PDA

View Full Version : Per cfare Koalicioni paszgjedhor jeni?


dr.hektor
10-10-04, 10:51
Pershendetje
Pas zgjedhjeve Kosova do te mbetet ne PAT pozicion per shkak se asnje parti sdo ta kete shumicen per ta formuar qeverin.
Por fatkeqesisht Shtajneri seshte me per ti pajtuar shqiptaret.
Sipas sondazheve te reja
LDK prape do te jete partia ne vend te pare por me nje renje prej 8-12 %
PDK me nje renje deri 3%
AAK 9% qe i ka pase do te bjere ne 5%
ndersa kulaqin e e te zhgenjyereve do ta marrin kryesisht Lista qytetare ORA ndersa me 2% do te marrin ADK e edita Tahirit dhe Partia drejtesise
ndersa 1% (ose me nga 1 deputet ) do te jene PreK-u ,LPK dhe unikomb.
Keshtu qe pas zgjedhjeve Matematika e koalicionit do ta kaploje Kosoven
Ku rolin kryesor dota kete ORA.
Kombinimi i I- LDK-ORA (kryetar Rugova,kyeminister Surroi
Kombinimi i II LDK-PDK-AAk me kete strukture te vjeter
Kombinimi i III PDK-AAk-ORA (Surroi kryetar,Thaqi kryeminister,Ramushi kryeparlamentar)
Kombinimi IV -LDK-AAK (rugova kryetar-ramushi kryeminister)
Kombinimi V-LDK-povratak
Kombinimi VI-PDK-AAK-LDK-ORA pa opozite etj

Per cfare koalicioni jeni ?
Mendimi juaj eshte i mireseardhur dhe shume i vlefshem

progoni
10-10-04, 16:49
Pershendetje
Pas zgjedhjeve Kosova do te mbetet ne PAT pozicion per shkak se asnje parti sdo ta kete shumicen per ta formuar qeverin.
Por fatkeqesisht Shtajneri seshte me per ti pajtuar shqiptaret.
Sipas sondazheve te reja
LDK prape do te jete partia ne vend te pare por me nje renje prej 8-12 %
PDK me nje renje deri 3%
AAK 9% qe i ka pase do te bjere ne 5%
ndersa kulaqin e e te zhgenjyereve do ta marrin kryesisht Lista qytetare ORA ndersa me 2% do te marrin ADK e edita Tahirit dhe Partia drejtesise
ndersa 1% (ose me nga 1 deputet ) do te jene PreK-u ,LPK dhe unikomb.
Keshtu qe pas zgjedhjeve Matematika e koalicionit do ta kaploje Kosoven
Ku rolin kryesor dota kete ORA.
Kombinimi i I- LDK-ORA (kryetar Rugova,kyeminister Surroi
Kombinimi i II LDK-PDK-AAk me kete strukture te vjeter
Kombinimi i III PDK-AAk-ORA (Surroi kryetar,Thaqi kryeminister,Ramushi kryeparlamentar)
Kombinimi IV -LDK-AAK (rugova kryetar-ramushi kryeminister)
Kombinimi V-LDK-povratak
Kombinimi VI-PDK-AAK-LDK-ORA pa opozite etj

Per cfare koalicioni jeni ?
Mendimi juaj eshte i mireseardhur dhe shume i vlefshem

Mbase nė ē do kombinim tė mundshėm keni fut ORA,
atėher shtoja edhe kėt

KOMBINIMI I VII PDK-POVRATAK-ORA
e pėrmisova pakėz veq ėshtė njėri nga kombinimet e mundėshme.

Kujtimi
10-10-04, 17:05
PDK ORA DHE KTHIMI!!!!

MemphiSx
10-10-04, 18:01
PDK ORA DHE KTHIMI!!!!Hahahaahahh Ishalla sja u bjen zoti se nuk pritojn me bo ket koalicion se veq me rrxu Rugoven e bojn edhe ket KOALICION

dr.hektor
10-10-04, 20:27
Rugova e ka pas ne duar te veta nje kapital te madh vlerash dhe kontributesh dhe veshtire ka qene te rrexohet.
Por ai po e rrexon veten, dhe po i largon shume simpatizant te vet siq kam qene une.
Ne zgjedhjet e kaluara nuk mundi ta formoj qeverin pa PDK ndersa kjo renje po vazhdon.
Ndersa tani do ta kete edhe me veshtire me ikjen e shume votuesve nga ai.
Por kjo eshte pjese e demokracise.Besoj qe pajtoheni?
NJehere te pelqen ndersa kur ben hajgare me vuajtjet e popullit dhe mbylllet me muaj te tere ne kalane e tij ateher denohet.
Normalish me vote.
Jo me arme siq kan menduar disa.

dr.hektor
10-10-04, 20:45
Imer Muhaxheri, kryetari i Degės sė LDK-sė, ka thėnė se janė shumė faktorė qė ndikojnė nė rėnien e votave te elektorati i LDK-sė, duke pėrmendur nė radhė tė parė papunėsinė e njė armate tė tėrė, pastaj pakėnaqėsinė me politikėn sociale qė ka pasur pushteti komunal dhe nė pėrgjithėsi pakėnaqėsinė me rrjedhėn e sanimeve tė dėmeve tė luftės. Bazuar nė tė gjitha kėto Muhaxheri thotė se do tė ketė rėnie tė elektoratit. Ai njėkohėsisht fton qytetarėt qė nė emėr tė motivitetit kombėtar tė dalin nė zgjedhje dhe nėse janė tė pakėnaqur me njė subjekt politik qė gjendet nė pushtet, t’ia japin votėn subjektit, siē ėshtė shprehur ai, mė tė pėrshtatshėm.

