PDA

View Full Version : a mendoni se rajoni i drenices nuk guxojne ndryshe te votojn


vushtrria
24-10-04, 13:00
diskutues te nderuar e hapa ket tem me qellim qe te ndegjoi mendimin e juaj se qka mendoni rreth ketij marifeti,ne drenic flitet shum se po te votohet ndonje parti tjeter per veq se PDKse nuk te zen mengjezi te gjall,qka mendoni rreth kesaj, a jan te verteta keto, dhe a eshte kjo fitore normale me 88% ne favor te PDKse.

Ylberi_be
16-11-04, 22:41
Drenica e din kush asht drenica ska dyshim se ka qen qendra kryesore e gjdo armiku ajo kurr su dorzu buk e krip e push besen bes e kan mbajt dhe do ta mbajn deri ne vdekje jan njerzit me patriota qe i ka pas koha e kalumja dhe e tashmja ata si len gjaku dhe amaneti me i votu njerzit e dyshimt qe skan dhan asni gja per kosov e as per drenic drenica ka qen dhe esht zemra e kosoves aty njerzit duhet me marr shembull si duhet atdheu si duhet lirija ata te tregojn_ blej pushk e mos maro shpi sa ke hasem ne qarrshi.
ata askush si shtyn mos te votojn per parti tjera se se shohin te arsyshem me qen 50 parti pa nevoj votojn per njerzit qe atyre ju kan shendreit lavdin njerzit qe ja kan soll popullit lirin edhe skan interes per njerzit qe mbajten peng dhe poshtruan gjakun e liris;

MemphiSx
16-11-04, 23:34
Drenica eshte djepi i Nacionalixmit Prandaj Ne Drenic se shpejti do t'shembet Komunizmi
Drenices nuk do t'lejohet qe Vlerat e saj te neperkemben nga Nanoistat
Drenica e Shaban Polluzhes,Tahir Mehes,Adem Jasharit Do te jet Qender e Demokracis :)

ani de
17-11-04, 22:46
pajtohem me ty memphis

Intuita
18-11-04, 06:27
Pajtohem me ty MemphiSx :)

Gjumashja
18-11-04, 18:09
une mendoj qe e drejt e qdo kujt osht e voton drenica e kane pa e arsyeshme per me voTu vetem per nje parTi a me sa di une, populli i Drenices osht i kercenun nga LDk-ja per me ju jep atyne votave kalofshi bukur :wink:

Kujtimi
18-11-04, 18:29
Po Ylber ju ne Drenic ju duhen edhe 50vjete Komunizem-Stalinizem deri sa ta merrni vesh se qka eshte Demokracia........
Une vi Nga Dukagjini dhe shume mire e di se si dha sa ka luftuar Drenica ,Iket erdhet krejt ne Dukagjin dhe tani ska kushe qe ju qon neper vendet e juaja nga vini .........Na mbytet me ozurpime a nuke eshte kjo turp?!!
Per sante te mjafton kjo!

Ylberi_be
20-11-04, 12:07
NE DRENIC JAN MBROJTUR VLERAT DHE TE DREJTAT E KOMBIT NGA FASHISTET OKUPATOR.
TREGOM TI MUE KUSH KA DHAN ME SHUM NJERZ NE KOSOV PER MBROJTEJ E IDENTITETIT SHQIPTAT,
HERONJET;KUSH QENKAN PRA KETA HERONJE QE PO I QUNI NACIONALISTA !
ATA KAN QEN KAQAK E JO NACIONALISTA!
ATA KAN MBROJTUR EMRIN SHQIPTAR SE MOS TE ISHIN ATA EMRI SHQIPTAR (kOSOVAR) DO TE ISHTE FSHI NGA NACIONALIZMI SLLAV
SOD JU PERQANI FYNI NJERZIT ME TE LAVDISHEM QE KA PAS KOSOVA .

