PDA

View Full Version : LDK_URIME


Vigani
23-10-04, 23:47
Pra te nderuar diskutues URIME juve dhe mbar KOSOVES per fitoren e LDK-se edhe ne keto zgjedhje,qe jane nje nder me te rendesishmet te Historise se Kosoves.

URIME,URIME,URIME,edhe kesaj radhe sipas rezultateve te para 47%.

Gentiani
24-10-04, 00:08
Hajde, haaaaaaaaajddddeeeeeeeeeeee Urime LDK Fitorja!

Ca Cunga nė rrugė i dilnin
do Sorra seē krrokitnin
tė gjithė kotė e kishin

hajdeeeeeeeee, hajdeeeeeeeeeeeee
hajdeeeeeeeee, hajdeeeeeeeeeeeee


URIME, URIME, URIME LDK FITORJA

Murgesha
24-10-04, 00:20
O URIME LDK, URIME POPULLI I KOSOVES, QE SI CDO HER EDHE SOT E TREGUAT VETEN SE JENI PER DEMOKRACI, PER PROSPERITET E FITORE.
URIMEEEEEEEEEEEEEEEEEE

MemphiSx
24-10-04, 00:30
O URIME LDK, URIME POPULLI I KOSOVES, QE SI CDO HER EDHE SOT E TREGUAT VETEN SE JENI PER DEMOKRACI, PER PROSPERITET E FITORE.
URIMEEEEEEEEEEEEEEEEEERezultatet direkt nga Shtabi Zgjedhor i LDK-se jane keto 52% per LDK-ne
Urime pra Shqipetare kudo qe jeni URIME

ShEjToNkA
24-10-04, 00:39
Uriiiiiiiiiiiiiiiime Fitorja LDK!!!Nė veqanti kėtu ia urio MempfiSx ,se sic shifėt ėshtė njėri ndėr adhuruesit e flaktė. Dhe gjithėsei e merinton t'ia uroim!


Urime pėr tė gjithė ,urime Kosvė, le tė mbetėt vitė i sukseve tė mėdha!

DEA
24-10-04, 00:40
URIME

Urata
24-10-04, 02:47
Prishtinė, 24 tetor - LDK-ja ka fituar 55.6 pėr qind tė votave nė bazė tė rezulateve tė numėruara nė 16 komuna, njoftoi Shtabi i saj Zgjedhor rreth orės 2.OO tė mėngjesit. Kėshtu LDK-ja nė Prishtinė ka fituar me 55 pėr qind tė votave, nė Podujevė 59, nė Gjilan 56,1, nė Deēan 55.4, Ferizaji 58, Istogu 6O.8, Theranda 6O, Vushtrria 54, Kastrirti 53, Mitrovica 48, Dardana 49, Fushė Kosova 43, Rahoveci 5O, Vitia 55, Peja 48.21, Lipjani 53.

Dita e 23 Tetorit deshmuese e drejtesis, devotshmerise, zotesis dhe ēartėsis se POPULLIT! 23 Tetori vulė e nje ardhmerie te PAVARUR


GEZO KOSOVE!

Krokodilli
24-10-04, 04:47
Urime LDK Urime Kosove

Honesty^uk.
24-10-04, 07:25
LDK-ja ka fituar 55.6 pėr qind tė votave, njoftoi Shtabi i saj Zgjedhor

Prishtinė, 24 tetor - LDK-ja ka fituar 55.6 pėr qind tė votave nė bazė tė rezulateve tė numėruara nė 16 komuna, njoftoi Shtabi i saj Zgjedhor rreth orės 2.OO tė mėngjesit. Kėshtu LDK-ja nė Prishtinė ka fituar me 55 pėr qind tė votave, nė Podujevė 59, nė Gjilan 56,1, nė Deēan 55.4, Ferizaji 58, Istogu 6O.8, Theranda 6O, Vushtrria 54, Kastrirti 53, Mitrovica 48, Dardana 49, Fushė Kosova 43, Rahoveci 5O, Vitia 55, Peja 48.21, Lipjani 53.
URIMEEEEEEEEEEEE
EEEEEEEEEEEEEEEE
EEEEE LDK

Kercovari
24-10-04, 08:38
Si deshmi se nuk mund te shuhet nje komb qe eshte i gjalle,eshte edhe fitorja e popullit te Kosoves dhe kombit neprgjithsi.
Kosova sot eshte zgjuar me e qeshur se kurdoher ne historin e saje.
Populli i Kosoves i pervuajtur ne shekuj dha provimin e pjekuris te nje qytetrimi te larte duke hedhur ne erresir tezat e Qubrilloviqeve, Cveiqeve,
dhe Akademis famkeqe serbe te Qosiqeve se,Shqiptaret nuk din te mbajne shtet,dhe se Kosava eshte "djepi i serbizmit".
Hapat e sigurt drejt shtetesimit te Kosoves, na jep kurajo dhe bindje te plote se e ardhmja e lumtur e popullit te Kosoves ne nje shtet te pavarur dhe sovran,eshte edhe lumturija e te gjith Shqiptareve.
Urime te perzemerta!Shendet te plote dhe pune te mbare deri ne realizimin e endrres shekullore per nje Kosove te pamvarun dhe sovrane.
Per te qene respekti edhe me i madh ndaj Jush,jam krenar qe ju kam motra dhe vllezer te nje gjaku.
Kercovari.

progoni
24-10-04, 09:23
Valla qisaj po i thojshin me ra bajrami nė ramazan.

Inshalla na bėn AI i madhi kabull e na bėn se kemi pas gėzim.

Tan natėn festue e kemi.

Thash po e uroi edhe tek dardania

G Ė Z U A R


Kur na ra kushtrimi nė Kosovė
Kur na ra kushtrimi nė Kosovė

Na jan mbushė qytete,katunde ........
.
.
.

Ermira
24-10-04, 09:29
hahah pse urime hala s'kane thane se president dot jete Rugova po mir edhe nqs.do te jete leta shofim se qka do te ju baj 4 apo 5 vite ..
oo vallah kane me ju shku 10 vite e me qeto mend qe i kemi katastrof!!

Krokodilli
24-10-04, 09:38
hahah pse urime hala s'kane thane se president dot jete Rugova po mir edhe nqs.do te jete leta shofim se qka do te ju baj 4 apo 5 vite ..
oo vallah kane me ju shku 10 vite e me qeto mend qe i kemi katastrof!!

hahahah Ermira mpuq ne faqe,,,, po pret edhe emrin me ja permend a,,,,, 54% te votave LDK-ja,, ska nevoj me permend emra,, veq dihet kush eshte me i madhi i kosoves Dr Ibrahim Rugova :wink:

Ermira
24-10-04, 09:47
haha loqka jeme korkodilli 47% mos je habit bre pak hahahha se shum jane 57% per DR>BRahimin qe gj'do dite po shkon DREJTE FERRIT.
(ku s'po ekap ni infrakt ne zemer !hahah hajgare a??

Krokodilli
24-10-04, 10:04
haha loqka jeme korkodilli 47% mos je habit bre pak hahahha se shum jane 57% per DR>BRahimin qe gj'do dite po shkon DREJTE FERRIT.
(ku s'po ekap ni infrakt ne zemer !hahah hajgare a??
Oj Ermira Era Moj Ohh sa shum me ty po diskutoj...... 37% apo 47% apo 57% nuk ka rendesi Era moj,, me rendesi eshte se ka fitu,,,, por me vjen per tu qudit se si ke aq urrejtje per Dr Ibrahim Rugoven,,,, e di se ke pas deshir te fitoj zoteri Hashim Thaqi por dhasht zoti edhe ati ti vie radha nje dit,,,,, por nuk eshte mir te urrehet nje President Era,,,
Ermira te pershendes....

Naki
24-10-04, 10:11
Populli Votoi per Demokracin,Urime partise qe tuboje me se shumti Vota-LDK,URIME POPULLIT TE KOSOVES

Ermira
24-10-04, 10:11
hahahahha korkodilli,,,,,,,,,ku ma lexove more mendjen phaaa lirisht muna me than se je magjistare hahahahha,,,,,,,
hey pse qka bani rugova mos me urry une be a??????
Gjethqka te zez ...takime me sllobodanin
qe 5 vite kryetar shteti s'bani asgje vetem premtime !!!
Agjeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Keshtuqe i dashur korkodill te pershendes dhe uroj qe edhe ty nje dite te hapen syte dhe ta kuptoshte vertetn !!Tung a?hahaha

Krokodilli
24-10-04, 10:18
hahahahha korkodilli,,,,,,,,,ku ma lexove more mendjen phaaa lirisht muna me than se je magjistare hahahahha,,,,,,,
hey pse qka bani rugova mos me urry une be a??????
Gjethqka te zez ...takime me sllobodanin
qe 5 vite kryetar shteti s'bani asgje vetem premtime !!!
Agjeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Keshtuqe i dashur korkodill te pershendes dhe uroj qe edhe ty nje dite te hapen syte dhe ta kuptoshte vertetn !!Tung a?hahaha

Rugova eshte i vetmi Njeri ne Kosove qe njeh evropa,, bota si qenie njerezore,, gjithmon bota ne ka urrejt,, se kemi qen popull i pakuptushem,,,,, Rugova i hapi dyert e Demokracis,,,,,
per ata se eshte i zoti ti e urren Ermira,,,
Kurse Hashimi nuk ka ber kurgjo,, do te thot as ske pse me urrejt as me perkrah,,, perpos qe ka luftu si shumica e kosoves.....
Ermira mos u bo nervoz loqki,, se do te behet mire ne Kosove ne emer te zotit, shum shpejt,,,,

Gjebraili
24-10-04, 10:28
Urime Kosove!

Mendoj se: Rezultatet e ketyre zgjedhjeve jane shume kombetare, shume te menqme dhe japi nje mesazh te qarte, te gjithe atyre qe nuk e dojne Kosoven dhe ardhmerine e saj.

Jame i bindur se: PDK, AAK, dhe povrataku i shkijeve, me ne funde duhet ta kuptojne se NUK KA FORCE QE KOSOVEN TA MBAJNE PENG TE KRIMEVE, PERQARJEVE, PROSTITUCIONIT, KORRUPCIONIT dhe elementeve te tjera, te tejkaluara per popullin Shqiptare!

LDK-ja, ne kete mandat, do ta shpie Kosoven ne BE, NATO dhe ne boten e qyteteruar!


ME FATE KOSOVE, me fate Shqiptare, me fate adhurues, simpatizues te LDK-se dhe te ardhmerise se Kosoves.

Zoti qofte me ne! Zoti e bekofte Kosoven!

vushtrria
24-10-04, 11:11
URIME URIME LDKes per fitoren, URIME KOSOV per zgjedhjet, dhe jam i bindur se shqipetaret me voten e tyre kan zgjedh me te miret URIME edhe nje her :lol: :lol: :lol:

No_Name
24-10-04, 11:59
Urime fitoren LDK-se

Por Ju lutem mos thoni se populli i Kosoves votoi LDK, ne zgjedhje dolen diku 50%, prej atyre 50% votoi per LDK, kjo do te thot se vetem 25% t'poupllit me drejt vote votoi LDK :?

DEA
24-10-04, 14:21
urime

MemphiSx
24-10-04, 15:35
Urime fitoren LDK-se

Por Ju lutem mos thoni se populli i Kosoves votoi LDK, ne zgjedhje dolen diku 50%, prej atyre 50% votoi per LDK, kjo do te thot se vetem 25% t'poupllit me drejt vote votoi LDK :?No_Name spo t'shkojka Matematika mir tybe

53% te qytetarve kan votu qe do t'thote mbi 50% te kesaj Shume kan votu per LDK-ne
Qka s'dine pyet se nuk eshte marre ;)

Barbaroza
24-10-04, 15:54
Gjithe popullit shqiptar,Kryesise se LDK-se dhe simpatizanteve te saj,u uroj fitoren.Po vazhdohet rruga jone drejt cakut perfundimtar-Pavaresise se Kosoves!

URIME edhe njehere!

Ermira
24-10-04, 16:38
Ermira shkruajti:
hahahahha korkodilli,,,,,,,,,ku ma lexove more mendjen phaaa lirisht muna me than se je magjistare hahahahha,,,,,,,
hey pse qka bani rugova mos me urry une be a??????
Gjethqka te zez ...takime me sllobodanin
qe 5 vite kryetar shteti s'bani asgje vetem premtime !!!
Agjeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Keshtuqe i dashur korkodill te pershendes dhe uroj qe edhe ty nje dite te hapen syte dhe ta kuptoshte vertetn !!Tung a?hahaha


Rugova eshte i vetmi Njeri ne Kosove qe njeh evropa,, bota si qenie njerezore,, gjithmon bota ne ka urrejt,, se kemi qen popull i pakuptushem,,,,, Rugova i hapi dyert e Demokracis,,,,,
per ata se eshte i zoti ti e urren Ermira,,,
Kurse Hashimi nuk ka ber kurgjo,, do te thot as ske pse me urrejt as me perkrah,,, perpos qe ka luftu si shumica e kosoves.....
Ermira mos u bo nervoz loqki,, se do te behet mire ne Kosove ne emer te zotit, shum shpejt,,,,
_________________Korkodili loqki rugva qka bani be gjate luftes a luftoi a?me kon nejti a po dan me ta qit foton tash...,,,,,,,,,,,,,,,,bile Thaqi luftoi e i permbushi ato te vetat apo jo !!!

Urata
24-10-04, 16:44
Oj ER"mira" po cfare lufte bani Hashimi moj? Po vallahi luftoj dhe pregaditi rrethimin e legjendarit ADEM JASHARI dhe plot te tjereve!

Prit, deri kah fundi i ketij viti kur Carla de Ponte po i "qethte" vendimet !


Mos te te vije keq t'pakten paraqitu edhe ne rast se nuk ndihesh dhe URONA "moj" !

Gentiani
24-10-04, 18:44
hahah pse urime hala s'kane thane se president dot jete Rugova po mir edhe nqs.do te jete leta shofim se qka do te ju baj 4 apo 5 vite ..
oo vallah kane me ju shku 10 vite e me qeto mend qe i kemi katastrof!!

Hajde moj Ermira, po pse po mėrzitesh kaq shumė pėr ne! :wink: ndoshta mė zi se ti nuk na e bėnė.

Po deshte me e ndryshuar kėtė "katastrofė" duhet tė hysh nė kolicion me Gentianin :wink: rruga mė e sigurtė drejt Fitores. :wink: :lol:


Urime tė gjithėve edhe njėherė Fitorja e LDK-sė, e cila ėshtė gjithsesi fitore e Kosovės dhe popullit tė saj.

Ermira
24-10-04, 18:56
[list=]Urata shkroi
Oj ER"mira" po cfare lufte bani Hashimi moj? Po vallahi luftoj dhe pregaditi rrethimin e legjendarit ADEM JASHARI dhe plot te tjereve!

Prit, deri kah fundi i ketij viti kur Carla de Ponte po i "qethte" vendimet !