AP- news

fadil
12-10-04, 15:40
Pershendetje:

Se kush me kende do te beje kualicion kete do ta vendosin Kosovaret me 23 tetor me doren e tyre .

Por pasi tema eshte per te shprehur deshirat eforumisteve ateher une deshiroj qe ne kete kualicion te jen te perfshir te gjitha partit shqiptare perpos LDK.se e cila eshte nje parti qe perpos fjalve nuk ka asgje per te miren e Kosovarve.

1.PDK.
2.AAK.
3.LPK
4.UNIKOMB.
5.ORA
6.PD-Partia e Drejtsis
7.UD- Unioni Demokratik i Gjakoves

dhe nese keto nuk e arrin numrin e nevojshem per te krijuar qeveri ateher do te ishte mir qe te inkuadrohen ne kete kualicion edhe pakicet tjera joserbe.

progoni
12-10-04, 23:35
Pershendetje:

Se kush me kende do te beje kualicion kete do ta vendosin Kosovaret me 23 tetor me doren e tyre .

Por pasi tema eshte per te shprehur deshirat eforumisteve ateher une deshiroj qe ne kete kualicion te jen te perfshir te gjitha partit shqiptare perpos LDK.se e cila eshte nje parti qe perpos fjalve nuk ka asgje per te miren e Kosovarve.

1.PDK.
2.AAK.
3.LPK
4.UNIKOMB.
5.ORA
6.PD-Partia e Drejtsis
7.UD- Unioni Demokratik i Gjakoves

dhe nese keto nuk e arrin numrin e nevojshem per te krijuar qeveri ateher do te ishte mir qe te inkuadrohen ne kete kualicion edhe pakicet tjera joserbe.

A mujte o Fadil a nuk prune naj qitap,valla ke pa thėn ,se sa tė ėshtė fushata nuk po merrem me kėt punė,

po,hajt Fadil se ni hangėsh fjalėt e tua i hanė,
qa u bė ,tė hupi ymyti,
qė paske thirrė krejt kėt kualicion,
valla edhe ato serbe e joserbe po ja u falim krejt,

se prap Opozitė jeni, boll e keni mos lypni ma shumė se asė kėtu se meritoni.

MemphiSx
13-10-04, 09:53
Pershendetje:

Se kush me kende do te beje kualicion kete do ta vendosin Kosovaret me 23 tetor me doren e tyre .

Por pasi tema eshte per te shprehur deshirat eforumisteve ateher une deshiroj qe ne kete kualicion te jen te perfshir te gjitha partit shqiptare perpos LDK.se e cila eshte nje parti qe perpos fjalve nuk ka asgje per te miren e Kosovarve.

1.PDK.
2.AAK.
3.LPK
4.UNIKOMB.
5.ORA
6.PD-Partia e Drejtsis
7.UD- Unioni Demokratik i Gjakoves

dhe nese keto nuk e arrin numrin e nevojshem per te krijuar qeveri ateher do te ishte mir qe te inkuadrohen ne kete kualicion edhe pakicet tjera joserbe.


Krejt partit ma t'fortat kokan bo bashke :P Se ki shti edhe partin e Fatos Nanos ndoshta kishit fitu :D Edhe Povratakin e paske harru more :P

RRUSHI
14-10-04, 08:49
Rugova e ka pas ne duar te veta nje kapital te madh vlerash dhe kontributesh dhe veshtire ka qene te rrexohet.
Por ai po e rrexon veten, dhe po i largon shume simpatizant te vet siq kam qene une.
Ne zgjedhjet e kaluara nuk mundi ta formoj qeverin pa PDK ndersa kjo renje po vazhdon.
Ndersa tani do ta kete edhe me veshtire me ikjen e shume votuesve nga ai.
Por kjo eshte pjese e demokracise.Besoj qe pajtoheni?
NJehere te pelqen ndersa kur ben hajgare me vuajtjet e popullit dhe mbylllet me muaj te tere ne kalane e tij ateher denohet.
Normalish me vote.
Jo me arme siq kan menduar disa.


Por ai po e rrexon veten ,dhe po i largon shum simpantizant ( apo lavire ) siq kam qen edhe une :D :D :D keta tipa qfar te duhen -- lavire qe gjithmon jan ne kerkim te gjatesis , ne ket rast po kalojn ne 4o cm e sorrosit ... une personalisht nuk mund te kuptoj nje gje , tipat si far ky daktorri qe nuk kan besim ne vehtvehte e nderrojn lekuren sa her qe qe ju teket , por se paku siq duket i paskan tubuar ne ket far oren e te gjith se bashku qe te ndajn shperblimin e tyre prej 40 miljon eures nga beogradi per punen e ber dhe me besoni se e meritojn ket shperblim sepse e kan merituar ... :!:

dr.hektor
14-10-04, 13:02
Keto lavire siq i quan ti ato qe jan larguar nga LDK deri dje quheshin nena me te mira kosovare.
kur ju konvenon i quani nena dhe kur dalin prej nenes parti(punes) quhen Lavire.Keshtu eshte kur Nena te behet Lavire!!!!
Deri dje Edita Tahiri quhej edhe Medllin Ollbrajt i Kosoves per shkak te aftesise se saj per diplomaci.
Ndersa sai i perket parave te Surroit djhe parave te Rugoves dhe Kllapes se hajnave si rexhep osmani e Ali sadrija dallojne shume.
Nese Surroi i ka 80 mil ato i ka be permes firmes private gje qe eshte sukses i tij privat afarist dhe ku i ka be ato nuk ka qene ne asnje funksion.
Ndersa milionat qe i kane be keta por edhe te partive tjera qe kane ministra i kane be permes vjedhjeve te parave tona te bugjetit te kosoves.Cdo tender i organizuar varesisht nga vlera tenderit 20000 deri 100000 kane mbaruar ne fyt te ministrave.
Vjedhjet e regjep osmanit kane fiiolluar qe nga vitet 90 kur paten humbur 2 mil marka te parave te arsimit
Prandaj vraponi shqiptare te votojme per hajnat e 15 viteve t ekaluara qe tua zgjasim jeten korupsionit dhe perparimit te ministrave dhe familjeve te tyre .Sepse kjo eshte ne te mire te Kosoves se kur keta behen milionera atehere edhe Kosova perparon.
Zoti e bekofte Papen
Zoti e bekofte Lidhjen e Hanjave demokratik te kosoves
Zoti e bekofte popullin e varfer te kosoves

sadik 5553
14-10-04, 21:14
te pershendes fadil ky koalicion eshte mase i sakte ....

RRUSHI
16-10-04, 08:34
Keto lavire siq i quan ti ato qe jan larguar nga LDK deri dje quheshin nena me te mira kosovare.
kur ju konvenon i quani nena dhe kur dalin prej nenes parti(punes) quhen Lavire.Keshtu eshte kur Nena te behet Lavire!!!!
Deri dje Edita Tahiri quhej edhe Medllin Ollbrajt i Kosoves per shkak te aftesise se saj per diplomaci.
Ndersa sai i perket parave te Surroit djhe parave te Rugoves dhe Kllapes se hajnave si rexhep osmani e Ali sadrija dallojne shume.
Nese Surroi i ka 80 mil ato i ka be permes firmes private gje qe eshte sukses i tij privat afarist dhe ku i ka be ato nuk ka qene ne asnje funksion.
Ndersa milionat qe i kane be keta por edhe te partive tjera qe kane ministra i kane be permes vjedhjeve te parave tona te bugjetit te kosoves.Cdo tender i organizuar varesisht nga vlera tenderit 20000 deri 100000 kane mbaruar ne fyt te ministrave.
Vjedhjet e regjep osmanit kane fiiolluar qe nga vitet 90 kur paten humbur 2 mil marka te parave te arsimit
Prandaj vraponi shqiptare te votojme per hajnat e 15 viteve t ekaluara qe tua zgjasim jeten korupsionit dhe perparimit te ministrave dhe familjeve te tyre .Sepse kjo eshte ne te mire te Kosoves se kur keta behen milionera atehere edhe Kosova perparon.
Zoti e bekofte Papen
Zoti e bekofte Lidhjen e Hanjave demokratik te kosoves
Zoti e bekofte popullin e varfer te kosoves


O doktorr po une nuk te kam then se te eshte ber lavire he burr sepse nuk e kam dit -- por nejse se tash e kuptova pasi me tregove :wink:

MemphiSx
18-10-04, 15:33
Veton Sorra ka harru me i tregu edhe firmat tjera qe i ka ne te zezen

Sa i ka borgje Veton Surroit Institucioneve te Kosoves si p.sh. Sa ka tatim te pa paguar te Prones
Prone e kuj eshte firma LORI-CO dhe Tjetra me emer Grek
Pse Veton Sorra po e genjen popullin se per 12 muj don me ba Kosoven Parajse
Pse deri dje i keshillojke Shqipetaret se iu duhen 15 vite deri te njihni se kush eshte Fatos Nano
E tashe ne ket tragjedi qe i ndodhi Kosoves BEn marketing Politik kishe po e akuzoj Fatos Nanon per mos pranin e tij qe nuk i paska vizitu te plagosurit dhe te vraret qe ndodhen ne fatkeqesin ne Fushe Arrez

fadil
30-10-04, 12:53
Pershendetje:

1.Hashim Thaqi Kryeminister i Kosoves.
2.Veton Suroi Kryetar i Kosoves.
3. Ramush Haradinaj Kryetar i Kuvendit te Kosoves.

30 Dputet te PDK.se
9. Deputet te AAK.se
7. Deputet te ORA.se
1. Dputet i LPK.se
1.Deputet i PD.se
1. Deputet i UD.se
1.Deputet i ADK.se
1. Deputet i Partis Turke.
1. Deputet i Partis Boshnjake
1. Deputet i Ashkalive te Kosoves

Plus 10 Vende te rezervuara me Korrnizen Kushtetuese per Minoritetin jo serbe.

Kjo eshte shumica e mjaftueshme per te krijuar nje qeveri te Kualicionit i cili Kualicion LDK.ne dhe serbet do ti lente ne Opozit.

Per ti ti ratifikuar keto instutucione duhen 61 Deputet e me kete Kualicion behen 63 Deputet.

Kjo eshte matematika Zgjedhore.

Dilaver
30-10-04, 13:01
A thua ku na u tret dr.hektori!

Fadil nuk ke lidhje nė keto hesape.

Gjumashja
30-10-04, 14:30
Sikur ky i fundit qe patem

fadil
30-10-04, 15:09
Pershendetje:

1.Hashim Thaqi Kryeminister i Kosoves.
2.Veton Suroi Kryetar i Kosoves.
3. Ramush Haradinaj Kryetar i Kuvendit te Kosoves.