Krokodilli
20-11-04, 13:05
Drenica eshte djepi i Nacionalixmit Prandaj Ne Drenic se shpejti do t'shembet Komunizmi
Drenices nuk do t'lejohet qe Vlerat e saj te neperkemben nga Nanoistat
Drenica e Shaban Polluzhes,Tahir Mehes,Adem Jasharit Do te jet Qender e Demokracis :)

Drenica eshte e madhe,, aty jan trimat e vertet qe ka pas dhe ka kosova,, nese eshte nje komunist ne krye nuk do te thot se Drenicaket nuk e din se qka eshte Demokracia,,,,

Pershendes Mendimin e MemphiSx,, kjo eshte hera e par qe ja ke qellu :) ,,
pershendetje

GASHI75
20-11-04, 14:52
memphisx shkruajti:Drenica eshte djepi i Nacionalixmit Prandaj Ne Drenic se shpejti do t'shembet Komunizmi
Drenices nuk do t'lejohet qe Vlerat e saj te neperkemben nga Nanoistat
Drenica e Shaban Polluzhes,Tahir Mehes,Adem Jasharit Do te jet Qender e Demokracis .
-------------------------------------------------------------------------------------
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx
po nė drenic fitoi pdkėja,por ldk blen vota dhe mundohetė ta blej nėper mjetė gecve,kjo upa fortė mire .
me blerjen e fabrikės se bllokave nė skenderaj
menji shum marramense prej 2.000.000 eurove,shtrohetė pytja nga i moren ato para ajo familje,por tre vllazėn janė si trupėroj e rugovės dhe lehtė jan tė gjindenė paratė,pra nėkėt mnyrė ldk deshironė ta blej drenicėn.
por kotė eka se drenica nuk shitetė lehtė.viti 98
fjalėt e rugovės ne malishevė :citoj erdha tėju shof pakė si po kaloni e drenica nė flakė pėr kėt arsy ska qa kėkon rugova nė drenic.

Gjumashja
25-11-04, 19:17
:P :P :P :P

Illyrian_King
14-12-04, 14:27
shume valla ju mundon juve pacifistave kolaboratore te Brahimit qysh votojme ne ne Drenice a. Edhe ti vushtrria nese shume te intereson se qysh votohet ne Drenice e kush fiton dil e ta kallexojme edhe kete "Marifet" se per ty edhe qeta tjeret pernime marifet ju doket a.

O mos harroni o ju frikacaket e Brahimit se ne Drenica ua kemi mund serbinė e do t'ju mundim edhe fundrrinat e bashkepunetoret e saje.

qeshtu me msuesin a! Illyrian King :wink:

lako
14-12-04, 18:54
lexues te nderuar julutem respekt per tegjith popullin shqipetar e meseshumti respekt per tegjith heronjet shqipetar sepse kosova kapas edhe ka djem jo vetem ne drenic por ne ter teritorin e vet e eshte marre per ata qe cekin se vetem ne vendin tim kapas heroj kosova .
saiperket se ne drenic nuk guxon kush qetja jape voten tjeterkujt nuk besoj sepse mendoj se jemi duke shkuar drejt nje demokracije te vertet e qetemos kemi perqarje por tejemi ne jeten e perditshme te njejt pamarr parasysh se ciles parti apo cilit vend i takoj julutem vellezer respekt respekt dhe vetem respekt kalofshit mir.

