PDA

View Full Version : A duhet Minstri Osmani te jep Doreheqje?


dr.hektor
16-10-04, 10:49
Sa e mbaj mend une gjithmon ekskursionet e Maturanteve jane mbajtur ne fund te vitit.
Ndersa Rexhep OSmani dhe kllapa e tij e organizuan viziten e tere maturanteve ne KOsove ne Vjeshte.
Ndoshta kjo nuk eshte edhe aq keq pse kane shkuar ne ekskursion por menyra dhe koha e shkuarjes eshte diskutabile
Per ju qe nuk e dini si jane organizuar keto ekskursione po ju tregoj se ministria permes tenderit ka caktuar agjencite e veta te preferuara per udhetim te maturanteve.
Si dhe ua ka caktuar vend hotelet ku maturantet duhet te ndalen.
Dhe keto vende ne kete sezon pansioni plot kushton nese shkon privatisht kushton diku 12 euro ndersa per nxensa permes ministrise ka kushtuar 15 euro
DMTH 3 euro per cdo nxenes kane shkuar ne xhepa te Ministrise dhe ministrit te dehur Osmani dhe kllapes se tij mafioze.
Dhe aspak nuk eshte interesuar per kushtet dhe rrugen e shkuarjes ne Shqiperi por vetem organizoje qe te del fitim per vete.
Dhe tani mundohet per ta ngushlluar dike.
Ngushllimi me i madh per ata nxensa dhe familet e tyre kur do te kishte dhene doreheqje si akt moral dhe pergjegjesie
Por ai akt ska per te ndodhur edhe 100 vite se ai tani eshte duke i ferkuar duart nga fitimet e nxjerrura nga maturantet qe per disa mbaroi tragjikisht.
Por populli ngadale po i sheh gjerat dhe me 23 tetor ka per ti denuar keta matrapaz me jetera njerzish

Habib_Islami
16-10-04, 13:40
Rexhep Osmani ka filluar te vjedh q me heret ku u kan kryetar i LASH kur i botojke deftesat dhe i shitke per qef te vetit.
Ai eshte turpi i Kosoves dhe i Presidentit ton.
Cfare presidenti eshte ai kur ilen ata hajna dhe mafiasha reth vetes.
Marre
Marre
Po lujn me gjakun e njerzve te pafajshem
Po ua vjedhin buken e gojs

Kercovari
16-10-04, 22:02
Pse veheni ne sherbim te politikes ditore dhe beheni altoparlant te interesave personale dhe partijake edhe kur eshte ne pytje nje tragjedi kombetare?.
A e dini ju cfar eshte dhimbje?.
A e dini ju cfar do te thote te humbish brenda disa sekondash gjashtembedhjet jeta te rinjshe?.
Nuk ka ketu politike Zotrinje.
Ka vetem dhimbje dhe zi e cila na ka kapluar te gjithve.

progoni
17-10-04, 16:01
Pse veheni ne sherbim te politikes ditore dhe beheni altoparlant te interesave personale dhe partijake edhe kur eshte ne pytje nje tragjedi kombetare?.
A e dini ju cfar eshte dhimbje?.
A e dini ju cfar do te thote te humbish brenda disa sekondash gjashtembedhjet jeta te rinjshe?.
Nuk ka ketu politike Zotrinje.
Ka vetem dhimbje dhe zi e cila na ka kapluar te gjithve.

Valla kah del fjala del dhe shpirti,
nuk do me shtue kurgja mas Kerçovarit.

na ka habit udhën pak ky Hektori,veq allahu i nimoft.

MemphiSx
18-10-04, 15:18
Pse veheni ne sherbim te politikes ditore dhe beheni altoparlant te interesave personale dhe partijake edhe kur eshte ne pytje nje tragjedi kombetare?.
A e dini ju cfar eshte dhimbje?.
A e dini ju cfar do te thote te humbish brenda disa sekondash gjashtembedhjet jeta te rinjshe?.
Nuk ka ketu politike Zotrinje.
Ka vetem dhimbje dhe zi e cila na ka kapluar te gjithve.Kjo nuk eshte hera e pare qe ksi njerz mundohen te perfitojn ne tragjedi qe i kan ndodhe Kosoves
Te gjithe e dim se Keto eksurzione i organizon Drejtoria KOMUNALE e arsimit e asaj Komune po ky far dr_hektori eshte aq i prapambetur sa qe nuk e din as vet se qka shkrun
Shum mir eshte i paguar nga ORA ose SAHATI qe i thojke para luftes
Keshtu qe neve nuk na mbetet gje tjeter veq te lutem qe ksi raste mos te ndodhin me