30 Dputet te PDK.se
9. Deputet te AAK.se
7. Deputet te ORA.se
1. Dputet i LPK.se
1.Deputet i PD.se
1. Deputet i UD.se
1.Deputet i ADK.se
1. Deputet i Partis Turke.
1. Deputet i Partis Boshnjake
1. Deputet i Ashkalive te Kosoves

Plus 10 Vende te rezervuara me Korrnizen Kushtetuese per Minoritetin jo serbe.

Kjo eshte shumica e mjaftueshme per te krijuar nje qeveri te Kualicionit i cili Kualicion LDK.ne dhe serbet do ti lente ne Opozit.

Per ti ti ratifikuar keto instutucione duhen 61 Deputet e me kete Kualicion behen 63 Deputet.

Kjo eshte matematika Zgjedhore.

Po kush eshte Daliveri qe te me thote mua se ti nuk ke lidhje me kete pune ?
Askushi.
shko mesoje matematiken dhe pastaj bene nje llogaritje dhe shkruaj ne kete teme.

Dilaver
30-10-04, 15:21
O tėrrnakop, tė thash edhe njėherė le se nuk ke lidhje nė keto punė, por e kam hallin ku na mbeti dr.hektori.


Ja lexo se kush do tė hyj nė koalicion me PDK-nė.

////////////////////////////////////////////////////////////////////

Nisma qytetare serbe, Petrovic: Jemi te gatshem per koalicion me PDK
Lajmi i ores 5:35 PM

PRISHTINE (26 Tetor) - Nje parti e vogel serbe, qe nuk perfilli bojkotin serb te zgjedhjeve ne Kosove, deklaroi se eshte pergatitur te hyje ne qeveri se bashku me partite etnike shqiptare. Slavica Petkovic deklaroi se partia e tij "Iniciativa e Qytetareve" ishte e gatshme te bashkohej ne koalicionin e qeverise se Kosoves, duke mundesuar keshtu sigurine e kerkuar nga minoriteti serb. "Besoj se Thaci, nese deshiron, mund te garantoje siguri per serbet. Nese ai eshte i pergatitur ta beje dicka te tille atehere mund te bisedojme", u shpreh Petkovic per Reuters-in. Veprimi i Petkovic eshte mirepritur nga Perendimi dhe Kombet e Bashkuara, qe pershendesin cdo bashkepunim dhe pajtim mes dy kampeve etnike. bm/bm (BalkanWeb)

dr.hektor
30-10-04, 17:27
E pash se dike e kishte marre malli per mue po lajmerohem.
Se pari Te gjithe analfabetave politik te kosoves ua uroj fitoren e papagallit kosovar -Rugoves.
Ky papgall edhe 4 vite ndoshta do te kerkoj njohjken formale te pavarsise.
Keto zgjedhje LDK e gjeten me 47.000 votues me pak,PDK dhe AAK me nga 1000 deri 2000 votues.
Ndersa Surroi per disa muaj arrit gati 45.000 votues ti fitoj qe eshte suksesi me madh per ndonje parti qe ka dal ne sken per nje kohe te shkurter.
Ne intervisten Ne BBC Surroi tha se eshte per nje koalicion te mirefillte per Shtet o jo per DARDHA TURSHI.
Dhe ky koalicion do te formohet siq duket pa LDK.Ose se paku LDK do te jete nje parti kukull ndersa qeverin dhe organizimin shtetror do ta mbaje PDK me parti tjera.Ndersa vendi i kryetarit ashtu ashtu eshte pa vendim marrje do ti lihet papagallit te plakur.
Varianta e fundit eshte qe LDK te mbete ne opozit.
Ka shansa teorike te behet kjo qeveri e cila do te jet qeveri e perparimit dhe ardhmerise.
Ashtu ashtu LDK eshte parti e shekullit 20.me vetedije komuniste
Tash jemi ne shekullin 21.Djhe ky shekull kerkon njerz te afte dhe trima.
perfatkeq LDK ska kesi njerz ose kane ikur nga ajo.
Pershendetje te perzemerta .
Me rendesi eshte me keto zgjedhje kan shkuyn te qeta e me kete ka fitu kosova

Dilaver
30-10-04, 18:46
O dr.hektor pasha ty na ka marr malli per ty, eja bre se s'po kemi me kend me u tall, eja tė bėjmė pak llafe se ishe analist i shquar, na ke knaq kopalla, para zgjedhjeve.

Nuk ėshtė e vertetė se Veton Suroja mirret me politik vetėm disa muaj, nuk e di a tė kujtohet njifar UJDI bukur do vite i ka qe e ka pas formuar ky far Suroje, pastaj ka pas edhe tjeter parti por pa sukses, e ketė vit ka arrijt bukur sukses tė madh.

Duke pas parasysh armatėn e tė papunėve nė Kosovė arrijti qe tė manipuloj me njė pjesė tė elektoratit kryesisht tė papunė, tė cilėt ranė viktim e premtimeve tė tij se do tė zgjedh ketė problem, e tė gjorėt duke u bazuar nė atė se na qenka edhe njėfar milioneri e ndoshta bėn sevap per ta, ja se si arrijti qe tė manipuloj me votues, duke i mashtruar me mish tė pjekur e qebapa.

