PDA

View Full Version : Rezultatet pėrfundimtare tė zgjedhjeve !


Ebu Hurejra Muhammed
24-10-04, 19:23
Rezultatet pėrfundimtare tė Zgjedhjeve do tė dihen vetėm tė Hėnėn (neser).


Rezultatet preliminare tė KMDLNJ-sė sod masdite:


LDK 45 %

PDK 26 %

AAK 8 %

ORA 6 %

Ebu Hurejra Muhammed
25-10-04, 18:20
Sipas rezultateve preliminare - LDK -ja ėshtė fituese e zgjedhjeve tė 23 tetorit

Prishtinė, 25 tetor - Komisioni Qendror Zgjedhor publikoi sot rezultatet preliminare tė zgjedhjeve parlamentare tė 23 terorit nė Kosovė.

Nė bazė tė kėtyre rezultatave tė pjesėshme, LDK-ja ėshtė fituese e kėtyre zgjedhjeve me 45,3 pėr qind tė votave tė fituara.

PDK-ja ka fituar 28,65 pėr qind;
AAK-ja ėshtė e treta me 8,28;
lista qytetare "Ora" ka fituar 6,26;
PSHDK 1,81;
KTDP (turke) 1,38;
Partia e Drejtėsisė 1.OO; dhe
subjektet e tjera kanė fituar sė bashku 7,32 pėr qind tė votave.

Sipas shefit tė OSBE-sė, Paskal Fieski, nė kėto rezultate nuk kanė hyrė votat me kusht, votimi me postė dhe votimi nė Serbi dhe nė Mal tė Zi.

Kėto rezultate janė nxjerrė nga votat e 663.352 votuesve, ose 51,11 pėr qind.

Fieski tha se rezultatet pėrfundimtare do tė shpallen pėr disa ditė, duke mos dhėnė datėn e saktė.

QIK-u

Al_Ghasali
28-10-04, 00:48
inshaALLAH

ne Kosove (Dardania) e lire do kemi ma shum sukses me Partin e Drejtesise ne ardhmeri, sepse Feja eshte garanti per nje popull.
Ndoshta partit te medhej kete do ta kuptojn se Feja duhet pa tjeter te inkvadrohet neper shkollat shqiptare.
Etika si ashtu Morali eshte temeli per edukaten se femise dhe ardhmerija e kombit tone.


Al_Ghasali
we selam alejkum vrvb.

Kaltrina
28-10-04, 09:10
Rezultatet pėrfundimtare tė Zgjedhjeve do tė dihen vetėm tė Hėnėn (neser).


Rezultatet preliminare tė KMDLNJ-sė sod masdite:


LDK 45 %

PDK 26 %

AAK 8 %

ORA 6 %

Me fal po rezultatet perfundimtare jipen te shtunen...

pershendetje

Ebu Hurejra Muhammed
28-10-04, 15:02
Rezultatet pėrfundimtare tė Zgjedhjeve do tė dihen vetėm tė Hėnėn (neser).


Rezultatet preliminare tė KMDLNJ-sė sod masdite:


LDK 45 %

PDK 26 %

AAK 8 %

ORA 6 %

Me fal po rezultatet perfundimtare jipen te shtunen...

pershendetje

Fal tkof :D

Mė vjen keq veq nuk thash qė rezultatet pėrfundimtare jan dhan, por thash se kto jan Rezultatet preliminare tė KMDLNJ-sė, a kupton o shqiptar ??

Tjera her tė kisha kėshillu mi lexu shkrimet komplet,jo veq 2-3 fjal.