Mos te te vije keq t'pakten paraqitu edhe ne rast se nuk ndihesh dhe URONA "moj" ! [/list]
Thaqi jo vetem qe dha jeten e tij per qlirimin e atdheut por dha edhe shum,gjera kurse tani shqiptareve qe ia pshtoi kryt shkojne dhe flasin!!!Pa hajde trregona urata se cili nga lideret e rrethoi apo pergaditi rethimin e legjendarit Adem Jashari aa???A ke fakte per kete ???aaa???????
Cili shkoi ne Serbi me Millosheviqin apo dan me ti pru fotot rugova si zotni me milloshin apo dan???hashimit ka pas me i lind djali e aj ka shku me luftu gjithashtu edhe ramushi e jo me milloshin -----perjete kan me met ato fakte .....Pse gjith kjo urrejtje shqiptari me shqiptar duhet me ndu gishtin ne kok edhe me mendu mir shqiptari shqiptarit pse kaq urrejtje s'na bushi mend as lufta po qka dajm na tjeter kur sa don mu shpall panvarsia vrahen njerzt!!!A eshte kjo Kosova qe dojme me hy ne europ>??????!!!!!!

Gentiani
24-10-04, 19:06
Ermira, na e uro njėherė Fitoren, lėre se fushata parazgjedhore shkoi, e herėn tjetėr kismet nė zgjedhjet e reja! :wink:

Tė pėrshėndes me rastin e fitores sė LDK-sė ty dhe opozitėn, me kėngėn ish deputetit tė Parlamentit Sabri Fejzullahu :wink:

" Po tė pres qe njė mijė vjet"

winke, winke PDK! winke winke!
winke, winke AAK! winke,winke !
winke, winke ORA! winke, winke!
winke,winke tjerėt

Ebu Hurejra Muhammed
24-10-04, 19:25
Na vjen keq veq LDK-ja ska marr as ni vot ma shum se 47 %

Sipas KLMDNJ-sė 45 % por mbetet ta shohim neser.

Barbaroza
24-10-04, 19:27
[list=]Urata shkroi
Oj ER"mira" po cfare lufte bani Hashimi moj? Po vallahi luftoj dhe pregaditi rrethimin e legjendarit ADEM JASHARI dhe plot te tjereve!

Prit, deri kah fundi i ketij viti kur Carla de Ponte po i "qethte" vendimet !


Mos te te vije keq t'pakten paraqitu edhe ne rast se nuk ndihesh dhe URONA "moj" ! [/list]
Thaqi jo vetem qe dha jeten e tij per qlirimin e atdheut por dha edhe shum,gjera kurse tani shqiptareve qe ia pshtoi kryt shkojne dhe flasin!!!Pa hajde trregona urata se cili nga lideret e rrethoi apo pergaditi rethimin e legjendarit Adem Jashari aa???A ke fakte per kete ???aaa???????
Cili shkoi ne Serbi me Millosheviqin apo dan me ti pru fotot rugova si zotni me milloshin apo dan???hashimit ka pas me i lind djali e aj ka shku me luftu gjithashtu edhe ramushi e jo me milloshin -----perjete kan me met ato fakte .....Pse gjith kjo urrejtje shqiptari me shqiptar duhet me ndu gishtin ne kok edhe me mendu mir shqiptari shqiptarit pse kaq urrejtje s'na bushi mend as lufta po qka dajm na tjeter kur sa don mu shpall panvarsia vrahen njerzt!!!A eshte kjo Kosova qe dojme me hy ne europ>??????!!!!!!

Kur moj e paska dhene Thaqi jeten qe se paskam ditur une???A mos mbreme kur e ka kuptuar rezultatin e votimeve!!!!!!!!!!!!!?????

progoni
24-10-04, 19:31
Na vjen keq veq LDK-ja ska marr as ni vot ma shum se 47 %

Sipas KLMDNJ-sė 45 % por mbetet ta shohim neser.

O muaj i ramazanit ,
hiqe hinajetin se e ke lidhė veten me emėn tė gatė.

kėtu nėse nuk ke me uruar,
shko,

se ma von
mos shkel nė banane
e nuk e din
nga bije nė tokė.

Agroni22
24-10-04, 19:42
LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLDDDDDDDDDDDDDDKKKKKKKKKKKKKKKK KKKKKK.ose shkurte LDK urime urime urime ska fjale ma e mira je, ma e forta je ma e bukra je , populli e dine dhe te ka votu. URIME LDK - dhe te gjithve kushe jane me LDK.

Ebu Hurejra Muhammed
24-10-04, 20:18
Na vjen keq veq LDK-ja ska marr as ni vot ma shum se 47 %

Sipas KLMDNJ-sė 45 % por mbetet ta shohim neser.

O muaj i ramazanit ,
hiqe hinajetin se e ke lidhė veten me emėn tė gatė.

kėtu nėse nuk ke me uruar,
shko,

se ma von
mos shkel nė banane
e nuk e din
nga bije nė tokė.


KY ėshtė fakt, na vjen keq shum :D :D

progoni
24-10-04, 20:29
Na vjen keq veq LDK-ja ska marr as ni vot ma shum se 47 %

Sipas KLMDNJ-sė 45 % por mbetet ta shohim neser.

O muaj i ramazanit ,
hiqe hinajetin se e ke lidhė veten me emėn tė gatė.

kėtu nėse nuk ke me uruar,
shko,

se ma von
mos shkel nė banane
e nuk e din
nga bije nė tokė.


KY ėshtė fakt, na vjen keq shum :D :DMbase nuk po urojėshe,
e kjo temė pėr urime ishte.

Ti hoxha me emėr tė gat
allahile kallzona

kah e ka dhia bishtin.

No_Name
24-10-04, 20:36
Urime fitoren LDK-se

Por Ju lutem mos thoni se populli i Kosoves votoi LDK, ne zgjedhje dolen diku 50%, prej atyre 50% votoi per LDK, kjo do te thot se vetem 25% t'poupllit me drejt vote votoi LDK :?No_Name spo t'shkojka Matematika mir tybe

53% te qytetarve kan votu qe do t'thote mbi 50% te kesaj Shume kan votu per LDK-ne
Qka s'dine pyet se nuk eshte marre ;)

MemphiSx jo tybe marre nuk m'vjen me vet hiq kur nuk di diqka, ndoshta edhe matematika nuk po m'shkojka hiq

mu bash matematik e thjesht po me doket kjo e qe po mundohem me spjegu edhe njehere

Per me ja be vehtit edhe ty ma leht po i le anash ato 3%, edhe ende nuk po e dime sakstisht sa % ka fitu LDK (a 53 a 47 a 45)
pra diku reth 50% te personave me te drejte vote kan votu (a po? po)
prej ktyre qe kan votu, reth 50% kan votu per LDK (a po ? po )
50%shi i 50%shit i 100%shit eshte 25% ( hahah e komplikova pak a po ?po)

qe edhe nje menyr tjeter ndoshta kjo kuptohet ma leht
elektorati i Kosoves m'doket ishte 1 milion e 250 mije, 50% i 1 250 000 eshte gjysa (a po?Po)
1 250 000:2=625 000
Pra 625 000 vete kan dal ne votime prej tyre 50% kan votu LDK
625 000:2=312500
hajt boni hesap ti qaty a eshte 312500 25%shi - 1/4 (nje e katerta) e 1250000

prej ksaj matematikes teme qe "hiq nuk pe di " po del qe 937500 vete(persona) nuk ja ka dhan voten LDK-Rugoves
1250000(persona me drejte vote)- minus 312500( qe kan votu per LDK)= 937500 (shume a? PO ) pra 75% ose 3/4 e popullit nuk votoi Rugoven
Te lutem mos thuj qe populli e zgedhi Rugoven por nje e katerta apo 25%(qysh t'ki qef )e popullit e zgjodhi

Urata
24-10-04, 20:52
O ti PA_EMER! le njeri mos shkrij mend me matematiken se nuk iu doli ashtu siē pate menduar qe sa kohe!
I pate vershue mediumet elektronike, tv channels o ēka po m'dhimsen bre me tane ate marketing, e te gjitha ato hargjime .......!
LDK-istat pa u lodh fare vlla, t'urte, t'qete , t'paster moralishte, punetor pa u reklamuar fare prap fituan % ma t'madhe!


Mos t'ardhte merzi a!

Honesty^uk.
24-10-04, 21:24
Na vjen keq veq LDK-ja ska marr as ni vot ma shum se 47 %

Sipas KLMDNJ-sė 45 % por mbetet ta shohim neser.

O muaj i ramazanit ,
hiqe hinajetin se e ke lidhė veten me emėn tė gatė.

kėtu nėse nuk ke me uruar,
shko,

se ma von
mos shkel nė banane
e nuk e din
nga bije nė tokė.


KY ėshtė fakt, na vjen keq shum :D :DMbase nuk po urojėshe,
e kjo temė pėr urime ishte.

Ti hoxha me emėr tė gat
allahile kallzona

kah e ka dhia bishtin.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: o kupa tuj kesh

mullaidriz_gjilani
25-10-04, 01:07
Separi dua te ju pershendese te gjithve dhe nje mesazhe drejtuar atyreve qe jane te gezuare per fitorn e ldk por nuk jane ne gjendje ta kuptojen se kane kapitulluar si nje lufte qe kaptullon dhe keshtu qe nuk edini se ldk nuk munde ta qeverise me kos apo nuk ju konvenon realiteti i hidhure per ju por tani dua te ju trgoje se jeni te humbure ne gjdo aspekte si ne ministrit por qka eshte me me rendesi se keni humbure edhe negjat dacin qe ishte nje kimiste qe ka komponuare komponente te mirfillta me parlamentin e serbise nese nuk ekni ditur se nje vella inegjatit eshte ne parlamentin e serbise por tani ato komponente doti nderpriten oki me falni per nje te drejete qe e trgoje se qka ndodhi me te mposhtme e partis ldk pra urime kapitullimin se edhe serbija humbjen e kosovese e ka festuar kosovska bitka oki tung dhe flm per mirkuptimin ejuaj

Murgesha
25-10-04, 01:28
Separi dua te ju pershendese te gjithve dhe nje mesazhe drejtuar atyreve qe jane te gezuare per fitorn e ldk por nuk jane ne gjendje ta kuptojen se kane kapitulluar si nje lufte qe kaptullon dhe keshtu qe nuk edini se ldk nuk munde ta qeverise me kos apo nuk ju konvenon realiteti i hidhure per ju por tani dua te ju trgoje se jeni te humbure ne gjdo aspekte si ne ministrit por qka eshte me me rendesi se keni humbure edhe negjat dacin qe ishte nje kimiste qe ka komponuare komponente te mirfillta me parlamentin e serbise nese nuk ekni ditur se nje vella inegjatit eshte ne parlamentin e serbise por tani ato komponente doti nderpriten oki me falni per nje te drejete qe e trgoje se qka ndodhi me te mposhtme e partis ldk pra urime kapitullimin se edhe serbija humbjen e kosovese e ka festuar kosovska bitka oki tung dhe flm per mirkuptimin ejuaj

O njerez shiqojeni se kush ka mbet me perqesh forcen me te madhe politike ne vend. Shiqojeni shkrimin e tij, dhe shiqojeni kush ka ftyre te krahasoj veten me nje figure aq te larte sic ka qene Mulla Idriz Gjilani, shiqojeni dhe paramendoni se ka shume te tille ne Kosove qe me cdo kusht duan te bahen pushtet.
Zot ruana prej te tilleve.

Krokodilli
25-10-04, 03:27
WWW.RTKLIVE.COM :wink:

KMLDNJ shpall rezultatet e mbi 90% tė vendvotimeve Zgjedhjet 2004

Kėshilli pėr Mbrojtjen e tė Drejtave dhe Lirive tė Njeriut, nė njė konferencė pėr media ka bėrė tė ditur rezultatet e mbi 90 % tė vendvotimeve, sipas tė cilave LDK ka marrė 45 %, PDK 26.5 %, AAK 8 %, ORA 6 %, PSHDK 2 %, ndėrsa partitė tjera kanė 13 % tė votave.

RTK :arrow: 24/10/2004 17:45:51

[/img]

Diana007
25-10-04, 07:16
URIME POPULLIT TE KOSOVES, SIMPATIZUSVE TE LDK-se, URIME LDK

Se kemi fitu dhe gjithmon do te fitojm.


URIME

Djal_rugove
25-10-04, 09:21
No_Name:

pse je i pa emer, pse nuk ke identitet, pse thua se nuk votoi populli???

pa emer je se te pelqe proletariati, ata nuk kan komb, atdhe, e as fe.

e di se nuk votoi populli per ty se populli ytė ashtė proletar, internacionalist.

E PĖR KOSOVĖN KA VOTUA POPULLI DHE KA FITUA MA I MIRI I POPULLIT
KUSH KA VERDIKT, KA FJALĖN.

XXL
25-10-04, 11:27
I nderuari XXL ėshtė hera e dytė qe po e fshij ketė mesazh.

Ju kisha ftuar tė jeni mė i disiplinuar.

Me nderime Bond

Ermira
25-10-04, 15:27
[list=]Ermira shkruajti:
Kodi:
[list=]Urata shkroi
Oj ER"mira" po cfare lufte bani Hashimi moj? Po vallahi luftoj dhe pregaditi rrethimin e legjendarit ADEM JASHARI dhe plot te tjereve!

Prit, deri kah fundi i ketij viti kur Carla de Ponte po i "qethte" vendimet !


Mos te te vije keq t'pakten paraqitu edhe ne rast se nuk ndihesh dhe URONA "moj" ! [/list]

Thaqi jo vetem qe dha jeten e tij per qlirimin e atdheut por dha edhe shum,gjera kurse tani shqiptareve qe ia pshtoi kryt shkojne dhe flasin!!!Pa hajde trregona urata se cili nga lideret e rrethoi apo pergaditi rethimin e legjendarit Adem Jashari aa???A ke fakte per kete ???aaa???????
Cili shkoi ne Serbi me Millosheviqin apo dan me ti pru fotot rugova si zotni me milloshin apo dan???hashimit ka pas me i lind djali e aj ka shku me luftu gjithashtu edhe ramushi e jo me milloshin -----perjete kan me met ato fakte .....Pse gjith kjo urrejtje shqiptari me shqiptar duhet me ndu gishtin ne kok edhe me mendu mir shqiptari shqiptarit pse kaq urrejtje s'na bushi mend as lufta po qka dajm na tjeter kur sa don mu shpall panvarsia vrahen njerzt!!!A eshte kjo Kosova qe dojme me hy ne europ>??????!!!!!!


Kur moj e paska dhene Thaqi jeten qe se paskam ditur une???A mos mbreme kur e ka kuptuar rezultatin e votimeve!!!!!!!!!!!!!?????[/list]po moj loqka jeme te trregoj un ty tash kur a din kur...
qather kur ti je ik se je kan ka dh...tutsh me pshtu kryt edhe je ik e kam fjalen nqs.ke qene ne luft ti a cilido nga ataa qe jane me rugoven..
Jo mbreme s'ka fitu rugova ai sado qe te jete president ai s'ka fitu sepse gjysa perqind e popullit s'ja kane dhene voten !!!!!!
Tash dije se kush edhe ku e kane dhan voten ehhehe se harrova met trregu se rugova vetem karrikes ju ka kushtu me ja dhan voten hehe!

anna
25-10-04, 15:30
urime ldk :wink:

MemphiSx
25-10-04, 16:33
[list=]Ermira shkruajti:
Kodi:
[list=]Urata shkroi
Oj ER"mira" po cfare lufte bani Hashimi moj? Po vallahi luftoj dhe pregaditi rrethimin e legjendarit ADEM JASHARI dhe plot te tjereve!

Prit, deri kah fundi i ketij viti kur Carla de Ponte po i "qethte" vendimet !


