PDA

View Full Version : Rugova esht nje "Killer"duhet te kemi kujdes !


Shpati
22-10-04, 12:21
Rugova esht nje "Killer" duhet te kemi kujdes !


"Rugova esht nje "killer" per interesat e tij personale egoiste ecen neper koka te njerzve sikur te ishin Kunguj,rrezikoi bashkpuntoret,Kombin,aleancen e shqiptareve,paqen botrore..."Shpati

progoni
22-10-04, 13:48
Rugova esht nje "Killer" duhet te kemi kujdes !


"Rugova esht nje "killer" per interesat e tij personale egoiste ecen neper koka te njerzve sikur te ishin Kunguj,rrezikoi bashkpuntoret,Kombin,aleancen e shqiptareve,paqen botrore..."Shpati

Ty ta paska shkelė vetė zoti kryet,
paj me zor qenke duke i nejt zotit nė kėt dyje.

Duhet do me i lan,
AI i gėzuem ,
qė tė tjerėt
tė marrin nasihat.

Murgesha
22-10-04, 13:50
Kosovo

Mrs. Mahon: To ask the Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs what investigations KFOR is undertaking on the involvement of Hashim Thaci in the murders of Ilir Kanushevci, Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani and Sali Ceku; and if he intends to refer this investigation to the International War Crimes Tribunal.

Pėr mė tepėr informata klikoni kėtu.


http://www.parliament.the-stationery-office.co.uk/pa/cm199899/cmhansrd/vo990727/text/90727w59.htm

Urata
22-10-04, 14:39
Shpati, a po don me ta perkthye ēka paska thene Mrs.Mahon? Krejt e ki free of charge!!! hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha ...

Shkapuritni Shpati shkapuritni ne zavalin e shpirtit ...........................
drejtesia fiton ngadale mirepo goditjen e ka oooooooooooo sa t'madhe!

Kallxom a po don me ti perkthy fjalet e Mrs. Mahon!

Barbaroza
22-10-04, 15:29
Rugova esht nje "Killer" duhet te kemi kujdes !


"Rugova esht nje "killer" per interesat e tij personale egoiste ecen neper koka te njerzve sikur te ishin Kunguj,rrezikoi bashkpuntoret,Kombin,aleancen e shqiptareve,paqen botrore..."Shpati

Teme qe s'meriton te debatohet.Kisha lutur Admin e kesaj rubrike qe ta mbylle!!

Shpati
22-10-04, 16:06
Rugova esht nje "Killer" duhet te kemi kujdes !


"Rugova esht nje "killer" per interesat e tij personale egoiste ecen neper koka te njerzve sikur te ishin Kunguj,rrezikoi bashkpuntoret,Kombin,aleancen e shqiptareve,paqen botrore..."Shpati

Teme qe s'meriton te debatohet.Kisha lutur Admin e kesaj rubrike qe ta mbylle!!

Duhet te kemi kujdes nga ky "Killer"

Kjo tem duhet te diskutohet edhe pse me esht e qart se mund te i dhemb Barku dikuj.
Por ma mir esht te te dhemb Barku se sa te te dhemb Koka.
Sqarime nuk kam dhen pres te tjeret te japin!


Shpati

Shpati
22-10-04, 16:12
Shpati, a po don me ta perkthye ēka paska thene Mrs.Mahon? Krejt e ki free of charge!!! hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha ...

Shkapuritni Shpati shkapuritni ne zavalin e shpirtit ...........................
drejtesia fiton ngadale mirepo goditjen e ka oooooooooooo sa t'madhe!

Kallxom a po don me ti perkthy fjalet e Mrs. Mahon!

Urates ;

Ndoshta vertet nuk pret qe dikush nga Marsi te vij edhe te te tregoi qka "ka ne Kosov,ka ndodh ne kosov" !!!

Qka ska ne Bot ?
Ka ne Det!

Shpati

K-man
22-10-04, 16:46
Bond, mbylle kete teme, se s'ki qka me diskutu me ksi kuaj ne tema palidhje

Kujtimi
22-10-04, 17:26
Shpat me qene sikur killer Dr.Rugova nuke ta haj as macia persheshin (sikur thote populli)...........
Po me mire ti shofish killerat e PDK-es se jan be me mbyte vetevehten !!!
o ti i mjer spo e shef akoma fundin sepo ju vjen sikur Milloshevicit ne Hashkog Suda!!
valla shume po me dhimbi veq spome ha k...........per ju!!!

Te tjeret i pershendes

Gentiani
22-10-04, 17:59
Shpati, garant i ka ikur mjekut nga terapia!

ndryshe s`ka si tė kuptohet mungesa e tij javore kėtu!

painkiller
22-10-04, 18:18
Nje President i cili e "rras kryt " raki me sabah nuk ka sern prej tij.Rugova asht sikur radiot defekt te cilave ju keputet peni dhe mbesin me nji stacion.Kuku per neve po shihet sundimi i tij shume vjeqar me qfar pasoja e la Kosoven.Ma katolik se Papa.