GASHI75
14-12-04, 21:39
Drenica eshte djepi i Nacionalixmit Prandaj Ne Drenic se shpejti do t'shembet Komunizmi
Drenices nuk do t'lejohet qe Vlerat e saj te neperkemben nga Nanoistat
Drenica e Shaban Polluzhes,Tahir Mehes,Adem Jasharit Do te jet Qender e Demokracis :)
DRENICA zotri memphisx kurr ska qen komuniste dhe sdotjet allahile apomė kallxonėkur ka qen drenica komuniste.drenica e AZEM BEJTES,E SHABAN POLLUZHES,TAHIR MEHES,E SHABAN,HAMZĖ E ADEM JASHARITĖ SDOTA BJEN YMRI KURRĖ QĖ NJI NJERI QĖ I QUAN NJERZ TĖ FRUSTRUAR TE UDBES E QĖ SE NJOHU ASNI USHTARĖ TĖ UēKĖS NĖ LUFTEN E FUNDITĖ TĖ MRI KAMA ATY.
Drenica zotni do votoj njerzitė e vetė qė i ka dhe ky ėshtė shembull pėr ta,sepse gjatė lufte drenica nė flak e kuj se pa tė udhes tė thotė asni fjal nga kryetari jon.
Viti 98 hill rugova Malishevė fjala rastitė e rugoves citoj:dola tju shof pak sijeni dhe si po kaloni,e maslisheva nė flak e tym e njerzitė maleve.simbas tyre rugova as qė e ka ditė se nė kosova ėshtė nė luftė kundrejtė serbisė.
zotri memphisx lexo ma gjatė e gjėr per komunizmin ku dhe kush dhe cili rajon e ka pėrkrah masė shumti edhe nji sa pėr meta vertetue.
VLORA DHE DRENICA JANĖ DY VENDE QĖ SE DUROJNĖ ANMIKUNĖ NJENA NĖ SHQIPNI E TJTRA NĖ KOSOVĖ MORE KE FARĖ ARMIKU AI I MADHĖ APO I VOGĖL DHE NDEGJOM MEMPHISX SIKUR TĖ ISHIN EDHE TJERAT RAJONE SHQIPTARE NĖ KET FRYM PATRIOTIZMI SKAPAS NEVOJ AS PĖR NATON E AS PĖR UNMIKIN ATE TA THEM ME PĖRGJEGJĖSI TĖ PLOTĖ A.

patrioti
04-08-10, 11:36
vallahi njerz besomni qe gabim e keni.nuk o pun tute ne drenice se atje si tuten njani tjetrit.po qe shkoni ju vet ne skenderajedhe kqyrni nuk ka lane rruge pa shtru sami lushtaku.nuk o pun tute po e dojn gjinja se punon njeri edhe pse ska shkolle.e qe menoni qe tuten gjinja binduni qe se kini mir se para 1 muji qashtu jan vra midis slkenderaji ne komune per toke edhe spo guxon as sami lushtaku as kerkush me marr at toke se spo lan ni familje nga klina e skenderajt

patrioti
04-08-10, 11:38
ti Vushtrria nime mos qel ksi tema palidhje.Kush po te thote qe ne drenice ka diktature.qka o kjo propagande kshtu.ju te vushtrrise ma pisa nana sban ma.hiq sna doni neve te skenderajit

Guri i madh
04-08-10, 14:57
vallahi njerz besomni qe gabim e keni.nuk o pun tute ne drenice se atje si tuten njani tjetrit.po qe shkoni ju vet ne skenderajedhe kqyrni nuk ka lane rruge pa shtru sami lushtaku.nuk o pun tute po e dojn gjinja se punon njeri edhe pse ska shkolle.e qe menoni qe tuten gjinja binduni qe se kini mir se para 1 muji qashtu jan vra midis slkenderaji ne komune per toke edhe spo guxon as sami lushtaku as kerkush me marr at toke se spo lan ni familje nga klina e skenderajtky vushtrria bash me ven e ka hap ket tem


ne drenic ka diktatur ka kercnime ndaj atyre qe nuk e votojn PDKen ,do me than kercnojn aty ku munden me frgue po edhe me ndikue


skenderaj e sheshin ADEM JASHARI e ka ndreq FIRMA RUKOLLI E REZALLES ne kohen e RAMADAN DOBRES paret kurr si ka marr

ma von i kan premtue troje me ja nda si kompenzim po deri ka perfundue mandatin RAMADAN DOBRA ato troje nuk i ka marrne drenic nuk guxon haptas me fol per realitetin e KOSOVES


aty duhet si ne kohen e ENVER HOXHES me i duartrokit hashim thaqit edhe kur ju fal traktora shkjeve


aty duhet me i durtrokit SAMI ANALFABETIT edhe pse nuk din me lexue nji artikull te nji gazeta e nuk i kupton lajmet e RTKes

Fshatari
04-08-10, 15:46
vallahi njerz besomni qe gabim e keni.nuk o pun tute ne drenice se atje si tuten njani tjetrit.po qe shkoni ju vet ne skenderajedhe kqyrni nuk ka lane rruge pa shtru sami lushtaku.nuk o pun tute po e dojn gjinja se punon njeri edhe pse ska shkolle.e qe menoni qe tuten gjinja binduni qe se kini mir se para 1 muji qashtu jan vra midis slkenderaji ne komune per toke edhe spo guxon as sami lushtaku as kerkush me marr at toke se spo lan ni familje nga klina e skenderajt

