PDA

View Full Version : Karvani Komunist sīka te ndalur


Kercovari
24-09-04, 16:01
Shekuj me rradhe populli Shqiptar ecen rrugen e trasuar nga te tjeret perplot me therra dhe gjemba te cilet na shkaktojne plage te renda fizike dhe psiqike deri ne ate mas sa akoma nuke munde te kuptojme se cka ndodhe me ne dhe ne mes nesh.
Jam nje nder antaret me te vjeter te ketij forumi,gjithmon sipas mendimit t`im,por kjo nuk do te thote se nuk kam te drejte te shpreh mendimin tim perderisa Ju dilni jashte kornize te ketij Forumi edhepse ndoshta keni te drejte,por?.
Pse,nuke tentoni te pakten te gjeni mirekuptim permes moshtarve te juaj me te cilet per cdo dite komunikoni duke vene ne rende te pare aftesit e juaja Intelektuale dhe me pas ato te njeriut te rendomte, e me pastaj te gjendeni beshkerishte ne analet(Brendesit)e politikes nga te cilat bashkerishte munde te nxjerni konkluzione se kush dhe si gaboi,dhe pse?.
Aventurat politike nuke jane dhe nuk kan qene pjese e pandare e Kombit tone nepergjithsi,por jane anomolit individuale te disa personave te papergjeqshem te cilit nuk kan te bejne as me identitetin ton Kombetar e as me ndergjegjen tone Kombetare,por?.
Jetojme ne nje koh kure te gjithe tentimet per te mbrojtur qenjen tone Kombetare hasin ne jo mirekuptim nga bashkesija nderkombetare,dhe si te tille ne rafshin politik Shqiptar eshte domosdoshmeri dhe kushte te kemi parti politike me programe dhe ide te ndryshme si te vetmin mjet (kamufllazhi) per te mbrojtur te pakten ate e cila na ka mbetur per sot.

Ne jemi deshmitar,bile edhe prijes te idealit Marksist Leninist te Enver Hoxhes dje,edhe pse i te qenit Shqiptar nuk ka asgje te prebashket me idealin komunist i cili si epitav munde te shkruhet vetem mbi varrin e sllavave te cilit akoma enderrojne Leninin e Stalinin kure eshte ne pytje qeshtja Shqiptare nepergjithsi.
Citat"Ishte e vetmja ideollogjija komuniste e cila bindi terre boten se Jugoslavija Titoiste ecte drejte demokratizimit Jugoslav" kurse Ideollogu i Shqiperis Re Enver Hoxha mbeti deri ne gjunje ne lloq si ideollog i Marsizem Leninizmit duke mbylle Shqiperin ne te gjithe anet,ne favor te Jugoslavis Titiste.
Cmenduri apo jo?.
Prej ketu munde te nxjerim faqen e Historis tone te hidhur por,duhet te jemi edhe te kujdesshem kur jane ne pytje interest tona kruciale Kombetare,sepse,tani ka ardhur koha kur duhet te bindim Boten se ne nuk jemi dhe kure nuk keme qene bisha te egra te Stalinizmit por,ka qene imponim i kohes dhe se hapat e gabuara te asaj kohe do te gjykoj koha,natyrishte (Facti de jure).

O Rini Shqiptare.Ju dua dhe Ju perqafoj te gjidhve kur shoh tek Ju Intelegjencen madheshtore,psikologjin Tuaj dit e me dit ne ritje,angazhimin Tuaj maksimal pe te miren e Kombit,ruajtjen e gjuhes,tradites por,edhe aftesit Tuaja per te drejtuar kritika atyre te cilet i sheihni jo "Produktiv","Matrapaz","te shemtuar" dhe jo "korekte".
Por,mos haroni!.Te gjithe politikanet Shqiptare e kane kuptuar se e vetmja rrugdalje per te u bashkengjitur Familjes Europjane nuke jane ndasit partijake dhe interesat personale te tyre,aqe me pak kriminaliteti,prostitucioni,vrasjet makabre etj.Por vetem uniteti Kombetar.
Kush dhe sa cmone vleren e tjetrit:"Le te ecin me karvanin Komunist i cili s `ka te ndalur".

IB
26-12-04, 02:22
Zotri Kercovar te pershendes dhe rregullisht i lecoj komentet e juaja shum te frytshme dhe ne thelb i qmoj dhe jan shum korrekte