Gentiani
22-10-04, 18:23
Nje President i cili e "rras kryt " raki me sabah nuk ka sern prej tij.Rugova asht sikur radiot defekt te cilave ju keputet peni dhe mbesin me nji stacion.Kuku per neve po shihet sundimi i tij shume vjeqar me qfar pasoja e la Kosoven.Ma katolik se Papa.

painkiller mos je duke ia paguar rakinė :wink:

Radiot qė u kėputet teli janė Hasha, Jakupi & Co, sepse i ka shkelur rrota dhe kanė mbetur aty ku janė nisur...

Dhe mos harro nesėr tė votosh tek Nr. 52 :wink: :lol:

No_Name
22-10-04, 22:18
Kosovo

Mrs. Mahon: To ask the Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs what investigations KFOR is undertaking on the involvement of Hashim Thaci in the murders of Ilir Kanushevci, Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani and Sali Ceku; and if he intends to refer this investigation to the International War Crimes Tribunal.

Pėr mė tepėr informata klikoni kėtu.


http://www.parliament.the-stationery-office.co.uk/pa/cm199899/cmhansrd/vo990727/text/90727w59.htm


Murgesha t'paska mbet edhe nje pjese e tekstit pa e kopju

Mr. Tony Lloyd [holding answer 23 July 1999]: I shall reply to my hon. Friend shortly and place copies of the letter in the Libraries of the House.

Kjo Mrs.Mahon kete pytje e ka parashtru me 23 Korrik 1999
So I'm wondering, is the KFOR so lousy that even after 5 years they didn't do anything about it or maybe they don’t have any evidence ?

Gentiani
22-10-04, 22:28
Kosovo

Mrs. Mahon: To ask the Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs what investigations KFOR is undertaking on the involvement of Hashim Thaci in the murders of Ilir Kanushevci, Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani and Sali Ceku; and if he intends to refer this investigation to the International War Crimes Tribunal.

Pėr mė tepėr informata klikoni kėtu.


http://www.parliament.the-stationery-office.co.uk/pa/cm199899/cmhansrd/vo990727/text/90727w59.htm


Murgesha t'paska mbet edhe nje pjese e tekstit pa e kopju

Mr. Tony Lloyd [holding answer 23 July 1999]: I shall reply to my hon. Friend shortly and place copies of the letter in the Libraries of the House.

Kjo Mrs.Mahon kete pytje e ka parashtru me 23 Korrik 1999
So I'm wondering, is the KFOR so lousy that even after 5 years they didn't do anything about it or maybe they don’t have any evidence ?

No_Name mirė se paske ardhur, shiko mos harro nesėr Nr. 52 ta rrethosh, ndėrsa vazhdimin ta sjell unė :wink:

adrioni
22-10-04, 22:33
Shpati perkrahje nga une dhe shpresojme qe dot hjeket ky diktator......pastaj Kosova sigurisht qe dot ec para :arrow:

Gentiani
22-10-04, 22:51
Shpati perkrahje nga une dhe shpresojme qe dot hjeket ky diktator......pastaj Kosova sigurisht qe dot ec para :arrow:

Po, po shpreso Adrioni, se pas tetė viteve tė ardhshme e ka paralajmėruar se do ta lė postin e Kryetarit!

Por nėse dėshironi ta largoni sa mė parė, mėnyra mė e mirė ėshtė qė nesėr tė gjithė tė votoni pėr Nr 52 kjo ėshtė mėnyra mė e sigurtė dhe e shpejtė qė mundeni ta bėni. :wink:

Ermira
23-10-04, 19:02
Pune,Shtet,Dinjitet
Votoni NR.50 .Mos i ndegjoni se qka thon bota!!!
Sepse e meritoni te keni nje te ardhme te mir dhe te lumtur!!!
Se keni kuptuar se si po shkoni gj'do dite e me poshte ju la Edita tahiri ,Edi shukriu e sa e sa tjere po ju hjeken e po shkojne ne parti tjera derisa nje dite do te mbesni 0 ...(ku s'poe kap rugoven ni ifrakt ne zemer)
hahahhahahhahaha

Gentiani
23-10-04, 19:27
Ermira do ta kuptosh se vehtė Liria dhe Pamvarėsia janė LDK dhe Rugova.
Anėtare tė re tė paskemi kėtu dhe mu pėr fitoren e madhe dhe bindėse tė LDK-sė nė kėto Zgjedhje desha tė oferojė njė pije te kafja e Forumit!

Oh atij Nr.50 me dijtė se ēka i ka bėrė sot Nr. 52 tė dhimmbset me e parė edhe si numėr e jo vetėm nė vendvotim. :wink: :lol: :lol:

Urata
23-10-04, 19:30
IBRAHIM RUGOVA , po tybe KILLER i atyre qe kane ndergjegje te ndotur KOMUNISTE!