Ylber Hysa: Pavarėsia nuk bėhet me fjalė

Prishtinė, 10 tetor (Kosovapress) Time: 14 : 42

“Ne nuk do tė na shihni duke pėrmendur askund pavarėsinė, sepse konsiderojmė se pavarėsia nuk bėhet me fjalė”, ka thėnė Ylber Hysa, njėri ndėr kandidatėt pėr deputet nė Kuvendin e ardhshėm tė Kosovės nga subjekti “Ora.” Nė kuadėr tė fushatės parazgjedhore, Lista Qytetare “Ora”, ka zhvilluar tė dielėn aktivitete nė Gėrmi tė Prishtinės.

http://www.kosovapress.com/foto/ora101004.jpg

************************************************** *************

Hahahahahhahaah, hej Zoti i q'mbarroftė po si na bėnė prrall nuk din se cili ia kalon tjetrit me budallakhane e rrena, nuk po u bėjka Pavarėsisa me fjalė por me qebapa i mish tė pjekurhahahhahaha

Ka edhe tjera dr.hektor por herėn tjeter do tė sjelli me shum.

Po na thuaj si vajten votimet sa % mori LDK-ja 20% apo e ORA 22% apo


Nese doni te votoni permes emailit apo te shihni si kane votuar deri tani 1275 veta ateher shkoni ne wwwagimi.com.
PDK mbi 37%
ORA mbi 22 %
LDK mbi 20%
AAK mbi 11%

Tung

progoni
30-10-04, 20:56
E pash se dike e kishte marre malli per mue po lajmerohem.
Se pari Te gjithe analfabetave politik te kosoves ua uroj fitoren e papagallit kosovar -Rugoves.
Ky papgall edhe 4 vite ndoshta do te kerkoj njohjken formale te pavarsise.
Keto zgjedhje LDK e gjeten me 47.000 votues me pak,PDK dhe AAK me nga 1000 deri 2000 votues.
Ndersa Surroi per disa muaj arrit gati 45.000 votues ti fitoj qe eshte suksesi me madh per ndonje parti qe ka dal ne sken per nje kohe te shkurter.
Ne intervisten Ne BBC Surroi tha se eshte per nje koalicion te mirefillte per Shtet o jo per DARDHA TURSHI.
Dhe ky koalicion do te formohet siq duket pa LDK.Ose se paku LDK do te jete nje parti kukull ndersa qeverin dhe organizimin shtetror do ta mbaje PDK me parti tjera.Ndersa vendi i kryetarit ashtu ashtu eshte pa vendim marrje do ti lihet papagallit te plakur.
Varianta e fundit eshte qe LDK te mbete ne opozit.
Ka shansa teorike te behet kjo qeveri e cila do te jet qeveri e perparimit dhe ardhmerise.
Ashtu ashtu LDK eshte parti e shekullit 20.me vetedije komuniste
Tash jemi ne shekullin 21.Djhe ky shekull kerkon njerz te afte dhe trima.
perfatkeq LDK ska kesi njerz ose kane ikur nga ajo.
Pershendetje te perzemerta .
Me rendesi eshte me keto zgjedhje kan shkuyn te qeta e me kete ka fitu kosova

Ndiej keqėardhje pėr ty more zotri,
bile i ke dhėn vetes grada kishe kogja me shkollė.

Tani ka mbaru fushata e fjalėve tė pamatura.

dr.hektor
30-10-04, 22:17
Partia e cila po shkaterrohet eshte pArtia e papagallave dhe elektorati i LDK eshte elektorat i fhatrave e kur dihet se sa perqind jetojne ne fshat ateherb vetekuptohet edhe pse LDK ka marre kaq vota.
Ndersa sai perket fushates fushata e oRas ka qene fushate moderne qe analfabetat si ju ju duket e pakapshme.
Ndersa sai perket Pavarsise ajo do te vjen edhe ka pase me ardhe edhe nja 200 vjet me brahimat qe vetem thirrjete xhumase dhe me lutje .Po te mos kishin dal do trima qe ua prishen rahatine do spiunave edhe bashkepunetorve te Serbise ende Rugova do te ishte ne velani qajte per me na dhene pavarsine. E shkijet do te ishin ketu.
Ndoshta edhe ajo ju ka mbet merak pse UCK e kalli luften dhe iken shkijet.
Prandaj pajtohem plotesisht me ate cka ka thene HYSa se pavarsia nuk behet me fjale por vetem me pune.
Pavarsia nuk eshte paket e cila vjen me aeroplan dhe na dalim ne aeroport e presim dhe e marrim .
PRIT MAGAR SE PO DEL BAR.
Siq i tha edhe DORIS PAK brahimit PER Pavarsi duhet punu e jo fol si papagall kerkojme njohjen formale njohjen formale edhe me u zgerdhi.
Prandaj nuk eshte qudi pse ka fitu 45 % LDK ,sepse 45 % epopullit jane ne gjum dimeror ,dhe ende nuk po kuptojne sa ndryshime kan ndodhe
Ndersa sai perket pushtetit LDK ska pas pushtet edhe ne zgjedhjet e kalueme e as tash ska me pas,qeveria dote mbete te Hashim Thaqi
sepse edhe e meriton me udheheq KOsoven.
Ndersa Rugova apo VUDI ALEN i kosoves eshte bateri e hargjueme qe mund te ben vetem skeqe humoristike .
Lidhja demokratike mund te quhet edhe lidhja e humoristave te kosoves
prandaj humoristat smund ta udheheqin qeverin e kosoves.
Hahahahaha
Pershendetje te gjithe humoristave te kosoves,sepse edhe per humorista kosova ka nevoj.

Problematiku
30-10-04, 23:18
Drrr hectorr po kush more me formue qeveri

Thaqi ne do tė fitojmė zgjedhjet bindshėm!

http://www.kosovapress.com/foto/thaqivotimet2004.jpg


A po a, e do tė fitoni takalanin tim!

http://www.dermaku.coms.ph/images/fascinat.gif

Dilaver
30-10-04, 23:26
U ty xemla tu gxoftė hė dr.hektol, po na knase me kto rrokopendlla.

