besojn per ti drejtuar??????

moni_gjilan
08-02-05, 11:21
m.feratu ne nje kang te ti thot :mos na bane zot si ai qe flet shum e sthote kuregjo keshtu diqka me doket qe thot. vertet shum diskutim jane ba rrethe politikes deri sa injorantet edhe mendje mdhenjet kane arrit edhe te rrahen mesveti e ma e keqja te vriten na ruajt zoti .
Une deshta veqe te them qe ne jet kure diqka sme shkon mare mendoje qka eshte problemi edhendryshoje gjera ne jeten time. pse sa ata qe i besojne politikisht LDK-se nuk e bejn nje gje te tille .te mendojm njehr ne te mire te Kosoves e jo te partis . o burra ne kosov po shkilet gjaku i deshmorve.....!!!!!!! edhe hale te kerkojm drit e miresi ne kosov!!!. pse qe sa vite LDK ishte ne pushtet edhe nuk bani kuregjo te dukshme per kosoven pose perqarjes edhe te demshmeve.ankohet qe nuk ka kompetenca pse e mere pergjegjsin e nje populli qe sa vite kure e dine pra qe sune i kryn premtimet .pse more shqipetar po harroni qe ka Allah e eshte i plotefuqishem na zhduk kure te done edhe eshte e lete per Allahun kjo .ma bani hallall per gabimet e mija edhe nese dikush nuk ma bane hallall le te kerkon hakun prej meje si te kam mundesi do ti dale hakesh moni_gjilan@hotmail.com