Morali i tij personal, familjar dhe kombetar JU SAKATOJ ore Ermir-a!

progoni
23-10-04, 21:22
Pune,Shtet,Dinjitet
Votoni NR.50 .Mos i ndegjoni se qka thon bota!!!
Sepse e meritoni te keni nje te ardhme te mir dhe te lumtur!!!
Se keni kuptuar se si po shkoni gj'do dite e me poshte ju la Edita tahiri ,Edi shukriu

JO qiki na i lam LDK i la ato,


P.s.
oooo u ardhė mall i ri taze

painkiller
24-10-04, 01:00
Normalisht se fiton LDK-ja.Qysh jemi ashtu edhe i kemi punet.Mjerisht 70% e popullates jan "as ne toke as ne qiell".Me bo me than rugova se Kosova duhet mu kthy nen serbi edhe njiher,keta te LDK-se aq shume kan respekt ndaj tij,sa qe e pranojne ate .

Murgesha
24-10-04, 01:24
Normalisht se fiton LDK-ja.Qysh jemi ashtu edhe i kemi punet.Mjerisht 70% e popullates jan "as ne toke as ne qiell".Me bo me than rugova se Kosova duhet mu kthy nen serbi edhe njiher,keta te LDK-se aq shume kan respekt ndaj tij,sa qe e pranojne ate .


Eh lume ne qė paska ende tė tillė.
O i mjerė mos ofendo popullin tėnd (normal nėse je shqiptar)

painkiller
24-10-04, 15:00
Normalisht se fiton LDK-ja.Qysh jemi ashtu edhe i kemi punet.Mjerisht 70% e popullates jan "as ne toke as ne qiell".Me bo me than rugova se Kosova duhet mu kthy nen serbi edhe njiher,keta te LDK-se aq shume kan respekt ndaj tij,sa qe e pranojne ate .


Eh lume ne qė paska ende tė tillė.
O i mjerė mos ofendo popullin tėnd (normal nėse je shqiptar).Murgesh,pasi qe eshte popull i imi edhe e ofendoj.Mjerisht shumica jemi as ne toke as ne qiell.{po e perseris}.

MemphiSx
24-10-04, 15:51
Pune,Shtet,Dinjitet
Votoni NR.50 .Mos i ndegjoni se qka thon bota!!!
Sepse e meritoni te keni nje te ardhme te mir dhe te lumtur!!!
Se keni kuptuar se si po shkoni gj'do dite e me poshte ju la Edita tahiri ,Edi shukriu e sa e sa tjere po ju hjeken e po shkojne ne parti tjera derisa nje dite do te mbesni 0 ...(ku s'poe kap rugoven ni ifrakt ne zemer)
hahahhahahhahahaErmira agahahhaah po m'vjen keq se qysh po shihet infrakt e ka kap Thaqin
Tjeteher mos fol pa dal rezultati se mandej po t'kap infrakt edhe ty ;)
Shpresoj qe je ma mir tash ma zgjedhjeve :P

progoni
24-10-04, 15:55
Normalisht se fiton LDK-ja.Qysh jemi ashtu edhe i kemi punet.Mjerisht 70% e popullates jan "as ne toke as ne qiell".Me bo me than rugova se Kosova duhet mu kthy nen serbi edhe njiher,keta te LDK-se aq shume kan respekt ndaj tij,sa qe e pranojne ate .


Eh lume ne qė paska ende tė tillė.
O i mjerė mos ofendo popullin tėnd (normal nėse je shqiptar).Murgesh,pasi qe eshte popull i imi edhe e ofendoj.Mjerisht shumica jemi as ne toke as ne qiell.{po e perseris}.

Qka e pate sllovėn D,
se nė afishimin e par ,kishe pėrshendetur
nė emėr tė D.

Valla i fort edhe ti pej zemre ishe kanė,
sa kerri tu praptue ,e ti gjallė se gjallė.


P.S.

TĖ MALLKUARIT MALLKOJN POPULLIN

Urata
24-10-04, 16:23
Progon, urime FITORJA....!

progoni
24-10-04, 16:26
Progon, urime FITORJA....!

GėZUAR

e uruar kofėsh TI vetė,tė uruar kofshin te shpisė sate,
a deshte ma shum♪7.

Tomori
24-10-04, 16:36
Progon, urime FITORJA....!
-Urat moj Urat, aj hec nshpi pse po futesh npolitik euuu beee, ma ke nxi havan moj Urat ene ti npolitik kqyre nje here,,, e politik e politk ku ke arit papapa,,,,,Ksaj i thun MJER VATANI MJER MILETI,,,,,a hin grat npolitik ska bereqet ktu, pun e q,,,,,,
-Sidoqoft tjet puna VA UROJ FITOREN SE MILETI E DON KSHTU APO JO!!!
-O pushtetar, ju uroj qe ne te ardhmen te keni sa ma shum Tendera biznesi :wink:

Urata
24-10-04, 16:37
Progon, urime FITORJA....!

GėZUAR

e uruar kofėsh TI vetė,tė uruar kofshin te shpisė sate,
a deshte ma shum♪7.

Po,qe gezimi dhe urimet t'rrethojne ty dhe me te dashurit tuaj! Qe Kosova te jete e e lulezuar me arritjen e pikesynimeve te kahmoteshme ....


Progoni, te perkulem ty!

progoni
24-10-04, 18:55
Progon, urime FITORJA....!

GėZUAR

e uruar kofėsh TI vetė,tė uruar kofshin te shpisė sate,
a deshte ma shum♪7.