Mos te te vije keq t'pakten paraqitu edhe ne rast se nuk ndihesh dhe URONA "moj" ! [/list]

Thaqi jo vetem qe dha jeten e tij per qlirimin e atdheut por dha edhe shum,gjera kurse tani shqiptareve qe ia pshtoi kryt shkojne dhe flasin!!!Pa hajde trregona urata se cili nga lideret e rrethoi apo pergaditi rethimin e legjendarit Adem Jashari aa???A ke fakte per kete ???aaa???????
Cili shkoi ne Serbi me Millosheviqin apo dan me ti pru fotot rugova si zotni me milloshin apo dan???hashimit ka pas me i lind djali e aj ka shku me luftu gjithashtu edhe ramushi e jo me milloshin -----perjete kan me met ato fakte .....Pse gjith kjo urrejtje shqiptari me shqiptar duhet me ndu gishtin ne kok edhe me mendu mir shqiptari shqiptarit pse kaq urrejtje s'na bushi mend as lufta po qka dajm na tjeter kur sa don mu shpall panvarsia vrahen njerzt!!!A eshte kjo Kosova qe dojme me hy ne europ>??????!!!!!!


Kur moj e paska dhene Thaqi jeten qe se paskam ditur une???A mos mbreme kur e ka kuptuar rezultatin e votimeve!!!!!!!!!!!!!?????[/list]po moj loqka jeme te trregoj un ty tash kur a din kur...
qather kur ti je ik se je kan ka dh...tutsh me pshtu kryt edhe je ik e kam fjalen nqs.ke qene ne luft ti a cilido nga ataa qe jane me rugoven..
Jo mbreme s'ka fitu rugova ai sado qe te jete president ai s'ka fitu sepse gjysa perqind e popullit s'ja kane dhene voten !!!!!!
Tash dije se kush edhe ku e kane dhan voten ehhehe se harrova met trregu se rugova vetem karrikes ju ka kushtu me ja dhan voten hehe!


Ermira ju kuptoj se e keni te veshtire me pranu humbjen por ski qka bon ky eshte realiteti

Se sa ka fitu LDK-ja ska redesi hiq sepse LDK-ja eshte forca kryesore ne Kosove edhe do te jet per shum vite

blusky
25-10-04, 19:00
Urime,urime veq perpara LDK.

Gentiani
25-10-04, 19:48
Ermira, urime Foitorja e LDK-sė se shumė ke filluar tė na sillesh :lol: :lol: tek e fundit, eja se po na vyen pėr koalicion me e formuar qeverinė e forumit, por mos lyp kryeministre me tė votuar :wink: :lol: :lol:

Gentiana
26-10-04, 12:52
Urime gjith Shqiptareve Fitorja e LDK-s.

lazdrani
26-10-04, 15:59
Urime gjith Shqiptareve Fitorja e LDK-s.
Edhe ty gjithashtu Gentiana :wink:

Ermira
26-10-04, 18:34
Ermira shkruajti:
Kodi:
Urata shkroi
Oj ER"mira" po cfare lufte bani Hashimi moj? Po vallahi luftoj dhe pregaditi rrethimin e legjendarit ADEM JASHARI dhe plot te tjereve!

Prit, deri kah fundi i ketij viti kur Carla de Ponte po i "qethte" vendimet !


Mos te te vije keq t'pakten paraqitu edhe ne rast se nuk ndihesh dhe URONA "moj" !

Thaqi jo vetem qe dha jeten e tij per qlirimin e atdheut por dha edhe shum,gjera kurse tani shqiptareve qe ia pshtoi kryt shkojne dhe flasin!!!Pa hajde trregona urata se cili nga lideret e rrethoi apo pergaditi rethimin e legjendarit Adem Jashari aa???A ke fakte per kete ???aaa???????
Cili shkoi ne Serbi me Millosheviqin apo dan me ti pru fotot rugova si zotni me milloshin apo dan???hashimit ka pas me i lind djali e aj ka shku me luftu gjithashtu edhe ramushi e jo me milloshin -----perjete kan me met ato fakte .....Pse gjith kjo urrejtje shqiptari me shqiptar duhet me ndu gishtin ne kok edhe me mendu mir shqiptari shqiptarit pse kaq urrejtje s'na bushi mend as lufta po qka dajm na tjeter kur sa don mu shpall panvarsia vrahen njerzt!!!A eshte kjo Kosova qe dojme me hy ne europ>??????!!!!!!


Kur moj e paska dhene Thaqi jeten qe se paskam ditur une???A mos mbreme kur e ka kuptuar rezultatin e votimeve!!!!!!!!!!!!!?????
po moj loqka jeme te trregoj un ty tash kur a din kur...
qather kur ti je ik se je kan ka dh...tutsh me pshtu kryt edhe je ik e kam fjalen nqs.ke qene ne luft ti a cilido nga ataa qe jane me rugoven..
Jo mbreme s'ka fitu rugova ai sado qe te jete president ai s'ka fitu sepse gjysa perqind e popullit s'ja kane dhene voten !!!!!!
Tash dije se kush edhe ku e kane dhan voten ehhehe se harrova met trregu se rugova vetem karrikes ju ka kushtu me ja dhan voten hehe!Ermira ju kuptoj se e keni te veshtire me pranu humbjen por ski qka bon ky eshte realiteti

Se sa ka fitu LDK-ja ska redesi hiq sepse LDK-ja eshte forca kryesore ne Kosove edhe do te jet per shum vite
_____________


Ermira, urime Foitorja e LDK-sė se shumė ke filluar tė na sillesh tek e fundit, eja se po na vyen pėr koalicion me e formuar qeverinė e forumit, por mos lyp kryeministre me tė votuar
hahhahah o mos ta nin se ne endrra s'jam realitet asht krejt kto trragjedite qe po ndodhin ne kosov gjithqka eshte realitet apo???

Gjebraili
30-10-04, 01:14
Urime gjith Shqiptareve Fitorja e LDK-s.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

platori
30-10-04, 08:53
Urime fitorja juve te ldK .Por mu mos ma uroni se sjam me ldK.

bjondi_24
30-10-04, 11:29
krokodil me vjen mire shume se po thua se dihet se kush eshte me i madhi i Kosoves por---KU ISHTE AI I MADHI KUR NE KOSOVE U LUFTOJKE. Pas marrveshjes se Rambujes ai i madhi u kthze ne Kosove me aeroplan kurse keta tjeret u kthyen neper male,se me te vertet eshte ashtu se i madh eshte kry.etari qe e kemi,po te jet edhe 1OO vjet kryetar shteti ai Kosoven do ta lene keshtu qe eshte pa kur nje te mire tjeter.Trego pse kurr Rugova ne nje tubim apo urim te ndonje feste nuk i permen kurr deshmoret,kurr nuk shkon ti takoj ato te varri,pse a nuk e din ,nuk e di pse popullit ju kan qeroo syt e ju kan nxan veshet e po votojn per Rugoven se po te del nje histori ne shesh atehere do te bindeni,shfletoni se do ta gjeni dhe mbaj mend keta fjal tung.......[/b]

fadil
30-10-04, 12:57
Pershendetje:

Urime LDK dhe simpatizant te LDK.se Opozitaaaaaaaaaaaaaa.

per ta kuptuar se si shkon LDK.ja ne Opozit shkini dhe klikoni seper qfar Kualicioni jeni.

Gjumashja
30-10-04, 14:18
hahahahahahah po ju ma n'gjume sesa une koket Urime jau kisha bo me i pas fitu 60% se per 45% po duhet kualicion me bo ska Urime :P
edhe nime kemi me shku perpara shume qe me kete pushtet qe sa jemi kane kurr ska leviz kurgjo seq her e ma shume ma mbrapa po kthehem

Gentiani
31-10-04, 13:36
hahahahahahah po ju ma n'gjume sesa une koket Urime jau kisha bo me i pas fitu 60% se per 45% po duhet kualicion me bo ska Urime :P
edhe nime kemi me shku perpara shume qe me kete pushtet qe sa jemi kane kurr ska leviz kurgjo seq her e ma shume ma mbrapa po kthehem

Mirėmėngjezi Gjumashe! a flejte hiē a u qove ?

E kush tė ka fajė ty moj Gjumashe, qė vetėm nė gjumė je dhe nuk mundesh tė vėresh lėvizjet?! kthehu njė herė nė krahun tjetėr :wink:

MemphiSx
31-10-04, 16:04
Pershendetje:

Urime LDK dhe simpatizant te LDK.se Opozitaaaaaaaaaaaaaa.

per ta kuptuar se si shkon LDK.ja ne Opozit shkini dhe klikoni seper qfar Kualicioni jeni.Ska qka me kliku kerkush se PDK me shkije e me ORA opozite do te jete ;)

Urata
31-10-04, 16:39
Pershendetje:

Urime LDK dhe simpatizant te LDK.se Opozitaaaaaaaaaaaaaa.

per ta kuptuar se si shkon LDK.ja ne Opozit shkini dhe klikoni seper qfar Kualicioni jeni.Ska qka me kliku kerkush se PDK me shkije e me ORA opozite do te jete ;)

Kungulli nuk shkon gjithemon mbi uje nje dite fundoset, edhe deshirave FadiloroShpatoroCompanore u erdhi koha e fundosjes!
E vetmja qe u garanton dhe siguron: siguri, perkrahje dhe kthim shkive ne Kosove ishte PDK-ja, shume interesant a?!!!!

Mos t'iu vie merzi!

stina
01-11-04, 16:34
urime nime LDK:)

Gjumashja
04-11-04, 19:43
hahahahahahah po ju ma n'gjume sesa une koket Urime jau kisha bo me i pas fitu 60% se per 45% po duhet kualicion me bo ska Urime :P
edhe nime kemi me shku perpara shume qe me kete pushtet qe sa jemi kane kurr ska leviz kurgjo seq her e ma shume ma mbrapa po kthehem

Mirėmėngjezi Gjumashe! a flejte hiē a u qove ?

E kush tė ka fajė ty moj Gjumashe, qė vetėm nė gjumė je dhe nuk mundesh tė vėresh lėvizjet?! kthehu njė herė nė krahun tjetėr :wink:
Hahahaha eh more djale kontra me ty kokem volla :P mos u bazo ne vete ti

shefkiu
04-11-04, 20:27
Urime ,Urime

Uroj tė gjithė shqiptarėt e Kosovės pėr zgjedhjet ,por natyrisht Uroj nga zemra tė gjithė simpatizuesit e LDK - Kurse presidentit Rugava jetė tė gjatė .

MemphiSx
04-11-04, 20:30
Edhe disa Urime na kan arrit ne faqen kryesore te LDK-se

Po i publikojme ato Urime sepse na kan ardhe nga te gjtha trojet Shqipetare ;)Urime Fitorja e zgjedhjeve Nacionale Zotėri President, jemi krenar qe i takojme LDK-sė dhe na prinė Strategu i Shqiptarisė dhe njėherit Presidenti i Kosovės, Zotni Rugova. Zoti ju bekoftė juve antarė tė LDK-sė dhe tė gjithė simpatizantėt qė votuan pėr LDK-Kosovėn. Me respekt tė veēant : Arian Hoxhaj

Ju pershendetė Kreshniku nga Gjilani dhe ju uroj shum pėr
fitoren tuaj tė merituar. Me kėtė fitore ju i keni treguar
edhe njė herė Botes mbarė se jeni Parti e besimit,parti qe
din te udheheqė nje Shtet, njė Popull... Ju uroj shum
suksese ne ketė mandat qe ju pret perpara duke deshiruar qe
premtimet e dhėna t’i realizoni, t’a shpėtoni kėtė popull
nga gremina qe po fundoset per shkaqe ekonomike...dhashtė
Zoti qe Presidenti dhe prijėsi i Kosoves z.Rugova tė jetė
shendosh e mirė sepse nga ai dhe bashkėpuntoret e tij
presim nje te ardhme me te ndritur. Me kaq po e perfundoj
kete mesazh ... Urime Urime shum Urime LDK gjithmonė ne
zemren time .. dhe tė gjith atyre qe ia duan te miren Kosoves.
Me rrespekt shkruajti Kreshniku nga Gjilani...

Unė Ardita me familje nga Ferizaj i urojmė Presidentit
Ibrahim Rugovės, shumė pėrgėzime dhe shumė suksese per
rezultatin e arritur ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Zoti e bekoft Kosoven dhe Popullin e saj. Fitorja juaj ka qenė
kfitorja e tė gjithė Kosovarėve. Prapė shumė urime tė
sinqerta...

Pershendetje te perzemerta nga Malisheva.Pranoni urimet me te perzemerta nga unė Agroni dhe gjithe familja ime me rastin e fitores ne zgjedhjet nacionale.Edhe nje here ne kosovaret e deshmuam se e duam vendin tone,se e duam Pavaresine e Kosoves, duam qetesi ne Kosove dhe kete e deshmuam duke ia dhene voten LDK-sė, partise e cila ne vete permban njerezit me te mire te Kosoves. ZOTI eshte me ne sepse ne bejme pune te mira dhe punojme per ardhmerine e Kosoves. Gjithashtu i uroj presidentiti IBRAHIM RUGOVA rizgjedhjen President i Kosoves.

Me ket leter kemi deshire te ju urojm fitoren e LDKse ne zgjedhjet nacionale 2004. Ne emer timin dhe te disa shokeve nga Zvicrra.Jeton Nikqi.Faik Plaku. Bedri Shehu.Emrush Mehmeti.Pershendesim gjith Popullin e Kosoves.te gjithe simpatizantet e LDK-se. Urime fitoren zoti Kryetar Dr.Rugova
Zoti ju bekoft LDK. Zoti te bekoft KOSOVĖ.
tung nga skenderi jam prej vitie jam student i vitit te tretė informatikė desha me ju pershendet te gjithve juve dhe ju dua jav uroj fitoren dhe sa te eshte LDK-ja nuk do te humbim kurrrrr tung ju pershendes dhe ju dua tung
Fitorja bindėse e LDK-sė nė zgjedhjet e dyta parlamentare tė Kosovės, tė
mbajtura mė 23 tetor 2004, ėshtė rezultat i punės suaj tė madhe. Ju jemi mirėnjohės qė po na udhėheqni drejt pavarėsisė dhe demokracisė nė Kosovė dhe integrimit tė Kosovės nė perėndimin e civilizuar.
Jemi krenarė qė i pėrkasim njė organizimi qė udhėhiqet nga strategu
shqiptar, presidenti ynė i pėrjetshėm, dr. Ibrahim Rugova.
Kryesia e Degės sė LDK-sė nė Gjermani
Me gėzim tė madhė e pritėm lajmin pėr fitoren e Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Zgjedhjet parlamentare 2004.
LDK, dega nė Austri dhe nėndega nė Vjenė, Ju uron fitoren nė Zgjedhjet parlamentare 2004, si dhe uron formimin sa mė tė shpejtė tė Institucioneve tė
Kosovės!
Fitorja e LDK-sė ishte shprehje e vullnetit tė popullit tė Kosovės pėr liri, pavarėsi dhe demokraci.
Kėshilli pėr Informim i LDK-sė, dega nė Austri
Pershendetje dhe Urime e nderuar Kryesi e Forumit me te Fort te Rinis se Kosoves FR-LDK-s,pranoni pershendetjet e mia dhe urimet te perzemerta per fitoret e radhes se LDK-se. Me rrespekt te madhe Hamza Rrahmani Zheger Gjilan.