Po ėshtė e vertetė qė Partia nė shkatrim ėshtė ajo e cila fiton gjysmėn e votave apo me shum tė elektoratit, e sa per shumic apsolute ajo ka qenė nė sistemin komunist, ne tė gjitha shtetet e botės qeveritė formohen me koalicione, prandej edhe ketu duhet tė ketė koalicion nejse mos tė hyjmė ne detale.

Sa i perket fshatrave na fal zoptėri dr.hektor se fshatra janė Malisheva e do tjera ku LDK-ja ka fituar pėrqindje tė vogėl votash, e kur ėshtė fjala per Prishtinėn, Mitrovicėn, Gjilanin, Ferizajin, Pejėn , Gjakoven, Prizrenin apo 16 komuna tė mėdha ato i ka fituar LDK-ja, e nuk ėshtė e vertetė ajo qe keni potencuar, por sidoqoftė edhe fshatarėt janė banor tė ketij shteti nė formim, pra gėzojnė tė gjitha tė drejtat si qytetar si fshatar, por edhe ma shum kan dhanė kontribut fshatarėt ne tė gjitha aspektet se qytetaret, sepse kam pas rast tė ndegjoj nga disa dr.hektora duke thėnė se boll kan sunduar katundarėt (fshatarėt) e tani do tė sundojnė qytetarėt gjoja se Suroja qyqar (qytetar) i madh e ai do tė na sundoj.

Sa i perket fushatės e pamė, ėshtė njė kėngė popullore;

Ani moj shqipni o mos thuj mbarova
Ani me mish tė that e raki permas

Edhe ky far Suroje ja ka fut pamvarsi me qebapa e mish tė pjekur, a fushat e jo mahi, ka gjet far qesi tė mjer nė gjendje tė mjerueshme ekonomike qe nuk e kan kerkue mishin qe sa kohė e kan thėnė hajt se ky po dojka me na ushqye me mish e tja japim kokrrat e ja kan dhan do qorra kokrrat.

Ndėrsa pavarsia patjeter se do tė vij edhe atė Dr Ibrahim Rugova do tė jet ai qe do tė nėnshkruaj.

Sa pėr trima tė gjitha betejat qe jan zhvillue i kan kryer aktivistet e LDK-sė, pse a luft ka ba Hashim Broja prej Hotel Rognerit ma Jakupa e Xhavita $ compani.

E Hysa ėshtė qasi magari si ai mė i madh qė ėshtė, se pavarsia nuk bėhet me mish tė that as me mish tė pjkeur por bėhet si e ka bėrė DR-ja.

E valla bash prit magar se po del barė per tjeter nuk ėshtė ai far Suroje.

Hahah 45% qenkan nė gjum e 6% qenkan zgjuar e po ja fusin mish tė pjekur hajt Zek hajt qou i dekun e ha mish tė pjekun hahahahahhahahah

Heheheheh sa i perket Hashimit hajt se ju lėmė far ashti me lepi.

E sa i perket skeqeve humoristike e kemi Sabri Fejzullėn e Kupin e qasi beterash por ke marr ne thue pak.

Me tė mira njiherė

Gentiani
31-10-04, 13:21
Nisja dr. Hektor kalkulo me prognozat pėr zgjedhjet tjera, se sipas asaj tė kaluarės nuk ju doli.

Zgjedhjet tjera ka gjasa ti fitojė Ora bashkė me Sahatin edhe koalicionet tjera qė po i renditni sipas dėshirave.

Sipas njė ankete nga linku nė vijim shihet se zgjedhjet tjera do tė vitoni, shikone rezultatin :wink:

http://www.dermaku.coms.ph/images/fascinat.gif

Urata
31-10-04, 14:40
http://www.dermaku.coms.ph/images/fascinat.gif


hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha ahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahahaa..


O mbyllne kete teme e mos t'fole ma kush mbas keti linku qe e paska plasue Gentiani.....

Fadil, dr. hektor, Kaltrinke e "ajo kusherina" jote klikoni ne kete link pashe partine e juaj!

shefkiu
31-10-04, 15:07
Pėrshėndetje pėr tė gjithė

Zotri Fadil kjo Matematika juaj ėshtė e mjerueshme !!!!!!!!!!!!


Nuk ka askund nė botė qė humabsit tė dalin fitues sipas mendjes sė shėndosh ,mirpo analiza juaj dhe e atyre qė kanė kėtė teori ,se kjo nuk ka rrjedh nga ju por nga istancat mė tė larta tė PDK -sė tregon edhe njėherė se ju dhe tė gjithė si ju nė ēdo mėnyrė dėshirojn tė marrin pushtetin nė duart e tyre .

Koha ka treguar dhe tregon se LDK -ja edhe kėsaj radhe i fitoi kėto zgjedhje dhe natyrish se i takon qė tė formoj qeverin dhe tė gjitha institucionet tjera tė Kosovės .
Nuk besoj se nėse PDK do t`i fitonte zgjedhjet , kreu i LDK -sė do t`i pėrgėzonin dhe nuk do tė bėnte shpekullime tė tilla .

Urime , Urime pėr gjithė Kosovėn dhe Kryetarin e saj Ibrahim Rugoven

MemphiSx
31-10-04, 15:57
Pershendetje:

1.Hashim Thaqi Kryeminister i Kosoves.
2.Veton Suroi Kryetar i Kosoves.
3. Ramush Haradinaj Kryetar i Kuvendit te Kosoves.