Po,qe gezimi dhe urimet t'rrethojne ty dhe me te dashurit tuaj! Qe Kosova te jete e e lulezuar me arritjen e pikesynimeve te kahmoteshme ....


Progoni, te perkulem ty!

Urat nga bota-MADHĖSHTI
pėr mua
ishte urimi i
JUAJ

i falėm ATIJ
bekimi
TUAJ

Djal_rugove
25-10-04, 09:08
nuk e merito te themė asgjė tjeter SHPATI,

mesiguri ata qe te njofin luten per sherimin tend, por nje gja ashtė e veshtirė:Diagnozate sistemit nervor janė aq te komplikueme sa veshtirė sherohen, e per ty prap lutem : ishalla ke sherim( se nickun e paske te mirė).

XXL
25-10-04, 11:44
Kosovo

Mrs. Mahon: To ask the Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs what investigations KFOR is undertaking on the involvement of Hashim Thaci in the murders of Ilir Kanushevci, Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani and Sali Ceku; and if he intends to refer this investigation to the International War Crimes Tribunal.

Pėr mė tepėr informata klikoni kėtu.


http://www.parliament.the-stationery-office.co.uk/pa/cm199899/cmhansrd/vo990727/text/90727w59.htmMoje zonja murgeshe si duket ti je krenare per kete,por ti spaske gjake shqiptari,se keta jane burrat me te zot te kosoves e eshte turpe per ty me fole keshtu se nena jote te paska lindur per mramshte bre haram gjiri saj i kofte qe ta dhen.

Shpati
25-10-04, 12:06
Pune,Shtet,Dinjitet
Votoni NR.50 .Mos i ndegjoni se qka thon bota!!!
Sepse e meritoni te keni nje te ardhme te mir dhe te lumtur!!!
Se keni kuptuar se si po shkoni gj'do dite e me poshte ju la Edita tahiri ,Edi shukriu e sa e sa tjere po ju hjeken e po shkojne ne parti tjera derisa nje dite do te mbesni 0 ...(ku s'poe kap rugoven ni ifrakt ne zemer)
hahahhahahhahaha

Pershendetje Ermira,

Po ju pergjigjem shkrimit tend !!!

Populli thot taksiratit "semund ti ikish"...

Ne fillim te vitit 1991 ne nje bised me nje Absolvent, qe e njifte Rugoven per se "ngati"ai pergjigjej:

E dim se kush esht Rugova,qka ka ber prej vitit 1981-1999 por mos te shkaktohet perqarje nacionale...

Qka ka ber Rugova ? numri i deshmive nuk esht i vogel por nje koh ato qellimisht nuk jan publikuar.

Komunist Rugova e ka luftuar Nacionalizmin dhe Irredentizmin qe nga viti 1981deri 1999 me gjith force qka ka...
Keto vite jan te njohura si te Vllasit,Rugova nuk ka pasur aq sukses...
Si diferencues politik ne Institutin Albanogjik ka ver emer disa te rinje nuk din se kush esht Rugova... disa po dojn te harrojn kush esht Rugova!!!
Si do qe te jet Rugova ka arritur ta pushtoj "Baraken" e derguan Serbet edhe atje ?

Siq po duket ather kemi gabuar,perqarja nacionale esht edhe ma e madhe tash...
Killeri mbetet Killer por ska hajn qka nuk esht nxon edhe keti i vjen dita.

Shpati

Shpati
26-10-04, 12:23
Shkatrrimi i kultures shqiptare dhe Komploti !

Rugova me marrjen e postit te Kryetarit te shoqates se Shkrimtareve vazhdoi me te veten.
Njohurit se si eliminohen Konkurentet dhe si mbahet posti veq i kish fituar ne Institutin Albanologjik.
Postin qe kishte do ta keqperdor per te mledhur rreth vetes njerz qe nuk kishin lidhje me shkrime.
Pasi as vet nuk mund te shkruante,nuk dinte te shkruante.Te cilet me deshir do ta mbajn edhe Titullin Shkrimtar edhe pse nuk shkruanin dhe nuk mund te shkruanin pasi iu mungonte talenti-intelekti...
Njerz te ulet si edhe vet qka ishte dhe eshte.
Nga nje sjellje e pa pergjegjshme e Rugoves ,demin do ta paguaj kultura Shqiptare pasi nga kjo koh nuk ka me Kosova shkrimtar te mirfillt.
Ne ket shoqat kishin mbetur vetem disa Gazetar te kqinj.

Komploti Politik,

Rugova dhe Bashkpuntoret e tinj ne fillim te viteve te nentdhjeta do te bejn nje lloj Komploti qe do te hyn ne Histori.
Duke proklamuar "se vetem Intelegjenca ka te drejt te udheheq me Kombin" pa i zgjedhur kush ,por duke keqperdorur mjetet e informimit masat e gjera u gjenden para nje akti te kryer.Ne realitet nuk kishte te bej me intelegjenc por Rugoven dhe ca bashkpuntor...
Marrja e "pushteti" do te behet dhe mbahet me mjetet te informimit,pasi veq kaq u lejonte Serbia.
Duke ver Cenzur Totale qytetaret e kosoves as kishin mundsi te dinin se kush esht Rugova .
Por e "shifnin" qdo dit ne faqe te para te Gazetave !!!