URIME FITORJA ZOTI PRESIDENT.URIME GJITH SIMPATIZUESVE TE LDK-se
Vllaznim Ferati.

ME RRESPEKT SHUM TE MADH NGA FRLDK I HANIT TE ELEZIT JU UROJM FITOREN E LDK se DHE dr.RUGOVES SI SHQIPTAR TE GJITHĖ E KEM DIT QE FITOREN SHUM BINDESE DO TA KEM NE GJITHĖ KOSOVEN SI PARTI ME E MADHJA E CILA QE SA VITE RRESHT KA DITUR DHE DO TE DIJ TA UDHEHEQ KOSOVEN DREJT SE ARDHMES SE VET EDHE NJE HER SHUM PERGEZIME NGA FRLDK HANI I ELEZIT. ME dr.RUGOVEN dhe LDK ne DREJT PAVARSIS I PERSHENDESIM GJITH SIMPATIZANTET e LDK-se urime urime urime

E Pčrgjakura Dardani, E nderuara dhe e respektuara LKD,
i nderuari dhe ipa harruari Z.President Rugova. Urime
fitoren nč zgjedhjet Nacionale 2004.Kombit Shqiptar i
urojm shum Shčndet,Fat dhe Dashuri,gjithashtu Zotit Rugova,
Zotit Daci dhe LDKs .Pčrshendetje nga Familja Hasani
nga Zürichu.

Nga ana tė Arbėreshėve tė Siqelise i urojmė Presidentit Rugovės , shumė pėrgėzime dhe shumė suksese.
Fitorja juaj ka qenė fitorja e tė gjithė vėllezėrėve Kosovarė!
Arbėreshėt gėzohen shumė, sepse ka fituar demokracia, ka fituar liria, ka fituar
shpresa nė njė tė ardhme mė e lumtur ashtu siē e meritojnė gjithė vėllezėrit tanė e Kosovės qė vetėm kanė vuajtur deri sot.
Prapė shumė urime dhe pėrqafime vėllazėrore tė sinqerta nga Arbėreshėt tė Siqelisė.
Paskal Renda ( njė arbėreshė nga Hora e Arbėreshėve – Palermo )
Kemi pritur fitore dhe fituam, fitoi LDK fitoi e gjithė Kosova.
Mė vije shumė keq qe nuk erdha ne Kosovė pėr tė votuar, se me sa po e shof unė shumė e shumė vota pėr LDK-sė kan ngelur ne Zvicėr.
Por si do qė tė jetė, urime urime urime dhe suksese nė te ardhmen.
Ju uronė, Naim Halimi ( Keca ) Ferizaj- Graubünden tė Zvicrės.
I NDERUARI PRESIDENT E NDERUARA LDK, NĖ EMĖR TĖ SHOQATES
K S "YLFETE HUMOLLI" NĖ INNSBRUCK (TIROL) TĖ AUSTRIS DHE NĖ
EMRIN TIM PERSONAL ,PĖRZEMĖRSISHT JU UROJ FITOREN E MERITUAR,
DHE NJĖHERIT JU DĖSHIROJ SHĖNDET PUN TĖ MBAR DHE ĒDO TĖ
MIR NĖ JET. NE SHQIPTARET E TIROLIT GURBETIN DO TA PĖRJETOJM
MĖ NDRYSHE KUR E DIM SE CILA PARTI UDHĖHEQ NĖ KOSOVĖ.
ME NDERIME XHEVDET MEHMETI-TIROL-AUSTRI.

Jam Premtim Maloku nga Vushtrria, nuk po e zgjati shume vetem se deshta t'ua uroj fitoren e madhe LDK-se presidentit Dr.IBRAHIM RUGOVA dhe te gjithe shqiptarėve, sepse kjo nuk eshte fitore vetem e LDK-se por e gjithe Kosoves. Edhe njehere urime dhe zoti ju bekoft per punen qė e beni nė dobi tė kombit shqiptar. URIME KOSOVE FITORJA E DEMOKRACISE.

Jam Linda nga qyteti i Gjilanit, shpreha deshiren qe t'ju uroj fitoren LIDHJES DEMOKRATIKE TE KOSOVES sepse ka qenė,eshte, dhe do te mbetet per gjithmon LDK –ja ne krye me Z.IBRAHIM RUGOVEN, ndjej nje knaqesi te veqant sepse pikerishtė ne qytetin e Gjilanit LDK-ja merr perqindjen mėte madhe te votav po ashtu edhe ne qytete tjera pershendetje per te gjithe ata qe kan qene ne bashkpunim gjate ter kohes, dhe qe ia kan dasht te miren LDK. Vetem perpara dhe ju lumt per ate qka sakrifikoni.me respekt te veqant LINDA SYLEJMANI dhe familja ime gjithashtu ...

URIME FITORJA
Ju pershendesim nga Peja dhe ju urojmė fitoren e gjashtė
tė LDK-sė. Dega e FR tė LDK-sė.

Shpresojme se do tė marrim njė pėrgjigjje nga ana e LDK.
E dashur LDK, ne emer timin dhe ne emer te Familjes sime,
ju uroj per rezultatin e arritur ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Zoti e bekoft Kosoven dhe Popullin e saj.
Me pershendetje te ngrohta
Arian Mirena - Düsseldorf, Gjermani.

Pėrshėndetje dhe urime fitoren e LDK dhe kryetarit tė saj
Dr.Ibrahim Rrugova.
Pranoni pėrshėndetjet tona nga zemra nga Shoqata rinore
Fisnikėt-Prizren.
Neve si organizat rinore shumė po na pėlqen programi i juaj
rinor tė cilin ju ekeni. Pėrshendetje tė pėrzemrta nga
Vullnetarėt e shoqatės Rinore Fisnikėt.
Dhe nje her urime zgjedhjet nacionale 2004 tė cilat ju i
meritoni.

PERSHENDETJE PRISHTINE E DR. RUGOVES -E BUKUR ISHE PRISHTINĖ POR PREJ 23 TETORIT E KE MARR NJE BUKURI FANTASTIKE - SHUME URIME GJITHE SHQIPTARVE QE KAN VOTUAR PER TE MADHIN -DR.RUGOVEN,PERSHENDETJE KENI DHE NGA FAMILJA IME 10 ANTARSHE QE JEMI QE PREJ FORMIMIT TE LDK-sė E GJER NE VDEKJE ME JU -SHUM JEMI GEZUAR PER FITOREN E LDK -GJER NE MENGJEZ S'KAM FJET SE ISHA E GEZUAR. TUNG PERSHENDETJE DHE VETEM PERPARA. Nora.
Ju pėrshėndes tė gjitheve edhe ja uroj fitoren juve dhe gjithė popullit tė Kosovės tė cilėt votuan pėr LDK-nė. Ju uroj ēdo tė mirė juve edhe Kryetarit tė Kosovės Z.Ibrahim Rugova tė cilin e adhuroj shumė... Saranda Jupolli
E SHTUNA HISTORIKE E KOSOVES
E SHTUNA ME 23 TETOR KA QEN DITA MA E LUMTUR NE JETEN TIME
DHE PIKERISHT KUR KMDLNJ NJOFTOI PER FITOREN E LDK -se. DHASHT ZOTI QE FITORJA TE KURORZOHET ME SUKSES KAM FJALEN TE NDERTOJM INSTITUCIONE TE SHKELQYESHME.
O ZOT TE FALEMI TY QE NA E FALE KETE NJERI PROFESOR DR IBRAHIM RUGOVEN
ME RESPEKT FATMIR PARDUZI - VUSHTRRI
Nje Per te gjithė, te gjithė per njė LDK. Shkelzen Ademi
ju pershendet nje ushtar i UĒK- se antar ne frldk dhe simpatizant i flakt i
LDK-se ju urojm fitoren dhe shum pergezime nga HANI I ELEZIT meqense nuk jemi fitues ne han te elezit por jem fitues ne gjithė Kosoven.Ju urojmė edhe
nje herė fitoren LDK-se dhe dr. IBRAHIM RUGOVES veq drejt fitores me te madhe duhet ta dijm se qdo her jem ka shkojm perpara pershendes gjithė
simpatizantet e LDK-sė.
Te nderuar Zonja dhe Zoteri ju pershendes dhe ju pergezoj per FITOREN
ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Me Respekte te Sinqerte Driton Alickaj
Ju pershendes te gjithve dhe ju uroj nje fitore shum shum te lumtur ta keni se ju jeni me te miret dhe e meritoni te jeni ne krye te keti kombi te shum vuajtur.
Me rrespekt te veqant ju pershendes i nderuari president Rugova jam nje
qytertar nga prishtina. Alban Gjoshi, Prishtinė, rrnoft LDK-ja
Pėrshendetje , i nderuari President dhe anėtarėsi e gjėrė !
Urimet mė tė sinqerta pėr fitoren e madhe nė kėto zgjedhje , por kjo nuk ka qenė befasi duke llogaritur se LDK-sė i prin Mbreti i Dardanisė Moderne, Dr. IBRAHIM RUGOVA, fitorja ka qenė e pakontestueshme.
Por, kėrkoj nga i nderuari, President, qė tė bėj njė pėrzgjedhje shumė tė mirė tė Ministrave tė ardhshėm dhe nė veēanti tė Kryeministrit .
Urime edhe njėherė nga
ARBEN ĒOLLAKU , absolvent i Shkencave Politike
Me falni nese ju pengoj por desha qe permes ketij mesazhi tua
uroj FITOREN E MADHE NE ZGJEDHJET PER KUVENDIN E KOSOVES , pra
edhe njeher urime. Nga familja Xhafer Fazlija nga f.Poterq i
Eperm komuna e Klines momentalish jetoj ne Sloveni.

DEGA E LDK-sė NĖ SUEDI URON DHE PĖRGĖZON PRESIDENTIN E KOSOVĖS, DR. IBRAHIM RUGOVA PĖR FITOREN MADHĖSHTORE TĖ LDK-sė NĖ ZGJEDHJET NACIONALE TĖ 23 TETORIT 2004

Populli i Kosovės edhe kėsaj rradhe tregoi pjekurinė e vet politike kur nė zgjedhjet
nacionale tė 23 tetorit 2004, besimin e vet pėr ta udhėhequr Kosovėn edhe pėr njė
mandat ia dha politikanit mė tė palodhshėm tė ēėshtjes sė Kosovės dhe strukturės mė
tė madhe, mė dinjitoze dhe mė tė shėndoshė politike nė Kosovė, Presidentit Rugova,
respektivisht Lidhjes Demokratike tė Kosovės.
Ruzhdi Krasniqi ja Uron Fitoren Presidentit Rugova Zgjedhjet
Nacionale qe i fitoj bindshem.

E nderuara kryesi , e lartemadherishmja LDK, shfrytezoj rastin qe permes ketij
mesazhi te shtrenjet t'ju uroj me urimet me te medhaja shpirterore per fitoren
bindese , gjate ketyre zgjedhjeve , dhe njekohesisht uroj qe te jemi edhe me tutje , te gjithe se bashku , ne balle te kombit dhe qeshtjes Kombetare !
Me respekt , Besnik Hoxha nga Bellanice , komuna Malisheve , me qendrim te perkohshem ne Austri !
Urime , urime dhe suksese edhe me tutje !
I nderuari dhe shumė i Rrespektuari z.President, Kosova ka filluar fitoren qysh kur keni lindur Ju, Kosova ka filluar fitoren me kyqjen Tuaj nė Politikė Kosova ka filluar fitoren e saj tė madhe me krijimin e LDK-sė Kosova ka konfirmuar kėtė fitore tė madhe edhe me votimet e djeshme. Kryesia e FR-LDK-sė Dega nė Zvicėr Ju pėrgėzon fitore e madhe tė Kosovės, fitoren e madhe tė LDK-sė.

Me falni nese ju pengoj por desha qe permes ketij mesazhi t'ua uroj FITOREN E MADHE NE ZGJEDHJET PER KUVENDIN E KOSOVES , pra edhe njeher urime.
Ju pershendes shuuuummm shummmmm ,ju uroj per fitore,jam
adhuruse e LDK-s dhe prej kur kam pas drejt vote votoj per
LDK-nė,ne faqen e internetit kam kerkuar nje vend per mesazhe
po nuk e gjeta ,andaj permes imellit desha te ju uroj fitoren,
ne familjen time 5 vet kemi drejt vote te gjith kem votu per
LDK-nė,edhe nje here ju pėrshendes dhe ju uroj fitoren,dhe i
uroj jetė te gjaaaaatttt kryetarit:Ibrahim Rugova ,e te gjithė
te tjerve(te LDK-s)nga Vushtrrija pershendetjet ma te sinqerta
nga familja Rama.

Ju pershendes me rastin e Fitores. Duke ju deshiruar punė
tė mbarė dhe ē'do tė mirė ju uron personi me aftesi te
kufizuar Sadri Bytyēi me familje nga Zvicra.

urime fitoren veq vazhdoni se mat mirėt jeni
Blerina Hoxha - Prishtinė.
Edhe pse larg Kosovės gjatė gjithe fushates zgjedhore dhe
dites se 23 tetorit ishim me ju Kosovė, me ju LDK, me ju
President i Shtetit te KOSOVĖS. Me ju popullsia e Kosoves
eshte e qete e sigurt ne te ardhmen e pavarsimit te Kosoves.
Krejt ne fund,GĖZUAR FITOREN KOSOVĖ, me ne krye LDK, dhe
arkitektin e pavaresisė te madhin IBRAHIM RUGOVA.
Daut Kabashi,pėrkohesishte ne Suedi,vijė nga komuna
e ISTOGUT,fshati TOMOC.

PERZEMERSISHT IU UROJME FITOREN NE ZGJEDHJET E SOTME NE
KOSOVE. KJO U DESHMUA EDHE NJEHERE SE LDK ESHTE BERTHAMA
E TERE KOSOVES DHE DASHT ZOTI QE DR.RUGOVA DHE TE TJERET
TE UDHEHEQIN ME KOSOVEN EDHE SHUME E SHUME VITE.
NGA FAMILJA XHEVDET DHE NEXHMIJE MUJAJ ME FEMIJET ERMALIN,
ELIREN DHE AULONIN ME VENDBANIM NE KRISTIANSAND
TE NORVEGJISE

Keni shumė urime nga familja Ismajli. Shpresojmė se do tė fitoni.
Deshtum vetėm mi pa rezultatet e LDK-sė se e dimė qė RTK-ja nuk i lajmėron rezultatet, nėse kini mundėsi me naj dėrguar pėrqindjet e LDK-sė.
Faliminderit pėr mirėkuptim.