Nuk eshte hiē keq me marre shembull komunen e Skenderajt e me i shtrue asfallt te gjitha rruget e shtetit me te fuqishem ballkanik, Kosoves.
Sa iu perket vrasjeve, plagosjeve...etj., me nje fjae krimeve te vogla e te medha, shteti yne radhitet me shtetet nordike evropjane, me shkalle shume te ulet te krimit.
Kjo eshte e verteta per Drenicen dhe krejt Kosoven.

gjini
05-08-10, 21:04
ky vushtrria bash me ven e ka hap ket tem


ne drenic ka diktatur ka kercnime ndaj atyre qe nuk e votojn PDKen ,do me than kercnojn aty ku munden me frgue po edhe me ndikue


skenderaj e sheshin ADEM JASHARI e ka ndreq FIRMA RUKOLLI E REZALLES ne kohen e RAMADAN DOBRES paret kurr si ka marr

ma von i kan premtue troje me ja nda si kompenzim po deri ka perfundue mandatin RAMADAN DOBRA ato troje nuk i ka marrne drenic nuk guxon haptas me fol per realitetin e KOSOVES


aty duhet si ne kohen e ENVER HOXHES me i duartrokit hashim thaqit edhe kur ju fal traktora shkjeve


aty duhet me i durtrokit SAMI ANALFABETIT edhe pse nuk din me lexue nji artikull te nji gazeta e nuk i kupton lajmet e RTKes


O guri nuk eshte me randesi me dite shkrim e lexim ne ate komune se aty nuk lexon askush dhe qka ju duhet si ne kohen e hoxhallarve kur thojshion me i que femijet ne shkolle ju bahen te pa fe dhe ma mire me i lan me lop e me dele se ashtu mbahet nen kontroll ma mire situata dhe hajnat vjedhin si ju do qejfi.

gjini
05-08-10, 21:07
Nuk eshte hiē keq me marre shembull komunen e Skenderajt e me i shtrue asfallt te gjitha rruget e shtetit me te fuqishem ballkanik, Kosoves.
Sa iu perket vrasjeve, plagosjeve...etj., me nje fjae krimeve te vogla e te medha, shteti yne radhitet me shtetet nordike evropjane, me shkalle shume te ulet te krimit.
Kjo eshte e verteta per Drenicen dhe krejt Kosoven.


pash kryet e hazreti hashimit qysh po thjue ashtu qe edhe neper male i kish shtru rruget asfallt valla per me vjedh ma lejt dru nga malet i ka ba keto marifete ai.
Po a ta kan shtru rrugen ty deri te ahri i lopve se ndryshe skishe fol kaq shum per ta

Daglasi
05-08-10, 21:50
Shume me vend ,e ki shkrue ,se ne DRENICE nuk guxojn te ndodhe te fitoj tjeter parti,pos pratia demokratike e KOSOVES= republika demokratike popullore e SHQIPERIS;,po e shkruj keshtu se e kan ni filozofi,si partia,per keta te pdk-se,esht nene,komuniste e SHQIPERISE,dhe mos haroni te nderuar anetar e anetare,se ne DRENICEN e ketyne qe jan ne pushtet,ju kan dhen njerezve ne shume katune te DRENICES me padeshire te individit ,librezen e pdk-se,

nese je drenicak, e nuk je me pdk-ne,

je idiot,je ma i keq se shkau,je tradhtar,je magup,e nuk te don ashkush ,

ne ket gjendje esht DRENICA ne dit te sotit per fat te keq,

nga njerezit qe jan ne pushtet,e ishin e jan ith tar te flaket te shokut enver.