Isha thellsisht i befasuar kur Redaktori i gazetes se sotshme,"Bota Sot" Bajrush Morina ater ishte redaktor i gazetes "Bota e re"nuk kishte pranuar ta publikoj nje Peticion me te cilen njoftoheshin qytetaret e Kosoves se Gazeta Dea-e Ukshin Hotit duhet te nderprej punen pasi "Rilindja"nuk po lejonte te shprendante te njeten Gazet.
Rugova dhe Bashkpuntoret nuk po lejonin te informohen masat e gjera.
Cenzura ne vitet e nentdhjeta ishte ajo qka do te shkaktoj nje "qmendi" tek nje numer njerzish.

Gentiani
26-10-04, 17:25
Jam i bindur se i ka ikur mjekut pėrsėri ky Shpati!

Doza e madhe e medikamenteve i ka fajet, besa edhe CIA :wink:

LennY
27-10-04, 10:53
Rugova esht nje "Killer" duhet te kemi kujdes !


"Rugova esht nje "killer" per interesat e tij personale egoiste ecen neper koka te njerzve sikur te ishin Kunguj,rrezikoi bashkpuntoret,Kombin,aleancen e shqiptareve,paqen botrore..."Shpati

Shum smut qenke shoki , nuk po vrejshe realitetin... kur i lexoj keto shkrime gjithmon jam i sigurt se i kan shkru shkiet , vetem se ka "shqiptar" qeshtu si ti qe i bjen ketu ne forum sa per te perqa shqiptarin ne mes veti ... veq mbaje mend nuk ju shkon larg ....

Murgesha
27-10-04, 12:55
Kosovo

Mrs. Mahon: To ask the Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs what investigations KFOR is undertaking on the involvement of Hashim Thaci in the murders of Ilir Kanushevci, Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani and Sali Ceku; and if he intends to refer this investigation to the International War Crimes Tribunal.

Pėr mė tepėr informata klikoni kėtu.


http://www.parliament.the-stationery-office.co.uk/pa/cm199899/cmhansrd/vo990727/text/90727w59.htmMoje zonja murgeshe si duket ti je krenare per kete,por ti spaske gjake shqiptari,se keta jane burrat me te zot te kosoves e eshte turpe per ty me fole keshtu se nena jote te paska lindur per mramshte bre haram gjiri saj i kofte qe ta dhen.

XXL ti“qenke njeri i shpifur, nese une do ta krijoja kete artikull hajde de, nashta te kisha dhene te drejte te me mallkojsh gjirin e nenes. Po ti a nuk e lexove se nga eshte ky artikull apo dashte me thane kinse ti qenke me shqiptar se une. Ik o njeri, se ti nuk e vlen as me ti kushtu keta rreshta. Me sa e mbaj une mend nena me ka lindur per se mbari, po kshyre shko ti vet pyete nenen tende, se me kend te paska bere, dhe a ke dal prape apo mar. Se ai qe mbron krimin per mua eshte kriminel edhe vet.

Shpati
27-10-04, 15:22
Pajtimi,Larja e Trurit dhe Tradhetia e madhe !

Vitet 1990-199

Ne vitin 1989 bie Muri i Berlinit !Kumunistet Shqiptar te kosoves do te nxihen pisk.Alternativa nje rrym politiko shoqrore do te filloj te kthjelloj Kosoven.Por e njeta rrym politiko shoqrore i kishte rrenjet ne Slloveni ...
Pasi Millosheviqi i perzuri nga LKJ Komunistet Shqiptar, te njetit filluan te shkojn neper Gjamija e me von te njetit do te behen edhe Demokrat !!!
Alternativa ishte ajo qka e groshtoi LKJ .

"Komunistet iu bashkuan popullit u krijua nje Iluzion se po realizohet Pajtimi kombtar ..."
Do te themelohet LDK,Parlamenti Rinor etj.
Me marrjen e postit te Kryetarit te kesaj partie ne fillim askush nuk kishte problem.
Ather ne mendonim se esht Shqiptar...dhe ska problem.
Me von do te del problem...
Strategjia e Rugoves dhe disa bashkpuntorve ishte qe kosova prap te kaloi ne monizem-prej LKJ-LDK.
Duke shfrytzuar mediat te njetit proklamonin se ne duhet te ndertojm partin me te madhe ne Jugosllavi "de fakto" nje parti.
Cenzura dhe intrigat do te jen ato qka kishin dhe dinin.
Zgjedhjet do te i organizojn vet dhe kur deshen do te thot ather kur me nuk kishte parti tjeter.ose ndryshe te definohet ather kur nje numer e kishin leshuar kosoven.