MemphiSx
04-11-04, 20:40
Ne emailin kryesor te LDK-se na kan arritur shume letra nga te gjitha trojet Shqipetare
Disa prej tyre po i publikojme


Urime Fitorja e zgjedhjeve Nacionale Zotėri President, jemi krenar qe i takojme LDK-sė dhe na prinė Strategu i Shqiptarisė dhe njėherit Presidenti i Kosovės, Zotni Rugova. Zoti ju bekoftė juve antarė tė LDK-sė dhe tė gjithė simpatizantėt qė votuan pėr LDK-Kosovėn. Me respekt tė veēant : Arian Hoxhaj

Ju pershendetė Kreshniku nga Gjilani dhe ju uroj shum pėr
fitoren tuaj tė merituar. Me kėtė fitore ju i keni treguar
edhe njė herė Botes mbarė se jeni Parti e besimit,parti qe
din te udheheqė nje Shtet, njė Popull... Ju uroj shum
suksese ne ketė mandat qe ju pret perpara duke deshiruar qe
premtimet e dhėna t’i realizoni, t’a shpėtoni kėtė popull
nga gremina qe po fundoset per shkaqe ekonomike...dhashtė
Zoti qe Presidenti dhe prijėsi i Kosoves z.Rugova tė jetė
shendosh e mirė sepse nga ai dhe bashkėpuntoret e tij
presim nje te ardhme me te ndritur. Me kaq po e perfundoj
kete mesazh ... Urime Urime shum Urime LDK gjithmonė ne
zemren time .. dhe tė gjith atyre qe ia duan te miren Kosoves.
Me rrespekt shkruajti Kreshniku nga Gjilani...

Unė Ardita me familje nga Ferizaj i urojmė Presidentit
Ibrahim Rugovės, shumė pėrgėzime dhe shumė suksese per
rezultatin e arritur ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Zoti e bekoft Kosoven dhe Popullin e saj. Fitorja juaj ka qenė
kfitorja e tė gjithė Kosovarėve. Prapė shumė urime tė
sinqerta...

Pershendetje te perzemerta nga Malisheva.Pranoni urimet me te perzemerta nga unė Agroni dhe gjithe familja ime me rastin e fitores ne zgjedhjet nacionale.Edhe nje here ne kosovaret e deshmuam se e duam vendin tone,se e duam Pavaresine e Kosoves, duam qetesi ne Kosove dhe kete e deshmuam duke ia dhene voten LDK-sė, partise e cila ne vete permban njerezit me te mire te Kosoves. ZOTI eshte me ne sepse ne bejme pune te mira dhe punojme per ardhmerine e Kosoves. Gjithashtu i uroj presidentiti IBRAHIM RUGOVA rizgjedhjen President i Kosoves.

Me ket leter kemi deshire te ju urojm fitoren e LDKse ne zgjedhjet nacionale 2004. Ne emer timin dhe te disa shokeve nga Zvicrra.Jeton Nikqi.Faik Plaku. Bedri Shehu.Emrush Mehmeti.Pershendesim gjith Popullin e Kosoves.te gjithe simpatizantet e LDK-se. Urime fitoren zoti Kryetar Dr.Rugova
Zoti ju bekoft LDK. Zoti te bekoft KOSOVĖ.
tung nga skenderi jam prej vitie jam student i vitit te tretė informatikė desha me ju pershendet te gjithve juve dhe ju dua jav uroj fitoren dhe sa te eshte LDK-ja nuk do te humbim kurrrrr tung ju pershendes dhe ju dua tung
Fitorja bindėse e LDK-sė nė zgjedhjet e dyta parlamentare tė Kosovės, tė
mbajtura mė 23 tetor 2004, ėshtė rezultat i punės suaj tė madhe. Ju jemi mirėnjohės qė po na udhėheqni drejt pavarėsisė dhe demokracisė nė Kosovė dhe integrimit tė Kosovės nė perėndimin e civilizuar.
Jemi krenarė qė i pėrkasim njė organizimi qė udhėhiqet nga strategu
shqiptar, presidenti ynė i pėrjetshėm, dr. Ibrahim Rugova.
Kryesia e Degės sė LDK-sė nė Gjermani
Me gėzim tė madhė e pritėm lajmin pėr fitoren e Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Zgjedhjet parlamentare 2004.
LDK, dega nė Austri dhe nėndega nė Vjenė, Ju uron fitoren nė Zgjedhjet parlamentare 2004, si dhe uron formimin sa mė tė shpejtė tė Institucioneve tė
Kosovės!
Fitorja e LDK-sė ishte shprehje e vullnetit tė popullit tė Kosovės pėr liri, pavarėsi dhe demokraci.
Kėshilli pėr Informim i LDK-sė, dega nė Austri
Pershendetje dhe Urime e nderuar Kryesi e Forumit me te Fort te Rinis se Kosoves FR-LDK-s,pranoni pershendetjet e mia dhe urimet te perzemerta per fitoret e radhes se LDK-se. Me rrespekt te madhe Hamza Rrahmani Zheger Gjilan.

URIME FITORJA ZOTI PRESIDENT.URIME GJITH SIMPATIZUESVE TE LDK-se
Vllaznim Ferati.

ME RRESPEKT SHUM TE MADH NGA FRLDK I HANIT TE ELEZIT JU UROJM FITOREN E LDK se DHE dr.RUGOVES SI SHQIPTAR TE GJITHĖ E KEM DIT QE FITOREN SHUM BINDESE DO TA KEM NE GJITHĖ KOSOVEN SI PARTI ME E MADHJA E CILA QE SA VITE RRESHT KA DITUR DHE DO TE DIJ TA UDHEHEQ KOSOVEN DREJT SE ARDHMES SE VET EDHE NJE HER SHUM PERGEZIME NGA FRLDK HANI I ELEZIT. ME dr.RUGOVEN dhe LDK ne DREJT PAVARSIS I PERSHENDESIM GJITH SIMPATIZANTET e LDK-se urime urime urime

E Pčrgjakura Dardani, E nderuara dhe e respektuara LKD,
i nderuari dhe ipa harruari Z.President Rugova. Urime
fitoren nč zgjedhjet Nacionale 2004.Kombit Shqiptar i
urojm shum Shčndet,Fat dhe Dashuri,gjithashtu Zotit Rugova,
Zotit Daci dhe LDKs .Pčrshendetje nga Familja Hasani
nga Zürichu.

Nga ana tė Arbėreshėve tė Siqelise i urojmė Presidentit Rugovės , shumė pėrgėzime dhe shumė suksese.
Fitorja juaj ka qenė fitorja e tė gjithė vėllezėrėve Kosovarė!
Arbėreshėt gėzohen shumė, sepse ka fituar demokracia, ka fituar liria, ka fituar
shpresa nė njė tė ardhme mė e lumtur ashtu siē e meritojnė gjithė vėllezėrit tanė e Kosovės qė vetėm kanė vuajtur deri sot.
Prapė shumė urime dhe pėrqafime vėllazėrore tė sinqerta nga Arbėreshėt tė Siqelisė.
Paskal Renda ( njė arbėreshė nga Hora e Arbėreshėve – Palermo )
Kemi pritur fitore dhe fituam, fitoi LDK fitoi e gjithė Kosova.
Mė vije shumė keq qe nuk erdha ne Kosovė pėr tė votuar, se me sa po e shof unė shumė e shumė vota pėr LDK-sė kan ngelur ne Zvicėr.
Por si do qė tė jetė, urime urime urime dhe suksese nė te ardhmen.
Ju uronė, Naim Halimi ( Keca ) Ferizaj- Graubünden tė Zvicrės.
I NDERUARI PRESIDENT E NDERUARA LDK, NĖ EMĖR TĖ SHOQATES
K S "YLFETE HUMOLLI" NĖ INNSBRUCK (TIROL) TĖ AUSTRIS DHE NĖ
EMRIN TIM PERSONAL ,PĖRZEMĖRSISHT JU UROJ FITOREN E MERITUAR,
DHE NJĖHERIT JU DĖSHIROJ SHĖNDET PUN TĖ MBAR DHE ĒDO TĖ
MIR NĖ JET. NE SHQIPTARET E TIROLIT GURBETIN DO TA PĖRJETOJM
MĖ NDRYSHE KUR E DIM SE CILA PARTI UDHĖHEQ NĖ KOSOVĖ.
ME NDERIME XHEVDET MEHMETI-TIROL-AUSTRI.

Jam Premtim Maloku nga Vushtrria, nuk po e zgjati shume vetem se deshta t'ua uroj fitoren e madhe LDK-se presidentit Dr.IBRAHIM RUGOVA dhe te gjithe shqiptarėve, sepse kjo nuk eshte fitore vetem e LDK-se por e gjithe Kosoves. Edhe njehere urime dhe zoti ju bekoft per punen qė e beni nė dobi tė kombit shqiptar. URIME KOSOVE FITORJA E DEMOKRACISE.

Jam Linda nga qyteti i Gjilanit, shpreha deshiren qe t'ju uroj fitoren LIDHJES DEMOKRATIKE TE KOSOVES sepse ka qenė,eshte, dhe do te mbetet per gjithmon LDK –ja ne krye me Z.IBRAHIM RUGOVEN, ndjej nje knaqesi te veqant sepse pikerishtė ne qytetin e Gjilanit LDK-ja merr perqindjen mėte madhe te votav po ashtu edhe ne qytete tjera pershendetje per te gjithe ata qe kan qene ne bashkpunim gjate ter kohes, dhe qe ia kan dasht te miren LDK. Vetem perpara dhe ju lumt per ate qka sakrifikoni.me respekt te veqant LINDA SYLEJMANI dhe familja ime gjithashtu ...

URIME FITORJA
Ju pershendesim nga Peja dhe ju urojmė fitoren e gjashtė
tė LDK-sė. Dega e FR tė LDK-sė.

Shpresojme se do tė marrim njė pėrgjigjje nga ana e LDK.
E dashur LDK, ne emer timin dhe ne emer te Familjes sime,
ju uroj per rezultatin e arritur ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Zoti e bekoft Kosoven dhe Popullin e saj.
Me pershendetje te ngrohta
Arian Mirena - Düsseldorf, Gjermani.

Pėrshėndetje dhe urime fitoren e LDK dhe kryetarit tė saj
Dr.Ibrahim Rrugova.
Pranoni pėrshėndetjet tona nga zemra nga Shoqata rinore
Fisnikėt-Prizren.
Neve si organizat rinore shumė po na pėlqen programi i juaj
rinor tė cilin ju ekeni. Pėrshendetje tė pėrzemrta nga
Vullnetarėt e shoqatės Rinore Fisnikėt.
Dhe nje her urime zgjedhjet nacionale 2004 tė cilat ju i
meritoni.

PERSHENDETJE PRISHTINE E DR. RUGOVES -E BUKUR ISHE PRISHTINĖ POR PREJ 23 TETORIT E KE MARR NJE BUKURI FANTASTIKE - SHUME URIME GJITHE SHQIPTARVE QE KAN VOTUAR PER TE MADHIN -DR.RUGOVEN,PERSHENDETJE KENI DHE NGA FAMILJA IME 10 ANTARSHE QE JEMI QE PREJ FORMIMIT TE LDK-sė E GJER NE VDEKJE ME JU -SHUM JEMI GEZUAR PER FITOREN E LDK -GJER NE MENGJEZ S'KAM FJET SE ISHA E GEZUAR. TUNG PERSHENDETJE DHE VETEM PERPARA. Nora.
Ju pėrshėndes tė gjitheve edhe ja uroj fitoren juve dhe gjithė popullit tė Kosovės tė cilėt votuan pėr LDK-nė. Ju uroj ēdo tė mirė juve edhe Kryetarit tė Kosovės Z.Ibrahim Rugova tė cilin e adhuroj shumė... Saranda Jupolli
E SHTUNA HISTORIKE E KOSOVES
E SHTUNA ME 23 TETOR KA QEN DITA MA E LUMTUR NE JETEN TIME
DHE PIKERISHT KUR KMDLNJ NJOFTOI PER FITOREN E LDK -se. DHASHT ZOTI QE FITORJA TE KURORZOHET ME SUKSES KAM FJALEN TE NDERTOJM INSTITUCIONE TE SHKELQYESHME.
O ZOT TE FALEMI TY QE NA E FALE KETE NJERI PROFESOR DR IBRAHIM RUGOVEN
ME RESPEKT FATMIR PARDUZI - VUSHTRRI
Nje Per te gjithė, te gjithė per njė LDK. Shkelzen Ademi
ju pershendet nje ushtar i UĒK- se antar ne frldk dhe simpatizant i flakt i
LDK-se ju urojm fitoren dhe shum pergezime nga HANI I ELEZIT meqense nuk jemi fitues ne han te elezit por jem fitues ne gjithė Kosoven.Ju urojmė edhe
nje herė fitoren LDK-se dhe dr. IBRAHIM RUGOVES veq drejt fitores me te madhe duhet ta dijm se qdo her jem ka shkojm perpara pershendes gjithė
simpatizantet e LDK-sė.
Te nderuar Zonja dhe Zoteri ju pershendes dhe ju pergezoj per FITOREN
ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Me Respekte te Sinqerte Driton Alickaj
Ju pershendes te gjithve dhe ju uroj nje fitore shum shum te lumtur ta keni se ju jeni me te miret dhe e meritoni te jeni ne krye te keti kombi te shum vuajtur.
Me rrespekt te veqant ju pershendes i nderuari president Rugova jam nje
qytertar nga prishtina. Alban Gjoshi, Prishtinė, rrnoft LDK-ja
Pėrshendetje , i nderuari President dhe anėtarėsi e gjėrė !
Urimet mė tė sinqerta pėr fitoren e madhe nė kėto zgjedhje , por kjo nuk ka qenė befasi duke llogaritur se LDK-sė i prin Mbreti i Dardanisė Moderne, Dr. IBRAHIM RUGOVA, fitorja ka qenė e pakontestueshme.
Por, kėrkoj nga i nderuari, President, qė tė bėj njė pėrzgjedhje shumė tė mirė tė Ministrave tė ardhshėm dhe nė veēanti tė Kryeministrit .
Urime edhe njėherė nga
ARBEN ĒOLLAKU , absolvent i Shkencave Politike
Me falni nese ju pengoj por desha qe permes ketij mesazhi tua
uroj FITOREN E MADHE NE ZGJEDHJET PER KUVENDIN E KOSOVES , pra
edhe njeher urime. Nga familja Xhafer Fazlija nga f.Poterq i
Eperm komuna e Klines momentalish jetoj ne Sloveni.

DEGA E LDK-sė NĖ SUEDI URON DHE PĖRGĖZON PRESIDENTIN E KOSOVĖS, DR. IBRAHIM RUGOVA PĖR FITOREN MADHĖSHTORE TĖ LDK-sė NĖ ZGJEDHJET NACIONALE TĖ 23 TETORIT 2004

Populli i Kosovės edhe kėsaj rradhe tregoi pjekurinė e vet politike kur nė zgjedhjet
nacionale tė 23 tetorit 2004, besimin e vet pėr ta udhėhequr Kosovėn edhe pėr njė
mandat ia dha politikanit mė tė palodhshėm tė ēėshtjes sė Kosovės dhe strukturės mė
tė madhe, mė dinjitoze dhe mė tė shėndoshė politike nė Kosovė, Presidentit Rugova,
respektivisht Lidhjes Demokratike tė Kosovės.
Ruzhdi Krasniqi ja Uron Fitoren Presidentit Rugova Zgjedhjet
Nacionale qe i fitoj bindshem.