Shqiptare_ne_Turqi
06-08-10, 18:11
pash kryet e hazreti hashimit qysh po thjue ashtu qe edhe neper male i kish shtru rruget asfallt valla per me vjedh ma lejt dru nga malet i ka ba keto marifete ai.
Po a ta kan shtru rrugen ty deri te ahri i lopve se ndryshe skishe fol kaq shum per ta
S'ka kush qe ju rahaton juve Kosovarve,po qysh pothu k'shtu o gjino !!?

Qa podoni tjeter !!? Edhe pse s'jan shtru tamon asfallt por (as/fall/sifikat ;)) boll jan njehere,..


Kam qene tash nje dite ne Galice,nuk ishen keq jo,ani qysh jan kan ma heret (e di ) biringji !! ;)

Guri i madh
06-08-10, 21:01
S'ka kush qe ju rahaton juve Kosovarve,po qysh pothu k'shtu o gjino !!?

Qa podoni tjeter !!? Edhe pse s'jan shtru tamon asfallt por (as/fall/sifikat ;)) boll jan njehere,..


Kam qene tash nje dite ne Galice,nuk ishen keq jo,ani qysh jan kan ma heret (e di ) biringji !! ;)Galica nuk esht drenic administrativisht as Dubofci

Shtatori
06-08-10, 21:13
Njė gjė e di mirė. Kur ti dėgjosh qė tė kan inati mėri dhe flasin keē pėr ty mos brengos kuptoje qė atėherė i ke punėt mė sė miri.
Kjo ėshtė thėnjė.
Shqiptari e ka kėshtu kur tė shohin keē ta bėjn rrafsh kur tė shohin mirė mundohėn me ta bė gropėn.

Shqiptare_ne_Turqi
06-08-10, 23:03
Galica nuk esht drenic administrativisht as Dubofci
Po qajo rruge de i rake kah Dubovci Guri,u kishe pertej Dubovci qa e rrok eshte Drenice !! me fal..:frown: :biggrin:

Biznismeni
07-08-10, 00:18
Guri .

Bani e vendos kuvendi i kosoves qqe komunes se Skenderajit me ja bashkangjit gjysen e territorit te istogut , Klines , Mitrovices dhe vushtrris .

A bahen ata banor DRENICAK ????

Edhe nji vrejtje per ty Kompania rukolli si kompenzim per punen e Sheshit ne Skenderaj , ka marr nji trull perball Gjykates ne skenderaj , dhe ka ndertu nji Soliter aty. dmth , je ka flet pa kurfar faktesh , veq hajt tja fus kot si zakonisht qe ban.

GURI SYLAJ
07-08-10, 08:39
..e perseritur!!


Moj Drenice ne xhamadan
asnjehere nuk te ra taman.
Her i huaj e her i yti
dojn me te plase tuj te majt per fyti!!

Pjesen me te madhe te ketyre kritikave une i shoh si miradashese dhe Drenica duhet me i marre si te tilla.
Disa edhe nuk kan faj se per me shume se njeqind vjet nuk jan msu me e pa drenicakun ne pushtet ,ne uniform ushtarake apo ne diplomacin e shtetit.
Ne Drenice nuk kishte garnizone ushtrishe ,nuk kishte as kryetar e as pashallar nuk kishte as vezir e as ministra.
Me nje perjashtim te vogel .
Rifat Berisha qe u vra ende pa e marr mire detyren!!

Qika^Me^Kule
24-08-10, 20:36
Kuuu bre cfar tema po hapni edhe juuuuu qy.. E ku guxon drenicaki me dreniculken.. me ja dhan voten LDK se ja ter obangen Hashimi , sikur Ramushi... ketyre te vetve.... ooo nuk ban me qendru ne karige me zor... hiq gjat nuk ka me ju shku.... kan me jau tere opangat si Hashimi ashtu edhe Ramushit

shfletuesi_
24-08-10, 21:31
Eu bre ku ti nxerrin fjalet prej funit t'barkut.

Une 3 here kam dal ne zgjedhje , vota e pare ka shku per PYDYKY, vota e dyte per AKR, vota e 3-te per Hiq aske.


Qe akoma jam gjalle edhe po mbijetoj asgje nuk me ka gjet po leni dallaveret.

murrizi
24-08-10, 21:36
..e perseritur!!