30 Dputet te PDK.se
9. Deputet te AAK.se
7. Deputet te ORA.se
1. Dputet i LPK.se
1.Deputet i PD.se
1. Deputet i UD.se
1.Deputet i ADK.se
1. Deputet i Partis Turke.
1. Deputet i Partis Boshnjake
1. Deputet i Ashkalive te Kosoves

Plus 10 Vende te rezervuara me Korrnizen Kushtetuese per Minoritetin jo serbe.

Kjo eshte shumica e mjaftueshme per te krijuar nje qeveri te Kualicionit i cili Kualicion LDK.ne dhe serbet do ti lente ne Opozit.

Per ti ti ratifikuar keto instutucione duhen 61 Deputet e me kete Kualicion behen 63 Deputet.

Kjo eshte matematika Zgjedhore.

Po kush eshte Daliveri qe te me thote mua se ti nuk ke lidhje me kete pune ?
Askushi.
shko mesoje matematiken dhe pastaj bene nje llogaritje dhe shkruaj ne kete teme.Mire e dim se keto enderra te juaja s'kane mbarim

Kush e paska pa ket enderr per her te fundit e turre te gazetaret me kallxu koalicione te ndryshme
fadil kjo eshte nje berje qefit e PDK-se
Koalicioni me i mundshem eshte
LDK AAK Sipas informatave ky formalitet eshte i kryer pritet vetem shpallja e rezultateve dhe te dihet se ka sa karrige i kane secila parti
LDK do te udheheq me Presidenc dhe Qeveri
AAK Me Parlament dhe zevendesminister te Qeveris dhe disa ministi
Keshtu qe fadilin e ngushlloj me nje Opozit ne ket mandat 4 vjeqar ;)

Urata
31-10-04, 16:28
Pėrshėndetje pėr tė gjithė

Zotri Fadil kjo Matematika juaj ėshtė e mjerueshme !!!!!!!!!!!!


Nuk ka askund nė botė qė humabsit tė dalin fitues sipas mendjes sė shėndosh ,mirpo analiza juaj dhe e atyre qė kanė kėtė teori ,se kjo nuk ka rrjedh nga ju por nga istancat mė tė larta tė PDK -sė tregon edhe njėherė se ju dhe tė gjithė si ju nė ēdo mėnyrė dėshirojn tė marrin pushtetin nė duart e tyre .

Koha ka treguar dhe tregon se LDK -ja edhe kėsaj radhe i fitoi kėto zgjedhje dhe natyrish se i takon qė tė formoj qeverin dhe tė gjitha institucionet tjera tė Kosovės .
Nuk besoj se nėse PDK do t`i fitonte zgjedhjet , kreu i LDK -sė do t`i pėrgėzonin dhe nuk do tė bėnte shpekullime tė tilla .

Urime , Urime pėr gjithė Kosovėn dhe Kryetarin e saj Ibrahim Rugoven

O Shefik zotnia, o keta demek Fadili& Co jane duke u perla me fajin dhe deshirat fantazikopsychoticopushtetore!
Amani iu koftė mos i "ngacmoni" fortė, se keta jane mjafte te ngacmuar nga vetevetja!!!!

T'pershendes Shefiku demokratisht dhe qeverishte!

fadil
02-11-04, 13:17
Pershendetje:

I lexova disa shkrime te disave qe kishin shkruar ne ket teme apotitull, dhe te gjithe e kishin treguar se sa banal jan e disa sa te matur jane me ato qe shkruajn dhe sa i argumentojn.

ipash disa njerze qe ne ket rubrik kishin postuar disa adresaqe brenda kishin disa fotografi banale qe vetem njerzit banal dine te shkruajn ashtu, por sak lidhje se edhe keta e kan treguar se sa banal jan dhe sa te turpshem jane.

fotografi dhe veprime te tilla bejne vetem maxhupet keshtu qer disa ketu paskan filluar ti zevendesojn ata dhe traditen e tyre URIME.

Gentiani
02-11-04, 22:40
Ne kemi sjellur vetėm adresat ku e ka vendin dhe identitetin nė koalicion partia qė ti pėrkrahė Fadil e edhe atyre minoritarėve nga koalicioni, qė i kishe cekur.

Ne nuk mbajmė pėrgjegjėsi, qė vehtė subjekti qė ti pėrkrahė ka qėlluar banal dhe perverz! :wink: :lol: :lol:

P.S mos harro tė klikosh edhe njėherė tek ato adresat, ndoshta kanė aktualizuar rezultatin :wink: URIME URIME! :lol: :lol:

dr.hektor
05-11-04, 11:49
Ju simpatizuesit e partise se pijanicave te kosoves me kryepijanicen Rugoven dhe rexhep osmanin ua uroj 45 % por as ato nuk po u kryejne pune se qeverin qe eshte organi kryesor e nje shteti duhet ta mbaj prap ai qe keni vjell me se shumti _THAQI.
Normalisht kur te pihet b rugova ai edhe harron se ka fitu me se shumti vota.
Normalisht se edhe nuk jane te afte njerzt e Rugoves per ta udheheq qeverin prandaj me se miri po ua dorzojne njerzve qe mund te udheheqin e kjo eshte PDK.
Ndersa LDK te vetmin funksion do ta kete qe te shperndaj sa me shume gur dhe medalje te aluminit.
Aq pushtet i takon LDK
Ndersa juve simpatizanteve te PDK ua uroj pushtetin e kosoves-QEVERIN.
Ju lumte jeni me te fortit.
Jeni me trimat.Hashim Thaqi eshte lider me i pakontestueshem i Kosoves.
Ndersa ORA do te mbetet e vetmja opozit konstruktive me qellim qe zgjedhjet e ardhshme te vazhdoj me kete ritem dhe te rritet siqeshte rrit dhe te arrij qe me partite patriotike te kosoves ne te ardhmen te formoj qeveri per shtet jo per dardha turshi.
E kisha lut hashimin qe te punoj shume e mos te perngjaj LDK se mund qe edhe ai ta humb elektoratin siq po e humb LDK.