Larja e Trurit-

Nga viti 1990 deri me 1999 nje pjes e mediave qe botoheshin ne Kosov kujdeseshin qe Shqiptareve tua "Lajn Trurin" me moton ne jemi populli me i menqem ne Bot.Me Kryetarin me te menqem ne Bot.Rruga paqsore e LDK esht rrug qe e dergon kosoven ne fitore etj.
Serbis i pergjigjej nje politik e till e njeta isht ne Lufte ne veri me Republikat veriore...
De Fakto, kosova po shterrej 1/3 e banorve u shendrrua ne azilant.
Qytetaret po jetonin ne rrethana "jo njerzore".
Rugova pengonte qe te themelohen Institucionet Shtetrore.

Viti 1996-
Kerkeses se Demaqit se duhet te behen zgjedhje te reja se mandati ju ka kaluar atyre qka jan zgjedhur.
Rugova pergjigjet se zgjedhjet i kemi ber...

Kryengritja dhe Tradhtia e madhe !

Pasi Rugova nuk po pranonte ,por pengonte qe ne Kosov te funksionojn Pushtet.Nuk po pranonte te organizohen zgjedhjet.Nuk po pranonte te ket te pakten nje zevendes.Ne fakt kosova ishte futur ne nje kriz kushtetuse...
Rugova dhe LDK me nuk ishin me ne Pushtet,te njeteve iu kisht kaluar afati per te cilin ishin zgjedhur.

Ne Kosov lindi UQK!
UQK-en Rugova do ta quaj Organizat Terroriste.
Rugova dhe LDK kerkonin perkrahje ne fillim te krijimit,ne ua kemi dhen at...
Pse Rugova dhe LDK nuk perkrahen UQK ???
Pse ndodhi kjo Tradhti???
Nen Kercnimin e Amerikaneve ne qoft se nuk koperon do te shkon nga Politika.
Rugova ishte shum me shpesh ne Beograd se sa ishim ne te informuar.

Rugova dhe ekipi i tij do ta Sabotojn Luften Qlirimtare,do te thrrasin per Dezertim etj.

Me ne fund Rugova do te shkoj aq larg sa te krijoi nje Ushtri private te Tij "Fark".

Rugova do te rrezikoi mbar "Kombin ne Substanc"!

-Do ta ler pa kurrfar mbrojtje
-Do ta ler pa mjete per Ekzistenc.

Rugova do ta rrezikoj Aleancen Shqiptare !
Mbi 19 Shtete ishin ne Luft Rugova nenshkruante nje Kapitullim!!!

Havier Solana thoshte qka po "don ky far njeriu".

Shpati

Gentiani
27-10-04, 18:32
Shpatit edhe kompanisė sė tij tė killerave :wink: http://www.mainzelahr.de/smile/boese/smilie_finger1.gif

Maca
27-10-04, 23:17
Hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
hahahahahaha me Falni se kam qeshur kaq shume,por O shpat ti skoke normal bre njeri,Rrugova nuk osht Killer o ti njeri,mu kan ashtu ish faru kosova deri sot ncnc,aj osht Dr.Rrugova,duhet te kesh turp te shprehesh keshtu,por si do qoft esht mendimi yt,por duhet ti ngresh dy gishta per te folur keshtu diqka per Dr,Rrugoven ti djali i mire ok!
Mfalni se u shpreha keshtu ashperr por,smunda ta shikoj kete tem dhe te mos pergjigjem...

Urata
27-10-04, 23:37
Shpatit edhe kompanisė sė tij tė killerave :wink: http://www.mainzelahr.de/smile/boese/smilie_finger1.gif


hahaha hahaha hahaha Gentiani!
Oj Maca, hiq nuk eshte dashte te kerkosh falje se kur t'lexosh qiftat e Shpatit edhe memece me ken te vie goja, nga trishtimi kuptohet!

po vjen GJAKOVARI
28-10-04, 11:49
Kosovo

Mrs. Mahon: To ask the Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs what investigations KFOR is undertaking on the involvement of Hashim Thaci in the murders of Ilir Kanushevci, Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani and Sali Ceku; and if he intends to refer this investigation to the International War Crimes Tribunal.

Pėr mė tepėr informata klikoni kėtu.


Mire shum e kije bre.
http://www.parliament.the-stationery-office.co.uk/pa/cm199899/cmhansrd/vo990727/text/90727w59.htm

po vjen GJAKOVARI
28-10-04, 11:52
Rugova esht nje "Killer" duhet te kemi kujdes !


"Rugova esht nje "killer" per interesat e tij personale egoiste ecen neper koka te njerzve sikur te ishin Kunguj,rrezikoi bashkpuntoret,Kombin,aleancen e shqiptareve,paqen botrore..."Shpati

KUKUuuuuuuuuuuuuuuuuu per ty mara shpat peeeeeeeeeeee po budall i madh tek koke peeeeeeeeeee ihaaaaaaaaa po kush po ja vjan bre Rugoves tan a? iiii kush po ja then Bürojat ne Prishtin? Kush po ja prish shijat? Ketu mundem me than: KUSH JA KA INATI JU************

Shpati
30-10-04, 15:58
Rrezikimi i Kombit ,Paqes dhe Aleances Shqiptare !

Viti 1999-2004 !

Rrezikimi i bashkpuntorve -Eliminimi i Bashkpuntoreve...