E nderuara kryesi , e lartemadherishmja LDK, shfrytezoj rastin qe permes ketij
mesazhi te shtrenjet t'ju uroj me urimet me te medhaja shpirterore per fitoren
bindese , gjate ketyre zgjedhjeve , dhe njekohesisht uroj qe te jemi edhe me tutje , te gjithe se bashku , ne balle te kombit dhe qeshtjes Kombetare !
Me respekt , Besnik Hoxha nga Bellanice , komuna Malisheve , me qendrim te perkohshem ne Austri !
Urime , urime dhe suksese edhe me tutje !
I nderuari dhe shumė i Rrespektuari z.President, Kosova ka filluar fitoren qysh kur keni lindur Ju, Kosova ka filluar fitoren me kyqjen Tuaj nė Politikė Kosova ka filluar fitoren e saj tė madhe me krijimin e LDK-sė Kosova ka konfirmuar kėtė fitore tė madhe edhe me votimet e djeshme. Kryesia e FR-LDK-sė Dega nė Zvicėr Ju pėrgėzon fitore e madhe tė Kosovės, fitoren e madhe tė LDK-sė.

Me falni nese ju pengoj por desha qe permes ketij mesazhi t'ua uroj FITOREN E MADHE NE ZGJEDHJET PER KUVENDIN E KOSOVES , pra edhe njeher urime.
Ju pershendes shuuuummm shummmmm ,ju uroj per fitore,jam
adhuruse e LDK-s dhe prej kur kam pas drejt vote votoj per
LDK-nė,ne faqen e internetit kam kerkuar nje vend per mesazhe
po nuk e gjeta ,andaj permes imellit desha te ju uroj fitoren,
ne familjen time 5 vet kemi drejt vote te gjith kem votu per
LDK-nė,edhe nje here ju pėrshendes dhe ju uroj fitoren,dhe i
uroj jetė te gjaaaaatttt kryetarit:Ibrahim Rugova ,e te gjithė
te tjerve(te LDK-s)nga Vushtrrija pershendetjet ma te sinqerta
nga familja Rama.

Ju pershendes me rastin e Fitores. Duke ju deshiruar punė
tė mbarė dhe ē'do tė mirė ju uron personi me aftesi te
kufizuar Sadri Bytyēi me familje nga Zvicra.

urime fitoren veq vazhdoni se mat mirėt jeni
Blerina Hoxha - Prishtinė.
Edhe pse larg Kosovės gjatė gjithe fushates zgjedhore dhe
dites se 23 tetorit ishim me ju Kosovė, me ju LDK, me ju
President i Shtetit te KOSOVĖS. Me ju popullsia e Kosoves
eshte e qete e sigurt ne te ardhmen e pavarsimit te Kosoves.
Krejt ne fund,GĖZUAR FITOREN KOSOVĖ, me ne krye LDK, dhe
arkitektin e pavaresisė te madhin IBRAHIM RUGOVA.
Daut Kabashi,pėrkohesishte ne Suedi,vijė nga komuna
e ISTOGUT,fshati TOMOC.

PERZEMERSISHT IU UROJME FITOREN NE ZGJEDHJET E SOTME NE
KOSOVE. KJO U DESHMUA EDHE NJEHERE SE LDK ESHTE BERTHAMA
E TERE KOSOVES DHE DASHT ZOTI QE DR.RUGOVA DHE TE TJERET
TE UDHEHEQIN ME KOSOVEN EDHE SHUME E SHUME VITE.
NGA FAMILJA XHEVDET DHE NEXHMIJE MUJAJ ME FEMIJET ERMALIN,
ELIREN DHE AULONIN ME VENDBANIM NE KRISTIANSAND
TE NORVEGJISE

Keni shumė urime nga familja Ismajli. Shpresojmė se do tė fitoni.
Deshtum vetėm mi pa rezultatet e LDK-sė se e dimė qė RTK-ja nuk i lajmėron rezultatet, nėse kini mundėsi me naj dėrguar pėrqindjet e LDK-sė.
Faliminderit pėr mirėkuptim.

MemphiSx
04-11-04, 20:44
Ne emailin kryesor te LDK-se na kan arritur shume letra nga te gjitha trojet Shqipetare
Disa prej tyre po i publikojme


Urime Fitorja e zgjedhjeve Nacionale Zotėri President, jemi krenar qe i takojme LDK-sė dhe na prinė Strategu i Shqiptarisė dhe njėherit Presidenti i Kosovės, Zotni Rugova. Zoti ju bekoftė juve antarė tė LDK-sė dhe tė gjithė simpatizantėt qė votuan pėr LDK-Kosovėn. Me respekt tė veēant : Arian Hoxhaj

Ju pershendetė Kreshniku nga Gjilani dhe ju uroj shum pėr
fitoren tuaj tė merituar. Me kėtė fitore ju i keni treguar
edhe njė herė Botes mbarė se jeni Parti e besimit,parti qe
din te udheheqė nje Shtet, njė Popull... Ju uroj shum
suksese ne ketė mandat qe ju pret perpara duke deshiruar qe
premtimet e dhėna t’i realizoni, t’a shpėtoni kėtė popull
nga gremina qe po fundoset per shkaqe ekonomike...dhashtė
Zoti qe Presidenti dhe prijėsi i Kosoves z.Rugova tė jetė
shendosh e mirė sepse nga ai dhe bashkėpuntoret e tij
presim nje te ardhme me te ndritur. Me kaq po e perfundoj
kete mesazh ... Urime Urime shum Urime LDK gjithmonė ne
zemren time .. dhe tė gjith atyre qe ia duan te miren Kosoves.
Me rrespekt shkruajti Kreshniku nga Gjilani...

Unė Ardita me familje nga Ferizaj i urojmė Presidentit
Ibrahim Rugovės, shumė pėrgėzime dhe shumė suksese per
rezultatin e arritur ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Zoti e bekoft Kosoven dhe Popullin e saj. Fitorja juaj ka qenė
kfitorja e tė gjithė Kosovarėve. Prapė shumė urime tė
sinqerta...

Pershendetje te perzemerta nga Malisheva.Pranoni urimet me te perzemerta nga unė Agroni dhe gjithe familja ime me rastin e fitores ne zgjedhjet nacionale.Edhe nje here ne kosovaret e deshmuam se e duam vendin tone,se e duam Pavaresine e Kosoves, duam qetesi ne Kosove dhe kete e deshmuam duke ia dhene voten LDK-sė, partise e cila ne vete permban njerezit me te mire te Kosoves. ZOTI eshte me ne sepse ne bejme pune te mira dhe punojme per ardhmerine e Kosoves. Gjithashtu i uroj presidentiti IBRAHIM RUGOVA rizgjedhjen President i Kosoves.

Me ket leter kemi deshire te ju urojm fitoren e LDKse ne zgjedhjet nacionale 2004. Ne emer timin dhe te disa shokeve nga Zvicrra.Jeton Nikqi.Faik Plaku. Bedri Shehu.Emrush Mehmeti.Pershendesim gjith Popullin e Kosoves.te gjithe simpatizantet e LDK-se. Urime fitoren zoti Kryetar Dr.Rugova
Zoti ju bekoft LDK. Zoti te bekoft KOSOVĖ.
tung nga skenderi jam prej vitie jam student i vitit te tretė informatikė desha me ju pershendet te gjithve juve dhe ju dua jav uroj fitoren dhe sa te eshte LDK-ja nuk do te humbim kurrrrr tung ju pershendes dhe ju dua tung
Fitorja bindėse e LDK-sė nė zgjedhjet e dyta parlamentare tė Kosovės, tė
mbajtura mė 23 tetor 2004, ėshtė rezultat i punės suaj tė madhe. Ju jemi mirėnjohės qė po na udhėheqni drejt pavarėsisė dhe demokracisė nė Kosovė dhe integrimit tė Kosovės nė perėndimin e civilizuar.
Jemi krenarė qė i pėrkasim njė organizimi qė udhėhiqet nga strategu
shqiptar, presidenti ynė i pėrjetshėm, dr. Ibrahim Rugova.
Kryesia e Degės sė LDK-sė nė Gjermani
Me gėzim tė madhė e pritėm lajmin pėr fitoren e Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Zgjedhjet parlamentare 2004.
LDK, dega nė Austri dhe nėndega nė Vjenė, Ju uron fitoren nė Zgjedhjet parlamentare 2004, si dhe uron formimin sa mė tė shpejtė tė Institucioneve tė
Kosovės!
Fitorja e LDK-sė ishte shprehje e vullnetit tė popullit tė Kosovės pėr liri, pavarėsi dhe demokraci.
Kėshilli pėr Informim i LDK-sė, dega nė Austri
Pershendetje dhe Urime e nderuar Kryesi e Forumit me te Fort te Rinis se Kosoves FR-LDK-s,pranoni pershendetjet e mia dhe urimet te perzemerta per fitoret e radhes se LDK-se. Me rrespekt te madhe Hamza Rrahmani Zheger Gjilan.

URIME FITORJA ZOTI PRESIDENT.URIME GJITH SIMPATIZUESVE TE LDK-se
Vllaznim Ferati.

ME RRESPEKT SHUM TE MADH NGA FRLDK I HANIT TE ELEZIT JU UROJM FITOREN E LDK se DHE dr.RUGOVES SI SHQIPTAR TE GJITHĖ E KEM DIT QE FITOREN SHUM BINDESE DO TA KEM NE GJITHĖ KOSOVEN SI PARTI ME E MADHJA E CILA QE SA VITE RRESHT KA DITUR DHE DO TE DIJ TA UDHEHEQ KOSOVEN DREJT SE ARDHMES SE VET EDHE NJE HER SHUM PERGEZIME NGA FRLDK HANI I ELEZIT. ME dr.RUGOVEN dhe LDK ne DREJT PAVARSIS I PERSHENDESIM GJITH SIMPATIZANTET e LDK-se urime urime urime

E Pčrgjakura Dardani, E nderuara dhe e respektuara LKD,
i nderuari dhe ipa harruari Z.President Rugova. Urime
fitoren nč zgjedhjet Nacionale 2004.Kombit Shqiptar i
urojm shum Shčndet,Fat dhe Dashuri,gjithashtu Zotit Rugova,
Zotit Daci dhe LDKs .Pčrshendetje nga Familja Hasani
nga Zürichu.

Nga ana tė Arbėreshėve tė Siqelise i urojmė Presidentit Rugovės , shumė pėrgėzime dhe shumė suksese.
Fitorja juaj ka qenė fitorja e tė gjithė vėllezėrėve Kosovarė!
Arbėreshėt gėzohen shumė, sepse ka fituar demokracia, ka fituar liria, ka fituar
shpresa nė njė tė ardhme mė e lumtur ashtu siē e meritojnė gjithė vėllezėrit tanė e Kosovės qė vetėm kanė vuajtur deri sot.
Prapė shumė urime dhe pėrqafime vėllazėrore tė sinqerta nga Arbėreshėt tė Siqelisė.
Paskal Renda ( njė arbėreshė nga Hora e Arbėreshėve – Palermo )
Kemi pritur fitore dhe fituam, fitoi LDK fitoi e gjithė Kosova.
Mė vije shumė keq qe nuk erdha ne Kosovė pėr tė votuar, se me sa po e shof unė shumė e shumė vota pėr LDK-sė kan ngelur ne Zvicėr.
Por si do qė tė jetė, urime urime urime dhe suksese nė te ardhmen.
Ju uronė, Naim Halimi ( Keca ) Ferizaj- Graubünden tė Zvicrės.
I NDERUARI PRESIDENT E NDERUARA LDK, NĖ EMĖR TĖ SHOQATES
K S "YLFETE HUMOLLI" NĖ INNSBRUCK (TIROL) TĖ AUSTRIS DHE NĖ
EMRIN TIM PERSONAL ,PĖRZEMĖRSISHT JU UROJ FITOREN E MERITUAR,
DHE NJĖHERIT JU DĖSHIROJ SHĖNDET PUN TĖ MBAR DHE ĒDO TĖ
MIR NĖ JET. NE SHQIPTARET E TIROLIT GURBETIN DO TA PĖRJETOJM
MĖ NDRYSHE KUR E DIM SE CILA PARTI UDHĖHEQ NĖ KOSOVĖ.
ME NDERIME XHEVDET MEHMETI-TIROL-AUSTRI.

Jam Premtim Maloku nga Vushtrria, nuk po e zgjati shume vetem se deshta t'ua uroj fitoren e madhe LDK-se presidentit Dr.IBRAHIM RUGOVA dhe te gjithe shqiptarėve, sepse kjo nuk eshte fitore vetem e LDK-se por e gjithe Kosoves. Edhe njehere urime dhe zoti ju bekoft per punen qė e beni nė dobi tė kombit shqiptar. URIME KOSOVE FITORJA E DEMOKRACISE.

Jam Linda nga qyteti i Gjilanit, shpreha deshiren qe t'ju uroj fitoren LIDHJES DEMOKRATIKE TE KOSOVES sepse ka qenė,eshte, dhe do te mbetet per gjithmon LDK –ja ne krye me Z.IBRAHIM RUGOVEN, ndjej nje knaqesi te veqant sepse pikerishtė ne qytetin e Gjilanit LDK-ja merr perqindjen mėte madhe te votav po ashtu edhe ne qytete tjera pershendetje per te gjithe ata qe kan qene ne bashkpunim gjate ter kohes, dhe qe ia kan dasht te miren LDK. Vetem perpara dhe ju lumt per ate qka sakrifikoni.me respekt te veqant LINDA SYLEJMANI dhe familja ime gjithashtu ...

URIME FITORJA
Ju pershendesim nga Peja dhe ju urojmė fitoren e gjashtė
tė LDK-sė. Dega e FR tė LDK-sė.

Shpresojme se do tė marrim njė pėrgjigjje nga ana e LDK.
E dashur LDK, ne emer timin dhe ne emer te Familjes sime,
ju uroj per rezultatin e arritur ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Zoti e bekoft Kosoven dhe Popullin e saj.
Me pershendetje te ngrohta
Arian Mirena - Düsseldorf, Gjermani.

Pėrshėndetje dhe urime fitoren e LDK dhe kryetarit tė saj
Dr.Ibrahim Rrugova.
Pranoni pėrshėndetjet tona nga zemra nga Shoqata rinore
Fisnikėt-Prizren.
Neve si organizat rinore shumė po na pėlqen programi i juaj
rinor tė cilin ju ekeni. Pėrshendetje tė pėrzemrta nga
Vullnetarėt e shoqatės Rinore Fisnikėt.
Dhe nje her urime zgjedhjet nacionale 2004 tė cilat ju i
meritoni.