MemphiSx
05-11-04, 15:37
Ju simpatizuesit e partise se pijanicave te kosoves me kryepijanicen Rugoven dhe rexhep osmanin ua uroj 45 % por as ato nuk po u kryejne pune se qeverin qe eshte organi kryesor e nje shteti duhet ta mbaj prap ai qe keni vjell me se shumti _THAQI.
Normalisht kur te pihet b rugova ai edhe harron se ka fitu me se shumti vota.
Normalisht se edhe nuk jane te afte njerzt e Rugoves per ta udheheq qeverin prandaj me se miri po ua dorzojne njerzve qe mund te udheheqin e kjo eshte PDK.
Ndersa LDK te vetmin funksion do ta kete qe te shperndaj sa me shume gur dhe medalje te aluminit.
Aq pushtet i takon LDK
Ndersa juve simpatizanteve te PDK ua uroj pushtetin e kosoves-QEVERIN.
Ju lumte jeni me te fortit.
Jeni me trimat.Hashim Thaqi eshte lider me i pakontestueshem i Kosoves.
Ndersa ORA do te mbetet e vetmja opozit konstruktive me qellim qe zgjedhjet e ardhshme te vazhdoj me kete ritem dhe te rritet siqeshte rrit dhe te arrij qe me partite patriotike te kosoves ne te ardhmen te formoj qeveri per shtet jo per dardha turshi.
E kisha lut hashimin qe te punoj shume e mos te perngjaj LDK se mund qe edhe ai ta humb elektoratin siq po e humb LDK.


Se si qeveriset Kosova nga PDK-ja u pa gjate ketyre 3 viteve

Por po m'vjen keq se ORA u eliminu nga parallogarit e formimit te qeveris ;)

Gentiani
06-11-04, 00:05
Hė dr. Hektor ua ndali qebapat dhe mishin Sorra e Sahatit a ?! :wink:

Hiē mos u mėrzitė pėr atė punė, se simpatizuesit e Ora - Sahatit keni pėr tu rrjepur duke pjekur e ngrėnė qebapa e mish nė fushata deri sa ti fitojnė Sorrosi zgjedhjet. Hiē, hiē bile pėr nja 4-5 milonė Euro vjeleni pėr Pikniqe dhe Party, se edhe ashtu nuk e ka seriozisht Surroi. :wink:

Trego kur e keni Party-nė tjetėr, se edhe unė kisha ardhė nė Grill - Party. :wink: :wink: punė e madhe paguan Veton Sorraihuuu!

Normal qė edhe PDK-ja ka me e humbur elektoratin, nėse nuk fillon si ORA e Surroit, me organizuar pastėrma dhe mishin pėr dimėr elektoratit tė tij.

http://www.kosovapress.com/foto/ora101004.jpg

MemphiSx
06-11-04, 21:52
Sipas burimeve shum te sakta qe nga java e ardhshme do te formohet koalicioni qeveritar LDK-AAK

Keshtu qe Kosova per keto 4 vite do te ket pozit dhe opozit ne ket rast opozit do te jet PDK-ORA

MemphiSx
17-11-04, 18:23
Mbas shum Problemeve qe u paraqiten nga shum individ (PDK-UNMIK) U arrit Marrreveshja per Koalicionin LDK-AAK
Tani mbetet qe vetem te Formalizohet kjo Marreveshje :)

Urime pra Qeveriia e Re
Edhe per PDK-ne Urime Opozita ;)

progoni
17-11-04, 19:03
Mbas shum Problemeve qe u paraqiten nga shum individ (PDK-UNMIK) U arrit Marrreveshja per Koalicionin LDK-AAK
Tani mbetet qe vetem te Formalizohet kjo Marreveshje :)

Urime pra Qeveriia e Re
Edhe per PDK-ORĖN- POVRATAKUN Urime Opozita ;)

MemphiSx

URIME

kolicioni LDK-PSHDK-AAK
edhe ata qė Kosovėn e dojn shtet(minoritet joserbe)

P.s
Qa menojke more ky sorra me qebapa me ble elektorat,hahaaaaa
qė e kish pa mashtru atė doktorin krejt.

MemphiSx
17-11-04, 20:06
Urime Gjith Shqiptarve :) Me ket Koalicion ka fitu Kosova :) Kjo do t'thote se pinjollet e Drenices e kan perqa Kosoven Kurse Dinjiteti I Kosoves po kthehet prap me ket Gjest te dy partive Qe jan te interesune qe Kosoven ta qojn perpara ne te gjitha proceset ;)

arTanibb
17-11-04, 21:05
LDK-AAK zgjidhje shum e mir per Kosoven ( Dardanin )

Memphis a jan te gatshme kulibat?

MemphiSx
17-11-04, 21:15
LDK-AAK zgjidhje shum e mir per Kosoven ( Dardanin )

Memphis a jan te gatshme kulibat?

arTanibb Po do i kem qit n'Bjeshk t'Rugoves edhe do n'ato t Sharrit:D Kan pun veres me i rujt dhent e Qobanve ;) [/b]