Ne vitin 1999 nje numer i madh i bashkpuntoreve te Rugoves do te vriten ,pasi te njetit as qka dinin si te silleshin.
Nena e nje aktivisti te LDK ,thell e deshpruar thot: ma vran Hajnat.
I njeti i mjer duke mos ditur se a esht vendi i tij ne luft apo ne gjendje te Luftes sillej me duar ne "gjepa" Serbet e kishin ekzekutuar.
Numri nuk esht i vogel...Gjeri sa vet e dinte si do te sillej te tjeret as qka dinin si te silleshin.

Eliminimi i Konkurenteve-nga rradha e Udheheqseve Politik te UQK !

Ne vitin 2001 Rugova do te kerkoj ndim nga Vashingtoni!
Se nje pjes e Komandanteve te UQK jan komunist.Qellimi qe me numer te largohen nga skena politike.
Nje kerkes te till shum vite me heret e kishte ber ne Vashington nje Udheheqes Vietnamez,pasojat jan te njohura:Mbi 3 Milion viktima .

-Sa viktima mund te kishte Kosova sikur nje kerkes te till Kosova ta refuzonte ?
Per Rugoven nuk ka pasur lidhje qka mund te vij !
Per te ka pasur rendsi qellimi i tij.

Eliminimi i Komandanteve te UQK !
Rugova por edhe disa sherbetor kan menduar se Historia dhe e verteta mund te shkruhet diku neper Byro ?
Edhe pse nje Kindapim i Komandanteve te UQK mund te rrezikonte Paqen Botrore,Shqiptaret dhe Alenancen, Rugova, do te angazhohet qe edhe ket grup disi ta hek qafe!!!
Te ardhmen askush nuk mund ta dij por i njeti nuk mund te ket nje fund te mir.
Strategjija e Rugoves deri me tani ka qen "Ajo qka ka funksionue nje her funksionon prap"
Por e verteta esht krejt tjeter ajo qka ka funksionue edhe 99 her te 100 nuk funksionon.Per ket mund ta pes kolegun e tij Millosheviq.Vrejtje:Publikimin i deshmive nuk e kam par te arsyshme.
Nje te drejt e till eshtee drejt e Prokuroreve Shtetror.
Shumica jan te njohura ne Opinin.Por ka edhe te tilla qka i din me mir bashkpuntoret e tij.


Shpati

Shpati
30-10-04, 16:03
Hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
hahahahahaha me Falni se kam qeshur kaq shume,por O shpat ti skoke normal bre njeri,Rrugova nuk osht Killer o ti njeri,mu kan ashtu ish faru kosova deri sot ncnc,aj osht Dr.Rrugova,duhet te kesh turp te shprehesh keshtu,por si do qoft esht mendimi yt,por duhet ti ngresh dy gishta per te folur keshtu diqka per Dr,Rrugoven ti djali i mire ok!
Mfalni se u shpreha keshtu ashperr por,smunda ta shikoj kete tem dhe te mos pergjigjem...

Maces ,

Kosova ka kaluar simbas juve shum mir ?

20000 mij Shqiptar te Kosoves jan vrar ose nje numer prej ketyre nuk dihen ku jan ?
Sa viktima ka pasur Sllovenia ne Luft ?
Dhe at vetem ne Luft.

Shpati

Shpati
30-10-04, 16:05
Shpatit edhe kompanisė sė tij tė killerave :wink: http://www.mainzelahr.de/smile/boese/smilie_finger1.gif

Siq duket ju pos te ofendoni ,fyni nuk dini.
Keto jan vepra qka i ka rregulluar edhe e drejta: Zakonore dhe ajo Pozitive

kazablanka
30-10-04, 23:00
Ti KUjtim mos s se ti ndishta ke qene ne stankovec se nuk te ka fishlluar pelumbi mbi koke e po trillon kesoj gjera,dhe luftetaret e liris ty po i shtine ne rangun mne millosheviqin. Pa ben pyetje se kush i ka vra ato te LDK e do ta gjejsh pergjigfjjen te Rugova yt,se ti nuk e din se Rugova e luan lojen e Enver Hoxhes ai i shtrridhke bashkpuntoret e tij e me ne fund i vritkem, e ki po e luan ate rol te tij.Dhe kush ta qliroi ti KOsoven trewgo,ty tash po sillesh i lire neper Kosove e njerezit si ti shkelin mbi gjakun e deshmoreve tung se lidhje me kry nuk paske se me leje me polituk.Por ma mire efundit se e fundit eshte te jet shqiptar se nje i huaj e perty me duken se te gjith luftetaret jane si Miloshio, a mos ke qene ty naj bashkpuntor i milloshit e je kenaq se po hup krahi i luftes.

Gentiani
31-10-04, 13:31
Shpati, unė vetėm tė pėrshėndeta sipas rregullave dhe normave qė njihni ti dhe Compania yte :wink: Me tė drejtėn zakonore dhe pozitive nuk njihet Co. yte akoma.

herėn tjetėr, e din ti a ! ... :wink:

Urata
31-10-04, 14:43
http://www.dermaku.coms.ph/images/fascinat.gif


Per Shpatin se kam harrue me i radhit emrin atje tek koalicionet e mundshme...........


hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha Gentiani shume problem je ba edhe ti kohet e fundit, po jau hedh ftyres te drejten dhe rrema rema po jau bane ftyren ...