Moj Drenice ne xhamadan
asnjehere nuk te ra taman.
Her i huaj e her i yti
dojn me te plase tuj te majt per fyti!!

Pjesen me te madhe te ketyre kritikave une i shoh si miradashese dhe Drenica duhet me i marre si te tilla.
Disa edhe nuk kan faj se per me shume se njeqind vjet nuk jan msu me e pa drenicakun ne pushtet ,ne uniform ushtarake apo ne diplomacin e shtetit.
Ne Drenice nuk kishte garnizone ushtrishe ,nuk kishte as kryetar e as pashallar nuk kishte as vezir e as ministra.
Me nje perjashtim te vogel .
Rifat Berisha qe u vra ende pa e marr mire detyren!!
edhe sa e sa her ke me perseritur ti kėtė (derisa tė mushesh men).......

Qika^Me^Kule
24-08-10, 21:37
Eu bre ku ti nxerrin fjalet prej funit t'barkut.

Une 3 here kam dal ne zgjedhje , vota e pare ka shku per PYDYKY, vota e dyte per AKR, vota e 3-te per Hiq aske.


Qe akoma jam gjalle edhe po mbijetoj asgje nuk me ka gjet po leni dallaveret.

Po po me shkrola ti shkaravit ketu sa et mundesh se zgjedhje jo vetem ti po shumica kan tjera fjale...

murrizi
24-08-10, 21:40
Ktu kam bindjen qė kemi bashkombas tanė qė kurrė se kan kaluar pragun e shtėpis, hajt noshta deri n'fund t'mahallės e rueckwerts !

shfletuesi_
24-08-10, 21:41
Po po me shkrola ti shkaravit ketu sa et mundesh se zgjedhje jo vetem ti po shumica kan tjera fjale...


Hiq nuk te kuptova oj Qika^me^Kule, edhe kur te folsh mos i maj kulet po fol e koncentrune :)

Qika^Me^Kule
24-08-10, 21:48
Hiq nuk te kuptova oj Qika^me^Kule, edhe kur te folsh mos i maj kulet po fol e koncentrune :)

Aaghahaghaghaghagh em bane me keshe bre.... iiiiii dhe ti...qy.... hat se edhe ti ma mir se sa une e din se si veproin drenicaket , e nuk po shkretoi ndoj sen e em te ba ty as me flet...:tongue:

A beson se ne Junik te Deqanit Ramushi & Hashimi kan shpernda Lop per me ja dhan voten atyne... nccncncncn

shfletuesi_
24-08-10, 22:19
Aaghahaghaghaghagh em bane me keshe bre.... iiiiii dhe ti...qy.... hat se edhe ti ma mir se sa une e din se si veproin drenicaket , e nuk po shkretoi ndoj sen e em te ba ty as me flet...:tongue:

A beson se ne Junik te Deqanit Ramushi & Hashimi kan shpernda Lop per me ja dhan voten atyne... nccncncncn


Po more e di eiii.


Po kallxon nje far jarani i klines t'begut qe ka qen ne kline vezhgues i votimeve gjoja edhe tha qitem shume vota per PDK-n edhe nuk e dishim sa vota i kemi qit e telashe tha zoti na bani e halli qysh me i hek votat teper qe jan, veq zot hajr bane tha ma shume kemi hek me i hek votat se sa qe i kemi qit, haaaaaahahahahahahahha

Qika^Me^Kule
24-08-10, 22:46
Po more e di eiii.


Po kallxon nje far jarani i klines t'begut qe ka qen ne kline vezhgues i votimeve gjoja edhe tha qitem shume vota per PDK-n edhe nuk e dishim sa vota i kemi qit e telashe tha zoti na bani e halli qysh me i hek votat teper qe jan, veq zot hajr bane tha ma shume kemi hek me i hek votat se sa qe i kemi qit, haaaaaahahahahahahahha

Hajnat cka nuk bajn tybe.... rnojin en ..... te tjeter kujna....

shfletuesi_
24-08-10, 22:47
Hajnat cka nuk bajn tybe.... rnojin en ..... te tjeter kujna....


jo more tha dy part vjedhshim cili ishte ma i shpejt merrke ma shume hahahaha :D xheloze iiih