PERSHENDETJE PRISHTINE E DR. RUGOVES -E BUKUR ISHE PRISHTINĖ POR PREJ 23 TETORIT E KE MARR NJE BUKURI FANTASTIKE - SHUME URIME GJITHE SHQIPTARVE QE KAN VOTUAR PER TE MADHIN -DR.RUGOVEN,PERSHENDETJE KENI DHE NGA FAMILJA IME 10 ANTARSHE QE JEMI QE PREJ FORMIMIT TE LDK-sė E GJER NE VDEKJE ME JU -SHUM JEMI GEZUAR PER FITOREN E LDK -GJER NE MENGJEZ S'KAM FJET SE ISHA E GEZUAR. TUNG PERSHENDETJE DHE VETEM PERPARA. Nora.
Ju pėrshėndes tė gjitheve edhe ja uroj fitoren juve dhe gjithė popullit tė Kosovės tė cilėt votuan pėr LDK-nė. Ju uroj ēdo tė mirė juve edhe Kryetarit tė Kosovės Z.Ibrahim Rugova tė cilin e adhuroj shumė... Saranda Jupolli
E SHTUNA HISTORIKE E KOSOVES
E SHTUNA ME 23 TETOR KA QEN DITA MA E LUMTUR NE JETEN TIME
DHE PIKERISHT KUR KMDLNJ NJOFTOI PER FITOREN E LDK -se. DHASHT ZOTI QE FITORJA TE KURORZOHET ME SUKSES KAM FJALEN TE NDERTOJM INSTITUCIONE TE SHKELQYESHME.
O ZOT TE FALEMI TY QE NA E FALE KETE NJERI PROFESOR DR IBRAHIM RUGOVEN
ME RESPEKT FATMIR PARDUZI - VUSHTRRI
Nje Per te gjithė, te gjithė per njė LDK. Shkelzen Ademi
ju pershendet nje ushtar i UĒK- se antar ne frldk dhe simpatizant i flakt i
LDK-se ju urojm fitoren dhe shum pergezime nga HANI I ELEZIT meqense nuk jemi fitues ne han te elezit por jem fitues ne gjithė Kosoven.Ju urojmė edhe
nje herė fitoren LDK-se dhe dr. IBRAHIM RUGOVES veq drejt fitores me te madhe duhet ta dijm se qdo her jem ka shkojm perpara pershendes gjithė
simpatizantet e LDK-sė.
Te nderuar Zonja dhe Zoteri ju pershendes dhe ju pergezoj per FITOREN
ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Me Respekte te Sinqerte Driton Alickaj
Ju pershendes te gjithve dhe ju uroj nje fitore shum shum te lumtur ta keni se ju jeni me te miret dhe e meritoni te jeni ne krye te keti kombi te shum vuajtur.
Me rrespekt te veqant ju pershendes i nderuari president Rugova jam nje
qytertar nga prishtina. Alban Gjoshi, Prishtinė, rrnoft LDK-ja
Pėrshendetje , i nderuari President dhe anėtarėsi e gjėrė !
Urimet mė tė sinqerta pėr fitoren e madhe nė kėto zgjedhje , por kjo nuk ka qenė befasi duke llogaritur se LDK-sė i prin Mbreti i Dardanisė Moderne, Dr. IBRAHIM RUGOVA, fitorja ka qenė e pakontestueshme.
Por, kėrkoj nga i nderuari, President, qė tė bėj njė pėrzgjedhje shumė tė mirė tė Ministrave tė ardhshėm dhe nė veēanti tė Kryeministrit .
Urime edhe njėherė nga
ARBEN ĒOLLAKU , absolvent i Shkencave Politike
Me falni nese ju pengoj por desha qe permes ketij mesazhi tua
uroj FITOREN E MADHE NE ZGJEDHJET PER KUVENDIN E KOSOVES , pra
edhe njeher urime. Nga familja Xhafer Fazlija nga f.Poterq i
Eperm komuna e Klines momentalish jetoj ne Sloveni.

DEGA E LDK-sė NĖ SUEDI URON DHE PĖRGĖZON PRESIDENTIN E KOSOVĖS, DR. IBRAHIM RUGOVA PĖR FITOREN MADHĖSHTORE TĖ LDK-sė NĖ ZGJEDHJET NACIONALE TĖ 23 TETORIT 2004

Populli i Kosovės edhe kėsaj rradhe tregoi pjekurinė e vet politike kur nė zgjedhjet
nacionale tė 23 tetorit 2004, besimin e vet pėr ta udhėhequr Kosovėn edhe pėr njė
mandat ia dha politikanit mė tė palodhshėm tė ēėshtjes sė Kosovės dhe strukturės mė
tė madhe, mė dinjitoze dhe mė tė shėndoshė politike nė Kosovė, Presidentit Rugova,
respektivisht Lidhjes Demokratike tė Kosovės.
Ruzhdi Krasniqi ja Uron Fitoren Presidentit Rugova Zgjedhjet
Nacionale qe i fitoj bindshem.

E nderuara kryesi , e lartemadherishmja LDK, shfrytezoj rastin qe permes ketij
mesazhi te shtrenjet t'ju uroj me urimet me te medhaja shpirterore per fitoren
bindese , gjate ketyre zgjedhjeve , dhe njekohesisht uroj qe te jemi edhe me tutje , te gjithe se bashku , ne balle te kombit dhe qeshtjes Kombetare !
Me respekt , Besnik Hoxha nga Bellanice , komuna Malisheve , me qendrim te perkohshem ne Austri !
Urime , urime dhe suksese edhe me tutje !
I nderuari dhe shumė i Rrespektuari z.President, Kosova ka filluar fitoren qysh kur keni lindur Ju, Kosova ka filluar fitoren me kyqjen Tuaj nė Politikė Kosova ka filluar fitoren e saj tė madhe me krijimin e LDK-sė Kosova ka konfirmuar kėtė fitore tė madhe edhe me votimet e djeshme. Kryesia e FR-LDK-sė Dega nė Zvicėr Ju pėrgėzon fitore e madhe tė Kosovės, fitoren e madhe tė LDK-sė.

Me falni nese ju pengoj por desha qe permes ketij mesazhi t'ua uroj FITOREN E MADHE NE ZGJEDHJET PER KUVENDIN E KOSOVES , pra edhe njeher urime.
Ju pershendes shuuuummm shummmmm ,ju uroj per fitore,jam
adhuruse e LDK-s dhe prej kur kam pas drejt vote votoj per
LDK-nė,ne faqen e internetit kam kerkuar nje vend per mesazhe
po nuk e gjeta ,andaj permes imellit desha te ju uroj fitoren,
ne familjen time 5 vet kemi drejt vote te gjith kem votu per
LDK-nė,edhe nje here ju pėrshendes dhe ju uroj fitoren,dhe i
uroj jetė te gjaaaaatttt kryetarit:Ibrahim Rugova ,e te gjithė
te tjerve(te LDK-s)nga Vushtrrija pershendetjet ma te sinqerta
nga familja Rama.

Ju pershendes me rastin e Fitores. Duke ju deshiruar punė
tė mbarė dhe ē'do tė mirė ju uron personi me aftesi te
kufizuar Sadri Bytyēi me familje nga Zvicra.

urime fitoren veq vazhdoni se mat mirėt jeni
Blerina Hoxha - Prishtinė.
Edhe pse larg Kosovės gjatė gjithe fushates zgjedhore dhe
dites se 23 tetorit ishim me ju Kosovė, me ju LDK, me ju
President i Shtetit te KOSOVĖS. Me ju popullsia e Kosoves
eshte e qete e sigurt ne te ardhmen e pavarsimit te Kosoves.
Krejt ne fund,GĖZUAR FITOREN KOSOVĖ, me ne krye LDK, dhe
arkitektin e pavaresisė te madhin IBRAHIM RUGOVA.
Daut Kabashi,pėrkohesishte ne Suedi,vijė nga komuna
e ISTOGUT,fshati TOMOC.

PERZEMERSISHT IU UROJME FITOREN NE ZGJEDHJET E SOTME NE
KOSOVE. KJO U DESHMUA EDHE NJEHERE SE LDK ESHTE BERTHAMA
E TERE KOSOVES DHE DASHT ZOTI QE DR.RUGOVA DHE TE TJERET
TE UDHEHEQIN ME KOSOVEN EDHE SHUME E SHUME VITE.
NGA FAMILJA XHEVDET DHE NEXHMIJE MUJAJ ME FEMIJET ERMALIN,
ELIREN DHE AULONIN ME VENDBANIM NE KRISTIANSAND
TE NORVEGJISE

Keni shumė urime nga familja Ismajli. Shpresojmė se do tė fitoni.
Deshtum vetėm mi pa rezultatet e LDK-sė se e dimė qė RTK-ja nuk i lajmėron rezultatet, nėse kini mundėsi me naj dėrguar pėrqindjet e LDK-sė.
Faliminderit pėr mirėkuptim.

MemphiSx
04-11-04, 20:57
Ne emailin kryesor te LDK-se na kan arritur disa Urime per Fitoren e LDK -se
Keto Urime kan arritur nga te gjitha trojet Shqipetare
Ja vlen ti postojm disa prej tyre ;)

Urime Fitorja e zgjedhjeve Nacionale Zotėri President, jemi krenar qe i takojme LDK-sė dhe na prinė Strategu i Shqiptarisė dhe njėherit Presidenti i Kosovės, Zotni Rugova. Zoti ju bekoftė juve antarė tė LDK-sė dhe tė gjithė simpatizantėt qė votuan pėr LDK-Kosovėn. Me respekt tė veēant : Arian Hoxhaj

Ju pershendetė Kreshniku nga Gjilani dhe ju uroj shum pėr
fitoren tuaj tė merituar. Me kėtė fitore ju i keni treguar
edhe njė herė Botes mbarė se jeni Parti e besimit,parti qe
din te udheheqė nje Shtet, njė Popull... Ju uroj shum
suksese ne ketė mandat qe ju pret perpara duke deshiruar qe
premtimet e dhėna t’i realizoni, t’a shpėtoni kėtė popull
nga gremina qe po fundoset per shkaqe ekonomike...dhashtė
Zoti qe Presidenti dhe prijėsi i Kosoves z.Rugova tė jetė
shendosh e mirė sepse nga ai dhe bashkėpuntoret e tij
presim nje te ardhme me te ndritur. Me kaq po e perfundoj
kete mesazh ... Urime Urime shum Urime LDK gjithmonė ne
zemren time .. dhe tė gjith atyre qe ia duan te miren Kosoves.
Me rrespekt shkruajti Kreshniku nga Gjilani...

Unė Ardita me familje nga Ferizaj i urojmė Presidentit
Ibrahim Rugovės, shumė pėrgėzime dhe shumė suksese per
rezultatin e arritur ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Zoti e bekoft Kosoven dhe Popullin e saj. Fitorja juaj ka qenė
kfitorja e tė gjithė Kosovarėve. Prapė shumė urime tė
sinqerta...

Pershendetje te perzemerta nga Malisheva.Pranoni urimet me te perzemerta nga unė Agroni dhe gjithe familja ime me rastin e fitores ne zgjedhjet nacionale.Edhe nje here ne kosovaret e deshmuam se e duam vendin tone,se e duam Pavaresine e Kosoves, duam qetesi ne Kosove dhe kete e deshmuam duke ia dhene voten LDK-sė, partise e cila ne vete permban njerezit me te mire te Kosoves. ZOTI eshte me ne sepse ne bejme pune te mira dhe punojme per ardhmerine e Kosoves. Gjithashtu i uroj presidentiti IBRAHIM RUGOVA rizgjedhjen President i Kosoves.

Me ket leter kemi deshire te ju urojm fitoren e LDKse ne zgjedhjet nacionale 2004. Ne emer timin dhe te disa shokeve nga Zvicrra.Jeton Nikqi.Faik Plaku. Bedri Shehu.Emrush Mehmeti.Pershendesim gjith Popullin e Kosoves.te gjithe simpatizantet e LDK-se. Urime fitoren zoti Kryetar Dr.Rugova
Zoti ju bekoft LDK. Zoti te bekoft KOSOVĖ.
tung nga skenderi jam prej vitie jam student i vitit te tretė informatikė desha me ju pershendet te gjithve juve dhe ju dua jav uroj fitoren dhe sa te eshte LDK-ja nuk do te humbim kurrrrr tung ju pershendes dhe ju dua tung
Fitorja bindėse e LDK-sė nė zgjedhjet e dyta parlamentare tė Kosovės, tė
mbajtura mė 23 tetor 2004, ėshtė rezultat i punės suaj tė madhe. Ju jemi mirėnjohės qė po na udhėheqni drejt pavarėsisė dhe demokracisė nė Kosovė dhe integrimit tė Kosovės nė perėndimin e civilizuar.
Jemi krenarė qė i pėrkasim njė organizimi qė udhėhiqet nga strategu
shqiptar, presidenti ynė i pėrjetshėm, dr. Ibrahim Rugova.
Kryesia e Degės sė LDK-sė nė Gjermani
Me gėzim tė madhė e pritėm lajmin pėr fitoren e Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Zgjedhjet parlamentare 2004.
LDK, dega nė Austri dhe nėndega nė Vjenė, Ju uron fitoren nė Zgjedhjet parlamentare 2004, si dhe uron formimin sa mė tė shpejtė tė Institucioneve tė
Kosovės!
Fitorja e LDK-sė ishte shprehje e vullnetit tė popullit tė Kosovės pėr liri, pavarėsi dhe demokraci.
Kėshilli pėr Informim i LDK-sė, dega nė Austri
Pershendetje dhe Urime e nderuar Kryesi e Forumit me te Fort te Rinis se Kosoves FR-LDK-s,pranoni pershendetjet e mia dhe urimet te perzemerta per fitoret e radhes se LDK-se. Me rrespekt te madhe Hamza Rrahmani Zheger Gjilan.

URIME FITORJA ZOTI PRESIDENT.URIME GJITH SIMPATIZUESVE TE LDK-se
Vllaznim Ferati.

ME RRESPEKT SHUM TE MADH NGA FRLDK I HANIT TE ELEZIT JU UROJM FITOREN E LDK se DHE dr.RUGOVES SI SHQIPTAR TE GJITHĖ E KEM DIT QE FITOREN SHUM BINDESE DO TA KEM NE GJITHĖ KOSOVEN SI PARTI ME E MADHJA E CILA QE SA VITE RRESHT KA DITUR DHE DO TE DIJ TA UDHEHEQ KOSOVEN DREJT SE ARDHMES SE VET EDHE NJE HER SHUM PERGEZIME NGA FRLDK HANI I ELEZIT. ME dr.RUGOVEN dhe LDK ne DREJT PAVARSIS I PERSHENDESIM GJITH SIMPATIZANTET e LDK-se urime urime urime

E Pčrgjakura Dardani, E nderuara dhe e respektuara LKD,
i nderuari dhe ipa harruari Z.President Rugova. Urime
fitoren nč zgjedhjet Nacionale 2004.Kombit Shqiptar i
urojm shum Shčndet,Fat dhe Dashuri,gjithashtu Zotit Rugova,
Zotit Daci dhe LDKs .Pčrshendetje nga Familja Hasani
nga Zürichu.

Nga ana tė Arbėreshėve tė Siqelise i urojmė Presidentit Rugovės , shumė pėrgėzime dhe shumė suksese.
Fitorja juaj ka qenė fitorja e tė gjithė vėllezėrėve Kosovarė!
Arbėreshėt gėzohen shumė, sepse ka fituar demokracia, ka fituar liria, ka fituar
shpresa nė njė tė ardhme mė e lumtur ashtu siē e meritojnė gjithė vėllezėrit tanė e Kosovės qė vetėm kanė vuajtur deri sot.
Prapė shumė urime dhe pėrqafime vėllazėrore tė sinqerta nga Arbėreshėt tė Siqelisė.
Paskal Renda ( njė arbėreshė nga Hora e Arbėreshėve – Palermo )
Kemi pritur fitore dhe fituam, fitoi LDK fitoi e gjithė Kosova.
Mė vije shumė keq qe nuk erdha ne Kosovė pėr tė votuar, se me sa po e shof unė shumė e shumė vota pėr LDK-sė kan ngelur ne Zvicėr.
Por si do qė tė jetė, urime urime urime dhe suksese nė te ardhmen.
Ju uronė, Naim Halimi ( Keca ) Ferizaj- Graubünden tė Zvicrės.
I NDERUARI PRESIDENT E NDERUARA LDK, NĖ EMĖR TĖ SHOQATES
K S "YLFETE HUMOLLI" NĖ INNSBRUCK (TIROL) TĖ AUSTRIS DHE NĖ
EMRIN TIM PERSONAL ,PĖRZEMĖRSISHT JU UROJ FITOREN E MERITUAR,
DHE NJĖHERIT JU DĖSHIROJ SHĖNDET PUN TĖ MBAR DHE ĒDO TĖ
MIR NĖ JET. NE SHQIPTARET E TIROLIT GURBETIN DO TA PĖRJETOJM
MĖ NDRYSHE KUR E DIM SE CILA PARTI UDHĖHEQ NĖ KOSOVĖ.
ME NDERIME XHEVDET MEHMETI-TIROL-AUSTRI.