Tomori
01-11-04, 19:23
Shkrim jashte teme.

Sopranos
02-11-04, 06:12
http://www.dermaku.coms.ph/images/fascinat.gif


Per Shpatin se kam harrue me i radhit emrin atje tek koalicionet e mundshme...........


hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha Gentiani shume problem je ba edhe ti kohet e fundit, po jau hedh ftyres te drejten dhe rrema rema po jau bane ftyren ...


HAHAHA QYQYQYQ TANA TANA,, krejt osht e mundur po ti URATA qka je ka lyp ne forumin e politikes,,,, jaaaaaa qka snin njeri,,,,
Shko moj qik ndihmoj nanes mi la enet apo fshije oborrin e mos hup kohen ktu...
KUR TA KUPTOSH FJALEN POLITIK EJA SHPREHU LIRISHT,, PO PER TASH NUK KE LIDHJE SE QKA FLET.....
MA BAJN KTU IBRAHIM RUGOVEN NAJFAR PRESIDENTI QE I DHA KOSOVES LIRIN,,, TANA TE MIRAT,,, I SHKRETI POPULLI KOSOVAR,, BUK ME HANGER NUK KAN.....
Politikan apo kryetar i mire eshte ai qe ponon per popull e jo per gjepa e medale........ hajt hajt se mbusheni men edhe ju......... ka koh jeni ende te ri.......

Shpati
02-11-04, 12:01
Urates,


Qdo i akuzuar ka te drejt per mbrojtje edhe Rugova e ka.Me vjen keq pse askush nuk provoi ta mbroj.
Temen qe hapa me "Titull Rugova esht Killer"megjithat e deshmova me fakte.


Sa per Shpatin:esht ekspert i te Drejtes nuk ka lidhje me koalicione as qka mund ta gjen dikund.
Pra mund te akuzoi edhe dikend tjeter ne qoft se do te kisha fakte.
Ne shkrime perdori nje gjuhe qe te i kuptojn edhe Analfabetet si ti edhe Gentiani.
Gjyqtaret duhet tua tregojn Kriminelve sa esht "Sahati" !Te njetit edhe nuk kan simpati tek kriminelet.Por e njeta Gjyqtaret nuk i shqetson,perkundrazi te njetet as qka duan nje simpati nga ta.
Kriminelet sillen si te terbuar kur ta kuptojn sa esht Sahati.
Por te njetit e kuptojn von ose disa edhe kurr.
Shpati

Shpati
02-11-04, 12:21
Shpati, unė vetėm tė pėrshėndeta sipas rregullave dhe normave qė njihni ti dhe Compania yte :wink: Me tė drejtėn zakonore dhe pozitive nuk njihet Co. yte akoma.

herėn tjetėr, e din ti a ! ... :wink:


Normat qka njoh un ato nuk jan vrejtur tek ti,as ne ket "Teme" as ne asnje "Teme".
Ato qka publikon ti ato jan nje "vjedhje""huazim"shkrimeve te huaja,ne disa tregon nga jan marrur!
Tema e hapur per ty esht nje "Bot e panjohur"per at as qka ke qen ne "Tem"...as qka ke mundsi te jesh...
Te diskuton ne nje "Teme" te till duhet te "kesh" diq ma shum siq thot: Konfuqi duhet te "kesh mendimet e tua"e dikush qka "vjedh" shkrime nga mund te i ket ato.
Por me normat e sjelljes tende tregon se ne qfar "Bote jeton"

Shpati

Gentiani
02-11-04, 22:07
Shpati, unė vetėm tė pėrshėndeta sipas rregullave dhe normave qė njihni ti dhe Compania yte :wink: Me tė drejtėn zakonore dhe pozitive nuk njihet Co. yte akoma.

herėn tjetėr, e din ti a ! ... :wink:


Normat ēqka njoh unė ato nuk janė vėrejtur tek ti,as ne ketė "Teme" as ne asnje "Teme".
Ato (ē)qka publikon ti ato janė nje "vjedhje""huazim"shkrimeve te huaja,ne disa tregon nga jan marrur!
Tema e hapur per ty eshtė nje "Botė e panjohur"per at as qka ke qen ne "Tem"...as qka ke mundsi te jesh...
Te diskuton ne nje "Teme" te till duhet te "kesh" diq ma shum siq thot: Konfuqi duhet te "kesh mendimet e tua"e dikush qka "vjedh" shkrime nga mund te i ket ato.
Por me normat e sjelljes tende tregon se ne qfar "Bote jeton"

Shpati

Ec, e mos qeshė me pikė tė zorit, kur lexon shkrimin e ekspertit tė drejtėsisė !!! :lol: :lol: :lol:

Tė pėrshėndes si herave tjera e din ti ! :wink:

P.S Sė paku tjerėt nga Co. yte sjellin njė temė dhe mundohen ta argumentojnė, e ti ? ti nuk sjell asgjė tjetėr pos bėrllogut tė shkrimeve, sikur tė ishte forumi i politikės deponie.