Jam Premtim Maloku nga Vushtrria, nuk po e zgjati shume vetem se deshta t'ua uroj fitoren e madhe LDK-se presidentit Dr.IBRAHIM RUGOVA dhe te gjithe shqiptarėve, sepse kjo nuk eshte fitore vetem e LDK-se por e gjithe Kosoves. Edhe njehere urime dhe zoti ju bekoft per punen qė e beni nė dobi tė kombit shqiptar. URIME KOSOVE FITORJA E DEMOKRACISE.

Jam Linda nga qyteti i Gjilanit, shpreha deshiren qe t'ju uroj fitoren LIDHJES DEMOKRATIKE TE KOSOVES sepse ka qenė,eshte, dhe do te mbetet per gjithmon LDK –ja ne krye me Z.IBRAHIM RUGOVEN, ndjej nje knaqesi te veqant sepse pikerishtė ne qytetin e Gjilanit LDK-ja merr perqindjen mėte madhe te votav po ashtu edhe ne qytete tjera pershendetje per te gjithe ata qe kan qene ne bashkpunim gjate ter kohes, dhe qe ia kan dasht te miren LDK. Vetem perpara dhe ju lumt per ate qka sakrifikoni.me respekt te veqant LINDA SYLEJMANI dhe familja ime gjithashtu ...

URIME FITORJA
Ju pershendesim nga Peja dhe ju urojmė fitoren e gjashtė
tė LDK-sė. Dega e FR tė LDK-sė.

Shpresojme se do tė marrim njė pėrgjigjje nga ana e LDK.
E dashur LDK, ne emer timin dhe ne emer te Familjes sime,
ju uroj per rezultatin e arritur ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Zoti e bekoft Kosoven dhe Popullin e saj.
Me pershendetje te ngrohta
Arian Mirena - Düsseldorf, Gjermani.

Pėrshėndetje dhe urime fitoren e LDK dhe kryetarit tė saj
Dr.Ibrahim Rrugova.
Pranoni pėrshėndetjet tona nga zemra nga Shoqata rinore
Fisnikėt-Prizren.
Neve si organizat rinore shumė po na pėlqen programi i juaj
rinor tė cilin ju ekeni. Pėrshendetje tė pėrzemrta nga
Vullnetarėt e shoqatės Rinore Fisnikėt.
Dhe nje her urime zgjedhjet nacionale 2004 tė cilat ju i
meritoni.

PERSHENDETJE PRISHTINE E DR. RUGOVES -E BUKUR ISHE PRISHTINĖ POR PREJ 23 TETORIT E KE MARR NJE BUKURI FANTASTIKE - SHUME URIME GJITHE SHQIPTARVE QE KAN VOTUAR PER TE MADHIN -DR.RUGOVEN,PERSHENDETJE KENI DHE NGA FAMILJA IME 10 ANTARSHE QE JEMI QE PREJ FORMIMIT TE LDK-sė E GJER NE VDEKJE ME JU -SHUM JEMI GEZUAR PER FITOREN E LDK -GJER NE MENGJEZ S'KAM FJET SE ISHA E GEZUAR. TUNG PERSHENDETJE DHE VETEM PERPARA. Nora.
Ju pėrshėndes tė gjitheve edhe ja uroj fitoren juve dhe gjithė popullit tė Kosovės tė cilėt votuan pėr LDK-nė. Ju uroj ēdo tė mirė juve edhe Kryetarit tė Kosovės Z.Ibrahim Rugova tė cilin e adhuroj shumė... Saranda Jupolli
E SHTUNA HISTORIKE E KOSOVES
E SHTUNA ME 23 TETOR KA QEN DITA MA E LUMTUR NE JETEN TIME
DHE PIKERISHT KUR KMDLNJ NJOFTOI PER FITOREN E LDK -se. DHASHT ZOTI QE FITORJA TE KURORZOHET ME SUKSES KAM FJALEN TE NDERTOJM INSTITUCIONE TE SHKELQYESHME.
O ZOT TE FALEMI TY QE NA E FALE KETE NJERI PROFESOR DR IBRAHIM RUGOVEN
ME RESPEKT FATMIR PARDUZI - VUSHTRRI
Nje Per te gjithė, te gjithė per njė LDK. Shkelzen Ademi
ju pershendet nje ushtar i UĒK- se antar ne frldk dhe simpatizant i flakt i
LDK-se ju urojm fitoren dhe shum pergezime nga HANI I ELEZIT meqense nuk jemi fitues ne han te elezit por jem fitues ne gjithė Kosoven.Ju urojmė edhe
nje herė fitoren LDK-se dhe dr. IBRAHIM RUGOVES veq drejt fitores me te madhe duhet ta dijm se qdo her jem ka shkojm perpara pershendes gjithė
simpatizantet e LDK-sė.
Te nderuar Zonja dhe Zoteri ju pershendes dhe ju pergezoj per FITOREN
ne zgjedhjet Nacionale 2004.
Me Respekte te Sinqerte Driton Alickaj
Ju pershendes te gjithve dhe ju uroj nje fitore shum shum te lumtur ta keni se ju jeni me te miret dhe e meritoni te jeni ne krye te keti kombi te shum vuajtur.
Me rrespekt te veqant ju pershendes i nderuari president Rugova jam nje
qytertar nga prishtina. Alban Gjoshi, Prishtinė, rrnoft LDK-ja
Pėrshendetje , i nderuari President dhe anėtarėsi e gjėrė !
Urimet mė tė sinqerta pėr fitoren e madhe nė kėto zgjedhje , por kjo nuk ka qenė befasi duke llogaritur se LDK-sė i prin Mbreti i Dardanisė Moderne, Dr. IBRAHIM RUGOVA, fitorja ka qenė e pakontestueshme.
Por, kėrkoj nga i nderuari, President, qė tė bėj njė pėrzgjedhje shumė tė mirė tė Ministrave tė ardhshėm dhe nė veēanti tė Kryeministrit .
Urime edhe njėherė nga
ARBEN ĒOLLAKU , absolvent i Shkencave Politike
Me falni nese ju pengoj por desha qe permes ketij mesazhi tua
uroj FITOREN E MADHE NE ZGJEDHJET PER KUVENDIN E KOSOVES , pra
edhe njeher urime. Nga familja Xhafer Fazlija nga f.Poterq i
Eperm komuna e Klines momentalish jetoj ne Sloveni.

DEGA E LDK-sė NĖ SUEDI URON DHE PĖRGĖZON PRESIDENTIN E KOSOVĖS, DR. IBRAHIM RUGOVA PĖR FITOREN MADHĖSHTORE TĖ LDK-sė NĖ ZGJEDHJET NACIONALE TĖ 23 TETORIT 2004

Populli i Kosovės edhe kėsaj rradhe tregoi pjekurinė e vet politike kur nė zgjedhjet
nacionale tė 23 tetorit 2004, besimin e vet pėr ta udhėhequr Kosovėn edhe pėr njė
mandat ia dha politikanit mė tė palodhshėm tė ēėshtjes sė Kosovės dhe strukturės mė
tė madhe, mė dinjitoze dhe mė tė shėndoshė politike nė Kosovė, Presidentit Rugova,
respektivisht Lidhjes Demokratike tė Kosovės.
Ruzhdi Krasniqi ja Uron Fitoren Presidentit Rugova Zgjedhjet
Nacionale qe i fitoj bindshem.

E nderuara kryesi , e lartemadherishmja LDK, shfrytezoj rastin qe permes ketij
mesazhi te shtrenjet t'ju uroj me urimet me te medhaja shpirterore per fitoren
bindese , gjate ketyre zgjedhjeve , dhe njekohesisht uroj qe te jemi edhe me tutje , te gjithe se bashku , ne balle te kombit dhe qeshtjes Kombetare !
Me respekt , Besnik Hoxha nga Bellanice , komuna Malisheve , me qendrim te perkohshem ne Austri !
Urime , urime dhe suksese edhe me tutje !
I nderuari dhe shumė i Rrespektuari z.President, Kosova ka filluar fitoren qysh kur keni lindur Ju, Kosova ka filluar fitoren me kyqjen Tuaj nė Politikė Kosova ka filluar fitoren e saj tė madhe me krijimin e LDK-sė Kosova ka konfirmuar kėtė fitore tė madhe edhe me votimet e djeshme. Kryesia e FR-LDK-sė Dega nė Zvicėr Ju pėrgėzon fitore e madhe tė Kosovės, fitoren e madhe tė LDK-sė.

Me falni nese ju pengoj por desha qe permes ketij mesazhi t'ua uroj FITOREN E MADHE NE ZGJEDHJET PER KUVENDIN E KOSOVES , pra edhe njeher urime.
Ju pershendes shuuuummm shummmmm ,ju uroj per fitore,jam
adhuruse e LDK-s dhe prej kur kam pas drejt vote votoj per
LDK-nė,ne faqen e internetit kam kerkuar nje vend per mesazhe
po nuk e gjeta ,andaj permes imellit desha te ju uroj fitoren,
ne familjen time 5 vet kemi drejt vote te gjith kem votu per
LDK-nė,edhe nje here ju pėrshendes dhe ju uroj fitoren,dhe i
uroj jetė te gjaaaaatttt kryetarit:Ibrahim Rugova ,e te gjithė
te tjerve(te LDK-s)nga Vushtrrija pershendetjet ma te sinqerta
nga familja Rama.

Ju pershendes me rastin e Fitores. Duke ju deshiruar punė
tė mbarė dhe ē'do tė mirė ju uron personi me aftesi te
kufizuar Sadri Bytyēi me familje nga Zvicra.

urime fitoren veq vazhdoni se mat mirėt jeni
Blerina Hoxha - Prishtinė.
Edhe pse larg Kosovės gjatė gjithe fushates zgjedhore dhe
dites se 23 tetorit ishim me ju Kosovė, me ju LDK, me ju
President i Shtetit te KOSOVĖS. Me ju popullsia e Kosoves
eshte e qete e sigurt ne te ardhmen e pavarsimit te Kosoves.
Krejt ne fund,GĖZUAR FITOREN KOSOVĖ, me ne krye LDK, dhe
arkitektin e pavaresisė te madhin IBRAHIM RUGOVA.
Daut Kabashi,pėrkohesishte ne Suedi,vijė nga komuna
e ISTOGUT,fshati TOMOC.

PERZEMERSISHT IU UROJME FITOREN NE ZGJEDHJET E SOTME NE
KOSOVE. KJO U DESHMUA EDHE NJEHERE SE LDK ESHTE BERTHAMA
E TERE KOSOVES DHE DASHT ZOTI QE DR.RUGOVA DHE TE TJERET
TE UDHEHEQIN ME KOSOVEN EDHE SHUME E SHUME VITE.
NGA FAMILJA XHEVDET DHE NEXHMIJE MUJAJ ME FEMIJET ERMALIN,
ELIREN DHE AULONIN ME VENDBANIM NE KRISTIANSAND
TE NORVEGJISE

Keni shumė urime nga familja Ismajli. Shpresojmė se do tė fitoni.
Deshtum vetėm mi pa rezultatet e LDK-sė se e dimė qė RTK-ja nuk i lajmėron rezultatet, nėse kini mundėsi me naj dėrguar pėrqindjet e LDK-sė.
Faliminderit pėr mirėkuptim.

Gjumashja
04-11-04, 21:20
hahahaha o shkronja sa te dush qitni more veq e paskit harru edhe urimet prej Serbise me i qit :P

MemphiSx
04-11-04, 21:44
hahahaha o shkronja sa te dush qitni more veq e paskit harru edhe urimet prej Serbise me i qit :P


HeHe Urime nga serbija keni ju
Urimi i fundit eshte ai i cili Partit serbe pranojn te hyjn ne Koalicion vetem me Partin e Thaqit HeHe Urime pra edhe nje her ;)

Gjumashja
04-11-04, 23:31
hahahaha o shkronja sa te dush qitni more veq e paskit harru edhe urimet prej Serbise me i qit :P


HeHe Urime nga serbija keni ju
Urimi i fundit eshte ai i cili Partit serbe pranojn te hyjn ne Koalicion vetem me Partin e Thaqit HeHe Urime pra edhe nje her ;)
Flm flm flm flm mos e ke gabu rrugen pahiri :P

Gentiani
05-11-04, 23:05
hahahahahahah po ju ma n'gjume sesa une koket Urime jau kisha bo me i pas fitu 60% se per 45% po duhet kualicion me bo ska Urime :P
edhe nime kemi me shku perpara shume qe me kete pushtet qe sa jemi kane kurr ska leviz kurgjo seq her e ma shume ma mbrapa po kthehem

Mirėmėngjezi Gjumashe! a flejte hiē a u qove ?

E kush tė ka fajė ty moj Gjumashe, qė vetėm nė gjumė je dhe nuk mundesh tė vėresh lėvizjet?! kthehu njė herė nė krahun tjetėr :wink:
Hahahaha eh more djale kontra me ty kokem volla :P mos u bazo ne vete ti

Gjumashe!

Jo pra unė nuk u bazova nė vehte por nė ty, besa mendova se Gjumashja ja ka futur tani gjumė, e nuk lajmėrohet shumė ditė kėtu, por kur e pashė tė paska pas dalur gjumi, mė herėt se qė e kam paramenduar :wink: :lol: :lol: Po, po shumė Contra ishim, ika se kur po e lexoj nikun Gjumashe, menjėherė po mė vjen gjumi :lol: :lol: :lol: :wink:

GASHI75
05-11-04, 23:58
ISH KOMUNISTI NGA GAZIMESTANI 28 . 06. 1989 – SOT DEPUTET I KOSOVĖS !!

Nė zgjedhjet e 23 tetorit 2004 ėshtė zgjedhur deputet Shaban Halimin, sekretar i Degės sė LDK-sė dhe Kryeshef i Ekzekutivit nė Komunėn e Sharrit (ish Dragashit). Shaban Halimi nė listėn pėr deputet i LDK-sė ėshtė i radhitur me numrin rendor 41 nė zgjedhjet e 23 tetorit 2004 .


Shaban Halimi ish kuadėr i Lidhjes Komuniste tė Serbisė ishte nė Listėn e organizatorve pėr shkuarje nė Manifestimin pėr 600 vjetorin e Betejės sė Kosovės nė Gazimestan me 28 . qershor 1989 !! Atje ishe nė listė me numrin 44 !! Kuadro tė Millosheviēit po zgjedhen dhe rizgjedhen pėr organe drejtuese nė Kosovė. Kemi edhe njė pinjoll tė Millosheviēit nė Parlamentin e Kosovės !!
http://www.buildingweb.org/hpgen/userdata/310941/WedMay119220320021.jpg
shaban halimi nė listen e kandidatė pėr deputet tė ldk-esė.http://www.ldk-kosova.org/lista_kandidateve.html :P